Új privát üzeneted érkezett!

Szia, a pontos méretre már nem emlékszem, a szeme alatt kezdődött kb. egy centire, végighúzódott az orra mellett, és a szájától kb. fél centire ért véget. Keresztben talán olyan három centi lehetett a legszélesebb helyen. Eléggé kiemelkedett a bőrből.
Egy évesen egyszer fagyasztotta Tasnádi prof. , aztán elkezdett visszahúzódni, így többször már nem lehetett. Most 8 éves lesz a lányom, halványan még látszik, de a legtöbb gyereknek ilyenkorra már rég elmúlik. Kisebb is lett, vagy inkább ahogy az arca nőtt, a folt maradt. Lézerrel teljesen el lehetne tűntetni, de mivel egyáltalán nem zavaró már, nem csináltatjuk meg. Ha felnőtt korra sem múlik el, és zavarja, akkor megcsináltathatja magának.
Legalább két éve senki sem kérdezte meg, hogy mi ez az arcán, tényleg nem feltünő. Csak egész közelről látszik egy érhálózat.

(képet még nem raktam fel, így nem tudom, hogyan kell)
 


Sziasztok!

Vojthne!
Képet úgy tudsz felrakni, hogy amikor megírtad a hozzászólásodat, annak az ablaka alatt van egy "Melléklet feltöltése" felirat. Arra kattintasz, a gépedből kikeresed a csatolni kívánt fotót és feltöltöd. Ha nem sikerül, akkor annak az lehet az oka, hogy túl nagy a kép mérete (max. 205 KB, 600x600 pixel lehet). Én kicsinyíteni a VCW Vicman's Photo Editor-ral szoktam (ezt a netről ingyenesen le lehet tölteni, és egyik menüpontjában a Resize móddal átméretezni).

Az én kislányom volt bölcsis az arcán hemangiómával, de a társai még kicsik voltak ahhoz, hogy csúfolódjanak, kiközösítsenek... Maximum kérdezősködtek, mi az. Az óvoda "felsőbb" csoportjaiban esetleg már előfordulhat csúfolódás, de a bölcsisek még kicsik ehhez.

Üdv, további szép napot!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok Lányok!
köszönöm szépen,hogy megosztottátok velem a saját tapasztalataitokat.A tesóm is azt mondta hogy a kissebb gyerekek még nem igazán vezik észre ha a társuk kicsit más.
Egyébként szomorú vagyok hogy ritkán jártok erre.
Novemberbe megyünk sebészhez a SOTE-ra meg megyünk Tasnádi profhoz is.Két kezelés után nem tudom hogy kapunk e egy harmadikat.Szerintem nagyon szépen javult a gyerek karja.Kb.a fele felszívódott.
A kezelés után mindenképpen jelentkezem.Még egyszer köszönök mindent.
JÓ EGÉSZSÉGET!
Az 1-2 kép a születésekor készült a 3.-ik pedig októberben a 4.kép pedig Ő az ÉN FIAM BALIKA Kép Kép Kép
 
 

 
 

Bocsi Lányok de 1 kép lemaradt Vojthné
 
 


Sziasztok Lányok!
Írok ahogy ígértem bár nem tudom érdekel e valakit mi történt velünk a Profnál.Verebély doki azt mondta műteni hála nem kell mert többet ártana mint használna.Sebfertőződés,heg ,altatás miatti szívterhelés STB.Tasnádi Prof szerint nagyonsokat húzodott a haem de azért kaptunk egy kezelést mert erre még szükség volt.Nagyon sírt a manó de egyébként hősként viselkedett.Legközelebb majd júniusba kell mennünk addig hála pihi van.Nagyon nem bánnám ha ez lett volna az utolsó kezelés mert egyre nehezebb ez mindannyiónk számára.Nehéz a gyereket lefogni meg persze sajnálom is ,másodsorban nekünk sem könnyű végigvinni vele egy kezelést.Tudjátok mire gondolok.Mindenkinek minden jót Sziasztok VOJTHNÉ
 
 


Fél év alatt rengeteget javulhat. Lehet, hogy tényleg nem kell már több.
 


Vojthne!

Hát persze hogy érdekel minket, hogy alakul a kisfiad haemangiómája!!!!!!!!!!!! :) :) :wink:
Az jó hír, hogy műtétre nincs szükség! A kezeléseknél meg arra kell gondolni, hogy a kicsi úgysem fog rá emlékezni, és arra, hogy fájdalma sem lehet nagy, inkább csak a lefogás miatt van a nagy sírás...
Egyébként tündéri a kisfiad! :D :D

Üdv: Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Kedves Kriszta!

Igazad van a kezeléssel kapcsolatban.Szerintem is inkább az a megrázó a gyerekeknek hogy 4-en fogjuk le őket és ezt nem bírják elviselni.Az én Kincsemet alig lehet lefogni úgy kapálózik de tényleg remélem hogy ez volt az utolsó.
Üdv:Tündi
:lol: :wink: :)
 
 


Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de hasonló problémákkal. Kislányom 1 éves lesz 27-én és hát neki is van egy haemangiomája. Először alig látszott, aztán "szépen kipirosodott". Kb. 3 hónapos volt, amikor felkerestem (e-mailben elször) a Tasnádi doktort, aki annyit írt a küldött fényképek alapján, hogy valószínű, 1-2 éves korában már fel fog szívódni. Egy ideig úgy is nézett ki, hogy szívódik (igazából sosem volt összefüggő a folt, mindig szürke szigetek voltak benne, amire annyit mondtak - jó jel.) Aztán pár hónapja elkezdett kidudorodni, most már elég nagy táska "lóg" az állán. (talán nem említettem, hogy a foltja ott van). Most újra elérkezettnek láttam az időt, hogy felvegyem a kapcsolatot a dokival...legalább nézze meg Nórát.

Töltök fel képet (ha tudok) - hogy mégis hogy néz ki a foltja a kislányomnak. Beleolvasgattam a hozzászólásokba, és azért van jócskán akinek felszívódik. Tudom, idő kérdése, és most már szinte észre sem veszem az arcán a foltot, de azért nem szeretném, ha így maradna. Annyit olvastam, hogy a lézeres kezelés a "táskás" haemangiómának a megoldása. Igaz, hogy ahhoz altatnak? Van valakinek tapasztalata a Kelen Kórházzal kapcsolatban? Azok a tarifák amiket írtatok most is élnek, vagy már lehet, hogy több? Nem mintha sokat számítana, hisz a gyermekem egészsége minden pénzt megér, de azért jó képben lenni, mi mennyibe kerül.

Szerintetek a fotó alapján (remélem sikerül feltöltenem :-) van esélyünk a felszívódásra? Van esetleg valami jó tanácsotok nekem, kezdőnek, hogy hová forduljak? (az utánajárásaim alapján a Tasnádi prof. tűnik a legjobbnak).

Üdv. Rita
Kép Kép
 
 


Szia Rita!
Mi folyamatosan járunk a Tasnádi profhoz a Kelen kórházba.Egyébként rendel a prof a Heim Pálba is csak ott nagyon sokára kapsz időpontot( nekünk kb.5 hónapot kellett volna várni).A lézeres kezeléshez mi nem szoktunk altatást kapni,pedig az én fiam karján is eléggé ki volt dudorodva a haemangióma.Az első szakvélemény 10 ezer forintba kerűlt tavaly ilyenkor.A többi kezelés ingyenes ,mert (sajnos kevesen tudják) a tb finanszírozza , bár már az idén volt róla szó hogy lehet hogy leveszik róla a támogatást.Mi november elején voltunk kezelésen és akkor még ingyenes volt.Szerintem mindenképp menjetek el a profhoz mert nála jobb szakembert nem találsz az országban.Az én manóm 3 kezelést kapott és szemmel látható a javulás(a szőke kisfiús képeket nézd meg ő az én szemem fénye).Mi itt csak javasolni tudunk a végleges döntést Neked kell meghozni.

KEDVES FÓRUMOSOK!

MINDANNYIÓTOKNAK KÍVÁNOK KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET!!!JÓ EGÉSZSÉGET A GYERKŐCÖLNEK!

VOJTHNÉ TÜNDI Kép

Vojthné Tündi
 
 


Kedves Tündi!

Köszönöm a válaszodat, még jobban megerősítettél abban, hogy a Kelen kórházat kell választanom, a gyerekem egészségére az utolsó filléremet is rááldoznám, csak azért jó tudni, hogy "mennyit vigyek magammal". Sajnos a fiam sem probléma mentes (ő 3 éves volt aug.-ban), neki a szemét kellett műteni (féloldali veleszül. szürkehályog) és hát őt is magán úton visszük több száz km-re az orvoshoz, tehát ez már nem is lesz nagy probléma nekem.
Köszi a bíztató szavakat - mindenképp megkeresem a prof-ot. Már írtam neki e-mailt a napokban, de nem még nem válaszolt. Azt hiszem, minél hamarabb fogok időpontot kérni. Néztem a képeket, hát nem kicsi a Ti haemangiomátok sem! Nekünk úgy nézett ki az elején, hogy szívódik. rendszeresen fényképeztem, aztán gépen felnagyítottam a képeket és összehasonlítgattam. Majd a nyáron elkezdett kidudorodni, és hát bevallom őszintén, azt hittem, csak a meleg miatt tágultak jobban az erei - de ezek szerint neki nemhogy megállt volna, 6 hónapos kora körül jobban beindult.
Egyelőre még nem zavarja a "folt", de már próbálkozna a tipegéssel, és hát bevallom, félek, ha elesik esetleg felsértheti. Egyébként a lézeres kezelések után kell borogatni, krémezni, vagy valami hasonló?
Egyik ismerősöm gyerkőcének fagyasztották a köldökénél, ő eléggé megszenvedett vele. Gondolom nálunk a fagyasztás nem nagyon fog szóba jönni ...bár ezt majd a prof. eldönti. Még egyszer köszi, hogy időt szántál rám!

KELLEMES ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG, EGÉSZSÉGES ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!


Rita Kép
 
 


Szia Rita!
Nagyon szívesen szántam Rátok időt , mert mikor mások tették Velünk ugyanezt Nekünk is jól esett.A lézer után kamillás borogatást kell alkalmazni 2 napig óránként 3-szor kb 10 percre meg hüteni is lehet.Nálunk Bali nem engedte legutóbb a borogatást így nem is erőltettem.Arra kell még figyelni , hogy kb 3 napig ne nagyon ázzon a gyerek a fürdőkádba.Nekünk a sebész azt mondta , hogy ha elesik és vérzik akkor nyomókötést tegyünk rá.(szerintem én egyből dokihoz rohannék és fogok is mert a könyök sem veszélytelen terület).Mi Debrecenből járunk fel a dokihoz és mi is osztjuk a véleményedet.

üdv:Vojthné Tündi

u.i:Édes a Fiad is

Vojthné Tündi
 
 


Szia Tündi!

Tegnap hívtam a kórházat - már nem dolgozik a prof, csak jan. 3-án lehet először elérni, de akkor hívhatom.
A tettek mezejére lépek - mert talán nyárra már látható lesz valami javulás is - ha el tudjuk kezdeni a kezeléseket.
Persze minden attól függ, hogy mikorra kapunk majd időpontot (nem vagyok türelmetlen, de jó lenne minél hamarabb), és hogy a doki mit javasol. Már bánom, hogy eddig vártam vele, de mindenki azzal nyugtatott, hogy felszívódik...

Te sem panaszkodhatsz a kis "szemed fényére"!! Gondolom igazi örökmozgó kisfiad van! (az enyém legalábbis folyon 1000-rel pörög ). :lol:

Üdv.

Rita
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek BUÉK.

Rita! Mikorra kaptatok időpontot?Egyébként hol laktok?

üdv Tündi

Vojthné Tündi
 
 


Szia Tündi!

Tegnap telefonáltam, és jan. 25-én megyünk 13 órára.
Félek egy kicsit, de várom is, hogy végre elinduljon már valami. Most egyelőre várakozó állásponton vagyunk, 25-e után majd többet tudok mondani. 15 ezer lesz a vizsgálat, de ha további kezelést kapunk, az még egyelőre ingyenes.

Egyébként Városlődön lakunk (Ajkától 10 Veszprémtől 25 km-re).

Szia!

Üdv. : Rita
 
 


Sziasztok!

Rita!
Sajnálom, hogy mostanság nem néztem be a topikba, mert én is szívesen bíztattalak volna... :) :wink: Látom, Tündi nagyon aranyosan ezt megtette, és örülök, hogy már időpontotok is van Tasnádi doktorhoz! Mi is hozzá jártunk, és csak jó véleménnyel tudok szolgálni :) . Nagyon aranyosak, kedvesek (a doktor, az asszisztensnő és a személyzet is), biztos, hogy mindent meg fognak tenni a javulásotok érdekében!!!! Nálunk fagyasztásos kezelést alkalmaztak, mert még fejlődő stádiumban volt a hemangióma, de a hatalmas síráson kívül (ami a lefogás miatt volt) nem volt semmi egyéb gondunk. A kamillás borogatást mi is csináltuk, és egy-két nap alatt szépen elmúlt a kis hólyagocska a fagyasztás helyén. A lézeres kezelésről én is csak annyit tudok, amennyit itt a fórumba írók elmeséltek...

Szóval minden jót nektek, és majd számolj be a fejleményekről!!!!!
(Egyébként mi veszprémiek vagyunk, ha Magyarországon tartózkodunk :D .)

Tündi!
Ti mentek mostanában a doktorhoz????

Puszi:
Kriszta
 
 


Sziasztok!

Szia Kriszta!

Örülök bíztató szavaidnak, én is nagyon bízom benne, hogy segíteni fognak rajtunk - vagyis a kislányomon. Eddig mindenhol csak jót hallottam/olvastam a Tasnádi doktorról, nagyon bízom benne.
Nem tudom, mennyi a bejutási idő a klinikára, de szerintem a 3 hét (jan. 3-án hívtam, és 25-én már mehetünk is), nem is olyan rossz.

Fel vagyok készülve, hogy óriási sírás lesz már a vizsgálat során is. (szerencsére nem vagyunk ahhoz szokva, hogy sűrűn járjunk orvoshoz.)

Feltétlenül írok, hogy mi történt velünk.

Még egyszer köszönöm a bíztatásod...!!!

Szia!

Puszi:

Rita
 
 


Hello Kriszta! Nekem is nagyon jól esett minden jó szó.Mi hála már csak juniusba megyünk és szerintem akkor már nem fogunk kezelést kapni.Egyébként csak halkan súgom Nektek hogy a nyári szabadságolás után (aug.1-én) februárra akartak időpontot adni.Kinyitottam a kicsi számat és Anikó néni ( Ritának írom -> ő az asszisztens mindig baromi kedves és illatfelhő lengi körül) megkegyelmezve beszorított novemberre.Igaz azt lódítottam hogy januártól viszem Balit bölcsibe.Ez kegyes hazugság volt.Ugye?
Kriszta Ti már soha nem jöttök haza?
Mindenki tehetne fel új képeket manójáról.
Puszi mindenkinek üdv Tündi Kép

Vojthné Tündi
 
 


Szia Rita!
Holnap gondolok Rátok és kérlek mindenképpen jelentkezz :-)
Tündi

Vojthné Tündi
 
 


Szia Tündi!

Köszi, hogy lélekben velünk vagy. Hát mit is mondjak? Túl vagyunk a "kiránduláson" és hát nagyon-nagyon pozitív az élmény - már amennyire egy ilyen dolog az lehet. Nagyon kedvesek voltak velünk - a prof. is és az asszisztensnő is. Pontosan fogadtak minket. Nóra egy picit sírt, de érdekes módon nem ijedt meg a prof-tól. Aztán akkor kezdett el igazán szirénázni, amikor a doktor felkente neki a zselét és a fóliát rátette az állára. Mert hát amikor a Tasnádi dr. meglátta az állát azt mondta, ezt azonnal lekezeli. Emlékezett ránk, hogy e-mait váltottunk annak idején, és csodálkozott, hogy ennyire megnőtt(kidagat) a foltja. Szóval megkaptuk gyorsan melegében az első lézeres kezelést is. Ott már tényleg csak a lefogás volt a nehéz. Szerencsére hamar túlestünk rajta, és legközelebb június 12-én megyünk du. 4-re. Most a hideg borogatás óránként, ami egyelőre körülményes, mert a kis manó nem igazán szereti, ha az álla felé közelítek. Valahol egy kicsit meg is nyugodtam, mert remélem, ezután már tényleg javulni fog...és a doktor úr is azzal bíztatott, hogy el fog múlni (csak idő kérdése.) Szóval így állunk. Még egyszer köszönöm a bíztató szavakat, majd jelenkezem, néhány hét múlva, hogy van-e változás.

Puszi!!

Rita



Kép
 
 


Szia Rita!
Jól elkerűljük egymást , mert mi meg jun.5.-én megyünk.Mindenképpen jó , hogy rögtön el is kezdte a kezelést.Kb 2 nap és már el is felejti a Drágaság , hogy mi is történt vele.Majd jelentkezz , mert érdekel a változás.Érdemes egyébként havonta 1x fényképezni a foltot mi is ezt tesszük.Mindenkinek jó egészséget Puszi Tündi :lol: :wink: :D

Vojthné Tündi
 
 


Sziasztok!

Szia Tündi!

Én is gondoltam arra, hogy esetleg össze is futhatunk! Remélem nem hangzik kegyetlenül, de örültem nek, hogy egyből kezelte is. Nóra szinte nem is "vette fel" a vele történt dolgokat, bár a borogatást nem igazán tűrte, de ez is csak 1-2 alkalomig tartott, utána már szépen emelte a fejét és engedte, hogy hűsítsem a foltot.
Mi eddig is fényképezgettük a foltot, mert akkoriban egy bőrgyógyász azt ajánlotta, hogy inkább figyeljük, mert ő nem akar beavatkozni. Lehet, hogy ha akkor lefagyasztja, most nem itt tartanánk. De hát késő bánat. Ti egyébként az első kezelés után mennyi idő múlva láttatok javulást?
Most látok a foltban néhány egész fekete vonalat (gondolom az lehet a lézerrel elzárt ér, ami táplálta az egészet.)
Majd jelentkezem, ha változik valami.
Nektek is jó egészséget!!! Minden jót!!! Rita
 
 


Sziasztok Lányok !

A múlt héten voltunk a profnál a Kelenbe.Hála már csak fagyasztásos kezelést kaptunk, azt is csak azért , hogy a haem.színe halványodjon.Majd csak 1 év múlva kell mennünk kontrollra.Kellett kenni valakinek ránctalanítóval a csemetéjét?Ha igen milyennel?Nekünk majd szeptembertől kell kenni, hogy a bőre kisimúljon.

Rita! Gondolok Rátok a héten, majd mindenképp írj!

Mindenkinek kellemes nyarat és jó nyaralást kívánok !

Vojthné Tündi
 
 


Sziasztok!

Szia Tündi!

Köszi, hogy gondolsz ránk!

Ma voltunk a kezelésen, és megint nagyon kedvesek voltak velünk.
A kezelésnek köszönhetően az elmúlt hónapok alatt nem változott a "folt" mérete, nem nőtt tovább, és pár hete elkezdett látványosan szürkülni az egyik fele.

Ma megnézte a prof és mondta, látszik, hogy már nem olyan dagadt, bár ha Nóra sír akkor még mindig nagyon kiduzzad, úgyhogy most is lekezelte. Jó alaposan "meglőtte", főleg azokon a helyeken, ami még jócskán piros volt.

Én fel vagyok készülve, hogy még 1-2 alkalommal biztosan mennünk kell, a legközelebbi időpontunk dec. 2. Azt mondta a prof., bízzuk a dolgot egy kicsit a természetes szívódásra is, s az nagyon jó jel, hogy egy helyen már szürkül. Most bizakodva várom az elkövetkezendő hónapokat.

Nóra szépen engedi borogatni (úgy néz ki, mint egy fogfájós kisgyerek :-) felkötöm az állára a kamillás borogatást) de így legalább rajta marad kb. 10 percre.


Jó pihenést/nyaralást mindenkinek!

Puszi!

Rita
 
 


Mikor megszületett a kisfiam egy piros folt volt az orra és a szája között amire azt mondták hogy megnyomódott és majd elmúlik.
Ez nem így történt ugyanis az a foltocska csak nőtt és nőtt.
Az orvosa és a védőnő is azt mondták hogy ez az úgynevezett éranyajegy lesz ami majd idővel elmúlik de mi nem nyugodtunk így elvittük Pestre a Kelen Kórházba ahol kryosondával lefagyasztották ami után seb képződött ami azóta már 3szor is lejött.
Most fehér folt a közepe és elég lapos de a szélei körbe duzzadtabb és piros.
Ha valaki tud a témával kapcsolatban írni
megköszönném!most így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/view/080723/D_vi ... es.hu_.jpg
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre,most bekukkantottam és egy kicsi biztatást szeretnék adni tani21-nek.
Nézd meg légyszi, 2007. febrári hsz-ben az én fiamról a képet. 2 fagyasztás és 3 lézer után így néz ki Alex éranyajegye.
Kép
Alig látszik. Most csütörtökön voltunk, újra lézerezte neki a Prof,mert még látott benne "élő" eret.

Vojthne kérdezted a ránctalanító krémet. Mi most kaptunk először krémet. A képek alapján reménykedem a gyorsabb javulásban, bár már így is elégedett vagyok!
 
 


Szia Ditke !

Bocsi , hogy csak most írok , de Balit bölcsibe szoktatom és persze melót keresek 1000-el.Egyáltalán nem látszik már Alex éranyajegye.Amit ti kaptatok krémet az hegesedésre van ahogy olvastam , de amit nekünk ajánlott az ránctalanító.Bár Bali karjára szépen rá van feszülve a bőr és hála egyáltalán nem ráncos.Majd most kezdem el neki kenni.

Tani !
Az én fiamnak soha nem volt sebes a haemangiómája sőt még csak duzzadt sem ezért nem nyilatkoztam.De nyugi Tasnádi profnál a legjobb kezekben vagytok.

Üdvözlet mindannyiótoknak Vojthné Tündi Kép

Vojthné Tündi
 
 


Sziasztok!

Tegnap újra voltunk kezelésen.
Nóri a vizsgálatkor sírt nagyon, de érdekes módon a lézerezésnél mintha beletörődött volna "sorsába". A prof. megnézegette a foltot, azt mondta, már felpuhult, bár síráskor még eléggé megduzzad, és fehéredik...amit én is látok :-) (végre!)
Remélem a harmadik kezelés után még jobb lesz az eredmény. Legközelebb megint fél év múlva kell mennünk, addig bizakodva várom a kezelés hatását.
Töltök fel képet - így nézett ki a kezelés előtt néhány héttel.

Üdv. Rita

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!



Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Segítséget kérnék Tőletek Én is!
Kisfiamnak is hemangiómája lett a bal szeme csücskénél (bár nem túl nagy) kábé 2 hónapos korára. Most 4 hónapos, kábé duplájára nőtt. Gyermekdoktornőnk szerint még ráérünk sebésznek megmutatni, mert 6 hós koráig úgyis nő. Egyébként Ő is Tasnádi prof-t javasolja.

Klerita!
Olvasom, hogy e-mailben tudtál Vele kapcsolatba lépni... megadnánd esetleg nekem az elérhetőségét. Azt szeretném végülis kérdezni, hogy Te akkor magánrendelőbe mentél végülis hozzá, ahol 3 hét múlva kaptál időpontot? Mennyi volt a tarifa, van külön ára a diagnózisra és plusz a kezelés? Leírnád miből áll ez a lézerezés tulajdonképpen?
Valaki írta, hogy a Heim Pálba 5 hónap a várakozási idő, talán akkor már most be kéne oda jelentkeznem....
evi.szotak@citromail.hu az email címem, megkérhetlek hogy oda megírod a prof. email címét. Nagyon köszönöm.

Itt van két kép összehasonlításul:
2 hónaposan:
Kép

Most, 4 hónaposan:
Kép

Egyébként nagyon kis bájos pofija van a kislányodnak, ezen az utolsó képen nem is venni észre, ha nem tudnám h. mit kell figyelni.

Tudom, hogy a miénk jóval kisebb, mint amiket itt Ti bemutattatok, de azért be vagyok rezelve, mert ha 2 hónap alatt duplája lett, akkor azért még érdekes dolgok várhatnak Ránk is... főleg ha az említett 6 hónap után sem áll le magától a növekedés. El vagyok keseredve, mert a neten is annyi minden írnak, hogy minél előbb vigyük orvoshoz, máshol azt, hogy úgyis elmúlik... :cry:

Várom bárki válaszát az ügyben!

 
 


Elég kicsik lettek a képek, megpróbálom talán ezen jobban látszódik a különbség:

2 hónapos:
Kép

4 hónapos:
Kép

 
 


Kedves Lola !

Atz hittem , hogy legalább válaszolsz.

Vojthné Tündi
 
 


sziasztok!

Az én kisfiam már 21 hónapos, 2 hónapos korában vettük észre, hogy a háta közepén és a farokcsont felett alakul vmi... 3 hónapos volt, már elvittük Dr. Tasnádi Gézához a Kelen Kórházba kezelésre. Azóta 3-4 havonta járunk, fagyasztott nitrogénnel kezeli, ami 5-6mp-et vesz igénybe. A kisebbik már majdnem eltűnt, és a nagyobbik is halványul, húzódik össze. Nem olcsó mulatság, de megéri!

 


Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Sajnos az én kisfiamnak is van egy kb.3cm átmérőjű haemangiómája a hátán. Már így született, akkor eléggé lila volt, azóta kicsit halványult, fehéredik a széle, és nem növekszik.
Olvastam, hogy mindenki a Tasnádi doktorhoz vitte el a csemetéjét, én is szeretném megmutatni neki a kisfiamat, mert itt nálunk a kórházban semmit nem csinálnak vele.
Most 8 hónapos a kisfiam, eddig vártunk, hátha javul valamit. Igazából szinte ugyanolyan a haemangioma, illetve fehéres a felszíne több helyen is.
Ha valaki meg tudná írni a prof. elérhetőségét( e- mail címét) azt nagyon megköszönném. Saját e-mail címem:sziklaigyongyi@freemail.hu
Segítségetek előre is köszönöm!
 


Sziasztok!
Az én 5 éves kislányomat a Heim Pál gyermekkórházban kezelték. Egy parányi értágulat volt az arcán a bőr alatt, amit diatermias tűvel kiégettek. 3 és fél hónappal a beavatkozás után az eredmény elszomorító. (mellékletként töltöm fel) Fönt a beavatkozás előtti állapot látható, alul a beavatkozás után 3 héttel, illetve 3 honappal készített felvételek. Kép beavatkozás előtt és után
 


Sziasztok Lányok !

Nagyon régen jártam erre.Kivel mi újság?Mi jól vagyunk hála :-)

Gyöngyi segített valaki?Ha kell segítség jelentkezz! Sziasztok

Vojthné Tündi
 
 


Sziasztok !
Én még új vagyok itt, de meg szeretném osztani veletek a lányommal történteket.Neki egy 8cm -es haemangioája van a popoján. 2008.0705-én megszületet császármetszéssel másnap mikor tisztába akartam tenni láttam egy 1,5centi átmérőjü kis foltot. Szóltam a nővéreknek és ők sak annyit mondtak beleirjákaz adatlapjába,na ez elmaradt.
Amikor haza engedtek minket eljött a gyerekorvos és azt mondta 1 éves korára elmulik.Eltelt egy hónap és vittük tanácsadásra addigra diónyi voltmár akkor is csak ezt tudták mondani mjad elmulik.Majd mikor 2,5 hónapos lett egyik tisztába tevés alalmával kicsit véres volt a pelus a folt környékén addigra már a foltban 2-3 fekete folotcska is volt . Elmentünk egy sebészhez akit a gyerekorvos ajánlott,ő azt mondta kifekélyesedett , mert elkezdet viszafele fejlődni, kenjem merkobromidival és kössem le gézlappal,majd az behámositja.Rá másfél hétre mentünk reggel kötözésre a kórházba a sebészhez és ömlött belöle a vér ahogy levette a kötés. Azonnal vitték a műtőbe elégették az a picirészt , majd du mehetünk haza. Egy hónapig semmi különösebb nem törtnt minden reggel mentünk kötözésre.Majd okt.31-én azt mondta a doki bekellene feküdnöm vele , mert két napja kötéscserénél spriccelt belőle a vér.Oké befekütünk mondván ott jobban eltudják látni , na ebből semmi nem igaz napi egy kötözés volt igy is és egész nap nem is nagyon foglalkoztak vele, azt is nekem kellett kiharcolnom ,hogy megmutassam gyerekorvosnak , mert sápadt voltés vérszegény ,ő azt mondta ,hogy vas+ c-vitamin ha vérzik még tranzfúzió. Ez volt szerdán , hétfőn megtörtént az 5-dik égettés ,hogy ne vérezen ( amig bent voltunkmásfél hétig 5 -ször égették neki el a vérző részt) az nap telefonált a doki a Tasnádi profnak ,hogy mi a helyzet a kislánnyal ő azt mondta kapja meg a vért és szerdán du.2 -kor vár minket a Heim Pál Kórházban.
Kedden megkapta a vért vagyis Szerda hajnali2 kor délbe meg mentünk fel pestre betegszállitóval. Ott megnézte a profeszor úr és a Szalai drnővel együtt úgy döntöttek fel veszik a Barbit a bőrosztályra.
Ez volt nov. 12-én. ott kenetett vettek a sebből. has uh és koponya uh csináltak és szemfenék vizsgálatot de minden negativ lett . Vér vettek töle kétszer is .ugyan ugy csak merkobromidival kezelték és napi kétszer háromszor volt kötés csere nála. talán az egy hét alatt kétszer ha vérzett. November 20-án haza engedtek minket mondván itthol is eltudom láttni én is és biztos ,hogy jobban gyógyul itthol. megmutatták hogy kell kötöznöm napi kétszer csak.lemosott kellet haszálnom hogy tiszta legyen a seb+ftőtlenitő.december15 ig hetente kétszer jártunk fel. Majd legközelebb csak jan.15-én kellett mennünk.Akkor volt még egy pici seb a folton. Febr 23-án már csak fél centi sebb volt d még mindig kötöznöm kellett. Ápr -bna mikor voltunk akkor már teljesen gyógyult volt és csak a kaki miatt kellett kötöznöm , akkor azt mondta adoktorúr ,hogy majd ősszel menjünk , fürödhet nyugotan akár a Balatonban is.Most voltunk kontrollon november 16-án és azt mondta doktor úr és a Szalaidr nő hogy nem kell már kötöznöm mert nagyon szépen hegesedik/det, csak pelenkáskor után kell emnnünk és elkezdik kenőccsel eknni és nem kizárt a lézeres kezelés se. Ha magától nme kezdene vissza húzódni.
Köszönöm hogy leirhatam nektek mindezt, mert ti legalább megértittek min megyünk keresztül nem ugy mint mások. Elakartam mesélni nektek ,hogy sok orvos mennyire tudatlan ezzel a betegséggel kapcsolatban. Sziasztok Kép Így nézz ki most kb. Kép Barbika és a kisfiam Banduci szti
 
 


Kedves Vojthné!

Köszönöm, hogy érdeklődsz. Nov. 27-én visszük a kisfiamat a Kelen Kórházba. Remélem minden rendben lesz, majd írok.
 


Kedves Vojthné!

Voltunk mi is a Kelen Kórházban. Kaptunk egy fagyasztásos kezelést. Tényleg nagyon rendesek voltak.
Legközelebb márciusban kell mennünk lézerre.
Remélem majd én is beszámolhatok gyógyulásról.
Egyenlőre változatlan a helyzet, de hát még egy hét sem telt el, és nyilván nem egyik napról a másikra látható a javulás.
 


Kedves Vojthné!

Szeretném megkérdezni, hogy ti milyen és mennyi kezelést kaptatok, és mennyi idő múlva látszódott a javulás?
Csak azért vagyok ilyen kiváncsi, mert a kisfiamnak is hasonló haemangiómája van, mint nálatok volt.
Köszönettel: Gyöngyi
 


Sziasztok !

Mindenkitől bocs , hogy csak most jelentkezem, de mindig rohanásba vagyok.
Gyöngyi ! Privibe küldj egy számot és majd egyik este fel tudlak hívni ha jó így Neked. Sziasztok

Vojthné Tündi
 
 


Sziasztok!
Még új vagyok a fórumon. Sok biztatót olvastam a hemangiómákkal kapcsolatban.
Az én kisfiamnak az orra és a szája között van egy hamnagiómája, ami születéskor csak egy rózsaszín folt volt(a szülézeten azt mondták csak megnyomódott és el fog múlni) az mostanra kidudorodott és területileg kb kétszeresére nőtt. A kisfiam most 4 hónapos. Tanácsotokat szeretném kérni. Olvastam, hogy Tasnádi professzor a hemnagióma guru, és hogy nem olcsó mulatság a kezelés. (Ez mit jelent számokban?)

Koszönöm előre is válaszotokat.
Nonika

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron