Új privát üzeneted érkezett!

Szi Ziták!

Hát fel volt írva a szemüveg, de nem hiszem hogy kaptunk rá támogatást. Mi mondjuk a Vision Expressben csináltattuk mert így egy óra alatt kész volt, a másik helyen meg csak két hét múlva lett volna kész, és ott keret sem volt. Így a mi szemüvegünk ára meglehetõsen húzós volt (20.000.- ) viszont ebben benne van az egy éves biztosítás is ami azt jelenti hogy történjen bármi a szemüvegkerettel vagy magával a lencsével, csak a 25%-t kell megfizetnünk egy éven belül. Hát egyenlõre ennyi.
Mi még nem voltunk a Tömõ utcában, azt hiszem a többiek sem, vagy Julcsi azóta voltatok? Pontosítok, Emmama fent leírta a menetét, úgyhogy szerintem menj feljebb és nézd meg. Sokat kell várni sajnos ahogy írta! Nekünk amúgyis majd csak õsszel lesz aktuális a kontroll.
Takargatással kapcsolatban nekünk nincs tapasztalatunk mert mi sajnos dioptriásat hordunk, viszont a jó hír az hogy legalább a kancsalság hiányzik a repertoárunkból!Kép

Ha megtudsz Te valamit a Tömõ utcáról akkor írd majd le légyszi!

Sziasztok: Norcsi

u.i.: A többiek merre járnak?
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Közben a Mikor vigyük szemorvoshoz? topikba írtam. A párom a Vadász doktornõhöz akarja visszavinni, de atropin érzékeny , ezért kérdéses az, hogy hogyan vizsgálható. (Na ezt jól megírtamKép ) ez sokkal közelebb lenne, és most idõszükében vagyok, mert vizsgaidõszakom van júl. 15-ig és addig még 3 vizsgám visszavan Kép
Na még írok.
Zita
ziták
 
 


Zita! Nagy kalappal a vizsgákhoz, és szerintem ha nincs maximális bizodalmad egy orvosban akkor ne vidd hozzá a gyerekedet! Hidd el, én ezt már tapasztalatból tudom, mert volt hogy évekig is kínlódtam eggyel hogy otthagyjam vagy ne, aztán végülis egy nagy bakija után otthagytam. Volt akit meg azért hagytunk ott mert úgy beszélt velem mintha õ legalábbis az Atyaúristen lenne.

Jelentkezz majd, hogy mi van veletek!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 

 
 

Sziasztok!
Kedves Zita! Igen van támogatott szemüvegkeret, de az úgy is néz ki.Mi is a Visioon Expressnél csináltattuk és nagyon jó a tapasztalatunk. Szerintem a kislányodnak (nekem is az van) jobb lenne a takarásos módszer. Sokkal kíméletesebb, mint az állandó csöpögtetés és nem kell védeni a naptól sem a gyerek szemét.Mi tapasszal takarjuk a szemüveglencsét. Lehet receptre kapni az orvos kiírja, de elég drága még receptre is már rég vettem, de azt hiszem 1700,-ft Opticlude a neve.Nagyon jópofa matricák vannak benne így nem olyan csúnya, mi is 2 évesen lettünk szemüvegesek és ez a tapasz nagyon tetszett a Kittinek. Én is azt ajánlom, mint a Norcsi nem szabad sajnálni az idõt és olyan orvoshoz kell vinni akirõl legalább hallomásból tudod, hogy jó. Mi majd augusztusban megyünk a Tömõbe, akkor lesz aktuális.
Üdv:Julcsi
Julcsi
 


Sziasztok!
Szemüvegtisztitásról irtatok korábban.
Nekem van egy 15 éve használt remek módszerem, amelyet még egy optikus ajánlott. Ez csak otthoni használatra jó, de azért leirom mert olcsó, egyszerü, és gyönyörü lesz tõle a szemüveg. Nem varázsszer, hanem vegyetek háztartási boltban egy ULTRASOL fertötlenitöszert. Illata kellemes, nem Domestos-illatú egyáltalán, és a LÉNYEG: majdnem cseppmentesen szárad, a mosogatószerekhez képest pláne. 1-200 forint egy nagy flakonnal, fehér flakon, kékes felirattal, ugyanolyan kupakkal. Sajnos nem lehet mindenhol kapni, pl Corában mindig hiába keresem. Alfa diszkontban mindig van, meg egyéb kisebb üzletekben. Próbáljátok ki! Az egész szemüveget zsirtalanitja, egyszerüen én nem tudnék létezni nélküle.
Van egy kérdésem is: 4 éves lányomnál nincs kancsalság, viszont mindkét szülõ szemüveges. (asztigmatizmus) Mikor kell elvinni a gyereket valamiféle kontrollra? Még nem volt szemészeti vizsgálaton soha, s aggódom. Egyébként a látásával szemmel láthatólag semmi gond, erre odafigyelünk. Mit javasoltok?
Köszönöm!
Üdv,
Kati
nimaat
 
 


Szia Kati! De jó hogy idetaláltál! Hát én nem tudom hogy mikor érdemes, mi hathónaposan a két lánnyal voltunk anno, akkor még minden rendben volt, és most 3 éves múlt a Julcsi és ilyen nagyfokú romlást észleltek nála. Szerintem vidd el, mert azzal magadat is megnyugtatod. Hogy hova? Ez itt a kérdés! Bár most már számomra egyre világosabb hogy a Tömõ utcába lenne a legérdemesebb eljutni.

Köszi az Ultrsasol-os tippet, mi ki fogjuk próbálni!

Sziasztok, szép napot mindenkinek! Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat!
Julcsi láttam a másik topikban Kitti fényképét.
Engem is az érdekel, hogy jó legyen neki, de amikor a Westwndben próbáltuk aszemüvegeket összesen 2 volt jó neki, de az egyiknek a szárán igazítani kellett volna neki, mert turcsi orra van.
Na hívnak enni talán utána folytattom, ha visszajuttok a géphez.
ziták
 
 


Sziasztok!

Kati, errõl az Ultrasoltól írjál már légyszi többet, hogy hol lehet kapni, mert a TESCO-ban sajna nem.

Zita. És ha állítani kellett volna, azt nem csinálták volna ott meg? Vagy végülis miért nem maradtatok annál a szemüvegnél?

Na szaladok mert ordít a kicsim, sziasztok!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi!
Szerintem nézd meg kisebb üzletekben inkább. Se az Auchan-ban, se a Corában nincs, de kisebb helyeken mindig találtam. Azt felejtettem el mondani, h. vizes tisztitás után (én bevizezem a szemüveget, majd teszek rá Ultrasolt, átdörzsölgetem, leöblitem, picit hagyom száradni, aztán tiszta pamut textillel - nekem textilzsebkendõ, de pelus is tutira jó - letörölgetem. Közben át kell nézegetni rajta, h. folt ne maradjon. Engem borzasztóan idegesit, h. koszos a saját szemüvegem. Ird majd meg Norcsi, találtál-e, mert kell, hogy legyen valahol!! Én vidéken lakom, és minden kisebb üzletben találok.
Szia,
Kati
nimaat
 
 


Bocs.
Annyit szerettem volna még megemliteni, h. öcsém 4-5 éves korában kapott szemüveget és 7.0 körül volta dioptriája (nem vicc)!!!! Utána rohamosan javulni kezdett és már csak 1.0 körül van. Egyébként "csak" asztigmatizmusa van, és nagyon jól elvolt évekig szemüveg nélkül.
Tehát lányok, nem kell elkeseredni, bár tudom, az elsõ idõszak nem könnyû, fõleg ha erõs a szemüveg.
Kati
nimaat
 
 


Kati!

Köszi a tippet, próbálgatni fogom! Engem is zavarna ha nekem kellene koszos szemüveget hordanom, de a Julcsimat úgy látszik ez egyáltalán nem izgatja, én szoktam leszedni róla és megtörölgetni, ha már látom hogy nem is lehet rajta átlátni olyan mocskos.

Köszi mégegyszer, sziasztok!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Addig is míg keresgéltek, az én módszerem (ki se merem számolni hány éve)
szappan és langyos víz
Bevizezem, szappanos ujjacskámmal (jó bõ szappannal) átmosom, leöblítem, és törülközõvel megtörlöm. Nálam a reggel így kezdõdik.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Ildi, jól szóltál,ennél hatékonyabb és egyszerûbb nem nagyon van!
A keretárakhoz: a Váci utca új részén van egy optikus, akinél nagyon helyes és jó minõségû babaszemüvegeket potom 3000 Ft-ért lehet kapni. A lencse sem túl drága.

A héten voltunk kontrollon, és úgy néz ki, hogy a maradék másodlagos hályog már egyáltalán nem akadályozza lánykám látását!!!:-))) És a szemüveg témát is hanyagolhatjuk egy kicsit, jön a tapaszolás.

Ha van konkrét kérdés a Tömõ utcához, akkor nosza...
Emmama
emmama
 


Emmama! Nagyon jó hírt mondtál! Ezek szerint akkor hamarosan már a nem szemüvegesek táborába fogtok tartozni! Az a tapaszolás meg már kismiska a szemüvegezés után.
Tulajdonképpen a keretünk ha jól emlékszem olyan 4-5.000.- Ft. körül lehetett, de aztán jött rá ez meg az, plusz a biztosítás és így értük el a már korábban írt összeget!

Ildi tudom hogy ez a legjobb módszer, de igazából a szemüveg-tisztítás kérdését én még anno úgy vetettem fel hogy utazás közben vagy az utcán mivel lehet tisztítani. Mivel az optikus direkt hangsúlyozta hogy szárazon nem lehet sikamikálni a lencsét.

Emmama. Még egy kérdés Tömõ utcával kapcsolatban. Ha oda viszem a gyereket (mint korábban írtad nem kell elõzetes egyeztetés sem, csak kivárni a hosszú sort)akkor mennyit illik/kell adni az orvosnak? Ti szoktatok adni? Én ezzel a dologgal mindig olyan bajban vagyok!

Szép napot mindenkinek, sziasztok!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Norcsi, ez a dolog nekem sem megy, és megmondom õszintén a rendelésen még semmit nem adtunk. Az elsõ mûtét után az operáló orvos és az altató orvos kapott egy-egy kosarat, de roppant kínos volt a szituáció. Nem is nagyon van honnan kiszorítani a pénzt, és azt gondolom, hogy nem kell minden esetben fizetni egy normál vizsgálat elvégzéséért. (Rendelési idõben, a sor kivárásával, semmi extra, kb. 8 perc. Nekik ez a munkájuk.)
Lehet, hogy más ad, úgyhogy a kérdést továbbpasszolom.
Emmama
emmama
 


Sziasztok!
A másik topikban már "elsírtam bajaimat", de majd ide jövök vissza! (oda is válaszolhattok!!!)

Norcsi!
Ezek szerint Ti is aznap voltatok Pálfia doktornõnél, amikor mi! Nálam direkt nyelt egy nagyot, azzal, hogy nem fogja idegesíteni magát - az én felelõtlenségem miatt.
Én ezt értékeltem, de érdekes, hogy Te hallani sem akarsz már róla...

Hamarosan jövök!

Kép
Ilon
Ilon
 


Sziasztok!

Emmama, akkor ezek szerint nemcsak nekem nem megy ez a borítékosdi? Én is úgy vagyok vele igazából hogy normál vizsgálaton nem szabadna elvárniuk, de sok olyan alkalom volt hogy egyszerûen elvárta az orvos.

Ilon, hát olvastam a másik topicban amit írtál. Hát elég durván hangzik!Kép Tudod nálunk azért más volt a helyzet, minden ok nélkül olyan hangnemben és olyan durván leordibált ez a nõ hogy komolyan mondom legszívesebben sírva fakadtam volna. Nem írtam itt le részletesen, meg azt hiszem a másik topicban sem, de olyan sértéseket vágott a fejemhez minden ok nélkül hogy sok ismerõsöm akinek elmeséltem hüledezett rajta mondván hogy és én nem borítottam rá az asztalt? Hát nem tettem, lehet hogy azt kellett volna, de én gyorsan, és minél messzebb akartam onnan kerülni. És én még mindezek dacára a végén még megkérdeztem a magánrendelõjében az elérhetõségét, mire az asszisztens megadta a számot, erre a doki az asszisztenshez fordulva közölte hogy nem kellene mindenkinek megadnia ezt a számot, mert hogy már így is tele vannak. És még ezután sem mondtam neki semmi durvát pedig kellett volna. Szóval én EHHEZ a nõhöz többet SOHA! Aztán másnap gyorsan elvittem a Heim Pálba egy másik doktornõhöz a lányomat, de akkor már a nagyobbat is, és olyan kedves volt, és flottul ment minden, nem kellett órákat várni mint Kispesten ahol pedig idõpontunk is volt, szóval egészen más volt. És utána ajánlották Sényi Katalint, azért mondtam hogy lehet hogy hozzá lenne célszerû majd visszamennünk kontrollra. Röviden ennyi ami velünk megesett, nem ismételtem amiket a fejemhez vágott, jobb az nekem, még mindig nagyon felhúzom magam rajta!

Ilon, szerintem mindenképpen vidd el másik orvoshoz is, ilyen szem-problémával szerintem nagyon fontos hogy mástól is kapj szakvéleményt, amely megerõsíti vagy éppen cáfolja az elõzõt. (Itt a netrõl az egyik anyuka akik szintén Pálfia Juditnál voltak mondta hogy náluk az derült ki mikor másik orvoshoz is vitte, hogy nem is kell olyan erõs szemüveg, szóval azért nem árt az elõvigyázatosság!)

Sziasztok, és szép napot!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Kösz, hogy elolvastad. Holnap kezdem a babával, nagyon izgulok, hogy mi lesz. Ezt most már tényleg nem akarom tovább halasztani, de a kontroll jó ötlet.
Egyébként az egész úgy kezdõdött, hogy máshoz is akartam vinni, de az még rosszabbnak tûnt...
Majd jövök. Addig is: köszi!

Kép
Ilon
Ilon
 


Sziasztok!

Rossz jelszót írtam be és elszállt. Így csak röviden.
Emmamama! Gratula a javuláshoz!
Kérdés Tömõ utcához: Beutaló nélkül lehet menni? Lehet tudn mennyit kell akkor fizetni? Kontrollra lehet máshoz vinni a gyereket, mint akinél voltunk?
Megpróbáltam felhívni õket, de állandóan foglalt volt, lehet hogy peches vagyok(Na a Kalandos Erdõvel is, mindegy)
Így nem tudom, hogy atropin érzékennyel foglalkoznak-e ott?
Mármint úgy foglalkoznak-e, hogy beutaló, idõpont egyeztetés nélkül. Lehet mégiscsak meggondolom a magánrendelõt, de olyan messze van.(Bartók felújítás,stb.)
Múltkori is alig bírtuk ki a 2-2,5 hetet.
Itt a doktornõ pedig ebben a napsütésben nem akart pupillatágítót adni neki, majd csak szeptemberben, amit meg is értek, meg nem is (Nekem se lenne szívem, mert így is nyûgös, ha egy nap nem megyünk ki kétszer délelõtt és délután az udvarra, ami persze csak a déli alvást jelenti a szobában, na meg persze a szopitKép

Norcsi!
Szia, azért nem vettük meg a szemüveget, mert meg egyenlõre nem írták fel csak azt mondták, hogy majd most júliusban kap. Most egyenlõre nem kapott, módosítottak esetleg szeptemberben. Állítólag javult a szeme, csak az utóbbi egy hétben kezdett el megint kancsalítani, eddig nem csinálta (áprilisban a vizsgálat után egy hétig, ha fáradt volt, most meg nap közben is a múlt héten, lehet azért tûnik soknak a mostani, mert elszoktam tõleKép ) Most tényleg azt mondta, hogy nagyon sok idõt venne igénybe, és hasábos szemüveget kaphatna csak, amit nem hagyna most végig csinálni. milyen aza hasábos szemüveg?
Ziták
ziták
 
 


Szia Zita!

Hát én még ilyet nem is hallottam hogy hasábos szemüveg. Az az igazság, hogy a cilinderes szemüveg sem tiszta számomra, hogy az mit is jelent pontosan?! Látni már láttam olyat, de hogy az mennyivel másabb mint a sima, az rejtély számomra.
Tömõ utcáról Emmama írta hogy simán, beutaló és bejelentkezés nélkül lehet menni, és hogy õ nem szokott adni pénzt, ezt tárgyaltuk itt feljebb. Merthogy ez nekem mindig gondot okoz. A magánrendelõ tõlünk is nagyon messze van, meg egyáltalán nem biztos hogy ott várakozás nélkül megúsznánk.
Nálunk a dokinõ simán tágíttatta a pupillákat, pedig akkor is nagyon napsütéses meleg idõ volt, és nem elég hogy elõtte négy napig olyan tágak voltak a pupillák, még a vizsgálat után vagy egy hétig úgy maradt. Mi ezt egy gyerek-napszemüveggel küszöböltük ki. (Pontosabban kettõvel, mert az elsõt egy óra alatt sikerült eltörnie, kis vacak volt, az igaz.) Aztán mikor megkapta a rendes szemüvegét, azóta nem is hiányolja a napszemüveget, azt mondja hogy az övé az napszemüveg is!Kép (Az apjáé ugyanis olyan fényre sötétedõ, és õ is azt mondja a sajátjáról.) Olyan aranyos!!!
Az meg szerintem egyáltalán nem gond, ha kontrollra nem ahhoz viszed akinél eredetileg voltatok, nálunk pl. egy szót sem szólt a másik doktornéni akihez egy nappal a másik után vittem a lányomat. Elmondtam hogy mi a helyzet, gyakorlatilag megerõsítés miatt vagyunk itt, és nagyon rendes volt.

Sziasztok, és kicsit hûvüsebb napot kívánok mint amilyen az elõzõ napokban volt!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Újra itt, miután körbe olvasgattam egy kicsit.
Ilon én is nagyon sajnálak benneteket. Nálunk a nõvéremnek volt +4,5 +5,5 cillinderes a szemüvege( 2 éves kora óta romlott le eddig). Most miután megmûtötték a szemét szemüveg nélkül teljesen jól lát, de gondolom ez nem igazán vigasztal. Nem próbálod meg a Sényit doktornõt te is?
Nekem azt mondta a gyerekorvos, nézze meg több orvosi is, de szerinte itt a doktornõ is megtudja csinálni.
Na tegnapelõtt kaphatott volna Zita pupillatágítót, amilyen idõ van. EsikKép

Megírok csak hínavk enni.(Még mindig szopik a kisangyalkámKép)
Sziasztok
Ziták
ziták
 
 


Sziasztok LÁnyok!
Egy kicsit régen jártam erre, tudjátok történt itthon ez az.
Letört a nagylány foga (tudod Norcsi veled beszélgettünk róla). Egyenlõre nem viszem a maszekhoz, mert eddig 5x voltunk a gyerekfogászaton más-más dr.-nõnél (mert folyton leesik az ideiglenes korona) és azt mondta mind, hogy 14 éves koráig nem lehet mást csinálni csak ezt. Állandó járkálunk a fogorvoshoz mert 4-5 naponta leesik a korona.
Megkapa Kitti a 3 éves kori oltását 28-án és 3 napig beteg volt, csúnyán földagadt a válla pedig borogattuk is.
Szóval nekem a telefonon azt mondták, hogy kell beutaló a háziorvostól a Tömõ utcába. Még ebben a hónapban elmegyünk, mert a Kittinek most lesz esedékes a kontrol, de sajnos semmi változást nem látunk (javulást) a szemén, de a szemüveg már nagyon ramaty. Karcos meg görbe is a szára, amit mindig a férjem hajlít vissza. Kiváncsi vagyok õ azt javasolja-e amit a másik dr.-nõ, hogy mûteni kell. Már nagyon erõsen kancsalít, és szörnyû amikor nincs rajta a szemüveg, szegénykém össze-vissza állítgatja a szemét, hol a jobb van benn, hol a bal, ahogy próbálja õket fókuszálni, úgyhogy nem igen vesszük le a szemüvegét.
Üdv.:Julcsi
Julcsi
 


Sziasztok!

Norcsi!
Látom majdnem egyszerre írtunkKép Csak amikor én írtam, még nem volt itt a te üzeneted, ezért most válaszolok.
"Töm? utcáról Emmama írta hogy simán, beutaló és bejelentkezés nélkül lehet menni, és hogy ? nem szokott adni pénzt, ezt tárgyaltuk itt feljebb." <--- olvastam csak megerõsítést kértem, hogy jól értettem-e, mert a Heim Pálban beutaló nélkül nem fogadtak volna az ortopédián. Akkor lehet, hogy a jövõhéten vagy utánavaló héten hétfõn, szerdán, pénteken elmegyünk attól függõen, hogy milyen idõ lesz, és a tanárom mikor lesz benn az egyetemen. (Tegnap ugyanis gyalog mentem be az Egyetemre az esõben (kb. 3/4-es óra "gyorsséta" -sajnos muszáj volt, mert a tanár csak szeptemberben lesz legközelebb)
"Túl jól" sikerült a kívánságod Kép Kép

Áprilisban õ is kapott pupillatágítót, neki is 3 napig kellett volna kapnia csak atropin érzékeny szegénykém így 1-1 cseppet kapott csak. Ti még szerncsések vagytok Zitának utána több mint két hétig ki volt tágulva a pupillája, a szobában el volt sötétítve, mert nem bírta még az ablakon bejövõ fényt sem. Elõtte is napszemüvegben volt kinn, és úgysem bírta ki.
Én is olyant vennék neki (fényresötétedõt, mert az elsõ idõben nagyon melege volt a szememnek alatt, úgy éreztem, hogy "kiég a szemem" <--- nekem is nyáron lett szemüvegem).
Nagyon édes lehet a kislányod Kép
Nem jöttök el esetleg vasárnap az Állatkertbe? Én szeretnék menni, de az apját még meg kell gyõzni Kép Ott találkozhatnánk, Libero nap lesz állítólag. Majd hazatelefonálok ma, hogy kaptam-e meghívót (ugyanis 2 éve "csak" Liberot használunk, mert más nem vált be Kép )

Sziasztok, kellemes idõt mindenkinek
Ziták
ziták
 
 


Sziasztok!

Julcsi! Láttom most meg veled írtam elvileg egyszerre, csak elküldés után frissítettem, de nem olvastam el, hogy írt-e valaki közben. (Meg Zitát altattam)
Jobbulást kívánjak? Nem tudok mit tanácsolni a fogkoronával kapcsolatban. Csak minden jót és szerencsét (ne potyogjon le)
Talán valahol már írtam, hogy elegem van a telefonálgatásból, mert már többször telefonáltam, és foglalt volt, nem vették fel. Ha beutaló nélkül nem megy, akkor csak szeptemberben megyünk kontrollra a Tömõbe, mert gondolom a Pók utcába nem kapok mostanra idõpontot (nyári szabadság). A doki meg nem ír beutalót máshova csak a helyibe. (De szerdán megpróbálom meggyõzni még), vagy a Tömõbe felvázolni a helyzetet (Talán fogadnak, még fizetnék is)
Még egy "jóhír" megszûnik(?) vagy csak összevonják a felnõttrendeléssel a gyermekszemészetet. Ezért is mennék át a Tömõbe, még egy érv Szemklinika és Sényi Katalin mellett.

Ziták
ziták
 
 


Hahó!

Sziasztok, Ziták és Julcsi!

Itt vagyunk megint, igaz hogy tegnap rosszabb idõ volt, de ma már megint kezd a már említett dögmeleg lenni!Kép

Zita. Igen, kicseleztük egymást a múltkori írással. Szóval nekem furcsa hogy beutaló kell a szemészetre, mert itt a kispesti rendelõben sem kellett, és a Heim Pál szemészetén sem, így azért nem mindegy. Fõleg mert akkor elõtte még a gyerekorvoshoz is el kell menni, õ mondjuk tuti hogy ad beutalót, de hát szerintem egy tök felesleges kört jelentene.
Szegényke, ez az atropin-érzékenység nagyon rossz lehet! Nekünk még enélkül sem volt könnyû! A fényresötétedõ szemüveggel az a baj, hogy azt csak üvegbõl csinálnak (én is olyat akartam neki), viszont gyereknek üveg-lencsét nem ajánlanak. Így maradt a karcmentes mûanyag-lencse.Berakok mindjárt mindháromról egy egyhetes képet, csakhogy lássatok minket is, ne kelljen a fényképes topic letöltögetését végigvárni. Sajnos nekünk a vasárnap tuti nem lesz jó, mert a nagylányom jövõ szerdán lesz 6 éves, és a rokonokkal most tartjuk pont vasárnap a szülinapját nálunk (együtt az én névnapommal), szóval lesz készülõdnivalóm!

Julcsi a fog miatt nagyon szánlak, ha mégis kell akkor szólj és szólok majd a fogorvosoknak. Szemüveg dolognak meg kívánom hogy mihamarabb sikerüljön utána-járnotok, és jó esetben meg meg is úsznotok!

Akkor a képek (remélem fel is rakja a gép!):

Kép õ Bánk, 8 hónapos
Kép õ Julcsi a kis szemüveges 3 és 1/4 éves
Kép õ pedig a nagy 6 éves Annus.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Akkor egyenként. Elsõ lesz Bánk.
Kép
norcsi
Lenti
 
 


Most jön a Julcsi.
Kép
norcsi
Lenti
 
 


És végül, de nem utolsósorban Annus.
Kép
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!
Nagyon helyesek!!!
Emmama
emmama
 


Tényleg nagyon cukik!!!!!

Állatkertbe szívesen mennék, de nem lenne jobb hétköznap? (Akkor kevesebben vannak...)

Röviden a 2 napról: nagyon jól viseli!!!
Amúgy is nyugodt gyerek. Segített a szemtakaróhoz kapott mese-füzet, most õ is kalózmaci, mint Peddy mackó!
Az autójeleket kb. 30 centirõl ismeri fel. Nem sokat láthat a világból, de szerintem még nem fogta fel. Nyugodtan rohangál ismeretlen terepen is - még nem esett, csak párszor.

Kiderült, hogy fizikai képtelenség lett volna elõbb elkezdeni a takarást - a kicsi tavaly ilyenkor még csak másfél éves volt! Most már aranyosan segít, figyel, tegnap elõttig õ volt az, akinek mindig rendesen fogtam a kezét, mostantól az õ oldalára került a zacskó, stb.

Délelõtt elmentünk (tegnap Mammut, ma Campona, holnap valszeg természettud. múzeum lesz), így lekötöm a figyelmét, van miért mozgatni a szemét.
Délután gyúrmázunk, rajzolunk, szín-dominózunk.
Sokszor csak ül, fekszik és néz maga elé. Nem tudom, hogy ábrándozik, vagy eddig sem látott semmit, vagy csak még nem jutott eszébe lázadni? 1 hónapig csináljuk, most ezt tervezem vele - ígyhát vége lesz/lesz vége.

OFF

Ma a kicsi a Camponában, a Tropikáriumban (tényleg drága, de 4 éves korig ingyenes) majdnem bebújt a krokodilhoz. Késõbb szóltam a jegyárusítónak, de mikor már azt kezdte volna, hogy biztos olyan helyre tettem a gyereket, lezártam a vitát: az én gyerekem túlélte, csak szóltam.
Aztán a jegyszedõ sráccal visszamentünk, megmutattam neki, hol dugta be a lábát. Hát - a fejéhez kapott. Tényleg simán befért ott egy gyerek, ha meg belép, leesik, a krokóhoz.
Még jó, hogy figyelek rájuk, a kicsinek ez amúgy is sokadik húzása, egyszer majdnem kimászott az ablakon, a múlt héten meg kirohant az úttestre. Ma megmondtam neki, hogy csoda lesz, ha megéri a 3 éves korát! Kép Lehet, hogy a nagyobbik azért annyira nyugodt, mert be van/volt határolva a látóköre?

ON

A Sényi KAtalin telefonszáma "elhangzott" már korábban? Hétfõn kérek idõpontot mindkét helyre. A Pálfia magánrendelõi számát megtudhatom tõled, Norcsi?

Sziasztok!

Kép
Ilon
Ilon
 


Szia Ziták!

A te nõvérednek volt kancsalsága? Mert egyelõre úgy tudom, a tompalátást nem lehet mûteni, nálunk meg már az van.
Egyébként ezek a matricás szemtapaszok nagyon jók! Aki ránéz a gyerekre, nem szörnyülködik, mert annyira megdöbben azon, hogy ezt így is lehet ( Kép ), elõnyre fordítva a csúnyaságot és vidáman!

Kép
Ilon
Ilon
 


Emmama, Ilon köszönöm a gratulációkat!Kép
Ilon! Húúú, amit a Camponáról mondtál hát elég elrettentõ. Mi is voltunk már a nagyokkal többször is, de mivel végig fogták a kezünket, én nem tapasztaltam ilyet, de remélhetõleg gyorsan megoldják mielõtt baj lenne belõle.

Szemtapaszok tényleg aranyosak, ismerõsünk gyerekének az volt. Nagyon klassz ötleteid vannak, le a kalappal elõtted, és nagyon sok türelmed. Kitartást kívánok továbbra is! A magánrendelõ száma a következõ:Dr Pálfia Ernõ 213-85-89
( a Várfok utcában van a rendelõjük a Moszkva térnél.)A pontos címet nem tudom, mert minket már biztos nem érint.


Azért írta a vasárnapot Zita, mert most lesz a Liberó-nap. Csak ez nekünk most semmiképpen sem jön össze!Kép

Sziasztok, és nagyon jó hétvégét mindenkinek!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Másik topikban is írtam, mert ott sürgõs választ kértek, itt meg olvasgattam, hogy mindenre válaszoljak.
S persze bejelöltem miután az azonosítómmal írtam, hogy a jelszamaat ne vigye át, erre lefagyott az Opera. Kép
Most kezdhettem elõlrõl, pedig rutinosan csináltam (elküldés elõtt másolom, amit írtamKép )
Amirõl már írtam.

Pénteken az apja és lánya nem engedtek vissza.
Én csak 15-dike után megyek a Tömõbe, mert még 2 vizsgám van Kép A holnapi és a mai napom úszott.(Állatkert+egész napos kirándulás a dédszülõkhöz)

Norcsi Gartula Nektek! Sajnálom, hogy nem tudtok jönni.
Mi ott leszünk, mert Libero-törzsfogyasztók vagyunk. Kép Kép
(sajnos, nem sajnos ez az egy vált be)
Nagyon aranyosak a gyerekeid.
Akkor neki sem lesz fényresötétedõ esetleg, majd megpróbálok, akkor Uv-szûrõs, sötétített (üveget, ha a doki nem tiltja meg) szemüveget csináltatni.

Ilon!
Nagyon örülök, hogy ilyen jól viselittek a tapaszolást.
Nagyon ügyes vagy, és nagyon türelmes, sok szerencsét, javulást, és ha lehet mielõbbi gyógyúlást kívánok Nektek! Krokodillal kapcsolatban: ez azért szörnyû. Én két éve voltam a Camponában (nyitáskor), akkor is ezért szólt valaki. S azóta sem tettek semmit ?!?!
Persze majd máskor is mehettünk az Állatkertbe, csak én még nem tudom milyen lesz a nyári beosztásomKép Most pedig muszáj mennem Kép( Libero vásárKép ) Elígérkeztem nagyszülõkhöz, mert évközben nem nagyon voltunk náluk, villamossági felújítás....
A nõvéremnek 3,5-4,5 cillinderes szemüvege volt, lézeres beavatkozás (sok pénz)

Na jó hétvégét és szórakozást, pihenést mindenkinek
Bocs a regényértKép

Ziták
ziták
 
 


Ziták!

Jó hogy írtál! Köszi a dícséretet neked is! Mi is szoktunk Liberózni is, most épp a Huggies van soron. Még ez az egy ami bevált!
Az én lányaim meg az öcsémékkel ma voltak az állatkertben. Volt valamilyen fóka-show, nagyon élvezték, csak azt rosszallották hogy a póni-lovagolásra nem fizették be õket a tesómék. Kaptak helyette mindenfélét, úgyhogy azért jó szájízzel jöttek haza. Holnap délutánra már esõket mond, de azért remélhetõleg száraz bõrrel megússzátok majd a holnapi napot!

Jó hétvégét nektek, sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Mindennap 11, 14, 17-kor van fóka-show az állatkertben(kivétel a hétfõ). Mi kimentünk nagyon élveztük, és elfáradtunk. Reggel esett, majdnem nem mentünk el.
Majd késõbb írok.
Bocs ezt nem ebben a topikban kellett volnaKép
ziták
 
 


Sziasztok
A másik szemüveges topicba már írtam (miért vagytok Ti külön?), de olvasom, hogy többen készülnek a Tömõ utcába, azért ide is leírom, hogy azért az sem fenékig tejfel.
Elõször egyéves kora elõtt vittem a lányomat. Azt mondta a doktornõ, hogy nem kancsal, de ha nem kap szemüveget, lehet hogy az lesz.
Megkapta a szemüveget (5, 5,5D), amint rendszeresen kezdte hordani, bekancsalított.
Erre azt mondta a doktornõ, hogy ez jó jel.
Legközelebb már nem tartották annyira jó jelnek, de azt mondta, hogy szemüveg nélkül is bekancsalodott volna a szeme.
Végül azt mondta, hogy már eleve kancsal volt.
8-20 hónapos koráig rendszeresen hordtam (kb. kéthavonta), betartottam amit mondtak, de akkor láttam, hogy õk se tudják, mi a helyzet (az én szememet is bemérte a doktornõ, meg a férjemét is, de valahogy ez sem stimmelt az olvasással kijött értékekkel). Ebbõl láttam, hogy ez a mérési mód nagyon bizonytalan. Azóta félretettük a szemüveget, nem is voltunk szemészeten. Én olyan orvost keresek, aki nem mûszerrel mér, hanem a tényleges látást nézi (képeket, betûket, szavakat mutat). Már egy éve nem hordja a lányom a szemüveget, jó lenne tudni, hogyan változott a látása.
Minden jót!
Lencsi
Lencsi
 


Sziasztok!

Lencsi. Jó hogy itt vagy!Kép (Az az igazság hogy szerintem a két topic nem fedi egymást, mert az elõzõnél igazából a topic címe körül forog a dolog, itt meg kifejezetten a szemüveges gyerekekkel kapcsolatban gondoltam hogy kicserélhetnénk a tapasztalatainkat.)
Akirõl írtál a Tömõ utcában, az az a doktornõ akirõl korábban szó volt (Sényi Katalin)? Ahol nekünk a gyerek szemét bemérték ott nemcsak mûszerrel történt a mérés, hanem a "fekete péterezés"-sel, vagyis egy fekete tenyér ami nézhetett jobbra, balra, felfelé és lefelé, ez volt az az ábra amit néznie kellett, egyre messzebbrõl, egyre kisebbet, és ez nagyjából úgy mûködik mint a felnõtteknél a betûk meg számok olvasása. Mondjuk ehhez gondolom az kell, hogy már kellõ nagy legyen a gyerek, mi akkor már elmúltunk 3 évesek, kisebbeknél nem tudom hogy ezt szokták-e használni. Ahogy írod nálatok is kb. 3 éves lehet a kislányod (bocs ha rosszul értelmeztem) úgyhogy szerintem ez a módszer már nála is használható lenne.

Sziasztok, mindenkinek jó hétvégét, és kibírhatóbb napokat, mert ez a meleg már elviselhetetlen!Kép

Üdv: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia!
Igen, a Tömõ utcában a Sényi doktornõ van. Rajta kívül vannak más orvosok is, de mindenkit õ vizsgál. Ez mondjuk abból a szempontból kellemetlen, hogy ha õ nincs (pl. elõadást tart) akkor megáll az élet. Viszont elég alaposnak tartom, tehát amikor százan vannak a váróban és tudja, hogy fél óra múlva el kell mennie, akkor is képes lerajzolgatni a szülõknek, hogy milyen a gyerek szeme és milyennek kéne lenni.
A fekete péterezést ti gyakoroltátok otthon, vagy anélkül is simán ment? Én szemészeti ábrákat (ház, hal, kulcs, hajó, stb) gyakoroltattam vele, amíg pici volt, de felesleges volt, sose "kérdezték" ki.
Még mindig meleg van! :-)
Minden jót!
Lencsi
Lencsi
 


Lencsi!

Áááááá, nem gyakoroltattuk, elsõ alkalommal azt sem tudtam hogy egyáltalán hogy fogják tudni megvizsgálni. Hamar megtanulta azt hogy hogy kell tartania a kezét, és hogy mutassa hogy mit lát. Nagyon ügyesek az ilyen kicsi gyerekek is.Akkor lehet hogy mégis érdemesebb a magánrendelésre menni? MÁrmint a várakozás szempontjából gondolom ezt. Eszerint tényleg alaposnak tûnik, és az jó hogy a szülõkkel ilyen klasszul elbeszélget. Na nekem pont ez az ami hiányzott a másiknál, hogy engem mint szülõt egyszerûen semmibe-vett, illetve hülyének nézett, és ezt mondta is. Brrrrr!Kép
Mi most jöttünk meg egyheti nyaralás után, és olyan de olyan jó volt...
Feltöltõdtem kicsit lelkileg!

Sziasztok, és szép hetet mindenkinek!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Sokan írjátok, hogy nem tudjátok, mikor kell vinni a gyereket szemészetre. Debrecenben, a 4 éveseket szûrésre hívják be, levélben kapják meg az idézést. (Mivel olyan helyre kell menni, ahol már elszúrták egyszer a kisebb fiam szemét, ezért egy másikhoz megyünk.) Ez máshol nem így van? 3 évesen a nagyobb kapott egy szép kötõhártya gyulladást, és a doktornéni rögtön csinált egy szûrést is nála. Elõször képeket kellett felismerni. Nagyon aranyos volt, mert minden kérdéshez: mi ez? hozzáfûzte: hát ....! Szinte felháborodott, hogy azt hiszik, nem ismeri fel. Tündéri volt, pedig én azt hittem, hogy meg sem ül egy helyben. Utána még géppel is megnézték. Így teljesen megnyugtató diagnózist kaptunk.
Timi
vargat
 
 


Timi!

Hát én még ilyet nem hallottam hogy kötelezõ szûrés lenne iskoláskor elõtt. Sajnos, pedig nagyon jó ötlet. Nálunk az iskola elõtt álló gyerekeket szûrik (tehát az én lányomat majd csak egy év múlva, már 7 évesen szûrnék, bár most õt is elvittem miután a kicsinél kiderült ez a szem-probléma, de õ szerencsére rendben van) az oviban, de ez is úgy néz ki, hogy ha éppen akkor hiányzik a gyerek, akkor ez el is marad, nem kell pótlólag elvinni. Nagy hülyeség, mert nagyon sok múlhat ezen. Igazából a gyerekorvos feladata lenne felismerni már az apró jelekbõl hogy valami nem stimmel, de sajnos a legtöbb gyerekorvos erre egyáltalán nem figyel, meg igazából már nagyobb korában csak akkor látja a gyereket ha beteg, akkor meg azokkal a tünetekkel, a diagnózis felállításával van elfoglalva. Úgyhogy a te általad említett megoldás nagyon jónak tûnik!

Nem tudom hogy nálatok van-e ilyen, de nálunk amióta Julcsi szemüveges, a szemüveg lett a bosszúállás tárgya. Tehát ha valami miatt ránk, vagy bárki másra haragszik, akkor eddig csak összefogdosta a szemüvegét hogy jó koszos legyen, aztán ezt követte, hogy letépte a fejérõl, és most utoljára pedig már bõvített a bosszúállási-repertoáron, ugyanis az összecsukott szemüveget összefacsargatta (nem tudok erre jobb szót). A lényeg hogy a szemüveg ne tudjátok meg hogy nézett ki eme kis akciója után!Kép És mindez persze a nyaralás alatt, a világ végén egy kis faluban, ahol aztán optikus még véletlenül sincs. Valahogy visszahajlítgatta a férjem, de most kénytelenek leszünk majd elvinni a Vision Expressbe hogy hozzák helyre (remélem erre is vonatkozik a biztosítás), de azért ez nagyon rossz húzás lenne a kislányom részérõl ha erre szokna rá. Mondjuk õ maga is megijedt mikor meglátta a tette után a szemüvegét, de hogy miért alakult ez ki így nála, hogy szegény szemüveget bünteti mindenért... Nálatok van ilyen???

Sziasztok, és jelentkezzetek! VAgy mindenki nyaral?

Norcsi(ék)
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Bocs csak elfelejtetem a jelszavam. Meglatjuk, mikor, hogy kel fel Zita és lehet, hogy kimegyünk a Babarétre.
Ziták
Ziták
 


Na jelszó nélkül is elment a nevembenKép
Ziták
 


Sziasztok!

Nagy talin sajna már elõre tudtuk hogy nem tudunk ott-lenni, mert esküvõre voltunk hivatalosak ugyanabban az idõben.

A szemüveg eldeformálódásos problémánk várakozáson felüli eredménnyel, és nagyon hamar lett orvosolva a Vision express által. Nagyon klassz dolog ez a biztosítás, most is (ugyanúgy mint a múltkor amikor a múltkor a szárát kellett helyre-hajlítgatniuk)teljesen ingyenesen megvolt és nem sokat kellett volna várni, mi közben bevásároltunk, és már kész is volt. Én azon csodálkozom hogy ezek a gyerek-keretek ilyen hajlékony, görbíthetõ anyagból készülnek, hogy egy kisgyerek így el tudja deformálni. Nem tudom hogy erre nem gondolnak, hogy valami kevésbbé deformálódó anyagot kéne használniuk? Az meg a másik fele, hogy nem tudom hogy a sok hajlítgatástól nem fog-e eltörni a keret. Mondjuk arra is vonatkozik a biztosítás, de akkoris. (Gondolom ott már fizetni is kellene!)

Sziasztok, jó hetet mindenkinek, és jelentkezzetek légyszi hogy mi van veletek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Voltunk a Sényi doktornõnél, tényleg nagyon alaposan elmagyarázott mindent ((3 órát vártunk, a végén már lekapcsoltam a folyosóra kirakott videót, megõrülök a végeérhetetlen Mekk Mestertõl és TomÉsJerry-tõl Kép )).
Még egy 16 dioptriás lencsét is a szemem elé tett, miközben a másik szemem befogta a tenyerével: így lát a gyerek a szemüveg nélkül! Elég hatásos volt! Csak nagy foltokat láttam, fel is kiáltottam, hogy akkor tényleg nem értem, hogy tud futkosni, rohangálni. Azt mondták, mert a kontrasztokat látja.

Rendszeres kontrollra kell járnunk (vagy hozzá, vagy máshoz, "mert nem hagyhatjuk magára az Anyut ezzel a felelõsséggel." - egyszóval kedves volt.)
A kezeléssel egyetért (elõtte gondolom megmondták neki a kis-doktornénik, hogy a Pálfiánál voltunk már), csak õk nem szokták egyszerre alkalmazni a tapasztást ÉS a pupillatágítást. A tágítást én is csak annyira használom, amennyire kell, nem hetente 2*, hanem amikor már látom, hogy múlik a hatása.
Számítógéppel is kb. annyit mértek (19 D), és megnézték ultrahanggal is a lencse átmérõjét (a jó szemen 23, a rosszon 27 mm).
Távlatok: ha rendesen hordja, esetleg november körül meglézerezhetik, aztán elég lesz 6-8-as dipotria.

Most kíváncsi vagyok, mit mond kedden Pálfia drnõ.

Még mindig jó a Peddy-macis kalózmese (Elastopad), és a sok matrica (Opticlude).

A szeme pedig szemmel láthatóan javult!!! Most már nem 20-30 centirõl, hanem kb. 1 méterrõl ismeri fel az autójeleket!
Kép

Norcsi! Mi is megyünk megint nyaralni (akkor nem is erõltettem a pár napra a tapasztást az idegen hely miatt, így is sokszor elesett).

Ziták!
Sikerültek a vizsgáid? Nekem igen, 2-t jövõ ilyenkorra halasztottam, nagyon örülök magamnak! Kép

Köszi mindenkinek a drukkolást és a jókívánságokat! Csak az eleje volt nehéz, meg az gond, ha délelõtt itthon vagyunk, különben jól megszokta a tapasztást.
A kicsinek is vettem egy 0-ás szemüveget, büszkén hordta, amíg el nem keverte valahová! Kép
Most éppen ez a baj a naggyal is, nem tudom, hová tehettem tegnap este vetkõzésnél, de lehet, hogy a kicsi "begyûjtötte"? Remélem elõjön hamar (recept+2 hét+15 ezer Ft lenne Kép )
Jó pihenést!

Ilon
Kép
Ilon
 


Sziasztok!

Még nem teljesen vagyunk, csak egy hét múlva jövünk haza. Ilon, örülök hogy végülis Sényi doktornõ úgy néz ki hogy beválik. Én is hozzá akarom majd vinni a Julcsimat kontrollra, októberben vagy november elején. A sok várakozás nem az én gyerekemnek való, de majd odamegyünk a rendelés elejére. Ti mikor mentetek?
Jó lesz majd ha túl-lesztek a mûtéten és a gyerkõc sokkal jobban láthat majd!

További jó nyaralást, és a többiek is jelentkezzenek majd légyszi, hogy kivel mi a helyzet.

(Mûanyag, karcmentes lencsénk ne tudjátok meg milyen karcos!Kép)

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

A kontrollt Pálfiához el kellett halasztanunk, mert õ ragaszkodik a pupillatágításhoz, én meg elfelejtettem.
Okt. eleje elõtt nem megyünk a Tömõbe. A mûtétet távoli lehetõségként említette Sényi drnõ.
Most van a beszoktatás az oviba, de egyelõre szemcsi nélkül.
Nálunk a kicsi csinálta párszor azt, amit írtál, hogy összenyomorgatta a szemüvegét. Kép
Neki persze nem kell hordania, így nem volt gond.

Sziasztok!
(Ziták, hogy vagy a vizsgáiddal? Kép )

Ilon
Kép
Ilon
 


Szia Ilon!

Nálunk is zajlik a beszoktatás szegény kis szemcsis lányommal. Ma sírt!Kép De eddig nem volt gond, talán hamar sikerül megszoknia.
Okt. végén vagy nov. elején tervezem majd a kontrollra menetelt Sényi dr.nõhöz.
Nálatok hogy zajlik a beszoktatás?

Többiek merre járnak? Olyan régen nem volt itt senki!

Sok sikert az ovihoz meg majd a kontrollhoz is!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!
Tényleg régen nem voltam, de mostanában nagyon sok minden történt velünk és 2 helyen is dolgozom.
Megvolt a szeptemberi szemkontroll. A dr.-nõ még nem tudta megmondani mikor fogja mûteni, mert 2 hónapig valamilyen továbbképzésen, vagy oktatáson lesz. Kiírt egy új szemüveget, mert ez már nagyon megviselt. 1 éve használja már. Erõssebb is lett +3-as lett mind a kettõ. Az orthopédián is voltunk, ott gipszet akart tenni mind a két lábára 2 hétre, de közös megegyezéssel 2 hétre elhalasztottuk az ovi miatt, mert mi is most kezdtük. Kicsit nehezen viseli, pedig bölcsis is volt.
Most 2 helyen dolgozom. Ott hagytam a szállodát.Bejárónõsködök. Az egyik helyem egy üzletembernél van Újpesten. A másik egy 5 szobás panzióban, Óbudán. 4-4 órában dolgozom, mind a két helyen, csak az üzletembernél heti 3 alkalommal, a panzióban heti 4-5-ben. Jól fizet és kötetlenebb.
Julcsi
 


Szia Julcsi!

Hát akkor van dolgoznivalód bõven! Szemüvegért nem irigyellek benneteket, jó lenne már tudni egy végleges idõpontot a mûtéttel kapcsolatban, igaz?
Az orthopédia is elég rosszul hangzik, szegény lánykád! Nálunk már talán sikerült a beszoktatás, mindenesetre a reggeli sírások elmaradoztak, jókedvvel megy és jön az oviból!Kép Ezt kívánom Nektek is!!!
Sok erõt a munkáidhoz, és szép hetet kívánok. És jelentkezz ha tudsz minél gyakrabban!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: