Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

AZ IRÁNT ÉRDEKLŐDÖM, HOGY KINEK MILYEN TAPASZTALATA VAN A KISBABÁK MOZGÁSFEJLŐDÉSÉVEL KAPCSOLATBAN. a KISLÁNYOM ÖT HÓNAPOS ELMÚLT, DE NEM TUD MÉG HASRA FORDULNI, CSAK OLDALRA. NYÚL A TÁRGYAKÉRT, DE HA NEM ÉRI EL, NEM TESZ ERŐFESZÍTÉSEKET, HANEM SÍR. MIT TEGYEK HOGY SEGÍTSEK NEKI A FORDULÁST, KÚSZÁS-MÁSZÁST MEGTANULNI. A VÉDŐNŐNK SZERINT SÚLYOSAN EL VAN MARADVA A MOZGÁSFEJLŐDÉSBEN.
 
 


Szia ZSóka!
Kicsit feljebb találsz KÉSŐI MOZGÁSFEJLŐDÉS címmel egy topikot ott nagyon sok mindent találsz erről a témáról. Egyébként az én kislányom se csinált semmit csak a trapézzal játszott, igaz rettenetesen duci volt. Aztán meg 10 hónapos koráig mindent bepótolt, sőt még nem volt egy éves amikor egyedül járt.Tehát szerintem ne pánikolj be mindenképpen gondolt át történt e valami a szüléskor ,írtak e valamit a zárótokra kapott e oxigént ilyenek.Meg sem próbál oldalra fordulni? Tud fogni tárgyakat megtartani?Juli konduktor, tanácsot biztosan tud neked adni, és valószinű még továbii kérdései lesznek.

puszi Csilla
 
 


Kedves Csilla!
Köszi az infót. Egyébként Lívia 3,5 hónapos kora óta fordul oldalra, néha sikerül neki hasra is, de hasról hátra csak segítséggel. Most mintha a mászással próbálkozna, de nem nagyon tudja a fenekét emelve tartani. Ő is duci, 8,5 kg. Megnézem a javasolt topikot. Mégyegyszer köszi.
Üdv, Zsóka
 
 

 
 

xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 11:52-kor.
Vendég
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 11:53-kor.
Vendég
 


Lilluska!
Szerintem itt nem a teljesítmény orientáltságról van csak szó. Ha egy kisgyerek mozgásfejlődése eltér az átlagostól az kb 6 hónapos kora körül kezd egyértelművé válni. Sajnos az a tapasztalatunk hogy a szakemberek " elfelejtik tájékoztatni a szülőket arról hogy volt " egy kis gond a szülésnél" amiből eredően később kisebb nagyobb korlátok lépnek fel pl. a mozgás fejlődésénél. Az hogy a szemébe nézel és látod hogy okos még nem jelenti azt hogy menni is fog tudni.Nem bántani akarlak és főleg nem szeretném megijeszteni ZSókát hisz az én két gyerekem is teljesen másként fejlődött, ami azért volt látványos mert ikrek.A Barbusról már írtam Ricsi már 2 hónaposan hasról hátra fordult, de már 15 hónapos is elmúlt mire járni kezdett.Na annyit akarok csak kinyögni hogy nem árt megnézetni egy neurológussal ( képzettel és olyannal aki nem futószalag technikával dolgozik) aki ezt egyértelműen el tudja dönteni. Mert ha gond van akkor most kell elkezdeni segíteni neki és akkor hatalmas eredményeket lehet elérni. Ha minden ok, akkor meg elmondhatod hogy nyugi a szakdoki alaposan megvizsgélta, ezt mondta és pont.
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 12:01-kor.
Vendég
 


Úgy gondolom, komoly baj azért nincs. Ma voltunk a gyerekorvosnál, és amikor hason volt, egy kulcscsomót elég magasra elétartva, kishíjján önállóan megfordult. Ezeket még gyakorlom vele, ha két héten belül nem lesz valami változás, el fogom vinni neurológushoz.
Puszi, Zsóka
 
 


Lilluska!
A teljesítményorientságról osztom a véleményedet.
Puszi CSilla
 
 


Bzsoka!
5 hónaposan még teljesen belefér ha nem fordul hasra a baba. Mit tud csinálni? Maga mellől felvesz tárgyat? Hason fekve játszik az előtte lévő tárgyakkal? Hosszasan nézegeti a kezébe vett tárgyat?
A védőnők könnyedén mondják ki, hogy súlyosan le van maradva, nem gondolnak bele, hogy mennyire megijeszthetik ezzel a szülőt. A mi történetünket megtalálod a Késői... topikban és a Születéskori oxigénhiányban is, a lényeg, hogy abszolút tapasztalt vagyok abban, hogy mikor mondható ténylegesen lemaradtnak egy gyerek. Amiket kérdeztem azokat kell feltétlen tudnia egy 5-6 hónapos babának.
A "nézz a szemébe és látod, hogy rendben van -e" dolgot én is cáfolnám kiindulva ismét saját magunkból.
Ha van valami kérdés írj nyugodtan, a Késői...-s topikban egyébként elég nagy az élet, ott is tudnak ( tudunk) segíteni.

Puszi: Kriszta


Kriszta!

Természetesen felveszi a tárgyakat, amik körülötte vanna, hason fekve nyúl értük, elég sokáig el is tud játszani, ha a keze ügyében vannak a játékok, de a védőnő szerint rakjam távol tőle, hogy mozgásra késztessem. Ezt nem nagyon szereti, bár igyekszik érte nyúlni így is, kúszásfélével próbálkozik, néha sikerül annyira felemelni a karját, hogy át is billen a hasáról két-három napja, de ez csak naponta maximum egyszer. A függőleges tengelye körül forog, gyakran találom keresztben a kiságyban, és a játszószőnyegen is.
Köszi a biztatást.
 
 


Én azt mondom neked, hogy semmi baj nincsen. Egy gyerek nem attól kezd el mászni, hogy elveszed a játékait és azzal idegesíted, hogy távol van tőle. Van millió egyéb dolog amitől mászni kezd. Gondolom nem a kiságyba bzárva tartodKép Majd szólok Rjulinak, hogy nézzen be ide, ő konduktor, de szerintem ő sem fog mást mondani.


KrisztaKép

Zsóka,
ha visszaolvasol a másik topikban, meglátod, hogy korábban mindig azt javasoltam, hogy minél hamarabb szakemberhez. Mostanra egy kicsit finomodott ez, mert sokan lehurrogtak. Ma is azt mondom, hogy abból baj nem lehet, ha az ember megmutatja, nem fáj, nem tortúra, nem kerül pénzbe, de vannak olyan szituációk, amikor lehet egy kicsit türelmesebb az ember. Pl. ha panaszmentes volt a terhesség, komplikációmentes a szülés, zökkenőmentes volt az újszülöttkori átállás a "földi" létre, nem volt elhúzódó sárgaság, jól szopik a baba, nem tónustalan, nem túl feszes, nem asszimetrikus, csak épp mondjuk nézelődő, nagy súlyú baba, akkor az ember megengedő. Ha a fent felsoroltak közül b.melyik miatt "gyanús" a gyerek, akkor kár halogatni, mert akkor olvashatjuk az önostorozó hsz.okat, hogy miért nem előbb, stb.
 
 


Ja, még v.mi.
Az is számít, hogy szép lassan azért halad-e, fejlődik-e a maga tempójában-mindig arányosan elmaradva a "nagy könyv" leírásához képest, vagy megrekedt és egy helyben topog a mozgásfejlődése.
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, tegnap óta fordul a kislányom hasról hátra önállóan, egymás után többször is, nem csak véletlenül sikerült neki. Úgy látszik nagyon élvezi - főleg a simogatást, szeretgetést utána... Kép MIntha két nap alatt óriásit fejlődött volna, sikongat örömében a játékoknak, mindegyre meg akarja fogni, el akarja érni, néha még a fenekét is megemeli, a lábacskáival próbál elrugaszkodni a földtől. Egyébként nagyon jól haladt a fejlődésben, csak a három hónapos oltás után szörnyen bekeményedett a combocskája, és utána nem volt hajlandó mozogni két hétig. Mire újból emlékezni kezdett a fordulásra, jött a következő oltás, és két-3 hétre megint "lebénult". A múlt héten kapta az t hónaposat, és, bár ez is bekeményedett, most láthatólag nem viseli meg annyira, és van egy csodakenőcsünk is.

Üdv, Zsóka
 
 


Kedves Szülők!

Én egy 24 éves, frissen végzett konduktor vagyok, nagy örömmel vállalnám csemetéjük mozgás és kognitív fejlesztését minden nap, a reggel, illetve a délutáni órákban.
A fősikola alatt tapasztalatot szereztem minden korosztályban a központi idegrendszeri sérült gyermekekkről. ( Ataxia, Athetosis, Hemiplegia, Diplegia, Monoparesis, Tetraplegia/paresis...)
Korábban is dolgoztam már két családnál, ahonnan földrajzi okokból kifolyólag maradtam el, lévén, hogy külföldiek.

Érdeklődni a fodorlinda@gmail.com-on, illetve a 20-320-8484-es telefonszámon tudnak.

Tisztelettel:
Fodor Linda

Fodor Linda
konduktor


Sziasztok tudna valaki segíteni? Pénteken volt 6 hónapos a kislányom 8 kg és már forog hasra és hátra mindkét oldalról. Azt vettem észre pár napja hogy ropognak a térdei. A körzeti orvos azt mondta nem tud vele mit csinálni. Hova forduljak ? Ortopédushoz? Vagy ez normális? Köszi a választ!
briguszka1
Budapest XV. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: