Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Tök, jó ez a topic és milyen jó, hogy van-megint ezen elmélkedtem.

rjuli, kösz hogy jössz!
Ha önszorgalomból csinálod, humanitáriusságból, öszinte köszönet, ha felkértek a topicos vezérek-akkor is köszönet., mert olyan jókat irsz. És olyan jó, hogy irsz!!!
Most újabb kinom van, mert ugye mindig újat hoz a mozgásfejlődés.
A kisfiam néhány napja ezt csinálja, egyedül is ha mi nem vagyunk ott.
Kép

Jelent ez valamit? Csak játszik? Érdekesebb neki még igy a világ?
A másik, látod a lábfejét? Már egy csomó hete áll, kapaszkodva, oldalazva lépeget is olykor, de annyira, de annyira kifelé ,vállhoz tart mindkét lába! Muért nem javul már? Dévény nyári szünet van, igy kátségek közt vergődöm. Vigyem ortopédushoz? Kell neki randa gyógycipő? (ezzel ijesztgetett egy játszótéri nagyi), és a cipő beforditja?

benianya


Na, teszek még hogy lásd.
Kép
Kép

Előre is nagyon köszönöm, hogy reagálsz. Szió

benianya


benianya, köszi:)
magánszorgalomból írkálok:)

a mostani gyógycipők egyáltalán nem rondák ám. nem azt mondom, h kifejezetten "trendik", de azért nem gáz. nézegesd meg a dr. leo, dr. siesta (ez nem a sima siesta) vagy a salus honlapjait. lehet, h azért van így a lábfeje, mert bizonytalan még a járása, és így egyensúlyoz, lehet, h a csípője laza és már combtőből fordul kifelé-az utolsó képről mintha ez lenne valószínű. nem emléxem, hordott ő terpeszpelust vagy kengyelt?. de nyilván lehet más oka is. talán ildikó írta, h náluk azt javasolták, h adja "kacsalábon" a cipőt, és akkor egy kicsit befelé kényszerül fordulni a lábfej, de ez akkor tűnik logikusnak, ha lokális a befordulás, vagyis csak bokánál van gond. lassan vége a szünetnek, de azt ortopédorvos addig is jó ötletnek tűnik.
( a bukfenc-kezdeményen nem nagyon aggódnék, nem találkoztam még olyan kórképpel, aminek ez lenne a tünete:) )
 
 

 
 

Szia Rjuli!
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Magánszorgalmad előtt pedig le a kalappal. Az ilyen szekemberektől szép a világ.
Nem is tudod mennyit segitesz nekünk! :lol: :lol:
Nem volt gond a csipőjével, nem sirt fel, csak nyöszörgött, Ap.8/8, rásegitettek a légzésére, 3 nap intenziv, majd még 3 koraosztály,enyhe hipotóniável született, ami nem múlt, nem javult - 6 hó Katona módszeres tornával sem, 6,5 hótól, amikor még csak hanyatt feküdt ökölbe szoritott kézzel, forg
ás még a fasorban sem- innentől pedig Dévény.Ma, 1 évesen- 1,5-2 hónapja áll és ha akar vmi mellett lépeget, de ez a kifelé lábtartás születése óta igy van, 3 hósan az ortopéd azt mondta semmi baja, csak kényszertartásban (???!!!)volt a méhben, tegyek a lábára(mert hason alszik) éjjelre lukas kör alakú mosdószivacsot. Tettem, az sem segitett, és a szandit is kacsaláb adom rá. Szeptemberben azért elviszem egy másik ortopédushoz is, meg talán ha elindul és megedződnek az izmai az még javithat nem? A laza csipőnek van más, laikus által észlelhető tünete is?
E pillanatban ül az etetőszékben és ugyanigy kifelé tartalank a lábfejei, sőt ahogy nézem a térde sem felém néz.
Akkor a bukfenkezdemény normális? Egy anyuka épp azt javasolta, hogy bukfenceztessem ki, azt élvezte nagyon.
Ja és még valami. Nem szeret hintázni, én még ilyen gyereket nem láttam. Az első 1 percet élvezi, aztán elkezd sirni benne. Ja, és még egy furcsaság, amit már hónapok óta figyelek, tesztelek: fél a liftben. Sötét, világos, ajtós, tágas, szűk, tükrös,tök mindegy,sir és láthatóan kétségbe esik benne? Nem találkoztál ilyennel?
És még egy kérdésem lenne, ha nem terhellek nagyon, ezt a játszótéri anyukákkal találgattuk, vagyis, hogy az autizmus tényleg csak 3 éves korban diagnosztizálható, mert 1-2 évesen nincs tünete?
Na, eldugultam már, előre is nagyoooonnn köszi, hogy időt sz
ánsz erre.

benianya


Ákosbenianya!

Az én lányom is nagyon félt mindenféle liftben.Szerintem ebben nincs semmi kóros.Anyukám liftes házban lakik és mindig gyalog közlekedtünk mert nem mert beszállni.Aztán egyik percről a másikra ez elmúlt és már nem fél.Főleg amióta Ő nyomhatja meg a gombot.

Az én gyerekem pedig hintafüggő!Ő mindig a hintában ülne!Nekem azt mondta a gyógytornász,hogy a hinta jó dolog mert fejleszti az egyensúlyérzékét és valami limbikus rendszerről beszélt!(vagy az ugyanaz???)

Nekünk azt mondták,hogy legyen kacsalábon a cipő mert Mirtill befelé lép és így kifelé dől majd a lába.Voltunk ma a háziorvosnál és megnézte a lábát és szerinte is a laza bokája miatt dől befelé.Na majd kiderül!

Sziasztok!

Kép
 


Még azt elfelejtettem,hogy Mirtill is gyakran bukfnencezett így mint a kisfiad csak én fejenállásnak hívom:)

Sőt!!
[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1188302869.34.jp

g[/img]

És Juli!Nézd a lábát!Mindig így áll befelé!Szerinted lehet az izom lazasága miatt?És arra mit szoktak javasolni?Tornát?Valamiféle cipőt?
Arra gondoltam,hogy olyan cipő kellene aminek nagyon kemény a kérge de sajna én nem találok olyat!

Sziasztok!

Kép
 


Nahát ez jól sikerült!

Akkor megpróbálom mégegyszer!!

Kép

Kép
 


benianya,

még egy ötletem van- az adduktorok-vagyis a combközelítő izmok lazasága-hipotóniája miatt is állhat így a lába-tornával lehet erősíteni.
az én kisebbik lányom is sikítófrászt kapott a hintától-ne erőltesd

ildikó,
nekem itt úgy tűnik, h nem bokából fordul befelé, hanem már combtőből. létezik olyan, h monoplégia, vagy enyhébb formája a paresis. vagyis egy végtagot érintő izomgyengeség. itt is tornával lehet erősíteni.
 
 


Juli!
Az mit jelent hogy valakinek hipotonia van a szájában?
 
 


hát, hogy a szájban lévő izmok, amik a rágáshoz, nyeléshez, beszédhez kellenek, nem megfelelő tónusúak. ilyenkor jön a rágási-nyelési nehézség, nyálcsorgatás, beszédproblémák
 
 


Szia Juli!

Köszi a választ!Én isúgy látom,hogy már a combjától fordul be a lába csak az a baj,hogy az ortopédus nem látja.

Beszéltem telefonon a gyógytornásszal és elmondtam még pár dolgot pl.azt,hogy ha szalad és ha alszik normál helyzetben van a lába és csak akkor áll befelé ha sétál ill.lassan megy.Ő azt mondta,hogy ez lehet idegsérülés.Mondta is,hogy melyik idegé de én ehhez úgysem értek.Azt mondta,hogy a lábfelhúzó izom működtetéséért felelős ideg.Azt is kérdezte,hogy az egyik cipője nem kopik-e jobban de igen mert eddig a bal lábát mindig a földön húzta de ez már nem annyira jellemző.
Na mindegy azt mondta,hogy ha az ortopin nem csinálnak semmit vigyem el a neurológiára.Már ott voltunk tavaly de vissza fogom vinni.
Az bosszant a legjobban,hogy 2 hónapos kora óta hordjuk állandóan és mindig van vmi amit nem vesznek észre.Pár perc csak a vizsgálat ami én úgy gondolom nem elég.Pár lépésből nem hiszem,hogy meg tudja állapítani mi baja a gyereknek.Én elhiszem,hogy nagyon sokan vannak de akkor is.
A másik,hogy itt a megyébe csak ez az 1ortopédia van és csak 2 gyerekortopédus.Azt sem tudom,hogy az új beutalási rend miatt,hogyan tudnám máshová elvinni pl.Debrecenbe vagy Budapestre.

Majd hétfőn kíváncsi vagyok mit fog mondani a dokinő.

Neked mi a véleményed?Lehet,hogy valóban idegsérülés?Egyébként Mirtill időre született császárral meconiumos volt a magzatvíz(reggel még tiszta volt majd délre már kakás volt)9/9 Apgarral.Születés után pár napig kapott nyugtatócseppeket mert azt mondták,hogy fokozott az izomtónusa.
A terhességem nem volt zavartalan sőt.Sokat voltam kórházban mert hamar kinyílt a méhszájam és rengeteg gyógyszert kaptam.Szülés után Mirtill is és énis lázas voltam mindketten antibiotikumot kaptunk.
Jó lenen ha ezt az ortopédián is meghallgatnák de erre sajna nincs idő.

Még jó,hogy Te ilyen rendes vagy és segítesz!Köszönöm szépen!

Egyébként értelmileg nagyon szépen fejlődik 2éves és folyékonyan beszél,énekel,mondókázik.Mindent megjegyez,elszámol 5-ig.

Köszi ha válaszolsz!
Szia!

Kép
 


Ildikó!

ennyi előzmény "bőven" elég egy"kis" központi idegrendszeri sérüléshez-úgy értem, ha ilyen-olyan fertőzések voltak, ill. meconiumos volt a magzatvíz-akkor feltehetően volt oxigénhiány, vagyis egyre valószínűbb, h nem helyi a probléma, tehát nem kizárólag ortopédiai, hanem az idegrendszer rossz utasítást ad-nem jó az izomtónus szabályozása, vagyis neurológiai eredetű. könnyű mondani, de ettől tényleg nem kell megijedni, hiszen ez eddig is így volt, csak nem állt össze a kép. ez nem egy egyre rosszabbodó, terjedő folyamat, emiatt ne aggódj. jogosan vagy mérges, mert, ha ilyesmire odafigyelnek, akkor első perctől kezdve megkapnátok a megfelelő fejlesztéseket. sztem csak aktív torna-gyógytorna-mozgásfejlesztés és megfelelő cipő kérdése.
(segédeszköz, gyógyszer, műtét nem is merül fel. )
nem tudom, hogy lehet megkerülni a területileg illetékes szakrendelést. lehet, h simán, lehet, h ki kell fizetni. telefonon úgyis megmondják, ha kérsz időpontot. csak halkan jegyzem meg, de felmerült bennem, h talán gyógytornászt kéne váltanotok, mert úgyis rajta múlnak a dolgok, nem a dokin, az max. diagnosztizál.
 
 


Szia Juli!

Köszi a választ!

Tegnap voltunk az ortopédián most másik doki volt de ő sem vizsgálta behatóbban meg.Azt mondta,hogy hordjon sarokdöntéses cipőt(Supy vagy Szamos márkájút)és semmiféle más teendő nincs vele.Szóljak rá,hogy tartsa rendesen a lábát.Gyakran járjon lábbujjhegyen,külső talpélen és sarkon.
A másik doki azt mondta múltkor,hogy ne hordjon sarokdöntéses cipőt.Akkor most milyet hordjon?!

Mi már december óta nem járunk tornára így a gyógytornász csupán önszorgalomból próbál segíteni amiért én nagyon hálás vagyok.Nem is látta Mirtillt dec.óta csak telefonon zaklatom szegényt így csak feltételezés az idegkárosodás.De szerinte mindenképp érdemes megnézetni neurológussal is márcsak azért is,hogy én megnyugodjak.
El is fogom vinni.

Majd jelentkezem ha jutottunk vmerre!

Mégegyszer köszi a segítséget!

Szia!

Kép
 


Ildikó!

Mi már az új beutalásos rendszerben váltottunk neurológust (a helyiről Pestre). Ez úgy ment, hogy én kinéztem, hogy hová szeretném vinni (ismerős anyuka ajánlotta, és a neten néztem utánna), lebeszéltem telefonon a pesti doktornővel, hogy fogadják Gergőt, és utánna a körzeti minden további nélkül adta a beutalót. Másoktól is azt hallottam, más problémák kapcsán, hogy a lényeg, hogy az adott hely vállalja, hogy fogad (van aki 4-5 kórházat is végig telefonál, mire helyet kap pl. egy gasztroenterológiai vizsgálatra).
Én nagyon meg voltam-vagyok elégedve a doktornővel-kórházzal (Bethesda-dr Paraicz Éva), ahová mentünk, ha Pest mellett döntötök, szívesen megadom az elérhetőséget. Korrekt, emberséges, szakmailag felkészült orvossal-személyzettel találkoztam. Ha odahívtak 1 órára, akkor 5 perccel előbb már behívtak. Kb. 30-40 percet töltöttek az első vizsgálattal, nemcsak úgy rápillantottak a gyerkőcre. Értő módon bántak Gergővel, sokféle helyzetben megfigyelték. A neurológus tett aztán javaslatot ortopéd orvos felkeresésére is, megadta olyan orvosnak az elérhetőségét, aki szerinte a ma szakmai körökben leginkább elfogadott nézetek szerint gyógyít, ő tanította egyébként a dévényes gyógytornászunkat is.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy rátaláltam erre a topikra,nagyon "jókat" olvastam. :D
Kérlek segítsetek nekünk is.
Kislányom 1 éves,időre született,minden rendben zajlott.3hónapos korában forogni kezdett,7 hónaposan ha megfogtuk a kezét felhúzóckódott és ült,szépen és még mindig csak ül. Ill."seggel" bocsánat,hogy ezt irom de ülve megy.Egyik helységböl a másikba skerázik,(egyébként egy tündér, meglehetne enni ahogy igazítja a kis lábait)A kezeit nem teszi le,ő szállít dolgokat.De egyedül nem ül fel még mindig.Két hét mulva megyünk gyógytornászhoz,de addig is irjatok légyszi valamit.A tel.ba azt mondták,h valószinü hipotonia. Kérlek irjatok!!! :oops: :cry:

Aramati
 
 


én is azt mondanám, h hipotónia, de mindenképp el kéne vinni neurológushoz. ha a gyógytornász lelkiismeretes, ő is el fog küldeni, de sokkal jobb lenne, ha hozzá már valami értelmezhető papírral mennétek. időpontot kell kérni, gyerekorvos ad beutalót.
 
 


Szia rjuli!

Ha beigazolodik,h hipotonia,akkor mi lehet ennek a következménye? Mitöl lett? Nem olvastam mindent végig itt,de ilyen problémára nem akadtam. Nagyon aggódok,kérlek irj. Szia

Aramati
 
 


hát, pedig itt gyakorlatilag majd'mindenkinek hasonló problémája van. lehet alkati a hip., de általában oxigénhiányos állapot vagy fertőzés szerepel az előzmények között. még akkor is, ha a kedves szülőt erről elfelejtik informálni, és laikus kezdőként erről mit sem sejt :evil:
következmények? lehet, h hajlékony lesz, mint egy tornász, lehet, h estelen, rossz koordinációju és persze olyan is van, aki csak segítséggel vagy még azzal sem képes helyet/helyzetet változtatni. ezt csak azért mertem leírni, mert tudom, h ettől nem ijedsz meg, hiszen ez nálatok nem merül fe, csak, h értsd, erre látatlanban nem lehet válaszolni, mert nagyon sokféle állapot ,súlyossági fok van.
feltehetően gyógytornára szükség lesz, h kialakuljon a megfelelő izomtónus- szabályozás, megerősödjön, megügyesedjen, ne alakuljanak ki deformitások, mint pl. gerincferdülés, csípőprobléma és persze nem kizárt, h később s szüksége lesz majd tornára, h ügyességben a társaival lépést tudjon tartani. az ilyen babáknál érdemes a beszédfejlődést is figyelni, gyakran társul megkésettséggel ez is, akkor pedig 3-4 évesen már lehet kezdeni a fejlesztést, de 5 évesen már mindenképp, h sulira ne maradjon vissza maradványtünet. na, ne szaladjunk ennyir előre, most torna, kérdezz rá otthoni lehetőségekre, te mit tudsz vele csinálni 2 fejlesztő fogl. között. aztán majd kialakul.
 
 


Szia!

Köszi a választ.Nem jó fejeztem ki magam a multkor,hogy nem olvastam ezt a topikot,arra gondoltam,hogy nem találkoztam ilyen késöi "felismeréssel".ha az egyáltalán. Elvittem a Tamarát egy reflexologushoz akinek nagyon kiváncsi voltam a véleményére,(és nagyon adok a szavára) Ő azt monda,hogy szerinte semmi baja a cicának,átnyomkodta az izmait,az egyensúlyt is figyelte,az idegközpont fejlődési pontokat is átnézte.,szte nincs semmi gond. Remélem igaza van,de azért viszem a gyogytornászhoz is 27.-én.És reméljük a legjobbakat.
Azért nagyon köszönöm a válaszodat,és ha van valami jó tanácsod szivesen fogadom.
Szia

Aramati
 
 


Aramati!
Nálunk is 1 évesen fedezték fel a hypotóniát.
Gergő mozgásfejlődése egy jó darabig "nagykönyv" szerint haladt, csak amikor azok az izomcsoportok jöttek volna a munkával, amelyeket érintette, akkor derült ki (ülés-hát alsó szakasza, csípő, comb felső, állás-járás-boka). A hypotónia lehet részleges is, nem minden izomra kiterjedő, ill. nálunk párosult biz. izmoknál enyhe fokú mervséggel (izomtónus eloszlási probléma). A hypotónia foka is lehet az enyhétől-a súlyosig (ezt Juli is írta). Egy enyhébb fokú részleges hypotóniát, aminek nincsenek jól látható jelei -nem rongybaba a gyerek, azért csinálja a mozgásokat, csak nem megfelelően- laikus szülő, és sokszor még a gyermekorvos számára is probléma kiszűrni.
Ezért sztem is jó, hogy szakemberhez fordultok.

Kép
Kép
 
 


aramati!

kicsit tudatlan vagyok :roll: a reflexológus orvosi egyetemet végzett szakember? ért kifejezetten a csecsemőkori elváltozásokhoz? ha mindkettőre igen a válasz, akkor ok., ha nem, akkor...
 
 


Szia Mindenki!

Új vagyok még itt, kérlek segítsetek, ha tudtok.
A hozzászólásokat olvasva az eddigi kis gyanúm most hirtelen pánikká vált.
Héthónapos kisfiam miatt aggódom, aki már négyhónapos korától átfordul hátról hasra, de vissza csak elvétve, akkor is csak véletlenül sikerül. Hason elvan egy darabig, kezével kinyomja magát, nézelődik, nyúl a játékokért stb, de ha elfárad, sír, és arcát leteszi. Ölben szépen ül, de egyedül még egyáltalán nem ül meg, vagy előre, vagy oldalra dől. A babakocsiban is ki kell támasztanom, mert kidőlne belőle.
Ha ölben felállítom, tartja magát szépen, direkt rugózik a lábával, ezt nagyon szereti. Az "ülés" miatt aggódom.
Mit gondoltok? Gond lehet vele, vagy ő is későn érő típus? Forduljak szakemberhez? Tudom, jobb félni...
Az első lépés, hogy tőletek kérek tanácsot. Sokan ajánlották itt a Dévény Alapítványt pl. Kérjek esetleg ott időpontot, vagy várjak még? Esetleg én parázom túl a dolgokat?
Hozzá kell tennem, hogy van egy két és fél éves kislányom, aki mondhatni hozta a papírformát minden téren, ezért is kezdtem el aggódni. Ja, azt is olvastam itt, hogy a testsúly, stb. is sokat számít. Kisfiam 9,2 kg és 75 cm, szép, nagy baba. 4050g-mal született. Egyelőre ennyi. Aki tud, kérem adjon tanácsot. Millió köszönet, Berni
 


Szoberni!
Amíg nincs itt senki megpróbálok segíteni. Addig ne ültesd a fiadat amíg magától nem tud a mászásból felülni. Szóval először kússzon, másszon (így megerősödik a háta), és aztán ülhet. Én inkább azért aggódnék, ha nem kúszik. A fiam nyolc hónapos és két dévényes kezelés után kezdett csak el kúszni.
Szóval én biztos ami biztos megnézetném egy dévényessel.

Üdv: Alin

Kép
 
 


Üdv mindenkinek!

Egy 15,5 hónapos kisfiú anyukája vagyok. Nemrég találtam rá a topikra, át is olvastam, igaz, kissé sietősen. Nagyon tanulságos volt, de van még egy-két dolog, ami nem tiszta.
Juli, ha erre jársz és ráérsz, szívesen fogadnám a segítséged! Meg persze másét is, ha pont ebben van tapasztalata.

Peti fiam jár a Pető korai fejlesztőjébe, és dévényes gyógytornász is kezeli.
A problémák, amik miatt elkezdtük a vizsgálódást 6-7 hós korában, a következők voltak: megkésett mozgásfejlődés (nem forgott), feszes végtagok (különösen a karok), később kiderült, hogy a bal oldali enyhe plexus brachialis laesiója van, hipotón hát, nem nagyon fogott, alapszituban keze ökölben volt.
Szerencsére gyönyörűen fejlődik :-), most kezdett el önállóan járni, a feszesség is rengeteget javult, mindkét karját gyönyörűen emeli a magasba. Nekünk bevált a két módszer "kombinálása".

Az első kérdésem a hipotón hátra vonatkozik. Juli, ha jól értettem írásod, hogy ha a gyerek a földön ül és ki van nyújtva mindkét lába előre, akkor nem csoda, ha begörbíti a hátát. Peti is ezt csinálja, a babakocsiban is hajlamos lecsúszni. Néha meg szálfaegyenesen ül, a bkocsiban is, meg kis zsámolyon pl. A dévényes gyt. szerint addig kell járnia hozzá, amíg egyenesen nem ül, de ezt ő a földön nyújtott lábbal ülésre érti... Most nem tudom, mit gondoljak erről a dologról...

A másodikat azért kérdezem, mert olvastam, hogy a Beszédfejlesztőben dolgozol. Peti kezéről kiderült, hogy nem neurológiai probléma miatt tartja ökölben (több neurológus vizsgálta), hanem ún. pattanó ujja van, a hüvelykujjaiban levő ínhüvely "be van szűkülve". Ezt végül sebészeten állapították meg, ahova a dévényes néni küldött minket, mert úgy látta, semmit sem javul a gyerek ujja a kezeléstől. Először úgy volt, hogy műtik, aztán úgy látták, hogy javul, és inkább mégsem. Majd megyünk persze kontrollra.

Peti tudja mozgatni a hüvelykujját, tulajdonképpen mindent megcsinál a kezével, amit akar, csak szerintem esetlenebbül, mint a vele egykorú gyerekek. Darabos ételt egyedül eszi, de ha lehet, akkor nem csippentve, hanem markolva rakja a szájába. Most már csippent is, de csak ha nagyon muszáj, ha máshogy nem lehet megoldani. Könyvet a mutatóujjával lapozza. Kockákat, labdákat ügyesen megfogja, pakol ki-be, építeni is kezd. Igyekszem minél többfajta tárgyat a kezébe adni. Csak aggódom, hogy ez elég-e, nem lesz-e gond később a rajznál, írásnál, meg mindennél, amihez kéz kell, ha most nem figyelünk oda.

A kérdésem az lenne, hogy van-e vmi olyan hely, ahol kifejezetten ilyen kicsi gyerekek kezének a fejlesztésével foglalkoznak. A neten össz-vissz egyvalakit találtam, aki grafomotoros fejlesztéssel foglalkozik, de már ovisokról, kisiskolásokról volt szó.

Lehet persze, hogy végül megműtik és tutkó lesz minden, de amíg ez nem derül ki, addig sem akarok tétlenül ülni.

köszi szépen!

mindenkinek szép napot, gyerkőcöknek meg sok-sok fejlődést!

Orsi
 


Szia Juli!
Eddig is rengeteget segitettél jó tanácsaiddal, most ugyan nem tudom hozzád tartozik-e prnblémám, de bizom benne, hoy legalább irányt mutatsz.

Most 13 hónapos kisfiam, ha valami nem úgy töürténik, ahogy ő akarja, bedugja az egész kezét a szájába, ujjaival a torka felé, és öklendezni kezd.Ezt eddig csak a etetőszékben csinálta néhányszor, mig mondjuk kajci után emososgattam, és már ki akart jönni, unatkozott, hülyéskedett(?)-ilyenkor azonnal kivettem.

Ma azonban az autóban csinálta, értelemszerűen nem tudtam kivenni, igy addig csinálta mig ki nem hányta a kaját.
Iszonyú ijesztő volt, és egyszerűen nem értem miért csinája. :? :? A barátnőn egy ismerősének a 1,5 éves kislánya csinál ilyet akkor ha fel akarja hivni magára a figyelmet. -mondta a ma látott esetünkre.

Mivel kisfiamnak oxigénhiánya volt, testszerte minimálisan hipotón ,dévényre járunk 6 hós kora óta, árgus szemekkel figyelem az értelmét, észlelek-e valami "értelmi elváltozást". Eddig minden rendben ment, de most bevallom értetlenül állok ez előtt a játék, tünet, szokás(?) előtt.
Nincs valami tipped mi lehet ez? És ami a lényeg, mit tegyek?Mondogattam én,hogy nem szabad, de ugye ezt ő még nem érti meg.
Kb ez volt az 5. eset, de ez nagyon durva volt.

Más. Bejelentkeztem HRG-s felmérésre. Van róla belső infód? Mit mondanak róla a ti köreitekben? A neten mindent elolvastam, csak kiváncsi vagyok egy szakember véleményére is.

Ja és még arra is, hogy a Gekkós felmérés is ugyanilyen jó-e. Laikusként úgy tűnt a hrg komolyabb, vagy szakmaibb, vagy széles körűbb, nem is tudom, hogyan fogalmazzam.

köszi!!!!!!!!!!!!44

benianya


Szia Orsi!

a hip. ülés: úgy értettem, h a hip. velejárója a nyújtottülésben a jellegzetes tartás, de attól ez még nem helyes. szóval jogos elvárása a gyógytornásznak, h ez elmúljon-bár tudjuk, h sokaknál megmarad a hanyagtartás felnőttkorban is. sztem otthon nem kell erőltetni, ez maradjon a fejlesztő foglalkozások anyaga.

kéz-kérdés: olyan kisfiút ismerek, akinek a lábfejét műtötték kalapácsujj miatt, mert már a cipőbe sem fért bele a lábfeje-nagyon szépen sikerült a műtét. szóval, amikortól a doki javasolja, nem érdemes halogatni, h legyen ideje megtanulni a finommanipulációt, mire elérkezik a suli.
nálunk ugyan van finommotoros fejlesztés, de csak ovis kor vége felé kezdik. annyi ötletem van, h fejlesztő játszóházban, vagy házhoz kijáró konduktor, gyógytornász-szomatopedagógus foglalkozhat vele,(tudom, ez plusz pénzbe kerül:( ) vagy legalább a petőben a koraiban állítsanak össze feladatokat, amiket te tudsz otthon csinálni.
van egy könyv: Deákné B. katalin: Anya, taníts engem!
ebből sok ötletet lehet szerezni, egy a lényeg: el se olvasd, melyik korosztálynak ajánlja, mert azt fogod hinni, h retardált a gyerek. sztem túl magasak az elvárásai, nem érdemes ezen aggódni, csak a megoldható feladatokat, játékokat kell kiszedni:)

Benianya!

én azért nem gondolom, h értelmi probléma áll a hányatás mögött. sőt, ha jól meggondolom, elég hatásos mód arra, h jelezze, h unatkozik vagy nem kedve szt történnek a dolgok. azzal nem teljesen értek egyet, h ennyi idős korban hiába mondja az ember. határozottan felé lehet fordulni és röviden, de szigorúan azt mondani, h "nem szabad". megfoghatod a csuklóját kicsit erősebben. természetesen nem úgy, h fájjon, vagy akárcsak piros legyen a helyén, de erősebben, mint ,normál esetben-és lehúzod a kezét a szájától. az én lányom kb ennyi idős korban szórakozásból hányatta magát, még csak nem is dacból. hát, nem volt vicces. és nála végképp nem tudtuk, h miért csinálja.
de elmúlt.
a gekkó-bhrg-ről inkább privit írok.
 
 


Sziasztok!

Juli, köszönöm szépen a választ!

Akkor előveszem az Anya taníts engem c. opuszt és átnézem ilyen szemszögből, mert amikor belekezdtem, rögtön el is raktam, olyan idegesítő volt.

Amire még gondoltam, az a gyurma meg a marokkréta, de ez utóbbit nem láttam még sehol, csak hallottam róla.

Petőben nem nagyon tudnak mit kezdeni a kezével (mármint persze, vannak olyan feladatok, amik jók, csak attól tartok, hogy az nem elég, persze lehet, hogy én parázom túl), azért majd nyüstölöm őket, hátha mondanak egy-két feladatot, amit még nem ismerek és jó lehet.
 


Sziasztok!

Biztatásul irom le megint fejlődésünket, hogy aki újonnan ékezik és pánikol, lássa, milyen szuper eredmények vannak. 13 hónapos most Beni és végre elengedett kézzel áll!!!!!!! :lol: :lol: :P :lol: (előzmény:oxigénhiány, minimális de testszerte hipotónia, ökölbe szoritott kézzel hanyatt fekvés, nem forgás, nem mászás)
A nyári szünet után folytattuk a dévényt(egész nyáron nem fejlődött, stagnált a mászásban, kapaszkodva felállásban és oldalazva(balettos kifelé vállhoz tartott lábfejekkel) lépegetésben.
Ahogy elkezdtük megint a Dévényt, a 3. kezelés után tegnap megállt egyedül. :P :P Sőt ma le is guggolt elengedett kézzel állásból! :P Pedig az első dévényen( a nyári szünet utáni elsőn)még inogott, és derékból előreesett ha a lábfején térdelt a tornász, hogy egyenesen előre álljanak.
És járatáskor is már nem "cseplinben"húzza vonja, hanem egyenes lábfejjel előre lépeget szépen. !!!!!!!
Szóval fel a fejjel!-ezt üzenem mimdenkinek. Mert mindig van remény. Pedig már a dévényesünk is azt mondta, nem igazán számit már javulásra, ezt a kifelé kacska lábat(comb és térd egyemesben van), már csak szóval lehet korrigálni, ha nagy lesz. Erre csak talált még a bal hátsó combban letapadást(fáj is neki, sir ha azt kezeli) és láss csodát a várakozásokon felül hihetetlen iramban, 1 hét alatt többet fejlődött a gyerek, mint egész nyáron!!!!!!

Szóval éljenek a fejlesztések. Juli, 2 hét múlvára kaptunk időpontot HRG- felmérésre. Nagyon várom! az anya tanits engem nekem is megvan, már a nagylányomnál is nagy hazsnát vettem, most is sokat hazsnálom! Jóóó.
Üdv mindenkinek!!!!! :P :P

benianya


Sziasztok!

Ma járok először itt. Bízom benne, hogy valaki tud segíteni nekem, ha mással ne, talán tanáccsal. Kislányom 13 hónapos. Már 1 hónapja feláll, de csak most kezdett lépegetni. Azt vettem észre, hogy a bal lábát szabályosan rakja, a jobb lábával viszont furcsán lép. Egyrészt kisebbet, nem is emeli olyan nagyon, és a lábfeje is befelé fordul kb 45 fokos szögben. 3-4 hónapos korában csípőficam gyanú miatt tornát írtak elő. Az orvos szerint ez a nem számottaevő eltérés eltűnt.
Az újabb probláma óta nem voltunk orvosnál, mivel pár napja kezdett el csak lépegetni.
Valaki találkozott már ilyennel? Mi lehet az oka? Már agyon aggódom magam, hogy sánta lesz késöbb.

Ha tudtok, légyszi segítsetek.

Előre is köszi: Rencó
 
 


SZIA,
lehet idegrendszeri eredetű és helyi oka is. vagyis találgatás helyett először egy ortopéd kivizsgálásra kéne elvinni, hangsúlyozva a csípő állapotának vizsgálatát- rtg vagy uh-gal,de fizikális vizsgálat is szüks. amit te is megtehetsz, h hasra fekteted ,szépen "kiegyenesítgeted" a babát, majd megnézed, h a popsik,a popsi alatt redők,térdhajlat szimmetrikus-e. majd háton fekve kinyújtod mind2 térdét, lábfejeket bokából felhajlítod, így meg tudod nézni, egyforma hosszú-e a két lába. ha akármelyik helyzetben a legkisebb asszimetriát látod, több, mint gyanús a csípő. ha háton fekve térdeket hashoz hajlítod, majd ebben a hajlított helyzetben kifelé körzést végzel a térdekkel, és nem egyformán haladnak, vagy ropogást hallasz, az megint gyanús.

az ortop. után érdemes a neurológiai vizsgálatot időzíteni. itt a doki meg tudja állapítani, h egyformák-e a reflexválaszok, egyenletes-e az izomtónus, ill. van-e bármi jele annak, h a "sántaság" az agyból kapott rossz infó miatt van.
ha most kezdett el járni a kicsilány, akkor időben el tudjátok csípni, mielőtt rosszul vésődne be a lábtartás. sokféle torna létezik, ezekről a dokik is tudnak felvil-t adni, neten is lehet keresgélni. függ attól is, h hol laktok, bp-en több a lehetőség.
 
 


Sziasztok!

Szerencsére már elég régen jelentkeztem, mozgással kapcsolatos problémája mostanában nem nagyon volt Emese kislányomnak.
Most éppen a szemüveg viselésével küzdünk, mindig van valamilyen kihívás, de szépen haladunk, most már sokkal ritkábban veszi le. Kép
Emese négy hónapos korában kapott kengyelt, mert az egyik oldalon kötöttebb volt a csípője. Két hónap múlva vették le, és azóta szépen rendben fejlődött a mozgása. Most 16 hónapos, és visszavittem az ortopédiára, mert úgy láttam nagyon befelé dől a lábfeje járáskor, a lábfeje belső élén megy és a térdéig össze van zárva a lába. Az ortopéd orvos is ezt vette most észre a vizsgálatkor, és azt javasolta, hogy otthon is hordjon cipőt vagy szandált ami tartja a bokáját, mert ez a probléma a bokaizomzat gyengesége miatt jelentkezik. Eddig a védőnő és a gyerekorvos is azt hangsúlyozta, hogy otthon mezitláb legyen Manócska, dehát most már áttérünk az otthoni szandira.
A kérdésem az, hogy a cipő viselés a tapasztalatotok szerint valóban megoldja-e ezt a problémát, vagy létezik valamilyen rásegítő módszer, gyógytorna, masszírozás, stb.?
Eszter
 
 


Sziasztok!
Sajnos hasonló cipőben járok, mint ti. Kislányom 11 hónapos. Az összes tudománya, hogy kúszik. Ezt nagyon gyorsan és ügyesen teszi, de aggódom, hogy nem ül még, nem mászik, és nem kapaszkodik ,mint társai.
A doktornőnk egy hetet adott az ülésre, azután jelentkezni kell nála.
Aggódom, kicsit el vagyok keseredve. éÉdekes, mert Anna olyan erős izomzatú szerintem, hiszen erősen rúg, mászik, kapálódzik.
Ha valaki járt már hasonló cipőben, és tudna segíteni abban, hogy hol és milyen vizsgálatokat végeznek ez ügyben, nagyon megköszönném.
Ági

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


szia Ági,
mi nem ilyen cipőben járunk, de az olvasottak alapján én mindenképp azt tanácsolnám, hogy minden lehetséges fejlesztő helyre, és orvoshoz vidd el Annát!!
Mi korai fejlesztőbe jártunk lányom 2 hónapos kora óta, ahol mindent rendben is találtak (csak a közösség miatt mentünk).
Minden könyv szerint haladt, mígnem lányom 1 évesen az 5 hónap mászás után elkezdett térden "lépegetni".
A fejlesztőben még ekkor is csak aranyosnak találták, majd 14 hónaposan szóltak, hogy ez nem igazán okés. Dévényin rendben találtak mindent, mivel épp elkezdett járni. Ma a neurológus viszont hipotonia jeleit észlelte....

Anyukák, van itt esetleg valaki, akinek a babájánál ilyen ellentmondásosak voltak a "szakértői" vélemények???
Sokat tanultam már az eddig írtakból is...

Sziasztok, B

Beusa
Kép
 
 


Sziasztok!
Megint biztatni jöttem. Legutóbb arról irtam, hogy Beni megáll egyedül. Azóta voltunk HRG-TSMT felmérésen. Bár a kifelé lábtartásával vittem, meg a kései mozgásfejlődésével, megdöbbentett az eredmény. 14 hósan 12 hós szinten volt az értő beszéde, és mindössze 9 hónapos szintem fejezte ki magát. :cry: :cry: Vagyis a kifejező beszédközpontja 5(!!!!) hónappal le volt, van maradva. Talán túlságosan lekötött minket a hipotóniája, igazából észre sem vettük, hogy még csak nem is gügyög. Vagyis észrevettük, mert napi konfliktust okoz, hogy nem értjük mit akar:ennei, inni, elég, kijön az etetőszékből, cicizni szeretne. Kissé madárhangon íjjjj, jíííí hangokat ad.
De nem gondoltam, hgy ez ekkora probléma,(hallottam gyerekekről, akik 2 évig meg sem szólaltak, viszont azt nem tudtam, hogy ha ez mozgáslemaradással is jár, akkor azon az agyi területen baj van) viszont megmutattaák az agy makettjén milyen közel vannak egymáshoz ezek a területek az agyban.
Azt is mondták a HRG-TSMT a Dévénnyel együtt végezve szárnyakat ad a gyereknek. Felemeltük a dévényt ismét heti 2-re, meg csináltuk az egyéni gyakorlatokat amiket a HRG-ben tanitottak be, heti 3-5x.
1!!! értitek?1, azaz 1 hét alatt elindult Beni!!!!!Jááááárrrrr, megy, kergetőzünk, topog, szalad, hátrafelé megy!!!!!!!!!Óriási, fantasztikus!!!!!!! :P :P :P :P :P :P 15 hónaposan elindult!!!!!
A HRG-s kontrollt, majd az átirást követően(itt új gyakorlatokat kapott), most már kifejezett beszédbeinditó, fejjel lefelé lógatós gyakorlatokat kaptunk.

RJuli!
Megint kérdeznék. Azt mondták, mivel a belső fül folyadékának idegközpontja(amit a gyakorlatokkal ingerlünk, közelebb van a beszédhez, mint a mozgáshoz, a bezséd indul be majd hamarabb- mégis a mozgás indult be, s a beszéd azóta is nulla!!!!
Egyedül az ott és az adó (kér valamit)az apa =ada, az anya=agya-de lehet, hogy ezt is csak mi képzeljük bele-szavakat mondja, ugyanúgy nem képes kifejezni magát. Ellenben az értelme iszonyú gyors ütemben fejlődik. Elveszi a poharát a polcról, iszik és vissza is teszi azt. 16 hónaposan segit öltözni, ha mondom, hogy megyünk sétálni, húzná a cipőjét, fürdésre megy a kádhoz, lép bele, több lépcsős utasitást is végrehajt, könyvet lapozgat, mesél magának is.
DEEEEE, nem beszél!!!!! Tök jól hall, suttogást is a háta mögül.Nincs lenőve a nyelve, sőt a Dévényen külön kezelték belül a száját is. Darabos ételt is szépen eszik, de nem beszél!!!!!
Nem tudod mi lehet ennek az oka, vagy mivel segithetném?
Egy imerősöm azt mondta adjam be heti 2 órára bölcsibe, a többiektől biztos megtanulna beszélni.
De hát van a tesója is, egész nap mondókázunk, tudja a kerekecske dombocskát, a csipp-csipp csókát már mutatni, de meg nem szólalna. Csak nyig, nyög, bocs a szóhasználatért:nyervákol. Most, hogy többet itthon volt a férjem, a végén már azt mondta ez elviselhetetlen, és valóban néha nagyon kimeritő hallgatni. Ugyankkor egy édes tündér bújós kiscica, puszit ad cuppanósat, bújócskázik, nagyokat kacag, kergetőzünk, 12 órát alszik egyben éjjel, 2 hét alatt átszokott a 2 nappali alvásról az 1-re. Csak ez a beszéd!Nincs valami ötleted?

Minden kedves anyukának és főleg önkéntes szaktanácsadónknak, RJulinak Békés Boldog Karácsonyt(igy utólag is) és Sikerekben , örömökben gazdag Bolgog Új Évet Kivánok!

benianya


sziasztok, egy tök hosszú okosságom szállt el az imént :twisted:
alkalomadtán újra nekiülök és beírom, addig is köszi a jókívánságot, én is mindenkinek boldog új évet kívánok.

http://www.jibjab.com/sendables/preview ... ZbH0oaM7XO
 
 


Sziasztok!

Segítsetek már aki tudja....
A combfej csontmagjának egyébként mikor (hány hónapos korban) kell kialakulnia?

Köszönöm!

Mamacicc
 


Sziasztok!

Szerintetek nem kötött csontú dongalábnál milyen tornával, módszerrel érdemes , lehet gyorsítani a javulást? A sín mellett? Most 10 hetes a kisfiam és most kapott sínt, de a gyerekorvos említette a Dévény tornát is. Van házhoz járó Dévényel foglalkozó szakember is? Esetleg a 17. kerületbe tud valaki javasolni?Azt mondják csak méhbeli rossz tartás miatt alakuét ki, mert simán a helyére lehet neki húzni, csak épp úgy tartja:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Illetve csontos elváltozás nélküli dongaláb vagy mi :oops:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Mi a DA alapítvány központjába jártunk kezelésre 1 éven át, és beszélgettem olyan anyukával, akinek dongalábbal kezelték ott a kisfiát, és úgy tudom, szépen fejlődött a sín mellett is. Náluk genetikai eredetű volt, az apukánál fordult elő, ha jól emlékszem. Szerintem mindenképpen hasznos lehet, mert a sín korlátozó hatása mellett is jó állapotban tartja az izomzatot a manuális kezelés, és ingerli az idegrendszert a mozgások időbeni indítására.
Ha a problémátok miatt esetleg lehet arra számítani, hogy a mozgásfejlődés meg fog késni, akkor érdemes lenne még elkezdeni az otthon végezhető egyéni TSMT tréninget, hogy az pótolja a fejlődéshez szükséges ingereket.

Vannak házhoz kimenő gyógytornászok -a miénk is vállalt ilyet, de van aki csak a lakásán fogadja a gyerekeket. Erről a Moszkva téri központban tudnak infót adni (tel:3-555-392, 9-16 óra között, www.deveny.hu)

Kép
Kép
 
 


Rjuli!!!!
Vagy még?
Elszállt anno az irományod és azóta is várom véleményed beszéd ügyben. A mozgás azóta is szépen fejlődik, már hátrafelé is megy, lépcsőn felfelé kapaszkodva is. De az ott és adó, adi szavakon kivül semmit sem mond!!!Nem is utánoz!!!!
Találtam egy helyet, ott azt irták itt a neten, hogy 1 évesen már 2 szavas mondatokat mondanak: Dani kér. apa megy stb.
Beni még az anyát, apát sem mondja, még az innit, vizet sem! 17 hónapos!!!!!!
Borzasztó nehéz vele igy, mert behisztizik, ha nem találom ki kettőből mit akar!
HRG-TMSTben is kifejezett beszédbeinditó tréningünk van, dévényen megcsinázták a száját, nyelvét, -semmi!!!!Iszik pohárból, szivószálasból, sipot fúj, óóó-t mond, búúút mond, ku-kutya, vu-vu kutya. De ha nem tanitottam neki 10 ezerszer már hogy banán, egyszer sem. Látja, mutatja, hogy azt kér, de még utánam sem mondaná ki:banán!!!!Vagy legalább ba. Vagy labda! Szól a zene(Grillusz, ovis népdalok, mondókák), de Semmmmiiiiiiiii!!!!!
Segits!!!!

benianya


Szia Ákosbenianya!

Míg Juli előkerül, addig megpróbálok én valamit összehozni. Nálunk ugyanis van a családban megkésett beszédfejl. gyerkőc -a hugom 7 éves kisfia-, így van egy kis tapasztalatom az ügyben.
Az 1 évesen egyszerű mondatokban beszélő gyerkőc nagyon ritka, inkább a szavak tanulása kezdődik ilyenkor, és sokszor nem is teljes szót, hanem babaszót vagy csak egy szótagot mondanak ilyenkor egy-egy dologra. A hugom kisfiánál is elkezdődött a beszéd:baba, mama, papa már 1 évesen mentek. Aztán semmi.
Az egyszerű mondatokban való beszéd inkább 1,5-2,5 éves korban alakul ki, itt is van aki fokfozatosan fejlődik, van akinél robbanásszerű a dolog -mint a mozgásnál.
Megkésett beszédfejlődésről lányoknál 2 éves korban, fiúknál 2,5 éves korban beszélnek, ekkor ezzel már foglakozni kell -a családi beszédindulásoknak itt is érdemes utánnakérdezni, mert ezt különösen édesapai vonalról öröklik. A fiúk kicsit nehezebben indulnak be, és később is több problémájuk van a dologgal.
Már nem emlékszem, hogy nálatok milyen probléma volt Benivel, de ha ox. hiány, akkor esetleg következmény lehet a megkésett beszédfejl..
A hugomék legtöbb segítséget a Beszédvizsgálóban kapták a Halmi úton, ide kérhetsz időpontot -elég sokára adnak-, de magasfokú szakmai hozzáértéssel és empátiával vizsgálták a hugom kisfiát (pszichológus és logopédus). Itt aztán meghatározták a probléma alapján, hogy milyen fejlesztésre, egyéb vizsgálatra -náluk pl. neurológus, hallásvizsg. van szükség. A vizsgálat náluk ingyenes. Azt viszont nem tudom, hogy ilyen kicsikkel is foglalkoznak-e.
Ahol biztosan foglakoznak ilyen korú gyerkőcökkel, az a Korai fejlesztő Központ (www.koraifejlesztes.hu). Ők mindenféle problémával, fejl. rendellenességgel küzdő gyerkőcöt fogadnak. Mi most jártunk itt, mert a neurológus javasolta, hogy 2 éves kor után menjünk el Gergővel. A honlapról letöltött több oldalas kérdőívet kitöltve visszaküldtük, majd ez alapján összeállított vizsgáló team foglakozott Gergővel, ez nálunk neurológus, pszichológus-korai fejl. pedagógus, gyógytornász volt, és a részletes vizsg. után ők tettek javaslatot a fejlesztendő területekre. A korai fejl. ped. aztán komplexen foglakozik a gyerkőc hiányos területeivel, aminek része a beszéd is.

Kép
Kép
 
 


na, persze. egy évesen összetett, bővített mondatokban. úgy lenne az igazi. :lol:
szóval néhány szavas szókincs, szókezdemények már valóban elvárhatóak.
amennyire tudom, az új szabályok szt a lakóhelyhez tartozó nevelési tanácsadóba kell menni, és csak, ha ők is indokoltnak tartják, akkor van a halmi út. ebben a korban home training van csak,de ezt a nevtanban is meg kell adni
érdemes lenne tisztázni (olvastam fentebb, h épp nálatok ez nem gond, de, akkor legalább egyben leírom), h teljesen ép-e a hallása, magas, mély, halk, gépi, beszédhang, stb. nincs-e a fülében vmi napi panszt nem okozó, de azért oda nem való folyadékgyülem, egyéb cucc. megnagyobbodott orrmandulák, lenőtt nyelv.
jó lenne tudni, érti-e a beszédet. soxor ez is gond ám.
érdemes a mozgásokat dallammal, mondókákkal összekötni, de minidg ugyanazokat az adott mozgáshpz, nem a változatosság a fontos, hanem, h az adott dal beindítja a mozgást, amihez idővel beléphet a beszéd. szoktam olyat csinálni, h mondom a mondókát, éneklem az éneket, amelyik már a könyökünkön jön ki ,és az egyik szónál elhallgatok. gyakran folytatják, kiegészítik.
ne legyen folyamatos háttérzaj, nyüzsgés a gyerek körül. próbálj hallási figyelmet fejleszteni hangot adó tárgyakkal. nem sokkal, nem hangosan.
minden tárgynak, élőlénynek, cselekvésnek egy neve legyen. tehát ne kutyus, vau-vau, kutya, kajálunk, hamizunk, ebédelünk-eszünk stb. csak egy néven említsd, persze akkor már érdemes a "hivatalos" elnevezést használni.
nehéz, de szokták javasolni,h úgy fogalmazz, h mindig ugyanabban a formában hallja, vagyis a különféle ragok, toldalékok helyett alanyeset legyen, h felismerje a mondatból az adott szót.
nem tudom, milyen játéktevékenységei vannak, elszüttyög-e egyedül. talán közös játék nem túl sok eszközzel segíthet. tessék-kérem-kukucsjáték, mozgásos játékok.
sok újat sztem nem mondtam. ha logopédussal beszélsz, először ő is azt mondaná, várjatok még, max othonra pár dolgot adna, ezt meg lehet próbálni. ha tervezitek közösségbe adni, az talán segítenifog, de nem tuti, úgyhogy csak ezért én nem adnám be. 3 éves kortól már van terápia ,addig sok új nincs a nap alatt, azokon túl, amiket te magad is próbálgatsz.
 
 


Sziasztok!
Ancsa, Juli!
Nagyon szépen köszönöm!!!!
Van ismerősöm a helyi nevtanban, aki beszéddel foglalkozik konkrétan, de én is úgy tudom kicsi ő még ehhez.
Nagyon figyelemreméltó dolgokat irtál Juli, köszi.
A TSMT home tréningünk ugye pont arról is szól, hogy az egyes gyakorlatokhoz 1-1 adott vers, dal tartozik. Hát egyelőre nem mondja, mintha nem is ászlelné, hogy közben dalolunk is, ellenben pontosan tudja melyik eszköz következik. Pl. a nagylabdás gyakolat után már megy is hátrabukfenceltetni a kanapéra, meg betekeredni kigyóba.
A következő hetekben megpróbálom, hogy elhallgatok az ének közben.
Ha elkezdem énekelni pl. a kerekecske gombocskát-felismeri és mutatja a tenyerén, de meg nem szólalna.
Viszont hosszú stagnálás után épp tegnap volt egy áttörésünk. Jobban, nagyonn amplitúdóval kilengetve csináltuk a gyógytornát-és dálutánra új szavakat kezdett mondani: kuka(kukásautó, téta-tészta, majd kezét a füléhez téve a reklámra mondta hogy tete-telefon.) 3 szó 1 nap alatt!!!!Ennyi összesen sem volt, még az anyát és apát ,inni, vizet sem mondja.
Szóval nagyon köszi mindent, gyakorolunk és várunk. :lol:

benianya


Sziasztok!
Nehezen találtam rá erre a fórumra!
Érdeklődnék hogy kinek milyen változást hozott a Dévény-módszer?
11 hónapos kisfiamat most szeretném elvinni erre a tornára mert se nem kúszik se nem mászik és felállni sem áll fel. :(
Mennyire segít ez a torna?Nagyon sírnak a gyerekek a kezelés alatt?
A válaszokat előre köszönöm.
 
 


lejla!!
Fúú, előbb is mehettetek volna!!!!Kb. 6-8 hónaposan már fel kellett volna hogy tűnjön a védőnőnek, vagy a dokinak, hogy nem forog, nem kúszik, nem mászik. :shock: Elős babád?
Azonnal, minél hamarabb vidd!!!!!
Igen sirnak, de csak 2-3 alkalommal bőgsz Te is, mert aztán látod a fejlődést és belátod inkább most sirjon, mint később attól, hogy bénább, ügyetlenebb, kizárják a játékból, utolsó a futásban mittomén. Érdemes lenne visszolvasnod, én kokrétan leirtam a változásokat rendszeresen. Fantasztikus hatása volt a fiamra!!!!!
A Te fiad oxigénhiányos volt, kora baba? Hipotón? Látta neurológus? Gyorsan indulj el az utatokon, mert a korai fejlesztés lényege hogy korán!!!el kell kezdeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Keméynitsd meg magad lekileg, Beni még 1 év után is sir! Viszont most már megy, hátrafelé is, lépcsőzik, guggol, feláll, hoz-visz!
Ha elmész a helyi nevelési tanácsadóba akár ingyen is kaphatjátok a Dévény kezeléseket, neurológus kell hogy javasolja, de szerintem nincs olyan neurológus, aki 11 hós még nem kúszó babánál nem javasolna fejlesztést.
:wink:
Ird majd meg hogy alakultok!!!!!

benianya


Szia!
Voltunk neurológusnál de nem ajánlotta a Dévényt nem tudom miért,sima gyógytornára jártunk de nem sok sikerrel.
Most kell majd visszamenni kontrollra és akkor akarom megmondani hogy Dévény-tornára szeretném hordani.
Neked milyen volt a tornáztató?
Első babám igen császáros lett mert 1x rajta volt a köldökzsínór a nyakán de felsírt rögtön,nem volt koraszülött baba.
A papírra ráírta a neurológus hogy min. hypotóniásabb de nem küldött csak sima tornára.
Sajnos mostanában olvastam utána a Dévénynek és nagyon jó tapasztalatokat olvasok.
Neked mennyi idő után látszott változást?
Te is be hordtad a Rehabra a gyekbe?
 
 


Bocs gondolom te pesti vagy te biztos behordtad a Dévény alapítványhoz :oops: !
 
 


Lejla!
Mi az a sima torna? a kórházi rehab?
Vidéki vagyok, a megyei kórházba hordtam rehab tornára kötelezően, ami a Katona féle torna, 6 hónapos korig kell csinálni, semmi eredményt nem hozott. Aztán vittem itt helyben a megye egyetlen dévényeséhez, totál e van terhelve, de bevállalt minket, maszek alapon megy ez. Débényre maszek is elmehetsz, nagyon sokan vannak Petsen, meg kellene találnod a hozzád legközelebbit. A miénk egy 30 as hölgy, kemény, de közben puszilgatta a gyereket.Talán a Dévény alapitvány honlapján találod a gyógytornászokat kerület szerint, de ebben nem vagyok biztos. Ha ráirta a neurológus, hogy kicsit hipotón, korábban is mondhatták volna neked a Dévényt! Sajnálom, hogy még mindig ilyen a helyzet. Ezen én is sokat mérgelődtem anno. Előbb keress dévényest, ő majd elküld oda, ahol ingyen vagy Tb-re felirják a kezeléseket!
Mi heti 2x jártunk fél órát.

benianya


Szia Ákosbenianya!
Igen behordtam a rehabra a megyei kórházban.
Csak nem miskolci vagy te is?
Nekünk 8 hónaposan írták fel ezt a Katona féle módszert amit én csak sima gyógytornának mondok de nekünk sem használt.
Én is érdeklődtem már az itteni Dévényesekről adtak is meg telszámokat,egy nem vállalt mert rengeteg baba jár hozzá maszekba,de a másik elvállal azt mondta ha visszamentünk a rehabra kontrollra.
Kíváncsi vok mit fognak mondani de én mostmár erősen ragaszkodni fogok hogy a Dévény módszerrel tornáztassák. :evil:
3 hónapja még annyira nem voltam tájékozott ebben a témában azt hittem egy fajta torna létezik és annyi,mostanában olvastam ennek utána komolyabban.
 
 


Lejla! Irtam privit!

benianya

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron