Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha van már ilyen topic, vagy valahol volt már szó errõl, de a keresõ nem adott ki semmit.

Szóval, azt szeretném megkérdezni, tud-e valaki olyan helyet Budapesten, ahol 3 éves gyereknek csinálnak allergia vizsgálatot? Nagyon úgy tûnik, hogy Gergõnek szénanáthája van. Mondjuk, volt honnan örökölnie, mert férjem is és én is allergiásak vagyunk. Szeretném megnézetni, mert szegénynek folyton be van dugulva az orra.

Köszönöm, Rita
 
 


Rita!

Ma meg holnap van ingyenes allergia-vizsgálat (állítólag fájdalommentes) a www.hazipatika.com-nál kell jelentkezni, a belvárosban van helyileg. Érdemes lenne megnézned mikorra van még hely, tegnap még elég sok szabad idõpont volt!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Volt már valaki allergia vizsgálaton? Zsuzsa tavaj mondta, hogy érdemes megcsináltatnom, csak nem tudom melyik topikban beszélgettünk. Zsuzsa, gyere át légyszíves ha olvasol. Ugy tudtam, hogy ez csak egy vérvétel, de a doktornénink azt mondta, hogy többmindenböl áll. Pontosan miböl, tudja valaki? És többféle allergia vizsgálat is van? Hallottam egy olyanról is aminél egy géppel fájdalommentesen csinálják a vizsgálatot, ezért fizetni kell. Csak azt nem tudom, hogy ez is ugyanolyan pontossággal állapítja meg és ez alapján kimutatott allergia után is jának a kedvezmények? Még az is érdekelne, hogy vajon érdekükben áll e az orvosoknak nem megcsináltatni a vizsgálatot az esetleges kedvezmények miatt. Elmesélem miért. Fiam csecsemökora óta ekcémás, most 14 hónapos. Kérdeztem a dokit, hogy nem kéne-e allergiavizsgálat.
doki: nem
én: miért, nem allergiás?
doki: de valószínü az.
én: Hát akkor miért nem érdemes?
doki: mert ráér még idösebb korában.
én: de ha allergiás és ez kimutatható állítólag emelt családi pótlék jár, a tápszernek csak 1%-át kell fizetni és az összes gyógyszer kedvezményezett áron van.
doki: jó akkor írok beutalót.

Nem szeretném felesleges vizsgálatoknak kitenni a fiam, csak a kedvezmények miatt, de nem tudom eldönteni, hogy azért nem ajánlották, mert felesleges, vagy azért, hogy ne kelljen kedvezményben részesíteniük és ez utóbbi érdekében állhat a gyerekorvosnak? Bocsánat, ha hülyeségeket kérdezek, de ebben a botrányos egészségügyi rendszerben már nem igazodom el és úgy érzem nem mindig a beteg érdeke a legfontosabb. Pl gyógyszerböl sem mindig azt írják fel ami a legjobb, hanem amiért az orvoslátogatók "fizetnek". Soha nem tudom, hogy mikor kell és mikor nem szabad ellentmondani az orvos véleményének.

Kriszta
Nyanya
 

 
 

Kriszta,
nem irod, hogy milyen allergiara gondolsz.

En voltam, igaz, Gyorben. Az allami, korhazi pulmanologiain a kovetkezot csinaltak: az alkaromra cseppentettek vagy 15 fele szerbol es felkarcoltak kicsit a bort, hogy felszivodjon, gondolom. Ezzel kellett ulnom ugy 10-20 percet /regen volt, nem emlekszem pontosan/. Arra kellett figyelni, hogy ne logassam a kezem, mert ugye akkor szanaszet folyik a cucc, pedig eredetileg mindegyiknek megvan a "pontos helye". Az ido leteltevel megneztek, melyikek pirosodtak be, holyagosodtak fel. Ennek megfeleloen megmondtak, hogy fu, fa, por, allatszor, stb... allergiam van.
Aztan mivel telen is volt ez, elmentem ujra. Akkor be akartak fektetni egy hetre, mondvan, kajaallergiat is neznenek, meg vegyszer, ilyesmi, de ezt csak korhazi kontroll, dieta mellett lehetne. Passzoltam.
Aztan voltam maszek borgyogyasznal is, az csak egy sima vervetel volt, de a papiron is csak annyi allt, hogy jogos az allergias panasz /nem akarok hulyeseget mondani, de talan a hisztamin szintbol allapitjak meg/.
Valamint a Hugom is volt valamilyenen, oneki a hatan pottyoztek... igaz, tobbfelet neztek, lehet, az mar nem fert volna fel a kezereKép

Hat ennyi.
Kedvezmeny: nem csak a tej- es liszterzekenyeknek jar? Mert ugye az valoban jelentos tobbletkolteseg, a kulonleges kajak, tapszer miatt.

-Afonya
 
 


Áfonya
köszi, hogy leírtad, szerinted pici gyereknél is ugyanezt a karcolásos módszert alkalmazzák? Elég nehéz lesz 20 percig egyhelyben tartani, söt inkább lehetettlennek látom. Ekcémája van, ami álltalában ételallergiától lehet. Az orvos és a börgyógyász szerint tej okozhatja, amit soha nem kapott, még tejes ételeket sem. Még szopik, és én imádom a tejet, amitöl most eltiltottak, de titokban azért nagyon picit iszom, mert amikor teljesen leálltam, akkor se csökkentek a tünetei, és mikor ittam nem erösödtek. Mostanában próbáltunk egy kiskanálnyi krémtúrót és hasonló tejes ételt kóstoltatni és semmi reakció nem volt.
Igaz, hogy fájdalommentes ez a karcolás? Te már átélted ezt, kitennéd a gyereked ennek a macerának a helyemben?
Kriszta
Nyanya
 



Kriszta! Gyerekeknél vérvételt csinálnak, nem a karcolásos módszert. A Gergőnek ugyan negatív volt a tejre a reakciója, de a fulladása miatt mégis allergiásnak tekintették, mondván, hyg még nem evett tejterméket, ezért nem mutatható ki antitest a szervezetében. Így 10%-ra kaptuka tápszert. viszont két éves kor után csak akkor jár ez tovább, ha tejterhelés beigazolja az allergia gyanút. Nála viszont már az újabb vérvétel is negatív volt, pedig már evett tejterméket. Amúgy továbbra is ekcémás. Szerintem keressetek eg yjó bőrgyógyászt (ha még eddig nem ), bár ha krémtúróra nincs tünete akkor nem boztos hoyg allergiáa.
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa
Már többször voltunk bőrgyógyásznál, de olyan érzésem van, hogy Ők is csak találgatnak. Állandóan szteroidot írnak fel, amit utálok, de ez az egy amitől enyhül az ekcémája. Már abban sem vagyok biztos, hogy a tejtől van, de akkor mitől. Én azt hittem, hogy ez az allergia vizsgálat csak egy vérvétel. A doktornő viszont azt mondta, hogy minden más vizsgálat is van. Nem akartam faggatni, hogy mi más, mert nem olyan volt a helyzet, mint ez fentebbi írásomból kiderült. Az apja is allergiás, úgyhogy van esély, hogy örökölte. Most itt a beutaló, de még nem döntöttem el mitévő legyek.
Kriszta
Nyanya
 


kriszta! nálunk csak vérvétel volt, ill. tüdőröntgen ált. vizsgálat. Egyébként azt hiszem az ekcéma esetében van ált. allergiás hajlam, de nem minden esetben lehet kimutatni, hyg konkrétam nire allergiáa, csak ált. érzékenység. Sőt nagyon ritka,hoyg diétától rendbejöjjön. Jó bőrgyógyészat van a Mária utcai (9. ker,) Bőrgyógyászati klinika gyeremk rendelésén. viszont kell beutaló, kérj a háziorvostól. Nekem jó tapasztalatom volt ott.
Más: a barátnőm fia elég keményen ekcémás volt, nekik sok év keresgélés után a homeopátiás kezelés jött be. Most semmi nem látszik a fiú arcán, pedig korábban feltűnő volt.
mivel mosol egyébként?
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa
Ariellel és Lenor öblítőt használok. Mosás után még egy öblítést lefuttatok, de ezt már öblítő nélkül, csak vízzel. 6 hónapos koráig 3x öblítettem (1x lenorral, 2x vízzel) Szerintem nem a ruhákra érzékeny.
Rá fogok kérdezni a homeopátiás kezelésre a dokinál, hátha ez bejön.
Ma reggel kértem időpontot az allergiavizsgálatra, március 5.-én kell mennünk. Elmegyek, de egyenlőre nem hagyom megszúrni, csak legalább látják és étkezési tanácsokat tudnak adni. Telefonon rákérdeztem pár dologra. Azt mondták, hogy lehet akkor is negatív az eredmény, ha egyébként tejallergiás, de semmi tejes dolgot nem eszik. Hát mi nem eszünk. Nekem már olyan érzésem van, hogy ez is egy találóskérdés az orvostudományban Kép
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya,
van par topic /talan 3 is/ ilyen gyermekkori ekcema, atopias dermatitisz cimekkel, olvasgass bele, hatha talalsz otleteket. Rekam is ekcemas, a velemenyemet majd kesobb leirom, csak most alszunkKép

-Afonya
 
 


Kriszta! Nekem anno a gyerekorvos azt mondta, hoyg az Ariel allergizálhat, ő az egyszerű Tomit ajánlotta. mástól hallottam a Perwollt ajánlani.
Sőt a bőrgyógyi a folyékony mosószert említette, mert az jobban kiöblítődik, kevesebb maradvány marad vissza,
ZSuzsa
 
 


Afonya
köszi, megkeresem a topikokat.

Zsuzsa
pont most vettem egy 9kg-os Arielt Kép majd 3x öblítek és legközelebb Tomit vagy Perwollt veszek.
Azért gondolom, hogy nem a ruhától van, mert a karja és a lábszára nagyon száraz, érdes, pedig többnyire szabadon van. A legrondább ekcémás folt a fején van, pont olyan részeken, ahol nem érintkezik ruhával. Azért tényleg nem árt mosószert váltani, mert nem zárhatok ki semmit.
KRiszta
Nyanya
 


Kriszta! Szerintem is próbálkozz mindenfélével, de azt hiszem az ekcémát jó esetben kinövi, más esetben nem, de azt hiszem teljesen elmúlni valszeg nem fog, bármire is vigyázunk. Főleg azért nem, mert csak ritkán köthető valamilyen konkrét allergiához. Rgyébként én pont most váltottam ki a Gergőnek az Elocomos kevert kenőcsötKép. Én is mindig húzódozom a használatától, de hatásos, és szegény annyira kínlódik a viszketéstől, éjjel is felkel és dühödten vakaródzik, hoyg inkább kenem.
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa
Ez az Elocomos tényleg rosszul hangzik. Az a borzasztó, hogy tényleg csak ezek a szteroidos készítmények használnak valamennyire, ezt meg hosszútávon nagyon nem szívesen használnám Kép
Kriszta
Nyanya
 


En is valami hasonlot akartam irni. Hogy abban bizom csak, hogy kinoviKép A borgyogyasz is ezzel biztat, sok ujat nem tudott o sem mondani. Rovid ideig valo furdes, csak gyogyszertari furdetovel, pamut ruhak.. en a cimkeket is kivagom, mert ott is kipirosodik. Nem tuloltoztetni, mert izzadas is betesz. Nagy es sokhaju lanyom biza igencsak fius, mert a nyaka is beizzad a hosszu hajtolKép Mososzerre azt mondta a bordoki, hogy a bioaktivak nem jok, oblitot viszont ajanlotta, merthogy kevesebbet art, mint a kemenyen maradt ruha dorzsolese.
Kenocsok: Nekunk van gyogyszertari furdetonk, gyt. testapolo, szteroidmentes, amivel minden furdes utan kenjuk /ugyanugy szarazak a vegtagjai, mint Krisztaeknal, ha nem kenjuk ezzel/. Es van egy gyogykencenkKép, ez mar szteroid tartalmu kevert krem, de csak akkor kell hasznalni, ha nagyon piros valahol. Nalunk havonta egyszer-ketszer, mert a testapoloval jol kordaban tudom tartani. Akkor akar naponta tobbszor is, hogy minel rovidebb ido alatt lemenjen.
Eddig ahany ilyen ekcemas babaval talalkoztam, senki nem talalt ra gyogymodot, pedig mindenki mindent kiprobalt. Tenyleg csak az idoben bizom...
-Afonya
 
 


Áfonya
Minden szószerint úgy történik nálunk, mimt amit leírtál. Rövid fürdetés gyógyszertári fürdetőkrémmel utána gyógyszertári bőrgyógyász álltal felírt testápoló és a foltokra szteroidos készítmény. Túlöltöztetve sosincs, mert imádja a hideget. Marad a várakozás és a remény, hogy hamar kinövi Kép
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Mint mar emlitettem a masik topicban is itt Ausztriaban van egy uj krem, ami Magyarorszagon meg nincs. Elidel a neve es nem szteroidos, sajnos nekem is kell neha a szteroidost hasznalni, mert ugy be tud durrani, föleg igy telen. Ha valakit erdekel szivesen küldök neki probat, szerintem fel tudok többet is iratni, mert nekünk sajnos gyakran kell. Valamint van nagyon jo testapolonk is, ami börgyogyasztol szarmazik, igaz nem a legolcsobb, de sokaig eleg. Nem reklamozni szeretnem csak segiteni szeretnek. En sokszor majdnem elsirtam magam, amikor vakarozni lattam szegenykem. Sziasztok.
 
 


Sziasztok!

Régen nem írt senki, de talán még olvassa valaki a topicot.Krisztáékhoz hasonlóan a mi problémánk is az ekcéma. Röviden, azt már kitapasztaltuk, hogy a tehéntejet biztos nem bírja a gyerkőc, mert az ekcéma romlása mellett még hasmenése is lesz és köhög is, emellett gyanús a tojás is, szénsavas űdítők, stb. Most már ott tartunk, hogy az egész teste tele van ekcémával, pedig próbálok minden olyan ételt megvonni tőle, ami felerősítheti a problémákat. 28 hónapos, tavaly már csináltak nála allergia vizsgálatot, de nem mutatott ki semmit. Most újra kaptunk beutalót, de nem tudom, hogy hova vigyem el. Van valakinek ötlete, jó tapasztalata, hogy hova lenne érdemes elvinni, ahol nem 2 hónap pl. az eredmény?

Ildi
 
 


Szia Ildi!

Sajnos mindenhol sokat kell várni. Miért? Pici gyerekeknél vérből csinálják az allergiavizsgálatot. Abba a gépbe, amelyik végzi, kb. 150 vizsgálati anyag fér. Összegyűjtik az anyagmennyiséget és egyszerre végzik a vizsgálatot. Ha pedig nincs szerencséd, akkor pár nappal a Ti anyagotok előtt indították a gépet... Mivel több helyen végeznek allergiavizsgálatot, így a betegek száma több helyre osztódik. Remélem segítettem. (Mi nem egy allergiavizsgálaton estünk túl, ezért megkérdeztem, hogy miért kell ilyen sokat várni.)

Kriszta

 


Kriszta!

Köszi a gyors választ. Ti hova mentetek allergia vizsgálatra? Én azt hallottam, hogy a Sváb hegyre küldik fel a mintákat, azt gondoltam esetleg ott lenne értelme próbálkozni.Ja, és még valami, nektek lett valamilyen eredeménye, kimutatott valamit? Sokan azt mondják, hogy 3 éves kor alatt nincs értelme, és nálunk sem mutatott még 1,5 évesen ki semmit.

Ildi
 
 


Szívesen. Úgy tudom, hogy a Sváb-hegyen légúti panaszokkal foglalkoznak. De nem vagyok biztos. Mi a Budai GyK-ba jártunk, oda tartozunk. És helyben csinálják a vizsgálatot is. Nekünk először tojás-, olajosmag-, szójaallergiánk volt, kiegészülve különféle hajlamokkal, aztán lett tej-, tojás-, gluténallergia, kőkemény 3 év diétával, és további 2 év tejmentességgel. Mi jártunk, igaz a végefelé homeopatához, ez sokat lendített a dolgon, most semmi baja nincs a fiamnak, de járunk természetgyógyászhoz. Én hiszek benne, a fiam is, jót is tesz neki. Amúgy már 11 éves.

Kriszta

 


Kriszta!

Megvolt az allergia vizsgálat, most várjuk az eredményét.Az allergiavizsgálat óta megpróbálok tej és tojás mentes ételeket készíteni, úgy tűnik javul a bőre állapota, legalábbis nem kell egyfolytában szteroidos krémet használnunk, és ez nagy szó.Viszont igen csak próblémám van a főzéssel, jó lenne egy pár tej és tojás mentes étel receptje.

Az allergia vizsgálat eredményéről majd beszámolok.

Ildi
 
 


Sziasztok!
Kata a nevem, Dunakeszin élek (Bpest mellett) és egy jó nevű Allergológus asszisztense vagyok. Szívesen segítek tanácsokkal, ezzel-azzal a bajokban. Címem: Naanok@freemail.hu
Tel: (70) 317 0907
Egyébiránt van 2 fiam és bőven tapasztalatom az allergiás kórképekben.
 
 


SZIA KATA A KÉRDÉSEM A KÖVETKEZÖ 1HETE VISZKET A SZEMEM HA MEGDÖRZSÖLÖM FÁJ ÉS BEDAGAD AZ ORROM BEVAN DUGULVA ROSSZ A KÖZÉRZETEM IS HOLNAP MEGYEK TERHESSÉGMEGSZAKITÁSRA FÉLEK NEM E LESZ GOND AZ ALTATÁSNÁL 3PCI GYERMEKEM VAN NAGYON BETEGESEK IGA HIÁNYOSOK SZERINTED ALLERGIÁM VAN? KÖSZI A VÁLASZT KATI


sziasztok akit érint érdekel nyitottam egy tej szója allergiás topicok egy két tejpótló receptet be is irtam rizsteföl kokusz-dio mandula tej készité bővitem nem sokára kesudo tejszinnel nézzetek éát Kép én is szívessen vennék ötleteket recepteket Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Zsuzsa!

Van egy spriccelős orrspray ami ekcémára és asztmára is jó, itt a link: www.pollenstop.hu.
Remélem megoldódik.

Andi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: