Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretnék írni egy cikket a gyermekkori lázcsillapításról, és szeretném tudni hogy Ti mit csináltok ha lázas a gyerek!
Életkort és gyógyszeradagokat, egyéb módokat szeretnék hallani Tőletek!
Ha kész a cikk, felrakom!
Köszönöm előre is: Szandra
Szandra
 


Szandra !!

Amidazophyen származék (kúp, bármi, korosztálytól függõen), Cataflam csepp v. drazsé ÉS hûtõfürdõ. Együtt használ igazán. A hûtõfürdõ: meleg vizbe ültetetm és folyamatosan csurgatom bele a hideget vékony sugárban, amig vacogni nem kezd...
A paracetamol származékok sokszor nem elegek. Neked mi a tapasztalatod?
Maminti
 


Sziasztok Lányok!

Mi most voltunk bárányhimlosek és a gyereknek kiséroként füll gyulladása volt. Cataflam cseppeket kapott. Az orvos külön felhívta a figyelmemet, hogy semmi más láz és fájdalomcsillapítot nem szabad használni hozzá.
Eloször kétségeim voltak felole, de kivártam és tényleg levitte a lázát, a füle is meggyógyult.
Cataflam különben diclofenac tartalmu ha valaki így jobban ismeri.

Lázcsillapítonak Amidazophyen kúpot használunk és antipiretikus kupot.

A paracetamol tartalmuak szerintem nem mindig hatásosak. Pl. Panadol baromi gej, a Rubophen narancsos ízu, de olyan mintha alkoholt inná.
Nagyon nehéz a gyereknek beadni, de idonként szükséges lehet pl. amikor hasmenése van akkor nem mész semmire a kuppal.

Fontos és lényeges, hogy a többfajta csoportba tartozó lázcsillapítot ne keverjük.
pl. ha paracetamollal kezdtük azzal is folytassuk.
Ne úgy, hogy egyszer ez egyszer azt adjuk.

A hülofürdo is nagyon jó csak helyessen kell csinálni.
Nem szabad a gyereknek fázni a vizbe vacogni, mert azzal pont az ellenkezo hatást érjük el nem lemegy a gyerek láza hanem még feljebb megy.
Minél nagyobb felületen éri a víz a gyereket annél jobb. Az a legjobb ha odaülünk mellé és legalább a mellkasáig engedjük a vizet. Addig maradjon a gyerek a vízben amíg neki jól esik, de legalább negyedóra, húsz perc, félóra.

Gyereknek nem szabad izzadni ha lázas ezért izzasztó teát vagy gyógyszer pl. kalmopirint nem szabad neki adni.

A kalmopirin és algopirinrol nem tudok mit mondani nekem csak ez használ felnotként, de gyereknek nem adtam és még egy darabig nem is fogom.

Priznicelni nem szoktam szerintem körülményes és a gyerek nem is mindig türi. Ennél jobb a hülofürdo.

A korházba láttam egyszer, egy tüdogyulladásos kisfiúnak pl. úgy is csillapítoták a lázát, hogy ventilátorral langyos levegot fújtak a meztelen testére. Ez télen volt és nagyon meleg volt a korterembe.

A homeopátiáról sem tudok sokat mondani, de vannak itt köztünk biztos leírják a tapasztalataikat.

sziasztok

lázmentes napokat

bigacsiga Kata
bigacsiga
 

 
 

Csak azért szólalok itt meg, mert az én lányom lázcsillapítása különösen problémás eset, nagyon makacs a szervezete, rém nehezen reagál bármiféle lázcsillapítóra. Többször volt már 39 felett úgy a láza, hogy meg sem mozdult, itt ült mellette a doktornõ és várt 'még 10 percet' mielõtt hívta volna a mentõt. Sem hûtõfürdõ, sem levegõztetés, borogatás nem segít. Teljesen véletlenül jöttünk rá, hogy az izzasztás viszont igen (annak ellenére, hogy ez tényleg elavult módszer, és nem is javasolják ma már). A harmadik ilyen magas lázas esetnél vettem észre, hogy ha beveszi az algopyrint és bedugom az ágyba, fél óra múlva lemegy a láza... Nem tudom, miért, de azóta csak ezt alkalmazzuk. Kalmopyrint nem szabad gyereknek adni, tönkre teszi a gyomrát, de nálunk az algopyrin bevált, Rubophen tablettával keverve. Mert ugyebár mi azt a tanácsot kaptuk a doktornõtõl, hogy gyógyszert túladagolni nem szabad, de más csoportba tartozó lázcsillapítóval lehet keverni (és nekünk CSAK ez mûködik).
Egyébként hõemelkedésre tudom még ajánlani a Hansaplast lázcsillapító tapaszát, két órán keresztül hût, és a test bármely részére fel lehet tenni. Mi szeretjük. Andi (3.5 éves a lányom)
andi
 


Sziasztok!
Nekünk azt javasolta a gyerekorvosunk, hogy 38 körüli lázig adjunk Rubophent. Az enyémek szívesen beveszik, bár szerintem is elég vacak íze van. 38 felett lázkúp, amit 4 óránként lehet ismételni. Söt, lehet felváltva két típusú kúpot is.
Egyszer nem a saját orvosunknál voltunk, amikor elég makacs láza volt, sehogy se akart lemenni. A doki azt mondta, hogy adjak neki 1/2 Algopyrint + 3/4 Istophyrint, az tuti leviszi. Ez naponta kétszer adható. Persze, súlytól is függ, a kisfiam kb 20 kg volt akkor.
Mi is ültettük már hütöfürdöbe a gyereket, normál hömérséklettel kell kezdeni, és lassan adagolni a hideg vizet. Persze, vacogtatani akkor sem szabad, csak langyosra. Ö úgyis hidegnek érzi a forró testével. Minimum 10 percet kellene benne ülnie, ami szerintem lehetetlen, az én fiam 3 perc után úgy ordított, mint a sakál.
Szerencsére nem túl sürün van rá szükségünk, hogy lázat csillapítsunk, de olyankor ezekkel próbálkozunk.
Üdv: Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Amíg kicsik voltak a gyerekek az Amidozophen kúpot (elõbb 0.1 es késõbb 0.2-es) használtuk, meg a Germicidet (ill a C-t), ezek mindig tutira mûködtek. Aztán 4 év körül (c vitaminnal gyakorolva) gyönyörûen megtanulták a tabletták bevételét, és ezzel együtt egyre inkább nem tûrték a kúpot ( a panadol szirupot tán ha egy üveget használtunk, három gyerek szorozva egy hét lázas betegséggel egyenlõ anyagi csõd). Most enyhébb esetekben (kb 38 alatt) Rubophen tablettát használunk (500-asból fél-háromnegyed, a kisebbek 6 évesek 15-20 kg között, a nagy 8 éves 30 kg). A kisebb gyerekeimre érdekes módon magasabb hõnél (39) is mûködik a Rupophen, számomra is érthetetlen okból. A nagyra viszont évek óta nem, õ elõbb fél Algopyrint kapott (4-5 évesen) most már többet. Makacsan magas láz esetén (pl. influenza) nekünk tutira a Cataflam cseppek váltak be. (ehhez a sztori: mi felnõttek kaptuk a háziorvostól influenzakor, és elõtte semmi nem tudta rendesen lehúzni a lázunkat, csak szenvedtünk, a C. meg kaptuk azzal, hogy standard 3*1 ként együk. Tuti 6-8 órás lázmentességet csinált. Ezután a nagyfiam végigkínlódta az egy hét influenzát a Rubophen-Algopyrin-Amindazophen verzióval, semelyik sem tudta max 1 fokkal csökkenteni, és azt is úgy, hogy bevétel után 1 órával el kezdett csökkeni, 2 óra alatt lement 1 fokot, és utána indult is vissza. EKkor ÉN kértem a gyerekorvost a Cataflamra, õ máig hangsúlyozza, hogy ez nem direkte lázcsillapító, én ezt elhiszem neki, de tény, magas lázat tartósan tutira lehozza a nagyfiamnál is)
Emellett kiegészítõnek kisebb korban csináltuk az egész baba nedves törülközõbe (lepedõbe stb) bebugyolálva dolgot, nagyobb korban a hûtõfürdõt, de sajnos enyémek sem igazán szeretik.
MÉg egy lényeges: lázas gyereket sose takarok be, laza könnyû ruházat, hogy tudjon hûlni.
(a Kalmopyrin és izzasztó technika nálam anno nagyon mûködött, amíg nem ismertem a Cataflamot, ezt használtam magamra, de a gyerekeken sose próbáltam ki)
Ja, én is úgy hallottam, hogy egyfélébõl megvan a napi 3-4 adag és többet nem lehet, de ha váltogatom a hatóanyagot, akkor úgy lehet egy nap több dózist összehozni. Szandra,ez igaz?

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Szerencsére az én lányom nagyon ritkán lázas, és akkor se megy fel 38,5 fölé soha.Nekünk mindig bevált a panadol szirup és a rubophen szirup, illetve amikor kisebb volt a kúp.Érdekes nekünk azt tanácsolta a gyerekorvos, hogyha lázas a gyerek( eddig védooltástól kapta a legmagasabb lázat) akkor 3-4 óránként, de mindig más-más lázcsillapítót adjak neki.Fenti hozzászólásokban volt ezzel ellenkezo javaslat is.
Én gyerekkoromban 40 fokos láz esetén hidegvizesruha csuklóra, bokára nyakra és tuti lázmentes lettem.
Szerintem ez nagyon egyéntol függ. Homeopátiás szer szerintem nincs lázcsillapításra, mert nekem a homeopata orvosunk azt mondta, hogyha lázas lenne, C vitamin és hutofürdo.Tehát szerintem mivel ahhoz, hogy homeopátiás szert alkalmazzunk sokféle tünetegyüttest vesz figyelembe az orvos, ezért simán lázcsillapító szerintem nincs belole.
M.
M.
 


Sziasztok!
Köszi eddig is mindenkinek, ezután is várom a beszámolókat!
Majd akkor szeretnék a kérdésekre válaszolni, ha lezárult a dolog, hogy ne befolyásolja a többieket.
Köszi Nektek!
Szandra
Szandra
 


Ildi,
a Cataflamot egyébként mire adjék? Felírtam és megkérdezem majd az orvost, hogy mit gondol, talán nekünk is mûködne a magas láz esetén? Andi
andi
 


Szia Szandra!
Erdekelne valami. En ugy tudom, ha a vegtagok hidegek, akkor meg fog a gyerek homerseklete emelkedni, viszont ha vegtagok melegek, akkor mar nem emelkedik tovabb a homerseklet. Magyarul ha nagyon magas a gyerek laza es hidegek a vegtagjai, akkor mindenkeppen orvost kell hivni.
Ez tenyleg igy van?
Es hogy 38,5-ig nem is kell igazan lazcsillapito, mert epp a lazzal harcol a szervezet a betolakodok ellen.

Keke
Névtelen
 


Andi!

A Cataflam egy láz, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkento gyógyszer. Diclofenak tartalmu.

Mi nem kifejezetten lázcsillapításra kaptuk.

A kisebb fiam fülgyulladásra kapta és öt napig kellet meghatározott, de ccsökkeno adagokat szedni.

Én akkor kaptam ilyet amikor egyszer behajoltam a gyerekhez a babakocsiba és úgy maradt a derekam.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Ti hogyan tartanátok hideg helyen a lázcsillapítókúpot egy kb. 10 órás út alatt. Ebben van repcsi is.
Bocs, ha off voltam.

Zita
Zita
 


Sziasztok!

Én 38 fokig semmit nem szoktam adni a gyerekeknek, hadd dolgozzon a láz a bacik ellen, meg adok egy esélyt a szervezetüknek, hogy legyozze a betegséget.
38,5 fölött régebben Algopyrint adtam, de a doktor nénink szerint csak módjával szabad. Azóta nagyszeruen bevált az Amidazophen tabletta. A kúpot nagyon utálják, csak akkkor adok, ha nagyon muszáj: Antipiretikus kúpot vagy Amidazophent.
A hutofürdo nem mindig válik be. Úgy szoktam alkalmazni, hogy az aktuális testhomérsékletével közel azonos homérsékletu vízbe ültetem a kicsit, majd 5-5 percenként hideg vizet adok hozzá, fokozatosan hutve, összesen 20 percig tart az egész.
A priznic nagyon hatásos szokott lenni, langyos vízbe áztatott lepedobe csavarom a gyermekemet, ezt a borogatást 7-8 alkalommal cserélem.
Egy ismerosöm a férje hatalmas zokniját szokta vizesen a lázas gyerek lábára húzni, legalább combig ér.
A lázcsillapításhoz hozzátartozik a sok-sok huvös-langyos folyadék itatása.

Kb. egy éve használunk homeopátiás gyógyszereket, ezek nem nyomják el a tüneteket, mint pl. az antibiotikum, így a lázas állapot 3-4 napig is el szokott húzódni. Ma már nem ijedek meg tole, tudom, hogy a láz is a szervezet védekezomechanizmusához tartozik. Éppen ezért nincs ún. lázcsillapító homeopátiás gyógyszer, de a tünetek alapján általában Atropa Belladonnát szoktunk adni lázas állapotban.

Úgy tudom, hogy az izzadsággal a szervezet épp a test hutését oldja meg. Viszont nem szabad betakarni, "bedunsztolni" a lázas beteget, minél nagyobb testfelületnek kell szabadon maradnia, de foleg a végtagokon és a fejen keresztül távozik a ho.

Iboly
Iboly
 


Sziasztok!
a cataflam, nem lázcsillapito, hanem fájdalom és gyulladáscsökkentö. mi akkor szoktuk használni, mikor vírusus a mandulagyulladás, vagy pl fülgyulladás, vagy éppen kiegészítö kezelésként, de elöször én mindig megbeszélem az orvossal ( van, hogy csak telefonon) .az én nagyobbik lányom nagyon beteges és sokszor magasra szökik a láza. 38.5 alatt nem szoktam semmit sem adni, ha ezen tul megy, de nem olyan magas akkor álltalában bevállt a germicid-c és a hütöfürdö( 37fokos vizet hütök max 30-31-ig) hideg víz tilos!!!a füdövizben a testét kicsit át kell dörzsölni egy szivaccsal, hogy a polusok felszabaduljanak. a hütöfürdö szerintem a leghatásosabb modszer és sokáig tart a hatása. ha nagyon magas láza volt akkor a germicid helyett adtam neki antipireticum nevezetü kupot. az amidozophen szerintem azért nem a legjobb választás pici babáknál, mert nincs benne nyugtato így nem védi ki az esetleges lázgörcsöt. fontos még, hogy rengeteg folyadékot is igyon ilyenkor a baba. a 9 honapos pici babámnak sorban jönnek a fogai és ilyenkor mindig höemelkedése van és nagyon nyügös. ilyenkos szoktam neki adni a jol bevállt panadol baby szirupot. még van egy jo lázcsillapítási modszer, pl ha lemossuk a gyereket és hagyjuk megszáradni, nem töröljük meg, met a víz párolgása höt von el a szervezettöl. azt hiszem mindent le írtam amit akartamKép Ja! egyszer volt a nagyobbik lányomnak 41 a láza akkor azonnal jött a doki és kapott egy nagy szurit
Mea
mea
 


Bocsánat! még azt elfelejtettem, hogy 2 különbözö hatoanyagu kupot igen is lehet felváltva adni. és azt hiszem hogy a llényeget kihagytam. NEM EZ A LEGFONTOSABB, HANEM HOGY A KIVÁLTO OKOT MINÉL HAMARABB MEG KELL SZÜNTETNI. addig ugysem fog megszünni a lázas állapot. és ne felejtsétek el, hogy a láz, a szervezet védekezése, ezzel pusztítja el a baktériumot, ugyhogy tudom, hogy néha nagyon ilyesztö, de a legkisebb lázra nem kezdjétek el azonnal tömni a gyermeket lázcsillapitokkal! Mea
mea
 


Panadol lázcsillapító, lázcsillapítás
[url=http://www.hazipatika.hu/drugs?drid=169" TARGET="_top]http://www.hazipatika.hu/drugs?drid=169[/url]
bigacsiga
 


OFF Bocs mea de nem polusok hanem porusok es nem ilyeszto hanem ijeszto. Bocs de neha nem birom megallni.

Kekecke
Kekecke
 


OFF.
Bocs Mea, de nem polusok, hanem porusok, es nem ilyeszto, hanem ijeszto. Bocs, de neha nem birom megallni.

Orulok Kekecke, hogy ez a legnagyobb problemad az eletben, hogy mas hogyan ir helyesen.
Keke
Névtelen
 


bocsánatot kérek azoktol akiknek nagyon bántja a szemét , a fáradtságtol alig látva elhibáztam. igen így van PORUS azaz apro nyílások a börön.
a másik hiba pedig... hát istenem. talán megbocsájthato. de azért köszi a figyelmeztetést, máskor jobban figyelek majd.
Mea
mea
 


lázcsillapítás cikk a babaponthun:

[url=http://www.babapont.hu/egesz/alt/laz.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/alt/laz.html[/url]
bigacsiga
 


Nekem bevált a Mexalen és Germicid kúp adása. Tulajdonképpen 2 óránként lehet beadni őket váltakozva, ha szükséges. Mindig jók voltak.
Ajánlom mindenkinek.
beus (beus)
 


Szandra kész van már a cikked?
bigacsiga
 


Õsszel és télen természetesen gyakoribbak - a fõként meghûléses - betegségek. Ezeknek általános kísérõjelenségük a láz, ami önmagában nem betegség, hanem figyelmeztetõ jel, ezért érdemes róla megtudni néhány dolgot.

A láz egy természetes védekezõ mechanizmus, amit általában a szervezetbe jutott kórokozók váltanak ki. Megfigyelték, hogy a lázas állapot utáni 10-20 órában nagy mértékben termelõdik egy bizonyos "stresszfehérje", amely megakadályozza a vérrögök képzõdését. Ez azért fontos, mert fertõzéses és gyulladásos betegségeknél a vérrögképzõdés az egyik leggyakoribb halálok. A magasabb testhõmérséklet emellett nem engedi elszaporodni a kórokozó baktériumokat és vírusokat, valamint gyorsítja az ellenanyagtermelést.

Épp ezért egyre inkább elterjedt nézet, hogy a lázat nem kell azonnal csillapítani, mert az immunrendszer 37,5 Celsisus-fokon a legaktívabb.
Ennél magasabb, 38,5 fokos, illetve afeletti láz esetében azonban muszáj gondoskodni a lázcsillapításról, egyrészt mert ez a testhõmérséklet, ha tartós, nagyon megterheli a szervezetet, másrészt - fõleg kisgyerekek esetében - elõfordulhat lázgörcs és hányás is.

Ha a tartósan magas testhõmérséklet kezelésére a gyógyszeres lázcsillapítást választja, mindenképp kérje ki orvos véleményét. Természetes gyógymódok közül gyermekeknél a leghatékonyabb a hûtõfürdõ. A priznic inkább felnõtteknek ajánlható, hideg vagy állott vízbe mártott törülközõvel kell borogatni a testet, elsõsorban a csuklón, a bokán és a nyakon; az átmelegedett kötést ki kell cserélni.

A magas testhõmérséklet, fõleg ha izzadással és hányással párosul, hamar kiszárítja a szervezetet, folyadékpótlásról tehát mindenképp gondoskodni kell. Mivel ásványi anyagok is távoznak a verejtékkel, érdemes egy kevés konyhasót tenni a hûvös gyümölcslébe, vagy enyhén citromos teába. Gyerekek lehetõleg egyszerre csak kis mennyiséget igyanak, mert a sok folyadék is okozhat hányást.
bigacsiga
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a hozzászólást, a cikk megjelent egy hete, és elküldtem Gabinak is, aki remélhetõleg fel fogja tenni a Babanetes cikkek közé, az asztmás cikkekhez hasonlóan.
Köszi mégegyszer,
Szandra
szandra
 


Sziasztok, a cikk felkerült a Babanetre, mégegyszer köszi a segítséget!
szandra
 


Én nekem nincs napok ota székletem orvos segitségét

várom
Edina
idempa
 


Edina, milyen orvosét???
lekvár!!!
névetlen
 


Lázat csillapítani csak 38,5fok fölött kell, de akkor már muszály.
Minden lázcsillapító olyan, hogy 4 óránként lehet csak adni. De mi van akkor ha 4 órán belül ismét lázas a gyerek? Kombinálni lehet más hatóanyagú lázcsillapítókkal, így ha szükséges 2 óránként lehet adni a kül. lázcsillapítókat.
Én a Panadol szirupot és a Germicid kúpot szoktam kombinálni ha muszály. Pl. Panadol, 2 óra múlva Germicig, 2 óra múlva megint Panadol, majd 2 óra múlva megint Germicid.

A Panadol szirup lassabban fejti ki hatását, de tovább hosszabb ideig hat, a Germicid kúp sokkal gyorsabban hat, de rövidebb ideig.

Azonos hatóanyag csoportba tartoznak:
1.)algopyrin, aspirin, kalmopyrin
2.)rubofen, panadol
3.)amidasofen, germicid kúp

A hűtőfürdő is hamar leviszi a lázat. Nálunk a hűtőfürdő nem olyan, hogy a melegvízet hűtöm le fokozatosan, mert ezt utálták a gyerekeim.

Én (orvosi javaslatra, vagyis nem én találtam ki) úgy szoktam csinálni, hogy normál fürdővizet engedek, maj percenként kb.20mp-re kiemelem belőle a gyereket majd visszateszem a melegvízbe. Ugyanis abban a 20mp-ben míg kint van a vízből, didereg egy kicsit és ez már viszi le a lázát. Mikor meg már nagyobb volt, akkor csak felállt a vízből, majd ülhetett vissza. Nekünk ez a módszer kíméletesebb volt.

Remélem tudtam segíteni

Sziasztok
CSenge
 


Sziasztok!

Kb két hete volt nagyon magas láza Bálintnak. ( 3 éves) 40,2-vel indult és lényegében este 8-ra ment 38,5 alá. Az orvos a következőket mondta:
óránként felváltva a következő gyógyszerek
1.1/3 Algopyrin,
2.Nurophen, de eltérően a tájékoztató szerint 2 kilonként 1 ml
3.1,5 Aspirin 100
4.Rubophen, adagolva, mint a Nurofent.
Ezt így mindaddig, míg 38 fok alá nem megy a láza. De csak addig!!!
+Hűtőfürdő, 37 fokról indulva egészen 27-28 fokig.

Kicsit sokkolónak tűnik ez a rengeteg gyógyszer, de azóta többhelyen is érdeklődtem és azt mondták, hogy ilyen nagyon magas láznál ez gyakorlat. Hát.. mindenesetre lement a láza, ami ugye a legfontosabb, de érdekelne a véleményetek!

Magdi
 
 


Bocs , eltérően a tájékoztatótól. És több helyen. Mi van ma velem???Kép
 
 


Sziasztok!

Nem követendő példaként, csak hogy nálunk mi vált be:

makacs lázra (influenzaszerű), amikor a sima adag algopyrin vagy paracetamol származék (rubophen, panadol) vagy amidozophen féle nem elég:
Cataflam cseppek
Ugyan nem lázcsillapitásra találták ki, de nálunk ilyenkor nagyon bevált (sima mezei lázra, amikor jól leviszik a fentiek is, nem alkalmazom), rendesen lehúzza a lázat és nem megy vissza félóra múlva, hanem tartósan marad lent (kb 6 óra).
Ez sem egy ideális dolog biztos, de nekem szimpatikusabb, mint a kétóránként kilószám a sokféle lázcsill.

ja, először felnőttként használtuk a tablettásat influenzánál, amikor szintén úgy voltunk, hogy a többi kevésnek bizonyult, napi 3-szori szedéssel tartósan jól voltunk a 39 fokos láz helyett!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

A mi dokinenink azt mondja, hogy 39.0°C fok fölött adjak a gyerekeknek lazcsillapitot. Az alatt ne, hadd dolgozzon a laz...
Rakerdeztem nala a lazgörcsre...azt mondta, hogy ha egy gyerek arra hajlamos akkor joval alacsonyabb laz eseteben is jelentkezik. Tehat, ezek alapjan velemenye szerint nem is kell lazat csillapitani...De ha megis, akkor Mexalen kupot szoktak kapni...Eddigi legmagasabb laza a fiamnak 39,6°C es a lanyomnak pedig 40,1°C volt amit csillapitottam volna, ha hagyja ...marmint a laz...lement es rövid idön belül ujra fent volt....Igy hat hagytam...es reggelre csak höemelkedese volt...

Hütöfürdöt is szoktam probalni, de csak olyan szinten, hogy beültetem egy kellemes hömersekletü vizbe es hagyom addig jatszani, amig kihül a viz...De ha beteg, es nyügös lehet, hogy bent sem marad a vizben es kenyszeriteni meg nem fogom...
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Kryss, én pont ugyanígy csinálom, és nekem is nagyon bevált!
Van egy kérdésem. A krupp topikon is feltehetném, de ott most főleg mindenki a párásítókról beszélget.
Szóval az én fiam kruppos is, meg a lázgörcsre is hajlamos, meg az immunrendszere is gyengébb az átlagosnál. És jön az influenzajárvány. Állítólag ebbe nyugaton most nem öregek haltak bele, hanem zömmel gyerekek, és a légúti megbetegedésben szenvedő gyerekekre a legveszélyesebb. Szóval levonom a következtetést: az enyémre ez a vírus nagyon veszélyes. Szerintetek van értelme beoltatni? Van, aki szerint az oltás maga is veszélyes. Nem tudom, mit tegyek. A doktornőt is megkérdezem majd, de azért titeket is. Ti mit gondoltok erről?
(Ja, és én meg babát várok, ezért nem szívesen kapnám meg. Akkor én is kérjek oltást, vagy nincs jelentősége ennek a vírusnak egy tizennégy hetes magzatra? Adnak egyáltalán oltást terhes nőnek?)

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hello!
Adrienn, örülök, hogy mas rajtam kivül is csinalja igy...Volt, ahol mar majd´ levettek a fejem, mert nem csillapitom a lazukat mar a 38,0°C is!Kép
Az olatashoz nem igen tudok hozzaszolni, de en is inkabb azt hallottam, hogy az is veszelyes...Illetve en inkabb mindig olyat hallottam, hogy aki beoltatta magat, az megbetegedett es aki nem az csak megfazott...(de ilyen kijelentesekre nem lehet igazan hagyatkozni!) es Meg hat az csak a most aktualis legujabb influenzara ervenyes(ha jol tudom) es a többire meg nem is hat(ha jol tudom)...Szoval fene tudja...!Kép
A terhessegnel pedig lehet, hogy nem is kapsz oltast, ez az oltoanyagtol függ...De remelem, okosabbak is irnak!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!

Én még soha nem adtam a lányomnak lázcsillapítót, most 3 éves. Mondjuk 38-38.5 fölé nem is szokott menni neki, reggelre az is elmúlik. Eddig legalábbis így volt.
A múlt éjjel 39.7 volt, borogatással lemegy fél-egy fokot, majd néhány óra múlva vissza 39 fölé. Amikor ilyen magas a láza, akkor panaszkodik a tarkójára, hogy fáj. Egyébként semmi más tünet, se köhögés, se hasfájás, fülfájás stb. Most hányt, de ez talán a láztól van.

Már hulla vagyok az aggodalomtólKép (no meg a 3 óra alvástól), de mi mást tudok csinálni?!

(A gyógyszertárban rámcsodálkozott a nő, hogy még sosem használtunk lázcsillapítót és el kell magyaráznia, hogyan adjam be Kép)

Kati
 
 


Kati!

Szerintem ez nem vicces, hogy még sosem adtál lázcsillapítót a gyereknek. Ne haragudj, nem akarlak megbántani csak csodálkozom.

Ha ennyire lázas és ráadásul fáj a tarkója VIDD ORVOSHOZ, pláne, hogy hányt is!!!!! Nagyon komoly kórképek kezdődnek így és nagyon csúnyán végződnek!!!!

Lilka
 
 


Hát, legyünk konkrétak: az agyhártya-gyulladásnak is épp ilyen tünetei vannak!

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kislánynak ez a baja, de ezeket a tüneteket már komolyan kell venni. A magas láz káros az idegrendszerre akkor is, ha nem a fent említett betegség az okozója!!!!
 
 


Kép
 
 


Lilka!

(Az előbb írtam és nincs itt) Szóval nem viccből nem adtam lázcsillapítót neki, hanem azért mert igazán magas láza ezelőtt még sohasem volt. Este lefekszik az ágyba, belázasodik (38 fok körül), reggelre semmi baja. Ez így volt három évig. Egyébként egyetértek azokkal, akik itt a topikban írták, hogy 39 fok alatt nem kellene csillapítani (bár ismerem a gyerekemet és látom rajta hogy mikor nagyon beteg, akármit is mutat a lázmérő).

Orvossal beszéltünk telefonon, az volt a válasza, hogy adjunk be lázcsillapítót. Adtunk.

Kati
 
 


(háromszor is elment)
 
 


Itt, Magyarországon, ha az ember azt mondja a dokinak, hogy 39 fokos láza van a gyereknek, akkor az azonnal látni akarja a gyereket. Jobb esetben kijön házhoz, rosszabb esetben azt mondja, hogy vigyék be, de ez a hőmérséklet-főleg, ha korábban sosem volt magas láza, tehát nem hajlamos ilyesmire- mindenképp olyasmi, ami indokolja, hogy az orvos lássa is a beteget. Nagy bátorság mind a doki, mind a szülő részéről megelégedni a telefonos segítséggel. Főleg, hogy társuló tünetek is vannak.
 
 


Köszönöm Juli!
 
 


Juli,

Biztos, hogy te is itt élsz Magyarországon? a 2,5 éves kisfiamnak augusztusban 3 napon át minden este lázcsillapítókkal együtt felment 39 fölé a láza. Orvos egyszer sem jött ki. A háziorvosunk elérhetetlennek bizonyult (természetesen ez is hétvégén és este volt, mint a gyerekbetegségek általában), az ügyelet meg érzékeltette, hogy inkább nem jönnek ki, vagy csak órák múlva, és egy asszisztens, telefonon adott tanácsokat.

Persze mi biztos, ami biztos bevittük, de könnyű nekünk: a pár hónapos kistestvérre vigyázni a nagymamát áthívhattuk, közel lakik, mi meg pár perc alatt beértünk a közeli ügyeletre. De tartok tőle, hogy ha pl. valami vidéki kisebb városban, faluban laknánk és kocsink se volna, kénytelenek lennénk megelégedni a telefonos tanácsadással, vagy órákat várni az ügyeletre, ha kijön egyátalán.

Nem tudom kinek mi a tapasztalata, de a háziorvos nem szívesen jön ki (pedig még kap is ilyenkor egy kis borítékot).


Kópé
Vendég
 


Juli,

Itt, Angliában, meg van telefonos segélyszolgálat. Válaszolnom kellett vagy 25 kérdésre (mindre nem volt a válasz), így a komolyabb dolgokat kizárták. Ezután mondták a lázcsillapítást, és hívjam vissza őket ha rosszabodik az állapota. Olyan tanácsot is kaptunk már (más alkalommal), hogy azonnal vigyük be a kórházba, amit természetesen követtünk is. Nem is annyira bátorság, mint az, hogy ha nem muszáj nem buszozok egy lázas gyerekkel az orvoshoz, aki ugyanazt mondja majd.

Láz lassan, de már lefele megy. (Feje csak akkor fájt egyébként amikor 39 fölé ment a láz).

Kati
 
 


Biztos, hogy itt élek, ilyesmiben az ember nem téved.
Ha jól emléxem, Gyurcsók dr. volt az utoljára, aki telefonon át osztotta az igét gyógyítás címén.
Hogy hol milyenek a szokások és a lehetőségek, ez változó. Én annyit tudok, hogy, ha a gyerekemnek magas láza van-főleg, ha ez szokatlan tőle-akkor bármi áron megmutatom az orvosnak.
Más meg másképp csinálja. Hogy aztán ennek lesz-e a későbbiekre nézve negatív következménye, annak az esélye matematikai szempontból 50%.
Vagy igen-vagy nem.
Én gyáva vagyok és ilyenkor nem mérlegelek, hogy mennyire macerás vagy kerül sokba.
 
 


Juli,

Bocs, nem vettem észre, hogy tegnap is írtál (19.20-kor). A smiley nem arra volt válasz! Igazad van, magas láz volt, szokatlan tőle stb stb. Ennek ellenére nem érzem úgy, hogy rosszul jártam volna el. Vártam 24 órát mielőtt orvoshoz mentünk volna, de ezalatt kikértem szakértő tanácsát. Lázat csillapítottunk, teáztattuk, ágyban pihent. Többet nem szabadkozom, úgyis levonja mindenki belőle amit akar.

Kati
 
 


Sziasztok,
az influenza ellen oltattuk be magunkat Fluarix-szel, az egész család. 7 napra rá a férjem lázasodott be (39 fok fölé ugrott a láza, 2 napig makacskodott, aztán a harmadik napra kezdett fokozatosan lemenni), a 6 éves lányom 10 nap után lázasodott be, már 3 napja 38-39 fokos láza van, Nurofent adok neki naponta 3szor, az első két nap ez használt. Ma viszont sehogy sem tudtam levinni a lázát, este beadtam neki 10 ml nurofen szirupot, semmi. Vizes zokni, vizes törzsborogatás, semmi. a doki persze nem hajlandó kijönni, azt mondta, holnap megkezdjük az antibiotikumos kúrát. Szörnyen ideges vagyok magamra, hogy beoltattam magunkat, eddig se a lányom, se a férjem nem volt az a lázas fajta. Ja, még valami: én 8 éve nem voltam lázas, ma magamon is 38-at mértem. No comment.
 


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a fülhőmérőről? Esetleg a Radiant multifunkciós hőmérőről?

Köszi

Kinga
 
 


Egy tanulmány elkészítéséhez arra lennék kíváncsi, hogy mit szeretnétek tudni a láz csillapításával kapcsolatban ? Köszönöm!
 
 


Sziasztok!

Látom haldoklik a topik, de azért megosztom veletek friss tapasztalatom a lázzal kapcsolatban:

Szerintem nagyon fontos hogy legalább két féle különböző hatóanyagú lázcsillapító mindig legyen otthon.

3 héttel ezelőtt manóm 38,3-as hőmérsékletnél kapott germicid-c kúpot (füllgyulladása volt) de egy óra mulva már 38,9 lett a láza. Mivel csecsemőknek tilos 39 fok fölé engedni a hőmérsékletét mert nagyon legyengíti a szervezetüket 39-es láznál hűtőfürdőbe dugtam. Levitte 36,9-re a hőmérsékletét csakhogy 20 perc múlva már megint 38 volt. Kúpot 4 óránként lehet csak adni, de ha nagyon muszály akkor lehet 3 óránként ezt mondta a gy.dokink. Szerencsére már jártam erre és olvastam hogy milyen lázcsillapítókat szoktak adni a manóknak így volt itthon panadol baby. Akkor kapott azt, majd felváltva két óránként lehetett őket adni egész addig amíg 38 alá nem megy tartósan a hő.

Szóval ne ilyedjetek meg ha manótoknak hirtelen felmegy a láza, kúp és hűtőfürdő sokat segít és ha kell akkor további lázcsillapítás szükséges. És a legfontosabb hívjátok fel a gyerekdokitokat!!! Nekem nagyon sokat segített, telefonos kapcsolatban voltunk, óránként egyeztettünk míg nem sikerült tartósan 38 fok alá vinni a Ricsi lázát. :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron