Új privát üzeneted érkezett!

Gabi!

Kisfiamnak most 2 hete tettek be tubust. Reggel bementünk délután haz is jöhettünk. Rövid altatás, utána a magáhoztérést kellett megvárni és kész. Nem jár fájdalommal, utána semmi nem volt. Mennyi idősek a lányok? Miért kell tubus? Hol csinálják?

Nektek is mielőbbi gyógyulást:

Kriszta


Sziasztok!

Mi is bementünk ma a II. Gyermekklinikára, de Daróczi(Y?)-ra kb. 30-an vártak, úgyhogy egy másik dokinőhöz mentünk be, akiről azt állították a betegek, hogy még nála is jobb. Ő azt mondta, hogy olyan fülszúrás vár a kicsire, hogy egész életében megemlegeti, és olyan váladékszívás, amei iszonyatosan fáj "mintha az agyát szívnák ki, azt fogja érezni". Ezen kívül felírt kb. 6 féle gyógyszert azzal, hogy szedjük egy hétig az antibiotikumot, utána jön a szuri meg a többi. Elmenekültünk a Madarászba, ahol egy másodperc alatt felszúrták a fülét, antibiotikumot is írtak, az igaz (Amoxicyllin? Ilyesmi-ismeritek?), azt mondták, hogy az ilyen ájdalmas fülszúrás ijesztgetés, és Sami kb. fél percet sírt, még annyit sem.

Most izgulok rettenetesen, hogy mi lesz. A tubust mikor alkalmazzák?

Mindenkinek mihamarabbi gyógyulást!

Éva
 
 


Szia Kriszta!

A lányok 2, illetve 5 évesek. Nyáron kivették az orrmandulájukat a Lászlóban. Most úgy tűnik, hogy a fülükben váladék van, ami nem biztos, hogy magától ki fog ürülni. A gyerekorvosunk szerint az orrmandula-műtét után általában a tubus következik. Remélem, mi elkerüljük, bár nagyon megnyugtattál a válaszoddal Kép, köszönöm! Azt hittem, hogy ezzel is bent kell esetleg maradni pár napig. Most nagyon bízom a sóbarlangban, remélem beválik!
Nagyon sajnálom, hogy a kisfiad ilyen nehezen jön rendbe. Mielőbbi gyógyulást!
Gabi
 
 

 
 

Krisztike!

Az antibiotikumos idoszak alatt is folyt a fule? Nem lehet, hogy az folyik most, ami amugy felhalmozodott eddig es ezert kellett olyan sokszor felszurni a fulet?
Kivancsi vagyok mit talalnak nala? Hihetetlen, hogy egy ful ennyi bajjal jar!
Mi is most probalunk kikecmeregni a sajatunkbol: csutortokon kell visszamenni a fulevel, amugy az orra miatt holnap megyunk.

Kulonben ti mikor voltatok a Daroczinal? Mi f10-f12 voltunk ott. Ti?

Eva! tudsz angolul?
http://www.ent-london.co.uk/guides.html#guide1 ez egy eleg jo oldal normalis leirassal.

Klaudia
 


Rizike!
Ez így igaz, hogy nála mindig rengetegen vannak. A másik doktornő - tudom ki az nem akarok nevet írni - mindenkit ezzel "ijesztget", hogy rávegye az altatásos felszúrásra. Nekünk is mondott ilyet és nem engedtem, felmentem a miénkhez és némi érzéstelenítés után fél perc sírással túl volt rajta. Szerintem a piszkos anyagiak álnak a háttérben, nem részletezem tovább.
Gabi!
A tubust azért még millió dolog meg szokta előzni, sokszori felszúrás ( sajnos), kivizsgálások és csak utána jön a tubus.
Klaudia!
A fülét a műtétkor kitisztították, ezért is elkeserítő a mostani helyzet. Mi 11-12-ig voltunk, de az a helyzet, hogy mivel Gergő pár hónaposan már odajárt, így mi "soronkívül" megyünk be hátul - ez tegnap 3/4 óra várakozást jelentett. Ma kettőkor kell hívnom a vérvétel miatt, kíváncsi vagyok mit mond. Az, hogy elmegyünk máshoz maradjon kettőnk között. Ő tényleg jó szakember, lelkiismeretes is, csk attól félünk, hogy valami olyasmi van Gergőnek amivel ő még nem találkozott és a fülészeti klinikán mégiscsak több bonyis esetet látnak. Egyébként Gergőnek tegnp már 38,6 volt a láza és csak több lázcsillapítóval sikerült lenyomniKép


Sziasztok!

Én sem gondoltam, hogy ennyi szörnyűség lehet a füllel. Nálunk most semmi evés nincs, szegény már teljesen le van gyengülve. Tudom, feljebb már kérdeztem, de mégegyszer megpróbálom: ti kaptatok már Amoxicillin-t fülre- megfázásra? Bejött?
Bár, ahogy olvaslak titeket meg magamat, mintha semmi nem jönne be...Kép
Igaz, hogy akinek egyszer felszúrják a fülét, utána ezerszer fel fogják?! Most ezzel ijesztgetnek.
Kriszti, akkor örülök, hogy nem maradtunk annál a dokinál! Daróczy-t nem mertem megvárni, mert annyi beteg gyerek között nagyon féltem, hogy még betegebb lesz. Hivatalos dokinőnk viszont egy fél percet sem tétovázott a felszúrással. Hogy lehetséges, hogy ezt a gennyes folyást, ami a ti kicsijeiteknek van, nem tudják megállítani?! Esznek legalább? Én amiatt vagyok a padlón, hogy Sammi evése a nullával egyenlő +3szopi naponta. Rengeteget fogyott, majdnem 12 volt, mostmár 9 körül van.KépKép
 
 


Klaudia, köszi a linket, megnézem!!!
 
 


Éva, nem találom a mélcímed. Ajánlani szerettem volna neked a mi dokinkat. Ha érdekel, kérlek írj mélt: kisklarus@freemail.hu
Puszi, Klára
 
 


Sziasztok!

Klára, írtam mélt!

Mi van, ha az antibiotikumtól hasmenése lesz a gyereknek, és alig eszik?
 
 


Éva, én meg válaszoltam Kép
Adjál neki Smectát a hasmenésre. Szopizzatok buzgón. Majd elmúlik előbb-utóbb. Tudom, milyen ez a hasmenés, lényegében csak víz folyik a pelusba... Kitartás.
Ölellek, Klára
 
 


Rizike!
Mi most rengetegszer szedtünk Amoxicillint, állítólag fülre a legjobb, de hát mint látjuk...
Félreértés ne essék, csak Gergő füles. Krisztián asztmásKép Neki volt 2 hetesen tüdőgyuszija akkor mondták, hlgy valszeg kiskorában érzékenyebb lesz a tüdeje, hát bejött. De jól kezelhető.
Az egyszer felszúrják és utána mindig egy baromság. Abból adódik, hogy vannak gyerekek akik erre hajlamosak. Na nekik sajna tényleg többször van ilyen, de ennek semmi köze a felszúráshoz. Én most látom mi jön ki egy picike fülből, ha az bennt feszít a spontán kifakadásig az bizony nagyon nagyon fájhat. Sajna Gergő sem eszik már, de nem tudok mit tenni. A sok antibiotikum okozta étvágytalanság és hasmenés ellen ( inkább utóbbira használ ) jó az élőflórás joghurt, vagy a Protexin nevű szer.
Mennyi idő alatt fogyott le ennyire? Ez azért már komoly. Vérkép? Mit mond a gyerekorvos? Ne hagyd ezt ennyiben, ha nagyon legyengül akkor nem fog meggyógyulni.


Megjöttünk. Elkeseredés a köbön. Nem vállalta el, mert nagyon csúnya és lehet, hogy meg kell műteni és a fülészeti klinikán 2 éves kor alatt nem tudnak altatni. Nagyon rendes volt, egy órán kereztül vizsgálta meg beszélgetett velem, de nem tud mit tenni. A Heim Pál kórházban ismeri a főorvost, felhívta, hagyott neki üzenetet, hogy holnap reggel mindenképp fogadjon minket, nomeg egy kórházi beutalót is kaptunkKép
Még mindig 38,5 a láza, nem eszik, nagyon ki vagyok már borulva miatta. Ebben a npban bíztam. Most meg a holnapiban. A Schulteis Judit ( Gézengúzos fő fő doki ) is azt mondta, hogy lehet hogy meg kellene műteni. Nagyon félek ettől, az már egy komoly nagy műtét, felnyitva a füle mögött. Antibiotikumot nem kaphat, mert a torka és a mandulája csupa gomba. JA és az előző dokinénink is azt mondta telefonon, hogy neki már nincs több ötlete, találjon ki az immunológus valamit. Az pedig már kivizsgálta és nem talált semmit.


Krisztike!

Ez eleg lehangolo! A fule mogotti mutet mit jelent? Azt, hogy megle'kelik? Anyukamnak volt ilyen gyerek koraban, de azt hittem ilyet mar nem csinalnak.
Kitartas! Azert gondolom a Heim Palban biztos tudnak segiteni!


Rizike!
Az Amoxicillin tenyleg nagyon jo gyogyszer kulonosen fuleseknek, bar szerintem egy ido utan mar nem hat. A nagyobbik fiam is fules volt es gyakorlatilag 2,5 eves koratol azt kapta (Angliaban ez a szokas a fulgyulladasra), de az utolso alkalommal (mar 4 eves volt), amikor mar 3x-4x ugyanazt kapta heti kihagyasokkal mar nem hasznalt es vegul jott a grommet (tubus), orr- es garatmandula kivetele. Amugy elotte mindig bevalt, 24-48 oran belul sokkal jobban volt az egesz betegseget illetoen: natha, laz, fulgyulladas, etvagytalansag.
 


Sziasztok!

Csak beugrani tudok, mert Sami még nem alszik (egyébként 7-körül szokott elaludni). Ez a súlyveszteség augusztustól idáig alakult ki, több betegség, köztük egy hasmenéses vírus (Rota?), influenzák és a Fül.
Egyszerűen nem tudom elhinni, mi történik ezekkel a kicsikkel, komolyan. Hogy képesek pl. ennyi antibiotikumot beszedeni?!Ti jártok egyáltalán ki velük, gyerektársaság, ilyesmi? Én már ezer év óta nem mertem kivinni, a hét elején kivittem, baba-klubba, másnap már újra beteg lett (a fülön kívül, ami stagnált, újabb nátha, piros torok, stb.)

Kriszti, de mit mondanak, hogyan jutott idáig a kisfiad füle? Nem félrekezélesek miatt?
Most, ha nem hangzik balfácánul, én ajánlanám a mi dokinkat, akinek feljebb leírtam az elérhetőségeit. Csak azért merem, mert nagyon jó orvosnak tartják, egyfolytában műt egyébként, főorvos a Madarászban. Talán ő az igazi.

Klára, megyek olvasom! Ahogy S elaludt!

Köszi a törődést, lányok! JOBBULÁST, mindenkinek nagyon szurkolok!
 
 


Klaudia, most látom, hogy írtál, de mennem kell S-hez, ha elaludt, olvasom!Kép
 
 


Rizike!
Az orvos ma ( aki nem vállalta ) azt mondta, hogy eddig tökéletes amit csináltak vele. Szóval nem félrekezelés, egyszerűen nem tudom, hogy mi és eddig választ sem kaptunk. Talán holnap. Ha az sem akkor jön a Madarász. Több ötletem nincs.

Semmi lékelés. Ne mondj ilyeneketKép Nem tudom, mi annyit tudok róla, hogy kívülről tisztítják ki a fület. De remélem erre nem kerül sor.

Holnap jelentkezem ha erőm és időm engedi. Még nem tudom mi vár ránk.

Klaudia!
A dokinéni nem tudja, hogy elmentem máshova, ő azt mondta hozzá nem kell visszamenni én meg okosan bólogattam erre. Nem akarok vele rosszban lenni.

Kriszta


Krisztike!

Persze, hogy nem mondtam es nem is mondom. Amugy amikor elmentem hozza, akkor azt mondtam, hogy az interneten ajanlottak. Neki szerintem ez nagyon tetszett. Kép

Mi volt ma? Mar alig varom, hogy beszamolj, ugy izgulok.

Klaudia
 


Szia!

Kapott antibiotikumat. Azt mondta az orvos, hogy erre mindenképp kell és majd utána helyrehozzuk az általa okozott bajt. Egyébként pedig nagyobb a valószínűsége annak, hogy meg kell műteni, mint hogy nem Kép Ami elkeserített, hogy szerinte már továbterjedt a csontokra is valószínűleg. Azt viszont észre kellett volna neki is vennie.
Veletek mi újság?

Kriszta


Sziasztok!

Kriszta, annyira szorítunk nektek Samival!
Nálunk ma tüszős mandulagyulladást állapítottak meg, a fülek "jól folynak" (dokinő), szedjük tovább az Amoxicillint meg a Cataflam-ot.
Most rohanok etetni

É
 
 


Krisztike!

Szimpatikusnak tunt ez a doki? Most hogy-hogy antibiotikumot kapott, amikor gombas a mandulaja?! Erthetetlen! Kulonben mit kaptatok, legalabb olyat, amit eddig meg nem szedtetek?

Olyan furcsanak tartom itt Magyarorszagon, hogy az orvosok nem irjak le a teljes esetet, eddigi kezeleseket, gyogyszereket stb., csak irnak egy-ket latin szot a beutalora es ennyi. Az varjak el, hogy a koritest majd te mondod el, persze ami nekem fontos az nem biztos, hogy orvosilag is az. Emlekszem Angliaban az orvosunk A4 papiron kinyomtatva adta oda, sot meg el is e-mailezte a dokinak. De hat hol vagyunk meg ettol?!

Olyan lehangolo ilyet hallani a mi dokinkrol, most amikor mar azt hittem, hogy tenyleg megtalaltam (altalad) az igazit. Amugy mi egyre jobban vagyunk legalabbis a fulet illetoen, viszont az arcureggyulladasunk meg mindig van (legalabbis eleg sok, sarga trutyi van az orraban), hiaba jarunk mar mult szerda ota atmosasra. Tenyleg ti mennyi ideig szoktatok jarni? Altalaban hany napos egy ilyen kura?

Remelem hamar meggyogyultok!

Klaudia
 


Klaudia!
Egy hét után már biztosan jön a javulás.

A gombásodásra azt mondta, hogy ez nem fog megjavulni antibiotikum nélkül és majd ha rendbejött akkor kikezeljük a gyógyszer okozta károkból. Ez így rosszul hangzik, de most a legfontosabb, hogy a füle helyrejöjjön.

A doki egyébként szimpi volt, csak rohant mint minden orvos, de taln majd legközelebb kifaggatom.

Remélem mostmár ti is rendbejöttök.


Kriszta


Sziasztok!

Mandullagyuszi+fülproblémák: volt már nálatok ilyen? A doki ma azt mondta, lehet, hogy nagyobb az orrmandulája, és MÖGÖTTE van a váladék, nem tud kijönni, és az fertőzi vissza. Egy évesen ki fogják venni az orrmanduláját? Lehet, hogy az IRS kezeléstől dagadt be az orrmandula? Végülis az vakcina. Mit gondoltok?
Házidoki szerint Sami tuti vérszegény, Vitacolan-t kell szednie (ismeritek?), meg teljeskörű vizsgálatok, vérkép, stb.

Továbbra is javulást, írjatok

Éva
 
 


Az orrmandulá nagyon sokszor az okozója a középfülgyusziknak. De az látványosan nagy olyankor, egy jó orvos meg tudja állapítani ha azzal van a gond. Az IRS-től nem dagad be az orrmandula szerintem. Ha még nem volt ilyen akkor javaslom, hogy menjetek el a László kórházban Dr Kriván Gergelyhez. Ő immunológus és sok mindenen tud segíteni. Azt írtad, hogy sokat fogyott is, hátha tud valami megoldást. Nekem Bencust ő gyógyította meg.


Kriszta!

Mi sajnos ugy tunik nem egyhamar fogunk rendejonni. Most megint ki kellett szivni a fulebol, mert ujra termelodott es az orra is rosszabb lett. A fulebol most vett mintat a Daroczi, mert eddig nem lehetett az antibiotikumok miatt. Remelem mar tenyleg vmi kiderul!

Klaudia
 


Nagyon sajnálom. Ngyon meg tudom érteniKép És volt még luk? Nem kellett újraszúrni? Mit mondott? Mióta kínlódik már? Vérvétel eredménye?

Nagyon szorítok nektek, hogy mielőbb meggyógyuljon!!! Hogy viseli?

Kriszta


Szia Kriszta!

Köszi, hogy válaszoltál. Fogalmam sem volt, hogy a kettő (orr-középfülgyuszi) összefügghet. Én is azt gondolom, hogy egy immonológus szakorvosra lenne szükségünk.

É
 
 


Szia Kriszta!

Hetfon mar nem kellett szivni es azt mondta a Daroczi, hogy ez szepen be fog gyogyulni. Most megis volt benne valadek, igy ujra kellett szivni. Szegenyem mar nagyon rosszul viseli, kulonosen ezt a fulszivast. Kulonben ezzel a fulevel mar 3 hete szenvedunk, akkor fakadt ki eloszor, szoval nem tudom mi van. A vervetel eredmenye teljesen normalis, az allergiara meg varni kell vagy 2 hetet.
Amugy a kozerzete teljesen jo, nem lazas, kicsit anyasabb: allandoan felkereckedik es a sarkamban van. Igazabol a taknyossaga idegesit inkabb, az nem akar elmulni.
A Timar doktornovel (Heim Pal) megbeszeltuk, hogy kiveszi az orrmandulajat, de a Daroczi lebeszelt rola. Nem is tudom, hogy jol tettem-e. Dominak, igaz o joval idosebb volt, amiota kivettek a mandulajat, plusz a grommet is bent van semmi baja sincs.

Ti hogy vagytok?

Klaudia
 


3 hét az nagyon sokKép Miért beszélt le róla Daróczi? Mennyi idős most? És akkor most felszúrni nem kellett?
Képzeld el ma nem lázasodott be GergőKép

Kriszta

Rizike!
Immunológust tudok ha kell.


Kedves Rizike, Kriszti, Éva!

most olvasom először az oldalt, ahol erről a problémáról leveleztek. Van egy 4 éves kislányom és bár nem vagyok orvos könyvet tudnék írni a "hogyan lesz a náthából középfülgyulladás, majd hörghurut" témakörben. Nagyon hosszan tudnék írni az általam talált doktornőről és módszeréről, egyszerűen nem tudok elég hálás lenni neki. A lányom füle legtöbbször kifolyt egy rövid nátha után, előtte fogyás, láz, fájdalom, ahova fordultunk ott mindenki szúrni, kivenni, műteni, antibiotikumozni akart. Mióta hozzá járunk nem szúrta fel a fülét és egyszer kaptott antibiotikumot, mandula kivétel pedig szóba sem kerül. Nagyon szívesen írok nektek, ha írtok az email címemre, megadom az elérhetőségét is, különben olvashattok tőle cikkeket a Babapatikában és az Anyák Lapjában is.
Gyógyulás kívánok a babáknak.
Zs
 
 


Nálunk a nátha nem játszik, Gergő problémája független a náthától. Azért szerintem írjál róla, mert sok gyereknél van. no meg a nátha és a hörghurut ( sajna asztmás típusú ) az egyik másik fiamnak van mindig, így érdekel a téma.


Sziasztok!
Bocs, hogy ismeretlenül betörök (bár Krisztikét ismerem Kép de jó lenne, ha tudnátok segíteni.
A nagylányomnál (5 éves)észrevettem, hogy nem hall jól. Nem voltam benne biztos, hogy figyelmetlen, vagy tényleg van valami baj a fülével. Nemrégiben a kisebbikkel mentünk fülészetre (szerencsére csak vaklárma volt), de ha már ott voltunk, megnézettük a nagy fülét is. Kiszedték a fülzsírt (ez a Bethesdában történt) és azt mondták, csinálnak egy hallásvizsgálatot. A hallásvizsgálatot aztán nem ott csináltattam meg, hanem egy másik fülészeten, ahol a fülész doktornő azt mondta a tölcséres vizsgálat után, hogy meg van nagyobbodva az orrmandulája és attól nem hall a gyerek. A hallásvizsgálat sajnos megerősítette, hogy a hallójárat teljesen el van zárva, csak egy apró résen mennek be a hangok. Itt tartunk most.
1. Nem értem, a Bethesdában miért nem vették észre, hogy meg van nagyobbodva az orrmandulája. Nagyon alaposan megvizsgálták.
2. Úgy tudom, ha kiveszik, az újra vissza tud nőni. Akkor ez sem lesz megoldás?
Szeretnénk a műtétet elkerülni, a nagylányom még sosem volt beteg, egy egyszerű injekciótól is retteg, egyszer kapott antibiotikumot életében és nagy leki trauma lenne egy kórházas-műtétes dolog. Meg van egy 10 hónapos kishúga, aki még szopik, szóval nem egyszerűen oldom meg a dolgot. De persze, ha muszáj, akkor végigcsináljuk. Arra gondoltam első körben, hogy elviszem még egy fülészhez. Esetleg tudtok ajánlani valakit, aki nem akar azonnal szúrni, műteni?
Előre is köszi a választ
Üdv
Bucska
 
 


Szia Bucska!

Az a baj, hogy ha tényleg az orrmandulájától nem hall akkor mindenki a műtétet fogja javasolni. Milyen típusú hallásvizsgálat volt? Mit csináltak amiből megállapították, hogy az orrmandula az okozója? Én sajna több fülészt is ismerek, bármelyiket szívesen ajánlom, de ha tényleg az orrmandula akkor ...
Azt viszont nem értem, hogy a tölcséres vizsgálat után hogy tudta megmondani, hogy az orrmandula okozza? Ezt nemegészen értem. A II.Gyerekklinikán van egy tündéri audiológus és egy szintén aranyos fülész. A Heim Pálban is jó az audiológia és a fülészet is. Ezta két helyet megpróbálhatod. A Madarászról is jókat hallottam, de ott nem tudom, hogy van -e audiológia. Ha elmész az fontos, hogy szerintem ne mond meg, hogy eddig mit mondtak, mert akkor tuti műtétet javasolnak. Mondjuk ha sose volt beteg akkor kicsit furi, hogy akkora hatalmas az orrmandulája, hiszen akkor az más panaszt is okozna szerintem.
Ha kiveszik nem biztos, hogy visszanő, és ha visszanő nem biztos, hogy ekkorára. Szóval ettől ne félj szerintem. Sok sikert és minél egyszerűbb gyógyulást.

Egyébként meg ez itt nem egy zárt kör ahova be kell törni. Ez a topik pont azért van, hogy ezeket a kérdéseket megvitassuk.


Sziasztok!

Zsófi Zsuzsa, én nagyon megörültem annak, amit írtál! Igaz, lassan több orvost ajánlanak nekünk kedves jóakarók, mint akikhez épp ésszel el lehetne menni, de egy IGAZÁN jó orvosnál nincs nagyobb kincs, úgyhogy én szívesen írnék a mélcímedre, ha megadod!Kép
Bucska, én már feljebb leírtam a mi (szerintem meglehetősen jó) dokinőnk elérhetőségeit, ő a Madarászban rendel.
Ma "gyógyult"-nak nyilvánítottak minket, habár a teljes vérvizsgálat és vizelet eredményei csak hétfőn lesznek készen. Étvágy nemigen van.Kép
Kriszti! Nagyon jó lenne egy immunológus! Egyéblént az immunológiai vizsgálatok miből állank? Írnátok valamit erről?

É
 
 


Na akkor én itten közzé teszem az immunológusunk nevét, mert neki nem tudok eléggé hálás lenni. Dr Kriván Gergely, a Szent László kórházban dolgozik. Fel kell hívni a központot és név szerint kérni. Azt hiszem kell beutaló, de meg kell kérdezni telefonon.
Az immunológiai vizsgálat abból áll, hogy kikérdez nagyon alaposan, minden papírt vinni kell, még a születéskori zárójelentést is lehetőleg. Utána megvizsgálja ( hallgatás, tapogatás, torok ), majd egy vérvétel. A vérvétel a kulcs. A papírok alapján dönti el, hogy mit nézzen a vérből. A vérvétel eredményét telefonon megmondja, meg azt is, hogy mi legyen tovább. Bencusnál több dolgot is csinált, a mai napig járunk havonta, Gergőnél minden rendben, így neki nem kell többet mennie.

Hétfőn megyünk a Heim Pálba a fülészhez, nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani. Láz már nincs, fülecskék szolídan folydogálnak, neurológiai tünet nincs.

Klaudia!
Mi újság veletek?

Kriszta


Szia Kriszta!

Nalunk minden valtozatlanKép: orr tele van, igy hetfon is mennunk kell, ful most jobb, nem volt valadek. Kaptunk egy uj antibiotikumot, Suprax a neve. Ti kaptatok mar ilyet? A drneni szerint a korabbi antibiotikumok altal legyengitett bakterium erosodott meg ujra, szoval muszaj az antibiotikum.

Fulszurasrol soha sincs szo, mindig csak leszivasrol. Beno' most 15.5 honapos, a Daroczi szerint meg kicsit korai lenne kivenni az orrmandulajat, varnunk kell amig 2 eves lesz, vagy egy ujabb fulgyulladasa hasonlo allapotba nem hozza.

Orulok, hogy Gergo jobban van Kép, remelem hamar rendbe jottok es a mutetet is elfelejthetitek. A Heim Palban kiket ismersz mint jo fuleszeket?

Klaudia
 


Szia!
Az igaz, hogy a 2 éves kort jó megvárni. Még az is elég korainak számít. Hogy hogynem kell szúrni? Nekünk mindig 2 nap alatt záródik a luk és akkor jött az újraszúrásKép

Kriszta


Kedves É,

Az email címem zszs2001@freemail.hu. Szerintem bizonyos dolgokról jobb ott levelezni.
A doktornő akihez járunk (dr. Somi Ildió) a Tüzoltó u.-i gyerekklinika orvosa volt, most már csak magánrendel és publikál. Főleg gyerekekkel foglalkozik, pár hetes újszülötteket hoznak hozzá, akik a kórházban megfáztak.
Az eljárása arra az elméletre épül, hogy ezek a gyerekkori betegségek egymásra épülnek és ha a náthát nem kezeljük megfelelően,akkor biztos, hogy mandula vagy füllgyulladás lesz belőle. A egymással összefüggő betegségeket komlexen kell kezelni. Nem véletlenül hívják fül-orr-gégésznek az orvost.
A kezelés amire járunk 3 részből áll (élettani sóval belélegzéses terápia, utána melegítés,majd vácuumos arcüregöblítés, ami fájdalommentes, amit abból gondolok, hogy a lányom beszélget közben az asszisztensel a kedvenc ételeiről). Otthon folyamatos fülmelegítés és orrspray, vitamin. Erre már akkor érdemes menni, amikor elkezdődik a nátha,amikor 1*2-szer így elkapjuk, akkor nem is lesz belőle komolyabb. Ha már a füle fáj, akkor sűrűbben kell menni ugyanezt végigcsinálni, ha már kifolyt a füle (Lilinek ez a fő problémája, hogy magától kifolyik, ami bizonyos szempontból rosszabb, mint a szúrás)akkor leszívja váladékot (itt volt sírás..) és még ekkor sincs mindig antibiotikum, a mandula kivételről eddig szó sem volt, remélem nem is lesz, pedig volt már nagyon rossz állapotban is.

Magán megjegyzésem, hogy engem teljesen elrémít amit csinálnak néha ezekkel a gyerekekkel. Én azért választottam Ildikót, mert az első orvos volt, akire ha kellett is várni fél órát, becsukta az ajtót leültetett minket, meghallgatott, elmagyarázta mi miért van és eddig mi történt, amiért eddig eljutottunk. A jelenlétében elmúlik a tehetetlenség érzésem a fül problémával kapcsolatban és minden alkalmommal amikor ott vagyunk és látom, hogy mennyien bíznak benne és jönnek az ország minden tájáról megnyugszom, hogy jó helyen vagyok, mert nekem az egy gyerekem a világon a legfontosabb. Eddig ráadásul nem rendelt Budapesten csak Cegléden, mi meg mentünk 80 km-t, ha kellett egy héten 3-szor, mert láttam a gyógyulás reményét.
Mindenkit azzal biztatnék, amivel engem szoktak, mire iskolások lesznek kinövik (vagy nem?).
Üdv
Zs
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, írtam mélt!
Most csak annyit szeretnék kérdezni, átlag mennyi ideig szokott egy AMOXICILLIN kúra tartani? És mi az értelme, ha utána szinte azonnal (ha jól értem) megint kiújul a középfülgyula???
Mi most vagyunk a hatodik napon, hogy szedjük, és ma riasztó jelek voltak (kis hőemelkedés, piros arc, stb.), mintha megint jönne a gyula.
Lehetséges ez antibiotikum szedése közben?!

É
 
 


Rizike!
6 nap alatt nem is gyógyulhat meg. A felszúrás után hányszor nézte az orvos? Le tenyésztették a bacit? Mert lehet , hogy olyan fajta ami nem érzékeny az amoxicillinre. Egyébként mi sajna nonstop szedjük az antibiotikumot, így nem tudok nyilatkozni.


Szia Kriszta!

6 nap alatt nem? Nem értem egyébként: amikor visszamentünk pénteken, és gyógyultnak nyilvánította a doki, azt kérdezte, hányadik napja szedjük. Van-e már öt? Erre én: szombaton lesz az ötödik. Akkor, mondja, még szombaton adjuk be, és hagyjuk abba. Előtte egy perccel, már a vizsgálat után, azt mondta: szedjük még 1 hétig. Zavaros volt nagyon.
Bacit még soha nem tenyésztettek, és a fülszúrás után kétszer látta doki.

Ma nem volt hőemelkedés, megint reménykedem. Csak nem tudom, most beadjam a gyógyit, vagy ne??!!

É
 
 


Hát nem tudom. Mi ált. 10 napig szoktuk szedni, vagy egy üvegig. A tenyészétés fontos.

Ma voltunk dokinál, pénteken meg kell műteni GergőtKép

Klaudia?


Szia Kriszta. Nagyon sajnálom, hogy végülis műteni kell, de akkor biztosan végre meggyógyul, és vége lesz a kálváriának! Elmondták pontosan, hogy mi a baj? Hogy végülis miért szorul műtétre Gergő?

Mi is beszedjük még, ami a 2. üvegből hátravan, aztán vége. Kérdeztem már, tudom, ti kiviszitek a gyerekeket? Közösség, barátok, gyerektársaság? Mennyire érdemes "mozogni" velük? Én félórákra viszem le mostanában (kb. 2 hónapja), de már kezdünk mindketten nagyon elfásulni a folyamatos "lakásozás"-ban.

É
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom a fülesmackók csapatához 2 kismacival. Nagyfiammal (4) túlvagyunk jópár savós majd gennyes középfülgyulladáson , orrmandulakivételen, és 9 hónapnyi szinte folyamatos fülgondok után az immunvizsgálat során kiderült, hogy poratka-allergiás. Kezeljük és azóta tünetmentes, isteni csoda, de 7. hete egyhuzamban oviba jár. Pici fiam (2) 2 hónapja kínlódik a fülével, ezalatt 3x kellett felszúrni, 1x spontán kifakadt, neki kedden vették ki az orrmanduláját. Nem allergiás, immunológiailag teljesen okés. Csak remélni tudom, hogy nála is most már lesz valami javulás.

Krisza,
az indexen találkoztunk már a kruppos topikban, én ajánlottam Törökbálintot. Mi az I. Gyerekklinikára járunk, nagyon szuper a fülész doktornénink. Remélem Gergő pénteki műtétje megoldja a problémátokat. Mit fognak csinálni vele? Milyen állapotban van a füle? Máté is nagyon rosszul viselte az altatás utáni ébredezést, 2 órán át nem lehetett megnyugtatni, rettenetes volt.

Jobbulást mindenkinek!

Sziasztok!

Mona
 


Bucska,
veletek mi van? Ha kell a műtét, akkor ne aggódj, gyakorlatilag ambulánsan megy. Reggel bementünk, 3-kor már mehettünk haza. Nálunk a savós fülgyulladás első és egyetlen tünete a halláscsökkenés volt.
 


Szia Mona!

Nálunk is a nagyobbik gyerkőc ( Bencus ) fülgondjait megoldotta az immunológia - persze előtte orrmandula nekünk is megvolt - és most szept. óta folyamatosan jár az oviba.
Gergő immunológiailag teljesen okés. Pénteken a füle mögött menyitják és mivel az ott lévő csontra átterjedt a gyulladás így azt kitisztítják. Ez egy olyan csont amiben lukak vannak abban levegő. na a levegő helyett neki genny van. Persze ez így nem szakszerű,de kb így van. gergő füléből dől a "majonéz" ( teljesen úgy nézki a színe és az állaga is ), elég ramatyul van.

Kriszta


Kriszta,

és hány napig kell bent maradnotok? Nagyon fogok szorítani nektek, hogy most már jöjjön helyre Gergő füle. Nem nyűgös? És arról nem mondtak valamit, hogy ez mitől lett? Folyamatos orvosi kontroll alatt voltatol, szúrták-antibiotikumozták a kisfiadat, hogy terjedt át mégis a csontra? Hogy érzed, jó dokit találtatok?

Szia!

Mona
 


Krisztike!
Nagyon sajnálom, hogy ez lett a dologból, de remélhetőleg rendeződik a dolog végre. Nagyon szorítok nektek.

Köszönöm a tippeket, lehet, hogy kiakadtok, de úgy döntöttem, letojom az egészet. A halláscsökkenést rajtam kívül senki nem észlelte. Sem a férjem, sem az óvónők. Én is tesztelgetem már pár napja, hihetetlen halk zajokat meghall, amit mondok arra meg néha visszakérdez. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem csak figyelmetlen-e. Olyan szertelen, pezsgőgombóc kislány egyébként is, a saját mondatának a végét is elfelejti néha Kép. Szóval egyelőre nem viszem fülészhez. Nem hiszem, hogy ne lenne más tünete ennek az orrmandula megnagyobbodásnak, meg az is furcsa, hogy 5 éves, már volt egy párszor náthás és soha, senki nem mondta ezt a dolgot, pedig mindig megnézték a fülét. Egyébként a férjem is rosszul hallja a beszédhangot, de meghall olyan dolgokat, amiket én nem. Lehet, hogy tőle örökölte a lányom? Mindenesetre nem fogom kitenni mindenféle hercehurcának, vizsgálatnak, esetleg műtétnek, amikor valószínűleg nincs is semmi gond. Egyébként mióta szóba került ez a műtét dolog, azóta mintha jobban hallana Kép
Köszi mindenkinek a fülész tippeket, jobbulást a gyerkőcöknek.
Üdv Bucska
 
 


Egy hetet leszünk bennt és remélem, hogy jó orvos. Majd nyugtával dícsérem a napot, hisz épp most csalódtam nagyot valakiben. Ezt észre kellett volna előbb is venniKép

Bucska!
Következőt próbáld ki. Ülj le, ő álljon előtted háttal neked. És játszátok azt, hogy amit te mondasz neki meg kell ismételni. És egész halkan mondjál neki egyszerű szavakat. Ha visszamondja nagy baj nem lehet.


Krisztike!
Köszi a tippet. Kipróbáltam és mindent tökéletesen hallott. Valahogy néha muszáj az anyai megérzésre hagyatkozni és most úgy érzem, hogy semmi baj nincs vele.
A műtét miatt ne aggódj, kenjétek meg a dokit, (persze ha megtehetitek), nem mintha anélkül nem csinálná tökéletesen, de más a hozzáállás. Nem tudom olvastad-e, nekem Adriennt műtötték sérvvel. Mivel kis súllyal született, nem volt még 3 kiló, amikor altatták, epidurálisan érzéstelenítették (nem tudom, miért kellett mind a kettő), 1 órán keresztül tartott a műtét. Az előkészítéssel, meg az egyebekkel együtt jó két óra volt, mire újra láttuk, tiszta idegek voltunk, a férjemmel elszívtunk ketten majdnem egy egész doboz cigit, pedig előtte-utána lebírtuk tenni, de akkor meg voltunk bolondulva. Fel sem bírtam fogni, hogy egy ilyen pici babát, hogy tudnak megműteni, egy ujja sem fér be a hasába a sebésznek. És megcsinálták, semmi baj nem volt. Tudom, hogy most könnyen beszélek, mert már túl vagyunk rajta, de hidd el, nem lesz nálatok semmi baj. Az az egy hét biztos nagyon rossz lesz mindenkinek, de karácsonykor már együtt fogtok ünnepelni, fülbajok nélkül. Muszáj egy egész hetet bent maradnotok?
Üdv Bucska
 
 


Bucska!

Tudod én optimista vagyok, így az fel sem merül bennem, hogy valami baj lesz. Sokkal inkább félek attól, hogy megcsinálják és nem segít, vagy esetleg valami elváltozást, rendellenességet találnak. Tudod neki újszülöttkora óta gond van a fülével és ennek valami oka van. No mg az ébredés a múltkor is viharos volt, most még egy marha nagy kötés is lesz rajta amit majd le akar tépni magáról. Szóval ezért félek. Az egy hetet az kb-ra mondta az orvos, attól is függ, hogy mit találnak, mennyire van begyulladva.

Örülök, hogy jól hall - tudod nálam ez érzékeny pont:
Kriszta

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron