Új privát üzeneted érkezett!

Szia Greenolive!

Köszi a választ. Ezek szerint Tasnádi prof. bőrgyógyász és cseppfolyós széndioxiddal (szárazjég) fagyasztja. Én vidéki vagyok, megkérdezem az itteni bőrgyógyászok egyikét, akit ismerek, majd jelentkezem az eredménnyel.

Köszi! Boldog Új Évet Mindenkinek!

Sziasztok: Évi
 


Sziasztok!

Mi ma voltunk a 2. kezelésen és a hasi UHn, szerencsére belszervek nem érintettek, és a 3 hemából 2 halványul. A fején lévő nem, de az a legkisebb.
Évi: ha már most szigetesedik, akkor szerintem nem kell neki kezelés, persze azért megmutathatod szakorvosnak. A májusi Kismamában van róla cikk is (a kismama.hu archívjában is megtalálod)
Nem tudom, milyen gázzal fagyasztanak, de mint ha nem szárazjég lenne...

Dóri: Mi azért mentünk, mert az én Vikimnek volt egy elég nagy, és nagyon terjeszekdett. A háziorvosunk azt mondta nem kell menni, de én nyugodtabb vagyok, hogy megézték. Ha nem nő gyorsan és menni akarsz, akkor szerintem ráérsz a Heimbe menni, időpontot kell kérni.

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre!
A mi lányunknak a bal mellén és attól fölfele úgy 3 cm-es a haemangióma(majdnem zöld diónyi volt).Engem eléggé zavart és 100%-ban biztosra szerettünk volna menni,hogy elmúlik,mert egy lánynak elégé zavaró pont a mellén.
Jó hír!
Képzeljétek most decemberbe nem kezelték mert már annyira szép lett magától is.Majd csak március-áprilisben kell vissza mejünk és akkor majd meglátja a doki.Már a dudor is kisebbedett!
Nagyon örülök.
Polli
 
 

 
 

Sziasztok !

Polli ! Örülök , hogy jól vagytok .
Mi is áprilisban megyünk vissza kontrollra , lehet már nekünk sem kell majd kezelni .
Minden jót nektek !

Oxi ! Örülök , hogy nálatok is minden okés !

Kép
Kép
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon régen jártam erre, de mától van itthon netünk, így tudok majd jönni gyakrabban is. Kép Üdvözlök mindenkit, régieket és újakat egyaránt!!!

Október 9-e óta Németországban élünk, azóta tulajdonképpen nem látta orvos Enikő hemangiómáját. Azt mi is meg tudjuk állapítani, hogy szépen halványul, ahol a professzor legelőször kezelte (közepén), szinte már a bőrrel azonos árnyalatú, a szélein meg halványrózsaszín. Kb. két hete már nem szopizunk Kép, állítólag ez is gyorsítja a felszívódást, mert már nem kap anyai hormonokat a baba szervezete.

Magunkról röviden annyit, hogy jól érezzük magunkat Németországban, a beilleszkedés sikerült, de egy évnél tovább biztos, hogy nem maradunk. Ákos jár óviba, a nyelvvel sikeresen "birkózik", bár abban már nem hiszek, amit sokan mondanak: hogy a gyerekek 1-2 hónap alatt megtanulnak egy nyelvet. Ez azért annyira nem egyszerű... ahhoz nyelvzseninek kell születni.

Egyenlőre ennyi. Kép


Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Egy fotó Enciről és a foltjáról:
Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok!
Öröm olvasni, hogy mostmár mennyire óvatosan kezelik ezt a nyavalyát!
Én 28 vagyok, nekem is volt 5, az akkori protokoll szerint fél évesen leoperálták őket - a hegek velem nőttek, így az akkori 10 Ft-osnyi foltok helyett 10 centi hosszú, 1 centi széles hegeim vannak. Kép Engem nem zavarnak különösebben, hiszen ezekkel nőttem fel, de azért randák.
Szóval nemtom ma vágnak-e még egyáltalán, de csak nagyon végső esetben engedjétek!!!
Ja, és szerencsére a kisfiamnak nincs egy darab se (vhol egyszer azt olvastam, hogy a hajlam örökölhető, de általában kihagy egy generációt).
Tündériek a babók, és kitartást mindannyiótoknak! Kép
Üdv: Cas

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szia Cas!

Köszi a bíztatást, a kitartás megvan, legalábbis nálunk, ahol már több mint egy éve együtt élünk a foltocskával, hiányozna is, ha nem lenne ott a pofikán... Meg látunk javulást és ez nagyon bíztató. Kép
Valóban a mai orvostudomány már nem esik neki szikével, csak ha nagyon muszáj (pl. ha látóidegeket nyom). Ha pedig valaki ragaszkodik a nagyon gyors eltávolításhoz (inkább a felnőttek), akkor a lézer csodákra képes. Sajna nem két fillérért.

Üdv:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok !

Hardik ! Én is ritkán járok erre , Áron rendesen lefoglal Kép
Örülök hogy jól vagytok és jól érzitek magatokat Németo.ban .
Enci nagyon édes és már alig látszik a foltja .

Áronnak is halványodik ( bár még nem ennyire ) , majd áprilisban megyünk vissza , akkor lesz 1 éves . Neki szigetesedik , van ahol már teljsen olyan szinű mint a bőre .
Pár napja mindenhol feláll ( ez még nem sikerült lefényképezni ) és tegnap óta sajnos a lépcsőt is megmássza , 3 db , de kő+élvédő , így ki kell majd találnunk vmit .
Puszi mindenkinek !
Szandra

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Szandra!
Örülök, hogy Ti is jól vagytok!
Hát igen, a lépcső az nagy gondot tud okozni. Nálunk is Enikő egyből ment megmászni (kétszintes lakásban lakunk), gyorsan be is kellett szerezni egy védőrácsot. Így már nyugisabb az életünk, de nagyon kell figyelni, nehogy véletlenül nyitva maradjon rajta a kisajtó...
Enikő járni kezdett el a napokban, úgyhogy mi sem unatkozunk Kép...

Puszi:
Kriszta
Egy friss fotó:
Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Szia Kriszta !

Milyen aranyos , már kész hölgy ! Kép
A foltja meg már alig látszik .
Én is rakok fel képet Áronról , szinte az első felállása . Kép

Kép
Kép
 


Szia Szandra!

Húúúú, Áron is hogy megnőtt!!!! Csuda édes kisfiú! És milyen vidám!!!! KépKépKép
Hogy vagytok mostanság?

Mi március 25-én utazunk haza Mo-ra egy hétre, és már számolunk vissza. Nagyon várjuk, karácsony óta nem találkoztunk a családdal. A férjemnek sajnos vizsgáznia is kell, úgyhogy annyira nem lesz felhőtlen a tartózkodás. Ja, és az időjárástól is nagyon félünk, mert amint az ábra mutatja a tél nem akar odébbállni... KépKép

Mennem kell, mert Enci éhes Kép.
Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Jól vagyunk köszi . Azaz most épp kicsit taknyos , ma reggel óta , de remélem semmi komoly , láza nincs , de gyanakszom a fogára is . Nyáladzik , hígabb a kaki is , bár tüsszög is , ki tudja ....az étvágya jó , kedve is egész türhető.

Hát ma kezdett talán kicsit jobb idő lenni , de azért ez még messze nem tavasz , hétvégére már 10 fokot is igérnek !

Igaz lett , hogy jobban múlik a folt mióta nem szoptatsz ? Csak kivi vagyok természetesen nem hagyjuk abba . Ti hányszor voltatok összesen kezelésen ? Mi majd most megyünk negyedszer áprilisban , nem tudom kezelik e majd .

Jó étvágyat a vacsihoz ! Kép
Szandra

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Most néztem, hogy már milyen régóta nem járt erre senki... Hát akkor én helyzetjelentek egyet! :)

Mi még mindig No-ban vagyunk, október elején letelik az egy év, akkor költözünk haza. Amúgy nagyon-nagyon jól sikerült az elmúlt időszak, kicsit sajnáljuk is, hogy hazamegyünk. Én okt. 16-tól újra munkába állok, Enikő meg megy a bölcsibe. Egy kicsit félek tőle, hogy viseli az elszakadást, mert nonstop velem volt, még a nagyikra sem volt bízva (a távolság ugye...). Nem egy félénk kiscsaj, de hát mégiscsak idegenek közé kerül hirtelen... Meg attól is tartok, hogy én hogyan viselem az elválást... :? :? :(
A nagyfiam teljesen jól megtanult németül, neki is hasznos volt az ittlétünk. Már csak azt kell kitalálni, hogy otthon hogyan tartjuk szinten a nyelvtudását!
Enikő hemangiómája iszonyú sokat javult, szinte már alig látszik (megvolt az eredménye a 4 kezelésnek). Ősszel még megmutatom a professzornak, de biztos vagyok benne, hogy kezelésre már nem lesz szükség. Szóval beigazolódott, hogy kezeléssel két éves korra elmúlik a dolog!!

Megpróbálok feltenni fotókat...

Ezen a közelin látszik, hogy milyen szépen felszívódott a foltocska:
Kép
Kép
Kép
Kép

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Jaj, Szandra!!!! Most látom, hogy van pocilakód!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) Nagyon gratulálok és problémamentes, boldog, egészséges babavárást kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Szia !

De jó hogy jelentkeztél , és hogy jól vagytok !
Szuperek a képek , nagyon édesek a gyerekek , jól megnöttek :)

Mi is jól vagyunk . Bölcsi kérdés nálunk most elnapolódott , de ha a kicsi 2 éves lesz , újra aktuális lesz .....

Áron foltja még nem ilyen szép , de azért múlóban van . Szeptemberben megyünk majd újra kezelésre ( gondolom lesz még ) .

Köszi a jókivánságokat !
Minden jót : Szandra

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Látom azért néha irogattok, remélem jár erre valaki.
Andi vagyok, és van két 6 hónapos törpém, Marci és Flóra.
Flóra nyakán van egy hemangióma, veleszületett.
Mikor megszületett, akkor nagyon kis halványka volt, most nagyon piros, és valamennyit nől is. Nem tudom, hogy csak annyit-e, amennyit ő is, mindenesetre nől. Közepe fehéredik, az orvosunk mindig azt dikrálja a sátuszába, hogy felszívódóban levő. Most még nehéz elképzelnem, hogy valóban eltűnik majd.
Azt mondták a kórházban, ahol születtek, hogy valószínüleg el fog múlni, teendő nincs vele. Én azonban meg szeretném mutatni egy érsebésznek, hogy ő hogy látja.
Most javasolta a háziorvosunk, hogy mutassuk meg bőrgyógyásznak, majd utána esetleg érsebésznek, de ilyen a környékünkön nincs. Benneteket olvasva találtam rá Tasnádi professzor nevére.
Szeretném tőletek megkérdezni, hogy ti kihez, hova jártok kezelésre, milyen eredménnyel.

Előre is köszönöm a segítséget!

Andi
Kép
 
 


Szia Andi!

Mi Tasnádi professzorhoz járunk, illetve 4-szer voltunk nála és talán még egyszer megyünk kontrollra. Ő a Kelen Kórházban rendel (magánrendelés), úgy tudom, most már egy héten kétszer is. Hívd fel őket, ha akarod vinni a kicsit, mert jó előre be kell jelentkezni, sok a várakozó... Tel.: 06-1-205-0205 (XI. ker. Thán Károly u. 20.)

Bőrgyógyásznak hiába mutatod, mert ez nem bőrgyógyászati "betegség", hanem érfejlődési rendellenesség, a hajszálerek burjánzanak el. Amikor ezek az erek már nem kapnak utánpótlás vért és elzáródnak, akkor kezdődik meg a felszívódás. Tényleg felszívódnak maguktól (az esetek nagy százalékában 5-6-7 év), de sok év alatt. A professzor kezelése (fagyasztásos) a felszívódási folyamatot rövidíti le, nálunk ez kb. 2-re redukálódott. És úgy gondolom ez nem mindegy, hisz a kislányom pofiján van. Sokan támadtak miatta, hogy miért nem bízom a természetre, meg minek dobok ki sok pénzt az ablakon, de én nem bántam meg!!!!!! Ha visszaolvasol a topikban, a képek bizonyítanak... :wink:

Üdv, és írj, ha lesz fejlemény!!!!!!

Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Szia Kriszta!

Nagyon köszönöm a válaszod!
Azóta keresgéltem kicsit a neten Tasnádi professzor Úrról, és végül felhívtam a Heim Pál kórházat, ahol szintén rendel, időpontért. Nov. 20-ra kaptunk. Nyilván annyira nem sürgős, hogy holnap szeretnék menni, de ez azért majdnem 3 hónap. A Kelen Kórházban is ilyen hosszú a várakozási idő? Most azon gondolkozom, hogy őket is felhívom, hátha oda elöbb tudunk menni.
Én is csak egy hozzáértőnek szeretném megmutatni, mégha tudom is, hogy elvieleg magától eltűnik. Mégis nyugodtabb lennék.
Olvasgattam ezt a topicot, és láttam a kicsi lányod képeit. Tündéri, és tényleg nagyon szépen meggyógyult a hemangiómája!
Még azt szeretném tőled megkérdezni, hogy mi ennek az anyagi vonzata. Természetesen nem számít az összeg, hiszen a gyerekemről van szó, csak jó lenne kb. felkészülni. Válaszolhatsz priviben is, ha ide nem szeretnéd leírni.

Köszönöm mégegyszer!

Andi
Kép
 
 


Szia Zsandi !

Kelenbe biztosan előbb kapsz időpontot .
Nekünk először 12 000 FT volt ( kezeléssel együtt , fagyasztották ) , utána mindig 8 000 .

Szandra

Kép
Kép
 


Szandra!

Köszi-köszi-köszi!

Andi
Kép
 
 


Andi!

Látom, Szandra már megválaszolta a kérdést! :) Szerintem is hívd fel a Kelen Kórházat, mert oda előbbi időpontot is fogsz kapni! Igaz, hogy az pénzbe kerül, de egy növekvőfélben lévő hemangiómánál 3 hónap nagyon sok időt jelent...

Puszi! És várjuk a tudósítást a fejleményekről!

K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Köszönöm, nagyon rendesek vagytok!
Hétfőn első dolgom lesz, hogy időpontot kérjek a Kelenben.
Majd tudosítok a fejleményekről!
Ti is írjatok, hogy mi újság veletek, átolvastam ám az eddigieket!

Andi
Kép
 
 


Sziasztok!

Na, felhívtam a Kelent. Igazatok volt, oda okt. 2-ra kaptam időpontot, az már csak 3 hét, és majdnem 2 hónappal korábbi, mint a Heim Pálban. Mindent hallottam a telefonban, csak a tarifát nem, pedig elmondta a recepciós. Nem baj, valami olyasmi volt a vége, mint amit ti is írtatok.
Hááát, kiváncsi leszek. Mi akkor leszünk pont 7 hónaposak, nem tudom, hogy ennyi idősen van-e még valami teendő.

Majd jelentkezem, ha túl vagyunk a dolgon.

Andi
Kép
 
 


Szia Andi!

De jó, hogy ilyen közeli időpontot sikerült kapnotok!!!

Azt hiszem, én is felhívom a kórházat, hogy még a bölcsikezdés előtt egy kontrollra elmenjünk Enikővel...

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok !

Andi ! Tök jó , hogy kaptatok időpontot . Majd számolj be mi volt !

Mi tegnap voltunk , már csak egy részét kezelte a doki . Legközelebb majd tavasszal megyünk kontrollra .Doki szerint szépen szívódik fel , sok teendő nincs vele , ovikezdésre elmúlik , reméljük .

Szandra

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Voltunk múlt héten Tasnádi dr-nál, megnézte Flóra hemangiómáját. Már felszívódóban van, vagyis fehéredik szépen, viszon a mélysége és a kiterjedése miatt lézerkezelést ajánlott. 1 éves kora után, április 19-én kell mennünk az első kezelésre, szerinte ezzel a felszívódás folyamatát fogja meggyorsítani. Azt mondta, teljesen el fog tűnni. Örülök, hogy megmutattuk egy szakembernek, most én is megnyugodtam egy kicsit, hogy minden rendben.

Andi
Kép
 
 


Szia Andi !

Örülök hogy megnyugtatott a doki !!!

Minden jó !
Szandra
 


Sziasztok!
Szeretném ha valaki segítene.Szeretném megtudni a Tasnádi Prof. telefonszámát,mert Debrecenből mennénk fel hozzá és nem találom a neten.
Az én kisfiam 7 hetes és van a bal könyökén egy 3cm-es haemangióma és meg szeretném nézetni a proffal, mert azt hallottam,hogy ő a legjobb az országban ezen a téren.
Ha lehet emilben kérném: vojthb@freemail.hu
Előre is köszönöm! :P
 
 


Sziasztok!
Ja és az is érdekelne hogy mikor van a szakrendelés.
Köszike.
 
 


Köszönöm a mailokat. Sokat segítettetek.
:D
 
 


Szia fokusz!

Csak most tévedtem megint erre, és láttam, hogy Tasnádi prof. elérhetőségét keresed. Nekem is megvan, de az utolsó hsz-ed alapján már megkaptad, úgyhogy nem írom akkor le mégegyszer.

Grat. a kisfiadhoz, majd mesélj, hogy mit mondott rá a doki.

A többiektől szeretném kérdezni, hogy ti hány kezelés után vagytok, és milyen sikerrel jártatok? Vagyis mekkora hemangióma és milyen szinten gyógyult meg mennyi idő alatt? Hű, ezt jól megfogalmaztam, azért remélem érthető.

Bennünket a háziorvos épp a héten küldött el UH-ra, mivel szerinte mintha mélyebb lenne. A kiterjedése már nem nől, és szépen el is halványodott (a kezdetihez képest), viszont jócskán kidudorodik. Az UH alapján 1,5 cm mély, szóval eléggé. Még mindig elképzelhetetlen számomra, hogy el fog tűnni. Az igaz, hogy már sokat halványodott, de nagy a dudor. Nálatok is ilyen volt? Azért kiváncsi vagyok, hogy a Kelen-ben mit mondanak majd rá, ha újból megyünk, de hát április még nagyon messze van.

Andi
Kép
 
 


Szandra!

Most látom a második csíkodat a pocaklakóval. Már jócskán a finisben vagy, drukkolok, hogy szép szülésed legyen! Szép kis karácsonyi ajándék lesz. :)

Andi
Kép
 
 


Zsandi !

Áronnak összesen 4 kezelése volt , ha jól emlékszem , szépen halványodik , meg Jó helyen is van , így nem csinálja túl sűrűn . Mi is áprilisban megyünk majd valamikor kontrollra . Ároné egyáltalán nem emelkedik ki . Ha kiemelkedőbb , azt néha lézerrel is kezelik , legalábbis itt a fórumon volt akiét úgy kezelték .
Nyugi el fog tünni , bár Ároné is látszik még , de látom a halványodást :wink:

Igen a finishben :) , de mostmár talán jobb lenne , ha kari után jönne . Persze úgyis Ő dönt :wink:

Kellemes karácsonyt mindenkinek !
 


Szia Andi!

Nekem a kislányom 1 éves és a homlokán van egy hemangióma ami ugyancsak eléggé kidudorodik.
Mi is Tasnádi prof.-hoz járunk vele. 3 alkalommal fagyasztotta és így a pirosság szinte teljesen elmúlt, viszont a dudorra nem hatott. Így nekünk is a lézer kezelést ajánlotta, mert, hogy az a bőr alatt fejti ki a hatását, míg a fagyasztás csak a felszínen.
Mi már túl is vagyunk az első lézeres kezelésen, ami nagyon humánus volt (tartottam tőle) és semmilyen szövődménnyel nem járt. Sajnos ez sem mulasztja el a dudort egy hét alatt, de némi javulást már látunk (másfél hónapja volt).
Azt mondta a doki, hogy lehet, hogy még egyszer szükség lesz a lézerre. Februárba megyünk kontrolra.
Addig is maradnak a hülye kérdések: Mi történt a fejével.....? :-)

gtzsuzsi

gtzsuzsi


Szia gtzsuzsi!

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat. Meg is nyugodtam kicsit, mert nekünk is közeleg az első lézeres kezelés időpontja (áprilisban megyünk), és már kezdtem gondolkozni, hogy mennyire lesz brutális. De ezek szerint annyira nem lesz gáz.
Hasonló lehet csemetéink hemangiómája, a miénk is nagyon halvány már, viszont nagyok kidudorodik. Remélem a lézer segít majd a visszahúzódásban.

Ezek szerint nem kell túl gyakran megismételni, ha nektek is azt mondta, hogy lehet kell mégegy.
Mi volt az anyagi vonzata, megkérdezhetem? Persze csak akkor, ha a Kelenben voltatok. Sacc/kb. tudom, de legalább tudnám, hogy pontosan mire számítsak.

A hülye kérdésekkel ne foglalkozz, furák az emberek.

Andi
Kép
 
 


Sziasztok!
Nagyon örültem ennek a fórumnak, mert innen nagy erőt tudtam venni.
Külön köszönöm Hardiknak, hogy fényképpel is megmutattad a javulást. Nagyon szép kislány Enikő.

Az én fiamnak a szeme zugánál van egy nagy hemangiómája. A Kelenben voltunk kétszer fagyasztáson és kedden lézeren. Igazából azért írok, mert nem tudtam én sem, hogy mire számítsak a lézerezésnél.

Zsandi is előtte áll, így gondoltam leírom.
Tényleg nem brutál. Ugyan olyan, mint a fagyasztás. Annyi a különbség,hogy először egy érzéstelenítő krémet ken rá és tesz rá egy fóliát. Fél órát kint vártunk az érzéstelenítő hatására. Utána bementünk. Kaptunk szemüveget a párommal. Ugyan úgy le kell fogni a gyereket ( ezért jó,ha ketten mentek)és hasonló "pisztollyal", mint a fagyasztásnál, "lövöldözi" a fényt a hemangiómára. És ez a fény fogja elégetni az eret a bőr alatt. Nálunk ahol a fény elégette, ott most fekete kör látható. Utána ugyan úgy kellett borogatni, mint a fagyasztásnál. A külső bőrön semmi forradás nem látszik, hiszen a bőr alá ment a fény, ott fejtette ki hatását. Sajnos ez is hosszabb folyamat,hogy elmúljon, de rövidebb,mintha a természetre bíznánk.
Anyagi része. Ezért a lézerezésért nem kellett fizetni.
És egy kép:

Kép

Mindenkinek probléma mentes gyógyulást kívánok!
 
 


Ditke!

Köszönöm, hogy leírtad a lézerezés menetét, legalább így felkészülök. Remélem tényleg nem lesz brutál.

Andi
Kép
 
 


Zsandi!

Azért írtam le, hogy más is felkészülhessen. Nekem is jó lett volna ilyen tájékoztatás a lézer előtt.

2,5 héttel a műtét után elmondhatom, hogy a bőr alatti dudor szépen húzódik vissza. Az égetés helyén fekete sebek lettek, a sebek sorba potyognak le. A piros széleinél látszik, hogy itt-ott kezd fehéredni. Én két napig borogattam a műtét után aloe verás First-tel, amivel ott is letörölték. Szerencsére már elfelejtette, hogy lefogtuk, tanácsadáson újra meg lehet vizsgálni úgy, hogy nem sír, hanem mosolyog.

Türelemmel várjuk a teljes gyógyulást.
 
 


Sziasztok!

Ikerlányaim két hónap mulva 3 évesek.
Lilla lányom hátán volt egy afrika formáju,4×3cm-s erősen kiemelkedö éranyajegy.
Mi is Tasnádi prof.-hoz mentünk a Kelenbe,3hósan kapta az elsö ciro kezelést.
Rakok fel ujszülött kori fotot,2 éveset és 2hó hijján 3 éveset.
Nagyon szépen felszivodott,4 fagyasztás volt. Kép Kép Kép


A 3 éves képen a piros törölközös a Lilla.


Sziasztok Régiek és Újak!

Már régen jártam erre, de most beleolvasgattam a topikba, és örülök, hogy mindenkinél javulás tapasztalható! Tényleg jó, hogy itt egymást bíztathatjuk és felkészíthetjük a kezelések előtt, hogy ne legyen olyan nagy az izgalom... :wink:

Mi már régen nem jártunk a prof. úrnál, de Enikő arcán már csak akkor látszik a foltocska, ha huzamosabb ideig van napon/melegen és kitágulnak az erek. Egyébként már külső szemlélő észre sem veszi...
Egy friss kép (pont egy olyan, amin jobban látszik a folt, mert kánikulában készült :) ):
Kép

Puszi mindenkinek:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


Sziasztok! Megtudnátok adni a Tasnády professzor elérhetőségét, v. az asszisztensének a telefonszámát? Nagyon aranyosak a babák, gratulálunnk!
Emailen, vagy ide a fórumba kérnénk.
Köszi
Üdv,
Robi
 
 


Sziasztok!

Tasnády professzor elérhetőségét itt megtaláljátok: http://www.kelen.hu/

Hardik, Bellissima köszönöm a képeket, nagyon szépen halványulnak a foltocskák.

Mi túl vagyunk a második lézeres kezelésen, szerencsére za elsőtől a dudor visszahúzodott és a látását nem zavarja Alexnek. Kezd ráncosodni a foltocska, mi is bízunk a mihamarabbi felszívódásban.

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!
 
 


Robi!

A 06-1-205-0205-os szamon, a recepcion tudtok idopontot elojegyeztetni.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
 
 


sziasztok!vojthné vagyok fókusz felesége(az előzőekben ő írt)Mi is voltunk a profnál a Kelenbe még nem volt a manó akkor 3hónapos. Lézerrel kezelte majd jött 3 hónap pihenő és ismét lézer. Most nem voltunk nála február óta,de november végén megyünk. nem tudom kapunk e újabb kezelést mert kb. a fele felszívódott. Egyébként mi voltun neonatológusnál és bőrdokinál is és azt mondták,hogy az esetek 90%-ban mire betöltik a gyerekek a 3 évet fel is szívódhat a haem. akár kezelés nélkül is.Szerintem azért így mindenki nyugodtabb egy kicsit.Majd rakok fel képeket egyébként nagyon szépek a gyerekek.Jár valamelyk manó bölcsibe?Ha igen légyszi írjátok meg hogy fogadta Őt a többi gyerek.Azért kérdezem ilyen fúrcsán mert a fiamnak a bal könyökén van és ha rövidujjú szezon van látszik.Engem nem zavar csak nem szeretném ha emiatt csúfolnák Őt vagy ki is közösítenék.Előre is köszi a válaszokat majd jelentkezem Mindenkinek jó egészséget és kellemes pihenést a hosszú hétvégére Vojthné :
 
 


Légyszi segítsetek már ,hogy hogy kell képet felrakni,mert a melléklet feltöltésbe nem megy.Előre is köszönöm a segítséget Vojthné[/img]
 
 


Hát én nem hiszem, hogy ezért csúfolnák, vagy kiközösítenék. A lányomnak az arcán volt egy elég nagy, soha semmilyen problémája nem volt belőle, persze kíváncsian megnézték, de ennyi. A gyerekek legtöbbször arra a következtetésre jutottak, hogy biztos elesett, és nem foglalkoztak vele tovább.
 


Kedves Snowflake!
Köszönöm szépen , hogy megosztottad a tapasztalatodat.Ha lehet tudni a Te lányodnak mekkora volt?Mikorra múlt el és kapott -e valamilyen kezelést?Egyébként Én is azt mondtam az unokahugomnak mikor kérdezte hogy mi az , hogy Balika elesett és megütötte.Hogy lehet ezt megmagyarázni egy 3 éves gyereknek?Kegyes hazugság :wink:
mégegyszer köszi Vojthné
(a képek felrakásával kapcsolatban még mindig várom a segítséget)[/url]
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron