Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Adrienn:

Ha Levi még javarészt szopizik, próbáltad már a saját diétádból kiiktatni a tejtermékeket? Mennyire nem hízik Levi? Mióta stagnál a súlya? Egyébként sok baba ilyen idős korban inkább szopizik mint a szilárd ételt eszi, ez még önmagában normális.


Erika:

Kukoricatejet hol lehet kapni? Azt még nem láttam sehol, nem is hallottam még róla! Amúgy én is sikeresen helyettesítem főzéshez a többi tejet, illetve inkább csak sütéshez, mert mind édeskés! A kukoricatej nem az?

Szója: Zsuzsa ugyanolyan allergiás rá mint a tejre (magyarul hány tőle). Ő is szigorú diétán van, tehát a rejtett fehérjéket is kerülni kell, BÁR ő ezeket mindig is tolerálta. Mi is Veres Gáborhoz mentünk első körben, aztán a Madarász utcában Polgár Marianne-nál kötöttünk ki, állítólag ő a szakmában a non plus ultra. Veres doktor azt mondta, ehet Zsuzsa amitől nem hány, Polgár doktornő ellenben a nullás diéta mellett áll, úgyhogy most ezt követjük.

Most látom, kérdezed is, mi a vélemény. Nos, mi Veres doktor magánrendelésén voltunk a Rózsakert Medical Centerben, azt hiszem 9e forint volt az ára, de már nem emlékszem pontosan. Majd egy órát beszélgetett velünk, minden kérdésre válaszolt, és elküldött minket vérvételre (spec IgE amiből más allergiák is kiderülhetnek), és a tejcukor vizsgálatra. Ezek mind negatívak lettek. Azért mentünk hozzá, mert Zsuzsa épp kórházban volt mikor az első időpontunk elérkezett a Madarász utcában és csak egy hónappal későbbre kaptunk újra időpontot, az pedig már 2 hónappal később lett volna mint ahogy először az időpontot kértem. Főleg a kórházi betegsége miatt nem akartam ilyen sokáig várni vele. Úgyhogy inkább elmentünk magánrendelésre, majd a leleteket vittük magunkkal a Madarászba. Illetve vitte anyukám, mert én pont aznap szültem a második kislányomat, így anyukám vitte Zsuzsát a kivizsgálásra. Ott még vérvétel, vizelet, stb, minden negatív, kivéve hogy vashiányos. Akkor két éves koráig nullás diétát javasoltak, a tejre és szójára vonatkozóan, a tojást pedig csak rejtett formában lehet neki adni (tehát tojásrántottát nem). Két éves korában tejterhelés. Így kb 10 hónapig tartottuk a diétát mielőtt terheltek, emellett tünetmentes volt Zsuzsa.

Múlt héten voltunk a tejterhelésen, hát érdekesen sikerült. A doktornő piros foltokat vélt felfedezni rajta másfél deci tej után, énszerintem azért volt piros foltos, mert üvöltött torka szakadtából. Kapott a vizsgálat után antihisztamint, és ettől vagy nem ettől, de elmaradt az esti hányás amire teljesen fel voltunk készülve. Úgyhogy most bennem motoszkál a kisördög, hogy hátha nem is allergiás már? Mert bőrtünete eddig sose volt, csak a hányás, és az is csak nagyobbacska adag tejfehérje után (pl fél pohár joghurt, ilyesmi). Mindenesetre kaptunk egy igazolást, hogy tejfehérje allergiás.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Rokica!
Én teljes tej és tojásmentes diétát tartok, mivel akkor is még csak szopizott Levi, utána elkezdett hízni!
Most megint 1 hónapja tartja a súlyát, sőt fogyott is :cry: !
Most a héten kap sajtot, de komoly hasmenés nem volt, csak hígabb kaka, de mivel jön a fogunk, ömlik a nyál a szájából, tehát attól is lehet ez.

Kép
 


Fúúú, Adrienn, most teljesen összekavarodtam...

Miért tartod te a tejmentes, tojásmentes diétát ha Levi kap már sajtot???

Egyébként nemcsak tejtermékre, tojásra lehet érzékeny, bár ezek okozzák leggyakrabban a bajt. Ha nem hízik, érdemes lenne elmenne gasztroenterológushoz kivizsgálásra... addig is (ezt biztos kérdezni fogják) szerintem próbálj meg naplót tartani arról, hogy pontosan mit és mennyit eszik Levi és hogy melyik napokon volt tünete. Így könnyebb meglátni az összefüggéseket az étrendje és a tünetei között.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 

 
 

Rokica!

Levi most próbaképp kapja a sajtot, hogy hogyan reagál rá a szervezete! Kimondott hasmenés nincs! Mivel fogzik ez is okozhat hasmenést-folyékonyabb székletet.
De mivel még szopizik is, így nekem sem szabad ilyeneket ennem!

A gyerekorvosunk gasztros is, ezért járunk hozzá!!!Így ő erre is figyel a tanácsadásokon!

Mostmár érted? :wink:

Kép
 


Rokica!

A kukoricatej por formájában kapható (olyan mint a tápszer), bioboltban. Nekem ennek az íze hasonlít legjobban a tehéntejhez, főleg ha sűrűbbre készítem és egy pici cukrot is teszek bele. (Tudom, semmi cukor, de én szoktam, hogy szívesebben igya Noémi, meg hátha egyszer kinövi ezt a fránya allergiát és akkor nem lesz olyan hirtelen váltás a tehéntej íze.)

Erika

Kép
 
 


Viera!

Köszi szépen! Eddig csak kókuszport láttam a bioboltunkban, de most majd rákérdezek. Pláne ha hasonlít a tehéntej ízére, mert bajban vagyok a sós ételekkel, mint pl a krumplipüré. A rizstej túl édes bele, a kókusztejnek meg mellékíze van.


Adrienn!

Akkor lehet hogy Levi nem is tehéntej allergiás??? Hanem valami más oka van a hasfájásának? Nem lehet hogy laktózérzékeny inkább? Az egy emésztési probléma, hasfájással, puffadással, bélgáz túltermeléssel jár, és onnan lehet megkülönböztetni az allergiától, hogy míg a tejtől erős tünetei vannak a gyereknek, a savanyított tejtermékektől kevésbé, mert abban kevesebb a laktóz (tejcukor). Levi talán még pici hozzá, de felnőtteknél ha felmerül a kérdés, ki lehet próbálni a laktózmentes tejet, és ha azt tudja fogyasztani, de a rendes tejet nem, akkor valószínű hogy nem allergia hanem tejcukor érzékenység.

Ellenben Zsuzsa pl ugyanolyan hevesen reagál a tejtermékekre mint magára a tejre, sőt, talán még a sajt meg a joghurt rosszabb is mint maga a tej.

Amúgy hogy haladtok a sajtpróbákkal?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Rokica!

Hát én nem tudom, nekem meg olyan keserű íze van a rizstejnek. Krumplipürébe pedig csak Liga margarint szoktam tenni. Az is tejérzékenyeknek való, ráadásul bármelyik boltban kapható.

Szia.

Erika

Kép
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy tejmentes blogot, amibe recepteket és cikkeket töltök fel a tehéntejfehérje allergiáról.

A címe:

http://tejmentes.blogspot.com/

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


sziasztok!!Látom sajnos eléggé kihalt ez a topic!!De gondolom sokan feljönnek s nézik hátra van pár uj észrevétel,vagy üzenet!!Ezért írok én is hátra valaki olvas !!Iwiwen megtalálható vagyok Allergia tej tojás allergiás gyermekek és szüleik néven!!Aki ezzel a betegségel él együt az kérem jelöljön be!!Köszönettel V.Andrea!!!


Babafalván is megtalálható vagyok a tej tojás allergiás................ topickban ott egy csomo receptet összegyüjtöttem hátra valakinek szüksége van rá!!!puszi

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


Szia!
Most találtalak meg a Babafalván, de vhogy nagyon lassú nekem az az oldal, klptelenség kivárni, hgoy betöltsön.
Addig írok itt.
Nekem egy 19 hónaposom van. Ő 3 hósan lett ekcémás, kizárólagos szopi mellett (nem ittam tejet,c sak sajtot ettem). Fél évesen jutottunk el a gasztroenterológiára, akkor már az egész gyerek egy nagy ekcémás paca volt. Rögtön Pepti Junior-t kaptunk és pár nap alatt már látszott a javulás. Pár hét alatt pedig telejsen letisztult.
Tojásfehérjét és szóját sem ehet. Továbbá tiltólistás nekünk még a paradicsom, a trópusi/déligyümik, aprómagvas gyümik.
De szerencsére nem válogatós, szépen eszi azt, amit ehet. Persze néha nagy vágyakozó szemekkel néz, ha mi eszünk vmit, de elég jól viseli, hogy ő nem kaphat.

Figyelem majd ezt az oldalt is, meg, ha sikerül, írok a Babafalván is.

 
 


Szia!!
Örüléök hogy megtaláltál babafalván,nekem nem tünik lassunak,lehet csak akkor volt az!!!


Nálunk is ezt volt a helyzet,de nálunk az ekcéma már 1hónapos kora után jelentkezett,mire kederült mitől van arra már sok helyen votl rajta,nem votl szép látvány!!!!
De 3hósan derült ki h mitől van,mert tejpépet adtunk neki amitől bedagadt,3napig korházba voltunk,s ott a vérvizsgáatok kimutatták mitől van!!!Gasztroenterologiára idén juniusba jutottunk el,de terhelést még nem csináltak,majd jövö év juniusában!!!!

Amugy én se ittam sok tejet,se tojást,de pl sok termékeben ott vannak ezek,tehát igy átment az állati fehérje az anyatejjel-ez okozott ekcémát!!!
3hós korától 6ós koráig szigorú diétán voltunk ,s nyomase votl ekkora már az ekcémának!!!Most 22hónapos,még mindig diétán vagyunk,remélem kinővi!!!!

Akkor a te kislányod nagyon sok dolgot nem ehet,hogy tudod meg oldani az étkeztetését??Gyümölcsöt pl akkor mit ehet?????Szoptatod még???? Én még szoptatom a Danimat,nem is akaro mleszoktatni mert akkor tápszert kénék neki adni,azt meg nem akarom!!!!
Ezt beirom babafalvára is !!!
Amugy ha iwiwen fent vagy jelölj be,már vagyunk páran!!Ha már 1x ezzel kell együtt élnünk tartsunk egybe!!!!!írj pusz

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni :(

Pénteken a gasztroenterológián azt mondták nekünk,tejallergiás az 1 hónapos kis lányom .

Tünetek:
Születése óta bukik,hány, anyatejet nem fogadta el,így tápszeres baba lett,sajnos. Csak HA tápszert kapott végig.
Erős hasfájás,főként este-éjjel. Arcán piros kis pöttyök voltak,széklete,híg / de nem vizes/ spenót zöld színű, bűzös.

Pénteken így kaptunk Pregomin nevű gyógytápszert,de ugy látom nem enyhülnek a tünetei, sőt,többet hány a kicsi és most már evés után is fáj a hasa,nemcsak éjjel. :(

Felmerült bennem a gyanu,hogy lehetséges nem tejallergiája van,hanem tejcukor érzékeny lenne, és talán azért nem javul????
Állítólag sokszor összetévesztik a két betegséget a hasonló tünetek miatt.

Tapasztalatok,vélemények????? Előre is köszönöm.
Már nagyon elvagyok keseredve,születése óta szenvedünk a tünetekkel.
Természetesen hasi UH-ra elvittem,ott semmi szervi elváltozást nem találtak nála.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Segítséget kérnék. Találkozott-e már valaki az alábbi kutyától származó betegséggel: TOXOCARA CANIS . Van valakinek tapasztalata? AZ 5 éves kisfiamnál most próbálják gyógykezelni. S mellesleg kimutatták a tej (2es érték) + kazein (2,5) allergiát. Jan.ban megyünk tejterhelésre. Addig szerintetek mennyire tartsak diétát? A kazein milyen tejtermékekben van? Tapasztalata valakinek?
Köszike! Móni
 
 


ancsa2727 írta:Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni :(

Pénteken a gasztroenterológián azt mondták nekünk,tejallergiás az 1 hónapos kis lányom .

Tünetek:
Születése óta bukik,hány, anyatejet nem fogadta el,így tápszeres baba lett,sajnos. Csak HA tápszert kapott végig.
Erős hasfájás,főként este-éjjel. Arcán piros kis pöttyök voltak,széklete,híg / de nem vizes/ spenót zöld színű, bűzös.

Pénteken így kaptunk Pregomin nevű gyógytápszert,de ugy látom nem enyhülnek a tünetei, sőt,többet hány a kicsi és most már evés után is fáj a hasa,nemcsak éjjel. :(

Felmerült bennem a gyanu,hogy lehetséges nem tejallergiája van,hanem tejcukor érzékeny lenne, és talán azért nem javul????
Állítólag sokszor összetévesztik a két betegséget a hasonló tünetek miatt.

Tapasztalatok,vélemények????? Előre is köszönöm.
Már nagyon elvagyok keseredve,születése óta szenvedünk a tünetekkel.
Természetesen hasi UH-ra elvittem,ott semmi szervi elváltozást nem találtak nála.


Szia Ancsa!!
Hát jobb lenne ha vérvizsgálatott tenének nála!!A pregomin tápzsert nem ismerem,de olyan tápszer kéne ami tej=tehéntej mentes-az az szojaalapu tápszert kéne neki adni!!!
Széklete pedig hát hurutos ha zöld!!Bár nálunk nem igy jelentkezett!!!Amugy tejallergia is lehet tecukor ézékeny lehet azaz laktozintolerancia!!!
Amugy gasztron mit csináltak vele???

Mert pl a kislányodnál lehet azért is nem mulnak a tünetek mert lehet nem csak a tejre allaergiás hanem pl másra,lehet szójára,stb!!!A vérvétel lenne a legjobb!!!Amugya tünetek nem mulnak el egyszerre egy kis időnek el kell telnie mire látható jele lesz!!!

Hát remeélem megoldodik nálatok,hisz tudom miylen ciőbe jártok!!

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


mira72 írta:Segítséget kérnék. Találkozott-e már valaki az alábbi kutyától származó betegséggel: TOXOCARA CANIS . Van valakinek tapasztalata? AZ 5 éves kisfiamnál most próbálják gyógykezelni. S mellesleg kimutatták a tej (2es érték) + kazein (2,5) allergiát. Jan.ban megyünk tejterhelésre. Addig szerintetek mennyire tartsak diétát? A kazein milyen tejtermékekben van? Tapasztalata valakinek?
Köszike! Móni


Szia utánaolvastam ennek a toxocara canis névnek ami magyarúl:FONÁLFÉREG!!!

Ezt pl fontosnak találtam

Közegészségügyi (zoonózis) veszély

A kutyák és a macskák ürülékével kijutó bizonyos parazita fejlődési alakok egy része veszélyes lehet az emberre is. Ezek közül a gyakoribb orsóféregfajok közül a Toxocara-fajok szájon át bejutó fertőzőképes petéiből a az ember vékonybélben kikelnek a lárvák, és ugyanúgy vándorolnak, mint az idősebb kutyákban.

Leginkább a gyerekek vannak kitéve a fertőződés veszélyének, hiszen a kutyával érintkezve kevésbé ügyelnek a személyi higiéniára. Továbbá az 1-6 éves korú gyermekek 10-30 %-ánál tapasztalható a nem élelmiszerként szolgáló anyagok időnkénti szájbavétele, ill. elfogyasztása pl. föld-, homok-(játszótéri homokozók!!), fű-evés. Az előzőleg említett vándorlás (larva migrans visceralis) során a lárvák a vérárammal különféle szervekbe jutnak. A lárváknak nagy az affinitásuk az idegszövethez, ezért ezeknek nagy hányada juthat az agyvelőbe, de esetenként a szembe is. Súlyos tüneteket okozhatnak, elsősorban nagyobb mennyiségű fertőzőképes peték felvétele után.

A tej allergia!!
A tejekben található kazein!!De pl cukrászdákban növényi tejet használnak és azokban is van kazein!!!Akkor gondolom a kisfiad,a tejben található kazeinre alergiás,s nem a fehérjére!!!A diétát tanácsolom tartsátok be szgoruan,.mert ettől függ,hogy kinövi e vagy sem!!S mér 1hónap diéta is sokat számithat!!!Pl én kisfiam a tejfehérjére és a tojás fehérjére,sárgájára allergiás,mi már majdnem 2éve diétázunk ,és még nem teljesen eredményes,szóval a diéta fontos,amugy kiskorban pl párhonapos kortol 3-4 éves korig elvileg jobban kinőlhető a táplálék allergia,s figyeljetek oda,mert ez sokat jelent,mert lehet hogy életreszóló,de lehet hogy nem!!Minden a diétától függ!!!!!Tejterméket egyet sem ajánlanék mivel mindegyikben ott van a kazeint,sőt tejfől,túrőgondolo mezekben is!!Kérd ki dietetikus tanácsát-ez a megoldás lényege!!!
Remélem megygógyul és kinövi az allergiát is!!

Ha gondolod irj!!Amugy tertotok kutyát,hogy kisfiad megfertözödött!!??

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


vandacica17

Köszönöm szépen :)

Igen,én is kértem a dokitól,h csináljunk vérvételt,de azt mondta felesleges,mert egyértelmüek a tünetei :roll: szerinte tej-allergia :roll:

Szerinted mennyi idő alatt hat neki a gyógytápszer?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


vandacica17 írta:
mira72 írta:Segítséget kérnék. Találkozott-e már valaki az alábbi kutyától származó betegséggel: TOXOCARA CANIS . Van valakinek tapasztalata? AZ 5 éves kisfiamnál most próbálják gyógykezelni. S mellesleg kimutatták a tej (2es érték) + kazein (2,5) allergiát. Jan.ban megyünk tejterhelésre. Addig szerintetek mennyire tartsak diétát? A kazein milyen tejtermékekben van? Tapasztalata valakinek?
Köszike! Móni


Szia utánaolvastam ennek a toxocara canis névnek ami magyarúl:FONÁLFÉREG!!!

Ezt pl fontosnak találtam

Közegészségügyi (zoonózis) veszély

A kutyák és a macskák ürülékével kijutó bizonyos parazita fejlődési alakok egy része veszélyes lehet az emberre is. Ezek közül a gyakoribb orsóféregfajok közül a Toxocara-fajok szájon át bejutó fertőzőképes petéiből a az ember vékonybélben kikelnek a lárvák, és ugyanúgy vándorolnak, mint az idősebb kutyákban.

Leginkább a gyerekek vannak kitéve a fertőződés veszélyének, hiszen a kutyával érintkezve kevésbé ügyelnek a személyi higiéniára. Továbbá az 1-6 éves korú gyermekek 10-30 %-ánál tapasztalható a nem élelmiszerként szolgáló anyagok időnkénti szájbavétele, ill. elfogyasztása pl. föld-, homok-(játszótéri homokozók!!), fű-evés. Az előzőleg említett vándorlás (larva migrans visceralis) során a lárvák a vérárammal különféle szervekbe jutnak. A lárváknak nagy az affinitásuk az idegszövethez, ezért ezeknek nagy hányada juthat az agyvelőbe, de esetenként a szembe is. Súlyos tüneteket okozhatnak, elsősorban nagyobb mennyiségű fertőzőképes peték felvétele után.

A belsõ paraziták a kutya galandférgei és fonálférgei. Mindkét csoport a kutya bélsarával a környezetbe jutva vagy a kutya szõrére kerülve komoly fertõzési veszélyt jelent az ember számára. A nematodákat (fonálférgeket) általában orsóférgeknek nevezik, mivel keresztmetszetük kör alakú. A férgek közül legnagyobb figyelmet érdemel a Toxocara canis. Ennek fertõzött petéket tartalmazó lárvája a kutya ürüléke révén, különösen a kisebb immunitással rendelkezõ gyermekekbe is bejuthat. Ennek számos módja lehetséges:

- A mikroszkopikus nagyságú peték a külvilágra kerülve ragadósak, így könnyen rátapadhatnak a kutya szõrére és az ember kezére.

- A fiatal gyermekek - különösen a totyogó kisgyermekek - szokása szájukba venni még a talajjal szennyezett kezüket és egyéb tárgyakat.

- A fertõzõ peték hosszú ideig életképesek maradnak a talajon, ellenállóak valamennyi fertõtlenítõszerrel, a hosszú ideig tartó faggyal, sõt rövid ideig a forrásban lévõ vízzel szemben is. Csak a beton kifutóknál használatos kertészeti lángszórók pusztítják el hatékonyan a petéket.

Az emberekben a lárvák kikelnek a petékbõl, keresztül hatolnak a bélfalon és szétterjednek a májban, vesékben, agyban vagy a szemben. Ezekben a szervekben maradva nem fejlõdnek tovább és károkozásuk gyakran a máj megnagyobbodásához, vaksághoz vagy görcsrohamhoz vezethet. A lárvák migrációja és behatolása okozta zsigeri lárva-migrációnak nevezett betegség a gyermekeket fõleg másfél és hároméves kor között érinti. Nem tekinthetõ általánosan elterjedt betegségnek, bár bizonyos, hogy több gyermek fertõzött, mint amennyinél megmutatkozik a fertõzöttség jele. A fertõzés meglévõ betegségeket is fellobbanthat, ilyenek az asztma és a bénulásos gyermekparalízis.


A tej allergia!!
A tejekben található kazein!!De pl cukrászdákban növényi tejet használnak és azokban is van kazein!!!Akkor gondolom a kisfiad,a tejben található kazeinre alergiás,s nem a fehérjére!!!A diétát tanácsolom tartsátok be szgoruan,.mert ettől függ,hogy kinövi e vagy sem!!S mér 1hónap diéta is sokat számithat!!!Pl én kisfiam a tejfehérjére és a tojás fehérjére,sárgájára allergiás,mi már majdnem 2éve diétázunk ,és még nem teljesen eredményes,szóval a diéta fontos,amugy kiskorban pl párhonapos kortol 3-4 éves korig elvileg jobban kinőlhető a táplálék allergia,s figyeljetek oda,mert ez sokat jelent,mert lehet hogy életreszóló,de lehet hogy nem!!Minden a diétától függ!!!!!Tejterméket egyet sem ajánlanék mivel mindegyikben ott van a kazeint,sőt tejfől,túrőgondolo mezekben is!!Kérd ki dietetikus tanácsát-ez a megoldás lényege!!!
Remélem megygógyul és kinövi az allergiát is!!

Ha gondolod irj!!Amugy tertotok kutyát,hogy kisfiad megfertözödött!!??

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


ancsa2727 írta:vandacica17

Köszönöm szépen :)

Igen,én is kértem a dokitól,h csináljunk vérvételt,de azt mondta felesleges,mert egyértelmüek a tünetei :roll: szerinte tej-allergia :roll:

Szerinted mennyi idő alatt hat neki a gyógytápszer?


Szia!!Hát akkor azt javaslom menyjetek más dokihoz,mert feltételezni meg egyértelműen tudni azért két különböző dolog!!S mint mondtam kislányod a ha tényleg tej allergiás,akkor még lehet az melet más is,és jobb lenne tudni,mert pl ha már a hozzátáplálás következik,akkor beiktatsz neki pl majd gyümölcsöket,főzeléket,s pl ha vmilyen összetevöjükre allergiás lesz és befullad,akkor ...............!!Szoval a doktor se rendesen diagnosztizálta a tej allergiát,csak feltételezte!!!pl én kisfiam is 3hosan fulladt be és tudom milyen érzés!!A vérvétel pedig fontos,s abbol áll fel az igazi feltételezés alapja!

Hát a tápszer már hatnia kéne ha jo lenne,mert akkor nem bukhatna tőle!!Meg nem fájna a hasa!!

Helyedbe máshova vinném,vagy megmondanám,h a vérvizsgálatot tegyék meg!Amugy nlálunk is csak a tejre gyanakodtak,de a vér kimutatta a tojást is!!

A tüneteknek a diétátol függ ,hogy mikor lesz javulása,de ha továbra is bukik,és fája hasa akkor vmi nem jó neki!!!!!

Kitartást kivánok,mert nehéz helyzetbe vagy!!!!
Amugy miylen kiütései vannak???Nem is sikerült szoptatni??

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


Hali Vandacica17!
Köszi a választ. A tejstoppot akkor tényleg komolyan veszem, s betartom, remélem sikerül. Most van, amit nehéznek tartok, de van ,amit nem. Pl. egy főzeléket hogyan habarok be (meggyszósz?
Csokoládét pl. egyáltralán nem ehet? - mindegyikbe van valami tejszármazék???
A toxogara canisban már nagyon jártas vagyok, s ezeket, amiket írtál tudtam. Csak nem találkoztam még olyan valakivel, akik átestek ilyen betegségen. Sokan mondanak sokfélét, s érdekelne a teljes gyógyulás folyamata személyes tapasztalatból.
Különben egyáltalán nincs kutyánk, csupán a szomszédban, de a kisfiam nem egy kutyasimogatós fajta... Hát elég rémisztő, ezután még inkább harcolok a kóborkutyák ellen...
Ha van valami új infód szívesen veszem. A tejallergiáról meg bárki írjon hasznos tanácsokat. Köszike
 
 


Szia Mira!!

Igen ezt a tejmentes diétát tartsátok be mert ettől sok minden függ!!!Igen nagyon nehéz,de hidd el sok minden van amiben nincs tej,pl én csokiban az ét csokit adom neki a bocisat,s imádja,tlifagyi is van tej mentes,vangyőri keksz is:Győri Nápolyi kakós-mógyoros izű,meg egy sziv alaku is az is kakaos!!Ezeket mind megeheti,ha ugy gondolod,szaloncukrot is tudsz neki rendelni a www.reformcukrasz.hu renedlést ugy tudnak felvenni,hogy postán kiküldik utánvétre bárhova, vagy személyesen,de pestieknek!!!!

van egy saját topikom,ahol van tej-tojás mentes receptjeim leírom hol találsz meg www.babafalva.hu társalgó gyermek betegségek azon belül tej tojás allergia !!Nézz be s bezsélhetünk ott is,sok jo tanácsot irtam be és recepteket!!!

Amugy kisfiad a tej kazainre allergiás??Amugy csak a tehéntejjére,??Mármint ugy értem hogy szojatej,???Amugy a keresztreakcio végett kecske juh tej sem adható!!!

Amugy remélem a másik betegségből kigyogyul!!!!,én se tapasztaltam ezt a betegséget,de nem is szeretném,csak utánaolvastam,s ide beillesztettem olvasnivalóként!!!!

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


SZIASZTOK!
Nem szoktam ide jönni,de úgy látom még az elején vagytok az "allergia mizériás" dolgoknak.Így hátha tudok segíteni, mert mi már 2 éve ebben vagyunk.A kisfiam tejre,tojásra,szójára és sokk-sok minden másra is allergiás.
A kisfiam tünetei fél évesen fokozódtak odáig,hogy tűrhetetlen lett a helyzet,a kórházban Pregomint kaptunk mi is, és én világosítottam fel a dokinőt kontrollon,hogy van benne szója is.Ezért nem volt jó nekünk sem.Most már tudom, mert kipróbáltuk később a szójajoghurtot is, és fájt tőle a hasa+ hasmenése volt tőle.A bőre neki állandóan kiütéses volt,de csak nagyon apró kicsik,néha1-1 nagyobb gennyes pattanás szerű.Állítólag atópiás dermatitis, de valamelyik doki szerint ekcéma.
Tehát a lényeg egy jó tápszert találni, nekünk a Pepti Junior javított a helyzeten, de mivel az emésztőenzimjeinek a szintje nulla volt, ezért az Alfaré tápszer jobb volt, mert az teljesen levan bontva,alig kell emészteni.A tejcukor intoleranciára nálunk is gondoltak, de most olyan tápszert kaptunk,amiben van és semmi baja nincs tőle,ezért ez a diagnózis kilőve.Nekünk az volt a szerencse, hogy rátaláltunk egy jó magánorvosra ,aki gyerek gasztroenterológus és gyógyszerekkel bő fél év alatt rendbehozta Marci emésztését.A kórházban nem tudtak túl sokat segíteni rajtunk,még a refluxát sem vették észre az UH-on és a vizsgáltok során sem.Tehát sok mindenben kell a szerencse, hogy a gyerkőceink meggyógyuljanak.
Az előbb csak átfutottam az írásaitokat és látom valaki csokit keresett .Én találtam egyet,ami talán a legbiztosabb egy bio étcsoki a Müllerben,bár nyomokban lehet benne ez-az,de legalább szóját nem raknak bele és az ára is tűrhető(300 Ft körül).Bár van még egy olasz csoki is, de abban meg vanília van, amire Maci allergiás.
Remélem tudtam valamicskét segíteni.Sziasztok!Jobbulást kívánok minden gyerkőcnek és kitartást az anyukáknak.

t.hajni
 
 


Sziasztok!

Felfedeztem én is eme topikot :)

vandacica!
lementettem az összes receptedet a babfalváról :)
Nálunk a fiamól derült ki még nyár eleján h. tej és tojásmentes diétát kell tartanunk amit nagyrészt sikerült is betartani :)
Neki csináltal allergiatesztet még májusban(8 hós volt)ami kihozta h. allergás atejre,kazeinre,tojásfehérjére,narancsra,mogyóróra,búzalisztre :evil: Akihez jártunk gasztróraI.Gyerekklinika azt mondta búzaliszt nem lisztérzékenység ne foglalkozzak vele adjak neki nyugodtan :shock:
Viszont folyamatosan vakarta magát,terheléses tejcukorvizsgálat nevetséges volt kb. 2 korty tejet tudtam belediktálni behívtak,doki kijelentette mivel nincxs tünete nem allergiás a tejre adjak neki most már(asszisztenstől megtudtam minent milyen tünetekre figyeljek :shock: :shock: elgondolkodtató...).Másnap kapott sajtot...felpörgött mire nagy nehezen elaludt :( mikor felkelt úgy néztt ki mint akit betettem volna aszoliba 12 percre :( tiszta vörös volt,vakarta magát :( visszamentünk :arrow: tejallergiás :shock: 1 vizsgálatot nem csináltak nála :evil:
egy ismerősőm ajánlotta a Hp-ban nagy Anikó dr-nőt,aki egy angyal :) tegnap megjártuk alapos,segítőkész,s szerinte Bálint lisztérzékeny is a tünetei alapján(has formája,mája nagyobb tapintásra,súly stagnálás),s mondta ha nincs igaza bocsánatot kér :shock: vettek vért Tőle,egyik vizsgálatot sürgősre kérte,mert ha gyanúja beigazolódik akkor altatásos bélbiopszia :shock: speciális diéta :evil: kissé kivoltam/vagyok :(
Ilyen vizsgálaton esett már át vmelyikőtök babája?esetleg ismerős?

vera

KépKép
 
 


Sziasztok

Nálunk a helyzet változatlan :( Liza még mindíg hasfájós,de már nem annyira,mióta ezt a gyógytápszert kapja :roll:
Kaptunk Maltofer cseppeket a vérszegénységére.
Viszont most meg hány az új tápszertől és abszulót 1 dekát sem hízik :cry: A kakija még mindíg zöld, sőt,tegnap hasmenése is volt már :(
Arra gyanakszom,hogy nemcsak a tejre,de a szójára is allergiás lehet,ha így reagál erre a gyógytápszerre,ugyanis ez szójatartalmú :(
Én már annyira elvagyok keseredve :cry: Bármilyen orvoshoz viszem,csak kísérleteznek itt vele ezekkel a tápszerekkel,de egyik sem jó neki.

Éppen keresek egy jó gasztroenterológust,akihez elvihetném magán,de eddig akiket találtam,azok jó messze vannak tőlünk :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Ancsa!

Heim Pál kórház
Dr.Nagy Anikó bejelentkezni hozzá szerdán és pénteken lehet 11-13 óra között 061/459-9122 magánrendelése nem tudom van-e ez a rendelés a járóbeteg osztályon van,és általában minimális csúszás van csak.Mi pont kifogtuk azt h. el kellett menie,ezért várnunk kellett +1 órát.
De akikkel ott beszélgettem mindenki meg volt vele elégedve :)
Mi nála voltunk most és végtelenül kedves,lelkiismeretesen végzi a munkáját.

vera

KépKép
 
 


Sziasztok!
Most volt egy kis időm átolvasni a régebbi hozzászólásokat is,és remélem tudunk majd egymásnak segíteni.Sokszor többet ér egy jó kis tapasztalatcsere,mint egy orvos(főleg ha olyan mint Ancsáéké).
Ancsa annak idején nekünk sem vált be a Pregomin, mert szója van benne,azóta már tudom hogy Marci a szójára is allergiás, mert kipróbáltuk a szójatejet ill.joghurtot,lett tőle olyan hasmenése hogy ajaj,meg nagyon fájt tőle a pocija,iszonyat nyűgös volt. Marci 1 éven keresztül vashiányos volt, de ahogy jött rendbe a gyógyszerektől (savkötő,enzimpótló,sűrítő és az Alfaré tápszer,amitNestlé gyárt)az emésztése ill.ahogy rájöttünk a pontos diéta betartására,úgy magától elmúlt, mivel neki a bélrendszere egyik vaspótló gyógyszert sem tolerálta.Marci nagyon sok mindenre allergiás ill.még a mai napig is nem tud megemészteni sok mindent.Most 2,5 éves,de még mi sem végeztünk a teljes kivizsgálással.
Ha olyan új ételt próbálunk ki, amire allergiás, nálunk is azonnal meglátszik a viselkedésén, felpörög, de nyűgös,sőt néha kissé agresszív is olyankor.

Mira:tudom milyen nehéz az átállás, ezért nagyon jó lenne ha ez a fórum is újraéledne és tudnánk egymásnak segíteni.Én nagyon jól tudom, milyen jó ha nem kell órákig keresgetni a szupermarketek polcain hogy mit ehet a gyerek hanem 1-2 tipp ezt az időt lényegesen lerövidítheti.A főzelékeket ill.szószokat,sőt gyümölcsleveseket keményítővel(van búza,burgonya,kukorica) lehet sűríteni.A végén meg tápszert lehet bele keverni és akkor talán jobban hasonlít majd a habarós változatra.A csoki nehéz ügy, mert majdnem mindegyikben van valami nyomokban,ha étcsoki még akkor is.Mi nem sűrűn eszünk csokit, mert Marci nem bírja a kakaót sem igazán.

Viranka:nagyon jó dokit fedeztél fel!Ügyes vagy,ugyanis egyik legnehezebb szerintem egy jó gyerek-gasztroenterológust találni.
Ha benézel a MIM -re a multiplex allergiás fórumra,találsz 1-2 anyukát, akik gyerkőcei már túlestek ezen a bélvizsgálaton, és majd meglátod, mindegyiknek a Heim P-ban volt és pozitívan sikerült minden nekik.Én is oda szoktam írni, mivel nekünk nagyon sokféle dolgot nem bír Marci és velük tartom a kapcsolatot és nagyon sok mindenben segítettek már nekem is.Ránk is val.színű ez vár, csak mi várjuk a labor eredményeinket, ami még kb. 2 hét.
Bocsi ha sok hibát vétettem gépelés közben, de rohanok, mert sütnöm kellene Marcinak kekszet,tortát meg vmi sósat is.
Mindenkinek jó hétvégét és jó télapózást kívánok!
Hajni
 
 


sziasztok

köszönöm szépen a tapasztalatokat :)

vera
Gondolom oda is kell beutalót kérnem,igaz?
Mi Tatabányán lakunk :roll: itt is vittem el Lizát a gasztrorade nem tetszik nekem,h nem csinálják meg a vérvizsgálatot neki ,mert hát jó lenne tudni mire allergiás még :(

Hajni
nektek is vérvizsgálattal derült ki,hogy a szójára is allergiás a kicsi??

Képzeljétek 1 hete ette a Pregomint és azóta a fejlődése is leállt :?
1 dekát sem hízott az 1 hét alatt ,plussz sokszor hány a tápszertől és tegnap elött már hasmenése is volt neki,igaz csak 1-szer,de hasmenés volt :?

Gondolom akkor ő is allergiás lehet a szójára :?

Itt Tatabányán csak 12-én mehetünk vissza a gasztora :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Mutatok képet a lányomról

Kép
Itt éhesek vagyunk

Kép
Itt nagyon elgondolkozott

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Hello Ancsa!
Nagyon szép kiscsajcsi Liza.
Nem biztos a szójaallergia,de gynús.Lehet hogy a tápszert sem tudja valamiért emészteni, attól is függ hogy mennyire stabil ill.éretlen az emésztő rendszere ill. mennyire tette már tönkre a tejallergia a bélnyálkahártyát.Persze magán úton mindent megnéznek (pénzért).Államilag legtöbbször az életkorra és a sok ál-negatív eredményre hivatkozva nem szeretik csinálni, mivel még az ilyen pici babáknak éretlen az immunrendszerük.Nekünk 1 évesen csináltak a klinikán részletes IgE-t, de sok mindent nem néztek meg, a többit nekem kellett kikísérleteznem.Az az igazság, hogy nagyon nehéz ezért az első fél-1 év, mivel csak a te tapasztalatodra tud támaszkodni az orvos is. Ilyen piciknek nálunk se nézik előszeretettel az allergiákat tesztekkel,így igen nehéz az anyukák dolga.Amíg én is rájöttem minden táplálékallergiájára,eltelt 1 év.De szerintem a tesztek sokat segítenek, mert nem is gondoltam volna, hogy gond lehet a zellerrel is, csak a vérteszt után esett le, hogy miért volt hasmenése a disznóvágáskor a húslevestől.Azt hittem zsíros volt talán neki, de nem, mert sok főtt zellert is evett, és másnap iszonyatos kakija lett tőle.De persze ezt a vérteszt nélkül nem is gondoltam volna.Nekünk a teszttel 20 féle anyagból 19 pozitív lett, de csak alacsony szintű allergiát tudtak kimutatni kivéve a tojást(az közepes lett).Azóta mindet kiszűrtük és némileg igazolódtak is a pozitivitások.De még mindig a tapasztalat a döntő, rendes gasztros doki kéri, hogy vezess diétás naplót, meg nálatok még viszonylag egyszerűbb, mert nem eszik sokféle kajcsit Liza,így könnyebb kizárni a bűnöst a kajcsik közül.Na meg ilyen problémáknál alapvető, hogy néznek egy felszívódást kakiból.Bár ezt is csak a magán doki nézte, na meg mikor látták a klinikán, hogy kreont szedünk, így ők is ellenőrizték.
Az állami gsztros rendelésen itt is nagyon hézagosan fogadnak, ezért is kényszerültünk a magánútra, mert elejében rengeteget kellett mennünk Marcival,sok gondunk volt.Persze,azt mondják feküdj be vele, de az nem valami leányálom általában.
Szia:Hajni
 
 


Sziasztok!
Hát köszi mindenkinek a jó tanácsot. Igyekszem mindenképpen betartani a tejmentes dolgokat, de nagyon nehéz most mikulás környékén, hát már nagyon várom a januárt, hogy meglegyen a tejterhelés, s kiderüljön végre , hogy konkrétan a tej melyik alkotóira allergiás. Tünetei már jó ideje nincsenek, de ez tudom nem jelent semmit.
Megnéztem a recepteket, lementettem, nagyon jók kedves Vanda, te már nagyon profi lehetsz. Bizti megy mindenkinek, ha már át tud állni; csak kicsit nehéz. Hogy oldjátok meg, ha van tesó??? Neki sem adtok joghutror, túrórudit, s egyéb ilyen finomságokat, Nekem van még Petin kívül (5 éves) - aki érintett a dolgoban; egy Danim, aki 3 éves, s ő nagyon kívánja ezeket; ja s van egy Miránk is, de ő még csak 5 hónapos... No ez van; Persze engem jobban izgat a féreg eltávolítása. Akit írtatok bp.i dokinőt, esetleg ezzel is foglalkozhat?
Üdv Móni
 
 


ANCSA!!!

A Pregomin tejfehérje allergiás babáknak van!!! Tehéntejből készül, de olyan mértékben átalakított, amit fogyaszthatnak. Szóját NEM tartalmaz! Speciális, gyógytápszer. Ez tuti, mi is azt esszük, most változtattak a receptúrán, személyesen a gyártóval beszéltem, úgyhogy ez az infó 1000%.
Ilyen pici babának eszedbe ne jusson szóját adni!!! Lehetőleg 1 éves koráig kerülni kell a szóját is, mert hasonlüó agresszív fehérjeszerkezete van, mint a tejnek.

 
 


ANCSA!!!!!!!!!!

Mi van a Pregomin dobozán??? Ugyanis nyáron váltottak, a régi dobozon kék-fehér körök vannak kukac alakban és az tényleg szójás, DE!!! az új, azon macika van, az már nem szójás, az tej alapú. Ugyanaz a neve, csak a külső és a receptúra más!!!

 
 


A Pepti Junior-t váltotta fel a Pregomin és annak a receptúráját kapta meg a Pregomin.

Aki ezt eszi feigyljen nagyon oda, mikor kiváltja a receptet, mert mi is vettünk még szójásat ... Elvileg a gyártó már nem ad a raktáraknak tavasz óta a régi Pregominból, a gyógyszertárakban lehet még elfekvő készlet ...

De az tényleg millió %, hogy a macikás Pregomin (aminek a gyártási dátuma nyár utáni) az ugyanaz, mint a Pepti Junior és tejalapú.

 
 


ANCSA!!!

Bukásra nekünk bejött a NUTRITON sűrítő tápszer, recept nélkül kapható, a tápihoz kell keverni és kicsit zselés-kocsonyás állagú lesz tőle. Nekünk nagyon bevált.

 
 


sziasztok


Mira:
Örülök,hogy sikerült megtalálni a receptjeimet!!!
Majd mág írok be párat ami lemaradt hisz állandóan bővitem!frissitem!!
Nálunk könnyebb a helyzet,mivel kistesó nincs,igy csak Danimra kell oda figyelnem,bár társaságban,nem hagyhatom egyedül hátha vki ad neki olyet amit nem ehet,bár mostmár könnyebb dolgom van,mivel elég értelmes,és fogékony,kezdi megérteni hogy neki az nem jo amit én mondok ,pl volt olyan hogy épp most voltunk szülinapon,az uncsitesoja volt 4éves és volt torta is,szegénykém evett volna,de mondtam neki hogy kipattog tőle erre rávágta "pattogsz"megfordult és behívott a szobába,s nem sírt!!!s mostmár ha vmit enni akar rám néz hogy szabad e,s csak utána meri megeni!!!!
Látom te kismanod is DANIKA!!!

nűlatok az átálás nehéz lehet főleg 2féle kaját főzni,azért nem könnyü!!!De mi már megszoktuk!!!!

Kacsa:rég láttalak babafalván!!!!

Puszi csajok!!!!

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

Szeretném megosztani mindenkivel a tapasztalatomat, hátha segít valakinek:

Kisfiam most lesz 3 éves, 4 hónapos korában lett ekcémás, akkor kezdődtek nála furcsa kakik is, (zöld, piros kiütéseket hagyó,), némelyik doki gombára gyanakodott, némelyik ekcémára. A kaki téma aztán rendeződőtt nagyjából, az ekcéma maradt.

6 hónaposan elvittem egy allergológushoz, vérvételt csinalt, az nem mutatott ki semmit.

1 évesen elvittem egy masik allergologushoz a Budai Allergiakp-ba (DR. Hidvegi Edit, nagyon kedves), az o bortesztje kimutatta, hogy tej es tojas allergias. Meg szopott, igy elhagytam az etrendembol a tej es tojas minden fajtajat, 2 het alatt elmult az osszes foltja. Kaptunk tapszert (a szentjanoskenyerliszt alaput, nem emlekszem a nevere), teljesen tunetmentes lett a dieta mellett.

A 18. havi oltas utan kezdodott elolrol minden, ekcema, hatalmas kakik, nem ertettem miert, hisz szigoru dietat tartottunk. Sok helyre elvittem, senki nem tudott segiteni, vegul Normaflore hatasara elmult az ekcema es a hatalmas kakik is. De utana is minimum ketszer, de inkabb haromszor kellett kakilnia naponta. Bore viszont teljesen rendbejott megint. Kozben attertunk tej alapu hypoallergen tapszerre: Milupa Pepti Plus 2.

Tavaly ősszel, 2 es fél éves kora előtt nem sokkal hallottam egy anyukától, hogy 2 eves kisfia ekcemaja es hasmenese, amivel pici kora ota kuzdott latvanyosan javult biorezonancai kezeles hatasara. Utananeztem az Interneten a biorezonancianak, talaltam egy helyet, ami nagyon szimpatikusnak tunt.

Vegigcsinaltuk a kezelest, es hasznalt. Most harom honapja, hogy eszik tejtermeket es tojast, es se bortunete nincs, se emesztesi gondja, napi egyszer megy kakilni. Pedig neki sulyos allergiaja volt, a szopi elhagyasa utan, ha o direktbe kapott egy kis keshegynyi joghurtot, azonnal csalankiutes, vagy ha szetkent magan egy csokitojast, az egesz karja csalankiuteses lett, nem is kellett, hogy egyen belole.

A kezeles lenyeges eleme volt a Candida kura, ami ugy nez ki teljesen rendberakta a belflorajat, es valoszinu a Candida miatt lett allergias. Sokat gondolkoztam azon, hogy lehet, hogy egy 4 honapos gyerek, aki csak szopik Candida fertozott lesz, es arra jottem ra, hogy csak a Diperte oltas mellekhatasa lehetett. A 18.havi oltas is Diperte, es utana jott ki megint az osszes tunet, pedig elotte mar jol volt. Allitolag vannak olyan homeopatias dokik, akik vedooltasok mellekhatasait probaljak immunerositessel kikuszobolni, majd utana fogok ennek nezni, mivel a 6.evi oltas is Diperte.

Az a hely, ahol mi voltunk a fiammal biorezonancia kezelesen Ujpesten van, nagyon rendes a doktorno, az allapotfelmeresen megallapitotta, hogy mire allergias (Candida, tej, tojas plusz meg egy ket dolog), aztan hetente egy alkalommal kellett vegigulni 45 percet. Mellette kellett acidophilus bacit enni valamilyen formaban (en Protexint adtam neki, azota hallottam, hogy a Normaflore nem annyira jo, de abban amugy sem acidophylus van), es felirt egy Nystatin nevu gombaolo szert is, amit napi ketszer kellett a kajaba keverni egy honapig. A kezeles utan 2 hettel lehetett megkostolni a tejtermeket, majd a tojast, semmi tunet, se akkor, se most. Kontrollra is kell menni idonkent. Nekem es egy hatalmas megkonnyebules es szinte csoda, hogy ehet turorudit pl, nem gondoltam volna, hogy ez a kozeljovoben bekovetkezik. Nem hiszem, hogy hamar kinotte volna, mivel a Candida allt a hatterben, attol nem tudom hogy lehet egyebkent megszabadulni. Soha nem gondoltam volna ra.

Szoval csak ajanlani tudom ezt a helyet, az Eredmenyek szekcioban a tanulmanyokat erdemes elolvasni, reszletesen leirjak a modszert, nincs mellekhatasa. De telefonon is valaszolnak kerdesekre.

www.witamed.hu

Ha van kerdesetek, irjatok, email cimem: juditmaly@gmail.com
remelem segitettem valakinek
üdv,
Judit
 


Sziasztok!:)

Látom mások is hasonó gondokkal kűzdenek,mint mi...,sajnos....:(
Azt hiszem még sokat foglak olvasni benneteket,mivel kislányom és én is allergiások vagyunk jó pár dologra..úgyhogy a főzés-sütés nálunk sem egyszerű.....
Szeretnék hozzátok csatlakozni,ha nem gond?:)

Barátnőm viszont lisztérzékeny(glutén),kislánya pedig tej,tojás,szója érzékeny,és csak szárnyas húsból készült dolgokat ehet.Nyomokban sem tartalmazhat ezekből semmit amit esznek.
A kislány egyébként még szopizik,ezért anyukának is tartani kell a diétát mindezekre is a gluténmentes diéta mellett.
így elég egyhangúan étkezik,szinte ételundora van,pedig a szoptatás mellett fontos lenne,hogy megfelelően táplálkozzon!!!Az orvosoktól(felnőtt,gyerek) nem kapott semmi segítséget,nem tudtak erre mit mondani..:(:(:(

Elnézést,hogy csak így rátok rontok,de szeretném kérni a segítségeteket,mert barátnőm keres olyan termékeket amiket ilyen diéta mellett fogyaszthat,fogyaszthatnak.
Ha van infótok,v. hasonló tapasztalatotok nagyon megköszönném,ha megírnátok!!!

Köszönöm előre is !!!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Silde ajánlok neked egy oldalt ott nézzen körül a barátnőd jó??mert ot sok léyneges dolog van de ide beírogatni sajna annyi időm nincs!!

http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... opic&t=897

ez a link olvasa végig az oldalakat,van sok recept ,remélem talál lyat ami neki is megfelel!!!

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


Sziasztok!

Új vagyok ebben a topikban, és a segítségeteket szeretném kérni. Ismerősek-e avalakinek az alábbi kiütések? A 2,5 éves kislányomról töltöttem fel fotót.

Babakorában atopiás dermatitise volt, de ezt 12 hónapos korára "kinőtte". Az egész másképp nézett ki (nagy vörös, nem kiemelekdő, viszkető foltok), ezek apró vörös dudorok, nemigen viszketnek.

A bőrgyógyász 5 perc alatt letudott minket, mondván hajlam, és felírt egy kenőcsöt. Én nem vagyok orvos, de szerintem VALAMI ki kell hozza a hajlamot, magától nem jön elő. Amire gyanakodtam, az első körben mosópor volt, de most már inkább a tritikálé (búza-rozs hibrid) kenyeret tartom ludasnak. Ezt kb. azóta esszük, hogy a pöttyök megjelentek. De persze lehet, hogy valami más. Most mindenesetre gluténfóbiám van, mert éppen Szendi Gábor paleolit táplálkozását olvasom.

Van ötletetek? Esteleg orvosra?

Kép

Köszönöm.

Györgyi

Kép


Sziasztok!

Ma voltunk másik bőrgyógyásznál, és ő egyből rávágta, hogy vírusos bőrgyulladás (Dermatitis papulosa), szóval szerencsére semmi allergia. :) kaptunk krémet, remélem néhány hét múlva túlleszünk rajta.

Györgyi

Kép


Sziasztok!

A tejmentes blogomhoz keresek történeteket, mivel új rovatot szeretnék indítani, ahol meg lehetne osztani az allergiával kapcsolatos élményeket, tapasztalatokat, hogy más anyukák is hadd tanuljanak abból, amikre mi már rájöttünk. Arra lennék kiváncsi, miből jöttetek rá, hogy allergiás a gyerek, milyen kezelést kaptatok, mi vált be és mi nem, milyen orvos segített (ez főleg fontos lenne!), mi volt a nehéz, javult-e a helyzet, esetleg kinőtte-e a gyerek az allergiát!

A tejmentes blog címe: http://tejmentes.blogspot.com, az én elérhetőségem rokica kukac gmail pont com.

Előre is köszönöm! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok!

Ajánlom a lelkesdietazo.blogspot.hu oldalt ott sok tej meg tojás meg gluténmentes recept van.
klara11
Budapest XI. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron