Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, kicsit eltûntem, mert v.mikor dolgozni is kell, meg közben keverem a kásámat. /A László-ellenest./
Azóta nálunk nem volt semmi /kopp-kopp-kopp/, de azt szeretném tudni, hogy a Svábhegyen a gyerekkel lehet maradni????? Közben még találtam egy dokit a SOTE klinikán
/Bókay J. utca/, állitólag ott lehet maradni. Tud vki vmit róla?
sziasztok Ági
bubabe
 


Sziasztok!
Bocs,Sára, hogy nem arra válaszoltam, amit kérdeztél, de majd most...
Szóval én is pont úgy gondolom, mint PIldi, azért az elsõ eset a legsúlyosabb, mert váratlanul jön, nem tudják az elsõ /vagy az elõtti/ pillanattól kezelni, és általában kitör a pánik.
Nálunk ezt az elsõ esetet kivéve olyan "közepes kruppok" fordultak elõ, volt ugatás, többé-kevésbé nehezített légzés,ilyesmi. Ahogy én látom, nem gyerekenként van úgy, hogy az elsõ a legsúlyosabb roham, hanem családonként, azaz a többedik gyerek elsõ kruppja már "csak" olyan, mint az elsõ gyerek többedik kruppja. Ez is PIldi mellett szól.
Ami meg Bálint esetét illeti, õt ugyanilyen "közepes" kruppal vitték be, és csak másnap hajnalban, egy új roham vezetett végül ahhoz a lidérchez. Ilyen, márminthogy másnapra a krupp súlyosbodott volna, soha többé egyikkel se fordult elõ. Ez meg mellettem szól /és a kórház ellen/.
A "közepesek" egyébként nagyjából ugyanolyanok voltak, árnyalatnyi különbségek mutatkoztak csak, és ez nem függött attól, hogy az adott gyereknek éppen hányadik kruppja zajlik.
Próbáltuk mi is a homeopátiát. Az volt a baj, hogy a legtöbb kérdésre nem igazán tudtunk biztos választ adni.Pl. forrón eszi az ételt, vagy inkább hidegen? Beszédes és izgága, vagy hallgatag és nyugodt? Mondtuk, hogy az ételt fõleg akkor eszi, ha se nem forró, se nem hideg, egyébként meg nyugodt és beszédes. Ezután ahányszor ott voltunk, mindig másféle szert kaptunk(Pulsatilla, Silicea, Aconit, Belladonna), és az történt, hogy a gyerekeknek észrevehetõen gyakrabban volt rohama. El is magyarázta a doktornõ, hogy ez jó, gyakori, hogy egy darabig rosszabbodik a helyzet, mielõtt javulni kezd. Ez némileg elvette a kedvünket, friss volt még a kórházi élmény...
Ami az allergiát illeti,csak a legkisebbnek van tejallergiája, de kezdjük kinõni. Viszont mind hajlamosak az ekcémára /én is/. Úgy tudom, a krupp is allergia, és hát ezek bizony összefüggnek egymással, aki hajlamos, az hajlamos.
Annipanninak, aki 17 hónapos, két napja volt egy kruppja.
sziasztok! Vera
vera
 
 


Szia Ági!

Én fizetõs szobában bent maradhattam a gyerekekkel a Svábhegyen. 2000 Ft/nap

Szia

Andi2
andrea (andrea)
 

 
 

Szia Vera!
Köszi a válaszokat. Szóval akkor talán egy kicsit jobban fel lehetne készíteni a szülõket, nem? Vagy ez túl nagy naivitás a részemrõl? Egyébként, ahogy visszaemlékszem, ami orvosunk is csodálkozott, hogy jöttünk haza a szuri,és némi inhalálás után, merthogy bent szokták tartani az ilyen kicsiket(õ 10 hónapos) automatikusan megfigyelésre(Lehet, hogy ez a Lászlós rendszer. Máshol viszont az ügyeletes orvos beadja a szteroid injekciót és ha jól reagál a gyerek, akkor kész.
Kinél voltatok homeopátián? Emilben is írhatod (sarav@freemail.hu), ha itt nem akarod. Úgy tûnik akkor Ti alkati kezelést kaptatok, nem? Aktuálisan a rohamra nem kaptatok szereket?
Minden jót,Sára
Sára
 


Sziasztok!

Ti használtok hidegpárásítót? Milyen gyakran? Állandóan megy? Nem zajos?

A Bionare 10.000 Ft-os szerkezete bevált valakinek? Van 38.000-ért ultrahangos...! Ehhez kell egy szûrõ, amit nem tudom, hogy utána tudnék-e venni.

Köszi

Andi2
andrea (andrea)
 


Szia, Sára!
Mi Dr. Kiss Katalinnál voltunk. Akkoriban még kevesen foglalkoztak homeopátiával.
Rohamszerként az aconitot kaptuk, aztán még valamit, de arra nem emlékszem. Nagy reményeket fûztünk a dologhoz, de hát nem igazán jött be.
A rohamokat se tudtuk úgy leírni, hogy bitosan besorolhatóak legyenek valamelyik szer skatulyájába.(Inkább száraz köhögés jellemzõ, vagy erõs rekedtség? - Hát mindkettõ... stb.) Lehet, hogy ez tényleg a mi hibánk, nem vagyunk elég jó megfigyelõk, bár szerintem inkább az lehet,hogy azokat a pici, árnyalatnyi különbségeket, amelyek eldöntik, hogy melyik szer lenne jó, nehéz szavakkal kifejezni. Talán, ha állna ott valaki aroham közben, aki hallott már spongia-, belladonna-, meg aconit-kruppot is, az el tudná dönteni.
Kiss Katalinnal egyébként igazán nem volt semmi baj, azért is írom le a nevét, kedves volt, szimpatikus, ráadásul nekem továbbra is tetszik a homeopátia gondolata, csak hát a kruppra nekünk nem jött be.
Minden jót nektek is! Vera
vera
 
 


Most látom, hogy már megint csak a felére válaszolok. Szóval igazad van, tényleg hasznos lehetne valami szülõknek szóló tájékoztatás. Pl. a gyerekorvosi rendelõ falára talán elférne egy, a két testápoló- meg ahárom tápszerreklám közé... Vera
vera
 
 


Megdöbbenve olvaslak Titeket...
A Lányomnál az volt a szerencsém, hogy tudtam, mirõl van szó, mert sajna bátyám nagyobb fia fél életét már a Szabadsághegyen töltötte és láttam már kruppos és asztmás rohamait is.
Azon az estén Krisztával a kezemben fogadtam meg, hogy ha milliókat is bukok a lakáscserén, visszajövök Pestre lakni, hogy szükség esetén kórház legyen a közelben.
Na mindegy, ez nem tartozott ide, csak eszembe jutott róla. Azóta mindig van otthon és a nagymamáknál is Rectodelt, hogyha ne adj isten...
És annak ellenére, hogy nem egy orvos tud a dologról, még sosa semelyik nem ajánlotta a kálciumot, itt olvastam róla-Tõletek. Szóval még minket sem világosítanak fel, akiket már érint a dolog!
A kórházakról-nem saját gyerek, unokaöcsik révén-tudom, hogy a Lászlóból kiengedték "gyógyultan" délben, este meg az Üllõi útra rohantam ki taxit fogni, mert a gyerek pillanatok alatt olyan súlyos állapotba került, hogy igyekezni kellett a Szabadsághegyre. Ott már volt olyan kiskölyök, aki szintén onnan jött, ugyanolyan tünetekkel, vmi jó kis kórházban elterjedt fertõzéssel.
A hegyen rendesek és kedvesek (a fiúk a 3-as osztályon szoktak lenni), nem volt még panasz rájuk. A gyerekek meg inkább szanatóriumban érzik magukat, nem egy szigorú kórházban. És õsszel csodaszép gesztenyéket lehet szedni a parkban...
De inkább soha ne találkozzunk ott, ugye?

ildi
ld
 


Szia Vera!
Köszi, hogy leírtad, nekünk mindig többféle homeopátiás szert kell adni sorban (többek közt azokat is amiket írtál), ettõl persze a klasszikus homeopátia hívei(amikor azt az egy vagy max két megfelelõ szert kell megtalálni) biztosan rosszul lennének, de hát csak jók azért azok az összetett szerek is, amiben aztán tényleg rengeteg homeopátiás szer van összekutyulva.
Én nem értem a kálciumot miért nem mondja minden doki. Lehet annak valami rossz hatása, ha esetleg az ember egyszer-egyszer feleslegesen alkalmazza? Annyi gondolom nem, mint a Rectodelnek. Nálunk is persze mindig van belõle vésztartalékban. (A nagymamánál is persze komplett rohamcsomag)
Vettünk mi is olyan Bionare-t, marha hangos, egy darabig használtuk, aztán valahogy elmaradt, mert lusták voltunk állandóan cserélgetni a vizet.(Nem panelban lakunk, és az érintett leánykám ráadásul rendszeresen a mi ágyunkban köt ki, így minek menjen a másik szobában) Inkább ki szoktam nyitni az ablakot, és akkor használjuk, ha "gyanús" léguti betegség indul. A mi ismerõs dokink szerint a "gégéseknek" - azt hiszem ez a krupposokat jelenti, nem is túl jó az UH-os. (MÁr nem emlélszem miért) Azt mondta, hogy a Svábhegyen is ventillátorosok vannak.
Ha jó erõs zuhanya van valakinek, szerintem az is kiváló hidegpárát tud biztosítani roham kezelésére, ha csurig kinyitják a hidegvizet, nem pedig a meleget, ahogy sok helyütt még mindig írják.
Minden jót, kruppmentes napokat-éjszakákat mindenkinek,
Sára
Sára
 


Szia Vera!
Köszi, hogy leírtad, nekünk mindig többféle homeopátiás szert kell adni sorban (többek közt azokat is amiket írtál), ettõl persze a klasszikus homeopátia hívei(amikor azt az egy vagy max két megfelelõ szert kell megtalálni) biztosan rosszul lennének, de hát csak jók azért azok az összetett szerek is, amiben aztán tényleg rengeteg homeopátiás szer van összekutyulva.
Én nem értem a kálciumot miért nem mondja minden doki. Lehet annak valami rossz hatása, ha esetleg az ember egyszer-egyszer feleslegesen alkalmazza? Annyi gondolom nem, mint a Rectodelnek. Nálunk is persze mindig van belõle vésztartalékban. (A nagymamánál is persze komplett rohamcsomag)
Vettünk mi is olyan Bionare-t, marha hangos, egy darabig használtuk, aztán valahogy elmaradt, mert lusták voltunk állandóan cserélgetni a vizet.(Nem panelban lakunk, és az érintett leánykám ráadásul rendszeresen a mi ágyunkban köt ki, így minek menjen a másik szobában) Inkább ki szoktam nyitni az ablakot, és akkor használjuk, ha "gyanús" léguti betegség indul. A mi ismerõs dokink szerint a "gégéseknek" - azt hiszem ez a krupposokat jelenti, nem is túl jó az UH-os. (MÁr nem emlélszem miért) Azt mondta, hogy a Svábhegyen is ventillátorosok vannak.
Ha jó erõs zuhanya van valakinek, szerintem az is kiváló hidegpárát tud biztosítani roham kezelésére, ha csurig kinyitják a hidegvizet, nem pedig a meleget, ahogy sok helyütt még mindig írják.
Minden jót, kruppmentes napokat-éjszakákat mindenkinek,
Sára
Sára
 


Sziasztok!
Kedves Andrea és Sára, valami jó drága párásító a mi pincénkben is porosodott egy darabig, szintén hangos volt, agyerekek rendszeresen felrúgták, és, mivel elektromos volt, vonzotta magához a port, aztán apárával együtt szórta.Az ember mindig reménykedik, hogy ha elég sokat áldoz rá, mégiscsak kaphat a pénzéért egészséget, de hát sajnos nem.
Egy rokon kisfiút nyaralás közben ért egy roham, Marcaliban. Az ottani kórháznak egy darab párásítója se volt, szépen körülvették az ágyát vizes lepedõkkel, és kész.
Viszont vele maradt a mamája, mindenki kedves volt hozzá.
Ez a kisfiú már többször volt a Lászlóban is, "élvezve" a gyógyászati technika vívmányait, de soha sem jött rendbe olyan hamar, mint Marcaliban, a vizes lepedõk és barátságos emberek között.
Kedves Id, most, hogy írtál, eszembe jutott, hogy a kalciumot nekünk se orvos mondta, hanem gyakorló kruppos mama. Mikor rákérdeztem, a doki azt mondta, a kalcium mindenféle allergiára jó, szedjük csak. Ártalmas csak akkor lehetne, ha fõétkezésként fogyasztaná a gyerek. Hogy akkor miért nem ajánlják õk, az tényleg rejtély.
Sziasztok! Vera
vera
 
 


Nekünk akkor ajánlottak kalciumot, amikor kiütéses lett valamitõl a gyerek.
A kalcium akkor nem jó, ha rendszeresen adják, azt hiszem, mert vesekövet okozhat. (tulzott kalciumbevitel).

Nekünk nem volt ilyen bajunk, szörnyû dolgokat írtok.
Illetve én voltam kicsi koromban horkurutos.
Judit
 


Kálciumot amúgy mindig tartok otthon az allergiás kiütések/rohamok ellensúlyozására, de mivel pezsgõtabletta, a Kicsi nem szívesen issza a buborékok miatt. De így majd kérek a dokitól injekció formájában, hogy azt itathassam vele, ha muszáj.
A párásítókról meg azt halottam, hogy szétszórhatják a bacikat a lakásban, fenntartva a fertõzéseket. Ezt a kolleganõmnek mondta az orvosa, mert évek óta nem gyógyult ki a légúti betegségeibõl, és kiderült, hogy a kruppos lányánál lévõ párásító lehet a bûnös benne. Igaza is lett.

ld
ld
 


Sziasztok!
Nálunk a kalcium /Kalcimusc injekcio/ semmit sem ért, sõt, egyik szirup sem amit utána hurutoldónak /vagy köptetõnek/ javasoltak. A László /bár "ez" még a nagy L-t sem érdemli meg!!!!/ után egyik este viszont "furán" köhögött párat, úgyhogy egybõl rávetettem magam a homeopátiás szerekre, amit kaptunk, aztán, -hogy attól vagy sem- de elmúlt neki, azóta semmi. Kopp-kopp-kopp.
bubabe
 


Ja, és még vmi: mi is vettünk párásítót /nem a legdrágábbat/, pár hétig használtuk, de egyrészt én sem hallottam róla túl jókat baci-ügyben, másrészt éjszakánként mindíg költöztetni kellett a párásítót is egyik szobából a másikba, mivel az én gyerkõceim még most is felkelnek éjjel.
Továbbá, ha nem költöztettük sem a párásítót, sem a gyerekeket, akkor amelyik éjjel felébredt, 2 órán keresztül a párásító lámpájával volt elfoglalva, és mire elaludt volna újra, addigra a másik ébredt fel...stb....
Különben azért elég gyakran furdal a lelkiismeret, tartva egy újabb rohamtól, "...és ha be lett volna kapcsolva, akkor talán nem..." címû fejezet.

Sziasztok
buba
 


Andrea, Ti kinél voltatok a Svábhegyen, és egyébként milyen az egész??? Mármint a kh. és a hozzáállás?
bubabe
 


Sziasztok,

csak gyorsan á
tlapoztam, most nincs idõm végigolvasni, de kellene a segitségetek, ne haragudjatok ha errõl már irtatok vkinek, légyszi válaszoljatok akkor újra. Szóval: Dömi 16 hónapos, eddig semmi gond nem volt vele, télen a száraz levegõ miatt kicsit köhécseltek egy hónapon át a nõvérével, de elmúlt, többször voltunk akkor dokinál, meg Tbálinton is, de fel sem merült a krupp. Tegnep éjjel semmi elõzmény után a Dömi felébredt és nagyon sirt, azt hittem rosszat álmodott, vagy éhes, bementem hogy visszaaltatom, de tulképpen aludt közben, de nagyon csunyán szedte a levegõt, meg olyan kutyaugatásos volt a légzése vagy hogy mondják ezt. Olyan volt mintha megakadt volna vmi a torkán. Nagyon megijedtünk, gyorsan leszivtuk az orrát hátha azért nem kap levegõt, de nem is volt anyag benne, és ugyanolyan hülyén vette a levegõt, meg folyamatosan sirt. Bevittük az ügyeletre (ezt sem értem, én azt hittem az ügyelet azrért van hogy kijöjjön, de nem, nekünk a 16 hónapos pizsis pockot be kellett vinnük - utóbb kiderült a doki aludt, akkor keltették fel mikor beért a párom, na de mindegy.) Elõször azt mondta tiszta a tüdeje, nincs semmi baja a gyereknek, de mikor Dömdödöm sirni kezdett akkor hallotta hogy hogy veszi a levegõt. Csak annyit mondott hogy virusfertõzés érte a garatot, és ez kruppos köhögést váltott ki. Adott neki egy rectodelt kúpot, meg felirt neki uezt, augmentint, meg azt a theophyllini akármit. Dömi aludt éjszaka rendesen semmi gond nem volt. Ma jobban volt nem lázas, nem folyik az orra, egy kicsit köhög, de nem ugatósan mint éjszaka. Elmentünk a gyorvoshoz, aki kiakadt azon hogy mit irtak fel, és õ Mucopront nyákoldót, Fenistil cseppet irt fel, meg ha ugatóssá válik akkor Rectodelt. Azt mondja hogy mindketten benyaltak vmi virust, de a Döndinek ráment a garatjára, és hogy ez nem allergia okozta dolog, mert akkor valszeg már kiskora óta igy elnne. Azt mondta várjuk ki hogy mi lesz. Zozinak lóg a taknya, de nem köhög, nem lázas.
Kérdés: ez akkor most krupp vagy sem? Ezek utáán elõfordulhat még vagy sem? Kell-e vmi intézkedést tennem? Mindig a Döminél vannak a ruhák kiteregetve, de az orvos szerint az sz*t sem ér, hidegpárásitó kell. Használjam vagy sem? Lehetünk mi is ilyen kórházbajárós krupposok ezek után? Aki kruppos annak valóban kiskorától van kruppja? Zozinál is (3év) számithatunk hasonlóra? Ha legközelebb ilyen van akkor vigyük-e az ügyeletre éccaka, vagy rögtön a krupp ügyeletre kell menni? itt van éjszaka fogadás? Ha budaörsiek vagyunk akkor is a Lászlóba kell menni? Mi az a szint ami azonnali kórházi kezelést igényel, vagy ha enyhébb akkor elég ha én otthon elintézem egy rectodelttel? Ha nem kerül orvoshoz akkor megfulladhat?

Köszi: ZA
ZA
 


ha mégis allergia okozza, azt milyen vizsgálattal derithetik ki? milyen allergia okozhat kruppos reagálást? kinõhetõ a krupp, vagy ha egyszer az volt mindig lehet rá számitani? súlyosbodhat?
ZA
 


Szia Zorkanya!

Bocs, ha nem mondom azt, hogy örömmel üdvözöllek a topikban, gondolom ilyennel te se vágytál ide.
Az én nagyfiamnak 4 éves koráig semmi baja nem volt (már krupp terén) akkor lett elõször. Azóta ronda köhögés volt pár, kruppos rohamig nem jutottunk el. Idén (9 éves)õsszel krupposan induló betegség asztmás nehézlégzésbe fajult, ami aztán egész télen elkerült minket (kop-kop).
Na, ezt csak azért, hogy lehet, hogy ez volt életetek egyetlen kruppos köre.
Van állítólag olyan is, hogy pszeudo-krupp, de ne kérdezd tõlem, mi alapján döntik el, hogy egyik vagy másik.
A krupphoz alapvetõen több tényezõ kell: ezek egyike a hajlam (genetikai, ebbe nem tudsz már beleszólni), másika a közeg (ez lehet az, hogy egyik lakóhelyen sose kruppos a gyerek, a másik helyen viszont igen), a harmadik pedig a vírus, ami kiváltja a dolgot.
Alapvetõen szerintem az nagyjából igaz, hogy ha egyszer volt ilyen, akkor jobb résen lenni, mert utal rá, hogy van rá hajlama a gyereknek. Avagy arra, hogy légútilag érzékenyebb. A kruppos gyerekek többsége nem csak kruppos, hanem nagyobb korban a dolog átmehet allergiába, asztmába is. De, lásd minket, ez nem feltétlen jelenti azt, hogy mostantól rendszeres kórházlátogatóvá válik a gyerek.

Akkor sorra a kérdések: igen, szerintem ez egy kruppos roham volt. Elõfordulhat máskor is, különösen veszélyeztetett idõszak az õsz eleje és a tavasz eleje, bár ez utóbbi nálunk kimaradt, nálunk a szept-november a kritikus. Intézkedés? Olvasgasd az irodalmat, tartsál otthon kúpot, nyákoldót, kalciumot, figyelj oda valahányszor kicsit is köhög, és ha bármikor úgy érzed, száraz, húzós, nem kell megvárni a kutyaugatás szerût, de az is egyértelmû, szóval ha ilyen van, akkor mutasd be feltétlen dokinak (akkor is, ha nem taknyos, nem lázas) még napközben. (aztán ha ismétlõdik, majd kitanulod, mikor kell beavatkozni)
Párásítás: vitatott. Mi sok év után idén az asztmánál vettünk hidegpárásítót... Egy a teregetés, legjobb ha jó nagy lepedõkkel körbe tudod venni az ágyat. (radiátoron meleg víz nem feltétlen jó, mert az meleg pára). Akció esetén a, be a fürdõszobába, csempére folyatni a hideg vizet b, ködös hideg párás idõben beöltöztetni a gyereket és kiülni vele az ablakba c, kinyitni a hûtõajtót, és beülni elé a gyermekkel
Mindegyik esetben legfontosabb: megnyugtatni a gyereket!!! Ugyanis ilyenkor a gége (akármi) megdagad, emiatt nem kapnak rendesen levegõt. Ez olyasmi érzés talán, mint mikor síráskközelben úgy érzed, gombóc van a torkodban. Na, nekik is, ha még ráadásnak sírnak, akkor fokozódik a hatás (nagyfiamon sokáig megfigyelhetõ volt, tán még ma is, hogy ha sír, hisztizik, akkor betegség nélkül is egész produlkál krupp elõjeles tüneteket)
Ha már van hidegpárásítód, szerintem a cikis éjjeleken érdemes használni, de mindennapi rendszerrel talán felesleges.
Lehet, hogy kórházbajárós krupposok lesztek, de azoknál is sokszor, ha a szülõ kitapasztalja a dolgokat, otthon megelõzhetõ a roham (pláne ha szinte minden eszköz a kezedben van, amit a kórház tudna nyújtani)
Kiskortól vagy sem, lásd mi, 4 évesen kezdtük. Viszont kinõhetõ. Bár a Lászlós doktornõ saját fiával "bíztatott", hogy õ 12 évesen nõtte ki...
A tesóknál adódik, hogy nagyobb az esély, de szerintem nem szükségszerû. Amikor jelen van egy vírus, akkor arra kül. képpen reagálnak a gyerekek. Ha ez itt most nálatok egy ilyen vírus, és Zozin is átmegy, de nem kruppozik tõle, akkor val. õ nem hajlamos rá. Nálunk pl az Ilcsi rizikósabb, mert õ is sûrû váladékos, szárazabb, de mégse volt sose kruppos. Gergõ meg egész más típus, ha már õ is bereked valamitõl, pláne ha õk kezdik, akkor esek kétségbe, hogy mi lesz ebbõl BÁlintnál. Na ilyen volt az õszi kör, ikrek kezdték, Gergõ rekedt, felkészülten vártam BÁlintnál, krupp nem is volt, de jött az asztmás nehézlégzés, amire még nem tudtam felkészülni...
HOgy mit tegyél ügyeletice éjjel? Nehéz eldönteni. Mi összesen akkor egyszer voltunk. Utána jöttem a rutinos teendõkkel. Kórház ügyi véleményeket fentebb olvashatod. A László a szakintézmény, de mindenki utálja... A szint? Ha úgy érzed nem kap levegõt a gyerek, és használod a felsorolt módszereket, de nem tapasztalsz semmi javulást. De ebben a magad biztonságérzete nagyon fontos.
Ha nem tudod csökkenteni a gégés nagyobbodást, és nem kap rendesen levegõt, akkor igen, fulladásos jellegû gond lehet, kritikusan kórházban ilyenkor jön a gégemetszés. De szerintem 95%-nál ha idõben reagálsz, és jól reagálsz, kikerülhetõ otthon a dolog.
Utolsó kupacról azt hiszem leírtam, amit tudok. Allergia olyan értelemben, hogy hajlam. Nem olyan módon, hogy tudomisén x virágpor okozza. Viszont tény, hogy nagyobb esélye van a kruppos gyereknek arra, hogy allergiás is lesz.

Az elsõ dokiban nem értem, ha egyértelmû, hogy vírusos, mi a fenének írt fel augmentint??? Ami ugye antibigyó, és bacira való...
Én nyákoldót (lehetõleg erõset, nagyobbacska gyereknél ez fluimucil, vagy acc), allergia ellen valamit (kúp, nálunk meg Tavegyl szirup volt kitudja miért), és kalciumot (pezsgõtablettás) javallanék, nem mint orvos, csak mint gyakorló szülõ.

És fõ: nyugi!!! Ez nagyon fontos neki is, és neked is, nem szabad rajtad látnia a pánikot, és neked sem szabad pánikolni.

Kitartás!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ja, még valami. Nem tudom, majd mások talán, de anno nálunk kezdték azzal, hogy a HIB oltást megkapta-e a gyerek (akkoriban még nem volt kötelezõ), mert hogy ami ellen az véd, az is ilyesmi tüneteket csinál. Lehet, hogy azt hívják pszeudo-kruppnak? Nem tudom.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok, nekünk is azt mondta a homeopátiás dokinõ, hogy az oltásoknak, /nem csak a HIB-nek/ valószínüsithetõ, hogy van egy ilyen jellegü mellékhatása, csak ezt azért tudják kevesen, mert nem igazán publikus dolog.
Zorkanya, nálunk az ikrek közül az egyiknek volt februárban az elsõ kruppos rohama, / tapasztalatok: lásd feljebb..../
, azóta semmi /kopp-kopp/,csak talán annyi, hogy kb. 3 hete hajnalban kicsit furán köhögött, adtam neki homeopátiást, meg biztos ami biztos alapon kiültünk a teraszra fél órára, és tovább semmi, és azóta sem. Különben szerintem nem kell rögtön a kúp után ugrani, az jó ha van ördögûzõnek, mert azért annak is kell a mellékhatásaival számolni, mivel szteroid.
Bubabe
bubabe
 


Sziasztok!

Az én kislányom 15 hónapos és 1 hete estünk át az elsõ krupp -on. Igazából neki nem volt rohama. Rekedtséggel kezdõdött, majd egy nyugalmas éjszaka után reggel lázzal és nehéz levegõvétellel folytatódott. Kórházba mentünk vele, ahol rögtö ott fogták. Hál' Istennek a szobák úgy voltak megoldva, hogy minden kiságy mellett ott van egy mama ágy is, így egy percre sem kell egyedül hagyni a babádat. Én biztonságosabban éreztem ott magunkat. Egyedül voltunk a szobában és egész nap ment a párásító. Éjszaka is sokszor bejöttek megnézni a nõvérek a kicsit. Nagyon rossz volt, sokat sírtam, de túl vagyunk rajta!!!
peri
 
 


Szia Peri!
Melyik kórházban voltatok?

Bubabe
bubabe
 


Sziasztok!
Hát én már csak azt írhatom, hogy mindenben egyetértek Ildivel.
Még egy apróság: én úgy tudom, hogy a pszeudokrupp egyszerûen a hivatalos neve annak, amit mi kruppnak hívunk.
A "valódi" krupp elvben a légutak diftériás szûkülete.
Javulást kívánok mindenkinek, akire ráfér!
Vera
vera
 
 


Sziasztok!

Csütörtökön olvastam a Story magazinban a Frei csemetéirõl,hogy krupposak voltak ,lélegeztetöt vett nekik stb.A kisfiam Dominik péntek éjszaka furcsán köhögött,nem volt igazán jellegzetes ugató köhögés,de nem volt a szokásos sem.Hajnal 3 óra volt,odavittem az ablakhoz és el is aludt rögtön.
Gondoltam megnézem a Babaneten létezik-e kruppos topic.
Átfutottam az írásaitokat és telefonáltam az ügyeletre.
Kb 10 perc múlva ki is jöttek,felébresztették Domit és ekkor már nagyon jellegzetesen köhögött és fulladt is.
Kúp,mentö,László Kórház.
Mi a II.es gyermekosztályra kerültünk,mert a kruppos osztály nyárra bezár,mert nincs annyi beteg nyáron.
Reggel megkérdezte a növér -Anyuka nem megy még a kicsi hasa?
Elmondta,hogy itt az osztályon föleg hasmenéses gyerekek vannak(rota vírus és társai)szóval ne csodálkozzak ha elkap valamit.
Ma engedtek minket haza, bent maradhattam vele napi 3100.-forintért. Szerencsére most jól van ,megy a hidegpárásító stb.
Szóval szeretném megköszönni nektek,hogy írtatok ide,mert ha nem olvasom ezt a topicot,lehet hogy nem hívtam volna rögtön orvost.
Sziasztok

Beáta
Beáta
 


Kedves lányok!

Azt a rémhírt hallottam, hogy ha este lefekvés elõtt utoljára tejet kap a gyermek, vagy tej alapú italt, pl. kakaót, az növeli a krupp kialakulásának esélyét. Ezt egy orvos mondta, és olyasmivel indokolta, hogy a tehéntejben olyan anyagok vannak, amelyek hosszú ideig állva a torokban valami lerakódást okoznak - nem tudom biztosan mi és pontosan mit okoz.
Elsõ kérdésem az volt, hogy mi a helyzet az anyatejjel, azt mondta az egész más, arra nem vonatkozik.
Lényeg, hogy ha tehéntejet kap a baba utána mást is kell ennie vagy innia (pl. vizet) hogy lemossa a torkából a tejet éjszakára. Napközben nem érdekes, ha pl. reggelire tejet kap mert akkor eszik utána mást is. De az éjszakára szájüregben, torokban maradt tejmaradék növelheti a krupp esélyét - állítólag!
Szóval a kérdésem az lenne, hallottatok-e errõl valamit és vajon igaz-e?

Köszönöm: Katus

Minden érintett kisgyermeknek gyógyulást kívánok!
Katus
 


Helló Mindenkinek!

Emma vagyok és majdnem 3 éves kisfiammal Bencével mi is
túlestünk a "Lászlós" rémálmon (3 napig voltunk benn).
Nekünk mondták a vizes törülközöt és a sok-sok növényt a szobába, na és persze a ruhaszárítást is. Mindez kiderült nem jó, mert kisfiam allergiás kruppos, tehát az öblítõ párolgása, és a meleg pára a radiátoron lévõ türülközõbõl sem jó, csak hát mindenki össze-vissza beszél, minden növér, más és mást. Ami bevált nálunk az az orrszívó, amit a porszívóra kell errõsíteni, én mindig is drasztikusnak tartottam, de amióta használjuk teljesen jó véleménnyel vagyok róla, mert a kisfiam hiába fújja ki ügyesen az orrát, ezzel a készülékkel rengeteg váladékot még ki tudtunk szedni. Meg vettünk 7990,- Ft-ért Argo hidegpárásítót a Méda Marktban, ami egész éjjel mehet, mert a két üzemmód van rajta és az egyik az hallkabb, tehát éjszaka sem zavar senkit. Aztán meg a Lászlóban nem mondták, hogy nem szabad rostos üdítõt adni a gyereknek mert letapad, na mi adtunk neki rostos õszibarackot egy nap 6-szor hányt, de úgy látszik megérte mert rengeteg váladék kijött neki, így már másnap haza is mehettünk, mert tünetmentes éjszaka volt. Azóta már csináltam neki megint az Õszibarackos "kúrát", ami ismét váladékot hozott ki. Egy kicsit drasztikusnak tûnik, de a letapadt váladék hamarabb kijön, végülis nem hány a gyerek, hanem a köhögésnél kiöklendezi és 1 nap alatt túl van rajta. Ugyanez állítólag a mézzel is megcsinálható.Ja és még annyit a "Lászlóról", hogy én allergiás vagyok és állandóan a függönyöket mutogatták, hogy ilyen sok kell otthonra a gyerek szobájába is a pára miatt, csak én olyan beteg lettem tõle, mert állítom, hogy mióta felujították az épületet (tavaly nyár)nem voltak kimosva és aki allergiás a porra annak elég jó kis tüsszögést vált ki, a tévé képernyõjérõl nem is beszélve. De amikor letöröltem a képernyõt rögtön 3 nõvér is megjelent, hogy mit csinálok. Csak hát az allergikus, kruppos gyerekeknek, talán éppen nem kellene poros környezetbe lenniük, ha nincs a véletlen "barack lés kúránk", talán e miatt még egy pár napot bent tölthettünk volna.

Ennyi!
Üdvözlet mindeninek: Emma
névtelen
 


Sziasztok,
20 hónapos kislányom is kruppos, a rohamaink - 2-4-szer október és április között - nem túl erõsek és eddig mindig itthon tudtam kezelni. Tavaly télen amikor legelõször fordult elõ nála kapott valami szteroidos injekciót az ügyeletes orvostól, azután Rectodelt kúp volt itthon. Ettõl mindig tartottam, mert tudom, hogy erõs, de a gyerekorvos csak ezt tudja felírni. Most új orvoshoz járunk, aki amellett, hogy gyerekorvos, pulmonológus és allergológus is egyben. Õ Zaditen szirupot irt fel 'megelõzés' képpen, ezt három hónapig kell szedni a téli idõszakban. Persze ezzel nem lehet tuti elkerülni a kruppot, de ha van roham, akkor enyhébbnek tûnik (egy volt, pont tegnap este, mióta szedjük a Zaditent, és tényleg nem volt olyan ijesztõ, mint eddig). Ezenkívül krupp esetén 3 puff Pulmicortot írt fel, ezt három-négy estén keresztül adjuk, nehézlégzés esetén 10 percenként lehet ismételni. Ez sokkal enyhébb mint a Rectodelt, és nincsenek durva mellékhatásai. Mivel a krupp tényleg gyakrabban fordul elõ allergiára egyébként is hajlamos gyerekeknél, és ahogy valaki fentebb említette, az allergia-krupp-asztma gyakran körbe fut, szerintem feltétlenül érdemes allergológus/pulmonológushoz járni. A miénket tudom ajánlani, mi a magánrendelõjébe járunk, de a Madarászban rendel. Ha valakit érdekel, szívesen megadom az elérhetõségét.
Fentebb említett szerek mellett én is a hidegre esküszöm, és én is adom a kalciumot, Fluimucilt, és homeopátiás szerek közül fõleg a Spongiát.

Andi
andi
 


Sziasztok!
Kislányom szeptemberben lesz három éves és neki is fõleg kora tavasszal szokott elõjönni a krupp. Legtöbbször nmegelõzi nátha, de most legutóbb csak úgy jött. Én homeopátiás szereket használok, nála nagyon jól beválik. Amikor elõször volt Neki kb.6 hónapos volt, annyira nem ijedtem meg, mert a bátyám lányának is volt, és tudtam mi ez. Azért azt nem mondom, hogy nyugodt voltam, de legalább nem pánikoltam be. Utána írt a gyerekorvos Rectodelt kúpot és homeopátiás szert. Volt egy eset, amikor a kúpot ottfelejtettem ahol nyaraltunk, de csak akkor vettem észre, amikor szükség lett volna rá. Nem mertem vállalni a kockázatot, kihívtam az üyeletet. A doki azt mondta, ne legyek ám nagyon nyugodt, mert ez nagyon veszélyes, beküldött a kórházba. Ott rögtön rectodeltet kapott no meg inhalálták. Másnap reggel a saját felelõsségemre hazajöttünk, s megfogadtam, hogy nem viszem be többet. Azóta is volt már rohama, de fel vagyok készülve homeopátiával, még csak kúpot sem kell neki adnom.

Edina
szunyko
 
 


Sziasztok!

Kisfiam 7 hónaposan esett át első kruppos rohamán. Mi nem ismertük fel, és csak reggel hívtuk a gyerekorvost. Homeopátia majd Fenistil csepp majd 30-as Rectodelt végül János kórház.
Itt újabb Rectodelt (100-ra kiegészítve az előző adag)+inhalálás. Kicsit jobban lett, de a második éjszaka nagyon rosszul lett, a levegő már kifelé sem jött rendesen, intravénásan kapott szteroidot, ami megállította a rohamot. Borzalmas éjszaka volt. Összesen hat napig voltunk bent, mert megfigyelték (rendszeresen nézték a szaturációt, vérnyomást) és naponta 3* inhalálás Paxyrasollal és fiziológiás sóoldattal, 3*2 puff Solbutamol, Solmucol köptető, 2*Tavegyl. Mindez folyamatosan csökkentve. Most már jobban van, még homeopátiás köptetőt kap (Drosétux).
Érdekelne, hogy milyen homeopátiás szerek váltak be nálatok?
Mindezt csak azért írtam le, hátha segít valakinek, és hogy az első roham tud rosszabbodni.
A kórházban nagyon kellemes a légkör, külön szobánk volt (nem a fizetős), lelkiismeretes orvosok, kedves nővérek.
Azóta még éberebben alszom.

Beigli
beigli
 
 


Sziasztok!

Jár még ide valaki?
A segítségeteket szeretném kérni. A lányom 13 hónapos. Szombaton lázas lett, hányt, bevittük az ügyeletre, de semmit sem atláltak nála. Épp jött a rágófoga,azt mondták hogy vagy az, vagy vírus. Másnapra jobban is lett. Hétfőre megint hőemelkedés, kihívtuk a gyerekorvost. Eddigre már ha sírt akkor sírás közben belégzéskor olyan "furcs" hangot adott ki. Kpott rá kálciumot, amit hétfőn és kedden ivott meg 1-1 ampullával, d esemmit sem javult, sőt rossazbbodott ez a hang, de csak ha sírt akkor lehettet hallani. Ma bevittem a fül -orr gégészetre, ahol megállapították hogy piros a torka, anitibiotikumot kapott, és hogy ez a hang sajnos krupp. De rohama szerncsére nem volt. kapott rectodelt 30-as kúpot, meg mennie kell a hidegpárásítónak. Ha nem javul pár nap alatt akkor hívjam ki a gyerekorvost aki tud injekciót adni. most eléggé meg vagyok ijedve.
Itt olvasom hogy ez a rectodelt nagyon erős. És bevallom megijedtem ezektől a rohamoktól is. ha valaki tudna nekem sígíten és leírná hogy mire kell figyleni, milyen gyógyszereket tartsak itthon, illetve mi a teendő pl egy rohamnál azt nagyon megköszönném, Nálunka családunkban még soha nem fordult elő ilyen, nem is értem.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Manó,

szerintem, ha visszaolvasol a topikban, találsz számodra megnyugtató tanácsokat. Nekem a legnagyobb fiam lett 4 évesen kruppos, akkor mi sem úsztuk meg rectodelt nélkül, meg naponta kellett vinnem a kórházba kontrollra (nem engedtem benttartani), amit aztán többször nem adtam neki. A második "roham" után (egy hónapon belül) kerestünk egy homeopatát, akihez azóta is járunk. Kruppra is több szer van, nekünk a Ferrum Phosphoricumot kellett bevenni, de néha Spongia-ra váltottunk, és valszeg más orvos más gyereknek más szert javasol - és az fog hatni!
Jó hír: tutira ki fogja nőni. Alex két év alatt kinőtte, az én öcsémnél sokáig tartott, 3-9 éves koráig, de azt mondják, ez ritka. Ő persze mindenhova prednisolonnal utazott, de hát az én szüleim nem voltak valami "alternatívak".
Rossz hír: a gyakori rectodelt és az antibiotikum NAGYON nem jó, viszont a "modern" gyógyászat nem tud jelenleg jobbat. Vagy csak anno a mi orvosunk nem tudott. :-(

A roham leginkább éjfél előtt, vagy akörül jön, és a legjobb, amit gyorsan tehetsz, hogy a nyitott ablakhoz viszed (vagy a hűtőszekrény elé), ÉS megnyugtatod. Általában nem is kell beszélni, csak fogd jó erősen, a testi kontaktus rengeteget segít. Ha a párod nyugodtabb természetű, ő fogja a kislányt, amíg te "intézkedsz" a gyógymódot illetően, mert a kisgyerekek ÉRZIK a hangulatodat, akkor is, ha nem szólsz semmit. Ha pánikolsz, nem tudod megynyugtatni azzal, hogy "minden rendben lesz". Énekelni neki jó, őt megnyugtatja, és te se tudsz teljes erővel pánikolni.... :-)
Ja, és ne legyen nagyon meleg a hálószobája, ez NAGYON fontos!!!
Kitartás,
szilvi
h_szilvi
 
 


Manó!

Az én kisfiamnak is volt kruppos rohama. Tényleg nagyon ijesztő és nagyon váratlanul jön, de ilyenkor valóban a legjobb azonnal jól bebugyolálva hideg, párás levegőre vinni: nyitott ablakba, erkélyre vagy akár ki a szabadba! A hidegpárásítóból érdemes Salvus vizet pátologtatni - gyógyszertárban kapható (most épp hiánycikkKép). Jó a sima sós víz is, sőt, esetleg a sópipa vagy kúraként a sóbarlang. Én azonnal felhívtam az ügyeletet az elsőnél: szerencsére nagyon normális doki jött ki! Felírta a kúpot nekünk is, de nem adatta be, csak "veszély esetére", írt még viszont Fenistil cseppeket - mi ezeket sem használtuk, de jó, hogy biztonság kedvéért van itthon. Homeopátiásból mi is a Ferrum Phpsporicumot adtuk, és sokat szopizott, szerintem az is jót tett Kép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ!

És ezt a ferrum phpsporicumot mikor kell adni? Mikro elkezdődnek a tünetek? tehát pl most adhatnám neki kúp helyett? És háyn napig és milyen dózisban? Ez is egy kúp?

Mint írtam nálunk nem volt roham, de 3 napja kruppos-an vezsi a levegőt síráskor, csak úgy zilál. És mivel ez romlott, ezért írtáka kúpot, Próbálkoztunk csak kálciummal, de romlott tőle. Így ma beadtam neki a kúpot, de nagyon nem szeretném már holnap beadni. A gégészeten azt mondták hogy kb 2 napig napi max 3 kúp.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként azóta végigolvastam a topikot és sok jó ötletet találtam, talán kezdek jobban képben lenni. csak az a furcsa nekem , hogy szinte mindneki rohamról ír, amit el kellett mulasztani, d eha túl voltak rajta kkor vége volt. Viszont nálunk roham nincs és csak síráskor jelentkeznek a tünetek, viszont akkor erősödnek (hétfőn még alig lehettt észrevenni, ma meg már szörnyű hangja van), ezért vagyok kicsit tanácstalan.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Irtam mailt, bocs, hogy csak ily későn.Kép

Szerintem a kruppos időszak 3-4 nap, amin belül bármikor jöhet roham, és önmagában egy rohamtól nem múlik el a dolog. Inkább az idő, nekünk anno a Lászlóban 72 órát mondtak. Szombat éjjel volt a roham, kedd-szerda táján lett jobban a gyerkőc (végül csak pénteken jöttünk haza ,mert arcüreg gyulladást szedett rá össze -hidegpára veszélye!)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok, szia Manó! Talán minálunk lehet hasonló a helyzet, mert rohamunk még nem volt, mégis több orvos mondta ki a kruppot, látva kisfiam állapotát. Ha igazuk volt, akkor ez a krupp (ps-krupp) egy elég tág kategória lehet tulképp. Nekünk 1,5 évesen volt a nyaraláskor az első éjszakai ugató köhögés, nehézlégzés nélkül, de azért furcsán zihált hozzá. Mi úgy vettük észre, hogy a sok takony tömíti el a vírustól begyulladt gégéjét (bocs, nagyon laikus vagyok), és ez okozza. Mivel már olvastam sokat a kruppról, gyorsan levegőre vittük, így sikerült elhárítani a súlyosbodást. Másnap az ügyeleten krupposnak mondták, de csak enyhének. Aztán időnként előjött azóta is a dolog, a légúti betegségek rendszerint ilyen ugatásba torkollanak, legutóbb 3 hete, talán ez volt a legsúlyosabb, nagyon hörgött szegény. Persze a hosszú hétvégén történt, megint ügyeletre mentünk, ott nyomban a Lászlóba irányítottak (hozzáteszem, elég bunkó stílusban), de anyai megérzésből nem mentünk. Most, hogy elolvastam ezt a topikot az elejéről, hálát adok ennek a megérzésnek. Azért felelőtlen sem akartam lenni, felhívtam a Bethesda kórházat (Zuglóban lakunk), hogy oda bevihetjük-e, ha fulladni kezd. Nagyon kedvesen mondták, hogy igen, benn is lehetünk vele. Megnyugtatott, de szerencsére nem fajult idáig a dolog. Rectodelt kúpunk van itthon, de még nem adtuk be azt sem, Fenistil, Tavegyl, Fluimucil elég volt. Szóval állítólag ez is egyfajta krupp. Fiam egyébként most 3,5 éves, időközben kivették a manduláit is (sajnos!), úgy tűnik, nagyon érzékeny ezekre a légúti dolgokra. Csak reménykedünk, hogy ennél súlyosabb ezután sem lesz a helyzet, azt mondják, ahogy nő, a gégéje is szélesedik, és nem tudja beszűkíteni annyira a gyulladás, hogy létrejöjjön a krupp.
Ha valaki közületek tud tanácsot adni, megköszönjük mi is, és mindenkinek jobbulást. Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok tanácsot, ma már adtam neki flumucilt meg fenistil cseppet, ez volt itthon, Tavegylere rákérdezek legközelebb a gyerekorvosnál. A rectodelt így ma már nem adtam be, amúgy a tegnapi sem csinált semmit, pedig ha jól értelmezem amit írtok az rohamnál hatásos, gyors s egítségként. Talán kicsit hurutosabban köhög Emma, remélem ez a gyógyulás jele. Az éjszaka egyébként nyugalomban telt, sőt 2 napja nagyon jó alszik, előtte 2 hétihg mindne éjjel ébredt (mi meg nem tudtuk mi baja), gondolom száraz volt a levegő, d emióta megy a párásító azóta nem ébred. Remélem arcüreggyulladást nem akpunk tőle, ijesztő hogy mindennek van mellékhatása..

Ildi!

Hát Emmánal hétfőn kezdődött az egész, de sajnos még mindíg tart, pedig már letelet a 71 óraKép A gégész azt mondta ha 2-3 nap altt nm javul akkor hívjam ki a gyerekorvost mert akkro lehet hogy injekciót kell kapnia (gondolom azta szteroidosat).

Klára!

Hát remélem hogymi sem jutunk el a rohamig. A Lászlóba én semmiképp nem viszem, Ildinek már írtam mailben, 3 hónapos korában bevittem egy baktériumos hamenéssel, mert beküldtek, és sajna nekem nem működött az anyai megérzéssel. Amikor bementünk smemi baja nem volt, csak vér volt a kakijában és hasmenése volt, de jókedvű volt, evett ivott. bent csak gyógyszert kapott rá, amit itthon is beszedhetett volna, viszont a benttartózkodásunk alatt elkapott egy rota vírust, amitől 39 fokos láza lett és hányt egész nap+ vízszsreű hasmenés, majdnem infúzióra került, de aztán megúsztuk, majd szalmonellás lett. Hát nekem ennyi elég volt a Lászlóból. A nővérekről emg annyit higy adtak neki egyetlen lázcsillapító injekciót, amit elrontottak és a hege most is a lábán van, még több hétig hordtuk utána a sebészetre. Na , ez már nagyon off topic, de a lényeg hogy én azóta nagyon óvataos vagyok ezzel a kórházba menéssel, a Lászlótól meg különösen. Ja, és ezen a sz osztályon együtt voltaka hasmenésesek és a légúti betegek. Igaz elszeparált, 1 ágyas szobákban, de mint a példánk is mutatja ez nem ér túl sokat. ja, és én is Rotás lettem, én viszont eg ynapig voltam infúziónKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,
amiről nem sokan tudnak, az az, hogy bármelyik pulmonológus, allergológus felirhatja az Omron CX3-as párásítót. Ennek teljes ára 35000 ft, receptre 3500 ft. Ez a kórházi gyógyszeres párásító otthoni kisebb változata. Februárban kisebbik lányunkhoz (krupp) éjszaka mentőt kellett hívni, a mentősök is csak párásítottak egész úton míg beértünk a kórházba. A Bethesdában egy fél napig voltunk, ott minden gyógyszert porlasztva adnak a gyereknek. A kórházban vettem észre, hogy több 'bejárós' család van, akik krupp idején naponta 1-2-szer csak a párásításra bejönnek (Ilka utca), de nem kell benn maradni. Azt is hallottam, hogy említik egyes szülők, hogy ezt a gépet fel lehet íratni, csak állítólag az orvosok nem terjesztik ezt az infót. Ezután érdeklődtem a kezelőorvosnál, és kértem, hogy írja fel. Ő azt mondta, hogy mivel ez az első eset, hogy 'hivatalos'-an krupposak vagyunk - eddig is előfordult, de mindig tudtuk itthon kezelni, de kórházi kezelésben akkor volt először részünk - nem lehet felírni, csak ismétlődő esetekben jár a gép. Én teljes áron is hajlandó lettem volna megvenni, de nem feszegettem, mivel a háziorvosunk mellesleg allergológus is, másnap elmentem hozzá, első kérésre felírta. Kiderült, hogy allergológiai szakrendelésen kölcsönözni is lehet a gépet. Szóval ennyit arról, hogy milyen utakat jár be az ember, hogy minden információhoz hozzájusson.
Azóta sehová nem utazunk a gép nélkül (15x30 cm-es, hordozható), és az orvosunk minden léguti begegség kezelésére adandó gyógyszert porlaszható formában ir fel.
Már ha folyik a gyerekek orra, Salvus vizzel párásítunk reggel-délben-este (3x5 perc), azonkívül van kalcium, natrium-chloratum, fluimucil, paxirasol és pulmicort ampullában itthon. Hihetetlen a változás. Volt már azóta is krupp, de tudjátok ti is, hogy amikor beadja az ember pl. a fluimucil port, nem igazán tudod, hogy hat-e, hatott-e. Amikor fluimucil oldattal párásítassz, akkor öt perc alatt hallodd, hogy a kruppos köhögés szakad fel, és kezd a gyerek hurutosan köhögni. Nem oldja meg a kruppot egy csapásra, de jelentősen segít. És Salvus vízzel, sóval, bármikor, bármennyit lehet párásítani.
A kicsi 2.5 éves, de magának tartja a maszkot az arcán, egyáltalán nem okoz nehézséget végigcsinálni a kezeléseket.
Az allergológusunk szentül meg van arról győződve, hogy ezekkel a szerekkel el lehet és kell kerülni a Rectodeltet. Akartam íratni most az ősz elején, kérdezte, mennyi van itthon, mondtam 5 db, azt mondta, az elég kellene, hogy legyen a két gyereknek együtt egy életre. Állítólag nagyon erős szer, és Manó, nekünk a Bethesdában is azt mondták, hogy 1 db 30-as kúpnak 24 órás hatása van, és nem szabad többet adni egy nap.
A kruppal pedig mi úgy voltunk, hogy sokáig próbáltuk hitegetni magunkat, hogy nincs is nagy baj... volt nálunk is olyan eset az elején (a kicsi 6 hónapos volt, amikor kezdődött), hogy csak köhögött, vagy csak sírás közben lehetett hallani. Én mostmár nem foglalkozom azzal, hogy 'roham' vagy 'nem roham', ha a gyereknek nehézlégzése van, az roham és kész, sosincs két egyforma eset nálunk sem, az alapvető tény, hogy krupposak, és ez nálunk egy életformát jelent - egyszerűen úgy állok hozzá, hogy bármikor előfordulhat egész évben, legyen meg nálam mindig minden, amivel kezelni lehet.
Bocs, ha kicsit hosszú lett, de a gépről jobb, ha tudtok, én is csak azóta vagyok nyugodt, mióta megvan.
Andi
Andi
 


Sziasztok! Andi, de jó, hogy írtál! Okvetlenül utánaérdeklődöm ennek a párásítónak, bár én is úgy hallottam eddig, hogy csak annak írják fel, akinek már volt kórházi ellátást igénylő rohama, mi meg nem mentünk be végül is eddig egyszer sem.
Az ampullákat is az allergológus írta fel? Vagy párologtassak egy pohár vízben feloldott Fluimucilt? Ezt is jó tudni, hogy a Bethesdába be lehet menni párásítózni. Köszi!
Manó, remélem, jobban van a kislányod! Az én fiam továbbra is rusnyán köhög, főleg reggelente, olyan kruppszerűen. Viszont nem taknyos, nem lázas. Jó lenne, ha ennél rosszabb sose lenne egyikünknél sem. A Rectodeltet csodálom, hogy napi 3x akarták szedetni veletek, nekünk azt mondták, hogy csak végszükség esetén adjuk be, viszont 100-asat. Eddig még bontatlanul vár a szekrényben. Kép
Puszi minden sorstársnak, Klára
klara
 
 


Klára,
az ampullát bármilyen gyerekorvos fel tudja írni, öt darab van egy csomagban, ez napi két párásítás mellett öt napra elég.
Mellesleg, ha bármilyen komolyabb problémánk van, én mindig a Bethesdába viszem a gyerekeket (mármint ha el tudják látni, mert pl. szemészet nincs), pedig a Budai Gyk-hoz tartozunk. A legjobb hely. Azért nem hiszem, hogy csak úgy be lehet sétálni, hogy na, párásítani jöttünk, gondolom, már ismert betegek voltak. De egyébként is jellemző rájuk, hogy feleslegesen nem tartanak bent, mi is egy fél éjszaka és egy délelőtt után hazajöhettünk úgy, hogy még napokig vissza kellett mennünk reggel-este. De a kezelőorvosunk saját maga mondta, hogy sokszor több betegséggel megy haza az ember, mint amennyivel bejött, úgyhogy próbálják a bentlétet a minimumra csökkenteni.
Andi
Andi
 


Szia Andi! Mi meg pont a Bethesdába tartozunk, de tavaly még a Budaiba jártunk, és az is nagyon jó hely, tényleg ajánlom. És van szemészet is. Kép Puszi, K.
klara
 
 


Sziasztok!

Klári!

Hát az túlzás lenne hoyg teljesen jól van, még mindíg hallom sírás közben neki a kruppos hangot, csak nem oylan erősen, és hála a topicnak már hurutosan köhög, de szerintem nagyon lassan múlik ez neki. Csütörtök óta szedia a fluimucilt.
Szerintetek meddig kezeljük még itthon, vagy jpbb lenne bevinni gégészetre megint? Olyan tanácstalan vagyok. Mi a Heim Pálba tartozunk, de ugy eott még azt se mondták hogy köptető kell, hanem rögtöna kúpot adták, hát bagy bizalmama nincs hozzájuk. Meg végülis javul a lányzó állapota, csak azt hittem 3-4 nap max, d emég ma sem tökéletes . amúgy nem lázas, nem náthás, éjjel alszik, eszik, napi 2x 1 fluimucil-t kap és szakadozik fel a váladék.

Andi!

na majd rákérdezek erre a párásítóra, elvileg a cég ahol dolgozom gyógyászati segédeszközökkel foglalkozik, én is sokat bújtama közlönyta munkámmal kapcsolatban, d enme párásítók voltaka területem, úgyhogy nem emlékszem hogy ki írhatja fel és milyen indikáció kell hozzá. De meg fogom nézni.


manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Ha utána nézel, hogy ki írhatja fel és egyebek leírnád nekem is? Ha lehet emailbe. Cím a profilomban van. Előre is köszönöm.

Az én lányom is úgyanúgy volt mint Emma, igazából csak akkor lehetett hallani a furcsa köhögést ha sírt. Kb 1 éves volt és lekopogom azóta nem történt semmi, azóta azért tartok itthon kúpot.

Jól emlékszem, hogy kőbányai vagy? Ha igen a Mádi u. 127. alatti bölcsibe, oviba van sóbarlang. Úgy tudom, hogy fizetés ellenébe lehet vinni a gyerekeket. Nem tudom, hogy ez kruppra is jó. Kérdezd meg a dokitokat.

Tina
tkriszta
 
 


Manó! Leírnád nekem is? A gyerekem nem kruppos (eddig), viszont hörgőszűkülete van, és minden megfázásból hörghurutja lesz, és asztmásan lélegzik. Fluimucilt kap ő is, de nem mindig hajlandó meginni, pedig már kipróbáltam, az összes mucolitikumot, még a szirup formájút is. A párásítás gyógyszerrel jó lenne neki is, Az a baj, hogy ha nem sikerül felszakítani a váladékot, akkor kórházban kötünk ki. Szerncsére még csk egyszer, de nem szeretné, megismételni.

Egyébként nekünk tanítottak akkor tornát, ami segít felszakítani a váladékot. Nem tudom kruppra is jó e, de érdemes egy gyógyrornászt megkérdezni.
Köszi
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Tina!

Köszi szépen, de a nálunk az Újhegyi sétányona zöld bölcsiben is van sóbarlang. Már voltunk 2x azóta. nem tudom hazsnál e de az van kiírva hogy igen. Majd ha megyek be a céghez valamelyik nap megnézem és akkor leírom.

Zsuzsa!

Persze, neked is.
Nálunka fluimucil 1 dl taába megy, így megissza. Viszont a szirupokat én sem tudom neki badni. (pl antibiotikum)

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok, köhögősök! Szia Manó! Hát, nálunk sem változott sokat a helyzet, reggelente továbbra is ugat, sőt, tegnap éjjel is kétszer keltünk, orrot is szívtunk stb. Sós vizet párologtatunk lavórban, Fluimucilt meg Tavegylt innánk, de édes kisfiam csak félórás rábeszélés, majd fenyegetés után hajlandó magába tölteni. Ezért lenne nyerő ez a párásító! Manó, lécci, lécci, írd meg nekem is! Puszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok,
ACC-t próbáltatok? Ugyanaz a hatóanyaga mint a Fluimucilnak, de az én gyerekeim jelentősen jobban szeretik. Pezsgőtablettában is lehet kapni.
Én is próbáltam a sóbarlangot, de nagyon gyorsan leálltunk. Minden gyerek, aki ott van, beteg zért van ott - szerintem egy csomó vírust össze lehet szedni.
Nálunk volt, hogy a krupp egyéjszakás volt, volt, amikor a köhögés egy hétig is elhúzódott. Fenistil cseppet is érdemes közben végig adni.
Ha már elkezdődött a hurutos köhögés, az már javulás, de a hurut eltarthat 1-2 hétig is utána.
Egyébként szerintem Salvus vizet egy sima hidegpárásítóba is bele lehet tenni.
Andi
andi
 


Sziasztok!

Ez a párásitó érdekes... bár már inkább sose legyen szükségünk ráKép
Andi: mi próbáltuk, érdekes módon az én gyerekeim meg azt nem szerettékKép (lehet, hogy ők a fluival kezdték és azt szokták meg).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Andi!

Nálunka bölcsiben a só"barlang" egy kis szoba, ahol sótéglák vannak ,eg sóoldat párolog és mi egyedül szoktunk lenni bent, vagy max olyna gyerkőcökkel akik megelőzésképp jönnek, de az is ritka.

Emma hangja még mindíg nem tökéletes síráskor, nagon lassan javul. nem gondoltam volna.Kép De szerncsére azért hallhatóan javul.

Fluimucil neki bejön, szeretiKép

Én ma már nem adtam neki fenistil cseppet, csak a fluimucilt, szerintetek még kéne? Már 1 hete szedi.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: