Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kisfiam Marcell 3 éves lesz decemberben. 1,5 évesen jött elõ az elsõ kruppos rohama.
Azóta elég hamar felismerem a dolgot, de most -elkezdte az óvodát- havonta 2x elõjön Nála.
A doktornõm szerint a Rectodelt kúpot nem szabad sokszor adni a gyerekeknek, mert szteroi, és ha hozzászokik a kis szervezete, meg is fulladhat a gyerek a kúp ellenére is. / Ez borzalmasKép(
Viszont hallottam egy természetgyógyászati cégrõl, akik valamilyen speciális sóoldatot ajánlanak párologtatni. Ez állítólag megelõzi a rohamot.
Szeretnék olyan Anyukákkal levelezni, akik hasonló "cipõben" járnak.
Írjatok itt, vagy a krisztina.topanka@tetrapak.com email címre.
Kriszta
Kriszta
 


Szia Kriszta!

Nagyon-nagyon együttérzek Veled! Az én "nagyobbik
kisfiam" 3 éves múlt szeptemberben, és tavaly mi is átéltünk egy kruppos rohamot.
Bár nálam nyilván sokkal többet tudsz az egészrõl, és biztosan több szülõvel beszéltél már errõl, azért leírom a mi történetünket.
Pont 1 éve történt, hogy egy nagyon csúnya köhögés miatt ki kellett hívni az orvost, aki rögtön a László kórházba küldött minket. Az az igazság, hogy nem volt túl erõs vagy ilyesztõ a roham, de a háziorvos azt mondta, elsõ alkalommal mindenképpen be kell menni a kh-ba, majd ott eldöntik, mi legyen. Gondolom ismered a helyet. mindenesetre én megfogadtam, hogy többet oda be nem teszem a lábam. 1 hónap volt, mire a mindenféle szövõdményekbõl kilábaltunk. Mi is megkaptuk a Rectodelt-kúp receptet, kiváltottuk, szerencsére még nem volt rá szükség.
Azóta (tavasszal)1 alkalommal volt egy közepesen erõs és egy gyenge kruppunk, amit homeopátiás szerekkel próbálunk orvosolni.Egy olyan fül-orr-gégészhez járunk, aki homeopátiás szereket ír fel. Ráadásul elég tapasztalt krupp-ügyben. Õ is nagyon a kúp ellen van, merthogy nagyon erõs szteroidtartalmú gyógyszer.
Plusz járunk sóbarlangba, ahol szerintem azt a sóoldatot használják, amirõl Te is hallottál.
Otthonra is vettünk, és a szobájában ez párolog.
Nem tudom, hogy ezért-e vagy másért, de lekopogom, most õsszel-meg már tél van- még nem volt semmi gondunk.
Tudom, hogy hatalmas a különbség egy kruppos köhögés és egy igazi kruppos roham között, nyilván sok esetben a kúp elengedhetetlen. De hátha Ti is el tudnátok kerülni ezt az erõs gyógyszert. Egy pár év múlva pedig a fiad is kinövi!
Ha érdekel a fentiekbõl bármi, írj!
Jó egészséget!
I.T. (Timi)
I.T.
 


Bocsánat, nem ilyesztõ, hanem ijesztõ. I.T.
I.T.
 

 
 

Keves Timi!

Írd meg légyszíves, hogy ti hova jártok sóbarlangba.
Azt a sót amit párologtatsz hol lehet venni, mennyibe kerül, hogy kell használni?
Nekem két fiam van 4 és 1 éves. A nagyobbnak van veleszületett gégeszükülete (nem krupp). A tünetek nagyon hasonlóak a krupphoz ha köhög nagyon csúnya hangot ad ki és nembírja abbahagyni. Párologtatni szoktunk a szobájában amikor ilyen van. Látta gégész azért tudom, hogy nem krupp.

Köszönöm
Szia Kata
Bigacsiga
 


Kedves Kata!
Mi Vecsésre járunk, ez van hozzánk legközelebb,de sok helyen van. A IV. kerületben van a Somadrin központ, itt telefonon meg tudják mondani, hogy merre van sóbarlangjuk. Sajnos a telefonszámát nem tudom, de gondolom benne van a telefonkönyvben aközpont száma. Itt vettem az oldatot is, valahogy úgy van, hogy légköbméterenként 0.8-1 liter kell, litere 250 Ft.Egy mûanyag edénybe kell önteni, és a gyrerek szobájába tenni, napközben lefedni.
Ez egész télre elég, csak naponta meg kell kavargatni. Én úgy érzem, használ.
Ha bármivel kapcsolatban van kérdésed, írj!
Szia: I.T.
I.T.
 


Sziasztok!

Mar egyszer potyogtem ide nektek egy szep hosszut, de nem ment el (ez 2 napja volt) Most csak roviden. Fiamnal 4 evesen jott elo krupp, elotte sose, akkor villogo mentovel a laszloba. rossz tapasztalataim nekem is voltak, volt hogy osszekevertek kinek mit kell adni gyogyszert! Arcureggyull.t is szedtunk ossze, se elotte se azota sose. Es biztatott a dokino, hogy az o fianak 12 eves koraig volt kruppja.
Mi nem kupot kaptunk, hanem Tavegyl-t. Kincskent oriztuk, hogy mindig legyen itthon. Szerencsere ugyanabban az evben meg volt egy kisebb kruppos korunk, azota viszont mar "csak" Bronchitiseink vannak. A Tavegyl nekunk jol mukodott, nem tudom, ez mennyire lehet nektek alternativa.
Es meg valami: Broncho-vaxom kura, erositi az immunrendszert, nalunk ez is bejott.
Kitartas!
Ildi
Pethes Ildiko
 


Kedves Timi!

Kszönöm a tanácsot megtaláltam amit írtál közkincsé is teszem:

Somadrin centrum
1042 Budapest Árpád u. 140/a
Tel: 369-7720, 389-2148
nyitva: hétfotol péntekig 8.00-18.00-ig.

Szia Kata
Bigacsiga
 


Sziasztok!
Nálunk a kisebbik fiamnak volt kruppos rohama. Tudni kell a fiamról Tomiról, hogy 6 hónapos koráig csak szopizott. Aztán kezdtem lassan be vezetni nála a szilárd ételeket. S rá pár nappal egyik nap /Mikulás/ kezdet köhögni reggel levittem orvoshoz, ahol a helyetesítö orvos meg állapitotta, hogy kezdödö hörghürutja van. Egész délelött aludt a Tomi s mikor felébredt levegö után kapkodott, sirni sem tudott. Le telefonáltam a rendelöbe, mert nem tudtam mit kell ilyenkor csinálni. Közölték azonnal vigyem le a rendelöbe. Kapott egy injekciót és egy kuppot aminek 15 perc mulva hatásának kellett volna lenni ami a Tomi esetében elmaradt sajnos. Igy vittük a Szent László kórházba. A decembert szinte ott töltöttük, mert mikor 2 nap után haza engedték rá 1-2 napra kezdödött minden elölröl. Januárban már a nagyobbik akkor 2,5 éves Danci is elkapta a hörghurutot igy öt is bent tartották a kórházban.
Januárban a Tomit egyböl infuzióra kötötték 3 napra. Mikor haza engedtek lementem az egyik Doktornóhöz a miénk betegállományban volt igy máshoz jártunk s kértem, hogy segitsen, mert abba a kórházba én többet nem akarok menni. Elintézte, hogy felvegyék a Svábhelyi gyógyint.-be kivizsgálásra az állandó hörghurutja miatt. Itt 1 hétig volt kiderült, hogy csecsemökori asztmája van napi 1 puff Flixotide inh. kap. S ráadásul a bal föhörgöjén 70%- os szükület van ez veleszületett. Amióta a spréjt fujjuk neki nem volt kruppos, se asztmás rohama. Azóta jol van. Most lesz 11. hónapos, már probálkozik a kapszkodás nélküli menéssel. Köszi hogy végig olvastátok. Ha van valaki akinek a gyermeke asztmás kérem irjon a cimemre. Szivesen leveleznék hasonlo cipöben járó szülökkel. Azok is irjanak akiknek a gyermekük hörgöszükületes.
Tisztelettel: Móni
janechg@freemail.hu
Móni
 


Kedves Timi!
Az egyik kislányomnak nemrég 10 hónaposan volt kruppos rohama, nálunk köhögés szinte alig volt csak az a borzalmas nehéz légzés. Szteroidos injekció hatott. Mi is elmentünk homeopátiás orvoshoz kiképzett minket, meg azért kiváltottuk azt a kúpot is. Nekünk még a nem homeopátiás doki a kalciumot, és a fenistil cseppet javasolta. Érdekelne, hogy volt nektek azóta roham, illetve, ha volt mennyire volt elegendő a homaopátiás kezelés. Esetleg leírhatnád, ha itt nincs kedved e-mailben, hogy kinél voltatok, és hogy mit javasol a dokitok roham esetén.
Köszi
Sára sarav@freemail.hu
Sára
 


Sziasztok!
A sóoldatról: fiziológiás sóoildat a neve, bármelyik patikában fillérekért kapható, csak egy párologtató kell hozzá, amit pedig a fülészek tudnak felírni krupposoknak szinte ingyen, úgyhogy ezért kár pénzt kiadni.
Szandra
Szandra
 


Szia Sára!
Szerencsére ezt a telet megúsztuk krupp-ügyben egyetlen-egy esettel, ami nem volt túl vészes. A homeopátiás szereken kívül sóbarlangba szoktunk ilyenkor menni 3-4 napig 1-1 órára, plusz a körzeti orvosi rendelőben van egy gép amit ők füstölőnek hívnak és valamilyen paxirasolos száraz gőzt kell az archoz illesztett maszkon át belélegezni. Ezt 2-3 napig szoktuk csinálni.
Mi dr.Gelléri Juliannához járunk homeopátiás rendelésre, aki egyébként fül-orr-gégész. Nekünk kruppra az Apis CH3O-ast és a Spongia CH5-öst mondta, de pl egy ismerős kislány mást kapott rá.
Nekünk eddig az első esetet kivéve nem kellett kőrházba menni, nem tudom, hogy ebben mekkora szerepe volt a homeopátiás szereknek, én mindenesetre hiszek benne. Szia
Timi (eddig I.T.)
csillag (csillag)
 


Kedves Timi!
Nekünk is mást mondtak, de ezek is közte vannak, csak kicsit más potenciában, mi Lengyel Boglárkánál voltunk. Vettünk még egy inhalálót, amit a rohamkor kell használni, nekünk azt mondták, hogy hűtött salvus vizet kell bele rakni. Ti csak a rohamok után, vagy megelőzésképp is jártok sóbarlangba?
Köszi a választ:
Sára
Sára
 


Sziasztok lányok !

Zsuzsa vagyok, bár névtelenül jelentkeztem be, így egyszerűbb.
Végig olvastam a történeteiteket, és hála Istennek, mindannyian "csak" normál krupposok vagytok. Az én kislányom, Eszter a ritka 1000-ből egy volt, aki az első kruppos rohamával a László kórház csecsemő intenzív osztályán kötött ki, lélegeztető gépre rakták 3 hétre, az első napokban kérdéses volt az is, hogy megmarad-e. Nem írok részleteket, mert nem akarom újra élni az egészet, nincs rá szó, nincs rá fogalom, hogy mit éltünk át ez idő alatt. Szerencsére azóta meggyógyult, megerősödött, és minden a legnagyobb rendben van. Viszont állandó rettegés van bennem, hogy mikor jön elő legközelebb ez az őrület. Sajnos szeptembertől bölcsibe kell őt adjam, mert vissza kell menjek dolgozni, és sokan azt mondják, hogy a bölcsödei lét egyenlő az állandó megfázással és ebből következőleg a kruppos rohamok gyakorisága is nő.
Nem tudom, hogyan fogjak hozzá a megelőzéshez, a Rehtodelt kúpot nekünk is felírták, ki is váltottuk, de tisztában vagyok a gyógyszer mellékhatásaival is, többre tartanám a megelőzését a betegségnek, mint a gyógyszeres utókezelést.
Szeretnélek Titeket megkérni, hogy minden olyan orvos nevét, elérhetőségét adjátok meg nekem, aki kruppos szakembernek tekinthető, a homeopátiás megoldás is érdekel, mert hiszek benne. Ezen kívül ha van olyan tanácsotok, ami segít elkerülni, praktikus ötlet, vagy bármi, illetve van bölcsis tapasztalatotok kruppos gyerkőccel, kérlek, írjatok. Nagyon várom a visszajelzéseteket, előre is köszi !
Zsuzsa
Névtelen
 


Szia Sára!
A sóbarlangot mi havi rendszerességgel látogattuk kb. április-májusig, ilyenkor 3 egymást követő nap mentünk, ha meg volt valami, akkor soron kívül is. Szerintem megelőzésre is érdemes, ha már látod, hogy készül valami.

Zsuzsa!
Mennyi idős most a kislányod? Mikor voltatok vele kórházban? Volt azóta rohama?
Borzasztó lehetett annyi időt kórházban tölteni.
A bölcsi sajnos tényleg nem tesz jót egy kruppos gyereknek, de az a legfontosabb, hogy mire megkezdődik, erősítsétek meg az immunrendszerét, akár homeopátiás kezeléssel, akár más kúrákkal(Echinacea, Broncho-Vaxom).

Sziasztok: Timi
csillag (csillag)
 


Sóbarlang:

Somadrin centrum
1042 Budapest Árpád u. 140/a
Tel: 369-7720, 389-2148
nyitva: hétfotol péntekig 8.00-18.00-ig.

Tudom van máshol is én ezt ismerem.
Más is leírhatná hol ismer más sóbarlangokat.
Tudom, hogy vannak óvodákba is.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


A Gellért-fürdőben is van valami ilyesmi de nézzetek utána mert nekünk eddig nem kellett és csak véletlenül láttam és lehet hogy nem jól emlékszem. Fizetős de TB-re is fel lehet iratni és akkor nem kerül sokba. A Szemlőhegyi barlangba is lehet beutalót kapni.
idike
 


A Gellértben tényleg van, de az nem sóbarlang, hanem sókamra. A lényeg nem a neve, hanem az, hogy nem száraz, sós levegöben ülsz, hanem bemész egy kamrányi lyukba, rádadnak egy lepedöt, és rádereszetenek annyi sós, nedves levegöt, hogy a végén az orrodig se látsz. (Javasolták, hogy kisebb gyerekeknek váltóruhát is vigyünk, mert átázhat. Soha nem ázott...) Nem kell felíratni, így is, úgy is fizetős. Ha jól emlékszem (mi tavaly voltunk), 300 Ft volt egy jegy, de a kísérönek kevesebb.
Emese
Emese (emese)
 


Emese!

És használt?
Mindenki: milyen személyes tapasztalataitok vannak a sós kúrákról? (konkrétumok érdekelnének)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

OFF
Azert vagyok nevtelen, mert meg nem tudom hogyan kellene bejelentkezni. A chat-en mar van egy nevem, de az itt nem mukodik.

ON
Az en lanyomnak szerencsere meg semmi kruppos rohama vagy hasonlo nem volt, de azert erdekel a tema mert az apukaja gyerek koraban kruppos volt. Tudtok valamit arrol, hogy ez esetleg oroklodhet-e?
simine
Névtelen
 


Ildi!
Én tulképpen csak azért írtam ide, mert elöttem Kata és Idike emltette egy sóbarlangot. Szerencsére mi nem krupp miatt voltunk ott, hanem állandó középfülgyulladás miatt. Arra nagyon jó volt. Bocs, hogy nem tudok segíteni!
Emese
Emese (emese)
 


Ildi!!!!!!
Most jut eszembe (már egy perc eltel az elözö levél óta, gyors észjárású vagyok, nem?):
a barátnöm kisfia kruppos, neki az orvos ajánlotta a sóbarlangot, úgyhogy biztos segít!
Emese
Emese (emese)
 


Szia Csillag!
Mit értessz az alatt, hogy "ha látod, hogy készül valami". Van valami előjele a rohamoknak, vagy kezdődő léguti tünetekre gondolsz?

Zsuzsa!
Lengyel Boglárka homeopátiás doktornőnek van honlapja is, egyszer valahová Bigacsiga bemásolta a linket, de ha érdekel az elérhetősége meg tudom adni. Úgy tudom, hogy a gyereke is kruppos, így saját tapasztaata is van. Egyébként meg a svábhegyi bronchológián rendesek nagyon, ha kell tudok orvost ajánlani, de megelőzésre nekünk nem mondtak semmit, ott irták viszont fel az inhaláló gépet, amit roham esetén kell használni, és hűtött Salvus vizet kell bele rakni.
Sára

Sára
Sára
 


Sziasztok lányok !

Zsuzsa vagyok, még mindig névtelenül. Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget, főleg Sára, Bigacsiga és Csillag részéről, mindennek utána fogok nézni, és le fogom írni, hogy mi a tapasztalatunk.
Eszter most 13 hónapos, és 9 volt, amikor a roham és a kórházi iszonyat volt. Egészen pontosan április 3-tól 24-ig voltunk a László kórház csecsemő intenzív osztályán. Soha ne adja Isten, hogy meg kelljen ismernetek, milyen az az osztály belülről, de a sok szörnyűségben az egyetlen jó az volt, hogy azok az emberek, akik ott dolgoznak, egytől egyig imádják a szakmájukat, a gyerekeket, és nagyon odafigyeltek Eszterre. Jó volt tudni, hogy jó kezekben van, hogy átérzik a szenvedésünket, bármikor telefonálhattunk, ők kértek minden nap, hogy a délutáni látogatás után este is nyugodtan telefonáljunk, szóval EMBEREK voltak, aggódó orvosok, és nővérek, akik tisztában vannak azzal, hogy egy csecsemőnek ( és a szüleinek ) ez mekkora trauma, és a lehetőségeikhez mérten maximálisan segítettek minket.
Köszi még egyszer, és -mivel most nyaralni megyünk - még hallotok rólunk. Egy hét múlva.
Sziasztok!
Zsuzsa
Névtelen
 


Sziasztok!

Sára!
A kruppnak elvileg nincs konkrét előjele, bármilyen orrfolyás vagy köhögés estetén megyünk barlangozni.

Timi
csillag (csillag)
 


Köszi Timi,
én is így tudtam, azért kérdeztem rá. Azért teljesen tünetmentes nap után ugye nem szokott jönni?
Sára
Sára
 


Sziasztok!

Nálunk, amikor volt, jellemzõ volt, hogy köhögött már aznap (gyanúsan!), és estére lázasodott. Valamint mesélték, hogy megfigyelések szerint összefüggés van az elfogyasztott ételek és a roham között. (az én fiam speciel nokit evett pörkölttel az elsõ kruppos roham elõtt) (azt tudom, hogy a kórházban kruppos gyereknek nem adnak semmi darabos ételt elõvigyázatosságból, de az más szerintem).
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Dr. Lengyel Boglárka
[url=http://home.123india.com/drbogi/" TARGET="_top]http://home.123india.com/drbogi/[/url]
bigacsiga
 


Bigacsiga !

Hálás köszönetem a doktornő likjéért, pont most akartam irni Neked, hogy légyszíves add meg, mert nem találom sehol.
Még egyszer:KÖSZI !
Zsuzsa
Névtelen
 


[url=http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=31&cid=2756" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=31&cid=2756[/url]

Hat tonna só

Oltárszerűen felállított sótéglák, rajtuk sóval bevont, műanyag virágkelyhek, amelyekből kristályzsinórok kúsznak szerteszét – ilyen volt első találkozásom a vecsési sóbarlanggal. Hittem is, nem is, hogy néhai Somogyi István festőművész világszabadalma jótékony hatással van az egészségünkre.



Hogy a Somadrin légtisztító klímaoldat képes minden légzőszervi betegséggel – asztmával, idült légcsőhuruttal, hörghuruttal – küzdő embert megszabadítani gyötrelmeitől. Sőt, hatásosan gyógyítja az ekcémát, a pikkelysömört, az izületi bántalmakat. Egészséges embernek az immunrendszerét erősíti.

Ezt mind elmondták akkor nekem a sóbarlangban – amelynek reklámja mindmáig csalogatja a gyógyulni vágyókat és az egészségükkel törődőket a 4.-es műút vecsési szakaszán – el is hittem. Mégsem a barlangba mentem gyógyulni később a hörghurutommal, hanem a háziorvoshoz. S holott olcsóbb lett volna a tablettáknál, mégis azokat szedtem inkább. Az ember ilyen: hiába nagyszerű, ami egyszerű – az nem elég jó az ő bonyolult betegségéhez képest.

Pedig, akikkel ott találkoztam, kivétel nélkül a sókúra előnyeiről beszéltek. Az az anyuka legfőképpen, akinek kisfia félelmetes és gyakori kruppján, a gégegörcsön segítettek az itteni látogatások. És az a család is, amelyik a papa ekcémáját gyógyíttatta meg itt, s azóta törzsvendégként, egy emberként visszajár. De hát ők is csak véletlenül értesültek róla, hogy létezik ez a barlang: gyermek– és háziorvosok nem ajánlják, tb nem támogatja, plakát még egy sem maradt a helyén orvosi rendelő közelében.


Hogy hiszünk-e ebben a minden egyes gyógyultnak csodát jelentő kúrában, egyszerű eldönteni: próbáljuk ki. Telepedjünk le hattonnányi só közé egy ilyen barlangban, nyalintsunk egyet a kézfejünkön idővel: jé, hát ez sós, pedig a párolgásnak jelét sem tapasztalni – a hűvös pincében beavatkozás nélkül, észrevétlenül párolog a só. Vagy vigyünk haza leplombált kannában sóoldatot, párologtatni.
Mi történhet? Legfeljebb meggyógyulunk.


2001-08-22 nlc@fe exkluzív K.Zs
bigacsiga
 


Judit vagyok,sziasztok! Próbálom magam regisztrálni!
4,5 éves kisfiam kruppos. Elõször 5 hónapos korában volt, László kórház stb, utána pont egy évre rá. Azóta nem volt. Az én tapasztalatom szerint nem lehet a rohamokra felkészülni, a második rohamnak semmilyen elõjele nem volt, se megfázás, se orrfolyás, semmi. Gyönyörû májusi napos idõ, déli alvásból fulladva ébredt!
A mi doktornénink egyvalamit tartott nagyon, nagyon fontosnak, mégpedig hogy télen is éjjel 16-18 foknál ne legyen több a lakásban! Ez nagyon fontos! Nekünk talán ez is segített!!
Névtelen
 


Krupp-ügyelet

Szent László Kórház 1097 Budapest, Gyáli út 5-7., Tel.: 215-0219/165

SOTE I. számú Gyermekklinika 1083 Budapest, Bókay u. 53., Tel.: 314-2858
bigacsiga
 


Idõsebb kruppos gyerekes szülõk!

A fiamnak 4 évesen volt kruppja, elõtte nem (máshol laktunk, talán azért). Aztán egész jól alakultak a dolgok, vagy csak idõben gyógyszereztük, mindenesetre több durva körünk nem volt. Most viszont (8 éves) egy krupposan indult betegség asztmás nehézlégzésbe fejlõdött. Orvosunk szerint a krupp-allergia-asztma egy tõrõl fakadnak, gyakori a közös megjelenésük. Van még valaki ilyen helyzetben?

Ildi
PIldi (pildi)
 


Szia Ildi!
Nekem még kicsik a gyerekeim tudod, de az öcsém kruppos volt kicsinek késõbb meg allergiás. Én is gondolkoztam ezen, hogy vajon a kettõ mennyire függ össze. Van egy nagyon jó és kedves ismerõs bronchológusunk, ha érdekel, írj egy emailt.
Sára
sarav@freemail.hu
Sára
 


Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy mikor mondja az orvos 100 %-san, hogy kruppus a gyerek. 9 hónapos lányom ma sírás közben ugató hangot adott. A dokinéni azt mondta, hogy valószínû krupp. Milyen vizsgálatokkal lehet megállapítani, hogy tényleg kruppos-e? Ismertek jó szakorvost?

Köszi a válaszokat.
Kriszta
Kriszta
 


Szia Kriszta és Mindenki!
Nekem 19 hónapos ikreim vannak, az egyiknek másfél hete volt az elsõ kruppos rohama.Éjszaka közepén ügyelet, mentõ, László kh. Rémálom volt az egész, és az a röhej, hogy nem kimondottan a roham volt a legszörnyübb, hanem a kh-i személyzet hozzáállása. 5 napig tudnék írni a bent töltött 2 napról. Csak a gyerek meg az anyja van útban, semmi más a nõvéreknek meg az orvosoknak. Mi nem az intenziven voltunk mint Zsuzsáék, ott lehet, hogy más a hozzáállás. Mikor oda értünk éjjel, ÜVÖLTVE válaszolta az egyik szemét nõvér, hogy " igen, anyuka, a széken ülve itt maradhat!!!!!!!"
Rögtön belenyomtak vmi altatót, szegény persze elájult tõle, ehhez képest reggel 3/4 7-kor jön a bunkó fõnõvér, fölcsapkodja az összes villanyt mindenhol, úgy érzed mgad, mint egy vallatáson, majd jön a többi "humánus" kolegina, és a gyerekedet kitépik az ágyból vérvétel címen, tök mindegy, hogy alszik vagy sem. Kérni mertem, hogy legyen szives, vigye azt a gyereket amelyik már fönt van, hátha addigra felébred az enyém is, mire közölte teljesen felháborodva, hgy " HOGY KÉPZELI ANYUKA, ITT MEG VAN A MENETREND, MOST AZ ÖNÉ KÖVETKEZIK." Kérdés: mehetek én is vele , ugye? Válasz: ITT EZ NEM DIVAT, KÜLÖNBEN IS, TELJESEN FELESLEGES, HOGY A GYEREKEKKEL BENT LEGYEN AZ ANYJA A KÓRHÁZBAN, MERT MINDEN GYEREKET CSAK AZ ANYJA IDEGESIT FEL, ÉS HA NEM LENNE ITT EGY GYEREKNEK SEM AZ ÉDESANYJA, AKKOR EGYIKKEL SEM LENNE SEMMI PROBLÉMA, ÉS JOBB, HA TUDOMÁSUL VENNÉM ÉN IS, ÉS MINDEN SZÜLÕ, HOGY AZ OTTLÉTÜNK MIN. 3 NAPPAL KÉSLELTETI A GYEREK GYÓGYULÁSÁT."Felkapta a még majdnem alvó fiamat, és vágtatott vele a szobába, ahol veszik a vért, én persze szó nélkül utána, hátra is üvöltött vmit, de szartam rá, akkor már rohadt ideges voltam, hog éjszaka óta, még ahány emberrel találkoztam, az mind ilyen agressziv állat volt, komolyan mondom, ha ezt vki meséli nekem, nem hiszem el, hogy ezt a hozzáállást 2002-ben bármelyik eü.-i intézmény megengedheti magának, holott már jóformán mindenhol az a szemlélet uralkodik, hogy a beteg gyerek mellett le4gyen ott az édesanyja /MÉG KORASZÜLÖTT INTENZIV OSZTÁLYOKON IS/ mert ez nagymértékben elõsegiti a gyerkõc gyógyulását, bármilyen korú is legyen. Mindezeken kívül az emberbe belesulykolják, hogy ha egyszer itt jártál, akkor HIGGYE EL KEDVES ANYUKA, HOGY RENDSZERESEN FOGUNK TALÁLKOZNI, MERT ITT MÉG NEM JÁRT OLYAN GYEREK, AKINEK EGYSZER VOLT KRUPPOS ROHAMA, ÉS TÖBBET, VAGY HOSSZÚ IDEIG NEM FORDULT VOLNA ELÕ ÚJRA, MAJD TESSÉK CSAK MEGFIGYELNI, HOGY IGAZAT BESZÉLEK, MI CSAK A LEGJOBBAT AKARJUK A GYEREKEKNEK, ÉS MINDENT MEGTESZÜNK A GYÓGYULÁSUK ÉRDEKÉBEN.Továbbá: a szobából, ami max. 8 nm, és van benne 2 gy.ágy, 2 éjjeliszekrény, 2 asztal, 2 szék a lábadat nem teheted ki a gyerekkel még a szoba ajtaja elé sem,/ sõt a földre sem léphet le a szobában sem/ hivatkozva arra, nehogy elkapjon vmit a folyosón. Vagy talán azért, nehogy kerülgetniük kelljen Téged, meg a gyerekedet!!!!!!!!!!!!!!!! Mellesleg az osztályon van játszószoba is , felszerelve TV-vel és játékokkal, de oda sem mehetsz, mivel a folyosóra sem léphetsz ki. Persze errõl a szobáról a szülõk 99%-a nem is tud, mivel ez nem publikus, ugyanis addig is útban lennél Te meg a gyereked, amig esetleg átmész, majd visszajössz.Különben a szobákba is van TV, természetesen papirral rajta, hogy azt te nem kezelheted, csak a személyzet!!!!!!!!!!!!!!!!!! Apró hiba: egy néhány hónapos, v. 1-2 éves gyereket nem nagyon hiszem, hogy 2 napig leköt a TV EGYHELYBEN!!!!! ülve, vagy legjobb esetben a kezedben tartva!!!!!!!! Még vmi: kedvenc állatot, párnát, /saját pizsamáról már nem is beszélve/ stb. természetesen nm vihetsz be, higiéniai okokra hivatkozva, ellenben a folyosó elején a fogason, ahová leteszed az utcai kabátodat lóg kb. 6-8 RETKES, VÉR- ÉS MÉG KI TUDJA MILYEN FOLTOKKAL ELLÁTOTT KÖPENY, AMI KB. --nem túlzok-- 1 ÉVE MIN. NEM VOLT MOSVA, ezt fel kell venned, szintén higiéniai okokra hivatkozva!!!!!!!!!! A rendtartásban ez úgy áll, hogy amikor leveszed, rakd a gyereked éjjeli szekrényébe,és legközelebb onnan fel tudod venni, de ez sajnos kivitelezhetetlen, mivel a 32 ágyas osztályra össz. néhány köpeny áll rendelkezésre.Más: mivel a kruppos gyerek általában náthás, igy szükség van orrcseppre is. Az otthoni sietségben, lehet, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki nem visz magával az éjszaka közepén. De gondosak, mert a szobában van egy üveg Nasivin, ami természetesen a rendelkezésedre áll ugyanúgy, mint a másik ágyon fekvõ gyerek rendelkezésére is. TERMÉSZETESEN UGYANAZ AZ ÜVEG!!!!! Aztán m ikor hazamész, és új kis beteg jön, õ is ugyanazt használja, és persze az a kettõ-négy....stb, aki elõttetek feküdt a szobában.Megint ezzel szembesülsz: HIGIÉNIA LÁSZLÓ KH. MÓDRA!!!!!!!! Gondolom, egy anyuka sem ellenkezne, ha azt mondanák: itt egy üveg oiginál orrcsepp, fizesd ki a kb. 200 Ft.-ot. Egyszer használatos pipetta már eszembe sem mer jutni. Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam, még 10-szer ennyit tudnék írni a 2 napról, de valószínûleg még hallani fogtok rólam több helyen is, mert megfogadtam hogy errõl minden fontos média tudomást fog szerezni, mert ez a fajta hozzáállás véleményem szerint elfogadhatatlan. Egyébként nem vagyok egy balhékeresõ típus, sok éven keresztül sok orvost és kórházat végigjártunk, mire lombikkal sikerültek ÕK, de ilyen gusztustalan hozzáállást még sehol sem tapasztaltam, és nem is az egészségügy mindenki által ismert helyzetét akarom kétségbe vonni egyszerûen csak a szemléletén kellene, hogy változtassanak az itt dolgozók, ha pedig erre nem képesek, akkor keressenek más pályát maguknak. Volt ismerõsöm, aki szintén olyan kh-ba került a gyerekével, ahol nem voltak adottak a feltételek, hogy az anyának is ágyat biztositsanak, de felajánlották, hogy az osztályon rendelkezésre áll kempin ágy, amit éjjelre a gyerek ágya mellé rakhat, hogy ott tudjon aludni vele. Ha ez sincs, akkor is megoldható, hogy az ember bevigyen magának egyet. Természetesen csak oda, ahol ezt a szemléletet támogatják, és a beteg gyerek, meg az anya nem ellenségnek számít. Megint csak a hozzáállás jut eszembe!!!!!!!!!!!!!

Üdv mindenkinek: Ági
E-mail: colorline@colorline.hu
bubabe
 


Agi

Ez szornyu ami veletek tortent.
Nem probaltad korhazban betegjogi kepviselot megkeresni?
Remelem egyszeri eset lesz es soha tobbet nem kell korhazba mennetek

Napocska
 


Sziasztok!

A László kh-t, kruppal mi 97-ben jártuk meg. Viszont Ági: Mi többet soha nem voltunk ott!!!! Igenis van olyan, hogy van egy azaz egy db kruppos roham, és utána a kezdõdõt ki tudod védeni. (persze szerencse és gyereke is válogatja, de most bíztatni akartalak)
Amúgy nekem is sok rossz tapasztalatom volt ott anno. Akkoriban még kintrõl, külsõ folyosóról lehetett bejutni a gyerekekhez, a belsõt csak a helyi dolgoók használhatták. Viszont köpeny meg egyéb nyalánkságok nem voltak. Csak olyan volt, hogy kintrõl "olvasta" el a nõvérke a kórlapokat, bejött, és nem annak adta a gyógyszert, akinek elõ volt írva... Balhézásomat le tudták azzal, hogy nem ártott a gyerekemnek a gyógyszer...

Kitartást Ági, ne hagyd magad megfélelmlíteni azzal, hogy kerülsz még az õ utcájukba!

Ildi

Ildi
 
 


Szia Ági!

Mi is krupposok lettünk! A lányom 4 éves lesz, a kisfiam 1 éves múlt. Három napja fulladt a pici, miután nem bírtam tovább és felmentünk a Svábhegyi Gyermekkórházba. Az a legszebb az egészben, hogy két gyermekorvos látta és nem kaptunk mást a kanalas gyógyszeren kívûl. Szó sem volt kruppról!

Mi Dr. Jákly Andrea adjunktushoz kerültünk. Nagyon szimpatikus volt.

Azt mondta, hogy nagy szerencse kell ahhoz, hogy többet ne legyen rohamunk - fõleg a picivel. Állítólag a fiúk érzékenyebbek. De volt már ilyen kis betegük is!

Szeretném összegyûjteni, hogy Ti mit tudtok megelõzésként.
16-18 fok a szobákban
hidegpárásítás (ezt állandóan? Hydromatt? Bionare? Nem lesz így meg tiszta penész minden?)
El kell tüntetni a gyapjú dolgokat és a szõrös plüss játékokat? Naponta vízes takarítás?

Ha nehezen veszi a levegõt Ti rögtön adjátok a Fenistil cseppeket testsúly/csepp?
Utána 2 puff Ventolin.
Végül Rectodel kúp.

Ti hogy tudjátok a sorrendet? Hátha hasznos, ha tapasztalatot cserélünk.

Elõre is köszi
Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok, kösz a sok biztatást.
Napocska, szerintem ilyen kh-ban nem marad meg olyan épkézláb betegjogi képviselõ, akivel az ember jut vmire,mert akkor nem mernék ezt megcsinálni, ezért gondoltam, hogy magasabb fórumokat keresek meg ezzel, és azért, hogy sokan tudomást szerezzenek róla, talán akkor az idõ múlásával párhuzamosan vmi elkezd változni.
Pocok,szerintem nagyon nagy igazság az a mondás, hogy FEJÉTÕL BÛZLIK A HAL. Gondolom, ha a vezetõséget érdekelné, hogy kik dolgoznak ott, akkor ezeknek rég nem lenne munkahelyük.De valószínûleg leszarja, hogy mi történik az osztályán, azonkívül a kh. igazgató is kb. egy kalap sz...-t ér, mert én a Lászlóról még soha életemben nem hallottam jót.Pár éve az unokatesóm is itt kötött ki, hetekig azt hitte a háziorvos, hogy influenzás, majd azt, hogy agyhártya-gyulladása van, ezért bevitette a Lászlóba. Másnap mentek be a szülei /a keresztanyámék/ hozzá, a folyosón összetalálkoztak az orvossal, aki elõzõ nap felvette, mire az köszönés...stb .. nélkül, félig oldalra forditott fejjel közölte: "jaaaa, a maguk lánya leukémiás!"/másfél év múlva, 26 évesen meghalt./
Pocok, még annyit, hogy az egyik vén k.... nõvér közölte velem, hogy neki 3 gyereke van és 2 unokája, de soha nem féltette egyiket sem, és soha nem aggódott értük, mert az nem egészséges dolog állandóan félteni egy gyereket.Tehát azóta már rájöttem, hogy milyen hasznos volt ez a 2 nap, és hogy tul.képpen egy barom voltam, hogy eszembe jutott félteni a másfél éves gyerekemet csak ilyen apróság miatt, azóta le is szoktam róla, és nem teszek ilyet!!!!!!!!!!!!
Azóta úgy néz ki, hogy sikerült találnom 2 kórházat is, 1-1 orvossal, hogy ha esetleg újra elõfordul, akkor legyen hová rohanni, mostmár körültekintõ vagyok, egybõl több helyet tartok talonban, biztos ami biztos.....
Így már, hogy úgy néz ki, több biztos hely is van, lassan összeszedem a gondolataimat a 2 napról, és talán a jövõ héten megkeresek néhány embert, akinek ez esetleg számít, és kapható a kitálalásra. Nagyon bízom benne, hogy sikerül, még sosem csináltam ilyet.
Ildi, Te meg nem is értem, miért vagy kiakadva, hogy egy kicsit más gyógyszert kapott a gyerek, talán Te is ilyen hibába estél, hogy FÉLTED??????!!!!!!!!!!!!
Sziasztok
Ági
bubabe
 


Még vmi: elnézést a csúnya szavakért, nem szeretem a kocsis stílust, csak ennek kapcsán mindíg kinyílik a bicska. /Sõt... folyamatosan nyitva van./
Ági
bubabe
 


Ági!

Mi most vasárnap jöttünk ki szintén 2 nap után a Lászlóból. Ez volt a második alkalom, sajnos az elsõnél én épp külföldön voltam és az hétköznapra esett. Ezt csak azért említem, mert az osztályvezetõ fõorvosnõ akkor bent volt (most mivel hétvége volt nem volt bent) és állítólag a múltkor sokkal normálisabban viselkedtek a nõvérek és rendesen tették a dolgukat. Lehet, hogy nincs 'otthon a macska cincognak az egerek'effektus? Most én is tapasztaltam a túlzott õrmesteri szigort és azt az ellentmondást, hogy azért nem mehetnek ki a folyosóra, nehogy elkapják egymás vírusát. Ugyanakkor, ha jön a szobába még valaki, már fennáll a veszély és ugyanígy a közös fürdõszobában és fürdõkádban. Kisfiam nagyon eleven, nagy mozgásigényû, úgyhogy 1. nap estére szabályos klausztrofóbiája kezdett lenni. Összességében nekünk nem volt annyira negatív tapasztalatunk, mint Nektek (bár pl a vasárnap reggeli hazamenetelt sikerült kitolniuk 11 órára, mert addig nem voltak képesek kiállítani egy igazolást és kérésemre, hogy vegyék elõre - ha már hazamehet - azt mondták anyuka azt nem lehet, mert a viziten sorba mennek.)viszont más szülõktõl szintén nem hallottam túl sok jót és szemtanúja voltam, amikor egy órák óta síró kisfiút végül nyugtatóval hallgattatak el. Elõzõleg én szóltam a nõvérnek, hogy esetleg be kéne menni hozzá, de csak legyintett, hogy vigasztalhatatlan. Azt megértem, hogy nincs mindenkit idejük babusgatni, de legalább 1-2 kedves szóval vagy valami játékkal meg lehetne próbálni.
A fõorvosnõre 1 órát vártam, amikor mentem a záróért, mert lettek volna kérdéseim. Nem adom fel, majd próbálkozom még. Nem gondolod, hogy pl vele tudatni kéne a Titeket ért sérelmeket?
Egyébként egy kis hírverés nem árt az osztálynak, hátha anyagi fejlesztés következtében elég lenne egy rövid ellátás és nem kéne ezt az örökkévalóságnak tûnõ 2 napot bent tölteni. Valahol tényleg ki vagyunk nekik szolgáltatva, hiszen nem sok hely van, ahol ezzel foglalkoznak. Úgy tudom a Madarász még rosszabb. Érdekelne, hogy Te milyen helyeket találtál?

Sok sikert a harcban!

Üdv.

Ágó
 
 


Sziasztok!
Leírom a mi legutóbbi rohamunkat, hátha ez is info valakinek. Nyár óta ez az egy volt eddig, de persze nincs vége még a szezonnak. Legnagyobb meglepetésemre délutáni alvásból ébredve jött, nem éjszaka.Elõzmény csak annyi volt, hogy néhány napja Julka idõnként köhögött kicsit(nem krupposan), ébredés után az a ronda nehéz légzése volt, (akárcsak az elsõ alkalommal most sem köhögött igazán) miután a szüleimnél volt nem volt ott az inhalátor, én meg telefonon mondtam a tennivalókat. Gyorsan felöltöztették, és ki a hidegbe(akkor volt az a nagy hó karácsony elõtt két héttel, -5 fok, borzasztó köd elég jó hideg pára volt), meg káciumot kapott és különbözõ homeopátiás szereket. Szerencsére gyorsan múlt a roham. Amikor hazaértünk, már bennt volt a lakásban és újra kezdett romlani a légzése, újból kivittük, meg adtuk a további homeopátiás szereket, sétáltunk kinnt vele egy fél órát, és teljesen rendbe jött, mintha mi sem történt volna. Másnap aztán folytatódott a léguti betegség, de kruppnak nyoma sem volt, és néhány nap alatt teljesen meggyógyult. Egyébként majdnem minden légúti betegségénél van egy-egy gyanús köhintés, vagy ha sírva ébred az alvásból, akkor az a sírás kicsit ércesebb, mint illene, de általában ennyiben marad. Én szoktam adni a kálciumot megelõzésként is, amikor valami légúti baja van, és különösen figyelek olyankor, hogy éjszaka nyitva legyen az ablak, illetve, délután pedig kinn altatom, vagy tárva nyitva a télikert két ajtaja. (akkor délután az anyukáméknál bennt raktam le õket) A rectodel persze ott van tartalékban, de csak ha nagyon muszáj, ha a hidegpára, kálcium és homeopátia nem segít.
Ági még annyit biztatásul a (magaméra is persze), hogy álllítólag az elsõ roham elég meghatározó, a jellege is és az erõssége is. Nem 100%-ban, de sokaknál annál erõsebb nincs késõbb, és legtöbbször el tudod már otthon intézni.
Minden jót,
Sára
ui:Svábhegyrõl én is csak jót tudok mondani (na nem a fejlõdésneurológiáról Kép )
Sára
 


MÉg annyit, érdekesnek találtam, bár lehet hogy természetes, hogy pont az a hideg párás idõ hozza elõ a rohamot, mégis az a gyógyír rá. (Több anyukával beszéltem akiknek a mi délutánunk (dec13) elõtti éjszaka volt szintén rohamuk, és nyár elején, amikor az elsõ volt, akkor is mondta a doki, hogy ez egy ilyen éjszaka.

Ági, borzalom amit a Lászlóról írtál, nemrég olvastam Norcsi beszámolóját a Heim Pál gyerekfülészeti ügyeletérõl, hát tényleg jól ki vagyunk szolgáltatva.
Sára
Sára
 


Sziasztok!

Igaz az, hogy a kruppos gyermekek után megemelt családi pótlék, ingyenes gyógyszer-ellátás, és méltányossági alapon kétszeres Gyes jár? Hol kell ezeket igényelni?

Köszi
Andi2
andrea (andrea)
 


Hát én ilyet nem hallottam!
És ki és miként definiálná a kruppos-gyermek kategóriát? Az a gyerekem, aki egyszer kruppal kórházban volt, az már kruppos-gyerek emelt pénz lenne??? Akkor is, ha többet nem kellett neki??
Nem tudom, nekem senki sem monda, hogy járna. És mi a helyzet az asztmával???

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
A mi elsõ kruppunk 93 nov.-ben volt, a második kisfiunk 11 hónapos korában. Éjszaka vitt be a mentõ a Lászlóba, valami elõtérben álldogáltunk, aztán kijött egy doktornõ, fogta a rekedten ordító gyereket és elvitte megvizsgálni. Mikor mentem volna én is, egyszerûen becsukta az orrom elõtt az ajtót. Aztán már csak a nõ jött ki, közölte, hogy ez egy életveszélyes állapot, a gyereknek bent kell maradnia. Próbáltam eldadogni, hogy itt akarok maradni vele, de végig se hallgatott, csak odavetette, hogy erre nincs lehetõség. Aztán megint eltûnt az ajtó mögött. Én ott álltam még vagy egy órát, néha kopogtam, aztán valahogy hazamentem. Sose bocsátom meg magamnak, hogy akkor ilyen mulya voltam. Ordítani kellett volna, toporzékolni, addig rúgni az ajtót, amíg be nem törik. Bár annyira megrémültem az életveszély hallatán, hogy elvinni sem mertem volna.
Másnap reggeltõl estig bent voltam vele, és úgy nézett ki, hogy egész jól veszi a levegõt, lelkileg viszont szörnyû állapotban volt. Este megint kirúgtak.
Reggel üresen találtam az ágyát. Szó szerint kõvé dermedve álltam ott. Ma sem tudom, hogy tudtam meg, hogy a csecsemõ intenzív osztályra vitték. Csövek lógtak belõle mindenhonnan, viszont már nem sírt, mert folyamatosan altatták... Itt már csak meghatározott idõpontokban volt látogatás. Az állapota tovább romlott; lélegeztetõgépre került, tüdõgyulladást kapott, és a keringése is kezdett összeomlani. Aztán egy látogatáskor azt mondták, most már egész nap vele maradhatunk, és mi tudtuk, hogy miért...
Ott álltam a kisfiam fölött, akit már gépekkel sem igen tudtak stabil állapotban tartani, és folyamatosan beszéltem hol hozzá, hol a Jóistenhez.
És egyszercsak javulni kezdett. Az orvosok szerint sem sokan jönnek vissza olyan messzirõl, ahol õ járt. Búcsúzóul még elmondták, hogy egy darabig oxigén nélkül volt, nem valószínû, hogy lenne valami maradandó, de azért figyelgessük.
Bálint már kilenc éves, és feltûnõen remek gyerek. (De tényleg...) Kisebb korában volt még egy csomó kruppos rohama
neki is, meg a testvéreinek is ( négy gyerekünk van), de soha többé kórház közelébe se vittük egyiket sem. Ha jött a krupp, becsavartam agyereket a takaróba, és akár egész éjjel kint sétáltam vele a parkban.Óráról órára lehetett érezni, ahogy javulnak. Ez nekünk százszor jobban bevált, mint a drága párologtatók.
Ági! Ha tényleg ügyet akarsz csinálni belõle, (akkoriban én is gondoltam rá), és úgy gondolod, hasznos, ha tudsz említeni még eseteket, itt vagyunk.
Sziasztok!

Vera
 
 


Szia Vera!
Borsózik a hátam azóta is attól, amit írtál. Neked mi volt a tapasztalatod inkább a többieknél, mert az egyértelmû, hogy iylen borzalom nem volt utána, hogy az elsõ roham mennyire meghatározó? Erõsségében illetve, hogy mi váltotta ki, mennyire a betegség elején jelentkezett inkább? Nálunk az elsõ egy egynapos vizes-nátha éjszakáján jelentkezett, a másodiknál napok óta köhécslgetett, de csak igen ritkán(leginkább csak az autóban), és a roham reggelén volt már síráskor kicsit csúnyább a hangja. Én azt hittem, korábban, hogy inkább csak a betegség elején lehet, aztán szomorúan olvastam, hogy akár a lecsengés idején is jöhet.
Nálatok volt valami jellemzõ szezon?

Még egy kérdésem lenne, de ez már inkább gyerekorvoshoz, hátha Szandra benéz ide. Az, hogy általában elsõ kruppnál vannak ilyen horrortörténetek, vagy legalábbis mentõs kórházba szállítás, ez amiatt lehet, mert az elsõ krupp általában sokkal erõsebb, fõleg picikorban, vagy az hogy a szülõk, még nem elég "képzettek", nem ismerik fel idejében, nem tudják mit kell tenni stb.
Nem lehetne egy kicsit jobban felkészíteni elõre a szülõket?
Sára
Sára
 


Szia, Sára!
Valószínû meredeken hangzik, amit írni fogok, és persze nem is merek felelõsséget vállalni érte: szerintem a kórház sokat ront a kruppos baba állapotán. Azt mindenki elismeri, hogy ilyenkor fontos a nyugalom, kerülni kell a pánikot, mert az ront az állapoton. Azt is, hogy a sírás is árt, mert tovább nehezíti a légzést. Ezen kívül, mint írtam, nálunk a friss hideg levegõ jött be mindig a legjobban.
Akkor meg nem látszik túl ésszerûnek olyan helyre vinni, ahol biztos, hogy sírni fog, pánikban lesz, és a 3o fokos, szûk kis lukban még szellõztetni sem lehet. Ehhez még hozzájött az is, hogy a rengeteg, külön fülkében lévõ gyerekre kettõ darab éjszakás nõvérke jutott, pedig hát a kruppnál az is fontos, hogy rögtön az elsõ jelre ugorjon az ember. A mi kisfiunk ezért volt oxigén nélkül egy ideig. Állítólag sötétlila volt, mire az intenzívre került.
Biztos vagyok benne, hogy otthon sosem került volna ilyen állapotba.
Mint ahogy a testvérei sem kerültek. A legkisebb lányunk egy éves korában ment át a "tûzkeresztségen", kb. ugyanolyan súlyos kruppal, mint annak idején Bálint. És szépen kimentünk vele a levegõre, énekelgettünk neki (ja, függõlegesen kell tartani, dehát az ember úgyis ölben viszi ki), és hajnalra sokat javult.
Nekünk az okt.-nov. szokta hozni a kruppot, meg néha a tavasz eleje. Sajnos nálunk is jött "derült égbõl" is, meg megfázás , köhögés után is. Figyeltük a frontok hatását, de semmi. Úgy vettem észre, az egyetlen, amit tehet az ember, hogy a legkisebb rekedtségnél rögtön nyákoldót ad, éjszakára külön is, és kalciumot. És persze nyitott füllel alszik. Ezenkívül körbe lehet venni az ágyat nagy párolgó vizes lepedõkkel, az is ér annyit, mint a párologtató, és nem telepszik meg benne a penészgomba.
És a legislegislegfontosabb tényleg az, hogy nyugodtnak kell maradni, és õt is nyugtatni.
Az a baj, hogy tényleg félek vállalni a felelõsséget azért, hogy más ne vigye kórházba a gyerekét, mert hát ki tudja, talán van olyan is, aki otthon is súlyos állapotba kerül...
Talán legjobb egy kórház elõtt sétálgatni vele...
Jó hír viszont, hogy mire az ember mindent kipróbál és megfigyel, a gyerek kinövi a kruppot.
Minden jót, az Erõ legyen veletek!!!
Vera
 
 


Szia Vera!
Köszi, hogy írtál. Igazad van nehéz ügy ez a kórházasdi. (ld.otthonszülés témakör, csak egy kicsit másként)
Csak azt nem írtad még(ez eléggé izgat), hogy a "tûzkeresztség"-nél Nálatok volt-e komolyabb roham késõbb?
Olyan vészesen nem aggódom, nagyon bízom benne, hogy sikerül itthon elintézni, ha lesz még esemény, meg hát a Svábhegy nem László kórház kategória, ha már muszáj...
De azért a fülem persze mindig borzasztóan nyitva van. Most épp a másik leánykám köhög, de azért remélem õ nem tartogat meglepetést.
Még azt akartam kérdezni, hogy nálatok lett-e késõbbiekben asztma, vagy allergia a kruppos gyerekeknél?
Minde jót,
Sára
ui: Ti homeopátiával nem próbálkoztatok?
Sokaknak egyébként még a kalciumot sem írja fel a doki csak a rectodel-t, pedig a kalciumot gazán nem lehet a hókuszpókusz kategóriába sorolni.
Sára
 


Sziasztok!

Vera, megrázó volt a történeted. Amúgy teljesen egyetértek, kruppnál a legfontosabb a nyugalom, aztán meg a hideg párás levegõ.
NÁlunk csak a nagy volt kruppos, bár egy idõben ha rondán köhögtek, adtam a kisebbeknek is a tavegylt megelõzésképpen. (meg fluimucilt) Így nem tudhatom, hogy õk felkészületlenül is teljesen kihagyták volna. Lányom hajlamos hasonló lenni, mint a nagy, rekedni, sûrû váladék stb, de igazán kruppos nem volt.
Én úgy tudom, a krupp is tünete annak az együttesnek, amit úgy lehetne nevezni, hogy a légzõszervi immunrendszer problémája. És emiatt aki kruppos azok között több lesz az egyéb probléma, allergia, asztma is. Merthogy ezek egy tõröl fakadó problémák.
A nagy nálunk 4 évesen kruppozott elõször, 7 éves korára lett allergiás (parlagfû, meg egyéb nyári gyomok), és 8.5 volt az elsõ (eddig egyetlen kopp-kopp-kopp) asztmatikus nehézlégzéses rohamánál.

A kalcium tényleg csodaszer, sokat ér, támogatom.

Azt hiszem, bár egy gyerekbõl nehéz általánosítani, hogy azért az elsõ eset a legveszélyesebb, elgdurvább, mert ekkor még nincs felkészülve a szülõ rá, nem ismeri mi fog következni, nem tudja elsõ jelbõl, gyanúból megkezdeni a szokvány kezelést. Ez utóbbi persze minden gyereknél kicsit más lehet.
Nálunk az elsõ krupp, így utólag, órákkal elõbb gyanús lehetett volna... Nem tudtuk, hogy ez az, így a Lászlóban kötöttünk ki. 3 hónappal késõbb már magunkba, orvos nélkül, az ablakba. És több idáig fajult krupp sem volt.
Az elsõ asztmás roham is órák alatt fejlõdött azzá (krupposan indult, majd oldódott, és apránként átment fulladásos nehézlégzésbe, éreztük, hogy más, hogy nem hatnak a bevált dolgok, de nem tudtuk, ilyenkor mi van). Most bízom benne, ha ilyen tünete lenne, idõben kezdeném a gyógyszerezést, bár ebben a témában még nem vagyok annyira jártas (legszívesebben nem is lennék sose...).

Ildi

Ildi
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron