Új privát üzeneted érkezett!

A kishugom megette a szobanövényünk bogyóját. Most az intenzíven van. Azért indítottam ezt a topicot, hogy minél több ismeretet tudjunk összegyűjteni erről a szobanövényről, és megtudjuk, mely szobanövények, és egyáltalán mely növények veszélyesek gyermekeinkre.
A fent említett növény latin neve: Solanum Capsicastrum. Ismeretes még Csucsor, és Jeruzsálemi cseresznye néven is.
Kérlek írjátok le mit tudtok erről és más növényekről, hogy mások ne járjanak így, mint mi!!!

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 


Szia Zsófi, a növényről nem tudok semmit, de a víz levert a történettől!!
Hogy van a kishugod, jobban???? Mennyi idős?
Én is hasonló megfontolásból, pont ma nyitottam topicot a "Váratlan balesetek amikre nem számítunk" címmel.
Ha van kedved oda is átírhatod ezt a történetet, vagy említsem meg én?? Nálunk virágok nincsenek-már, de van más ezer balesetforrás amiről mégcsak nem is sejtem, hogy az!

Szorítok, hogy helyrejöjjön a hugod!
Üdvözlettel:

Bellana
 
 


Szia Zsófi!

A Tietekről sajnos semmit nem tudok, de itt egy másik:
Diffenbachia (biztos nem így kell írni Kép), magyarul könnyező pálma. Nagy foltos levelei vanna, vastag szára, a leveleiről időnként nyúlós folyadék csöppen le.
Nagyon mérgező növény!

Annamari
 
 

 
 

Zsófi és Többiek!

Igen,sajnos a Csucsor nagyon mérgező.Mint a neve is mutatja, a Solanaceae családba tartozik.Ezt azért fontos,mert az ebbe a családba tartozó sok növény termése(bogyója) mérgező!
Pl:
nadragulya(Atropa belladonna):régen a nők a szemükbe csepegtették a kivonatát,amiől a pupilla kitágult és a tekintet igézőbb lett.De sajnos nagy mennyiségben igen mérgező(és a sok kicsi is).

beléndek(Hyoscyamus niger):kis mennyiségben fájdalomcsillapítóként használják,de szintén nagyon mérgező.

csucsor(több féle is van)-->ebszőlőcsucsor:levéltelen ágai és bogyói olyan anyagot tartalmaznak,ami blokkolja a szívműködést és a vörösvértesteket oldja.(talán ennek nemesített változata,amit a kislány megevett).

maszlag(Datura):szintén több fajtája van.A mételmaszlag igen mérgező

közönséges dohány(Nicotiana tabacum):az érett levelek tartalmazzák a nikotin nevű alkaloidát,ami szívműködést bénítja.

burgonya(Solanum tuberosum):hajtásaiban, a termésben(kis zöld bogyó) és a csírázó gumóban is van mérgező anyag.Ezért nem javasolják a csírázó krumpli fogyasztását,főleg kicsiknek.


A családba tartozó növányek nagy része tartalmaz egy alkaloidot(solanin),ami igen mérgező,ezért kell velük vigyázni.

Egyenlőre ennyit tudtam összeszedni.Ha gondoljátok,teszek fel rólukképet és a többi mérgező növényről is+ismertetőt.

Annamari

Jól írtadKép és valóban nagyon vigyázni kell vele!Bár a párom kis korában csk megnyalta,de az esm volt túl kellemes élmény neki!KépKép

Anyapoc

 
 


Anyapoc, Annamari,
nekem van hasonló szobanövényem, de nem tudom, az-e valójában!? Vastag szára van, az igaz, ragacsos könnycseppek is vannak a levelein, de nem cseppennek le, és inkább hosszú vékony levelei vannak csíkos mintázattal, minthogy foltosak lennének. Esetleg egy válfaj?
Anyapoc,
igenigen, légyszi tegyél fel képeket!
Zsófi,
én is izgulok a húgod miatt, feltétlenül számolj be az állapotáról! Kép
Kíváncsi
 


Zsófi!
Jobbulást!

Anyapoc!
Igen, én kérnék képet! És Te lagalább tudod azt is, hogy mi a helyzet a hóbogyóval, a madárcseresznyével, a thuja-maggal, meg a ricinussal is. Én ezeket is kiírtottam a kertből. Bár lehet, hogy a fentiekben ezeket is említetted, nem tudom a "rendes" nevüket. És idén azt is hallottam, hogy a zöld dió, és az éretlen mandula is gondot okozhat, ha a ded elfogyasztja. Ez igaz?

Csi
 
 


Zsófi,
hogy van a kislány? Jobbulást kívánok neki! Telesen ledöbbentett a történet! Annál is inkább, mert a gyerekeim legkedvesebb engembosszantása mostanában, amikor BOGYÓ! felkiáltással odarohannak egy bokorhoz és lelegelik a bogyókat róla. Ez a jobbik eset, mert ilyenkor közbe tudok avatkozni. De volt már rá példa, hogy Máté szájából kellett kikotorni. És már egy része le is ment.

Ugye azok a köztéri bokrok, amiket kertészek ültetnek, nem mérgezőek?

Egyébként, én is hibás vagyok. A nyáron Szeder! felkiáltással ettünk az út széléről. Kép De akkor nem gondoltam bele, hogy a gyerekek majd mindent megesznek. Kép

Én is okos ötletnek tartom a képek feltöltését.

Solya
 
 


És még vmi. Azt olvastam, hogy az Aranyeső vmije is mérgező! pedig előszeretettel ültetik játszóterek mellé.
 
 


Sziasztok!

Előszedtem a növényismereti könyvemet, és ide írom, amit nekünk tanítottak:

Mérgező illetve allergiát kiváltó növények:

Dieffenbachia fajok: pl. d. picta, d. tropica, d. compacta, d. camilla - magyar neve: buzogányvirág.

Az alapfaj /D. picta/ kifőzött nedve az Amazonas indiánok kuráre nevű nyílmérgének az egyik összetevője. Jellemzője: azonnal bénít. A kereskedelemben levő fajok hangyasavat tartalmaznak, ami bőrkiütést, bőrpirosodást okozhat.

Primula obconica (medvefű kankalin): orvosi nevén is primulamérgezést okozza. Ahol a növény hozzáér az ember bőréhez, ott vörös foltok keletkeznek, az erre érzékeny embereknél. Erősebb esetben légzészavar és fulladás is kialakulhat.

Picea és Abies fajok (picea abies - lucfenyő, picea pungens - ezüst fenyő, Abies normanniana - normand fenyő): a levágott fenyőgallyak etilént bocsátanak ki, ami légzési nehézséget és fejfájást okozhat. A tobozokból és gallyakból kicsorgó gyanta ugyancsak bőrproblémákat okozhatnak.

Euphorbia fajok (e. pulcherrima - mikulásvirág) milli tejnedve bőrre kerülve allergén hatású. A e. trigona tüskéjének szúrása is már nehezen gyógyuló fájdalmas sebeket okoz.

Taxus baccata - tiszafa: mérgező alkaloidja a bakotin, amely szívbénulást okozhat, ha nagyobb mennyiségben kerül az emberi szervezetbe.

Aloe fajok: kis mennyiségű szervezetbe kerülése esetén is, erős, sokáig tartó hasmenést okoz.

A ligustrum - fagyal, az asparagus - selyemzöld, plumóza, kerti zöld, a convallaria - gyöngyvirág, és a hedera fajok - borostyán fajok termése mérgező. Már 1 bogyó elfogyasztása is szívzavarokat, légzési nehézségeket okozhat. A buxus levele hasonló hatású.

Régóta ismert szívgyógyszer alapanyag a Digitalis purpurea - gyűszűvirág??? levele. Alkaloidja szapora szívverést, esetleg szívritmuszavart okozhat.

Hogy van a kishugod? Jobbulást neki.

Szia

fanni5
fanni5
Budapest
 
 


Sziasztok!

Képeket jövő héten teszek fel és kikeresk minden mérgező növényt,amivel találkozhatunk.

Csí

Hóbogyó-->utána kell néznem,mi a vaódi neve

Madárcseresznye:Végül is a cseresznye vadon élő alakja,mérgező vegyületeket a bogyó nem tartalmaz

Mandula:nyers magvai nagyobb mennyiségben halálos ciánmérgezést okozhatnak,ez a keserűmagvú változatra igaz.

Tuja:nem tudom,melyikre gondolsz pontosan,de a ciprusfélék tobozai nem tartalmaznak mérgező anyagokat.Legfeljebb néhányat hasznosítanak teafőzéshez(boróka) és egyebkereKép.Mivel a nyitvatemőknek termése nincs,így kis valószínűséggel halmoznak fel itt kül. anyagokat.
PErsze kivétel a tiszafa,mert annak magjának magköpenye és egész magja nagyon mérgező}.
Persze azért ne falatozzunk egyikből sem!!!

Ricinus: igen,mérgező,,méghozzá a maghéjban levő ricin fehérje.Oljatartalmát héjtalanított magvakból vonják ki.

Dió:termésfala(a zöld) sokféle alkaloidot tartalmaz és bár nem írja a könyv,hogy ez mérgező,mégse együkmegKép.Egyébként hajolajat csinálnak belőle.

Soha ne felejtsük el:

Na,majd jövök képekkel.

Anyapoc

 
 


Ja,még valami

Solya,igen,valóban mérges az aranyesőKép.

Anyapoc

 
 


Kíváncsi

Amit Te írsz,gyanítom Dracaena lehet(Sárkányfa).Majd teszek fel arról is képet,de nem tudok róla,hogy mérgező lenne.Annak vannak hosszúkéás,csíkos levelei,bár nekem van pöttyös változatom isKép.

Egyébként az én Diffenbachiám nem levedzik,de a banánom annál inkább!!!KépKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Panka jól van, tegnap este voltam bent nála, virgonc, jókedvű, csak az infúzió gátolta a mozgásban.
A mérgezés tüneteit nem produkálta, vagy mert elég gyorsak voltunk, vagy mert nem volt olyan mérgező a növény. Egyébként az interneten is azt olvastam róla, hogy csak nagy mennyiségben mérgező kisgyerekre.

Ma kikerül a gyerekosztályra, holnap hazajöhet.

Egyébként ledöbbentem. Az íntenzíven a kisgyerekek nagy, felnőtt ágyon fekszenek úgy, hogy kikötik kezüket-lábukat.
Szegény Panka azt türte a legnehezebben, hogy nem mozoghatott. Mikor rájött, hogy fel tud hasizomból ülni, akkor már nem volt gond, nézelődött.

Meg azon, hogy volt ott egy vízfejű kisbaba (szvsz, de nem biztos, hogy az volt a baja) A fején műtét helye volt. A nővérke míg áthúzta az ágyat, lerakta a gyereket a mérlegre, ami kb fél méter magas volt. És a gyerek leesett róla!!!
A nővérke gyorsan visszatette az érzékelőket a gyerekre, látszott, hogy nagyon meg volt ijedve, ennek ellenére sem akkor, sem későb nem szólt a doktornőnek!!!
Én totál ledöbbentem...

Mind1.

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 


Zsófi,
örülök, hogy Panka jobban van, de miért nem szóltál akkor Te? Vagy miért nem kérdeztél rá a nővérkénél?
Hihetetlen. Kép Miért gondoljuk, hogy a kórházban (intenzíven!) biztonságban lehet a gyerek? Kép
Solya
 
 


Anyapoc!
Madárcseresznye--akkor mi nem egyről beszélünk.Ez a bokor, nem a cseresznye vadon élő alakja... Emlegetik felénk madárbirsnek is, télen pisor bogyók vannak rajta, a narancstól a vörösig változik a színe. Mikor kertészetekben jártunk (nem kevesetKép), akkor ott folyamatosan felhívták erre a figyelmünket.
Mi is kiírtottuk az aranyesőt.
A thuja esetében is rosszul fogalmaztam, nem hiába, nem vagyok bioszos, én egy kalap alá vettem az összes örökzöldetKép

Solya!
Mikor mi telepítettük a kertünket, akkor figyeltem fel rá, hogy a LEGTÖBB kert játszótér környékén bizony nemhogy rossz ízű, de kimondottan mérgező növények vannak.

Ami még beugrott, legyetek kedvesek kijavítani, ha nem így van:
--vadgesztenye
--olyan bodza-szerű növény, ami a megtévesztésig hasonlít a bodzára, de ez nem bokor
--van olyan szederhez hasonló kicsi termésű bogyó is, ami talán még a fürtös gyöngyikéhez is haonlít
--Barackmag!!!!! én nagyon sokáig kedveltem, nemrég hallottam, hogy nem túl szerencsés a fogyasztása. Igaz ez mindenféle termés magjára is, mint alma, cseresznye, stb.
--Leander
--Trombitavirág
--Meg van egy növény, amit a tüskés levele miatt használnak karácsony környékén a virágkötészetben, ha jól emlékszem, akkor kék színű bogyója van...
--Gombák. Azt nálunk úgy tapossák a gyerekek, mint a csikket!

Fanni!
Jó tudni így karácsony környékén, hogy még a fenyővel is vigyázni kell!

Csi
 
 


Sziasztok!

Előszedtem a növény könyveke, itt is találtam mérgező fajtákat.

Fényképeket ide nem sikerült feltöltenem, ezért úgy gondoltam, hogy a babanet albumába nyitok egy albumot mérgező növények címen.

- Sivatagi rózsa - Adenium obesum: az Adenium a meténgfélék családjából származik, és így nagyon mérgező. gyerekektől elzárva tartsuk, ha tejnedve a bőrünkre kerül, alaposan mossunk kezet.

- Rózsásmeténg - Catharanthus roseus: mérgező

- Érdes szépcsalán - Acalypha hispida: az Acalypha-fajok és -fajták minden része mérgező.

- Viszályvirág - Browallia: valamennyi csucsorféléhez hasonlóan a Browallia is mérgező.

- Brunfelzia: ez is a csucsor félékhez tartozik.

- Díszpaprika - Capsicum annuum: ez is csucsor. A termések gyerekek számára különösen csábítóak, de mivel nagyon csípősek, azonnal ki is köpik őket.

- Klivia - Clivia: mérgező alkaidokat tartalmaz.

- Dipladénia - Diplasdenia: minden része erősen mérgező.

- Pompás kutyatej - Euphorbia milii: valamennyi része mérgező.

- Kosárliliom - Gloriosa rothschildiana: a gumók colchicin nevű mérget tartalmaznak.

- Vérvirág - Haemanthus: valamennyi amariliszféle hagymája mérgeket tartalmaz.

- Amarillisz - Hippeastrum hibridek: az amarillisz mérgező anyagokat tartalmaz.

- Palackfa - Jatropha podagrica: jóllehet a Jatropha név szabad fordításban orvosságot jelent, ez kutyatejféle, minden ízében mérgező.

- csucsor: lefényképeztem.

- Rákvirág - Agleonema: ez a növénybőr- és nyálkahártya-irritáló anyagokat tartalmaz! A bogyói mérgezőek.

- Alokázia - Alocasia: e növény bőrirritáló anyagot tartalmaz. Néhány fajta levelei ciánsavat tartalmaznak.

- Aszparágusz (zöldek): bogyótermés mérgező.

- Csodacserje - Codiaeum: mérgező növény. A tejnedv bőr- és nyálkahártya-irritáló hatású.

- Új-zélandi babér: a növény magvai rendkívül mérgezőek.

- Buzogányvirág - Dieffenbachia: a növény minden része mérgező, leve bőr- és nyálkahártya-irritáló hatású.

- Kutyatej - Euphorbia: ember és állat számára is mérgezőek. A tejnedv bőr- és nyálkhártya-irritáló anyagokat tartalmaz. Ezért ne jusson szembe, és nyitott sebbe sem! Némely faj tüskéi is veszélyesek.

- Borostyán - Hedera helix: bogyói erősen mérgezőek, bár csak idősebb, és szabadban tartott növényeken képződnek.

- Pahipódium: a törzs és a levelek igen mérgező tejnedvet tartalmaznak. A tövisekkel megszúrhatjuk magunkat. Akinek kisgyereke vagy háziállata van, az inkább mondjon le erről a növényről.

Akkor a fényképeket elkezdem fölrakni ara az oldalra.

fanni5
fanni5
Budapest
 
 


Szia Csi!

Nálunk a lányok az üzletben állandón fenyővel dolgoznak, ez engem is meglepett annak idején, mikor tanultuk. Amikor az oktatáson fenyővel dolgoztunk, akkor óránként ki kellett menni a szabadba.

Szia

Fanni5
fanni5
Budapest
 
 


Sziasztok!

Sikerült a képeket feltöltenem: novenyek címszó alatt.

Fanni5
fanni5
Budapest
 
 


Mindenkinek köszönöm a segítséget, remélem másnak is segítünk vele.

A Dracaena nagyon mérgező!!!

Zsófi

Ui: Panka kikerült a gyerekosztályra!!!Kép

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 


Zsófi!
Ez jó hírKép Gondolom, nagyon nehéz napok állnak mögöttetek...

Fanni!
És mi a helyzet a fenyőmaggal, amit fűszerként használnak? Vagy pl. tavaly Lázárék úgy főztek karácsonykor, hogy a zsíradékba beledobtak egy fenyőágat, mondván, hogy nagyon kellemes karácsonyi illata, íze lesz az ételnek...

Csi
 
 


Csí

Valóban,a madárcseresznye nem ugyanaz,amiről Te írsz,pedig van ilyen is.A madárbirsről pedig nem írja a határozóm,hogy mérges.De ez nem jelenti azt,hogy nem azKép.

Bodzaszerű növény-->az a gyalogbodza és annak a virágja és termése valóban mérgező, a rendes bodzával ellnetétben.És az nem bokrosan nő,hanem nagy tömegekben szálasan.
Gomba-->na,ahhoz meg külön topik kéneKépKépDe inkább tapossák csak!

Zsófi

Én is örülök,hogy minden rendben!Anyapoc

Kicsit más,de jó tudni:

Hogy nagyon sok gyümölcsöt,gabonát támdanak meg olyan penészek,amik toxinjaikat belebocsátják a gyümölcsbe,gabonába.Ma már vizsgálják a terméseket a toxinokra nézve,de azért néhány dologra nem árt figyelni.

1.Az almákat előszeretettel támadja meg egy gombafaj,ami barnás foltokat hoz létre,boztosan láttatok már olyat.Amíg kicsi a folt,sokszor nem foglalkozunk vele,vagy ha már nagyobb,akkor kivágjuk,mondván,a többi része jó!!!Pedig nagyon nem így van.Ez a gomba éppen olyan,ami a gyümölcs belsejébe is juttat a mérgéből.Így az ilyen gyümölcsöket inkább dobjuk ki.

2. Hasonlóan járhatunk,ha olyan gyümölcslevet veszünk,amit ilyen gyümölcsből csináltak.Na persze ezt nem látjuk,de sajnos a felmérések azt mutatják,igen csak vannak bennük ilyen toxinok.

Itt persze nem olyan jellegű mérgezés,mint amit a növények okkozhatnak,hanem a vér toxinszintje fokozatosan nő,ami különböző tünetekhez vezet.

A Capsicum anuum a paprika,nem csucsor.A csucsor latin neve(is) Solanum.A paprika viszont nem mérgezőKép..

 
 


Szia Anyapoc!

Ezeket, amiket leírtam egy könyvbe volt, szó szerint másoltam be. Ők ezt írták a könyvben, ezt a növényt személy szerint nem ismerem, lehet, hogy a könyv rosszul írta a paprikáról. Ha lesz egy kis időm, megpróbálok még utána nézni ezeknek.

Szia

fanni5
fanni5
Budapest
 
 


Lányok,


nagyon jó a topik, csak annyit jegyeznék meg, hogy az aranyeső nem egyezik meg az aranyvesszővel. Az aranyeső az akáchoz hasonlít, csak sárga a virága. Ja és fa.
Míg az aranyvessző bokros fajta, ennek szoktunk örülni tavasszal, és ezt hajtatjuk vázában.

Remélhetőleg játszóterekhez az aranyvesszőt ültetik.

Gigóca
 
 


Fanni

Biztosan rosszul írták,mert ez a latin név a paprikát takarja.De azért én is megnéztem,hogy esetleg lehet-e neki ilyen nemesített változata,de nincs(mármint a nagyhatározóm szerintKép).De hogy nem csucsor,az biztos.Talán elírták?


Gigóca

Ja,ja,ezt én is akartam írni,de kiment a fejemből.De az aranyaeső tényleg mérgezőKép.

Anyapoc

 
 


Megnéztem a Dracénát,de sehol nem találom,hogy mérgező lenne...
De,azt viszont igen,hogy igen sok méreganyagot meg tud kötni a levegőből,így tisztítja a szoba levegőjét:http://www.kovet.hu/tavoktatas/tartalom_belso-legter_karosanyag.htm

Viszont a szobafikusz mérgező,most olvastam!!!!(ficus elastica)

Fanni

Nyitottam egy topikot "Mérgező növények képtára " címmel!Légyszi,ide is tedd fel a képeket!
Jő lenne az album is,de oda csak Te tudsz feltenni.Kép
Neked nem sikerült új topikot indítani?

Anyapoc

 
 


Anyapoc!
Nemrég hallottam a Spektrumon, hogy a bors tu.képp azért ilyen erőteljes ízű, mert ezzel akarja azt elérni, hogy ne lelegeljék az állatok, és mint ilyen, nem is biztos, hogy egészséges, merthogy ez mérgező, és nem is ajánlják kicsiknek, vagy terhes anyukáknak. Sem ezt, sem a hasonló növényeket. Én ezen nagyon meglepődtem, mert eddig ilyenről egy szót sem hallottam. Tudsz/tudtok erről valamit? Vagy csak vaklárma?

Csi
 
 


Szia anyapoc!

Ide próbáltam feltölteni a képeket, de nem engedte, mert nagy a képmérete. Sajnos kicsínyíteni pedig nem tudok, ezért ha valaki áttudja méretezni, vagy valahogy megoldani, hogy az oldalra is rákerüljön, nagyon megköszönném. Ezért raktam az albumba is.
fanni5
Budapest
 
 


Na,akkor visszavonom az előbbeik egy részét,mert végre sikerült kideríteni,hogy ez a dracéna fajta és egyik alfaja mérgező,vagy legalább is allergizálKép:
1.Dracaena deremensis 'Bausei'
sávos dracéna
http://www.terasz.hu/termekadb2/image/3/Dracaena_deremensis_bausei_01s.jpg


2. Dracaena deremensis 'White Striped'
sávos dracéna 'White Striped' fajtája http://www.terasz.hu/termekadb2/image/3/Dracaena_deremensis_white_striped_01s.jp g

Mindez és sok más szobanövény a http://kertpont.hu oldalon!

És 437 mérgező szobanövényt találtam az oldal keresőjével!KépKép
anyapoc
 


Csí

Koonkrétan erről nem tudok,de nem tartom logikusnak teljesen.Azért nem,mert én azt tanultam,hogy a termés feladat éppen a mag elterjesztése.Ennek legjobb módja,ha az állatok megeszik,majd később,máshol-mivel maga a mag nem emészthető-kipottyantják alulKép.
Vagyis akkor saját maga ellen tenne,ha a termését nem engedné legelni...
Persze akkor kérdezhetnénk,miért olyan erős--de hát az állatok(pl.madarak) talán egyben nyelik le..Kép
Én inkább azt tartanám valószínűnek,hogy vmilyen alkaloidot vagy egyebet tárol itt,ami ilyen erős.
De majd megpróbálok utána nézni...
Viszont olyanról nem hallottam,hogy vki emiatt lenne beteg...na de nem is kell mindent agyonborsozni...legfeljebb egy jó kis gombapaprikástKépKép!
Egyébként a növények valóban vetnek be ilyen trükköket,de inkább a virág vagy a levél,szár kapcsán,mert hát az az élethez kell nekik.

Fanni

Hát igen,ahhoz kell programKép.
Akkor maradjunk annyiban,hogy Te tegyél fel oda,én meg ide,csakmindig linkeljük,mert a modemesek pl.(Csi(?)Kép), nehezen nézik meg,na meg nem kell ugrálni midenhova!KépKép

Anyapoc

 
 


Vigyázat! Mérgező!
http://www.kutya.hu/0011/30.htm

Leander
Csucsor
Kroton
Diffenbachia
Tiszafa

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Na,megnéztem a borsot,illóolaj,gyanta és több alkaloid (piperin,piperidin) tartalma van.Én ezt inkább a apaprika kapszaicinjéhez hasonlítanám.Attól erős a paprika is...

Anyapoc
anyapoc
 


Ezt viszont most talátam:

"A világon a legismertebb, legáltalánosabban használt fûszer. Érdekessége, hogy a fehér és a fekete bors egyazon cserje érett, illetve éretlen termése. És ki gondolná, hogy a fekete bors az éretlen, amelyet féléretten szednek le, és napon megszárítanak. Az érett szemekrõl leszedés után a héjat leáztatják, majd ledörzsölik, és csak utána szárítják meg, így lesz szürkésfehér a színük. A fekete bors az erõsebb, csípõsebb ízû, a fehér enyhébben aromás. Mindkettõt egészben és õrölten is használjuk.
A borsra is érvényes a mondás, hogy nagymértékben méreg, kismértékben orvosság. Tehát használjuk módjával."

Na,mára elég voltKép.


Bigacsiga

Épp javasolni akartam,hogy a linkeket is áttehetnénk a képtárba!
Anyapoc
 


Szia anyapoc!

Megkérhetnélek, hogy linkeld be ide azt az oldalt, amire felraktam a képeket? Sajnos ilyet még nem csináltam.

A képtárba akartam én is feltölteni a képeket, csak azzal az a gond, hogy egy ideje nem kicsinyíti le a képeket, és mostanába kiírja, hogy feldolgozás alatt vannak a képek.

Szia

fanni
fanni5
Budapest
 
 


http://babanet.hu/album/main.php?album=1091

Megpróbálom belinkelni azt az oldalt, ahová a képeket feltöltöttem, remélem sikerült.

fanni
fanni5
Budapest
 
 


Solya,
te is olvasta a krimit a gyilkosságról a leányintézetben? Kép (aranyeső magja)
Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Én meg ezt találtam a Babanet cikkei között:

http://www.babanet.hu/publ/viragok.htm

Pusszancs:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Zsóka, nem én Kismamát vagy vmi hasonló nőbutítót olvastam anno. Kép
 
 


Solya,
Kép

Zsóka
 
 


Anyapoc,
azonkívül a Ficus Benjamin az egyik leginkább allergizáló (szoba)növény, egyes (fejlett) országokban már "nem javasolják" orvosi várótermekbe.
szilvi
 


Anyapoc!
AhaKép nekem is nagyon meglepő volt, mert a paprika erősségét nem szeretem, a borsét imádomKép
És mi a helyzet a liliommal? Valóban altat a virága?

Csi
 
 


A liliom úgy tudom, csak allergiásokra veszélyes. De javítsatok ki ha tévedek...

Panka itthon van!!!

Zsófi
Ui: Fanni küld el nekem a képeket, én lekicsinyítem szívesenKép
Cím a profilbanKép

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 


Zsófi

KépKép

Fanni

Látom,sikerültKép.Mejd azért név szerint is belinkelem és akkor mindenki csak azt nézi meg,amit akar,jó?

Csí

Hát én is így tudom,de majd ennek is utánanézek.Nemsoká kapok egy jó könyvet,majd abban megnézemKép.

Szilvi

Ja,azt tudtam,de hogy mérgező is,azt nem!Kép
Gyerekszobába sem javasolják.

Anyapoc

 
 


Most, hogy így nézegetem gyakorlatilag mind a 100 cserép virágomat kidobhatnám... Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

ui: remélem a kaktuszok maradhatnak, azt úgysem tudja megkóstolni még ha akarná sem a gyerek.

Egyszer ugyan piszkálta, cseszegette mígnem a jó kis horgas tüske bele nem állt az ujjacskáiban.
Akkor azt mondtam neki megbosszulta a kaktusz, mert bántani akarta. Azóta messziről nézi. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bkata,
hihi, ezt már én is megállapítottam!Kép
Kíváncsi
 


Szerintem csak rakjátok a növényeket magasabbraKépKép!

Anyapoc

 
 


nálunk az Attila kaktusza elég magasan van, de nyáron egyszer felmászott, mert meg akarta nézni és leverte, pont a Gergő fejére.Kép Én meg csipesszel szedegettem ki a tüskéket a sűrű fekete hajábólKép
Azóta viszont csak nézegeti! (kapjusz-nak hívjaKép)
ZSuzsa
 
 


Anyapoc!

Hihihi. Magasabbra. Kép Az én második fiam amióta lábra állt nincs neki magasabb.
Az anyjának már van egy pár ősz hajszála miatta.
A minap is megigértem neki amikor is az ajtófélfa alatti hintán állva hintázott (3,5 éves), hogy beíratom az artistaképzőbe.
Komolyan, ilyet még nem láttatok, mint egy kis majom, állandóan a "csilláról" kell leszedni.

bigacsiga Kata

ui: Hál'Isten a virágturkálós korszak már elmúlt. Gyomlált rendesen a drágám. Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Fanni5 küldte el nekem a képeket, hogy tegyem fel: A mondanivalót majd hozzáfűzi, gondolomKépKépKép


Panka jól van, ma már újra jár, eddig nem volt hajlandó, sokat eszik, semmi gondja ninsc, egyáltalán nem sínylette meg a kórházat. Nem tudom amúgy ki kérdezte, de Panni 10 hónapos.

Zsófi
Ui, képeket holnap, most nem megy a feltöltésKép
Fanni, esetleg írd meg a címedet (mert hamarabb kitöröltem a levelet, mintsem elmentettem volna,) és visszaküldöm őket

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 


Szia Zsófi!

Nagyon szépen köszönöm, akkor átment az egész? Jaj de jó. Köszönöm szépen.

b.szemlics@chello.hu

fanni
fanni5
Budapest
 
 


Két képet kaptam meg. Nem tudom mennyit küldtél átKép

Levél folyamatban, remélem sikerül elküldeniKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron