Új privát üzeneted érkezett!

SOS, segítsetek!
Hét hónapos kisfiam néhány napja nem hajlandó mást enni, csak gyümölcs- és tejpépet, de azt is cak ímmel-ámmal.
Négyhónapos koráig tudtam szoptatni, de már azelőtt is kapott pótlásként tápszert. Ezután sorra vezettem be nála a gyümölcsöket, főzelékeket, majd a húsos ételeket. Jóízűen megevett mindent. Az üveges bébiételeket, és azt is, amit én főztem neki. Igaz, hogy kanállal csak a gyümölcsöt ette meg, a főzelékes dolgokat csak cumisüvegből fogadta el, de örültem, hogy eszik. Az utóbbi időben egyre válogatósabb lett, most már csak az édes dolgokat eszi meg. Hozzáteszem, én nem cukrozok semmit.
Nem szeretném, hogy ez a dolog mégjobban elfajuljon. Mit tegyek? Ne adjak neki gyümölcsöt és tejpépet, míg nem eszi meg a főzeléket? Már próbáltam azt is, hogy ha nem fogadja el, nem kap mást, csak vizet vagy teát, és ugyanazzal kínálom legközelebb, de akkor se ette meg.Vagy kiköpi, vagy öklendezni kezd tőle. Nem akarom éheztetni, de nem tudom, mivel teszek jót. Hagyjam rá, és adjak neki azt, amit szeret, vagy tartsak ki, és elmúlik ez nála? De félek, így nem kapja meg a szükséges tápanyagokat stb...
Aki tud, segítsen. Köszi.
 


helló !
Amit te most átélsz az bizony szörnyú és velünk is megesett. Az án kislányom már 19 hónapos ,de ezt mi is eljátszottuk, a tanácsom adjál neki azt amit megeszik. Én is prpbáltam hátha megy a kiéheztetés, de 1 nap után annyira megsajnáltam , hogy adtam neki azt amit szeret. Szerinzem ( mivel te nem cukrozol és ízesítesz, rájött hogy azok finomabbak -és joggal-) ezért kell neki. Nyugi az én csajszim a 19hónap alatt 1 pohár tejet se ivott meg , de ha rájössz az izlésére és folyamatosan próbálsz neki új dolgokat adni enni fog!Én már megtanultam hogyan kell a főzeléket úgy odadadni hogy ne vegye észre .Nem tudom milyen ételeket eszik már? Tegyél a tejpépbe babakávét, fahajat, a főzelékbe babérlevelet, valami újdonságot vegyél marhahúst a csirke helyett.Én is volt úgy hogy 3 félét főztem neki és nem evett semmit és sírva álltam föl az asztaltól, ja és engedd, hogy egyen kézzel ne erőltesd a kanállal az evést.
remélem valami sikerül neked is!

Kép
 


Szia! Nagyon köszi a tanácsokat, megfogadom őket.
Bizonyos fűszereket használok, amikről úgy hallottam, nem árthatnak a babának. Az ízesítéssel tehát nincs gondom, viszont vki azt tanácsolta, hogy tegyek bele cukrot bármi is az, (pl. csirkemájas vegyes zöldség? cukrozva?pfujjjj!!!) és akkor majd megeszi. Hát, azt már nem! Tehát, ez az, amit mindenképp el szeretnék kerülni.
Én is próbáltam többfélével kínálni, főzőcskéztem, mint az őrült, de amikor iszonyú fintorral köpi ki, vagy öklendezik tőle, esetleg száját összeszorítva üvölt.... hát akkor már a kiborulás határán állok. Éhen fog halni!!! :) Na persze, nem, de már nem tudom, mit csináljak. Csak az édes ízű dolgokat szereti. Az okosok azt mondják, nem szabad ötfélével kínálni, csak eggyel, nem szabad rágörcsölni, mert annál rosszabb, majd eszik az a gyerek, ha akar. Persze, mondani könnyű!!! De én azért aggódom.
Mégis hogy csinálod, hogy ne vegye észre, hogy mit eszik? Mivel álcázod?
Az én kisfiam már akkor megérzi, hogy mi az, amikor a szájához közelítek az étellel.
Köszi a választ.
 

 
 

helló!
A lényeg az hogy ő akarjon enni és ne te akard ,hogy ő egyen! ( na ezt most jól megmondtam :oops: ) Nem azt mondom , hogy mindent édesen , csak másként. Mivel a picid még nem eszik minden féle ételt nem tudom miből szokták válogatni, de nálunk is volt lyan ,hogy a krumpli paprikásba tápszert kellett tenni, hogy hozzájusson a napi adaghoz.Mivel a lányom soha nem szerette a répát , leturmikszoltam és a sütőtőkbe belekevertem és banándarabkákkal lehetett tunszkolni mint mi a szaftot a pörköltből. Ha csak a gyümőlcs kell abba is tudsz tápszert csempészni, a banán és a sütőtök elég jól elfedi az ízeket.
Én a tejpépet is mindig sürübbre csináltam és natúrt vettem azt ízesítettem mindig mással.Van már foga? Estleg már unja a turmixos dolgokat.Próbálj magatoknak is olyat főzni amiből ő is ehet és kínáld a te tányérodból hátha úgy vonzó.
Amúgy az tényleg igaz ,hogx minél jobban akarod ő annál kevésbé fog enni.
Miket eszik?

Kép
 


helló!
A lényeg az hogy ő akarjon enni és ne te akard ,hogy ő egyen! ( na ezt most jól megmondtam :oops: ) Nem azt mondom , hogy mindent édesen , csak másként. Mivel a picid még nem eszik minden féle ételt nem tudom miből szokták válogatni, de nálunk is volt lyan ,hogy a krumpli paprikásba tápszert kellett tenni, hogy hozzájusson a napi adaghoz.Mivel a lányom soha nem szerette a répát , leturmikszoltam és a sütőtőkbe belekevertem és banándarabkákkal lehetett tunszkolni mint mi a szaftot a pörköltből. Ha csak a gyümőlcs kell abba is tudsz tápszert csempészni, a banán és a sütőtök elég jól elfedi az ízeket.
Én a tejpépet is mindig sürübbre csináltam és natúrt vettem azt ízesítettem mindig mással.Van már foga? Estleg már unja a turmixos dolgokat.Próbálj magatoknak is olyat főzni amiből ő is ehet és kínáld a te tányérodból hátha úgy vonzó.
Amúgy az tényleg igaz ,hogx minél jobban akarod ő annál kevésbé fog enni.
Miket eszik?

Kép
 


Szia Szeximexi!

Jó hírem van, a kisfiam megint szépen eszik, mint azelőtt. :D

Egyébként én is kevertem az ételekhez tápszert, mivel a főzeléket csak cumisüvegből fogadja el, azzal hígítom neki. De így is jóízűen megeszik egy egész üveggel. A gyümölcsbe keverek neki kekszet, vagy krémtúrót, azt szívesen eszi kanállal.
Én nem gondolom, hogy a tápszer elég tápanyagot tartalmaz egy héthónapos babának. Úgy értem, ha mást nem eszik meg, vagy válogat, akkor nem lehet tápszerrel helyettesíteni. Nekik már olyan összetett tápanyagokra, ásványi anyagokra, vitaminokra van szükségük, amiket az nem fedez. Ezért aggódtam, hogy nem ette meg a főzelékeket, és féltem, hogy valami hiánytünet lép fel. pl. vérszegénység. De szerencsére megoldódott, remélem többször nem csinál ilyet.
Nem az a baja, hogy pépes a kaja, sőt, ha darabosabb étellel kínálom, nem tud vele mit kezdeni. Az a baj, hogy mindent nyelni akar azonnal, meg se próbálkozik a rágással, (bár van már 5 foga, és most jön még 3) és emiatt, ha a torkára szalad vmi, öklendezni kezd, és volt már olyan, hogy az is visszajött, amit addig megevett.
Az orvos is azt mondta, hogy jól van ez így,ahogy csináljuk, ha készen lesz rá, meg fogja próbálni. És tényleg, az utóbbi néhány napban, ha olyat eszünk,amit ő is megehet, megkínálom vele, és szépen elnyammogja. Ez nagy haladás ahhoz képest, amiről az előbb írtam.
Szóval megnyugodtam. Nagyon köszönöm a tanácsaidat. Remélem, találkozunk még itt. Szia.
 


Szia szoberni , örülök , hogy jól alakultak a dolgok és ismét van étvágya a kisfiadnak :D 4remélem még összefutunk

Kép
 


Sziasztok!

Én is tanácsot szeretnék kérni!

A kislányom két éves, és nagyon válogatós. Keveset is eszik, de az a mennyiség szerrintem neki elég. Az új ételeket általában visszautasítja, amit eddig szeretett, szinte azokat is mindet. Kivéve a kenyérféléket, és a húsokat. Az a baj, hogy semmilyen főzeléket, zöldséget, gyümölcsöt ( kivéve az almát banánt néha) nem eszik. Nem tudom, hogy hogyan magyarázzam meg neki, vagy hogyan szoktassam rá a főtt kajákra! Reggel és este tápszert adok neki, abban csak van egy kis vitamin, meg stb. De két évesen már csak kellene neki a változatos élelem.
 


Sziasztok!

Ismerős problémák, csak más szemszögből. A kislányom autista, annyira nem válogatós, de mivel a rágásával vannak gondok, a húst csak úgy eszi meg, ha aprócskára vágom és valami szósszal leöntve kapja. Mivel egyből lenyeli, a tápanyagok (elsősorban a fehérje s a rost) nem hasznosul megfelelően. Egyik ismerősöm ajánlott eredetileg nekem egy shake-port, amely fehérje alapú, ráadásul növényi eredetű, így az emberi szervezet még könnyebben bontja le. Borinál és nálam is bevált! Azóta Borka hízott 1 kilót (4,4 évesen 13 kg), az én testem meg átalakult. És nincs székrekedés sem. S nem mellékes, hogy nagyon finom! Én az eredeti formában tejjel turmixolva iszom, Bori joghurtba vagy pépesített gyümölcsbe keverve kapja. 4 féle íz van (vanília, eper, csoki és krémes keksz), mi az utóbbit fogyasztjuk jelenleg, de jó alternatíva a csokis ízű is, kakaóként tálalva.

Üdv.: Ktc
ktc
 
 


szia ktc.megkerdezhetem hol szerezheto be az a shake-por es hogy mi aneve, mert szivesen kiprobalnam a kislanyomnal aki nagyon keveset eszik valogatos es nehezen tud felszedni.mar ket es fel eves csak 11kg.szerintem keves.koszonom ha segitesz
 
 


Szia Tina!

Írj nekem privit, s szívesen mesélek még róla. Azt nem írtad, hogy pontosan mit jelent kislányod válogatóssága (mit igen, mit nem), s hogyan néznek ki egy átlagos napján az étkezések (mikor, kb. mennyit). Ebből kell kiindulni.

Üdv. Ktc
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktc 2009.12.02 22:55-kor.
ktc
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hello!

5 hónapos, tápszeres baba pár napja visszautasítja, vagy játszik a cumisüveggel evés helyett, pedig 4 óránként etetem. Váltottam már cumisüveget is, más típusra, most meg félrerántja a fejét...sokszor 7-8 órát is kibír kaja nélkül éjszaka és nappal is....biztos nem normális...Mit csináljak, hogy egyen tápszert? Egyenlőre nekünk a védőnő uzsonnára csak a gyümölcsöt ajánlotta, főzelék bevezetését csak 6 hónapos kortól.
Mit csináljak, hogy egyen és hízzon a baba?!?!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron