Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én Zsófi és Panni anyukája vagyok.
Mindenkinek köszönöm az aggódást.
Nálunk a Korallbokor (Solanum pseudocapsicum) volt a bűnös, azt hiszem ez még nem hangzott el (már fent van a képe,a csucsornál).
Nagyon gonosz növény, mert magasra raktuk ugyan, de hullatja a bogyóját. Pedig nálunk a falon van, virágtartón, oda lehetetlen felmászni, ha csak nem pók az illető.
Egyébként a bogyó jóízű, az intenzíven a doktornő megkostolta. Mert persze bevittük a növényt is. (Ott is hagytuk!)
Hál'Isten mi megusztuk. :-)
 
 


OFF
Meso, Zsófi!
Ez tökjó! Mennyi a különbség a babák között? Kép
ON
 
 


Az indexen ajánlottak nekünk még egy oldalt, hátha azon is találtok új növényeket.
http://dsws.freeweb.hu/ honlapon az Andi névre kattintva, azon belül a baba-mama almenüben vannak a mérgező növények.
 
 

 
 

Szia Solya!
Mármint Panka és Zsófi kisfia, Bence közt?
6 és fél hónap.
Erre gondoltál?

Mesó
 
 


igenKép
 
 


OFF
Annyira szerintem nem tök jó.Kép
Egyrészt Panka nagyon durva Bencével, ki akarja kaparni a szemét, üti a fejét, tegnap meg egyszerűen átmászott rajta, másrészt mind a két gyerek kevesebb figyelmet kap. Igaz, vagyunk rá elegen.
Persze amikor sétálunk velük, akkor olyan jó.Kép
Meg remélem késöbb is jó lesz, ha összeszoknak, nem bántják egymást, és jót játszanak.
Egyébként nagyon édesek együtt.
A szegedi anyukák,babák és kismamák topikban van róluk kép.
ON
 
 


Tiszafa: Minden része mérgező, legtöbbször gyermekek esetében fordul elő mérgezés a gallyak,levelek rágcsálásával.

Előfordulás: Ált. hegyvidékeken,nálunk legtöbbször parkokban, kertekben ,temetőkben ültetik.

Tünetek: 1-2 órával a méreganyag felvétele után hányás, erős hasfájás, szédülés, eszméletvesztés, pupilla kitágulása, légzészavarok. Végül gyorsuló, majd lassuló pulzus, vérkeringési zavarok és légzésbénulás következtében halál.

Elsősegély: Hánytatás a levelek vagy gallyak fogyasztása után,majd a beteget orvoshoz visszük.
A mag elfogyasztása ált. nem okoz gondot,mert a magköpeny nem mérgező, a mag pedig nem emészthető.


Nehézszagú boróka: Nálunk csak dísznövényként ültetik

Tünetek: Rosszullét, hányás, gyomor és bélrendszeri gyulladás, heves hasmenés, hasfájás. Véres vizelettel és a húgycsőben égető érzéssel járó vesekárosodás. Később eszméletvesztés majd légzésbénulás következtében fellépő halál.

Elsősegély:hánytatás és orvoshoz szállítás


Életfa(Keleti tuja): Kertekben, parkokbantemetőkben, sövényként ültetik.Elvadulhat.

Tünetek:Illóolaja mérgező. Külsőleg a bőr izgatása izgatása,elfogyasztva görcsök,máj -és vesekárosodás,gyomornyálkahártya vérzése.
Étvégytalanság, bágyadtság, hasmenés, hasfájás.

Elsősegély: hánytatás, orvoshoz szállítás


Fekete hunyor: Nálunk főleg a nyugati országrészben kertekben dísznövényként.

Tünetek: A növény minden része mérgező. Viszketés szájban, nyáladzás, rosszullét, gyomorfájás, hányás, kólika, hasmenés. A pulzus lassul, szabálytalanná válik.Légszomj, szívverés lassul, szédülés, tág pupillák.


Békabogyó: Előhegyekben gyakori, nálunk nyirkos erdőkben, ligetekben fordul elő, főként hegyvidéken.Síkságon ritka.

Tünetek: Atermés és a magok mérgeznek. Külsőleg a bőr pirosodása és hólyagossága jelentkezik. Elfogyasztása után rosszullét, hányás,hasmenés, gyomor - és bélbántalmak, zavartság, nehézlégzés tapasztalható.

Elsősegély: hánytatás, orvohoz szállítás


Kék sisakvirág: Mo-n csak rokon fajai fordulnak elő,de a környező országon hegyeiben gyakori.Nedves talajon, patakok mentén.
Nálunk előforduló rokon fajok: farkasölő, méregölő, kerti, karcsú és kárpáti sisakvirág. Ugyanazokat vagy hasonló méreganyagokat tartalmaznak,mint a kék sisakvirág.

Tünetek: A méreg a mindenhol megtalálható a növényben. A méreg a leszedés során is felszívódhat,Európa legmérgezőbb növényeként említik!.
Elfogyasztást követőenmár 10 perc múlva égető érzés és bizsergés a szájban, vmint a kéz és lábujjakban.,később az egész testen.Verejtékezés és borzongás is fellép. Majd didergés, fájdalommal szembeni érzketlenség lép fel.Egyéb tünetek: hasmenés, hasfájás, fej-torok-hát- szívtájéki fájás, fűlzúgás, sárgászöld látás és gyakori vizeletürítés.Súlyos mérgezés esetén alégzés kezdetben felgyorsul , majd légzés és szívbénulás ,vmint a testhőmérséklet következtében beálló halál.

Elsősegély: A méreganyag lenyelése esetén azonnal hánytatni kell!!!Azonnali orvosi ellátást igényel.

Berki szellőrózsa: Nálunk a Ny-Dunántúl és az Északi Középhegység bükköseiben és gyertyánostölgyeseiben fordul elő.

Tünetek: A növény minden része mérgező. Egy felnőtt 30 friss növény elfogyasztását követően meghalt.
Lenyelést követően hányás,hasmenés,véres vizelet,szédülés jelentkezik.Görcsökkel,a keringési rdsz összeomlásával és légzésbénulással járó központi izgalom, a légutak nyálkahártyájának károsodása.

Elsősegély: A növény elfogyasztása esetén hánytatni kell,kórház felkeresése szükésges.


Réti boglárka: Vizenyős réteken,legelőkön,síkságokon és hegyvidéki területeken egyaránt gyakori.Hasonló mérgeket tartalmaznak az egyéb boglárkafajok.

Tünetek:Minden részében található méreganyag.
A bőr és a nyálkahártya ingerlése, a központi idegrendszer izgatása és bénítása.Embernél a mérgezés ritka,de halálos is lehet.Ez a gyökerek vagy a növényi nedv elfogyasztása esetén fordulhat elő.

Elsősegély: Orvoshoz szállítás.


Vérehulló fecskefű:Erdőkben,cserjésekben,vágásokban és kertekben ,gyomtársulásokban gyakori.

Tünetek: A növény minden része mérgező,bár ritkán fordul elő mérgezés.
Külsőleg a bőrön hólyagok és daganatok képződhetnek. Elfogyasztva az emésztőrendszert ingerli(gyomorégés,fájás,rosszullét,hányás,véres hasmenés).Nagy mennyiségű vizelet,szédülés,kábultság.Kollapszus miatt halálos is lehet.

Elsősegély: Hánytatás,beteg kórházba szállítása


Madárberkenye:Nálunk vadon főleg bükkösökben,sziklás erdőkben,mészkerülő erdőkben fordul elő.Gyakran ültetik díszfának,utakmellett sorfának.

Tünetek:Termése mérgező.

Hányás, gyomor - és bélrdsz égése, tág pupillák,vörhenyes bőrkiütés. A vizeletbe cukor és fehérje választódik ki.

Elsősegély: nem szükséges


mák:Kertekben dísznövényként és termése miatt ültetik.

Tünetek: Minden tejnedvet tartalmazó részében morfin,codein,thebain,papverin és narkotin alkaloidok vannak.Az érett mákszemekben csak 0,01 % alkaloidtartalom van.
Már fél,1 órával a méreg felvétele után a fej elnehezedik, szédülés,gyakorikábultság, és általános ernyedés tapasztalható. Alvás és mély öntudtalan állapot,vmint légzéskárosodás is fellép.Az akut mérgezés jellegzetes tünete a jelentős (!) légzéskárosodás és a pupillanagyfokú összeszűkülése.
Először a szívműködés lassul,majd gyorsul és gyengül,testhőmérésklet csökken,vizelet - és székletürítés visszatartása. Alégzőközpont gátlása miatt halálos is lehet a mérgezés. De ez gyakran csak több óra múlva következik be.

Elsősegély: Hánytatás, orvosi ellátás.




Majd még írom a többit.

 
 



3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 


seprőzanót: Nálunk a Ny-Dunántúlon vadon,máshol elvadulva fordul elő. Nyíresekben,mészkerülő erdőkben, erdei fenyvesekben található.

Tünetek: Hasonló a nikotinmérgezéshez,mivel méreganyaga is ahhoz hasonló,de a tünetek annál gyengébbek..Zavarokléphetnek fel a szívműködésben és leállhat a légzés.

Elsősegély: hánytatás,orvoshoz szállítás.


aranyeső: Nálunk vadon a Dunántúlon, főleg tölgyesekben,bokorerdőkben és cserjésekben gyakori. Kertekben,parkokban és iskolák,óvódák udvarán is ültetik.

Tünetek:Elsősorban a virágokban,magvakban, gyökerekben található a méreganyag.
A méreganyag felvételét követően negyed-1 óra múlva égetőérzés a szájban és torokban,rosszullét,hányás,erős szomjúság.Gyomor és bélgörcsök,erős verejtékezés,fejfájás,izomrángás és görcsök a végtagokban,keringési rdsz összeomlása.Halálos adag esetén általános bénulás-->légzés leállása.Gyerekenél halálos adag 3-4 termés,ami kb 15-20 mag elfogyasztását jelenti.

Elsősegély: A gyomor gyors kiürítése,azonnali kórházba szállítás.


fehér akác:Díszfa és erdőalkotó faként egész Európában elterjedt.

Tünetek: Hányás,aluszékonyság,pupillák kitágulása,rángatózás,kollapszus.

Elsősegély:hánytatás,kórházba szállítás

erdei csillagfürt:Dísznövény,de elvadulhat.Hasonló ehhez a sárga csilladfürt.

Tünetek: magvaiban sokféle alkaloid található.
A magvak elfogyasztását követően nyáladzás,rosszullét és hányás lép fel.Nyelési nehézségek,szívműködés lassulása és ritmuszavar lép fel.Súlyos esetben alábaokn kezdődő,fokozatosan felfelé haladó bénulás,ami öntudatvesztés nélkül,halálos légzésbénuláshoz vezethet.

Elsősegély:azonnali hánytatás,agondos orvosi kezelés.


tűzbab:egész Európában dísznövényként ültetik és termesztik.

Tünetek:Csak a babszemek mérgezőek és ezek is csak akkor,ha nyersen és főleg ha csírázó állapotban fogyasztják.Nagy mennyiség esetén halálos is lehet.A megfőzött babszemek viszont ártalmatlanok!
Fogyasztás után fél-1 órával hányás,hasmenés,bélgörcsök,gyomorégés.Pupillák kitágulnak,esetleges kollapszus.

Elsősegély:Nagy mennyiség elfogyasztása esetén hánytatás,kórházba szállítás.

bürök:Egész Európában,de inkább meleg területeken.Erdőszéleken,gyomtársulásokban,ligetekben.

Tünetek:Minden része mérgező,bár mérgezés napjainkban ritka,akkor is csak azért,mert zöldséggel tévesztik össze.
(Ókorban kivégzésekre használták)
Kb. fél-2órával a fogyasztás után égető érzés a szájban,nyelési nehézségek,lábgyengeség.Nagy mennyiség esetén öntudatzavar és kezdődő bénulás.Halálos dózis esetén a tünetek már néhány perc múlva jelentkeznek,ezen kívül nyelvbénulás,tág pupillák,szédülés rosszullét,hányás,hasmenés.Jellegzetes tünet az alsó végtagok gyengülése,mely felfelé haladó bénulással végződik.

Elsősegély:hánytatás és kórházba szállítás.

gyilkos csomorika:Nádasokban,magasan fekvő sásosokban,fűzlápokban,vízpartokon.

Tünetek:minden része mérgező,de első sorban a gyökere.
Zellerrel,pasztinákkal,petrezselyemgyökérrel könnyen összekeverhető,ami mérgezéshez vezethet.2-3 gr friss növényi rész elfogyasztása halálos dózis.
Néhány perccel a növény elfogyasztása után égető fájdalom a torokban és a szájban,roszzullét,hányás,látótércsökkenés,súlyos epileptikus görcsök.Utóbbiak gyakori ismétlődésük következtében eszméletvesztéshez vezetnek.Szívgyengeség,fulladás,vagy légzésbénulás miatt beáll a halál.

Elsősegély:A hányás megkönnyításe érdekében a betegnek folyadékot kell adni.Melegen kell a beteget tartani és orvoshoz,kórházba kell szállítani.


medvetalp:Nyirkos ,sziklás erdőkben,ligetekben.Mo-n több alfaja van.

Tünetek:Szárban található nedv hatására következik be a mérgezés.
bőr megvörösödik,megduzzad és felhólyagosodik.Ezeket a tüneteket az erős fényhatás és a levegő nagy nedvességtartalma fokozzák.

Elsősegély:Bőrfelület lemosása,vakarni nem szabad és orvost fel kell keresni.


ádáz,ebzeller:Szántóföldek,parlagok,vasúti töltések,szőlők,erdei gyomtársulások,nyirkos erdők,ligetek az előfordulás.

Tünetek:Minden része mérgező.
Petrezselyemmel könnyen összetévszthető.
Égető fájdalom a szájban,kólika,nyelési nehézségek,rángógörcsök,szájhabzás.Rágóizomzat görcsölése,néhány óra múlva a tudat megmaradása mellett légzésbénulás következtében beálló halál.
Gyógyulás esetén is bekövetkezhet a haj kihullása és a körmök leesése.

Elsősegély:azonnali hánytatás és orvoshoz szállítás.

 
 


A fehérakác mérgező??????????
A virága, vagy más része?
Pedig olyan finom! KépKépKép
 
 


A virága tuti nem Kép- talán a levele. Az viszont veszett keserű (saját tapasztalat), úgyhogy szerintem senki nem eszik belőle sokat! A termését nem kóstoltam...

Márti
 
 


Sziasztok!
Szuppper ez a topic, az is, ahol a képek vannak. Attettem öket a gépemre, azota küldözgetem öket a baratnöimnek, akiknek kisgyerekeik vannak!!!Kép
Zsofi!!!(Te nagyon fiatal lehetsz, ha kicsike kishugod van...)Szegény Panka, jaj, de borzalmas, hogy kikötötték!!! Annak örülök, hogy jol van...Kép


Meso! Nekem is furcsa volt, amikor olvastam, hogy mérgezö a fehérakac, hiszen rengeteget ettem belöle annak idején... Megmaradtam...
Marti, én is ettem 1 kicsit a levélböl is, de nem volt finom...Kép
Pusz Mindenkinek!!!
Vendég
 


A mérgezéseket ne a szó szoros értelmében nézzétek mindig,mert nem csak az a mérgezés,amitől meg lehet halni,hanem ami olyan tüneteket produkál,ami nem normális.Na meg az sem elhanyagolandó,hogy miből mennyit ezsünk megKép!De majd megnézem,hogy pontosan melyik része nem kívánatos!!!

Anyapoc

 
 


Anyapoc!!!Kép Atmentek a méleim???Kép
Vendég
 


Fehér Akác:a virága ehető,egyébként jó mézelő!De a többi része,kérge,levele egyebek MÉRGEZŐ!!!!Most néztem meg!

Kukacz

OFF a Hozzátáplálásban írtam!

On

Anyapoc

 
 


Sziasztok!Anyapoc! Majd nem ragom a kérgit...Kép Amiota ezt a topicot olvasgatom, meg a masikban nézegetem a képeket, mas szemmel nézek a növényekre...Kép Komolyan kérdeztem amugy, hogy szerintetek milyen szobanövényt lehet venni, amit ha megkostol a Fiam, nem lesz beteg töle???
Pussz.
Vendég
 


Kukacz!

Tényleg fiatal vagyok, most januárban voltam 19 éves...
4 kisebb testvérem vanKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron