Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!A barátnöm fia tej tojás érzékeny ha valakinek vannak receptei szivesen elfogadnám töletek.Köszi MÓNI
 
 


Sziasztok!
Kisfiam tejallergiás. Ne ijedjetek meg tőle, mert át lehet alakítani az ételeket, az életet úgy, hogy a gyermek semmiben se szenvedjen hiányt.
Mi szójatápszert eszünk, vagy rizstejet iszunk, amit itthon készítek, de elég sűrűre, barnarizsből. Calcium pótlásra korpát rakok bele, vagy a doktornénink ír fel Calcimuskot.
A pudingot: Haas pudingpor, rizstejjel.
Csokit: Lívia étcsokit
Banánturmixot: tápszerrel
Mindent lehet helyettesíteni
Ja! A zabtej is finom!
A rizs, és zabtej elkészítése egyszerű.
Megpirítani pici olajon a rizst, vagy zabot, majd felönteni vízzel. (alapból mindegy mennyivel, mert forralt vízzel turmixoláskor lehet pótolni), majd forralni. A zabtejet rövid(10 perc) a rizstejet hosszabb(1-2 óra) ideig. Majd ha kihült turmixolni, és szűrni.
Csak azért írtam le, hátha érdekel valakit.
Sissy
 
 


SZIASZTOK CSAJOK!

ÉN LÁNYKÁM MOST 9 HÓNAPOS LESZ 31-ÉN. MI TÖRTÉNETÜNK ÚGY KEZDÕDÖTT HOGY 5 HÓS KORÁBAN ELVITTEM MEGFÁZÁSOS TÜNETEKKEL AZ ORVOSHOZ.Pici köhögés, pici orrfolyás, pici pöttyök a hason. Akkor már kapott egyszer-kétszer tejpépet, és mikor ezt megtudta a dr.-nő egyből rávágta: allergia! Akkor abbahagytuk a tejpépet, de azóta már eszik danoninót, sajtot, májkrémet,párizsit, szinte mindent amit mi, és semmi tünet, semmi pötty.Tegnap ittattam vele egy kis forralt tehéntejet, és mára előjőttek a pöttyök.Szerintetek mi lehet ez ha a tejtermékekre nem reagál rosszul, de a tejre igen? Hál istennek hasmenése nincs, egyedül ezeket a fránya ekcéma szerű pöttyök a hasán, és a könyökénél. Ja és a pöttyösödés után kiszárad a bőre, és olyan hámlós lesz.Szerintetek mit tegyek? Adhatom neki továbbra is azt amitől nem pöttyös? Nagyon féltem őt!! A családban senki nem allergiás semmire, nála ez miért jöhetett elő, ha az egyáltalán? Légyszi segítsetek!
Köszönöm előre is! Sziasztok!

Anna

Kép

Kép
 

 
 

Kislányom májusban lesz 4 éves és még mindig tejallergiás. Ez idó alatt rengeteget tanultam és tudtam meg a tejről és tejtermékekről amit szívesen megosztok másokkal. Mivel a férjem orvos és tápszerekkel foglalkozik más témában is tudok segíteni. Szívesen veszem tejallergiás gyermeket nevelő anyukák tapasztaatait is.

VIKIANYUJÁNAK azt üzenem, hogy semmiképpen ne adjon tejterméket, májkrémet és párizsit sem a kislányának. A párizsi és a májkrém is tartalmaz tejet és sajnos rengeteg E számot is. Olvastam Tóth Gábor: Az E számokról őszintén című bestsellerét, amiből, ha valaki elolvassa, kiderül, hogy át vagyunk verve és a bio élelmiszereké a jövő. Amióta kiderült a kislányom allergiája teljesen megváltozott az életünk. Jó irányba. Először én is kétségbe voltam esve, de lassan áttértem a tejmentes bio élelmiszerekre és pár hét alatt én 15 a férjem pedig 25 kiló fölöslegtől szabadult meg, amit azóta is, fogyókúra nélkül, tudunk tartani.
Azt mondják a bio drága. de azt senki sem mondta még, hogy ha valaki ilyen ételeket fogyaszt sokkal kevésbé éhes, tehát kevesebbet kell vásárolnia, nem kell gyógyszerekre költenie és hogy vannak diszkont bioboltok is.
Vikianyukája, ha gondolod írj a may0907@freemail.hu e-mail címemre. Szívesen segítek neked.
Szép napot mindenkinek!
 
 


Szia Glória!

Írtam neked mailt.

Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Kedves Anna!

Mindig visszajön a válaszom. Megtelt a postafiókod?
Azok alapján amiket írtál, úgy érzem jó lenne, ha minél előbb tudnánk beszélni.
A telefonszámom: 0630/ 6190964

Szép napot!
Glória
 
 


Szia Glória!

Megkaptam a mail-eket (3x), más is mondta hogy valami nem kóser majd utána nézek addig is itt a párom címe: nagy.ferenc@profvill.hu Köszönöm hogy írtál, várom további leveleid.
Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Szia Rossy!

Hátha még jársz errefelé! Engem érdekelne a rízstej készítés, ha tényleg ilyen egyszerű. De mégis: mennyi rízshez mennyi víz kell? És abból mennyi rízstej lesz? Abból amit leírsz, még közelítőleg sem derül ki. Szívesen elkészíteném itthon, ha tudnám, mert az 560 ft-os literenkénti ára kicsit húzós. Az én kisfiam is tejallergiás, rendszeresen rízstejjel főzünk neki, így örülnék, ha el tudnám készíteni neki itthon a rízstejet és nem kéne megvennem.

Előre is köszi! Ha másvalaki tudja a választ, az is bátran megírhatja! Kép Kép Köszi.

Sziasztok, Hello
 
 


Szia Hello!Nézd meg a www.noklapja.hu/forumkifejt.php oldalt remélem kapsz választ a kérdésedre.Szia Móni
 
 


Szisztok.Itt egy recept probáljátok ki.Almás kekszes:Kocka formáju háztartási keksz, 1,5kg alma 3cs.van.pudingpor 5dl viz izlés szerint cukor van.cukor fahéj.Egy tepsit kirakunk kekszel,az almát megpucoljuk és lereszeljük utána megpároljuk belle teszük a cukrot van.cukrot és az5dl vizben feloldott pudingport és össze fözzük.Utána ráöntjük a kekszre és a tetejére kekszet rakunk és végül csokimázt készitünk rá.Mire kihűl az egész addigra meg puhul a keksz is.Jó étvágyat hozzá.Sziasztok Móni.
 
 


Szia Móni! (buha)

Konkrétan mire gondoltál, amikor betetted nekem ide azt a linket? Beírtam a keresőbe azt hogy "rízstej" és egyetlen találat sem volt... :cry:

Üdv, Hello
 
 


Sziasztok, a 2005 őszi babásoktól vagyok, kislányom (8 hónapos) is úgy tűnik tejallergiás (fehérje), de még nem bizonyított. Neki ekcémában nyilvánul meg. Kerestem egy hasonló topikot, hogy kinek mi a tapasztalata. Ugye nem baj, ha néha majd bekukkantok.

Hello, neked ezt találtam...Növényi tejek készítése
Általában 1:3 arányban elturmixoljuk vízzel a szójababot, vagy a diót, vagy mandulát minden esetben adjunk hozzá egy csipet sót, 4-5 cm hosszú szárított vanília rudat, és mézet ízlés szerint.
Rizstej esetében 1:4 arányban turmixoljuk a vízzel.
A tejeket leszűrhetjük, de a kókusztej kivételével így is fogyasztható.

Kép

Kép
 


Szia Prüntyi,
köszi szépen, hogy gondoltál rám! Ez az info már használhatónak tűnik! :D
Gratula a kislányodhoz, remélem, csak úgy tűnik, hogy tejallergiás, de ténylegesen mégsem lesz az!
Az én 2 éves fiam sajnos már bizonyítottan az, de ő súlyos eset, mert nála csalánkiütést és fulladást okoz már 1-2 kiskanál tej is. :cry: (És a tojás is. :( )
Minden jót Nektek,
üdv, Hello
 
 


Szia Hello,

Sajnálom... :( és hogy mutatták ki? Én most tapasztalgatom ki...nekünk úgy tűnik ekcémás foltjai lesznek valamitől...és mivel a fején is, így véresre vakarja mindíg a fejét! A fenistil csepp enyhít valamit.

Kép

Kép
 


Szia Prüntyi!

Hát, nekem nem volt lehetőségem "kitapasztalgatni". Ugyanis, 8 hónapos korában itattam vele 1.5 dl feles tejet (vagyis 70 ml tej + 70 ml víz forralva), rá kis idővel könnyezett, folyt az orra, viszketett a feje aztán elkezdett fulladni... :( :arrow: mentőt hívtunk hozzá. :( Mire kiértek, szerencsére oldódott a roham magától, de többet már nem próbálkoztam, gondolhatod. Kicsit később még próbáltam egy picike morzsányi sajtot adni (gondolván, hogy az csak tejtermék), de hasonló (bár enyhébb) tüneteket okozott pár óra múlva. Na, ezután szigorú tejmentes élet, majd 1 éves korában Budai Gyerekkórház, ott tejterhelés, vérvétel, stb. És az eredmény: amint már fent írtam. Plussz kiderült, hogy tojásra is ugyanez a reakciója. Azóta eltelt 1 év, volt megint vérvétel, az alapján valszeg még mindig allergiás, így nem terhelték újra. Legközelebb 1 év múlva terhelik ismét, addig további szigorú tej-, tejtermék és tojásmentes étrenden élünk. Még olyasmit sem kaphat, amiben akár nyomokban van tej, vagy pl. tejpor! (Pl. felvágott, kifli, stb.)
Hát, röviden ennyi a mi történetünk.
A Ti esetetek is lehet tejallergia, de sajnos én csak a miénkről tudok nyilatkozni, mert nem vagyok szakértő. Vidd el mindenképpen allergológiai szakrendelésre, ha gyanakodsz! Ott biztosan megtalálják az okát, és tudnak segíteni.
Üdv, Hello
(aki napokon belül szülni fog, és remélhetőleg ezúttal egy makk-egészséges kislányt... :wink: :) )
 
 


Szia Hello

Gratulálok!!!! Remélem minden rendben lesz!

Én a szopi alatt vettem észre a kiütéseket, és akkor mondták, hogy valószínű tejci...de a vérvételtől félek, mert azt mondják, hogy ilyen pici korban a fejből vesznek vért nem a karból...

Kép

Kép
 


Kedves Prüntyi!

Ismerek egy olyan pesti doktornőt aki vért sem vesz, nem is terhel tejjel, úgy állapítja meg a tejérzékenységet.
4 éves tejérzékeny kislányom van és nagyon szívesen segítek neked és bárki másnak is megtanulni tej és tejtermékek nélkül egézségesen élni.
HELLO-nak és másoknak is üzenem, hogy 2 éves kor alatt tilos egy gyermeknek teljes tejet adni akkor is, ha nem tejérzékeny. Ezt az alapján mondom, hogy a férjem orvos, tápszerekkel is foglalkozik és így az ország minden részén konzultál gyermekorvosokkal.

Freemail címem: may0907@freemail.hu

Telefonszámom: 0630/6190964
Vezetékes szám: 0623/ 452-291

Üdvözlettel
Glória
 
 


Szia Vikianyuja!

Örülnék, ha felhívnál.

Üdv
Glória
 
 


Szia Glória!

Nagyonszépen köszönöm hogy segíteni próbálsz, de már kellően megilyesztettél ahoz hogy ne itt a Babaneten érdeklődjek, hanem szakemberhez forduljak. Neharagudj, nem arról van szó hogy nem bízok benned, de érts meg, nyugodtabb leszek ha szakorvossal beszélek. Megkérdezem a gyerekorvost hogyan tovább.

Esetleg ha még annyit megtennél, hogy írnál valami közelebbit erről a dokinéniről ahova ti jártok. Miből állapítja meg az allergiát??

Tényleg ne haragudj, és mégegyszer köszönöm. Üdv: Anna
 


Kedves Glória,
nem olvasol figyelmesen, én ugyanis NEM adtam teljes tejet a gyermekemnek.
Hello
 
 


Sziasztok!

Most találtam ezt a topicot.
Nekem van egy 1 éves kislányom, aki valószínüleg tejallergiás. Szoptatás alatt még gyógyszerek hatására sem múlt el nála a bukás, illetve a gyomorsav visszaáramlás. Elég volt 3 db. pogácsát ennem. Mióta nem eszek tejterméket, nem jöttek elö a tünetek. Mostmár ö is eszik kenyeret, és margarint. A kenyeret én sütöm, és vízböl, a margarinból pedig biot használunk. Ha valamihez tej kell, akkor szójaport használok. Valóban mindent el lehet készíteni ezekböl a bio dolgokból, bár néha kicsit én is kiakadok, hogy mindenbe tesznek valamilyen tejszármazékot. Igaz nem veszünk soha bébiételt, de néztem, hogy azokba is van tejpor, vagy tejszín.
Sajnos nálunk a családba van allergiás. Én és a hugom is csuklunk a tejtermékektöl.

Kép
 
 


Sziasztok!

A 10 honapos fiam is ugy néz ki tejallergias :(. Par hete kapott elöször tejterméket turosdesszert formajaban és hasonlo tüneteket produkalt, mint Hello fia: fulladas, viszketés, vörös szemek aztan durva kiütések+ tiszta vörös lett az egész teste. Mentök, korhaz, stb... :(

Tejterhelésen még nem voltunk, de valoszinüleg oda fog küldeni a dokink. Hogy müködik ez ilyenkor? Tejjel itatjak a gyereket :shock: ??

Gloria, engem is érdekelne az a dokinö! Hogyan vizsgalja meg a gyerköcöt?

Még valami: A fiam még szopik. Mikor nagyon pici volt (3-4 hos korig), nem nagyon ettem tejtermékeket, de mostmar szoktam. Lehet, hogy ezt is ki kellene hagyni?

Elöre is köszönöm a valaszokat,

szép napot mindenkinek!

Sara
 
 


Sára!

Eleinte én sem ehettem tejtermékeket, de most úgy látom már nem okoz neki gondot, ha én fogyasztok tejterméket. Pedig még naponta 4-szer szopik. Szerintem túl sokat Te se egyél, de egy pici nem árt neki az anyatejen keresztül. De ez csak az én véleményem.
Nekünk kedden derül ki, hogy van e tejérzékenysége a kislányomnak. Akkor jön meg a vérvétel eredménye. Mindenesetre addig nem adok neki semmit.
Nálunk szerencsére nem jöttek elö ennyire durva tünetek, "csak" a gyomorsav jött neki vissza. Bár én ilyen durva tejterméket nem is adtam neki. Pici margarin, vagy sütve fözve tejtermék. Édességet amúgy se kap. Lehet, hogy ha túrósdesszertet kapott volna, akkor durvábban jelentkeztek volna a tünetek.
Nálunk nem volt tejterhelés, hanem vérvétel volt mindkét karból. :cry: De elözö napokon kellett neki adnom tejtermékeket, hogy a véréböl ki tudják mutatni az érzékenységet.
Majd szólj, hogy nálatok mit döntött a doki!

Kép
 
 


Szia Patrisa!

Köszi, hogy irtal!
A doki annyit mondott, hogy ne kapjon tejterméket egyéves koraig (de amugy sem akartam). Aztan utana probalkozzunk joghurttal....
Nem banom, hogy nem kell szurkalni, de nem szivesen vinném be korhazba még egyszer... Kicsit lezsernek tünik, nem biztos, hogy annyira jo tejtermékkel terhelni a szervezetét, ha ennyire nem birja, nem? :?. Akkor is, ha csak kis mennyiségröl van szo.

Szivesen elvinném masik dokihoz is. Nem tudod ki illetékes ilyenkor?

Amugy én sem adok édességet a kisfickomnak. Desszert alatt gyümölcsöt értettem (gyümölcs+turo). Nalunk ennyi az édesség :wink:
 
 


Sziasztok!

1 éves kisfiamnak kb. 1 hónapja van hasmenése. Több negatív bakterológiai és parazitológiai vizsgálat után most jutott el a gyerekorvosunk oda, hogy akkor menjünk gasztroenterológushoz. A Budaiban csak okt. 11.-re tudtak időpontot adni, ami nekem rettentő messzinek tűnik, mivel nagyon aggódom a kisfiam miatt. Tudnátok ajánlani olyan gasztroenterológust, akinek van magánrendelése?

Köszi,
Andi
 
 


Szia Andi!

A Kismama ujsag egyik gyerekdokija (Veres Gabor) gasztroenterologus.
Cim: BP II., Gabor A. u. 77-78.
Bejelentkezés: 391-5903

Sok sikert és jobbulast a kisfiadnak :)!

Sara
 
 


Kedves Sara,

Köszönöm szépen, hétfőn megpróbálom felhívni.

Andi
 
 


Kedves Patrisa és Sára!

Sajnos vérből nem lehet 100%-os biztonsággal megállapítani a tejérzékenységet. Egyik barátnőm kisfiának vérből azt állapították meg, hogy nem tejérzékeny és kezdjen el joghurtot adni neki. Szerencsére felhívott előtte és azt tanácsoltam neki menjen el a mi pesti doktornőnkhöz, aki pöttyöt tesz a bőrre, majd túvel megkarcolja (egyáltalán nem fájdalmas) és pár perc múlva kiderül, hogy tejérzékeny-e ( ugyanez a doktornő tojás illetve szójaérzékenységet is meg tud állapítani). Kiderült, hogy a kisfiúnak magas fokú tejérzékenysége van. Belegondolni is rossz mi történt volna, ha úgy ahogy a doki tanácsolja otthon joghurtot kap. Ez nem feltétlenül az orvos hibája.Nem minden orvos van tisztában azzal, hogy a vérvizsgálat nem elegendő.

Ha írtok az fremail címemre, vagy felhívtok, nagyon szívesen megadom a doktornő nevét és telefonszámát.

may0907@freemail.hu
0630/ 6190964

Üdvözlettel
Glória
 
 


Kedves Hello és Vikianyuja!

Pár hete írtam nektek privát üzenetet. Nem reagáltatok rá. Remélem megkaptátok.

Üdv
Glória
 
 


Gloria!

Holnap jön meg az eredmény. Köszi az infót, erröl nem is tudtam, pedig a gyerekorvosunk gasztroenterológus. Majd jelentkezem, hogy mit mondott. Bár messze lakunk Pesttöl, de lehet, hogy elmegyünk ahhoz a dokihoz, akiröl írtál.

Majd jelentkezem!

Sziasztok!

Kép
 
 


Kedves Patrisa!

Tudom,hogy messze laktok. Én korábban Hódmezővásárhelyen laktam, a férjem pedig Szentesen is dolgozott mentőorvosként.
De ha vérből azt állapítják meg, hogy nem tejérzékeny, szerintem jó lenne, ha elhoznátok Pestre mielőtt tejterméket kapna.

Majd várom jelentkezésedet
Üdv
Glória
 
 


Kedves Mindannyian!

Ha tejmentes receptek érdekelnek benneteket, legjobb, ha megveszitek/megnézitek Halász Katalin: Tej nélkül is egézségesen című könyvét. Az általam már említett allergiavizsgálatokat is végző doktornő több oldalon keresztül ír benne a tejallergiáról.
Szerintem kicsit sok benne a húsos étel, de mint tudjuk a hús helyettesíthető nem génmanipulált szójával. Egy olyan anyuka írta akinek a kisfia már szinte felnőtt és tejérzékeny.
Azt hallottátok már, hogy " A tejallergia az anya-gyermek, a lisztérzékenység pedig az apa-gyermek kapcsolatok rendezetlen problémáira hívja fel a figyelmet." (idézet Váradi Tibor:Népbetegségek megelőzése és szelíd gyógymódjai című könyvéből).
Nekem kineziológust ajánlottak az okok kiderítésére. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Én egy hónapja tudom mi a kislányom tejallergiájának + kruppjának a pszichés háttere. Azóta azon dolgozom, hogy ezen okok megszüntetésével lassan sikerüljön kigyógyulni az allergiájából.

Üdvözlettel
Glória
 
 


Glória!
Az eredmény két hét alatt nem tudott ideérni. Azt mondták próbálkozzak egy hét múlva. :evil:
Ezt a könyvet meg fogom nézni, köszönöm szépen.
És elgondolkodtató amit írtál az anya-gyerek kapcsolatról. Nem tudom mi a probléma, de keresek egy szakembert. Szerencsére vannak terészetgyógyász és kineziológus ismeröseink a férjem munkája révén. Köszi az infót!

Kép
 
 


Sziasztok!!

Glória, én nem kaptam meg az üzidet, most itt olvastam hogy írtál.

Amúgy nálunk minden oké, Viki mindent eszik és semmi probléma. Se pötty, se semmi.
Azt mondta a doktornő felesleges elvinni vizsgálatra, ha semmi nem indokolja.

Üdv mindenkinek: Anna

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Van valaki köztetek, akinek a gyermeke a tejallergia miatt magasabb családi pótlékban részesül, és ezáltal jogosult közgyógyellátásra? Mire jó a közgyógyigazolvány ebben az esetben (aki már kiváltotta és használja is)? A Sinlac-ot ingyen lehet kiváltani vele, vagy továbbra is csak 90%-os támogatással? Remélem lesz valaki, aki ilyen, mert a háziorvosunknak f...-ja nincs a dolgokról... :( :roll:

Glória, megkaptam.

Üdv, Hello
 
 


Kedves Hello!

Akinek a gyermeke tejallergiás jogosult emelt családi pótlékra, de arról nem tudok, hogy ezáltal közgyógyellátásra is.
Azt tudod, hogy ha tejérzékeny gyermeked van 8 éves koráig jogosult vagy GYES/GYED-re? Én a mai napig kapok a volt munkahelyemről ilyen címen pénzt és mellette vállalhatok 6 órában munkát. Kérvényezni kell.
Ha válaszolsz, légy szíves a freemail címemre írj, mert ritkán járok a babaneten.

Üdvözlettel
Glória
 
 


sziasztok!

4 éves kisfiam tejallergiás, és mint "súlyosan fogyatékos gyermek" : kapunk emelt családi pótlékot, közgyógy igazolványt és GYES-en vagyok vele. A közgyógy igazolványra kaptunk közüzemi díjakhoz hozzájárulást kb. 3000ft-ot havonta, ezt a kerület adta, most már nem kapjuk, mivel lejárt az igazolvány és még nem jártam utána. Most bonyolultabb lett az eljárás, eddig az önkormányzaton adták, most a háziorvosnak kell kiadni igazolást. A gyógyszertárban semmi hasznát nem vettem a közgyógy igazolványnak, nem adják olcsóbban sem a tápszert, sem a sinlacot, azonban a popsikenőcsöt ingyen adták, ami amúgy is kb. 100ft-ba került volna :(
 
 


elfelejtettem az aláírást:
Dytta
 
 


Szia Dytta!

Köszi az infókat! Akkor ennek tényleg nem sok értelme van, mármint a gyógyszertári részének. Az meg, hogy az Önkormányzat adott ilyen közüzemi hozzájárulást, gondolom Önkormányzat-függő. (Hanyadik kerületben laktok?) És gondolom, kellett hozzá jövedelem-igazolás is, nem?

Én valami olyasmit hallottam, hogy éves szinten 6000 ft-ig (12000-et is hallottam már, nem tudom, melyik lehet az igazi) bármit fel lehet iratni a gyereknek, ha nincs különösebb gyógyszer-igénye.

Üdv, Hello
 
 


Sziasztok!

Él még ez a topik? Ha igen, jó lenne, ha tudnék én is csatlakozni hozzátok.
Lenne egy pár kérdésem és tapasztalatom is, amiket megoszthatnánk egymással.

Írjatok, ha olvassátok!

Köszi.

Erika

Kép
 
 


Szia Viera,

Én olvasgatok, de hát nincs túl sok hozzászólás.

Nekem a 2 éves kislányom tejfehérje allergiás, egy éves korában jött elő, addig javarészt szopizott és relatíve kevés tehéntej terméket kapott. Ő hány és hasmenése van a tejtől, plussz hurutos lesz tőle. 15 hós kora óta tejmentes étrenden van, holnap megyünk tejterhelésre, hogy vajon kinőtte-e már. De nem hiszem.

Az én problémám hogy iszonyat válogatós lett időközben, jelenleg szinte kizárólag üres tésztán, kenyéren és rizsen él, gyümölcsöt hajlandó még megenni, vagy paradicsomot, kb havonta egyszer húst. A felírt tápszert nem fogadja el, csak a rizstejet. Tanácstalan vagyok, mert hiába szigorítottam meg az étkezéseket (vagy megeszed vagy nem kapsz mást) elkezdett fogyni, akkor abbahagytam a szigorkodást. Reméltem hogy a bölcsiben majd ráveszik hogy egyen, de egy hónap koplalás után már ők is azt találták ki, üres kenyeret adnak neki ebédre. Annak ellenére hogy már 10 hónapja nem kapott tejterméket, még kéri. :( A múltkor sajtot látott valakinek a szendvicsén, és kérte. Annyira sajnáltam, hogy nem kaphatja amit kér, pláne hogy amúgy is ilyen válogatós.

Van még valakinek hasonlóan válogatós gyereke?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok!

Pont most akartam indítani egy hasonló topicot!
örülök, hogy megindult itt az élet!
Nekem is tejalllergiás a fiam, igaz, még nem volt vizsgálat, de előre félek tőle! Válogatás,az nálunk is megy, nem hajlandó megenni a főztömet, csak a bébiételt, és abból is csak az édeset!Megőrülök!
kéthetente járunk dokihoz súlyellenőrzésre, de most egy hát után megmértem, és ruhában, pelusban volt annyi mint előtte héten :cry:
Fogunk még csak 2 van, így nem nagyon eszi meg a gyümit, ha igen, azt is csak bébiételben!De a doki azt mondta attól úgysem hízik, ne adjam magában!

Na hirtelen ennyi!!!

Remélem fellendül itt az élet!!!


Sziasztok!

Kép
 


Szia Adrienn!

Milyen tünetei vannak a fiadnak? A gyümölcspépen kívül mit eszik még? Ha húst keversz bele, úgy elfogadja? Akkor még édes, de tartalmasabb. Vagy anyatejet/tápszert bele.

Ami kalóriabomba az az anyatej/tápszer (de csak a megfelelő, mert ha allergiás a tehéntejre, akkor spéci tápszer kell neki) meg a zsírdús ételek (sajna ilyen piciknek ez a sajt, tejföl, magyarul a tejtermékek).

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Rokica!
Levi tünetei: hasfájás, ordítás, hasmenés, nem hízás!Ahogy elkezdtem a diétát, az első héten kapásból 20 dekát hízott.
Amit megeszik, az a sütőtökpüré és a gesztenyés bébiétel! Meg a tyúkhúsleves és belőle a zöldséget!
Lassan amit mi eszünk már ehet(ne)!
Még szopizunk, mert van tejcsi, de hát már régen nem azért, hogy ezzel lakjon jól!
Néha szoktam neki adni Gesztenye Marcit, mert abban sincs tej, de mivel édesség, még kevesebbet eszik!
Már volt, hogy kiéheztettem a gyereket, megvártam amíg ő kéri, üvöltött, de nem nagyon volt evészet úgy sem :( !

A jövőhéten kell visszamenni a dokihoz, ha nem hízik, lehet, hogy kórházi kivizsgálás lesz belőle :cry:

Kép
 


Sziasztok!

Noéminek három hónapos korában derült ki a tejfehérje allergia. Mivel akkor még szopizott, nekem kellett kihagynom a tejterméket az étrendemből. Emellett még a tojás ,szója, hal, mogyorófélékről is le kellett mondanom. Kapott gyógytápszert: Neocate. Iszonyat rossz. De megissza.
Gyötrelmes volt a diéta, amit megéltem, illetve csak az elején, utána már teljesen megszoktam.

Most, hogy már 1 éves elmúlt, nem is szopizik, Ő nem kap tejterméket. De ezt olyan szinten kell érteni, hogy még a felvágottakban, kenyérben, sütikben, szóval mindenben lehet tejszármazék, ezeket kihagyjuk.
Nagyon sokféle választék van ám azért. Nagyon jók a Pick és a Sága termékek.
Kenőmájasból a Gyulai, abban sincs semmi tejszármazék.

Amire én rájöttem, a szójára talán már nem allergiás, de lehet, hogy csak nem annyira fokozottan.

Tudom, hogynem szabad Őket itthon tesztelni, csak kórházban, de egyszer mégis megpróbáltam neki olyan tejpépet adni, mint amit a "rendes" babóknak szoktak. Két perc múlva öklendezett, hányt, kiütéses lett, azt hittem megfullad. Utána elmúlt.
Akkor azt mondtam, hogy soha többet ilyet.

Tojás sárgáját adtam neki kétszer, de pöttyös lett tőle.

Viszont: érdekes, hogy most már a tejes kiflitől semmi baja, péksütiktől, mármint ami nem túróval töltött, hanem mondjuk fánk, vagy fonott kalács, ilyesmi, semmi baja. Nem értem. Egyszer azt mondta egy védőnő, hogy az ilyen sült sütikből sütés közben kicsapódik a fehérje és emiatt nem reagál rá rosszul a szervezete.
Kenyérre, kalácsra Liga margarin, vagy Delma Light. Amúgy lekvár, pici mennyiségben. Én ált. meggylekvárt szoktam neki rákenni hajszálvékonyan.

Mostanában pl. szójapudingot eszik, szójajoghurtot eszik. Talán picit lazább a széklet, de lehet, hogy csak beképzelem. De ez is akkor, ha túlzásba visszük ezeket a kajókat.
Reggel rizstejet iszik, natúr vagy vaníliás változatban. Sőt kókusztejet és kukoricatejet is szokott inni. És ami jó, ezekkel ugyanúgy lehet főzni, sütni, mint a rendes tehéntejjel. A rizstej szerintem fúj, legjobban a kukoricatej hasonlít a rendeshez, főleg, ha picit töményebbre készítem.

Ja, az elejéről lemaradt, hogy nekünk tünet hasfájás, kiütések a pofin, de a legsúlyosabb a véres széklet volt. Dr. Veres Gáborhoz mentünk. Most kellene menni terhelésre, de én tudom, hogy nem nőtte ki, akkor meg minek vigyem. Majd 2 éves korában talán.

Félek, hogy nem fogja kinőni.

A húgom kislánya öt hónap alatt kinőtte.

Na, hirtelen ennyi, kicsit hosszú lettem, de nem tudtam lerövidíteni.

Ha valaki szeretne valamit kérdezni, csak bátran, mert én már szinte levizsázhatnék ebből a tantárgyból. :lol:

Erika

Kép
 
 


Viera!
akkor majd összeszedem a kérdéseimet!!! :lol: 8)

Kép
 


Szia Adrien és Rókica!

Ti kivizsgáltattátok a babókat (bocsi, de nem olvastam vissza)? Ha igen, melyik kórházban és melyik orvosnál?
Mi a véleményetek róluk?

Én a Veres dokival nagyon meg vagyok elégedve, csak nem tudom, hogy hogyan tovább.
Annyi mindent szeretnék tőle kérdezni, de nem tudom elérni. Asszem a Kismama újságban vannak cikkei, ott van elérhetősége is, de mindig foglalt a vonal.
Lehet, hogy holnap megpróbálom az I.sz. Gyermekklinikán. Bár már ott is próbáltam, de soha nem ér rá, sok a beteg.

Írjatok valamit.

Noéminek most vettem füstölt tofut (tofu nagyon jól kiváltja a sajtot, húst, tejtermékeket, túrt). Összekevertem neki egy pici Liga margarinnal, azt eszi reggelire. Mit eszi!! Zabbantja. Úgy örülök neki, mert tényleg olyan mintha füstölt sajtot enne. És ebből lehet körözöttet is készíteni, meg ilyesmit. Van sima változat is, az olyan íztelen. Ez fini. Mármint neki.

Sziasztok!!

Erika

Kép
 
 


Viera!
Nálunk még nem volt kivizsgálás, mert Levi még kicsi. Az első kivizsgálás 1 éves kor után lehetséges, de állítólag Szegedet javasolja a mi dokink.
Igazából nem is vagy messze, mi Kmétiek vagyunk!
Holnap(kedden) megyünk tanácsadásra, nem tudom mi lesz a súlya, sztem megint nem hízott! :(
Azt mondta, ha nem hízik, akkor kivizsgáltatja :( de remélem nem lesz rá szükség.
Mindkét gyerkőcöd tejallergiás?

Na jóéjt!

Kép
 


Szia Adrienn!

Csak a pici allergiás, Zorán nem. Hm, érdekes.
A hugomnak pedig a nagyobb (3 éves) volt allergiás, de kinőtte, most a pici 11 hós nem allergiás. Már tojást is eszik.

Kiváncsi vagyok, mint mondanak Nektek, majd írj jó?

Jó éjt!!

Erika

Kép
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron