Új privát üzeneted érkezett!

Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni akiknek a babái viszonylag késõn csinált mindent. (forgás, felülés,mászás,elindulás)Az én kislányom nyolc és fél hónapos de még nem nagyon igyekszik. Max fordul és megül ha felültetem (amit nem akarok sûrûn) Jól érzi magát és nem értem miért nem akar többet.
Ha van tapasztalatotok-e téren nagyon megköszönném a hozzászólásokat!!!
Köszönöm szépen
Lani
 
 


Dévény Alapítvány
1-3555392
Névtelen
 


Köszi szépen névtelen, voltunk már a Gézengúz Alapítványnál és hála istennek semmi gond nincs vele. Javasolták az uszit és a babamasszázst amit itthon csinálok neki több kevesebb sikerrel. :o)
 
 

 
 

Szia Lani!

Azt hiszem, közel egy cipõben járuk. Az én kisfiam tíz hónapos múlt, azon kívül, hogy forg jobbra- balra, önállóan ül ha felültetem, mást nem tud. Nem tud még mászni sem. Négykézlábra áll, hintázik elõre- hátra, de nem mászik. Nem hajlandó felállni sem, pedig állítólag már nem ártana neki.
A védõnénink és a doktornénink különösebben nem kommentálta a dolgot. Az igaz, hogy kisfiam közel 12 kg. ami elég nagy súly az õ korában, ugyhogy én ennek tudom be a késõi mozgásfejlõdését. Erõltetni nem akarok semmit, de néha kicsit elkeserít, amikor hallom más anyukáktól, hogy az õ babájuk enyi idõsen már miket produkált.
Remélem hamarosan meglep bennünket valami új dologgal.

Én is szívesen olvasnám más anyukák véleményét a dologgal kapcsolatban.

Üdv:
Lívia
Lyvya
 


Sziasztok!
Nekem 3 gyerekem van, mindhárom nagyon különbözõen fejlõdött. Különösen a legkisebb volt "késõn érõ típus". Felállt ugyan "idõben", de járni nem volt hajlandó egészen 16 hónapos koráig. A doktornõnek folyton pánikoltam, hogy még érettségizni is négykézláb fogunk menni. Õ mindig nyugtatott, hogy nem kell hasonlítgatni, ez egy másik gyerek, máshogy fejõdik, mint a többi (az elsõ 9 hónaposan járt, ehhez képest jogos volt a pánikom). Ja, és már régen tudott mászni, de hasra fordulni nem. A dokinéni is azt mondta, hogy ilyet még nem látott, de nyugi, semmi baj a gyerekkel. És tényleg nem is lett, már 2 éves, mindent ugyanúgy csinál, mint bármelyik másik hasonló korú.
Úgyhogy csak nyugalom!!!!! Kép
Emese
Emese
 


Kedves lányok!

Nekem a legjobb két barátnõm fiai közül az egyikük az, aki hasonló módon "lusta". Egyidõsek a két fiú, mindkettõ nyolc hónapos. Az egyik barátnõm kisfia még nem fordul át se hátról-hasra se hasról-hátra. A tárgyakért is csak 6 hónapos kora után kezdett nyúlni, fogni. Ha ölbe állítjuk rogyadozik, behajlítva tartja a lábát. Vidám, kiegyensúlyozott, mosolygós! Éppen egy súlyban van a két gyerek, 9 kilósak. A másik fiú 2 hónaposan már kirúgta magát állásba, feszes lábakkal, ha az ölbe állították. 3 hónapos kora óta nyúl mindenért, 5 hónaposan átfordult, gurult, 6 hónapos kora óta négykézláb mászik, feláll, egyedül ül, 7 hónapos kora óta leguggol-feláll, kézen fogva lépeget, zenére rugózi a popójával, tapsol! (Nagyon büszkék is ám rá!:-))
Mikor együtt van a két gyerek, nagyon furcsa nekem látni azt a "nagy" fiút, hogy csak fekszik a hátán, és nézelõdik. Nem kell félteni a keskeny kanapén sem, hogy leesik esetleg. Közben a másik feláll, a sütõajtóba csimpaszkodik, felhúzza a lábát és csüng rajta, nyitogatja a konyhaszekrényeket és vizsgálódik, vágtat a labda után négykézláb, tologatja a kompot, járkál vele, stb.... szóval óriásinak tûnik a különbség. Védõnõhöz is együtt szoktak menni és Õ is és mindenki azt mondja, nincs semmi baj a másikkal, más a természete, csinálni fog õ is mindent csak késõbb! Az anyukája sem aggódik, egyszerûen tudja, hogy nincs baja a gyereknek, és nem is sürgeti, hogy csináljon már valamit, kivárja!
A két anya is teljesen más tipus! A "lusta" kisfiújé békés, türelmes, szelid, megfontolt. Az izgõmozgó kisfiújé pedig szeles, enertgikus, türelmetlen, izgága! A védõnõ szerint ennek is van jelentõsége. Nagyon széles határok között mozoghat amit "normális"-nak nevezhetünk! Szerintem nem kell aggódni, legyen mindenki türelemmel, futhattok még eleget a lurkók után!

Puszi: Ici
Ici
 


Az ej ráérünk duma elég standard a gyerekdokiknál, viszont ha nem jön be, azzal én szívok, nem õk. Dévénynél azt tudják megnézni, nem valami enyhe hipotón dolog miatt lassabb a mozgásfejlõdés. Ezek egy része spontán gyógyul (ilyenkor lesz igazuk a gyerekdokiknak) egy részük viszont nem (pech, de a mamának). A Dévény csak egyéves korig kezd el foglalkozni, mert hogy utána már nagy javulás nem várható.

Én a tizenegy hónapos lányommal vagyok érdekelt.
Nyolchónaposan voltam elõször náluk, akkor már négykézláb hintázott elõre hátra, de forogni nem akart. Az elsõ kezelés után elkezdett forogni, felül magától, ágyba, szekrénybe kapaszkodva feláll, szóval kezdek megnyugodni.
A Gézengúzt nem ismerem, de annyit konyítok a témához, nem mindig küldik át a konkurenciához a gyereket, tisztelet a kivételnek.

A vizsgálat a Dévénynél ingyenes, csak beutaló kell, egy telefon hétköznap kilenctõl benn vannak. Nagyon kedvesek, és nem nevetik ki a mamát, hogy aggódik. Inkább az a jellemzõ, pont a gyerekdokik miatt késõn kerülnek hozzájuk a babák. Rábeszélni viszont nem akarlak.

Elõzõ névtelen
Névtelen
 


Az elõzõben félreérthetõ lehetett, nem a Gézengúz nem küldi át, hanem általában az alapítvûnyok, tisztelet a kivételnek. Mindegyik a saját módszerére esküszik, és sokszor a szülõnek, mint laikusnak kell eldönteni, kire hallgat, mivel próbálkozik, kinek hisz.
Névtelen
 


Még egy, a Dévény nem torna, hanem olyan mintha maszíroznák. Pl a gyerek nyakát birizgálják, és az kúszik, mászik (ami épp soron következik), stb. Õk úgy mondják, képessé teszik a mozgásra. Szóval ez nem kifejezetten gyógytorna. De azt hiszem, ennyi elég a népszerûsítésbõl.
És úgy tudom, ha egy gyerek nyolchónaposan nem forog, akkor azt automatikusan kezelésbe veszik.
Névtelen
 


Köszönöm a hozászólásokat eddig is. Szóval igen látom nem vagyok egyedül ezzel a problámával, ami nem is tudom, hogy probléma-e, mert ugye több orvos is megerõsítette hogy nincs vele különösebb gond. Az én kislányom is elég nagysúlyú 10,5 kiló, biztos ez is nehezíti. Emesétõl és Líviától szeretném megkérdezni, hogy úgy mászott, hogy te fordítottad hasra? És Lívia úgy áll négykézlábra is, hogy te fordítod elõtte hasra????
 
 


Szia Lani!

Off. De jó néha hallani rólatok! És annak örülök hogy nincs baj, csak kicsit lustálkodik az a lányzó! Majd esetleg már hamarosan eljutok a chat-re is.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Lani!

Szerencsére nem kellett hasra fordítanom, az már ment magától is.
A védõnéni tanácsolta, hogy rakjam le a szõnyegre, talán akkor elmászik a bútorokig és megpróbál felállni. Ekkor csinálta azt elõször, hogy négykézlábra állt és úgy rugózott. De mászni nem mászik, csak gurog ide- oda és persze a felállással sem próbálkozik. Ezen a téren nagyon lustának találom.

Szia: Lívia
Lyvya
 


Lani!
Nem fordítottam hasra, hanem általában úgy aludt, utána meg fogta magát és elmászott. De ülésbõl (sõt, késõbb állásból is) remekül tudott mászópózra váltani. Csak hátról nem ment... Kép
Emese
Emese
 


Na legyen már valami nevem, mondjuk Borka.

Nálunk is a lányom ilyen, hogy nem nagyon akar forogni még most sem, tud, de csak akkor, ha nagyon muszáj. Nála annyit mondtak, nagyon laza a csipõje(?), és ezért kimegy a lába alóla, ezért nem kezdett el forogni sem rendesen. A védõnõ nálunk is a súlydumával jött. A vizsgálat annyi volt, szétnyomták a lábát spárgába (nem volt gond, sõt). Biztos néztek mást is, csak nekem nem tünt fel. Én azt vallom, hogy nem attól lesz az ember rákos, ha elmegy egy rákszûrésre, viszont ha az, számít, hogy mikor fedezik fel. Azt hiszem én keverem Lanit meg Liviát, meg a nyolchónapot és a tizet. Neurológus is megnézte a Gézengúznál, van náluk, nem? Nálunk neurológus (az alapítványé) mondta, hogy ami a lányomnak van, az elég gyakori (balett alkat), és próbált nyugtatni, hogy nincs baj, pár hónap, és elfelejthetjük.

Én ezt a mozgásdolgot azért propagálom, mert van ott kisfiú, aki azért került oda , mert tizenegyhónaposan még csak kúszott, vagy másik aki héthónaposan nem forgott. Szóval észnél kell lenni, de ez mindenkinek a saját döntése. Én bizonyos okok miatt vittem. De egy hónapig csináltam, hogy majd holnap hívom fel õket, ma biztos megfordul, utána még egy hónapig, amikorra idõpontot kaptunk, holnap lemondom, mert ma biztos megfordul. És mindenkit kérdezgettem a környezetemben, mikor fordult meg, ugye nem gond, hogy õ még nem, és mindenki jött valami történettel, hogy á persze, ez is meg az is.
Én mindenesetre örülök annak, hogy elvittem hozzûjuk, ki tudja, ha a védõnõre meg az orvosra hallgatok, hol tartanánk.
Na eldugulok, meg nyafog is már a kisasszony, mert állásból leülni még nem tud (ez a mûsor mostanában). Meg nem hálás dolog a pánikkeltés. Csak legyetek észnél, ennyi, és persze ne legyen semmi komolyabb bajuk a bébiknek.

Borka
Névtelen
 


Létezik egy könyv, 365 elsõ nap, nem tudom pontosan a címét. Ez veszi végig, mit kell egy babának az elsõ életévben tudni. Ebben az szerepel, 35. hét a vízválasztõ a forgásra, és a 48. hét a mászásra.
A 35. hét az olyan nyolc hónap körül van, a 48. hét meg kb 11 hónap.
Andi
 


Kedves Borka!
Igen én teljesen egyetértek veled, hogy jobb félni mint megijedni. Én is akkor nyugodtam meg mikor azt mondták, hogy egészséges. Annyi, hogy gyenge egy kicsit a hasizma mert nem volt hason sose bírta. Szerintem ez miatt is van a csúszása.
Végeredményben mostám örülök, hogy feldobtam ezt a témát mert látom nagyon sok ilyen baba van és nem vagyok egyedül. Ne menjetek el és kiváncsi vagyok a további fejleményekre is, hogy hogy haladnak a babácskák.
Örülök, hogy tudok errõl beszélni valakivel. (Ami talán nem is probléma csak kicsit túl aggódjuk a dolgokat)
Sziasztok!
 
 


Borka!
És mégvalami: És hogy folytatódott a fejlõdése? Mennyit változott azóta mióta oda jártok? Békásra jártok?
 
 


Szia Nikoletta!

Dévényhez járunk, nem a Gézengúzhoz, azt mondták, inkább hozzájuk vigyem, hogy a Gézengúz inkább késõbb jó, de ahány szakember, annyi vélemény. Ismerek olyat aki odajár, onnan rémlik, hogy van neurológus.

Amikor elõször voltunk, akkor már annyira forgott, hogy csak a lábát nem fordította át. És kutyázott. Az elsõ kezelés után nem sokkal megfordult, és vagy három hétre rá kezdett kúszni. Pedig csak heti egyszer jártunk. Nem volt kilenc hónapos, erre emlékszem. Tiz hónapos kora után kezdett el felhúzódzkodni elõször térdre, majd fel is állt, és kb másfél hete ül fel magától. Hasalni ülésbõl még mindig spárgában csinálja. Most tizenegy. Mászni nem nagyon akar, de kúszva mint a kondenzcsík. Ha mászna már, azt mondják, abszolút idõben lenne. Volt még gond a jobb lábával, de úgy néz ki, most már rendben van.

Õk szigorúbban veszik ezt a témát, mint a könyvek, vagy általában az orvosok. Amikor vizsgálták nyolchónaposan, mondták is, ilyenkor már illene forognia, a védõnéni meg csak legyintett, amikor elkértem a beutalót.
Vagy a spiccelés. Itt olvastam a "Rendelõ"ben, hogy a spiccelés az nem baj, a Dévény szerint igen. És ha spiccel a gyerek felálláskor, akkor vissza kell ültetni, mert ez ilyenkor rögzül.
Mint a szoptatásnál és a hozzátáplálásnál, ahányan, annyi féle elmélet.

A Gézengúznál ajánlottak valami tornát? (Vissza kéne néznem, mit írtál).


Borka
Névtelen
 


Borka!

Igen mi is egy héten egyszer jártunk, de még csak kétszer voltunk, mert a héten nem megyünk. Hát ott babamasszázs van meg torna de nem bírja végig sír és így nem nagyon lehet nála semmit elérni. Tehát ez az egész egy kész cirkusz komolyan mondom. Az uszit is õk ajánlották ami viszont nagyon jó. Azt nagyon élvezi. és szerintem az nagyon jó, ha ilyen korán megszereti a vizet.
na szóval a torna/masszázs nem a kedvence, ott ezt alkalmazzák. Tudod mindenhol másra esküsznek. Bár ahogy az elõbb írtad nekem nagyon szimpatikusnak tûnt, hogy csak cirógatják, de mostmár nem negyon akarok vele máshova menni. Meg az az igazság, hogy szerintem be fog õ indulni mostmár. (remélem) Ma megpróbált kúszni de nem sikerült de ez már jó jel hogy próbálkozik nem?
Én tele vagyok reménnyel és annak örülök, hogy egy egészséges gyönyörû kislányom van, késõbb csinálja a dolgokat az tuti dehát attól nem lesz vki kevesebb. Ja és én 17 hónaposan indultam el. Lehet, hogy tõlem örökölt valamit. Hú de össze-visszaságokat írtam. remélem írtok még. Sziasztok
 
 


Lívia!
nem próbáltad meg elvinni valami ilyesmi helyre amirõl beszéltünk? Gézengúz,Dévény
Ezek negyon jó helyek és nagyon sok lusti baba van, és lehet, hogy tök hamar rávezetik a dolgokra.
Nem gondolkoztál még rajta?
 
 


Kedves Borka!

Szerinted ha egy baba 8 hónaposan még nem fordul át, nem kúszik, nem áll négykézlábra, kitámasztva sem tud ülni mert eldõl, a lábával nem rúgja ki magát állásba hanem összecsuklik, nem tartja a felsõtestét ha karban van (olyasmi mint egy rongybaba, mintha elhagyná magát, és csak lógna) szóval 8 hónaposan ezekkel már érdemes orvoshoz fordulni? A baba mosolygós, kiegyensúlyozott, keveset sír ( olyan furcsán sír, még mindig pár napos újszülöttre emlékeztet a sírása, halkan nyekereg). És olyan hurkás a combja, nem olyan izmos, hanem löttyedt a keze, a lába. Lehet, hogy baj van vele?

9 kilós, mindent megeszik, anyatejet kap még. A védõnõk szerint minden remek! Szerintük látszik, hogy figyelget meg minden, úgyhogy nincsen semmi gond, csak türelem!

Te már tapasztaltabbnak tûnsz, mi a véleményed?
Ici
 


Ici

En biztos elvinnem.

Napocska
 


Nikolett, azon gondolkodom, hogy talán ugyanúgy a DGSM - remélem jól írom - módszert alkalmazzák nálatok is. Végigüvölti nálunk is a kezelést, az elején elég drasztikus volt, de idõvel megszokják.
A Dévény oxigénhiányos gyerekek kapcsán lett híres, hogy olyan gyerekeket is felállítanak, akiket a dokik tolószékbe jósolnak. Kétféle hipotónia van,, az egyik amikor feszes, a másik amikor laza. Az én lányom az utóbbi. Nálunk mindenki a családban egyéves korára ment, ezért aggódtam, nálatok tényleg lehet, hogy örökletes.

Ici, én vinném.

Borka
Névtelen
 


Ici: Én is feltétlenül elvinném mert az gyanús, hogy nem tartja meg magát sem ülve sem ha ölbe van. Lehet hogy õ is laza.
Vigyétek el feltétlen szerintem.
 
 


Sziasztok!

Látom a védõnénik és a dokinénik mindenhol egyformák. "Nem kell aggódni kismama, Minden rendben lesz kismama!" Te hazamész és mégis úgy érzed, nincs minden rendben. Ez nálunk is így van.

Dávid jövõ kedden lesz 11 hónapos és nem remekel tulságosan. Sajnos mi vidékiek vagyunk, Zalaiak és nem tudom, hogy a környéken van-e valami hasonló lehetõpség. A védõnõtõl kérdeztem, nem kellene-e legalább masszíroztatni egy kicsit, hátha gyengék az izmai.
Azt felelte, hogy erõs õ, csak egy kicsit lusta.
Én nem akarok erõltetni nála semmit, nehogy rontsak a helyzeten, azzal, hogy lábra állítom, amikor õ egyedül erre még nem képes.

Ha tud valaki vidéki lehetõséget ezügyben, szívesen veszem a segítségét.

Lívia
Lyvya
 


Lívia

nekem az a véleményem, hogy ha nincs is lehetõséged ott ilyesmire, legalább egy neurológusnak mutasd meg azzal semmit nem veszítesz és az mindenhol van.
A gyermekorvosotoknak azt tudnia kell, hogy hol van.
De valószínû, hogy azért nem javasolt ilyesmit mert teljesen egészségesnek látja a babádat, mert azt azért észre lehet venni ha gáz van vele. Lehet, hogy tényleg csak lusta.
De semmikép nem veszítesz vele, ha megmutatot neurológusnak! Én ezt ajánlom. Feltétlen írj, hogy mi volt.
Lani
 
 


Lívia, biztosan van a közeletekben Korai Fejlesztõ.
[url=http://www.dyslexia.civilport.hu/intkorai.htm" TARGET="_top]http://www.dyslexia.civilport.hu/intkorai.htm[/url]

Gézengúz:
[url=http://www.c3.hu/%7Ebabgrade/" TARGET="_top]http://www.c3.hu/%7Ebabgrade/[/url]

Dévény
[url=http://www.hypotonia.org/start/orvos/hypotonia/hypotonia02.htm" TARGET="_top]http://www.hypotonia.org/start/orvos/hypotonia/hypotonia02.htm[/url]

LUSTA BABA NINCS.
Névtelen
 


Sziasztok,
Az én véleményem is az, hogy ha nagyon úgy tûánik, hogy baj van, akkor igenis el kell vinni. De ha aa gyerkõc jól fejlõdik, élénk, kommunikál, csak épp "lusta", akkor felesleges az ilyesfajta fejlesztés.
A fiam is, a lányom is mindent viszonylag késdõn csináltak. A fiam egy éves volt, hogy felállt, a lányom ezt még késõbb tette. (Megfordulás, mászás szintén késõn volt). A fiam 15 hónapos volt, hogy elindult egyedül (kapaszkodva akkor már rég jáért), a lányom lassan másafél éves, de menni az istennek se akar. Kapaszkodva megy, önállóan megáll, néha jár is, de menni azt nem-. inkább négykézlábazik.
Hozzátartozik, hogy nyugodt, szemlélõdõ természet mind a kettõ. Abszolút jól elvoltak fekve, nézték az õket körülvevõ világot, de hogy vhová okdakúsaszanak-másszanak, azt mûár nem. Ja, és nagy súlyú volt mindkettõ (születéskor 4,22 és 3.9).
Szóval nyugi!!
A babáknak jó egészsgéet kíván:
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok,
Az én véleményem is az, hogy ha nagyon úgy tûánik, hogy baj van, akkor igenis el kell vinni. De ha aa gyerkõc jól fejlõdik, élénk, kommunikál, csak épp "lusta", akkor felesleges az ilyesfajta fejlesztés.
A fiam is, a lányom is mindent viszonylag késdõn csináltak. A fiam egy éves volt, hogy felállt, a lányom ezt még késõbb tette. (Megfordulás, mászás szintén késõn volt). A fiam 15 hónapos volt, hogy elindult egyedül (kapaszkodva akkor már rég jáért), a lányom lassan másafél éves, de menni az istennek se akar. Kapaszkodva megy, önállóan megáll, néha jár is, de menni azt nem-. inkább négykézlábazik.
Hozzátartozik, hogy nyugodt, szemlélõdõ természet mind a kettõ. Abszolút jól elvoltak fekve, nézték az õket körülvevõ világot, de hogy vhová okdakúsaszanak-másszanak, azt mûár nem. Ja, és nagy súlyú volt mindkettõ (születéskor 4,22 és 3.9).
Szóval nyugi!!
A babáknak jó egészsgéet kíván:
Zsóka

Zsóka
 
 


Kedves Zsóka!

Én elhiszem amit a neurológus, és egy olyan ember mondott, aki 25 éve hipotón gyerekekkel foglalkozik, hogy a lányom kezelésre szorul. Õk a szakemberek. Vannak babák, akiknél fejlõdési dolog, hogy késõn kezdenek forogni, mászni, menni, vannak, akiknél nem. Úgyis örcsöl a szülõ, nem célszerûbb, ha a nyolchónaposan nem forgó babákat megnézi egy neurológus, aki eldönti, szorul fejlesztésre vagy sem.
A szellemi és mozgásfejlõdés nem függ össze. Meg kéne nézni milyen babákat hordanak oda. Van kétéves abszolút érdeklõdõ, beszélõ gyerek, és éppen állni tud. A lányom is már pápázik, tapsol, ebéd közben dugja az õ kanalát az én számba, figyel, gagyog babatete,stb öthónapos kora óta. Háromhónaposan gyönyörûen ült az ölemben már. Csak az alsó részei lazák valamennyire. Talán nem lett volna baj, ha nem viszem, akkor sem. De ha mégis????

És az anyukák rémtörténeteit hallgatva ennél sokkal húzósabb dolgokat sem ismernek fel a gyerekorvosok, mint egy laza hipotón gyerek.

Borka
Névtelen
 


Lyvya, nézd meg az alábbi linket!

[url=http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=18&cid=3284" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=18&cid=3284[/url]
banan
 


Sziasztok!

Az én 8 hónapos kisfiam is bizonyos dolgokban nagyon lassan fejlõdik. Az orvosnõnk mindig nyugtatgat, hogy a fejlõdés egészét kell nézni, és akkor lehet igazán megállapítani, hogy van-e gond. Ha egy baba még 8 hónaposan semmit sem csinál, az baj. Ha egy-egy képesség,vagy mozgásforma marad el, az nem gond. Az én kisfiam is elég egyedi. Még életében nem fordult hátról-hasra, viszont hasról-hátra tökéletesen forog. Pedig ez a nehezebb. Még nem kúszik-mászik, viszont 6 hónapos kora óta stabilan áll, ha felhúzza magát. Ülni kb. 10 percig bír teljesen önállóan, támasztás nélkül. Tehát állítólag nem az izomzata gyenge, hanem egyszerûen nincs motivációja egy-egy mozgásformához. A kedvenc játékaihoz nincs szüksége mászásra, hasrafordulásra, vagy egyszerûen még nem jutott eszébe, hogy azt is kipróbálja. Szerintetek tényleg így van? Vagy inkább mutassam meg szakembernek?
A teljes képhez hozzátartozik, hogy mindig is szörnyen utálta a hason fekvést, nem is volt hajlandó hason ellenni. Már két hónapos korában aggódva kérdeztem az orvosnõt, hogy hogyan fog így mászni, de persze az volt a válasz, hogy hol van még a mászás? Most meg már itt van, helyesebben nincs. Amúgy nagyon értelmes, ügyes kisfiú, a manipulációs készsége pedig elképesztõen jó. Egy szál hajammal szokott játszani, úgy, hogy átveszi egyik kezébõl a másikba, és tekergeti az ujjai között.

Na de akkor sem kúszik! Mutassam meg orvosnak?
Petra
 


Petra,
Egy megjegyzés: hasról hátra könnyebb fordulni, mint hátról hasra.

Az egyik topikban van egy anyuka, kétsáégbeesve írta hetekig, hogy nagylánya még mindig nem mászik. Hát, úgy tûnik, már nem is fog Kép. Idõközben felállt és elindult ugyanis. Kép

Szóval nyugi!
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Szia Petra!

Már olvashattad az elõzõ üzenetekben, hogy az én kislányom nagyon hasonló szinte mikor olvastam amit írtál tiszta ugyanez, csak õ meg tud fordúlni hasra is, többszõr mutatta de nem akar. Hasról pedig visszafordúl a hátára.
És õ se szeretett hason lenni. ÉS elég érdekes hogy hasra ritkán fordúl de ha hason van pár perc múlva vissza is fordúl a hátára. Ülni tud de nem akarom sûrûn felültetni.
Szerintem teljesen rád van bízva a döntés, hogy elviszed e vagy nem. Ha elviszed esetleg segítenek, hogy elõbb csinálja ha nem akkor is fogja csinálni, csak legfeljebb késõbb. Én elvittem és javasolták a babauszit és a tornát. Az uszi nagyon bejött de a stornát utálja szegény annyira sajnálom mikor ott nyúzzák és nincs hozzá kedve. Sõt már talán kicsit csalódtam is ez miatt. A lényeg, hogy egészséges!
Várom a fejleményeket!
Szia
 
 


Sziasztok!

Nekem már nagyobb gyerekem van, lassan öt éves. Piciként õ is kicsit lassú volt, de még a határokon belül. Nyolchónaposan kezdett forogni, tízhónaposan mászni, majd felüllni, egyévesen kezdte állásba felhúzni magát és tizenhat hónaposan indult el egyedül.
Csúzdára sokáig félt felmenni, nem mászott fel a székre, motorozni is késõbb kezdett, a többi gyerek már szaladt a lépcsõn, õ még mindig kapaszkodott. Õ is egy kicsit laza, gyenge, és az egyensúlyával van gond, sokat esik. Rosszak a finommozgásai, labdával is ügyetlen. Mi most hordjuk ide oda, és elég fárasztó.

Rosszcsont
rcs
 


Nikoletta, ha azt látod csak nyúzás, és látszatja sincs, akkor hagyd a fenébe. De egy két alkalom nem jelent még semmit. Ha azt mondták egészséges, akkor nem is biztos, hogy szüksége van rá.
Mi is voltunk olyan tornán vele, aminek inkább kára volt, mint haszna.
rcs
 


Sziasztok!

Rosszcsont esetérõl egy ismerõs jutott eszembe, ahol a gyerek szintén elég félénk volt a játszótéri dolgokkal, mégsem lett gyanús, csak az óvónéninek. Neki a szemével volt gond, mûtét, meg tizenvalahány dioptriás szemüveg következett neki. Szóval magasban félelem, egyensúlyzavar esetén érdemes a szemét is megnézetni.

Az én nagyfiam sem mászott anno. Pöttöm korában képes volt hasról hátra fordulni, nem tudatosan, csak erõbõl, ezért én is azt mondom, ez a könnyebb. Viszont õ erõs volt, 4 hónaposan ölemben ülésbõl kirúgta magát állásba(aznap, mikor lekerült róla az addig használt terpeszbetétés gumibugyi, a kötött csipõje indokán), és ez annyira megtettszett neki, hogy onnantól követelte. Hamarosan a lépegetés technikájára is rájött, és 6 hónaposan végig kellett vele rohangászni a lakást. Ugyanakkor nem tudott hasra fordulni, persze mászni sem.
Azóta többen riogattak, hogy a kihagyott mászás diszlexia gyanút hordoz.

A gyermek másodikos, kitûnõ tanuló, olvas. Semmi diszlexiára utaló tünete nincs.

Ezt az egészet csak azért, hogy valóban õrült nagyok az eltérések gyerekek között.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Nem tud valaki olyan "rávezetõ gyakorlatot", vagy célzott játékot, amivel a kúszás-mászást lehet serkenteni? Én hiába rakok a kisfiam elé játékokat, bárhogy igyekszem motiválni, nem próbálja elérni a tárgyakat. Ha valami messze van, inkább keres egy közelebbi tárgyat, de nem is töri magát érte. Mit lehetne vele játszani?
Minden este maszírozzuk, teljesen szakszerûen, és elkezdtük uszodába is hordani. Kíváncsi leszek, ez használ-e.

Megfigyeltem a környezetemben lévõ babákat, és szerintem azoknak van lemaradva a mozgásfejlõdése, akiket nem fordítottak hasra, ill. nem fektettek hosszabb ideig hason pici korukban. Egyetértettek? Mi a kisfiunkat a mai trendnek megfelelõen háton vagy oldalt fektettük, és pár hét után amikor rájöttünk hogy hiba volt, már "nem volt mit tenni." Teljességgel megutálta a hasonfekvést, egy hónapba telt, mire annyira hozzászokott, hogy nem ordított, ha hasra fordítottuk. Most is max. 1-2 percet tölt hason, pláne hogy már magától meg tud fordulni. Szerintem ezért nincs akkora izomereje, hogy mindenfélét tudjon csinálni. Jól gondolom? Nektek mi a tapasztalatotok?

Ui: Tisztára elszomorodtam, hogy a hasról hátrafordulás a könnyebb. A kicsim még soha nem fordult hátról hasra...

Petra
Petra
 


Szia Petra

Teljesen egyetértek veled. Szerintem is hozzátartozik a lemaradáshoz, hogy nem szeret hason lenni. Nálunk is így volt. És a mai napig sincs 5 percnél tovább mert visszafordúl
A csalogatás nálunk is így megy, inkább nem jön érte és beletörõdik. Ez van mit lehet tenni.
Hova jártok babaúszásra???
 
 


ja és még azt akartam írni, hogy úgy örülök, hogy nem vagyok ezzel a "problémával" egyedül és olyan jó hallani, hogy nem minden baba fejlõdik a nagykönyvben leírtak szerint. :o))
 
 


Nálunk a távkapcsolóért indult ill. kúszott el elõször, utána azzal gyakoroltunk, hogy minél messzebb tettük tõle. Más nem váltott ki ekkora érdeklõdést. Még a felállás is a távkapcsolóért való küzdés eredménye volt.
Viszont mi meg hasasok vagyunk, lehet ezétz laza a csípõje, mert nem kapálódzott eleget háton?
Borka
Névtelen
 


Sziasztok,
anno a fiamnál a védõnõ azt mondta, tanítsam mászni. Tegyek a hóna alá egy textileplust össezsodorva, hátul kössem meg lazáén, és mint egy karikát, emeljem meg kicsit a gyereker, és húzzam picit elõre, úgy, hogy leérjen a keze-lába. Nem tudom, érthetõ voltam-e. fogalmam sincs, mennyire hatásos, sose próbáltam...

A fiam hason egyenesen utált lenni. A lányom pici korától kezdve imádott, aztán amikor már tudott, akkor magûtól fordult hasra és úgy aludt. A mozgásfejlõdése mindkettõnek lassú...
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Sose mászó fiam anno mindig hason aludt... (akkoriban az volt a divat)
Ami keveset mászott, azt savanyú káposztáért indulta el (lazán közöltem vele, üsse kavics, kap ha odamászik érte. De azt hiszem végül mégse adtam, de megmaradt, hogy kajára indult, kis hakapeszi volt mindig)
Mi olyasmit próbáltunk, hogy mászóhenger. Történetesen valami összecsavart pléd volt az eszköz, azt próbáltuk alá tenni, hogy majd akkor tartja, meg gurul vele. Nem igazán jött be.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Miután tegnap elolvastam ezt a topicot, teljesen bepánikoltam, hogy lehet, valami gond van nálunk, én meg nem vettem észre. A helyzet az, hogy a lányom 7 és fél hónapos, de nem fordul semerre (kivéve, ha ölben van, mert akkor tényleg szabályosan megfordul a kezünkben, hogy többet lássonKép), nem kúszik, nem mászik. Ma felhívtam a Dévény Alapítványt, ahol rögtön közölték, hogy sajnos csak ápr. 5.-re tudnak idöpontot adni. Na ettöl a sajnostól a pánikom teljes lettKép Aztán rájöttem, hogy azt nem is kérdezték meg, hogy milyen lehetösége volt a mozgásra, merthogy ö ugyanis nagyon karban ülös baba volt, csak mostanában lehet letenni, és csak féléves kora óta van kiságya és járókája is. Aztán valahogy úgy tünt az Alapítványnál (kaptam egy telefonszámot, ahol esetleg hamarabb tudnak fogadni), hogy ök mindenképpen "kezelni" akarják, merthogy azt sem kérdezték, hogy például a szülök hogy fejlödtek, vagy ilyesmi...Úgyhogy persze továbbra is aggódom, és ma este fel fogom hívni azt a másik számot is, de ez most kicsit annak ellentétje, amikor azt mondják a védönök, hogy úgyis minden rendben lesz, csak türelem. Szerintem az is ártalmas, ha egy anya feleslegesen pánikol (remélem nálam is ez a helyzet) és feleslegesen horkássza a kicsit kezelésre. Egyébként mennyibe kerül egy ilyen kezelés? Tudja valaki?

Szile
Szile
 


Ápr. 5 teljesen ok-s idõpont, sokan várnak, hogy oda kerüljenek. Nekem több mint egy hónapot kellett várni. És pont ezért kicsit túlzó azt képzelni, csak azért kezelgetnek babákat, mert nincs jobb dolguk.
Elõször megnézik, Dévény Anna személyesen (ingyen), akkor fognak megkérdezni egy csomó dolgot, szülés, stb, és döntik el, kell kezelni vagy sem. Vinni kell orvosi beutalót.
Egy kezelés 2000, de lehet kérni mérséklést, ha a család anyagilag nem áll jól. Heti egy vagy kétszer szokták.
Nálunk kezelés meg a vizsgálat alatt derült ki olyan dolog, hogy feszes a nyaka, kuszásnál húzta a jobb lábát, ezek nem látszanak ám, fõleg ha csak a hátán kalimpál a gyerek. Kicsi korban kicsit félre tartotta a fejét, doki azt mondta, mert féloldalasan volt a hasamban.
Ha ugy látod megtáltosodik a gyerek idõközben, még mindig lemondhatod a vizsgálatot.
Az ott lévõktõl csak dicsérni halottam õket, sõt a neten is, és ez jelent valamit.
Borka
Névtelen
 


Még valamit, egy sima ügyintézõ, aki a mindenféle bajos dolgait intézi az alapítványnak, nem tudja megállapítani telefonon keresztül, oka van-e késésnek vagy sem, ehhez a megfelelõ embernek kell személyesen látni a gyereket. Ölbe van vagy sem (egészséges gyereknél nem számít, mint ahogy a hason vagy háton fekvés sem).

Ha attól félsz, nem elég megbízhatók, vidd el koraiba, de ha baj van onnan is a Dévényhez fognak küldeni.
Pánikolni persze, hogy pánikol az ember, de inkább most, mint késõbb derüljön ki, korábban kellett volna menni.

Borka
Névtelen
 


Sziasztok!

Az én kicsi fiamnál a hason fekvés leredukálódott kb. 10 másodpercre. A napokban már csak ennyit volt hajlandó hason feküdni, rögtön fordul a hátára. Én már le is mondtam a kúszás-mászásról, tuti, hogy így nem fogja megtanulni. Azért remélem a járást idõben megtanulja. Ülni és állni egyre jobban szeret.

Azt szoktam vele játszani, hogy hasra fektetem, és hangos megfogom, megeszem felkiáltással elkezdem puszilgatni a hátát, derekát. Ez persze csikis, és rögtön elkezd mozogni. De nem nagyon bír, mert hangosan nevet közben. Viszont így elvan hason 1 percig kb. Próbáljátok ki, hátha tetszik a piciteknek.

Usziba mi magunk járunk, tehát nem szervezett formában. Van egy kellemes hõmérsékletû meleg medence, és ott játszunk mindenféle pancsolós játékot. (Nyíregyházán lakom, itt csak egy uszoda van.)

Számoljatok be minden apró fejlõdésrõl, nagyon kíváncsi vagyok!

Sziasztok!
Petra
Petra
 


Szia Szile!

Szerintem sem késõ annyira az egy hónap. mi a Gézengúzba járunk (korai fejlesztõ) és ott is csak egy hónapot kellett várni. De ne keseredj el lehet, hogy azok az okok is közrejátszottak, hogy ölben ülõ baba volt.
Nálunk is gond volt ez is. Sõt a mai napig szeret kézben lenni. Én kapkodtam fel állandóan és most iszom a saját hülyeségem levét. Ez van. Szerintem vidd el, és nem veszítesz vele semmit. De ne idegeskedj, mert ha nagyon komoly baja lett volna, akkor már rég észrevette volna a háziorvos. Nálunk sincs semmi komoly, csak az egyik izma kicsit feszesebb ami korrigálható. Járunk babaúszásra, és az nagyon jó tesz, lehet, hogy nektek is ezt fogják javasolni. Úgyhogy mindenképpen írj, hogy mit döntöttél.
 
 


Lehet, kicsit durva voltam du-án. Elnézést. Szóval, persze hogy pánikol az ember, de nem ezek a babák azok, akikbõl tolószékes gyerek lesz, mert egyikünk babája sem annyira rongybaba. Én azt látom, hogy inkább apróbb szépséghibák lehetnek belõle, vagy késõbbi problémák, a rajzot, kézügyességet én is olvastam.

Petra, ha áll, akkor biztos nem laza a gyerek, csak forogni nincs kedve. Nálunk nem állt meg a lábán, meg ülésbõl pár perc után szép lassan hasra spárgázott. De pár napja ülésbõl már szépen négykézlábra megy, nem spárgában hasra. És van egy alacsony ágyunk, úgy harminc centi, felmászik rá, leül hajszálpontosan a szélén, és ott vigyorog.

Úszni mi is járunk, azt szereti.

Ápr. eleje nincs messze, megnézik, pár perc az egész. De ha van gond, most derüljön ki, ne hónapokkal késõbb. És addig még forogni is elkezdhet.

Nikoletta, a Korai fejlesztõben is voltatok, mert nekünk felmerült, hogy oda is vigyem el, fel is hívtam õket, de azt mondták mozgásfejlesztés szempontjából jó helyen van, ha azt érzem, van más probléma is, megnézik. És nem tudom, vigyem, vagy sem.

Borka
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is aggódtam egy picit alegkisebb lányunk mozgása miatt. Nála az volt fura, hogy mindent nagyon hamar csinált, hét hónapos korára már remekül állt, viszont járni egész tizenhárom-tizennégy hónapos koráig csak kapaszkodva tudott. Ez persze bõven a határon belül van, csak az az idõ tûnik hosszúnak, ami a felállástól az elindulásig eltelt.
Most se valami remek az egyensúlyérzéke, elég sokat potyog, viszont a finommozgása nagyon jó, úgyhogy nem szemészeti problémája van. (Most lesz tizenhét hónapos.)
Ami az ölben cipelést illeti, az éppenhogy segít, mert egyensúlyérzéket fejleszt. A többi majomféle is milyen ügyes... Az én gyerekeim mind egyformán ölbebabák voltak, a mozgásfejlõdésük meg ahány, annyiféle.Ver
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron