Új privát üzeneted érkezett!

Eszti, jaj de jó, így tovább! :)
Csípője rendben volt?

Mi most teljes gőzzel az iskolakeresésben vagyunk. Talán már van egy (egyéni differenciáló-integráló programmal), nem akarom még elkiabálni.
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169676868.02.jpg[/img] ő

Gondoltam bemutatom babót.[/img]
 
 


Sziasztok!

Voltunk ovinézőben, nagyon tetszik is a hely, (Borónak is!), de nem örülhettünk sokáig. Múlt kedden voltunk a szakértői bizottságnál, ahol azt ajánlották, maradjon még itthon Borka, nem érett az óvodára. Ráadásul abba az oviba nem is mehet majd, mert az mozgásproblémás gyerekeket fogad, Borcsi meg nem az a kategória. Ezt is nehéz volt megemészteni, hát még azt, amikor mondták, hogy ezekkel az eredményekkel nem maradhatok hosszabbított gyesen - az új törvények értelmében. Aztán úgy néz ki, ez a problmánk megoldódott :? , ugyanis kislányom közel sem teljesített olyan jól a vizsgálaton, mint 3 hónapja, így eggyel rosszabb kategóriába sorolták, amire már jár a gyes. Jó, ez most pillanatnyilag kihúz a csávából, csak még azt nem tudom, mennyire fogja károsan érinteni a jövőnket (ovi majd suli ügyben). Egyébként nem csodálom a rossz teljesítményt, mivel már másfél órája vártunk egypici váróban, dél lett, amire bekerülünk, s 1 órát voltunk ott. Boró már éhes és álmos volt.

Március 8-án megyün egy hallásvizsgálatra (BERA) a Heim Pálba, akkor kiderül, halláskárosodás okozza-e a megkésett beszédfejlődést, vagy csak pusztán a motoros fejlődési lemaradás az oka ennek is.

Egyelőre ennyi.

Eszti, az eredményeknek nagyon örülök, aranyos a kisfiad! Én képet nem tudok ide felrakni, ahhoz béna vagyok.

Üdv. mindenkinek!

Ktc
ktc
 
 

 
 

Sziasztok!

Ugyan régi képet, de tudok mutatni Borókánkról! Csak fel kell lapozni hozzá a legújabb (2007. február) Kismama magazin 103-104. oldalát! Ott olvashatjátok a születéstörténetünket nagy vonalakban. Igaz, több, mint 1 éve küldtem be, amikor Borka 15 hónapos volt. Ma meg éppen két és fél éves!!!!!!!

Jó pihenést mindenkinek!

ktc
ktc
 
 


Szia ktc!

Direkt megnéztem a boltban a magazint. A képről ítélve Boró egy kis rosszcsont :lol: , és gondolom most méginkább az!
Azért az gáz, hogy csak egy év elteltével jelentették meg!
e
 
 


Sziasztok!

Én is megnéztem ma Borót, nagyon-nagyon szépséges kislány! Tündéri édes!

Mindenkinek jó pihenést.

Igili
 
 


Eszti, csuda helyes a gyerkőc!


Ktc, kicsit későn olvastam, hogy a benne vagytok a Kismamában, és ma már nem volt az újságosnál. De a héten megyek könyvtárba, ott majd megnézem!
 


Sziasztok!

Örülök, hogy megnéztétek Borkát és elolvastátok a történetünket. A friss képeket pedig a blogon nézhetitek meg (azt küldtem el priviben), tegnap éjjel tettem fel a fejlesztőnél készülteket.

Akadtak gondjaink a hosszabbított gyessel, mert megkaptuk a szakértői véleményt, és mégsem sorolták át Borót a másik kategóriába. Most meg kell várni a hallásvizsgálatot, mert ha ott találnak valamit, még van esély, hogy aláírja az orvosunk (ma beszéltem vele).

Most mennem kell, majd még jelentkezem!

ktc
ktc
 
 


Bocsi, próbálkozom a vonalzóval...
ktc
 
 


Sziasztok :)
Most találtam Rátok és gratulálok minden kis Manócskához :)
Nekem 2003.10.10.-én születtek ikerbabáim Gergő és Lili a terhességem 31. hetében. A rohamcsászárra Lilcsike retardációja ill. akkor már visszatérő "haldokló" állapota miatt volt szükség :cry: Gergő 1700g-al, Lilcsike pedig 1150 g-al született. Ő sajnos hosszú hetekig vagy inkább hónapokig küzködött méhen belül és az oxigénhiánynak tudható be, hogy enyhén féloldalas volt ami mostanra szerintem megszünt. Hetekig tartó küzdelem, izgalom, aggodalom következett a kicsövezett aprócska testek mellett az inkubátorokban.... Aztán néhány hónappal később mikor végre hazavihettem Őket elindult az "őrület"...gyógytornák, fejlesztések és persze folyamatos aggódás :roll: De megérte :D :!: Mi kezdetben Katona-tornát majd Dévény tornát végeztünk - ezt másfél éves korukig csináltuk - és ezzel párhuzamosan Lakatos Katalin idegrendszert fejlesztő tornáját iktattuk be a napirendünkbe ill. Pethős konduktor segitségével a hétköznapjainkat otthon ezekkel egészitettük ki :)
Lilcsike hihetetlenül feszes, merev volt Gergő pedig mint egy rongybaba...úgy nyeklett-nyaklott... Mostanra "egészséges 3 évesek :D Ahogy nézem finommotorikus gondjaink még akadnak Lilcsikénél de remélem odafigyeléssel ezen is tudok még javitgatni :)
Mostanában apró kis mozgásokra próbáom ösztökélni őket és találtam két jópofa "társasjátékot" ami a kézügyességüket fejleszti :)

Mindenkinek nagyon jó egészséget kivánok :)

Puszi:Doris
 
 


Szia Doris!
Megnéztem a gyerkőcöket az albumban, nagyon helyesek! :) Frissebb képek nincsenek, vagy csak én nem láttam?
Küzdő típusú gyerekeid vannak, hogy ilyen szépen helyrerázódtak mostanra, gratulálok! (meg persze a Te munkádhoz is) Jártok még valami fejlesztésre? Milyen "társasjátékot" játszol velük?
Az én lányom is rongybaba volt, szerencsére ebből mostanra már csak annyi maradt, hogy jóval hajlékonyabb az átlagnál, illetve gyakrabban bicsaklik ki a lába.
S.
 


Ktc, olyan pechem van, voltam a könyvtárban, de egy gömbölyű hasú kismama ült végig a februári Kismamán :(. Majd újabb próbát teszek.
 


Szia Snowflake :)
Köszi a dicséretet a nevükben is :) Tényleg nagyon erős kis küzdő Hősök :) Gyógytornákra, fejlesztésekre már nem járunk de biztos, hogy külön figyelmet igényelnek majd az óvodás években is. Most egyenlőre még finommotorikus feladatokra próbálok játékosan figyelni :)
A legfrissebb szerzeményeim társasjáték terén egy Zsákbamacska nevű ill. Lapocskázó az utóbbi :) Az elsőnél szines ábrák szerepelnek karton lapocskákon és ugyanezek az ábrák külön-külön is ki vannak vagdosva pl. gomb, gomba, virág, cica...stb. Az a feladat, hogy a különálló ábrákat a kartonokon lévő szines képekre kell helyezni persze minél pontosabban :)
A másiknak szintén ez a lényege. Ott szines műanyag téglalap lapocskákból kell képeket kirakni pl.széekt, asztalt, házikó alakzatot...stb. Itt is a lényeg, hogy az alap sablonra minél pontosabban helyzzék a lapocskákat és persze a szinekre is ügyelni kell :) Húúú, nem tudom mennyire volt érthető....
Mindjárt teszek fel képet róluk :)

Puszi:Doris Kép
 
 


Még csak annyi, hogy ezt az egészet megúsztuk egy szemcsivel :)
Geri már másfél éve szemüveges, -7D-s szemcsit hord Lilcsikérpl pedig most derült ki, hogy Ő is rövidlátó :) Nagyon hálás vagyok, hogy ekkora ajándékot kaptam az Élettől :)

A képen látható cumikat már elhagytuk, szépen megérettek rá agyilag és érzelmileg is úgyhogy nagyon büszke vagyok Rájuk ezen a téren is :)

Puszi:Doris
 
 


Doris, irtó helyesek! :)
Súlyban, méretben is behozták a lemaradásukat?
Lili is kap majd szemüveget? Talán könnyebb lesz neki megszokni, hiszen látja, hogy tesónak is van.
Ovisok már?
Ügyes vagy ezekkel a játékokkal. Nagyon fontos a finommotorika is, de még nem vagytok szerencsére lemaradva semmiről. Gondolom, amúgy is árgus szemekkel figyeled őket, de azért lehet, hogy szükségük lesz még valami fejlesztésre. A HRG később is jó, nem csak pici korban. De kívánom, ne legyen szükség semmire :).
Nálunk szerencsére a finommotorikával nem volt semmi gond, épphogy kiemelkedően jó. Meg is szoktak lepődni a különféle szakemberek, ritka, hogy ilyen előzményekkel ennyire érintetlen legyen. De nekünk is lehet szerencsénk valamivel :). Mi inkább különféle tanulási részképességzavarokkal küszködünk, bár hál'Istennek nagyon beindult a leányzó az utóbbi időben. Még van fél éve a suliig, addig is sokat fejlődhet.

(Kiderült, mi volt nálatok a probléma? Egypetéjű ikreknél tudom, hogy gyakrabban előfordulnak méhlepényproblémák, de nálatok?)
 


Szasztok!

Doris, ezek a gyerekek majd kicsattannak az egészségtől, és milyen cukik, nyoma se látszik a rossz kezdésnek. Úgy szeretek ilyet olvasni, látni, hogy így helyre jönnek gyerekek, főleg mióta velünk is ez történt, sokkal jobban átérzem.

Hála Istennek velünk semmi gond sincs. Nem nagyon akar forogni a Kolléga, de az orvos szerint nem baj. A doktornő tudta nélkül azért hétvégén elvittük egy dévényes gyógytornászhoz állapotfelmérésre. Csak a kiváncsiság kedvéért. Gondoltam majd azt mondja, igen anyuka ennek a gyereknek gyógytornára kell járnia! De legnagyobb meglepetésemre azt mondta, hogy az időre születettekhez képest is csak kicsit van lemaradva, kicsit itt-ott feszes, de nem igényel gyógytornát. :lol: Tök jó!

Snowflake! A te gyerekeidről nincs kép? Legyen már!:)
E
 
 


Sziasztok :)
Köszönjük szépen a dicséretet :) Igen, szemüveg terén én is optimista vagyok ráadásul Lilcsike szemecskéjét nem kell takarni - Geriét fél napig takargatjuk minden nap - igy talán még egyszerűbb lesz :) Maj jövő héten beszámolok :)
Súlyban 14 kg körül vannak és 98-as rucikat hordanak, nem tudom ez mennyire marad el az átlagtól :) Lilcsike nappalra szobatiszta Gerit viszont az egész téma egyáltalán nem érdekli. Nem baj, ráérünk még, majd jelzi ha már készen áll a dologra :)
Szeptembertől járnak majd oviba - okt.10.-én lesznek 4 évesek - és kiváncsi leszek hogy birják majd. Immunrendszerileg nagyon kis gyengék, folyton betegeskednek, de ez a koraszülés, folyamatos fertőzések, antibiotikumok, tüdőéretlenség hozadéka szerintem. Geri asztmája sajnos minden felső légúti megbetegedés alkalmával jól bedurran de hát ez legyen a legnagyobb bajunk az életben :lol:

Snowflake :) Ez tényleg nagyszerű, hogy ennyire jól álltok finommotorika terén, ügyesek vagytok :)

Eszti :)
Nagyon édes a babód :) Azért azzal nem nagyon értek egyet, hogy a Dévény módszer "pénzorientált" lenne... Nekem az a tapasztalatom, hogy hihetetlenül túlzsúfoltak, túlterheltek ezek a szakemberek és akinek nincs rá szüksége azt nem igen tudják kezelgetni egyszerűen a szabad kapacitásuk hiánya miatt... Persze akad köztük is kritizálható gyógytornász de több a megbizható, lelkiismeretes, felkészült szakember :) Egyébként Lakatos Katalinnál is rengeteget fizettün és azt is hihetetlenül fontosnak tartották/tartottuk és a korafejlesztő sem olcsó... Valahol a rendszerben van itt óriási hiányosság... Pl. ha valaki jár a Pethő intézetbe és állami támogatsát kap akkor több támogatott fejlesztésen nem vehet részt....pedig véleményem szerint több módszer egységesen adhatja meg a megfelelő eredményt :)
Nálunk egyébként Lilcsike volt olyan szinten feszes mintha egy kis fadarabot tartottam volna a kezemben....borzasztó volt. Geri pedig? Mint egy kis rongybaba....az étel csurgott ki a szájából, fulladozott...nagyon elkeseritő volt. Most meg szerencsére két életerős kis HŐS teszi boldoggá az életemet :)

Puszi:Doris
 
 


Szia Doris, a kisebbik lányom múlt hónapban töltötte a három évet, 13,89 kg-nak mérték múlt héten az orvosnál, és mindehhez 99 cm magas, és teljesen átlagos háromévesnek tűnik. Ezek szerint a tieid is. :)
Ezt: http://www.soslevego.hu/main.php?f=kiir&oid=1&mid=1 ismered? Van egy barátnőm, akiknél ugyanez a probléma, mint nálatok, a gyereknél a legkisebb nátha is egyből súlyos asztmás tüneteket indít be. Állandó ügyeletre rohangálás, majd mindenféle kezelés, aggodalom kísérte napjaikat, viszont ősszel (talán októberben) kezdték el használni ezt a szerkentyűt, és azóta nem volt rohama. Nem állítom, hogy mindenkinél beválik, de megnézni érdemes.


Eszter, örülök, hogy ilyen jó véleményt kaptatok a gyógytornásznál, mostmár tényleg kezdhetsz megnyugodni :)
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért, már itt vagyok.

Hírek: nem megyünk hallásvizsgálatra! Na, nem azért, mert megoldódott a problémánk, bár néha újabb szavakat is kimond a kisasszony (ezüst, busz, autó - ezek a legújabbak), de persze ezeket is csak egyetlenegyszer mondta. :roll:
Szóval azért nem megyünk, mert ezt a vizsgálatot alvás közben csinálják (tudjuk, volt már ilyen neki 2 hónaposan), csak nem várnak a spontán alvásra (mint pici korában), hanem altatják. Na, ebből nem kérünk! Sokat vaciláltunk rajta, szörnyű ez a bizonytalanság, hogy talán ez okozza a késői beszédfejlődést, de ekkora tortúrának nem akarjuk kitenni Borkát, csak ha mindenképpen elkerülhetetlen. (Annakidején volt részünk végignézni, ahogy a macskánk felébredt az altatásból.)

Egyébként kislányom sokat fejlődik hétről hétre, látványosan. Gyöngyöt fűz, egyedül megy a háromkerekű biciklijével, hintázik a kötélhintán (az, amikor a két kötél egy rudat tart), ügyesen elkapja a szappanbuborékokat, sormintát rak 2 színből, a színek szerinti válogatás is alakul. Az állatos formákat kiveszi-visszateszi, aprólékosan megnézegeti az állatokat plüssben és képeken is, megmutatja a testrészeiket. Sokat beszélget, főleg, ha valami új és érdekli - mitegy elmondja, mit lát (csak mi buták nem értjük!). Ja, ráébredtem, hogy a szocializációját is tudom itthon fejleszteni - végre egyedül is eszik, de azért még etetem, s bizonyos ruhadarabokat már le tud venni magáról. Biztos furcsálljátok, de eddig ezeket nem követeltem tőle, nem tudom, mire vártam. De most büszke vagyok rá, hogy tudja és akarja is csinálni. Lám, ennek is eljött az ideje!

A hosszabbított gyes pedig kezd nem érdekelni - vagy meg tudja hosszabbítani az orvos, vagy nem, én akkor is maradok még 1 évet Borócival. Úgy látjuk, ezzel tesszük neki a legjobbat. A fejlesztést folytatjuk, csak annyi változik, hogy heti két délelőtt a bölcsi-játszóházban nélkülem marad.

Na, elég magunkról.

Doris, szeretettel üdvözöllek körünkben! Nagyon aranyosak a gyermekeid! Jó olvasni, hogy ilyen szépen összeszedték magukat – ez bíztató számunkra is. Nálunk is a finommotorika, (illetve a beszéd és a szocializáció) okoz gondot, de jó tudni, hogy sok gyakorlással ti is látványos eredményeket értetek el. Hol találtad azokat a társasjátékokat? Engem is nagyon érdekelnének…
Óvodaválasztás előtt nektek kellett menni szakértői bizottsághoz? Ha megfelelő ovit találtok, ott lesznek megfelelő fejlesztő foglalkozások.
Borónak is volt szemproblémája (kezdődő kancsalság), de szerencsére 4 és fél hónapnyi takargatással teljesen rendbejött. Állítólag ebben a korban akár 8 dioptriát is tudnak javítani!

Eszti! Ezek aztán a jó hírek! Nekünk volt forgást segítő-előkészítő gyakorlatunk: Bogyót egy pléd szélére fektettük, majd a plédet felfele-oldalra húzva legördítettük róla. Mindkét oldalra, illetve hasról-hátra és fordítva is alkalmazható.

Még annyit, hogy mi ingyen járunk korai fejlesztésre, HRG vízitornára és ha akarnánk, Dévényeshez is. Jövőre pedig ugyanitt logopédus is foglalkozik majd kislányommal. Szintén ingyen… Ezért nem mentünk a Pethőbe, mert addigra itt már ennyi minden rendelkezésünkre állt, ott nem tudom, kaptunk volna-e ennyi féle foglalkozást.

Na, jó hosszú lettem.

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Sziasztok :)
Snowflake:)
Köszi a tippet, nem ezt még nem ismertem :) Nekünk Venta légtisztitós-párásitónk van ill. sós (Salvus)vizet inhalálunk kis inhalátor segitségével.

Ktc :)
A játékokat itt vettem : www.jatekforras.hu a XI.,-i üzletükben ami egy pici játszósarokkal is rendelkezik :) És nagyon segitőkészek, minden játékot ki lehet próbálni :)
Mi is ragasztgatjuk Gergő szemét mert a bal szemecskéje -9D-s a jobb pedig teljesen jó :) Viszont a bal szemén lévő néhány cm-es látását meg kell menteni, igy fél napig takarjuk a jó szemét, hogy az agyacskája rákényszerüljön használni a gyengébbet :)
Lilcsikének -2,5D-s a bal szeme, holnap megyünk a szemcsiért. Neki nincs szükség takargatásra:) Remélem hamar megszokja majd...:)
Oviból "normál" óvodába fogunk járni ahol van fejlesztő pedagógus tehát szemmel tudják tartani Őket de semmi extra. Vizsgálatra nincs szükségünk...legalábbis nem tudok róla, hogy kellene vinnem Őket bárhová is.
A fejlesztések ezek szerint rászorultság alapján működhetnek téritésmentesen is? Ennek azért örülök...mármint, hogy ezek szerint nem pénz kérdés "talán" a dolog...másrészt lehet, hogy mi azért fizettünk mert nem voltunk nagyon sérültek...

Olvastam, hogy voltak rágás gondjaitok régebben. Csak az jutott eszembe,hogy mikor több hónap után hazahoztam a kicsiket a PIC-ről akkor Geri képtelen volt enni ill. nem tudta összehangolni a szivás, nyelés, levegővétel "feladatsort" és csurgatott mindent a szájából kifelé. Hogy a lélegeztetőgép vagy a szondázások okozták-e vagy esetleg más...azt nem tudom, de Dévény kezeléssel (mikor belülről masszirozták a kis szájizmait is ) nagyon szépen rendbejött ez is :)

Puszi:Doris
 
 


Sziasztok!

Hű, jó sokat írtatok, amíg mi nem voltunk. Sajnos a kislányom beteg lett, elkapta ez a vírusos nyavaját, ami hasmenéssel és hányással jár, végül sajna annyira eldurvult a dolog, hogy kórházban kötöttünk ki. Ugyanis még az a víz sem maradt meg benne, amit kiskanállal adtunk Neki. Ha nem megyünk be, kiszáradhatott volna. Szegénykét 4 napig infúziózták, mert addíg tartott ez a szörnyű állapot. Szerencsére már minden rendben van, kivéve, hogy fogyott fél kilót, amit most próbálunk vissza szerezni (egyébként sem volt egy óriás bébi, most meg plána nagyon karcsú). Remélem gyorsan visszaerősödik. A lényeg, hogy a kedve és az étvágya ismét a régi.
Remélem mindenki jól van. Ahogy visszaolvasgattalak Benneteket, szerencsére igen! Klassz!

Azon gondolkodtam, hogy az ember -ha nem ért hozzá- szerintetek honnan tudja, hogy a gyereke lemaradt-e vagy sem. Tehát, hogy a fejlődése jó irányban halad. Mert ugye azt mondját, hogy minden gyerek más, ki később, ki hamarabb csinál ezt vagy azt. Akkor mégis miből találja ki a szülő, hogy gond van?!? Sehol nem találtam konkrét leírást arra vonatkozóan, hogy milyen korú gyereknek mit kell (KELL) csinálni. Ti tudtok ilyen listáról? Jó lenne kicsit érteni a dologhoz és figyelemmel kísérni a kislányom fejlődését. Elvégre magunkon kívül másra nagyon nem számíthatunk. Nem igaz?

Na, jó hosszú lettem. Bocsánat!

Mindenkinek szép napot!

Igili

ui: Gyönyörűek a babák!!! :lol:
 
 


Igili!
elvileg a gyerekorvos és a védőnő feladata lenne ilyesmit figyelni, ill. akik bölcsibe kerülnek, azoknak sok helyen van már erre szakember. akinél terhesség, szülés során komplikáció volt, ott általában már a kórházban szó van a kontrollokról (persze, tudom, nem mindenhol és nem mindig) ezen túl pedig: egyfelől azt mondják, hogy ne méricskéljük a másik gyerekhez a mienket, de, azért, aki nem kertes házban lakik és játszóterezik, közösen sétáltat, érdemes meghallgatni a többi anyukát, szemünk sarkából figyelni a másik gyerekét.
ha beütöd a google keresőjébe, hogy "mozgásfejlődés", elég sok oldalt kiad.
én a szakmai oldalról azt tudom mondani, hogy, ha az ember gyereket válall, akkor bizony utána kell menni a dolgoknak. ha jó cipőt, külön tornát, általános iskolát keresek, akkor is nekem kell feltérképeznem a terepet. ugyanez van a többi dologgal is. a szülő dolga, hogy képben legyen a "normális" fejlődésmenettel, és kiabáljon a dokinál, ha valami gyanús és a végére járjon a kérdéseknek. tudom, ez így szigorúan hangzik, de, ahogy az élet más területein, itt is magunkra számíthatunk. ha a legjobbat akarjuk a gyereknek, akkor nekünk kell figyelnünk, tájékozódnunk, nem várhatunk arra, hogy majd más szól. szép lenne, ha bízhatnánk a védőnő, gyerekorvos, ill. a csecsemőkori csípőszűréskor az ortopéd doki lelkiismeretességében, tudásában, de, tudjuk, mi a realitás...
 
 


Kedves rjuli!

Teljesen egyetértek Veled. A baj csak az, hogy egy szülő -plána ha imádja a gyerekét- kétféle tulajdonsággal bír: elfogult (nagyon) és aggódó. Tehát nem biztos, hogy éles szemmel látja a saját gyerekét. Más babáról bármikor megmondom, hogy van-e baja, de a sajátomat gyönyörűen, csúcs ügyesnek stb. látom. Tehát nem tudom diagnosztizálni. Az én kislányom mindent időre teljesít, az orvos és a védőnő szerint nincs szüksége korai fejlesztőre (én is így látom), de az ördög sosem alszik és itt a fórumon mindenki azt hangoztatja, hogy éles szemmel járjunk, állandó készültségben, és figyeljük a gyereket. Igen, de mit figyeljünk? Én annak idején azt sem vettem észre, hogy feszes, pedig az volt. Szerencsére az orvosunk észrevette. És ha nem így történik? Ráadásul három orvos három különböző diagnózist állított fel. Az első szerint semmi baja nem volt ( :roll: ) Ha hiszünk neki, és főleg, ha az orvosunk hisz neki, akkor most nem tudom hol tartanánk...
Természetesen az ember igyekszik maximálisan mindent megtenni a gyerekéért, de mi van ha lehetne még sokkal többet is??????
Ez persze csak költői kérdés volt.
 
 


Szia Igili!

Szerintem minden normális szülő te is, én is megtesz mindent azért , hogy a gyerekének a legjobb legyen, a lehető legjobb ellátást nyújtsa. Ti is jártok kontrollra, ott a háziorvos és még ahova viszed. Ha lenne valami gond mondanák. De ha állandóan aggódsz, hogy mit kellene még tenned , lemaradsz a legjobb pillanatokról. Én is nagyon féltem az elején, hogy visszamarad valami maradandó a rossz kezdés után, de már nem parázok, mert így nem lehet élni. Odafigyelek a dolgokra, de nem görcsölök rá. Élvezd az életet!
 
 


Szia Eszti79!

Ha valaki, én aztán kihasználom a kislányommal töltött idő minden percét, és nem aggódom többet, mint kellene. Sőt, a tornán úgy kellett meggyőzni, hogy tényleg gond van, és szüksége van rá. Szóval nem tartozom a paramamák közé, sőt. Amit írtam csak úgy általános, mindenkire vonatkozó volt. Azért köszi a bíztatást :D

Szép napot!
 
 


Szia Igili!

Rjulinak igaza van, figyelgesd a hasonló korú gyerekeket, az támpont lehet. De túlzásba ne vidd az összehasonlítgatást (versenyzést), mert az jót nem szülhet.

Nálunk az vált be, hogy az újdonságokat beírom egy naptárba, s ha azt visszaolvasgatjuk, kiderül, milyen szépen fejlődik Boróka. Persze, nem tud annyit, mint a korabeliek, de talán lesz z sokkal jobb is! :wink:

Remélem, azóta már visszaszedte kislányod a leadott fél kilót, s most minden oké veletek is!

Nálunk annyi az újság, hogy nem megyünk a hallásvizsgálatra, egyrészt, mert hurutos Borka, ez meg kizáró ok, a másik meg az, hogy úgy döntöttünk, várunk még ezzel a vizsgálattal. Végül is időnként értelmes szavakat is hallunk Borótól (a legújabb az ezüst az autó színére). Elég nagy tortúra ez az altatás, ha nem muszáj, nem avatkozunk bele ilyen drasztikusan a kis szervezete működésébe.

Mindenkinek jó délutánt kívánok!

ktc
ktc
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, a kislányom ma megtette az első önálló lépéseit!!! :P Nagyon-nagyon büszkék vagyunk Rá, és persze nagyon boldogok vagyunk!

Szia Ktc! Igen, köszönöm. Már minden ok (kopp-kopp), szépen eszik is, sőt többet, mint korábban. Amúgy én sem vinném Borót altatásos vizsgálatra, teljesen igazatok van. Ha mond néhány szót, akkor amúgy sem valószínű, hogy gond van a hallásával. Vagy ez nem elég bizonyíték az orvosoknak?

Mindenkinek jó éjszakát.

Igili
 
 


sziasztok!
gratulálok az új tudományhoz!

nagyon nem elég az, h mond néhány szót. valahol egyszer írtam erről, de a lényeg az, hogy ugye kül. hangerővel, kül. frekvencián jutnak el a hangok=infók az emberhez. nyilván nem azt kell ilyenkor eldönteni, hogy valaki süket-e, hanem azt, hogy a hozzá érkező hangingerekből mi/mennyi jut el az illetőhöz és hogyan. ugye mennyire nem mindegy, hogy valaki azt hallja-e, hogy sí, ír, vagy sír. mert egész más értelmet kap a mondat, ha egyik vagy másik fonémasor jut el a gyerekhez. valami ilyesmi is rémlik gimiből, hogy a "hang jelentés-megkülönböztető szerepe".szóval a beszédértéshez, beszédtanuláshoz nagyon fontos a pontos hallás. a saját maga által megformált hangokat is hallania kell, ahhoz, hogy építkezni tudjon, ill. a hozzá intézett mondatokat is akkor tudja értelmezni, ha mindig azt hallja, amit mondanak.
az is lényeges, hogy a spontán beszédtanulás 6-7 éves korig tart. vagyis addig kell megtanulni készség szinten az anyanyelvet. mindenki maga dönti el, mit enged, mit nem, én valahogy nem tartanék annyira az altatástól, ha előzőleg alaposan kivizsgálnák a gyereket ilyen szempontból. de mivel nem életmentő beavatkozás, hát a szülő joga mérlegelni, mit tesz kockára az egyik oldalon és mit a másikon. amúgy elképesztő, hogy amilyen szinten ma a tudomány áll, még mindig nem állt elő senki egy rizikómentes vizsgálattal kisgyerekek számára.
 
 


Szia Igili!

GRATULÁLUNK!!!!! Ez aztán a boldogság!

Szia Rjuli!

Ami miatt könnyebben halasztjuk ezt a vizsgálatot, az az, hogy Borónak 2 hónapos korában már megcsinálták, s akkor minden rendben volt. Ezen kívül a "normál" audiológián (oda is járunk, amikor a kórházba megyünk kontrollra) amikor meg tudják csinálni a mérést, akkor jó értékeket mutat. (Néha bénáznak :? )
Természetesen tisztában vagyok azzal, amit írtál, s ha 3 évesen (tehát néhány hónap múlva) sem változik lényegesen a helyzet, mindenféleképpen megcsináltatjuk a BERA-t megint. Én is nyugodtabb leszek, bármi is lesz az eredmény.

Addig még szeretnék időt hagyni Borkának, mert mint észrevettem, nála személyiségvonás, hogy csak akkor kezd csinálni új dolgot, amikor már biztos benne, hogy tudja. Nem próbálkozik, hanem egyből csinálja. Ugyanakkor a beszédértése tökéletes, olyan dolgokat is megtesz kérésre, amiket előtte sosem kértünk tőle = megérti, mit akarunk, segítő gesztusok nélkül (ilyenkor a háta mögött állunk, nem lát minket). Azért ez jó jel, nem? Bár tudom, a szövegkörnyezet sokat segít ebben, s önmagában ez képes lenne elfedni a problémát.

Várom válaszod.

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat! Egész éjjel nem aludtunk, amit az első lépések megtételének tudok be :roll:

Hű, hogy én milyen buta vagyok hallásból. Most nagyon szégyellem magam, de tényleg :oops: . Semmiképpen nem szeretnék rossz tanácsokat adni, de annyira szomorú dolog ilyen pici manókat mindenféle "rémes" vizsgálatnak alávetni. Persze, ha az ő érdekét szolgálja, akkor nincs mese.
Nekünk születés után a kórházban csináltak hallásvizsgálatot. Ezek szerint közben változhat a helyzet, tehát akár romolhat a hallás? És ugyanaz a módszer, amit akkor használnak, később már nem jó? Látom Ti nagyon értetek ehhez a témához, ezért merem ezeket megkérdezni. Vagy ilyenkor -mint Boró esetében is- speciális vizsgálatra van szükség azért, mert még nem beszél úgy, ahogy egy hasonló korú gyerkőcnek kellene?
Na jó, elég a kérdezősködésből. A lényeg az, hogy minden rendben legyen, és Boró gyorsan tanuljon meg néhány új szót, mert akkor megúszhatjátok a vizsgálatot. Drukk-drukk!!!
 
 


Sziasztok!

Voltunk a héten kontrollon és sajnálattal kellett tudomásul vennünk, hogy tényleg bezárják a Söfit, pedig reménykedtünk. :(
Bízom abban, hogy legalább magánrendelés formájában kapcsolatban maradhatunk az orvosainkkal. Amúgy minden ok. El voltak ájulva Macikirálytól. Mennyit nőtt, milyen ügyes. Mutattak még pár tornagyakorlatot. Ja és fogatlan oroszlánból előavanzsált egyfogú tigrissé.

E
 
 


Szia Eszti!

Nagy öröm az első fogacskák kibújása, de újabb gondok is jönnek vele. Borónak már a 17. bújik, s nagyon szenved vele. Megint nyúlkál a szájába, nyugtalanabbul alszik, nappal is nyüszisebb, gyakorta kell átöltöztetni...

Sajna a mi kórházunk (Szabolcs utcai) is megszűnik eddigi formájában létezni, de talán a PIC-et - ahová vissza kell járnunk - átteszik a MÁV kórházba. Legalábbis idáig így tudom. Nekünk a helyszín majdnem mindegy (max. nem fogom tudni csak képen megmutatni Borkának, hol született), csak az orvosunk maradjon elérhető!!!!!! A Svábhegyi fejlődésneurológiát is bezárják, oda tuti nem fognak már visszahívni kontrollra :-( Pedig mi nekik is nagyon sokat köszönhetünk! :roll:

Igili!

Ne bánd, hogy nem értesz a hallásproblémákhoz, kívánom, hogy soha ne is kelljen jobban beleásnod magad a témába!!!!! Persze azért engem nem hagy nyugodni az elmaradt vizsgálat dolga... Sima vizsgálatra, beszélgetésre elviszem a doktornőhöz még nyár előtt Borókát, s ha úgy látja a doktornő, akkor megcsináltatjuk a BERA-t is. Lesz, ami lesz.

Doris!

Nem találom a születéstörténeteteket! Pontosan hol keressem? Milyen címmel?

Snowflake!

Veletek mi újság? Rég jelentkeztél. Ezek szerint minden rendben?

Üdv. mindenkinek!

Ktc
ktc
 
 


Sziasztok :)
Igili:)
Én is gratulálok a lépegetésekhez:) Hogy haladtok azóta?

Sajnos a korház bezárás minket is érint... Mi a Szt.Margit korház PIC-éről jöttünk haza....nagyon rossz érzés, hogy megszüntetik azt a remek kis csapatot és tényleg lelkiismeretes szülészeti-nőgyógyászati osztályt:((((

Ktc :)
Ird majd meg mi volt a sima vizsgálaton :) Tudom, hogy kellemetlen, de az altatás csak "felületes" talán érdemes lesz felvállalnotok.
A történetünket a Fogamzás témakör alatt a Siker storyknál találod :)

Puszi:Doris
 
 


Sziasztok!

Doris, megtaláltam a történeteteket - nem semmi, hogy mi mindenen mentetek keresztül! De két gyönyörű gyermeked kárpótol, s segíti elhomályosítani azt a tortúrát, amiben részetek volt. Én is így látom, a gondok ellenére a világ minden kincséért sem cserélnék senkivel!

Új hírek: ápr. 4-én megyünk szubjektív hallásvizsgálatra, s ha ott ajánlja a doktornő, akkor bejelentkezünk a BERA-ra is. Ápr. 20-án pedig ortopédia programunk lesz, mivel a bal bokája eléggé befelé dől Borónak, ismét megnézetjük (szeptemberben voltunk).
Egyébként végre valaki azt merte mondani, hogy nem valószínű, hogy 2 és fél év alatt elromlott volna a hallása Borikának, ha akkor jót mutatott a BERA, akkor valószínűleg most sem ez lesz a gond forrása.

Ja, Borónál tombol a dackorszak, most hirtelen rátört a hisztizhetnék - iszonyú nehéz! Eddig könnyen lehetett kezelni, de most! :twisted: Ordít, mint a fába szorult féreg! Tehetetlen vagyok, mert persze mindig akkor csinálja, amikor csak ketten vagyunk, s már én is elfáradtam (napközbeni alvás előtt). Azt hiszem, újabb ősz hajszálak fognak megjelenni nálam... :evil:

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Sziasztok!

Én is elolvastam a történetet Doris, ez tényleg sikersztori. De olvastam még jópár dolgot azokban a topicokban. Elborzadtam hogy egyesek min mennek keresztül, én össze tehetem a kezem.

Ktc, én is kiváncsi vagyok mit fognak mondani a hallásvizsgálaton, de valószínűleg, hogy semmi probléma a hallásával! :lol:

Velünk most semmi jó, leterítette a családot egy hányós-hasmenős vírus. Alig éltük túl a férjemmel és most babó is ezzel szenved. Remélem hamarosan kilábalunk. Viszont kibújt a második foga, és rájött a napokban hogy tud hátról hasra fordulni, nagyon élvezi, azóta egyfolytában forog.
e
 
 


Sziasztok:)
Eszti :)
Jobbulást kivánok! Ez a fránya virus nálunk két hete tombolt szintén hányás-hasmenéssel és nagyon magas lázzal :( Gyógyuljatok gyorsan :wink: Gratula a kis Kétfogúnak a forgolódáshoz is :)

Ktc :)
Nagyon kiváncsi leszek a hallásvizsgálat eredményére és már nincs is olyan távol az időpontotok, ird majd meg feltétlenül és persze drukkolunk, hogy minden a legnagyobb rendben legyen :)
Légy üdvözölve a dackorszakkal küzdők körében :lol: :roll: :lol: Nálunk is tombol de már jó régóta....és hogy meddig fog tartani :?:
Okos ötletem nincs....csak egy dologgal tudlak "vigasztalni". A kamaszkor még ennél is nehezebb lesz :lol: :wink:

Puszi:Doris
 
 


Sziasztok csajok!

Elvileg jövő szerdán esedékes a hallásvizsgálat, de Borka picit benáthásodott. Remélem, addig ki tudjuk kúrálni...

Most épp a férjem van lelki mélyponton, sokszor kifakad, hogy miért nem csinálja ezt vagy azt az ő lánya, amit a korabeliek szoktak. Tudom, min megy keresztül, nekem is vannak ilyen korszakaim. Még jó, hogy ezek a mélypontok eddig nem estek egybe (én épp bizakodó fázisban vagyok), mert akkor nem tudom, mi lenne velünk.

Most épp az a kérdés foglalkoztat minket, hogy hogyan kell nekikezdeni a szobatisztaság elérésének, ha a gyermek nem beszél, nem jelzi, ha kakis vagy túl pisis a pelusa. Mondjuk rendszeresen cserélve van rajta, így talán nem is érzi kellemetlennek a dolgot... Azt általában sejteni lehet, mikor jön a nagydolog, mert csak itthon csinálja, általában evés után (ebéd vagy vacsi), s ilyenkor elvonul, jól eljátszik egyedül. Lehet, hogy nem várunk a kísérletezéssel nyárig, hanem nekiugrunk, lesz, ami lesz.

Remélem, ti jól vagytok. Írjatok!

Üdv.

Ktc
ktc
 
 


Szia Ktc :)
Megértem amiről irsz és át tudom érezni a Párod aggódását is, de én azt javaslom, soha ne hasonlitsátok Őt másokhoz. Mindig az a fontos, hogy önmagához képest milyen fejlődési szakaszokon mentek keresztül :)
Nem tudom, hogy mennyire tudlak megnyugtatni, de Lilcsike néhány hónapja szobatiszta csak pedig már 3 és fél évesek és hogy méginkább biztassalak Gergő egyáltalán nem az... Még csak nem is foglalkoztatja a kérdés ill. ez nem teljesen igaz. Sokat beszélgetünk a témáról, sokszor megkérdezem, hogy szeretne-e bilire vagy WC-re csücsülni de mindig nem a válasza. Tudja, hogy szeptembertől csak úgy mehet oviba ha szobatiszta lesz. Tudja, hogy Lilcsike szobatiszta, mig tanuló szakaszban volt Lillus Ő segitett, elkisért minket pisilni, nyitotta a csapot, hogy könnyebben csurogjon Lilikének szóval beszélünk róla de ennyi. Kedvük szerint választhattak alsónacit ill.bugyikat, kinek melyik mintás tetszett :P Gergő is nagyon boldog, gyakran kéri, hogy azt adjam rá reggel, de akárhányszor megkérdezem, hogy kell-e pisilni mindig nem a válasza és néhány perc múlva becsurog a gatyóba amitől nagyon megijed. Volt, hogy csücsült a bilin és vélgig azt számlálgatta, Anyuci nem jön, nem jön, nem jön.... Majd mikor mondtam Neki, hogy akkor álljunk fel kiderült, hogy mégis volt benne pár csepp. Fogalmam sincs, hogy tudja-e szabályozni vagy érzi-e egyáltalán a pisi jövetelét. Igyekszem nem idegeskedni. Szeptembertől kezdenénk az ovit és októberben lesznek négy évesek. Ha nem jön össze szeptemberig akkor kivárjuk az idejét mig kialakul ez is :P
Én azt látom az enyémeken, hogy mindent de tényleg mindent sokkal később csináltak mint a kortársaik és én annyit aggodalmaskodtam az elmúlt években. És annyira feleslegesen tettem és annyi mindent megtanultak...sőt :) Eddig mindent megtanultak ami elvárható Tőlük :) :) Menni fog majd a szobatisztaság is csak meg kell várni, hogy maguk érjenek meg a dologra :)

Ti min érzitek igazán, hogy le van maradva? Úgy értem mi az amiért a Párod is aggódik, hogy a Ti gyermeketek nem csinálja pedig a kortársai igen?

A hallásvizsgálatra nagyon kiváncsi vagyok és drukkolok Nektek :wink: Várjuk a jó eredményt :P

Puszi:Doris
 
 


Szia Doris!

Hogy mi NEM csinál Borka?

Nézzük csak:
- nem beszél,
- nem szobatiszta,
- nem eszik és
- nem öltözik egyedül (bár levetni már tud néhány ruhadarabot),
- nem eszik darabosat (pl. kenyeret), mert nem harap (nem nyitja nagyra a száját) és a rágása is hagy kívánnivalót maga után,
- nem mossa meg önállóan a kezét,
- megtörölni meg egyáltalán nem törli,
- ritka az, hogy valamivel hosszabban eljátsszon,
- nem igazán rajzol (bár szeret vonalakat húzkodni),
- nem érdelki a gyurma, az építőkocka, a legó, még a babák sem,
- nem foglalkozik más gyerekekkel,
- nem lapátolja a homokot, csak fogdossa,
- kevés asztalnál játszható játék érdekli hosszabb ideig, inkább állandóan mozgásban van,
- nem egyezteti az állatos formákat, hanem emlékezetből rakja visszaa a helyükre azokat,
- színek szerint egyáltalán nem válogat (úgy látom, nem érti, mit akarunk tőle),
- keveset néz a szemünkbe (bár ez mostanság javulófélben van),
- általában lehajtva van a feje (iváskor sem emeli fel)...

Tudom, most azt is le kellene írnom, hogy ezzel szemben mi mindent csinál már, már csak a saját lelkem megnyugtatásaként is. Tény, hogy sokmindent tud már. Nagyon szépen fejlődik, a fejlesztője is mindig rácsodálkozik, hogy ezt meg azt múltkor még nem tudta, nem csinálta, most meg lám! De olyan is van, hogy előzőleg megcsinálta, aztán egyszercsak mintha elfelejtette volna.

Mikor hullámvölgyben vagyok, mindig arra gondolok, hogy örülnöm kéne, mert a gondok ellenére Borka szépen fejlődik, előbb-utóbb majd behozza a lemaradásait. De olyan nehéz sokszor türelmesen várni!!!!! Mindent megteszünk érte, ő a mi szemünk fénye, életünk boldogsága!

Na, de én most bizakodó vagyok, csak a férjem van épp elkenődve.

Nem tudom, mi lesz a hallásvizsgálatból, megint visszamaradt a náthából a slejm letapadása a hörgőkben. Már kezelem, de nem biztos, hogy addigra (szerda) kitisztul…

Üdv.

Ktc
ktc
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van. Manócska már ezerrel "futkározik", napról napra stabilabb a járása, de ez nem is csoda, hiszen meg sem áll azóta, hogy elindult. A Dévény Anna tornát is befejeztük! :)

Ktc! Drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen a hallásvizsgálaton. Egyébként ismerős a helyzet. Mi is mindíg felváltva aggódtunk a párommal, ami azért volt jó, mert így valaki mindíg tartotta a másikban a lelket. Most meg már csak együtt nevetünk a bohóc lányunkon, aki egy ördögfióka. Biztos vagyok benne, hogy Boróval is minden rendben lesz, amiket felsoroltál nem olyan szörnyűek, amúgy sem vagyunk egyformák, van aki előbb, van aki később csinál ezt-azt. Az a legfontosabb, hogy vidám, kiegyensúlyozott élete legyen (ami nem kétséges) és főleg fontos, hogy egészségesnek (mert az is) legyen kezelve. Szerintem ez nagyon sokat számít. Egyébként mi -akiknek kissúlyú, vagy valamilyen betegséggel született gyereke van- csak büszkék és hálásak lehetünk, hiszen a mi gyerekeink már születésük pillanatában bizonyítottak, és nem is keveset! És teszik ezt azóta is nap, mint nap!

Doris! Nagyon tetszi a hozzáállásod a dolgokhoz. Teljes mértékben egyetértek veled! Lilicske és Gergő pedig gyönyörűek! Gratulálok hozzájuk!

Eszti79! Veled mi van? Nagy a csend!

Vigyázzatok magatokra!

Igili
 
 


Sziasztok, egyáltalán nem tudtam jönni a babanetre mostanában, de igyekszem minél előbb visszaolvasni. Remélem, mindenki jól van, mi az iskolakeresés/beiratkozás finisében vagyunk. Logopédusunk beteg, így pár hét most kimarad, pedig én még annyi mindent "bezsúfolnék" így a suli előtti utolsó pillanatokban. Egyre jobban izgulok a suli miatt, holott hol van még... Na, de igyekszem visszavenni magam :), meg azért a leányzó is szépen fejlődik, de nekem úgy látszik semmi sem elég :). Össze kell szedni magam, nehogy átragasszam rá is a bizonytalanságot, hogy nem tud megfelelni. Remélem, menni fog. :)
Visszaolvasok, és jövök még a napokban, addig is mindenkinek minden jót!
 


Sziasztok:)

Ktc:)

Megpróbálok végigfutni a listádon amit irtál:

- nem beszél, - ez nagyon eltérő lehet mindenkinél. Emiatt még nem kell szerintem aggódnotok bár könnyű ezt mondani :)

- nem szobatiszta, - no ezt a témát ejthetjük is, mert mindjárt sirva fakadom, ha a saját 3 és fél éves Gergőmre gondolok....:)

- nem eszik és
- nem öltözik egyedül (bár levetni már tud néhány ruhadarabot), - ennyi idősen nekünk is jobban ment még a vetkőzés és ha jól emlékszem elsőként a nadrágot, bugyit tanulták meg felvenni.

- nem eszik darabosat (pl. kenyeret), mert nem harap (nem nyitja nagyra a száját) és a rágása is hagy kívánnivalót maga után, - ezt szakemberrel érdemes tényleg megbeszélni, butaságot nem is szeretnék irni

- nem mossa meg önállóan a kezét, - nálunk a mancsok csap alá dugdosása ment önnállóan, de a szappannal való mosás csak néhány hónapja indult és kb.2 hónapja mondható preciznek. A törülközőt én adom a kezükbe és úgy immel-ámmal törülköznek :) Geri ha eléri önállóan leveszi a törülközőjét a helyéről de Lilcsike simán szalad is vizes kézzel ha el nem csipem :)

- megtörölni meg egyáltalán nem törli, - fent irtam...

- ritka az, hogy valamivel hosszabban eljátsszon, - ez még szerintem korai, nem vagytok elkésve semmivel.
- nem igazán rajzol (bár szeret vonalakat húzkodni), - na ez a másik amivel én sem dicsekedhetem...... Valóban az utóbbi két-három hónapban kezdtünk rajzolni. Már nagyon neki voltam keseredve. Gerinek legalább a gomolyag rajzolás működött de Lilcsikénél sima irka firka pocsék ceruzatartással és nagyon halványan. Na ezen a téren az utóbbi két hónapban rohamosan fejlődtek de kizárólag azokkal az ábrákkal amiket napjában százszor rajzoltunk Arc, szemöldök, szemgolyó, száj, orr, fül és a múlt hét óta haj. Ezen kivül napocska és virág de az utóbbi teljesen felismerhetetlen. Viszont 3 hónap alatt Lilcsike gyönyörűen megtanulta fogni és irányitani a ceruzákat és most már egyenes vonalakat is képes húzni :)

- nem érdelki a gyurma, az építőkocka, a legó, még a babák sem, - a babák minket sem, inkább a szőrállatkák. Ezek kerülnek a babapocsiba is. Az épités néha érdekes de leginkább szerepjátékokat játszanak. A gyurmát mivel csináljátok? Esetleg érdemes ezeket a divatos szines, illatos gyurmákat megvenni. Bár drága, de a gyurmakinyomó meg a formázók nagyon izgalmasak. Ilyen szinten tudunk gyurmázni meg néza szaggatnak kis fenyőfákat mint karácsonykor a mézessüti tésztájából :)

- nem foglalkozik más gyerekekkel, - Na ez egy kényes téma nálunk is. Lilcsikét idegesiti, ha bárki az intim szférájába lép, ezt egyértelműen tudtunkra, tudtára is adja az illetőnek. Rendszerint szégyenkezem a viselkedése miatt de ez van.... Játszótéren szalad a többiek után meg szeret bekapcsolódni a játékukba de Geri a szoknyám mellett marad...mostanában kezd oldódni.

- nem lapátolja a homokot, csak fogdossa, - nem baj, ez nagyon jó!!!!!! Érdems egy vödör vagy kanna vizet is levinni a homokozóba, hogy "dagonyázzon" :)))
- kevés asztalnál játszható játék érdekli hosszabb ideig, inkább állandóan mozgásban van, - életkori sajátosság, ez nálunk is az utóbbi fél évben működik csak és leginkább Gergőnél. Lilcsikének kevesebb a türelme.

- nem egyezteti az állatos formákat, hanem emlékezetből rakja visszaa a helyükre azokat, - ez azt is jelenti szerinted, hogy nem ismeri fel az állatokat? Tréfáld meg és tégy elé vadi új fakirakót de úgy, hogy kiveszed a helyéről a formákat és Neki kell elsőként összeraknia:) Ird meg majd hogy sikerült :)

- színek szerint egyáltalán nem válogat (úgy látom, nem érti, mit akarunk tőle), - A szineket egyáltalán nem ismeri? Erre van egy nagyon jópofa játékunk, a fejlesztő boltban vettem. Lapocskázó a neve és előre rajzolt ábrákra a megfelelő szinű műanyag téglalapocskát kell ráhelyezni. Esetleg ilyesmivel tudtok segiteni Neki:))) Ezen kivül nálunk szines IKEA-s evőeszközök, tányérok, poharak vannak, igy rutinszerű, hogy Ők választanak kedvükre való szint és erről legalább annyi alkalommal beszélgetünk is :))) Ismételjük, számlálgatjuk, hogy pl.milyen szép narancs szinü villát vagy kék tányért választottak....stb. :)

- keveset néz a szemünkbe (bár ez mostanság javulófélben van), - ezt szakembertől érdemes megkérdezni, nem tudok okosat mondani.

- általában lehajtva van a feje (iváskor sem emeli fel)... - Elsőre látásproblémára gyanakodnék vagy hallásproblémára. Szintén szakembert igényel szerintem.

Remélem meggyógyultok és a hallásvizsgálaton végre túllesztek mert ez nagyon fontos infókat adhat majd.
Drukkolok nagyon és fel a fejjel:)))!!!

Igili :)
Gratulálok a Dévény elhagyáshoz meg a stabil szaladgáláshoz:) :) Csak igy tovább:))))

Snowflake :)
Nagyon izgalmas lehet ez a sulikeresés, beiratkozás és elhiszem, hogy telis-tele vagy "elvárásokkal" :) Drukkolok, hogy simán vegyétek ezt az akadályt :)

Mi tegnap ismét voltunk szemvizsgálaton, mert engem nem hagyott nyugodni, hogy bár Lilcsike két hónapja megkapta első szemcsijét, de ugyanúgy takarta a bal - gyengébb - szemét ill. hunyorgott vele. Nem volt hiábavaló a gyanúm. Most az Ő jobb szemét is takarnom kell fél napig, hogy erősitsük és használatra kényszeritsük a bal szemecskéjét. Mivel Gerinek is takarom a bal szemét ez sokkal simábban ment Lilcsinél mint azt valaha is remélni mertem :lol: Nagyon kis stramm Leányzó :) Büszke vagyok Rájuk :)

Puszi:Doris[/b]
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk a hallásvizsgálaton. És az mint előre sejthető volt, semmi konkrét eredményt nem kaptunk. A doktornő nagyon kedves volt, csak kár, hogy másfél órát vártunk, amire bejutottunk hozzá. Aztán még majdnem 1-et, amire az audiológián is szólítottak. A férjem azzal kezdte, hogy Borka figyelemzavaros és már nagyon nyűgös (3 órája voltunk ott, ebéd- és alvásidő közeledett). Ezek ellenére a szabadhangtéri vizsgálat SIKERES volt! Ez azt jelenti, hogy minden hangra (frekvenciától és hangerősségtől függetlenül) reagált. Azt mondta az audiológus, hogy ezek után nagy baj nem lehet a hallásával. Kérdezte, hogy valóban szükségünk van-e a BERA-ra? A férjem döntött: igen, most már végre legyen papírunk róla, hogy minden rendben van ezen a téren. Így május 15-én megyünk. Én is így gondolom, most már végre valaki adja írásba, mi a helyzet.

Doris, köszönöm a biztatást, azt hiszem, elindulunk a nem harapás-nem rágás-fejlebiccentés vonalán. Tudod, nem akarok én problémákat keresni (elég, ami van), de csak akkor tudják meghosszabítani a gyesem, ha valami belszervi eltérést találnak Borkánál. Már nem elég nagy a baj hozzá... az új törvények szerint.
Csak még azt nem tudom, merre kell indulnunk. Remélem, a gyerekorvosunk tudja.

Na, mára ennyi. Várom a leveleiteket.

Üdv.

Ktc
ktc
 
 


Sziasztok :)
Ktc :)
Nagyon örülök, hogy az első lépcsőfokon túlvagytok :) És maximálisan egyet értek, hogy legyen végre meg az a BERA vizsgálat. Tudom, hogy nagyon nyomaszt az altatás miatt, de hidd el ez felületes altatás és a biztos eredményre nagy szükségetek van :) Bocsi, ha butaságot kérdezek, de a látása tökéletes?
A buksilógatás miatt kérdezem, mert egy ismerősöm akinek sajnos nagyon pici súlyú korababája született teljesen vak de a hallása tökéletes és Ő lógatja a kis fejecskéjét.
A nem harapás-nem rágás mindenre vonatkozik? Téli fagyi? Tölcsér? Kekszi?Állatfigurás sütik vagy egyebek? Bocsi....tuti mindent próbáltatok már csak hangosann gondolkodom :) Nálunk nyálcsorgatás volt még az első évben de a Dévényes arckezelések segitettek azokon az izmokon is. Nálatok nyilván máshol keresendő az ok.
Ne haragudj, nem emlékszem már pontosan, de oxigénhiányos volt a kicsi Lánykátok? Vagy esetleg agyvérzésen estetek át? Mert azt a fotóitokon láttam, hogy sokféle fejlesztésen vesztek részt. Szegénykém, nagyon sajnálom, hogy ennyi nehézségen kell kersztülmennetek de kitartás, biztos, hogy meglesz az eredménye!
Még az jutott eszembe, hogy az óvodaérettséget nem lehet elódázni? Mert nyilvánvaló, hogy a Te törődésed a legfontosabb még Borkának. Mi van, ha az óvoda nem vállalja, mert túl problémás? Vagy biztos, hogy vállalják? Van rá kapacitásuk, fejlesztőpedagógusuk?

Puszi:Doris
 
 


Kép babó [/img]
 
 


Sziasztok!


Én már nem is nagyon merek írni nektek. Nálunk minden a lehető legnagyobb rendben. Babónak már 2 foga van és meg sem érezte, remélem ezután sem lesz másként. Szépen gyarapodik, kezdi szórakoztatni magát, köhög, válogat a játékai között, kúszik, mióta felfedezte ezt a tudományát egyfolytában úton van. Eldobja a kis játékát és utána kúszik és megint. És forog. Már tornáztatni sem
kell. Úgy "olvassa" a műanyag könyvét mint a nagyok, lapoz!

Ktc! Kitartást kívánok!

Igili! Gratulálok a futkározáshoz, már én is ezt az időszakot várom meg a kismotort.
 
 


Sziasztok!

Eszti! Olyan jó, hogy minden rendben van nálatok! Igenis, tessék néha írni nekünk, szomjazzuk az ilyen csodás híreket! és nagyon édes a csöppséged!

Igili! Jó is az, amikor már szaladni kell a gyerkőc után! 8) Ezek szerint ti is jó úton haladtok, csak így tovább!

Snowflake! Várjuk a leveled! Kislányod is várja már a sulit? Mert az roppant sokat számít ám!

Doris! Igen, rendben van Borka látása, múlt nyáron 4 és fél hónapig felváltva kellett ragasztgatnunk a szemeit, mert kancsalított. Szerencsére a neurológusunk annyira hamar észrevette a problémát, hogy még egyik szeme sem "húzott be", így ennyivel megúsztuk a dolgot, még szemüveg sem kellett. Karácsonykor volt kontroll, akkor tökéletesen rendben volt, nyáron megyünk ismét. A fejtartása nem állandóan biccentős, bár tény, hogy pl. fényképezni is nehéz emiatt. Tudja mozgatni, felemelni, tehát szerintem nem is izomprobléma okozza.
Ezért is tudom értékelni, hogy te ilyen ügyesen észrevetted Lilcsi szemproblémáját. Ha gondolod, privátban add meg a mailcímed, szívesen küldök a gyerkőcöknek fotót Boróról, hogy lássák, más gyereknek is le van ragasztva a szeme.
Ezt a nem harapást-nem rágást úgy kell elképzelni, hogy harap ő, de csak úgy, mint egy kisegér:ici-piciket, alig nyitja ki hozzá a száját. Pedig ki tudja nyitni, ha akarja!!!!!! Rágni is rág, de mivel a sárgarépakockát nem tudom a szájába tenni (mert nem nyitja akkorára), ezért nincs is mit rágjon. Ha meg véletlenül valami darab kerül a szájába (pl. gyümölcsdarab a joghurtból), azt rögtön kiköpi. Kiflit szokott majszolni, ritkán kekszet is, tehát tudná ő ezeket csinálni, de valahogy mégsem csinálja!
Igen, oxigénhiányos volt Boróci, más baja nem volt születésekor (ja, meg a súlya). Már az is megfordult a fejemben, hogy mivel 5 és fél hétig, amíg inkubátorban volt, sokat szondáztatták, talán akkor sérülhetett valami nála, ami ezeket a problémákat okozza.
folyt.köv.
ktc
 
 


Folytatás:
Az óvoda nem kérdés, még nem megy Boró szeptembertől, 1 évig mindenképpen maradok vele, ha meg tudják hosszabbítani a gyesem, ha nem. Fejlesztésre fogunk tovább járni, azt nagyon szereti csinálni. Nálatok nem "speciális" az ovi? Nálunk az van, hogy mivel Borka SNI (sajátos nevelési igényű), csak integrált oviba mehet, ahol kap külön fejlesző foglalkozásokat. Rá kicsit más szabályok vonatkoznak majd, mint a "normál" gyerekekre pl. nem létfeltétel a szobatisztaság. Voltunk ez ügyben a szakértői bizottságnál, hogy jelöljék ki az ovit, akinek fogadnia kell Borót, de azt mondták, várjak még vele 1 évet, 4 évesen jobb lesz a helyzet. Hát így.

Egyébként azt, hogy mikkel van elmaradva (pl. kézmosás, törlés, öltözés) nem én találtam ki, hanem a szakértői bizottságnál a vizsgálatkor kérdezték ezeket, tehát ebből gondolom, hogy ezeknek már mennie illene. Az a szörnyű, hogy jól elvoltam eddig a kiszolgálással, azért nem csinálta a gyerek ezeket (ezért van szociábilisan elmaradva), mert nem követeltem tőle. Jó lenne tudni, mikre kell és lehet már tanítani őt. Ezt ki tudja nekem megmondani?

Megint jó hosszú lettem...

Üdv.

Ktc
ktc
 
 


Eszti :)
Gratulálok :)!!!!! Gyönyörű ez a fotó, és örülök, hogy minden téren szépen fejldőtök :) Ne viccelj! Tessék gyakran jönni és beszámolni:)

Ktc:)
Az ovi ahová mi beiratkozunk "normál" óvoda, fejlesztő pedagógussal tehát ha komoly elmaradásuk lesz akkor azt tuti kiszűrik majd :)
Azt, hogy ki tudja megmondani mi az elvárható egy Boróka korabeli kisgyerkőctől nyilván a fejlesztő pedagógusok dolga de tény, hogy nem szabadna maximálisan azt elvárni Tőle, mint egy normálisan született - nem oxigényhiányos - gyerkőctől.
Én annyit tudok irni a saját tapasztalatomból, hogy a neurológiai konrolokon voltak alapvető elvárások és mint mondjak....egy egy vizsgálat után csak sinri tudtam, mert ezt meg ezt meg ezt meg ezt nem tudták megcsinálni időben.... De mostanra tudják:) Én sem vagyok egy vasmarkú nő, olyasmiket igyekszem elvárni ami a saját fejlődésükhöz képest várható tőlük. Mondom, a kézmosás, törlés egész mostanában alakult ki. Egyet értek maximálisan Veled hisz én is csak szeptembertő adom Őket oviba - ha Geri is szobatiszta lesz addigra - és októberben már négy évesek lesznek. Egy éve még teljesen éretlenek lettek volna a dologra most viszont már én is úgy látom, hogy elérték a megfelelő szintet :)

Ha nagyobb önállóságot hagynál Borkának akkor sem csinálna ezt-azt szerinted? Lehet, hogy csak azért nem teszi, mert nem is várod Tőle :)

Igen, az enyémeket is szondázták két hónapig, és a szivás-nyelés-levegővétel üteme egy evésnél nagyon sokáig kinlódással ment csak. Időközben a Dévényes szájkezelések megoldották ezt a gondot. Darabos ételek bevezetésével nálunk is probléma volt, le sem merem irni meddig ették AVENT variábilis cumisüvegből a főzit.... De mondjuk a keksz, kifli, tölcsér harapása, rágása az működött jól :) Tudod mi jutott az eszembe? Ez talán valami pszichés dolog lehet Borónál hogy nem is meri nagyra nyitni a száját. Lehet, hogy lelki dolgokra vezethető vissza a dolog. A virslit nem szereti? Úgy értem emgfogni a kezébe és őgy harapni? Meg még az jutott az eszembe, hogy lehet cukormentes nyalókát kapni ami nem roncsolja a fogakat. A rágásban ugyan nem segit de pl.nagyra kellene nyitni a száját, hogy beleférjen a nyalóka:) Ez nálunk mostanában került elő mert másoktól látták és már nagyon szerettek volna Ők is nyalókázni. Igy hajtottam fel a cukormentes változatot....

Ja....és ha megnézném a szakirodalmat, hogy miket kéne tudniuk az én 3 és fél éves gyerekeimnek....valószinüleg sirva fakadnék, úgyhogy meg sem nézem :)

Puszi:Doris

ui:Ja, és a képek persze jöhetnek priviben bármikor :)
 
 


sziasztok!

biztos nem leszek népszerű a véleményemmel, azért mégis leírom: sztem elérkezik az idő, amikor el kell tudni engeni a gyerekünket. nyilván mindenki úgy érzi, h akkor teszi a legjobbat, ha a lehető legtöbbet foglalkozik a gyerekével, és a kezdeti időszakban ez így is van. de van egy pillanat, amikor nem kizárt, h hasznosabb, ha egy, a célnak megfelelő intézményre bízzuk a fejlesztés egy részét. és itt nem arra gondolok, h ide-oda hordjuk a gyereket, hanem arra, h beíratjuk, és a nap egyrészében másokra bízzuk. a XIII. kerületben szuper integráló bölcsik vannak-ezt konkrétan tudom, de nyilván más kerületekben is vannak ilyenek. itt 6 éves korukig lehetnek az sni-gyerekek. kapnak értelmi, mozgás, beszédfejlesztést, és nem mellesleg szocializálódnak az egészséges gyerekek között. úgy is, mint együttjátszás, étkezés, önellátás-wc, tisztálkodás, öltözködés, stb.
az ilyen csoportokban olyan gondozónők is dolgoznak, akik tanultak is a sérült gyerekekről, nem csak úgy "megtűrik" őket.
mivel a fejlesztő-foglalkozások 9 és dél között vannak, így nem kell hajnalban kelni és, aki úgy igényli, ebéd után haza is viheti. viszont napi 3 órában olyan mennyiségű inger éri, amit egy szülő a legnagyobb erőfeszítések árán sem képes megadni otthoni körülmények között.
szóval érdemes megfontolni ezt a lehetőséget is, amikor azon tipródik valaki, h hogyan tudná a lehetőségek közül a lehető legjobbat-legtöbbet nyújtani a gyereke számára. (amúgy ápr. 3. hetében vannaka beíratkozások)
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: