Új privát üzeneted érkezett!

Hát a szemüveg sem jött be sajna, minden praktika ellenére azonnal lekapja magáról. Viszont eltelt pár hónap, erősödött a bőre és mostmár az Elastopad nevű takarót bírja, csak vigyázni kell, hogy úgy vegyem le hogy leáztatom és utána bekenem sudocremmel. Olvastam a másik topikon, hogy mi van veletek, hát mit mondjak nem irigyellek. Viszont akartam oda írni, de mostmár ha itt vagyok inkább itt kicsit offolok, hogyha a Katona módszerrel fejlődött, csak a hátát feszítette, akkor javaslom, hogy menjetek el a Gézengúzba, az annyiban "hasonló" a Katonához, hogy aktívan mozgatja meg a babát és lehet - sőt kell - otthon is csinálni. Amiket írsz nagyon ismerősek, Gergő ennyi idősen szintén céltalanul csapkodott csak a kezével, stb. és ők segítettek rajta, most majdnem olyan mint egy tök egészséges kisbaba. www.gezenguz.hu

Ha van valami kérdésed írj nyugodtan bárhova( lehet magánban is )

Kriszta
krisztike01
 
 


Szaiasztok!
Mi is sokat kínlódtunk az Elastopad-dal. A végén már olyan piros volt a kicsi böre, hogy nem is engedte levenni. Aztán ajánlottak egy Ortopad nevüt. Az is úgy néz ki, mint amásik, csak fehér, meg sokkal finomabb tapintása van. Avval nem volt semmi gondunk
Jutka
zsabóka2
 
 


Nekünk az Ortopad mindig lejött ha dörzsölte a szemétKép
krisztike01
 
 

 
 

Az elején nálunk is elöfordult, hogy lejött, de szépen visszaragasztottuk, persze nem pillanatragasztóval. Az a másik szemtakaró talán valami olyasmivel müködhetett.
Sokkal fontosabb volt, hogy nem jött le a tapasszal együtt a böre is.

És akkor nem is használtátok többé az Ortopad-ot ?

Jutka
zsabóka2
 
 


Próbáltuk mi is sokat, de nem jött be, mert Gergő dörzsölte a szemét és ráadásul nagyon izzadós, ígyvisszaragsztani sem lehetett. De az Elastopad úgy hogy nem szárazon szedem le hanem leáztatom és utána bekenem sudocremmel most teljesen jó, mégcsak piros sem lesz a bőre. Ti hogy ragasztottátok vissz az Ortopadot?
krisztike01
 
 


Nem emlékszem, hogy a ragasztás olyan zürös lett volna, talán azért, mert az Ortopadot jól viselte a mi Marcink.
Nem lehet, hogy a Gergö azért dörzsölte a szemét, mert viszketett a böre az Elastopadtól ?
Azt is hallottam ( a váróban sok szakember ül ), hogy az a festék, amivel börszínüre festik a szemtakarót, allergizál a börrel. Az Ortopad mindenesetre fehér, talán emiatt is jobb.
zsabóka2
 
 


Az Ortopadot dörzsölte, az Elastopaddal most semmi gond. Egyébként Gergő sokat "dühöng" nyugodt körülmények között is és ilyenkor minden megy a hajtépéstől a szemdörzsölésig és ilyenkor az Ortopad azonnal lejött.
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Mi is Elastopaddal taakarunk és nekünk is bevált. Viszont elmentünk 2 szemészhez is. Az első +4 ill. +5-ös szemüveget írt fel, és hogy csak az egyik szemet kell takarni. Aztán elmentünk A Heim Pálba a Juhos főorvosnőhöz, egy nagyon kedves idősebb nő, aki azt mondta, hogy +2,5-nél nem kell nagyobb egyik szemre sem, ill. hogy váltva kell takarni a szemet, mert ha az egyik állandóan el van takarva, akkor azzal lesz tompalátó a gyerek.
lilla77
 
 


Mi is váltva takarunk.
krisztike01
 
 


Sziasztok,
senkinek sincs egy eves koruli egyenlore szemuveges, mutetre varo kancsal babaja?
Sajnos mostanaban senki nem irt ide, de szeretnek valakit talalni aki szinten mutetre var.
Mi tapasszal kezdtuk, aztan +4 es szemuveggel folytattuk, most +4/+7 bifocal szemuvege van, es lehet nemsokara mutet.(tapaszt nem hasznalunk mar egy ideje).
Meg annyi az eddigiekhez, hogy nekem kifelyezetten kikototte az orvos hogy ne a szemuveget takarjam, hanem a szemet, mert maskepp kikukucskalhat mellole.
Remelem jar meg erre valaki!!!!!
sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!
Senkinek sincs szemuveges es kancsal mutetre varo babaja???
Remelem jar meg erre valaki!
sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Bocsi az elozo veletlenul volt, mert az elso eltunt elotte....de mostmar megkerult valahogyKép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia Enikonyc!

A kislányom is 1 éves, 7 hónaposan kezdtük váltva takarni a szemét, most szemüveget hordunk, +2,5, ill. +5,5 dioptriával, ápr.-ban megyünk kontrollra. Kihez jártok szemészetre?
lilla77
 
 


Szia Lilla,
nagyon orulok, hogy talaltam valaki hasonlo gonddal kuzdot. En az USA-ban vagyok, ugyhogy hacsak nem vagy itt nincs jelentosege a dokinak, eddigi tapasztalatom alapjan amugy se sok, legalabbis itt, mind ugyanolyan, es mar vagy ot szemesz latta a gyerekemet (mind ugyanolyan jo).
Mi kb. negyhonaposan mentunk eloszor szemeszhez, en mondam a gyerekdokinak mar elotte is, hogy nincs rendben szerintem a baba szeme, mert olyan furcsan nez, de az en dokim azt mondta majd kinovi, aztan egyszer veletlenul nem ert ra es egy masikhoz mentunk sima vizsgalatra aki azonnal elkuldott szemeszhez, nekik nem volt ketelyuk, azonnal lattak a problemat. Szep sorban megvizsgaltak minden lehetoseget, miert kancsal a baba, neki az izommal van baja. Valtva takarast kezdtunk, de csak azert nehogy elustuljon egyik szem se, hal istennek nem romlott egyik se, de nala se a tapasz, se a szemuveg nem hozott eredmenyt. Szemterapiat is kap, de szerintem az semmire se jo, legalabbis amit o kap. Amint irtam elobb most meg a bifocal lencset probaljuk, ha ez se segit igen hamar mutet lesz (itt egy ev korul javasoljak az ilyen mutetet). Ha akarod teszek fel kepet amin latszik a gond.
Egyebkent a szemuveg egy kinszenvedes nalunk, senki sem szemuveges a csaladban, ugyhogy eleg nehez beleelnunk magunkat a helyzetebe, volt olyan idoszaka, hogy turte, de legtobbszor nem. Az elmult ket hetben rakotoztem szo szerint, es vegre nem tudja levenni, de nyomja az orrat. Ezenkivul harom nap utan jol megkarcolta, ma pedig a szara hajlott el az egyhetes szemuvegnek, mert allandoan elesik.
Nektek, hogy megy a szemuveg?? Javitott a tapasz vagy a szemuveg? Sokszor segit egyebkent, csak nagy nagy turelem kell hozza.
Mi 16.-an megyunk vissza, eleinte nagyon a mutet ellen voltam, de en mar kezdek belenyugodni, es mar varom is, csak vege legyen a kalvarianak, szegenyt nagyon megviseli a sok vizsgalat es a szemuveg/tapasz/csepp/krem a szembeKép
A kislanynak konkretan mi a problemaja?
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia Enikő!

Alapvetően a kislányom koraszülött (30.hét) és 2 hetes korában oxigénhiányt állapítottak meg nála. A mi kancsalságunk ebből adódik, ill. abból, hogy epilepsziás, és amikor görcsei voltak akkor volt nagyon látványos a kancsalság. Aztán 2 hónapig ragasztottuk a szemét, közben beállították az epilepsziát, és a szemészeti kontrollon azt mondták, hogy nagyon sokat javult a szeme, persze én úgy gondolom, hogy nem a tapasztás volt hatásosabb, hanem, hogy nincsenek görcsei. A szemüveget nem nagyon tűri, neki alapból +2,5 kell, de a kancsalság miatt kell az egyik szemre +5,5. Nálunk is jellemző a ferde fejtartás, de ez azóta van amióta gyógyszereket kap az epil.-ra, mert nagyon ellazítják az izmait, mióta csökkentem a gyógyszereket, egyre jobb a helyzet. Nálatok nem volt probléma szüls körül?
lilla77
 
 


Enikő, az án lányomat is operálták kancsalsággal, neki is a szemizommal volt baj, de nem nagyon értem, hogy miért kell ennyire sietni azzal a műtéttel, nála kivárták a 4 éves kort... bár lehet, hogy nálatok jóval fejletebb a szemsebészet, mindegy.
A műtéten tulajdonképpen nem változtat az, hogy mennyi idős korban csinálják.

Ne félj, nem egy nagy dolog. Altatásban végzik, a szemizomból kivágnak egyik oldalról, a másik oldalon meg hozzátapasztanak, ez már a sebészek dolga, ne is foglalkozz vele, mert ebből a kicsi úgysem érez semmit, rutinműtét. Képzeld el a szemizmot úgy, mint egy laza gatyagumit, egyszerűen leszűkítik úgy (ha túl bő), hogy tartsa a nadrágot, avagy beletoldanak (ha túl szűk), hogy egyáltalán fel tudd venni. Ennyi az egész.

Nem tudom ott mi a módi, mikor az én lányomat operálták, utána mind a két szeme le volt kötve egy napig, a második napon a nem műtött szeménél hagytak középen egy 1-2 mm-es nyílást, harmadnap a nem műtött szemét már nem takarták, negyednap a műtött szemén is hagytak egy nyílást középen, majd az örödik napon mindkét szemét kitakarták és mehettünk haza.
A műtét miatt utána elég sokszor volt kötőhártyagyulladása, szóval szemcsepp legyen otthon tartalékban, ettől nem kell megijedni, tulajdonképpen természetes, hiszen azért belepiszkáltak a szemébe...

Ne félj, utána szépen fog látni és a szemüveg helyrehozza.
Nem tudom segítettem e..
alice_cs
 
 


Szia Lilla,
Nekem negyven hetre szuletett a baba, de kis sullyal (2 kg), amit egyebkent figyelt a dokim, mert az utolso ket honapban semmit nem nott bennem, ugyhog a szules meginditva lett, ami csaszarral vegzodott. En egyebkent soha nem ereztem, hogy fordult volna a baba, ugyhogy a ferde fejtartas az onnan eredt, valahogy nem tudott mozogni (semmi okot nem tudtak mondani a fentiekre). A szeme eloszor tenyleg normalis volt, aztan szep lassan egyre beljebb csuszott, annak hogy a fejet ferden tartja, csak akkor tulajdonitottunk jelentoseget, amikor szegenykenek mar teljesen lelapult hatul a koponyaja feloldalt(a dokim arra is azt mondta, ne foglalkozzak vele, majd kinovi, ezt a dokit egyebkent mar levaltottam). Szerintunk most a kancsalsag miatt tartja igy a fejet ( vagy a fejtartas miatt kancsal???).Ki tudja, a szemesz szerint nincs a kettonek koze egymashoz (en azert eleg sokat olvastam utanna es szerintem van, na de mindegy).
Nekem ugy tunik a leveledbol, hogy nalatok nem nagyon volt szo mutetrol, vagy igen?Mindenesetre ha javul barmi okbol, akkor az mindenkeppen jo jelKép
Teszek fel par kepet.Kép
Hat csak egyet sikerult most.
szia

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia Alice,
nekem is mindenki mondja nem nagy dolog a mutet, ugyhogy nem is igazan tartok tole, inkabb attol, hogy elsore nem fog tokeletesen sikerulni, mert gyakran kell ket-harom ilyen mutet.
Azert csinaljak itt ilyen koran, mert ha az izommal van a gondd akkor mindenkeppen kell a mutet, es ha varunk elobb utobb az egyik szemet fogja csak hasznalni (mar most is szinte csak a jobbat hasznalja), es a masik szem meg tovabb romlik. A harmadik pedig az, hogy az agy hozzaszokik ehhez a rossz kephez, es minel tobbet varsz annal nehezebb visszaallitani a jo kepet (tiz eves kor utan gyakorlatilag lehetetlen). Szerintem a technika fejlodesevel tolodik az ido egyre korabbra.En nem erzem igazan siettetetesnek a mutetet, mivel mar egy eve, majdnem havonta megyunk vele orvoshoz, ugyhogy mar itt az ideje.
Koszonom az informaciot, a reszletekre nagyon kivancsi voltam, ezt meg eddig senkitol sem hallottam (mutet utanni resz). A lanyodnak ot napig a korhazban kellet maradnia? Kivancsi vagyok minket meddig tartanak majd bent, szerintem fel nap aztan mehetunkKép)
szia
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Engem is azzal riogattak, hogy lehet, hogy 2-3 műtét is kell, ez a szemizom állapotától függ. Ha a gatyagumi amúgy jó állapotban van, akkor elég egy szűkités - máshogyan nem tudom érzékeltetni, nekünk mindenesetre elég volt egyetlen műtét (és az esetek többségében elég is, de óvatosságból előre felkészítik a szülőket arra, hogy esetleg több kell. Ugyanis azért nemtudommekora hosszúsűgot nem lehet egyzerre kivágni a szemizomból.)

Az én lányom eleve kancsalon született, ha jobbra nézett a bal szeme szaladt be a szeme sarkába, ha balra akkor a jobb. Neki 8 hónapos kora óta takarni kellett váltva a két szemét, egyik nap az egyiket, másik nap a másikat, éppen amiatt amit mondtál, hogy az agya kénytelen legyen mind a két szemét karban tartani.

(Ugyanis az a helyzet, hogy az agy nem viseli el hosszabb távon a kettőslátást, ilyenkor önvédelemből egyszerűen kikapcsolja az egyik - zavaró - szemet).

Egyébként igen, minket 5 napig tartotak benn ( figyelem ez 30 éve volt!!) de azt hiszem az otthoni kezelés hasonló lesz, mint nálunk is, szóval első nap teljes takarás, majd a műtött szem fokozatos visszavezetése a látásra....

Tán okosabb is, hogy már egy éves korában megműtik, mert tudod aztán nálnk az lett, hogy a lányom a mai napig nem tudja egyszerre használni a két szemét, az agyának egyszerűen nincsen erről emlékképe, ha jobbra néz a jobbat használja, ha balra néz a balt, - ez kivülről nem látszik, csak műszeres vizsgálattal lehet megállapítani - viszont az orthoptikusnő szavaival élve: van két jó szeme, és ezt a kis zavart ő nem érzékeli...

(A fénykép alapján amúgy az én lányom sokkal jobban kancsalított, alig lehetett látni a befelé forduló szemét, rémes volt...)
alice_cs
 
 


Szia,
nekem ez is elegge befordul, de el tudom kepzelni, milyen szornyu lehet ha meg ettol is jobban kancsalit.
En ugy tudom egyebkent, hogy nincs kettos latasa, mivel felvaltva hasznalja a szemeit (pont azert, hogy ne legyen kettos latasa).OK. most latom ugyanezt irtad mas szavakkalKép. A gond az, hogy egy szemmel nem lehet melyseget erzekelni. Ha idegen helyen vagyunk elofordult, hogy a padlo vagy az utcan is a jarda megzavarta, es azt hitte lepcso jon. Ezenkivul pontatlanul nyul a dolgokert.
Hat igen amit irtal bizonyitja azt a nezetet, hogy nem szabad tul sokaig varni, bar a lanyodnak meg egesz koran meglett a mutet, az akkori viszonyokhoz kepest (egy ismerosomnek 14 eves koraban csinaltak vegre meg, es a szeme el is romlott addig, csak esztetikailag tudtak a szemen segiteni).
A te lanyod nem tarotta ferden a fejet a kancsalsag miatt? Persze ez az en teoriam hogy nekunk amiatt van most, de semmi mas magyarazata nincs.

A szemuveg rogzitesehez annyit szeretnek hozzafuzni, hogy en egy-egy vekony rongycsikot kotottem a szaraihoz a szemuveghez, es hatul masnira kotottem. Ez valt be. Amit kaptunk gumis valamit az semmire sem volt jo. Hat amit en szerkesztettem nem egy gyonyoru darab, de mukodik, aki ugyesebb az tud valami szepet varni, de ne legyen rugalmas!Egesz alul a tarkojan kotom ossze.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Én ugyanezt tettem, én gumit tettem a szemüveg váégéhez és kapoccsal rögzítettem a felrakáskor... úgy látom nagyon is hasonló cipőben járunk/jártunk.

A térlátást egyébként megtalulja, eleinte nekem is hasonló tapasztalataim voltak, de az agy elég okos kis gumó, elintézi ne félj később. De bizony lépcsőknél meg ilyesmiknél megvolt ez nekünk is.

A fej ferde tartásának semmi köze a szeméhez, ott valami izomfeszülés vagy izomgyengeség lehet éppen úgy ahogyan a szemizmoknál, méghozzá a méhen belüli tartás a ludas azt hiszem. (Egyébként írtam neked erről a másik topicban is, szerintem vidd el gyerekneurológushoz, itt nálunk első körben ők adják a legokosabb gyógytorna tanácsokat).

Tán csak még annyit bíztatásként, hogy ez a lányom ma 30 éves, egy bankban osztályvezető, az IQ-ja 155-nél nagyobb, titkára volt a múlt évben a MENSA HUngarica klubnak (ide csak 148 IQ-n felüliek léphetnek be) amúgy pedig nagyon szép, és a legszebb rajta a szeme.
alice_cs
 
 


Sziasztok,

Nekünk is mondta az orvos a műtétet és azt is, hogy rutinműtét, küzdünk a szemüveggel, de az utóbbi időben én is elhanyagoltam egyy kicsit. A kislányom egyébként csak bionyos helyzetekben kancsalít, főleg, amikor felfele, ill. lefele néz. Ja és ő sem tud pontosan fogni...
lilla77
 
 


Hello,
ma nagyon rossz volt a szemuveggel, par orat hordta, aztan addig cibalta, mig lehuzta a szajahoz, parszor jo erosen visszakototttem, es meg ugyis le tudta cibalni magarol, ugyhogy le kellett vennem a szemuveget. Neha egesz nap jol turi, ma valahogy nem volt jo napja.
Mi azert probaljuk most a bifocalt, mert kozelre (lefele) nezeskor jobban kancsalit, na es azert is, hogy meg pontosabban meg lehessen allapitani majd mi legyen a muteten, ugyhogy most ezt a honapot nagyon eroltetem a szemuveggel. Szerintem egyebkent valahogy mashogy allnak a szemei amiota ezt hordja, de meglatjuk majd az orvos hogy latja.
Nekem azt mondta a doki, hogy lehet nem kell majd szemuveg a mutet utan...az nagyon jo lenne.

Lilla, en nem ertem, most nalatok +2.5 kellene mindket szemre, es a kancsalsag miatt az egyikre erosebb (de az ugy miert hasznal?), vagy az a szem gyengebb is?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Ha nem erős távollátás miatt kancsalít, hanem a szemizmok miatt, akkor valóban nem kell később szemüveg. A lányomnak atropinnal +4 dioptriát állapítottak meg (de szerintem ennyi nagyon sok gyereknél van, csak észre sem veszik, mert nagyszerűen tud ennyit kompenzálni, és a távollátás úgy múlik el, ahogyan nő a gyerek), és olyan 8 éves korára már egyáltalán nem kellett neki szemüveg.

Bifokális gyerekszemüvegről még nem is hallottam, de még a felnőtteknél is nehéz eleinte megszokni, ugyanis a bifokálisnál ott ahol a két dioptria vált, van egy holtpont, ha éppen úgy néz, akkor nem lát semmit. (nekem is van bifokálisom, ezért tudom.) Igaz, hogy ez egy-két nap után elmúlik, mert az ember szeme automatikusan lehunyódik ennél a holtsávnál, de kérdés, hogy a kicsi ezt mennyire szokja meg.

Higyjétek el, hogy önmagában a kancsalság csak egy esztétikai probléma, amit ha korrigálnak, akkor utána tökéletesen el is felejtik ezt az epizódot mind a gyerek, mind a szülők.

(Őszintén szólva engem inkább az érdekel, hogy mitől születik így eleve egy gyerek...)
alice_cs
 
 


Sziasztok,

Nekünk 2 szemüvegünk van, az egyiknek a jobb lencséje +5,5 dioptriás, a másiknak a bal lenséje. Egyik nap egyiket, másik nap a másikat hordjuk. Azért is nem erőltetem az utóbbi időben, mert amióta csökkentettem az epil.gyógyszereket, kevésbé kancsalít. A műtétet egyébként nekünk is később javasolta az orvos, 1,5-2 éves kor körül.
lilla77
 
 


Sziasztok,
olvastam meg az elozo beszelgeteseket is ezen az oldalon, es ugy tunik, hogy Mo-n mas a kezeles mint itt...erdekes. Ezt a ket szemuveg megoldast masnal is olvastam, de itt meg csak nem is hallottam rola.
Ugy latom, hogy a bifocallal jobban lat mint a masikkal, az egesznek az a lenyege, hogy kozelre nezeskor mindenkinek kozelebb vannak a szemei, na ez egy kancsal szemnel meg rosszabb, viszont igy most nem kell annyira eroltetni a szemeit, mikor kozelre nez. Nalunk is +4 es szemuveg van, es csak a kancsalsag miatt kerult el szemeszetre, az biztos, hogy egyebkent eszre se vettuk volna, hogy nem lat jol, mert szemuveg nelkul is ugyanugy csinal mindent. Vegulis ha iskolas korra kinovi a szemuveget az mar eleg jo.
Egyebkent en kerdeztem az dokitol mi az ok, azt mondta nincs ra magyarazat, ez ilyen es kesz.

Lilla, ha nalatok a gyogyszerek befolyasoljak a kancsalsagot, akkor jobb is kicsit varni. Az epilapsziarol hallottam, hogy sokszor segit egyfajta etkezes. A TV-ben lattam egy riportot errol, hogy az esetek 60-80%ban a gyogyszerek abbahagyhatok, es megszunnek a gorcsok ha koveted, persze pici gyereknel nem egyszeru (nagyobb gyerekek voltak a riportban)Ha meg nem hallottal errol utananezhetek ha akarod, aki az egeszet kidolgozta adott ki egy konyvet errol.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Enikő,

Érdekel a téma, megírhatnád a könyv címét, ui. az öcsém is Amerikában él, esetleg el tudná küldeni. Egyébként most kezdtünk el homeopátiás készítményeket szedni, remélem ezek is hatásosak lesznek, és a gyógyszerek elhagyása után se lesznek görcsei. Én valami olyasmit hallottam, hogy a citromkúra jó epilepsziásoknak, de egy gyereknél nem hiszem, hogy megoldható...
lilla77
 
 


http://www.our-kids.org/Archives/Ketogenic_diet_FAQ.html
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0939957868/002-5067423-0736038
http://www.demosmedpub.com/book29.html
http://www.lowcarb.ca/articles/article129.html
http://my.webmd.com/content/article/34/1728_90219.htm

Szia Lilla,
hat nem volt nehez megtalallni, Google ezrevel ad talalatod ha beirod "epilepsy diet".
Nem tudom mennyire beszelsz angolul, minden le van irva az elozo cikkekben itt, ugyhogy nem akarom azt ismetelni, csak annyit, hogy a jo hir, hogy a dietat kifejezetten 1-12 ev korul hasznaljak leginkabb, viszont olyan esetekben, mikor a gyogyszer nem segit, es feltetlenul orvosi felugyelet mellett. Amint olvashatod is korhazakban, hozzaerto szakemberek dolgoztak ki, ugyhogy nem hulyeseg.

Probaltam magyarul is keresni, hat ennyit sikerult talalni:
http://www.diet.hu/portal/downloads/hacsek_ketogen_0411.doc
http://www.informed.hu/?tPath=/betegsegek/betegsegek_reszletesen/neuro/epilepsy/ &article_id=50256&_voteadmin_site=830&prk=31558174

Kivancsi vagyok, otthon a dokid mennyit hallot errol, ill. hisz -e ebben?
Meg annyit, hogy a legelso angol nyelvu cikket olvasd el, nagyon hasonlit a lanyodra a tortenet (mar amennyi keveset en tudok rola).
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


SziasztokKép
Gondoltam megirom ide az esetünket, csakhogy biztassam a még szemüvegre váró kis gyerkőcöket ill.szüleiket mert én nagyon meg voltam ijedve mig meg nem lett a szemüvegünkKép

Ikerbabáim a terhességem 31. hetén születtek (Lili és Gergő)vagyis korababák. Első heteiket inkubátorban, gépi segitséggel töltötték és nem biztos, hogy ennek következménye de Gergő rövidlátó lett. Ami szomorú, hogy otthon folyamatosna jártunk a Mária u-ba kontrollra és decemberben semmilyen problémát nem találtak nála aztán januárban elvittük szemészetre itt Svájcban is és kidertült a bal szemére mindösszesen kb.10 cm-ert lát, -7-es szemüveget irtak fel a rövidlátására. Nagyon el voltam keseredve, mert otthon megnyugtattak az otthoni diagnózissal és főként attól féltem, hogy nem leszek elég ügyes ahhoz, hogy a 15-16 hónapos eleven, akaratos gyerkőcömet rászoktassam a szemüveg viselésére. Azt is megtudtuk, hogy ezt a rövidlátást csak felnöttkorban, a növekedés befejeztével lehet majd korrigálni műtéti úton vagyis fontos volt nagyon, hogy megszokjuk és megszeressük a szemüveget.
Január 20.-án jártunk az optikusnál és egy héttel később már kezünkben volt a kincs, melyet sajnos a fejére is nehéz volt rápróbálni. A szemüveg mellé még ragasztanunk is kell a jó szemét, hogy az agyacskáját rákényszeritsük a rossz szem használatára mert különben az agy apránként kiiktatja a rossz szemet és ez akár a látás elvesztéséhez is vezethet az adott szemen.
Örömmel mondhatom, hogy a szoktatás két hét alatt nagyon-nagyon eredményesen sikerültKép Néhány órás takargatással kezdtük és most már fél napig is rajta van a matrica ami nálunk szerencsére nem okozott érzékenységet.Kép (olvastam itt többektől mennyi gondot okoz ez a babáknál...sajnálom, talán nekünk kevésbé irritáló a matricánk)A szemüveget szó nélkül elviseli egész álló nap ami mégis gondot okoz, hogy Lilluska időnként letépkedi Geri fejéről a szemcsit pedig kapott Ő is egy csinos kis darabot a játék kedvéért, hogy ne legyen marakodásKép
Azóta otthon is megnézettük február elején a szemüket és az ittenivel azonos diagnózist kaptunkKép A Tömő u-ban egy tündéri, türelmes dr-nőnél jártunk aki nagyon alapos volt és megnyugtatott, hogy jó kezekben vagyunk itt isKép

Mindenkinek kitartást és javuló szemecskéket kivánok a műtétre váróknak pedig sok-sok energiát és mielöbbi teljes gyógyulástKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Szia Doris,
le tudnad irni, hogy milyen a ti szemuvegetek, vagy esetleg egy kepet felrakhatnal ha nem gond. Ami nekunk van az biztos kenyelmetlen lehet, mert mikor leveszem teljesen voros, neha meg egy kicsit ki is sebesedik az orranal a bor. Attol meg rettegek, hogy elesik vele, mert amikor utoljara elesett, felhorzsolodott a bore oldalrol. Sajnos semmi valasztek nem volt ott ahol mi voltunk, de ha kell majd neki hosszabb tavra szemuveg akkor szeretnek utannajarni es egy jot venni. Szerintem nem veletlen, hogy nektek igy turi a baba (egyidos az enyemmel).

A ragtapasszal nekunk se volt gondd, na nem imadta ugyan, probalta leszedni, de mivel nem sikerult hamar fel is adta, es a borenek se artott, pedig ekcemas is egy picit az arca.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


A babak pedig nagyon edesek Doris! Ket kis rosszcsont ahogy latom, behoztak a lemaradast.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia EnikőKép
Köszönjük a dicséretetKép
Persze teszek fel képet isKép A szemüveg speciális anyagból készül a neve:Titanflex. Ez egy törhetetlen de mégis rugalmas szárú nagyon keskeny és kényelmes szemüveg, gumiboritással a fülénélKép Ami érdekes az otthoniakhoz képest, hogy nem öleli teljesen körbe a fülét és igy sem esik le ezen kivül nekünk egyáltalán nem javasolták, hogy összekössük a szárát hátul mert azt mondta az optikus, hogy ha összekötöm is le tudja tépni a fejéről viszont a szárát tönkreteszi. Egyszóval Ő azt javasolta inkább tegyünk rá szemüvegtartót és hátul tűzzük a ruhájához, hogy ha mégis levenné akkor ne dobhassa el a földre vagy nehogy véletlenül rálépjen...stb. Mi végül ezt sem használtuk hanem két hetet teljesen rászántam a szoktatásra és mivel a jó szemét takarni kellett a rossz szemével csak szemüvegen keresztül látott tehát néhány nap alatt rájött, hogy ha leveszi az neki rosszKép Persze Lilluska most is tépkedi időnként és ezt csak úgy tudom elkerülni, ha ott vagyok és közbeavatkozom. Egyébként otthon is lehet Titanflex anyagú szemüveg keretet kapni mert egy ismerős kért, hogy vigyünk innen haza de annak nincs értelme mert ugye minden babának teljesen eltérő méretre lehet szüksége. A Róna Optika és más optikák is foglalkoznak ilyen keret értékesitésével. Az ára elég húzós itthon is meg itt kint Svájcban is de mivel Gergő felnött koráig biztosan szemüveges lesz igy fontos volt, hogy kényelmes, könnyű szemüvege legyen amit Ő is hamar megszeretKép A lencse nem törhetetlen, mivel az nagyon nehéz lett volna és igy is elég nagy a súlya ennek a D-nak. Sajnálom, hogy nektek nem sikerült kényelmes szemüveget csináltatnotok...és még a kicsi orrocskája is kipirosodottKép Esetleg nem lehet, hogy nem elég rugalmasak a papucsocskák a nozijánál? Mozognak eléggé ha kézzel babrálod?

Puszi:Doris
Kép
Kép
Kép
doris
 
 


EnikőKép
Bocsi, kicsit figyelmetlen voltam és csak most látom, hogy Ti sem otthon élek igy a Róna Optikát elfelejthetjük, de Nálatok biztos lehet kapni ezt a fajta szemüveget. Itt Svájcban ez volt a legjobb és egyben a legdrágább is, de megérteKép
Mennyi időt kell hordanotok egy nap a szemüveget?

Off:Látom a fotón, hogy bár egyidősek a gyerkőceink a Te szépséged már stabilan áll és gondolom szalad isKép Mi még le vagyunk maradva, küzdünk az oxigénhiányos állapottal meg a koraszülöttséggel de a spéci gyógytornák azért segitenekKép Gergő most kisérletezik az önálló felállással, Lilluska pedig próbálja meglesni a technikátKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Szia Doris,
koszi a kepeket, sokat segit. Nagyon meglepodtem, hogy hasonlit a mienkhez, viszont nem hinnem, hogy barmi speci anyaga lenne az enyemnek, mert nem mondtak (probalom kitalalni mibol lehet, de nem tudom eldonteni fem vagy muanyag). Az optikusodnak egyebkent teljesen igaza volt, az osszekotes mukodott ket hetig, de mostmar lehuzza barmit is csinalok, de a szemuvegnek nem art csak a sajat fulet cibalja meg vele. Amikor az elejen tapaszzal egyutt probaltam hasznalni akkor viszont egyaltalan nem ment a dolog, mert folyton a szemehez probalt nyulni, es akkor mindig levette a szemuveget.
Ami nekunk van szemuveg az a legolcsobb fajta volt (20 e ft a keret, 25 az uveg) es egyetlen a boltba, reszben fizette a biztosito is, de mind a ketto csak proba szemuveg, nem veglegesek. (lehet kell, lehet nem meg nem tudjuk).

Kepzeld, most idokozben neztem a tv-t es valahogy felfigyeltem egy hirdetesre, ez egy nagy aruhaz optikai reszlege, ami itt van a kozelemben, es nem is tudtam hogy ott van szemuveg, ramentem a honlapjukra, minden szemuveg fele annyiba kerul mint a mienk volt, es ezerszer jobbak, nagy a valasztek is. El sem hiszem hogy a titan/acel otvozet, szilikon papuccsal mindenfele extraval az uveghez 20 e ft!!! Hat ha errol tudtam volna hamarabb...na mindegy a mutet utan kiderul milyen szemuveg kell, legalabb tudom hova kell menni. Koszi megegyszer az infot ha nem epp errol gondolkoztam volna eszre sem veszem a hirdetest.

A kisfiadnak viszont teljesen normalisan allnak a szemuvegben a szemecskei, persze amikor rovidlatas a gondd akkor a szemuveg maga korrigalja a problemat. Nekunk szemuvegben ugyanugy kancsalit. Teszek fel en is par kepet amin latszik a szemuveg is.Kép
Kép
Kép

az uj egy picivel nagyobb es ronda arany szinu, de hat nem volt valasztasKép (Elvileg csak negy hetre kell ez, ugyhogy olyan mindegy)

Nem gondoltam volna, hogy meg nem jarnak a babak, olyan elevennek neznek ki, na de eleg hamar szulettek, ugyhogy nincs min izgulni, nekem egy evesen kezdett el jarni, pedig 40 hetre szuletett, most pedig mar fut es maszik fel mindenre. Mindennap visszasirom az idot mikor meg sehova se tudott menni...pedig mar alig vartam, hogy jarjon. Most a mama-n kivul meg semmit sem beszel, de en mar semmin nem izgulok, amig mindent csinal elobb utobb, addig semmi baj nincs. (Mi harom nyelvet hasznalunk itthon, kicsit nehez lehet kovetniKép)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia EnikőKép
Nagyon édes a Kisfiad és tényleg jól áll Neki is a szemüveg, olyan nagyfiúsKép Nekünk szilikon papucsos a szemüvegünk, szerintme a Tiétek nem az és lehet, hogy ettől töri az orrocskáját...mozgatni próbáltad a papucsokat?
Nálunk 50.000,-Ft volt a keret és 70.000,-ft.volt a két lencse ill. az egyik csak egy ablaküveg mert az a szeme jóKép Létezik egy kiegészitő biztositás itt Svájcban amely fedezné a 70%-át a szemüvegnek de nem tudjuk még, hogy miként birálják el a mi esetünket mivel a gyerekek Magyarországon születtek és mi is csak két éve jöttünk Svájcba. Ezek mind ellene szólnak. Már bekérték a szükséges papirokat, néhány hónap az elbirálási idő. Persze tudtuk már az optikusnál is, hogy kérdéses lesz a biztositó ügylete, de mivel nálunk Gerinek 22 éves koráig kell kb.szemüveget hordania és csak utána valószinű a műtéti korrekció igy a legjobbat szerettük volna NekiKép Nálatok tényleg majd a műtét dönti el, hogy milyen szemüvegre lesz szükségetek és mennyi ideig kell azt hordanotok. Az alapján már könnyebb lesz döntenetek. Gergő rövidlátó szeme egyébként kifelé szaladgált és szaladgál még most is, a ragasztás idővel segit majd ezenKép
Örülök, hogy ráakadtál a megfelelő optikus boltraKép Nálunk sokféle szemüveg létezett de flexibiliset, könnyűt szerettünk volna igy ez volt a legjobb választásKép Mikor esedékes a műtétetek? Mi csak magyarul beszélünk itthon, igy nálunk a nyelv kérdés nem annyira problémásKép
A mozgásfejlődésük miatt már nyugodt vagyokKép Az oxigénhiány meg a koraszülöttség ellenére nagyon szépen fejlődnekKép Megkésve ugyan, de a gyógytornák meg a fejlesztések hatására folyamatos az előrehaladás, hamarosan én is felköthetem ha elindulnakKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Szia Doris,
eleg huzos ara volt a szemuvegnek...a keretek itt is annyik egyebkent, sot, de a lencset az nagyon sokallom, persze az egesz ar relativ, mert nem tudom svajcba milyenek a fizetesek. Amint irtam mi a legolcsobbat vettuk, es a biztosito amugy se tamogatja barmelyiket. Igaz amikor doki mondta, hogy lehet szemuvege, akkor a korhazbol egyenesen az elso optikushoz mentunk, ahol nem is volt babaknak valo szemuveg, csak ez az egy kis meret.
Pont ezert hihetetlen nekem az a hirdetes amit lattam, annak a szemuvegnek is szilikon a papucsa (a mienk mozog szepen, de szeintem tul kemeny az anyag). Nezd meg a hirdetest, ez most akcios ar.
http://www.searsoptical.com/webapp/wcs/stores/servlet/Sears/StoreContents/frames /frames_children.jsp?storeId=10101&catalogId=10101
A tech-flex ami rugalmas, de ez itt mind gyerekszemuveg, remelhetoleg van kis meret is.
Nezelodtem mar ezelott is az interneten, de az enyemhez hasonlo arakat vagy joval magasabbak at lattam, optikus uzletekben pedig hatar a csillagos eg. Nektek kell majd jo par szemuveg az evek soran, ha itt van ilyen arban, akkor lehet ott is van.
Nekem itt szuletett a baba, ugyhogy azert nem gond a biztositas, kulonben nem lenne, de az biztosito azt hiszem evente egyet fizet, ugyhogy azt mar eljatszottuk, de ha tenyleg kapok $100 ert szemuveget akkor teljesen mindegyKép

Nekunk is volt gyogytorna (azt lemondtam, reszletek a ferde fejtartasban, ha erdekel), most meg van szemterapia, hat annak sincs semmi koze a kancsalsag javitasahoz, ilyen idos korban amugy is nehez erre terapiat alkalmazni, nemsokara el lesz biralva beszedre is ha nem kezd el hamarosan valamit beszelni. A rosszasagra bezzeg megvan az esze mar most minden ami nem vagy tilos, azt azonnal csinaljaKépNincs neki semmi baja, csak le van maradva par honappal, de hat amikor okos emberek azt mondjak, hogy mar reg ulnie kene, vagy par szot mondania, akkor azert elgondolkodom, hogy akkor o miert nem csinalja meg?
Ti mit csinaltok Svajcban es milyen ott? Egyedul vagy otthon az ikrekkel?
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia EnikőKép
Megnéztem a hirdetést és Titan szemüveget csak felnötteknek találtam. Lényeg, hogy ha hosszú távra kerestek szemcsit akkor kényelmes legyen és a szilikon papucs szerintem nagyon fontos, mert ez puhává teszi a felületétKép Itt a kiegészitő biztositás fix összeget térit a keretből ami azt jelenti, hogy ha valaki nem áll jól anyagilag akkor tud úgy választani, hogy beleférjen a biztositási fedezetbe és akkor nem kell ráfizetnie. Szerintem nagyon humánus. Gergő szemüvege 120.000,-Ft-ba került összesen, és ha elfogadják a kiegészitő biztositási kérelmünket amit a szemészorvos kezdeményezett, akkor kb. 25-30.000,-Ft-ot kell nekünk fizetni, nem lenne rossz de persze számitunk rá, hogy esetleg elutasitanak.
A Ferde fejtartásos topikot megkeresem mert érdekel. Mi hazajárunk gyógytornára (Dévényi Anna módszerét követjük és ez itt nincs Svájcban) mert Lilluska túlságosan merev, feszes izomzattal született az oxigénhiányos állapot miatt Geri pedig pont az ellenkezője - tónustalan - volt. Áprilisig heti három alkalommal végeztük, most már 2-3 havonta megyünk haza és akkor egy-két-három hétig járunk elég gyakran. Ha elindulnak és szépen járnak, akkor már nem lesz erre szükségKép A szemterápiáról viszont nem hallottam. A neten olvastam szemtornával kapcsolatosan, de sajna ehez még túl kicsik a gyerkőcök vagy nem vagyok kreativ, szoval velük még nem lehet csinálni, mert nem hajtják végre az utasitásokat meg nem tudom azt mondani Nekik, hogy sűrűn pislogjanak. Ti milyen feladatokat csináltok? Tudnál erről irni egy pár sort?
Ezt a beszéd elbirálást végképp nem értem... Miért kéne már beszélnie? Úgy értem, gagyog, halandzsázik? Mert az enyémek gagyognak és mostanában mindent egyetlen szóval fejeznek ki, csak épp arra vonatkozik ez a szó amire rámutatnak. Gergő mindent ada-ada-ada szavakkal mond, Lillus meg minden ká-ká-ká-val, csak mindig másra mutatnak. Ettől függetlenül jár a szájuk egész nap csak nem értem mit beszélnek meg értelmesek, fejlődnek...szerintem ez a lényegKép
Én nagyon jó technikát dolgoztam ki magamnak, a megörülés meg az összehasonlitgatás ellen, mert ha ezt tenném, akkor már régen belebolondultam volna... Szerintem ahány gyerkőc anyi féle képpen fejlődikKép Az enyémek korababák, vagyis 2 és fél hónapot mindig leszámitok a valós korukból és azt mondogm ha kérdezik mennyi idősek mert egyébként már szörnyülködnek azon, hogy még nem járnak... Viszont a gyógytornász és az én véleményem is az, hogy értelmes, okos, kiegyensúlyozott gyerekek aki folyamatosan fejlődnek, nincs elakadás, megtorpanás és még a szemüveg sem vetette vissza különösebben Geri mozgását, néha elényúl a dolgoknak de ennyi szóval szerintem szerencsére egészségesek, de nem a nagykönyv szerint csinálják amit csinálnak. Talán mert még nem tudnak olvasniKépKépKép
A Férjem dolgozik itt két éve és igen, egyedül vagyok az ikrekkel. Sajna barátokat nem sikerült szereznem, mert németül egy szót sem beszélek. Magyarokkal tartjuk a kapcsolatot, hétvégenként ha tudunk összejárunk de itt picit távolságtartóak, zárkózottak az emberekKép

Puszi:Doris
doris
 
 


EnikőKép
Megtaláltam a neten a szemüveg keretünket, itt tudod megnézni hátha nálatok is kapható:
http://www.eschenbach-optik.de/HTML/english/titan_junior.htm

Puszi:Doris
doris
 
 


Szia Doris,
nekem is mond mindenfele hangokat, eleg sok belole az olyan amit en ki se tudok ejteni, azt a ferjemtol szedi ossze, de allitolag 18 honapos korara, otven szot kellene tudniaKépNem is erdekelne engem, ha legalabb egy szot hasznalna akkor amikor kell, most epp mindent mama-nak hiv, mert ezt egy honapja kezdte mondani. Probalom neki folyamatosan tanitani a testreszeket, mert elvileg ra kellene mutatni arra amit mondok, de nem teszi. Viszont ha mondom neki, hogy tapsi akkor tapsol, vagy a labdat hozza ide, azt megerti. Sajnos en keverve beszelek hozza angolul es magyarul, foleg ha nem vagyunk egyedul akkor nem beszelek hozza egyaltalan magyarul. Apa ugyanigy keverve angoul es arabul (a ferjem marokkoi). A doki szerint ez nem lehet poblema, szerintem ugy lesz mint a jarassal, mikor elkezd vegre beszelni rovid ido alatt fog mondani egy csomo mindent. Ikreknel olvastam, hogy kesobb kezdodik a beszed, mert egymassal jol el tudnak gagyogni es megertik egymast.
A szem terapia abbol all, hogy olyan jatekokat hoz a "lady", amivel lyukakba kell dolgokat beledugni, specialis konyvei vannak meg ilyenek, az a baj, hogy ezekkel a dolgokkal meg nem nagyon tudja, hogy kell jatszani. Ez aki kijar nem valami hozzaerto kancsalsaghoz. Eleg szomoru, hogy eloszor akit kikuldenek az egy jo szakember, de az csak elbiralni jon (van egy oldala neki: http://visionre.net/), aztan meg egy olyan adja a terapiat akit nem is erdekel az egesz. Amikor leragasztod a baba szemet, akkor probalj neki erdekes dolgokat mutatni, foleg olyanokat amin keresztul tud nezni, mint egy csovon, karikan. Ugy kovetni egy targyat a szemevel, hogy a fejet ne mozgassa. Szemtorna jatekosan. En bena vagyok ehhez, nem mukodik kozre a kisfiam, pedig amikor az elbiralo szemely itt volt, o megmutatta nekem ezeket a gyakorlatokat es meg lehetett csinalni, sajnos a mostani "lady" nem csinal ilyen gyakorlatokat, hiaba kertem...o is le lesz cserelve, mar unom az egeszetKép
A biztositorol meg annyit, hogy fel eve meg mas biztositonk volt, az csak 20 e ft-ot teritett (fix osszeget mint nalatok), kozben lecsereltuk, es ez teljesen fizette az uj szemuveget.
Ami oldalt felraktam azon csak gyerek szemuvegek vannak (14 eves kor alatt), maga a hirdetes arra van, de a szemuvegekrol nincsennek fent kepek, csak egy osszefoglalo.
Nem irigyellek egyedul ikrekkelKép, bar annyiban jo, hogy mostmar nagyobbak, es majd tudnak egyutt jatszani, mert en egyedul nagyon unalmas vagyok a fiamnak. En se ismerek senkit itt ill, akit igen az tul messze van, legalabbis a baba ota egy ora metrozas tul messze van, ami nevetseges, mert elotte minden nap utaztam annyit, csak amikor egy babakocsit kell levinni a metroaluljaroba, akkor inkabb nem is megyek sehova. En itt nem nagyon ismerkedtem meg magyarokkal, nem olyan, mint otthon, magyarok itt nem nagyon tartanak ossze, legalabbis nekem ez a tapasztalatom.
Az is jo meg neked, hogy konnyen haza tudsz latogatni neha, en biztos nem maradok itt, utalok itt lenni. Nem rossz csak unalmas.
Na jo azt hiszem masik oldalra kell mennem, ha ennyire temat valtokKép
puszi

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Lilla meg vagy meg?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Doris,
koszi, most lattam a szemuveget, nem kerdeses, hogy ilyet fogunk mi is venni.
Jovohet szerdan megyunk dokihoz, akkor majd tobbet tudok a mutetrol. A ferjem szerint utanna majd nem kell neki szemuvegKép Dehogynem, majd meglatja...

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Enikő,
ha a fiad kétnyelvű, ne is számits rá, hogy 2 és fél, 3 éves kora előtt beszélni kezd. Ha hangokat ad ki, ha nem siket, akkor előbb utőbb beszélni kezd, később majd visszasírod azt az időszakopt, mikor nem beszélt a sok miért kérdés miatt...
A különféle akárkik miatt meg ne is izgasd magad, haa szemizmokkal van a baj teljesen fölöslges ki jár ki hozzá, de még az is, hogy milyen a szemüvege.
Leírásod alapján teljesen normális okos kisfiad van, nem kell részletezned mit tud pontosan!

Majd számolj be a műtétről, meg arról, hogy mikor lesz jó? Érdekelne manapság hoygan csinálják tényleg.

(Csak úgy mesélésileg - a kancsal lányom még csípőficamos is volt. ) hónapos korában vették le róla a kengyelt. Addig csakis háton tudott feküdni mint egy bogár, és 4 hónapos korában mosolyodott el először!!! 9 hónaps korában lekerült róla a kengyel, - közben rákerült a szemüveg - és 10 hónapos korában felállt, és innen kezdbe rohamosan kezdett mindent bepótolni. Namármost ez az "okosabb" lányopm, aki matekzseni volt meg minden. A kisebbik lányom meg bár felállt 7 és fél hónapos korában, de csak 15 hónapos korában tudott egyedül megindulni. És a mozgásfejlődéséből kimaradt a mászás, a felülés... meg még ki tudja midnen.
Szóval nem szabad izgulni. Én TUDTAM, hogy a gyerekem épeszű, egészséges, és nem is gondoltam volna, hogy ebben bárki is megingathat.

Ne figyeld a kisfiadat, nincsen értelme! Élvezd.
alice_cs
 
 


Alice,
tudod ez egyaltalan nem szep, ahogy irod "nem kell részletezned mit tud pontosan!", miert nem? Mi volt a baj azzal, hogy leirtam par peldat magyarazatkent, ha hosszunak tartod a leveleimet nem kell vegigolvasni. Na nincs harag, mashol is sertodtek mar meg emberek ilyen aprosagokon amit irsz. Tisztelem a velemenyedet minden masrol egyebkent, mivel joval idosebb vagy nalam, valoszinuleg bolcsebb is, de soha ne feledd el ez egy tarsalkodo oldal, neked is tisztelned kell masok mit tartanak fontosnak leirni es mit nem.
A programot egyebkent "early intervention"-nak hivjak itt, olyan 0-3 eves koru gyerekeknek van, akik orvosilag sem ertelmileg sem fizikailag nincsennek visszamaradva, tehat a biztosito nem teritene a terapiat, de egy kis extra segitsegre szukseguk van, mert enyhen le vannak maradva. Tehat mindenki tudja, hogy epeszu, egeszseges gyerekrol van szo. Pont olyanoknak talaltak ki mint a te lanyod volt, vagy az en fiam. Tudom ilyen nincs otthon, de itt igy csinaljak. Senki nem aggodik miatta, csak segitjuk, hogy a leheto legjobb kezdetekrol induljon, Te is adnal egy probat ennek a lehetosegnek vagy nem?
Mar sokan mondtak, hogy majd visszasirom amikor meg nem beszelt, ez valoszinu igy is lesz, csak tudod azert megis csak konnyebb lenne, ha ertene dolgokat, vagy el tudna mondani mi a bajKép
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


EnikőKép
Ha gondolod levelezhetünk magánban, hogy ne offoljuk a topikot, vagy átmegyek én is a "Külföldön túlélők...-höz"Kép Akkor nem keverek itt galibát a témáimmalKép Egyébként amit leirtál az alapján úgy érzem semmi gond a gyerkőcötökkalKép Nővérem kislányát 24 hónapos koráig az édesanyján kivül a világon senki nem értette meg de ez tényleg igy igaz. Egyszerűen annyira csúnyán és értetlenül beszélt és hirtelen kezdett kerek mondatokat mondani, teljesen érthetően szóval ez nagyon egyéni, hogy kinek miként fejlődik a mozgása, beszéde...stb.Kép Szerintem egyébként mindent megért amit mondasz Neki más kérdés, hogy megmutatja-e vagy semKép Nálunk most a mutogatás úgy áll, hogy a testrészeikre rámutatnak, tapsi, csip-csip csóka...stb. megy, de pl. a mesekönyv lapjain nem mutatják meg a nénit, cicát, kutyát és a szemvizsgálatnál otthon gond is volt ez, mert a szemész doktornéni szerint a Mária u-ban, már egy 6 hónapos gyermek is rámutat a kért képre... Én mosolyogtam aztán elengedtem a fülem mellett a dolgot, ezért nem kezdek el stresszelniKép Majd megmutatják ha úgy érzik fontosKép Most már mutogatnak Ők maguk mesekönyvben képeket de mindig nekem kell megneveznem Őket és ha én kérem mutassák meg ezt vagy azt akkor nem teszikKép Fognak Ők még feleselni, ebben én is biztos vagyokKép Kiváncsi leszek a szemészeti vizsgálatotokra nagyonKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok,

Itt vagyok, nem tűntem el, csak nem sok időm volt a héten, meg nem is nagyon voltunk itthon.
Enikő,
én nem beszélek túl sokat angolul, de amit kihámoztam az első írásból, az tényleg nagyon hasonlít a mi történetünkre, a kislányom is ACTH-t kapott az epilepsziára, de csak 1 kúrát javasoltak, mert hosszútávon ennek is mellékhatásai vannak. Nagyon érdekel ez a ketogén diéta, de nálunk szerintem igencsak gyerekcipőben jár a téma. Ápr.-ban megyünk kontrollra, megkérdezem majd a dokinéninket. Közben írtam annak a dokinak, akinek a neve alatt találtam valamit a témáról, remélem visszajelez valamit. Esetleg, ha tudnál annyiban segíeni, hogy miből áll ez a diéta, azt nagyon megköszönném, bár mintha azt olvastam volna, hogy valami speci tápszer kell hozzá, amit nálunk gondolom nem lehet kapniKép
Küzdünk a gyógyszerek elhagyásával, 2 hete alig alszik napközben, ha mégis sikerül, akkor 20 perc után felébred. Szóval nagyon nehéz ez az időszak, és nem tudom, hogy jót teszek e azzal, hogy csökkentem a gyógyszereket...
lilla77
 
 


Szia Doris,
a kulfoldon elok elegge pang, de nem is akarom a "mi gondjainkkal" untatni mindenkit, szetneztem, de meg mindig ez a legjobb hely szerintem, azoknak amikrol mi beszelunk, legalabbis eddig. Ha akarsz irhatsz barmikor a niknik@freemail.hu-ra. Esetleg a "koraszulott" topic jobb lenne, mert az enyem ugyan nem volt koraszulott, de het honaposan megallt a fejlodesben, es ugy is fejlodott aztan, mint egy koraszulott. Szerintem is hulyeseg ez a beszed dolog, fel eve, amikor megkerdeztek, hogy akarok e ra terapiat azt mondtam, hogy majd ha fel ev mulva egy szot se beszel, akkorKép, ezert gondolkozok. Mostmar teljesen utolerte egyebkent ezen kivul a korat.
Meg annyit, hogy volt alapja az aggodalomnak, mivel mikor megszuletett, az egyik doki ugy dontott mintat kuld kromoszomaelemzesre, mert szerinte egy jo par problemara utalo jel volt. (Nekem ezt nem is mondtak, csak utolag). Aztan meg egy par dolog, amiket meg nem irtam, nem veletlenul kuldtek el neurologushoz, agy EKG-ja is volt, meg mar nem is emlekszem meg mi mindent ki nem vizsgaltak.
Megneztem az albumotokat, hat akarmennyire is koraszulottek ezek a gyerekek en nem latom rajtuk, nagyon edesek. Hugom is ennyi idore szuletett mint az ikrek, es anyuek nem csinaltak rola kepet amig negy eves nem volt, mert allitolag annyira rosszul nezett ki, mikor megszuletett akkor meg azt mondta a doki, hogy nem valoszinu, hogy egy napot is meger, de ha megis, akkor szellemi, vagy testi fogyatekos lesz...hat semmi baja nincs.

Tegnap az egyik ismerosom is megallapitotta, hogy valtozott a szeme a babanak, amiota ezt a szemuveget hordjaKép

Lilla,
neked inkabb az epilepszias topicban irok, hatha sikerul feleleszteni, meg mielott valaki ki zavar minket innenKép
sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


EnikőKép
Rendben, felőlem maradhatunk is amig valaki el nem zavar innen minketKép
A beszéd miatt szerintem nem kell aggódnod, én sem teszem, karattyolnak folyamatosan, az meg hogy nem értjük talán nem is az ő hibájukKépKép
Az olvasottak alapján meglepődtem...talán valami komplikáció lehetett a szülésednél, esetleg oxigénhiányos volt a babó... Mit jelent az, hogy 7 hónaposan megállt a fejlődésben?

Örülök, hogy változott a gyerkőc szeme, mit jelent ez? Kevésbé kancsalit?

LillaKép
Bocsi, szivesen segitenék, de egyáltalán nem értek a ti problémátokhoz...remélem nem okoz gondot a gyógyszerek elhagyásaKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Szia Doris,
ezt mar emlitettem valahol, de most akkor kicsit reszletezem. Nem tudom otthon merik e centivel a hasat, amikor tehes vagy, itt igen es elegge megbizhato, olyan 7 honapos lehettem amikor a dokim mondta, hogy lelassult a novekedesben a baba, ugyhogy elkuldott UH-ra, akkor olyan 2 kg korul volt, ezen kivul minden rendben volt, de minden egyes alkalalommal megjegyezte a doki, hogy nem no, de amig mozog rendesen nincs baj. Aztan 40 hetesen is elkuldott UH-ra emiatt, akkor olyan 2.2 kg volt, es sehogy nem tudta ravenni az UH-os, hogy mozogjon, pedig nagyon probalta valami szerkentyuvel felebreszteni, na innen mar nem mentem haza (elvileg meg ket hetet varhantunk volna). A szules meg lett inditva, mert ugyan nincs baja a babanak, ha megis akkor kint tudnak rajta segiteni alapon. A baba 36 ora vajudas utan kezdte feladni a dolgokat (en is), ugyhogy akkor rohantak velem csaszarra, mire a mutobe ertunk mar alig volt szivhangja a babanak, 2 perc alatt ki is szedtek. Viszont nem volt hal istennek oxigenhianyos, mert itt minden ilyen esetben azonnal vesznek vermintat oxigenszint ellenorzesre es az rendben volt, csak szegenyke olyan kis nyomott volt, a papirokon van egy jopar dolog ami furcsan nezett ki a gyereken, de a felet nem ertem, nem tudom pontosan mit keresett a doki, hogy kromoszomavizsgalatot kert. Aztan inkubatorba volt negy napig sargasag miatt, meg enni nem tudott magatol.
Az egeszre semmi magyarazat nincs, a dokim azt mondta, hogy ez neha elofordul, de semmi okot nem tud mondani, hogy pontosan mi tortent, es ne aggodjak nincs jelentosege ha legkozelebb baba lesz. En sokat olvastam aztan errol az interneten, lehet a placenta oregedett el tul koran, lehet a koldokzsinorral volt gond, mert nagyon rovid volt (25 cm, az atlag 60 cm, de a meter se ritka), szerintem ezert nem is fordult soha es a nyaka is ezert volt ferde illetve az izmai feszesek sot azt is olvastam, hogy ilyen rovid koldokzsinorral normal szuleskor en belehaltam volna (negy cm-nel megallt a tagulas kb egy nap utan es onnan semmi, lehet a termeszet okosabb). Na de szerencsere ezeken mar reg tul vagyunk.

A szemevel most az a helyzet, hogy nem csak az egyik szeme kancsal, hanem mind a ketto de egyik sem csuszik be olyan csunyan mint elotte, hanem egynsulyban vannak, valahogy szebben nez ki. De a szemuveggel tovabbra is szenvedunkKépProbalom annyit rajta tartani amennyit csak tudom, de nyomja az orrat, ugyhpogy neha pihentetnem kell.

A beszeddel rohamosan el kezdett fejlodni az elmult honapban, valtozatosabbak sokkal a hangok amiket kiad, es kezdi kovetni neha amit mondok nekiKépfoleg ha tancrol van szo, mert hihetetlen hogy egybol mindenre rakezdi razni...na persze imadja ha ra figyelnek, azert szinte barmire kepes, es a tancival mindig sikert aratKép

Hat ugy latszik nem tudok rovid levelet irni...na nem baj, majd legkozelebb.
Veletek mi a helyzet? A beszolasokkal pedig ne foglalkozz, bar en is felhozom magam amikor az utcan vad idegenek "jo tanacsokat" osztogatnak, attol kezdve, hogy mennmyire van betakarva a gyerek, miert nincs rajta kesztyu, miert nem veszem ki a babkocsibol, mert sir stb., nagyon boszanto tud lenni, mintha nekem nem lenne szemem es utalnam a gyereketKép

Lilla,
ha akarsz irj bovebben pontosan mennyire gyakoriak a rosszulletek, mennyire hatnak a gyogyszerek, szivesen elolvasom, mert sajnos en se tudok semmi komolyat errol a betegsegrol, nem akarok hulyesegeket irni neked, lehet amikrol en hallottam masok a korulmenyek.

puszi mindenkinek!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


EnikőKép
Méhen belül maradt el a fejlődése...igy már értemKép Nálunk is mérik centivel a hasat terhesség esetén. Méhen belül is létezik oxigénhiányos állapot pl. a rossz keringés miatt. Nálunk is ez volt Lilluska problémája ezért volt oxigénhiányos hónapokon keresztül és mikor haldoklott befejezték a terhességet. Talán valami hasonló lehetett Nálad is, ha megállta a baba hizása de szerencsére most már minden rendben van Veletek isKép
Értem már ezt a szem dolgot, ezek szerint a szemüveg viselése picit kifelé húzta az egyébként belfelé szaladó szemeketKép Hány órát tudjátok viselni a szemcsit egy nap? Ha kényelmes szemüveget kap biztos nem lesz gondKép Vagy a műtét után talán már szemüveg sem kellKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Szia Doris,
sajnos naprol napra egyere kevesebbet hordja a szemuveget, az elso heten egesz nap rajta volt, most mar volt olyan nap, hogy egyaltalan nem, igaz akkor nem voltunk itthon es idegen helyen sokszor elesik, ami eddig a szemuvegben nem sult el valami jol, ugyhogy inkabb nem teszem ra mert felek, hogy rosszul fog esniKép Itthon azert rajta van par orat legalabb, de meg mindig ossze kell kotnom a szarait, kulonben meg ennyit sincs rajta.
Ti azt honnan tudtatok, hogy mehen belul oxigenhianya van a babanak?
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: