Új privát üzeneted érkezett!

Szia Manó,
hogy vagytok?
Mi is ilyesmi sószobában voltunk (a Somadrin, újpesti Árpád úton), de ott mindenki beteg volt. Ami érthető is, hisz azért megy az ember, de én inkább kihagyom, nehogy összeszedjünk még valamit.
Az én kisebbik lányomat is Emmának hívják! A nagyobbik pedig Kamilla.
Szerintem Fenistilt Calcium -Sandossal is adhatsz felváltva.
Nálunk is most kezdődik egy újabb nátha mindkét gyereknél, nem is vittem ma Kamillát oviba, de mivel vírusos krupp február óta nem volt nálunk, megint nagyon reménykedem, hogy talán ezt a telet megússzuk...
Andi
andi
 


Sziasztok! Hát, megszereztük az Andi-féle párásítót, jobban mondva inhalátort, de nem volt benne sok köszönet, mert a hisztizsák, orvos- és gyógykezelésfóbiás fiam nyomban meglátta benne a gyógyászati segédeszközt, és iszonyodva menekült előle. Hogy a szájához vegye és belélegezze, arról persze hallani sem akart, végül lefogtuk, mint orrszívásnál, de ez a legrosszabb módszer.
Egyébiránt a Budaiban a gégész kezelőorvosunk írta fel, sőt, rögvest oda is adta. Írt ampullás Fluimucilt is hozzá. Kisfiam egyébként továbbra is ijesztően köhög, de csak reggelenként, ébredés után.
Andi, Manó, ti hogy vagytok? Puszi, Klára
 
 


Sziasztok!

Hát igen, arról hallottam hogy egy felkpott hely, erről itt nálunk a bölcsiben nem is nagyon tudnak ez emberek, de nem is baj ilyen szempontból. cska a bölcsisek járnak be megelőzésképp délelöttönként, de 11 órától bárki igénybe vehetné. de én max napi 1-2 nevet szoktam látniKép

Emma: amikor mi választottuk mindneki azt mondta hogy milyen ritka név, de azóta nagyon sok babáról hallottam akinek eza neve. Most kezd divatos lenniKép Pedig én nem akartam tucat nevet adni. De azért talán annyi nincs belőle mint Annából pl, reménykedem még, bár úgy vezsem észre hogy idén még gyakoribb mint tavaly mikor Emma született.
Én ma már csak fluimucilt adtam neki, de lehet hogy holnap már azt sem kap, több mint egy hete szedi.

Klára!

De jó hogy nektek ilyen könnyen felírták. nekünk nincs is kezelőorvosunk, akinél meg voltunk a Heim Pálban az ugye még a fluimucilt sem mondta, nem hiszem hogy felírnák neki. De azért majd megpróbálom ha mennünk kell oda (remélem nem mostanában). Hát Emma sem tökéletes még, de minta nem húzna neki már annyira, szóval most olyna hogy nem tudom megállapítni hoyg vajon meggyógyult és csak én parázok és ezért hallom még kicsit mindíg furának a levegővételét, vagy pedig még tényleg kicsit hallani.

Kár hogy a fiad nem hajlandó használni. Az én lányom is nagy orvos parás, üvölt már akkor is ha csak a védőnőt meglátja, vagy a gyerekorvost, de agégészeten nem srít mert nem kellett levetkőzni, így nem azonosította az orvossal azta helyet. Ja, és Emma nagy hisztis, de pl az orrát simán ki tudjuk szívni érdekes módon, nem tudom miért, de azt hagyja. Pedig porszívóval csináljuk. Először ő is üvöltött tőle, de aztán egyzser elkezdtem vele játszani, pl a szívófejet a saját arcomhoz tettem, meg az ő kezéhez, lábához, sőt amléga kutyát is ijeszetgettük vele, ezen jót nevetett és azóta hagyja az orrszívást. Egyébként neki most nem folyik az orra, sőt már alig köhög a fluimuciltól sem jön már fel neki semmi. Tényleg nem tudom eldönteni hogymost mi van.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 

 
 

Szia Manó! Az is lehet ám, hogy most már tavaszig meg sem gyógyulnak teljesen ezek a kismanók, én legalábbis felkészültem erre is. Amikor a fiam Emma-korú volt, még elviselte a gyógykezeléseket, sőt, egész okosan viselkedett orvosnál is (Egyszer még a vérvételt is szó nélkül tűrte), de a mandulaműtét betett neki. Elég reménytelen a helyzet, már egy topikot is nyitottam erről, tanácstalan vagyok. Ma is őrjöngött az inhalálás alatt, pedig semmi kellemetlenséggel nem jár. Ez már valami szertartás nála, követeli, hogy fogjuk le, közben tiszta erőből szabadulni akar, rugdos, üvölt. Mint akit nyúznak.
Különben ugyanúgy vagyunk, mint Ti, semmi nem jön föl, nem is taknyos, de a reggeli köhögésnél ott van ugyanaz az ugató hang.
Emma névről: én is ismerek egy 1 éves Emmát, meg egy másfél éveset. De a Janka névvel is ez van, mi is ritkát akartunk, aztán láttuk, hogy szinte gyakorinak mondható. A fiam Gellért, az tényleg ritka szerencsére.
Puszi és jobbulást, Klára
 
 


Klára,
ebben a párásítóban az a jó, hogy tudod használni alvás közben is. Igaz, hogy hangos, de ha mélyen alszika kisfiad, nem biztos, hogy felébred rá. Én sokszor teszem a maszkot az arcára Emmának alvás közben, ha csak köhög, csak akkor ébresztem fel éjszaka, ha nehézlégzése van.
A héten kezdődő náthából most nem krupp lett, hanem skarlát! Kamillának péntek délelőtt nagyon magas láza volt és alig bírt megmozdulni, a gyerekorvos tegnap délután még herpangina vírust állapított meg, de ma délelőtt tele lett az egész törzse pöttyökkel, bevittem a Bethesdába, egyből mondták, hogy skarlát. 10 napig antibiotikum, és Emmának is felírták, ha belázasodna, rögtön tudjuk neki adni. A skarlátnál nagyon fontos, hogy minél előbb kezdjék az ab-s kúrát, hogy ne legyenek szövődmények.
Manó, azért ne aggódj, szerintem nincs túl sok Emma, mi nem is ismerünk mást. És mindig mindenki megállapítja, hogy milyen szép, ritka név. Mi egyébként mindkét nevet azért választottuk, mert nem akartunk beceneveket.
Andi
andi
 


Klára!

Hát én ma már nem adtam neki köptetőt, d enem vagyok biztos magamban. épp mielőtt bekapcsoltama gépet gondolkodtam hogy akkor most holnap edjak vagy ne. nem tudja valaki váéletlenül hogy ezk mennyi ideig szedhetőek? Tehát pl gond e ha 2 hétig szedi folyamatosan vagy még tovább? Az a károsabb ha túl sokáig szedi, vagy inkább kapja feleslegesen is akár?

Andi!

Úgy konkrétan én sem ismerek más Emmát, cska itt a babnetről, meg egyszer egy áruházban mondta valaki hogy az ő lány ais Emma. Hát remélem mire ovis lezs nem lezs a csoportban több. Én Szilvi vagyok és megőrültem iskolás koromban hogy mindíg volt rajtam kívül az osztályban még 2-3 SzilviKép
Egyébként mi sem becézzük, bár a családban próbálkoznak az Emizéssel. Én néha Emci-nek szoktam hívni, de csak ha kicsúszik a számonKép
SkarlátKép Az nagyon rosszuk hangzik. Én azt hittem az már nem is létező betegségKép Legalábbis én csak bárányhimlős voltam és az összes ismerősön is megúszta ennyivel gyerek korában.

Klára!

na azérta janka sem olyna túl gyakoriKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Andi, te jó ég! Reméljük, simán fog lezajlani a skarlát. Ti is elkaphatjátok?
Az inhalálót próbáltam éjjel, de galád módon nyomban felébredt rá, pedig egyébként mélyen alszik. Kép Viszont ma csoda történt, sikerült Túró Rudival megvesztegetnem őkelmét, és hiszti nélkül inhaláltunk, sőt, annyira belelkesedett, hogy magától kérte, és magának tartotta a maszkot, egyedül! Kép Rögtön meg is volt a hatás, estére jól feloldódott a hurut, most közepesen taknyos. Kíváncsi vagyok az éjszakára, meg főleg a reggelre.
Manó, ti is próbáljátok meg a gégészeten feliratni, hátha. A Fluimucilt (ACC-t) meg a többit nekünk sem ott mondták, hanem a házi gyerekorvos javasolta, úgyhogy attól még felírhatják. A Budai nektek messze van, ugye? Hol is laktok? (Ugye Újpesten szültél?)
Hát jobbulást mindenkinek, vigyázzatok magatokra! Kép Klára
 
 


Klára!

Kőbányán lakunk. De tényleg Újpesten szültemKép
Úgyhogy mekünk sote 1 van közel, csak azért mégse állíthatok be hogy írjanak fel ilyen gépet. pedig biztos nagyon jó, ha már naáltok is hat. Ezek szerint bnálatok is volt oka a reggeli köhögésnek. Kép Akkor valószínűleg nálunk is lenen még minek oldódnia, azt hiszem holnap megpróbálom nála az ACC-t, hátha jobban hat minta fluimucil.
Ajánlottak nekem még egy elixyr Timee nevű szert, enm ismeri valaki? Állítólag ez is köptető, cska nem kifejezetten kruppos köhögésre.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Nekem a nagymamámat hivták Emmának. A másikat meg Annának. Egy év volt köztük. Amikor én gyerek voltam, mindkét név elég ritka volt. Most meg mindkettő egyre gyakoribb.

Ildi

Ildi
 
 


Manó,
a Fluimucilt lehet adni huzamosabb ideig - amíg fenállnak a tünetek. Az ampullás dobozban is az az info, hogy 10 napos kúrát javasolnak.
A skarlát egyáltalán nem nagy ügy, bárányhimlő ezerszer rosszabb volt. Három napos magas lázzal és torokgyulladással kezdődik, és az a jó, ha már ilyenkor felismerik (kevés az az orvos aki igen), mert minél előbb el kell kezdeni a penicillin szedését. A kiütések csak néhány nap után jelentkeznek, de a gyerek teljesen jól érzi magát, csak a láz viselte meg. Szövődmények ma már nem várhatók, feltéve ha időben kapja az antibiotikumot. Pénteken a mi gyerekorvosunk sem ismerte fel, de szombaton a kórházban rögtön, és azt mondták, annyira egyértelmű, hogy még kenetet sem kell venni a torkából.
Most elég sok eset van mindenfelé, vigyázzatok. Sajnos pont a lappangási idő alatt fertőz (1-5 nap).
Andi
andi
 


Sziasztok! Most jöttünk a doktor nénitől, Manó, megkérdeztem neked a Fluimucilt, de Andi beelőzött. Kép Ugyanezt mondta nagyjából, nincs ellenjavallata a sokáig szedésnek. A Tavegylt meg kivonták a forgalomból, Fenistil maradt kvázi helyette.
Hát, mi meg szépen vagyunk, a fiam jól megbetegedett, illetve attól tartok, csak feloldódott a valahová eddig letapadt trutymó. Andi, nem lehetünk elég hálásak neked ezért az ötletért az inhalátorral. Manó, Te is vigyázz, hiszen én is azt hittem, semmi komoly, csak kicsit köhécsel, aztán tessék, most meg tiszta takony, sőt, elküldtek vérvételre meg röntgenre is, a makacs köhögés miatt. Doktornénink szerint ha egy hónapig köhög, azt igenis ki kell vizsgálni rendesen, nem lehet elintézni annyival, hogy kruppos. Persze az sem kizárt, hogy egy új vírus érkezett hozzánk, mert a kislányom is taknyos.
Na nem zavaroskodom tovább, puszi mindenkinek, Klára
 
 


Andi, Klára!

Köszönöm szépen, akkor nyugodtan fogok enki adni , ha kell.

Klára!

Igazából Emma nem köhögött eddig sem, csak sírás közben rondán vette a levegőt. Cska fluimucidtól kezdett köhögni, de most már hiába adtam semmis em jött fel. Nem mondom hogy néha nem köhög még, de ma kb ha 2-3-at köhintett, éjjel semmit. Hát tényleg nem tudom mi van.
Ráadásul jön a foga szegénynek, és mióta a rágó meg szemfogai jönnek minden fognál 1 napig 39 fokos láza vanKép na ez most vasárnap következett be.Kép és 1 hónap alatt 4 foga jött ki, remélem most tart egy kis szünetet. Így most éjjel is alig aludtunk, és szerintem a mai sem lesz jobb, mert bár már nem lázas de fáj a foga.
És szerintem ez a fogzás is legyengíti az immunrendszerét, ilyenkor sokkal könnnyebben elkap mindent.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Ma mi is megvettük 5000 Ft-ért a Sanasol ultrahangos párásítóját. A Svábhegyen írták fel, mert kruppoltunk már párszor.
Akkor ebbe bele tölthetek Salvus vízet? Az ultrahangos párásítónkba is bele merjem tölteni? Ezek szerint nem teszi tönkre a só ugye? Hallottam hogy valaki mentolos illatosítót is tesz az ultrahangos párásítójukba. Ti mit szóltok ehhez? Mernétek? Közel 30000 Ft volt a gép!!
Olvasom itt, hogy Fluimucil oldatot kell krupp esetén inhalálni. Ezt a gyermek orvos is felírhatja? Mást is használtok oldat formájában krupp esetén?

Köszi
Andrea74
Andrea74
 


Szia Andrea! A mi gépünk Omron inhalátor ("felhőcsináló"), abba kimondottan Salvus vizet meg ampullás Fluimucilt kell tenni, utóbbit felírhatja a körzeti gyermekorvos is. UH-os párásítóba én csak sima vizet mernék tenni, illatosítót sem, de mi egyébként nem olyannal párologtatunk, hanem Somadrinos sóoldattal, lavórból. Kép Különben bár nem tudom, melyiktől, de a kisfiam kruppos köhögése hosszú idő után elmúlt (szünetel?)!!! A szóba jöhető csodaszerek az említetteken túl Spiropent szirup, illetve homeopátiás szerként Sulfur jodatum, valamint radiátoron citromos eukaliptuszolaj pici vízben. Vagy mindezek együtt?
Jobbulást minden krupposnak! Klára
 
 


Köszi Klára!

Már teljesen citrom illat van a lakásban!
Holnap íratok Fluimucilt is a doki bácsival.
Biztos ami biztos.

Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Régen írtam, nálunka helyzet azóta az hogy Emma megint volt náthás, de szerencsére kruppos roham továbbra se volt. persze itattam vele a köptetőt ezerrel. Most nem náthásKép
Viszont a citromos eukaliptustól én olyna fejfájást kapok, hogy csak na, rettenetesen irritál az illata, pedig a sima eukaliptuszt szeretem. Kép Így nem is merem használni, mert persze azt hiszem hogy Emmának is ilyen rossz, pedig ezek szerint mások használjákKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó, mi is úúútáljuk a citromos eukaliptusz "illatot", de talán használ. Tényleg rég nem jártunk erre, de ez bizonyos szempontból jó is. Kép Sziasztok! Klára
 
 


Az én kisfiam évekig volt kruppos, most 2 éve szünt meg.Remélem kinőtte.kop-kop-kop.

Nekünk a sóbarlang vált be a legjobban a megelőzésben és az otthoni somadrinos párologtatás. Az is előfordult, hogy ha már hallottam, hogy mintha ez az lenne... máris besátraztuk, ágya fölé kilógattunk egy paplanhuzatot, ami leért a földig, a párologtató az ágya felé volt beállítva. Teljesen úgy ahogy a kórházban csinálták. Közben napi 3x kapta nagyobb dózisban a Fenistil cseppet. Ez az esetek nagy részében segített megúszni a nagy kruppos rohamot. Azonban még igy is előfordult, hogy a kórházban kötöttünk ki. Ez a módszer nekünk a megelőzésben segített.

Sziasztok
Csenge
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy amiket említettetek felírható párásítókat, ezek ugye hidegpárásítók?

Annamari
 
 


Szia Annamari! Az Omron, ami nekünk van, az inhalátor, nem a szoba levegőjét párásítja hidegen. A gyógyszereket lehet vele porlasztani inkább, azt persze hidegen. Olyan igazi szobalevegő párásítót szerintem nem lehet feliratni. Üdv. Klára
Klára
 


Kruppra csak a hideg párásító a jó. Az asztmára jó a meleg párásító.

Csenge
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!
Az én kisfiamnak is volt egy kruppos rohama, szerencsére több még nem és ezért szeretnék hidegpárásítót beszerezni a szobájába.

Annamari
 
 


Sziasztok!
Remélem tud valaki tanácsot adni. A kisfiam (9 hónapos lesz)kb. 3-4 hete kezdett köhögni+hurut. Kezeltük talán eritrothrop (nem biztos, hogy jól írtam), sziruppal. Nem igazán javult, sőt hurutosabb lett. Mondta doktornéni, hogy ez még kb. 1 hétig el fog húzódni, de adjunk neki mukopront saft szirupot. Nem lett jobban. Megint 1 hét után spiropent (hörgőtágítót) kaptunk. Hurut eltünt, jött a szörcsögés. Úgy gondolom a torka tele lehet váladékkal. Felhívtam dokinénit, hogy adhatok-e köptetőt, igen a kakukkfüveset(kólaízű?). Most elkezdett folyni az orra 2 éjjele nem alszunk, ordít, nem kap levegőt a váladéktól rendesen fekve. Ha nem fekszik nem szörcsög. Szopizni sem tud, mert akkor nem kap levegőt az orrán. A teát elfogadja. Valakinek valami ötlete esetleg, mert ez már nagyon elhúzódik és rettemtően aggódom. Ja és ma reggelre lázas lett. Előre is köszi, ha tudtok segíteni.
Bea
Gybea
 


Szia Bea!

Nekem a 2 és féléves lányom járt így. Már november óta taknyos, 2 hete lázas lett 4-5 napig 38,3 volt. Antibiotikumot kapott rá és elvittem a Bethesdába ahol megröngenezték és arcüreggyulladása van.
Nem tudom, hogy 9 hónapos babánál mit lehet csinálni, de ha jó az orvos biztos minden rendben lesz. Tudod szívni az orrát? Nekünk ami bevált, vettem egy Paxirozol orrsprayt, kiöntöttem a tartalmát és raktam bele sóoldatott. Ha azzal spriccelek be az orrába az tényleg felmegy neki. Vettem már Sterimart is de az nem vált be. A kiságyát emeld meg a fejénél, rakj alá lexikont. Persze ez csak akkor jó ha nem forog a baba éjjel. Ismered a Pulmex Babyt, Baby LUf-ot? Mellkasára kell kenni. Szerintem érdemes kipróbálni.
Remélem egy kicsit sikerült megnyugtatnom.
Jobbulást!

Tina
 


Kedves Mindenki!

Kisfiamnal december elejen jelentkezett eloszor a krupp, melyet kozel egy het korhaz kovetett. Lassan gyogyult, vegul hurutos kohogessel es eros orrfolyassal engedtek haza. Azota gyakorlatilag folyamatosan nathas, egy het szunettol eltekintve es tovabbra is kohog. Jelenleg ACC-t,spiropentet, kalciumot, cefzilt szed, hidegparasitunk, sos vizet parologtatunk.Jartunk mar sobarlangban is. A kohogese tobbnyire hurutos, de elofordul, hogy sipolo, szaraz. Sajnos tobbszor hany is tole. Ha valakinek van otlete, ami meg segitene szivesen vennem.Ja es inhalaljuk is Salvus vizzel.
Elore is koszonom!
Kildi
 
 


Szia Kildi!

Nem írtad, hogy mennyi idős a kisfiad, de ha már nagyobb, 4 éves körüli esetleg a sópipát érdemes kipróbálni.

Tina
 


Szia Tina!

Meg csak egy eves mult, de azert koszonom. Eleg sokat voltunk mar vele korhazba, tobb bel mutetje is volt, ezert szeretnenk mindent megtenni, nehogy megint oda keruljunk.

Kildi
 
 


Kildi, fentebb írtunk az Omron inhalátorról, amit felírnak receptre és lehet porlasztani vele otthon gyógyszert. Nekünk az segített legtöbbet.
Melyik kórházban voltatok?
Jobbulást, Klára
 
 


Szia Klara!

A Laszlo korhazban kezdtunk, es az I. sz. Gyermekklinikan fejeztuk be. A Laszlo korhazban olyan dolgokat tapasztaltunk, hogy jobban lattuk, ha sajat felelossegunkre atvisszuk Botit egy masik korhazba. Mazlim volt eppen a Kismama ujsagban a Krupprol volt szo, es ott irtak, hogy az I. Gyermekkklinikan is van krupp ugyelet. Botond szuletese utan masfel honapig ott volt,es kesobb szeptemberben is volt sajnos meg egy mutetje.Az I. Gyermekklinikan a banasmod teljesen mas volt, ez egy kicsit megnyugtatott.Nem vagyok erzekeny, lattam mar eleg sok mindent, mig korhazban voltunk, de ami a Laszloban volt, az egyszeruen felhaborito.
Mas: Nekunk is van inhalatorunk, de eddig csak Salvus vizet porlasztottunk. Ti mit szoktatok?

Kildi
 
 


Klara, Tina!

Lenne meg egy-ket kerdesem.
- Ki lehet gyogyulni teljesen szerintetek a kruppbol, vagy a kohogesek megmaradnak tovabbra is, csak nem olyan intenziven,
- Mennyi ido a gyogyulas, ami meg elfogadhato, nalunk lenyegeben december eleje ota tart,
- Ismertek valamilyen homeopatias szert ami jo esetleg a kruppra, vagy annak megelozesere,
- Egesz evben krupposok lehetunk, vagy tavasszal, nyaron nem.
Nektek mik a tapasztalataitok?
Elore is koszi!

Kildi
 
 


Kildi, mi Fluimucil ampullát porlasztottunk a Salvus vízen felül. Plusz ezeket szedte: Fenistil, Spiropent szirup, illetve homeopátiás szerként Sulfur jodatum, valamint volt a radiátoron citromos eukaliptuszolaj pici vízben.
Szerintem a kruppból nem lehet kigyógyulni, de egy kruppos szakaszból igen, vagyis nem köhög egész évben folyamatosan krupposan. Ha valami olyan vírussal találkozik, ami kiváltja a kruppot, akkor megint elkezdődik. Az én fiam jelenleg egyáltalán nem köhög, úgy két hónapja, előtte viszont vagy 2 hónapig igen, főleg reggelenként. (Vagyis belefér a december eleje, ahogy nálatok van, de én azért kérnék vérvételt meg esetleg röntgent, hogy kizárják a tüdő vagy más gyulladást - nekünk egyszer így valóban találtak egy nehezen felismerhető tüdőgyuszit.)
Egész évben bármikor jöhet a krupp, nekünk az első augustusban volt.
Ha van időd, szerintem olvasgass vissza ebben a topikban, az archívban is. Én pl azok alapján, amiket ott olvastam, saját felelősségre be sem vittem a Lászlóba a fiamat. Kép
Remélem, tudtam segíteni. Vigyázzatok magatokra,
Klára
 
 


Klara,
koszi az infokat, most mar en is okosabb vagyok a Laszloval kapcsolatban, sajnos amikor kruppos lett a Boti meg azt sem tudtam mi az a krupp.

Kildi
 
 


Kildi!

Ki lehet gyógyulni a kruppból! Csak elég sokára.
Mi anno egyszer voltunk a Lászlóban, az ottani fődokinéni saját fiát mesélte, miszerint 12 évesen nőtte ki a kruppot.

Mindenesetre én úgy tudom, hogy többnyire az életkor előrehaladtával csökken a krupp, márcsak azért is, mert ehhez az is kell, hogy a gége mérete mekkora és ahogy nő a gyerek itt alakulnak a dolgok.

Viszont. Amelyik gyerkőc kicsinek kruppos, annál később nagyobb eséllyel vannak egyéb léguti problémák, asztma, allergia. A krupp ebből a szempontból egy jelzés, hogy a gyerkőc immunrendszere érzékenyebb a léguti dolgokkal.

Ildi

Ildi
 
 


Hát, péntek óta mi is, ill. Dóri is csatlakozott a csapathoz. Végigolvastam a topikot már a múltkor, amikor gyanús volt a dolog, és konzultáltam a gyerekorvossal, aki magától persze semmit nem mondott volna, így szerencsére volt itthon kúp is, meg adom a nyákoldókat, úgyhogy köszönet érte mindenkinek, aki konkrétumokat írogatott korábban. Amúgy a félévig kizárólag anyatej, utána igény szerint szoptatás, hozzátáp-ban allergének kerülése sz.rt sem számít felsőlégúti, ill. immun-ügyben. Bocs, de pipa vagyok.
 
 


Juli Kép én is így vagyok vele. Gellértem 2,5 évig szopott, fél évig semmi mást nem kapott, stb. És mégis. Van egy sanda gyanúm, hogy esetleg valami oltás hordozóanyaga válthatta ki nála, mintha hallottam volna ilyesmiről. De Dóri a 15 hónaposat ugyebár nem kaphatta még meg Kép Te gondolsz erről valamit?
Ildi, persze, nagykorára kigyógyulhat, csak én úgy értettem a kérdést, hogy egyfolytában kruppozik-e, vagy azért vannak az év során szünetek. Kép
Klára
 
 


Sziasztok!

Azért nálunk Bálint 4 évesen csinálta először a kruppot, addig semmi olyan!!!! Ilyen is van! MÁrpedig 4 évesen oltás sincs... Én a környezetváltozást okolom (3 múlt mikor ideköltöztünk) pontosabban azt, hogy vannak környékek, ahol több a kruppos gyerek (levegő állapota???)

Rjuli: sose tudhatod, ha nem szopizott volna, akkor mi lenne. Lehet, hogy ugyanez, lehet, hogy jobb, lehet, hogy rosszabb. Egyes esetekből sose lehet következtetést levonni. Amit lehet, az a nagyszámú minta összehasonlitása. Ártani tuti nem ártott neki a sok szopi. Másfelől ha azt veszem, hgoy a krupp allergia valahol, és ha valaki valamire allergiás, akkor az kijöhet máshogy is, amiért azt is mondják, hogy ha bármilyen (akár pollen) allergia van a családban, akkor legyen óvatosabb az ember a hozzátápival, szóval ha ezt hozzáveszed, akkor direkt jó, hogy óvatos voltál és leszel!
Rettentő dühitő, mikor az ember gyerekéről kiderül, hogy valami olyan betegsége van, ami évekre vagy netán egész életre meghatározó. (nálunk ott van a pollenallergia is) De te aztán pontosan tudod, hogy vannak sokkal nehezebb esetek is, sokkal betegebb babák is, és ha rájuk gondol az ember, akkor azt mondja, megtanulok a kruppal élni (ráadásul kinőheti), ennél több bajunk sose legyen!

Ildi

Ildi
 
 


Nálunk oltás biztos nem kavart be. Az tény, hogy Zsófi folyamatosan ugyanezeket kapja el az oviban, de ő már nagyobb, nem fajul idáig. Dóri kivétel nélkül mindig elkapja, és a múltkor már volt egy ilyen rekedtes köhögése, akkor olvastam bele a topikba, mostanra pedig bejött, amitől tartottam. Nálunk az szerepet játszhat, hogy a dokink soha semmire nem ad semmit. Sztem egy csecsemőnek nem szabadna hetekig köhögnie, rekedtnek lennie, minden igazi gyógyszer nélkül. Úgyhogy nálunk az játszhat szerepet, hogy túl soxor túl sokáig él benne a kórokozó, és igazából ki sem gyógyul, még el sem rakom az orrszívót, már kezdődik újra az egész. KI tudja, milyen állapotok uralkodnak a gégéje, no meg a hörgői körül. Én úgy látom, hogy ezek a kanalas köptetők semmire sem jók. MOst a Fluimucilt meg a Fenistilt adom, de ezeket csak azóta ismerem, hogy itt olvastam róluk. Meg azt sem tudtam, hogy már az első tünetektől érdemes adni, mert nekem azt mondták, hogy csak akkortól, amikor már hurutosan köhög, meg dugul az orra.
Úgyhogy én azt hiszem, hogy Dórinak azért alakult így, mert el volt hanyagolva a kezelése, és most már persze okos vagyok, hogy mit hogy kellett volna, de a gyerekorvos úgy tűnik, csak igazolásírásra alkalmas.
 
 


Juli, nálunk ez sem mondható el, hogy el lett volna hanyagolva a kezelés, mert az akkori dokinénink kimondottan gondos és aggódós volt, a fiam talán túl sok gyógyszert is kapott. (Muszáj volt, mert sorozatosan tüszős mandulagyulladása volt.) Milyen gyógyszerre gondolsz egyébként? Köptetőt sem ad a dokitok? (Fura.)
Ami az anyatejes propagandát illeti: "Egyes esetekből sose lehet következtetést levonni. Amit lehet, az a nagyszámú minta összehasonlitása." De mit hasonlítanak össze? Csak az lenne döntő érv, ha ugyanazt vagy egy teljesen azonos adottságú gyereket lehetne megvizsgálni, mi lett volna, ha... Lehet, hogy a környezetemben csupa kivételes gyerek van, de több az ellenpélda, mint ami igazolja a tételt.
Oltás: 4 évesen nincs, de 3 évesen van. Levegő állapota: a 2. kerületben laktunk eddig, csodálatos tiszta levegőjű helyen, és most is kertvárosban. A családban senki nem dohányzik, nincs háziállatunk, nincs allergiás. (Illetve már van, mert a szintén sokáig szopizó unokatesó meg tejallergiás Kép) Úgyhogy passz.
Mindegy, tulképp tényleg sose legyen nagyobb bajunk, de azért elgondolkodtató az egész. Én is maximálisan szopipárti vagyok, de az allergia elkerülése szvsz nem megalapozott érv mellette.
Klára
 
 


Sziasztok!

Klára: rossza a megközelités. Kiindulás a szopi, és a helyette levő tápszer illetve a korai hozzátápi ELLEN érv az allergia. Ne azért szoptassunk, mert igy elkerüljük az allergiát, hanem azért ne adjunk tápszert, korán hozzátápit, hogy ne növeljük az esélyeket.

Statisztika: mint tudjuk, ez egy olyan tudomány, ahol bárki bármit ki tud hozni az adatokból, valamit és annak az ellenkezőjét is. És aztán annak hiszünk, akinek akarunk.
Elvileg úgy működne, hogy fogsz egy nagyon nagyszámú populációt, abban felteheted, hogy jut mindkét (tápi-szopi) társaságba ugyanolyan kiindulási adottságú gyerkőc, és itt nézed meg az eredményeket.

Levegő: anno mi Békáson, panelban laktunk, semmi baja nem volt a kölöknek. Kijöttünk kertvárosba (Rákosliget) és itt kezdődött a krupp téma. Volt itt ismerős, ahol a gyerkőc kruppos volt, egy ideig nem itt laktak, hanem valahol vidéken, és azidő alatt a gyerkőcön nem jött elő a krupp! Aztán visszaköltöztek és minden kezdődött elölről! (pedig az már nem is kicsi gyerek volt) Szóval azt hiszem a környezetnek tünetelőhozó hatása lehet.

Ildi

Ildi
 
 


Kildi!

A kérdéseidre nem tudok válszolni. Mi még nem vagyunk benne a kruppba csak gyanúsak vagyunk.

Juli,
a nagyobbik lányommal pont úgy vagyok én is, hogy november óta köhög, folyik az orra, stb. Már teljesen ki vagyok miatta.
Rectodelt kúpot használtál? 3 hete voltunk a Bethesdába és ott azt mondta a gégész főorvos ha azt használjuk másnap mindenképpen lássa orvos a gyereket. Írt fel egy másik fajta kúpot ami jó, de nem olyan veszélyes. Mondta azt használjuk ha szükséges. Viszont a gyerekorvosunk ha köhögési rohamai vannak éjjelente a gyereknek (nem kruppra gondolok) adott Theophyllini kúpot. Kruppra is felírta. Hörgőtágító. Ezek nekünk is mindig a hűtőben vannak. A pici is beteg lett decemberben, rekedt volt és a dokinéni mondta, hogy figyeljem mert a krupp egyik első jele lehet.
Olvastál itt az inhalátorról?

Nekem is a nagyobbik lányom 7 hónapig csak szopizott, a pici 8 hónapos lesz 20-án és csak anyatejes még.

Tina
 


Kedves Klára és PIldi!

Szamomra ez a krupp elég fura. Én a Botinál azt tapasztalom, hogy van amikor már azt hiszem, hogy egész jól van nem folyik az orra, nem köhög, pl. egész délelőtt, de utána délután újra sípol, ugatósan köhög. Ti nem vettétek észre -persze lehet, hogy butaság-, de jobb, már elnézést, ha a taknya, nyála egybe folyik, mintha nem? Most is elég kevés tapadós váladékot tudok csak kiszívni az orrából és félek, hogy éppen most rakódik le neki.
Más: Olvastam, hogy Ti is sokáig szoptattatok. Boti most kezdene teljesen leszokni a szopiról, de én még szeretném, ha a tejtermelődés még fennt maradna, ezért éjszaka még szoptatom (minden éjszaka felébred). Szerintetek ennyi elég, vagy ennél többre lenne szükség?

Köszi!

Kildi
 
 


Kildi! Hát, nem egyértelmű, mert nálunk amikor nagyon taknyos, akkor éjjel olyan sok trutymót lenyel, hogy attól fordul ugatósra a köhögés. Inkább az a baj, hogy lerakódik és nem tud kijönni, felszakadni a sok rossz dolog a fejében. Legutóbb nálunk a porlasztás nagyon jól felszakította és lehozta a besűrűsödött izét (bocs), és pont attól lett jobb.
Szopi: ha a fiúnak van igénye nappal is szopizni, akkor adj neki mindig. Enyimek ha betegek, jóformán visszaállnak a csak szopira. Kép
Pildi, igen, Iboly is írta már ezt, hogy fordítva van, csak szerintem akkor fordítva is kéne működnie. Kép Ismétlem, én abszolút sokászopi-párti vagyok, tehát egy hajóban evezünk. Kép De azt el kell ismernetek, hogy ha nem is az LLL, de a "propaganda" így, kitekerve szokta beállítani ezt a kérdést, mint a szopi előnye, és nem mint a tápi hátránya.
Mindenkinek jobbulást, Klára
 
 


Klára!

Lányom december eleje óta küzd a takonnyal.(Bocsi)Egyszerűen nem tudom kiszívni a váladékot de hallom, hogy ott van. Milyen porlasztód van? Nekem Samsung. Ahoz van maszk is. Ti a maszkot használjátok? A kórházba ahol kaptuk szinte semmit nem mondtak el. Annyit mondtak, hogy elég a gyerek orra elé tenni a csövet ahol jön a pára.
Lenne egy pár kérdésem ha lehet.
Köszi.

Tina
 


Klára,

köptetőt szokott javasolni a doki, csak eddig sosem mondta, hogy már az 1. apró tünetnél érdemes elkezdeni, meg én úgy látom mindkét gyereknél, hogy túl sokat nem ér egyik sem.

Tina,
igen rectodelt kúpot adtam be, de sem a mi dokink, sem az ügyelet, -amit felhívtam, hogy kb. mire számítsak, mennyi idő alatt hat, kell-e dokihoz menni, ha oldódik a krupp- egy szóval nem mondta, hogy mutassam meg a gyereket másnap. Ez amúgy péntek éjjel volt-mikor máskor?-, ma voltam a gyerekorvosnál, de nem lettem okosabb.
Egyszer korábban már felírta a theophillint, akkor egy másik orvos ezen szörnyülködött és spiropent-et írt, de végül egyik sem kellett akkor. Most rákérdeztem a theoph.-re annál, aki azt írta, de egyértelműen közölte, hogy nem-nem. Ki a jó fene érti ezeket? Nemhogy egymásnak, de még maguknak is ellentmondanak.
Párásítónk nincs, de így is tök párás nálunk a levegő. Mostanában éjjelre leveszem a fűtést a gyerekszobában, inkább adok rá még egy réteget, és lefekvés előtt még egy nagy szellőztetést csinálok.
Olvastam az inhalátorról, gondolod, hogy az jobb, mint, ha megissza a köptetőt? Mondjuk elképzelem, amint Dóri inhalálKép
Nem az a típus, aki ilyen macerákat elvisel. Egy kanál, vagy egy csőrös pohárban feloldott por, az OK., de az arcához tartani v.mit, elég elképzelhetetlen.
 
 


Juli,
én itt olvastam először az inhalátorról. Még nagyon kezdő vagyok benne. Lányok írták, hogy jobb mint meginni a köptetőt mert ott hat ahol kell. Ha jól gondolom az a legjobb ha közvetlenül a torokban hat. Ha rosszul gondolom szóljatok.
Mi megelőzésre vettük mert sokszor hurutos a lányom.
Lehet, hogy éjjel a kruppos köhögésnél először ezt probálnám és csak utána a kúpot.
Nóri lányom viszont nem issza meg az ACC, Fluimucilt. A gyógyszereket is kb 1 hónapja tudom beadni neki. Addig ment a hányás, öklendezés.
Szerintem menjetek el a fül,orr, gégészetre. Ott biztos mindent elmondanak. ők gondolom jobban értenek hozzá mint a sima gyerekorvos.
Bocsi ha össze-vissza írtam de már leragad a szemem.

Tina
 


Köszi, utánakérdezek.
 
 


Hát igen, nem egyszerű az inhalátor-téma, de szerintem megéri a fáradtságot. Nekünk Omron van, és a tuti az ampullás Fluimucil volt, reggel-este fél ampulla. Az jól lehozta a trutymót, míg ugyanez (a Fluimucil) a vízben oldós formában semmit nem ért. (Ráadásul meg sem itta Kép) Dórival a maszk reménytelen lenne, de van egy ilyen fújóka-féle, azt lehet az arcához tartani. Közben mesélni, bábozni vagy mittudomén, valamit, ami leköti. Mi többnyire maszkozunk, de a fiam mindjárt 4 éves, úgyhogy abszolút érti, mit miért kell csinálnia. Néha ő is inkább a fújót kéri Kép Először persze hisztizett, de aztán megszerette az inhalálást. (Csodálom, mert a Fluimucil ampulla rettentő büdös!!! Én nem bírnám belélegezni 5 másodpercig sem, a Salvusszal egyetemben Kép)
Juli, Dórival voltatok kórházban végül? A múltkor tudom, a Madarászban. De most is?
Rectodelt nekünk is van itthon, de a dokinénink csak végszükség esetére ajánlotta, igazi rohamnál. Ő nagyon gondos, aggódós, mégis azt tanácsolta, hogy ha komolyra fordulna a krupp, adjak be egy ilyen kúpot, a kórházban sem csinálnának mást. (!) Ezen felbuzdulva nem is vittem be eddig kórházba, de szerencsére nekünk nem volt olyan igazi, félelmetes rohamunk, ezekre a közepes ugatásokra pedig nem adtam a kúpot sem, mert nagyon erős.
Ja, egyébként Juli, előbbre tartotok, mint mi Jankával, mert ő abszolút nem iszik, csőrösből sem, pedig mindjárt 1 éves. Kép
Tina, kérdezz nyugodtan, nem mintha nagy szaki lennék, de erőm szerint próbálok válaszolni. Kép
Klára
 
 


Sziasztok!

Kezdek Juli veled egyeterteni. Ma voltunk kontrolon a Doktor neninel, azt mondta semmi valtozas, a horgoi meg mindig szukek, azt mondta, hogy felemeli a gyogyszer adagjat a duplajara, hat koszi. Mondta, ha nincs javulas, csutortokig menjunk ful-orr-gegeszetre. Na mindezt megelozve ma oda is elmentunk, de minek. A fulet sokaig vizsgaltak, allitolag azzal is lehet valami, persze semmi konkretumot nem mondott, beutalt minket a Madaraszba a gegeszetre, beutalora azt irta, hogy Sinobronchitis, vagy valami hasonlo. Mindezt azok utan, hogy mondtam neki, hogy nem szeretnek meg egy korhazat kiprobalni, ezert kertem, mondja el milyen vizsgalatrol lenne szo, hatha a Klinikan is eltudnak vegezni. Valasz semmi.Na mindegy, holnap a Klinikan kezdunk, persze lehet, hogy ennek sincs sok ertelme.
Tina, mi mar szinte szeptember ota vagyunk taknyosak, egy-ket het kihagyassal.
Ja, es Juli az elmult 2 honapban ketszer szedtunk antibiotikumot,es melle egyeb gyogyszereket, eredmeny semmi. Szerintem ez sem normalis.

Bocs, de most mar nekem is kezd elegem lenni!

Kildi
 
 


A múltkor, mikor a rossz sors a Madarászba vetett minket, legalább arra jó volt, hogy utánanézzek pát dolognak a témában, így most nem ért felkészületlenül a péntek éjszaka. Mivel a zárójelentésen az volt, h. szteroidot adtak infúzión át, a rectodelt is az, így most nem vittem be. Azt mondták az ügyeleten telefonban, hogy, ha oldódik a nehézlégzéses roham, akkor nem kell vinni sehová. A Madarász "veszélyes" hely. Nincs elég betegük, a bezárás fenyegeti őket, így lasszóval fogják a gyerekeket, befektetnek minden jött-mentet, és az indokoltnál tovább tartják bent, sőt,a zárójel-.re még későbbi időpontot írnak. Közben meg így a gyerek érdeke, meg úgy a megfigyelés, meg a rizikó, ha hazaviszem. Bla-bla. De elsőre ki mer ellentmondani egy orvosnak?(Ja, és a vizit idejére-jó fél óra- kiküldik a szülőket, a gyerek meg ott bömböl egyedül a kiságyban, a kanült is úgy teszik be, hogy kizavarnak. Betegjogokat hírből sem ismernek. Azt nem tudom, hogy igazán beteg gyereket hogyan gyógyítanak, lehet, hogy abban jók, ez szerencsére nem derült ki.)
Nekünk a háziorvos semmit nem javasol a köptetőn kívűl,ő akkor sem ír antibiotikumot, amikor tényleg indokolt lenne.
Ezt a porlasztót még megkérdezem tőle. Mert persze abba a hibába sem szeretnék esni, hogy ide-oda hurcolom a gyereket fölöslegesen, de azt sem akarom, hogy elhanyagolódjon és v.mi szövődménye legyen. Tényleg rohadt nehéz.
 
 


Juli!

Jo, hogy irod, akkor a Madaraszt tuti kihagyjuk. Nekem mar elegem van a korhazasdibol. Szerintem meg igy is jobban jartatok, mint mi a Laszloval. Szegeny gyereket alig tudtuk elvinni a korhazbol, nem akartak elengedni, pedig mar mindent lebeszeltunk a Klinikan a dokival, hogy oda atvihessuk.Nekunk mar akkor folirtak az inhalatort, es tenyleg nagyon jo, szerintem is az hasznal a legtobbet.
En is pont azert szeretnem massal is megnezetni, hatha mas van a hatterben.
Meg persze, hogy egy kicsit nyugodtabb legyek.
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: