Új privát üzeneted érkezett!

e
Névtelen
 


Sziasztok!!

Van egy ovis és egy 2. osztályos kislányom. Jómagam gyermekkórházban dolgozom, orvos vagyok, most azonban kívülállóként írok, anyaként.
A homeopatás gyógyszerek legfeljebb az immunrendszert erõsítik, oltás által kialakított, ún "emlékezõ memóriasejtet" nem hoz létre!!!!!!
Az erõs, egészséges immunrendszer - ilyen ronda téli latyakban - viszont feltétlenül kell!! Mindenre.
Igaz, hogy a vakcina csak A és C altípus ellen "véd", ezek után is résen kell lennünk, ha beteg a gyerek, de úgyis mindig résen vagyunk.
Én úgy oldottam meg az oltás - nem oltás dolgot, hogy - tanulva a tavalyi mizériából -, még mielõtt elkezdõdött volna az idei találgatás (járvány? nem az? oltsunk? ne?), még szeptemberben beoltottam a lányokat. Letudva. Amint túl vagy rajta, nincs több kérdésed. Ami rajtad múlik, megtetted. Õk Meningococcal A+C-t kaptak, 700 valamennyi forintért, semmiféle oltási reakciójuk nem volt.
László kórházból jöttek hozzánk orvosi tájékoztatót adni a "helyzetrõl", megerõsítettek abban, hogy jól tettem.
Oltás párti vagyok.
Sziasztok: Sz.N.
Sz.N.
 


Sziasztok!
Aki tud angolul, az szerencsés helyzetben van, az interneten rengeteg és részletes információval szolgálnak az agyhártygyulladásról. Adattal, képekkel alátámasztva. Ezenkívül megtudtam, hogy Angliában és sok más országban már több mint egy éve kötelezõ az oltás, semmi mellékhatása nincs, és a gyerek nem betegedhet meg az oltásból kifolyólag, mert, mint ahogy valahol fentebb már olvastam, ebben nincs élõ anyag, mint az influenza elleniben. Azt írják a szakemberek, hogy ha a többi kötelezõ védõoltást bírta a gyerek szervezete, ezt is bírni fogja, tehát allergiás reakciója is csak akkor lehet, ha valamelyik másik oltás valamilyen összetevéje ellen volt. Ha valakit érdekel, meg tudom adni a legrészletesebb hivatalos web oldal címét. Én, miután mindezt elolvastam (és jóval többet tudtam meg, mint két gyerekorvostól együttvéve), bementem a Madarászba beszélni orvosokkal, akik megerõsítettek és tanácsolták, hogy ha további kétségeim vannak, hívjam fel a Szent László kórház oltási ügyeletét. Ott még annyit tudtam meg, hogy ha egy ilyenfajta járvány elkezdõdik (hogy most van-e vagy nincs hivatalosan, mindegy, mert valami elkezdõdött), annak a lefutása 4-5 év és ezenkívül már rég kötelezõ lenne nálunk is, ha lenne rá pénz. Emlékeztek, három éve még a Pedvax sem volt kötelezõ ugyanilyen okok miatt - azóta az.
Tehát nem azért volt nem kötelezõ, mert kétséges volt a hatása, hanem anyagi okok miatt. Na most ki szeretne 4-5 éven keresztül görcsölni, amikor kivédhetõ egy szurival. Én beadattam rögtön másnap, és még csak lázas sem lett a lányom, aki pedig minden oltás után eddig belázasodott. Ez két hónapja volt. Én is oltás párti vagyok. Sziasztok, Andi
Névtelen
 

 
 

Szia Andi!

Engem érdekelne az a web cím, bár így is elég meggyozoen hanzik, amit leírtál.
Egyébként az influenza elleni oltás tényleg rossz lehet, mert az apukám körzeti orvos (felnott) es tavaly,amikor mindenki influenzas volt beoltatta magat, nehogy elkapja. Addig nem volt semmi baja,de az oltastól másnapra 40 fokos laza és teljesen influenzás lett. Azóta o nem oltasparti, ezert nem akar nekem tanacsot adni, az agyhartya elleni oltóanyag kérdésében sem.

Csilla
Csilla
 


Sziasztok!

Sikerült!!!
De nem volt triviális. Bementem a gyógyszertárba, mondom a nõnek, meg volt beszélve a doktornõvel, meg hogy csak blokkot kapok. Oké, fizettem, megkaptam. Na, mondom fél siker. Összeszedtük a gyerekeket (suli, ovi) és nyomás. Doktornõnél nem is érdeklõdtem, egyenest mentünk. Erre bent: hát azt az akciót még pénteken lefújta a doktornõ, elfogyott a 20 db-os készlete. Az akkori már fizettek listával még pénteken további 5-öt elhozott, és kész, de mi egyik listán sem voltunk (mivel a nõvérke "ráérnek" utasítására nem rohantunk szerdán a patikába). Szóval több oltóanyaga viszont nincs. Na, itt kezdett összedõlni a világ. Kérdezgette, hogy adta ki a gyógyszertáros stb. én meg tartottam magam a verziómhoz, és nekem azt senki sem mondta, hogy még múlt hét szerdán, de max. csütörtökön menjek. Na,aztán kiderült, hogy az ötbõl még 4 anyag ott van, és ráadásul kettõ feleslegben, ugyanis az egyik anyuka a kezébe is kapott 2 anyagot, meg a doktornõ 5-jébe is benne volt a két gyereke. Szóval 2 gyerekemet be tud abból oltani. Telefonok a gyógyszertárba, egy db anyag még éppen van. Na, akkor beoltotta õket az ottlevõvel, azt az egyet meg ma én elvittem a patikából a rendelõbe.
Amik még kiderültek. Lásd korábbi hozzászólásomat nevû oltóanyag létezik 10 és 1 db-os kiszerelésben is, 1 anyagra az ára 1220Ft, és semmi támogatás nincs hozzá. Ezenkívül a patikus szerint még vagy 5 fajta készítmény van forgalomban. Úgyhogy ezek magyarázzák a dolgokat, kivéve a hiányt, mert ha ezen nincs támogatás, akkor mért baj az a TB-nek, ha mi oltani akarunk???
Reakciókról ma még nem tudok írni, reggel mind okék voltak, mentek suliba, oviba.
Ez most min. 3 évig jó esetben 5 évig jelent védettséget, remélem addigra ezen a téren is beáll a változás, mint a Pedvaxnál, amit bizony nekünk még bõszen ki kellett fizetni, a nagynál szerencsére már csak egy kellett, de a kicsiknek 4 adag (fejenként) anyagot kellett kifizetnünk.

Persze a B baci még mindig itt lebeghet.
ILdi
Pethes Ildikó
 


Szia Csilla,
egy kicsit ciki, de a pontos címet mégsem találom itt az íróasztali szeméthalmaz alatt. De azért megnéztem a keresõvel (search) és még mindig megvan. Keresd a 'meningitis research foundation' alatt, ahol megadja ugyanezt a címet, sok mással együtt, amit még két hónapja nem is vettem észre. Remélem sikerül és hasznosnak találod. Addig tovább kutatok. Egyébként közben úgy általában kiváncsi lettem, hogy mit lehet megtudni a többi oltásról is, ha próbálod a 'vaccination' alatt, ugyancsak rengeteg érdekes, és általában nem publikált infó tulajdonába juthatsz.
Érdekes, hogy két hónapja még nem volt hiány az oltás, de közben a szomszédunk is mondta, hogy az õ gyerekeinek már több hete meg lett rendelve, és még mindig sehol semmi. Mindenesetre furcsa.
Andi
Névtelen
 


Sziasztok!

Végül Dorcsi is megkapta az oltást. Érdekesség: doktornő szerint 2 éves kor alatt a gyerkeket nem szabad A virus ellen oltani. Igy csak C ellen kaptunk oltást. 3 évig jelent védettséget. Semmi láz, éjjel ugyan sokat nyűgösködött, rengeteget fent volt, ami nála szokatlan, de ennyi (persze lehet, hogy más volt az oka). Nekem még mindig furcsa, hogy nincs egy kialakult álláspon orvosilag, hogy kinek mit lehet beadni, hány évig jelent védettséget, stb. A kérdőjelek bennem megmaradtak. Üdv mindenkinek, Bea
Bea
 


Jan.16.-án írtam , arról hogy milyen nagy a fejetlenség oltás ügyben,senki nem tud egyértelmű tanácsot adni...stb. Végülis mi is meguntuk az állandó rettegést ( ovoda fele otthon,mert minden gyerek náthás,influenzás, lázas, fejfájás,hányás...stb.) 3 hete beadattam a 4 éves kisfiamnak is,(A+C)akinél szintén SEMMI mellékhatás,probléma nem volt. Oltás után ott kellett még maradnunk a rendelőben 25 percet, ha mégis valami ( allergiás reakció,amin ott rogton tudnak segíteni )fellépne. Szóval,már én is azt mondom hogy nem érdemes vacilálni és kockáztatni ! Inkább jojjon az oltás. Üdv.mindenkinek! Dorci
Névtelen
 


Két és fél hónapos várakozás után (azóta vártunk az oltóanyagra) végre a múlt héten sikerült beadatnunk az oltást. Négy helyre "iratkoztunk" fel, mire sikerült beszerezni a vakcinát. Niki négy éves, nála sem volt semmiféle mellékhatás. Állítólag öt évig biztosít védelmet.

Timi
Kertész Tímea (ktimea)
 


Sziasztok!

Az én kislányom 22 hónapos és mi decemberbe már megkaptuk az oltóanyagot (ami 4000 Ft volt) de legalább örök életre védelmet jelent. Én egy percig sem gondolkoztam rajta, a férjem az azt mondta, hogy szerinte nem fontos. Most januárba átesett a betegésgen és kimutatható jele volt, hogy az agyhártya gyulladást is megkapta, de nem jelentett rá veszélyt mivel be volt oltva. Azt hiszem nem érdemes kockáztatni, őt se viselte meg az oltás.
A kisfiamat aki most 3 hónapos, egy éves korába be fogom oltatni.
Örülök, hogy megtettem ezt a lépést és aki gondolkozik rajta, ne sokáig tegye.
Üdv. Dadi
Névtelen
 


Hallottátok, hogy a Mérei Andrea kislánya is agyhártyagyulladásban halt meg? Pedig ő nem volt se szegény, se koszos.

Igenis, be kell oltani minden babát.
Névtelen
 


Sziasztok!
A IX. kerületben ingyenesen beoltják (nem a kötelező oltás) agyhártyagyulladás ellen a gyerekeket. Kép IX., VIII., ker-ben vannak talán a legtöbben akik nem tudják/akarják kifizetni az oltás árát. De ez a lépés védi a többi gyereket a járvány ellen. Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Lányok, segítsetek abban, hogy 2000 decemberében vért és verejtéket izzadva hozzájutottam a Menjugate nevű oltóanyaghoz. Azonban mind a mai napig ez nem került felhasználásra ( jött a 15 hónapos oltás, fülproblémák, mandulaműtét...). Lányom most 2 éves és szeretném beoltatni, mivel bölcsis. De az oltóanyagon az áll 2001. szeptemberéig. Most mit lehet tenni ?
Felesleges pénzkidobás volt, vagy pedig még nyugodtan be lehet oltatni ?

Köszönöm a válaszoakt,

Sziasztok,


Mogyi
Mogyi
 


Szia Névtelen !

A Mérei Andrea kislánya mennyi idős volt ?

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Szia Mogyi!
Most szeptember van nem?
Kérdezd meg a gyermekorvosodat. És van egy központi telefonszám (a mi gyerekorvosunk is ott érdeklődött) amin lehet infokat kapni az oltásokról. Pontosabban az oltóanyagokról. A telefonos tudakozó biztos tudja a számot Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Nem is tudtam, hogy Merei Andrea kislanya meghalt. Mikor??? ( Istenkem, szegenyke!!!!)
Eva
Eva
 


Lányok, lehet hogy nagyon hulye vagyok, de ki az a Merei A. ???? Valami dereng, de nem tudom. Talán egy riporterno? lilla
Névtelen
 


Tenyleg bocs de ki az a Merei Andrea? Sajnalom a kislanyat :-( persze meg ot is. En is beoltattam a fiamat. Sokat kellett utanajarni es nem is volt olcso de megijedtunk tavasszal, annyi ilyen eset volt. De az disznosag hogy az egyik keruletben telik ra hogy ingyen oltsanak, a masikban meg nem. Miert?
Szerintem is az orvosodat kerdezd meg a lejaratrol de ha szakszeruen taroltad szerintem meg semmi baja.

idi
idike
 


Mérei Andrea az RTL Klub sportriporternöje. (Ez nem reklám, de pl.: Kokó meccsek, stb.)
Névtelen
 


Névtelen !
Ha itt vagy még, akkor légyszi írd meg, hogy mikor halt meg a kislánya, azért is kérdezem, mert nemrég a Tv-ben láttam Őket, Andrea a kislányával együtt volt, aki majdnem egyidős az én kislányommal !

Szia,
Köszi :

Szilvy
Szilvy
 


Mogyi, keresd Pelét az Első napok, hetek topikban. A férje gyógyszerész, biztosan tud a kérdésedre válaszolni.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy augusztusban! Ez borzasztó!
Névtelen
 


Honnan a fenéből tudtok ti ilyeneket?
Névtelen
 


A gyermekkórházból!
Névtelen
 


Nem tudom elhinni,hogy valaki, akinek egy hónapja halt meg a gyereke mosolyogva mondja a sporthireket esténként! Biztos, hogy a Mérei Andreáról van szó???Gabi
Névtelen
 


Gabi !

Nekem is ez a furcsa ! Ezért is tűnik nekem annyira hihetetlenül. Biztos ez ????

Sziasztok !

Szilvy
Szilvy
 


Nekem is olyan hihetetlennek tunik...
Plane, hogy szeptember elejen lattam nyilatkozni a Reggeliben, nagyokat nevettek Vago Pirossal...
Eva
Eva
 


A Reggeliben nem a Vágó Piros van!
Ennyi erővel lehet, hogy nem is a Méreit láttátok!
Névtelen
 


Bocs, hogy beleszólok, de nem bírtam ki...nekem ismerösöm Mérei Andi (legalábbis sokáig volt, az én sportklubbomban squasholt), de már régóta nem tartjuk a kapcsolatot. Ez a hír megdöbbentett, így utánajárok. Majd írok, ha többet tudok...remélem, nem igaz!!!!
Dorka
dorka (dorka)
 


Igen tisztelt nevtelen!Egy arva kukkot sem szoltam arrol, hogy a Reggeliben Vago Piros van!!! Az, hogy Vago Pirossal kacaraszott, az azt jelenti, hogy ketten voltak a vendegek: Vago piros, meg Merei Andrea! Egyutt vegeztek a Komjathy-fele mediaiskolaban. Mostmar igy kozertheto?
Eva
Eva
 


Csajok, ha beoltatjátok a gyereketeket, akkor csak a Menjugate (konjugált) oltóanyaggal oltassátok be a gyermekeiteket, úgy hiszem van más néven is, de az a lényeg, hogy konjugált legyen, ne poliszacharida alapú. Kicsit drágább, meg csak egy ellen véd, de az ellen, amelyik előfordul, és biztosan élete végéig véd. A többi oltóanyag nem nyújt megfelelő védettséget, és újra kell oltani, igaz kettő ellen véd, de ez csak szemkiszúrás. Ez olyan mintha Magyarországon malária ellen oltanának (pl. ez így hülyeség, de ez se fordul elő magyarországon).
Szakirodaomban volt:
A konjugált vakcina (C) a poliszacharida (A+C)típusúhoz képest szignifikánsan nagyobb IgG-választ idézett elõ.
Míg a korábbi években 20-40 megbetegedést regisztráltak - amelyeknek zömmel a védőoltással még nem megelőzhető B baktériumtörzs állt a hátterében -, tavaly már tömegesen jelentkezett a vakcinával megelőzhető, nálunk mindössze két éve felbukkant C vírustörzs okozta fertőzés. Ez is közrejátszott abban, hogy az idei évben eddig már 90-re emelkedett a bejelentett fertőzöttek száma, tavaly december óta 17-en veszítették életüket a betegség következtében. Érdemes megjegyezni, hogy az elmúlt télen a laktanyákból a szaklaboratóriumokba érkezett mintákban négyféle meningococcust is találtak, a már említett törzseken kívül a tünetmentes fertőzésekben az Y és az Z csoportba tartozókat is kimutatták. (2000)
A meningitisz (agyhártyagyulladás) az egy hónaptól 2 éves kor közötti gyerekek körében a leggyakoribb.
Tehát: A tipusú nem fordul elő, B típusú ellen nincs még oltóanyag, C-re meg a konjugált a hatékony, és az 2 hónapos kortól adhatók.
léda (léda)
 


Megtudtal valamit Dorka? Gabi
Névtelen
 


Sajnos még nem, de a napokban én is láttam Andit a képernyőn, szerintem nem igaz a hír!
Dorka
Dorka
 


Hát...úgy tűnik, hogy tévedtem. Sajnos igaz a hír, de sokkal többet nem tudtam meg. Egy közös ismerősünk ismerősétől jött a válasz, de én nem személyesen vele beszéltem.
Állítólag július környékén halt meg 18 hónaposan a kislánya...ez nagyon szomorú, borzasztó!
Nem tudom, hogy agyhártyagyulladás miatt vagy más betegségben.
Sajnálom, hogy ezt kellett írnom...
Vigyázzatok a babáitokra, ilyenkor én mindig rettegni kezdek.
Dorka
Dorka
 


Szeretném megkérdezni a véleményeteket. Kiváltottam gyermekeim részére az agyhártyagyulladás elleni védõoltást. Erre éjszaka elromlott a hûtõnk. Reggel vettük észre. A szerelõ meg 5-re ért csak ide délután. A dobozán az áll, hogy 2-8 fokig kell tárolni.

Na, most ilyenkor mi van? Beadatnátok? A szállítás alatt sem hûtik?

Az orvosomat nem tudom elérni.

Köszi lányok!

Andi2
andrea (andrea)
 


Ha nem nyitogatod sokat 24 oran at tartja a huto a homersekletet.Ne aggodj!!!!
Névtelen
 


Kérdezd meg a dokit is, mielõtt bedöfné!
RebekAnna
 


Lányok egy nagyon gyors válasz és segítség kellene. Párom kiváltotta a Menjugate nevû oltóanyagot, de alejárati idõ 2001. októbere. Egy kinyomtatott matrica rá volt ragasztva, miszerint fél évvel meg van hosszabítva a lejárat. Most mit tegyek ? 8 200 Ft volt az oltóanyag, a doktornénit nem tudom elérni és ma lenne az oltás. Mintha az rémlene, hogy valamelyikõtõknek gyógyszerész a férje. Ha olvasod, kérlek segíts !

Köszi


Momo
Momo
 


Nincs gyógyszerészünk, de én nem adatnám be, visszavinném és pörölnék, hogy egy kisbabáról, gyerekrõl van szó, cseréljék ki!
A cimkét pistabácsi is ráragaszthatta...
persze lehet, hogy nincs baja az oltóanyagnak, de hát...
Eszter
RebekAnna
 


Szia Eszter!

Ha jól emlékszem Pele férje gyógyszerész,de ha tévedtem akkor ezer bocs.
????
 


Szia Eszter!
Van egy barátnöm, gyógyszerész és az e-meil cime mudry@nextramail.hu töle biztosan okos tanácsot fogsz kapni
Móni
Moncsi
 


Bocsi, hogy ide írok, de itt volt róla szó. Jól látom, hogy Mérei Andi megint terhes?
Hami
 


Meningococcus (neisseria meningitidis) elleni védõoltás

A meningococcus baktérium által okozott agyhártyagyulladás az utóbbi idõben többször is felbukkant a sajtóban, nem kis pánikot keltve. Annak ellenére, hogy több szakértõ hivatalosan megerõsítette, hogy nincs járványról szó, a sajtó-megnyilvánulások hangneme és stílusa – nem véletlenül - erõs pánikot keltett sok szülõben. Fontos tehát itt és most újra leszögezni, hogy a tavaly télen bekövetkezett eseteket több különféle kórokozó okozta, és ezek egymástól függetlenül, különbözõ helyeken okoztak megbetegedéseket.

A betegség tünetei hasonlóak a Hib fertõzés esetén leírtakhoz, azzal a különbséggel, hogy a meningococcus fertõzés sokkal gyorsabban alakul ki. A tavalyi esetek egyik fõszereplõje volt a meningococcus baktérium. Ennek a baktériumnak 13 fõtípusa van, ezekbõl a három leggyakoribb A-, B-,C- baktériumtörzsek okozták a legtöbb megbetegedést. Magyarországon fõként a B típus fordul elõ. A jelenleg kapható védõoltás kizárólag az A és C típusok ellen véd, amelyek - rendhagyó módon - a szokásosnál nagyobb gyakorisággal léptek fel a tavalyi megbetegedések során. A készítmények az eddigi átfogó Norvég, Brazil és Chilei vizsgálatokban bizonytalan eredményeket hoztak ahhoz, hogy egy átfogó oltási programba bekerüljenek. Bár viszonylag nagy arányban váltanak ki ellenanyagszint növekedést, a védettség azonban meglehetõsen rövid ideig tart. A szérum mellékhatásairól szinte még nincs adat! Egy Galíciai kutatás szerint a Hib vakcinához hasonlóak, de még viszonylag kevés gyakorlati tapasztalat áll a kutatók rendelkezésére.
Névtelen
 


Ti nagyobb gyereknek is beadatnatok? Mondjuk egy hatevesnek? En egyetertek Ledaval, szerintem is csak a konjugaltat erdemes beadatni. Ezt tavaly nyaron be is adattam az akkor majdnem keteves kislanyomnak. De a doki a nagyobbnak az A+C kombinaltat irta fel. En szivem szerint neki is csak a C ellenit adatnam be. Mi errol a velemenyetek? Leda, tobbiek?
Ica
Ica
 


Ica, én tavaly beadattam az akkor 7 és fél és 5 és fél éveseimnek. Hogy melyik fajta, meg kéne keresni az archívban, bevallom õszintén hirtelen gõzöm sincs róla. A rövidebb ideig védettséget adó, az tuti, ha jól rémlik ez a kombinált??
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Bár látom, hogy már elég régen járt erre bárki is, bízom benne , hogy kapok választ a kérdésemre.
A kislányom most lesz 2 éves és "szeretném" beoltatni az agyhártyagyull. elleni oltással. Az orvossal megbeszélve Õ a konjgált oltást kapja, ami csak a C típus ellen véd, de az ellen egy életen át. A kérdésem, hogy milyen tapasztalataitok vannak, mi várható az oltás beadása után?

Várom a válaszokat. Elõre is köszi!

Üdv: Lara
 
 


Kedves Lara!

Sajnos az sem "egy életen át " szóló védelmet ad, hanem kb. 10 évre szólót. Én mindhárom gyerekemet beoltattam az agyhártyagyulladás ellen, a két kisebb kapta ezt a fajta oltást. Nálunk nem okozott semmiféle mellékhatást, illetve a kisfiamnál (egy éves volt a beadáskor) piros meg kicsit gyulladt lett az oltás helye, de ez is elkerülhetõ ha nem a rövid tûvel adják be az oltóanyagot hanem átteszik egy hosszabb tûs hagyományos fecskendõbe. (Mi mondjuk megkaptuk az oltás után a homeopátiás golyócskákat is amik a nemkívánatos mellékhatásokat hivatottak kivédeni.) Egyébként a doki nénink szerint ez a pirosodás is nagyon ritka, nagy általánosságban semmilyen következményei nincsenek az oltásnak! Én javaslom hogy minél elõbb essetek túl rajta, mert pont az ilyen idõszak kedvez az agyhártyagyulladást okozó baktérium terjedésének...

Sok sikert!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Ha megkésve is de köszi a válaszod. Idõközben a lányom is megkapta a védõoltást és szerencsére nem lett semmi baja.


Lara
 
 


Szívesen, és örülök hogy túl vagytok rajta! Annál is inkább mert egy kiskatonát agyhártyagyulladással kezelnek Szombathelyen, és így kezdõdött két éve is a Kalocsai laktanyában!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Be volt oltva a kiskatona.
Névtelen
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: