Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy Ti jártatok-e úgy, hogy kihívjátok az ügyeletet és a doki bemegy cipovel a szonyegre, kezet sem mos, undok, nem is meleg a gyerek - mondja (39,2). A végén meg olyan hülyén állt, szerintem várta a borítékot.
Ti mit csináltok? Adtok pénzt ilyenkor vagy a gyerekorvosnak?
Mindennapos problémákra, mint a nátha, a láz, a rekedtség, a köhögés, a torokfájás, mit használtok?
Köszi
Névtelen
 


Szia Névtelen,

Engem is zavar, hogy néha ilyenek az ügyeletes orvosok. Volt már pozitiv példa is, de engem egyszer nagyon felbosszantott, amikor az 1 hetes gyerekemhez hivtam ügyeletet, mert zavart ahogyan lélegzik és azt a választ kaptam: " Ez nem ügyeleti probléma. " Azóta én már "elemeztem" a dolgot, de egy aggodó anyukát ez biztosan nem nyugtat meg. Egyébként nem éjszaka volt, csak este 7 körül.
Én nem adok pénzt az ügyeletes orvosnak, mert szerintem ez a dolga. Ilyen megfontolással minden egyes szolgáltatásban dolgozónak adhatnék valamennyi pénzt, ha kedves velem.
Náthára régebben: Kálciumot, C-vitamint és orcseppet használtunk. Többire változó.
Mostanában viszont homeopátiás szereket használunk, abban nem lehet nagyon általánositani.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Sziasztok Lányok!

Életemben kétszer hívtam orvost házhoz azt is magamhoz.

Az elso gyerekemmel voltam otthon kb. 2-3 hónapos volt és még szoptattam. Minden elojel nélkül felment a lázam ami éjszakára már 39 fok volt. Nem mell gyulladás volt arra rájöttem én is, mert a hátam, derekam fájt, de rettenetesen. Éjjel nem bírtam tovább és kihívtuk az ügyeletet.
Pechünkre elromlott a lift egy doktorno jött ki és nagyon rendes volt. Segíteni csak egy szurival tudott, de az is több volt a semminél. Mivel elmondtam neki, hogy szoptatok és kisbabám van valószínu ezért nem fogadta el a boritékot visszaadta a férjemnek. Jóéjszakát kívánt és elment.

Másnap kihívtam a körzeti dokit. Kijött megvizsgált felírt egy gyógyszert és bement megnézni a kisfiamat. Ott toporgott a szobába és eloször nem esett le, hogy mit akar.
Akkor még együtt laktunk az anyósommal és ez a doki járt hozzá minden hónapba. Mivel anyósom rendszeressen elláta én úgy gondoltam belefér abba, hogy most én ne adjak neki. Nem fért bele.
Két nap múlva jött a csattanó. Jött anyósomhoz én éppen pihiztem szopi után egy büdös szóval nem kérdezte meg, hogy a fiatal asszony, hogy van javult-e az állapota, de be se jött hozzám megnézni. Pedig nem emeletes családi házba lakunk ahol keresni kell a másik szobát. És azt sem hiszem el, hogy két nap alatt elfelejtette, hogy nálunk járt.

Ja különben egy epe bajom volt azért fájt a hátam, derekam. Én gyerek korom óta nem iszom tejet csak kakót vagy tejeskávét azt is csak ritkán. Ezt a terhességek és szoptatások alatt rendszeressé tettem. Az epém viszont nem díjazta a sok tejet ami hírtelen bekerült a szervezetembe.

Sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 

 
 

Kedves Névtelen!

Sajnos jópárszor hívtam már ki az ügyeletet, de soha sem adtam borítékot senkinek. (Én is úgy gondolom, mint Bóbita.) Volt olyan, hogy normális és kedves orvos jött, de ez -sajnos- a ritkább. Az nálunk is fordult már elö, hogy kezet sem akart mosni, ilyenkor megmutattam,hogy hol találja a mosdót. Ugyanis ilyenkor -szerintem- nem Te vagy modortalan.. A cipö-levétel engem nem annyira zavart, hiszen baj van, azzal azért mégse vacakoljon. Valószínüleg idegesítene, ha cipöt kötögetne, miközben a gyerekem bent fekszik csurom lázasan..
Sajnos összel kruppos-rohamot kapott a nagylányom és mivel ez már nem a legelsö volt, a "szokásos" kezelések után kihívtam az ügyeletet: bár ne tettem volna, egy csöves-fazonú "dr.-nö" jelent meg, (értsd: koszos volt, be volt rúgva, és beszélni is alig tudott!!) Úgyhogy elküldtem, taxit hívtam és irány a Budai kh.! Hál'Istennek csak megfigyelték, de mivan akkor, ha vmi nagy gáz van!? Mert ezt a nöt hagyták ÍGY dolgozni -hiszen soför hozta ki- és az ügyeletvezetönek kutya kötelessége lett volna leváltani. Mert ilyen állapotban nem képes felelösségteljesen ellátni a munkáját..Nem?
A körzetinek megemlítettem a dolgot, de elbagatellizálta. Biztos nem jól láttam..,(a pia szagot már csak megérzem.) Panasz kellett volna tennem?! Igen, csak hol, kinél? Annál a felettesnél, akinek nem tünt fel a kolleganö állapota? Szerintetek?
Üdv:Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Ez a boríték dolog most jól elgondolkoztatott. Én a gyerekeimmel (szüléstõl eltekintve) még soha semelyik dokinak nem adtam pénzt. Voltunk kórházba villogó mentõvel, voltunk ütemezett sérvmûtéten, de valahogy mindig kimaradt. És most elbizonytalanodtam, lehet, hogy hibákat követtem el?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Én még ügyeletet nem hívtam, de ha a gyerekorvost hívom ki, neki mindig adok. Egyrészt mert én úgy gondolom neki nem kötelessége kijönni, mivel ott a rendelési ido, vagy azon kívül az ügyelet. Másrészt o is családos ember, gyerekekkel, tehát elvileg neki is szüksége lenne a szabadidejére( bár tudom, hogy a pénzemmel nem válthatom azt ki)
De a fo ok az, hogy az elso gyerekorvosnonk, aki 5 lépcsoháznyira lakott tolünk, amikor egyszer kihívtam, megkérdezte, hogy gondoltam azt, hogy o kijön???Egyébként is egy banya volt, úgyhogy egy év után lecseréltük, és a jelenlegi doktornénink szegény az elso alkalommal amikor kihívtam dec. 24-e volt délben, szó nélkül kijött a két gyereke mellol.Szóval én úgy gondoltam, hogy o igenis megérdemli.Ja igen o leveszi mindig a cipojét is. Én egyébként a védononktol voltam rosszul.Eljött, beült cipostul, télikabátban ( szobahomérséklet 26 fok volt)ült, és nekem kellett beszélnem mert egy szót sem szólt, a gyereket is csak akkor nézte meg amikor megkérdeztem nem-e akarja megnézni. A végén a téren lakó anyukák közt már forró dróton ment a hír, ha látogatni jött , mert az elso akinél volt végigtelefonált, így a legtöbb helyre már be se tudott menni.
Mariann
Szabó Marianna (szab&oacu
 


Sziasztok!

Sajnos én már jó párszor hívtam ki ügyeletes orvost. A kisebbik fiamhoz / krupp, asztmás roham, / eddig két orvosnál fordult elő, hogy úgy voltam, /a hozzá állása miatt/, hogy adni akartam pénzt, de nem fogadták el mondván ez a dolguk amiért pénzt fizetést kapnak. Ezek után nem is a adtam soha. Amúgy a III.kerületben lakunk.
Móni
Móni
 


Sziasztok!

Én eddig egyszer hívtam ügyeletet a kisfiamhoz, akinek 39,2 volt a láza. Az ügyelet próbált telefonon lerázni (itassam a gyereket, hűtőfürdőztessem stb.), illetve telefonon keresztül próbáltak diagnosztizálni. Ügyes! Ezekután a párom "berágott", ő is felhívta őket. Hivatkozott rám, hogy ugyebár az előbb telefonáltunk a kisfiam ügyében. Ezt letagadták: oda bizony nem telefonált senki. Végül megígérték, hogy még este kijönnek. Ki is jött egy hölgy, a lázát nem akarta megmérni (látszott rajta, hogy eszébe sem jutott), úgy kellett marasztalnom, hogy várja már meg, mennyi a hőmérséklete, hiszen érzem, hogy forró! Végül ő is hűtőfürdőt javasolt, mivel szerinte ez vírus, úgyhogy antibiotikum nem kell. Ezzel persze, nem tudtuk vitatkozni (nem is rajongok a gyógyszerekért).
A pénzről: természetesen nem adtunk neki, hiszen ez a dolga, épp elég baj a szülőnek, hogy aggódik a gyermeke miatt, nem passzióból hívjuk őket ki.
Ha a gyerekorvost hívom ki, annak szoktam adni.

Eryc@
Eryc@
 


Én egyszer próbáltam hívni, férj külföldön, autóval, én egyedül otthon egy félévessel és egy háromévessel. Vigyem be a gyereket (taxival, busszal, és a másikkal mit csinálok ?)vagy tegyem hütöfürdöbe. Egyszerüen tojtak a fejemre és nem jöttek ki. Pécs.
Attól fogva én is tojtam a fejükre, soha be nem vittem öket ügyeletre, orvoshoz is csak akkor, ha 3 napon túl voltak lázasak, és 38 fok felett. Az ellenörzésre pedig soha nem vittem el az éppen gyógyult gyereket vissza a beteg kicsikkel agyonzsúfolt rendelöbe. Szerencsére az ovi elfogadta ezt a hozzáállásomat, iskoláskorban pedig magam mentem be soron kivül az igazolásért, megértette a dokinénink, hogy miért nem viszem őket vissza. Ehhez persze az is hozzátartozik, hogy nagyon egészségesek voltak, nagyon sokáig szoptak, és nagyon jól elkerültek a betegségek. Igazán nem tudom, mi a fenét csináltam volna, pl. ha nem "csak" lázas a gyerek, mint a fene, hanem mondjuk fulladozik is. És nem jönnek ki hozzá éjjel. A lázat szerencsére mindig le tudtam küzdeni. Dokinénit egyszer hívtuk csak ki házhoz, hányás-hasmenés, kijött becsülettel, fizettünk is neki, de nem fogadta el. Ez a dolga....
Cseri
Cseri
 


Képzeljétek el, hogy az egyik ismerősünk kihívta a saját gyerekorvosát, mert tiszta láz volt a kisfiú. A rendelőtől kb. 50 m-re laknak. Kijött rendelési idő után.
A búcsúzáskor a barátnőm 1.000 Ft-ot akart adni a dokinőnek, mire erre Ő: Kétezer lesz anyuka! Vagy ezt nem beszéltük meg előre mikor hozzám adták le a kártyát?
Na, ehhez mit szóltok? Az állam is leesett.
Pofátlanság!

Andi2
andrea (andrea)
 


A gyerekorvosnak sem adják ingyen a kiflit a boltban ám!!!
Névtelen
 


Legyen neki elég 1.000 Ft. Még ennyit sem kötelező kapnia.
Névtelen
 


Meg senkinek!!! A takarítónőnek sem, hiába portalanított alaposan mindent. Senki sem fogja neki borravalóval jutalmazni, még akkor sem, ha egy nap kétszer kell valamit plusszban kitakarítania. Mert ez a dolga!!!
Névtelen
 


Sziasztok!
Nekem jó tapasztalataim vannak, Zuglóban lakom, ahova a Bethesdából jön az ügyelet, mindig nagyon rendesek és szakszerűek.
Csilla
Csilla
 


Kedves Névtelen!
Akkor miért nem hívod ki az ügyelet helyett a takarítónődet, ha lázas a gyereked???
Ági
Ági
 


Sziasztok!
Én kismamaként keveredtem ide, de megszólalt bennem a gyermekorvos ahogy olvastam a topicot.
Én is GYES előtt voltam ügyeletes kijárós orvos, és mindig próbáltam korrekt lenni, szakszerű, és kedves. Remélem hogy sikerült is. Azonban sok dolgot nem értek. Miért kell egy lázra azonnal orvost hívni? Nem lehet vele megvárni a másnapot és a körzeti orvoshoz menni? Tudjátok, igen sok címet kapunk éjszaka, és igen fel tud bosszantani, amikor például olyanokért hívnak, hogy írjunk fel tápszert a gyereknek. Mert közben az igazán betegekhez, krupposokhoz és asztmásokhoz nem tudunk menni, és ott számítanak a percek is. És mondjátok, miért nem lehet a lázat csillapítani addig, amíg kiér az ügyelet? Igen sokan félreértik az ügyelet dolgát, nem körzetiorvos pótlékról van szó, hanem igen súlyos esetekhet kellene mennünk. Ehelyett 60%-ban lázas gyerekhez megyünk, aki ott ül mosolyogva az ágyában. Nem azt mondom,hogy ha egy gyerek láthatóan rosszul néz ki, persze akkor hívjatok minket.Tudom mióta anya lettem, hogy az ember megijed ha a gyereke beteg, és nem is azokra az alkalmakra gondolok, amikor ijedt szülőkhöz kell kimenni, hanem amikor arrogánsan még le is csesznek, hogy 2 órája már kihívtak a lázas 17! éveshez, és én persze előre vettem a csecsemőket és fulladókat.
Hát uilyesmik jutottak eszembe, remélem összes frusztrációtokat az egészségüggyel nem fojátok rám zúdítani, mert azon úgysem segíthetek, de a véleményeket szívesen várom.
Szandra, aki most mindkét oldalon áll
Szandra
 


Annak iedjen az elso gyermekorvosunk egy fiatalabb no volt. Gondoltam, vele konnyebb lesz megbeszelni a gyerekkel kapcsolatso dolgokat. szules utan kijott( ugy tudom, ez kotelezo), es kozolte, hogy vizitenkent egy ezrest ker.
Egy alkalommal, amikor felevesen tiszta kiutes lett a fiam, elvittem hozza, es kb ot lepes tavolsagbol megszemlelte a gyerekt, majd megallapitotta, hogy nem himlo, vigyem borgyogyaszhoz. Hal istennek elkoltoztunk, az itteni dokink egy fantasztikus ember, mar-mar csaladtag, es eszre veheto, hogy a penz nem szempont neki. Az elejen megmondta, hogy hivhatjuk ejjel-nappal, hetvegen, ha baj van, sot, elore szol, ha elutazik valahova, hogy hivjuk a helyetteset nyugodtan. Nagyon becsulom ot. Ugyhogy en nem hivom az ugyelelet( egyebkent ide ki sem jonnenek- a ferjem egyszer rosszul lett ejszaka, nem latott, felhivtam az ugyelelet, es mikor megtudtak, hogy Balatonfuredtol ot kilometerre lakunk-Tihanyban- kozoltek, hogy hat oda aztan nem jonnek ki, menjen be a ferjem...)
Viszont egy megjegyzes ahhoz, hogy a gyermekorvosnak is fizetnie kell a boltban, igen tisztelt arrogans hozzaszolo, nem onos szandekbol, de nekem ki fizetett egy arva garast is, amikor szabadidomben osztalyokat korrepetaltam helyesirasbol, hogy le tudjanak erettsegizni??? Meg sem fordult a fejemben, hogy azzal alljak oda a szulok ele, hogy ketezer forint lesz orankent. Felreertes ne essek, en is rohejesnek tartom a magyar orvosok fizeteset, de miert TERMESZETES az, hogy fizetni kell neki????????
Udv
Eva
Eva
 


Kedves többiek??
Én csak azt az egyet nem értem -végigböngészve a topicokat, ahol részletesen kitargyalgatjuk, hogy melyik szülésznek vizitenként mennyit kell adni és mennyi a szülés és hogy ugyan lehet, hogy sok de megéri mertránk mosolyog -, hogy a csuda kedves gyerekorvostól meg miért vagyunk ennyire kiakadva, ha pénzt kér. Hány trehány nõgyógyásznak adunk pénzt??? Azoknak is van fizetésük!!
Miért természetes az egyik és felháborító a másik?
Maminti
 


Sziasztok megint!
Most a kényesebb témához is hozzászólnék: hálapénz. Ti nem hiszitek el, hogy milyen megalázó dolog, és mégis meg kell alázkodni, mert én is szeretek enni, öltözködni, lakni valahol, és ne adj Isten szórakozni. Csakhogy abból, amit a kórházban kapok, ez nem megy. Most emelték a fizumat 49000-re, mert már minimálbér alatti volt.
Sokáig viaskodtam magamban, hogy mi is legyen. Végül is az lett az álláspontom, hogy láthatóan jó anyagi körülményekben élőktől igen, szegényektől nem. Nem vagyok élősködő, és nem vagyok olyan mint 1-1 nőgyógyász. És nem tízezrekről van szó hanem 1-2 ezerről, a munkám végén, nem előre, nem feltétel. Ha valaki az ügyeletben nem akar bejönni, és kihív, nyugodtan elfogadom.
Mamintivel egyetértek, a nőgyógyászok értenek ahhoz hogyan muzsikálják ki a pénzt a zsebünkből akkor is, ha csak ránk néztek. A gyerekorvosok általában becsületesek. Vagyis több köztük az.
Nem gondolom hogy ezért tisztességtelen lennék, ki-ki nézzen magába is mielőtt ítélkezik felettem.
Nem szeretném otthagyni a pályámat, mert imádom csinálni, de lehet hogy megélhetési okokból mégis megteszem. Elgondolkodtatok már azon, hogy minél kevesebbet keresnek az orvosok, annál kevesebb jó szakember marad? És akkor a pancsereknek már hiába dugdossátok a borítékot.
Ez most a másik oldal véleménye, gondoltam ez is kell a tisztánlátáshoz.
Szandra
Szandra
 


Szandra!

Én egyetértek veled, pedig nem vagyok gyermekorvos.
Megkérdezhetem, hogy hol rendeltél?

Ja, és melyik kórházban szültél?

Köszi
Nóra
Nóra
 


Hát nagyon ambivalens érzéseim vannak ezzel a témával kapcsolatban. Nekünk van egy nagyon aranyos doktornénink akivel (hálistennek) nagyon ritka a kapcsolatunk. Eddig egyszer kellett kihivni (napok óta volt lázas és bár elméletben egyetértek Szandrával, jól esett hogy késö este látta a gyerekemet) ügyeleti idö volt mégis jött elsö hivásra. Adtam neki elmenetelkor 2000 forintot, miután a gyerekemen kivül a napok óta nagyon köhögö, orvoshoz soha nem járó :-( anyukámat is megnézte. Talán az influenzás idöszak miatt jött szivesen, talán nem volt sürgösebb dolga. És igaza van annak aki szerint nem kell borravalót adni de én szeretném ha annak a doktornönek akitöl (adott esetben) a gyerekem élete függhet, ne azon járjon az esze vizsgálat közben hogy ki tudja-e fizetni a számláit és miböl taníttassa a gyerekét mert orvosok (férje is az) gyerekének tuti nincs szocsegély. Én sem kapok semmit ingyen, borravalóm sincs de megértem hogy a most szakvizsgázott lassan 10 éve folyamatosan egyetemi szinten tanuló neurológus barátomnak 50e alatt van a fizetése miközben hetente többx éjszakázik ügyeletben, elfogadja ha a zsebébe dugnak. Megalázó neki is.
Én Olaszországban éltem 10 évig, ott szültem és könnyen lehetek öntudatos hogy nem adok/adtam borravalót mert ott ez nincsen. Volt egy nögyógyász barátom akit a kórház KÖTELEZETT magánpraxisra a kórházin belül és nagyon utálta pedig külön pénz járt érte. De amikor alapban megkeresett kb 1 millio forintnyi összeget (OK ügyelettel, túlórával de akkor is) igazából már inkább a gyerekeivel töltötte a kevés maradék idejét. De semmikor nem kellett azon gondolkodnia hogy ki tudja-e fizetni az autója szervizelését vagy járjon gyalog. Nem azt akarom mondani hogy ott minden kezdő orvosnak ennyi a pénze de nem is olyan arcpiritóak a viszonyok mint itt.

ez nem pro vagy kontra érvelés volt csak filozofálgattam egy kicsit...

sziasztok, idike
idike
 


Szia Szandra!

Szerintem nem azzal van a baj, ha valaki megteheti és felajánlja az orvosnak a borítékot, o pedig elfogadja azt. Ez a kettejük dolga. Az a baj, ha az orvos kiköveteli a "fizetséget".

Üdv. Iboly
Iboly
 


Sziasztok!
Iboly, igazad van, ezt én soha nem csinálnám, ahogy írtam is.
Nóra, a II. Nőin szültem. Nem akarom reklámozni magam, ha megadod a mailedet, szívesen megírom hol dolgozom, vagyis dolgoztam Zsófi előtt.
Szandra
Szandra
 


Idike!

Én azt mondtam, hogy az első nap nem kell az ügyeletet kihívni. Másnap azért lássa csak orvos a lázas gyereket. Ha napok óta lázas akkor meg főleg igazad van hogy kihívtad. Ez a dolgunk. És a hivatásunk. Ha nem tudjátok eldönteni, akkor pedig inkább hívjátok mint ne az ügyeletet.
Szandra
Szandra
 


Vannak olyan helyzetek, amikor az ember szívesen ad. Bármit és itt nemcsak pénzrõl van szó, hanem kedves ajándékról is. Mert jól esett, ahogy az orvos viselkedett, segítet, úgy érzi az ember, nagy bajból húzta ki, mentette meg.
A gond ott van, amikor tudod, hogy elvárja tõled a pénzt, te pedig azért vagy kínban mert tudod, hogy várja.
Közelrõl ismertem nõgyógyász orvost, jártam a baráti társaságukba is. Nevük, neveik nemegyszer elõfordulnak a babanet "cseréljünk nõgyógyászt, osszuk meg tapasztalatainkat" oldalain. Hallottam, ahogy szem rebbenés nélkül egymást tanítják a finom trükkökre, hogyan lehet elegánsan lepasszolni azokat a betegeket, akik nem vagy keveset fizetnek.
A kismamák meg izguljanak, melyik kategóriába sorolja õket a hátuk mögött.
Maminti
 


Sziasztok!

Én eleve úgy kerestem gyerekorvost, hogy nem helyi, nem körzeti. Kijárkál hozzánk. Idáig 3szor jártunk nála, receptért. Akkor is soronkívül odaadta. Ennek meg van a tarifája, de nekem ez maximálisan megfelel így.
Ő egy szolgáltatást nyújt nekem. BEvállat, házhoz jön. Ennek ára van.

Viszotn ügyelet:
A lányom befulladt, én éppen nem voltam itthon. AMikor a nagynéném felhívott - ő vigyázott a 1,5 éves lányomra, és az akkor 2 hónapos fiamra - én a laksáunktól 25 percre voltam autóval. Hamarabb értem haza, mint az ügyelet. Ja és angynéném ápolónő, rögtön felismerte, hogy asztmatikus rohama van. El is mondta....
Még szerencse, hogy van ilyen helyzetekre egy vésztartalék iszonyú erős kúpunk...
Úgyhogy azóta nem is hívok ügyeletet. Inább a dokim, vagy van egy másik doki tartalékba.

Piglet
Piglet
 


sziasztok!
a mi gyerekorvosunk men a körzeti, hanem mi választottuk. mikor terhes voltam, kiderítettem a 2 legjobb gyerekorvos nevét. az egyiket fogadtuk orvosunknak mostamár 2 pici mellé. az elején megbeszéltük, hogy alkalmanként 2000 ft. én ezt el fogadom, mert tudom, hogy mindent megtesz, bármikor, még az éjszaka közepén is jött már ki és meglepöen gyorsan . mikor nyaralni megy akkor is bármikor hívhatom és mindig tud tanácsot adni. én nem sajnálom töle a pénzt, pedig lenne jobb helye is. viszont egyet tudok én ügyeletre nem vinném a gyerekemet, ezt inkább nem részletezném.
Még egy sztori: nagyobbik lányom tavaj májusban hirtelen belázasodott. elmentünk egy johirü magánklinikára. a doktornö pillanatok alatt feszurta mindkét fülét és közölte : 3000ft és holnap találkozunk. másnap: orrszívás 1000ft és ez így ment 1 hétig. összel ismét kezdödött. 2 hetente fülszurás. aztán mandulakivétel 40000ft+ ellenörzések. megszületett a picibabánk, a nagyobbik fülszurásai folytatodtak. egyszer a pici is beteg lett 2 honapos gyereknek: FÜLSZURÁS
na itt kaptam szerencsére észbe, a gyerekorvos segitségével választottunk egy dokit, aki alaposan megvizsgálta, kikezelte, fele annyit sem kért és AZOTA NEM VOLT FÜLSZURÁS!!!!
ehez nem füzök semmit....
Mea
mea
 


Sziasztok!

Bár már régen történt, de én 6 évesen naptól nagy csúnyán leégtem. Másodfokú égési sérülésem volt. Az ügyeletes sebész meggyanusította a szüleimet, hogy hazudnak, mert ez nem lehet naptól!

Mea: bölcsiben volt egy csoporttársam, akinek annyiszor szúrták már fel a fülét, hogy csak hallókészülékkel hallott! Ne hagyd, ha nem muszáj!!

cory
cory
 


Sziasztok!
Én eddig még akárhányszor voltam az ügyeleten a gyerekkel, csak lázcsillapító kúpot adtak, és közölték, hogy másnap mutassam meg a saját orvosunknak. Ezt magamtól is tudom, úgyhogy nem nagy segítség volt. Egyszer viszont telefonon hívtam öket, mert nagyon lázas volt a gyerek, és nem akatr lemenni, bármit csináltunk. Akkor nagyon normálisakat fogtam ki, elöször tanácsot adtak, hogy mit próbáljak kezdeni vele, aztán többször visszahívtak telefonon, hogy sikerült-e, hogy van a gyerek, kell-e jönniük. Szerencsére nem kellet, de jólesett, hogy törödtek velünk. Persze, az az igazi, ha a saját orvosod megy éjjel vagy hétvégén is, de sajna ezt kevesen teszik meg.
Mea! A fülszúrással vigyázzatok, ha nem muszáj, ne engedd! Az én kisfiamnak is többször szúrták, végül orrmandula-mütéttel oldódott meg a dolog. Az árak, amiket írtál, felháborítóak szerintem!!!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Valaki már fentebb írta, sokat számít az, hogy mennyire mindennel ügyelethez fordulunk. Alapban csak olyannal kéne ügyelethez fordulni, aminél a másnapi rendelés nem várható meg. Nálunk egyszer a fiam pisilõje került ügyeletre (nem hívtuk, vittük), de ez a páromnál kényes téma, mert anno õ kórházba is került vele, így nem mert várni a fiánál. A másik eset a kruppos rohamunk volt, ezt ma is tök indokoltnak tartom (ja ezzel is vittük és nem hívtuk). Én ezeknél nem fizettem, ugyanakkor úgy éreztem, megfelelõen foglalkoztak a gyerekkel. De tény, sokakat ismerek, akik minden láz esetén rögtön kihívják a dokit, legyen akárhány óra stb. Ezzel nem értek egyet, én láznál is általában inkább egy napot kivárok, mert az elején sokszor nincs még más tünet, és a doki sem lát semmit, csak egy-két nappal késõbb tudja megállapítani, mégis mi okozza. Persze ez nem vonatkozik arra az esetre, ha mindennemû lázcsillapítási kísérlet kudarcba fullad. És ha módomban áll, inkább viszem a gyereket (nem a csecsemõt!) egyszerûen azért, mert elképzelem, ha mindenkihez mennie kell a doktornõnknek, akkor egész nap csak jön-megy és feleannyi beteget sem tud ellátni.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Igazatok van abban, hogy nem kell mindennel rögtön orvoshoz fordulni. DE!Akinek elso babája van, én legalábbis magamról tudom, hogy kezdetben minden orrfolyással vittem a gyereket az orvoshoz. Ma már természeetesen ( már3 éves múlt ) tudom mikor, és milyen problémával kell orvoshoz fordulnom vele. Én csak azt tanácsolom minden anyukának, hogy ameddig bizonytalannak érzi, hogy menjen-e vagy sem, addig mindig forduljon orvoshoz, utána szép lassan kialakul, benne, hogy mi az amivel indokolt, és mi az amivel nem kell orvoshoz szaladni.
M.
M.
 


Szia M.!

Nem azt vitatnám, hogy kell-e orvoshoz fordulni, hanem azt, hogy ezt az ügyelet kihívásával kell-e megtenni!!! Én is vittem orvoshoz orrfolyással a csecsemõkorú gyermekemet, és isten ments, hogy errõl bárkit lebeszéljek, elnézést mindenkitõl ha félreérthetõ voltam! Azt viszont továbbra is mondanám, hogy gondolkodjunk reálisan, és olyankor hívjunk ügyeletet, ha a probléma orvos általi kezelése nem várhat néhány órát, avagy nem tudjuk megoldani magunk a gyermek orvoshoz szállítását!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Szeretnék megint mint "a másik oldal" képviselője bedobni néhány követ az állóvízbe, elképzelhető hogy nem mindenkinek fog jól esni, esetleg nem értetek velem egyet...
Olvasgatom itt a felháborodott élménybeszámolókat:
Emese írta: "Én eddig még akárhányszor voltam az ügyeleten a gyerekkel, csak lázcsillapító kúpot adtak, és közölték, hogy másnap mutassam meg a saját orvosunknak. Ezt magamtól is tudom, úgyhogy nem nagy segítség volt." Azt lenne jó tisztázni, hogy ki mit gondol, miért is van az ügyelet, és mit várunk tőle. Én például leginkább csak lázcsillapítást és másnapi körzeti orvost szoktam tanácsolni ilyen (sima láz, nem súlyos)esetekben. Persze ha nincs nagy baj. Hogy miért? Mert a körzeti ismeri a gyereket, én sem szeretném, ha valaki a hétvégén elrontaná amin én egész héten dolgozom. Nálunk a kórházban is antibiotikum-váltásnál például fel szoktuk hívni az osztályos orvost és kikérjük a véleményét. Ugyanis nem egy rossz TV-ről van szó, amin mindenki buherál egy kicsit. Azt vártad, hogy a semmire, vagy egy vírusra is kaptok feleslegesen egy antibiotikumot, hogy megnyugodj? Szerintem nagyobb bátorság és felelősség nem adni semmit, mint felírni ab-ot mindenkinek...
Az ügyeletnek nem a körzeti helyettesítése a célja, hanem az igazán sürgős esetek megoldása. Ezt kellene megérteni végre, és nem abuzálni a rendszert. Az ügyeleti rendszer nagyon jó hogy van, sok országban nincs is, csak meg kellene tanulni élni, és nem visszaélni vele. Ügyeleti rendszer egyébként azért van, mert a körzeti orvosok nem szeretnek hétvégén is állandó készenlétben lenni. Faluhelyen azonban még így van, ott egymás között szervezik meg és osztják be az ügyeletet.
Piglet ezt írta: "A lányom befulladt, én éppen nem voltam itthon. AMikor a nagynéném felhívott - ő vigyázott a 1,5 éves lányomra, és az akkor 2 hónapos fiamra - én a laksáunktól 25 percre voltam autóval. Hamarabb értem haza, mint az ügyelet. Ja és angynéném ápolónő, rögtön felismerte, hogy asztmatikus rohama van. El is mondta....
Még szerencse, hogy van ilyen helyzetekre egy vésztartalék iszonyú erős kúpunk..."
Igen, ilyen esetekre van az ügyelet, és sajnálom hogy nem ért oda. Lehet hogy valahol épp lázcsillapítót írt fel, vagy tápszert. Vagy antibiotikumot... Mi az a kúp Piglet, amitek otthon van?
Azért azt javaslom, hogy ha igen súlyos a fulladás, akkor inkább mentőt hívjatok, mert az nem fél óra múlva ér oda...
Ildi ezt írja: " De tény, sokakat ismerek, akik minden láz esetén rögtön kihívják a dokit, legyen akárhány óra stb. Ezzel nem értek egyet, én láznál is általában inkább egy napot kivárok, mert az elején sokszor nincs még más tünet, és a doki sem lát semmit, csak egy-két nappal késõbb tudja megállapítani, mégis mi okozza. Persze ez nem vonatkozik arra az esetre, ha mindennemû lázcsillapítási kísérlet kudarcba fullad. " Ezzel abszolút egyet tudok érteni mind szakmailag, mind anyukailag. Természetesen a csillapíthatatlan lázra ki kell hívni az ügyeletet. A következőkkel is egyetértek:
"Azt viszont továbbra is mondanám, hogy gondolkodjunk reálisan, és olyankor hívjunk ügyeletet, ha a probléma orvos általi kezelése nem várhat néhány órát, avagy nem tudjuk megoldani magunk a gyermek orvoshoz szállítását!"

Hogy mit is akartam mondani? Összefoglalva talán azt, hogy ha mindenkiben tudatosodna hogy mi az ügyelet célja, (aminek a neve sem az, hogy hétvégi és éjszakai körzetiorvos-pótló, hanem hogy ÜGYELET,) és megfogalmaznátok magatokban hogy mit is vártok tőle, akkor talán nem lenne annyi félreértés, ebből származó elégedetlenkedés, és felesleges hívás. És talán időben odaérnénk a fulladós gyerekekhez, akiknek valóban SÜRGŐS ÜGYELETI ellátás kell.
Várom a véleményeket!
Szandra
Szandra
 


Ha mentõt hívsz, akkor Budapesten lehet, hogy a speciálisan erre a korosztályra specializálódott gyerek roham kocsit küldik, ha szabadon van. Bár ez sem szállításra tervezett, hanem az igazán "vészhelyzetekre" . Nem alternatívája a gyerek ügyeletnek, de jó kiegészítõje.
De tudjatok róla, hogy lézetik ilyen !!
Maminti
 


Szandra!
Köszi a hozzászólásodat, elöre mondom, hogy egyáltalán nem volt bántó (szerintem).
Én (illetve anyukám, aki aznap vigyázott rá) akkor vitte elöször ugyeletre a gyereket. Vitte és nem hívta. Azt, hogy nem nagy segítség volt a lázkúp, azért írtam, mert azt hiszem, tényleg nem kellett volna az elsö lázzal rohanni, böven ráért volna másnapig egy kúppal a fenekében. Vagyis: "a probléma orvos általi kezelése várhatott volna még néhány órát". Bocs, ha félreérthetö voltam!
Nem akartam bántani az ügyeleteseket, bár szerencsére nem sürün volt hozzájuk szerencsénk.
Egyszer viszont a másik kisfiamat VITTÜK az ügyeletre, nagyon magas lázzal, tudtuk, hogy ez nála azonnal durva fülgyulladást jelent, mondtuk is a dokinak. Az volt a szomorú, hogy nem volt semmiféle fülbenézöje (nem tudom, mi a pontos neve), tehát még akkor se tudott volna segíteni, ha akart volna. Ez a Heim Pálban volt, szerencsére aznap ott volt a fülészeten ügyelet, oda küldött át. Pedig ezt nálunk is az általános gyerekorvos szokta megoldani.
Kérlek, Szandra, válaszolj!
Emese
Emese (emese)
 


Szia Szandra!
teljesen egyetértek veled abba, hogy nagyon sokan abszolút feleslegesen ugráltatják az orvost, de szerintem ebben az adott gyermek körzeti orvosa is hibás. Szerintem minden gyermekorvosnak el kellene mesélnie egy-két dolgot akkor, amikor először látja a babát, ne adj isten, előtte! El kellene mondani, milyen gyógyszereket kellene beszerzni, azokat mikor kell használni, hogyan kell lázat csillapítani.Azt is el kellene mondani, hogy mikor kell mentőt, ügyeletet hívni, mikor elég másnap neki megmutatni, és mit kell gyakorlatilag figyelmen kívül hagyni. El kellene mesélni ilyen apró dolgokat, hogy mikor kell folyadékot pótolni (nem sós-cukros teával!!!), és mi az amit lehetőleg ne nagyon osztogasson a gyereknek magánszorgalomból (pl. nagyi M-Eslonja, apu aszthmaellenes szteroidja, tesó tavalyi antibiotikuma stb.), ezeket nem kitaláltam, mind megtörtént! Én pl a Cataflammal is óvatos lennék, mint szülő. És még van egy csomó ilyen apróság, amit nagyon sokan természetesnek veszünk, pedig sajnos nem az. Az újságok meg bizony azt írják , hogy ha a gyerek lázas, vagy csak a viselkedése megváltozik (lányom élete 4,5 hónapjában még nem produkált két egyforma napot!), azonnal forduljunk orvoshoz. A szülő jobb híján innen szedi az infóit, és követi is ezeket a tanácsokat, és ügyeletet hív 37,5-höz, vagy mert rosszul aludt a gyerek, esetleg mert sírt. Mondjuk a szülő is kérdezhet az orvostól, jó esélye van arra, hogy választ kap, ha meg nem, váltson orvost.

Lehetne még folytatni a sort, hogy mi az az információ, amit tudnia kellene egy anyának, illetve mi az amit a gyerekorvosnak kellene tudnia a gyerekről, és éppen az anya az aki elsummantja az infó felét.
Szerintem azért az anyák nagy része nem teszi ki a gyereket felesleges tortúrának, ha nem muszáj, és ha tudja, hogy nem muszáj...

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Fülészet: minden éjjel más kórházban van ügyeletes fülészet, ezért nincs mindig fülész az adott kórházban. Ez elég kellemetlen nekünk is, hogy el kell küldeni máshova valakit.
A fülnézés egy egészen másik szakma, más szakvizsga, kevés gyermekorvos ért hozzá, azért van a fül-orr-gégész. Egyetértek, hogy jó volna tudni, én meg is fogom majd tanulni ha arra kerül a sor.
Kedvenc vesszőparipám pedig az, hogy az iskolában a sok felesleges óra helyett, vagy pl. biológiaórán meg kellene tanítani a legfőbb betegségeket, azok tüneteit, stb. Mert nem biztos hogy a szülők szégyene ha fogalmuk sincs róla.
Körzeti-orvos téma: minden területen vannak jó és kevésbé jó szakemberek.
Gyermekmentő: a legjobb dolog a világon, profi gyermekgyógyász-intenzíves orvosok dolgoznak rajta, főleg sürgős esetekhez küldik, és az első évben csak LELKESEDÉSBŐL dolgoztak, FIZETÉST EGYÁLTALÁN NEM KAPTAK!!!!
Szandra
Szandra
 


Sziasztok!

Szandra:
A kúpot egy tüdögyógyász irta fel ilyen esetekre - azaz vészhelyzet - Rectodelt amúgy.
Az ügyelet, akit hivtunk itt nálunk gyakorlatilag egyenértékü a mentövel. Ez egy kisebb város PEst mellett, az egész területe kb. fele/harmada mondjuk Újpestnek. Ennek ellenére is ilyen sokáig tartott. Szóval az itteni mentö - valószinü a betegszállítások miatt - egyátalában nem gyors. A pestiek meg közlik, hogy 1. van ott helyben 2. nekik is minimum 20-30 perc.

Piglet
Piglet
 


Rectodelt kupunk nekünk is van itthon tartalékban, mert a 2,5 honapos pici kruppos volt. hál isten még nem kellett megbontani a dobozt.
mea
 


Sziasztok%

A férjemmel 10 év alatt felépitettünk egy kis családiházat, amiért nagyon sokat dolgoztunk.
Jól müködõ vállalkozásunk volt, de már tönkrement és ha hiszitek hanem most a létminimumon élünk.
Lehet hogy a jövöben nem is tudjuk fentartani.
Ezt azért irtam le, mert Szandra azt irta hogy a gazdagoktól kér pénzt a szegénytõl nem.
Az új ház miatt minden gyerekorvos eddig gazdagnak
néz minket és egy kiszállásért 2000.- Ft KÉR!
Ha vissza kell jönni, mert nem gyógyul szintén elkéri a 2000.- Ft-ot.
Pedig az utóbbi években nagyon elszegényedtünk, de a ház sarkába mégsem haraphatunk bele.
Nekem is az a tapasztalaton, hogy az orvosok kérik a pénzt, és ha baj van akkor is csak telefonon gyógyitanak.

Nem mindenki gazdag aki annak látszik!

Ica
Névtelen
 


Úgy tünik rég irt ide valaki.
A "gazdagság" persze, h. nem egyértelmû dolog...
De azért látszik. S nem azért, mert újak a ház falai meg a tetõ. Gondolom Ica, ha igy álltok, amit nagyon sajnálok, Ti sem csillogtok-villogtok belülrõl...
A férjem mentõzik. Neki ugyanez a véleménye. S higgyétek el, legtöbbször az a adja a legkevesebb borravalót, aki a sok pénztõl a fiókját se birja becsukni...
Hol lehet panaszt tenni a RÉSZEG ÉS HASZNÁLHATATLAN, esetleg durva, udvariatlan orvos ellen? Az önkormányzaton.
Ugyanugy, mint sok minden más terén is. Ha oktatási intézményekkel kapcsolatos, akkor is az önkorményzat foglalkozik vele. S érdemes is ilyenkor ezt megtenni!
Persze tényleg csak nagyon indokolt esetben.
üdv mindenkinek.
K,
Névtelen
 


A dokikat, ha nem abszolút sürgõs a dolog, mindig meg lehet kérni a cipõlevételre... Ha azonban életveszély van, biztos nem aggódunk a koszos lábbeli miatt?
Szépen kell õket kérni. Hiszen az én otthonom, nem??
Névtelen
 


Sziasztok!
Én egyszer nem vettem le a cipõmet, azóta NAGYON megbántam a bunkóságomat. Azért én is fejlõdöm. És mióta Zsófim van, azóta még a lázas beteghez hívást is 100-szor jobban megértem.
Szandra
szandra
 


Kedves Szandra dokinéni!
Elolvastam egy jó csomót abból amit te és a többiek írtak, és mondhatom szinte mindenben egyetértek veled. Most én is egy szakmai kérdéssel fordulnék hozzád. Kislányomhoz (3 éves lesz) a héten a mentõket hívtam, mert lázgörcse volt. Biztosan az én hibám, mivel kb. 10 perccel késõbb adtam be neki a kúpot, mint kellett volna. Miután beadtam, (39,2 volt) kb. 3 perc múlva jött a lázgörcs. Még elõtte filóztam, hogy beteszem a kádba egy kis hûtõfürdõre, (milyen jó lett volna, ha nem csak filózok!) de aztán inkább gondoltam beadom a kúpt és megnézem hat-e. Na, amint rájött a görcs, már tépkedtem is le róla a ruhát és gyorsan a kádba tettem. A mentõt is alig bírtam kihivni, mert dõlt mindenfelé a kádban ülve, rémes volt. 5 perc alatt kint volt a mentõ, nagyon rendesek voltak nem csesztek le, sõt mondták, hogy ilyenkor pontosan ezt kell tenni.Hamar elmúlt,és elaludt a babám. Na, most jönnek a kérdéseim: Jellemzõ-e ennél a hõmérsékletnél a lázgörcs? Kell-e mentõt hívni minden esetben, vagy csak bedugni a kádba?(Vagy nem is kellett volna?) Most, hogy már volt egy, ezután mindíg lesz, amint eléri ezt a hõmérsékletet? Vannak-e mellékhatásai a lázgörcsnek? Mire vigyázzak azon kívül, hogy ezután tényleg komolyabban kell vegyem a láza csillapítását. (Eddig is komolyan vettem, de én azt hittem, hogy a lázgörcs kb.42 foknál jön.) Elnézést kérek, ha kicsit túl hosszan írok össze-vissza, de még mindíg az eset hatása alatt álok.
Elõre is köszönöm válaszodat!
Andi
Andi
 


Szia Andi!
A lázgörcs borzasztó, mi is átéltük a másfél éves picivel. Próbáltam utána összeszedni mindenféle infót, hát nem nagyon találtam. Egyetlen helyen olvastam, hogy a 3 év alatti gyerekeknél nem szabad 38 (!) fok fölé engedni a lázat. Egyébként a lázgörcs sokkal gyakrabban elõfordul, mint gondolnánk, csak akivel nem történt meg az többnyire nem hallott még róla. Én úgy tudom, nincs mellékhatása. De pl. az én kislányom elvesztette az eszméletét és nem lélegzett. Gondolom, ha ez hosszú ideig tart, okozhat károsodást.
Üdv.
Malacka
 
 


Sziasztok!
Fõleg Andinak válaszolok. Sajnálom hogy át kellett ezt élned, biztosan szörnyû volt. Igen, mindig kell mentõ, mert hátha nem tudod elmulasztani. Vannak olyan gyerekek, akik így reagálnak a magas lázra, de lehet epilepszia jele is, ezt neurológián ki kell vizsgáltatni. Legközelebb már enyhe láznál is adj kúpot, és mostantól legyél ezzel nagyon pontos, mindig legyen otthon kúp, stb. Diazepam Dezitin nevû végbélkúpot is lehet kapni, ez elmulasztja a lázgörcsöt, a körzetivel irasd fel. Sajnos a hosszú légzéskimaradás agykárosodást tud okozni, de ne ijedjetek meg, mert a lázgörcs magától is elmúlik legtöbbször. Egyébként itt a babaneten fent van a lázcsillapításról egy cikkem, olvasd el! Fontos hogy eszméletleg gyereknek ne adj semmit a szájába!!!
Remélem segítettem, ha írsz egy emilcímet, válaszolok!
Szandra
szandra
 


Sziasztok, Malacka és Mindenki!
Kedves Szandra! Kösszönöm a választ! Szerencsére az én Kittim azért lélegzett a görcs alatt sõt még jelzett is nekem a kezével, hogy hall engem, de nem tud válaszolni. Igaz, akkor már a kádban ült és "hûlt". Nagyon hamar jól lett, most már senki nem mondaná meg, hogy egy hete olyan lázas volt. Nagyon vigyázok ezentúl a lázzal, és köszönöm mégegyszer! Szerinted vigyem el neurologushoz?
Andi
Andi
 


Kapcsolódnék én is a fõtémához. Most amikor itt volak a mentõsök, nagyon kedvesek voltak. Nekem eszembe jutott talán egy pillanatra, hogy adni kellene valamennyi pénzt, de aztán mégse adtam. Elõször is csak egy ezresem volt, nem vagyok se gazdag, se szegény, de mióta betörtek hozzánk nem tartok itthon pénzt. Ráadásul 3-an voltak, és egy ezres 3-nak elég nevettséges összeg, ha meg csak a dokinak adok és a másik kettõ látja, az elég ciki. A legvégsõ érv mégis az, hogy nem is voltam magamnál az ijedtségtõl és õk meg csak jöttek és mentek, szinte felocsúdni sem volt idõm. Ügyeletet én soha nem hívtam még, valahogy mindíg szerencsésen jött ki a lépés és szépen levittem a dokihoz a sarkon. Igaz, olyan volt, hogy más orvos rendelési idejében mentem és nem a mienkben, de ebbõl sem volt soha probléma. A mi gyerekorvosunkat kb. évente 2-3-szor látjuk, én eddig nem adtam neki eddig semmit sem, nagyon rendes orvos, nem azért, de valahogy úgy gondolom, akkor adok, ha ne adj Isten mégis lesz valami komolyabb betegség. Lehet, hogy nagyon fukar vagyok? Ideje lenne adni valamit most Karácsonyra? De mit? Ha pénzt akkor mennyit? Nem szeretném, ha úgy tartana minket a fejében az orvosunk, hogy "na itt jön a B.K. akiktõl még egy fillért sem kaptam!" Igen, most már tényleg adnom kell neki valamit!
Andi
 


Kapcsolódnék én is a fõtémához. Most amikor itt volak a mentõsök, nagyon kedvesek voltak. Nekem eszembe jutott talán egy pillanatra, hogy adni kellene valamennyi pénzt, de aztán mégse adtam. Elõször is csak egy ezresem volt, nem vagyok se gazdag, se szegény, de mióta betörtek hozzánk nem tartok itthon pénzt. Ráadásul 3-an voltak, és egy ezres 3-nak elég nevettséges összeg, ha meg csak a dokinak adok és a másik kettõ látja, az elég ciki. A legvégsõ érv mégis az, hogy nem is voltam magamnál az ijedtségtõl és õk meg csak jöttek és mentek, szinte felocsúdni sem volt idõm. Ügyeletet én soha nem hívtam még, valahogy mindíg szerencsésen jött ki a lépés és szépen levittem a dokihoz a sarkon. Igaz, olyan volt, hogy más orvos rendelési idejében mentem és nem a mienkben, de ebbõl sem volt soha probléma. A mi gyerekorvosunkat kb. évente 2-3-szor látjuk, én eddig nem adtam neki eddig semmit sem, nagyon rendes orvos, nem azért, de valahogy úgy gondolom, akkor adok, ha ne adj Isten mégis lesz valami komolyabb betegség. Lehet, hogy nagyon fukar vagyok? Ideje lenne adni valamit most Karácsonyra? De mit? Ha pénzt akkor mennyit? Nem szeretném, ha úgy tartana minket a fejében az orvosunk, hogy "na itt jön a B.K. akiktõl még egy fillért sem kaptam!" Igen, most már tényleg adnom kell neki valamit!
Andi
 


Elnézést, 15 percet vártam, mégis kétszer ment!
Andi
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: