Új privát üzeneted érkezett!

Hali.

Évi.Köszi a hiányolást :D
Mi megvagyunk,csak jövés-menés van egész nap,ráadásul a kocsi is Apánál :? -úgyhogy busszal járunk oviba.Holnap fogadóórára megyek,nemtudom mit regélnek a lurkókról :roll:

Kory.Hogy vagy?Milyennek találod a homeos szereket?
Most látom én is,hogy berényi vagy :) Mi gyakran utazunk át rajta (anyósomék Jászfényszarunk laknak),sőt megyünk Berénybe (rokonsághoz)...dehát nem is vagyunk nagy távolságra egymástól :D

Hamár homeos dolgoknál tartunk-nekemis valami mandulagyusz és torokgyuszira (de inkább megelőzésre) kéne,mert majdnem havonta hőemlekedésem van 1-2napig+fáj a torkom...

Bárány kismami...?mi újság veled?picurinak nem csinálsz vonalzót?

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!!!!

Újra itt :lol: :lol: :lol: . Sajna bekrepált a gépünk, szerelőnél volt. Mit mondjak, hiányzott :oops: :oops: :cry: :cry:

De nem örülök, annak amiket olvasok!!! Mindenkinek jobbulást.
De mégis!!!
Bárány!!! A Te hírednek örülök :lol: :lol: :lol:

Sokat írtatok, nem tudok mindenre írni (nem is emlékszem szerintem mindenre, bocsi )
De az eszembe jutott, hogy az Aloe vera first- öt sokan dícsérik. Fülbe és torokra is( mivel az íze nem jó, inkább felnőttnek) Nekünk is van, de még nem volt alkalmunk (szerencsére) ezekre alkalmazni. De én is azért szereztem be, mert a szomszédaszony nagyon dicsérte. Az ő fia is füles, és ezt fujta bele, ő a torokgyulladására is hasznélta, eredménnyel.

Kaptam kus-kuc teát!!!!!! És az én köhögésemet tök jól csillapította!! :lol: :lol:

Nálunk megint betegek a csajok, nátha, takony. Szerintem a Sára a pár nappal ezelőtti szeles napot nem bírta, Marietta meg megfázott az usziban (15 fokos a terem, ahol uszi után átöltöznek :twisted: ).
De most nem vészes, a kedvük is jó, és megy napi 3X az arcüregátmosás (döbbenet mi van bennük).

Nos, aszem ennyi mára!!
De már leszek megint rendszeresen, és figyelem a történéseket :lol: :lol:

Mindekinek szép napot, gyengélkedőknek jobbulást!!
Kory!! Kedd van!! Hogy vagy????

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok.


Gyöngyi.
Jobbuluást a csajsziknak.az a lényeg,hogy a kedvük jó :)

Ma én sem vagyok jó passzban.... :(
Délután fogadó órán voltam az oviban (már előre utáltam az egészet).és be is jött-persze nem hallottam kitörően jó híreket :evil: -Sziszivel nincs semmi gond,inkább Zsolti a problémásabb e tekintetben-mert a kötelező dolgokat nem szereti csinálni,csak noszogatás után.na de még panaszkodhatnék.....én végülis azt szűrtem le (ha rosszmájú akarok lenni),hogy nem jól neveljük a gyereket.... :roll: :cry: :cry:
Délután beszélgettünk erről az egészről Zsoltival,mert ugye fontos....ááááááááá
Erre most meg már hőemelkedése van.csupán azt akarom az egészből kihozni,hogy hibába erőlködik,meg aggodalmaskodik az ember egy valamin-jön egy rosszabb. :evil:
Ráadásul holnap fényképezkedés az oviban....most Sziszit vihetem be reggel,utána vissza Zsoltival fényképezkedni...ráadásul busszal.
utálom az egészet.
Ha még holnap dokihoz is kell vinni az hab lesz a tortán...+ még azt sem tudom mi a baja...dunsztom sincs.. :roll:

Remélem mindenki másnak jobban telt a mai nap. :D

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!
Jelentem életben vagyok és itthon.
Már 2napja reggelente elérek a wc-re,baleset nélkül.
Először napközben javult a dolog,és a reggelek változatlanok voltak,ahogy az orvos is mondta a hüvelyboltozat mentén felhalmozódott a vér.
Szóval először napközben tudtam létezni,mostmár reggel is.
Napközben már egy betét elbírná,ha higéniai okból nem cserélném
ugye.
Kicsit tartok nehogy visszaesés legyen,mert elfogyott az Ergam csepp.
Viszont többet nem ír az orvos amit nem is bánok,mert észre is vettem,meg rá is van írva,h.a tejtermelést gátolja,hát nekem is megcsappant.
A homeot még éjjel is szopogattam,és mindenképp azt mondom,h.
JÓ VOLT!!!!!!!!!!!!!!
MINDENKINEK KÖSZI A HOZZÁSZÓLÁST,SEGÍTSÉGET!
BEA!NEKED KÜLÖN KÖSZI A HOMEOS SEGÍTSÉGET,NAGYON JÓL JÖTT!
Úgy gondolom még élek nem felejtem(felejtjük)el ezt a borzalmat.
Puszi!
Kory

Kép

Kép
kory
 
 


Kory.

Végre Te jó hírt hoztál :) :)
Tényleg nagyon örülök....... :D

ANdi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Nagyon örülök Kory!

Cleo, ma többeknek szar napja volt, tudom nem vigasztal, nekem is, én az anyukámmal vesztem ma úgy össze, hogy fogalmam sincs ki fog ezután vigyázni a gyerekekre, ha vm-t pl. el kell intéznem..na mindegy, arra gondolok ilyenkor, hogy minden megoldódik, csak egészségesek legyünk mert az a legfontosabb. De tudom engem is megvisel ha az oviban a legkisebb gond is van...

bea
öreganyu
 
 


Bea.

SAjnáloom,hogy neked sem alakult jól a mai nap :( -de bizti kibékültök,csak kell egy kis idő...És abban igazad van,hogy majdcsak lesz valahogy.
Nálunk is Zsolti a rend kedvéért már be is lázasodott,még nem magas...de ki tudja.ráadásul sírt,hogy ő annyira szeretne fényképezkedni menni.remélem megengedik,hogy annyira bemenjünk. :?

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Jobbulást minden betegnek
Kory örülök hogy javulgadatsz
Nekem se volt jó napom tegnap egy kis aggodalomra okot a dó tünetet produkáltam de ez van :cry:
Vendég
 


Örülök, hogy mind megvagytok!

Bárány, csak nincs vmi gond?

Lázasok, tüsszögők és náthások! Jobbulást.

Nálunk már a kicsi is lázas és mondogatja a fülét. Holnap kontroll, remélem nincs vész Norbinál, Martin pedig már mehet oviba hétfőn, mert én fogom fölkötni magam köztük.

Üdvözöl mindenkit a már 1 hete a 4 fal közé zárt Éva.
NEM BÍROM TOVÁBB!!!!!!!!!!!!! ma el kell mennme du valahová
agmano
 
 


Agmano, ha megvan a kötél a felkötéshez, szólj hátha jut nekem is, én is ilyen hangulatban vagyok! :x

bea
öreganyu
 
 


Sziasztok!!!

Jaj, de szar hangulatban vagytok!!! :cry: :cry: :cry:
Pedig csak az idő lehangoló!! :roll: :roll:
Nálunk a csajok kicsit hisztisek, de ez nem zavar, hamar helyrerakom őket, vagy nem veszek róla tudomást, amig abba nem hagyják :oops: :oops:
Itt Vecsés határában épült egy Megapark Tescoval és sok apró üzlettel, tök jó. Ilyen időben csak oda megyünk kicsit soppingolni :lol: :lol: (ha más nem tej, kenyér úgyis kell :lol: ) Sőt az egyik áruházban, a Magmában van egy játszósarok a gyerekeknek (gyerekjátékokat is árulnak) csúszdával, mászós résszel, labdákkal oda is el lehet menni ilyen időben. Persze, ha nem kell főznöm, de erre meg kitaláltam, hogy meglátogatjuk a szintén itt nyilt Főzelékfalót, és ha beválik, akkor kihasználom néha :oops: :oops:

Képzeljétek ma a kisebik lányom kitalálta, hogy ő kisbaba és keresett egy kobor cumit (soha nem használták) és azzal jött a gyógyszertárba és az oviba :roll: :roll: . Kis dilimák!!

Bárány!!!
Mi történt, ami miatt aggódsz??? Kicsit izgulok, ügye nincs baj.

Beteg gyerekek gyógyulgatnak!!

Kory!!
Eszembe jutott, hogy írtad, neked nem szabályos alakú a méhed!! Akkor nem csoda ez a vérzési rendellenesség!! Csak miért nem jutott ez eszébe a dokinak??

Akkor hogy felviduljatok, gondolom egyezik a véleményetek és üzenitek (valakinek, valaminek) :lol: :lol:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Húúú, most jutott esezmbe, lehet hogy ezt nem lett volna szabad feltennem!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
Remélem ezért nem zárnak ki :oops: :oops: :oops:
Bocsi mindenkinek, akinek nem tetszik :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Én hangosan hahotáztam rajta!

Norbi ül az ölembe és neki is tetszik! Velem együtt nevet és keresi a malackát és a tigrist is.

Ez a jó kis szél letépte a dilinyós szomszéd felőli drótkerítésünket, mehettem ki visszakötözni, hogy legalább tartson még vmit.

Már csak másfél óra és lépek, férjemmel együtt. :lol: :lol: :lol: Ez kb. évente 5-ször adatik meg, úgyhogy le kell rendeznünk a karácsonyi bevásárlást is rögtön.

Holnap fülészet után jelentkezem.

Bea! A friss levelgő nekem jót tett amíg kötöztem a drótot. Kicsit lenyugodtam. Ilyen szutyok vírusos időben utálok plázázni, beteg gyerekekkel meg ugye szóba sem jöhet. Ha nálam van a kocsi, akkor én is mászkálok egész délelőtt és hozom a kaját.

Éva
agmano
 
 


Sziasztok!
Hát ma mindenki le van hangolódva!
Éva a 4fal között!Én se gondoltam,h.az is örömöt tud okozni ha
a wc-re eljutok,többről nem is álmodtam egy ideig :lol:
Hol szoktatok vásárolgatni karira?
Nem tudom én is h.szerzem be az ajándékot,két etetés közt!
Rá sem merek most gondolni!
Olivérnek is névnap nemsokára,kijelentettem inkább rendelek kaját,hidegtálat stb..,de készülni most nem fogok,nem is merek!
Gyöngyi!Micimacis kép jól jött,mosolyt csalt mindenkinek.
Kitiltani nem engedünk,akkor tüntetni fogunk(úgyis ez a divat)érted.
Írtad h.a méhem miatt adódhatott ez a vérzés!
Nekem ez nem jutott eszembe hiszen ezzel éltem,mindig szabályosan jól működött,első mensi,mensik,fogantatás,gyerek kihordás stb..
Ha most is simán szülök talán nem is tudnám h.alul szív alakú.
Amúgy ma a hangulat mellé jött egy kis para,ugyanis ma kicsit több volt a vérzés mint tegnap!Remélem nem az Ergam elhagyása máris.
Homeot szedem továbbra is,és nagyon bízok benne.Csak múlna már el végleg!
Lányommal most volt cumi vitánk,ugyanis ő alváshoz használta,de egyre jobban visszaélt vele,már öltözéshez is kellett,már fésülködéshez is stb..
Tegnap 11-kor még szájába volt,kérleltem szépen,csúnyán stb..de nem!Hiszti,hánytatom magam következett.
Na,megfogtam bementünk wc-be és szeme láttára lehúztam.
Na,ezután jött csak az ordítás.Majd mikor lenyugodott megbeszéltük a feltételeket.Alhat vele,de ha felkel 3-ig számolok és ide kell adni,mert különben wc!
Olyan ügyi,azóta 1msp alatt már adja is a kezembe.
Olyan lelkiismeretfurdalás gyötört a balhé miatt,de változást hozott!
Még most is bánt ha ránézek!

Bea!
Te h.birod a kis korkülönbségű gyerekekkel?
Melyik a legnehezebb időszak?Szóval mire készítsem az idegrendszerem!!!!!!!!

Bárány!
Kérlek jelentkezz mi van veletek!

Cleo!
Gyógyuljatok!
Remélem Zsoltika fényképezkedhetett,biztos nagyon ari!
Ovival ne foglalkozz,valamit muszály mondaniuk,nehogymár
örüljön a szülő,hagy örlődjön így vannak vele!

Kory

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Nekem is tetszik a kép semmi gond vele,én mondjuk egyébként is elég szabadszájú vok. :oops:
Tegnap azért aggódtam mert a tisztasági betét,háát egy kicsi minimális szín..nem akarom jobban kirészletezni..
Azóta semmi kopp kopp.Remélem semmi,de már felkészítettem magam lelkileg,hogy a terhesség igen esendő és remélem,hogy ha valami gáz lesz akkor az eljén!!!!Csak ne a 2.trimeszterben!!!!Vagy még később :(
Vendég
 


Gyöngyi.
Haláli a kép :lol: :lol: .Lehet ki kéne nyomtatni,vinném a táskámban és de szívesen megmutiznám egy-két emberkének :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval a topikban eluralkodott a depi,deeeeeeeeee.a holnapi napunk szuper lesz....mindenkinek...jól alakul minden....szóval ez lesz és kész!!!!

Évi.nektek drukk a fülészethez.

Rólunk,Zsoltiról most nem nyilatkozok...majd meglátjuk :wink:

Kory.én nem gondoltam,hogy az ovi miatt ennyi ideget fogok nyelni...és ráadásul nem is a gyerekek miatt... :evil:
Vasárnap átutazunk Berényen,megyünk Fényszarura.majd gondolok rátok :) :) :)

Tényleg csajok,iwiw-en ha rajta vagytok megkereshetnénk egymást.nem?Báránnyal már ismizzük így egymást.:)

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
A gyerekek is hülék voltak ma nemcsak én, de ált. ha én az vagyok, őkis átveszik a rezgést, nem így van? Vagy jön a hó, azt érezzük.

Kory! Nagyon rosszul bjrom a kis korkülönbségű gyerekekkel. Tudom Gyöngyi erről mást mond.....mindenki meg azzal vígasztal később milyen jó lesz. Nekem az első fél év könnyebb volt mint most, bár akkor más volt nehéz - gyakori szopi, 20 perc szopi, a nagy akkor vette elő a leghangosabb játékát...most hogy a nagy ovizik, nappal könnyebb, de reggel, este nehéz, a kicsi elveszi a játékát, a nagy legkedvesebb szava: "nem adom Dóri!"ölik egymást, a kicsi sikít, egyszerre a kettőt etetni lehetetlen, a nagynak is szörnyű lehet hogy itthon is, oviban is most osztozkodni kell és kompenzál tisztességesen, kezd átmenni zsarnokba...SZÓVAL ÉN ELÉGGÉ KIVAGYOK! Nem véletlenül nem akartam én már második gyereket.

Nekem is lelkiismeret furdalásom volt mikor földhöz vágtam a kismotorját hogy csak úgy repült, mert a zuhogó esőben is csak azzal volt hajlandó elindulni. Én meg raktam már be a gyereket hideg zuhany alá, akárki akármit mond, van egy pont mikor nem lehet kezelni a hisztit. Az sem jobb mint a WC-s megoldásod!

Ha javulsz, ritkítsd a homeop. szedését!

bea
öreganyu
 
 


JAJ, de örülök, hogy nem akadtatok ki!!! Kicsit későn gondolkodtam :oops: :oops:
Sajna én is elég szabadszájú vagyok, rám is szoktak szólni az anyukatársak, de érdekes mód a gyerekeim nem beszélnek csúnyán!!
Valhogy tudják, hogy azt nem szabad. És az apjuktól ilyet soha nem hallanak!!!!! :roll: :roll: :roll:

Éva!!

Fülészet után jelenzkezz, hogy mi van!!
Az a szerencse, hogy nálunk a csajok imádnak menni, minegy hova csak valahova (mintha utálnának itthon lenni :roll: :roll: ), és délelőtt alig vannak az üzletekben. Meg az oviból úgyis hazahozza a Marietta amit kell, ez nem izgat annyira :oops: :oops:

Karácsonyi vásárlás?? Pár dolgot már vettünk a csajoknak a Tescoban de készülünk menni a játéknagykerbe (gondolkodom, de hiába, nem jut ezsembe a neve, és nincs itthon az ész- vagyis azuram)
A gond, az, hogy már a Sárát is itthon kell hagyni, már vele sem lehet ajándékot vásárolni. Tavaly még vittük magunkkal, amig a Marietta oviban volt. De már kikotyogná azt is, ha nem neki vennénk :lol: :lol: :lol: .Asszem valamelyik baátnőmet fogom megkérni, hogy vigyázzon rájuk, akkor a gyerekek játszhatnak és nem lesz gond. Nem szoktuk őket másra hagyni, mi cipeljük mindenhova magunkkal (na nem mintha lenne kire hagyni!)

Kory!!
Szép fokozatosan jobban leszel, hidd el.
Hát ez a cumis ügy nem semmi!! Olyan nehéz ezt eldönteni, mikor csinálsz jót?? És amikor a hosszútávú előnyét nézed a dolognak, akkor általában abban a pillanatban rossz. Sokszor érzem én is ezt: legszivesebben engednék, de hát a nevelés....
Szerintem itt mindenkinek nygajából két év van a gyerekek között, vagy nem?? Meséljünk???


Bárány!!!
Akkor aggódj, ha vérzel, vagy ha görcsölsz. Barnás folyás teljesen normális a terhesség alatt is. Gondold át, nem lenne itt az ideje a menszeszednek? Az is lehet! Küzdenek a hormonok :lol: . hidd el, ez nem kóros, sok nőnél van ilyen!!!!


Andi!!
Hogy van Zsolti?? És mi lett a fényképezéssel??
Nekünk nagyon szerencsénk van az ovónénikkel, szuperek!!
Szerintem nem feltétlenül azért mondják a rosszakat, mert valóban rosszul van nevelve egy gyerek. És sok szülő nincs is tisztában azzal milyen is a gyereke közöségben (az én áldott jó gyerekem verekszik??? :lol: :lol: ) És én igénylem a viszajelzést az ovónénitől, hiszen nem látom tök sokáig, szt sem tudom milyen neki ott? vagy hogy viselkedik. Fontos tiszában lenni, azzal milyen a ygerekem, mit várhatok tőle, mire kötelezhetem, mire lesz képtelen.
Marietta jár uszni és szoktam menni segíteni, héha megdöbbehnek, hogy az 5 és fél éves gyerek nem tud orrot fujni, amikor a sára kétévesen tök ügyesen fujja. De erre sem lehet megtanítani, rá kell jönnie. Van egy kisfiú, aki mindig utolsónak öltözik, csak akkor veszi az egyes ruhadarabokat, ha szólunk neki , és a vége az, hogy fordítva vette a cipőjét, a nadrágját és a polóját!! Jővőre suliba mehetne.És az anyját is zavarja, hogy ilyen lassú (tesója sem ilyen), de nincs mit tenni vele. Csak azt akartam ezzel mondani, hogy azzal, hogy elmondják mi a "gond" a gyerekkel, még nem biztos, hogy tennivaló is van vele. Tudomásul kell venni, és ha lehet változtatsz, ha nem akkor meg majd kialakul.

Iwiw? Szeretem, de hogy gondoltad kivitelezni???Szerintem a Cleot hiába ütném be! :lol: :lol: :lol: Benne lennék!!


Megjegyezném, hogy még mindig nagyon hiányolom a vonalzókat!!!! Kicsit nehéz arc nélkül összehoznom az anya neveket a gyerekkekel :oops: :oops: . vizuális típus vagyok :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Hali.

Már csak holnap du. jövök ovi után,de írok. :)

iwiw. Gyöngyi.+akit érdekel elküldöm a nevem priviben és úgy megtalálsz :)
megy is :)

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
jó reggelt mindenkinek!
Gyöngyi köszi a nyugtatást,8.-án lett volna az ideje,de ez 14.-én volt.De tényleg csak egy mini minimális volt...remélem a legjobbakat...
Betegek gyógyuljatok!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kory!
Most már túl vagy a nehezén.

Bárány! Megkönnyebbültem. Veled együtt izgulok.

Andi! Hogy hogy viselkedik a gyerek az oviban az az óvónőkön is múlik, nem? Az én nyugodt, csendes gyerekem is ült a padon büntibe, mert hozzácsapódott a legrosszabbhoz és ment utána, mint a birka. Ekkor kicsit odafigyeltek rájuk az óvónők aztán elmúlt.

Bea! Vígasztalásul, lesz még rosszabb is! Bár 2 fiút nem nagyon lehte überelni, de 1 hete már itthon van Martin és már nem sok kell, hogy bedilizzek. Már mondtam, hogy Norbit nem oviba, hanem nevelőintézetbe adom. És a főzőkanál is előkerül néha, már letörik a csuklóm a seggreveréstől, nem tudok elég nagyot ütni, hogy vegyék már észre magukat.

Ma a fülészet várótermébe a végén már lökdösődtek és ugráltak, de ez már dícséretes máskor már a legelején butáskodtak.

Fülhelyzet: tragédia.
Martinnak savós a füle és megint nem hall jól, de a gyulladás 2 antibiotikumra elmúlt. Az úszást abba kell hagynunk. :cry: Ez nagyon letört engem és őt is. Fülig ér a szája, ha vízről van szó. 1hét múlva kontroll.

De nem egyedül megy kontrollra, mert Norbi is fülgyulladásos, antibiotikum.
Mikor növik ki ezeket a füles bajokat, nem tudjátok?

Úgyhogy folytatódik a szobafogság. Talán egy kis szánkózás azért belefér, ha láztalanok :P

Vásárlás: tegnap másfél órásra sikerült, de férjem annyira le volt lassulva, hogy már megbántam, hogy hívtam.
Azért jó volt, egy két kacatot megint beszereztünk :lol:

Na megyek, mert még Martin nem alszik.

Jó hétvégét!

Éva
agmano
 
 


Na milyen?

KépKépKép
agmano
 
 


Évi.Tutik a vonalzok :) :) :). Nagyon helyes lurkók

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok.

Gyors helyzetjelentés rólunk: volt ma Zsolti is oviban,sőt tegnap is fél nap,tegnap csak este volt egy pici hőemelkedése és ennyi,viszon reggel és ma köhögött (még egyenlőre nem vészes).szóval meglátjuk hogy alakul a hétvége. :) .Remélem már romlani nem fog ezek után.
A fényképezés is megvolt-nagyon ügyik voltak.

Gyöngyi. örülök,hogy "taliztunk" az iwiw-en.
Végülis az ovónéniknek az nem tetszik a fiamban,hogy lassú (ahogy a példádban is írtad egy kisfiúról),és a kötelező dolgokban külön szólni kell neki,hogy csinálja.de neki ilyen a természete.utál szerepelni,kitünni a közösségből.....mondtam az ovónőnek,hogy fél a kudarcélménytől--erre ő azt mondta,hogy ezzel palástolja,hogy nincs kedve hozzá....merthogy agyafúrt a gyerek és így átver minket....persze próbálunk itthon is neki "irányt mutatni",részben elfogadom amit mondott,de fenntartásaim is vannak vele szemben,de ennek oka van....szóval hosszú...
Na mindegy,még egy pár napig majd bánt,de utána jobb lesz :wink: :) :) Nekem tényleg az az első,hogy egészségesek legyenek,utána jöhet a többi. :lol:

Bárány.szerintem sem lesz semmi gond a barnázgatásból.nekem a 16.héten volt 2napig-én is be voltam tojva,de semmi...ja meg egyszer a 33.héten-azt meg az okozta,hogy a kúp kimarta a méhszájat..

Évi.sajnálom a füles dolgot,meg hogy nem mehettek úszni.. :( -de hidd el hamar rendbe fognak jönni.melegíted nekik?
Szánkózás???
Küldhettek felénk is egy kis havat (ne sokat),mert tavaly sem volt egy szem sem nálunk :?

Kory.nem semmi a cumi-story. :wink: -nálunk meg véletlenül veszett el anno (tényleg)-este alvásnál kellett már csak Zsoltinak és az istennek sem találtuk...szegény csak hüppögött (maúgy kb 2,5éves volt akkor),és már szunyókált mikor megtaláltam (na,gondoltam meglátjuk mi lesz,betettem a párnája alá,hogy ha nagyon muszály odaadom).Másnaptól nem cumizott--tudta,hogy elveszett és kész...:)

Menek játszani velük

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!!!

Éva!!
Vonalzókért kapsz egy piros pontot :wink: Szépek a fiúk nagyon!!
Meg ott van a Zsoltika is és a környezetemben lévő fiucskák!! Hát csoda ha vágyom egyre :lol: :lol: :lol:

Jobbulást a fülüknek!! Tényleg szoktad még valamivel kezelni a gyógyszeren kívül??
Nálunk a Marietta nem füles, de a vizet sem szereti(ők is járnak úszni) :cry: :cry:
Egyébként nem tudom, hogy miért várjuk el a gyerekekinktől hogy az orvosi váróban nyugton üljenek :roll: :roll: Az a dolguk, hogy mozogjanak, régen rossz, ha már az élénkségük sincs meg. Szerintem 10perc után minden gyerek türelmetlen, de a felnőtt is!!!!! Nincs semmi gond a gyerekeiddel, hacsak az nem hogy igazi gyerekek :lol: :lol: :lol:


Andi!!

Akkor talán jobban vagytok már!! Örülök, hogy nem maradt le a fiad a fényképezésről.
Az ovival kapcsolatban pont azt akartam mondani, hogy a gyerekem olyan amilyen, én imádom akkor is, ha nem fér be a pedagógus kockájába. Meg kell hallgatni, átgondolni és adott esetben elfelejteni. Szerintem igaz, az hogy rafináltak a gyerekek, de azért Te jobban ismered a gyereked, mint az ovónéni Ha visszahúzodó, kudarckerülő vagy nem szeret szerepelni akkor ez van el kell fogadni. Bár ha valamihez nincs kedve az oviban, akkor szerintem azért van az ovónéni, hogy meghozza játékosan. Ha nem tudja, akkor az az ő kudarca :twisted:
Iwiw :lol: :lol: :lol:

Cumi ügyben nincs tapasztalatunkl :lol: :lol: , egyik sem cumizott . Bár volt időszak, amikor mindent megtettem volna hogy cumizzanak, vagy legalább az ujjukat szopizzák :oops: :oops: , de annak örülök, hogy leszoktatni nem kellett őket. De higgyétek el megszenvedtem a cumi hiányát korábban. Én vallom, hogy kell a gyerekek lelkének a cumi, vagy az ujjuk. Nálunk a csajok engem használtak cuminak :roll: :roll:
Valamelyik nap megtalált egy kóbor játékcumit a Sára bevete a szájába és azzal mentünk a Mariettáért az oviba :lol: :lol: :lol: . Két év alatt nem volt annyit a szájában, mint akkor. vicces volt.


Bea!!!

Akkor is hidd el: jobb lesz!! :lol: :lol: :lol: Nekünk is voltak roszabb időszakaink, de már álom jó!!! Leszámítva egy-egy napot, amikor bolondok :lol: . Dóri nagyobb lesz, akkor majd belátja, hogy neki sem lehet mindent, és ha beszélni is tud, akkor meg már jól kommunikálnak egymással. Az meg hogy ölik néha egymást hozzátartozik a testvérkapcsolathoz :lol: :lol: . Csak vigyázzni kell mennyire avatkozol bele!!!! Nem szabad döntőbírónak lenni. Nálunk a közétekcsapok elve érvényesül :lol: :lol: :lol: .

És Te tudod: én is zuhanyoztattam már le a Mariettát, és nem is bántam meg!! Nálam a hányás határát súroló hiszti nem elfogadható. Szívesen alkudozom a gyerekekel és engedek is, ha okosan megindokolják, de szavakkal érjenek el nálam bármit, ne hisztivel.Nálunk bejött, hogy két dolog közül választhanak, persze én határozom meg azt a két dolgot, de van a gyereknek kompetencia élménye(szép szó) Szerintem nincs gyerek aki ne próbálkozna meg a hisztivel. És bármilyen elviselhetetlen is az akartfejlődés jele, ezáltal a normális személyiségfejlődés fontos része :lol: :lol: :lol:
Mondta valaki, hogy gyereket nevelni egyszerű???? :lol: :lol:
:roll: :roll:
Minnél lazábban vesszük magunkat és az életet annál könnyebb. Ha minden áron meg akarunk felelni valakinek, vagy valaminek és ez alapján nevelünk, akkor pont a gyerekeket nem tudjuk élvezni.
Bár be kell vallanom nekem könnyű dolgom van, sokat segít apa. most is ő játszik síkítozva a gyerekkel, hogy én írni tudjak :lol: :lol: :lol:

Üdv mindenkinek

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Hali,

Ja,Bea..még neked is írni akartam :wink:
Szerintem is idővel jobb lesz.Persze nálunk is megvannak az "ölik egymást"+hiszti+játékon veszekedés és én sem szeretek döntőbíráskodni,csak ha nagyon nyílvánvaló a gaztett :lol: (dehát ált.annak is oka van.. :roll: )
Én is néha teszek olyat,amit megbánok...velük kapcsolatban.. :? -de szerintem ettől még nem vagyunk rossz anyák.Persze engem is van mikor kiakasztanak de rendesen...de máskor meg olyan jó tesók.. :D És az a lényeg,hogy egy ideje kb 1éve nagyon jól eljátszanak egymással :P

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Agmano ,hányszor volt már fül problémátok?Föl is szúrták már?
Szerintem sem törvényszerű,hogy évekig végigkisérjen titeket..És talán valamikor az úszást is meg lehet próbálni újra..
Szilveszternek egyszer fájt a füle 1,5 éves korában,akkor fel is szúrták és augmentint kapott,a nátha húzodott rá(pedig tudott jól orrotfújni és akkoriban porszívoztam is),de azóta 5 éve semmi(kopp-kopp)
Hó:itt nyoma sincs,csak eső :(
Hiszti:Szilveszter a mai napig képes hányni a sírástól hisztitől...
Cumi a lányom 9 a fiam 6 évesen szokott le róla(nem az újukat hanem gumit) nem siették el :lol:
Vendég
 


Nagyon köszi a vigasztalásokat. reménykedem!

bea
öreganyu
 
 


Sziasztok.

hogy telik a hétvége csajok??

Nálunk köhögősen...:( -hát ugye Zsolti.
Ráadásul most homeos bogyóm sincs itthon :evil: -pedig múlt héten próbáltam beszerezni,de ebben a gagyi városban csak tán egy patikában van egy kicsit nagyobb választék homeos cuccokból :(

Bea.segítenél? Te helyit szert javasolnád Zsolti köhögésére:

Röviden:gyakran visszatérő,nagyrészben száraz köhögés,a torka fáj tőle,nem fullad inkább öklendezteti ha nagyon bedurvul.éjjel nem köhög (de reggel és este a legjobban).láz,hőem. nincs
Eddig a cephaelis ipecacuanha-t vettem (de ezt is csak a patikai homeos újságból kinézve...)

Mindenki:gyerkőcök hogy vannak?

Betegség és rosszkedv-mentes szép hétvégét :) :)

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


szóval nem helyit...hanem melyik...bocsi

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Jaj Andi!!
Gyerekek jól vannak, túl jól!!! Rosszak mint a veszedelem!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Túl vagyunk egy közétekcsapok fenyítésen :lol: :lol: Bolondok!! De azt utálom a legjobban, amikor egymással undokok!! :roll: :roll:
És most azok!! De azt vettem észre, hogy amikor elszakad a cérna és helyrepakolom őket, akkor utána olyan jók!! :lol: :lol: Most is szép csönben rajzolnak. Persze csak egy ideig tudom elfogadni, hogy hülye az idő és ez rájuk is hatással van.

Na és a kert!!!!! Jaj!!! Két napig szedtük a faleveleket (jó a házimunka mellett :lol: ), gereblyéztünk, galyaztunk, söprögettünk!!! Ha most dolgoznék hétközben, akkor hol lenne a pihentető hétvége???
Minden dolgozó anyukának részvétem és elismerésem!! Miért nem keresnek a férfiak annyit, hogy nekünk ne legyen muszáj dolgozni!! :roll: :roll: Aki szeretne, az mehessen 4 vagy 6 vagy 8 órában, ki mit akar, de tehesse meg (főleg én :cry: :cry: )aki akaja hogy otthon marad a gyerekekkel, és a háztarással. Én szeretném!!! :lol: :lol: :lol:

Holnap új hét!!! Szép estét mindenkinek, és egészséges következő hetet, hónapot, évet........

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Egyessével nem tudok mindenkinek reagálni!

Hát a kis korkülönbséggel a dolgok nekünk se mennek még
olajozottan.

Biztos amikor eszik a kicsi,a nagy akkor kakil,és 5perce
négykézláb vár,vagy amikor a kicsi már épp alszik akkor a
parkettára kiborít egy vödör legot.
Nekem a legnagyobb nehézség,h.mindkettőt eteni,kell.Kingát
a nem evés végett muszály,és néha 40perc mire belebeszélem a kaját.

Hisztit én is nagyon nehezen és indulatosan viselem többnyire sajnos.
Hát igen a gyereknevelés néha okoz nem kis fejfájást,mérget.
Én attól vagyok rosszul amikor újságok címlapján nyilatkoznak a sztárok: A gyereknevelés MINDEN percét élvezem!!!!!!(pl.Liptai stb)
Na,ilyenkor gondolok nagyokat magamba!
Persze amit a bébiszitter mellett töltesz,vagy amit a stúdió mellett,
ill.a munka vacsorák,összejövetelek mellett adódik,percek azt esetleg!!!!!Na,meg ha ezeken megjelennek,előtte megelőzi a fodrászhoz ill.kozmetikushoz való kimozdulás!!
Ez nem 24órás együttlét(szolgálat) a gyerek mellett!
Szerintetek csajok???????????
Gyöngyi!
Az a jó,ha elevenek,még ha bosszantó is.
Én most azon izgulok nehogy betegek legyenek,ugyanis nálunk megkezdődött a babalátogatás,ami már elég unalmas hétről-hétre!
És van olyan kedves látogató,aki úgy törtet,h.betegen is elhozza a gyerekét,mondván már kifelé lábal a bajból,mert kedden már viszi vissza a dokihoz!
Hát köszi nagyon!
Én nem tudnék ilyen lenni!
Mindenkinek gyógyulást,és gond nélküli napokat!!!!
Bárány!
Nagyon szótlan vagy,nem tetszik ez nekem!
Miért van ez?
Kory

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kory,szerintem ez a szótlanság csak az alap "világvége"hangulatom.Sajnos nálam elég gyakori,főleg télen..
Szilveszter ma nagyon felhúzott agyilag mert idézve a régi szép időket...nem ivott nem evett.Egyszerűen semmi nem izlik neki annyira válogat,hogy nem igaz.Neki minden undoritó a felvágottak,szalámik,gyümölcsök ,zöldségek,főzelékek,annyira idegölő :twisted: Remélem a 3. jó evő lesz.
A babalátogatással kapcsolatban megértelek,hozzám is mindenki akkor jött amikor beteg volt a gyereke,olyan pofátlanság.Szindinél még tűrtem,de Szilveszternél azért már elmagyaráztam,hogy betegen talán nem kéne..
Volt olyan is aki magától nem is mosott kezet,nekem kelett rászólni,meg a cumit huzogatták ki a szájából,mert attól nem látja eléggé az arcát.
Vendég
 


Gyöngyi!
Én csináltam vonalzót,de csak a babanet/chat-en működik,itt nem!
Hogy van ez?
Bárány!
Hát ez jó ,kihúzni a cumit!
Nálunk van,aki hoz fényképezőt,h.saját magával
lefotózza! :o
Szeretnénk hétvégente két etetés között,meg ha ugye van nagyi aki
vigyázzon a gyerekekre,valami kacatot beszerezni karácsonyra,de
állandóan takarítunk,sütiért stb szaladgálunk,mert be van jelentkezve valaki!Ha elmentek ismét jön a takarítás!Már eléggé unom!
"Sztár "mamákról mi a véleményed?

Kép

Kép
kory
 
 


Cleo, az Ipecacuana jó ötlet, add azt, 1-2 napon belül kiderül működik-e, akkor lehet váltani ha nem jó

Lóf.... a s...-be a sztároknak, meg a szuperanyáknak szerintem is!!!!

A látogatókat meg el kell küldeni a büdös francba, inkább pihenjetek!!!!

bea
öreganyu
 
 


Sziasztok!!!

Hát én élvezem az anyaságot, de persze nem minden percét!!! :lol: :lol: :lol:
Bevallom nekem most azért jó, mert a Mariettával az első év szörnyű volt :cry: :cry: Az első fél évben azon gondolkodtam mi lenne a jobb: ha állami gondozásba adnám vagy ha mindkettőnkkel végeznék :oops: :oops: Komolyan sokszor megfordult a fejemben, így utólag tudom kis gyermekágyi depi is volt benne. És az én összes segítségem az anyámtól (jó az első hetekben főzött nekünk, mert egy házban laktunk), az volt miután délután 3 ig le sem tettem a kezemből és folyamatosan sírtam vagy szidtam az agyam amiért szültem, hogy "ha idegbajos vagy ba..meg szedjél nyugtatót" és akkor elvitte sétálni. Mondanom se kell a gyerek aludt. Szóval egy rémálom volt. Ehhez képest két gyerekkel tök könnyű volt :lol: :lol: :lol:
Sztáranyák (Beát idézném :lol: :lol: ) Az aki nincs a gyerekével 24 órában az nem tudja mi is az. Rubint mama a gyerek 3 hónapos korában külföldre utazik a férjével hetekre és utána közli hogy nem akart a gyerek szopizni :roll: :roll: , hülye Nekem ő van leginkább a bögyömbe. olyan hiteltelen az egészséges táplálkozási mizériával, miközben a gyerekét nem szoptatja. És nem mondja az , mint Bárány, hogy nem hisz benne (egyet nem értek, de legalább megindokolta őszintén), hanem hazudozik, ködösít.
De lehetne hányni az öszes filmanyagon: csodaszépen felöltözött anyuka és gyerek, játékok szépen sorakoznak egymás mellett, konyhában mosatlan nincs, mindig minden gyerek egészséges, nem hisztizik, nem turja az orrát, illedelmes, anyuka nem fáradt, sőt még tornázik is hogy szép maradjon az urának!!!! :roll: :roll: :roll: Hiteltelen az egész!!!!
Ez olyan mint a császáros szülés a 37-id héten, hogy ne nyuljon ki a hasfal bőre.
Na hagyjuk, mert kezdek foltosodni az idegtől!! :lol: :lol: :lol:

Szóval szép az anyaság, nagyon lehet élvezni, de piszok nehéz és aokszor kiábdándító. De asszem senki nem bánta meg, igaz :lol: :lol: :lol:

Közhely, de ahogy nőnek könnyebb, vagy csak más kaliberű gondok jönnek. Nekem most jó, mert bár sokszor bolondok :lol: :lol: (igaz Kory az a jó ha elevenek, mert akkor egészségesek)
de olyan jókat tudnak már együtt játszani, elmondja mindkettő, mit szeretne enni (na ezzel nincs gond), mije fáj, mit akar felenni, stb. Könnyebb mert nem kell kiatalálnim, vajon mi baja lehet.

Látogatók!!!
Lehet nekem szerencsém volt, mert a Marietta juniusi, a Sára szeptemberi, nem volt még beteges időszak. És nincs is sok rokonunk. Tudom űberelni a cumit??? Én azt utáltam, amikor a vonatról leszálva a az apósom mindig a kezét fogdosta és puszilgatta, amit a szájába vesz (és alapból utálta, mindig megsíratta vele :roll: :roll: ), És a vonat tisztaságáról ne is beszéljek. Kézmosás, hát igen tök ciki, de én is szóltam már, hogy mossanak kezet. Más egy újszülött és más egy kúszó-mászó 9 hónapos, akinek erősebb az immunrendszere és amúgy is mindent a szájába vesz.
De az is igaz, hogy ha betegséget visznek, akkor nem is igazán az újszülött lesz beteg, hanem a tesó, vagy a kimerült gyermekágyas anyuka, Köszi ezt is :lol: :lol:

Bárány !! Neked meg szívből kívánok egy jó evő gyerkőt, hogy legalább ezért ne aggódj :lol: :lol: . De a baj az, hogy az egyik barátnőmnek két gyermeke van, mindkettő jó evő, jó alvó és még ő is tud panaszkodni, és aggódni. Pedig mi tudjuk milyen jó dolga van, igaz?? :lol: :lol: :lol: Igazán soha nem jó semmi, nekünk anyukáknak. Mindig jobbat, többet akarunk :lol: :lol: Bár ez jó, nem?!

Jó éjt mindenkinek, vár az uram, és megyek mert kezdi utálni a babanetet :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi, megint nagy voltál!!!! Te kis SZuperanyu! :D :D :D :D :D

bea
öreganyu
 
 


Nem igaz csajok,ma reggellel ismét jelentkezett,ez
a kibasz..tt vérzés.Megint ,mint múltkor 3nap semmi,mai
nappal elindult.Hát már saját magam agyára megyek a bajaimmal!
Mit szóljon apánk,csoda h.nem disszidál :) .
Úgy látszik kórházi beavatkozásra vagyok itélve,már tényleg.
Megint mekkora mértékű lesz ugyan!
Ez nem igaz!

Engem minden sztármama iritál,h.mind húzza vissza magát a képernyőre,vagy ott rendeznek be a gyereknek szuper szobát,és türelemmel,békésen várja anyukát még leszerepel.
Mónika is 1hónapot mer otthon maradni!Jó,h.kibírja valahogy!
Ada 2ikergyerek mellett is képernyőn tud lenni,Claudia 3műsorba is tud szerepelni,Rubint mamának nem elég a torna épp ma olvastam a divatszakmába is belép,saját nevével jelzett ruhákkal.
Na,ők szuperek!!!!!!!
Nekem jelenleg az is öröm,ha a postán sorba állok a csekkel azt emberek vesznek körül.
Na,de lehet az elkövetkező napokba,örülhetek ha a wc-ig eljutok!!!!!!!!!
Gyöngyi!
Mariette "simán"csak sírós volt,vagy hasfájós is,vagy csak kézbe szokott??
Mire ,hogyan változott meg????
Vonalzó szerinted miért van így,ahogy előző írásomban írtam???
Bea!
Igazad van mindenben,de tudod a látogatók,sértődékeny lények ám!
Újból szedem a homeot!
Sziasztok!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Majd jövök bővebben, a hasfájós/bezabálós babáról tudnék mesélni én is... azóta is hisztizik mindenért.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Éva!
Most tudatosodik a beszükült kis agyamban,h.Kingám meg(mert ugye a chaten működik a vonalzó,itt nem)
ő meg 2év,10hó,4hét,1napos
Szóval dec.21.-én született(hogy a szenteste anyának is jól teljen,finom menüsorral).

Kép

Kép
kory
 
 


Mit csinálok már,a kapkodás!
Norbika neked h.beszél?
Mi nem tökéletesen.
Mond utánnunk mindent,de nem a legtisztábban,
néha nagyon nem!Mondatokat mond,de nem ragoz sűrűn.
Nálatok,h.van?
És a többieknél?

Kép

Kép
kory
 
 


Kory!

Norbinak 17-én kellett volna születni, de sietett egy kicsit.

Ő akkor kezdett el beszélni, mikor tavaj szept-ben a báttya oviba ment. Addig csak kb 10 szót mondott, utána szép kerek mondatokat, de nagyon lassan. Azóta már gyorsabb, de ha téveszt a ragozásban v bármiben, akkor újrakezdi a mondatot amíg nem tökéletes. De ő sem ismer minden ragot van, hogy próbál szépen mondani valamit, mégis hülyeség sül ki belőle. Ő az idegen szavakat is kristálytisztán adja vissza, szerintem neki jó a nyelvérzéke. Az s-t még pöszén sz-nek ejti, most már elkezdtem javítgatni, tévedésből sikerült is 1-szer.

Martin is 2 éves kora körül kezdett el beszélni, de nagyon gyorsan sok hibával - a mai napig, mint Kinga. A ragozás még 5 évesen sem 100%-os. Ez szerintem természetes. Az r betű is nemrég óta megy, de észrevétlenül javítom mindig elmondom jól, ha elismétli jó, ha nem, nem erőltetem.

Füles gondok: még fel nem szúrták egyiket sem, most várjuk, hogy kiszellőzzön a savó, iszonytosan nem hall most Martin. Remélem 1-2 hét és ok lesz. Ez az 5-ik fülgyulladása, mindig a jobb füle miatt duplázzuk a z antibiotikumot. Norbinak csak 2-3-ik már nem is követem.
Rohadt vírusok!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!!!

Kory!!

Jaj, már megint!! Annyira reméltem, hogy rendbe jössz!! Gondolom hát még TE!!!!!

Egyébként Marietta nem hasfájós volt, hanem rossz alvó!! Nagyon keveset aludt, volt, hogy csak 3 órát naponta. Ez egy két hónapos babánál elég gáz, mert a többi időben szórakoztatni kellett. De még ez sem lett volna gáz, de ha álmos volt, akkor sem tudott elaludni. Órákat tudtunk nyűglödni az elalvással, csak azért, hogy aludjon 40 percet :cry: :cry: Sokat sírt a szél miatt is, és azon a nyáron sokszor fújt a szél :cry: :cry:
Azzal lett jobb, hogy megtanult mászi, majd járni és tudta magát szórakoztatni. 3 éves kora óta nem alszik nappal, éjjel "csak" 9-7-ig, és még 1X-2X kel :cry: :cry:

De Sára sem volt jobb alvó, csak nála sz volt a jó, hogy könnyebben visszaaludt éjjel, nappal meg a tesója szórakoztatta nem én :lol: :lol:

Vonalzód!!
Én úgy emlékszem, hogy két kódot küldenek, és mindkettővel ki kell próbálni, nekem a másodikkal lett jó.


Beszéd!!
Marietta 2 évesen már mások által is érthetően mondatokban beszélt, tudott vagy 20 mondókát, dalt, és olyan szövege volt, hogy hanyatt vágódtam tőle!! (Ti is írjátok ezeket??)
Sára is elkezdett beszélni 1 évesen, de szépen lassan fejlődött, ahogy a többség. Már 2-3 szót egymás után rak, ezek mondatoknak nevezhetők, pl: Te is Etus??? Ez víz? De ennyi, pedig azt mondják a csajok hamarabb beszélnek :oops: :oops: . Még most is előfordul, hogy nem értem mit mond, ragokat hírből sem ismeri :lol: :lol:
Végülis iskla kezdésre kell szépen . tisztán beszélniük!!
Mariettának van olyan csoportársa, aki 4 éves, és nem értem mit mond :oops: , az ovónénik már értik.

Éva!!

Ezek a füles gondok, olyan elviselhetetlenek, nem?? Én azt hallom mindenkitől, hogy akármit is csinálsz, ha füles a gyerek, akkor tuti nem tudod elkerülni!! Sajnálom!! Örülök, hogy ezt mi megúsztuk. Marietta 4 éves múlt, és csak egyszer kapott antibiotikumot az arcüreggyulladására, amikor elkezdte az ovit. Persze Sára már 2X is kapott :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Éva!
Hát mi közel se állunk így a beszéddel!
Tényleg sokmindent fordítanom kell a külvilág
részére amit mond.
Ragozni nagyon ritkán,de csak azért ,mert azt a kifejezést mondjuk
úgy jegyezte meg.Egyébként pl.anya gyere tete ágy Kinga!
Szóval feküdjek az ő ágyára.
Nem tudom mikortól kell igénybevenni logopédust a nem tiszta beszéd miatt???????????
Azt hittem kisebb korában,h.hamar fog beszélni,mert mindig nagyon jó emlékező tehetsége volt.Kocsiból már pár utcával előbb felismerte h.megyünk haza.Vagy egy adott játékkal mit hülyéskedtünk.
Mondani még nem tudta,de ha kérdeztem a szineket mutatta már régen!
De néha ez a nem tiszta beszéd,és a ragozatlan(szavakat egymás után)mondott beszéd idegesít
Szerintetek?
Bea!
Nálatok mi újság e téren?
Bárány??

Gyöngyi!
Egyenlőre mensi jellegű a dolog,nem a padlóig..,de ki tudja,egy biztos nem tetszik ez nekem se!
Én meg azért voltam vagy másfél éves koráig idegbeteg,mert azt hittem éhen hal a gyerek.Minden etetés kínszenvedés volt,persze a napi 6alkalom az egész napot kitette.
Egyszerűen ha eljött az evésidő gyomorideget kaptam.
Másfél évig csak ez az egy téma járt az eszembe,mindenkinek ezt beszéltem stb..
Rossz evés mai napig megvan,meg az aggodalom izgalom is,sajnos.
Hát igen mindenkinek van valami,ami aggasztja!

Kép

Kép
kory
 
 


Ja,múltkor elfelejtettem,én is szívesen jelölnék az iwiwen!

Kép

Kép
kory
 
 


Martin kb a 15-ik antibiotikumnál jár, Norbi még 4 körül.
És rosszul írtam Martin fülgyulladása már a 6. alkalom, mert 2-szer is meggyógyult?! és 1 hét múlva újra kezdte. A gyerek fül-orr-gégén nincs mikroszkóp csak belekukk, és azt mondták gyógyult.
Most a felnőttre járunk, mikroszkóp + gépi hallásvizsgálat. Igaz 2-3 órákat ott töltünk, de talán megéri.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Hali.

Kory.akkor neked is elküldöm a nevem privin és megtalálsz :) :)

Fültémához:nekünk is volt már hozzá "szerencsénk".Asszem Zsoltinak 2*,Sziszinek 1*,de szerintem e szezonvan (ősz-tél) is vissza fog térni.én is úgy útálommm......de szerintem a köhögés rosszabb...vagy nem??? kész,utánok minden betegséget.

Évi.bizti rendbejönnek mostmár gyorsan.

Ja,még rólunk.ovizunk 1000-rel,de a bizti kedvéért elvittem Zsoltit az ügyeletre tegnap,hogy hallgassák meg (meg ma már nincs nálam a kocsi,így azon is túlvoltunk 8) )...szerencsére torok,tüdő rendben,a pofijában van egy jó adag váladék-attól van a kuci... :wink: (mint mindíg...de azért biztibb így).Gyógyit nem kell szedni,csak köptető+orrspray.
Tegnap vettem is nasopaxot+azt a homeos bogyit,amit írtam és okésak.
Bea.képzeld ajánlottak homeopata dokit itt Szolnokon a gyógyszertári nőci meg is adta a nevet,telószámot.
Van tippetek,hogy mennyit kérhet??? :oops:

Kory.ez a fránya vérzés.Lehet,hogy tényleg mensizel már...Visszamész a dokihoz?

Na,megyek...tűz,víz,repülőt játszunk :lol: :lol: :lol:

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Cleo!
Ha valamilyen Szilvia az a homeos akit ajánlottak,na
azt én nagyon nem ajánlom!

Kép

Kép
kory
 
 


Annyit írtatok,hogy csak a felét olvastam vissza :oops:

Sztáranyukák:lehet,hogy eljutnak kettesben mindenhova,még hetekre is nyaralni a férjükkel,de én egy percig se érezném jól magam egy olyan nyaraláson ahol a gyerekeim nincsenek ott,na erről ennyi..
Az meg,hogy nekik tényleg soha semmi gondjuk nincs,se hasfájás se köhögés se sírás ,az tényleg furcsaa...

Beszéd:nálunk elég problémás kérdés a lányom sajnos a mai napig raccsol,ő már igy is marad örök ékletére.A fiam 6-8 mássalhangzót nem tud mondani köztük az "r" -et sem,vele még küzda a logopédus hetente 2-szer.Szerintem elég reménytelen eset.
A lányomnál arra fogják,hogy mivel nem tudott enni még cumisüvegből sem ezért izomtalan gyenge maradt a nyelve ezért beszédhibás,igaz vagy nem ez már nem derül ki.
Vendég
 


Kory!

Még nem jelent meg az írásod, mikor válaszoltam. Ne viccelj, hogy logopédus! Nálunk is az első gyerek úgyanígy beszélt!!!!!!!!!
Még néha most is fordítanom kell, sőt vannak időszakok, mikor utánoz valakit és még csúnyább stílusban beszél. Van, hogy tök érthető. Egyszerűen lusta szépen beszélni!!!!!!!!!!!!!

Mondókát és éneket még nem hallottam a szájából, pedig tiszta a lelkiismeretem és csecsemő kora óta beszéltem hozzá. Csak egy mikulásos könyvecskét tanult meg. Az tetszett neki. Az oviban állítólag mindenben résztvesz, de a műsorokon csak kukán ül és zavarban van.

Szerintem korához képest teljesen jól beszél Kinga. Vannak ovisok, akik még csak szavakkal beszélnek, nem mondatokban. A közösségben majd megtanulja.

Ne arra figyelj, hogy "az én gyerekem 1 évesen már énekelt" persze van olyan is, de nem ez az átlag.

Én is néha öltöztetem az 5 évesemet, mert ő ilyen. Ha oda akarok érni valahová, inkább felöltöztetem.

Többiek!
Pusszancs! Örülök, hogy Zsolti is ok!

Én Ágel Sándorné néven futok az iwiwen. Jelöljetek, csak írjátok oda, hogy mi a nicknevetek.

Norbi gyógyul, ma összetörte az állólámpát.
Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: