Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kisfiam 20 honapos és sokszor felsír éjszakánként. Ez féléves kora ota van így. Mondták hogy a foga miatt de ez furcsa mert minden éjjel sír. Ez idő alatt 2-szer költöztünk és lassan 1 éve ugyanott lakunk erre azt mondták nem szokta meg az uj helyett kérdem én akkor mikorra fogja? rendszerint éjjfél és 2 ora között jelentkezik elöször majd még többször ha nagyon fáradtak vagyunk köztünk landol de ott is folytatja. Kiprobáltunk kuppot meg homeopátiás készitményt de egyik sem használt.
Valakinek valami ötlete?
Köszi
 
 


Hajna,
Nem tudom, jársz-e még erre, véletlenül tévedtem ide. Egy ismerősöm mesélte, hogy hasonló volt vele gyerekkorában, és később derült ki, hogy el kellett volna vinni őt gyerekpszichológushoz, de nála azzal intézték el, hogy hisztis. Később sajnos elég rendes depressziója lett, a neurológus szerint emiatt is.

Most ezzel nem ijesztgetni akartalak, csak arra még nem gondoltatok, hogy pszichológushoz vigyétek?

KépKép
 
 


Sziasztok!
Nekem is hasonló a gondom. A kisfiam 6 hónapos, 4 hónapos koráig csak enni kelt fel /3 ó-ként/, de azóta kb 1-1 1/2 óránként felkel. Teával vissza tudom altatni. Mindenki azt mondja jön a foga. De akkor miért tudom ilyen gyorsan visszaaltatni, ha fáj neki?
 
 

 
 

Szucsi,
Mi lett a megoldás?
Az én fiam 9 hónapos, 4 hónapos korától átaludta az éjszakákat, most viszont hetek óta nem alszik, éjjel 3-szor sőt van, hogy 4-szer ébred, visít, semmi (SEMMI) nem nyugtatja meg őt, csak a cici. Félek, hogy ez egyre rosszabb lesz, ráadásul tejem sincs már igazán.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Köszi!
J.
 
 


sziasztok!

nekem a lányom másfél hónapos korától 7 hónapos koráig átaludta az éjszakát. Most 9 honapos és 3-4-szer felkel.

Én nem aggódom emiatt, szinte mindegy gyerekkel így van ez. Csak a cici nyugtatja meg. Szerintem csak annyi hogy éjjel újra álmondja ami napközben történt vele, és felriad, és az anyja kell neki. El fog múlni, ez egy korszak.

Persze én először azt hittem éhes, de akármennyit evett, mindig felkelt, és nagyon gyorsan megnyugszik a cicire, szinte egy perc sincs. Ha arra sem, és fájdalmasan sír, akkor a foga, és kap panadolt.

sziasztok,
Eszter
 


Szia Eszter!

Sajna nálunk az ébredések egyre gyakoribbak lettek, és hát a kísérő visítás sem volt épp egyszerű. Így aztán bepróbálkoztunk - a védőnővel megbeszélve - azzal, hogy ha éjjel ébred, az apja megy hozzá (hiszen én a 2 lábon járó tejbár vagyok), de nem veszi ki az ágyból, csak megpróbálja megnyugtani, és utána hagyjuk sírni 5 percig, majd újra az egész előről. A 3. éjjel átaludta az éjszakát. Azóta volt óraátállítás, nátha, és persze a fogzás is folyamatos, ennek ellenére max. 1-szer ébred hajnalban (ha egyáltalán), amikor (szegény) apuci elmondja a szertartásos szöveget, pár perc sírogatás után alszik a gyerek reggelig.
És azóta a nappaljaink is sokkal rendezettebbek, pedig azelőtt SEMMI napirendre hasonlító dolgot nem sikerült kialakítanunk.

Ez most kissé zavaros, de ha valakit érdekel a dolog, szivesen leírom részletesen.

Üdv
J.
 
 


Sajnos nálunk nem jött be az 5 percig sírni hagyás módszere, megpróbáltuk, de annyira behergelte magát a baba, hogy oda volt az éjszakánk.Ilyenkor még a simogatás sem nyugtatja meg, hanem ki kell venni az ágyból és CSAK CICI altatja el.Rengeteg tanácsot kaptunk szakemberektől-laikusoktól, elolvastam 3 könyvet...Ott tartok, hogy elegem van mindenből+mindenkiből, és elválasztom a gyereket, mert nem akarom, hogy még 3 évesen is verje a tamtamot minden éjjel x-szer (x=2-8). Ha a férjem szabin lesz, kibróbáljuk az Aludj, jól gyermekem c. könyv javaslatait (ennél már úgysem leszek kialvatlanabb)
A babánk most 9 hónapos, 8 hónapos kora óta áll, és álmában is ezt gyakorolja, szerintem ez is nehezíti az alvást...
ÜdV. Ildi
 
 


Szia Ildi!
Nálunk is akkor keményített be a gyerek, amikor felállt, ugyanis nem igazán kedvelte, hogy letettük a matracot a rácsos ágyban, plusz ülve-állva nehezebb elaludni, mint fekve.
Mi is az Aludj velem c. könyv szerint mentünk. Én végig olvastam (1500 ft), de szerintem a lényeg 1 oldalban van összefoglalva, a többi nem igazán hasznos információ, legalább is a probléma megoldása szempontjából.
Annyi a történet, hogy beteszed a gyereket az ágyba, ahol ott a kedvenc játéka (nekünk nem volt, mi jelöltünk ki egy plüss figurát, azóta is ott van és marhára nem izgatja), és egy ismétlődő szertartással hagyod egyedül a gyereket. Nálunk a rácsra szerelt összes állat bemutatkozik, majd közli, hogy azért van ott, hogy vigyázzon rá és jó éjszakája legyen. Általában a "szertartás" végére nyugszik meg annyira, hogy figyeljen is arra, amit mondasz neki, de volt, hogy végigbőgte az egészet. Szóval 2-3 percig a Nektek kényelmes szertartást, éneket, mesét előadjátok (leginkább a férjed, ha meglátja anyut, az egyenlő a cicivel ...), utána ki kell menni, és 5 perc múlva vissza, hogy ne érezze egyedül magát a gyerek. Újra az egész előről, de közben nem szabad kivenni az ágyból. És így tovább. Nekünk az első este 40 perc, majd másfél óra alvás után még 20 perc volt, a második éjjeltől egyre gyorsabban aludt el. Lehet ritkítani is a bemenetelek közötti szünetet, mi 10 percnél tovább nem szoktuk sírni hagyni. A mai napig is napközben beteszem az ágyába, fáradtsági szinttől függően 1-5 percig sír, majd játszik és elalszik.
Ja, és még annyi, hogy az esti szoptatásra némi tápszerrel is rásegítünk, hogy biztos ne legyen éhes a gyerek éjjel.
Elválasztás ügyileg nem tudom, hol tartasz, én 4 és fél hónapos kora óta hozzátáplálok, a múlt héten hagytuk el a reggeli szoptatást, lassan az esti következik és kész. Nekem már nem igazán van tejem, szerintem inkább cicizik, mint szopik a gyerek, táplálkozás szempontjából már nem hiszem, hogy sokat számít, amit belőlem kisajtol.
Sajnos minél később választod el, annál nehezebb lesz, egyébként is az a véleményem, hogy mindenki szoptasson annyit és addig, amig neki és a babájának kényelmes. Nem értek egyet azokkal, akik úgy állítják be a szoptatást, mint az egyetlen lehetséges megoldást, és azok az anyukák, akik valamiért nem szoptatnak, nem is igazi anyák. De ez már egy másik téma.
Sok sikert, ha tudok tanácsot adni, szivesen. Írj nyugodtan a gardos.judit@chello.hu címre.
Judit
 
 


Szia, Judit!

Most jelenleg felhagytunk minden kisérletezéssel, kipróbáltuk az 5 percig sírni hagyást, ahogy leírtad, de sajnos nem segített. A lányunk 3 (!!!) óra hosszat ordított, de annyira, hogy teljesen átizzadta a ruháját,attól féltem tüdőgyulladást kap, utána kivettem az ágyból, hogy átöltöztessem, és rögtön elaludt.Apa azt mondta, hogy egyenlöre ne tanítsuk a gyereket aludni, majd ha szabin lesz, teszünk még 1 próbát. Ha valóban 1 hét múlva alszunk, akkor O.k. Attól félek, hogy első éjszaka végig fog sírni (nagyon kitartó a gyerek)
ÜDv: ILdi
 
 


Szia Ildi,
Hú, 3 óra után sem aludt el??? Hát becsülöm az idegeiteket. Sok erőt és kitartást kivánok, remélem, előbb utóbb rendeződik a dolog.
Judit
 
 


Így legyen!
Most éppen jönnek a felső metszőfogai(bal felső 1-es, valamint jobb felső 1), ha kibújtak, elkezdjük hozzászoktatni, hogy a kiságyban aludjon, ill. hogy vissza tudjon aludni éjjel. Egyébként nappal tök jó a baba, nem fél senkitől, eljátszik önállóan, azonos időpontokban nagyokat eszik (már csak reggel szopik), csak az éjszakáink nagyon nehezek.
Örülök, hogy a fiatok szépen alszik. Remélem, előbb-utóbb mi is eljutunk idáig.
Majd még jelentkezem, üdv: Ildi
 
 


Várom a fejleményeket és drukkolok.
J.
 
 


Sziasztok!

A gyermekemen (aki 7 hetes) sajnos a következőket tapasztalom már egy hete: Késő délutáni etetés után kb. egy órát alszik, majd ébren van a következő etetésig(esti), utána is csak egy órát alszik, ez így megy kb. éjfél, 1 óráig. Hajnalban már rendesen alszik. A kicsim eléggé bukós, nutritont kap evés előtt, illetve néha szükség van egy kis tápszer utánpótlásra! Minden segíséget szívesen várok ide és az e-mail címemre, ami a következő: puffogovipera@citromail.hu . Előre is köszönöm a segítségeteket!
Sziasztok!
 


Sziasztok!
Most írok először, a kisfiam még csak 3 hetes, de délutánonként már nem akar aludni. Sajna a büfizéssel gondok vannak, valószínű az is zavarja, de egyszerűen kimegy az álom a szeméből szopi után. Még éjszaka rendben mennek a dolgok. Persze a sírás vége újabban az ölbevétel, ahol persze megy az alvás, csak félek, hogy elrontjuk. Volt valakinek ilyen korán ilyen gondja? M.
tgm
 
 


Szia Tgm!
Hát, rengeteg oka lehet annak, hogy nem alszik, pl.:sokat evett, vagy keveset; melege van, vagy fázik; bújásra vágyik, nem jó neki a póz, amiben fekszik, de nem tud változtatni rajta. Próbáld hasra fektetni, vagy az oldalára, nyugodtan próbálkozz, kísérletezz, esetleg ne vedd föl, csak símogasd a hátát, lehet, hogy csak a közelségedet akarja érezni, és nem feltétlenül kézben akar lenni, de ha mégis, akkor amint megnyugszik, tedd vissza az ágyikóba. Egyébként elrontani nem lehet, a babának lelki fejlődés szempontjából az a jó, ha sokat van babusgatva. Találjátok meg azt az arányt, ami még neked is jó, és bírod energiával. Sok-sok örömöt a babócához, és pihenj mindig, amikor van rá módod!
Éva (3gyerkőccel)
 


Sziasztok Tgm, tuncimami!

Az én kislányom 8 hetes és a kezdetetől kezdve minimális a nappali alvás, amit produkál. Max 2-3 óra, azt is kézben főleg! A helyzet javuló tendenciát mutat, 6 hetes korában nem bírtuk tovább és kapott játszócumit, azzal napközben is képes elaludni egyedül; nem mindig, de töbször előfordul. Tehát teljesen egyetértek Évával: próbálkozni kell és igazából, ha nem alszik, az sem nagy tragédia.

Amúgy borzasztó felületesen alszik, zavarják a zajok. Ha kézben elalszik és lerakjuk, a legtöbbször 5-10 perc után felébred. Alvás közben sokszor tekereg, fújtat, erőlködik, izeg-mozog: nagyon hangosan alszik.
Egyedül max napi 3x20 percet van el ébren, játszva, nézelődve, utána jön a sírás - valszínűleg elfárad, megunja. De már ez is jóval több idő, mint korábban. Ebből következően rengeteget van kézben, ami fárasztó, de abból a szempontból hogy esetleg elrontjuk, nem zavar.
van ötletetek hogyan lehet több egyedüllétre illetve alvásra szoktatni?
köszi
 
 


Dmaca!
A középső gyerkőcnél volt ilyen problémánk, hogy kézben aludt el, és utána pár perc múlva felébredt. Akkor ajánlották nekünk az "Aludj jól gyermekem" c. könyvet, amiben azt írják, hogy arra kell törekedni, hogy csak megnyugodjon kézben a pici, de ott aludjon el, ahol egyébként is alszik, mert ha fölébred, hirtelen azt sem tudja, hogy hol van, és így megijed, összezavarodik, és nem alszik vissza. A piciknél a felszínes-mocorgós alvás teljesen természetes, ha sikerül elérned, hogy félálomban beteszed a kiságyba, és még egy picit mellette maradsz, (nálunk az bevált, hogy egy rövid ideig a hátán tartottam a kezem) akkor lehet, hogy nem fog 5-10 perc múlva felébredni. Mi is sokat küzdöttünk a három manóval, de mostmár tudom, hogy a legfontosabb, hogy figyeld a pici jelzéseit, és előbb-utóbb közösen megtaláljátok a megoldást. No és ha megszakad a szíve az embernek, vagy sír a babuval együtt, akkor sem tragédia, ha hagyod egy picit sírni. Nekem ez nehéz volt, de jól kifáradt kb. 8-10 perc sírástól, és jót aludt utána. Sok türelmet, és kitartást kívánok Nektek!
Éva
 


Anyukák!
Ha van valaki akinek túl sokat alszik a babája, írjon nekem. A fiam hat hetes kora óta átalussza az éjszakát (12 órát alszik). Ezzel nem is lenne semmi baj.
De ha délután (4kor eszik) szopi után hatig nem kel fel, akkor már nem is kel(ne) fel reggelig. Ilyenkor 7-8 körül mi ébresztjük,de már próbáltuk, és 10-ig sem kel fel.
Délelőtt normális.

Volt már olyan nap is, amikor csak enni kelt fel, ősszesen 20.5 órát aludt.

Minden esetben rendebn volt a kutacsa, jókedvű volt, nem lázas, étkezésekre (kivéve az esire) magától ébredt.

Virnya

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Nem sárgult be a picur? Az is okozhat aluszékonyságot.
Cirmi
 


Sziasztok!
A kisfiam lassan 6hónapos lesz, ésfelmerült egy kis probléma.Az éjszakát végigalussza, denappal nagyon nehezen alszik el. Ha el is alszik csak 5-10 perc sírdogálás után az apja ölébe. Ez azért okoz gondot, mert az apja dolgozik. Ha van valakinek ötlete kérem írjon. Köszönöm.
 
 


Szia Cabi!
Próbálj valamilyen napirendet kialakítani, és tanítsd meg elaludni a kisfiadat a saját ágyában. Olvasd el a korábban írtakat és az Aludj velem c. könyvet (én anno a Libri könyvesboltban vettem).
J.
 
 


sziasztok,
Hát nem tudom, az én kisfiam csak kb. 1 éves korától aludt el egyedül az ágyában, vagy lehet, hogy még később, már nem is emlékszem. Talán még korai elvárni, hogy egyedül aludjon el fél évesen, de biztos, hogy egy minden gyereknél változó.
Az én fiam is sokat sírt, és rengeteget volt a kezemben. Szerencsére az én kezemben elaludt, nem kellett az apja hozzá. Nagyon sokat mászkáltam vele fel-le a lakásban, énekeltem halkan, volt, hogy járkálás közben tv-t néztem vagy esetleg telefonáltam. A telefonálás közben aludt el a legkönnyebben, meg persze szopi közben. Talán a monoton mozgás vagy hangok hozzásegítik a megnyugváshoz.
VAgy esetleg menj el vele babakocsizni amikor látod, hogy álmos, az is elég "uncsi" és sok gyerkőc elalszik közben. ÉN sokszor épphogy csak elaltattam a fiam kocsizás közben és már húztam is haza a dolgomat csinálni. Addig ő kint aludt a levegőn. Vagy ha esetleg van kocsitok, akkor beültök és az is elég monoton ahhoz, hogy a gyerek elaludjon. Én általában ilyenkor simán bementem vásárolni, de mindig olyan boltot kerestem, ahonnan kilátok az autóra. (nem mintha láttam volna, hogy sír, de megnyugtató, hogy látod a kocsit).
Tudom, hogy ez merőben ellentmond Gjuti tanácsának, de tényleg van olyan gyerek, akinek az elaltatásához minden fortélyt be kell vetni, nem elég csak elolvasni egy könyvet és csak úgy hipp-hopp megtanítani elaludni. Persze van olyan is, akinél ez simán működik.
Ja, a fiam a kenguruban is sokszor elaludt. Én meg sétáltam az utcán és közben olvastam (ez lehet, hogy hülyén hangzik, de tényleg így volt).
 


talán még annyit hozzátennék, hogy ezzel nem rontottam el a gyereket, gyönyörűen alszik el egyedül délután is és este is. MOst két éves és tényleg semmi probléma nincs az elalvással.
 


Sziasztok!

Van itt még néha valaki? Mi is hasonló problémákkal küzdünk! Pár hetes kóra óta átalussza az éjszakát Viki, de három hete éjjel 2 és 3 között felébred, rugdósódik, forgolódik, sír, felül, de olyan mintha álmában csinálná, nincs is teljesen magánál. Van hogy kicsit simogatom a fejecskéjét és visszaalszik, van hogy egy órán át nézelődik, van hogy egy órán át sír. :(
Mostmár nem is csak egyszer, hanem még kétszer felkel, és eljátszuk ugyanezt. Van valami tippetek mi lehet? Eleinte azt hittem a foga,(most jön neki az ötödik),de látszik rajta hogy nem fájós sírás. Nappal jó baba, semmi gond nincs vele, játszik szépen, nincsenek rossz élményei, leszámítva egy két borulást, ami a mászás és a járni tanulás eredménye.10 hónapos.
Próbáltuk a Panadol babyt, Viburcolt, Chamomilla 15 ch-t, semmi nem használ.
Ha valaki tud tanácsot adni, légyszi tegye meg!
Üdv: Anna
 


Szia vikianyuja! nekem 3 picim van és egyik sem jo alvo nagyon sokat fent vagyok velük, nekem sem jött be semmi, majd 2éves kora körül leszoknak rola és nyugodtabban alszanak mennyi idös? szopik még?
 
 


Szia Kaaati!

ATYAÉG ne ijesztegess hogy két éves koráig ez lesz! :cry: Már most olyan vagyok mint a mosogatórongy! Azért nem értem mert eddig simán átaludta, akkor mitől változott ez most meg?
10 hónapos, nem szopizik már. Nem baj ha fennt van, elvagyok vele,csak az a gáz mikor sír, és az apja nem tud aludni tőle. Féltem Őt is mert villannyal dolgozik, nehogy baj legyen a kialvatlanság miatt. Múlt éjszakánk türhető volt, egyszer volt fennt negyed 1-től, 1-ig. Aztán hétkor kelt. Ez még türhető.

Te hogy bírod három picivel? Mennyi idősek? Csak nem ikrek? Mi is szeretnénk még eggyet, minden rossz ellenére imádom! Nappal egy angyal, bár mostanában ragaszkodóbb. Mióta tud mászni állandóan a lábam alatt van. :lol: Jön utánam mindenhova, és gagyog eszméletlenül.
Te merre fele laksz? Ha van kedved, írj!
Puszka: Anna
 


Szia Vikianyu! Nekem mindhárom kétéves mult mire végig aludtak egyetlen éjszakát,én is inkább hasonlitottam egy mosogatorongyhoz mint egy anyára. nekem a picim szopik még, csak most nagyon beteg voltam és nem adhattam neki,de még mindig kell neki. 6,5, és 3évesek. mind a három fiu,jol elvagyok velük, idönként a hajamat tépem tölük. a Ix.ker ben lakom,és ti? az jo ha gagyog, nekem már mind beszél gondolhatod mit beszélnek egész nap. ti merre laktok? kati
 
 


Hello Kaaati!

Úgy néz ki visszaállt minden a régi rendre, 4 napja megint minden oké éjjel. Egy szisszenés sincs! Ő is sokkal jobb kedvű reggel, rólam meg ne is beszéljünk. :D :D

Mi Tárnokon lakunk, most építkezünk, képzelheted mi van itt. Van meló bőven.

El kéne indulnom a keresztelést intézni, csak kéne hogy valaki megadja a kezdő lökést. A te manóid meg vannak keresztelve?

Na megyek, csómó dolog van!!

Pusz: Anna
 


Sziasztok!

Nekem 11 hónapos a kisfiam, és kezdenek "elromlani" az alvásaink. Eddig néha felébredt éjszakánként (1-3x), de csak a cumi beadását igényelte, aztán aludt is tovább. Mostanában viszont megébred 1-3 óra között, és olyan, mintha ő már kialudta volna magát, pedig baromi fáradt, mégsem tud elaludni. Először jó 1 1/2 órán keresztül próbáltam altatni, be is aludt, aztán ahogy leraktam magam az ágyra, már sírt is. A 3. éjszakán hagytam sírni 20 percet, így könnyebben hagyta magát bealtatni. A 4. éjszakán az első bemenetel után már nem mentem be, 1/2 óra múlva aludt. Tegnap újra többszöri látogatást igényelt, ez most kicsit másabb sírás is volt, nem olyan "anyu nem bírok visszaaludni, altass már el!" féle. A gond ezzel, hogy nem tudom, miért van, napközben nem alszik sokat, és annyit, hogy tényleg kialudhatná magát, és nem tesszük le korábban sem.
A másik gondom az altatás. 4 hónapos kora óta elalszik magától este az ágyában. És ez mostanában kezd megváltozni. Megvan a szertatásunk, nem változtattam semmin, de most, ahogy kijövök, már áll is fel, és sír. És ha bemegyek, és próbálom elaltatni, legritkább esetben sikerül elsőre. Az jött be, hogy muszáj sírni hagyni 5 percet, akkor már hagyja magát bealtatni. Csak az zavar, hogy egyáltalán altatni KELL. Lehet, ezzel függ össze az éjszakai ébredése is, akkor is várja az altatást.
Én is olvastam már vagy 3 könyvet, de vhogy ezek eddig nem jöttek be. A délutáni alvásainkkal is vannak gondok, amíg moccani bír, addig nem alszik, hiába fáradt és álmos, és már nyűgös is. Ilyenkor nem lehet tőle semmit csinálni, de vele sem. Próbáltam a hagyom sírni, percenként bemegyek verziót, 15-20 perc alatt összeesett a fáradtságtól, és ahol eldőlt a kiságyában, el is aludt, de csak 1/2 órára, és utána 1 órán át is üvöltött, már nem bírtam visszaaltatni. Pedig álmos volt. 1 hét után feladtam, mert már mindig álmos volt, és nyűgös. Most úgy alszunk, hogy a hajam birizgálja, amíg bealszik, aztán én eljövök, ő meg alszik, mint a bunda. Tudom, hogy ez sincs így jól elvileg. :(

Ha vkinek volt / van hasonló gondja, és van megoldása, kérem szépen, írjon!!!

Köszi!

Edit
 


Sziasztok!
20 hónapos lánykám - születése óta átalussza az éjszakát - időnként álmában felül, feláll és zokog, általában 15-45 percig tart. Néha alábbhagy a sírása, de aztán görcsösen kapaszkodik belém, megfeszíti magát és ami a legrosszabb, nem lehet felébreszteni.
Próbáltuk felkapcsolni a villanyt, hideg vízzel mosni az arcát, játékot mutatni, ráfújni, megrázni, de semmi. A szemét sem nyitja ki. Elég szörnyű élmény. Van valakinek tapasztalata, ötlete, hogy mitől van, mit lehet tenni?
 


Szia Kyrandia!
Lehet, hogy nem erről van szó, de idemásolok egy cikkrészletet:

"A pavor nocturnus speciális - túlzás nélkül állítható - drámai tünetekkel jár


A gyermek éjfél felé hirtelen felül az ágyában, szemét tágra nyitja, és hangos, sikolyszerű kiáltásban tör ki. Nem csak viselkedése, de autonóm idegrendszere is pánikreakciókat mutat. (Szívverése felgyorsul, légzése szaporább lesz, verejtékezik, remeg.) A sikoly hangos, kétségbeesett sírás követi, mely vigasztalásra, szülői dédelgetésre sem csendesül. A gyermek nem alszik, de nincs is ébren. Az ismételt, kétségbeesett szülői kérdésekre időnként összefüggéstelenül válaszol, de láthatóan és érezhetően "nincs jelen". A roham általában tíz-tizenöt percig tart, elmúltával (másnap) a gyermek nem emlékszik semmire.

A felmérések szerint az éjszakai felriadások előfordulási gyakorisága 2,5% körül lehet, a lányok és a fiúk között - e tekintetben - nincs számottevő különbség.

Mi okozza a pavor nocturnust? A kutatók úgy vélik, mindenképpen van egyfajta genetikai hajlam (mely lényegében az alvajáráséval azonos). A pavoros gyermek családjában mind alvajárást, mind éjszakai felriadást gyakrabban találunk az átlagosnál, sőt az is előfordul, hogy a két tünet - a pavor és az alvajárás - ugyanannál a gyereknél jelentkezik. A kiváltó okok között pszichológiai tényezőket, de egyéb külső-belső ingereket is feltételeznek. Ez utóbbiak között rendkívül nagy jelentősége van a légzésproblémának.

A hetvenes években egy amerikai orvoscsoport figyelt fel arra, hogy azok a pavoros gyerekek, akik - a pavortól teljesen függetlennek minősített okból - orrmandulaműtéten estek át, az orrmandula eltávolítása után teljesen tünetmentesekké váltak. Feltételezhető tehát, hogy ezeknél a gyerekeknél a pavort a légutak részleges elzáródásából adódó fulladásélmény váltotta ki. A megduzzadt orrmandula és a pavor közötti összefüggést magam is többször tapasztaltam a klinikai gyakorlatban, ezért a pavoros gyermek gégeszakorvosi vizsgálatát minden esetben fontosnak tartom.

Ha a pavor nocturnus hátterében pszichológiai kiváltó okot találunk, ez általában erős szorongás, néha depresszió, a kifelé irányuló agresszív aktusok erős gátoltsága. Ilyenkor a szülő és az óvónő gátlásoldó, teljesítményszorongást csökkentő tevékenysége rendkívül eredményes lehet. Olyan gyerekek esetében, akiknél az alvászavar - akár pavor, akár alvajárás - az alvásidő első harmadában jelentkezik, a szülőket figyelmeztetni kell arra, hogy óvják gyermeküket az olyan késő délutáni, esti tevékenységtől, amely erős kifáradást okoz. Tehát az esti komoly tornától, a túl késői lefekvéstől. A kimerültség ugyanis meghosszabbítja a mélyalvás szakaszát, növeli az éjszakai roham valószínűségét."

A link: http://www.patikamagazin.hu/index.php?cikk=3315

Hátha segít...
Jobbulást kívánok!
Habu
 
 


Szia Habu!
Gyakorlatilag szó szerint ez történik és tényleg kizárólag éjfél előtt, csak néha jóval több 10-15 percnél. Nem tudom, a dokinéninek ezt hogy adjam be, mert ő váltig állítja, hogy árnyéktól, új játéktól ijed meg ilyenkor.
Hogy emlékszik-e rá, nem tudom, mert még nem beszél összefüggően.(Ja, én kiskoromban járkáltam éjszaka...)
Nagyon köszönöm, keresek orvost, hogy kiderítse, erről van-e szó.
Kyrandia
 


Sziasztok! immáron 4hónapja egy gyönyörű kisfiú büszke édesanyja vagyok. Eddig minden rendben ment, éjszaka egyszer maximum kétszer kelt fel. Azonban már második éjszakánk telt el úgy, hogy a kisfiú óránként felébred. Mi lehet a gond? Szerintetek lehetséges, hogy ilyen korán kibújna afoga? ha nem akkor mi lehet a baj?
Előre is köszönöm a segítségeteket:kata
 
 


Sziasztok!Az én csemetéim 3 év ill 5 hónapos fiú ill lány.A kisfiamnál még a mai napig 1-szer legalább felkel ezért vagy azért (szomjas,pisi,vagy csak átjön)de szerencsére ez nem vesz igénybe ídőt max 5 perc.A kislányomnál mindíg az volt,hogy sokat aludt evett aludt.Mostanra már csak délelött alszik egy órát és ebéd után 2 és felet.Szegénykém elaludna már 6 után is egyet egy fél órára csak mi kihúzzuk az utolsó etetésig ami 8-kor van.Elég kemény az a két óra,de nekünk megéri mert a pici csak 1 szer kel fel 2-3 között ,akkor megetetem és alszik kb reggel 8-ig.Ha elalszik 6-után akkor még 9 30 -kor is nézeget és sokszor fenn van éjjel,azért így elhúzzuk a késői alvást.Szerencsére nálunk nem jelentkeztek a tipikus alvás problémák.Ha sír a kicsi felveszem kicsit ,ha úgy sem jó akkor megetetem,de hál istennek elalszik bárhol.Még szopizik de pótlást kap mert már nem elég neki

Sziasztok
 


Sziasztok

Az én kislányom másfél éves. Ő eléggé kisangyal tipus. Nem igen volt gond evéssel alvással vagy bármiféle szoktatássa. A mai napig is van hogy néha fölébred éjjel és engem keres aztán magátol beveszi a cumit és alszik.
De a nővéremnek van egy négy honappal idösebb fia. Őt igazi csibésznek jellemezném.Nagyon nehezen lehet vele bánni és rengeteg a probléma vele pedi mi mind a ketten a tesommal szoptattunk a Nándi a mai napig szopik...és mind a ketten a babékkal alszunk.
Én két nagyon jó dolgot szeretnék ajánlani: az egyik egy könyv a cime: A suttogo titkai (2 részes kötet).
A mássik dolog a Gekko. Ez egy képességfejlesztő dolog féle, pontosan nem is tudnám megmondani a pontos jellemtőjét mert a tesom járt oda a gyerekkel. Én csak azt tudom hogy rengeteg hihetetlen dologra is fény derült amiröl mi szülök nem is tudunk., és csak rámondjuk hogy hisztis a gyerek meg el van kényeztetve holott ez nem is igaz.
Tény és való hogy egy gyerek természeti beállitottsága az alvási szokásain is megmutatkozik .Nem véletlenül sír a gyerek fel éjjel de arra is kell vigyázni hogy nagyon rafináltak ám.
De ez könyv és az összebujás szerintem csodákra képes.
Én még soha ilyen pontos jellemzést nem kaptam a gyermekem természetéröl és lelki világárol mint ebböl a könyvböl és a gekkobol. Azt mondanám hogy azóta ismerem a csemetémet.

Sziasztok

csibuka
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra és Katának szeretnék válaszolni, hogy nekem most 4 és fél hónapos a kisfiam és egy hónapja kezdte ugyanúgy az éjszakai 1-2 óránkénti ébredést. (Előtte kétszer kelt) Én is tehetetlen vagyok, csak a cici nyugtatja meg és vissza is alszik rögtön. Se a cumi, se a dajkálás nem jó neki sajnos.
Én elég sokat utána olvastam, és úgy tűnik, hogy ez elég gyakori ebben a korban, mert kezdődik a mozgásfejlődés, a fogzás, egyre nyitottabb, egyre több élményt kell neki feldolgozni és ezért keresi a biztonságot jelentő anyucit és a cicijét...Hát nem tudom. Én mindenestre hulla fáradt vagyok, mert napközben a nagyobbik (3éves) egy picit sem hagy pihenni, netán aludni.
Kíváncsi vagyok, hogy az augusztus óta eltelt időben változott-e valami nálatok, hogyan alakul mostanában a napotok?

Ha bárkinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata vagy tanácsa írja meg nekem nyugodtan, hátha okosabb leszek egy picit...

Sziasztok és köszönöm

Fildi
 


Sziasztok!

Először is üdvözöllek Titeket, még nem jártam errefelé, azért kukkantottam be, hátha találok valamilyen jó ötletet, hogy miért ébred fel annyiszor a kisfiam éjszaka.
És erre azt látom, hogy nem vagyok egyedül, nagyon sokan vagytok Ti is így. Nekem most a második kisbabámmal van a gond, érdekes, hogy a lányommal nem voltak ilyen gondjaim, ő átaludta egész pici korától az éjszakákat.

Kisfiam 2 és fél hónaposan simán átaludta az éjszakát, aztán kijött az alsó két foga (ez tartott egy hónapig), akkor egyszer felébredezett, ennek mostmár 3 hónapja, azóta semmi újabb fog, de az éjszakáink egyre rosszabbak, ma pl. már 2 óránként felsírt. Biztosan lehetne másként is, de nálunk a cicire tevés pár perc alatt megoldja a visszaaltatást, úgyhogy én ezt teszem, csak már kezdek nagyon "kilenni" a nemalvástól :-(
Sajnos az apukás visszaaltatás nem igazán megoldható, tekintettel arra, hogy a férjem másnap dolgozik (egész nap szinte vezet), nem szeretném, ha vele történne valami a kialvatlanság miatt az utakon.
Ugyanez az oka annak is, hogy nem hagyom sírni, hiszen éppen elég, hogy én kelek fel, nem kell, hogy a férjem és a lányom is felébredjen, és ők is "mosott rongyként" tengessék másnapjaikat.
Szóval tök jó, hogy van mindenféle tanács, csak sajnos azokat elég nehéz meg is tartani :-(
Igen, az elalvás már elég nehéz akkor, ha felállt a bébi (nálunk ez 5 és fél hónaposan történt meg!), onnantól már a nappali elalvásokkal is gond volt, mára odáig jutottunk, hogy egyszer elalszik magától, máskor meg kifulladásig álldogál sírva, majd egy kis cicitől elalszik :-)
Szóval mindenből, leveleitekből azt szűrtem le, hogy valószínűleg egyszer majd jobb lesz, csak ki kell várni :-)
Esetleg, ha valakinek van olyasmi ötlete, ami nem arról szól, hogy hagyjam sírni (mert ez megoldhatatlan), nagyon szívesen veszem :-)
Sziasztok!
Ildi
Vendég
 


Sziasztok! Szia Mildor!
Én is ugyanebben a "cipőben járok". 5 hónapos kora után kezdődtek a felébredések. Most már elmúlt egy és csak sűrűsödik a dolog. Eddig csak magamat hibáztattam, hogy elrontottam valamit, persze ezt köszönhetem a sok kritikának is, amiket kapok. Én is csak cicivel tudom visszaaltatni és nem szeretném hagyni sírni, de már kezdek kimerülni. Tudtok segíteni? Ha valaki okos ebben az ügyben mielőbb várom segítségét! Köszi!
Judit

Judit


Sziasztok!

Hát igen az alvás úgy látom sokunknál okoz gondot.
Kisfiam 2 és fél éves. Amig ki nem jóttek a fogacskái én szinte minden este akárcsak Ti is 2-3 alkalommal sétáltam hozzá. Külön szobába alszik picikora óta és ezt meg is szokta. Sajnos nálunk is a cicivel való elalvás és vissza alvás van. Sőt még mindig. Napközben már nem szopizunk, de elalváskor kéri. Próbáltam kis plüss állatkát vagy takarót mellé tenni de csak a cici. Szerencsére még a nagypapa aki eltudja altatni ha nem vagyok otthon, de ő is már születésétől fogva tanítja és nála működik is az elalvás. Este viszont csak én. Apával nem tud elaludni mivel ő sokat dolgozik és nem tudtam sajnos bevonni ebbe, pedig azt írják az okosok, hogy legalább az éjszakai felkelésnél más menjen be és ne az anya.

Nálunk most az a probléma jelentkezett, hogy ismét fel kel éjjel és szó nélkül átköltözik hozzánk a nagyágyba, betakarom és szopi nélkül vissza alszik, de engem szinte lerugdos az ágyról így ha már nem bírom megyek az ő ágyába és mindenki alszik reggelig. De ez nem jó és nem is szeretném ha ezt megszokná. Próbálok mindent megteremteni neki ahoz hogy átalludja az éjszakát a saját ágyában.

Kép



móni
 
 


Szép napot mindenkinek.

Nekünk is alvásproblémánk van de most már egyre rosszabb a helyzet. Manócskám 2 éves. Eddig külön szobában aludt, semmi probléma nem volt, kivéve a fogzási és náthás időkben volt egy-két ébredés éjjel, de más semmi. Nem zavarták a petárdák, zajok stb. December 23-án hajnalban az előttünk lévő parkolóban leégett két autó és szép nagyokat robbantak a benzintankok. A kisfiam erre robbanásokra riadt fel. Sikítva zokogott és remegett az egész gyerek. Kivettem az ágyából nyugtatgattam és amikor a kezembe elaludt vissza tettem az ágyába. Amint a fejét lerakta abban a pillanatban pattant fel és remegni kezdett és nagyon keservesen sírt és folyamatosan az autósülésre mutogatott ami a szobájában van a szekrény tetején. Levettem az ülést letettem a földre, mert nem tudtam rájönni mit szeretne csinálni vele. Kicibálta a szobájából a nappaliba és szépen beleült és el is aludt. Ha kiveszem és beviszem a szobájába rögtön sírni kezd, de az autósülésbe a nappaliban simán elalszik. Nappal nincs gond az ágyban alszik, játszik a szobájában de ha jön az esti alvás akkor nagyon szenved. Kaptunk a doktornénitől egy homeopátiás el- és átalvás segítő pirulát, de semmit nem használ.
Nem tudom mit csinálnak nem alhat állandóan autósülésbe :cry:
Már gondolkodtam a gyermekpszichologuson is, de a dokinéni azt mondja még nem szükséges.

Ha tudok valami jó ötletet adni nagyon megköszönném.
 


Sziasztok!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen élményt kellett átélnie a kisfiadnak! Én nem vagyok semmilyen szakértő, csak pedagógus, de szerintem vegyétek magatokhoz, vagy legalább a szobátokba. Valószínű fél abban a környezetben ahol a rossz érte, erről olvastam is.
Kívánom, hogy megoldódjon a dolog!
Judit

Judit


Sziasztok!
Úgy látom sokan küzdünk alvási gondokkal, és megnyugtat nem vagyok egyedül ezzel.Kislányom 8 hónapos, cumival alszik el. 5 hónapos korában felsÍrt 1-2óránként, amint visszaraktam a cumit aludt tovább.Védőnőm szerint a fogzás miatt, orvosnőm szerint rászokott a cumira, hagyjuk sÍrni 3 éjszaka. Igy is tettünk, nem volt vészes az a 3 éjszaka, és valóban utána mint a kisangyal este8-tól reggel 7-ig a hangját nem hallottuk. Ez tartott 1 hónapig. Azóta nagyon vegyesek az éjszakák, van, hogy végigalussza, van hogy többször be kell menni, még az is előfordul, hogy felsÍr de nem kell bemenni visszaalszik. Most már az orvosom is a fogzásra fogja. Kaptunk egy homeopátiás szert passiflora ch 9, alvászavarokra, fogzásra van. Lefekvés előtt kell beadnunk.Hát ki tudja mennyit segÍt. Néha már hulla vagyok, de lassan kezdem elfogadni ez van,kár rajta annyit lelkizni. Egy nagyon idős néni mondta nekem egyszer, hogy nem szabad túl sokat gondolkodni,
egyszer úgyis megoldódik minden probléma. Persze csak legyen az embernek ereje kivárni:)
 
 


Siasztok!

Az én kisbabám 12hetes és ő is fölébred 1-1,5 óránként éjszaka.Ráadásul csak az ölemben alszik,hogyha leteszem akkor csak hánykolódik és még ennyit sem tudnánk pihenni.Ha valaki tudna tanácsot adni akkor megköszönném,mert félig ülőhelyzetben alszom és már a gerincem is fáj.Agódom azért is,hogy nincs-e valami ideg problémája,de remélem nincs,mert jól fejlődik és rengeteget mosolyog.Még annyit,hogy nappal is csak kint alszik a kocsijában.


Sziasztok!
 
 


Sziasztok!

Most két hónapos kisbabám napközben nem akar egyáltalán aludni... Néha éppen hogy egy órát alszik... Éjszaka nincs vele baj, általában egyszer ébred fel, eszik és vissza is alszik.
Ha napközben sikerül elaltatnom, akkor egy óra után felébred, sír egy 10 percet és utána visszaalszik... Ha tudtok valami jó tanáccsal segíteni, azt szívesen venném... :)

Köszönöm

Sylvie
 


Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem... Mennyi lenne egy ilyen pici két hónapos babának a napközbeni alvásigénye???

+int köszönöm a választ!!!

Sylvie
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

A www.pszichologia.mlap.hu oldalon lehetőség van tanácsadás kérésére. A levelekre szakképzett pszichológus válaszol. Ajánlom olyan személyek részére, akiknek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de személyesen felkeresni egy szakembert valamilyen okból mégsem szeretne.

A www.pszichologia.multiply.com oldalon letölthető kincseket találtok. Klasszikus zenék "babafülre" átdolgozva, melyek mellett a (leendő) szülők is ellazulhatnak, kellemesen tölthetik az időt 14. Baby Einstein zenealbum, Babazene 1-4 és még sok más. Majd lesz gyerekzene magyarul és angolul is.

Letölthetők készésgfejelsztők, játékok, kifestők is - a feltöltés folyamatos.

Már van néhány rajzfilm (Thomas, a gőzmozdony angolul, magyarul), és lesz oktatóprogram is!

Felnőttek részére néhány könyv - ez is bővülni fog.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


Sziasztok! De jó Habu cikke, a nagylányom pontosan ezt produkálta. Most már csak nagyon ritkán. Igazán mi sem tudtunk vele mit csinálni. Néha lehet vele beszélgetni közben, talán így a félelmeiről képet kapunk. És tényleg nem emlékszik rá. A múltkor a barátnője nevén szólított engem. Hátborzongató volt.

A kisfiam meg a másik problémával küzd, vagyis 1 hónapja éjszakázunk. De látom, hogy igazán hatékony megoldást nincs. A lényeg a leírtak alapján, hogy nem az éhség miatt ébred fel ezek szerint. Most is egy ilyen akciója miatt vagyok fent, de legalább most már tudom, hogy nem vagyok egydül. Mert a szakirodalomban ezt a jelenséget nem találtam.

Kép
Kép
 
 


Kedves Édesanyák!

Újabb ingyen letölthető érdekességek kerültek feltöltésre a www.pszichologia.multiply.com oldalra Látogassatok el.

A lenti linken az "Érdekességek" menüpontnál találtok egy listát a feltöltött darabokról.

Sokak kérésére sikerült kedvezőbb feltételeket kialakítani a pszichologiai tanácsadásban: www.pszichologia.mlap.hu

barátsággal, Nisreen
 
 


nem tudom jár e még erre valaki.azért leirom a mi esetünket ami még nem ért véget.

kisfiam 11 hónapos.mindig felkelt éjjel.csak akkor alszom átt az északát ha mamázik(mostmár minden hétvégén)régebben max 3 szor volt fenn de egy ideje már van hogy 10 szer is megyek hozzá.fél éves volt mikor külön tettük de a két szoba közötti ajtó mindig nyitva van.ő sehol nem hajlandó elaludni csak a hordozóban.ha éjjel felkel is abban alszik vissza.van hogy fél északa abban alszik.hordozóban néha sikerül hosszab ideig aludnia de a kiságyban max 1-1,5 órát.már nem szopik,nem éhes nem szomjas,nem kell a cumi sem,énsem csak a hordozó.én már hozzá szoktam.nagyon kitartó gyerek.képes órákat sírni a kiságyban.de szerintem annak semmi értelme.csak fel cukolja magát és nem tud vissza aludni+énsem tudok tőle aludni.nappal szépen alszik.este is 8 kor elalszik.és 9 ig alszik.vagyis 9 kor már nem alszik vissza.doki néni azt mondta vannak gyerekek akik 1,5-2 éves korukig nem alusszák átt az északát.ebbe beletörődtem.páom nem kel rá fel énmeg tudok nappal aludni mikor a Töki is alszik.már nem zavar,nem vagyok fáradt.

szóval kitartás!!!

és egy pár hónapos kisgyerektől senki ne várja el hogy végig aludja az északát.nagyon ritka.

Kép
Kép
 
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: