Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

En nem gyerekorvost, hanem inkabb gyerek ful-orr-gegeszt keresek, mert a tapasztalataim szerint kb. 90%-ban nathaval, kohogessel, fajo fullel stb. keressuk meg a gyerekorvosunkat. Egyelore meg Ujpalotan lakunk (honapokon belul Zugloban), es ha valaki tud ajanlani egy nagyon jo ful-orr-gegeszt (akinek a fulfajasrol nem a fulszuras jut eszebe) azt nagyon szepen megkoszonnem. Inkabb a pesti oldalon, de 45p-es autozas meg belefer.
Van egy 4.5 es egy 1 eves kisfiam. A nagyobbiknak mostanaban vettek ki mindket mandulajat es tettek grommetot a fuleibe. Ez mind Londonban tortent, mert eddig ott laktunk. Most a kisebbikkel kezdhetem elorol a fulfajos korszakot, de nem szeretnek fulszurast. Olyan orvost keresnek, aki egy problemara tobbfajta gyogymodot is talal es a szulovel egyetemben valasztja (-juk) ki a gyerek szamara a megfelelot.

Koszi szepen!
 


szia p klaudia!

az az igazság? hogy én nem tudok neked segíteni mert én Hjdúszoboszlón lakom és nekünk Debrecenben van eyg nagyon jó füll-orr-gégészünk:
én inkább a fülfelszúrással kapcsolatban szeretnék írni:
Nekem mind a két gyerekem nagy fülfájós és mi ismerős útján kerültünk nagyon jó orvos kezébe(orvosok körében is nagyon elismert)
amikor kezdtük az első gyerkkel a fülfájást akkor nagyon tapasztalatlan voltam ebben a témában és nem nagyon akartam? hogy felszúrják a gyerek fülét? de amikor ehhez a dokihoz kerültünki akko)r neki is elmondtam hogy nem szeretném ha felszúrná a fülét
Ő ekkor nekem elmagyarázta? ogy az ő saját két és fél éves gyerekének is felszúrja inkább a fülét: nem értettem még akkor se hogy miért jó
A doki elmagyarázta? hogy amikor a gyerek füle fáj azért fáj mert a genny váladék nyomja a dobhártyáját a gyereknek
Abban az esetben ha az orvos beavatkozik és felszúrja ő a doghártyának azon a részén szúrja meg egy picike tűvel ahol a hallását nem károsítja és szinte nap múlva beforr magától
De ha nins a gyerek füle felszúrva két lehetőség van:
a: a váladék magától kiszakítja a dobhártyát és kiürül a fül ennek a következménye hogy lehet olyan helyen szakad meg a dobhártya ahol a hallása károsodik a gyereknek és nem egy picike lyuk jön létre mintha tűvel szúrnák hanem sokkal nagyobb ahogy reped a dobhártya
Ennek sokkal több idő kell a gyógyulásának valamint ahogy már említettem hallása is károsodhat lehet hogy csak egy időre de lehet maradandóan: nálunk már volt hogy a nagyfiamnak az elején nem szúrta fel a doktornő de semmit nem adott a gyerek egész esyte vergődött a fájdalomtól és reggelre megfolyt a füle innenzől kezdve három hétig ha a háta mögött beszéltem nem értette ekkor váltottunk orvost

B: második lehetősg ha nem szúrják fel és nem folyik met a fül akkor másik utat vjálaszt a váladék és megindul az agy felé és a gyerek agyhártya gulladást is kaphat:
Erre mondják hogy nem játék a fülgyulladás

Az az igazság hogy én sem nyugodtam bele hogy mindig szúrkálják a fülünket hanem mi a homeopátiával próbálunk segíteni azon hogy próbáljuk elkerülni a fülfájást: Nálunk elég jó eredménye van ennek a homeopátiának
Kisebbik fiam ha bármikor betaknyosodott mindig a füll-orr-gégészeten kötöttünk ki mett soha nem folyt az orra hanem mindig a fülére ment és mi találtunk olyan bolgyót amitől folyik az orra: Már kétszer voltunk úgy taknyosak hogy nem kellett a fül orvoshoz mennünk:

Mi így próbálkozunk mindenfélével? hogoy a gyerekenek jobb legyen:
Ha esetleg érdekel a homeopátiás orvos neve és elérhetősége azt meg tudom adni nektek még könnyeb is mert ez a dokinő bp-i:

Bocsi ezért a sok kettőspontért de a gyerekek nem tudom mit csináltak a géppel de nem üti a pontot? vesszőt:

Krisztaa
 


Krisztaa, Klaudia, sziasztok!

Mi is fül-orr-gége osztályokat látogatunk mostanában sűrűn, mert az 1 éves kisfiamnak másodszorra van középfülgyulladása. Kétségbeejtő volt, amikor egy antibiotikum-kúra után 2 héttel előállt egy csaknem ugyanolyan erősségű gyulladás. A Madarász kórházban találtunk végül, nem csekély keresgélés után egy nagyon megbízható doktornőt, Dr. Horváth Zsuzsanna a neve, főorvos, a száma: 06 30/589-5288, a kórházban 450-3700, magánrendelése a XII. ker. Kiss János alt. utcában van, a 48/b-ben. Szerdán Diósdon, de gondolom, oda nem akartok elutazni. A kórházban mi egy hétfői napon "csíptük el", hogy ott mikor rendel, azt ott kell megkérdezni. Őt nyugodt szívvel merem ajánlani, Klaudia!

Krisztaa, engem nagyon érdekelne a homeopátiás megoldás, írd meg légyszi a doki címét, meg egyebeket! Horvát doki véleményét még nem ismerem homeo-ügyben, de holnap megyünk hozzá, megkérdezem.

Sziasztok

Éva
 
 

 
 

Éva!

Dr. Kovács Gabriella 06-1-316-4285
Ezen a számon el tudod érni. Nekünk nagyon jó dolgokat mondott. Sajnos nekem is elegem volt a sok antibiotikumból. egyszerűen néha nem értem az orvosokat.
Nagyon nehéz dolog ez a fülfájás.

Ez a doktornő mit szokott csinálni felszúrja vagy antibiotikumot ad? Meg egyáltalán mit szokott mondani hoy mit csinálj a gyerekkel?

Kiváncsi vagyok mit fog mondani!

Krisztaa
 


Szia Krisztaa!

Hogy vagytok? Régen jártál felénkKép

Szeretném elkérni a f-o-g dokitok nevét és elérhetőségét. Dorkát elküldték vizsgálatra és valami tutijó orvost keresnék. Mondjuk neki nem a fülével van a gond, kicsit hörögve vesz levegőt, meg horkol is mintha nagy lenne a mandulája. Viszont nincs megfázva.

Köszike, ha elküldödKép

Krisz

Krisz
 


Sziasztok!

Szerencsémre nem vagyok járatos a f-o-g dokikban, csak kérdezni szeretnék tőletek, akik már többször kínlódtatok fülekkel.
Mindenütt azt olvasni, hogy a porszívós orrszívó használata sokat segít a fülproblémák megelőzésében. Ti látjátok-láttátok ennek eredményét? Szerintetek is működik valamennyire, vagy nektek az sem jelentett változást?
A másik ilyen a kövirózsa. Nálunk csak enyhébb fülfájások voltak a nagylányomnál, de arra mindig bevált. Problémásabb gyerkőcöknél van hatása? Próbálta valamelyiktek?
Bocsi, hogy kicsit off, csak kiváncsi lennék a tapasztalataitokra.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Ildi, nálunk az orrszívóhasználatnak annyiban mindenképp pozitív a hatása, hogy amióta tényleg nagyon becsületesen szívom Sami orrocskáját (az utóbbi négy napban, kb. napi 15-20-szor, szegény már halálosan elege van), azóta nem ment rá a fülére, be sem lázasodott, míg előtte ugye kétszer középfülgyuszi.
Kövirózsát még nem használtunk, nem is ismerem, de többen állítják, hogy nagyon jó, úgyhogy a mai dokilátogatásokon mindent megpróbálok megtudni róla.

Éva
 
 


Szia Krisszie!

Bocsi, hogy régen voltam felétek, de mostanában kezdtem el megint intenziven internetezni, mivel megint itt van a bentülős korszak a tél.
Megígérem el-elnézek mostanában oda is!

Na szóval a fül-orr-gégész neve: Juhász Attila
Tel: 06-30-528-9365
Nagyon tudom ajánlani, velünk nagyon rendes mindig.

Ti hogy vagytok?
Nagy már a lányod? Mi most nem dicsekedhetünk azzal, hogy jól lennénk mert összeszedtünk valami virust és természetesen Gerinek a fülére ment. Most jöttünk haza a dolitól mind a két fülét felszúrták. Nagyon bánt a dolog de most nem tudtam neki semmilyen homeos bogyót bevetni mivel semmi előzménye nem volt csak reggelre megfolyt a gyerek füle. Nem nagyon örültem hogy fül szúrás lett belőle, de mikor haza jöttünk láttam hogy mi folyt ki a gyerek füléből! Hát az nem semmi volt szinte darabos genny volt, az a csoda hogy nem fájlalta a fülét éjszaka.
Na szóval ennyit rólunk! Re3mélem hamar átvészeljük, bár Gerinek nagyon jó a kedve nem látszik rajta hogy bete4g lenne!

Minden jót Nektek!

Krisztaa
 


Pildi!

Hát sajnos Nálunk nem minden eseben segít az orrszívás. Úgyanis nagytöbbségében azért fájdul meg a gyerek füle-mármint nálunk- mert egyáltalán nem folyik az orra. Tehát nálunk nincs mit leszívni. Sajnos nekük a gyerekek ezt az apjától örökölték. a váladák nem az orrukon jön ki, hanem egyből a fülükre megy. Bár mostmár a nagyobbik fiamnak aki már 5 éves nála már sokkal jobb a helyzet lassan ki fogjuk nőni. Én észre is veszem rajta a javulást. A kicsi még nagyon messze van a kinövéstól.
Ezért fordultam a homeo felé mert egyszerüen hiába csináltam a bevett szokásokat nálunk az sem produlát orr folyást. Szerencsére homeo bogyók között találtuk meg azt a bogyót amitől folyik is az orrunk.
Itt megint ütköznek az orvosok véleménye mert amikor még az elején jártunk egyik orvostól a másikig volt aki azt mondta ne szívjam a gyerek orrát sokat mert minnél többet szívok annál több termelődik.Szóva nem tudom, az biztos mióta szedjük a homeos bogyót és folyik tőle az orrunk és én szívom is neki elég sűrűn azóta emiatt nem fájt a fülünk.
Viszont ez sem mindig elég mivel most jöttünk sz orvostól ismét felszúrták a fülünket, igaz nem fájt neki, de reggelre kifolyt maától. Valószinű valami virus ment a fülére és közben a gyerknek semmi baja nem folyik az orra nem lázas stb.
Sajnos neb egyszerű ez a fül ügy főleg annak aki ezt örökölte mint mi mert nme tudunk mit csinálni vele. Kinövi valószinűleg.
Kövirózsa nekünk nem segített ha fájt a füle a gyereknek, ha meg egyáltalán nem fájt csak kifakadt mint most nem volt alkalmaam se bármit csinálni.

Mindenesetre mindent ki kell próbálni mert lehet az egyik gyereken nem segít a másikon meg igen. Ezért próbálok mindenkit én is kérdezni hátha olyat tud tanácsolni ami rajtunk is segít.

Krisztaa
 


Rizike!

Kiváncsian várom, hogy mit mond nálatok a doki!

Nagyon jó egészséget Nektek!

Krisztaa
 


Sziasztok!
Fül témában sajna elég tapasztalt vagyok. Bence fim most 3,5 éves és egy szezon ( ősztől tavaszig ) alatt kb 10-szer szúrták fel a fülét. Közben elkerültünk immunológiára ahol megtalálták minden baj forrását most kezelilk és szeptember óta óvodás de mi még orvosnál nem jártunk.
gergő viszont 9,5 hónapos és tulképp születése óta van gond a fülével. Előszőr csak azt vették észre hogy nagyotthall. Kapott készüléket, majd 5 hónaposan orvost váltottunk aki kiderítette, hogy "csak" tele van a füle trutyival. Nagy nehezen kigyógyította belőle, de azóta ahányszor elmegyünk kontrollra ( most 3 hetente mentünk ) mindig tele volt. Most - ha kibírja a füle az egy hetet - jövő héten beültetnek neki egy tubust. Remélem az segít.
A Becus fülproblémái szintén általában a nátha előtt kezdődtek, így előbb szúrták, utána jött a nátha.
A felszúrásról én is úgy tudom, hogy sokkal jobb ha időben felszúrják, mintha magától kifakad. Húsvétkor volt Bence utoljára beteg és az ügyelet nem csinált semmit, csak felírt antibiotikumot amit előtte is szedett ( akkor kivételesen nátha volt előtte , de már meggyógyult belőle ). 2 nap múlva jutottunk el a mi orvosunkhoz. Hát annyira még sose fájt a szúrás szegénynek mint akkor. És előtte eghy éjszakát végigsírt a fájdalomtól. Rossz végignézni mikor felszúrják a fülét egy kisgyereknek, de tudom és tapasztaltam, hogy utána megkönnyebbül. Mi a II. Gyerekklinikára járunk Dr. Daróczi Katalinhoz. Bárkinek szívesen ajánlom, nagyon jó szakember és hatalmas szíve van. Nem is tudom mi lenne velünk nélküle.

Ja kövirózsáról annyit, hogy nekünk azt mondták, hogy a középfülgyuszit a dobhártyén kívülről aztán tök mindegy mivel kezeled, mert a baj belül van. Ha meg kifakadt vagy felszúrták akkor szigorúan tilos bármit is a fülbe cseppenteni. A melegítés - ha nem lázas a gyrek - sokat segít.


Krisztaa, Eva, Sziasztok!

Erdekes a fulszurast, mit gyogymodot ilyen oldalrol is latni. A kerdes persze akkor van ha a gyerek nem lazas, nem fajlalja a fulet csak mar tobb hete nathas es nem mulik. (Nagyobbik fiam mindig sirt es esetenkent be is lazasodott - szoval egyertelmu volt)

Eva, koszi a doktorno nevet. Esetelg dr. Sulesz Monikarol (Madaraszban volt ugyeleten) nem hallottal?

Az orrporszivoval kapcsolatban nekem is az a velemenyem, hogy egy bizonyos pont utan a sok szivas tobb valadekteremelest eredmenyez.

Klaudia
 


Klaudia!
Írnál nekem arról, hogy milyen a grommet, hogy bírta a műtétet, mennyit segített, stb. Mint írtam jövő héten tesznek be Gergőnek.

Köszi: Kriszta


Szia Kriszta!

Az igazsag az, hogy nekunk Londonban tettek be, szoval csak az ottani tapasztalataimat tudom leirni.
A grommet az egy nagyon pici, szemmel alig lathato csovecske, amit a dobhartyaba helyeznek bele. Nalunk a fiunkat elaltattak, igy o semmit sem erzett belole: sem a mutetbol, sem utana. Azota nem fajt a fule, igaz a mutet iden juliusban volt. Rutin mutetnek hivjak, gyakorlatilag 20 perc alatt megvan altatassal egyutt. Utana az ebredes az nem annyira jo, hiszen elaltatjak, ebredesnel mindenkeppen legyel ott.
Grommetos gyerekeknek vigyazniuk kell, hogy ne menjen viz, kulonosen szappanos viz a fulukbe, mert ahogy kifele a szaritas mukodik, ugy befele viszi a vizet. Furdeskor eleg ha az ember egy kis vazelines vattat tesz a fulukbe.

Meglatod, tenyleg semmi kulonos, en azt mondanam, hogy egy oltas sokkal rosszabb.

Ha van meg kerdesed nyugodtan ird meg!
Klaudia
 


A Madarászos S. Mónikával nekünk volt tapasztalatunk. Iszonyatos a stílusa, baromira zavarja, ha gyereket lát maga körül, megbeszélni vele igazából dolgokat nem lehet, de profin szúrta a lányom fülét, pedig igencsak viaskodott, és elsőre eltalálta azt az antibiotikumot, amitől úgy gyógyult Zsófi, hogy közben semmi mellékhatás nem jött elő. ez a háziorvosunknak nem szokott sikerülni.
Amúgy én sem vagyok fülszúrás-ellenes. Azt a feszülést, amit a dobhártyára gyakorol a genny, nem kívánhatja ember a gyerekének. És igen, ha szakad, az kb. olyan, mint a gátmetszés helyett a gátrepedés. Sokkal rosszabb. Így egy másodpercig fáj, és utána ürülhet, tisztulhat a fül és nem alakul ki halláskárosodás, stb.
Ha nem eléggé folyik a gyerek orra, de azért tudható, hogy tele van, akkor Salvus vizet szoktam csepegtetni, de a sóskamra is csodákra képes.
 
 


Klaudia!

Miért kellett nektek ezt a csövecskét betenni a gyerek fülébe?

Krisztike01!
Olvasom, hogy sajnos nállatok is elég baj van a gyerekek fülével. A immunológián mit találtak? Mi volt a baj forrása?
Én úgy döntöttem hogy felviszem Bp-re ehhez a homeopátiás drnőhöz Gergőt. Akármikor felhívom telefonon nagyon hasznos dolgokat mond és amit ajánl bogyókat mindig segítenek. Ráadásul Ő azért kezdett foglalkozni a homeopátiával mivel az ő lánya is nagyon fülfájós volt. Tehát úgy gondolom, hogy biztos tud nekünk sgíteni.
Én úgy látom, hogy a szokásos rutin antibiotikum nem segít. Nekünk olyan is volt hogy elszedtunk egy doboz antib-ot és amikor vissza vittem konrtolra ismét felszórták mert nem ürült ki teljesen a füle ja és persze még egy doboz antib.
Mi most teljesen a homeo felé fordultunk.
Ha gondolog a cimét megtalálod egy kicsit régebbi hozzászolásomban.
Mindenjót Nektek!

Krisztaa
 


rjuli!

A salvus viztől és a sóskamrától elindul a gyerek orra?
A sóskamrát a fülfelszúrás után is ajánlják?
Mi a helyzet a sós pipával ami olyan mint a sós kamra csak otthoni használatra? tudsz erről valamit?

Krisztaa
 


Krisztaa!

A Bencusnak derült ki az immunológián, hogy egy bizonyos baci ellen nem termel ellenanyagot a szervezete. Nála mindig ez tenyészett ki a fülből jött gennyből. Ezt sajnos oltással sem lehetett pótolni, így most immunglobulint kap. Nála próbálkoztunk homeo-val, de nem jött be. Gergőnél semmi eltérést nem talált az immunológia, így neki most jön a tubus.
Egyébként a mi dokinénink ha gond van a füllel akkor minden nap - de legalább minden másnap - visszarendel. Így nincs olyan, hogy beszedjük a gyógyszert és utána derül ki, hogy nem használt. Tényleg nagyon lelkiismeretes.

Kriszta


Krisztike!

Nekünk sosem csináltak tenyésztést a gyereknek. Vagy ezt az immunológián csinálták?
Lehet én vagyok értetlen de ez a tubus miért kell Gergő fülébe?
Minden esetben amikor fáj a gyerek füle esztek antib-ot?

Krisztaa
 


Krisztaa!

Nekunk azert kellett a csovet betenni Domi fulebe, mert az utolso evben 4x volt fulgyulladasa egymas utan (2 hetes szunetekkel, elotte ritkan). Mi Londonban laktunk, igy egyszer sem szurtak fel a fulet, mert kint ugy tartjak, hogy a szurastol nem folyik ki teljesen a genny, inkabb antibiotikummal kezelik es ha nagyon rossz, tehat nem mulik, akkor kovetkezik a grommet (amikor nem csak kifolyik a cucc, hanem ki is szivjak).
Kulonben most hallottam a hazi orvosunktol, hogy az angolszasz orszagokban az antibiotikumos eljarast alkalmazzak, mig a ne'met tipusuaknal a fulszurast. Talan a kozeput a megfelelo, hiszen egy kelest, amig nem erik meg nem erdemes kiszurni.
Gondolom ebben is ugyanaz a helyzet mint a futyi/fityma kerdesben: vki azt mondja, hogy mar koran vissza kell huzni, vki meg csak keson. Megfelelo vagy helyes valasz talan nem is letezik.

Klaudia
 


Krisztaa!
Nálunk a fülészeten minden alkalommal elküldik a leszívott cuccból a tenyésztést. Ez nagyon fontos, hiszen innen lehet tudni, hogy mi a jó rá. Bencének mindig volt benne baci, így ő mindig kapott gyógyszert. Gergőnek nincs baci így most pl. gyógyszer sem volt. A tubus azért kell, hogy kijöhessen a cucc plusz kiszellőzhessen a középfül. Nekünk a szúrásnál ki is szívják.

Kriszta


Krisztaa!

Igen, a salvustól leszívhatóvá válik, a sóskamrába pedig csak zsepivel érdemes bemenni. Nekünk van sópipánk, de az macerás, inkább nagyobbacska gyerekek tudják használni, és nem úgy vettem észre, hogy attól az orrfolyás változik, inkább a köhögésre lehet jó?
A fülszúrás utáni kamrát kérdezd meg a fülésztől, mi az arcüregszúrást úsztuk meg vele.
 
 


Sziasztok!

Sajnos eljott az ido nalunk is a fulszurasra. A nagyobbik fiamnal eddig mindig megusztuk, de a kicsinel sajnos az antibiotikum nem segitett. Csak annyit szeretnek kerdezni, hogy normalis dolog-e, hogy a gyerek fuljarata veres fulszuras utan? Ugy ertem a vatta, amit beletett az orvos veres lett, vagy ez pont azt jelenti, hogy nem profi modon szurtak fel a fulet?

Klaudia
 


A II. Gyermekklinika merre van?

Klaudia
 


A IX, ker, Tűzoltó u. Nálunk is véres szokott lenni, de csak egy picit. Szerintem ez normális, mert eddig a két gyereknek kb 20- szor szúrt, mindig ugyanolyan volt, ennyiszer nem lehet rosszul csinálni.
Nagyon sajnálom, hogy fel kellett szúrni és mielőbbi gyógyulást kívánok.

Kriszta
Még egy kis drukk és kedden meglesz a tubus


Nekunk reggelre sajnos nagyon veres lett, igy elvittuk a Heim Palba, persze ott azt mondtak, hogy ez normalis es akar meg tobb napon at is folyhat a fulebol a veres cucc. A doktorno (dr. Timar Andrea Csilla, az ugyeleten), aki szerintem nagyon rendes volt, meg sem tudta kipucolni, Beno dobhartyajan vastagon allt es all a ver. Szoval nem tudom mit gondoljak.

Bp-en is altatjak gondolom a grommethoz a gyerekeket. Meg se fogja erezni, de azert drukkolok nektek.

Klaudia
 


Klaudia!

Nagyon sajnállak benneteket, mielőbbi meggyógyullást kívánok nektek!
Teljesen normális hogy folyik a gyerk füle.
Nagyon fontos ha már egyszer felszúrták,akkor folyon ki teljesen a gyerek füle. Nagyon fontos, hogy felszúrás után melegítsd a gyerek fülét mely elősegíti, hogy a váladék teljesen kiürüljön a füből.
Nekem azt mondta a dokinő hogy az a baj hgoy ha nem teljesen folyik ki a váladék akkor ha egy kicsi is ott marad az egy-két hét múlva felülfertőzősik és kezdődik újra előről az egész.
Ráadásul az antibiotikum miatt a gyerek immunrendszere csak legyengül és mg nagyobb az esély hogy újra beteg legyen.
Ebben az esetben mi a homeos drnő által ajánlott bogyót szoktuk szedni és így legalább 3 napon keresztül kifolyik a gyerek füle.
Nálunk most az történt, hogy a gyerek nem volt lázas nem folyt az orra nem fájt a füle csak reggelre megfolyt a füle!
Elvittem a orvoshoz ahol felszúrták a fülét.
Hazajöttünk antibiotikumot nem kapta meg a gyerek hanem azt a bogyót amit a drnő ajánlott és így most teljesen kifolyt a füle(2. napja hogy már nem folyik) és úgy néz ki már kezdünk rendbe jönni antibiotikum nélkül.
Nagyon féltem hgoy nehogy valami bja legyen a gyereknek, de a drnő azt mondt ha már egyszer utat engedtej a dobhártyán a váladáknak akkor az már nem fog az agy fele elindulni csak persze fontos hogy elősegítsük hogy a váladék teljesen kiürüljön(melegítés,bogyó).

Melegíteni úgy szoktam a fülét, hogy van neki kis tavaszi sapkája amit már csak erre használunk és vettem a gyógyászati segédeszközök boltjából kifejezetten erre a célra hsználható kis tasakot amiben vlami zselé van és ezt a tasakot mikroban megmelegítem és a sapkájába teszem és így van kb.: 25 percig.
Ezt a tasakot lehet fagasztani is ha esetleg megrándul valami és annak a hűtésére szerintem nagyon hasznos, lehet azt hiszem patikában is kapni.

Mielőbbi gyógyulást nektek Klaudia!

Krisztike!
Nektek meg nagyon szorítok, kitartást és jelentkezz ha haza mentetek!

Krisztaa
 


Klaudia!
A felszúrás után ha mindig van vatta a fülében az felszívja és nem szárad rá a dobhártyára. Nekünk is volt, hogy éjjel mégis kieset és beleszáradt. A mi dokinénink ilyenkor csöppent bele valamit ami pezsegve feloldja és kiszívja. Nagyon drukk minden kis füles betegnek a gyógyuláshoz. Holnap megynk be a kórházba, de még hazajöhetünk, a műtét csak kedden lesz.
Még holnap este jelentkezem


Sziasztok!

Nalunk a dobhartya - az ugyeletes doktorno szerint - vaskos, veres valadekkel fedett. Holnap megyunk vissza az ugyeletes doktornohoz, remelem jobban ki tudja pucolni es tenyleg tovabbi baj nem lesz. A ver es talan a sok valadek esetenkent hallocso (ha jol emlekszem) gyulladast okozhat. Mar csak ez hianyozna nekunk!
Ha vegre kikecmergunk ebbol az egeszbol lehet, hogy megkeresem a ti dokitokat (dr Daroczi Katalint- tetszik, hogy a valadekot elkuldi tenyesztesre), bar a Heim Pal-os doktorno is aranyosnak es hozzaertonek tunt.

Nalatok nem nagy az orrmandulaja a gyerekeknek? A haziorvosunk szerint lehet, hogy ez az oka a sokszori fulgyulladasnak (a nagy orrmandula gatolja a szellozest).

Krisztike! Majd ird meg lszi, hogy mi volt! Kivancsi vagyok, meg arra is, hogy a ket orszag eljarasa kozott van-e kulonbseg.

Klaudia
 


Bencusnak már kivették 2 évesen - de ma hallottam alvás közben, egy gőzmozdony hozzá képest..., Gergő még kicsi ehhez, de a fülkürtje jó átfújható, tehát nagyon nagy nem lehet.
A mi dokinénink még egy plusz dolgot csinál amit máshol nem nagyon. Ez a proetz kezelés. Ha egy gyereknek gond van a fülével akkor az orrát is rendszeresn - naponta, kétneponta - átmossáák, ez fájdalommentes és nagyonhatékony.


Meg nem hallottam soha errol a kezelesrol, de nem hangzik rosszul. Meg egy kerdesem lenne: szokek es kek szemuek vagytok? Azt hallottam, hogy erre a tipusra jellemzoek a felso leguti betegsegek.

Koszi a sok infot es sok sikert a grommethoz! Azt hiszem mindenkeppen megkeresem majd a ti doktorneniteket.
 


Világosbarnák és nem kék szeműekKép

Doktornéni aki csinálja a műtétet azt mondta, hogy a műtét alatt fog kiderülni, hogy meg lehet -e csinálni, mert még picike és most is van valami a fülében. Úgy fogalmaztak, hogy most van benne levegő isKép Ugyebár ott csak levegőnek kéne lennie. Drukkoljatok holnap, ha nem leszek nagyon ki ( 6-kor indulunk reggel ) akkor este jelentkezem.


Szia Krisztike!

Hat remelem, hogy sikerul Gergonek betenni a csovecskeket, bar Londonban is azt mondtak, hogy 1.5 eves kortol csinaljak, elotte nem. Ugyanis Benonak, a kisebbik fiamnak mar 9 honaposan volt fulgyulladasa (hozzatok kepest tudom kesobb) es megkerdeztem, hogy mikor lehet leghamarabb betenni a grommetot. Persze biztos vannak kivetelek.

Szegenykem, mitol van mindig ugy tele a fule?

A rendelesi idejet nem tudod veletlenul a dokineniteknek? Vagy be kell jelentkezni hozza? Kell beutalo? Bocs, hogy ennyi kerdessel zavarlak, persze raer a mutet utan is.

Klaudia
 


Klaudia!
Írnék neked mélt, csak kéne cím. Ide küld:
lkrisztikukacenternetponthu

Kriszta


Sziasztok!

Krisztaa, utólag is köszönjük szépen a jókívánságot, talán egyszer tényleg egészségesek leszünk! Kovács Gabriellát holnap fogom felhívni, nem tudom, merrefelé rendel?!
A dokinéninek a Madarászban annyi ideje sincsen, hogy levegőt vegyen, úgyhogy nem mertem még a homeopátiával is nyúzni, de előbb utóbb előhozakodom vele.
A kisfiamnak elmúlt a középfülgyulladása, egyetlen este adtunk neki Cataflam cseppeket, egyébként melegítettük a fülét, nem vittük sehová, viszont egy tüdőgyulladás kezdete? felratú röntgen lelettel távoztunk ma a Madarász esti belgyógyászati ügyeletéről.
Újabb antibiotikumot írtak fel, majd kijelentették, hogy nem muszáj bevenni, belátásunkra bízzák. Hogy lesz-e tüdőgyulladás, ki fog derülni-de ez már egy másik topik témája.

É
 
 


Szia Krisztike!

Hogy ment a csovecske betetele?
Bocsi, hogy eddig nem irtam,de kulfoldon voltunk.

Mi egyebkent most hetfon megyunk vissza a dontornohoz a Heim Palba.

Nektek volt mar olyan, hogy a natha egyaltalan nem akart elmulni, meg a 10 napos antibiotikum kura utan sem?
A Heim Pal-os orrcseppet abbahagytuk (elfogyott; tobbet nem kaphat, mert igy is mar sok napon at szedtuk), orrporszivozas meg mindig megy napjaban eleg sokszor (Sterimarral megspekelve). Nem ertem, hogy miert nem mulik mar el?! Kulonosen azaz orra rosszabb, amelyik fulet vegul nem szurtak fel.

Klaudia
 


Sziasztok!
Krisztaa!

Próbáltam neked email-t küldeni az itteni címedre, de megtelt a postafiókod. Kép Ez állt a levélben:
"...Szükségünk lenne egy jó dokira ilyen téren, mert a fiamnak (4 éves) nagy az orrmandulája, lehet, hogy ki kellene vetetni. Előtte azonban egy f-o-g-szel is szeretnénk konzultálni, valamint érdekelne a homeopátiás megoldás is. Láttam a két doki nevét és elérhetőségét, tudnál róluk bővebben írni? Gyerekhez való viszonyuk, hol rendelnek, stb... A homeopátiás szerről is írnál? Debreceniek vagyunk és nagyon örülnénk minden információnak! Időnk van, a műtétet -ha mégis arra kerül a sor- csak jövőre csináltatnánk meg. (Már nem akarjuk elrontani a karácsonyt, de a náthásság, orrfolyás, orrbeszéd és horkolás oviba kerüléstől állandó társunk. Kép )

Előre is köszi a segítséget:
Üdv: Juca"
A címem: szunyoka@freemail.hu

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Klaudia!
A csövecske bennt van, az altatás eléggé megviselte, de mostmár minden OK.
A mi dokinénink az erős taknyot is kitenyészti ( nem csak a fül váladékát )és - ha kell - minden nap csinál proetz kezelést. Ennek a lényege, hogy hátralógatott fej mellett sóoldatot csöpögtet az orrba és a másik oldalon szívja. Így teljesen kimosható az orr. Ez még a legmkacsabb takonykórt is elmulasztja. Természetesen a megfelelő antibiotikum mellett.
Számomra az a fura, hogy ezt a két dolgot ( tenyésztés plusz proetz ) nagyon kevés helyen csinálják. Pedig szerintem a gyógyuláshoz nagyon fontos. Bocs most láttam, hogy a proetz-t már leírtam korábban.
Ez azt jelenti, hogy egy hétig nem kellett visszamenni? Vagy közben voltatok? Csak mert nálunk a fülfelszúrás után lehetőleg minden nap megnézi a fület, leszívja belőle a trutyit és így gyorsabb a gyógyulás. Remélem mielőbb rendbejöttökKép

Krisztike


Szia Krisztike!

Orulok, hogy minden siman ment a csovecske betetelenel.

A kerdesedre valaszolva, igen egy het mulva mentunk vissza. Eddig, hetfoig ugy nezett ki, hogy minden rendben van, de sajnos kedd este megint elkezdett fajni Beno fule (hetfon hagytuk abba az antibiotikumot). Igy ma elmentunk a ti dokinenitekhez. Nagyon rendes volt, egyelore nem tudja, hogy mit csinaljon, mert mar annyi antibiotikumot kaptunk, hogy ugy tunik immunisok vagyunk ra. Szoval voltunk vervetelen hatha abbol tobb derul ki. Egyelore ennyi. Jo lenne mar ebbol kilabalni!

Kulonben irtam az e-mail cimedre, megkaptad? lehet, hogy rosszul vettem ki? Az enyem klaudia_papay@hotmail.com

Klaudia
 


Sajnálom, hogy így jártatok, viszont örülök, hogy legalább a mi dokinénink szimpi volt.


Mikor küldted? Este 9-ig nem kaptam meg. Írok neked és akkor tudsz válaszolni. Viszont ha így kiírod a címed akkor nagyon ki vagy téve annak, hogy sok szemetet - köztük vírust - kapj.


Az 5 éves kisfiamnak egy zöldborsó nagyságú vizhólyag van a nyelve alsó részén. KB. 3 hete jelent meg. Most nőnek az alsó fogai, nagyon recések-szúrósak és arra gondoltam, hogy attól lehet. Több gyerek orvoshoz jártunk és azt mondják kell várni mert elmulik. Kissé félek, hogy ne legyen nagyobb baj. Ha valaki tud valami tanácsot adni, előre köszönöm. Az anyuka.
 


Sziasztok!

Újra itt! Megint középfülgyulladás-kezdetünk van, 38 fokos lázzal.
Szeretnék valamit kérdezni! Ismeritek az IRS 19 nevű orrba fújandó vakcinát? Nekünk ezt írta fel a háziorvos, náthára, köhögésre. Azóta (kb. 2 hete) nem orrcseppet kapott, hanem ezt. Most vettük észre, hogy ez voltaképpen nem is orrcsepp! Ez elég bután hangzik, tudom: de a dokinő valahogy úgy állította be, hogy az, és az orrspray küllem megtéveszett minket. Lehet az az oka a középfülgyulladásnak, hogy ez a szer nem alkalmas a váladék fellazítására, egyáltalán, nem orrcseppként funkcionál? Egy vakcinát egyáltalán meddig szokás adni? Van tapasztalatotok esetleg?

Éva
 
 


Éva!

Az IRS 19 semmiképp nem jó a váladék lazítására, abban baktériumok vannak legyengítve ( vagy valami hasonló )nagyjából az mint a BronchoVaxom kapszula csak helyileg hat. Remélem a középfülgyuszi hamar meggyógyul.

Nálunk is gond van, totál el vagyok keseredve. Gergő füléből reggel óta szószerint ömlik a genny, lázas. És nincs még 2 hete, hogy betették a tubust és pár napja hagyta abba az antibiotikum szedését. Holnap megyünk a doktornénihez kiváncsi vagyok mit mond.
Klaudia!
Veletek mi újság?


Sziasztok!

Kriszti, nagyon bénák voltunk, hogy meg sem néztük, mi is ez az IRS. Ma volt láza szegénykémnek, meg a nyála is csorog őrülten, felsír, nyúzott, nem eszik semmit. Olvasom, amiket feljebb írtatok, hát ami orvosunk még soha nem csinált tenyésztést. Azt hiszem, mi elmegyünk Daróczi doktornőhöz!
Nagyon sajnálom Gergőt, remélem, javulni kezd az állapota!!!
Mi most tudtuk meg, hogy az antibiotikum mellé mindíg kell joghurtot, vagy Protexin Restore port adni, mert egyébként tönkreteszi a beleket, nálunk pl. semmi étvágya nincs a picinek. Ti ezt nem tapasztaljátok antibiotikumok után?

Éva
 
 


Nlunk olyankor hasmenés van. Mi szoktunk adni ilyemit antibaci mellé.
Egy kis adalék annak aki nem akarja engedni, hogy felszúrják a gyereke fülét: ma Gergő füléből őrült mennyiségű genny ürült. Elképzelhetetlen mit érezhet egy baba ( vagy kisgyerek ) akinek ez feszíti a dobhártyáját.
Nem értem, hogy miért nem csinálnak tenyésztést egy csomó helyen. Ez kulcsfontosságú dolog - fenntebb írtam már, hogy miért.
Kriszta


Sziasztok!

Régen nem jártam erre, de mostanában nem volt időm, hogy le üljek a gép elé.

Juca!
Ne haragudj, hogy meg volt telve a postafiókom de sajna tényleg nem volt időm a gép elé ülni.
Megigérem, hogy küldök neked e-mailt!

Krisztike!
Örülök, hogy túl vagytok a műtéten viszont annak már kevésbé, hogy már megint betegek vagytok!
Remélem mihamarabb meggyógyultok!!
Egyszerűen nem értem, hogy a mi dokink miért nem csinálja azt az eljárást amit a Ti dokinőtök. Legközelebb ha betegek leszünk akkor meg fogom említeni és megkérdezem, hogy lehetne-e alkalmazni.
Már a múltkor is szerettem volna megkérdezni, hogty nekünk itt Hajdúszoboszlón a Gyógyfürdőben van sóskamra viszont eddig senki nem ajánlotta, hogy vegyük igénybe. Kérdés: Tényleg jó a sóskamra, hogy a váladék jobban ürüljön az orrból??
Köszi a választ!

Klaudia!
Hogy vagytok? Mi lett a vérvétel eredménye?
Nektek is mihamarabbi gyógyulást Kívánok!

Krisztaa
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eddig nem irtam, de en is el voltam foglalva (jo magyaros!). Szoval nalunk Beno szepen javul, eddig haromszor kellett leszivni a fulet, de az mar szep. Az orraval jarunk meg vissza atmosasra. Vervetel eredmenye meg nincs meg, remelem csutortokre mar lesz vmi.

Krisztike!
Voltatok ma a Daroczi drnonel? Mit mondott Gergo fulere?
Kulonben nalunk Dominak (is?) begyulladt az egyik fule a mutetet koveto elso napon, de a doktor azt mondta, hogy ez normalis.
Most penteken nezte meg a Daroczi drno Domi fulet (konrtollszeruen), es azt mondta, hogy abban a fuleben, amelyik begyulladt (kozvetlenul a mutet utan) a cso eldugult, viszont mogotte nincs folyadek es nagyon szep. A masik gyonyoru. Mi fulcseppet es antibiotikumot kaptunk ra a mutet utan. Aztan az akkori doki azt mondta, hogy minden ok, megis 2 honapra ra megint eldugult vagy meg mindig el volt dugulva. Ki tudja?!
Kaptunk egy magyar drnotol egy "ecetes szagu" fulcseppet, de az nem oldotta ki. Most kaptunk egy masikat a Daroczi drnotol is. Remelem ez mar jo lesz, igaz eddig semmi sem volt azota a fuleivel. (Ezt most lekopogtam! Kép)

Most mennem kell kell a nagyobbert az oviba.
Klaudia
 


Nálunk most mind a két füle iszonyatosan néz ki, ömlik belőle a genny ( ha oldalra fordítja a fejét csöpög Kép ). Voltunka doktornéninél és sajna semmit nem tudott mondani, volt vérvétel, de mivel a neurológus is és a gyerekorvos is ezt javasolt így elmegyünk a fülészeti klinikára ( ezt csak súgom a dokinénink nem tudhatja meg )
Azt még hozzáteszem, hogy a műtét után mivel magas volt a fehérvérsejt kaptunk antibiotikumot és ezt 3 napja hagyta abba. És ennek ellenére folyik most.
Holnap megyünk a klinikára, kíváncsi vagyok.


Sziasztok!

Krisztaa! Én pont ma telefonáltam az egyik Somadrin sóinhalációs helyiség üzemeltetőjének. Ő azt mondta, hogy egy ilyen kúra segíti a váladék kiürülését mindenhonnan (tüdő, arc-, homloküreg, fül). A sókamra valószínűleg (de nem vagyok biztos benne) ugyanígy működik. Honlapjuk címe: www.somadrin.hu

Januárban lehet, hogy két kislányunk tubust kap a fülébe. Tudtok írni erről bővebben? Hány napot kell kórházban lenni, altatásban végzik-e stb?

Köszönöm, minden manónak mielőbbi gyógyulást!
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron