Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gondoltam, hogy ezt is ki kellene beszélni aki tud róla valamit írjon.
Beoltatjátok a gyereketeket, engeditek közösségbe stb.
Névtelen
 


Én is féltem egy kicsit a fiamat, de õ megy oviba. Bár már beszéltem a gyermekorvossal az oltásról. Sajnos nincs még oltóanyag errefelé, tehát várunk. Szerintem egy kicsit kevésbé kéne félni tõle, de nem tehetek róla, annyira allattomos betegségnek tartom.
Hajni
 


Én is beszéltem errő a dologról a dokibácsival, ő azt mondta, hogy a dolgot általában a média fújja fel. Azért jobb félni, mint megijedni alapon, a fiam a jövő héten kapja az oltást. Viszont azt tudjátok, hogy a 2 hónapos kortól adható oltás 8700 Ft? Csak azért, mert még nem tudott a Tb megegyezni a támogatásról. Mi azt is megvesszük, csak várunk vele egy hetet, mert akkor min. feléért megvehetjük. De sajna a "b" típusú ellen semmiféle védőoltás nincs. A doki még azt mondta, hogy nagyon figyeljök a gyereket, és habelázasodik, azonnal vinni orvoshoz. Nem kihívni a dokit, mert ha tényleg agyhártyagyulladás, akkor minden perc számít.
De reméljük, hogy nem lesz gond
Eva
Éva
 

 
 

Sziasztok,
pont ma akartam nyitni errõl egy topicot. Itt tipródunk, hgy mi legyen, beoltassuk-e a gyerekeket vagy ne (a fiam 2,5 éves, a lányom 2,5 hónapos). Közösségbe nem nagyon járnak, a játszótérre kiviszem a fiamat (és vele együtt a kicsit is), viszont rendszeresen találkozunk a bartainkkal, akiknek a gyerekei oviba, bölcsödébe járnak. A dokinénink azt mondta, hogy az oltásnak gyakorlatilag nincs szövõdménye, viszont tõle hallottam egy 24 éves sráctól, aki az influenza elleni oltástól megbénult. Nem tudom, mit csináljak. Hallottam már mindenféle véleményt. Azt hiszem, be fogjuk õket oltatni - és magunkat is.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Én is kérdeztem az orvost,õ azt mondta, hogy az agyhárgyagyulladás oltás elölt virust tartalmaz és ennek még mellékhatása sincs.Az infulenza és a többi oltás amit eddig kaptak a picik élõ virust tartalmaznak.(ettöl van oltás után a láz stb).Bár nálam is ez csak egy kezdeti puhatolózás.Apropó!!! A doki nénink szerint van egy ujfajta járvány.Két nap 4o-fokos láz és harmadik naptól csupa pötty az egész gyerek.Volt benne részünk most keveredtünk ki.Nem veszélyes csak a láz riasztó.


Üdv
Szidi
Szidi
 


Sziasztok!

Én itt a neten kérdeztem a chaten a dokit, amikor errõl és az influenzás oltásról is kérdeztük. Az influenza oltást õ nem tartja általában szükségesnek, egyébként errõl a saját dokink véleménye is ez. Az agyhártyagyulladásos oltást viszont javasolja õ is.
Amirõl Szidi írt nekem a 3 napos lázként emlegetett tipikusan csecsemõ betegség jutott eszembe. Akkori doktornõnk az ikreknél többször is felvetette, hogy azuk van... bár csak egyszer lehetne, és bár pöttyösödni kellett volna, na az nem volt. Szóval sok olyan betegség van, ami 2-3 napig csinál magas lázat a babánál.
Ami a pánikhelyzetet illeti: valamennyire tényleg a sajtó fújja fel a dolgot, ha az ember bárminek kicsit utánajár, kiderül, hogy ezer dologtól kéne hasonlóan félnünk. Ezzel együtt olvastam, hogy agyhártya-gyulladás járványidõszak 4-5 évig szokott tartani, és mivel tavaly indult igazán, várható, hogy még lesz néhány "izgalmas" év.
Én azt hiszem be fogom oltatni õket, bár még nem beszéltem a doktornõnkkel, meg jó lenne, ha reális abb árak lennének, nálunk mindent 3-mal szorozni kell.
Apropó! Saját magatokat nem féltitek? Magatokat is beoltatjátok?
Mit tudtok az oltás hatékonyságáról? Állítólag ez az új hosszabb idõre ad védettséget, de mégis, mennyi az a hosszabb? Egy év, kettõ?
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Mi Békés megyében lakunk nap mint nap Békéscsabára járunk és úgy gondoltam, hogy mindenképp beoltatom a kislányunkat (20 hónapos) mert én féltem nagyon. A férjem szerint egy normális szülõ felismeri idejében a betegséget és akkor nem lehet baj. De mi van ha tévedek, vagy tévednek az orvosok? Én biztonságosabbnak tartom az oltást. Az influenza ellen nem oltatom be, az ellen magunkat szoktuk csak. Itt már lehet kapni oltóanyagot ma meg is vettük. A tb még mindig nem döntötte el, hogy mennyivel támogatja a 8000 Ft-os oltóanyagot, de itt a patikában megelõlegezik azt, hogy 50 %-al fogja támogatni a tb, így 4000 Ft-ért kiadják. Ha több lesz rajta a támogatás akkor a pénzt visszaadják.
Szerintem ez röhejes, hogy ilyenen gondolkodik a tb, a szülõk meg halálra izgulják magukat. Vannak olyan gyógyszertárak ahol 8000 Ft-ért adják ki az oltóanyagot. De nem mindenki teheti meg, hogy 8000 Ft-ot kivegyen a család kasszájából mert a tb még azon gondolkodik, hogy vajon mennyire vágja meg a szülõket. Ez egyszerûen szemétség.
Renáta
Névtelen
 


Szia, Ildi!

A védõnõm azt mondta, hogy a "régi" oltás 3 évre nyújt védettséget, míg ez az új, ez egész életre.

Én is be szeretném, és be is fogom oltatni a fiam, de rettentõ soknak tartom ezt az összeget az oltóanyagért!

Magamat nem merem beoltatni, hátha baja lesz tõle a babának...

Üdv: KRisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Én ma voltam a dokinál , aki pont akkor beszélt a Szt. László fõorvosával. Azt mondta , hogy az új oltás 15 évig véd , és a lázon kívül nincs mellékhatása. Miutám Gergõ még szopizik , a doki azt tanácsolta , hogy engem is ezzel az anyaggal oltsanak be. Mert persze a szülõket is be kell oltani!

Most mondták a hiradóban , hogy hétfõtõl már kedvezményesen kapható a vakcina!
8700 Ft , 2 hónaptól 1 évig - 70% , 1-2 évig - 50%

Üdv

Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Renáta /idézem: "A férjem szerint egy normális szülõ felismeri idejében a betegséget és akkor nem lehet baj"/ elég negatív véleményt érzek ki soraidból az érintettekre vonatkozólag. Nem hiszem, hogy így gondoltátok, csak rosszul fogalmaztad meg, ugye?

Ami a védõoltást illeti, szerintem azokon a területeken kell beadatni, ahol észleltek megbetegedést. Természetesen, ha terjedne járványszerûen, akkor úgyis javasolnák mindenkinek. Az influenza elleni védõoltást én kizárólag beteges gyereknek adatnám be, mert az immunrendszernek az a dolga, hogy kialakítsa a védekezõmeechanizmusát és ha beleavatkozunk, akkor többet árthatunk vele hosszútávon, mint amennyit nyerünk, ha az aktuális járványt elkerüljük.
Gabó
 


Sziasztok,
akkor én most nem tudom, milyen oltóanyagot írt fel a dokinénink a gyereknek, mert az csak 700valahánby forintba került. Gennyes agyhártyagyulladás ellen. Most melyik az, amelyik 800-be kerül?
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Gabó!
Bocsánat ha rosszul fogalmaztam volna (elfelejtettem odaírni, hogy tisztelet a kivételnek) azzal kapcsolatba, hogy idejébe fel lehet ismertni az agyhártyagyulladást. A férjem orvos és szerintem ha megkérdezel más orvost vagy akár védõnõt az is ugyan ezt mondaná. Látod voltak példák akik idõben felismerték illetve gyanakodtak azzal kapcsolatba, hogy valami komoly gond lehet a gyerekkel, idõbe orvoshoz vitték és megelõzték a halált. Az agyhártyagyulladás elõtt más betegség van a háttérbe amit nem kezelnek idõbe vagy egyáltalán nem. Pl. középfülgyulladás. Ha nem kezelik gyógyszeresen akkor könnyen agyhártyagyulladást vállthat ki. És bizony ez a Telekgerendási család (nem akarom õket bánatani) bizony aki ismeri azok tudják, hogy nem igazán figyeltek a gyerekre. A férjem ismeri õket, sõt már egy 5-6 éve a szomszédunka is meghalt egy kislány ugyan ebbe a betegségbe nem hívtak idõbe hozzá orvost, napokig lázas volt, és mire a férjem átment (mert akkor szóltak neki) akkor azonnal vitte kórházba, elõre beszólt a kórházba, hogy súlyos beteget visz és még se tudták megmenteni. Ott volt az orvos a szomszédba és még se szóltak. Csak akkor még mások nem betegettek meg azért nem volt nagy vizhangja.
De mindenkinek saját joga eldönteni,hogy beoltatja e a gyermekét vagy sem, én is beoltatom mert félek attól ha nem veszem még sem észre akkor mi lesz. De nyugodtan kérdezd meg a védõnõtöket, és az sem fog mást mondani csak azt, hogy nagyon kell figyelni a kicsit.
Bocs, hogy túl hosszúra nyújtottam de nem akartam senkit megbántani az elõzõ véleményemmel.
Renáta
Névtelen
 


Sziasztok!

Renata, szeretnem toled megkerdezni, hogy mirol allapithatom meg a gyermekemrol, hogy esetleg agyhartyagyulladasa van? En csak a sajto velemenyeit, irasait ismerem ezugyben, ahol azt hallottam, hogy nehezen, laikus szamara nem megkulonboztetheto egyeb lazas betegsegtol.
Kerdezem mindezt azert, mert nem tartom magam olyan szulonek, aki nem figyel a gyerekre, de teny, (7.5 eve anyakent) nem szoktam egy lazzal rogton orvoshoz rohanni (es ezzel a doktorno is egyet szokott erteni). Ugyanakkor errol a betegsegrol a sajtobol ugy hallottam, hogy ha nem veszik idejeben eszre, es nem kezdik el kezelni, akkor mar keso. Es ez az idejeben kis gyereknel 1 nap. (nem akarok hivatkozni, talan az origo idevago cikkeben olvastam). Azaz en realisan felek tole, hogy "elnezem" esetleg, es mire orvoshoz jutok, mar keso.
Szoval en is az oltas partjan allok. Akkor irasaitok alapjan meg egy kerdes otlott fel bennem: mivel oltando a nagyobb gyermek? A regi vakcinaval, vagy az ujjal? Es a regi az mennyi idore ved, es mennyibe kerul? Vagy jo az uj nagyoknak, felnotteknek is? Nagyokra, felnottekre tamogat a tb?
Ildi
Pethes Ildiko
 


Renáta én biztos voltam benne, hogy senkit nem szeretnél megbántani, ezért is fogalmaztam így a mondókámat.
Ami a középfülgyulladást illeti, hozzánk is eleve úgy jött a doki néni, hogy biztos ami biztos alapon menjünk be az ügyeletre. Veszíteni nem vesztünk vele, de legalább lett egy nyugodt éjszakánk.
Ildi kérdéséhez csatlakozom. Nm vagyok benne biztos, hogy felismerném egy komoly betegség tüneteit. Az tény, hogy bármi rendelleneset észlelek, próbálok utánajárni az okoknak és ha gyanús marad, akkor keresem az orvost. Szerintem ezzel majd minden szülõ így van. De sokakat az ijeszt meg /joggal/, hogy ez a betegség gyors lefolyású és elég alattomos.
Szóval mik a tünetek és leginkább arra lennék kíváncsi, mi a szülõk teendõje és a gyógyulás esélye, ha idõben felismerik /mennyi az az idõben?/?
Gabó
 


Szia Gabó és Ildi!
Én nem vagyok orvos ezért nem is tudok a kérdésetekre válaszolni. Csak azt tudtam elmondani amit a férjem mondott orvosként. Mint írtam én is beoltattam a kislányunkat tegnap éppen azért mert én se lennék biztos abban ha a férjem elutazik akkor felismerném a betegséget. Az tény, hogy inkább télen van ez a betegség mint sem nyáron. Ha nem tudod a gyerek lázát levinni, illetve ha már 1-2 hete beteg és csak rosszabbodik akkor már érdemes orvost hívni. És végül is az orvos fogja eldönteni, hogy ez gyanu vagy sem. Én az új oltóanyaggal oltattam be a gyereket amire az õ életkorába 50 %-os a támogatás és egy örök életre szól. Felnõttek is oltathatják magukat azzal de szerintem azt nem támogatja a tb így az olyan 8000 Ft körül van.
A felnõtt oltást azért tudom mert a doktorunk is mondta, hogy õ is ezzel van beoltva. Most gondoljátok, miért nem a férjem oltotta a picit. Holnap fekszek be a kórházba (túlhordtam a babát) és nem akartam úgy itthonhagyni a gyerekemet, hogy féljen az apjától mert az elõzõ este bántotta. Az újjab kisbaba is ok arra, hogy a nagyobbikat beoltattam, hisz egy csecsemõnél még nehezebb felismerni a betegséget. Ezzel kapcsolatba orvost kérdezzetek, de egyébként "állítólag" a sajtó fujta fel ezt a dolgot mint általában minden. De én is az oltás mellett szavazok.
Pár napig nem tudok írni (remélem nem köveztek meg) azért amit eddig mondtam.
Üdv.Renáta
Névtelen
 


Kedves lanyok! Hogy hogyan lehet felismerni a betegseget? Allitolag az orvosoknak is nehezen, annyira nem tipikus agyhartyagyulladasos tuneteket prodkalnak:nincs sem hanyas, sem hanyinger, sem fejfajas. A laz azonban nagyon magas, es egy ido utan kiutesek jelennek meg testen, amik nem olyanok, mint a himlonel( azok nyomas hatasara elhalvanyulnak), ezek igazabol nem is kiutesek, hanem bor alatti beverzesek. Viszont ekkor allitolag mar elorehaladott allapotban van az agyhartyagyulladas. Nekunk azt mondta a dokibacsi, hogy a legkisebb laz eseten is-jobb felni, mint megijedni alapon- rogton vinni kell a dokihoz. Szo szerint ugy mondta, hogy ha csak annyira latszik betegnek, hogy maskor megprobaljuk orvos nelkul leszoritani a lazat, es eszleljuk a bagyadtsagot, a nyugosseget, jarvany eseten rogton vinni kell orvoshoz. Egyebirant van abban valami, hogy a media fujja fel a dolgot, azt nem is tudtuk, hogy a tavalyi jarvany lecsengese ota hatan haltak bele az orszagban az agyhartyagyulladasba. Ha kicsi gyerek hal meg, azt rogton felkapja a sajto. Ettol azonban egy anyuka, akinek a gyereke ovodas, meg nem konnyebbul meg. En beoltatom mind a kettot, nem akarom vegigrettegni a telet. Szerintem egyebkent ilyenkor telen az anyukak ugyis jobban figyelik a gyerekeket, jonnek a magfazasok, az influenza, az oviban-suliban elkaphato kozos nyavalyak.
Renata, neked minden jot a pici babadhoz!
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!
En is beoltattam a Martint, de a mi oltasunk 1200Ft volt. A doki ram bizta, de ajanlotta. Most mar csak az a kerdes, hogy a ferjem megkapja-e es ha igen melyiket. Magamat a pocaklako miatt nem akarom beoltatni, majd jovore.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Én is a beoltás-nem beoltás problémájával küszködöm és az a baj, hogy sorra kapom az ellentétes véleményeket.
A fiammal (14 hónapos)rendszeresen járunk homeopata orvoshoz (már a terhesség előtt is jártam) és eddig enyhe náthán kívül még nem volt komolyabb betegsége. Viszont még nem is vittem igazán közösségbe, ami valószínűleg sokat nyom a latba. A homeopata orvos azt mondta, hogy ne oltassam be, mert tönkre vágja a gyerek immunrendszerét és hosszú távon vannak mellékhatásai,valamint ezt az egész beoltási lázat - szerinte - a gyógyszergyárak gerjesztik, akik így szeretnék eladni a készleteiket. Valami igazság lehet benne, mert vészesen sok esetről nem lehet hallani (bár azt igazán nagy hírveréssel), meglehet, hogy ennyi korábban is volt. Azt mondta, hogy ne aggódjak, mert azok a gyerekek, akik folyamatos homeopátiás kezelést kapnak elég erőssek ahhoz, hogy ellenálljanak a betegségnek.
Másrészt meg mindenkitől azt hallom, hogy beoltatja a gyerekét, biztos ami biztos alapon.
Szóval még mindig nem tudtam eldönteni, hogy mit tegyek, ezért egyenlőre azt csinálom, hogy egyáltalán nem viszem emberektől zsúfolt helyre a fiamat és reménykedem. Csak ugye mi lesz, ha óvodás lesz vagy ha a családtagok hozzák haza a betegséget?

Detti
Detti
 


Sziasztok!
Úgy látom nagyon eltérõek a vélemények az oltással kacsolatban. Szerintem mindenképpen érdemes most beoltatni a kicsiket és nagyobbakat, ugyanis ha az érintett városokba megérkezik a járvány ,akkor lehet, hogy már késõ, nem beszélve arról, hogy pánikszerûen fogják vásárolni az oltóanyagot! Ugye nem akarjátok átélni, mi lenne akkor?! És azt se felejtsétek el, hogy jönnek az igazán ideg napok és a gyermekek többsége állandóan betegeskedik. Amit pedig mindenki tud: beteg gyerek nem kaphat oltást? Hozzáértõk igazam van? A 8 éves fiam már megkapta az A és C típusú elleni oltást (igaz 2 hete még nem volt az újfajta), de a 10 hónapos fiamat is beoltatom amint meggyógyul. Gondoljatok bele: ha most a körzetünkben felütné a fejét a járvány, akkor mit éreznék, hiszen mivel bezeg a szervezete szinte felkínálkozik, a védõoltással pedig várnom kell!
Beatrix
 


Sziasztok!

Elmondom nekem mivel van most a nagy bajom. Nem tudom a pontos arakat, de abbol amit itt olvasok, 2 ev folotti gyereknek az uj nem tamogatott, es igy 8ezer sokszaz forint, mig a regi ezer korul van. Na most, ezt szorozzatok meg harommal, plussz a felnottek. Es ilyenkor hogyan dontson a szulo? Mert a regi csak 3-5 evre jelent vedettseget. Most akkor melyikkel oltassunk? 3 evente az olcsoval, avagy most beoltom es szepen megfeledkezzem a dologrol, aztan leshetek 3 ev mulva, ha elmulik a hatasa? Es hogy erzi ezt olyan, akinek eppen betoltotte a gyermek a ket evet, es epp lemarad arrol, hogy kapjon tamogatast az ujra?
Ildi
Pethes Ildiko
 


Szia Ildi!

Teljesen igazad van, de ha belegondolsz egyenlõre elég a kb. 700 Ft-ossal beoltatni, mert ez a baci kb. 5 évig fertõz, aztán elvileg eltûnik egy idõre.Ha jól tudom, ebbõl 2 évet már megusztunk. Na most szerintem ennél rosszabb már nem lehet az egészségügy állapota (vagy igen?), és reményeim szerint mire a következõ oltás esedékes lesz, talán javul a gyógyszerek támogatási összege is. Számomra nagyon furcsa, hogy némely gyógyszertárakban még kapható a támogatott oltóanyag 2.800Ft-ért, valamelyikben pedig már 8.800-ért sincs. Nem beszélve arról, hogy az 1 év alattiaknak 3 db oltás kell. Van olyan gyógyszertár, ahova összesen 1 db! oltóanyag érkezett! Normálisak?! Na mindegy csak azt akartam ebbõl kihozni, ha teheted legalább a 700Ft-ossal oltasd be a gyerekeket. Azt hallottam egyébként, hogy az egészséges felnõttek nincsenek veszélyben, fõleg ha valami vitamint is szednek, hogyha lehet elkerüljék a megfázásokat és az ezzel járó immunrendszer gyengülést. Én mindenesetre boldog vagyok, mert sikerült szereznem a 10 hónapos gyerekemnek 2 db támogatott oltóanyagot. Azért "csak" kettõ kell, mert jan. végén betölti az 1. évét. Viszont mint már írtam, anagyobb a 700 Ft-os oltást már megkapta két hete. Magamat csak akkor oltatom be, ha a városunkban is megbetegszik valaki.A gyerekek veszélyeztetebbek.
Beatrix
Beatrix
 


Kedves Beatrix!

Úgy tűnik nagyon körbejártad a dolgot, ezért téged kérdezlek. Az én Dórim január 7-n lesz 1 éves. Ezek szerint neki csak 1 oltás kell, ha megvárom azt a 3 hetet? És ha nem várom meg? Tudsz erről valamit? (Persze a doki nénit is meg fogom kérdezni, de szeretek infokat gyűjteni előtte. ) Köszi. Bea
Bea
 


Szia Bea!

Kedves tõled, hogy az orvos elõtt engem kérdezel. Véleményem szerint csak akkor várnék a helyedben, ha a megyétekben még nem volt idén megbetegedés, mindenesetre az oltóanyagot (egyenlõre egyet)kiváltanám, mert ha mégis jelentkezne a "szörny", akkor ne érjen meglepetés, a "felkészült" gyógyszertárak részérõl. Az én kicsim Jan.29-én lesz 1 éves, ezért neki 2 kellene, de most beteg, ezért nem kaphatja meg talán csak a jövõ héten. Ettõl függetlenül felirattam az orvossal és folyamatosan érdeklõdtem a patikákban. Amint jelezték, azonnal ugrottam és kiváltottam mind a kettõt (a hûtõben több mint egy évig eláll) mert mindennap mást közölnek arról, hogy jelenleg kapható-nem kapható. Ha véletlenül mégsem kaphatná meg 1 éves kora elõtt, akkor még nekem vagy a férjemnek is jó lesz a másik.
Tehát ha az ország kevésbé veszélyeztetett részén laktok (errõl az orvos biztos pontos adatokat tud adni) akkor esetleg várhatsz.(DE AZ OLTÓANYAGOT VEDD MEG) Bár a mi megyénkben nem volt még megbetegedés,az orvos azt mondta, ha megoldható akkor biztos ami biztos...Ha Jan. 7.-ig nem lesz megbetegedés nálatok, akkor szerencse, de ha mégis és esetleg a Dóri is elkap valami megfázósbacit, akkor viszont nem oltják be! Na most sokat segítettem! Remélem nem rémisztettelek halálra!
Üdv: Beatrix
Beatrix
 


Kedves Beatrix!

Ezek szerint havonta kell 1 oltást beadni az 1 év alattiaknak? Nem igazán látok nagy különbséget egy 11 hónapos és egy 12 hónapos 2 napos gyerek között... Jól értem, hogy ha most beadatom, akkor 2 oltás kell, az elsõ 2ezer 6száz akarmennyi forint, a második, 4ezer valami. Ha várok egy éves koráig, akkor 1x 4ezer valamennyi. Én ezt nem értem... Azért tudd, hogy ezek az oltóanyagok nagyon romlékonyak és attól is komoly betegségeket lehet kapni, ha romlottat adnak beKép Nem lennék túl nyugodt, ha itthon tartogatnám és közben mondjuk kimenne az áram és lehet, hogy nem is tudok róla.... Errõl nem beszélt az orvosod? Nem tehetek róla én jobban félek az oltóanyagtól, mint a járványtól. De belehalnék, ha mégis elkapná a lány... Igy marad az oltás, de ettõl is rettegek. De azt hiszem találgatás helyett most felhivom a gyogyszertarat. Csak annyi variaciot hallottam mar. Ket ev alatti gyereknek is adtak mar 800 forintosat, ami orokre vedettseget ad (?). Bennem teljes a zurzavar. Ezert nem hiszek mar csak egy embernek. Persze lehet, hogy ez igy meg rosszabb... Koszi a segitseget. Ha tudsz az oltas gyakorisagrol valamit, Kerlek irj. Koszi, Bea
Bea
 


Szia Bea!

Véleményem szerint mivel Dóri lányod (gyönyörû neve van) jan 3.?-án tölti be az 1 évet, csak akkor kellene neki 2 oltás, ha dec. 3.-a elõtt kapta volna az elsõt.Ez most jutott eszembe. De 2.600 Ft-ért csak akkor kapod meg ha még idén, ill. ja 2.-ig kiváltod. Azért ezt nem hagynám ki, véül is nem mindegy, hogy 5.00Ft-ot fizetsz-e vagy 2.600-ot?! Most azonnal iratsd fel, mert ha véletlenül nem lesz, akkor peches vagy és két ünnep között én nem számítanék arra, hogy pótolják a gyogyitárak a hiányt.nincs már 2 heted sem, ha most kiáltod, és nem akarod otthon tárolni, az orvosodnak odadhatod névvel ellátva és megõrzi a speciális oltóanyagtárolójukban akármeddig a lányod részére. Ezt az anyagot most találtam (bolyongás közben, de már nem emlékszem hol?), még én sem olvastam, de lehet hogy van benne egy-két érdekesség.

Ne késlekedj! Üdv.: Beatrix

A Meningococcus C elleni oltóanyag már támogatással is rendelhetõ
2000. december 5., kedd, 13.07

Már kapható az elsõ konjugált Meningococcus C - agyhártyagyulladás elleni - vakcina, amely 2 hónapos kortól adható, és minden korosztály számára tartós védettséget biztosít a Meningococcus C okozta fertõzéssel szemben. Tavaly novembertõl Nagy-Britanniában több mint félmillió csecsemõt oltottak be ezzel a oltóanyaggal, és 73 százalékos esetszámcsökkenést értek el.

A konjugált Meningococcus C vakcinához mostantól Magyarországon is jelentõs támogatással juthatnak hozzá a két éven aluli gyermekek szülei: az új oltóanyag ára csecsemõk részére 2631 forint, az egy és két év közötti kisgyermekek szüleinek pedig 4385 forintot kell fizetniük érte.

A Meningococcus C által elõidézett fertõzés klinikai megnyilvánulására két fõ forma jellemzõ: a szeptikémia (vérmérgezés), valamint az agyhártyagyulladás (meningitisz), melyek akár kombinálódhatnak is egymással. A köztudatban elsõsorban az agyhártyagyulladás kockázata él, annak ellenére, hogy a szepszist ugyanaz a baktérium okozza, lefolyása pedig gyorsabb, és nagyobb százalékban végzõdik halállal. A Meningococcus C cseppfertõzéssel, tüsszentéssel terjed, a populáció átlag 10%-a (közösségben akár 50%) a garatûrben hordozza a baktériumot. A betegség kialakulásának nagyobb a valószínûsége a gyenge immunrendszerû, védtelen kisgyermekek és idõsek esetében, de a vírusfertõzés által legyengített szervezetû egyéb korosztályok is könnyen megkaphatják. A szoros kontaktus miatt zárt közösségekben (kollégiumok, laktanyák) szintén nagyobb a kockázata a baktérium terjedésének.

A napokban engedélyezett oltóanyag minden korosztályt véd a fertõzéstõl, beleértve a csecsemõket és kisgyermekeket is, akik esetében különösen nagy a betegség kialakulásának veszélye. A nagy-britanniai Nemzeti Immunizációs Program részeként az oltóanyag hatékonysága és megbízhatósága egyértelmûen alátámasztható, hiszen az oltottak körében (csecsemõk, kamaszok) átlagosan 73%-os esetszámcsökkenést értek el a konjugált Meningococcus C vakcinákkal.

A készítmény, amely akár az egyéb csecsemõ- és gyermekkori oltásokkal egy idõben is adható, immunmemóriát hoz létre a szervezetben, melynek kialakulásához a 12 hónaposnál fiatalabb csecsemõk esetében három adag beadása szükséges. Az egy évnél idõsebb gyerekeket, kamaszokat és felnõtteket már egyetlen oltás megvédi a Meningococcus C okozta megbetegedésektõl, azonban a baktérium egyéb típusa és más kórokozók ellen az oltóanyag nem nyújt védelmet.
Beatrix
 


Szia Bea! Megint én vagyok. Most néztem meg: a lányod jan 7.-én lesz 1 éves. Bocsánat, de a lényeg ugyanaz.Tehát minden 3.-a 7.-ét jelent.

Beatrix
Beatrix
 


Sziasztok!
Szintén egy tanácstalan anyuka vagyok.
Kislányom Dec. végén lesz 8 hónapos.
Rengeteg helyre járunk, ahol mindenféle korosztályú ember megfordul. Sõt az apuka az ország több pontján megfordul egy héten.
Járunk a babával uszodába is, ahol ovódáskorú gyermekek is úsznak.
Kis "törékeny" 6,5 kg-os 70 cm-es kislány, 3-szor még anyatejcsizik.
Nekem az orvos, a védõnõ és egy ÁNTSZ-es mind azt mondták, hogy nem javasolják beadni a lányomnak.
Ezek az emberek egymástól függetlenül mondták ezt.
Azzal indokolták, hogy még nagyon kicsi a Bogi és mint minden oltásnak ennek is lehetnek mellékhatásai és nincs járvány. Minden télen elõfordulnak megbetegedések, csak ezt idén "valamiért" nagydobra verték.
Én még mindig nem nyugodtam meg és gondolkozom, hogy mit tegyek. Igaz a legutóbb megkérdezett ÁNTSZ-es azt mondta, hogy elõre nem lehet megmondani ugye, hogy egy gyerek, hogyan reagál az oltásra, lehet, hogy semmi, de ha érzékeny rá, akkor még a fejlõdésben is visszavetheti.
Tehát mostmár teljes káosz a fejem és dönteni sem tudok.
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Szia Sissy!

Nekem is van, egy hasonlókorú picim, hétfõn volt 7 hónapos. Nagyon sokat tépelõdtem én is az oltással kapcsolatban, de végül beadattam neki (és a 3 éves tesójának is. tudom, hogy az oltás is válthat ki elõre nem látható reakciókat, és minden beadott oltás megterheli a szervezetüket, de mivel mi elég betegesek vagyunk, fogékonyak mindenféle felsõ-légúti megbetegedésre, jobbnak láttam, ha megkapják az oltást.
Dolgozik egy ismerõsöm a tisztiorvosiaknál, és végül azután döntöttem el, hogy beadatom a gyerekeknek, hogy vele beszéltem. Õ mondta, hogy ez a vírus régóta jelen van, egy-egy járvány alkalmával az emberek kb. 70%-a megfertõzõdik vele, viszont csak keveseknél alakul ki a megbetegedés. Viszont a konkrét megbetegedések száma évrõl-évre nõ. azt mondta, hogy nyilván nagyobb az esélye a megfertõzõdésre és a megbetegedésre azoknak, akik hajlamosabbak ezeket elkapni, ill. ha valaki egész télen folyamatosan beteg, akár egy kicsit is (mint mi), az immunrendszere nem fogja kivédeni egy ilyen agresszív vírus támadását.

Remélem nem volt túl zavaros az, amit írtam. Lehet, hogy nem volt túl pontos a megfogalmazás,ne vegye senki készpénznek azt, amit írtam, nem szeretnék a rémhíreket terjesztõk sorába állni. Néha én sem tudom már, hogy mit higgyek el és mit ne.Az a baj, hogy egy sor egymásnak ellentmondó dolgot lehet hallani.

Szia: Timi
I.T.
 


Sziasztok!

Az én kislányom jövõ hónapban lesz 2 éves és a doktornénink azt mondta, hogy várjuk ki ezt az egy hónapot és a két éven felülieknek ajánlott vakcinát adassuk be neki. Szintén azzal indokolta, hogy nincs járvány és a gyerek nem jár közösségbe, viszont anyósom egy elég nagy forgalmú boltban dolgozik és én úgy tudom ez a betegség cseppfertõzéssel terjed. Úgyhogy most egy kicsit aggódva várom a jövõ hónapot és drukkolok, nehogy ez idõ alatt sikerüljön beszerezni a vírust. (Bár errefelé eddig még nem volt megbetegedés).
Szerintetek jól tettem, hogy hallgattam a dokinénire?

Üdv

Amcsa
anyanyanya
 


Sziasztok!

Én még véletlenül sem szeretnék egy orvossal sem vitába szállni, de amit Timi írt az szerintem pont elég ahhoz, hogy eldönthessük, vállaljuk-e egy oltás esetleges mellékhatásait (40 fokos láz, pár napos rossz közérzet)vagy ha mégis megkapja, akkor örülhetünk, hogyha pár HÓNAP láz és rettenetes közérzet után ennyivel megusszuk. Nem is szólva arról, hogy mi szülõk mit fokunk érezni.Az orvos csak tanácsot ad, meg esetleg nem ajánl dolgokat, utána pedig majd széttárja kezeit, hogy sajnálja és még nem is haragudhatunk rá, hiszen csak és kizárólag a mi felelõsségünk.A korábbi évekre visszatekintve a menningococcus baktérium a januári hónapokban idézte elõ a legtöbb megbetegedést. Itt az interneten olvastam azt is ,hogy ez a baktérium nemcsak tüsszentéssel, de akár érintéssel is képes terjedni. Mit tudtok errõl?
És ne felejtsétek, hogy biztos nem véletlenül ez az idõszak (dec-feb.) a legveszélyesebb, hiszen ilyenkor a nagybevásárlások idején még a beteg emberek is ott tolonganak a tömegben és prüszkölnek jobbra-balra. Te meg hazaviszed-ha szerencséd van, akkor csak- a náthát, ami a picid immunrendszerét úgy legyengíti. És aztán jönnek a rokonok az ország minden részérõl, akiknek szintén sok rokona él szerte az országban...és hadd ne folytassam,mert belezavarodok. Senkit sem szeretnék megijeszteni, csak meggyõzni. Nem szabad várni, ha most egészséges, akkor most kell beoltatni, ha nem akartok úgy járni mint én. A kicsim 10 hónapos és már 3 hete beteg és egyre betegebb, ezért nem kaphat oltást.Most Karácsonykor jönnek a rokonok, mit tegyek szerintetek? Legyengült immunrendszerû (egy hete nem eszik)gyerekkel próbáljak meg boldogan és felszabadultan ünnepelni? Ha valakit még ezzel sem tudtam meggyõzni, akkor lehet hogy keresni kellene egy (volt)szülõt, hogy írja le, ha visszacsinálhatná, akkor mit választana?

Bocsánat ha kissé kemény hangzású a levelem, nem szeretnék senkit kioktatni, megbántani meg fõleg nem.
Üdv.: Beatrix
Beatrix
 


Kedves Beatrix!

Nagyon szépen köszönöm a tajekoztatot amit kuldtel. Közben felhivtam a gyogyszertarat is, sajna csak januar 15 utan lesz vakcinajuk. Szoval en kenyszerhelyzetben vagyok. De Dori eddig meg (lekopogom) soha nem volt beteg az 1 ev alatt. Köszi a sok segitseget es biztatast. Bea
Bea
 


Sziasztok!

Időközben én is kifaggattam a doktornőmet. MI ugyebár mind két év felett vagyunk, ő az olcsóbbik oltóanyagot javasolja. Azt is mondta, hogy ez két törzsre is jó (A és C), míg a másik csak a C-re (persze az A Magyaro.-n ritka). A védettségről ő is azt mondta, a drága egy életre szól, viszont ilyen járványok 40-50 évente fordulnak elő. Amúgy tényleg nagyon sokan hordozzák, anélkül, hogy betegek lennének avagy tudnának róla, lehet, hogy én is, ti is!
Ja, ezzel együtt nem írta fel, merthogy nincs a patikákban (ez dec. 21-én volt), majd talán januárban lesz és majd akkor felírja. Szóval ha lesz, oltatunk, bár ez a 40 fokos láz hír aggaszt, de még mindig inkább egy előre számítható láz.
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Én is megkérdeztem két dokit is az oltásról. Mind a ketto egymástól függetlenül azt mondta, hogy ok se oltatják be saját gyermekeiket. Pedig azért ok bármilyen bacit hazavihetnek. Az egyik doki amúgy homeopata, és o kifejezetten azt mondta, hogy nem az oltás a lényeg, hanem a gyerek immunrendszerét erosítsük meg. Csövi: Mimi
Névtelen
 


Budapesten a IV. kerületieknek üzenem az önkormányzat ingyen beoltatja a 0-2 éves korú gyermekeket a drágábbik oltóanyaggal.

Ui. eléggé bosszantó, hogy eddig vajudtak a dolgon és sokan vagyunk aki ezt már decemberben megtettük nekünk nem térítik.

Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Engedjetek meg egy hozzászólást.
Pénteken beoltattam a 3 éves kislányomat az
olcsóbbik (655 Ft-os)A + C tipusú vakcinával.(Ő
bölcsödébe jár és elég sokszor van légúti megbetegedése.)
Szerencsére semmiféle reakciót nem váltott ki az oltás,gondolok itt a magas lázra stb..
Csupán 4 hetet kellett várnunk hogy kapható
legyen az oltóanyag a patikánkban.
Igy utólag örülök, hogy a gyerekem megkapta,
hiszen sosem lehet tudni előre....

Köszönöm hogy "meghallgattatok":
Andi
Névtelen
 


Sziasztok!
Végre meggyógyult a kisebbik gyerekem, így múlt hét csütörtökön megkapta ő is az első oltást. Mivel 11 hónapos múlt febr-ban megkapja a 2.-kat és kész. Felhívta az orvos a figyelmemet, hogy milyen mellékhatásai lehetnek, de semmi baja nem volt.Ahogy kiengesztelődött a szuri miatt, egész nap boldogan játszott, szaladgált... Egyetlen kúpot adtam neki éjszakára (biztos ami biztos).Még egyet kell "túlélnünk",remélhetőleg az is ilyen könnyen megy majd.
Ne késlekedjetek, -főleg a IV. kerületben élők, mert ha Kata jól tudja, akkor ezt kár lenne kihagyni!
Üdv! Beatrix
Névtelen
 


Sziasztok!

Receptem már nekem is van!
Tegnap azt hittem elintézzük az egészet, de nem megy ilyen simán. Egy héten egyszer van du. rendelés, és mivel a suliból (meg én a munkából) nem akarok sok lógást, gondoltam itt intézzük el. Decemberben nem kaptunk receptet se, most már látom miért. Odaértünk rendelés közepére, gondoltam jön a recept, átmegyek a szomszédban levő gyógyszertárba, kiváltom, és jöhet is aznap a szuri. Na, nem ilyen egyszerű. Ugyanis a rendelő kapcsolatban kell álljon valamelyik gyógyszertárral, mivel 10-esével van kiszerelve az anyag, és az csak egyenest a dokihoz mehet. A poén kedvéért még véletlenül sem a legközelebbi gyógyszertárral vannak kapcsolatban, fogalmam sincs miért. Így aztán mondá nekem a nővérke, itt vannak a receptek, el kell menni oda, kifizetni, de csak blokkot kapok, és utána visszajönni. Történenesen még épp befértünk volna egy csomag anyagba, és ha vissza tudtam volna érni a blokkal, akkor tegnap beoltották volna őket! Na de busszal, három gyerekkel stb. láttam, ez nem megy. Így aztán menjek el a héten, fizessem ki, és ha minden jól megy jövő hét szerdán szuri. Feltéve ha addig nem önt el minket a soros hörghurut.
Elgondolkodtatott az eset, hogy is van ez? Ha visszaérek, akkor ott az anyag, azaz kvázi elővétben a doktornőnél van? Vagy valaki már fizetett, csak még nem kapja meg, és azét kaptuk volna? Ha megy az elővét, nem lehetett volna fordítva, hogy túlessünk aznap az egészen? (A gyógyszertár rendelési idő után is nyitva lett volna) És miért nem a szomszéd házban levő gyógyszertárral áll a kapcsolat? Akkor sima ügy mindenkinek. Van valami anyagi oka???
Íme a magyar egészségügy. És ha (ne adj Isten!) a jövő hét szerdáig elkapják a betegséget (avagy nem lesznek olthatóak akkor, és akkor addig, amíg végre mind egészséges), akkor kié a felelősség, amiért nem lehetett ezt elintézni most???
Ildi
Pethes Ildikó
 


Hat ez mar szabalyosan nevetseges, es azt hiszem, teljesen tipikus, amit leirtal. Nekunk akkor szerencsenk van( kisvaros elonye) Balatonfureden egy felora alatt beoltottak a fiamat, nem kellett semmi, csak egy telefon a rendelo melletti gyogyszertarba, hogy van-e oltoanyag. Meg azt is megtette a doki, hogy megengedte, hogy az egyikunk kimenjen erte, addig o megvizsgalta a gyereket tetotol talpig. Most kovetkezik a lanyom, most lesz egyeves. A dokink azt javasolta, hogy varjuk meg az oltassal az egyeves kort, mert akkor csak egy kell. hala istennek, nekem olyan egyszerunek tunt az egesz.
Udv
Eva
Eva
 


Az azért lehet amit az Ildi ír, mert náluk is több gyógyszertár van és elakarják oszlatni a forgalmat mindegyik között.
Nálunk is van kb. 10 védono, de mindegyik más patikába küldte az o kismamáit.
Nekem is megvan az idopont, hogy melyik napon mehetek, de én is izgulok, hogy nehogy addig náthás legyen a gyerek.

Kata
bigacsiga
 


Siasztok! Én is beoltattam a gyerekem !Igy nyugodtabbak vagyunk.Nálunk,Gödöllőn kapható volt a gyogyszertárakban. Szani
Szani
 


Sziasztok!
Most írok először, és sok számomra érdekes dolgot olvastam. Én csak arra tudok gondolni, hogy ha a gyerekeim (5 éves és 10 hónapos) megkapják a fertőzést, akár kb. 24 óra alatt elveszthetem őket.Viszonylag hamar (4 óra) alatt meglett mind a kettő és ragaszkodom is hozzájuk!! most csak ennyit, találkozunk később.
melinda
 


Sziasztok!

A sztorim folytatódik. Pénteken este elmentünk az elõírt gyógyszertárba, kifizetendõ a receptet. A nõ bement hátra, ahol (férjem elbeszélése alapján) 4-5 percet tartózkodott, majd kijött és közölte, hogy nincs oltóanyag, érdeklõdjünk szerdán vagy csütörtökön!!!
1. felháborító, hogy rengeteg helyen van, de én nem mehetek máshova beszerezni
2. MIt csinált az alatt az 5 perc alatt? Diskurált, hogy na vajon nekik adjunk-e? Merthogy nem a számítógépbõl derítette ki, van-e, mint egyéb gyógyszereknél szokták.
3. Ha szerdán rohanok el 3 gyerekkel a nyakamban, és akkor kapom ezt a választ, közben tudva, hogy ott áll a doktornõnél az anyag...
4. Mivel csak szerdán tudom du. vinni õket, akkor most jó eséllyel még egy hét kiesik?
5. Most akkor van anyag, vagy nincs? Ez nem az új anyag, ez régi, mért nem lehetett ebbõl már készleteket begyûjteni???
folyt.köv.
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Ugyanezt játszom én is már december eleje óta. Négy (!) gyógyszertárban vagyok várólistán, minden nap felhívom őket reggel és csak ígérgetnek. Egyszerűen nincsen. K. Tímea
Névtelen
 


Sziasztok!

Én csak azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy mi a neve a szernek? Mert nekem emlékeim szerint még tavaly be lett adva Bencének egy Pedvax nevű oltás, de már nem emlékszem, hogy mire kapta.

Köszi
Hajni
Hajni
 


Hajni!
A Pedvax ha jól rámlik, agyhártyagyulladás ellen van, tavaly(elõtt?) még nem volt kötelezõ, mi beadattuk a gyereknek, tavalytól már mindenkit oltanak. Nem a gennyes agyhártyagyuladás ellen van, hanem egy másik fajta ellen.
üdv
Zsóka

ui: Mi a nagyobbik gyereknek (2,5 éves) megvettük az oltüóanyagot (Meningococcue vagy vmi hasonló neve van, ez az olcsóbb fajta, 750 ft körül volt), ott áll a hûtõben.
1. beteg volt, meg volt fázva, az alatt nem oltották
2. most meg jobban félek az oltástól, mint magátl a betegségtõl (vki már leírta ugyanezt). Helayesebben mindkettõtõl rettegek...
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Zsóka, neked kiadták ezt az olcsóbb anyagot?? Nekem ugyanis azt mondták, csak 10 db-os kiszerelésben van, és ezért ha meglesz sem kapom meg, hanem a doktornõhöz megy, és ugyanezen ok miatt csak az adott egy szem gyógyszertár jöhet szóba. Most akkor hány db-os kiszerelésû az anyag??? Ezek szerint mégiscsak mehetnék utána nyakamba venni a várost? (nem lenne nagy ügy, úgyis naponta keresztülmegyek rajta)
Ja, a recepte(ke)n ez áll: Menpovax A+C 1 adag liofil.vakcina+0,5ml old.sz. és még hogy: D.S. S.n. az orvos kezéhez

A Pedvax és az ActHIB nevû oltások a HiB- Haemophilus influenzae b baktérium ellen vannak, leírás: [url=http://www.hazipatika.hu/news.html?f=show&nid=19990415110606" TARGET="_top]http://www.hazipatika.hu/news.html?f=show&nid=19990415110606[/url]

Az egészben a pláne, hogy a B típusu Meningococcustól akkor sem lesznek védettek, ha végre sikerül beadni. Márpedig Mo.n ez rendszeresen van, a C csak tavaly volt feltûnõen, a B az évek (évtizedek) óta létezik, és bár idén nincs nagy sajtóvisszhang, épp a múlt héten írta az ingyenes napilap (nem reklámozom a nevét), hogy két kisgyerek is meghalt (azon a héten), ha jól tudom, egyikrõl ezt a típust írták. AMúgy 2 és 5 évesek voltak...

Ildi
Pethes Ildikó
 


Zsóka, Ildi!

Köszönöm szépen a felvilágosítást! Ezek szerint mégis be kéne oltatni a gyereket! Kép Nagy kár, mert nem sok kedvünk van az oltáshoz. Majd még értekezem az orvossal.

Sziasztok
Hajni
Hajni
 


Sziasztok!

Szerintem katasztrofális a helyzet oltásügyben. Eddig még nem találtam 2 orvost, aki ugyanazt mondta volna nekem az oltani vagy nem oltani kérdésben. A mi gyerekorvosunk az oltás mellett van, a barátnoméké olyan veszélyesnek tartja az oltóanyagot, hogy nem is hajlandó otthon oltani a gyerekeket, a homeopata orvos szerint Isten ments, hogy oltassunk, Benneteket olvasva meg az az érzésem, hogy mégis oltani kellene. Szóval most mar teljesen tanácstalan vagyok!

Csilla
Csilla
 


Szia Ildi,
november óta áll a vakcina a hûtõben. Még akkor vettem meg. Viszont mindenhol úgy olvastam-hallottam, hogy B típusú ellen nincs nem létezik védõoltás, csak az A és C ellen. A múlt heti nõk lapjában van egy négyoldalas cikk róla. (az aghyhártyagyull.-ról)
Csilla, a rádióban hallgattam egy errõl szóló mûsort, az ÁNTSz-nek vagy kinek a járványtani dokija mondta, hogy nincs járvány, és hogy az ÁNTSZ nem ajánlja az oltást.Plusz még azt is monbdták, hogy kb. 60 %-os védettséget ad csak (ha jól emlékszem a számra, de az biztos, hogy nem száz százalékosat), és hogy hamis biztonságba ringatja az embereket, mert a B ellen pedig nincs is védõoltás. Utána a Nõk lapjában zt olvastam, hogy butaság az ellen nem védekezni, ami ellen van gyógyszer.
A mi dokink egyenesen kibújt a dolog alól, nem volt hajlandó semmit mondani, hogy oltassuk bvagy ne, azt mondta, rám bízza.
Mindenesetre én azóta félek a védõoltásoktól, mióta tavaly egy 25 (?) éves fiú lebénult az influenza elleni védõoltástól. (Persze valszeg nem attól, hanem pont akkor lehetett a szervezetébwen vmi vírus, baci, egyéb, és ezért).
A kicsinek (3 és fél hónapos) még fel sem írtatam. Holnap megyünk ellenõrzésre, majd megkérdezem a dokinõt.
A borzasztó az, hogy ez ugyan fõképp a téli idõszakban terjed, de egész évben itt van. Egyszerûen nem tudom, hogy beoltassam õket vagy ne...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok ! Csatlakozom hozzátok, mármint hogy nagy a fejetlenség oltás ügyben... Mi pillanatnyilag ott tartunk- szó szerint- ahol Csilláék.Viszont van valami amit én is csak nemrég hallottam, az hogy léteznek külonféle homeopátiás szerek amik hasonló "védettséget" (??) ad(hat)nak.Nem vagyok gyógyszerész, sem patikatulajdonos, szóval nem reklámozni akarom, de van 2 készítmény ( apró golyócskák amiket szopogatni kell ) ami nagyon jó.És állítólag semmilyen mellékhatásuk nincs. ( a neve különben kísértetiesen hasonlít az aktuális,szóbanforgó oltáséhoz!) Dorci
dorci
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron