Új privát üzeneted érkezett!

Ktc,Edit!

De jó,h.jelentkeztetek!
Bori elég magas kislány!
Az oviban levetkőzve mérték őket?
Kinga is rengeteget biciglizik rohangál,motorozik,rendesen így bandáznak a szomszéd kislánnyal :lol:
Edit!
Elhiszem,h.fáj ilyenkor a szived!
Nekem is vannak ilyen gondolataim amikor a kislányok kis
miniszoknyába harisnyába vonulnak az oviba,én Kingára nagyon ritkán adok,mert ő adottságilag is(én vagyok ilyen)főleg a végtagjaiban nagyon vékonyka!És ha szoknyába van 2-3 anyuka tutira megjegyzi,h.milyen kis törékeny.
És én is azt gondolom,h.elfogadhatóan eszik,nincsennek sztrájkjai,tényleg el lehet mondani,h.napi 4 x kiegyensúlyozottan eszik,nem zabál ,de eszik.
Örülök az eredményeknek,nincs is ott semmi gond,ő ilyen alkatú és kész.
Csak tudom,vagyis gondolom,h.kisfiúban még egy kicsit zavaróbb,h.alacsonyabb vékonyabb.
Bár nálam többet ezzel szerintem senki nem foglalkozott,parázott.
Kisfiam az evés terén nagyon jól indított,de ő is 1éves korától,most másfél éves koráig 90dkg-ot volt képes hízni,hát nem kap el a röhögés..Fél év alatt 90dkg-tól,mert ugye ő még kicsi,Kingánál mostani korában már öröm lenne.
Ami még aggaszt,h.Kinga 4 éves és még mindig elég sok hanghibával beszél.
Edit!
Nálatok a fiúk mennyire beszélnek/tek ilyenkor tisztán?
Ti merre laktok?
Kory
Domimama!
Veletek mi újság?
Alpha01!
Ha olvasol minket légyszi jelentkezz!

Kép

Kép
 
 


Kory, Boti elég tisztán beszél kicsi korától, persze mondjuk két évesen még figyelni kellett, de az r-en kivül nem igazán volt jellegzetes betühibája. Barnu még mindig nagyon nehezen érthetö, sok mássalhangzót nem ejt egyáltalán. De még kicsinek tartják a logopédiához. A logopédus az oviban azt mondta ,hogy figyeljük, ha javul, akkor még van böven ideje behozni amit kell az iskoláig. Ha nem javul akkor kell majd keresni korai fejlesztéssel foglalkozó logopédust (Barnus 6 v 7 mássalhangzót ejt összesen ki).
Elég sok barátunk van akinél a gyerek 4-5 évesen még nehezen volt érthetö. De mivel szinte mindenki 7 évesen megy iskolába, még van idö javitani. Ha aggódsz próbálhatsz logopédiai tanácsot kérni.

Amugy ha te is olyan nagyon vékony vagy akkor miért csodálkozol ha a lányod is az? Majd topmodell lesz :)

Edit

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok?Az én lányom is elég vékony és vannak gondjaink az evéssel!Ill.csak voltak remélem ez így is marad.
Az én lányom 3,5éves 104,5cm és 13,2kg.Járunk vele endokrinológiára mivel magasabb az átlagtól.Igaz azt mondták,hogy mostmár nem nagyon kirívó de nem is nőtt már csak 2cm-t fél év alatt.De mivel sovány,sápadt és aláárkolt a szeme mennünk kell verejték vizsgálatra majd jún,12-én.Volt közületek valaki ilyenen?
Nekünk is volt ételallergia vizsg,csontkor vizsgálat minden rendben.

Amióta elkezdte az ovit elég jól eszik.Ott mindent itthon semmit.
Februárban és márciusban beteg volt 5hetet itthon volt nagyon lefogyott.Azt vettem észre,hogy elég gyakran viszketett a feneke,gyulladt volt a bőre a végbele körül és tele volt apró fehér valamikkel.Szóltam a dokinak írt fel féregtelenítő tablettát,ment egyszer a hasa és azóta láss csodát eszik!De mindent megeszik,egész nap éhes!Úgy tűnika férgesség volt a baj!
Annyi dokinál voltunk és senkinek nem jutott eszébe,hogy az étvágytalanság,sápadtság,fáradékonyság a férgességtől is lehet.

Ami még gondunk volt a kakálás.Napokig tartogatta a székletét és ha nagy nehezen kakált is csak a pelusba volt hajlandó.Amióta megkapta a tablettát elhagytuk a pelust,naponta többször van széklete és normál állagú!

Szóval szerintem nem árt egy ilyen féregtelenítő kezelés sosem lehet tudni nem-e ez a baj!

Remélem olvassátok néha ezt a topikot!

És egy fotó az én nagy lányomról!
Sziasztok!
Kép

Kép
 

 
 

Szia Ildikó!

Érdekes volt olvasni a történetet. Ugy látni a szakembernek az elején nem jutott eszébe ez a lehetöség. Ha valakinél bélféreg van, milyen tünetek lehetnek? Érdekelne.

Nálunk más jellegüek a problémák, de most nálunk is van kakilási probléma. Inkább székrekedéses, s idönként bereped a végbél.

Nagyon helyes kislányod van. Hová jártok endokrinológiára? Én véletlenül találtam a topicra.

További szép napot kivánok: Anna
 
 


Szia Anna!

Köszönöm szépen!

Mi Miskolcra járunk endokrinológiára.

Nálunk is a székrekedés volt a gond de a végbele nem repedt be szerencsére.

A bélférgesség okozhat fogyást,étvágytalanságot,sápadtságot,kimerültséget.A fő tünet a végbéltájék viszketése főleg ágymelegben.
Mirtill nagyon jól eszik és erőteljes hízásnak indult.Azt mondta a doktornő Miskolcon,hogy ehhez a magassághoz 18kgnak kellene lennie.Én a 16-tal is boldog lennék.

A Te gyerkőcöddel mi a gond ha nem vagyok túl indiszkrét?

Szia!
Ildikó

Kép
 


Szia Ildikó!

Köszönöm a leirást, Enikö is panaszkodott régebben, azaz a mult évben, hogy viszket a feneke. figyeltem a kakiját, de nem láttam semmit, s egyszer nagyitóval megnéztem a fenekét, de ugy se láttam semmit. Megfordult a fejemben a férgesség, de nem biztosan emlékeztem.

Tavaly január, február óta internetezgetek Enikö miatt. 2000-ben született VACTERL asszociációval. Ez nem genetikai probléma, hanem bizonyos szervek fejlödésénél lehet eltérés az átlagtól. Terhesség alatt minden rendben volt, genetikai vizsgálat is volt. születése után nem sokkal derültek ki a problémák: nyelöcsö, sziv, vese, és kéz fejlödési rendellenesség. a részletekröl most nem irok, de ha akarod az encsi00 alatt megnézheted. Készülj fel rá lelkiekben, pedig nagyon vázlatosan szerepelnek a dolgok. Ö most 9 éves lesz pénteken, korához képest lemaradt, speciális iskolába járhat, oda is csak magántanulóként eleinte az evés probléma miatt, most már sok magatartási probléma is van. Nagyon nehéz, van összesen 3 gyerek, 23, 21, és 9 éves Enikö. Visszamenni nem tudok a leirtak miatt, vagy ugy, hogy a sulyosak közé beadom, és ott meg tudják etetni, gyomorszondán is, mert ott van egészségügyi végzettségü szakember is. Enikö le van maradva, de ahhoz képest sokkal jobb állapotban van. Jelenleg nem látom a megoldást. De tovább nem panaszkodom, valahogy meg kell keresni a megoldást. Én egyébként turai vagyok a miskolcici vasutvonalon van, most már város Tura.

Ha gondolod irjál Magatokról, akár privátban is.

További szép napot kivánok: Anna
 
 


Sziasztok!

Szia Ildi74!

Nagyon örülök nektek,mert anno már mi leveleztünk egy régi topicban :lol:
Emlékszel?

Mirtill gyönyörű nagylány lett,emlékszem akkor is írtad a magasságát.
Szerintem ez már nem kirívó.
A bélgérgességet egy széklet vizsgálatnál gondolom észre veszik,vagy nem?
Kingánál mikor az ételallergiát vizsgáltattuk akkor kérésemre!!volt székletvizsgálat.Annyi jött vissza,h.negatív,nem tudom erre egyáltalán kiterjed-e?

Edit!

Ti hogy vagytok?fiúk?

Alpha01!

Ha olvasol minket,írjál te is!

Én 14kg-mal is elégedett lennék,de Kinga ruha nélkül nincs egészen 13 kg :?

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kory!
Igen emlékszem Rátok!
Hát nem tudom,hogy ha nem kérik kifejezetten a férgességre való vizsgálatot alapból megnézik-e.Szerintem nem.Nálunk nem is volt székletvizsgálat csak a tünetek alapján megírta a a doktornő a gyogyit.De biztosan volt vmi mert azóta rendben van minden és nem látok már a végbele körül semmit.

Anna!

Előre is Boldog Szülinapot Enikőnek!
Biztosan nagy erő kell ahhoz,hogy ennyi rossz dolog után is tudj előre nézni!Gondolom,hogy a 2nagyobb azért segít!
A magatartási probléma is betegség része vagy pedig amiatt alakult ki?

Magunkról mit is írjak!
Mirtill 5hosszú és kemény év után született,több műtét,inszemináció és lombikprogram után.Szerencsére egészséges,a csípőjével voltak gondok kengyelt hordott de azon felül nem volt vele gond.Aztán jött a nem evés,nem hízás ami sok gondot okozott de most már szerencsére nincs vele gond.Elég soványka de nem bánom mert tudom,hogy van a gyomrába étel.Sokáig heteken keresztül csak 1dl tápszert evett és amikor hallottam,hogy korog a gyomra majd megőrültem.
Mostanában elég sokat betegeskedett.Múlt héten voltunk gégésznél és hatalmasak az orrmandulái amiket ki kell venni.Ez lesz a nyári programunk,én nagyon félek tőle.De előtte még túl kell esnünk a verejték vizsgálaton.
Kory nektek nem volt ilyen vizsgálat?

Sziasztok!
Ildikó

Kép
 


Sziasztok!

Ildi! Köszönöm a tájékoztatást, és a jó kivánságot. Encsi Betegségének leirásában az szerepel, hogy általában nem jár szellemi, értelmi lemaradással, de ez Nálunk nem teljesen igy lett. Gondolom a sok mütét, altatás, a sok fertözésnek következménye van. Igen sok erö kell, hogy ujra felálljon az ember, és elöre tudjon nézni, akár az egészségügyi, akár a fejlesztés területén. Egyébként az Eniköt sok minden érdekli, kérdez, van szerintem figyelemzavara, magatarásbeli probléma. A magatartásbeli probléma a szakemberek szerint abból van, hogy ráhagytuk, mert sajnáltuk a sok probléma miatt. Szerintem nem igy van. A magatartásbeli dolgokat a nevelésen kivül más is befolyásolhatja. Én is pedagógus vagyok, de gimiseket tanitottam. Most a másik oldalon vagyok

Kory! Téged is üdvözöllek itt is.

Üdv: Anna
 
 


Anna!
A szív és kézfejlődési rendellenesség nem látszódott az uh-n?
Olvasgattam a történeteteket nagyon sok mindenen átmentetek nem csoda ha vannak magatartásbeli gondok is.
És a többi gyerekkel hogy jön ki Enikő?Szeret velük játszani?
A figyelemzavarát kezelik?Biztosan lehet fejleszteni ugye?

Kory?
A kisfiad jó evő?Nem hozta meg Kinga étvágyát a kistesó?nekem mindig azt mondták,hogy ha lenne tesója biztos jobban enne.Az egyik ismerősömnek ikrei vannak és mindkettő nagyon rossz evő. :shock:
Mirtill amióta ovis eszik jobban.Ott szinte mindent megeszik csak nagyon lassú.Néha nem bírják kivárni az óvónénik,hogy befejezze olyankor megetetik.
Pénteken azt mondta az óvónő,hogy Mirtill nagyon jó étvágyú gyerek.Hát ezt is megértük!! :D

Sziasztok!
Ildikó

Kép
 


Szia Ildikó!

Az ultrahangon semmit sem láttak, minden születése után derült ki. Szereti a gyerekeket, de a kommunikációját, és barátkozását irányitani kell, verekedös, és karmolós. Hosszu a történet. Egyébként nagyon oda van az emberekért, s egy idö után elöjönnek a gondok.. Figyelemzavarát hogyan fejlesztik azt nem tudom, mert az órákon nem vagyok bent, s most külön nem hordjuk sehová. Gondolkozom rajta, hogy ujra kezdjük. Az elkövetkezö napokban eléggé elfoglalt leszek, mert megyünk vidékre, azaz Turára.

Üdv: Anna
 
 


Sziasztok!

Ildi!

Igen jól emlékszel nekünk volt verejték vizsgálat.
Szegeden csinálták,akkor még 7-8 hónapos volt.
Neki annyi volt,hogy ilyen itató papír szerűt tettek
a csuklójára,majd rá egy széles izotópos karperecet,
és azzal ült egy ideig az ölemben.Majd mikor letelt az idő,
akkor ezeket az itatópapírokat vizsgálták meg géppel.
Így emlékszem,bár már nem most volt.
Most sajnos mi is ebbe az orrmandula kérdésben vagyunk.
Pár éjjelem már elment az ezen való rágódáson.
Ugyanis Kinga bekerül az oviba és 4.napon elkezd folyni az orra,
ez eddig nem lenne gond,mert igencsak folyik a legtöbbnek,csakhogy erre még rájön az éjjeli köhögés.Kizárólag éjjel köhög,de akkor hol szárazon,hol hurutosan.
És az baj,hogy ebből a takonyból,hurutból,mindenféle orrcseppek,köptetők mellett sem tud kijönni,most éppen 2hét alatt sem.
Tegnap beküldött már a dr.nőnk arcüreg rtg-re,igaz az ottani dr.nem csinálta meg,adott neki antib.-ot,és majd ez után,ha gyanús lesz megcsinálja.Hétfőn kell kontrollra menni.
De ott is megjegyezte,h.valószínű a megnagyobbodott orrmandula miatt ilyen hurutos,meg,h.nem tud kijönni a náthából.
Ildi!
Nektek milyen tünetetek van?

Kép

Kép
 
 


Szia Kory!

Mirtill is azóta taknyol amióta oviba került tehát ősztől.nem gyógyult ki az orrfolyásból,köhögött(előtte sosem).Akkor voltunk fülésznél aki azt mondta,hogy kicsit nagyobb az orrmandulája de még nem kritikus.Kapott egy szteroidos orrcseppet ami szépen visszahúzta.Februárban megint taknyos lett abból kigyógyult(állítólag)visszavittem,hogy btaknyosság nélkül mekkora az orrmandija de elküldött rtg-re ahol kiderült,hogy arcüreggyull.a van.Se lá,se fájdalom,se orrfolyás mégis fedett volt az arcürege.Sós oldatta átöblítette az orrát,írt fel Zinnatot.Utána 5hétig folyamatosan beteg volt egyik gyógyszer jött a másik után,volt egy tüdőgyull.a is.Volrunk vérvételen,teljes vérkép,immunvizsg.Az IgA-ja és az IgG-je volt alacsonyabb.Áprilistől jár oviba nem volt nagy betegsége mert elkezdtük a Broncho Vaxomot amit szerintem egy nagyon jó szer ajánlom nagyon.Azóta nem volt lázas,egyet nem köhintett.2héttel ezelőtt elvittem megint fülészhez mert éjjel horkol(de a szája zárva)éa annyira orrrból beszél,hogy alig érteni pedig Ő nagyon szépen,érthetően beszél.Egy új,jobb doki volt Ő szájon át is megnézte és azt mondta,hogy hatalmas az orrmandulája a nyaki nyirokcsomói is duzzadtak tehát mindenképp ki kell venni a nyáron.Az összes betegsége emiatt van.Szóval nyáron túlesünk rajta de nagyon-nagyon félek tőle,Tudom,hogy rutin és állítólag fájdalmatlan de az utóvérzés miatt aggódom.
Most is van egy nayg dilemmám.Egy hete folyik az orra de más beje nincs.Adtam megint a Garasone orrcseppet nagyon szépen elmúlt azorrfolyása és alig horkol éjjel de én hülye vettem neki fagyit és kicsit köhög reggelente és rekedtebb.Elvittem tegnap dokihoz aki rögtön a Cedaxot írta fel mert szerinte csúnya a torka.De nem is mondja,hogy fájna neki.Szóval nem biztos,hpgy beadom neki mivel még láza sincs.Veszek neki homeos szopogatót és majd meglátom.
És egy jó hír!Megmérték tegnap és 14,1kg és 106cm!Hízott 1kg-t pár hét alatt.Köszönhető a féregtelenítőnek és szerintem a vitaminnak amit szed.Elég jó étvágyú lett!
Szerintem vetesd ki az orrmanduláját Kingának!

Anna!
Itthon vagytok már?Jól van Enikő?

Bocs,hogy ilyen hosszúra sikeredett!
Írjatok!
Sziasztok!

Kép
 


Köszi Ildi,hogy írtál!
Én már kész vagyok,agyon aggódom magam.
Kinga még mindig lázas,napjában 2-3 x kell neki csillapítani.
Ez szombat óta tart szóval ma lesz az 5.napja.
Náthával(zöld orrváladékkal)indult,jött hozzá a hurut,az éjjeli köhögés,állandó rekedtség.Szpmbat óta ez áll fenn,és nem javul.
Ugye dr.nőnk főleg a hője miatt meg van győződve,h.arcüreg folyamata van.
Én vittem is rögtön hétfőn szakrendelésre,de nem csináltak rtg-t,kapta az antib.-ot.
Szinte semmi változás.
Dr.nőnk mindenképp az orrmandula kivételt javasolja,mert a nátha
az ovival állandósult,csak neki csak szövődménnyel zajlott az utóbbi időben.
Én a fülét a hallását féltem nagyon,és ezért hajlok a műtét felé.
Ti hol műtetnétek?
Nekünk a dr.nő a Heim Palban Katona dr-t ajánlja,de én szívesebben műtetném Salgótarjánban.
Mindkettő messze van,de ezt most nem vettem figyelemben.
Sokan mondják,h,visszanől,szerinted ez lehetséges,vagy csak rosszul veszik ki,marad a szövetéből és azért nől azoknak vissza?
Légyszi írjál már le mindent erről a féreghajtóról,bár én semmi erre utaló jelet nem találok Kingánál,de attól lehet nem ártana ha kapna.
És a féreghajtó után láttál is olyen székletét amiben esetleg lehetett ilyen féreg?

Kép

Kép
 
 


Szia Kory!

Mirtillt vszínű Miskolcon fogják műteni.A mi kórházunkat most vette át a debreceni Egyetem és állítólag nyárra lesz itt is műtő de vehetem Debrecenbe is de az elég messze van így Miskolc marad.Én is nagyon félek.A doki kérdezte,hogy vettem-e észre halláscsökkenést de még szerencsére nem.Hallottam én is,hogy visszanőhet szerintem attól,hogy nem veszik ki rendesen.
Mirtill szerencsére nem lázas de márciusban az volt elég sokszor.
Szerintem meg kellene röntgenezni mert az arcüreggyulladást az mutatja ki.Bár az antibionak hatni kellene.Ha gyakori az arcüreggyulladás ki kell venni az orrmandulát legalábbis azt mondják az okosok.
Én attól is tartok,hogy ha már nem lesz orrmandulája rögtön a garatmandulája fog begyulladni és a végén azt is ki kell majd venni.Mirtillnek még nagyon szép a garatmandulája mert még nem volt begyulladva neki.

Én nem láttam a székletében semmit Mirtillnek de a végbele körül és a redőkben igen fehér kis pontokat olyan mint a cseresznyében a kukac.Gyulladt volt a fenekén a bőr is és viszketett a végbele.Szóltam a dokinőnknek és székletvizsgálat nélkül felírta a gyógyszert a neve Vermox.6szem van benne először be kellett venni belőle 3szemet(este 1 másnap 2*1)aztán 3hét múlva a következő 3-at.Pénteken vette be az első 3szemet és szombaton szólt,hogy fáj a hasa,ment párszor a hasa és utána elkezdett enni és beállt a normál széklete.3hét múlva beszedtea köv.adagot akkor már aznap ment a hasa és akkor láttam a kakájában egy kb.20cm-es férget.Azóta minden rendben nincs a székletében semmi,szép a feneke,nem fáj nem viszket és naponta többször kakál rendeset.
Mindent le kellett fertőtleníteni,ágyneműt,pizsit,bugyikat jól kimosni,játékokat áttörölni mert a körme alól mehetett mindenfelé pete.
Szerintem nem árt évente egyszer végig csinálni egy kúrát.
Nekünk bejött az biztos.Azóta sosem fáj a hasa előtte mindig fájt szegénynek.

Szia!
Ildikó

Kép
 


Sziasztok!

Most csak bemásolni van időm,amit írtam itt az immunrendszer erősítőbe a csajoknak.
A ti tanácsaitokat is várom,mert már tele van a fejem ezzel az egésszel!
Mi most küzdünk!
De már nem is akartam a nyűgjeinkről írni,csak ha már így kérdezed Cleo!
Kinga ugye bekerül oviba és kb.a 4.naptól folyik az orra.
Majd társul hozzá a hurutos köhögés,mostmár minden alkalommal.
2hete folyik az orra,kb.1,5 hete köhög éjjel(most épp szárazon),
6 napig volt 37,6-38 ig terjedő hője.
Dr.nőnk beküldött az első köhögős éjjelünk után a szakrendelésre,mert biztos volt benne,h.az állandó nátha +éjjeli köhögés,h.arcüreg folyamata van.Beutaló nem kell,így mi mondtuk,h.arcüreg röntgent csináljanak,húzgálta a dr.nő a száját,végül meg sem csinálja,majd ha esetleg kontrollra megyünk.
Felírta a Summamed anntib.-ot,ilyen 3 napost.
Meg volt ez mellett is a szokásos láza,köhögése is,ami szinte éjjel van,napközbe elvétve.
Néztem a neten,meg egy ovis anyuka is ajánlotta,h.vigyem el Ceglédre Dr.Somi Ildikóhoz,ő tuti csinál arcüregátmosást stb.
Tudom,h.Gyöngyi is profi ebbe,de mondom,ő fül-orr gégész,mondom hátha mond tanácsokat,h.tényleg érdemes-e kivenni az orrmanduláját(mert a dr.nőnk ennyi ilyen jellegű megbetegedés mellett ezen van).
Hát ő teljesen más elveket vall,itt is megnézhetitek a neten.
Szerinte az orrmandula úgyis visszanől,mivel a kiváltó ok nincs kezelve stb..
Ilyen gőzölés csináltak,majd bioptron lámpázást+az arcüreg átmosást.
Kérdezte veszek-e olyan c vitamint ami nem szintetikus,hát veszek persze,ha a gyerek érdekeit szolgálja+veszek-e sapkát,mert szerinte vagyis a műszere szerint van folyadék a fülében.Megvettem.
Lényeg 21.000ft-ot fizettünk.
6000ft vele a konzultáció+4000ft az arcmosás+amiket írtam.
Nem sajnálom a pénzt tényleg ha a gyerek érdekeit szolgálja,de tényleg más nem történt,mint amit Gyöngyi is bármikor megcsinál.
Szerinte még 5x menjünk erre az átmosásra.
Az a baj,h.én a hallását féltem legjobban,és ezért is hajlok az orrmandula kivétel felé.
Ugye karácsonykor volt már ilyen esetünk,h.nagyon nem jól hallott.
Kérdéseim:
Ti az átmosást sima vízzel csináljátok?
Hányszor csináljátok a betegség alatt?
Szerintetek ez a fülmelegítő sapka elegendő lesz,h.eltünjön a folyadék?
Már teljesen kivagyok 6 nap volt lázas Kingi,1,5 hete nem alszunk max.a Sedotussin kúppal.,és akkor elmondhatom,h.semmit nem változott,mert időnként most is folyik az orra a köhögése meg minden éjjel meg van.
Hát ez van!

Kép

Kép
 
 


Szia Kory!

Tegnap elvittem Mirtillt a kórházba mert van ott egy jó gyerekorvos akiben megbízom.Nem adtam be az antibiot mert nem volt láza és mint kiderült jól tettem.Azt mondta tegnap a doki amit már sokszor,hogy azért köhög mert a takony csurog végig a torkán és az irritálja.Mirtillnek nem folyik az orra de hátra csorog folyamatosan ez okozza minden baját.A nyaki nyirokcsomói nagyon duzzadtak így azt mondta,hogy ne halogassuk a műtétet.
Jövő héten beviszem Miskolcra és kérem,hogy jegyezzék elő és essünk túl rajta!
Szerintem Kingánál is ez lehet a baj.Én a helyedben kivetetném addig amíg nem késő.És a sok antibio sem jó,nem tesz jót az étvágyának sem.
Szerintem az orrmandula akkor nő vissza ha nem veszik ki teljes egészében.
Sok anyukával beszéltem akik már túl vannak rajta és van olyan gyerek aki a műtét óta nem volt beteg.
Szóval Te döntesz!Én is nehezen szánom rá magam de ha ezzel jobb lesz Mirtillnek nem bánom!

Anna!
Mi újság?Minden rendben?Nagyon eltűntél!

Sziasztok!

Kép
 


Sziasztok!

Sok-sok teendöm van itthon is, és az Encsivel kapcsolatos teendök is.

Az arcüreg öblitésben Nekem is van gyakorlatom az Encsi révén. Én a budapesti Tüzoltó utcai Gyermekklinikán láttam, s tanultam meg, s itthon is csinálom. Ha kell naponta többször is. Ha kell gözölök is, hidegpárással. Az orrába fiziológiás sóoldatot csepegtetek, amit fel lehet iratni receptre is. Ha jól emlékszem 0.9 százalékos, egy dobozban 10 ampulla van, s egyszerre Én 5-6 ml-t csepegtetek apránként. Nem tudom elég-é az információ.

Kory Ti hol laktok? Ha gondolod irhatsz privátba is, s telefonon is szivesen segitek. Nem tudom milyen orr-fül-gégészetek van? Szerintem kell keresni egy jó szakembert akiben megbizol, s ne félj a dolgoktól. Könnyü ezt Nekem mondani, de Mi nagyon nehéz dolgokon is átmentünk. Tudom Mindenkinek a saját feladata a legnehezebb.

Ha eltünök egy idöre , és kérdezni szeretnétek, akkor irjatok privátba!

Üdv: Anna
 
 


Sziasztok!

Én elfogadom az orrmandula műtétnek a tényét,meg a szükségességét.
De még nem gyógyul meg,addig ez kivitelezhetetlen.
Már este nagyon magam alá zuhantam.
Tegnap estére is 38.4 lett a láza,már ezzel együtt 7 napja lázas,és
semerre nem változnak a dolgok.
Szemetek egy arcüreg rtg-t sem csináltak egy hete,hogy 100% biztos lehetnénk benne ,h.az a baja.Tegnap már elkeseredésemben már minden eszembe jutott,h.lehet tüdőgyull.van,agyhártyagyulladása,mellhártyagyulladása,és így tovább.
Borzasztó ez a lázas állapot+h.semmit sem javul.

Kép

Kép
 
 


Szia Kory!

Nem tudom hol laktok, de hétfön fogd a gyereket, s az általad legjobb helyre vigyed, és addig ne gyere el amig ki nem deritik az okot. Ezt mondd is meg nekik.

Üdv: Anna
 
 


Kory!

Mirtill is így volr február-márciusban.Ő nem folyamatosan de hetente 3-4*lázas volt,a legdurvább az 39,4volt de akkor már kapott Nurofent,hűtőfürdőt és nem ment lentebb.Még be is pisilt.Ekkora már beszedte a Zinnatot,Summamed forte-t és a Cedaxot.Nem nagyon köhögött,orra sem folyt csak a torka volt piros.Én ragaszkodtam a mellkas röntgenhez mert a doktornő nem akart elküldeni és akkor derült ki a tüdőgyulladása.Nem kapott akkor már semmi gyógyszert mert addigra tiszta volt a tüdeje de rtg még kimutatta.
Szóval ne hagyd magad és mondd,hogy csinálják meg a rtg-t.
Remélem hamarosan meggyógyul Kinga.Mirtillt sem műtik addig amíg taknyol és köhög de előjegyeztetem mert hónapokat kell várni.Legalábbis itt!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
 


Sziasztok!

Ma visszamentünk a kórházba,mivel Kinga még tegnap is lázas volt.
Most már követeltük a mellkas meg az arcüreg rtg-t.
Eléggé meglepte a dr.nőt,h.így 8-9.napon is lázas.
Gondolom erre fel,kért még orr és torok váladék tenyésztést is.
Ezeknek hétfőn lesz eredménye,de pénteken vissza kell vinni,mert
ha nem javul akkor teljes vérvizsgálat stb..
Nagyon remélem erre nem kerül sor,mert Kinga így is kész van már az orvosoktól.
A mellkas rtg-n negatív lett,de az arcüreg sajnos nem.
A leleten ez áll az arcüreg fedett!
Most a Summamed forte után Augmentin Duo-t kapott,napi 2x 3,5 ml-t.
Remélem segít.
És ami még szörnyű,ráállítottam a mérlegre és 12-sel kezdődött :cry: :cry: :cry:
Gondolhatjátok!
Hogy szedjük vissza az egyébként is kis súlyunkat,fogalmam sincs.

Kép

Kép
 
 


Szia Kory!

Legalább kiderült mi baja van Kingának!Remélem mostmár hamarosan helyrejön és visszahízza amit leadott.

Mi is voltunk ma orr-fül-gégészeten Miskolcon.Több anyuka ajánlott egy doktornőt aki nagyon jó.Azért mentünk be,hogy előjegyezzék a műtétre.Most voltunk nála először.Valóban egy kedves nő,és azt mondta,hogy egyelőre még nem kell Mirtillt műteni.Van ugyan orrmandulája de nem annyira vészes,hogy rögtön műteni kellene.Azt mondta,hogy mérsékelten nagy.Szóval szeptemberig várunk akkor kell visszamenni és majd meglátjuk.Egyelőre csak nyákoldót és kalciumot kell adni a náthára.A füle teljesen rendben van.Jót tett az orrcsepp amit adtam neki.Éjjel már nem is szuszogott a horkolás teljesen megszűnt.
Szóval most várunk!
Az a baj,hogy ahány dokihoz viszem annyiféle vélemény van és nem igazán tudom eldönteni mi a jó.Fölöslegesen nem akarnám megműttetni de mi van ha a hallása károsodik.
Ma beszéltem egy ismerősömmel neki kivették e kisfia orr-és garatmanduláját is mert már rosszul hallott és most is gond van a hallásával pedig 1éve műtötték.

Anna!
Enikővel minden rendben?Remélem azért nem írsz mert nincs időd és nincs nagyobb baj!

Sziasztok!

Kép
 


Sziasztok!

Ildikó!

Örülök,h.már jobban van,és jobban aludt Mirtill.
Hallgass akkor a szakemberre,és ha tényleg a nyáron nem lesz
hurutos,füles vagy ilyesmi beteg,akkor ráér később is műtetni,vagy lehet ki is növi,és nem lesz jellemző az ilyen betegeskedés.
Milyen orrcseppet kapott,ez valami speciális orrcsepp?
És nektek milyen nyákoldó vált be?
Mi most a Sinupretet használjuk.
Kingát is ha meggyógyult,akkor elviszem megmutatni egy fül-orr -gégészhez,h.nyugalmi állapotban lássa az orrmandulát.
A másik topicban sok hasznos tanácsot adtak a csajok ezzel kapcsolatban,pl,h.olyan helyre vigyem ahol endoscopot is használnak,mert így 100% h.nem nől vissza,mert 1-2 év múlva visszanőlhet,és nem akarok mindent előről kezdeni.

Encsi?
Edit?
Merre vagytok?

Kép

Kép
 
 


Szia Kory!

Ez az orrcsepp végülis nem orrcsepp hanem szem és fülcsepp de szokták orrba is tenni.
Garasone a neve de nem lehet sokszor és sokáig használni mert szteriodos és nem jó hosszú távon a nyálkahártyának.
De az orrmandulát nagyon jól összehúzza.Mi eddig 2*használtuk és nagyon jó volt.

Kinga jobban van?Ma derül ki a torokváladék eredménye ugye?

Mirtillnek este ment a hasa de éjjel jól aludt és reggel már nem fájt a hasa és nem ment.Így elvittem oviba.
Szerintem a Ca pezsgőtablettától.A szemét dokinőnk nem írta fel a Ca ampullát.Azt mondta,hogy vegyek neki pezsgőtablettát.De az tiszta édesítőszer és Mirtill nem nagyon bírja.A szorbittól is megy a hasa.Mostanában vettem észre,hogy akárhányszor adok Nurofent rögtön megy a hasa.Régen a Vitcolant sem tudta meginni emiatt.
Majd visszamegyek és az asztalra csapok!

Azt mondta a dokinő,hogy az orrmandula 8éves kor körül elcsökevényesedik utána már semmi funkciója nincs.Jó lenne addig kihúzni!

Majd gyere és írd meg mit mondtak!

Szia!

Kép
 


Sziasztok!

Hová tűntetek?

Kory!
Hogy van Kinga?Remélem javul!

Hétvégére Mirtill is beteg lett,lázas volt és elég csúnyán köhög.Most Ceclort írtak fel neki azt beadom.Én nem látok nagy javulást,nem nagyon van étvágya,szinte mindig hőemelkedése van.Most épp alszik!
Attól félek,hogy megint tüdőgyulladást kap.A torka alig piros,nem is fáj neki viszont köhög és lázas.
Remélem hamarosan elmúlik!

Azért néha írjatok!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
 


Sziasztok!

Remélem a betegek már jobban vannak. Mi ill, Én magam alatt vagyok Encsi magatartásbeli problémái miatt. Verekszik, karmol, csunyán beszél, rugdos, nyelvét nyujtogatja, nyálaz, elutasitja az együtt müködést.... stb. A tanárok nem tudják a megoldást, majd törpölnek. Itthon is nehéz Vele, semmi nem jó Neki. Most próbálok a Vadakerti kórházzal beszélni, idöpontot kérni. Az Anyák napi ünnepélyre ugy mehettünk volna, hogy a müsor alatt Enikö Velem ül a széken. Végül ugy döntöttem igy nem megyünk, inkább elmegyek a sebészhez lápiszolásra. Sajnos ugy látom minden honnan kilógunk. Nagyon-nagyon összetett az esetünk. Emiatt nem jelentkeztem. Idönként azért olvasgatom az irásaitokat.

További szép napot és mégegyszer jobbulást a betegeknek: üdv: Anna
 
 


Encsi!

Hát nagyon sajnálom,nagyon nehéz lehet!
Szerintem idegeneknek sokkal szófogadóbbak,a szülőkkel messzire el mernek menni.
Bár szerencsére Kinga NAGYON szófogadó,együttműködő kislány,már az óvónő azt mondta,h.túl jó.
Persze nektek más problémátok van.
Tudom sokkal nagyobb helyeken megfordultatok már,de nem próbáltatok homeós orvossal egy állandóan szedhető bogyót keresni.
Nekünk már sok mindenre jó volt,de mindig az amit szakember ajánlott,nem amit magamtól vettem!?

Ildi!
Hát mindig van valami!
:twisted: :evil:
Jobbulást nektek!
Nekünk köhögésre a Prospan nagyon bevállt,éjszakára adtam!
Próbáljátok ki,ez csillapító,napközbe meg köptetőt adjál.
Azért nem írtam eddig Kingát,mert csak ma mentünk vissza.
Pénteken is kellett volna,de tudtuk,h.csak hétfőre lesz meg a torok,orrváladék tenyészet.Nem mertem már elővigyázatosságból beülni vele mindkét nap a tele lévő váróteremben.
Szerencsére rendbe találta,de figyelni kell,mert szerinte is gócpontként működik az orrmandula:(
Remélem már nálunk is csak jobb jön,mert ez a 3hét..
És már nem viszem oviba,úgy döntöttem...

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Anna!

Nagyon sajnálom,hogy vannak gondok Enikővel!A kórházba ahová jártok nincs esetleg pszichológus?Mert szerintem nem csak a beteg gyerek testével hanem a lelkével is törődni kellene ezért lenne jó ilyen helyeken ahol a gyerekek hosszabb időt töltenek ha pszichológus is foglalkozna velük.
És az sem jó megoldás,hogy nem engedik szerepelni mert ezzel még jobban visszavetik és semmi motivációja nem lesz a gyereknek.Azt gondolhatkója,hogy ha ők nem foglalkoznak velem én sem foglalkozom velük.
Aztán ez lehet nem így van ez csak az én laikus véleményem.
De némelyik pedagógus elképesztő.A Mirtill ovijában is vannak olyanok!Nagyon fel tudnak vele bosszantani.

Kory!
Azt a gyógyszert nem ismerem.Ez homeos vagy receptre kell?
Mirtill nagyon köhög és folyamatosan tüsszög,ömlik az orra de vizes orrfolyása van.Tegnap a doki azt mondta,hogy lehet allergiás.És ennyibe maradt.
Nem tudtok vmilyen homeopátiás allergia elleni gyogyit?

Sziasztok!

Kép
 


Ildikó!

Prospan az köhögés csillapító éjjelre!
Homeós kérdéseid ide tedd fel homeopatiainfo.hu Kérdés-felelet,
nagyon készségesek,nagyon hamar válaszolnak,és kimondottan gyermek homeopátiás orvosok!
Nekem már sokat segítettek!
Jobbulást!

Kép

Kép
 
 


Kory!

Láttam a másik topicban,hogy a Broncho vaxomról érdeklődtél.Mirtill szedi és azt hiszem bevált.Március óta szedi és azóta most volt beteg.Én azt vettem észre,hogy ha beteg is sokkal gyorsbb lefolyású a betegsége és nincs láza.Mosz is inkább hőemelkedése volt.Én mindenképp javaslom.Mirtill úgy szedte,hogy először 30napig egyfolytába majd 20nap szünetaztán 10nao Broncho aztán megint 20nap szünet és így tovább.Így Ő 2dobozzal szed be.Most szedné a második 10-es adagot de mivel gyógyszert szed nem adom neki majd ha jól lesz.Ill.most is jól van de folyik az orra és köhög még mindig.Kapott még egy üveg gyogyit és most Sinecodot a köhögésre.Igazából azért köhög mert folyik a cucc le a torkán.Kapott allergia elleni szirupot is mert lehet amiatt is taknyol.

A lényeg szerintem adjad Kingának a Broncho Vaxomot!

Szia!
Ildikó

Kép
 


Ildi!

Megpróbáljuk ősztől mindenképpen a Bronchot,vagyis akkor inkább
aug.-tól kellene ha jól gondolom!?
Mirtill javulgat már?sikerült elhagynia a köhögést,orrfolyást mert
az nem egyszerű!
Mi is vendégségbe mentünk volna a hétvégén,mondta az anyuka,h.a kislánynak csak az orrra folyik,meg köhög,láza nincs nyugodtan menjünk.Na,inkább nem kockáztattam!
Olivér nemrég kapta a 2.kullancs oltást,és akkor kértem a dr.nőtől
ezt a féreghajtó tablettát.Vermox a neve.Ti is ezt kaptátok Ildi?
Ezt is úgy kell szedni,mint ahogy te írtad.Este veszi majd be a 2.szemet,majd 2 hét múlva megint 2-t.

Kép

Kép
 
 


Szia Kory!

Igen Vermoxot kapott Mirtill is.Neki 3szemet kellett beszedni aztán 3hét múlva a maradékot.Neki ment a hasa tőle de az a férgesség miatt!
Volt fenn nálunk pénteken egy gyerekorvos aki megvizsgálta Mirtillt és mondtam neki a féregtelenítőt azt mondta,hogy félévente érdemes egy ilyen kúrát megcsinálni mert nem árt.Lenn a homokból,innen-onnan bármikor összeszedhetik a férget.

Köszi már jól van Mirtill,jár oviba.Nem köhög,nem folyik az orra sem így ma elkezdtem adni a következő adag Broncho Vaxomot.

Azt mondta pénteken a doki,hogy ő azért ír fel rögtön antibiotikumot - sokszor feleslegesen-mert az ilyen kigyerekeknél egy nátha szinte sosem múlik el szövődmény nélkül.Lehet orrcseppezni és egyéb más dolgot de utána legtöbbször kell az antibio és akkor már elég erőseket kell felírni mert makacsa fertőzés.Hát lehet benne vmi pedig én is utálom ha rögtön antibiot kap!

Remélem Kinga már jól van!

Szia!
Ildikó

Kép
 


SzEdit!


Ti,hogy vagytok?
Légyszi írj pár sort magatokról!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Köszi, megvagyunk, töpörtyü továbbra is töpörtyü, de nem beteges, egy eleven kis rosszcsont. Szoktam neki mondani, hogy hét eleven kisördög lakik benne. Amugy akkora mint egy másfél-két évesnek kellene lennie. Még mindig nincs 13 kg, hamarost négy éves lesz. De amugy csillog a szeme az okosságtól, mindenhová felmászik, biciklizik. Gyakran kerül a kicsiség miatt veszélyes helyzetbe, mert mondjuk neki nem ugyanolyan egy másfél méteres ágról leugrani, mint egy egyméter magasnak. De alapvetöen minden rendben.
Nekünk kutyáink vannak, ezért félévenként rendszeresen féreghajtjuk a gyerekeket, nem hiszem hogy az lenne az oka. Hajlok rá, hogy alkati kérdés.
És ti? Hogy telik - telt a nyár?

Edit

KépKép
KépKép
 
 


SzEdit!

De jó,h.írtál!
Épp a napokban írtam neked itt a babaneten privit,megkaptad???
Kory

Kép

Kép
 
 


nem kaptam. Elküldöd mégegyszer?

Edit

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok lányok, régen nem írtam, mert nem akartam senkinek a szívét fájdítani, de Domi az utóbbi hónapokban gyönyören megindult, 107,5 cm és majd' 16 kiló... Még persze ez is sovány a társaihoz képest, de nekem már lottóötös. Viszont most megint bajban vagyunk... Beszoktunk az oviba, össz. 9 napot jártunk, most októberben, és tessék: adenovírus, szalmonellával, fogyott majdnem 2! kilót, most ha agyonitatom, akkor 14,3kg, egy hétig voltunk kórházban, folyamatosan infúziózták... még nem gyógyult meg, még étvágytalan, és hasmenése is van, de már láza nincsen, viszont a 107 centijével szegénykém úgy néz ki, mint egy kis csontváz... :cry:
Most megint fő a fejem, mi lesz.... még étvágygerjesztőt nem adhatok, majd csak ha teljesen meggyógyul, és kikopnak a kórokozók.
Hát így jártunk.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron