Új privát üzeneted érkezett!

Szia Sode!

Nekem azt mondták a laborban, hogy a tenyésztés 4 nap, mindenesetre a nefrológián kell érdeklődni, és nem a laborban. Ez elég hülye helyzet, mert ez azt jelenti, ha jól értem, hogy csak rendelési időben lehet telefonon érdeklődni - az meg szerintem feltartja a rendelést.

Szeretem, amikor a szülők ilyen toleránsak egymással szemben Kép (Hiába az orvosra volt dühös, akkor is te érezted magad rosszul.) Egyébként voltam már olyan rendelőben, ahol kerek perec kiírták, hogy a behívás nem feltétlenül érkezési sorrendben történik. A legjobb persze, ha időpontra lehet menni, de úgy is csúszni szokott.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Ha van valakinek valami tuti tippje a pisigyűjtésre 14 hónapos lánygyermekre, aki alapvetően még nem két lábon közlekedik, kérem szépen, hogy ossza meg velem Kép A mi módszerünk: reggel pelenkázás-átöltöztetés helyett felül van csak átöltöztetés, és Betadine-es lemosás után felteszem a zacsit. Majd megpróbálom a gyereket ölben tartani, szoptatom, itatom... Hát ezt azért sokáig nem lehet csinálni, Kata egy idő után úgyis mászik, ül stb. Múltkor másfél óra után épp feladni készültem, felfektettem a pelenkázóasztalra - akkor jött a pisi. Ma csak egy óra kellett, viszont a nagy része mellé ment.

GyeZsu
 
 


Gyezsu!

Nekem fiam van, az igaz, de talán tudok segíteni. Én nem ragaszkodom az ölben tartáshoz, mert semmi esélyem rá, így inkább elengedem a ráragasztott zacsival. A cél az, hogy ne vegye le, és ezt úgy érem el, hogy a ragasztás után saját pólómat ráadom, és az olyan hosszú, hogy nem fér hozzá. Alul a zacsin kíül semmi sincs rajta, se pelus, se body bekapcsolva. Az én örökmozgó fiammal így eddig még mindig sikerrel jártunk. És így elég jól lehet hallani, ha pisil. Ja, volt olyan is, hogy sikerült beültetnem az etetőszékbe, ráhúztam a tálcát és akkor se piszkálta és nem is mocorogta le.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 

 
 

Gyezsu,

Én sokat bénáztam az elején, kipróbáltam többféle "módszert"
Nálunk a következő vált be (bár az én kisfiam még csak fél éves lesz)
Szóval: jó sok szopi, utána tisztába teszem, szintén fertőtlenítés, zacsiragasztás, aztán a zacsit kicsit eligazgatom, úgy hogy utat nyissak a pisinek, kvázi szétnyitom....viszont én utána
visszaadom rá a pelenkát, de nagyon lazán, éppenhogy csak eléri a ragasztó csík a pelenkát, tehát csak egy picit megtartja. Aztán én magamhoz ölelem és kicsit elpillesztem....rájöttem, hogy ő olyankor pisil amikor nem aktív, hanem éppen pilled el...úgyhogy 5-10 perc alatt kész vagyunk.
Sok sikert kívánok.
Sode
 
 


Sziasztok!

Érdekes, amiket írtok. Katának eszébe sem jut, hogy levegye, csak annyit izeg-mozog, hogy lejön a zacsi - ha máskor nem, akkor, amikor épp pisil. Bár most valami újfajta zacsit kaptunk, hátha ez jobban ragad. És ki fogom próbálni, hogy hajnalban (amikor már úgyis a mi ágyunkban alszik Kép) az ágyban teszem fel neki a zacsit. Majd beszámolok az eredményről Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Új nefrológusunk van (a régi babát várKép), aki kérte, hogy csináljunk egy "sorozatot" (három pisi másfél héten belül), mert a februári és a márciusi pisiben volt baci. De most két steril vizeletet produkáltunk !!! (A harmadikat nem találták, de ezek után nem is keresték.) Nagyon megkönnyebbültem Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Sode, és ha másnak is volt ilyen vizsgálata, tudnátok nekem segíteni légyszi?
Kérdezni szeretnék a kontrasztanyagos vizsgálattal kapcsolatban: mi kedden megyünk erre a 4 hónapos kisfiammal, és nagyon aggódom.
Az is megfordult a fejemben, hogy újra átgondolom, vállalkozzunk-e a vizsgálatra.
Nekünk 1 hónapja volt vesemedence gyulladása a picinek, de úgy hogy nem tudtak belőle semmit kitenyészteni, (ami azt hiszem elég ritka?)
Minden esetben megcsinálják vajon a kontrasztanyagos vizsgálatot? Ha nem, milyen esetekben?
A Ti gyerkőcötöknek adtak utána infúziót, vagy bármi egyebet, hogy hamarabb kimenjen a kontrasztanyag a pici szervezetéből?

Előre is köszönöm a gyors segítségeteket!
Tünde
 
 


Szia Tünde!

Kontrasztanyagos vizsgálat ügyben sajnos nem tudok segíteni - de holnap szurkolok nektek!

GyeZsu
 
 


Tünde!

Én ezt nem értem, ha nem tudtak kitenyészteni semmit, akkor mi alapján állapították meg a vesemedencegyulát? Kicsit fura.

Ezzel együtt én nem nagyon szoktam felülbírálni az orvosunkat, mégiscsak ő a doktor. Ha nem bíznék benne, elmennék máshoz, de amíg nála vagyunk, betartom, amit rendel.

Kontrasztanyagügyben nem tudok sajnos segíteni, mi szerencsére "csak" húgyúti fertőzéssel bajlódtunk.

Szorítok mindenesetre!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Az én lányomnak 10 hónaposan volt vesemedence gyuszija (még bacitenyésztés elött sok fehérje, sok fvs a vizeletben, majd UH-val állapították meg), kórházban is voltunk, ahol szuriban kapta az AB-t (nem sikerült négy embernek sem vénát szúrni, köztük pedig egy gyereksebész is volt, mégsem), aztán itthon is szednie kellett még egy adagot.
Most februárban ismét 3 napos nem túl magas láz után vettünk pisit töle és megint AB. Már az elsö alkalom után mondták ezt a kontrasztos vizsgálatot, de én nem vittem el, mert ha nem tudtak akkor vénát szúrni, akkor most hogyan, (szó szerint 20* próbálták mind a négy végtagját szúrni, több, mint egy órán keresztül, egyszerűen nem ment), a gyorvosunk azt mondta, hogy akkor vegyünk töle pisit 2 havonta ellenörzésre.
Pisivétel: most 18 hónapos a lányom, de a pisizacsit nem tudom egyszerűen rajta tartani, egyszerűen visszatartja! Onnan tudom, hogy rengeteg innivalót, szoptattam szinte egész délelött, mégsem pisilt, ahogy levettem róla, egy csomó jött..
Most azt találtam ki, hogy jól megitatom, szoptatom, rajta van a zacsi,(addig úgysem pisil) gyorsan leveszem és beállítom a kádba, úgyhogy közben lassan csordogál a víz a csapból, kap egy poharat, azt töltögeti, én meg egy másikat alátartok. Ezzel csak az volt a gondom, hogy vegyes bacit találtak a vizeletben, amit a nem steril gyűjtésnek tudtak be, pedig betadines lemosás, fertőtlenítövel kimostam a poharat, meg a bébiételes üveget is, amibe vittük a pisit, hogy lehet mégis, ki tudja.
Immunerösítésnek nekem a vörösáfonyalevet ajánlották, elég drága mulatság. Mi homeopátiás szert is kaptunk, nagyobbacskáknak érdemes uro-vaxom kúrát csinálni (broncho-vaxom testvére).

Evey
 
 


Kedves Tünde !

Nagyon sajnálom, hogy csak ma néztem bele a topic-ba....így lehet, hogy már késő. Azért nagyon szorítok nektek, biztos minden ok lesz.
Egyébként a kontrasztanyagot egy katéteren keresztül juttatják fel a húgyhólyagba és közben készítik a röntgen felvételeket, majd a végén kihúzzák és a gyerek kipisili.
Utána még 1-2 órát bent kellett maradnunk a kórházban, de nem kapott semmit (se infúzió, se gyógyszer)
Azért írd meg, hogy milyen volt és hogy hogy viselete a csemete !!
Sode
 
 


Szia Evey!

Az én lányomnak is tíz hónaposan volt vesemedencegyulladása, de ő még csak 14 hónapos. Szombat estére belázasodott, úgyhogy megint vinnünk kellett a pisit: hát a vasárnap délelőtt a pisigyűjtéssel telt (szerencsére a pisi rendben volt, valami vítus lehetett). A múltkor megkérdeztem a kórházban, hogy mennyire kell "frissnek" lennie a pisinek - azt mondták, hogy nagyon. Szóval az nem megy, hogy este ráteszem a zacsit, és álmában úgyis pisil. Kata még akkor pisil nagy valószínűséggel, amikor a pelenkázó asztalra fektetem. Nem tudom, ez milyen reflex lehet Kép

GyeZsu
 
 


Szia Gyezsu,

Az én kisfiam is belázasodott pénteken...mi is vittük rögtön a pisit, szintén negatív. Tényleg valami vírus lehetett, semmi más tünete nem volt.
Ezek szerint a pisigyűjtés nálatok még mindig csupa kaland....nem segítettek a tanácsok.
Sode
 
 


Szia Sode!

Apukám azt mondta a múltkor, hogy jó lenne most már egy fiú is, hogy lássam, hogy nem olyan egyszerű a pelenkázás. Azt válaszoltam: de mennyivel könnyebb a pisigyűjtés! Kép Két gond van 1) nem pisil már "automatikusan", hiába szopizik, hiába iszik, akkor is várni kell a pisire másfél órát 2) olyan rövid a gát (a pisi- és a kakiluk Kép közötti szakasz), és azon kellene rendesen megtapadnia a zacskónak, mert ha ott nem tapad - na, akkor megy mellé a pisi. És ha még mocorog is... Egyébként segítettek a tanácsok, beláttam, hogy rosszabb is lehetne, Kata legalább nem akarja levenni a zacsit Kép És lassan ő is kétlábon közlekedik majd - hátha akkor a Te módszered is beválik.

GyeZsu
 
 


Lilluska!

Van egy 2 hónapos koraszülött lányom, akinél egy általános UH-n megállapították, hogy patkóveséje van. Ezen kívül senki nem mond semmit, mert szerintük amíg nincs vele semmi baj nem kell vele foglalkozni. A neten sem találok semmit róla. Tudsz esetleg valami tájékoztatást adni? Valamilyen kezelés igényel, mire kell vigyázni? MI köze a reflux-hoz? A lányomnak enyhe reflux-ot is megállapítottak. Válaszodat előre is köszönöm.

Csilla
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.13 07:26-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Ma ismét pisigyűjtés volt nálunk - hát így, hogy Kata két lábon jár, tényleg nagyon egyszerű. Egy ruhácskát ráadtam, és már mehetett is. Viszont rátenni a zacskót... Már a fertőtlenítésnél is visított, a zacskót pedig csak úgy tudtam feltenni, hogy apa lefogta. Elég rossz érzés Kép Kapott is vigasz-szopit. Voltunk UH-n, mindent rendben találtak - hát ott is ketten fogtuk az asszisztensnővel... Aztán amint vége, abbahagyja. Igazából olyan panaszkodóan sír, nem fájdalomból. De mostanában minden vizsgálatnál ezt csinálja.

Kérdeztem telefonon a nefrológust balatoni fürdés ügyében, azt mondta, ha a betegség óta minden lelet rendben volt, akkor vihetjük a Balatonba, csak öltöztessük át, amint kijön, nehogy felfázzon.

Mindenkivel minden rendben? Szép nyarat!

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Nem tudom valkinek tudok e segíteni a mi "történetünkkel", de azért leírom. A lányomnak 3 hónaposan volt először húgyúti fertőzése a Heim P. -ba jártunk. 2 hét gyógyszer ami után negatív völt a vizelet, ujabb 2 hét poz. Mindíg coli baktériumot tenyésztettek ki nála, tehát széklet került a húgyútba. Mindegy volt, hogy épp állva kakilt be és rögtön kibontottuk mindíg egy kicsi bejutott a hugyútakba. 2 és féléves koráig tartott ez aqz állapot. Mikor lekerült a pelus akkor megszünt és azóta szerencsére ezzel nincs problémánk. Most 7 éves, de a punijánál szinte állandóan valami fertőzés (gombás) van amit egyszerűen nem tudok megszüntetni. Most (fél éve) derült ki, hogy a sok gyógyszer amit kicsiként kapott nem éppen használt. A nyaki nyirokcsomói nagyobbodtak most is a mandulája begyulladt és a nyirokcsomók miatt alig bírta mozgatni a nyakát.
Remélem mások szerencsésebbek lesznek és később a sok gyógyszernek nem lesz ilyen mellékhatása később.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Meg tudja e valaki mondani hogy a csecsemokori hugyuti fertozes minden esetben lazzal jar e?
Mert ha nekem van akkor nincs lazam csak iszonyuan faj, stb...kisbabaknal akkor ehez meg laz is jarul? Es mibol lehet gyanitani hogy fertozes van?
Koszi!
 


Mandarin!
Nekem a kislány nem volt lázas. 3 hónaposan volt először húgyúti fert., neki a súlygyarapodás állt meg, úgy hogy rendesen szopizott. Először vérvétel volt nekünk, amibe a gyulladást kimutatták, utána a vizeletből meg rögtön ki is derült hol van a gyulladás.

kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Koszi Pluto!
En nem tudom merni a sulyat sajnos.
Es a kislanyod nagyon sirt is, fajt neki? Az enyemrol most csak gyanitom hogy esetleg fertozese van, mert ejjel orankent kel (eddig ataludta az ejszakat) es a popsijat dobalja ide oda es keservesen sir, de nem lazas.
Koszi!
 


Mandarin!
Mi nem vettünk észre rajta semmit.Viszont mivel nekünk elég sokszor visszajött a vizelet szagáról is éreztük, hogy ujra visszajött a fertőzés. Ilyenkor erősebb színű és szagú volt. Bár pelenkán ezt is nehezen lehet észrevenni. Viszont vizeletet lehet, hogy érdemes lenne nézetned. sima vizeletes beutalót nálunk a gyerekorvos irt, ha gond volt csak akkor kellett tenyésztetni is, amit nekünk a Heim Pálba néztek.
Gyógyuljatok meg!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Koszi!!
A vizelet szaga es szine az tenyleg egy jo kiindulopont. Meglatjuk.
 


Sziasztok!

Jár még erre valaki?

Most 1 éves kisfiamnak 11 hónaposan volt először vesemedence gyulladása, 1 hét kórházi vénás AB után még 3 hétig szedtük az antibiotikumot, majd 1 héttel az abbahagyása után újra visszaesett és megint kórházba kerültünk 1 hétre, most csütörtökön jöttünk haza. Most még 5 hétig szedjük az AB-t, utána június közepén lesz MAG-3 vizsgálat, hogy megnézzük, refluxos-e és amiatt fertőződött-e meg újra iylen hamar.

Visszaolvastam az egész topicot, de jó lenne még beszélgetni sorstársakkal.
Az antibiotikum mellett szedjük a Normaflore-t, de vajon hosszú távon nem gyengíti-e az immunrendszerét ez a sok, nem éppen gyenge gyógyszer?

Andi
 
 


Szia Andi!

Remélem azóta már jobban vagytok.Kép

Az én lányomnak visszatérő húgyuti fertőzései voltak, de az 2 és fél éves koráig sokszor, így a vesemedencegyulladáshoz nem tudok hozzászólni.

A másik kérdésed a gyógyszerekkel kapcs.-ban. Mi a Heim P.-ba jártunk nefrológiára. Ott kaptunk egy gyógyszerlistát, ami a gyermekorvosunknál van, és antibiotikunot arról írhat csak fel.
Erre azért volt szükség, mert van olyan gyógyszer ami a felső légutakra nagyon jó, viszont a hugyutra gyullasztó hatással vanKépKép

Azóta a lányom 7 éves, 2 és fél éves korától negatív a vizeletünkKép, hát sajnos nálunk a sok gyógyszerezés a nyirokcsomóira nem volt jó hatással.
1 éve folyamatosan meg vannak nagyobbodva a nyaki nyirokcsomói, nem kóros, mert megnézettük.
Viszont a torkában visszaállítható a normál állapot, minnél kevesebb gyógyszer és torokfertőtlenítők használatával.

Remélem nem ijesztettelek meg, és egy kicsit tudtam segíteni.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


szia Andi!
Hogy függ össze a vesemedence gyuszi meg a reflux?
A kislányom refluxos, esetleg számítsak vesemedence gyuszira is?
köszi
Márti
 


Sziasztok!

Gabi
köszönöm a választ! Mi is a Heim Pálba "járunk", ilyen listát még nem kaptunk. Örülök, hogy a lányodnak már majdnem 5 éve neg. a vizelete. Most én is viszem Levit 2 hetente, épp tegnap voltunk, hál'Istennek negatív. Most javasolta a dokink a Vitacolant, aztán ha vége az antibiotikum -kúrának (még 3 hét) elkezdünk egy 3 hónapos Uro vaxom kúrát. Ilyet nem szedtetek?

Márti
ez nem az a reflux, ami a bukással jár, csak a vizeletvisszafolyást is nevezik így, amikor pisilés közben visszaáramlik némi pangó vizelet :S

Andi
 
 


Andi

Mi ilyen kúrát nem csináltunk :) , valószínűleg azért mert "csak" húgyuti fertőzéseink voltak.
Egyébként ez is gyógyszeres kezelés?
Ha magunkból indulok ki, már Levi unhatja a gyógyszert. Nagy csaták voltak ezzel nálunk is. Sőt a feher köppenytől is nagyon ordított, főleg már a katéteres vizsgálat után.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Már több min egy éve nem voltam itt Babanet web oldalán (hisz' 4 éves a kisfiam), de a mai nap erre tévedtem és örülök, hogy most már van a húgyúti fertőzéssel kapcsolatos topik is, anno nagyon hiányoltam. Sokan nem tudják, csak akik benne vannak, hogy szinte "népbetegség" a piciknél ez a probléma (vagy is az orvosunk szerint régen is volt, csak nem voltak ilyen felszerelt diagnosztikai eszközök, anno azoknak a mai idősebb embereknek károsodott a veséje).
Csak annyit szeretnék írni, hogy kitartást kívánok minden anyukának, akik ezzel a gonddal küzdenek, én tudom igazán milyen 5 hetesen egy 40 fokos lázas gyereket bevinni a korházba, sepsis diagnózissal, amit húgyúti fertőzés okozott. És hálát adok az Istennek, hogy a legjobb helyre kerültünk, rögtön tudták a diagnózist, megmentették Richárd életét. Mindent leírtam a gyermekbetegségek>Bethesda korház topikban (itt nem részletezném).
Richi most 4 éves (9 hónapos koráig kapott antibiotikumot szinte minden nap> II.fogkú refluxa volt) 9 hónapos kora után ahogy fölállt és elindult, egyszer csak negatív lett a vizelete, 3 éves korában kivették a gondozásból (már nem kell pisikkel rohangálni kontrollra), és nem kellett megműteni, MEGGYÓGYULT!!! (természetesen minden vizsgálat: UH,”kontrsztos” RTG negatív lett )
Mai napig hihetetlen számomra amin átmentünk. Életem végéig hálás leszek a Bethesda korház orvosainak, nővéreinek és csak ajánlani tudom mindenkinek a korházat és a Nephrológiáját is!!!!!
Üdv.
Barbara
Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: