Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kisfiam 22 hónapos,és december 20-án diagnosztizáltak nála 1-es típusús cukorbetegséget.
A családban ilyen még nem fordult elő.
Valami vírus válthatta ki sajnos.Élete végéig inzulin kell,és a diéta,amit a legnehezebb egy ennyi idősnek megmagyarázni,hogy miért nem ehet 2 étkezés közt?!
Szívesen beszélgetnék hasonló cipőben járó anyukákkal!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia Boszibaba!

Az én kislányom márciusban lesz 4 éves. Lassan másféle éve cukorbeteg.

Ti melyik kórházba jártok, és ki az orvosotok? Mi a Betesdába.
Hogyan viseli a fiad a vércukormérést és az inzulin beadását?

Nem mondom, hogy könnyű lesz, de ha beletanultok a dolgokba, sokkal egyszerűbb lesz.
Két étkezés között meg adhatsz neki répát, sajtot, sonkát, mindent, aminek nincsen szénhidrát tartalma.

Pviki
 
 


Szia!

Budai kórházba járunk Dr. Blatniczky Lászlóhoz. Vércukormérést jól viseli,de az inzulintól nagyon fél és sír.2 étkezés közt amit ehetne azok közül semmit nem eszik meg. :roll:
Nektek hogy derült ki ez az egész?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

 
 

Szia!

Dóra elkezdett feltűnően sokat inni, ami egy idő után gyanús és nyugtalanító volt. Mi gyanakodtunk arra, hogy esetleg cukorbetegség jele lehet a sok ivás. Ezért megmértük a cukrát, ami 32 volt. Ezek után 3 hetet töltöttünk kórházban.
Ti hogy jöttetek rá?

A te kisfiadnak mennyire stabilak a cukrai? Nagy ugrálások vannak, vagy sikerült teljesen stabilra beállítani?
 
 


Az én kisfiam is elkezdett többet inni,pisilni,de mivel panelban lakunk,és hiába párologtat az ember eleget a száraz levegőre gyanakodtunk a dokinkkal együtt.Aztán jött még a fáradékonyság,kukigyulladás,ami szintén ennek a tünete,mint később megtudtam.
Akkor nektek volt is cukormérő,hogy rögtön tudtatok mérni?
Nekünk csak most lett.
A családban csak időskori cukorbeteg van, és ő is pár éve.
Nekünk Gabika rosszul lett egy éjjel,sokat hányt,és nagyon rosszul vette a levegőt. Ügyeletről rögtön a kórházba utaltak,ahol csak sok vizsgálat után derült ki,hogy mi a baja sajnos! :roll: Mi december 21-tegnapig voltunk kórházban. Először a Jánosban,majd a Budaiban. Cukrai egész jók,9 fölé nem is nagyon megy! :wink: Reggel és este kap inzulint 7kor. Ti mennyi inzulint adtok?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Csodálkozom, hogy a kórházban is csak több vizsgálat után jöttek rá, mi a baja a kisfiadnak. Pedig ezek annyira tipikus tünetek.

Nekünk sem volt még akkor cukormérőnk, de a férjem nagynénje cukros, az övét kértük el. Előtte először felhívtam a védőnőt,és ő is azt mondta, nézzünk egy vércukrot. Aztán a dokinkat is felhívtam, hogy mi a gyanunk. Bár ő nyugtatott minket, rögtön írt egy beutalót vérvételre. Később bevallotta, álmában sem gondolta, hogy Dóra cukros. De mivel ez az egész egy négynapos ünnep előtt volt, nem akartunk annyit várni, azért mértünk meg - csak hogy megnyugtassuk magunkat. :shock: Ez volt a szerencse, mert valószínűleg mentővel mentünk volna a kórházba. Így viszont teljesen jó fizikai állapota berült be Dóri.

Ez tök jó, hogy ennyire jók a kisfiad cukrai. Remélem, ez stabilan így is marad. Nekünk még mindig az a legnagyobb gondunk, hogy nem akar beállni Dóra cukra. Tudom, hogy kicsi, ezért nagyon instabil, de olyan jó lenne, ha már kezdene rendeződni.

Mi háromszor adunk inzulint, délután kétfélét.

Még az evéssel kapcsolatban az jutott eszembe, ha már jobb idő lesz, és többet tud mozogni, jobban tudsz neki a kötelező kajákon kívül is puszt adni, hiszen a mozgás csökkenti a cukrot, és kell pótolni.
A kisfiad megeszi a szénhidrát adagjait? Hogy éltétek túl az első néhány napot itthon?

Szia Pviki
 
 


Szia! :wink:

Hát igen elég rosz volt,hogy mikor bevittük,és alig állt a lábán,alig vette a levegőt,vagy 6 orvos vizsgálta,és nem tudták mi a baja! A végén meg már rohantak vele az Intenzívre,mert majdnem bekomált,mint kiderült! :cry:
Pont most terveztünk volna kistesót,de ez elmaradt sajnos vagy 5 évig biztos,hiszen nem tudnék most egy picire is figyelni.
Te GYES-en vagy még? Mert nekem azt mondták,ha elmúlik Gabika 3 éves,akkor méltányossági GYES jár a 10 éves koráig,és max 4 órában lehet mellette dolgozni. :P
Jók a cukrai,de azért még nálunk is előfordul néha hypo,vagy 10 feletti cukor,de be kell ennek teljesen állnia.
Általábban megeszi a szénhidrát adagját,sokszor még enne is szegénykém! :roll:

Most így néz ki 1 napunk:

Reggel 7 inzulin utána reggeli 30gr SZH
10-kor tízórai 10gr SZH
12-kor ebéd 40gr SZH
16-kor uzsi 10gr SZH
19kor inzulin utána vacsora 30gr SZH
21-kor pótvacsi 10gr SZH

Hát reggel még aludna szegénykém tovább,de muszáj kelni.
Amíg jól volt este 22-9ig aludt. :wink:

Nektek hogy alakul egy nap?
Gondolom te már rutinszerűen csinálsz mindent! Egy gyerek van csak,vagy van testvére?

Én tegnap kenyeret is sütöttem,meg zabpelyhes muffint. Teljesen áttértünk az egészséges életmódra.

Ő a kisfiam:
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Nálunk Gergő 9 hónapos volt, amikor Dóra kórházba került. Akkor még jóformán csak szopizott, úgyhogy a szüleim hozták be állandóan a kórházba szoptatni.

Meglátod, ha már kialakul az életetek, és rutinos leszel, nem fog annyi időt és energiát igénybe venni az, hogy Gabi cukros, és előbb is gondolkodhattok kistestvéren.

Dóra egyébként oviba is jár. Igaz, egyelőre csak délelőtt, és ebédre hazahozom, de szeptemberből muszáj lesz dolgoznom, úgyhogy ebédelni is ott fog.

Igen, a Gyes jár 10 éves korig, de én úgy tudom, 8 órában lehet mellette dolgozni.

Szia Pviki
 
 


Szia!

Hát akkor nem lehetett neked se valami könnyű,így ahogy írod! :roll:
Hát mivel GYES-re kell mennem kistesó téma még jó pár évig várat magára sajnos! :roll: 50.000 kiesik,s az nem kevés!
Dolgozni nem tudom mikor fogok tudni,talán 4 éves korától.
Akkor neked felvették a kislányod az oviba,ez nagyon jó!
Én már előre félek ettől,hogy mi lesz?
Ovónők adják az inzulint neki? Ebéd hogy alakul? Te viszel,vagy van diatetikus?

Tegnap is sütöttem finom süteményt,diabetikusat,mondanom se kell ízlett mindenkinek! :lol:
Ebédre meg túrógombóc készült zabpehellyel,ami szintén nagyon finom lett.
Csütörtökön volt az első kontroll a Budaiban,s minden ok,azt mondták.
Van neki még hypo,s utána meg magasabb,de ez még nem gond,a szervezete reagál be,ha így marad,akkor azt lehet mondani,hogy beállt! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Örülök, hogy minden rendben volt a kontrollon. Én is pont múlt héten csüt-ön voltam a dokinőnknél. Nekünk mindig egy kicsit változtat, hogy jobban legyenek az eredmények. Az egész egy nagy kísérletezés, hogyan lehet optimalizálni az egészet. Bár most, hogy jobb az idő és többet mozoghat, nincsenek olyan magas értékei.

Nálunk az ovi úgy volt, hogy a nyílt napon beszéltünk az igazgatónővel. Ő mondta, hogy ilyen esetük még nem volt, de próbáljuk meg. Egyelőre az inzulint még nem ők adják be, mert nem ott ebédel, de a cukormérést nagyon gyorsan megtanulták. Tízóraira kimérik neki a gyümölcsöt, és 11 körül, ha kint vannak az udvaron, kap még egy kis kekszet. Amúhy nagyon együttműködőek az ovónők.

Van lehetőség rá, hogy hozzanak diabetikus ebédet neki, úgy, hogy megadják, mennyi szénhidrát van benne. Vmikor ezt is ki fogjuk próbálni.

Te miket szoktál főzni a kisfiadnak?

Szia Pviki
 
 


Szia!

A héten lesz majd a 2. kontroll,aztán,ha eltellik 1 hónap,akkor majd csak 4-5 hetente! :wink:

Akkor nagy szerencséd volt az ovival,remélem nálunk is minden ok lesz. Most már csak a nagycsoport a kötezelző hallottam,tehát 5 évesen fel kell venni bárhová!

Én elvileg azokat fözöm,mint eddig is: gazdag leves,rakott ételek,főzelék,sült hús,de persze nem mindig eszi meg amit adok neki,így akkor gyorsan mást kell adni. :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 



Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Köszi a cikket, még nem olvastam. Minket is mindenki azzal biztat, hogy mire Dóra felnő, meg fogják találni a megoldást. Reméljük a legjobbakat.

Mostmár én is csak havonta megyek kontrolla a kórházba, de régebben hetente, kéthetente mentem vagy telefonáltam, mi az aktuális helyzet. Igaz, most már én is bátrabban merek változtatni az adagon, nem rohanok minden alkalommal a kórházba. Most éppen megemeltük Dórának a szénhidrátmennyiséget, ehhez próbáljuk igazítani az inzulint. Több, kevesebb sikerrel. :?

Mit mondtak a kontrollon? Milyenek most a ksifiad értékei?

Szia Pviki
 
 


Szia!

Akkor te már nagyon profi vagy,hogy a szénhidrátmennyiséghez tudod az inzulint alakítani! :wink:
Szombaton végig 10 felett volt a cukra,jött a hülye front.
Másnap már minden ok volt!
Kaptam neki multivitamint,és eszi is,sőt enne is még,de csak 1-et ehet 1 nap.
Actival Kids,s ezt cukrosok is szedhetik.
Kontrollon minden ok volt,az esti inzulint megemelték fél egységgel,mert akkor sokszor magasabb volt neki.
Hát előfordul neki hypo és hiper is,de általábban nem rosszak a cukrai.
És hízott 1 hét alatt 1/2kg-ot!
:P
Kezd visszaerősödni végre! Most 12kg!
Legközelebb majd csak 3 hét múlva kell menni!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia! :wink:


Mi jól vagyunk,csak hát mérgelődöm sokat,mert Gabika mindig levest enne,és nem csak azt kellene! Betegsége óta nagyon válogatós lett,és nem egyszerű amúgy se vele!

Most meg Somogyi Hatás érződik nála pár napja!

Pontosabban adott éjjel vagy délelőtt/nap valamelyik szakában egy alacsony 3 alatti vércukor,amire a szervezet reagál,és több órán át 10 feletti cukrok lesznek!

Szóval nem egyszerű ám ez!

Kontroll 2 hét múlva!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Kicsit eltüntem, de pénteken volt a fia szülinapja, meg Dóra névnapja, ezért elfoglaltabb voltam. Pénteken és vasárnap is nagy jövés menés volt nálunk. Olyan finom diétás csokitortát sütöttünk a gyerekekkel közösen. Nagyon meg voltam elégedve vele. Ha cukrászdából hozzuk, se lett volna jobb. :)

Az evés dolog nálunk az elején nagyon nehéz volt. A kórházban a felborult anyagcseréje miatt sokkal többet evett az átlagosnál. Viszont itthon már nem volt olyan étvágya, úgyhogy az elején nagyon szenvedtünk, főleg a reggelivel. Aztán csökkentettük az adagjait, és a reggeli is átkerült 1/2 8-ra, így lassan normalizálódott a helyzet. Mostmár az esetek 80 %-ban megeszi az adagját, és ha nem, gyümölcsöt, kekszet, vagy gyümölcslevet kap. Persze azokat a kajákat főzőm, amit szeret, így könnyű. :wink:

Levesből is tudsz azért olyan főzni, aminek magas a szénhidráttartalma.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez az ugrálás nem fog hamar elmúlni. Hiába csinál az ember mindent úgy, ahogy kellene, hypok mindig becsúsznak. Pedig én elég gyakran mérem Dóra cukrát, hogy tudjam, mikor mit csináljak, de így is van, hogy az ember túlkombinál, és magas vagy alacsony lesz a cukor. Olyan kiszámíthatatlan sokszor, hogyan reagál a szervezete. Számomra hihetetlen, hogy egyszer majd be fog állni.

Szia Pviki
 
 


Szia! :wink:

Jó pár(6-7) napja nagyon jók a cukraink:4-7.
Igaz alacsony előfordul,de általábban reggeli előtt.
Gabikának is nemsokára közeledik a születésnapja,így már én is nagyon gondolkozom milyen tortát süssek neki,és milyen forma legyen!
Tavaly macitortát készítettem,ami gesztenyés volt. :P
Már az ajándékokat is megvettem neki,de már most olyan nehéz,hiszen annyi mindent kap a családtól. :lol:
Héten lesz majd kontroll,kíváncsi leszek mit mondanak.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Örülök, hogy jól vagytok! Ezek tényleg nagyon jó értékek. Nekünk most volt egy rosszabb periódus, de most talán normalizálódott.

Dóra is márciusi, ő 18-án születtt. Azt hiszem, hogy ő idén biciklit fog kapni. Te mit vettél? Milyen ügyes vagy, hogy macitortát sütöttél. Az én cukrásztudományom odáig nem terjed, hogy még formája is legyen. :(
Dórának holnap lesz az oviban a farsang. Tavasztündér lesz. Nagyon kíváncsi vagyok, mert még nem vagyunk profi jelmezkészítők.

Nálatok is nagy hó van? Remélem, megmarad holnap du is, és tudunk egy kicsit a kertben játszani, vagy szánkózni.

Szia Pviki
 
 


Szia!

Csütörtökön megvolt a kontroll.
A reggeli adagját megemelték neki 1/2 egységgel,mert sokszor volt neki magasabb. Az esti maradt.
Legközelebb majd csak április 9-én kell vinni.
:P
Este viszont azt nem értem,hogy megkapta az inzulint és mégis magasabb lett neki?! :shock: Ráadásul 2x volt olyan éjjel,hogy 14 volt a cukra,reggelre meg 1,5! :shock: Érdekes eléggé!

Ti jól vagytok?

Itt is sok hó volt,sokat voltunk kint,szánkónk az nincs még,de bepótoltuk sok más mindennel. Duna parthoz közel lakunk,így oda is bármikor le tudunk menni! :wink:

Én kisfiamnak gyurmát,nyomdát és készségfejlesztő társast vettem,de akkor még ott a Gábor nap rá 2 hétre és a Húsvét,azokra is veszek vmi apróságot,de persze már annyi a játéka! :lol:

Idén lehet Lepketorta lesz,még nem tudom,de már nagyon rajta vagyok a témán! :wink:

Itt egy kép a tavalyi macitortáról:

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!


Hogy vagytok? Rendeződött Gabi cukra azóta? 1,5 jó alacsony. :( Dórának még nem volt soha ilyen alacsony szerencsére. Nem lehet, hogy kicsit sok az inzulatard éjszakára? (Egyébként milyen inzulint kap a fiad? Dóra Actrapidot és Inzulatardot.) Én egyébként azt szoktam csinálni, ha látom éjszaka, hogy kezd alacsony lenni a cukra, akkor adok neki egy kis ananászlevet, és az megelőzi a hypot.
Egyébként ebben az egész dologban azt utálom a legjobban, hogy teljesen kiszámíthatatlan. Nem lehet standardokat felállítani: ha ennyi a cukra, és ezt csinálom, akkor ez fog történni. Mert egyszer igen, másszor meg az ellenkezője. Tényleg az ember csak folyamatosan kísérletezik.

Mi amúgy is egy elég rossz időszakon vagyunk - remélem - túl. Totál felborult Dóra cukra, állandóan hypozott, utána meg az egekben volt a cukra. :( :cry:

Amikor nálatok rosszabb értékei vannak Gabinak, van lehetőséged, hogy konzultálj az orvosotokkal, vagy csak a kontrollon?

Nagyon jó a macitortád, és biztos a lepketorta is szép lesz.

A havat mi is nagyon élveztük, a gyerekek sokat voltak kint, hóembert építettek, kicsit szánkóztunk is. A hétvégén meg kirándulni voltunk a fogaskerekűn és a kisvasúton. Azt nagyon élvezték a gyerekek, de gyalogolni nem akartak, úgyhogy a vonatozás után hazabuszoztunk.

Szia Pviki
 
 


Szia! :wink:

Köszike jól vagyunk,de tegnap reggelre meg 1,3 volt a cukra! :roll:
Eddig ez a legalacsonyabb. Éjjel meg jó volt.
Esti inzulin nem sok a doki szerint,mert nem mindig alacsony neki.
Ma reggel pl 5-ös volt neki,de délután meg már 14!
Humulint kap a kisfiam.
Én is bármikor felhívhatom a dokit szerencsére,nagyon rendes.
Legközelebb majd csak áprilisban lesz kontroll.
Már csak 1 hetem van a szülinapig! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Ez az 1,3 továbbra sem túl jóm érték. Az 5 viszont nagyon jó, mondhatni tökéletes. A 14-es érték még simán lehet a hypo eredménye. Nekem egyszer azt mondta a doktornőnk, hogy egy hypo még 48 órán át éreztetheti a hatását.
Hajnalban szoktad mérni? Akkor milyen értékei vannak? Lehet, hogy érdemes lenne éjszaka többször is mérni, hogy lássad, mikor esik le ilyen brutálisan. Nekünk pár napja volt egy olyan éjszakánk, hogy állandóan 4 és 5 között volt a cukra úgy, hogy kér óránként itattam vele gyümölcslevet, és csak hajnalra normalizálódott.

Ez milyen inzulin? Nem ismerem. Dóra háromszor kap rövid hatásút (Actrapid) és egyszer (este) hosszú hatásút (Insulatard).

Nemsokára itt lesz a kisfiad szülinapja, gondolom, már tervezitek a nagy napot. Lesz szülinapi buli?

Szia
 
 


Szia!:)

Na pár napja a reggeli érték 5-6os! :P
Meg egész jó volt ma úgy egész nap,de estére néha felszalad neki.
Hajnalban 3-kor szoktam neki mérni,és volt már hypo akkor és volt már 14-es is! :shock: Amikor elalszom akkor nem tudom megmérni neki!

Humulin M3 ez egy kevert inzulinfajta,amiből reggel 5,este pedig 3,5 egységet kap.
Ez KÖZEPES ÉS GYORSHATÁSÚ INZULINOK KEVERÉKE!

Igen már nagyon készülök a szülinapra,jönnek anyósék,s a sógornőmék,de a tortán agyalok,mert lehet mégse lepke lesz,hanem vmi állat,mindig variálok! :P
1 hétre rá meg anyukáméknál lesz az ünneplés a Balcsin! :)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Remélem jól vagy,rég írtál! :roll:
Mi jól vagyunk,jól sikerült a születésnap vasárnap! A tortából nem evett,inkább sajtos kellett neki.
Az evéssel küzdünk sajnos,mert a pékáruhoz semmit nem fogad el,leveseket eszik főleg,se rakott étel,se főzelék,húsokból is csak rántott hús! :roll:
Azóta van ez mióta cukros,előtte semmi gond nem volt!
Hétvégén utazunk anyukámékhoz végre 2 hétre! Jó lesz a Balcsin kicsit!
:P

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Utólag is nagyon boldog szülinapot a kisfiadnak! Nagyon szép lett a tortája. Tényleg igazi nagyfiú ezen a képen. Örült az ajándékoknak?

Bocsánat, hogy eltűntem, de Gergő megint beteg lett. Szombaton az ügyeleten kötöttünk ki, mert annyira fulladt. Már nem is tudom hanyadszorra lett hörghurutja ezen a télen. Kicsit elkeseredtem. Most megyünk nemsokára pulmonológiára, és hát valószínű állandóan gyógyszert kell szednie. Csak hogy ne legyen egyszerű az élet.

Az evést ne is mond. Nálunk Dóra szerintem direkt sztrájkol. Kb egy óra, mire hajlandó megenni az ennivalót.

Jó utat, és pihenést a Balatonon. Hova mentetek? Nekünk Badacsonyban van házunk. Mi mjad húsvét után tervezünk egy hetet ott tölteni. Már nagyon várom.

SZia Pviki
 
 


Szia! :wink:

Köszike szépen! :P
Balaton Déli partján Lellén vagyunk. Apa ma ment haza,mert ugye vkinek dolgozni is kell! :lol:

Sajnálom,hogy beteg lett a kisfiad,jobbulást nektek! :wink:

Tegnap itt is megvolt a születésnap,nagyon élvezte,de torta nem kellett neki.

Ma nagyon rossz cukraink voltak. Nem is emlékszem ilyen napra még:
2,4-,2,6-3-2,6-12,4-12,2

Ennyiszer nem szokott alacsony lenni neki! :roll:

Nálatok mi újság?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Sajnálom, hogy újra így hypozik a fiad. Nem lehet, hogy többet mozgott az átlagnál, azért ment le ennyire?

Az előrejelzések szerint nem lesz túl nagy szerencsétek az idővel, jó hideget mondanak megint.

Már mi is nagyon készülünk Dóra szülinapjára. A biciklit már megkapta szomabotn, hogy a jó időben tudja élvezni. Aztán szerdán még kap néhány apróságot, plussz a torta. Délelőtt az oviban is lesz ünneplés, kíváncsi leszek. :D Aztán hétvégén még családi összejövetel.

Nem is írtam, hogy milyen helyes a kisfiad az új frizurájával.

Szia Pviki
 
 


Szia! :wink:

Hát igen lehet sokat mozgott,lekötözni nem lehet! :P
Tegnap viszont egész jó cukraink voltak:

6,8-6,7-5,9-11-9,6-5,2

A 2 magas kivételével ezek szuperek! :D

Köszike a frizura dícséretet!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Ezek tényleg jók. A 11 és a 9,6 még a határon van.

Teszek fel egy képet Dóráról. Ez az oviban készült farsangkor: Dóra, mint tavasztündér.


Kép
 
 


Nagyon szép kislányod van! :P
Tényleg nektek sima oviba jár? Az ovónők mérik a cukrát? Vagy hogy van ez? Nekem ajánlottak már egy ovit,ahol vannak cukrosok,de nem valami közel van,meg szeretnék dolgozni is megint,de nem tudom,hol kapnék munkát,meg hallottam sokaktól,hogy csak délig veszik be a gyereket! :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Rég írtál! Jól vagytok?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Jó sűrű volt az elmúlt hét, nem nagyon tudtam hosszabban a gép elé ülni. Ráadásul pár napig nem is volt, mert vírusos lett, és szerelőnél volt.

Nagyjából jól vagyunk, bár a gyerekek kicsit náthásak. De remélem, már lassan túl leszünk rajta.
A múlt hét végig Dóra szülinapja jegyében telt. Volt tortája az oviban is, ott is megköszöntötték. Aztán itthon még három babazsúrt tartottunk, hiszen különböző időpontokban jöttek köszönteni őt. Persze nagyon élvezte, tetszettek neki az ajándékok.

Ti hogy vagytok? Milyen volt a Balatonon? Túl jó időtök nem volt.

Kérdezted az ovit. A körzetes oviba jár Dóra, és a praxisukban ő az első cukorbeteg. Mivel nagyon rövid ideig van bent (3-4 óra), csak akkor mérik a cukrát, ha szól, hogy nem érzi jól magát. Az heti átlagban olyan 3-5 mérést jelent. De már szerintem nem okoz különösebb gondot, és mivel már ők is jobban kitapasztalták, mikor hogyan esik le Dóra cukra, jobban tudnak korrigálni. Szerintem elég jól odafigyelnek rá, úgyhogy nyugodt vagyok emiatt. Szeptembertől viszont ott is fog ebédelni, ami egy újabb kihívás lesz. Meglátjuk, hogy vesszük majd az akadályokat.

Fiad cukrai milyenek mostanában? Mit tudtok csinálni ebben az időben:

SZia Pviki
 
 


Szia! :wink:

Akkor te dolgozol,vagy még nem?
Én is ettől tartok,hogy majd csak 3-4 órát lehet bent,s hol találok jó munkát ennyi időtartamra,mert sajnos a régi munkahelyemre nem mehetek vissza! :roll:
Még lent vagyunk a Balatonon,majd vasárnap délután megyünk haza!
Jól vagyunk,itt nagyon jó idő van,sokat süt a nap,sokat vagyunk lent a parton,és kint,amit nagyon élvez. Naponta 2x alszik 2-2 órát,hát igen itt sokkal jobb a levegő!
Cukrai változékonyak,mert volt olyan napunk,hogy 4-5ös végig,aztán tegnap meg végig magas volt! :roll:
Most az evés az ami aggaszt. Ugye mióta cukorbeteg azóta nagyon válogatós lett,eddig megette a leveseket,most pár napja azt se kéri,ma is túrógombócot evett,de jól szerencsére.
A diatetikusunk se tud semmit mondani erre,most azt tanácsolta,hogy írjam össze 3 nap étkezését a cukraival és figyeljem a székletét!

Párom holnap délután jön le értünk,akkor lesz Gábor nap tartva,vmi diabetikusat készítek majd. Gabika ugyse fog enni,de a mamám is cukros!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok
Van egy ismerősöm aki doki itt Sopronban, a neve Dr. Márkus István.
Ő az egyik feltalálója a moksa elixírnek.
Homeopátiás elven működik. A szervezetet készteti öngyógyításra.
Sajátos rezgésével ráhangolódik az ember szervezetére.
Ezáltal felismeri a szervezetben kiváltódott betegségek lelki és fizikai háttereit s a negatív rezgéseket pozitívvá alakítja. 84 gyógynövényrezgéséből épül fel és 64 élethelyzetre vetíthető rá.
Úgy van összeállítva,hogy az életben előforduló minden lényeges
élethelyzetre jellemző információt, tartalmazza és így nagyon sok betegséget képes meggyógyítani. Köztük a cukorbetegséget is.
Tényleg nagyon jó a termék. Konkrét eseteket tudok akik cukorbetegek és inzulinozták magukat.Amióta szedik a terméket sokkal jobbak az eredményeik és így lehetett az inzulint is csökkenteni.Én magam is küszködők 2 típusú cukorbetegséggel mivel PCO van. Én a terméket 1 hónapja szedem. És hiszek benne, hogy segíteni fog meggyógyulnom. Gyermekek is szedhetik. Az én kislányom 7 hónapos és bár nem cukros de nagyon nagy székrekedése volt. 2 - 3 napig nem volt széklete. Az immunrendszere is gyenge volt.Szinte nem volt olyan hónap hogy ne lettünk volna betegek. Már rengeteg terméket kipróbáltunk és hiába. De 2 hónapja szedjük az elixírt és képzeljétek napi 2-3 kaki is van és az immunrendszerünk is sokkal erősebb.Szóval nálunk is segített a termék. Ha valakit érdekel a termék az írjon az email címemre a s.sziszke@gmail.com-ra. Illetve rövid tájékoztatást a termékről még a www.moksaelixir.hu talál. De rendelni csak nálam tud.Remélem ezzel a rövid infóval valamit tudtam segíteni nektek.


Sziszi

Sziszi


Szia!

Az evéssel kapcsolatban szerintem ez korosztályos dolog is, hogy nem nagyon akarnak enni. A fiam, aki annyi idő, mint a tied, szintén hasonló dolgokat produkál. Ő most éppen semmilyen gyümölcsöt nem hajlandó megenni. Ha nagyon nem megy az evés, érdemes elgondolkodni, hogy csökkentsétek a napi szénhidrátadagját. Mi is ezt csináltuk Dóránál, és akkor rendeződtek kicsit az evésdolgok.

Még nem dolgozom, majd jövő januártól. Én szerencsére - úgy néz ki - vissza tudok menni a munkahelyemre, de valószínűleg csak 4 vagy 6 órában. Nekem ez egyelőre nagyon megfelelne, úgyhogy remélem, összejön. Gondolkodtál már azon, milyen területen szeretnél elhelyezkedni? Sajnos a kismamáknak nincsen egyszerű helyzete, ha munkakeresésről van szó.

Tündérke
Köszi az infot. Most mi is próbálkozunk DÓránál egy növényi alapú étrendkiegészítővel, ami állítólag csökkenti az inzulinigényt. Pár napja kezdtük el, úgyhogy még nincsenek hosszútávú tapasztalataink.

Pviki
 
 


Szia!

Vasárnap este óta itthon vagyunk.
Sajnos hamar eltelt a 2 hét pihenés!
Gabika itthon jól eszik,nem válógat! :P Hiányzott neki lehet a kis otthon.

Talán az inulin kapszulát szeditek vagy mit? Mi azt fogjuk majd szerintem,az nagyon jó a cukorra, a diabetikus milka csokiban is az van! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Végig olvastam a leveleiteket és szeretnék csatlakozni hozzátok, ugyanis sajnos egyforma cipőben járunk.

Az én kislányomnál március 10-én derült fény a cukorbetegségre. Ő is sokat ivott, sokat pisilt, így elvittük a körzetihez. A doki megnyugtatott, hogy 1,5 liter folyadék teljesen normális egy 2,5 éves gyermeknél. Most iszik rendesen - állította. Kikönyörögtünk tőle egy teljes labor vizsgálatot. Már a vérvétel napján délután telefonált, hogy azonnal menjünk be hozzá a beutalóért, mert a kislány cukra magas. A reggeli mérés szerint 17,4 volt. Mire beértünk a kórházba, már 28, majd 33-as értékeket mértek. 9 napig voltunk a Heim Pál Gyermekkórházban. Utána jött a mély víz itthon, de sajnos csak 1 hétig tartott, mert egy kis megfázástól az uzsi utáni érték felment 20-ra, így ismét a kórházban kötöttünk ki újabb 3 napra. Már több, mint egy hete itthon vagyunk. A betegség elmúltával a mért értékek egyre csökkennek. Holnap egyeztetünk a dokival a kontroll időpontjával kapcsolatban. A betegség alatt a reggeli inzulin adagot 4-ről 5-re emelték, az esti maradt 3. Viszont hiába emelem a szénhidrát mennyiségét a dokival egyeztetve 100-ról 130-135 g-ra, az értékek 2 napja elég alacsonyak. Kíváncsi leszek, mit mond majd a kontrollon.

Egy ismerősöm ismerőse ajánlotta a György teát. Állítólag hatott a gyerekénél. A bibi csak az, hogy 12 éven aluli gyerkőcök nem fogyaszthatják. Beszéltünk a "füves bácsival", a tea készítőjével, Ő a fekete áfonya levél teát ajánlotta. Ez a György tea egyik összetevője. A fogyasztásba viszont még nem kezdhettünk bele, meg kell várnunk a jövő heti kontrollt. Majd beszámolok mindenről!
 


Sziasztok!


Katica
Sajnálom, ami a kislányoddal történt. Jó, hogy ennyire határozottak voltatok vérvétel ügyében, így gondolom nem is volt rosszul és nagyon beteg, amikor a kórházba kerültetek. 9 nap nem is sok kórházi bentlét, ennél általában több szokott lenni.
Rendeződtek a kislányod cukrai? 135 g szénhidrát jó sok, meg tud ennyit enni? Mikor mentek kontrollra?
Örülök, hogy idetaláltál és csatlakozol hozzánk, remélem, tudunk egymásnak segíteni. :D

Boszibaba
Hogy vagytok? Gondolol, élvezitek ti is a jó időt.
Mi tegnap voltunk vérvételen, ha legközelebb megyek, remélem, már meglesznek az eredmények. Nálunk most mind a két gyerek egyfolytában náthás. Nem tudom hogy ezért-e, de Dórának megint teljesen felborultak a cukrai, állandóan tök magas, tegnap ebéd előtt 19 :( :shock: , éjszaka 15, 16 körül. Teljesen el vagyok keseredve, mert a március annyira jó volt. Mondjuk ez nála menetrendszerű, hogy egy-egy jó periódus után felborul, és jó pár nap, mire újra beáll.
De hogy ne csak panaszkodjak, tegnap voltunk az állatkertben, tök jó időnk volt, minden gyönyörűen virágzott, és nagyon jól éreztük magunkat. :D

Mi holnap reggel elutazunk a Balatonra, és csak jövő hét vasárnap jövőnk vissza. Ott nem nagyon van net, úgyhogy majd csak sokára jelentkezem. Addig is legyetek jók, vigyázzatok magatokra.
SZép húsvéti ünnepeket kívánok nektek!
Pviki
 
 


Sziasztok!

Én is örülök, hogy Rátok találtam! Így talán valamennyivel könnyebb lesz feldolgozni a feldolgozhatatlant. Bár már kezdek barátkozni a gondolattal, de titokban valahol reménykedem még a "csodában".

A kislányom szerencsére nem volt rosszul, csak kezdetleges tünetei voltak. A kórházban az első napot leszámítva nagyon jól érezte magát.
A cukra eléggé változó, nem is értem, miért. A reggeli után mindig magas (10-14) az eredmény, tízórai előtt pedig 2,6-4,9 között van. Uzsonnánál megfordul a helyzet. Ezen kívül viszont elég alacsonyak az eredmények (átlag 4,7-6,8 között) annak ellenére, hogy ilyen sok a bevihető szénhidrát mennyisége. 100 g-mal kezdtünk, de semmit sem hízott a Viki, így a doki megemelte az adagot. Addig szinte éhezett a gyerkőc, mindig mondta, hogy éhes. Most már úgy látszik, elég neki az adag, hozzászokott a szervezete a mennyiséghez, bár tudna még enni. Amúgy sosem volt gond a súlyával, sőt inkább vékonykának tartom.

Kontrollra húsvét hétfőn(!) megyünk. Ez volt a legközelebbi időpont. Amúgy ez lesz a 2. kontrollunk. Nem tudom, hogy ez normális-e Ennyi idő elteltével.
Kaja ügyileg segítségre szorulok, mert nem sok segítséget kaptunk a kórházban. Illetve a nőrévek nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, csak tudni kellett kérdezni, mert nem sok dolgot mondtak el maguktól. Szeretnék is keresni egy normális dietetikust, mert lenne pár kérdésem a szénhidrátokkal kapcsolatban. A dokink elég lazán veszi az egészet. Lehet, hogy már ekkora rutinja van és tudja, hogy nem lehet baj??? Szerintem minden gyerek más és főleg a gyerkőcökre kellene nagyon odafigyelni. Beszéltem olyan dietetikussal, aki azért nem merte vállalni a gyerkőcömet, mert még gyerek és mondta, hogy nem igazán tud segíteni, csak felnőttekkel foglalkozik. Attól félek, hogy a kiugró eredményeket a nem megfelelő szénhidrát megosztottsága okozza. De azt sem mondták el a kórházban, hogy a gyorsból és a lassúból mikor, milyen mennyiséget kapjon a gyerek. A könyveket bújva a mintaétrendből próbálok következtetni. De az is elképzelhető, hogy a gyerkőcöm anyagcseréje lassabb, mint a mérési időpontok. Nem tudom. Remélem, ezekre is választ fogunk kapni hétfőn.

Jobbulást a gyerkőceidnek!!!
Biztos, hogy az időjárás is kihatással van a cukorszint változására. Illetve a megfázás is rossz hatással van rá.

Egyébként mi a tapasztalatod az éjszakai méréssel kapcsolatban? Nálunk éjfélkor mindig magasabb (9-11), mint vacsi után és lefekvés után, aztán magától lemegy, 3-kor 6 körüli értékre és reggeli előtt állandóan 5,5-6 körül van. Ez mennyire normális? Neked már biztos sok tapasztalatod van.

Klassz lehetett az Állatkert ilyen szép tavaszi napon. Remélem, hogy a Balcsin is hasonlóan szép időtök lesz!!!

Mindkettőtöknek KELLEMES HÚSVÉTOT KÍVÁNOK!!!!

Katica
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia Boszibaba!


Nagyon ari a kisfiad a nyuszis jelmezben!

Hogy vagytok? Remélem, jók a gyerkőcöd értékei!

Minden jót!

Katica
 


Gabika beteg lett,majd ahogy tudok írok pár sort! :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia!

Sajnálom, remélem, hamar meggyógyul!

Mi hétfőn voltunk a kezelő orvosnál. Elégedett volt az értékekkel, sőt 150 g-ra emelte a kislányom CH adagját. Nem gond, elfogy. Szerettük volna megbeszélni vele a fekete áfonya levél tea használatát, de nagyon nem támogatta. Ti próbáltatok valamilyen "csodaszert"?
 


Sziasztok!

Köszönjük az érdeklődést,Gabika már jobban van.
Múlt héten náthás lettem,és elkapta tőlem sajnos. Hétfő hajnalban lázas is lett,akkor jött ki rajta,de reggelre semmi gond nem volt,így nyugodtan mentek el locsolkodni apjával.
Délutánra megint felment a láza,egész nap bágyadt volt,nem játszott semmivel nagyon,feküdt.
Este pedig már hütőfürdöztök,mert megint magas láza volt sajnos,és kúpot még nem adhattam neki.
A húsvét jól telt,ez volt az első hármasban. Hívott is anyu,hogy milyen rossz neki,nem vagyunk ott,pedig eddig mindig ott voltunk. Sajnos nem tudunk 2 hetente lemenni,az anyagilag nem kevés pénz nekünk!
Sok ajándékot,édességet kapott Húsvétra tőlünk, anyuéktól. Anyóséktól manit kapott és plüss nyulat!
A sütést nem vittem túlzásba,Alj nélküli túrós sütit készítettem,aminek nagy sikere volt apjuknál!
Nagyon jó volt,hogy apjuknak csak ma kellett menni dolgozni,jó volt kicsit együtt lenni!
Tegnap meglett a vérkép is Gabikának,nem vashiányos,tehát nem tudni mi okozza az étvágytalanságot,a diatetikus is tanácstalan! Ma vittem le a házi dokinak a leletet,Béres cseppet javasolt,hátha megjönne az étvágya.
A gyerekorvosnál élvezte megint a kis házikóban a játékot. Volt ott egy neveletlen 3 év körüli kislány.
Nem engedte Gabikát be a kis házba. Figyeltem,nehogy legyen vmi! Aztán egyszer mikor odament,hogy bemenne,fogta és teljes erővel lelökte a motorról! Hát kapott ám tőlem! Persze anyuka sehol!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Csodaszert még nem próbáltam,de ott van pl az inulin kapszula,de ő még nem eszi meg,és nem eszik se főzeléket,semmi ilyet,hogy beel tudnám tenni. :roll:

Mi dokink se pártol ilyeneket nagyon!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Együtt tudok érezni Veletek, nálunk ősszel volt ilyen lázas a Viki. Egész éjjel hűtőfürdőztünk, mert ugye a kúpok közötti időszakot nem lehetett másképp kibírni.

A húsvét nálunk is jól telt. Vasárnap és hétfőn szülőlátogatás volt. Még pénteken megfestettük a tojásokat, legalább idén arra is sor került.

A héten voltunk ovilátogatóban, bár ezen a helyen is mindenki idegenkedve fogadott minket. Nem tudom, hogy fog-e sikerülni legalább 2-3 órára ovit találni. Dolgozni még nem fogok tudni, de a gyerkőcömnek szüksége lenne a társaságra. Legalábbis vele egykorúakéra. A játszótéren nem mindig sikerül jó társaságot találni. Idővel persze szeretnék visszamenni, mert ennyi pénzből nem lehet normálisan megélni. De ehhez szükség lenne arra, hogy az óvónénik hozzáállása kicsit megváltozzon. Annyira félnek az ismeretlentől és mindenhol azonnali elutasítással találkozom. Még ha nem is mondják ki, rögtön látom a megdöbbenést az arcukon.

Sütéssel még nem próbálkoztam, néha a főzés is fejtörést okoz. Szerencsére nem édesszájú a kislányom, így az édesítőszerből csak a teába használunk. Amúgy az étvágyával nincs gond, sőt már egyre több dolgot eszik. Ilyen pl. a paradicsom, natúr joghurt.
Tényleg, Ti milyen édesítőt használtok?

Mióta ilyen étvágytalan a Gabika? A betegség előtt is voltak ilyen időszakok? A kedvenceit sem akarja megenni? Teljes vérképet csináltatott a doki?
Jó a dietetikusotok? A miénk csapnivaló. Nem nagyon segített, így a könyvekre vagyunk utalva. A dokinak mindig összeírom a kérdéseimet és a válaszokból okoskodom össze a dolgokat.

Sajna vannak neveletlen gyerkőcök és felelőtlen szülők. Tegnap voltunk a központban a játszótéren. Volt egy kb. 6-7 éves kislány, aki felmászott egy nagy játékvonat tetejére. Az apuka (nagyapa?) egy pohár sör mellől figyelte a gyereket, de nem szólt rá. Megrökönyödve néztük a férjemmel, de nem mertünk szólni.

Inzulin kapszula? Még nem hallottam róla. Köszi! Mindjárt utána olvasok a neten. Nálunk sajna a reggeli kelés okoz gondot. 7-kor inzulin, utána reggeli. (Régen 10-nél hamarabb nem nagyon kelt fel). Az inzulinnál még mindig sír. Reménykedem, hogy sokáig bírjuk majd a reggeli-esti beadást, mert nálunk ez még két emberes. Az utóvacsival is az a gond, hogy ha kimarad a délutáni alvás, akkor vacsi és fürdés után már alszik a Viki. Félálomban sikerül csak megetetnem. Nem is mindig sikerül a 15 g. Ilyenkor a 10-12 g-mal is megelégszem.

Szerencsére már mérni sem kell olyan sokszor, mint eddig, így szabadabban mozoghatunk. Nálatok is 3-4 alkalomra csökkent a mérések száma az 1. hónapot követően?

Hű, jó sokat írtam.
Minden jót! Vigyázzatok magatokra!!

K.
 


Sziasztok!

én ma regisztráltam, miután beleolvastam a hozzászólásokba.

annyira megindított, amit írtok és valamennyit könnyített is, h mások is hasonló cipőben járnak.

Az én kisfiam, idén január 2-án született, és rögtön ésrevették, h nem ér össze a nyelőcső 2 csonkja. Az I.sz Gyerekklinikán Kiss doktor úr műtötte 3 naposan. A rákövetkező nyeléspróbán derült ki, h van egy nagyobb probléma, rést (cleft) találtak a nyelő és légcső közt. erre azt mondták, nem tudják itthon megműteni. Nagy keresgélés, szervezkedés után kijutottunk Svájcba, ahol március 12-én megműtötték. Most is még a pesti Klinikán van, de már 1 hete nincs intenzíven.
eljutottunk odáig, h gyomorszondába kapja az anyatejet. Én próbálgatom a nyelést teával, de nagy kínokkal jár, megijed, félrenyel. A váladéka is rengeteg. Most mondják, h talán haza vihetjük, de a nyelés ösztönzéséről semmit sem mondanak, próbálgassa Anyuka...

ebben kérnék segítséget, hogy Ti kinél jártatok mostanában ilyen problémával?

Még annyi, h tracheosztómája is van, gégemetszése volt.

Köszönöm előre is a válaszokat!
Ági


Sziasztok! :wink:

Gabikának megint inzulint kellett emelni,mert a múltkori emelés nem volt elég sajnos. Egész nap 14-es cukrai voltak,ami nagyon rossz!

Most a reggeli 6 helyett 8-at kell kapni,este maradt a 3,5. A doki még azt is mondta,hogy a combjait mellőzzem most,a karjaiba kapja vagy a hasba,a köldök mellé. Oda még nem is adtunk,kicsit félek,remélem nem fog neki fájni.

Az étvágytalanság sajnos a betegséggel együtt jött!

:(
Előtte 1-2 ételt nem evett meg,de most meg?! Pedig egy nagyon jó étvágyú kisgyerek volt!
A diatetikusunk nagyon jó,rendes,bármikor kérdezhetek és mindig segít! :wink:

Én nagyon szeretek sütni,csináltam is egy oldalt,ahova csak olyan receptjeim kerülnek fel,amik cukormentesek:

http://kerimamafoz.blogol.hu/

Inulin nem inzulin kapszula,amiről írtam!
A termék megvásárolható nálunk, a saját webáruházunkban is:

http://egeszsegbirodalom.bolthely.hu/

ágimackómama üdv köztünk!
A te gyermeked is cukorbeteg talán,mert nem igazán értettem amit itt leírtál,de nagyon sajnálom ami veletek történt,de ilyen téren nem tudok segíteni,mert ilyen helyzetben nem voltunk!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Katica az hogy lehet,hogy csak 3x kell mérnetek? :shock:
Én ilyet még nem is hallottam!
Minden étkezés előtt mérünk,és néha éjjel is,így 4 hónap után is,mert az étkezések előtt mindig kell,különben nem tudnám,mennyi,és lehet nem ehetné meg az adagját,csak a felét!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Inzulin beadást akartam még írni:

Engem nem engedtek a kórházból úgy ki,hogy egyedül ne tudjam beadni. Nem egyszerű,de sikerült,és nem sír,ő mutatja,hova szúrjam. :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: