Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Minap olyan érdekességekre bukkantam, hogy arra gondoltam ezt meg kell osszam veletek. Alumíniummentes dezodort vadászok egy ideje. Egy barátnőm ajánlotta az FLP-st, mondtam rendeljen nekem. Előtte azért elhozta megmutatni. Ledöbbentem az összetevők láttán mivel triclosant tartalmaz !!! Ez egy olyan erős méreganyag amit 2005-ben betiltottak!!! Minden méreganyaglistán megtalálható! Döbbenet! Volt a lánynál Kid's is, akkor már kíváncsi lettem és megnéztem azt is. Szomorú de abban is találtam olyan segédanyagot ami feketelistás, nem is egyet, méreganyaglistákon ezek is ott vannak. Sajnálom :(
 


Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy homeopátiás gyógyszereket egyáltalán mennyire ajánlott babáknak adni?
 


tantandi írta:Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy homeopátiás gyógyszereket egyáltalán mennyire ajánlott babáknak adni?


Szia! Én úgy tudom kicsik is szedhetik. Valamit muszáj kezdeni vele, ha nehezen kapnak levegőt... Konkrét készítményt sajnos nem tudok ajánlani
 
 

 
 

Szia! Én úgy tudom kicsik is szedhetik. Valamit muszáj kezdeni vele, ha nehezen kapnak levegőt... Konkrét készítményt sajnos nem tudok ajánlani[/quote]


Köszi! De jó lett volna valami konkrétabb dolog. Egy konkrétabb gyógyszer vagy egy tapasztalat.
 


Szia!

Igazából én úgy tudom, hogy bármelyik homeopátiás készítményt szedhetnek gyerekek is. Pont amiatt, hogy nagyon kis mennyiségben juttat be a szervezetbe dolgokat, így nem lehet ártalmas, mert a szervezet természes védekező reakcióját használja ki. Persze ugye a kicsiknél még nincs nagyon ilyen, ezért kell fejleszteni. Hány éves babáról beszélünk most, mert azért itt is van egy határ. Gondolom amúgy, hogy olyasmi lehet ez is, mint a védőoltások. Azoknak is van egy "határidje".
 


Én már hallottam a Coryzalia nevű készítményről, homeopátiás berkekben ismerik is jópáran. Ha használnak a homeopátiás gyógyszerek, akkor 2 3 nap és vége is a fránya megfázásnak.


Tényleg olyan gyorsan használnak? Nem úgy van, hogy az első pár napban kell óránként egy bogyót, utána meg 2-3 óránként egyet? Akkor hogy múlhat el 2-3 nap alatt? Nem teljesen értem most :) Sikerült jól összezavarnod!
 


Köszi a hozzászólásokat!
Legalább említettetek egy konkrét gyógyszert. Mindenesetre érdeklődök még a patikában is!
 


Én úgy tudom, hogy homeopátiás gyógyszereket lehet adni babáknak is. Vízben fel kell oldani, hogy a pici meg tudja inni. Sőt, még terhesek is szedhetnek ilyen szereket. Mellékhatásuk tényleg nincs, tapasztalatból mondom.
 
 


bibori írta:Én úgy tudom, hogy homeopátiás gyógyszereket lehet adni babáknak is. Vízben fel kell oldani, hogy a pici meg tudja inni. Sőt, még terhesek is szedhetnek ilyen szereket. Mellékhatásuk tényleg nincs, tapasztalatból mondom.


Én nem akarok kötekedni, de komolyan érdekelne, hogy amikor azt írod, hogy nincsen mellékhatásuk, te tapasztalatból tudod, akkor a kijelentésedet mire alapozod? Te szülő vagy, aki adott már ilyet a gyerekének, baba, aki szedett már ilyet vagy orvos? Ha szülő, akkor honnan tudod, hogy nincsen olyan mellékhatása, amit te nem vettél észre? Ha baba, akkor hogy tanultál meg ilyen hamar írni és olvasni? Ha orvos vagy, akkor is érdekelne, hogy mire alapozod a megállpításodat: személyes tapasztalat vagy te is olvastad valahol?

üdv
 
 


A mellékhatást nem arra értettem, hogy a babáknál nincs mellékhatása...természetesen azt nem tudhatom, én személyes tapasztalatra gondoltam, nekem még nem volt mellékhatásuk. Nem vagyok még szülő, de nővérem már az és egy homeopata ajánlotta nekik, ha megfázik a baba, illetve nővérem is szedett terhessége alatt megfázásra.
 
 


Hát egyébként olyan gyógyszerről még én sem nagyon hallottam, aminek mellékhatása a felnőttekre nincsen, de babákra van...
 
 


Kicsit keresgéltem: Homeopátiás kezelést mindenkinél és minden körülmények közt alkalmazni lehet: nincsenek feltételei (csak a tünet megléte). Így kezelhetünk vele újszülötteket és állapotos nőket, aggastyánokat és csecsemőket, kutyát, macskát és növényeket.
 


Sziasztok! Arról nincs valakinek tapasztalata, hogy szamárköhögésre jók-e ezek a készítmények? Már napok óta nagyon csúnyán köhögök:( Az orvosom vmi erős gyógyszert írt fel, de azt csak legvégső esetben szednék...
 
 


Sziasztok!

Zanika
itt nézhetsz vmit a köhögésedre (sajnos olyan nincs, hogy szamárköhögés, de sokféle köhögést felsorol):
http://www.natursziget.com/page.php?sho ... drugfinder

Andi
 
 


Köszi Andi! Nem is tudtam, hogy létezik ilyen szuper szerkereső.
 
 


zanika írta:Köszi Andi! Nem is tudtam, hogy létezik ilyen szuper szerkereső.


Ha csak köhögsz akkor arra van mindenféle kanalas orvosság, ha meg meg is vagy fázva akkor meg vannak homeopátiás készítmények is ha annak vagy a híve.
 


Nagyon elterelődött a szó az eredeti témáról, meg az érintettekről.
Még szerencse, hogy a homeopátiás szerek nem életkorspecifikusak.
"szuper szerkereső" milyen szépen alliterálsz zanika
 


2-3 nap alatt elmúlik a betegség? Annak örülnék, sokat dolgozok mostanában. Utánna is olvasok ennek a Coryzaliának.
 
 


Én úgy gondolom hogy lehet adni a piciknek. Azok a dolgok amik vannak benne, valószínűleg más úton is hozzájuk kerülhetnének.


eszi34 írta:2-3 nap alatt elmúlik a betegség? Annak örülnék, sokat dolgozok mostanában. Utánna is olvasok ennek a Coryzaliának.


Nekem két nap alatt kicsinálta a náthám. Teljesen rendbe jöttem, csak egy kis torok kaparás maradt, de már az is mintha csökkenne.
A kicsikről meg mintha olyat olvastam volna, hogy vízben oldva kellene adni, de arra nem emlékszem, hogy mennyi idős kortól most nincs nálam a papír.
 


Hihetetlen hogy pár nap alatt rendbe hoz.
Bár én inkább teákat szoktam inni, és jó melegen felöltözöm.
De szerintem kipróbálom majd ezt is, ha sor kerül rá, szerencsére már egy ideje nem voltam beteg...
 
 


Na, ezt muszáj nekem is dicsérnem: 3 hétig voltam folyamatosan beteg, lázam persze semmi, csak a nyomottság, gyengeség, takonyhegyek-völgyek és köhögés, mint állat.

Barátnőm javasolta a Coryzaliát, három hét alatt szedtem én már mindent, amit csak találtam, semmi nem használt. A Coryzalia négy nap alatt rendberakott!

Úgyhogy én is csak ajánlani tudom!

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


csioro írta:Hihetetlen hogy pár nap alatt rendbe hoz.
Bár én inkább teákat szoktam inni, és jó melegen felöltözöm.
De szerintem kipróbálom majd ezt is, ha sor kerül rá, szerencsére már egy ideje nem voltam beteg...


Szerintem érdemes kipróbálnod. Régen én is teával próbálkoztam, de az nem mindig segít. Ez viszont mindig.
 


És tényleg semmi mellékhatása nincs? Tehát csak szépen javulok és közben nincs álmatlanság, vagy egyéb kellemetlen tünet?
 
 


Hát úgy tudom, hogy esetleg nyálfolyás felléphet és ilyenkor szüneteltetni kell a szedését. Más nincs. Bár ismerőseim közül elég sokan szedik, és még senki sem panaszkodott semmire.
 
 


Nyálfolyás? Az nem olyan vészes, éjszaka is túlélem, akkor nappal sem lehet gond :D
Akkor tényleg nem olyan rossz ez a szer, ha tényleg csak ez jöhet elő.
Amúgy ez korhatáros szer? Terheseknek is jó? Ha ennyire "ártalmatlan" akkor gondolom nekik is lehet...
 
 


tantandi írta:Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy homeopátiás gyógyszereket egyáltalán mennyire ajánlott babáknak adni?



Szerintem sokkal nyugodtabban adhatsz homeopátiás készítményt, mint rendes gyógyszert! De mielőtt a babának adnád, mindenképp kérd ki orvos véleményét!
 


Nekem nem folyt a nyálam.:) Legalábbis nem jobban, mint máskor.:)))

És álmos se voltam.

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok én szeretnék érdeklődni egy homeopátiás gyógyszerről,ami a VIBURCOL KUP babáknak.Én ha gyermekem náthás volt,vagy ha csak köhögött ezt használtam és azt tapasztaltam,hogy be vált. Mikor az egyik ismerősöm,közölte velem,hogy ne hogy aztgondoljam hogy normál gyógyszer mert ezt az orvosok nem ismerték el,mivel nem tudják megállapitani a hatóanyagát. És azt akarta kifejezni ezzel,hogy kuruzslók mende mondáitól hatnak. Ha valaki tud nekem valami jó tanácsall szolgálni légyszi tegye meg. Előre is köszi Krisz :?
 


Szia Krisz!
Nemrég találtam egy nagyon szimpatikus oldalt, ahol a homeopátiás szerekről és más fontos dolgokról sokminden fenn van: http://www.babamamatudakozo.hu/homeopatia/homeomami/
Akár csak olvasgatni is nagyon hasznos lehet!
Üdv, Lili
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: