Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kislányom most múlt 4 éves és a 6 hónapos kora óta meglévõ ekzémája nem akar javulni. A bõrgyógyászok sem kecsegtetnek semmi bíztatóval. Személyes tapasztalatokra, illetve esetleges homeopátiás gyógymódra lennék kiváncsi, ha volt ilyen és nektek bevált.
Válaszaitokat elõre is köszönöm:

AAndi
AAndi
 


Andi!

Rengeteget találsz az alábbi topicban errõl:
/Gyermekek/Gyermekkori ekcémáról
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/477.html?" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/477.html?[/url]


Ildi

Ildi
 
 


Szia!
Az én kislányom 3 és fél éves és õ is ekcémás.
a mi gyerekdokink allergologus, ugyhogy hamar kiderült, hogy a csoki és a banán okozza ezt nála. szerintem nálatok is kéne egy alapos allergologiai kivizsgálás. nem tudom merre laktok ,de ha Szombathelyen jártok, akkor meg tudom adni az ország legjobb allergologusának a számát, ö biztosan tudna segíteni
Mea
Mea
 

 
 

Mea!
Mennyi idõs kisbabát érdemes megvizsgáltatni allergia szempontjából?
Menta
 
 


Én ugy tudom, hogy fél éves kortol
Mea
 


Köszi Mea!

Most voltunk homeopatánál(Lenyel Boglárka, Bp.) és allergiavizsgálat is lesz (állítólag 400 féle allergént néznek). Majd beszámolok az eredményekrõl. Kaptunk 2 homeopátiás szert is ezek hatása 1-2 hónap múlva lesz állítólag látható.
AAndi
 


Szia AAndi!
Mi volt a homeopatanal ird le legyszi es azt is hol rendel.
Koszi Judit
judit
 


Ma voltunk bõrgyógyásznál a 3 hónapos lanyom miatt, ott kaptunk egy füzetet, melybõl idéznék /kicsit hosszú, így ékezet nélkül fogom, mert úgy gyorsabban gépelekKép/

"Uzenet az ekcemas gyermekek szuleinek

...Mi az ekcema?
Az ekcema a borgyulladas egyik formaja, amely szaraz, hamlo, voros borrel, esetleg nedvezessel es eros viszketessel jar. A betegsegnek sok fajtaja letezik, de csecsemo- es gyermekkorban az atópiás (veleszuletett, belso eredetu) ekcema a leggyakoribb ( a lakossag 5-15%-a szenved az ekcema enyhebb-sulyosabb formajaban). ..Az atopias ekcemas gyermekek hajlamosak asztmara, szenanathara is. Az atopias ekcema szinonimai: atópiás dermatitis, gyermekkori alkati ekcema.

Allergia okozza-e az atopias dermatitist?
A gyermekkori ekcema kivaltoja nem egy specifikus allergia. Az ekcemas gyermekek bore fokozottan erzekeny, szamos kornyezeti allergenre (fûpolle, haziporatka, macska- es kutyaszor) reagal. Az ekcemas betegek immunrendszerenek mukodesszabalyozasa nem megfelelo.

Hasznos-e es fontos-e az allergias bõrproba?
Az ekcemas gyermek bõrprobai -karcolasos, ill. rateveses- gyakran pozitiv anelkul, hogy valodi tulerzekenyseg allna fenn. A verbol vegzett vizsgalatok is keves segitseget nyujtanak a kezelesben.

Miert ekcemas a gyermekem?
Az atopias ekcema oroklott hajlamos alapulo betegseg. A csaladban rendszerint van valaki, akinek ekcemaja, esetleg szenanathaja, asztmaja van. Elofordul az is, hogy senki mas nem szenved a hozzatartozok kozul ilyen betegsegben....

Kinovi-e a gyermekem az ekcemat?
Az esetek tobbsegeben az ekcema a kor elorehaladtaval fokozatosan javul.... Csecsemokorban jelentkezo betegseg eseten harom eves kor korul, ot eves kor tajan, majd tizeneves korban ujabb merfoldko kovetkezik be a betegseg alakulasaban. Nehany gyermeknel a betegseg felnottkorban is megmarad.

Hogyan kezelik az ekcemat?
Olyan kezeles, amely az atopias ekcemat egy csapasra, vegleg meggyogyitana, nem letezik, de a betegseg karbantarthato, a tunetek minimalisra szorithatoak vissza, illetve a beteg hosszabb-rovidebb ideig tunetmentesen tarthato....
A legtobb gyermeknel a kulonfele kulso es belso gyogyszerek, valamint az egyeni kiegeszito modszerek segitenek...
Ahhoz, hogy a kezeles sikeres legyen, tartsuk szem elott a kovetkezo megfontolasokat:
- az orvos utasitasait be kell tartani /mennyi kenocsot, ill. gyogyszert mennyi ideig kell hasznalni/
- ha a kezeles nem javit a bortuneteken, akkor ne nagyobb myennyiseget alkalmazzunk es gyakrabban, hanem forduljunk ismet orvoshoz
-mas ekcamas betegnek felirt kenocsot soha ne hasznaljunk, meg akkor sem, ha az masnal hatekony volt!

Vezerfonal a kezelesre
Tisztalkodas, furdes
A bortisztitas, furdes ekcema eseten is fontos, mert levalasztja a pikkelyeket, pörköket. A kiszaradas veszelye miatt nem tul forro /30 C/ vizes es viszonylag gyors furdest /max 10 perc/ javasolunk. ..A tisztalkodashoz szappanpotlokeszitmenyek szuksegesek.... Furdes utan ovatosan kell leitatni a bort, hogy a felszinen megmaradjon a vedo-gyogyito, lagyito reteg. Tisztalkodas utan a meg kisse nedves borre kell kenni az apolo-, hidratalokenocsot es a szteroidkenocsoket is.

Hidratalo, puhito kremek, kenocsok
Csaknem minden ekcemas bore vizhianyos, szaraz, merev es hamlik. Nagyon kell tehat figyelni a bor hidratalasara es puhan tartasara akkor is, ha az eppen tunetmentes. Ezaltal is enyhitheto a viszketes. A testapolol, puhito kremek kozul az orvos altal felirt keszitmenyeket javasoljuk... Nappalra a nem zsirosat, ejszakara a zsirosabbat javasoljuk.

Kortikoszteroid-tartalmu kenocsok
A kortikoszteroidok a mellekvesekereg-hormon szarmazekai, amelyeket a borgyogyaszati helyi kezelesekben gyulladascsokkento hatasukert hasznaljuk... A helyi keszitmenyek sokasaga all rendelkezesunkre, amelyek kulonfele tomenysegben tartalmazzak a szteroidokat. ...
A szteroidkenocsoknek mellekhatasai is lehetnek /pl a bor elvekonyodasa, sorvadasa, ertagulatok kepzodese/, de a korszeru, megfelelo keszitmenyekeloiras szerinti alkalmazasaval a mellekhatasok elkerulhetok.
Nehany hasznos tanacs az ekcema helyi szteroidkezelesevel kapcsolatban:
- szem es szaj korul lehetoleg tomeny szteroidkremet ne hasznaljunk
- arcra csak ovatosan, az orvos utasitasat kovetve kenjuk
-.. naponta csak egyszer alkalmazzuk
-ha egy heten belul nincs javulas, a kezeloorvoshoz kell fordulni
-ha romlik az ekcema, akkor fertozodott az alapfolyamat vagy a kenocs nem megfelelo az aktualis tunetekre

Gyogyszeres kezeles
Minden fokozatu ekcema az enyhetol a sulyosig - viszket. .. A viszketessel szembeni harcot nem lehet es nem is szabad feladni. Az ekcema kezeleseben a viszketes csillapitasara un. antihisztamin hatasu gyogyszereket hasznalunk. A hagyomanyos, regebbi antihisztaminok almosito hatassal rendelkeznek, ezeket este alkalmazzuk. A modern keszitmenyek nem almositanak, ezert reggel is adhatok. Az antihisztaminok tartosan is szedhetok, hasznalatuk idejet es az adagot az orvos allapitja meg.
Gennyes felulfertozodes, vagy a szervezetben levo gennyes goc gyanuja eseten az orvos antibiotikumot irhat elo, amit az altala megadott ideig es mennyisegben kell szedni.

Egyeb kezelesek
- gezpolya, ramofixhalo hasznalataval a kenocsoket a beteg borfeluleten tudjuk tartani es egyben ovjuk a ruhazatot es az agynemut
- ligetszepe magolaj kapszula vagy csepp formajaban /hatasa csak tobb honapi szedes utan mutatkozik/

Dieta
At atopias gyermeknek nem kell szuksegszeruen szigoru dietat tartania, a kov. tanacsok azonban megfontolandoak:
- ha a szulo osszefuggest lat az ekcema fellangolasa es valamilyen etel fogyasztasa kozott, un. kizarasos dietat kell alkalmazni a gyanus elelmiszerek elkerulesevel
- fiatal csecsemo csak anyatejet kapjon
- az ekcemas csecsemok es kisdedek - mivel gyomor-bel rendszeruk eretlen - tulerzekenyek lehetnek ojasra, tehentejre, halra /az erzekenyseg valtozo, korral eltunhet/.
-bizonyos elelmiszerek /kakao, csokolade, olajos magvak, deli gyumolcsok, fustolthus-keszitmenyek, kulonbozo sajtok/ nagy mennyisegben tartalmaznak un. mediator anyagokat. Ezek a mediatorok fokozhatjak a viszketest, es ellene dolgoznak az antihisztamin gyogyszereknek. Ezert a felsorolt elelmiszereket nagyobb mennyisegben nem ajanlatos fogyasztani
- a dietat tulzasba vinni nem szabad, kulonosen kicsiknel, mert taplalkozasi elegtelenseg alakulhat ki

Fertozesek
Az ekcemas gyermek bore fokozottan fogekony a fertozesekre, mert szaraz, viszket es a borfertozesekkel szemben sajatosan csokkent vedekezokepesseggel rendelkezik. A gyakori gennyes felulfertozodes miatt altalaban belso kezelest adunk, de enyhebb esetben hasznalhatunk antibiotikumot, ill. fertotlenito kenocsot.
Az ekcemas gyermeket herpeszes csaladtagtol vedeni kell,mert az o szamara a herpeszes felulfertozodes sulyos betegseget jelenthet. A herpeszviruson kivul az ekcemas egyenek a kozonseges es az un. futoszemolcsokre is fogekonyabbak, amelyek neha nagyon nagy szamban jelentkeznek, es rendkivul makacsnak bizonyulnak.

Uszhat-e az ekcemas gyermek
A klorozott viz /uszoda/ irritalhatja z ekcemas bort, ezert uszas elott kozombos zsirozokremet, uszas utan olajos tusfurdot kell hasznalni. Az 5 even aluli, sulyosan ekcemas gyermekek szamara nem tanacsos az uszoda, de kesobb fontos az uszas es mas sport is. A termeszetes vizben, tengerben uszas kimondottan javasolt az ekcemas gyermekeknek

Napozas
Az ekcemasok tobbsegenek jot tesz a napozas. Tulzasba vinni nem szabad es a fokozatossag elvet be kell tartani. Napvedo krem hasznalata minden esetben javasolt. Az izzadas karos, mert a veritek irritalja az ekcemas bort.

Oltasok
Minden oltast megkaphat az ekcemas gyermek. Ritkan az oltas utan nehany nappal a borallapot atmenetileg romlik.

Lelki tenyezok
A borbetegsegeknek ezt a csoportjat az idegrendszer es a lelki tenyezok nagymertekben befolyasoljak. Orom, banat, de foleg a stressz nagyfoku romlast hozhat, Nyugtato gyogyszer vagy pszichologus onmagaban nem tudja meggyogyitani az ekvemat, de a borgyogyasz es a pszichologus kozosen sokat tud tenni az ekcemas betegekert.

Miert van egyre tobb ekcemas gyermek?
..Ennek osszettt oka van: az oroklott tenyezokon kivul karos kornyezeti hatasok, eletmodbeli es taplalkozasbeli valtozasok, stresszhatasok is hozzajarulnak a betegseg kialakulasahoz.

Mi art az ekcemas betegnek?
-gyapju, moher, angora es a szintetikus fonalakbol keszult ruhazat
- biologiai detergensek es oblitoszerek
- nagyon hideg, ill. meleg kulso homerseklet
- tulfaradas, gyakori stresszhelyzet
- irritalo etelek /citrusfelek, paradicsom es mas ledus gyumolcsok../
- a cigarettafust minden eletkorban artalmas
- macska, kutya, tengerimalac, horcsog stb. szore...
- a haziporatka /plussallatkakat rendszeresen ki kell mosni!/

Gyakorlati tanacsok ekcemasoknak
- a ruhanemu es az agynemuhuzat pamutbol keszuljon
- a parna ne legyen tollal toltve
- a lakast gyakran szelloztessuk
- a körmöket rovidre kell vagni, a nagy meleget es az izzadat kerulni kell
- hobbiallat es haziallat ne legyen az ekcemas gyermek kozeleben
- terelje el a gyermeke figyelmet a viszketesrol
- iskolaban, mas kozossegben ajanlatos sajat mosakodokrem es kozombos hidratalo-puhito kremet hasznalni
- ha az iskola es a tarsak megismerik az ekcemat, szivesen segitenek az ekcemas betegeknek


Huhh, mar csak azt remelem, hogy nem szall elKép
Az elofordulo gepelesi hibakert meg elnezest, keso van mar.
 
 


A fuzetket Prof. dr. Török Éva jegyzi, pestieknek esetleg info lehet, hogy a Heim Pál Gyermekkorhaz borgyogyaszati osztalyan dolgozik.
Szerintem sok jo dologrol ir, remelem, mas is talal benne hasznos dolgot.

A gyakorlati dolgok /nem a fenti doktornonel/: kaptunk az eddigi gyogyszertari furdetokrem melle gyogykenocsot, amivel a gyulladt reszeket /pl toka, terd- es konyokhajlat/ kell kenni, aztan sima kenocsot, olyan testapolo-funkciojut, amivel tunetmentesseg eseten is allandoan kell kenni.
Amikor meghallotta, hogy a gyermekorvos Elocomot, meg Ftorocortot irt fel, a szivehez kapott.
Szerinte az ekcemas babak elevenebbek, elenkebbek az atlagnal, a kornyezetre nagyon nyitottak, es lelkileg is nagyobb torodest igenyelnek. Nem allando foglalkozats, csak egy-egy plusz olelgetest, puszit.
Nalunk stimmelKép
 
 


Sziasztok

Most hallotam egy ismerösömtöl, hogy náluk a felforralt és vissza lehütött vizben valo fürdés nagyon hatásos volt.
Nekem is ekcémás e kisfiam, de szerencsére csak elég gyenge
formában. Ami még bevált az az összes citrusgyümölcs elahgyása + halat sem eszik, de ha´t ezt gondolom tudja, aki a
témával foglakozik
Remélem segitettem
Frankie
 


Ekcéma ellen nálunk csodásan bevált a Bioptron lámpa és a Dr. Michaels-féle krém! A lámpának csak két baja van: drága és idõigényes. Mi esténként 1/2-1 órán át lámpázzuk a kislányunkat, és ez hihetetlenül eredményes. Rebi most 7 éves, és gyakorlatilag születése óta ekcémás volt. Végigjártuk az összes zsírosító-kenõcsöt és egyéb csodaszert, aztán az Elocom néhány évig úgy-ahogy használt, de már annak a hatékonysága is csökkenni kezdett. Akkor próbáltuk ki a Bioptron-lámpát, és az csodás eredményeket adott: az egyik ujján volt például egy állandóan gyulladt rész, ahol már a bõre is megvastagodott, és az Elocom sem tudta eltüntetni. A Bioptron lámpás kezeléssel pár hét alatt kisimult a bõre. Azóta is használjuk, és nagyon jó! Amint valahol feltûnik egy ekcémás folt, rögtön jön a lámpa, és ezzel meg tudjuk elõzni azt, hogy csúnyábbá váljon. A dolog azért idõigényes, mert a lámpával egyszerre egy kb 5-6 cm átmérõjû kör világítható be, és 4 percig kell rávilágítani. Van ennél nagyobb típusú lámpa is, de az már kb. 400000 (négyszázezer) forintba kerül; mi erre a kisebbre is elég nehezen szedtük össze a 80000-et, de megérte!
A krém szintén nagyon jó, az enyhébb ekcémás foltokat önmagában is eltünteti, mi a lámpával együtt, illetve felváltva használjuk.

Ha kérdésetek van: hami@aramszu.net

Üdv: Sóskuthy György
Névtelen
 


HellóKép

Úgy látom a topik nem nagyon él, de azért leírom tapasztalatomat, hátha segít valakinek. Végigolvastam a topikot, jó hogy megosztjuk egymással a tapasztalatokatKép

Kisfiam ekcémás, de sajna nem találtam kielégítő infót erről a fajta ekcémáról, ígyhát kutattam. Itt van amit megtudtam: :

Amennyiben a gyereknek a szája körül piros apró, túszúrásszerű foltok jelennek meg amelyek esetenként a szemhélyon, szemek alatt és orr környékén és az állon is jelenkezhetnek, és általános pirosság jellemzheti ezen területeket, a tünetek gyakorlatilag az arcra koncentrálódnak, hámlás sem jellemző.

Ennek a betegségnek a neve Periorális dermatitis. Ezen ekcéma nem jár túlzott viszketéssel, annyira nem zavaró a gyerek számára.

Általában ezek a tünetek nőkre jellemzőek de fiú és lánygyerekeken viszonylag gyakori.

Periorális dermatitises gyereket arcát VÉDJÜK A NAPTÓL, ellentétben a többi ekcémás gyerekkel! Ne nagyon kenegessük napfényvédővel, vagy ha kenjük akkor az illatmentes legyen.

Kiváltó ok felnőtteknél a fluoridos fogkrém(!) gyerekeknél pedig a szteroidos tartalmú kenőcsök hosszú használata!!!!!!!! vagy a túlzott zsírozós krémhasználat.

Terápia: A szteroidos kenőcsöt (pl. hidrocorizon) azonnal hagyjuk el. Jellemző, hogy a kenőcs elhagyásánál a tünetek szinte azonnal fellángolnak!, de türelem jópár nap esetleg hetek múlva a tünetek csökkennek majd maguktól elmúlnak általában. Használjunk víz alapú! krémet. A bőrt szappannal ne tisztogassuk, használjunk babafürdetőt vagy valami nagyon enyhe szappant.

Amennyiben a tünetek nem csökkennek (mert azért persze ilyen előfordulhat)keressünk fel bőrgyógyászt, de legyünk biztosak abban, hogy nem szteroidos krémet ír fel kezelésként. Amennyiben nem segítenek a krémek (antibakteriális fedőkrémek is jók) akkor antibiotikumos gyógyszeres kezelés ajánlott, általában tetracyclin-t szoktak felírni, amelyet akár 2-6 hétig kell szedni. Általában a periorális dermatitis nagyon jól gyógyítható.

Ezeket az információkat természetesen nem kisfiam bőrgyógyászától tudomKép. A diagnózis alapján amit megállapított (periorális dermatitis) megnéztem a netet! Rengeteg infót találtam erre, persze angolul!

Kisfiamnál 3 hónaposan ekcéma jelent meg, rinocérosz szerű bőr, viszkető, hámló stb. Erre kapta a szteroidos kenőcsöt (amit persze nem tudtam, hogy nem jó!). Az ekcéma tökéletesen elmúlt, de mellékhatásaként jelentkezett a periorális dermatitis.

Remélem segítettem valakinek ezzel az infóval,
Üdv,
Móni
 


Sziasztok!

Ekcémával csak annyi a tapasztalatom, hogy a páromnak van, illetve már csak volt. Ő a alapjáraton a műszálra volt érzékeny, de még a mai napig viszket tőle, de már nem jön ki annyira. Anyukája kiskorában kesztyűben altatta, mert éjjel véresre vakarta magát. Sokáig tartott, de idővel kinőtte, mára már rengeteg anyag van, régebben meg állandóan kisinget viselt, mert annyira nem volt se pamut, se más anyag. Neki a Phlorocort krémet írták fel, míg a 12 éves kor be nem töltötte addig meg kevertek neki amiben volt a florokort, mert kicsit durva krém, elvileg ciánt tartalmaz. De így 1 éjjel alatt megszünteti a tüneteket.

puszi
sasha

Kép
 
 


Helló,
Előző hozzászólásomhoz még annyit, hogy a periorális dermatitszre a bőrgyógyász Burow kenőcsöt írt fel. (patikában recept nélkül is megvásárolható)

Kisfiamnál 2 nap alatt elmúlasztotta a pöttyöketKép

Pusszancs,
Moni
 


Helló,
nekünk az Aloés méhviaszos krém vált be, pár nap alatt elmúlt az amit előtte hónapokig a bőrgyőgyász krém hegyekkel sem tudott elmulasztani. És ebben a krémben nincsen hormon, meg egyéb durva szer sem. Nézzetek be az Aloés topikba.

Csenge
 


Csenge
Ekcémát is elmúlasztja az Aolés készítmény?
Hol lehet venni és mennyiért? Ha jól tudom elég horribilis ára van Kép
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok,
mindenki segítségét és tapasztalatát szívesen venném, ugyanis 9 hónapos kislányom ekcémás lett.
Fura, hogy csak a két combjának a belső részén vannak piros foltok, nem nedvedzőek, de viszketnek, azt látom. Teljesen random, hogy mikor lobbannak fel.A Lipobase láthatóan javított rajta és a Cremor is. Tej és tojásmentes diétán vagyunk mind a ketten, mert még keveset szopik.Nagyon vékonyka kislány, úgyhogy a diéta neki elég veszélyes, bár iszonyú erős(már 6 hónaposan felállt!).Hetekig csak száradásos foltok voltak a bőrén, ekkor még nem gyanakodtunk allergiára, ígyhát kapta a BebaHA2-t.Aztán egyszercsak pirosak lettek. Próbált már valamelyikőtök ligetszépe olajat adni szájon át?
Állítólag ennek a hiánya is kiválthatja.Én kotyvasztok most itton egy ligetszépés-búzacsíraolajas-körömvirágos-hydrophyl.non-os krémet,majd beszámolok a tapasztalatokról.
Homeopata orvosoknak nem tudjátok a tarifáját úgy kb-ra?
Mindenkinek üdv, a piciknek gyógyulást!
Szilvi
 
 



Sziasztok!

Lányom 4 éves, születése óta atópiás dermatitisze van. Nem viszket neki (sose viszketett). Először az arcán volt két hatalmas piros, érdes folt, ezeket kinőtte és mára már csak időnként és helyenként jön 1-1 ujjbegynyi piros foltocska (ami viszont, ha nem kezeljük rögtön, akkor fájni kezd neki. Ezek a karjain és a lábain jönnek ki. Anno voltunk dr. Török Évánál, ő adott testápolót, fürdetőkenőcsöt és szteroidos krémet. Hozzáteszem, nagyon jó véleményem van róla, annó engem is ő kezelt, de ez a lányomnál nem jött be. Amíg a kencék el nem fogytak, addig használtuk őket (nem sok sikerrel), azóta a körzeti doki által felírt Elocomot használom, ha néha előjön 1-1 folt. Talán - idővel javul a helyzet.
Sziasztok,
Zümmöcske
 
 


sziasztok!
Nem tudom, hogy ehhez a topikhoz tartozik-e a bajom, vagy sem. 2 hónapos kisfiam arcán és nyakán piros pöttyök jelentek meg.
A doki azt mondta, hogy melegkiütés, hintőporozzam. Így is tettem és szegénykém bőre annyira kiszáradt és olyan érdes lett, mint a smirgli papír.
A pöttyök már nem annyira körülhatároltak, mint voltak, inkább kezd az egész egy nagy összefüggő piros folttá alakulni.
Vajon ez ekcéma??? Úgy izgulok. Mivel kenjem be? A védőnő azt mondta (telefonon ecseteltem neki a történteket), hogy kenjem be Sudocreme-mel - ez popsi kipirosodásnál bevált. Remélem nem tettem vele rosszat.
köszi
C.
 


Cirmogó! Én nem hintőporoztam egyik gyerekem bőrét sem, mert azt olvastam vhol, hogy többet árthat, mint amennyit használ. Nem adtál véletlenül hasfájás ellen vmi szert a kisfiadnak? Az egyik ilyen, KIFEJEZETTEN ÚJSZÜLÖTTEKNEK/CSECSEMŐKNEK javasolt készítmény ui. tartalmaz olyan összetevőt, ami sok babánál okoz kiütést.Megvan! Infacol a neve! Narancsízű a lötyi, márpedig a narancs szerepel a kisbabák tiltólistáján. A hasfájásra egyébként valóban hatott. Szerintem lehetnek egyéb szerek is, amikben hasonló allergén található.
Én azért valószínűleg elmennék bőrgyógyászhoz e helyedben, a védőnő az öcsémék kislányánál (ő kapott Infacolt) azt mondta, hogy majd 1 éves korára! kinövi, addig megmaradnak a kiütések. Most 4 hónapos, és gyönyörű a bőre.Kép
Tünde

Tünde
 


Cirmogó!

Meg sajnos olyan is van, hogy a baba érzékeny valamire, amit te ettél, és átjut az anyatejjel.
Meg lehet érzékeny a mosószerre, de még a ruhanemű anyagára is! Vagy a fürdetőszerre vagy egyéb dologra, amit használtok.
És mindemellett lehet a melegtől is, nekem anno első gyerkőc nézett ki rettenetesen egy hónapos korában, a kánikula közepén.
Viszont azon kivül, hogy ronda, ahogy rendeződött az időjárás, ill lengébben öltöztettem a gyereket, javult és elmúlt (a következő nyárigKép)
Ildi

Ildi
 
 


Kedves Anyukák!

Kérlek, segítsetek ha tudtok!
Kislányom 13 hónapos és 5-6 hónapja kiütéses az arca. Voltunk bőrgyógyásznál aki azt mondta, hogy ez seborrhoea és az Elocom kenőcsöt írta fel, ezen kívül hidratáló krémet is kaptunk. Annak ellenére, hogy az interneten azt olvastam, hogy ez a bőrelváltozás meggyógyul (még magától is!) a kislányom bőre semmit sem javult az eltelt időben. Ha van valakinek pozitív tapasztalata ennek az elváltozásnak a kezelésében, kérem írja meg. Köszönöm és mindenkinek jó egészséget kívánok!
Hajni
 
 


Sziasztok!

11 hónapos kislányomnak ekcémára hajlamos, száraz a bőre. Rengeteg olajozással, fürdetőkenőccsel, fürdés utáni testápolóval karban tudom tartani, de azért estére kissé szárazabb, érdemes lesz a bőre (főként a lába). 1 hete kezdődőtt a buksiján egy hámlás, ami alatt a bőr enyhén piroskás. Este már viszket is neki, nagyon vakargatja. Valószínüleg az ekcéma egy újabb tünete. A doktornéni a további olajozást javasolta. Naponta 2-3-szor olajozom, de ez kevés. Még csak ideiglenesen sem tudom normalizálni a helyzetet. A fejét mégsem kenhetem testápolóval! Van valakinek jól bevált tippje?
 
 


Sziasztok!

11 hónapos kislányomnak ekcémára hajlamos, száraz a bőre. Rengeteg olajozással, fürdetőkenőccsel, fürdés utáni testápolóval karban tudom tartani, de azért estére kissé szárazabb, érdemes lesz a bőre (főként a lába). 1 hete kezdődőtt a buksiján egy hámlás, ami alatt a bőr enyhén piroskás. Este már viszket is neki, nagyon vakargatja. Valószínüleg az ekcéma egy újabb tünete. A doktornéni a további olajozást javasolta. Naponta 2-3-szor olajozom, de ez kevés. Még csak ideiglenesen sem tudom normalizálni a helyzetet. A fejét mégsem kenhetem testápolóval! Van valakinek jól bevált tippje?
 
 


Sziasztok!

A kislányom 8 hónapos mi is olajoztuk a fejét, de nem múlt el a koszmója. Most a gyógyszertári fürdetővel kenjük be egy fél órával a fürdetés előtt, aztán lemossuk még egy adag fürdetővel. Már az első alkalom után nagyon szép lett a fejbőre. Az ekcémájára nekünk a bóraxos kenőcs vált be amit a gyerekdoki írt fel.
 


Sziasztok!Az én ikreimnek is volt olyan a fejük, amit Jacek írt, én aloeverás folyékony szappannal mostam le, és utána olajoztam, vagy olajjal lazítottam fel, és utána fürdettem ebben. Elmúlt!
Amúgy a második fiammal végig küzdöttük ezt az ekcémás témát, most 3,5 éves és nagyon OK, néha még kiszárad a bőre és bekenem, de amúgy semmi gond. Ha érdekelnek a tapasztalatok, szívesen leírom, akár mailben is! (Cím a profilomban!)
Amúgy milyen testápolót használsz? Azt próbálgattad már, hogy esetleg milyen kajára durran be, vagy milyen egyéb hatásra? (időjárás, idegállapot, fürdő vagy uszoda víz, mosószerek, stb.)
Üdv: Claire
 
 


Sziasztok!
Köszi a választ, de szerencsére mára elmúlt a galiba. Amikor elkezdett "rongyosodni" a feje, akkortájt éppen semmi újat nem vezettünk be az életébe, sem ételt, sem mosószert. A ruháit egyébként mosószappannal mosom: lereszelem, és így teszem az adagolóba.
Amitől nekünk végül is elmúlt: nem a testét kentem be fürdés előtt-után napraforgóolajjal, hanem a fürdetővízbe öntöttem 1-2 kupica olajat + fürdetőkenőcsöt használtunk továbbra is. Korábban már kimérettük a vízünket, és a rendkívül kemény kategóriába tartozik. Ez jutott végül is kínomban az eszembe és utolsó próbálkozásra bejött.
Sőt! Azóta minden külön testápolózás, olajozást mellőzünk, csak a vízbe tesszük az olajat, és Kincsőnek az egész testfelületén teljesen elmúlt a szárazság. Tehát nálunk a víz volt a ludas.
Köszi a válaszokat.
Bea
 
 


létrehoztam egy levlistát, ahol szeretettel várok mindenkit, akinek atopikus ekcémás a gyermeke. Ha van kedvetek feliratkozni, a neurodermitis-feliratkozas@primlista.hu cimen megtehetitek.
 
 


Sziasztok!

4 hetes kisfiam arcán és fejbőrén kamaszpattanásra emlékeztető kiütés jelent meg pár napja. A kiütés maga sárga közepű és amint elkezd sírni a kicsi körülötte vörös folt alakul ki. Ha alszik, akkor szinte nem is látni semmit a kis arcán. Eddig a fürdést követően a gyógyszertári krémmel vékonyan bekentem neki, de ahogy láttam, hogy nem javul tegnap kamillateával töröltem át. Mára valamelyest javult, jelek szerint száradnak a "pattanások". Igazán nem tudom mik lehetnek ezek. Legjobb tudásom szerint minden allergizáló ételt elhagytam: nem iszok tejet, tartósítót tartalmazó rostos üdítőket; nem eszek rostos déli gyümölcsöt, diót stb. Bár ha ételre, italra lenne allergiás, akkor gondolom a teste más területén megjelennének ezek a kiütések. Ha valakinek tapasztalata van e téren, akkor kérem segítsetek. Sajnos nincs időm visszaolvasni a topicban, mert örülök, hogy ezt a levélkét is sikerült megírnom...
Üdv, Bujka

u.i.: Mindenkinek boldog új esztendőt kívánok!!!!

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy van-e vki közületek,aki mindennel kivárta az 1 évet amivel kell(tej,tojás,liszt,..stb),-lévén allergiára veszélyeztetett a babája,tehát a családban van allergiás,ezért HA tápszert kapott a babája,és nem lett semmire allergiás?Nem lett ekcémás.pl.
Nagyon érdekelne.
A választ köszönöm.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok!

A csökönyös koszmóra az orvosunk a Nizoral sampon használatát javasolta és működik. Mi egészen pici kora óta hetente 2-szer ezzel mossuk a fejecskéjét.

Üdv: Molnarpa
 


Úgy tűnik hanyagolnunk kellene a banánt és a sütőtököt.Kép
A pofija akkor pirosodik ki a lánynak.Bekentem neki vazelines krémmel és pár óra alatt elmúlt a folt.Egyébként az én kezem is remekül gyógyul tőle.
Babatejekről mi a tapasztalatotok?A Milumil 3 gyümölcsös,talán narancsos.Azt inkább nem adnám.Rizikós.De akkor mit?Eddig Milumil Ha-t kapott.Ízben mennyire hasonlók a tápszerek cégen belül és kívül?Írnátok erről?
Köszönöm.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok!

A lányom kezén-lábán van pár pirosas, érdes ekcémás folt. Gyanakszom, hogy esetleg a tej miatt vannak ezek.

Most egy hete nem kap tejet, és némi javulás látható, de azért még nem az igazi. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő alatt kell javulni a bőrének, hogy kiderüljön ez? Meddig várjunk még?

És ha kiderül, hogy a tejet nem bírja, akkor mennyi idő után lehet újra próbálkozni a tej adásával? Hónapok, vagy évek?

Yoan
 
 


Sziasztok!
Kata a nevem és Dunakeszin egy jónevű gyermekgyógyász-allergológussal dolgozom már jó ideje. Van két fiam is, szőkék és fehérbőrűek... Szívesen segítek, ha van személyes kérdésetek, megadom a címem és a telóm számát.
Naanok@freemail.hu
06 (70)317 0907
 
 


Yoan, neked már a Nizoral első alkalommal javított? Mert nekünk is iszonyú randa a fejbőre, már 3. éve. És én egyszer megmostam neki a Nizorallal, de még rondább lett, mint volt!
Vio

Kép
vio
 
 


Hallottátok már, hogy valami lgg nevű szer, vagy anyag jól hat ekcéma ellen? Ez valami pro vagy prebiotikum már nem emlékszem. Most nagyon reklámozzák ezeket a dolgokat. Valakinek van már tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Én már régóta nézegetem az ekcémás topikot. A lányom 1 éves kora óta, azaz 4 éve küzd vele. Nem vészes, de itt lenne az ideje, hogy vége legyen. Sajnos úgy néz ki, nem hogy javul, hanem még romlik is az állapota.

TK


Sziasztok!

Vio, bocs, nem jártam erre régen, nem vettem észre, hogy írtál. Én nem mostam Nizorallal a gyerek fejét. Neki főleg a hátán és a karján voltak a foltok, illetve a tarkójánál. De miután abbahagytuk a tehéntejet, kb. 2-3 hét múlva már egészen jó lett a bőre. 1 hónappal később pedig már szinte semmi. Azóta is, amennyire csak lehet vigyázunk, hogy ne kapjon tejes dolgokat, bár néha nem tudjuk kikerülni, és így szinte teljesen rendben van. Ha néha előjön 1-2 érdesebb folt, az is hamar elmúlik.

Yoan
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

Kép
 
 


Sziasztok!

Kisfiunk 1,5 éves, sajnos 3 hónapos kora óta ekcémája van.
A háziorvosunk felírt egy krémet, ami iszonyatos melléfogás volt, mint 3 nap múla kiderült. A kisfiunk bőre 2xolyan száraz és repedezett, sőt tűzvörös lett :-( ekkor láttuk be, hogy csak szakorvos segíthet.
Először a Madarász Kórház bőrgyógyászatára vittük, (sajnos)
aztán semmi javulást nem látva, elkeseredve, tovább kerestük a mi orvosunkat... így jutottunk el a Budai Gyermek Kórházba egy doktornőhöz, aki állítólag csodákat művel. Nyáron én is azt hittem, vannak még csodák. Gyönyörű volt Máté bőre, de eljött a tél újra és a kicsi szája körül megint kezdődött - a kicsit piros (biztos csak a cumi), aztán már cumi nélkül is piros...
Ráébrettem, hogy nem, csodák nincsenek, az én kicsim is ekcémás, és ő sem kivétel. A nyáron enyhébb, télen rosszabb tünetek ahogy le van írva 100+100 helyen nála is így vannak. SAJNOS! Viszont elkeseredésemben még a vérvételre is rábólintottunk, hátha most kiderül valami...
Írjon valami kigyógyult optimista anyuka, gyönyörű börű gyermekéről és adjon sok jótanácsot +egy kis reményt, ha van ilyen.

Alma
 
 


Kedves Almaa!
A kislányom 3 éves. Szintén 3 hónapos volt, amikor először jelentek meg rajta a tünetek. Mit mondhatnék... Hol is kezdjem?
Először elolvastam minden elérhetőt a betegségéről, a kezelési lehetőségekről. Aztán kétségbe estem. (Az ő esete sajnos nem egy kis piros foltocska.) Még nem volt 1 éves amikor a Budai Gyermek Kórházban kötöttünk ki egy felülfertőződés miatt. A kezelés használt ugyan ideig-óráig, de tartós eredményt nem hozott. Tőle is vettek vért akkor. Az eredmény szerint tojás és tejfehérje allergiás. Azóta kerülöm az étrendjében ezek minden formáját. Úgy látom ez a bőre állapotát nem befolyásolja, bár ki tudja, milyen lenne, ha nem tenném. Tapasztalatom szerint inkább lelki tényezők, pollenek és kemikáliák lehetnek a ludasok, bár az adalékanyagokat sem lehet kizárni. Sajnos nem jöttem rá mi az ami kiváltja a fellángolásokat. Illetve egy dologra felfigyeltem, kapcsolatban van a pollenkoncentrációval.
Most az Elidel nevezetű kencével tartom kordában a tüneteket és az Antiprurit nevezetű testápolót és fürdetőt használom. Az összes kence közül nekünk ez vált be leginkább. (Érdekesség: most hallottam, hogy van aki a gyógyszertári fürdetőre allergiás.) Fürdéshez (télen nem fürdik minden nap), Sába babafürdetőt használok, ha koszos. Az érdes megvastagodott bőrét Lipobase Repair kenőccsel kenem, de most tesztelem az oliva olajban citrocsepp kombinációt. Ez utóbbit, mármint a citrocseppet próbáltam szájon át is, változást nem láttam. Kipróbáltam az Aloe First is, borzasztóan csípte, és úgy vettem észre, hogy szárít. A bioptron lámpához még kicsi volt, talán most, hogy enyhébbek a tünetek kipróbálom újra. Ezen kívül 1 éve homeopátiázunk, szerintem eddig, eredménytelenül. A doktornő nem árul zsákbamacskát. Ez egy összetett betegség, nehéz eltaláni a megfelelő szert (kicsi a gyerek is még), és ha igen akkor is hosszú idő alatt mutatkozik a hatás.
De, van jó hírem is. Találkoztam egy Anyukával akinek a fia 12 éves korára kinőtte, pedig súlyos volt az állapota. Õ ajánlotta még a Káli teát is, de sajnos az én lányom nem issza meg. A kisfiút egész életében kevert szteroidos kenőccsel kezelték, és nála nem jelentkeztek a mellékhatások.
Egy másik Anyuka pedig, a 3 éves kisfiát tudta tünetmentessé tenni homeopátiával.
Remélem adtam, olyan ötletet, amit még nem hallottál. Tudom, milyen borzasztó érzés, hogy nem tudsz segíteni rajta. Én gyakran gondolok rá, hogy már nekem kellene valamilyen támogatás, mert megkattanok.
Ja, és a sógornőm is kinőtte. Kitartás, az idő hátha megolja. Addig is, ha van kérdésed szívesen válaszolok.

Magrat
 
 


Sziasztok!

Az én kisfiam is súlyos ekcémás, borzasztó, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Az életmód topicba Wilda írta, hogy Ökönet terméekkel hozta helyre a gyerekét. Most tesztelem. Lactosport kap, és szereznek Petinek egy szinbiotikumot tartalmazó készítményt. Õ 2 hetesen antibiotikummal kezdett a tápszerallergiájára!!! szuper orvost fogtam ki! Szóval a bélflórája tönkrement, onnantól pedig eldőlt a dominó. Számunkra nem maradt más, mint a természetes gyógymódok, az orvosok mindenhonnan elzavarnak, hogy biztos nem tartom a diétát. Már enni se merek a kisfiamnak adni. de ha hetekig csak almát meg burgonyát kap , akkor is így néz ki. Én is próbáltam mindent, homeopáthia stb, de eddig nem sok eredménnyel.
Ha látok javulást az Ökönetes termékektől , majd írok Nektek. Kitartást,Magrat Neked is. Nekem már amúgy azt mondták, hogy keressek fel egy kineziológust, mert az ilyen kinézetű gyerekeknél az anyát kell kezelni, mert az ilyen gyereknél ez pszichés alapon van. Hát nem tudom.
 
 


Sziasztok!

Az én kisfiam is súlyos ekcémás, borzasztó, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Az életmód topicba Wilda írta, hogy Ökönet terméekkel hozta helyre a gyerekét. Most tesztelem. Lactosport kap, és szereznek Petinek egy szinbiotikumot tartalmazó készítményt. Õ 2 hetesen antibiotikummal kezdett a tápszerallergiájára!!! szuper orvost fogtam ki! Szóval a bélflórája tönkrement, onnantól pedig eldőlt a dominó. Számunkra nem maradt más, mint a természetes gyógymódok, az orvosok mindenhonnan elzavarnak, hogy biztos nem tartom a diétát. Már enni se merek a kisfiamnak adni. de ha hetekig csak almát meg burgonyát kap , akkor is így néz ki. Én is próbáltam mindent, homeopáthia stb, de eddig nem sok eredménnyel.
Ha látok javulást az Ökönetes termékektől , majd írok Nektek. Kitartást,Magrat Neked is. Nekem már amúgy azt mondták, hogy keressek fel egy kineziológust, mert az ilyen kinézetű gyerekeknél az anyát kell kezelni, mert az ilyen gyereknél ez pszichés alapon van. Hát nem tudom.
 
 


Sziasztok!

Már hamarabb is akartam írni, de nem jutottam hozzá.
Nori32
Engem érdekelne, ez az ökonetes dolog. Eddig nem hallottam róla, pedig érdekel minden amivel javulást érhetek el gyógyszer nélkül. Igaz, Noémi soha sem kapott antibigyót, szinte nem is volt még beteg, de nekem meggyőződésem, hogy a legtöbb esetben nem az étrend váltja ki a tüneteket. Fél éves koráig az anyatejen kívül nem kapott mást, azután is olyan dolgokat amiről tudtam, hogy nem allergizál. Mégis fokozatosan hatalmasodott el rajta a rengeteg vörös folt.
Látom, hogy nem nagyon irogat ide senki, pedig jó volna megosztani a tapasztalatokat, vagy legalább kiírni magunkból a gondolatokat. Nekem sokat segít a feszültségem oldásában ez is. Kineziológiára már én is gondoltam. Amikor először érdeklődtem egy ismerőstől aki ismeri a módszert, Noémi még 1 éves volt csak. Szerinte a csecsemőknél a méhen belüli élettel kapcsolatban merülhetnek fel problémák. Pl. fiúnak várt lány stb. Ezen kívül még nem beszéletem senkivel aki járt volna kineziológusnál.
Most hallottam azt is, hogy a homeopátiás kezelésnek legalább 3 év kell, hogy a hatását (vagy nemhatását) kifejthesse.
Pszihés alapon? Annyiban igaz lehet, hogy egy ekcémától megzavart gyerek-anya párosban az anyukának kell pozitív energiákat sugározni a gyerek felé, ami valjuk be nem mindig megy a mindennapos vívódások közben. Ez inkább egy ördögi kör(feszült gyerek - feszült anya - kiterjedtebb ekcéma), de én úgy érzem nem az anya-gyerek kapcsolat váltja ki magát a betegséget. Ez egy hajlam, amit külső hatások váltanak ki mint betegséget. Erre tesz rá, az a sok minden hatás ami minket ér. Fizikai és lelki. Nemtörődöm orvosok, megjegyzések az utcán stb. Mintha nem lenne elég pl. nekem feldolgozni azt, hogy ezzel kell élnünk és pont, hiába tépem magam.
Mióta írtam ide, azóta vannak új tapasztalataim is.
Rászántam magam és elmentünk allergiavizsgálatra. Tudtam előre, hogy nem sok értelme van, de ennek ellenére jobbra számítottam. "Sajnos" pozitív beállítottságú ember vagyok, és mertem remélni, hogy a legutóbbi látogatásunk (2 év) óta történt valami változás ezen a fronton. Nem. Továbbra is kicsi a gyerek a komolyabb tesztekhez, a vérvétel eredménye kétséges. Most megyünk majd terheléses vizsgálatra, ott kiderül, hogyan reagál a tejre, tojásra szegény gyerekem. Kísérletezni fogunk vele, mert a vérvétel eredményétől függetlenül lehet, hogy nem is reagál rosszul. Én 2 éve szigorúan tartom a tej és tojásmentes étrendet. Remélem, ha adhatok neki néhanap egy kis túrót vagy joghurtot, az nem fogja majd rontani az állapotát. Remélem, hogy a légzőszervi tüneteket, amiket eddig megúsztunk, nem fogja kihozni ráadásul.
Tudnék még sokat írni, de mennem kell.
Most, hogy újra elolvastam látom, jól kinegatívkodtam magam, én a pozitív. Szörnyűség. :-)
 
 


Sziasztok!

Most olvastam végig az egész hozzászólást, mert az én ikreim is ekcémások. Szerencsére nem túl súlyos a helyzet, de itt-ott piros foltok, viszketős helyek vannak rajtuk. (Térdhajlat, könyökhajlat, alkar, kézfej) Mi is próbáltunk már sokfélét, legutóbb a Linola Fett N. nevű fürdetőolajat + krémet, de nem sok hatása volt, ráadásul egy csomó mellékhatást írtak le. Nekünk a háziorvosunk írt fel egy krémet, amit a gyógyszertárban kevernek ki, és Flucinar van benne. Nem sokat értek hozzá, hogy mi ez, de elég erős szer lehet, mert a gyógyszertárban egy kicsit szörnyülködtek, mondták, hogy próbáljam mással kenni őket. De mondtam, hogy eddig még csak ez az egy szer használt. Egy pár napig kenem vele a foltokat, elmúlnak, olyankor nem kell kenni őket. Sajnos aztán visszajönnek a foltok, hol jobban, hol kevésbé. Főleg fürdés után jön ki rajtuk, ha egy kicsit melegebbre sikerül a víz, úgyhogy próbálom a fürdést egy kicsit visszaszorítani, dehát fürödni kell! Ráadásul imádnak pancsolni, úszik az egész fürdőszoba minden este.
Engem érdekelne a Bioptron lámpa. Ha valakinek van jó tapasztalata (eddig 1 hozzászólásban láttam), kérem ossza meg velem.
Remélem egyre többen fogják látogatni az oldalt, mert nagyon jó a tapasztalatokat elolvasgatni.

Jobbulást mindenkinek: Andi

Kép
 
 


Ajjaj, Flucinar. Mennyi idősek az ikrek?
A mi körzeti gyerekorvosunk az Elocomot írta fel így keverten anno. A bőrgyógyászok is, ahol később megfordultunk ezt adták. Én még nem is hallottam, hogy gyerekeknek felírtak Flucinart. Úgy tudom, javítson ki valaki, ha butaságot írok, hogy ez már egy régóta forgalomban lévő kenőcs. Kb. 15 éve már létezett. Ettől van már modernebb, kevésbé felszívódó kenőcs is, ami állítólag nem hat szisztémásan. Ilyen az Elocom és a Locoid is. Bőrgyógyihoz nem vitted őket?
Fürdeni pedig, kövezzetek meg, de nem kell minden nap. Télen nem koszosodnak úgy a gyerekek mint nyáron. Én csak egy laza popsimosást szoktam, mert a víz nagyon szárít, főleg ha meleg.
A Linola Fett-et én is használtam, de mellékhatásáról nem tudok. Reggel és este kenegettem vele a kislányomat, hogy a száraz bőr miatti viszketését csökkentsem. Az ekcémát csak a gyógykenőcsök tudják lehuzni. Nálunk már előfordult olyan eset is, hogy egyszercsak magától visszábbhúzódott, szinte egyik napról a másikra. (Persze aztán úja előjön éppen olyan hírtelen.)
A bőrgyógyászunk szerint az ápoló kenőcsöket, mint pl. a linola érdemes időnként megváltoztatni, mert megszokja a bőr, éppen úgy mint a szteroidos kenőcsöt. Ennek ellenére én már elég régen használom az Antipruritot (reggel és este) és még eddig ez vált be a legjobban.
Bioptron lámpát próbáltam. A lányom elugrál. Eddig nem bírt ki 4 percet ülve, mozdulatlanul. Lehet, hogy lassan újra érdemes majd elővenni, ahogy növekszik egyre okosabb. Ismeretségi körünkben fekélyes sebek gyógyításában már bizonyított.
Ja és szteroidos kenőcsöt huzamosabb ideig használni nem szabad. Hogy meddig is lehet arra egzakt választ eddig még nem kaptam. A homeopátiás doktornő szerint, ha havonta egy hétig használom azzal nem árthatok sokat. Hivatalosan úgy állítják be az adagot, hogy először nagyobb dózis, amit folyamatos állapot ellenőrzés mellett csökkentenek a szükséges minimális mennyiségre.
Sziasztok. Jó éjt.
 
 


Magrat!

Köszi a reagálást. A gyerkőcök 3,5 évesek.

1-1,5 éves korában elvittem bőrgyógyászhoz, aki közölte, hogy nincs itt semmi baj, nem kajától van, ehet a gyerek bármit, írt fel mosakodókenőcsöt, majd kinövi a gyerek kijelentéssel elintézte a dolgot.
2,5 éves korában elvittem magánrendelésre, ahol dokinéni elmondta, amit már addig is kiderítettem az ekcémáról. Írt fel egy gyógykenőcsöt (egy kicsit ecetes szaga volt, de nem tudom, hogy mi volt benne) + mosakodókenőcsöt, és közölte, hogy 3-5 éves korára általában kinövik a gyerekek. Szóval most reménykedem, hogy majd elmúlik vagy legalábbis enyhül. Most nem annyira rossz a helyzet, bőrápolásra aloe verás krémet, ill. spray-t ajánlottak, most ezt szeretném kipróbálni. Hátha nem lenne annyira száraz a bőrük. A foltokra még nem tudom, mit fogok kenni, de akkor megpróbálok valami modernebb készítményt beszerezni.

Szia: Andi

Kép
 
 


Sziasztok!
A mi történetünk: októberben Zsófi 4,5 hónapos volt, csak anyatejet kapott. Piros foltok jelentek meg a felkarján, és azt mondta a háziorvos, hogy irritatív dermatitisz, talán az öblítőtől van, használjak ecetet, és hogy nagyon száraz a baba bőre ezért írt fel testápolót.
Pár nappal később kezdődött a csecsemőmasszázs tanfolyam, és az olajozástól nagyon csúnya lett, ahogy haladtunk hétről hétre a testtájakon, úgy terjedt el a pirosság. Az utolsó héten a háta volt soron, de mivel a gyerek akkor épp nyűgös volt, nem masszíroztam csak néztem a többieket. Már amúgy is motoszkált, hogy hátha az olaj rontott rajta, többet nem masszíroztam sehol olajjal, a hátán nem is volt soha semmi.
Közben elmentünk a bőrgyógyászhoz, ott is ezt a dermatitiszt mondták, és hogy mosóport cseréljem le folyékony mosószerre. Kaptunk egy kenőcsöt is ami leszárítja a hólyagokat (mert állítólag a piros foltok nagyon apró hólyagok). Nem javult sokat 1 hét alatt ezért visszamentünk, akkor kaptunk szteroidos krémet, és ajánlották a lipobase repairt a száraz bőrre (én nem ajánlom). Nem mondta, hogy ekcéma, és szerinte biztosan nem viszket a babának, de szerintem meg igenis viszketett. Ahogy a bodyját levettem 10 körömmel marta mellkasát, nyűgös volt és éjszakánként alig aludt.
A szteroidos krémet 2 napig volt szabad használni, és nem hozott nagy változást.
Mivel azt olvastam több helyen is az ekcémáról, hogy zsíros krémmel kell kenni a bőrt, meg hidratálni, hogy ne legyen soha száraz, gondoltam akkor először a bőrszárazságot próbálom megszüntetni (Egyébként ahogy a fűtés beindul, nekem is tök száraz lesz a bőröm és állandóan vakarózom, bár semmiféle bőrelváltozás nem látszik)
A háziorvos által adott testápoló kicsit híg volt, ezért fele-fele arányban belekevertem a fürdetőkrémet. Naponta 5-6 alkolmmal bekentem az egész testét vele. Pár nap alatt javulás látszott, és majdnem teljesen elmúlt a pirosság. Legtovább a térdhajlatában látszott.
Karácsonyra ultrahangos hidegpárásítót kértünk, egész nap megy a szobájában, azóta szinte teljesen eltűnt, csak a lábszárán jön ki néha, de az biztos azért van, mert fürdéskor az van végig vízben. Ha elkezdem intenzíven kenni, akkor pár nap alatt visszahúzódik.
Összefoglalva, szerintem a száraz bőr következménye volt minden, mert azóta újra használom a régi mosóport és öblítőt, én mindent eszek, már Zsófi is kap mindenfélét amit egy 8 hónapos kaphat, mégsincs semmi komoly.
Hátha ez lesz a megoldás még valakinek, jobbulást minden kis betegnek Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!
Nem tudom tudtok-e segíteni a problémánkon de azért leírom olyan jó "beszélni" róla. A lányom 7 éves tavaly nyáron a szája körül megjelent pár piros pötty amit semmivel nem tudtam elmúlasztani. Elvittem a gyermekorvosunkhoz aki Elocom krémet adott rá persze a mellékhatásairól nem beszélt. Akkor pár nap alatt elmúltak a pötyik de rövid idő múlva újra támadtak és akkor már sokkal erősebben szinte minden nap kentem, hogy ne legyen pöttyös. Persze rájöttem, hogy ez nem megoldás és elvittem maszek bőrgyógyihoz Ö adott egy krémet gyógyszertárban keverőset nem tudom mi volt a neve és ellátott tanácsokkal. Jó, eltelt pár nap és a lányom szeme és orra körül is megjelentek a jól ismert pötyik felhívtam az én doktornőmet aki nagy könyörgés árán hajlandó volt újra megnézni majd közölte, hogy én csinálok nagy ügyet a dologbó és éjszakára adott neki rázókeveréket mondván attól majd nem viszket. Pár nap alatt még csúnyább lett a bőre akkor visszavittem a gyermekorvosunkhoz aki újra Elocomot írt fel hígotott formában. Ugy vettem észre ez elég jól elmúlasztja apötyiket de a szája mellett a kis arcán egyre jobban látszanak a hajszálerek ami véleményem szerint a krém mellékhatása.
Gondoltam egy nagyot és kerestem egy másik bőrdokit. Ö elküldött allergia vizsgálatra és azt mondta megkellene találnunk mi idézi elő a problémát mellőzük a citromot, narancsot, paradicsomot,... ezt eddig is tudtam és a fluorid tartalmú fogkrémet ez még új ezt most fogom tesztelni. Irt fel kanalas lötyit ami allergia ellenes szer és Locoid krémet ami azt hiszem egykutya az Elocommal. Most várjuk az allergiateszt eredményét és a CSODÁT. Ha valaki tud valami tutit írja meg. Köszike!


Sziasztok!
Lillus lányom 15 hónapos múlt, kb 3 hete atopiás dermatitis-t állapított meg nála a bőrgyógyász.
Eddig is volt 4-5 viszkető, hámló piros foltja, mely periodikusan jobb- rosszabb volt, de azzal magyarázták, hogy még 3 hetesen is inkubátorban volt "öreg" bőrrel a kékfény alatt (kóros sárgaság miatt) és ennek van ilyen hatása.
Itthon bármit kenhettem rá, véresre vakarta magát, még az ép bőrt is. Éjjelente a mai napoig 6-8 alkalommal felkel, iszonyatosan sír, vakarja magát, olykor sikít. Annyira sajnálom.
Most 4-féle kencét is kaptunk és gondozási lapot vezetek, amikor rosszabb az állapota. Tegnap pl. ismerősnél mogyorókrémes palacsintát kóstolt, estére erősödtek a foltok és 2 újabb is megjelent.
A féltesóm is ilyen problémával kűzd. 28 éves, (van egy kisfia). Kicsi kora óta kapott szteroidos krémeket, a bőre elvékonyodott, nagyon csúnya, mindenre érzékeny. Gyerekkorunkban sokszor csúfolták emiatt, az úszás, strandolás, napozás is kimaradt az életéből.Remélem Lillám nem jut idáig, bár nem sok jóval kecsegtet az orvos.
Szép napot és kitartást mindenkinek!! Üdv: Vivien

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: