Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! 4 éves lányomnak pikkelysömöre van Kép Ha valakinek - sajnos - hasonló problémája van, kérlek írjatok, hátha tudunk egymásnak segíteni. Köszönöm.
 
 


Szia Ilduska!
Sajnos úgy néz ki,6 hónapos kisfiamnak is pikkelysömöre van,de én még bízom benne,h esetleg egy súlyosabb ekcémáról van szó.Kb 4 hónapos korában 1 db vörös pöttyel kezdődött a popsiján,akkor gombának diagnosztizálták,majd egyre több foltja lett a pelenkás területen,akkor azt mondták ekcéma,végül már a háta és a lábai is foltosak lettek,akkor konzíliumot hívtak össze a Heim Pálban és közölték,h nagyon valószínű h pikkelysömör.Elocom-H-val kezelték,most viszonylag tünetmentes.
A Te lányodnak mikor kezdődött?Hogyan?Milyen tünetekkel?Nálatok van ilyen a családban?Nálunk nincs,de erre azt mondták,lehet h eddig halmozódott és pont a mi fiunknál jött elő ez a betegség.
Mesélj Te is,hogy vagytok,nagyon érdekelne!
Szia
Virág
 
 


Szia Virág!
Örülök, h. írtál, annak pedig nem örülök, hogy a fiadnak is pikkelysömöre van. Nagyon korán kezdődött nálatok (is). Kép

Mi tavaly május környékén vettük észre, hogy a lábán a körmök furin néznek ki. Azt mondta a dokinéni, hogy gomba, ezért kenegettük canesten oldattal, de nem javult semmit. Azt mondta, h. sokáig kell kenni, mert nem múlik olyan könnyen. De csak nem javult, sőt csúnyább lett. Már a hajas fejbőrén is megjelentek a pikkelyek. Augusztus végén elmentünk a Heim Pálba, ott kaptunk kátrányos krémet a lábára és szteroidos ecsetelőt a fejére. 4x-5x mentünk vissza, de javulás nem volt, csak mindig újfajta ecsetelő v. krém. Felkerestünk egy bőrgyógyászt a magánrendelőjében, de ő csak erős szteroidokkal próbálkozott és hozzátette, h. csak ideiglenesen lesz jó. De kimondva még mindig nem lett, hogy mi is a problémája. Szerettem volna, ha nem csak ránézésre mondanak vmit, hanem laborvizsgálatot is végeznek, mivel fogalmam sem volt mitől ilyen a bőre és a körme. Rossz volt, h. senki nem mond semmit, csak irogatják a kenőcsöket.
Ajánlottak egy másik bőrgyógyászt, aki nagyon jó, de nem olcsó. Gondoltuk megpróbáljuk őt is. Elmentünk a magánrendelésre, ott vettek - végre - mintát, elküldték a laborba, de nem tenyészett ki semmilyen gomba és baktérium. Először nálunk is kétséges volt, hogy ekcéma v. pikkelysömör, de a végén mégis csak a pikkelysömört diagnosztizálta a doktornő. Kaptunk ELIDEL nevű kenőcsöt, ami elvileg ekcémára van, de pikkelysömörre is hatékony. Ez tényleg jó, de a hajas fejbőrre nem alkalmazható. A füle mögött és a hónalján nagyon jó volt, mert télen már ott is jöttek a piros foltok. Írt még kenőcsöt, testápolót, sampont, ellátott tanácsokkal.
Próbálkoztunk bioptron lámpával, holt-tengeri sóval, sőt hozattunk a Holt-tengerről iszapot, azzal kentünk a fejét, szóval kipróbáltunk egy csomó dolgot. Ha ezeket felváltva alkalmaztuk és gyakran mostunk hajat, egészen jó volt.
Nyáron nem kentük mégis csak a fején látszott egy kicsi ponton, most h. kevesebbet süt nap, már megint jön elő. Kép

Nálunk sincs a családban, igaz a férjem unokatesójának ekcémája van kiskorától...

Az a krém jó volt, amit kaptatok? Hogy vagytok most?

Írj, üdv. I.
 
 

 
 

Vagyis látom, hogy most tünetmentes a babó, de ezt ezzel a krémmel értétek el v. próbáltatok mást is?
A férjem tesója pár napja hozott egy videokazit, amit bemutatják a nonit. (Tahiti Noni juice) Még nem néztük meg. http://tahitinonijuice.lap.hu/ még itt sem olvastam el mindent. Hallottál már róla?
 
 


szia
Nagyon örülök h írtál,sajnos most nem tudok írni,csak bejelentkezem,jövök amint tudok
Virág
 
 


Szia Ildikó!
Nem ismerem azt a terméket,amit írtál,néha láttam a reklámját a tv-ben de nem is figyeltem oda.Ezt neked ajánlották,h jó a pikkelysömörre?
Hát nem semmi,szegény lányodnak is milyen tünetei vannak!Te tudtad h 5 féle pikkelysömör van?Mivel magyar oldalakon nem sok infót találtam,rákerestem angol oldalakra és ott találtam,h 5 féle fajtája van,nekünk nem is az a pikkelyes fajta,ami a legtipikusabb és amiről mindenki tud,hanem egy másik,ami leginkább csecsemőkorban jön ki,a pelenkás terület és a törzs érintett,piros foltok jelennek meg,de nem pikkelyesednek,kicsit hámlanak és vér vörösek,ez se túl szép látvány.Mi egyenlőre csak ezt a szteroidos kenőcsöt kaptuk,de igazából még csak most diagnosztizálták a fiamnál a pikkelysömört,így odáig még nem jutottunk h konkrétan erre való krémeket kapjunk.Az elocomot használják elég sokféle bőrbetegségnél gyulladás csökkentésre.A Holt tengeri termékeket én is ki szeretném majd próbálni.Egy ismerősömtől,akinek a férje szenved pikkelysömörben,azt hallottam h a SebaMed babafürdetőt és krémet használja és javultak a tünetei.Gyógyszertárban lehet kapni,én még nem vettem,de tervezem h kipróbálom.A barátnőm pedig mondta,h a férje unokatesójával vmi speciális és nagyon drága vizet itattak,és ettől teljesen tünetmentes lett(4 éve nincsenek tünetei)Mondtam a barátnőmnek,azonnal tudja meg,mi ennek a víznek a neve,folyamatban van a dolog,amint megtudom,megírom.Mondjuk nekem kicsit gyanús,h ha tényleg létezik ez a csodavíz,akkor miért nem használja minden beteg(már aki meg tudja fizetni)ezt?mindegy,ha megtudjuk a nevét,utána tudunk nézni a neten,h mi ez.
Szegény kislányod hogy viseli a tüneteket?Azt akarom még kérdezni,h ez viszket nekik?Mert az én fiam még nem tud se beszélni se vakarózni,de a te lányod mit mond?Vagy fáj neki?És a körme?Az is rendbe jött nyáron?
Most mennem kell,majd megnézem a linket amit betettél és amint tudok vmit,írok.
Egyébként a Heim Pálban ki volt a kezelő orvosotok?
Virág
 
 


Az ELIDEL is hormonkenőcs?
V.
 
 


Még eszembe jutott h az a lány,akinek a férje szenved a pikkelysömörtől,azt mondta,h a férjének speciális étrendje is van,egy csomó mindent nem ehet,mert bizonyos ételek súlyosbítják a tüneteket.Pl nyers gyümölcs(csak kompótként eheti),citrusfélék,csoki és még egy csomó minden.Te hallottál ilyesmiről?
V.
 
 


Szia Virág!

A nonit ajánlották, állítólag ekcémára szuper, majd ha megnéztem a videot többet tudok. Igazából nem nagyon hiszek az ilyesmiben, pont ugyanazért, amiért Te a csodavízben, dehát ki lehet próbálni mindkettőt, hátha bejön. Kép A héten tényleg meg akarom nézni a videót, majd megírom mi volt benne.
Olvastam, h. több fajtája van a ps-nek, de azt nem tudtam, h. 5. A fotókon inkább a piros foltokat mutatják, még nem láttam lefényképezve pikkelysörmörös körmöt.

Igen, a bőrén megjelenő foltok viszkettek, főleg fürdés után, v. ha ráfigyelt. A napi menetben nem zavara őt. A fején és a körmén nem mondta, h. nagyon viszket v. fáj.
A körme sokat javult, az egy lassúbb folyamat, de elég szép már. Az rosszabb volt, amikor kenni kellett fekete és piros krémmel, mert az megfogta a körmét és láttam rajta, hogy szégyenli a többi gyerek előtt. Még nyár elején a melegben sem akarta levenni a zoknit a szandiban, pedig bíztattam, h. a nap jót tesz rá. Ez a lelki része már nehéz kisgyereknél is. Kép Az is rossz, h. más anyukák kérdezik, h. milyen a gyerek feje? és jön a további kérdés, h. ugye nem fertőző stb. Ezeket pedig ő is hallja.

A Heim Pálban az sztk-ban jártunk, nem volt kezelőorvosunk, az nézte meg, aki éppen rendelt.

Az ELIDEL nem hormonkenőcs! Ez a legjobb, amivel találkoztam, este bekened, reggelre alig látszik, és el is tünik. Akkor szoktam csak kenni, ha megint előjön. KB. 2 hete kentem be egyszer a füle mögött és azóta is gyönyörű! Aranyárban mérik a kenőcsöt, de megéri!

Olvastam az étkezésről sokat. Pl. disznóhúst nem lehet enni. (Amúgy sem szokunk sokat)Télen szóltam is az oviban, hogy ne adjanak neki pl. feltétet a főzire, bevásároltunk a pulykakolbásztól az összes szárnyaskészítményig. Aztán, h. könnyebb legyen az eligazodás, akartam táblázatot készíteni, hogy mit ehet, mit nem. Magam elé vettem az irodalmakat, cikkeket, amikor elkezdtem írni, hogy ez ehető az nem, akkor döbbentem rá, h. az egyik ezt írja, a másik azt. Volt olyan is, amit az egyik cikk kifejezetten ajánlott, a másik teljesen kizárta az étkezésből. Utána már nem izgattam magam ez ügyben. Mi amúgy is figyelünk arra, hogy sok zöldséget együnk, nem egedek neki megenni egy tábla csokit, max. 2-3 kockát. Édesség inkább a tejszeletekben v. joghurtokban merül ki. Sokat kap sárgarépát nyersen.
Itt egy oldal, érdemes elolvasni: http://www.vital.hu/themes/health/pikkelysomor_etrend1.htm Ha lenne egységes álláspont az étkezésre, akkor biztosan betartanánk!

Szaladok, mert a kistesó sírkál.
Üdv. I.
 
 


Szia ILduskaKép
Köszi az infót az Elidelről,közben rákerestem az interneten és azt írták,két éves kor alatt nem lehet használni.Az ára tényleg csillagászati,de ez nem nagyon fog érdekelni,ha tényleg használ.
Egyébként receptköteles?
Megtennéd,h leírod az elérhetőségét annak a magánbőrgyógyásznak,aki végülis mindenféle kencével és az elidellel ellátott titeket?Meg ha nem titok,a tarifáját is.(Esetleg mailben,ha itt nem akarod,a profilomban megtalálod a címem)Előre is köszi
Itt van két kép(a képre kattintva nagyítható) a körömpszoriázisról.A lányotoké is ilyen?
http://www.emedicinehealth.com/articles/30956-7.asp
Szegény kicsi lány!Már ennyi idősen is szégyellik ezt a betegséget?!Engem ez rémísztett meg leginkább,h annyira szereti az embereket,a gyerekeket már most imádattal nézi és a beteg bőre miatt utálni és csúfolni fogják,,most is elsírtam magamKép Annyira szeretném ettől megkímélni!És akkor még a hülye anyukák is,hogy fertőző e?Na erre nem is gondoltam,jó h írod,h még ezzel is számolhatokKép
Kistesó mennyi idős?Fiú?Lány?Neki semmi bőrpanasza nincs?
Virág
 
 


Szia ILduskaKép
Köszi az infót az Elidelről,közben rákerestem az interneten és azt írták,két éves kor alatt nem lehet használni.Az ára tényleg csillagászati,de ez nem nagyon fog érdekelni,ha tényleg használ.
Egyébként receptköteles?
Megtennéd,h leírod az elérhetőségét annak a magánbőrgyógyásznak,aki végülis mindenféle kencével és az elidellel ellátott titeket?Meg ha nem titok,a tarifáját is.(Esetleg mailben,ha itt nem akarod,a profilomban megtalálod a címem)Előre is köszi
Itt van két kép(a képre kattintva nagyítható) a körömpszoriázisról.A lányotoké is ilyen?
http://www.emedicinehealth.com/articles/30956-7.asp
Szegény kicsi lány!Már ennyi idősen is szégyellik ezt a betegséget?!Engem ez rémísztett meg leginkább,h annyira szereti az embereket,a gyerekeket már most imádattal nézi és a beteg bőre miatt utálni és csúfolni fogják,,most is elsírtam magamKép Annyira szeretném ettől megkímélni!És akkor még a hülye anyukák is,hogy fertőző e?Na erre nem is gondoltam,jó h írod,h még ezzel is számolhatokKép
Kistesó mennyi idős?Fiú?Lány?Neki semmi bőrpanasza nincs?
Virág
 
 


Szia Virág!
Köszi a linket, ennél sajos sokkal csúnyább volt a miénk. Repedezett és hullámost volt, majd rendesen elporlott a köröm. Teljesen le is esett mindkét nagy lábujján. Kép
Most elég szép, csak az ujja tetején van egy kicsit megvastagodva a köröm.
Jajjjjj, nem akartalak ijesztgetni! Igaz, az elején én is sokat pityeregtem, sőt egyszer a férjemnek is csúrgott a könnye, de megértettük, hogy azzal segítünk neki, ha bíztatjuk. Tudja, h. kenegetni kell, de attól ő semmiben nem különbözik a többi gyerektől.
Akikkel pedig gyakran együtt van (ovis társak, barátnők, szomszédok) azoknak már fel sem tünik, elfogadják így. Sok barátja van, szinte minden hétvégére jut egy gyerekzsúr, ahol táncolnak, esznek-isznak, játszanak. A haját is úgy fésüljük, hogy nem látszik semmi. A gyerekek egymás között nagyon aranyosak, csak tudja, h. neki nem pont úgy néz ki és ez zavarja. Az iskoláskorú gyerekek és a felnőttek inkább kérdezősködnek. Kép

Asszem nem receptköteles, de nem emlékszem. Kép Régen vettük és még el sem jutottunk a feléig. Sokáig elég!
A tesó 2 hónapos lesz és fiú. Hál'Istennek rajta semmi jele nincsen a ps-nek és nagyon remélem, h. nem is jön ki rajta.
Írok mélt is!
I.
 
 


Szia Virág,

Megnézem a kazit! Kép
Első körben még mindig azt gondolom, hogy, ami mindenre jó az gyanus, de mégis meggyőző volt, mert kihangsúlyozták, h végülis nem maga az ital csinálja a csodát, hanem a szervezet, mert olyan anyagokat tartalmaz, aminek a segítségével a szervezet helyreáll.
Nem immunerősító, hanem immun szabályzó, tehát ha megiszod a szervezeted regenerálódik, vagyis segíti az öngyógyítást. Több, mint 150 gyógytápanyag van benne, teli van antioxidánsokkal és ezek az antioxidánsok segítik az immunkrendszer, a kerintési és emésztési rendszer működését és ami mindket érdekel, a bőr és az anyagcsere működést.
A nő, aki beszélt, annak a gyereke súlyos ekcémában szenvedett és asszem 6 hétig itta és teljsen tünetmenetes lett. Ez 4 éve volt, azóta sem jött elő nála az ekcéma.
1996 óta lehet kapni ital formában, kiemelte, hogy amerikában van egy nagy kutatóközpont, ahol vizsgálták ezt a gyümölcsöt és az italt. EU engedélyezi a használatát 0 éves kortól, vagyis csecsemőknek is adható.
Nemcsak bőrbetegségekre, hanem köhögésre, daganatos betegségekre, emésztőrendszeri rendellenességkre ajánlották leginkább. Ami tetszett, hogy kiemelték, hogy ez egy kiegészítő kezelés, tehát pl. a daganatos betegségeknél nem elég ha ezt isszák, emellé még kell a besugárzás, a műtét stb.
Ez a gyümölcs érés után 24 órán belül megrohad, ezért mindig frissen kézzel szüretelik a helybeliek. Az ital szőlőkivonatot és áfonyasűítményt tartalmaz, ezzel ízesítik.
Egy sötétszinű lötty, elég rosszul nézett ki így tv-n keresztül, de azt mondták, finom. Mondjuk az áfonya és a szőlő tényleg jó.
Ja és ha 6 liter megiszol belőle egy nap, akkor sem lesz semmilyen bajod, mellékhatása nincs.
Ez volt a lényeg.


Felhívtad azt az anyugát, akit mondtál?
Természetgyógyász?

I.
 
 


Mindjárt az első sorban kihagytam egy t-t. Kép Vagyis megnéztem a kazit. Kép
 
 


Szia Ilduska
Ne haragudj a nagy csöndért,megkaptam a mailt is,de szét vagyok esve,nem volt energiám válaszolni.Nagyon köszönöm,h ilyen részletesen leírtad ami a kazin volt,így elsőre szerintem jól hangzik.Jövő héten mindenképp felhívom az anyukát a természetgyógyászt is,ha megadja az elérhetőségét.Azért ez a 6 liter egy nap egy kicsit viccesen hangzik,úgy tudom nagyon drága ez a lé,kb mint az aloe verás termékek.De úgyis hamarosan többet fogunk tudni az anyukától.Mit gondolsz,ti ki fogjátok próbálni?Kislányod hogy van?Már rosszabbodnak a tünetei?Vincének most csak néhány foltja van,de sajna a hátán is kezdődik vmiKép
Jövök jövő héten
Szia
Virág
 
 


Szia Virág,

Várom még, h. az ismerősöd, mit mond, de szerintem megér egy próbát. Megyünk megint a bőrgyógyászhoz, már beiratkoztunk, majd őt is megkérdezem mi a véleménye.
Sajna nálunk is rosszabb a helyzet - nem süt eleget a nap. Kép
Mi van Vince hátával? Kár, h .az elidel csak 2 éves kortól adható.

I.
 
 


Szia IlduskaKép
Még nem hívtam fel az anyukát,nehezen szánom rá magam,de most már tényleg felhívom!!
Nálunk teljesen jó a helyzet,lekopogom,Vince teljesen tünetmentes.Gyanítom,h nem pikkelysömör lesz ez,a gyerekorvosunk is meg van ról győződve,h a Heim Pálban túllihegték a dolgot.Remélem neki lesz igaza!A Nonira azt mondta ne adjam Vincének mert még kicsi a kísérletezgetéshez,meg most tünete sincsen,minek.De szerintem nem ismeri a terméket.
Szegény Lányod!Remélem a bőrgyógyászotok ismeri a Nonit esetleg ajánlja is,kipróbáljátok és a lányodnál is beválik!!!Nagyon drukkolok.
Amint van vmi hírem,jövök,de Te is írd meg mi volt a dokinál,mert nagyon érdekel!

Virág
 
 


A pikkelysömör belső hiánybetegség, kívül csak esztétikailag lehet kezelni, belső gyulladásról szó, amúgy vitaminhiány ill. genetikus oka lehet, nekem évek óta van, meg kell tanulni vele együttélni, tudatosan odafigyelni rá

Üdv.
Bernadett


Sziasztok

Én sokat járok orvosi előadásokra és ott hangzott el, hogy a pikkelysömör és ekcéma is az immunrendszer nem megfelelő működéséből adódik. Egy amerikai cég aminek a neve foerver living 100%-os aloe vera gélből italt állít elő. Ez van natúr formában és gyerekeknek gyömülcsökkel ízesítve. Ezt kellene inni néhány hónapig és ennek a gél változatát kenni a kis bőrükre ami szintén 100% aloe gél. A forever termékeknek ISO minősítése van, a Heim Pál gyermekkórház, az égési centrumok használják, rajta van a termékeken a termsézetgyógyászati szövetségek ajánlása és Magyaroroszágon mintegy 7000 orvos ajánlja a termékek fogyasztását. Oeti és kermi engedéllyel rendelkezik és a termékek 120 országban vannak jelen.

Nekem van egy 5 éves kislányom akinek voltak ekcémás tüntetei de elmúltak hála ezeknek a készítményeknek.

Bővebben: moni0511@freemail.hu
 


Kedves anyukák!

Nagyon boldog voltam mikor megtaláltam ezt az oldalt de sajnos nagyon hamar el is szomóritott amikor olvastam, hogy a pici babáknál is előfordul a pikkelysömör. Látom nem sokan irnak mostanában itt, de én irok mert reménykedem, hogy talán tudok segiteni valakinek. Én 26 éves vagyok és nekem 15 évesen jelentkezett elsőkánt ez a betegség. Akkor még semmit nem tudtam róla, mostmár viszont nagyon sokat. Rengeteget szenvedtem, ezért sokat próbálkoztam a gyógyitásával. Az én családomban nincs pikkelysömörös ember és mindaddig mig nálam nem jelentkezett addig nem is ismerte a család. Nincs két olyan börgyógyász, hogy ugyan azt mondaj erről a betegségről. Talán egy mégis van, az nem más mint a stresz.... csak ebben az esetben nem értem, hogy egy pár hetes baba mért lenne stresszes.... van egy kenőcs amit én használok és ami pár évvel ezelőt nem segitet, most ismét kenem vele és segit... a neve DIPROSALIC...... van kenőcs és van csepp is belőle amivel a fejbőrt lehet ecsetelni... nem tudeom, hogy kisbaba esetében lehete használni, de érdemes megkérdezni az orvost.....remélem valakinek tudtam segiteni.... ha esetleg valaki olvassa ezt a levelet és tud még valami megoldást a pikkelysömör gyógyitására akkor jelezzen..... előre is köszönöm....

Mary
 
 


sziasztok.itt is szeretém elmondani tapasztalatom.Száraz viszkető bőrre ajánlják pikkelysömrre is .olvassátok el:Nagyon nagy szeretettel ajánlom.Nekünk korpás viszkető fejbőrre vált be. http://www.viszketesmentes.hu/
 


mary81 ÉN 11 éve vagyok psoris.Használtam a diprosalicot,de nekem csak ugy segített,hogyha éjszakára bekentem,betekertem magam folpaccal.2-3 tekerés és eltűnik,de sajnos kb,:1 hét és vissza jön.Most nem is kenhetem,mert szoptatok.Viszont most mondták,hogy a neten keressek rá: TOMESA. Állítólag INGYEN kezelnek kiváló eredménnyel ps.-os betegeket fényterápiával,holt-tengeri körülményeket idéznek elő.Meggyőzők a képek.Próbáld ki és légyszi tájékoztass. :P borcsi5
Vendég
 


mary81 ÉN 11 éve vagyok psoris.Használtam a diprosalicot,de nekem csak ugy segített,hogyha éjszakára bekentem,betekertem magam folpaccal.2-3 tekerés és eltűnik,de sajnos kb,:1 hét és vissza jön.Most nem is kenhetem,mert szoptatok.Viszont most mondták,hogy a neten keressek rá: TOMESA. Állítólag INGYEN kezelnek kiváló eredménnyel ps.-os betegeket fényterápiával,holt-tengeri körülményeket idéznek elő.Meggyőzők a képek.Próbáld ki és légyszi tájékoztass. :P borcsi5
Vendég
 


mary81 ÉN 11 éve vagyok psoris.Használtam a diprosalicot,de nekem csak ugy segített,hogyha éjszakára bekentem,betekertem magam folpaccal.2-3 tekerés és eltűnik,de sajnos kb,:1 hét és vissza jön.Most nem is kenhetem,mert szoptatok.Viszont most mondták,hogy a neten keressek rá: TOMESA. Állítólag INGYEN kezelnek kiváló eredménnyel ps.-os betegeket fényterápiával,holt-tengeri körülményeket idéznek elő.Meggyőzők a képek.Próbáld ki és légyszi tájékoztass. :P borcsi5
Vendég
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok.

A férjem már 12 éve pikkelysömörös, egész jó eredményt értünk el a dr. Michaels termékekkel.

Üdv

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Mary 81, és Mindenki, akit érint ez a téma, nyugodtan írjatok privit ha kérdésetek van. Igaz nem én vagyok psoris, de a férjem már 8 éve mellettem van, és mindent tudok. Mi már mindent kipróbáltunk, még a Holt tengernél is járt párom, de a legjobb eredményt a dr. Michaels termékekkel értük el. Most megint csináljuk a kúrát, és 2 hét után igen látványos a változás!!!
Van remény!!!

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


szia kislany:
Érdekelne hogy tényleg olyan drága ez a termék?
Milyen idő-közönként kell csinálni a kúrát?
Mennyi ideig tart a hatása?
Mennyire húzodik vissza a sömi?

Én 29 éves vagyok és 11 éve sömis.Nagyon elkeseredett,belefáradt és önbizalom hiányos vagyok:(
várom válaszod.
Vendég
 


Kedves Borcsi!


"Az ausztrál Dr. Tirant és kutatócsoportja a kutatómunkák során kifejlesztett egy hatásos készítménysorozatot, egy tisztító gélt - Cleansing Gel -, egy kenőcsöt - Ointment - és egy bőrápolót - Skin Conditioner - melyek együttes használata előnyösen befolyásolja a bőr kóros állapotát, tartós tünetmentességet idéz elő. A készítmények nem tartalmaznak semmilyen káros anyagot, steroidokat vagy cortizont. Kizárólag növényi alapanyagokból, olajokból állnak. Bőrét simává, bársonyossá varázsolják.

A Dr. Michael's termékcsaládot már 12 ország klinikailag tesztelte kiváló eredménnyel."

Ezt a néhány sort a www.rica.hu oldalról másoltam ki. Ott minden infót megtalálsz a termékekről.
Mi kb. 4 éve úgy csináltuk a kúrát, hogy naponta tergerisós fürdőt vett a férjem, utána pedig krémeztünk éjszakára. Sajnos neki az egész testén hatalmas foltok vannak(voltak), így elég sok krém kellett. Most megint ezt csináljuk. Kb. 3 hét és a foltok kezdenek kismulni, a pirosság teljesen elmúlik, helyén bár megmaradnak a foltok, de ezek a foltok egyszintben vannak az egészséges bőrrésszel és olyan, mintha pigmentfoltos volna. Szóval tünetmentessé válik a bőr. Csak nálunk az a gáz, hogy a fejbőrén is van, így tényleg mindenhol kell egyszerre használni a krémeket, mert ha csak pl. a testén kenjük be, akkor a fejtetőn erősödnek a foltok. De ha egyszerre mindenhol, akkor sehol nem burjánzik, és eltűnik. Most várjuk mi is a hatást (ami igazán látványos már eddig is, kb. 1,5 hét alatt).
Sajnos a krémek ára nem olcsó, a szett kb. 21 e forintba kerül. De úgy jársz a legjobban, ha közvetlenül a rica-tól kéred.

pill, mindjárt folytatom, sír a Picikém.

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Folyt.köv.:

A termékeket bármelyik patikában megvásárolhatod, de magától a cégtől is. Az utóbbi esetében azért jársz jobban, mert az Ointment krém 50 grammos kiszerelésben kb. 7000,- Ft akár patikában akár a ricánál veszed, de a 250 grammos kiszerelés a ricanal joval kedvezőbb. Javaslom, hogy hívd fel őket, nagyon kedvesek.

remélem tudtam segíteni. Ha teheted próbáld ki. Nekünk segített, és csak ez. saliciles krémek, szteroidok, Holt tenger, mindent kipróbáltunk. ez vált be.

Ha bármiben tudok még segíteni, nyugodtan írj.

üdv

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


ja, és a lényeg: ott ahol olmúlt, nem jött vissza. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Köszönöm a válaszod :wink:
Nekem is sok helyen van,főleg a második szülésem után jött ki nagyon,azóta is terjed egyre jobban.Nagyon csúnya vagyok már :cry:
A gáz az ,hogy szoptatok,szerinted lehet így is használni?????
Vendég
 


Szia Borcsi!

Megkérdeztem a férjemet, mi a véleménye, a szoptatás és krém használatról. Első gondolata az volt, hogy szerinte lehet használni, mert hogy ez felületi kezelés, ugyanakkor minden külsőleg használt krém felszívódik a szervezetben. Nos, a krémek elméletileg 100 %-osan növények, tehát még annyi ismeretlen dolgot sem tartalmazhat, mint egy sampon pl.
De a férjem és én is inkább azt javasoljuk Neked, hogy hívd fel a forgalmazó Rica Zrt. A honlapjukon találsz elérhetőséget.
Vagy tudod mit? Beszélsz angolul? Talán érdemes volna megnézegetni a krém hazai honlapját Ausztráliában.
Viszont ez a kérdés most engem is nagyon foglalkoztat, úgyhogy megpróbálok én is rákeresni, ok??

Üdv

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Borcsa, írtam mailt ausztráliába (www.psoriasis.com.au), már a boxomba automatikusan jött is a válasz, hogy megkapták, és amint lehet, válaszolnak. :lol:

Addig pedig vegyél sós fürdőt, és utána kend be magad babaolajjal! Az is sokat segít, ha nem hagyod kiszáradni a bőröcskéd!!! És ne légy elkeseredve!!! Meggyógyulsz!!! a Férjemmel együtt!!!! :lol: :lol:

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


De édes vagy,köszönöm :D


Rákerestem a neten a dr Michaels-ra és annyi termékük van,hogy nem tudom melyiket kell venni :cry: csak 50ml krémet találtam-5900ft-ért.Az sincs leírva,hogyan kell használni :twisted:

Most felmentem a rica.hu-ra de nem jutottam tovább.Rákatt a dr.... de a termék árára illetve a leírására nem tudtam bemeni. :shock:

sajnos nem tudok angolul,de még a netezést is csak most tanulom :oops:

Mikor elmúlik a párodnak,mennyi időre múlik el és milyen intenzitással jön vissza?

Köszönöm
Vendég
 


Szia Borcsi!

Bocsi, hogy eltűnten, csak az elmúlt napokban nagyon sokat ébren voltam sokáig, és most utolért a fáradtság.
Tegnap a férjemmel Rólad beszélgettünk, és azt mondta, hogy ő úgy tapasztalta, hogy ez a krém is változó, kinél hogy hat. Ugye mi rengeteg mindent kipróbáltunk, és hát nem sok siker volt, Kivéve ezt a termékcsaládot.

A rica.hu oldalán azt hiszem nincsen fent a termékek ára.
A krémek neve: Skin condition, Cleansing gel, Ointment

A párom mind a hátrmat használja. A cleansing gelt és a skin conditiont fürdésnél, az ointmenttel pedig fürdés után kenjük be a testét.

KÉrdezted, hogy mennyi időre múlik el. Nos, számunkra az a jó hír, hogy ami már évekkel ezelőtt elmúlt a krém hatására, az nem jött vissza. De azt tudnod kell, hogy amikor mi ezeket a krémeket használtuk, nem tűnt el az összes plakk, csak kb. az egynegyede. MOst megint intenzíven használjuk (bár lustaságból kihagytunk egy kis időt. :roll: ) de nagyon látványos megint a javulás. Nem csak hogy világos rózsaszínné válik, de teljesen eltűnik a plakk. Érintésre sem lehet érezni, hogy ott sömör volt.
Úgy látszik, hogy most jól reagál Apuci. :lol: Talán ez a lelkiállapotának is köszönhető, hisz azt azt gondolom mindannyian tudjuk, hogy az ideges, stresszes szituk nem igazán kedveznek a psorinak.

Az, hogy elmúlik és nem jön vissza valójában olyan dolog, hogy ha észrevetted, vándorolnak a pöttyök. Viszont nálunk még ez sem számít, mert a nagy foltok (10-15 cm-es összefüggő területen) most eltűnni látszanak, és az sem érdekel, ha valahol kis pöttyként visszajön. MÁr így is óriási a változás.

Borcsi, én azt javaslom Neked, hogy keress rá az interneten a dr. Michaels-re, és a krémekre. Nagyon sok fórum foglalkozik vele, sok anyag van már róla. Írtad, hogy most tanulod a netezést!!! Ha esetleg gondod támadna a kereséssel, szólj, és segítek.

A mailemre még nem jött válasz, keresek, kutatok addig is anyagok, szoptatás alatt lehet-e használni a krémeket.

További szép napot!
Üdv

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Szia

Köszönöm,hogy segítesz-segítetek:)
Rákerestem és meg is rendeltem,remélem használni fog :lol:
Nekem is nagy foltokba jön ki,nekem nem szokott elmulni.Most nagyon elterjedt,nagyon félek,hogy az arcomra is jön :cry:
Vendég
 


Kedves Borcsi!

Ne félj!!!!! Tudom, könnyű okosat mondani......... Hidd el, megértelek...........
csak azért írom, hogy ne félj, mert a félelem egy negatív gondolat, ne akard bevonzani!!!

Ricától vetted meg a krémeket? Beszéltél velük?

Szólj, ha kérdésed van, közvetítek Apa felé, ha én nem tudok válaszolni.

Üdv

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Szia

Beírtam a keresőbe a dr....és bejött a Bioszállító vebáruház.Itt rendeltem meg,most állítólag akciós a 3 termék.15990ft.
Kíváncsi vagyok.
Bárcsak a lottó ötöst vonzanám be :wink:
Vendég
 


Szia kislány :lol:
Megjött a termék,nagy reményt fűzök hozzá.Nem a 3 volt 16000 hanem csak 1!!
Rendeltem holt tengeri iszap szappant is ,hátha.
NAGYON BÜDÖS ez a varázs krém :shock:
Apa még aludt,mikor bekentem magam,mikor felkelt megkérdezte mi ez a büdös.
Rögtön sírni kellett,mire már nem is volt neki büdi ,sőt elég kellemes :oops:

KÉpzeld ma szóltak,hogy van egy természetgyógyász,aki gyógyított már meg sömist!!Csak vitaminokat ír fel és áll.6 hónap alatt MEGGYÓGYÍT!!!( kb: 100.000 ft 0 6 havi vitamin ára!!!!)
Van egy közeli ismerősünk,aki hepatitiszes volt és Ő rendbe hozta a máját!!!

Jövő héten talán elmegyünk hozzá,majd beszámolok :wink:
Vendég
 


Szia kislány!

Képzeld elkezdtek láthatóan halványodni a foltok :lol: :lol: :lol:
Nagyon örülök :lol: Majd teszek fel képet,milyen volt,milyen lett,ha nem gond.Nem akarlak elundorítani.
Vendég
 


Szia Borcsi!

Nagyon örülök Neked! :)
Nyugodtan rakjál fel képet, nem fogom undorítónak találni, hiszen férjemnek is van, akit a pöttyeivel együtt nagyon szeretek. :)

Aszem elfelejtette leírni Neked, hogy egy pár nap után már a krém szaga beívódik mindenbe, így célszerű néhány ruhadarabot használni csak a krémezés után.

Egyébként mi most lustizunk, és a kezdeti javulás most megint rosszabbodott. Apával nem kencéztünk már egy jó ideje, és most megint potyog a fejecskéjéről a bőrike. De ma hajat vágunk, és uszu neki!!! :lol: :lol:
(Ne ijedj meg azon, hogy nekünk visszatért. Mivel a fejecskéjéről egyáltaán nem múlt el, így azok a makacs foltok dolgoznak tovább.) De ott, ahol már elhalványodott aztán eltűnt, nem jött vissza!!!

A lényeg, hogy kitartás Borcsa!!! És legalább 3 hétig kenegesd magad minden nap!

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Borcsa, a holt tengeri iszap szappant hol rendelted?

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Szia kislány :wink:
A szappant ugyanott,a bioszállító webáruháznál.Beírtam a keresőbe,hogy dr Michaels és kidobta őket.Van náluk minden.Sampon,szappan,tusfürdő.....Nem csak sömis dolgok :)

Igen észrevettem,mindenem büdi :?
De még fürdés után a bőröm is,bár én azzal a szappannal fürdök :shock: Nem leszek örökké ilyen szagú,ugye????

Kenem rendesen reggel-este(apa is segít)de már félig van a krém :twisted: :twisted: :twisted:

Neked küldöm ezt,mert ilyen kedes,jó szándékú vagy velem :wink:
Kép
Vendég
 


szia Borcsi!

Köszönöm a virágot! :) Aranyos vagy! :)

Figyu, az ointment krémet vékonyan kell kenni. Én is sokáig kentem ezerrel nagy mennyiségben az uramat vele, aztán rájöttünk, hogy lehelet vékonyan is ugyanolyan.

És egyébként hogy vagy? Változás? Azon kívül, hogy büdi lettél.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Puszi,

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Szia kislány :)

Azonkívül,hogy büdi vagyok??
Látványosan halványul,nagyon örülök :lol:
Nem égő vörös már,és a foltokon belül egy-egy pötty laposabb a többinél :) Remélem sokáig tart majd a hatása.
Jut eszembe,beszéltem azzal a természet-gyógyásszal,akiről fentebb már írtam.Azt mondta megtud gyógyitani,,de nagyon tele van majd csak vasárnap tud majd időpontot adni :?
Azt elfelejtettem megkérdezni tőle,hogy a két termék nem üti-e egymást és szoptatás alatt szedhetem-e?

És ti?Párodnak múlik?
Vendég
 


Szia Borcsi!

Nos, a helyzet az, hogy apára egy kicsit mérges vagyok. Mivel én este hamar kidőlök, és elalszom, nem várom meg hogy Apa lefürödjön, Ő pedig lustaságból nem keni magát. De tegnap elbeszélgettem Vele, és mondtam neki, hogy csinálni kell, mert legutóbb is amikor intenzíven kentük, kb. 2 hétig, utána hetekig "tiszta" maradt az ágynemű is. És mivel padlófűtésünk van, és ha azonnal nem takarítok össze, mindenfele száll a bőröcskéje. Ja, és elmondtam neki, hogy itt vagy Te, aki most a mi hatásunkra próbálod a krémeket, és szépen javulsz, példát kell mutatnunk, hogy mi is kitartóan krémezünk. Csak tudod Borcsi, párom is már 12 éve psoris, és néha elfogy a lendület az erő. De itt majd én leszek a hajcsár, és valahogy kitámasztom a szemeimet este, elzavarom időben fürdeni, hogy be tudjam kenni őt.
Arról nem beszélve, hogy amikor kente magát, és tényleg javult, már csak 1-2 hét kellett volna hogy teljesen elmúljon, de mivel abbahagytuk idő előtt, most megint kezd pikkelyesedni, és megint kezd neki viszketni.
De muszáj neki segítenem. Erőt kell nekem is vennem magamon. Itt a jó idő mindjárt, és muszáj rövid gatyeszt is felvennie. Egyébként amikor először kezdtük a krémet, 3 vagy 4 évvel ezelőtt, akkor került le nyáron a hosszú nadrág, és mehettünk strandra!!! Úgyhogy csak kitartás Borcsi!! Nyáron vehetsz fürdőruhát, és mehetsz pancsolni a csemetéiddel! :)

Most látom, hogy Maglódi vagy. Mi őrbottyániak.
Egyszer találkozhatunk is valamikor, ha gondolod. :)

Most búcsúzom, Pici lányom alszik, a vasalni való pedig hegyekben áll.
Írj, puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
 
 


Szia kislány :)

febr.20-óta kenem magam,nem kellett volna már eltünnie?
Azt vettem észre,hogyvan 3 kis folt más-más helyen,ami nem akar halványodni:(Ugyan olyan,mint az elején,veletek vilt ilyen??

Én 11 éve vagyok psoris,18 voltam mikor kijött az első pötty a könyökömre :?
Nekem is volt,hogy nem volt kedvem,hangulatom kenegetni magam,lefeküdtem majd holnap,de a lelkiismeretem nem hagyott nyugodni.Azon járt az agyam,hogy ha ennyi sok pénzért megvettem,akkor igen is tisztességesen kenem magam,esélyt adva a "gyógyulásra".

Párodnak kitartást,és igenis mutasson nekem követendő példát :wink: :wink: :wink:

Én nem tudom őrbottyány merre van :oops:
Vendég
 


Szia kislány:)

Képzeld kezd vissza pikkelyesedni mindenem,pedig Isten lássa lelkemet,rendesen kenem napi 2X!!!
Mit csináljak????
Vendég
 


Úgy látszik nem mindenkinek jön be a Dr Michaels termék!
Pedig már a 2. felénél tartunk és semmi :cry: :cry: :cry: :cry:

vettem ma lenmagolajat,azt mondják éhgyomorra 1 ek-al kell bevenni és az is jó a sömire.Kíváncsi leszek :shock: :roll:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: