Új privát üzeneted érkezett!

Hali :D
Judit, sokaaaan leszneeek? :) Amikor suliba kezdtem járni, áltiskben 36an voltunk egy osztályban :D miattunk meg a másik 42(!) fős osztály miatt vettek még fel egy marék tanárnőt :D Ne aggódj, meg fog oldódni a dolog!
Ha valaki kíváncsi a bm-klubra, csakmondom, h jövő héten nem lesz :D ezen a héten volt, 3an voltunk, de a manók bírták :D 2 hét múlva megint lesz :)
szép pénteket!

 


Sziasztok!

Az egyik kismama kezdeményezésére elindítottuk az aláírásgyűjtést a szigetszentmiklósi bölcsi-ovi áldatlan állapotok megoldására. Szeretnénk, ha bővítenék a Mocorgó Ovit, amit ezer éve beígértek, illetve, ha az isi, ovi beruházást 2009-es pályázati kiírását meggyorsítanák az ellehetetlenedett helyzetre való tekintettel.

Kérlek titeket, hogy ha valaki támogatná aláírásával a kezdeményezést (nem csak kismama írhatja alá, hanem bárki aki szigetszentmiklósi és egyetért a kezdeményezéssel), az írjon nekem, vagy hívjon fel és találkozunk, vagy küldök aláírási ívet, hogy a szomszédoktól és begyűjthesse az aláírásokat!

Minden aláírás számít! Jelenleg 1 védőnőre 80 állapotos kismama jut és folyamatosan épülnek a házak, lakóparkok, ahova szintén kisgyermekesek fognak beköltözni! Segítsetek tenni a gyerekek jövőjéért és a törvényben megfogalmazott jogaink érvényesítéséért!

Köszi,
Márti
Szombathy Márta
30/415-7290 martaszombathy@gmail.com
 
 


Asszem a mi angoltanárnénink is gyűjti majd az aláírást!
Akkor most ihatjuk a levét a sok iskolabezárásnak is! Meg ez azért is van, mert tényleg sokan költöznek ide...

 

 
 

Hihi, zárjuk le a várost és a lakóparképítőknek kötelességük abbahagyni az építést és óvodát és iskolát építeni! :D Agresszívan kiállhatnánk, kakis babapelusokkal és büfis textilpelenkákkal torlaszolnánk el a városba vezető utakat : :lol: nagyot néznének :shock:

 


Kedves Kismamák!

Felesleges anyatejet, illetve tejtestvért keresek 2008. április 12-én született harmadik kisbabámnak.

Első gyermekemnél derült ki, hogy nem fejlődtek ki a tejmirigyek a mellemben, emiatt nem tudom a saját tejemmel táplálni egyik babámat sem.
Nagyon szeretném, ha a harmadik gyermekemnek még kevesebb tápszert kellene innia, mint a nővéreinek. Nekik is voltak tejtestvéreik.

Olyan Édesanyát keresek, aki

- a felesleges anyatejet lefejte-fagyasztotta, de a babája nem itta/issza meg valami miatt, ezért csak a helyet foglalja a fagyasztóban. Szívesen átveszem, elhozom Budapesten, Solymár-Pilis környékén vagy a pesti oldal vonzáskörzetében.

- Aki a maga megnyugtatására lefeji a tejet, hogy biztosan elég legyen, de a gyűjtőbe nem akarja beadni. Ebben az esetben tejgyűjtő zacskót vagy üvegeket szívesen adok.

Minden felajánlást köszönettel veszek, és privát üzenetben várok!
Nekünk minden csepp anyatej fontos…

Nuska
 
 


Hm, hát én már nem ciciztettek több, mint 4 hónapja...annyi meg sosem volt, hogy le tudtam volna fejni-fagyasztani...:P hibrid táplálású volt a fiam 8) :lol:

Elkerülte a figyelmem a múltkor a költözős kérdés, bocsánat...szóval a környékre költöznénk :D legyen nagy kert, 2 szoba, és ne legyen sok homok és ne legyen nagyonnagyon kint :D de végül nem jöttek lakást nézni,tehát nem igyekszem már-még annyira a másik kukkolására :P

Remélem mindenkinek jól teli ka 4napos :)

 


Sziasztok!


Van ma Magyarországon egy olyan befektetési forma, melyet az állam nem nagyon reklámoz. Ennek az a lényege, hogy folyószámlánkon havonta elhelyezzünk összeget és a 30%-át az állam melléteszi (alanyi jogon jár mindenkinek).
És még kamatozik is a pénzünk.
Amennyiben nem hallottál még róla írok részletes tájékoztatót.
Akit tudsz értesíts erről a lehetőségről, hogy minél többen ki tudják használni a lehetőségeket.

Miller Krisztina
70/317-4947
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok?

Hogy tellt a 4nap?

Olyan jó volt kicsit együtt lenni, még egy pár napot elviseltem volna:)

Ma van az oviba beiratás, kereshetem a papírokat újra....megyek, még benézek később.

Kép


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert végre megszületett Petra. :D :D :D
Április 26-án, úgyhogy a hosszú hétvégét már itthon töltöttük. Nincs pozitív élményem a szülésről, voltak kisebb problémák, de a lényeg, hogy túl vagyunk rajta, és jól vagyunk.
Most küzdök az első napok-hetek problémáival és nagyon élvezem az örömeit.. :D :D :D
Csak ezt az össze-vissza alvást szokom kicsit nehezen.. :lol: :oops:
A fejem mindjárt ráesik a klaviatúrára.. :roll:

Minden jót,

Sziasztok

Erika

KépKép
 
 


Erika: Gratulálok! Biztos ügyes voltál, és tényleg az a lényeg, hogy kibújt végre Petra és egészséges! Remélem azért jössz sűrűbben és raksz fel képeket is!

Sziszike: Nálatok milyen a helyzet ovi téren? Van hely?

Tejcsi nincs nálunk sem! Én lusti voltam fejni csak hogy eltegyem, csak szaporítás miatt fejtem...De remélem találsz anyatejet, mert a tápi tényleg nem túl jó!

Bea: Veletek mi van?! Lili gondolom nő mint a gomba!:)

 


Sziasztok!

Erika:gratulálok Petrához!Remélem,Nektek több szerencsétek lesz majd az alvással,mint nekünk.Kitartást!

Sziszike:tényleg,felétek van elég hely az oviban?Dunaharasztin még be tudnának protezsálni,de itt reménytelen.Sőt,még lehet,hogy jövőre is hoppon maradunk,pedig akkor már szeretnék visszamenni dolgozni.Annyira meg azért nem megy jól,hogy 2 gyereknek kifizessem a magánovit+bölcsit.Akkor már nem éri meg visszamennem dolgozni.
Jó lenne,ha lenne több távmunka lehetőség.

Tejcsivel én se bövelkedek.Mindig annyi volt,amennyi kellett./szerencsére elég volt/Fejni sose tudtam le,de Fannit másfél éves koráig sikerült szoptatnom /akkor ő hagyta abba/,Lackó most szinte csak éjszaka szopik már,de akkor 2 óránként legalább.Pedig napközben is rengeteget eszik.Szerintem az innye fáj neki,és így enyhiti.Semmilyen gyógyszer nem használ neki.Szerintem nulla a fájdalomküszöbe.Ha sikerül bedörzsölnöm az innyét,az se használ.

Szép Napot!
Gabi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Erika: nagyon sok boldogságot kívánunk!

Tejecske sajnos nekünk sincs a fagyóban, már a ciciben se nagyon. Még reggelente szopizunk, de valószinűleg a napokban abba fogjuk hagyni, mert utána meg egy csomó tápit benyom.

Az ovis papírt én is aláírnám, de nem ide vagyok bejelentve, így nem igen van értelme gondolom. Elég furi, hogy egy halom pénzt kell fizetni azért, hogy oviba járjon a gyerek, mert nincs hely az állami ovikban. No, inkább no comment.

Barnabás hétfőn múlt 9 hós és ma észrevettem hogy kibújt az első fogacska. Annyira örültem neki, már csak azért is mert igazából semmi jele nem volt, nem is nyöszörgött, tök jól alszik éjszaka, minden ok volt. Remélem a többi sem fogja megviselni.

Mindenkinek szép hosszú hétvégét kívánok!

Linda

Kép
 
 


Köszönöm a Lilla dicséreteket bezsebeltük, nem vagyok elfogult, de tudom, h csodaszép lányom van :lol: meg huncut is :)

Jelentem hinták már mindenhol kint vannak :) mi már le is teszteltünk egy párat :)

Taga
Nálatok javult már a helyzet? Együtt érzek, mert most Lilla is elkezdte ezt a rosszul alvást produkálni :(
Ovi/Bölcsi beosztást honnan lehet megtudni?

Judit
Persze tök jó lenne, ha csatlakoznál hozzánk te is :) Lehet talán könnyebb lenne, ha tel.számot cserélnénk, mert így nagyon nehéz neten keresztül összehonzi.
De amúgy mi szinte minden nap kint vagyunk, hacsak nem esik az eső, vagy nincs elintézni valóm. De nem mindig a játszótereken vagyunk, van, hogy csak sétálunk.

Ovi/bölcsi: ja engem is elkeserítettek ebben a kérdéskörben és hát így érdekes lesz a dolog, mert nagyin nincs a közelben és állítólag esély nincs bekerülni. Főleg, ha esetleg menet közben jön a második baba.
Ami szerintem elég diszkriminatív, mivel szerintem a gyereknek idő kell mire megszokja a közösséget belilleszkedik, megszokja az ottani szabályokat. Ha jön a tesó csak suli előtt 1 évvel mehet.
Szerintem ez nem túl jó, mert én soha nem tudok neki olyan társaságot és annyi színes programot produkálni mint ami oviban van (öcsémből indulok ki, ők annyi jó dolgot csinálnak)
:( :( szóval kicsit ki vagyok akadva ezen. És ugye a privát ovi ára az igencsak borsos....

Piciphoe
Én használok fogzásra, szerintem jó.
Cuki a kis krapekod :)
A következő lakást is itt veszitek?
A bm klubb engem érdekelne, tudom, h már írtad, de mikor is van és hol?

Ritus
Jajj pakolás ne is mond Lilla más most is pakol, a konyha szekrény fiókra is nagyon be van indulva és úgy félek, h rácsapja az újjára. De amúgy amit ér kihúzkod mindenhonnan :) :lol:
izgi akkor mi lesz később :)
Ez a pank frizkó, meg a vigyor hozzá :) nagyon édes

Én már aláírtam a kezdeményezést május 1.-én is lehetett, meg a védőnőknél is lehet.

Taria
Szívből gratulálok Petra megszületéséhez :) :( hogy a szülés nem volt pozitív élmény. Remélem nem nagy galibák voltak....a napirendbe meg gyorsan bele fogtok jönni.
Csak az első pár hét ilyen kusza. Próbálj minél többet aludni te is.

Linda
Még 1x gratulálok a fogacskához :) meg a 9. hónaphoz is :)

Rólunk: Lilla pörög, mászik, feláll meg nem áll egész nap csak amikor alszik :) azt is egyre kevesebbet, de éjszaka most még álmában is mászik, nyöszörög...stb.
Úgyhogy pár napja érdekesek az éjjelek :? Amúgy tündér, amikor nem fogzik....az elviselhetetlenül rossz volt eddig, viszont 4 nap alatt kijött 2 foga, viszont ezáltal a 4 napos ünnepből 3 nem volt túl kellemes :(
No de talán a következőek már nem lesznek ennyire vészesek.
Rengeteget sétálunk és csavargunk Jázminnal és Bogival, meg egyedül is :) és voltunk 1x Ringatón is. Nagyon tetszett Lillának is, nekem is :)

És hurrá megitn hosszú 7vége és sokat lehet együtt a család! Mindenkinek kellemes időtöltést.

KépKép
KépKép
 
 


Hello!

Ovi/bölcsi...sajna itt már nem arról van szó, hogy azt nem veszik fel,aki otthon van a másik picivel. Hanem ,hogy tényleg emiatt sokan nem tudnak visszamenni dolgozni! Megmondom őszintén szerintem azért jó, ha minél tovább anyával van a gyerkőc, de ha igényli más gyerekek társaságát, akkor csak kínlódás vele otthon, nagyon nehéz lekötni :( Szerintem annak a legjobb, aki rugalmas munkaidőbeosztással tud dolgozni, mert az elején sajnos úgyis mindent bacit elkap a gyerek :( Erre lenne jó a mama...

Sebinek már van 4 foga, lépeget ha fogjuk akezét, de mondjuk a kanapé mellett ritkán indul neki. Viszont már magától is tud 1-2 lépni.

 


Sziasztok lányok!
Én is vagyok, főképpen olvasgatok, írni már ritkábban van időm :( Jól vagyunk, most rokonok vannak itt - a sógórnőm jött haza látogatóba a családjával az Egyesült Államokból. Próbálunk besűríteni mindent ebbe a pár napba, gondolhatjátok mennyit rohangálunk :)
Bogi hálistennek jól van, remekül elvan az unokatestvéreivel, akik hálából úgy lefárasztják, hogy rendszeresen átalussza az éjszakákat, úgyhogy nincs okom panaszra :lol:
Fogatlan még, próbálkozik a kúszással, de ügyesen ül, és ha bírná a derekam, akkor egész nap állna. Le akarom tenni a kiságyat teljesen, mert már húzza fel magát a rácsokban, és nem szeretném ha kiesne. 9140 gramm és 72 centi volt a múlt héten.
Na rohanok, mert holnap 3 napra megyünk Esztergomba és még nem pakoltam össze!

Ne haragudjatok, hogy nem reagálok, csak egyet:
Kicsi Petrát isten hozta az új világban, sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

Sziasztok

Jázmin

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!

Erika: szeretnék gratulálni Petrához.
Ha lesz időd, erőd, majd oszd meg velünk a szüléstörténetet. Nagyon érdekel, mi volt a baj? Bár a lényeg, hogy mind a ketten egészsgégesek vagytok!
Örülök nektek!

Sok tejcit és boldogságot a kicsitekhez!

Kép

Ovi: engem sem bíztattak túl sok jóval, de amúgy nem tehetik ezt meg, hogy otthon vagy a picivel, akkor old meg a nagyot.
Be kell ilyenkor menni az Önkormányzathoz, s kérni, hogy felvegyék.

Nálunk most van hely és felveszik Annát, nem rég költözött az ovi az Újovi meg hatalmas. 10 csoportja a másiknak talán 6lehetett.
A lényeg idén tutti lesz hely, be is irattam Annát, majd elhintettem, hogy várja már az ovit, mindennap menni akar, erre mondta Annának márcsak pár hónap és jöhetsz, de jó!

Amúgy én csak 12ig viszem be, ahogy Zsoltit is. Zsolti meg iskolás lesz...sztem a délelőttöm hamar el fog tellni...s most Anna játszik Bencével, lehet nehezebb lesz nélküle, meglátjuk.

Linda: gartulálok a fogacskához!

Ritus: nálunkis megy a pakolás, én meg győzzem elpakolni utánuk, de hagyom, mert, így tanulnak és nagyon élvezik.

rohannom kell, mindnekinek szép hetet!

Kép


Sziasztok!

Úgy tűnik,hogy mindenki élvezi a jó időt és kertészkedik,vagy hozzám hasonlóan csak szinte olvasni van ereje.
Lackó alvása még mindig nem rendeződött,sőt...ha a nem alvást még fokozni lehetne.Szóval,elég rapszódikus.De ha reggel meglátja Fannit rögtön mosolyog. És megtette első önálló lépéseit is.
Fleur:az ovis beosztást a Miklósi honlapon meg tudod nézni.

Erika:Nálatok mi újság? Petra jó kislány?Tudod szoptatni?

Sziszike:Nálunk pont az önkormányzat írta ki alapkövetelménynek, hogy két munkáltatói igazolást kell bevinni beíratkozáshoz, igaz, ennek semmi törvényi alapja nincs.

Szép napot Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a gratulációkat! :D
Mostanában kezdünk valami rendszerbe beállni, eddig elég rapszodikusan teltek a napjaink. Természetesen Petra hisztis lesz, és sírni kezd, ha: 1. csak rágondolok az evésre, 2. közeledek a számítógéphez, 3. esetleg napközben aludnék kicsit. :) Éjszaka szerencsém van vele, 5-6 órát alszik egyhuzamban. Igaz, hogy utána másfél-két óra míg újból elalszik, de ezt már kezdem megszokni. Szerencsére első perctől kezdve jól szopik, tejem is van, bár egy ilyen maratoni alvás után mindkét cicit az utolsó cseppig kiszívja. De egy igazi kis tündér, most már napról-napra fejlődik. Az első napok réveteg tekintete után, most már egyre értelmesebben néz, figyelget.

Judit! Szülés után gondoltam rád! :D Örültem, hogy normális orvosom volt, köszönöm mégegyszer! :D

Fleur, Sziszike: Nem volt a szülésnél nagy gáz, csak a kitolás végén elfogytak a fájásaim, és Petra az utolsó néhány centinél elakadt. Kaptam oxytocint, de nem igazán hatott, így vákuum lett a vége. Sajnos nem sírt fel, így azonnal elvitték, de pár perc múlva, már rendben volt. Egy pillanatra láthattam csak, és reggel kaptam meg. Így 3 órát feküdtem az ágyon , és bámultam a plafont, hogy vajon tényleg rendben van-e, vagy csak azért mondták, hogy megnyugtassanak. De reggel, láttam, hogy minden rendben vele, a problémás éjszakának nyoma sincs, egyből úgy szopott, mint egy kis szivattyú.. :D :D
Csak így az agyamban nem kapcsolódik össze a szülés Petrával. Szenvedtem egy nagy csomót, aztán csalódottan bámultam a plafont. Ennyi.

Megyek, mert lassan ébredezik a "főnököm".. :D
Próbálok még pár fotót feltenni, hátha azt még megengedi.
Minden jót!

Sziasztok!

Erika

KépKép
 
 


Kép Kép Kép Kép

Erika

KépKép
 
 


Hello!

Erika: Nagyon helyes kiscsajszid van, és szép a ruhácskája is. Úgy szeretem a csajokat is öltöztetni:) Sebi szerencsére csak az első pár napban ébredt úgy éjjel, hogy tovább tartott neki a visszaalvás. Szerintem nálatok is el fog múlni a hosszabb ébrenlét.

 


Gyönyörű a bébikéd Erika, gratulálok! Ben sem sírt fel azonnal, körülnézett, pusmogott, susogott, lélegzett, rámtették, vagy jó 10 percre, utána köldökzsini elvág és akkor vitték el. Utána kezdett sírni :D Nagyon édes :) nem baj ha nem alszik, később beáll majd az éjjeli nyugalom :)

Émmeg eeetűntem :D
Holnap lenne BMK, de nem tudom végül lesz-e, mert emberem elviszi a kocsit én meg nem tudok sokat sétálni, így gyalog nem vállalom be. Standard szerdán van fél10től dugulásig :D

nujóéjt mindnekinek!

 


Na, tegnap mennem kellett!

Erika: Nekem is ilyen volt az első szülésem. Ugy elakadt Tildus, hogy 2 óra hossza volt a kitolás...hát én a végén már azt sem tudtam fiú vagyok v. lány :) 24 órán keresztül inkubátorban volt, meg kapott oxigént is szülés után! És szerencsére semmi baja nem lett. Nagyon értelmes kiscsajszi lett belőle! :)

hu...na megint mennem kell!

 


Sziasztok!
Én még új vagyok itt a fórumon és Szigetszentmiklóson is, de a bölcsőde probléma engem is érint. Nem is a bölcsőde pontosan, hanem hogy nagyszülők és rokonok híján sokszor 1 órára sem tudom kire hagyni a kisfiam, ha el kellene intéznem valamit, ahová nem jöhet. Kerestem a közelben játszóházat vagy bármit, ahová beadhatnám, de nem találtam. Lehet, hogy én vagyok gyakorlatlan és rossz helyen keresgéltem?! Ha hozzám hasonló problémája van valakinek, írjon, mert vállalok gyerekfelügyeletet a 14 hónapos kisfiam mellé. Ha már úgysem tudok kimozdulni, legalább más ki tudjon...
Ági
 


Sziasztok!

Üdv.Ági!Merrefele laktok?Csak azért kérdem,hátha tudnék segíteni Neked.Nekem van két lurkóm /Fanni 3 éves múlt,Lackó pedig 11 hónapos/.Tudom,hogy milyen rossz,ha nem tudod senkire se bizni a manót,így szívesen segítek,ha a közelben laktok.Végül is 2 vagy 3,szinte teljesen mindegy.
Én, szerencsémre, kifogtam egy nagyon rendes szomszédnénit,aki szokott vigyázni a gyerköcökre néha,én pedig cserébe időnként fuvarozom bevásárolni....Még jó,hogy ő is hasonlóan gondolkodik, mint mi.Ahol tudunk,segítünk.

Erika:Petra tényleg tündéri.És milyen nyugodtan alszik!!!

Szép napot!

Gabi

Kép

Kép
 
 


Szia Gabi!
A Bajcsy-Zsilinszky úton lakunk, a körforgalomban. A Buckában építkezünk, úgyhogy itt már nem leszünk sokáig (Istennek hála :)), ez csak egy albérlet.
Köszönöm, hogy felajánlottad a segítséget! Nem tudom, lesz-e rá szükségem, mert azért igyekszem nem menni olyan helyekre, ahová nem jöhet Gergő, de hátha kell még. Ti merre laktok?
Ági
 


Szia Ági!
Mi a Kinizsi u-ban lakunk, a Lakihegyi lakóparkhoz közel, de szerencsére van autónk,így könnyen eljutunk bárhova,és nem vagyok a nagyszerű tömegközlekedéshez kötve.
Gergő miket csinál már?Eszik mindent?Terveztek kistesót?

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
 
 


Hello!

Az OTP felett van 1 új játszóház....tán készségfejlesztő...na most rohannom kell, de jövök még!:)

 


Jó reggelt mindenkinek!

Judit, láttam én is (a hirdetést)! Hát megnéztem. Érdekes áraik vannak... Ha még valakit érdekel: http://www.gekkonet.hu/szigetszentmiklos/
Hogy vannak a lányok? És a kis trónörökös? Rég láttam őket! :)

Szia Ági! Üdv itt! A helyhezkötöttséget sajnálom! :roll:

Gabi, hogy bírod még mindig a kevés alvást?? :shock: Le a kalappal! Gyerkőcök jól vannak?

Erika, gratu még egyszer, gyönyörű kislány Petra! Pihenj sokat! A szülés pedig :( , de az eredmény a lényeg!
:oops: :lol: :lol:

Linda, gratula a fogacskához!

Sziszike, rég jártál errefelé! Ügyes voltál az ovival! Ez a két munkáltatói... :shock: :shock: Mit fogunk mi csinálni, ha a férjem vállalkozó? Kiállít magának egy munkáltatóit vagy mi???? :shock: :lol: :lol:

Fleur, remélem Lilla alvása kicsit rendeződött! Drukkolok a bankhoz meg a MÁK-hoz! Majd mesélj, ha van változás... Ja és néhány kép :)
Kép Bogi és Lilla

Kép Bogi :)

Kép Medencés

Isteni idő vár ránk! Végre kicsit enyhül ez a rettenetes meleg! Ti hogyan vészeltétek át?

Na szaladok, van még ma elég dolgom :) A család alszik, legalább van időm rendet rakni :)

Sziasztok!

Jázmin

Kép
Kép
 
 


Szeretnék veletek pár képt megosztani!

Kép

Kép

Kép

Kép


Sziasztok megint! :)
Bmklub szerdánként van fél10től 12ig, később is lehet csatlakozni, nem kell időre jönni :) ált. 12re meg lefáradnak a prüntyűrkék annyira, hogy mehessünk hazafele :D
És az okmányiroda mellett van, azaz nehezen tudom elmagyarázni, de a Gyári úton kell elindulni a horgászbolt (Faház nevű kultúrhely :) Profi, APEH fele) és azonnal balra az Ocsmányiroda területe mellett van egy garázsból lett helység. 6-7 mama meg a bébik elférünk ott :) Általában 3-4en vagyunk, lehet bővíteni, dumcsizunk, a babók meg játszanak. Játékot érdemes hozni, valami pár egyszerűséget, a kicsik úgyis a másikéra kíváncsiak :)
A díj az elolszlik, ahányan vagyunk annyifele megy egy ezres osztódásba :)
most elrohanok, csak picit olvastam ide be, a képek édesek ,gyönyörűek a gyermekeitek!
költözni meg nem fogunk egyenlőre úgy néz ki :P ezt el kell adnunk felőlünk, de nem tudom, nem ugrálnak érte...pedig jó lakás, közel van minden és ,áhh, nem értem na :D
szép napot!

 


Szia Gabi!
Megoldódni látszik a problémám. Találtam egy nagyon kedves, mobilis (főleg most, hogy jön a nyári szünet) napközis tanító nénit. Bármikor ugrasztható :)
Gergő sok mindent csinál már, leginkább rosszat...:) Felmászik, lemászik, levetődik, elbújik, lecsúszik, futkározik, felbotlik... szóval zajlik az élet :) Nagyon akaratos, de eddig tudtam még kezelni. Ha hisztizik nem figyelek rá, olyankor abbahagyja, mintha misem történt volna. Nagyon sokat vagyunk kettesben, jót tenne mindkettőnknek a társaság, úgyhogy szerintem a baba-mama klubot meg fogjuk látogatni. Tesót jövőre szeretnénk, most építkezünk, majd ha mindennel kész leszünk, akkor jöhet :)
Üdv.: Ági
 


Sziasztok!

Ági:örülök,hogy találtál egy pótmamát Gergőnek.Nálunk Fanninak lenne irtó nagy szüksége társaságra,de nem vették fel az óviba,várolistás.Pechemre mindkét gyerköc irtó akaratos.

Jázmin:Lackónak úgy tűnik,jön a rágófoga.Irtóra szenved.39 fokos láza is volt a héten.3 napon keresztül lázas volt,még dokinál is voltam,mert először azt hittem,hogy a fülével van vmi,mert állandóan azt piszkálta.És természetesen virrasztottunk.De ez már nem újdonság.

Szépek a képek!Sziszike,hol jártatok,milyen rendezvényen készültek?

Szép napot Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok !

Gyerekszigeten voltunk.

Szuper hely! Olyan jól érezték magukat...vagy a héten vagy jhéten még megyünk tutti.

:)

Zsolti szept-től sulis, Anna ovis, én meg Bencével maradok.
Jövőre viszont nagyon kevés lesz amit kapok, mert a gyes semmire nem elég, olyan sokat gondolkodtam mit szeretnék csinálni, a legjobb lenne itthon maradni és vkit találni, akinek vigyázhatnék a gyerekére, nekiis jó és nekemis.

Jól vagyunk, 1hete velünk Zsoltiis.
Szerda óta új autóm van(nekem új...amúgy 13éves) , de nagyon egyben van és tetszik!

Most rohanok, de d.u. még benézek.
Sziszike.

Kép


Hello!

Jó sokat írtatok!:)
Mindjárt megkukkolom az árakat...muszáj lesz majd vhová néha elvinnem csajokat...hiába van kert.Meghülyülök tőlük, egész nyáron. Nem elég Sebust szórakoztatni, nekik is kaját adni, pakolni utánnuk, meg persze játszani velük....kissé idegörlő mindennek megfelelni.

Egyébként Sebi egy tündér...tapsol, integet, és olyan édes, ahogy játszik, most pld. 2 labdát gurítgat fel-alá a szobában :)

Ági: Gergő mennyi idős?

Hu, most megint mennem kell, megyünk angolra Sebivel. Sajna nekünk a baba klub meg tali nem nagyon játszik, mert 3 gyerkőcöt kéne cipelnem, de egy talit csak össze kéne hozni!

Felur, Jázmin: Nagyon édik a csajok:)

 


Sziasztok,


nagyon rég jártam erre, igaz olvasni van időm, csak írni nem.

Mi szinte egész nap a játszón vagyunk vagy úton, mindig van mit intézni.

Erika, gratulálok a kislányodhoz én is, nagyon szép baba, s sok-sok tejcsit!!!!!!!!!!

Jázmin, Felur, édesek a csajok, pont az jutott eszmbe, hogy Zsombi is milyen jót pancsizott két kis csajjal.

Ági, üdv közöttünk, mennyi idős a kisfiad? Amiket írtál róla az én kis manómat véltem felfedezni a sorok között. Szinte meg nem áll csak mikor eszik, de akkor sem mindig. :P

Sziszike, édesek a gyerekek, hol van ez a gyerek sziget???

Na megyek, majd megpróbálok hoszabb lenni legközelebb, dobok pár képet
Pussza
 
 


 
 


Kép
 
 


Kép
 
 


Kép
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra. Kisgyermekes anyukákkal szeretnék ismerkedni. Kisfiam 7.5 hónapos.

Zsuzsi
 


Hello!

Mi betegek voltunk...de már jobban vagyunk! Hétfőn el kéne jutnom laborba, de kész bolondokháza van itt gyártelepen :(

Ritus: Nagyon jók a képek! Te is nagyon csini vagy....

Örök témám a fogyi :(

Jazmin: Bogi jár már?

Sziszike: Bence is nagyon nagy már, emlékszem amikor született én akkor tévedtem erre a topikra!

Zsuzsi: Merre laktok?

Mi éppen a medencét engedjük fel vízzel, jöhetne egy kis meleg :)

 


Szia!

mamiblue: Szigetsztmiklóson a Buckában a Vénusz utcában lakunk.

A jó időnek én is nagyon örülnék. Elég volt már ebből a sok esőből.

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk még,csak örökmozgó fiam mellett csak az olvasásra jut idő,mert nem nagyon bírja elviselni,ha leülök a gép mellé. Állandóan kapcsolgatja a nyomtatót, és már a többi "nyomható dolog" is nagyon vonza a tekintetét.

Alvás fronton semmi változás.Visszasírom a régi 3 óránkénti szopiztatást éjszaka,mert akkor legalább aludt közte.De most...pontosabban ő alszik,csak irtó nyugtalanul.Sokat felsír,nyög...Fanni a tökéletes ellentétje.Ebéd után alszik 3 órát,és este 9-től alszik reggel 7-ig.

Szép időt mindenkinek!

Üdv. köztünk Zsuzsi!

Gabi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Taga: alvás ügyben nálunk is felborult valami. Talán egyre kezd érdekesebb lenni a világ. Eddig volt délelött egy 30 perc, majd ebéd után egy 2,5-3 óra alvás. Most egyik napról a másikra elfelejtette Zolcsi fiam a délelötti alvást és ebéd után 1,5 óra után felkel. Volt olyan nap mikor délután 5 körül pótolta a délelötti hiányt.
De tegnap katasztrófa volt. Csak ebéd után aludt 1,5 órát este hamarabb fürdettem és már 18,45-től aludt. Éjszaka egyszer még felkel inni, ezzel talán nincs is gond.
Ma meg aludt délelött 30 percet és most pedig 14-kor aludt el újra, de már nagyon dörzsölte a szemeit és esze ágában sem volt aludni.

Hogy lehet a jó alvásra visszaszoktatni?

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Zsuzsi:alvás ügyében én aztán tényleg nem tudok tanácsot adni. Én mindig csak reménykedek,hogy hátha jobb lesz,de lassan kezdhetek beletörödni, hogy az én fiam kevés alvást igényel. Most már én is elég jól bírom minimális alvással.
Most utoljára abban bíztam, majd ha elindul jobb lesz. Hát,nem. Szombaton de.aludt 1 órát,majd du fél órát. Elmentünk egy kerti buliba,pörgött végig, homokozott, sétált, játszott a kutyával...este 9 körül mentünk haza,akkor aludt 5 percet a babakocsiban, amikor hazaértünk kezdte elölről a pörgést. Negyed 11-kor tudtam letenni. Aludt egész 2 órát, majd negyed egytől fél háromig szenvedtem vele. Utána 6-ig aludt, ami már csúcsnak számít /mármint 3,5 óra egyben/, ráadásul az ágyában.
Abban bízhatok, hogy egyszer talán ő is elfárad.
Egyik barátnőm elég kegyetlen volt /legalábbis az én nézeteim szerint/alvásügyileg,de bejött neki.Nem foglalkozott vele,hogy akar-e aludni a gyerek vagy nem,egyszerűen ebéd után bevitte az ágyába,és rácsukta az ajtót.Először ordított a picur,de amikor megunta,aludt.Nálunk a fiam kitartobb sírásban,mint én. Én fél óránál tovább nem tudom hallgatni,és kiveszem.
Azt már tudom,hogy elég kitartó,ugyanis utálja az autót,és karácsonykor hazafelé a szüleimtől majdnem 3 órán kereztül ordított.

Szép napot Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
 
 


Hello!

Zsuzsa: Ismerős az utcanév, de most nem ugrik be, hogy hol van! Mi a Madarászban lakunk a Csépi út végéről nyílik.

Mondjuk most, mikor írok pont esik, de azért jól megjött a meleg :) Csajok jókat pancsiznak a kertben!

Gabi: Ne haragudj, de még olvasni is rossz, amiket az alvásról írsz! Főleg, hogy tudom, hogy napközben sincs állandó segítséged! Sebi is alszik néha rosszul, de ő nem ébred fel, hanem csak forgolódik. Főleg, ha bújik a foga. Nem mentek el ebbe az alvásvizsgáló központba a Madarász utcai gyerekkórházban van asszem!?Hátha...

 


Sziasztok!

Megint jól eltűntünk, de gyorsan próbálok reagálni.

Erika: nagyon édes Petra!

Ági: szia! Remélem beválik a segítség. Én nagyon szerencsés vagyok, mert nekem anyu egész sokat tud segíteni. Amikortól Barnabás átalussza az éjszakát, azóta időnként náluk is szokott aludni. Szóval tényleg szupi, hogy van kire bízni a porontyot.

Zsuzsi: szia neked is! Az én fiam szerencsére jóalvó, de azért múltkor ő is sírdogált alvás előtt, de 1 nap alatt visszaállt a rend. Amikor előszőr kezdte a sírdogálást alvás előtt, este volt, akkor bementem hozzá, mert tök elbizonytalodtam, azt hittem, hogy fél. Sokáig tartott mire elaludt. Aztán másnap a délelőtti alvásnál megint kezdte, akkor hagytam, kb negyed órát sírt, aztán délután már csak 5 percet, este pedig már el se kezdte. Szóval tényleg hamar túlestünk ezen. Igazából minden gyerek másképp működik és mindenkinél más válik be, én úgy érzem nálunk mindkettőnknek bevált hogy rendszerben vannak a dolgok. Neki biztonságot jelent, én meg sokkal jobban tudok előre tervezni.

Ritus: szépek vagytok!

Gabi: szerintem is jó ötlet az alváscentrum, én tuti elmennék. Én már biztos kipurcantam volna a helyedben, de gondolom ez téged nem vigasztal. Az én fiam is nagyon aktív, de szerencsére ő alszik is rendesen mellette. Hihetetlen, hogy Lackónak honnan van ennyi energiája.

Barnabással elkezdtük róni a köröket. Fogom a kezét és sétálunk, aztán pár napja fel tud állni. Kapaszkodás, minden nélkül. Egyre ügyesebben tolja a dömpert, a kismotort. Szóval kezd nagyfiúsodni. Hintázni nem nagyon szeret, mert abban ő inkább feláll, de azért próbálkozunk. Van 3 fogacskája és dumálgat összevissza mindenfélét. Kép Kép Kép

Linda

Kép
 
 


Hello!
Linda: Nagyon klassz fáitok vannak! Nagyon ügyes Barnabás!:) Én már őszülök Sebitől, de látom Te sme unatkozhatsz....ezek a fiúk!:)

 


Sziasztok!

Igen,Linda szerintem is tök ari Barnabás.Az alváscentrumra még tavaly év végén gondoltam,de utána találkoztam jó pár hasonszörű anyukával,olyannal is,akinek pici fiacskája 3 éves koráig ezt csinálta. Mindenféle vizsgálaton jártak,de semmi baja nem volt.
Beszéltem a doktornővel,védőnénivel,és ők is azzal vigasztaltak, hogy a fiúk közt,főleg azoknál,akik szopnak,sajnos,ez elég gyakran előfordul. Amikor épp feladnám,és közlöm irány a kórház, akkor fiam megembereli magát és alszik viszonylag normálisan. Most este éjfélre sikerült ágyba dugnom /de nővére is elég aktiv volt/, hajnali négyig aludt a saját ágyában,most pedig még a mienkében durmol.
Nappal irtó aktiv,már nagyon szépen megy egyedül.Ki is használja,szökik állandóan.

Na megyek,mert már jelzett.
Szép napot Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Lackónak!!!!!!!

Judit: a nővények 5 éve nővekszenek, nagyon picik voltak, de mostanra már tényleg óriásiak.

Szeretnék gyerekorvost váltani, tudtok nekem ajánlani olyan jó (!!!) orvost, akire lehet számítani, kijön házhoz, ha kell?

Linda

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron