Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, 2 éves a kisfiam és nem akar enni! A főtt ételeket, levesen kívül nem akarja megenni. Húst egyáltalán nem eszi meg semmilyen formában. Már ott tartunk, hogy a főzelékek sem kellenek neki, sem a sültkrumpli, sem a tejberizs, sem a milánói makaróni stb.. Már lassan a kenyeret is (legyen az vajas, lekváros, májkrémes) nagy nehézségek árán tudom vele megetetni. Illetve az almán és banánon kívül más gyümölcsöt sem eszik meg. Kezdek egy kicsit aggódni, bár még fogyni nem fogyott, ugyanolyan aktív és nem alszik többet sem, mint eddig. A gyerekorvosunk és védőnőnk tanácstalan Vitacolán szirupot javasolták, de semmi hatása. Kérlek, ha valaki tud tanácsot vagy ötletet adni, hogy mit csináljak, az segítsen!!
Üdv.: Évi
Vendég
 


Szia Évi!

Nagyon aggasztó amiket irsz de mindenképp kell valami étvágygerjesztő szer emlékszem mikor én kicsi lány voltam vasbort itattak velünk és az jó volt az utóize kesernyés és ezáltal a gyomrot evésre készteti valami olyan kell ami a gyomrát éhségérzetre emlékezteti.A nővérem is volt ilyen helyzetbe serdülő korában és ha hiszed ha nem neki a ruszli hozta meg az étvágyát tudod mire gondolok az az üveges hal+hagyma jó a te gyerkőcöd ehhez még kicsi meg amúgy sem néz ki jól de szereintem abban is az ecet és a savak voltak azok amik ingerelték a gyomrot éhségérzetet okozva és kénytelen volt enni.Majd még utánna nézek vagy megkérdezem a mi dokinkat igérem de addig se aggódj az is lehet, hogy véglegesen elhagyja a húst.A háziorvosotok nem küldte el kivizsgálásra vagy legalább vizelet és vérvételre ezt azért meg kellene nézetni sosem tudhatod a szervezete meddig birja alapvető kaják nélkül.A vasbor kapható patikában a másik neve vastintura egyébként jó izű.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Évi irok egy privátot oké :?: :!:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 

 
 

Sziasztok!

Ha van valami jó ötletetek, tanácsotok annak én is örülnék.

Nálunk a köv. a helyzet.

A nagyobbik lányom 4,5 éves és 14,5kg. Nálunk már állandó probléma van az evés körül. Sokáig azt a módszert követtem, hogy ráhagytam egyen annyit és azt amit szeretne, de a végén már mi is ott tartottunk, hogy szinte már semmi értelmeset nem evett. Ez kb fél évvel ezelőttig tartott (13kg volt), akkor úgy döntöttem ez nem mehet így tovább és azóta meg erőltetjük neki, így viszont szinte minden étkezés cirkuszokkal telik. Ő meg sem hajlandó kóstolni semmit. Sír, majd ha megkóstolja és izlett akkor megeszi.
A másik probléma, hogy egy étkezése sokszor 1,5 órát is tart, mert egyfolytában dumál, fél percenként szólni kell neki, hogy egyél Bogika.
Szóval kissé már kiborító az egész.
Mi anno a Béres cseppet próbáltuk étvágygerjesztőnek de az nem vált be.
Egyszerűen nem tudom már, hogy mi lenne a helyes, erőltessük -e vagy sem az evést, de ha nem,akkor mit tegyünk???
Egyébként így kutya baja, mozgékony meg minden, de ha közösségbe kerül (anno bölcsis volt) akkor beteges ( akkut hörghurutja volt). Most ősztől megy majd oviba, addig jó lenne ha hízna vmit.

üdv
Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!

Hol kopogjam le? Mi már túl vagyunk a nemevés korszakán a lányomnak!
Lehet, hogy nem leszek népszerű, de nálunk teljesen bennem volt a hiba! Mivel minden étkezés cirkusszal telt, én már ebéd előtt kb egy órával görcsölni kezdtem, utáltam az etetéseket!!!! Ennek ellenére megpróbáltam nem kimutatni, de hiába nem kiabáltam, vagy kényszerítettem a lányom megérezte a feszültséget!
Az orvosunk tanácsára elkeztünk együtt megteríteni, szépen minden étkezéshez, megbeszélni, hogy hogy készült az étel amit éppen eszünk, és a legfontosabb megpróbáltam én is jóízüen enni! Nem mondom, hogy könnyű volt, de lassan elkezdett jobban enni! Az igazi áttörést anyaralás hozta, amikor a szálloda éttermében sok ember evett egyszerre! Ez igen inspirálta a lánykámat. Ott fordult elő először, hogy meg akarta kostoli a mi ételünket! Azóta is nagyon szeret étterembe járni, vagy nagyobb családi körben enni!

Biztos van, hogy valami vitamint kell enni, vagy vasat, de előbb érdemes megpróbálni türelemesnek lenni.
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!

Annamari
Miért ne lennél népszerű??? Én is sejtem, hogy vmit én rontottam el. Talán csak egész egyszerűen azt, hogy miután én is full válogatós voltam gyerekkoromban, ezért talán túl könnyen ráhagytam korábban a dolgot . A másik amit tuti, hogy elrontottam, hogy miután sosem evett rendesen (már az első bébiételeket sem), ezért ha hajlandó volt enni, azt megtehette bárhol a szobában v. menet közben. Nem volt az, hogy rászóltam üljön le rendesen stb. Ezért most rendszeresen feláll az asztaltól is, állandóan rá kell szólni, hogy egyen.
A közös főzőcskézés már régóta megy nálunk, ez tényleg volt, hogy segített a dolgon és megkóstolta önként az ételt.
A másik ami segít általában nálunk ha etetjük, olyankor jobban eszik, de egy ekkora gyereket már nem szeretnék minden alkalommal etetni. Ráadásul ha a kissebbik nincs el, akkor nem is bírom.
Egyébként tényleg iszonyú sokat beszél :lol: . Most este pldul etettem. Mindent meg is evett, de ha nem voltam elég gyors és nem tettem rögtön miután lenyelte a falatot a következőt a szájába, már bele is kezdett egy végeláthatatlan mondatba.
Így kb egy fél óra alatt végeztünk a vacsival.
Mennyi idős a kislányod? Meddig tart nálatok egy étkezés?

Üdv
Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Szia Móni!

A kislányom (Annamária) nyáron lesz 3 éves. Nagyon jól szopizó baba volt, így nagyon nehéz volt elkezdeni a hozzátáplálást, kb nyolc hónapos koráig csak néhány kiskanál volt amit megevett. Én is úgy voltam vele, hogy egyen már mindegy, hogy hol! "Menetközben" a szoba közepén próbáltam megtömni némi gyümölccsel, zöldséggel. Húst egyátalán nem, volt hajlandó enni!!!! Engem totál kíborított, főleg amikor más gyerekek már 2 üveg bébikaját is benyomtak egyszerre, akkor nálunk jó, ha fél üveg eltűnt!!
Amikor 10 hónapos volt elutaztunk külföldre, ahol 6 napig egyátalán nem evett semmit, csak szopott!!! Kb 1,5 éves korára változott meg. Érdekes, hogy az ebéd végefelé elfárad, én akkor már etetni kell. Az ebéd, úgy 20-25 percig tart, de ha vége, akkor egy percig sem marad ott a fenekén, rohan játszani!!!

Ja, eszembe jutott, hogy azt nagyon szertte ha 3 színű tésztát főztem, érdekes volt válogatni hogy most piros, vagy zöld tésztát eszik.

Jó, hogy ilyen sokáig otthon maradhatott veled Bogi!!! Szívem szerint én sem adnám oviba, de vissza kell mennem dolgozni! Látom, hogy 4 év különbség van a lányok között, te hogy oldottad meg az otthonmaradást?

Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!

Én is hasonló problémával küzködöm csatlakozhatnék?

A kislányom 19hónapos 10kg és 88cm.
A nagy gondom,hogy nem akar enni.Régebben sem voltegy nagyevő de az utóbbi pár hétben szörnyű amit művel.
Egy héten jó ha 2 napot eszik rendesen de akkor is tésztát mert azon kívül semmit nem hajlandó megenni.
Voltunk orvosnál is aki semmiféle bajt nem talált.Arratippel,hogy kevés a gyomorsava és nincs éhségérzete miatta.Azt javasolta,hogy étkezés előtt félórával adjak citromlevet.
1hete kipróbáltam adok még Vitacolant és néhány napja elkezdtük a Béres cseppet is.Most eszik illetve tegnap elkezdett folyni az orra így ma nem nagyon evett.
Remélem,hogy emiatt van mert ha nem idegbajt kapok.

Nálunk is az van,hogy mindegy hogyan csak egyen így legtöbbször én is megyek utána a kajával.Szoktunk járni a bölcsődébe játszani és ott is mindig feláll az asztaltól én pedig szégyenkezem.Tudom,hogy az én hibám de annyira kétségbe voltam esve,hogy nem eszik,hogy elnéztem neki.
Volt egy idő amikor a reklámok alatt evett így mindig úgy időzítettem,hogy legyen reklám amikor eszik de ma már ez sem jön be.

Ő reggel-este tápszert iszik 200ml-t.Ebédre legtöbször tésztát eszik hússal(mindig másfélével) délután tejszeletet,krémtúrót és gyümülcsöt kap.Szerencsére a gyümölcsöt megeszi viszont a főzelékek nem nagyon mennek.És a húslevest szereti még.

Arra én is gondoltam,hogy érzi,hogy feszült vagyok és csakazér is nem eszik de nem tudok ellene mit tenni.Ha jön a kjaidő tiszta ideg vagyok,hogy vajon ma eszik-e vagy sem.Ha eszik rendesen nyugodt vagyok ha nem akkor az egész napo oda.Feszült vagyok nagyon.
Azt is mondták,hogy ne kínálgassam majd szól ha éhes de ilyen rikán fordul elő és én meg nem bírom ki,hogy meg ne kínáljam.

Remélem kapok Tőletek valami hasznos tanácsot mert már teljesen kész vagyok ettől.Szinte egész nap ezen jár az agyam és,hogy mit főzzek amit megenne.Őrület.

Ja és a korához képest magas így még vékonyabbak tűnik!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó-74
 
 


Szia Ildikó!

Csak annyit mondanék a vitacolan szintetikus vitamin és mellesleg mellékhatása is van. Mióta orvosi előadásokra járok sokmindent megtudtam a vitaminokról. PL. hogy a centrum tabletta 10%-a szívódik csak fel mivel szintetikus vitamin. Azelőtt évekig én is a lányomnak a vitacolnat adtam. Most azonban rátaláltam egy olyan vitaminra amiben nincsen szinezék természetes alapú és fán érlelt gyümölcsök kivonatát tartalmazza. A neve kids vitamin jó árban van mert 120 szem 3200 ft kb. és aranyos állatos figurákban van így a gyerekek imádják kiválogatni pl hogy ma a vizilót veszem be holnap az oroszlánt:) Mellesleg megjegyezm ez a vitmain csökkenti a köhögést és megakadályozza a közép fültő gyulladást is.


Remélem segítettem vele. Az én kislányom 5 éves.

puszi

ha érdekel moni0511@freemail.hu
nellibaba
 
 


Sziasztok!

Annamari
Nem voltam itthon 4 évig (sajnos), 2 éves korától a Bogi bölcsibe járt, amíg terhes nem lettem.
Egyébként nekem a bölcsivel állati szerencsém volt kajaügyileg. Nem tömték meg, viszont addig dumáltak neki, amíg meg nem kóstólta az ételt. Ott most is ha látogatóba megyünk és mondjuk 10 órai van megissza a többiekkel a kis gyümilevet (ehez hozzá kell tennem, hogy itthon Ő szinte csak az ásványvizét, meg tejet, kakaót hajlandó inni). A teát a mai napig utálja. Ott volt, hogy megette a karfilofőzeléket is stb.

A Bogi is szereti a 3 szinű tésztát (főként a zöldet :D ) .

Ildikó
Szívesen adnék jó tanácsot, ha lenne :D

Leírom, hogy mi hány módszeren vagyunk már túl így 4 év alatt:

-ráhagytam, hagy válogasson = totál nem evés
- etetem még most is akár= ez néha beválik
- vmi finom beígérése, ha megeszi = ezzel sikerül belésujkolnom, hogy a főétel az nem finom , de beválik
- ajándék beigérése pld-ul a húsvéti nyuszitól ( telefonon beszélés a húsvéti nyuszival előtte) stb. ez is beválik
- erőltetés sírás közepette (na ez is durva)
- együtt ételkészítés (ez jó!!)
- mesélés újságból evés közben , ez egyébként egész jó módszer, észre sem veszi és eszik
- versenyezés ki eszi meg hamarabb

Látjátok mi már beleestünk egy pár hibába. Amit most tuti , hogy másként csinálnék, az pldul az, hogy igenis asztalnál étkezés, ill. mindenképpen kóstóljon meg mindent és ha látom, hogy nem izlik, akkor nem kell megennie, de rövid időn belül újra megpróbálnám.

Most, hogy ilyen bölcs vagyok :lol: a 2. lányom a szopi mellett 100g-okat eszik de illetve du-tán is. Most néztem meg a jegyzeteimet a Bogi ennyi idősen 8g-okat evett.

Ja és, hogy mennyire utál megkóstolni a Bogi bármit: tavaly ősszel lázas volt, nem akarta bevenni a kanalast. Kérdezem tőle: beveszed vagy inkább kúp. - Inkább kúpot anya.
Aztán csak nem hagytam rá, beleerőltettem a kanalast, mire rájött, hogy finom és másnap az volt a finomság reggeli után :)


Jó sokat írtam
üdv
Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!

Nálunk is van ilyen gond. Nem evés...........
Szerintem alkatfüggő is . A lányom 6 éves,nagyon keveset eszik.
Válogat is és nagyon édesszájú.
Vékony kis nőci. 18 kg. Bár neki már lehet az észére is hagyatkozni , próbálom nagyon ízlésesen tálalni az ételt, ha kellett a virslit felszeleteltem körberaktam a tányéron ée ketchup-ból szemet orrot szájat csináltam neki. Persze a szakemberek azt mondják,hogy "ne játsszunk az ennivalóval " ,ilyenkor mindig jobbízzel evett.

Szamóca!

Azt én is próbáltam ,hogy ráhagytam egyen annyit amennyit akar,de akkor szinte semmit nem evett. Pedig dokinéni mondta,hogy : A nemevésre a legjobb orvosság,ha nem foglalkozol vele......... Hát nemtom..... :roll:


Ja és hogy a fonalat nem veszítsem el! A kisfiam 2 éves , 13 kg. Sose volt baj az evéssel,pedig mindent ugyanúgy csináltam. A lányom már ennyiidősen is válogatós volt. Szóval ezért gondolom,hogy alkati dolog is van benne.

Kerestem már hízlaó étrendet,egy régi könyvben bukkantam rá / Mit egyen a gyerek / ,de ott olyan mennyiségekről beszél ami nálunk kivitelezhetetlen.

Szóval én kezdem azt gondolni,hogy ennyi év után ,nem tudom "megtömni" ha nem akarja.
Talán bele is nyugodtam ebbe :?

Engi
engi
 
 


Sziasztok!

Engi
Örülök, hogy jöttél. Neked már kicsit idősebb a gyerkőcöd mint a Bogi. Én is bízom abban, hogy hamarosan már jobban megérti miért is kell ennie.
Istenem, ha az én lányom 18kg lenne :D , most a 15kg-ért küzdök (ma este 14,8 volt). Képzeljétek akkor már beleesne a normál tartományba.

Megtömni szerintem sem jó, de az ilyen nem evő gyerekekre ráhagyni a saját választást az sem. Valahogy minden egyes nap rá kell venni, hogy egyen és sokszor ez az agyalás, hogy hogyan az a fárasztó.
Amit írtál, hogy kreatívan tálalni, az is tényleg egy jó megoldás. Ma a Boginak is reggel falatkákat tálaltam és fogpiszkálóval ette.

Kicsit jót tett, hogy kiírtam magamból ezt az egészet és láttam, hogy másnak is vannak ilyen gondjai . Most türelmesebben viszonyulok hozzá. Egy pár napja egyébként egész jól eszik. Kop, kop, kop.
Ma ebédre megette a zöldbabfőzeléket, sült oldalassal. Hát nem akartam hinni a szememnek. :)

Még egy módszer jutott eszembe: választani hagyni őt bizonyos keretek között, ma pldul tízórainál választhatott, hogy joghurtot, sajtot, őszilevet vagy paprikát kér.

Üdv
Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!

Nem tudom tudjátok-e fogni a Zone-Club csatornát? Sok jó műsor nincs rajta kivéve egyet! Vásott kölykök a címe. Ez egy reality show, ahol egy gyerekpszichológus segítségével próbálnak megoldani bizonyos problémákat. Legtöbbször alvással evéssel, illetve a hisztivel vannak problémáik a szülőknek. Azért szeretem néha megnézni, mert tanulságos. Először is mindig rájövök, hogy az én gyerekem egyúrinő ezekhez az angol kölkökhöz képest. Aztán rájövök, hogy nálunk nem is olyan durva a helyzet, lehetne rosszabb is.
Most volt egy kissrác aki 4,5 éves volt és csak joghurtot meg kekszet volt hajlandó enni.
Meg érdekes dolgokat csinál a pszichológus nőci. Itt például megkérte a szülőket, hogy etessék meg egymást olyan stílusban ahogy a gyereket szokták. Na, ez nekem is jó volt, mert elgondolkoztam azon, hogy mit szólnék hozzá, ha valaki baromi nagy kanállal olyasmiket akarna belémtömni amit nem szeretek, közben pedig álandóan siettetne!
Na, most ennyi!
Ha tudjátok esetleg nézéétek meg a műsort!
Annamari
ganami
 
 


Annamari ! :D

Zone club nálunk is van . Sose néztük, -vajon miért - de akkor ezt a műsort meg fogom keresni.

Ez egyébként elgondolkodtató : " hogy mit szólnék hozzá, ha valaki baromi nagy kanállal olyasmiket akarna belémtömni amit nem szeretek, közben pedig álandóan siettetne! "

Móni! :D

Normál tartomány.......... :lol:
A választás is jó módszer. Egy könyvben olvastam én is - mert ugye elolvastam párat.. :roll: - Hogy Anyuka odatette a kakót a gyerek elé és az persze nem kérte.
Másnap úgy cselezte ki,hogy azt kérdezte : A piros vagy a macis bögréből kéred a kakaódat? Éss láss csodát el fogyott a kakaó!


Nem baj lányok csinos kis balerináink lesznek!!!! :wink:
Évi neked pedig egy sudár herceged! :wink:

Engi
engi
 
 


Sziasztok!
Én is írnék egy pár gondolatot remélem nem baj,szóval nem evés témát én is átéltem mind két gyerekemmel,de a lányommal sokkal nagyobb volt a probléma,ő szerintem eröltetés nélkül éhen is halt volna,naggyából visszaolvasgattam amiket írtatok,hát szerintem az álltalatok leírt súlyok teljesen normálisak a lányom 6 évesen 12 kiló volt és egy orvos sem volt kiakadva,sőt iskolakezdés elött,méga Madarász utcai kórházba is bevittem és senki nem értette a problémámat,szerintük teljesen normális méretű gyerek.
Mindíg azt mondták "éhen nem fog halni"és igazuk lett.Mára egy csinos kamaszodó lány aki igaz nagyon vékony,de jobb mint az osztálytársai akik lassan vágósúlyban vannak :D :D (sose beteg,azt sem tudja mi az,hogy nátha)A fiamról azért nem írtam hosszasan,mert az ő étvágytalanságát a béres csepp megoldotta,bár főzeléket,felvágottat,stb stb,a mai napig nem enne meg,de legalább van egy pár kedvence...Ez kb októbar óta tart azóta szedi a bérest,de addig ő sem evett smmit...és ezt szinte szó szoros értelemben mondom.
Szóval fel a fejjel.... :D :D
Vendég
 


Még valami,a Béres csepp szedésével eggy időben ,a fiamat teljesen letiltottam a tejről de főleg a kakaórol :!: :!: :!:
Lehet,hogy ez hozta meg az étvágyát,talán nem is a béres...ki tudja
De kb ez 3 hónap eredménye volt,szóval nem rögtön jött az eredmény :lol:
Vendég
 


bárány!

6 évesen 12 kg? És ehhez hány centi volt?
Akkor mi a 18-cal tényleg ne nagyon nyafogjunk!
Egyébként nekünk egyszer a házidoki írt fel egy Periton nevű szirupot. Elolvastam a betegtájékoztatót és jó messze eldobtam. Anorexiásoknak szokták adni,a legenyhébb mellékhatás az alvászavar, továbbá hallucináció..... stb... . :roll: Mikor felhívtam egy doktornénit akinek nagyon adok a véleményére,csak sajnos nagyon messze lakik,azt mondta nehogy ebből adjak neki.
Szóval marad az "eszegetés.
Ma a palancsintát úgy adtam neki,hogy megszórtam kakaóval es nyomtam bele tejszínhabot. Nesze neked kalóribomba. Mondjuk ez tetszett is neki. :lol: :lol:

Engi
engi
 
 


Sziasztok!

Mirtill is azóta eszeget amióta Béres cseppet kap igaz ma nem ebédelt.

Megnéztem az én kiskönyvemet 2évesen 9kg voltam és 14kilóval mentem első osztályba.
Lehet örökölte?

A peritol szerintem semmire nem jó csak aludni lehet tőle egész nap.

A Béres cseppet meddig kell adni?És ha abbahagyom megint nem lesz étvágya?

Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
A lányom nem csak könnyű de alacsony is,ez van :D :D
Arra már nm emlékszem,hogy 6 évesen ehez a 12 kg-hoz hány centi volt,de tuti,hogy nem túl sok,mert most se valami magas,bár a doki néni szerint a 142 cm tök jó :D
Engi a peritolt pár éve betiltották,én is szedtem 12 évig amikor gyerek voltam, és én is megpróbáltam a gyerekeimnek adni,de senkinél semmire nem volt jó,aludni tényleg jól lehet tőle,de enni.... :x
Ildikó ,én a bérest azóta nem mertem abba hagyni mióta a fiamnak meghozta az étvágyát,nekem is ugyan ez a kérdésem mint neked,hogy mikor haggyam abba és mennyi időre :?: :?: :?:
Vagy örökké szedessem vele :?:
Egyébként nálluk kb 2 hónap után kezdte kifejteni hatását,ha jól emlékszem
És szerencsére azóta is jól bevállik :D
Vendég
 


Sziasztok!

Annamari
Nálunk nincs zone-club.
Igazad van , kb így :twisted: néznék, ha vki sóskát próbálna belém tömködni!

engi
Nálunk a nutellás palacsinta a nyerő.
Bírom ahogy közli ebédnél, tele van a pocakja nem kér többet az ételből, de ha elővarázsolok 2 nutellás palacsintát vhogy érdekes módón mindig belefér.

bárány
A kolléganőim ősztől-tavaszig adják mindig a gyerkőcnek a Béres cseppeket. Igaz ők inkább a betegségek ellen.
Én csak 1-2 hétig adtam anno, mert ugyanazt kellett vele játszani mint a többi étellel. Nem volt hajlandó bevenni csak zokogás közepette.

Egyébként én különválasztanám azt a 2 dolgot, hogy nem hajlandó enni a gyerek vagy csak nem hízik.
1. A nem hízás tuti alkati dolog is. Én pld-ul soha életemben nem fogyiztam, most is inkább azzal van gondom, hogy le ne fogyjak, pedig rengeteget eszem és nassolok is. Tehát ezt nálunk örökölhette is a gyerek. Tehát hajlandó vagyok elfogadni a súlyát.

2. Azt, hogy válogatós meg inkább nevelési problémának tartom. Elvégre a sült krumplit stb. is én tettem elé, szoktattam rá, hagytam, hogy mindig azt válassza stb. A főzeléknél sokszor természetesnek vesszük, hogy nem ízlik neki és egy idő után ráhagyjuk, ahelyett hogy probálkoznánk vele. A Boginál valamiféle megkostolási gát van, ha ezen túllép és megkóstolja, akkor kb 10 ételből 8 izlik neki.
Úgy érzem, hogyha változatosan étkezik, akár nem túl nagy adagokat azt el tudom fogadni, de azt nem hogy sült krumplin, csokin stb nőljön fel. Még akkor sem, ha tudom ez esetben sem hal éhen.

Egyébként tegnap olvasgattam a gyerekorvos.hu-n a kérdéseket és válaszokat. Rengeteg olyat találtam,ahol a nem-evésre panaszkodtak. De amikor írják pld-ul, hogy a gyerek napi 2 liter! kakaót iszik meg, akkor nem tudom mit csodálkoznak.

Jó éjt!

Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!
Szamóca,ebben teljesen eggyet értek,szerintem is nevelés kérdése a válogatósság,én is mindíg ráhagytam a gyerekekre,hogy azt válasszanak amit akarnak CSAK EGYENEK!!
A fiamnak is "megkostolási problémája"van ,a mai napig nehéz rávenni,hogy olyat kostoljon meg ami külalakra nem tetszik neki,de ha megkostolta kb nálunk is ez az arány 10-ből 8 izlik :D
A főzelékeket,meg sem kostolja,na arra nem lehet rávenni :evil:

Béres:lehet,hogy nyárra én is abbahagyom,de most még amíg tart az ovi addig nem, mert valóban betegségek ellen is ér valamit..

Kakaó:eggyet értek ,baromira el tudja venni az étvágyat,mi már kiiktattuk az életünkből,nem is hiányzik...
De nem elég egy hétre abbahagyni,szerintem kb 1,5 hónap mire érezhetően javul az étvágy.
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Nekem azt mondta a doki,hogy a Bérest kúraszerűen kell alkalmazni tehát minimum 6hét.Én is attól félek,hogy ha abbahagyjuk megint nem fog enni.

Nálunk is van olyan,hogy belenéz a tányérba és ha nem olyan amilyet Ő éppen elképzel meg sem kóstólja.De mostanában kicsit kíváncsi és legtöbbször megkóstolja az ételt és ha nem ízlik nem kér többet.
Ma káposztás tésztát csináltam de az nem ízlik neki,régebben is próbáltam de akkor sem kellett.

Én úgy vettem észre,hogy amióta szedi a Béres cseppet jobban eszik.Nem mondom,hogy rengeteget de legalább eszeget.Ő még csak 2hete szedi de már is jobb.

Szamóca!
Én beleteszem az italába mert azt írja,hogy minimum 1/2deci folyadékban kell bevenni.Mindig belecseppentem és mellé még a Cebiont is és úgy megiszogatja.

Az én lányom elég magas 20hónapos és 88centi mindemellé 10kg.De lehet már hízott majd elviszem megméretni.

Nekem azt mondta a védőnő,hogy ha nem eszi meg az ebédet ne adjak neki másfélét mert akkor nagyon válogatós lesz.Ha nem eszik majd megeszi délután amikor éhes lesz.Én eddig ezt nem tapasztaltam.
Én is azt csináltam,hogy bontottam 2-3féle kaját is hátha valamelyiket megeszi.

Én kakaót nem adok sőt sima tejet sem iszik még mindig tápszerezik reggel-este.A Humana3-as tápit kapja.

Szisztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Igen ,én is üditőbe rakom a bérest és a cebiont(10csepp),ezt akartam Szamócának is írni,csak elfelejtettem,úgy nem lehet megérezni,semmi íze...

Anno nekem is azt mondta mindenki,hogy ha nem eszik a gyerek ,hagyni kell majd eszik később..
Meggyőződésem,hogy ilyen alapon az enyémek éhen hallak volna.
Lehet,hogy van olyan gyerek akinél ez célravezető,de az enyémek,nem kértek volna egy óra, egy nap,de szerintem egy hét múlva sem...
Csak jót röhögtek volna a markukba,hogy megúszták az evést :D :D :D
Szerencse,hogy a fiamnak bevállt a béres(kopp-kopp)
A lányom meg elég nagy hozzá,hogy muszályból egyen,mert ő a mai napig nem érzett még éhséget...
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk azért akadt el a Béres csepp dolog mert abban az időben (kb 3 éves lehetett) az ásványvizén kivűl semmit sem volt hajlandó meginni!! Tehát semmiféle üdítőt, teát, tejet vagy akár kakaót. A vízben meg valahogy megérezte az izét és azt vettem észre, hogy állandóan gyanakszik, hogy beletettünk valamit a vízébe és emiatt kevesebbet ivott. Azt sem tudtam, hogy hetekig kell szedni , ahhoz hogy kifejtse a hatását, így úgy láttam nekünk nem használ.

Teát, üdítőket most sem hajlandó meginni, de a tejet az utóbbi időben szereti. Azzal be tudnám neki reggelente esetleg adni. Abba bele lehet rakni?

üdv
Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Móni!

Úgy olvastam a tájékoztatón,hogy tejjel nem lehet beadni.Most hirtelen nem tudom miért de majd elolvasom.
Mirtill a Hipp narancsos és almás teát issza és újabban Kubut szokott és szívószállal Vitatigrist.Este és éjjel már csak vizet kap.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szóval tejben,kávéban nem ajánlott bevenni mert romlik a hatóanyagok felszívódása.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Én is úgy tudom,hogy tejjel nem lehet bevenni,nem csak ezt hanem semmit!!
Vízben viszont tényleg megérezni egy kicsit vas ízű :?
Vendég
 


Sziasztok!
Hát a Peritolt, azt nekünk is felírták, igaz, én ki sem váltottam!
Nem vagyok gyógyszerellenes, de ha valamit meg lehet boldani annélkül, akkor próbálkozunk.
Én Aloe gélt adok Anninak reggel. Ebből többfélét lehet kapni. 3500Ft-tól indul az ára, és a határ a csillagos ég! Igazából én is betegségek ellen adom, de lehet, hogy étvágyat is javít. Nálunk sem megy semmi a vízen kívűl, mondjuk én nem bánom.Szerintem rémes ha egy kisgyereket pl éjjel cukros löttyökkel tömnek, hogy tovább aludjon, aztán meg csodálkoznak, ha rosszak a fogaik! :evil: Mondjuk nekem ez a dilim, nálunk terror van, ahogy kibújt az első fogacska mi már azt is mostuk! Most sincs alvás rendes fogmosás nélkül, remélem hogy jól megszokja!
Anni 2600 g-mal született, 20 hónaposan 88 centi volt és 10,2 Kg, 2 évesen 11kg. Szerintem ez nem olyan rossz!
Nálunk az a legnagyobb eredmény, hogy szívesen ül asztalhoz, és még ha nem is eszik annyit mint egy "ló" akkor is viszonylag nyugton van!
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!
Az aloe gél nekünk nem vált be,se étvágyat nem csinált se a székletét nem rakta rendbe a gyerekeimnek,se semmi.... :( :(
Szóval abba is hagytuk.(tavaly télen végig szedték)De lehet,hogy van akinek bejön...
Peritolt én volt amikor fel akartam iratni,végső eékeseredésemben(holott nekem sem használt anno) de nem is adott az orvos...
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem a védőnő ajánlotta az Aloe gélt az FLP-t abból is az ízesítettet.
Anyósom szedi mert nyelőcsőrákja van de neki sem jött meg az étvágya és a széklete sem rendeződött de azt mondja,hogy mióta szedi nem annyira gyenge.

Mirtill mostanában elég jól eszik szerencsére.

Én is mindig mosom a fogát és utána már csak vizet kap inni.
Amúgy nem szereti az édes dolgokat szerencsére.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Akkor a Béres csepp nálunk ugrott.
Ki kell majd vmit találnom az ovi előtt , amit képes vagyok neki hosszútávon beadni.
Ismeritek a Spiropent nevű hörgőtágítót, na azt bezzeg szerette, csak én utáltam, hogy állandóan azt kell szednie :(

Annamari
A Bogi is 2600g-al született (51cm) , 1 évesen 7.900g volt, 2 évesen 88cm és 9,7kg.
Az alapos fogmosás nálunk is kötelező. Nekem is ez a dilim, mert az enyémet jól elhanyagolták a szüleim és tudom mekkora szívás ha felnőtkorban kell javíttatni. A párom szokta mondani viccesen: "egy autó van a szádban" .

És hogy mekkora a 2 gyerkőcöm között a különbség: a Dorci 3150g-al született és most 7.hónaposan már elérte a Bogi 1.éves súlyát, a 8kg-t.

üdv
Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!
Először is örülök,h.Rátok találtam,mindig m.nyugtató ha van az embernek sorstársai!
Nekem a k.lányom 2,5éves mondhatom h.születésétől gondok vannak az evésével!Kezdetekben is nagyon keveset szopott majd aludt vele 5órát,így elkezdődött a fejés ami 4hónapig tartott,így valamivel többet evett,de akkor se igazán kérte,csak eljött az idő és ettünk!Na,mindig minimális adagokat!A bébiételek,főzöcske se hozott később átütő sikert,fél üveg stb,de már akkor adtam játékot a kezébe mert volt meglátta eszünk elkeseredett!Engem nagyon aggasztott a dolog,mindig úgy éreztem h.lehetetlen h.egy gyerek soha nem éhes,nincs kedvence,egy szükséges tortúraként éli meg az evést!2klinikán vizsgáltattuk ki,persze ambulánsan!Vér,székletek,allergia,kontraszt anyagos röntgen,felszívódási vizsg.stb!Hála a Jó Istennek minden rendbe volt!
Miután a helyzet nem változott,elkezdtük a homeós dokit,alkati szer stb,term.gyógyász stb.Tartós javulást nem eredményeztek!Mindig elhatározom mostmár ráhagyom,de amikor olyan időszaka van képes 3napig sem enni,csak 3almakockát,paradicsomot stb..Ilyenkor persze h.aggaszt és bánt!Jelenleg is úgy étkezik h.játék közben,videót nézve,udvaron,mindegy csak ne az evéssel kelljen foglalkoznia!Sajnos hiába tudna enni kanállal még mindig etetem h.haladjunk!Ő3kanál után végezne!Jelenleg 2,5éves és 10.2kg!1évesen 7kg volt!Mi is kipróbáltuk az összes gyógyszertári vitamint+ökonet+aloe vera!Érdekes módon ami nekünk bevált volna,de adni fél üveget mertem még idáig adni az a Peritol!Ettől már 3.nap látványosan sokat evett!De ezt a rengeteg mellékh.miatt nem merem adni!Aki hasonló helyzetben van,és tudna nekem valami hasonlót ajánlani ami ugyanúgy az éhségközpontra hat,vagy bármit ami nektek hasonló helyzetben bevált,nagyon m.köszönném!

Kép

Kép
kory
 
 


Bárány!A lánykád adatai kicsit m.nyugtattak!Én néha annyira elszörnyűlködök magamban pl.fürdéskor h.mennyire vékony,az összes bordáit szinte látni,na meg a végtagjai!
Remélem minnél többen leszünk itt egymás segítségére,nyugtatására!

Kép

Kép
kory
 
 


Szia Kori!
A lányom dettó ugyan ez volt,én is mindíg játszottam vele evés közben,emlékszem anno amikor pár hónapos volt,nagyon büszkén ujságoltam anyukámnak,hogy megevett egy egész doboz vaniliás krémtúrót,utánna észrevettük,hogy az egész a kis trikóján van,lemértem mérleggel a kistrikót és pont 100gr volt :( pont mint a krémtúró :D :D :D
De születése óta étvágytalan,20-30gr-ot evett erős kényszerrel,majd levegős nyelése lett,szerintem az undortól,és 1 éves koráig süritgettem neki a tápszert,és belefeszegettem a szájába(mi is vizsgáltattuk össze vissza),Mai napig utál enni.De már tökre hidegen hagy,(már évek óta),majd te is eljutsz a beletörődés szintjére :D :D
A fiam valamivel jobb,de ő is sovány,és mindkettőnek kint van az összes bordája :? :?
De inkább mint,hogy dagadt legyen...nem :?: :?:
Engem mindíg avval a hülye dumával nyugtatgattak az orvosok,hogy nem fognak éhen halni,na ettől a falra tudtam volna mászni,de úgy néz ki igazuk van :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kory
Én rendszeresen idegrohamot kaptam, amikor megláttam a Bogi piszkafa lábait és bordáit. Szörnyű!!!
Most meg várhatom az ősztől az ovit, ha olyan beteges lesz mint a bölcsiben volt, akkor megint nem fog kajálni és akkor biztos nem erőltetem.

Ettől függetlenül (bár csak lekopogva merem leírni), amióta az első hozzászólásomat megírtam jelentős javulást értünk el. Azóta a Bogi mindent megkóstól és megeszik, igaz csak kissebb menyiségekben. Most úgy csinálom, hogy ebédre mindig valami főzelék van és , akkor még rátudom venni, hogy megegye. Este meg amikor fáradt, akkor olyat teszek elé, amit szeret.
Kezdi elfogadni, hogy mindent meg kell enni, csak akkor lesz erős ( hogy elkergesse a szörnyeket :lol: ) és egészséges.
Ettől függetlenül a súlya úgy néz ki stagnál 14,5-14,8 között, ezzel a normál érték alatt vagyunk egy hangyányit.

Ja és szerintem Ő egyszerűen sajnálja az időt az evésre, sokszor a pisilésre is. Fontosabb dolgai vannak :lol: .

Üdv
Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!

Az én lányomnak is kilátszanak a bordái.

Szerencsére nálunk a Béres csepp úgy tűnik bevált!!
Amióta szedi nagyon szépen eszik és már mindent hajlandó megkóstolni ami eddig nem volt jellemző!
A másik változás,hogy pár napja elkezdett egyedül enni.Nem engedi,hogy mi etessük egyedül akar és sokkal szívesebben eszik így.
És az is pozitívum,hogy amióta normálisan eszik nem kell utána szaladgálni hanem leül egyhelybe és megeszi a kaját.Igaz közben játszik a hűtőmágnesekkel vagy olvasok neki de leül.

Kory!
Nekem egy nagyon jó gyerekorvos azt ajánlotta,hogy evés előtt 20perccel adjak neki egy kiskanál citromlevet mert valószínű azért nem eszik mert kevés a gyomorsava és emiatt nincs éhségérzete.
Nekünk bevált!
Van aki szerint kegyetelen módszer szerintem nem az és Mirtill szívesen fogadta.
Azt is mondta,hogy ne adjak neki cukros italokat mert azok is kötik a gyomorsavat.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Csajok!
Mindenkinek köszönöm!A citromos ötletet kipróbálom!Hát a mi esetünk tipikusan bárányék esetéhez hasonlít,mintha én írnám!
Most megint szörnyű 3napon vagyunk túl!Egyszerűen a 3nap alatt teljesen leméregtelenített a lánykám!Semmit nem volt hajlandó enni az almaszeleten és paradicsom szeleteken kívül!Ez az akciója csupán 30dkg-unk bánta!Nagyon bánt ,még mindig nem tudom valaha eljutok-e odáig h.nem érdekel!Szinte a hangulatom is az étkezések milyenségének(mennyiségének)a függvénye!Szinte a nyarat sem várom mert a kis lábai olyan,mint két bot :P !Tavaly m.kérdezték a strandon h.koraszülött volt?Hát nem!
Szörnyű mindig azon gondolkozni,mivel merjem megkinálni,ja és milyen játék közben!Rajzoljunk közben vagy vizet öntögessünk 1.-ik pohárból a másikba,de már ezt is unja!Ha semmivel nem kötném le képes sírva fakadni,h.enni kell!
Dr.nőnk megigérte h.egy családban két rossz evő gyerek nincs,meglátjuk a második gyerek még a takarékbetétkönyvünket is kieszi(persze ha lenne)! :P Hát legyen makk egészséges,meg jó evő!Mindig azt mondom inkább sírna fürdéskor pl.az egy nap egyszer van,baja nem származik belőle,de az evés,hát erről szól szinte a nap mire a 4alkalmat kiszenvedjük!
Mostanába az a menő lánykámnál h.szájába adom a kakaóscs.-ból egy darabot és negyed óráig tartogatja a szájába,majd kiteszi!
Bárány!
Te írtad h.jó sok éven át szedted a peritolt,mostanra derült ki valami mellékhatás?
Mert írtam h.nekünk ez már 3.nap után jó volt pl.egy uzsira megevett egy egész banánt+egy tejszeletet(máskor ez egy napi kaja)csak a mellékhatásai miatt,ami rengeteg félek,bár a fél üveg után semmit nem észleltem,de ki tudja...
Nem találok sehol ilyen szert ami úgymond ilyen formában hatna az éhségközpontra,a vitaminok ehhez kevesek!
Esetleg valaki hallott már ilyenről???
A citromot kipróbálom most!
Bárány!Azért örülök,h végre valaki nálam is letudott kisebb súlyt írni,mert a környékünkön mi mindenkin túlteszünk a 2,5évünkkel és a 10.2kg-mal,ja amiből most ledobtunk 30dkg.-ot!(bár ilyenkor ez hamar visszaszokott jönni)
Köszönöm mindenkinek!
Várom leveleiteket,hozzászólásaitokat!
Pusz!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kori,a peritolt én szedtem,és nem lett semmi mellékhatása,ha csak ,az nem ,hogy most olyan az étvágyam mint egy állatnak(már elnézést). :D :D De csak kb 3 éve,mindent meg birok enni :D :D
De ezen kivül semmi...Viszont gyerk koromban nem hozta meg az étvágyamat,csak kb minden kúra első 2 napján,aztán semmi...Ja és ma is emlékszem rá,hogy nagyon álmos voltam tőle.
Én is ki akartam próbálni a gyerekeimnek,de a mi dokink,nem adott,na akkor tovább mentem,a madarász utcai korházba,és ott sem adtak...
Én a citromlével semmi képp nem próbálkoznék,akinek nem kevés a gyomorsava annak ez nem hiányzik egy kicsit sem.Márpedig nem tudhatod,hogy a te lányodnak kevés-e.

Pont ugyan ezeket az érzéseket éreztem mint te,az határozta meg,hogy jó vagy rossz napom van,hogy a gyerekeim,mennyit és mit ettek..Tudom,hogy nagyon sz@r érzés.
A vizet eggyik pohárból a másikba én is öntögettem evés közben mind két gyerekemnek :D :D Vagy ők öntötték közben nem figyeltek oda és betoltam gyorsan a kanalat,aztán egy óráig rágták,olyanra,hogy a kajának már se szine se íze nem volt a szájukban de ők csak tartogatták... :evil:
Sőt volt olyan is,hogy a lányomnak minden evésre vettem egy pici játékot,hogy új legyen és kellő képpen lekösse a figyelmét,és egyen :evil:
Azt írtad,hogy bárcsak lenne a lányodnak valami más rossz szokása,monjuk orditana,hogy nem akar fürdeni,attól legalább nem lenne baja.
Hát ezt most garantálom innen neked a messzi távolból,hogy az étvágytalanságától SOHA SEMMI BAJA NEM LESZ.Erre leteszem neked a nagyesküt.
Aki meg azt kérdezte,hogy koraszülött volt -e azt meg el is küldhetted volna a pi...be,ugyanis a koraszülöttek,pár hónapos korukra behozzá időre született társaikat.
Úgyhogy nyugodj meg és emlékezz szavaimra,egyszer eljön az a pillanat amikor annyira nem fog érdekelni,hogy mit és mennyit eszik a lányod,mint amennyire engem nem érdekel már,hogy mit esznek a gyerekeim :D
És minnél jobban nem érdekel majd,annál jobban fog enni... :D :D
Vendég
 


Ja még annyit,hogy ha rám halgatsz akkor abbahagyod a méregetést,mert attól be lehet dilizni,30dkg ide-vagy oda...
Az semmi,csak egy kaki....
Ha van kedved nyugodtan írj,bármikor válaszolok,mert szerintem nekem már ilyen téren nem tudsz újat mondani :D :D
Vendég
 


Szia bárány!
Nagyon örülök,hogy Rád találtam,mert már én kis országunkba,nem tudok ilyen anyukával összeakadni,mindenkinek előbb-utóbb m.fordul a gyereke ez ügyben!Pedig szoktam nézni az rtl.368 oldalát,babanet stb!Megjegyzem,hogy igazán nagyon szép gyermekeid vannak így a kis kép alapján is!
A citromos dolgon kicsit azért csodálkoztam,mert anyósom főnöke így fogyózik,mondjuk ő egy dl iszik!Azért gondoltam pár nap m.próbálni ,mert amúgy csak a savanyúság az amit maga elvesz az asztalról,ezért nálunk az ebédnél stb..egyáltalán nincs semmi zöld kirakva,mert csak azt enné,semmi mást,az meg a súlyunkon nem igazán segít!Együtt hiába szeretnénk pl.vacsorázni ő hol arra mutat,h.azt kér hol a másikra végül az az eredmény hogy az ujjával belenyal kétszer a vajba,értelmeset be nem kapna!Így mi ketten leülünk és így a nagy szeánsszal eszegetünk!Most virágpt locsolt kint így evett egy tejszeletet!Mi 2klinikán voltunk,két városba Szegeden és a SOTE-N!Szegeden alaposabban vizsgálták,de ott a vékonyságból nem olyan nagy ügyet csináltak,mondjuk kisebb volt!A SOTE.-n a Tomsits Erika nevezetű dr.nő megijesztett!Ok nélkül nincs rossz evő gyerek,annak vagy szervi,vagy stb..okai lehetnek,és ez több fejlődésre kihatással lehet!Azóta is cseng a fülembe!Pl Lánykám 2,5éves lesz és csak szavakat mond,szóval nem fűz még össze,néha már parázok nem-e azért mert valami köze is lehet!Persze józan eszem felfogja h.nem,mert egyébként meg nagyon okos,nem tudunk olyan készségfejlesztő játékot puzzle,formajáték,szín,venni amit ne tudna stb.De a dr.nő szavai bennem maradtak,milyen veszélyes ez a nem evés testileg és pszichésen is!Lánykámra még az nagyon jellemző h.van egy időszak amikor reménykedek mondjuk egy hét,h.azért aránylag magához képest eszeget,aztán beüt így jó 3-4nap amikor meg abszurd szinte semmit!És akkor ott vagyunk h.nullszaldós a hízás,amit előző héten összeszedett volna azt ledobjuk magunkról!Szóval huzamosan nem tud így sztrájk nélkül enni!És érdekes módon tud játszani,sőt aludni éhgyomorra szinte!Neki nincs kedvence,se csoki,se semmi!Ő ha elhatározza nem eszik,akkor bármit adhatnék nem kell,esetleg uborka!Amúgy mozgékony,nem fáradt soha,nem venni észre h.nem evett!Nem tudom eljutok-e valaha arra a sszintre h.nem érdekel!Én mindig pl.játszón is hasonló nem evős anyukával szeretek beszélgetni stb..mindig ez a heppem!Persze ha meguzsizik azt van kedvem valakivel is beszélni...
Nálunk a súlyok,ezt fejből vágom így alakultak!
2.8kgszületett.6hósan volt 5.74kg,1évesen7kg,2évesen9kg,most 2,5éves és 10kgvagy belakva 10.2kg!
Nálatok h.alakult?
Hány éves volt amikor már nem érdekelt?
Te nem találkoztál ilyen botránkozó emberekkel?
Oviba,suliba nem csodálták?
Puszi

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Nem egy fél liter ciromlevet kell adni csak egy kiskanállal.Szerintem attól semmi baja nem lesz.
Ha sok savanyú dolgot eszik valószínű igényli a szervezete lehet azért mert kevesebb a gyomorsava.De ez csak az én véleményem!
Mirtill is sok savanyút evett főleg a savanyú narancsot abból nagyon sokat megevett.

Holnap viszem súlymérésre remélem hízott!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


SziaKori!
Folyamatosan találkoztam olyan emberekkel akik szörnyülködtek,hogy Szindi nem nő semmit,de engem nem érdekelt egy lány ne legyen drabális :D Mondjuk ő alacsony is volt,mostmár úgy ahogy behozta az osztálytársait...még van egy nálla alacsonyabb kislány is(könnyebb az nincs).
Nagyon kikészültem tőle idegileg anno,főleg azért mert ő inni sem szeretett(az pedig fontos),nem volt kedvence semmi,se csoki se fagyi,kb 8 éves volt amikor már meg tudott enni egy gombóc fagyit :D Kérdésedre válaszolva:kb 4 éves volt amikor bekerült az oviba,na onnantól fogva egyre inkább nem érdekelt,és persze nem is láttam,hogy eszik-e :( És olyan 6-7 éves korára már teljesen hidegen hagyott a téma.Akkor már a kicsivel kezdtem majdnem ugyan ezt (ő azért egyszerübb eset ilyen téren).
Nekem soha egy orvos sem mondta,hogy mekkora nagy tragédia a rossz étvágy,engem nyugtattak,hogy nincs semmi gáz.
Pedig amikor a lányom megszületett,szinte rögtön hivtam a gyrekorvost,hogy nem eszik,ő mondta,hogy éheztessük ki,aztán amikor már vagy 8 órája koplalt(1-2 hetesen)kijött a doki,nagy elánnal nekiállt etetni,de nki sem sikerült :D :D

Citromlé:én is halottam,hogy van aki úgy fogyózik,de azért próbáld ki baja talán nem lesz,szerintem étvágya sem,de próba
cseresznye :D :D
Köszi a dicséretet,márhogy szépek a gyerekeim,ha rajta vagy az iwiwen jelölhetünk :D Ott van gy csomó kép!!
Vendég
 


Sziasztok!
Ildikó!Holnaptól megpróbálom a citromlét,mert tényleg CSAK a savanyúságot szereti!Meglátjuk,tudod én lennék a legboldogabb!
Bárány!
Kisértetiesen hasonlít az esetünk!A gy.orvos nálunk is kint volt már a 2.nap h.nem eszik! Jött a fejés ötlete stb..Sőt volt olyan h.etetés időbe jött h.megpróbálja ő etetni!Volt olyan nagy volt már a cumin a lyuk amikor nagyobb volt a lányom h.ollóval csináltuk rá!Ha viszonylag sok tejet m.ivott volt egy óráig fogtam a kezemben függőlegesen ez aztán már bent maradjon,nehogy bukás legyen!
Nekem a gy.orvoson kívül aki látta szinte a mindennapjait,rajta kívül azért keveselték a súlyt,tudod elővették a kiskönyv hátulján is található görbéket!Anyukám szerint én is rossz evő voltam,de azt a keveset szívesen ettem,nem így!Mamám szokta mondani h.már megöregedett,de ilyen evést még nem látott!
Én Hála Jó Istennek nagyon jó házasságban élek,de az első egy évben nagyon felőrölt minket az állandó aggodalom,hogy mentünk fűhöz fához változás nem volt,egymástól vártuk volna a csodát,kinek eszik jobban stb..Mai napig elég a férjemnek meghallani a hangom máris tudja,hogy evett a csajszi vagy nem!
Rajta vagyok az iwiwen és az én lányomról is vannak fenn fotók!
Te ki írod a neved?Lakhelyed?
Nem írtad így időszakosan mikor hány kg voltatok!Sokat vagytok azóta az eszemben így ismeretlenül is!

Kép

Kép
kory
 
 


Szia!
Megpróbálom,megkeresni az adatokat,hogy Szindi mikor mekkora volt,de amire biztosan emlékszem,hogy fél évesen 6 kiló volt,ezzel meg sem duplázta a születési súlyát,mert ugye3,7-el született.
Én nem igen vittem méretni a szúlyát :oops:
Arra is emlékszm,hogy 12 kg volt ovodás évei alatt és nem hízott vagy nött semmit évekig,mert a ruháit sose nötte ki,egy kabátot 3 évig hordott.Most egy 4 éves kislánynak adom a kinött ruháit(mert azért mostmát nővöget),és amit tavaly 10 évsen hordott az jó a 4 éves kislányra,úgy hogy csak a hosszát kell levágni :D
Tegnap vettünk neki egy rózsaszín kissortot,az is 3-4 évesre való :D :D
Priviben küldöm a nevem,egy van belőlem az iwiwen meg fogsz találni :D
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk ma súlymérésen és hízott 80dekát 2hónap alatt!Most 10440gr és 89centi.
Még így is vékony de legalább hízik!

Mirtill nagyon szépen beszél a kortársaihoz képest.Már mondatokban beszél és ragoz is.Elmond pár soros mondókákat is.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Örülök h.ennyit hízott,és az ő korához ez jó súly!
Szerinted minek tudhatod be a jobb étvágyat??
A citromos dolgot mát többektől hallottam,h.jó!
Te adod még?
Szia!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Ildikó
Jó súlyban van a kislányod,de ami nekem feltünt,hogy nagyon-nagyon magas is :D :D Nem szokták mondani??
Nem tudom,hogy igaz -e de állitólag az ember kétszer akkora lesz felnött korában mint (pont)2 évesen.
Vendég
 


Sziasztok!

Kory!
Szerintem a Béres csepptől hízik és amióta azt kapja elég jól eszik.Igaz így is vannak olyan napok(pl.tegnap)amikor nem sokat eszik de ha csak egyszer fordul elő nem idegesít.
Én már nem adom a cirtomlevet mert már eszik rendesen.Amikor nem evett a cirtomlével kezdtük és már attól is elkezdett enni.Adtam mellé a Vitacolant majd a Bérest.Lassan elhagytuk a citromlevet és a Vitacolant és csak a Béres van.
Remélem Nektek is fog használni!

Bárány!
Igen elég magas a lányom,a dokink el akart küldeni endokrinológiára de aztán annyiban maradtunk,hogy várunk még.
Voltam vele egy másik orvosnál(a citromlevesnél)és ő azt mondta,hogy arányos a testalkata ezért nem kell vele semmit csinálni.
Megnézték a percentilisét 97-es ami a legfelső határ de még benne van a normális tartományban.
Én is hallottam és olvastam ezt,hogy a kétéves magasságukat duplázzák.Hát szegény Mirtill nagyon magas lesz.A dokinőnk szerintha így nő és marad 97.es a percentilise 2 évesen 93centi lesz.
A férjem 182centi magas én 160centi alacsony vagyok.
Mirtillnek elég hosszúak a lábai is de egy magas embernek nem lehetnek rövid lábai nem igaz?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ja azt elfelejtettem megírni mi történt tegnap

Szoktunk járni hetente párszor a bölcsibe játszócsoportba.
Tegnap egy anyuka megkérdezte,hogy mi baja van a gyerekemnek,hogy ilyen sovány!Monanom sem kell rögtön idegbeteg lettem! :evil:
Mondtam,hogy semmi erre elég csodálkozó fejet vágott.

Tudtam,hogy ez lesz ha lekerülnek a vastag ruhák.Hozzá kell szoknom
mert biztos sokan meg fogják szólni.De elég rosszul esett főleg azért mert én soha meg nem kérdeznék senkit,hogy miért ilyen vagy olyan a gyereke.
De nem vagyunk egyformák!

Egyébként ha Mirtill kisebb lenne vagy 5centivel nem tűnne ilyen vékonynak.
Egy másik fórumon van egy kislány egynapon születtek és ő 10,2kg viszont csak 81centi és olyan kis duci.

Na eldugulok végre! :D

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Ildikó,nem akarok nagyon buta lenni,de én az endokrinológiát nem ismerem,azt sem tudom eszik vagy isszák :D :D

Aki megkérdezi,hogy miért ilyen sovány a gyerek,én tuti azt válaszolnám,hogy azért mert éheztetem,sajnálom rá a pénzt,inkább elköltöm magamra :D :D
(hülye kérdésre hülye válasz) :D :D :D
Vendég
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: