Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Nálunk a legjobban bevállt krém a neogranormon de a sudokerm is jó lehet nem irtam le jól nem is ez a lényeg csak az , hogy használjon amikor megtornásztatod pelenkázás vagy fürcsi után mindig kendd le és nem hegesedik vissza tuti.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!

sajnos későn találtam rátok, így tegnap a sebész doki felrántotta Kicsim fütyijét. (A fehér váladék begyulladt neki, ami kamillázásra elmúlt, de a doki azt mondta, jobb most megcsinálni. hittem neki.:cry: ) Aztóa üvölt, ha pisilnie kell, bár egy lavór langyos vízben hajlandó és nem is fáj úgy.
Viszont a fütyihez nem enged nyúlni, ha felhúzom és víz éri üvölt. Tiszta vörös a terület, én is ordítanék. Mit tegyek most, hogy elkerüljük az újra letapadást? Hogyan mossam, tisztítsam neki, amíg ennyire érzékeny a bőr?
Segítsetek!

Előre is köszi.

Woodi + Kép
KépKép
 
 


Ma kicsit már jobb a helyzet.
Simán pisil bilibe (talán erre jó volt ez, mert hétfő óta szobatsizta pisilés terén - kop, kop, kop), már nem csíp.
A felhúzás még mindig tiltakozást vált ki, de most már legalább tudom krémezni Neogranormonnal.

Woodi + Kép
KépKép
 
 

 
 

Szia Woodi!

Hát én sajna tanácsot nem igen tudok adni, eddig nem mertem még a Ricsi tökijéhez nyúlni. Már volt aki azt mondta huzogassam óvatosan volt aki azt hogy isten ments egy éves korit ne. Nem tudtam eldönteni hogy mivel teszek jót így most várok. Lehet hogy rosszul döntök lehet hogy nem. Közben letisztázódott a helyzet fütyi ügyben, nem letapadva van hanem kisebb fitymaszűkülete van a manómnak. A pisit nem zavarja....

Nektek gondolom letapadás volt nem szükület, ugye?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Szia Momi :-)

Nekünk letapadás volt, de miből gondolod, hogy nálatok szűkület lenne? Állítólag a kisebb mérvűt még kinőhetik a babák.

Több fórumot, orvos válaszolt elolvastam ez ügyben és a mai álláspont az, hogy ha nincs baj (gyulladás, vagy bármi), akkor csak addig szabad felhúzni, amíg lehet (nem erőltetni, csak szép lazán) és megmosni. A kisfiúk merevedései is azért vannak, hogy oldják a letapadást.
2 éves kortól lehet azt csinálni, hogy kicsit tovább hagyni a gyereket pancsolni, hogy jól ázzon fel a bőre a kukinál is, majd még a vízben felhúzni. Most is csak addig, amíg engedi, de most már azért feszülhet a bőr. De tilos tovább húzni, mert berepedéseket okozhat, ami hegesen gyógyulhat. így szép lassan, fokozatosan egyre feljebb lehet húzni.

Daninál az volt a gond, hogy fehéres váladék (faggyú) gyűlt a bőr alatt és nem tudott távozni, míg egynap begyulladt. Akkor 4 napig kamillával mosogattam (napi 3-4 alkalommal), amitől a gyulladás megszűnt és egy kis lyuk keletkezett, ahol a faggyú egy része kijött. Ekkor mondta azt a doki, hogy akkor most felhúzza.
Tény, hogy sok volt még alatta, de esetleg kijött volna az is, ahogy korábban. Nem tudom.
Viszont a napi 3-4 húzkodástól, mosogatástól feljebb jött a bőr. Nem sokat, de 12 mm-t. Ha tovább csináltam volna, akkor előbb-utóbb tán teljesen megoldottam volna a letapadást. De most már kár ezen agyalnom, megtörtént és kész. most már csak arra kell vigyáznom, hogy ne tapadjon vissza.

Woodi + Kép
KépKép
 
 


Szia Woodi!

Én is abban reménykedem hogy kinövi, a házidokint is azt mondta hogy van rá esély :roll: :lol:

Megnézte a gyerekdoki és mikor beteg volt a Ricsi voltunk vele az ügyeletes korházban és ott direkt megmutattattam magamnak, tényleg nem lehet hátrahúzni neki, óvatosan próbálta a doki delehetett látni hogy elkezd feszülni. Viszont tényleg nem zavarja, olyan sugárban pisil hogy csak na :lol:

Viszont tök furi a tökije a Ricsinek, olyan orrmány szerű, eléggé lóg rajta a bőr (nekem furi még nem nagyon láttam kisfiúk tökijét ilyet meg aztán egyáltalán, de már olvastam iitt is hasonlót :lol: ) ja, na szóval azt akartam írni hogy hát elég sokat kéne merevednie hogy húzódjon is vissza abból :roll: Vagy rosszul gondolom :roll: Na mindegy, remélem megoldja a természet magától nem szeretném szenvedni látni :?

Szép picúrod van :wink: És ha már túl vagytok ezen a felrántáson tényleg ne agyalj hogy mi lett volna jobb, remélhetőleg hamar túlteszi magát Dani ezen és emlékezni sem fog rá :wink: Neked meg kitartás a húzogatáshoz, nem próbálja ő maga húzogatni -vagymég azért fáj az neki- ?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Momi :-) az "ormányszerűség" alatt mit értesz? Túl sok bőr van neki elől? Amúgy meg merevedik nekik elég sokat. Azt nem tudom mikortól, de Danikámnak már jó ideje észlelem. Reggel ébredéskor pl. Nálatok még nincs így, nem láttad? Ha igen, akkor olyankor is lóg a bőr?

Magának még nem húzogatja, még eléggé él benne az egész, de nekem már engedi kisebb-nagyobb sírások között. Tegnap rátértünk a vízben felhúzásra, nem is volt akkora cirkusz. Előbb-utóbb beleszokik ebbe is, aztán meg csinálni fogja magának.

Woodi + Kép
KépKép
 
 


Szia Woodi!

De, van hogy mikor lebontom a pelust a Ricsiről, főleg alvás után akkor néha jó nagy de akkor is lóg a bőr. Pont ezért nem értem hogy hogy fog az ott magától kitágulni hisz van még ott annyi bőr hogy ihajj. De mikor mutattákhogy mi a helyzet, szépen hátra húzták egy darabig és csak a végefelé szükült mikor már lehetett látni a makkot.

Szóval fogalmam sincs hogy ez normális e, hogy ennyi bőr van. De nem mondták a dokik akik eddig látták hogy nem normális :roll: még sosem láttam kisfiúk kukiját ez teljesen új, az egész családban csak egy kisebb fiú van amúgy mindenki lány. A fiú meg már ovis így ő nem hiszem hogy jó alanya lenne a vizsgálódásaimnak. Na meg nem nézhetem meg másét hogy lássam ez normális e. Mit gondolnának :shock:

Örülök hogy azért legalább már nálatok alakul a helyzet :wink: Dani hamar rájön hogy ez nem nagy ördöngősség, és tényleg napi rutin lesz neki :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Hello ,Momi mi is ijen hejzetbe voltunk a nagyobbik fiammal az orvos azt mondta hogy ezt ugy nevezik (elefant ormany) es 2,6 evesen megmutottek azt a darab bort ami lelogott eltavolitottak es most nagyon jol van mar majdnem 6 eves :P

leonard es krisztian ket kis rosz csont
 


Szia Móni! :lol:

Jajj ne ilyeszgess :roll: Miért kell ezt eltávolítani? És nem fájt a fiadnak utána? Gondolom igen, de most megilyedtem egy kicsit :roll:
Leírnád hogy smint mentek a dolgok akkor?

Azért jó hogy azóta minden rendben, ez biztat is :wink:
Szép nagy fiad van, a kicsi milyen idős?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Momi :D ,nem kell megijedni az orvos nekunk ugy magyarazta hogy attol a a felesleg bortol nem lehetett felhuzni a bort es nagyon szoros volt ezert kellet muteni az elso mutet nagyon jol sikerult de egy het utan letapadt es nem meg tudott pisilni ezert szukseg volt egy masodik mutetre is nem volt valami kellemes dolog ketszer a gyerekemet mutetre kuldeni de szerencsere minden jol ment es masik nap haza is engedtek a korhazbol. A kisebbik fiam szeptember 13 -kan lesz keteves,a tied mennyi idos ?

leonard es krisztian ket kis rosz csont
 


Igazság szerint mikor Daninak is megnő a kukija, neki is van még bőr a végén, tehát nem látszik ki semmi. Viszont mikor kicsike, nekem akkor sem tűnik "soknak" a bőr.
De szerintem ne izgulj még ezen, majd térj vissza rá 2 éves kora körül.

Woodi + Kép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Igazatok van, fölösleges ezen izgulnom 8) De azért tartok egy kicsit, de hát sokan túlélték ha sor kerülne bármi orvosi beavatkozásra a jövőben majd ez lebeg a szemem előtt :roll:

Monika!

Ricsike nem soká 7 hónapos lesz :lol:

Woodi!

Danival már minden ok e téren? Bizti ügyi :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Momi :-) Még mindig fél, hogy fájni fog, de pl. tegnap már együtt húztuk fel és nem fájt.
Ricsike mekkora most? Miket csinál?
Én emlékszem, hogy ilyentájt nagyon meg voltam már rémülve, mert Dani nem akart hasra fordulni. (Hasról hátra aztán még jó sokáig nem.) Már az orvost kergettem kétségbe az állandó aggódásommal. Még gyógytornászhoz is elvittem, hogy van-e valami baja, de azt mondta nincs. Aztán rá 1 hétre megfordult. :-) (Persze akkor jött más aggódni való és mindig is lesz, de hát az anyagság ilyen.)[/i]

Woodi + Kép
KépKép
 
 


Szia Woodi!

Hát igen, én is aggódom mindig valamin :roll: :oops:

Mit csinál a Ricsi: forgolódik hasra és vissza, kinyomja magát négykézlábra de még nem mászik csak himbálodzik előre-hátra, egyedül ül de felülni még nem tud teljesen vizszintesből de már majdnem, ülésből előre bármit megmászik. A héten bújt ki az első két fogacskánk és várjuk a 3.at. A 6.hós mérésen volt 9300 gramm és 69 cm! :lol:

A hasról hátra az nekünk is sokáig tartott, másfél hónapig erőlködött mire rájött hogy kell :lol:

Dani gondolom azóta úgy szalad hogy utol sem éred :lol: Ügyes fickó és bátor, lassan már tényleg egyedül huzogatja majd magának és remélhetőleg el is felejti hamar az előzményeket :wink: És ő mekkora?

Megkérdezhetem hogy honnan írsz? Én százhalombatta.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Sziasztok!

Nahát senki sem járt erre :cry:

Hát voltunk a 7 hós mérésen és megnézte a doki a fütyit, és azt mondta hogy mindenképpen huzogassuk neki, mert szűk :? és lát váladékot is. Megpróbáltam este a fürdésnél, nem igazán ment :evil: fogalmam sincs hogy mi lesz, szombattól itthon lesz párom, majd ő próbalja neki huzogatni meg beavatni engem a rejtelmekbe.

Woodi!

Naponta többször is huzogattad Daninak? Peluscserénél? És utána kented? Jajj, most megint elkezdtem idegeskedni ezen, pont mikor megnyugodtam :evil: Próbálgatom csinálni de annyira nem megy :evil:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Szia Momi!

Bocs, de nem mindig járok erre mióta úgy néz ki rendbejött a dolog. Bár lehet, hogy elviszem azért egy másik dokihoz ellenőrzésre, mert ha teljesen felhúzom, akkor azt mondja fáj. Ha magának húzza, akkor nem fáj, de lehet, hogy nem is húzza fel teljesen. Igazából nem tudom, hogy mennyire kellene felhúzni, hogy kell megmosni, úgy általában mit kell vele csinálni. A gyerekorvost már rég láttuk (szerencsére), de inkább elviszem urológushoz. Majd.
Amúgy este fürdésnél ugyan én figyelmeztetem, de már magától húzza fel. Néha még éjszaka is pisilés után mondja, hogy felhúzom és meg is teszi. :)

Neked meg azt javaslom, hogy ne a gyerekorvossal nézesd meg, hanem keress a közeletekben egy urológust, akihez elviszed. Nézze meg ő és ondjon ő véleményt. A mai orvosi hozzáállás szerint 2 éves koráig nem szabad erőltetni a húzkodást, hanem csak felhúzni, ameddig lehet és megmosni. Én csak este fürdésnél csináltam ezt. Aztán mikor begyulladt, akkor naponta többször is lemostam kamillával. Talán próbáld meg ezt. Kenni akkor semmivel sem kentem, csak felrántás után Neogranormonnal, de azzal is csak 3-4 napig.
Párod mit mond? A rejtelmek engem is érdekelnek.

Ja én Budapestről írok.

Hogy Dani mekkora? 2 évesen mértem meg a magasságát, akkor volt 85 cm (az átlagnál pár cm-el alacsonyabb). A súlya olyan 11-12 kiló körüli. Nem duci, de nem is pálcika. Mostanában jobban megy az evés, de sokat is mozog. Már nem izgat a súlya, látom, hogy mennyit eszik és ez elég. Azt viszont meg tudom mondani, hogy 4 hósan mennyi volt. 7950 gramm és 69 cm. Akkor még kicsit ducika volt. :lol: Most látom, hogy Ricsi már 6 hósan több volt súlyra. Dani 1 évesen volt 9 kiló pont.

Woodi + Kép
KépKép
 
 


Szia Woodi!

Totál igazad van, és meg is erősítetted ezen szándékomat: urológushoz fogunk menni. Már csak egy jót kell találni. Visszább olvastam egy Heim Pálost, talán megnézzük miújság vele. Ti kihez fogtok menni?

Hát most egy kicsit kiakadtam, 7 hós oltáson volt a Ricsi 10300 gramm :shock: Majdnem mint a Dani :shock: Mondjuk baromi nagy is, nem mérték a hosszát :evil: de hosszú baba, meg mondják hogy nem kövér. Azért ilyenkor ledöbbenek.

Egy másik topikban pont erről beszéltünk, hogy felrántották a kisfiúnak is és már 4 éves de vissza-vissza tapad neki. Vigyázni kell vele, jól huzogassátok :roll: Amúgy apa sem tudott semmi okosat hozzáfűzni, mert neki sem ment a hátrahúzás. Esküszöm szerintem szűkült a pár hónapihoz képest :shock:

Örülök hogy visszanéztél ide, bár már letettem arról hogy valaki is fog erre járni. 8)

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Látom sehol senki, azért leírom a fejleményeket :roll:

Tegnap voltunk a dokinknál és szóbahoztam az urológust. Mondta hogy még ráérünk vele, ha pisilésnél nincs gáz. Megbeszéltük hogy amíg lehet, óvatosan fürdéskor hátrahúzom és neugranormonnal bekenem ha véletlen repedne se legyen gáz. Bízik a dokink is abban hogy oldódni fog ez a szűkület még, a természet csodákra képes, a spontán merevedés hátha segít. Na, igazán tetszett ez a hozzáállása a dokinak, én is így gondoltam volna valahogy. :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

A www.pszichologia.mlap.hu oldalon lehetőség van tanácsadás kérésére. A levelekre szakképzett pszichológus válaszol. Ajánlom olyan személyek részére, akiknek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de személyesen felkeresni egy szakembert valamilyen okból mégsem szeretne.

A www.pszichologia.multiply.com oldalon letölthető kincseket találtok. Klasszikus zenék "babafülre" átdolgozva, melyek mellett a (leendő) szülők is ellazulhatnak, kellemesen tölthetik az időt 14. Baby Einstein zenealbum, Babazene 1-4 és még sok más. Majd lesz gyerekzene magyarul és angolul is.

Letölthetők készésgfejelsztők, játékok, kifestők is - a feltöltés folyamatos.

Már van néhány rajzfilm (Thomas, a gőzmozdony angolul, magyarul), és lesz oktatóprogram is!

Felnőttek részére néhány könyv - ez is bővülni fog.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


Sziasztok!
:D

En is elolvastam ezer es ezer oldalt amikor 2 evesek lettunk es a futyi meg sehol se volt! Szepen pisilt de hat o maganak nem akarta huzogatni kozolte hogy az ove es senki nem nyulhat hozza. A furdest szepen csinalta be se gyulladt es szep sima volt a futyi igy azert annyira nem izgultunk. Dokibacsink is egyarany ember .Azt mondta a naszejszakaig rendbejon es ha nem gyulladt hat nemcsinalunk semmit es a sok barbart a folrantassal meg le kellene utni/ Azt mondta ha barmire kerul a sok csak erzestelenitessel. De adig meg par ev van es anyuka huzogassa minden nap. 'Ert hozza nem" ovatosan. Elalszik mano es feloraval utana azt se tudja mit csinalnak vele es mehet a huzogatas. Igy is tettem. Ma 3 eves 2 honapos es tegnap ejjel a szokasos huzogatas kozben fel oldala felszakadt. Meg se mozdul ,aludt tovabb. ma kicsit erzekeny volt, belelogattuk kamillas koromviragos teaba este pedig rendszerint furodtunk.ES nagy orom volt hogy a futyi feje kikukucskal. Es majd holnap megint kezdjuk a huzogatst elorol. Sok szerencset mindenkinek! Nem kell tulizgulni ha nem gyulladt nem hegess stb. akkor hagyni kell mert a termeszet valamiert odanovesztette azt a kis bort es meg is oldja ha valami nem jon kozbe. 8)
 
 


:P Sziasztok!
Hozzaszolast nem lattunk de beszamolunk mi is tortent februar ota. mert szerintem eleg sokan el latogatnak ide ha nem is irnak. Mi azota se voltunk muteten es semmi fele barbar felrantason a termeszet a maga utemeben halad. Mindennapi huzogatas(tornaztatas ) eredmenye hogy a ma mar a kis futyi feje kikukucskal es csak kicsit vagyunk lemaradva de mi mar nem izgulunk mert tudjuk hogy ennek igy kell lennie. Barmikor kicsit felszakad a bor koromvirag kenocsot rakunk ra. SEmmi szenvedes!!! Ritkan egy napra erzekeny de mossuk minden nap es szinte eszre sem veszi. Semmi stressz, mutet ,korhaz stb. Dokibacsinak millio puszi!
 
 


Sziasztok!

Hoztam én is friss infókat :wink:

Sajnos a fitymaszűkülete a Ricsinek nem oldódott, javult de csak icipicit. Tegnap előtt sajnos be is gyulladt neki, így azonnal elküldtek minket a János kórház gyereksebészeti ambulanciájára, ott betadinnal átmosták neki és jövőhéten kiderül hogy megműtik e vagy valami más lesz e. szegénynek most csípi a pisi :(
Most itt tartunk, majd megírom a fejleményeket, hátha hasonló cipőben jár valaki :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Kedves momi, én elmondom, hogy hogyan jártunk a kisunokámmal fitymaszűkület ügyben, aztán azt teszel amit akarsz.

Nos, az én kisunokám is fitymaszűkületes volt, a gyerekorvos mindig nézte, de határeset volt, mondta, hogy hogy huzogassa a lányom, de nem sokat segített. Viszont pisilni mindig tudott normálisan, így nem is foglalkoztatta különösebben a dolog, egészen addig, amíg kb 2 éves korában egyik pillanatról a másikra be nem gyulladt. Keservesen sírt a gyerek, és a fütyije a lányom leírása alapján úgy nézett ki, mint amikor a Kishercegben a kígyó lenyelt egy elefántot. Azonnal be a Jánosba. Ott a sebész jól lebarmolta a lányomat (egyébként úgy látom a Jánosban ez a módi: amint bemegy valaki, először lebarmolják az anyát, aztán jöhet a többi, bővebben most nem részletezem), Betadinos kezelést írtak elő, azzal, hogy - ez pénteken volt - jövő héten csütörtökön műtét.


Hát nagyon el voltunk keseredve, gondolhatod. De közben (a Betadintól szépen javult a kuki állapota mellesleg) a lányom egyik barátnője azt javasolta, hogy mielőtt beviszi a műtétre, nézesse meg a kerületi (XI.) gyereksebészeten a kisfiút, mert a kerületi gyereksebésznő (dr Kis Margit) ritka humánus nő, és az ő kisfiát is szépen rendbehozta. Így is történt, kedden bevitte a kerületi gyereksebészetre, és a doktornő megnyugtatta, hogy nem kell semmiféle műtét, felírt Ftorocort kenőcsöt, hogy minden nap egyszer hátrahúzás után kenje be vele a fütyit egészen addig, amíg a kenőcs el nem fogy. És ne törődjön azzal ami a leírásban van, ugyanis igaz, hogy cortozont tartalmaz, de ennyire kicsi adagolásban a szervezet meg sem érzi, viszont ebben a kenécsben van valami mellékanyag, ami éppen erre jó. És ez történt, és mire a kenőcs elfogyott már el is felejtettük az egészet, most 4 éves és ha egy "fát lepisil", akkor egy méter magasra is felmegy a sugár... :-)

Üdv: eszterlánc


:roll: :? Szegenykeim, Ha gyulladt a kenocson kivul megprobalhatjatok a kamilla tea es koromviragtea kevereket. Rendbe fog jonni. A termeszetes anyagoknak nincs mellekhatasa . Nalunk tegnap is felszakadt egy picit a futyi bore. Ma reggel nem vettunk fel kisgatyat mert erzekeny volt(belelogattuk teaba es koromviragkremmel bekentuk) de del korul mar semmi gond nem volt. Este szepen megmostuk annak rendje es modja szerint. Sok kitartas kell hozza, de szerintem ne hamarkodjatok el a mutetet! Torna minden nap es ha nem gyullad be adj egy lehetoseget kb 2.5 eves koraig.
Jobbulast!!!!!
 
 


Sziasztok!

Eszterlánc!

Köszi hogy leírtad a történeteteket :P

Sajnos a Ricsinek a házidokink által diagnosztizált enyhe fitymaszűkülete nem enyhe, egyáltalán nem lehet neki hátrahúzni még annyira sem hogy a makk hegyét lásd. Hiába huzogattuk neki egy éven keresztűl minden este fürcsi után, szinte semmit sem változott. Na de mindegy ez van, úgy gondolom soha az életben ennél nagyobb baja ne legyen :roll: Sokáig úgy voltam vele, ha kell akkor ne egyből körülmetélést csináljanak hanem fitymaplasztikát. De most inkább úgy gondolom, hogy ha kell műteni akkor legyen az a megoldás, amivel a legbiztosabb a cél, és ne kisérletezzünk egy plasztikával és vagy sikerül vagy nem és akkor jöhet a körülmetélés. Hisz mi baja lesz attól ha nem fedi bőr a makkot? Semmi, számtalan ismerősömről kiderült hogy bizony őket is megműtötték amikor kicsit voltak és ma egyáltalán nem bánják. A lányok sem :lol:

Természetes hogy nem fogjuk azonnal a kés alá fektetni a Ricsit, ha holnap mégis úgy döntene a dokinő hogy műtét legyen. VAgyis nem tudom :roll: Már egy sebész azt mondta hogy nem kertel, ezt csak műtéttel lehet helyrehozni, akkor meg ha más is ezt mondja minek is húzzuk... soha nem lesz megfelelő alkalom arra hogy műtétre vigyem a picifiam :roll: :roll:

Szerencsénkre kifogtunk egy nagyon rendes idősebb dokinőt, aki nagyon kedves volt és egy rossz szava sem volt, ráadásul élből úgy indított hogy ha lemegy a gyulladás akkor megnézzük hogy milyen lehetőségek vannak, nem feltétlen kell műteni!!! Szuper hozzáállás :D A jános kórházi körülményeket leszámítva, ami elég drasztikusnak tűnt, egyenlőre jó tapasztalatunk van :roll: Viszont a körülmények annyira lesújtottak, hogy inkább máshol csináltatnánk meg a műtétet ha sor kerülne rá. Egyenlőre a Madarászt néztem ki, ott nőttem fel a környéken, ismerem a kórházat, nagyon jó véleménnyel vagyok róla, de majd meglátjuk ennyire nem akarok előre szaladni... :roll:


Starbar!

Mi is kamillába lógatjuk :wink: Vagyis inkább kamillás ülőfürdőt csináltam naponta többször is a Ricsinek és szépen helyre is jött, ma már nem csípte egyáltalán és nem is piros :D
Nektek is jobbulást, remélem nemsokára nem lesznek ilyen "sérülések" és simán menni fog a dolog :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Lehet el vagyok tévedve a fogalmakban, de tudtommal a fitymaplasztika az, amikor egy metszést csinálnak az előbőrben, a körülmetélés meg az, amikor körben lemetszik az előbőrt.

Hát ha kell, akkor kell. MIndensetre a körülmetéléshez valóban inkább a legjobb időpont a zsidók által is meghatározott 8 napos kor, az általam említett sebésznő szerint a kockázat az, hogy ha rosszul hegesedik a körbemetélés vagy bemetszés, , mert az egy életen át fájdalmakat okoz - igaz ez nem gyakori, de kockázat, emiatt is várt vele a lányom.

Ha műteni kell, akkor műteni kell, nekem mindenesetre kissé fura, hogy ennyi orvos látta már a kisfiadat és egyik sem a Ftorocort kenőcsöt akarta adni, komolyan. Az az érzésem, hogy manapság már olyan nagy divat lett az állandó "természetes" kezelés, annyira félnek a kismamák az antibiotikumoktól meg egyebektől, hogy ennek is a gyerekek isszák meg a levét.

Remélem a kisfiadnál minden rendben lesz, és hamarosan elfelejthetitek ezt az egészet. Drukkolok.

Üdv: eszterlánc


Szia Eszterlánc!

Jól tudod, a plasztikával bemetszéseket csinálnak így meghagyható az előbőr, azaz a fityma.

A gyerekdokin és a helyi sebészen kívül nem látta más, úgyhogy azért olyan sok doki nem látta...

Én nem csodálkozom azon, hogy eddig nem kaptunk semmit sem a fitymaszűkületre, hisz nem is foglalkoztunk vele, mi is ráérősnek gondoltuk, a gyerekdoki is, a sebészeten is csak most a begyullladás miatt voltunk... Mindenesetre az általad javasolt krémet már fel is írtam és rá fogok kérdezni! Hüle én sem vagyok :wink: Naná hogy minden lehetséges dolognak utánanézek és rá is kérdezek, én is azt szeretném ha megúsznánk mindenféle nyírbálás nélkül :P De ha műteni kell akkor sajnos műteni kell, hiába fél az ember a kockázatoktól. És sajnos minden műtétnek megvan a maga kockázata. :cry:







Az az érzésem, hogy manapság már olyan nagy divat lett az állandó "természetes" kezelés, annyira félnek a kismamák az antibiotikumoktól meg egyebektől, hogy ennek is a gyerekek isszák meg a levét.

Egyetértünk!!!! Viszont ennek is két oldala van... Sajnos vannak pl. dokik, akik minden sz.rra antibiotikumot adnak, azért ez sem megoldás. Na, nehéz ügy ez. :roll:


Visszatérve az eredeti témához, ma legfőképpen azért megyünk vissza a dokihoz, hogy ő is rábólintson, a gyulladás megszűnt. És meghallgassuk mit tervez a jövőre nézve...azért be vagyok tojva rendesen, nem is aludtam... :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Sziasztok!

Nincs most időm visszaolvasni mindent, meg egyébként is úgy látom, mindenki fiatalabb nálunk.
A fiam hat és fél, és most kaptunk beutalót a Bethesdába, letapadás miatt. Tehát "hátra fogják rántani", ami "csak egy pillanat műve", de én máris rosszul vagyok . Soha nem volt begyulladva, minden este húzogattuk, semmi, és nem várhatunk vele tovább.
Valaki valami tapasztalat, doki, akit ajánl, valami... :cry:
 
 


Sziasztok! Talan megerne kiprobalni a kremes kezelest egy honapra?.......... Ha tul vagytok minden ilyenen akkor nincs mit tenni! Egyebkent csinaltathatjatok erzestelenitessel de ami a legjobb altatasban! Nincs stressz ! Ami nagyon fontos mert ilyen korban mar serulhetnek (pszichesen) Es kesobb problemai lehetnek! Sok szerencset!!!
 
 


evaanya ez a "csak hátraránjuk, egy pillanat" annyit jelent a fiad szempontjából, hogy egy "pillanatig - légyen ez mondva annak aki átélte" a fiad a poklok poklát fogja átélni. És ha sikerül, akkor is még jópár napig szenvedni fog a pisiléssel, szóval legyen otthon kamillatea bőven, és készülj fel rá, hogy pisilni csakis testmeleg vízben fog tudni, szóval úgy pisiljen, hogy legyen otthon mindig készenlétben egy vödör melegvíz amibe belerakhatja a megviselt kukit.

Üdv: eszterlánc


Sziasztok!

Mi megvagyunk, kukac alakul :P

Múlthét csütörtökön visszamentünk, akkor a dokinő már annyira hátra tudta húzni mint mi itthon fürcsi után. Hála istennek, így látott esélyt arra, hogy megússzuk műtét nélkül...
Mindenesetre elég brutál volt így is amit csinált, elérzéstelenítette és egy tompa ollószerű kütyüvel szépen belenyult a nyílásba és jól megnyújtotta és vissza tudta húzni!! Viszont körbe teljesen le volt szinte tapadva, azt felfejtette majd Ftorocort-tal bekente! :D Tilos volt piszkálnunk, szintén ment a kamillás fürcsi tovább...Szegény gyerek nagyon szenvedett, fájt neki a pisilés 2 napig utána már csak a görcs miatt nem mert, mert ugye félt pisilni :( Hétfőn visszavittük, doki megint hátrahúzta, letapadva nem volt csak egy picit de azt szépen visszahúzta. Megint bekenték neki Ftorocort-tal és kaptunk is egy tubussal, hogy kenjük itthon mert ahol szűk volt a bőr ott sajnos a húzással berepedt. De a krémmel mára teljesen elmúlt a berepedés és rugalmas is maradt a bőr. Jövőhét hétfőn megint megyünk vissza, újból megnézik mert most csak a repedésig szabad hátrahúznunk nehogy a szűkület miatt ne tudjuk itthon visszahúzni a bőrt a makkra...
Hát most itt tartunk, remélem ha lassan is de biztosan haladunk a cél felé és tényleg megússzuk műtét nélkül :P


Eszterlánc!

Mondanom sem kellett a Ftorocortot, egyből azért nyúlt az asszisztense a dokinak :D Örülök ,hogy megírtad, köszönöm! Ahogy láttam mivel kenik, kicsit megnyugodtam, talán tényleg megússzuk... :P


Evaanya!

Bár a Ricsi "csak" másfél éves, mi rengeteget beszéltünk arról, hogy mi fog történni, miért megyünk, mi a cél, és elmeséltük neki hogy apának is megcsinálták, neki is fájt de hamar meggyúgyul stb. Reggel, délbe, este, nagyon sokat beszéltünk erről és még most is beszélünk folyamatosan. Apa veszekedett is velem, hogy miért stresszelem a gyereket ilyennel, ma már ő is sokszor elmodja hogy beteg a kukac, azért megyünk a dokinénihez, hogy meggyógyúljon, azért kell sokszor bekenni meg húzogatni... Most már a Ricsi hozza a krémet hogy kenjük pelusozásnál és engedi hogy húzogassuk, tudja hogy a kamillás vízben gyúgyul a kukac, pisi előtt szólt hogy menjünk fürcsizni amíg fájt a pisi... Ha ezt egy másfél éves megértette, feldolgozta, akkor szerintem nektek is menni fog :wink: Azt azért nem mondom, hogy nem rémül meg ha meglátja a kórházat vagy a dokit, de ahogy eljövünk onnan, szépen feloldódik.

Amikor az első hátrahúzásnál még szinte teljesen le volt tapadva, akkor egy tompa végű valamivel fejtette le a doki. Bár lidokainnal érzéstelenítette, visított a Ricsi, a fájdalomtól vagy csak a félelemtől nem tudom, bár inkább csak félt úgy tűnt :roll: Ahogy elengedte a doki abbahagyta a sírást és amíg hazaértünk, kb másfél óra addig hatott a lidokain és nem is volt gond. Utána nagyon kegyetlen volt nézni ahogy sír, toporzékol, futkos a lakásban a fájdalomtól, de két nap és már nem fájt neki csak félt pisilni. Tudom, mert amikor pisilt kérdeztem hogy fáj e és bólogatott hogy nem. A kamillás víz csodákra képes, szinte egész nap abban fürdött, abba pisilt. Nekünk a langyos víz vált be, a meleg nem tetszett neki, gondolom abban jobban fájt neki :roll:

A második hátrahúzásnál már csak egy picit volt letapadva, azt óvatosan húzta a dokinő és szépen lefejtődött magától. Nekünk ezzel nem volt gondunk, aznap minden pisinél odajött hozzám a Ricsi hogy fogjam meg és úgy pisilt, vagy kamillás vízbe akart pisilni.
Egy hete volt az első hátrahúzás de mára egyáltalán nem fél pisilni és nem is fáj neki! Remélem a szűkület is szépen oldódni fog és akkor már mi is hátra tudjuk majd neki húzni hogy ne tapadjon vissza :)

Próbálj meg te is felkészülni rá és a fiadat is felkészíteni arra ami fog történni, és a legfontosabb hogy utána ne engedj a huszonegyből, mindig húzzátok hátra rendesen! Különben visszatapadhat és kezdődik minden előről. Ezt értesd meg a fiaddal is ha tiltakozik ellene. Nagyon nehéz napok jönnek de el fognak telni és túl lesztek rajta, ha sokat beszéltek róla utána is nem lesz a fiadban egy görcs ezzel kapcsolatban. Szépen ő is fel fogja dolgozni, főleg ha már pár nap után nem fog fájni és ügyesen hátra is tudja húzni :wink:

Ja és mi miután kijöttünk a kórházból kapott a Ricsi mindig valami apróságot, jutalomként, hogy ő egy ügyes, okos, nagyfiú volt! Nagyon büszke azokra a dolgora és magára is ha szóba hozzuk :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Nagyon örülök, hogy a kisfiad túl van a nehezén, ne félj, nem fog ujra letapadni, a Ftorocort szépen fellazítja. Mire elfogy a tubus krém, már el is felejtitek ezt az egészet.

Haj, haj a kisfiúknak is megvan a maguk baja...:)

Üdv: eszterlánc


Sziasztok!

A mai zárójelentésen ez áll:

A fityma hátrahúzható!!!! :D

Ez a krém csodátt tett, szinte épp hogy szűk még és sehol egy repedés nyom. Gyönyörűen hátra lehet húzni, még egy kicsit szoros, de szorgalmasan kenjük :D Megint le volt egy pici helyen tapadva, szépen rendbe tette a dokinéni, és többet nem is kell mennünk! :D Remélem így lesz!

Minden hasonló cipőben járó babának-anyukána hasonló jókat kívánunk!!! :wink: :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Köszönöm mindenkinek a segítséget! Nem rohantunk a Bethesdába, mert a barátnőm gyerekét kezelte egy felnőttsebész doki, nagyon kíméletesen. Megpróbálunk hozzá eljutni.
Viszem mind a három fiamat, essünk túl rajta. Már bánom, hogy hallgattam a dokinéninkre és csak húzogattuk-húzogattuk, hogy majd csak jobb lesz... Pedig egyébként nagyon jó dokinéni, de lehet, hogy itt mégis kellett volna már lépni.

Éva
 
 


Sziasztok! mi kis futyink jo uton halad. mar csak nagyon kicsi van hatra a teljes sikerig. Meg par milimeter es elerjuk a celt(remelem)! A huzogatason azt kell erteni hogy kicsit meg kell fesziteni a bort a futyiken es a bornek nincs mas valasztasa mint nyulni, persze ha nincs hegesedes.(ovatosan ) Amikor elvekonyodik akkor szepen elvalik a ket bor egymastol. A kremes kezeles is nagyon jo lehet. Eleg faradsagosak ezek a munkak de megerni! Az elejen mi is eleg turelmetlenek voltunk ,de most mar mi tanitjuk a tobbieket az elalvas utani akciora . Sok szerencset mindenkinek!
 
 


Sziasztok!

Starbar, gratula, ügyesek vagytok! :wink: :D

Evaanya, ha erre jársz és van kedved, megírhatnád hogy alakultak a dolgaitok! :wink:

Nálunk egyenlőre változatlan. Simán hátra lehet húzni fürcsi után, de még mindig feszes a bőr, mintha egy gyűrű lenne felhúzva oda...Szorgalmasan kenjük a ftorocorttal nyár óta, remélem tényleg rendbe hozza teljesen mire elfogy a tubus krém...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Sziasztok !
Regen jart erre valaki! Hogy vagytok?
Momi Petike megerkezett mar?
Mi elmondhatjuk hogy 90 % BAN gyugyultak vagyunk. Kisfutyi kint mar csak kicsi hianyzik a teljes sikerhez de az mar tenyleg raer. Ami egy hettel ezelott tortent attol pedig megijedtem. A fityma mar csak kicsit szuk altalaban de semmi kezelest nem igenyel, vizsgaltuk nyugodt es izgalmi allapotban is(teljesen felhuzhato picit feszul). Valami csunya virust elkaptam nem birtam felkelni 2-3 napig szinte es a furdetes es egyebek mind az ovira es apukara harultak. Lenyeg hogy 4-5 napig senki nem foglalkozott igazan a futyivel , megmostak de nem tornaztattak kelloen es mire en meglattam a fityma bore megint szuk lett . Hat nem kell mondanom rosszul lettem es par nap kellemetlenseg utan ujra a regi es konnyen felhuzhato. :oops: Mostmar tudja o is milyen fontos a fityma borenek huzogatasa es mondja mindig. O eddig nemigazan szerette huzogatni vagy jatszani vele. :)
Mindenkinek gyogyulast es irjatok!
 
 


Sziasztok!

Jártam erre sokat, de nem írtam.
Most, hogy lezárult a dolog én is megosztom, nálunk mi volt.
Iván él éves lehetett, mikor dokinéni mondta ugyan, hogy van egy kis szűkület, de semmit nem kell vele csinálni, megoldódhat...Hát nem oldódott. Utólag hülyének érzem magam, amiért ezt elhittem...Merthogy fitymatúltengés is volt, de azt ő nem látta/nem mondta...
A kétéves kontroll után kezdtem el húzogatni, akkor sem mondott amúgy a doki semmit, csak azt, hogy van egy kis szűkület :evil: Aztán majd' két hónap után visszavittem, hogy hzom én, de utálja is, meg nincs semmi változás. Egyáltalán nem lehet hátrahúzni. Ekkor küldött a sebészetre. Ott a doki (aki állítólag Budapest legjobb gyereksebésze, ami a kést illeti lehet...) úgy hátrahúzta, amikor vizsgálta, hogy szegénykém 2 napig nem engedte, hogy felé nyúljak :evil: Oké, hogy úgyis műteni kell, de minek kellett előtte még kínozni?
Műtét előtt (teljes körülmetélés) mi is mondtuk, hogy neki is csupaszkukaca lesz, mint apucinak, megyünk a kórházba, ott alszik egy nagyot és a dokibácsi meggyógyítja a kukacot. Bár neki semmi gondot nem okozott, ezért nyilván nem értette, hogy erre meg miszükség...Mostmár tudom, hogy a fájdalomról is kellett volna beszélni, de a valóságban azt hiszem ez nagyon megnehezítette volna azt a 6 órát, ami ébredés és műtét között volt. Persze valószínüleg megérte volna. VAgy nem is tudom. Nem rám haragudott, de tény, nem minig hiszi el, hogy nem fogja bántani a doki. Mással kapcsolatban hisz nekem. Ezt is rendbe lehet ám hozni, csak idő kérdése!!!
Szóval műtét előtt, nyugtatókúp ellenére a csilláron lógott. Épp nyusziugráltunk a folyosón, mikor jött a műtősfiú :lol: Amíg lehettet elkísértem, simán elment, pedig nem ez a típus.
Aztán visszahozták és a horror itt kezdődött! Szörnyű volt az egész! Tartottam magam, próbáltam nyugtatni, semmi esély...Azonnal fel akart állni, amit tilos (!), kitépte a branült, azt sem tudtam hirtelen honnan ömlik a vér és közben üvöltött, hogy nagyon fáj (most először használt fokozatot) és próbálta letépni az alsónacit :cry: Rettenetes volt :cry: :cry: :cry: Mivel reggel 5-kor kelt már fáradt is lehetett meg egyáltalán. Szegény mire elaludt volna ébreszteni kellett, hogy inni kell. Muszáj volt. Alig ivott, de vissza nem tudott aludni. SZinte csak zokogott, nem akart inni és patakokban folyt róla az izzadtság. Jól meg is fázott :? Semmi sem volt jó, még szopizni sem akart, pedig azt reméltem, hogy így legalább megnyugszik és folyadék ot is kap. Szóval du. 1/2 1-től este 1/2 5-ig összesen 3dl folyadékot tudtunk beletölteni. Annyira dacos volt, hogy ha sikerült is a szájába tuszkolni az itatót vagy poharat, kiköpte, ami befolyt :? ÉS mindehhez csak sírt és sírt és izzadt. Doki kerek perec megmondta, hogy amíg nincs pisi, addig nem enged haza :twisted: Utáltam érte. Tudtam, hogy otthon menni fog és az ivás is vagyis a szopi. Ivánt annyira kiborította a kórház, hogy ha már megláttt valami fehér-zöld ruhás embert közeledni ordított. elég volt, hogy a kórterem előtt elmenjen az illető. Már mi is nagyon kivoltunk. Tudtam, hogy biztosan kell neki pisilni, de előtte le kell fejteni a kötést és az nem lehet egy leányálom. Ezt újabb üvöltés követte. Aztán 5 után lelépett a doki. Végre :twisted: Semmi okosat nem tudott mondani. Mikor panaszkodtam, hogy nem akar inni, akkor csak annyit mondott, hogy ha reggelig, akkor reggelig, de pisi előtt nem enged haza :twisted: :twisted: :twisted: Saját felelősségre hazavihetem, de azzal csak bajt csinálhatok. Szóval 1/2 6-kor megérett bennem, hogy senki nem érdekel én hazaviszem, mert az én gyerekem és tudom mire van szüksége és az nem a kórház nyomasztó légköre, hanem az otthoni nyugalom! Nővérke rendes volt. Mondta menjünk nyugodtan, nem minden doki ragaszkodik a pisiléshez.
Végre itthon. Villámgyors vetkőzés és irány az ágy. Bő 3/4 órát szopizott, megnyugodott és persze pisilt is :wink:
De horror folyt.köv. :( A kötözések. Minden pisi után a kontrollig...Úgy 4 napig ketten szorítottuk le. Én ráültem, férjem/anyu a kezét szorította le. Rémes volt. Ő közben üvöltött, és vizesre izzadta a haját, ruháját. Ezt gyorsan megelégeltem. Szegény már előre rettegve kiabált, hogy "Anyu nem bánt!"
Miután láttam, hogy szépen gyógyul, a harmadik nap felé, már csak napi 3x cseréltünk kötést. Pisi után leszedtük, de újat nem tettünk fel! Gyönyörűen gyógyult. Már csak azért is, mert jobban szellőzött :wink: Aztán 2 nap múlva már csak reggel és este kötöztük. Aztán az egyhetes fordulón végleg felhagytunk vele. Kontroll és varratszedés a 10. napon volt. Azt mondta nem fáj, de azért sírdogált. Doki tanácsa: továbbra is tetrán+lidocain következő kontroll az egyhónapos fordulón. Hát én nem kentem semmivel.
Először is az éjjel-nappal szobatiszta gyerekem (igaz, csak 2,5 hónapja, de pikk-pakk egyszerre ment minden tök magától éjjel és nappal is) csak pelusban volt hajlandó létezni újra.Végre két hét után le tudtuk róla varázsolni. Nem is szólt, ha bepisilt-bekakilt. Kakilni műtét után 3 napig nem, pusztán a félelem miatt, jött a paraffin olaj, ami megoldotta. Nem mert elaludni napokig. Szörnyen félt. Az arca felé sem lehetett közelíteni az első napokban az altatás emléke miatt és novemberben volt a műtét, de még mostanában is vannak rémálmai emiatt. Az orvosoktól és műtősöktől retteg. Az orvosi rendelők látványától is sírva fakad.
Voltunk megint kontrollon. Igaz 2 hetet késtünk, mert először annyian voltak, mikor odamentünk. Szép volt neki és működött. Gondoltam ráér. Nem tévedtem :wink: Doki tanácsa: Ftorocort a következő kontrollig, ami másfél hónap múlva. Tessék???? Minek a szteroid? És egyáltalán a Tetrán is minek kellett szerinte olyan sokáig? Totál feleslegesen gyógyszerezné a gyerekemet, mellesleg nem akrámikkel, hanem nagyon is erős gyógyszerekkel!Még hányszor akarja felzaklatni a gyerek lelkét feleslegesen? Varratszedés oké, de utána??? Akkor látta hogy sikerült, nem? Szóval a Ftorocort szerinte azért kell, hogy a heg kifehéredjen :shock: Mi van? Vékony bőr, érzékeny terület. Ki fog az fehéredni magától is, igaz nem 1 hónap alatt. Mikor látta a nemtetszésemet, akkor azt mondta, kenhetem körömvirággal is :shock: Szóval akkor minek a szteroid, haa teljesen natur körömvirág is elég?! Hát azért, hogy nehogy túlhegesedjen. Mondom, de teljesen szép, semmi nem utal erre vagy ő úgy látja? Nem látja úgy, de előfordulhat. Oké, ez benne van a pakliban, d eha az ember figyeli, akkor időben észreveszi és ráér akkor kezelni. Ebben az esetben sem vagyok meggyőződve róla. hogy csak a szteroidos krémek hatnának :?
Mindezen felbuzdúlva gyerekorvost is váltottunk. Egy homeopátiával is foglalkozó dokinénit. Ő azt mondta, semmit-de semmit nem kell vele csinálni! Szép, a heg magától is gyógyul idővel. Kenhetem körömvirággal, az segít, de látja, hogy a gyerek milyen zaklatott, felesleges naponta 2x, de egyáltalán , kínozni. Mire a lányoknak mutogatja teljesen helyrejön :wink: :lol: Azt mondta a dokinéni, hogy nem szükséges kontrollra visszajárnunk a kh-ba. Mikor viszem valami miatt, majd ő megnézi és persze én is néha kukkantsak oda, hogy mi a helyzet.
Mint kiderült akit ez a doki műtött még 2 múlva is behív kontrollra, azaz műtétet követő két éven belül többször és még utána is. Csak tudnám, hogy feleslegesen minek kell gyötörni a gyerekek lelkét!!!! Engem mindenki azzal vígasztalt, hogy el fogja felejteni. Így hogy????
Örülök, hogy hallgattam a megérzéseimre és nem bólogattam a "fehérköpenyes isteneknek"!
Azért írtam le mindezt, hogy az, akinek azt mondják, hogy "meglátod gyorsan túl lesz rajta!" az se érezze, hogy ő az egyetlen. Persze előtte én is érdeklődtem. Kevés volt a negatív reakció, bezzeg utána :? Sokan mondták, hogy náluk is kemény volt...
Sok függ attól is, hogy mennyi idős a gyerek. Iskolapéldája volt a kórtermünk. A 6 hónapos, a 15 hónapos és Iván, a 27 hónapos. Már bent látszott, hogy minél fiatalabb, annál jobban tűri. A kicsi már hazamenetel előtt vigyorgott is 8)
Vannak doki, akik azt vallják, hogy a fertőzésveszély miatt megvárják, hogy szobatiszta legyen. Azt hiszem én pont ebbe buktam bele! Hiba volt. Mostmár én is azt mondom, hogy ha gond van és úgy fest, hogy nem javul, akkor minél előbb!! Oké, sokkal sűrűbben kell pelustcserélni. Na és? De mennyi kíntól mented meg a gyerekedet!!!! És egy 6 hós pl. tuti, hogy nem fog rá emlékezni. Legalábbis tudatosan nem, max. a tudatalattiban marad meg nála...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Hrenata!
Végig sírtam az egész történeteket :cry: :oops: Őszintén sajnálom, hogy ilyet meg kellett élnetek!
A fitymatúltengés mit jelent?

Sajnos nekünk még mindig szűk, de csak egy pici helyen. Ha hátrahúzom, azon a 1-2 mm-es részen gyűrűként feszül és elszorítja sajnos a fütyijét. Abbahagytuk a ftorocortot, most inkább körömvirágkrémmel kenem neki. Az legalább természetes, a ftorocort úgy néz ki jobban már nem tud segíteni és már a bőre nem bírta, szörnyő lett szegénynek, annyira érzékeny lett hogy a pisi azonnal kicsípi, nagyon csúnya. Az általad leírtak alapján ha gond nem lesz, tuti hogy még várni fogunk mindenféle beavatkozással. Sajnos a kicsinek meg víz van a herezacskójában. Állítólag fél, egy éves korra el kell múlnia különben műteni kell. Hát majd meglátjuk.

Jól látom, várjátok a tesót? Gratulálok! Tudjátok már hoy kisfiú vagy kislány lakik e a pociban?


Starbar!
Örülök, hogy legalább nálatok minden rendben! :D
Petike megérkezett, igazi nagylegény lett. 3830 grammal 51 cm-rel született a 37. héten. Sajnos neki is van egy kis gond a fütyijével, neki víz van a herezacskójában. Majd meglátjuk mi lesz vele, érdekes, néha tele van vízzel, néha meg üres és csak a golyók vannak benne. Nem értek ehhez, ez már végképp meghaladja a tudásom... Állítólag majd fél egy évesen kell vele foglalkozni... Utálom ezeket a fiús problémákat, annyira sajnálom őket :(

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Sziasztok!
Kérdésem Pesten tudtok olyan dokit aki nem egyből a mütétett javasolja?
Előre is köszönőm A válaszokat.

Kép
 


Szia Moncsi!

Nálunk már nagyok a fiuk,az egyiknél a sérv mütétnél hozták rendbe.

Érdemes több orvosnak megmutatni. Én ugy gondolom, hogy mit javasolnak az attól függ milyen az állapota, javulhat-é idövel, mütét nélkül.

Mi más probléma révén sokat járunk sebészetre a II: gyermekklinikára, a Tüzoltóba. Két sebész van. Nekünk jók a tapasztalataink. Nálunk bonyolult a helyzet, s évek óta odajárunk. Ha van kérdésed irjál akár privit is!

További szép napot, és probléma mentes idöszakot: Anna
 
 


encsi00!
Köszönöm a gyors válaszod.
Nekünk eléghosszú a bor és a makkról nem jön le a bor habár a pisiléssel nincs gond és nem is volt begyulladva.Valami olyanról hallottam hogy van valami kanál félé és azzal kőrbe nyúlnak és kiugrik a makk nem kell vágni .Ha nem gond elkérhetném a számukat nevükkel egyetemben?
A fiúk már jól vannak?
Ma igen csak szép nap van este 5-ig sütött a napocska.
Köszönöm kívánságod és viszont nektek is.Móni

Kép
 


Kedves Móni!

A fiuk jól vannak, a kisebbik 21 lesz a következö hétvégén, a nagyobbik pedig március 23-án lesz 23. Minden rendben müködik.

Tüzoltó telefonszáma 06 1 2151 380, Jenövári zoltán az egyik sebész, Ö kedden rendel ambulánsan, a másik Tóvári istván, Az Ö ambuláns rendelése csütörtökön van. Érdemes tájékozódni, hogy adott napon van-é rendelés, mert van amikor továbbképzésen, vagy máshol vannak. Mi dokink a Jenövári Zoltán, s ahogy irtam Mi rendszeresen járunk hozzá nyelöcsö probléma miatt.

A leirt módszerröl Én nem tudok, s mostanában a beszélgetéseknél sem hallottam róla. Sok minden változhatott azóta. De a legjobb, ha valamelyik sebész megnézi, s megmondja mi a teendö. Kérdezd meg telefonon, hogy Nektek kell-é beutaló, mert Nekünk nem kell, mi lényegében bármikor mehetünk, de akkor elöre egyeztetek a Dokival. Ha van kérdésed irhatsz privit is, hátha fontos, Én meg nem járok erre.

Kellemes hetet, s szép tavaszi idöt kivánok: Anna
 
 


Sziasztok!

Nagyobbik fiamnak jövő hónapban fogják a szűkületét megcsinálni, a Madarász utcai kórházat ajánlották.
Volt ott már valaki? Valami tapasztalat?

Előre is köszi!

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!

Mi a Tüzoltó utcai Gyermekklinikát, és annak sebészetét ismerjük lassan 9 éve. Nekünk jók a tapasztalataink. Elérhetösége 06 1 2151 380.

Tüzoltóban ambuláns sebészeti rendelés kedden, és csütörtökön van. Lehet idöpontot is kérni. Lehet, hogy kell körzeti orvos beutaló.

Madarász utcai kórházat, nem ismerjük, régen a fülészetre jártunk a fiukkal. Közelében lakunk. Van aki dicséri, van aki nem. De ez más kórházzal is lehet hasonló. El kell menni, és megnézni.

Mindenkinek további szép napot kivánok: Anna
 
 


Anna,
köszönöm!
Esetleg a Tűzoltó utcából dr. Győri Sándort nem ismered?

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!

Milyen területen vana Györi Sándor? Talán onkológia? Ott ismerek a legkevesebb embert. Elég sok osztályon voltunk a kislányommal a lassan 9 év alatt.

Üdv: Anna
 
 


Sziasztok!Nekünk is ilyen problémánk van a kisfiúnkkal ő 3 éves!Volt egy orvosi vizsgálatunk 1,5 éve akkor hátra húzták minden gond nélkül de nekem ez már most nem megy!Meg próbáltam nem régen de nem sikerült!Azóta folyamatosan próbálom de semmi!Mit tehetnék?Egyszer sikerült akkor most mért nem?Orvost még kihagynám belőle mert nekem azt mondták 3 éves korig hozzá se kell nyúlnom!Azóta nyomaszt a dolog!Segítsetek!Előre is köszi!

Németi Nikolett
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron