Új privát üzeneted érkezett!

Gyermekkoromban szokás volt a kamillás gözölés, mint szerintem legtöbbünk esetében. A nátha jellegzetes és kellemetlen tünetei enyhitésére használtuk.
De a forró viz veszélyes - mint utóbb, felnött fejjel átgondoltam. Egy baleset több kárt okozhat, mint amennyit az ember gyereke náthásan elszenved...
Ti mit használtok? Mit tudnátok helyette ajánlani?
Köszönöm az ötleteket,
Katalin
Névtelen
 


Szia Katalin!
Teljesen igazad van, az én ismeretségi körömben volt is egy ilyen eset.
Náthára már vannak jó kis orrcseppek. Nasivin, Novorin, stb. Csecsemõkortól adható, mindig a kornak megfelelõ kiszerelésben.
Szandra (gyermekorvos)
szandra
 


A mi gyerekdokink szerint a meleg goz ma muhiba, a hideg para az jo. A kamilla meg virag es annyi az allergia. Legalabbis szemre tiltotta a kotohartya-gyulladasnal. Es persze a forrazas lehetosege sem mindegy :-(

Es hat a natha kezelessel egy het, kezeles nelkul het nap :-)

Pici babanak en inkabb sooldatot hasznaltam es anyatejet es kesobb homeopata orrcseppet.

idike(anya) :-)
idike
 

 
 

ok köszi, ez igy már megnyugtatóbb.
Az én gyerekemnek (még nincs 4 éves) mindig vmi barna orrcseppet ir fel a dokink. Tényleg ez a "legjobb"? Igazából azt sem tudom, mikor célszerû ezt használni. A gyerkõc ugye még nemigazán tud e téren hasznosan felvilágositást adni. Jön a tél, s vele a nátha...-szezon...
A túl sok orrcsepp se jó, a nyálkahártyának, ugye?
Köszi a segitséget lányok,
Katalin
nimaat (nimaat)
 


Nimaat!
Orrcseppet csak 2 hétig max. szabad adni!
Idike, tényleg újszülöttnek a sóoldat a legjobb.
Szandra
szandra
 


Sziasztok!
Én négy éves koromig egyáltalán nem kaptam levegõt az orromon. Csak kamillás inhalálás után egy órát kb. (anyai elmesélés alapján) Viszont együtt ültünk a pléd alatt anyámmal minden este lefekvés elõtt. Beszélgettünk, idõnként mesélt. Nagyon szerettem. Egyik legkedvesebb gyerekkori emlékem. Sosem nyultam a vizbe. Szóval lehet hogy kicsit túl van lihegve ez a nagy probléma.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Ja! Azt elfelejtettem, hogy a szaglásomat egy vidám napon egy orcsepp évekre kiiktatta. No comment.
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok.
Zsunya, mi volt ez az orrcsepp? Ha emlékszel rá?
Üdv
T-Julcsi
T-Julcsi
 


T-Julcsi
Nem tudom. Valami Nosvarin, vagy valami ilyesmi hangzású. De akkor már nagyobb voltam.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!

Éppen az én picim is náthás. A kamillateás gözölés megy nálunk is, de csak egy fazékkal beteszek a szobába és csak amennyi a levegõbe kerül, én nem tartom az edény fölé. Viszont ilyen cseppeket magatoktól kezdtetek használni vagy szóltatok orvosnak? Végülis semmi panaszunk nincsen, csak taknyos, viszont 3 hetes a baba, szóval picike.

köszi

Tikk
tikk
 


Szia tikk.
Én nagyon nem birom a dokikat és a kemikáliákat. Szóval én ha nem nagyon és kimondottan indokolt sosem adnék nekik semmi gyógyszart. Ilyen picinek meg pláne nem. De itt feljebb találsz aszem picikének is gyógyszermentes megoldást.

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron