Új privát üzeneted érkezett!

Gabikának hőemelkedése van: 37,5Remélem nem lesz lázas!

1 hete volt lázas,s most megint?

Sajnos még mindig taknyol nagyon,gondolom azért! :(

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

A hétvégén hazajöttünk a Balatonról. Nagyon jól éreztük magunkat. Reggeltől estig kint voltunk a szabadban, egészen jó színe lett a gyerekeknek. Jó volt egy kicsit kiszakadni a hétköznapokból.

Annyi mindent írtatok, csak győzzek válaszolni, reagálni rá. :D

Katica
Már többször is írtam Boszibabának, de most is csak azt tudom mondani, hogy sajnos nem egyhamar fog beállni a kislányod cukra. Mi másfél év után is ugyanúgy küzdünk ezzel. A március nálunk tök jó volt, azóta megint teljesen felborult, a 2,6 és a 21 között minden volt az elmúlt egy hónapban nálunk. Ez azért van, mert kicsik, és nagyon instabil az anyagcseréjük, a cukorháztartásuk. A doktornő azt mondta, 3 éves kor után jobb lesz, de egyelőre én még nem tapasztalom. :(
Amiket leírtál éjszakai cukrok, szerintem tök jók.

Evés terén nem tudom, mit mondjak. Nekünk nincsen saját dietetikusunk. Én azt sem tudtam, hogy ilyen lehet/kell. :( :shock: A kórházban az ottani nő nagyjából elmondta a dolgokat, de pl a GI-ről nem is nagyon beszélt, vagy hogy a gyorsan/lassan felszívódó szénhidrátokat hogy adjam neki. De az az igazság, én ezt alig veszem figyelembe. Mivel Dóra nem túl sokféle dolgot hajlandó megenni, ezeket variálom. A kiugró eredményeket meg más is okozhatja: korábbi hypo, kevesebbet mozog, bármi, amiről fogalmunk sincs.
Te egyébként hogyan próbálod ezeket beépíteni a lányod étrendjébe?

150 g ch jó sok, nekünk kb 130, és az se fogy el mindig.

Sajnálom, hogy ennyire negatív tapsztalataitok vannak az ovival kapcsolatban. Most látom, nekünk milyen szerencsénk van, hogy odafigyelnek Dórára, és elég normálisan állnak hozzá az egészhez.

Ezen a 3-4 mérésen én is meglepődtem. Hogy csináljátok? Én minden evés előtt és után megmérem, és gyakran közben is. Ja, és éjszaka is 2-3-szor. Szegény, szurkálom elégszer. De muszáj, hogy az ember tudjon módosítani, ne lőjje túl, vagy adjon kevesebbet neki. És persze, még így is van, hogy nem lesznek jók az eredményei.


Boszibaba
Örülök, hogy már jól van a fiad. A láz mennyire vitte fel a cukrát? Mi karácsonykor hütőfürdőztük állandóan a gyerekeket, amikor 39 felett volt a lázuk. :( Jó, hogy szépen sikerült a húsvét, és hármasban tudtatok pihenni, ünnepelni.

Mi mindig Dóra karjába adjuk, néha a hasába, de olyan vékony ott, volt, hogy éreztem a tűt a hasában, amikor adtam be neki. De én úgy tudom, hogy ilyen kicsi korban még nem is javasolják a hasat.

Kíváncsi vagyok a blogodra, mindjárt meg is nézem.

Összeszedem majd én is, hogy nagyjából miket szoktam főzni, és leírom. Kíváncsi vagyok, ti mit szoktatok, hátha tudunk egymásnak ötleteket adni.


Jó sokat írtam. Remélem, mindenre tudtam reagálni.
Én csüt-ön megyek a dokinőhöz, addigra meglesz a vérvétel eredménye is.

Még egy kérdés: kinek hogy viseli a gyereke azt, hogy cukros? Mennyire érti meg, hogy neki nem szabad bizonyos dolgokat ennie?

Sziasztok Pviki
 
 


Boszibaba
Most látom, hogy megint beteg a kisfiad. :( Jobbulást neki, és remélem, nem lesz komoly baja.
Pviki
 
 

 
 

Sziasztok!

Este lázas volt,ma meg hőemelkedéseink vannak. Nem is mentünk játszóterezni,pihenget.

Nekünk is 130gr a szénhidrátadagunk,de nálunk se fogy el mindig,mint ma se,mert,ha beteg-náthás alig eszik! :(

A láz tegnap és 1 hete is 39 alatt volt szerencsére,de akkor is nagyon forró volt szegénykém teste! :(

Gabika egész jól viseli,hogy ő cukros,néha enne,mikor nem lehet,de egész jól viseli,bár még nem igazán érti,hisz kicsi.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba

Remélem, jobban vagytok! Hogy alakul(t) az estétek? Volt esetleg hőemelkedés? Már jobban van a Gabika?

Bocsi a félreolvasásért!

Én is kíváncsi vagyok a kajcsikra! Köszi, hogy megosztottad velünk!
Én nagyon sokszor főzök levest, mert nálunk elég keveset iszik a Viki. Így próbálom elérni a kötelező napi egy litert.

Minket úgy engedtek haza a kórházból, hogy mindkettőnk be tudja adni az inzulint, de az nem volt feltétel, hogy segítséggel vagy anélkül. De sajna még mindig le kell fogni a kislányomat, annyira tiltakozik minden egyes alkalommal.

Mi combba, karba és csípőbe adjuk be felváltva. Hasba csak a köztes inzulint kell majd - remélem, jó ideig nem kerül rá sor!

Ápr. 13-ig minden egyes étkezés előtt és után is mértem, sőt lefekvéskor, éjfélkor és hajnalban is. De amikor meglátta a doki, ki volt akadva. Azt mondta, hogy ezt szigorúan tilos, mert be lehet kattanni a sok számtól és a gyerkőc keze is tönkre fog menni. Bár már lábujjból is vettem vért, mert sajnáltam az ujjait, mégis ez volt a véleménye. Azóta minden reggel inzulin előtt és este lefekvéskor mindig kell mérnem, ezen kívül első nap reggeli után, második nap ebéd előtt és után (ezen a napon összesen négyszer), harmadik napon vacsi előtt. Ezt ismétlem. Bár nem tartom be, mert vacsi előtt mindig mérek, hiszen akkor is kap inzulint és nem mindegy, hogy először etetem vagy beadom neki a 3 egységet. Amúgy nekünk a reggeli után volt mindig magas, aztán tízórai előtt totál lezuhant. Most már csak kenyeret kap reggelire, az almát elhagytam és még így is ugyanazok az eredmények. Esetleg van ötletetek, hogy miért? A doki az almára gyanakodott, de semmi sem változott. Annyit mondott, hogy nem szabad tízórai előtt mérni. Pedig a 3 körüli értéket szoktuk súrolni, ritkán ment fel 4 fölé. (Titokban szoktam néha ilyenkor is mérni, de ezt csak a saját füzetemben vezetem).

Pviki

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!

Sajnálom a nagy cukorszint ingadozást! Nektek mit javasolt a doki a kiugróan magas eredmények esetén? Megvárjátok, hogy csökkenjen vagy köztes inzulint használtok, esetleg bementek a kórházba? Nekünk azt javasolta a doki, hogy várjunk, úgyis lemegy.

Az étrend nálunk nagyjából úgy alakul, hogy
- reggelire kap 30 g lassú szénhidrátot (kenyér, vaj, felvágott, sajt, ubi vagy paprika),
- tízóraira egy szelet kenyeret kb. 10 g lassú szénhidrát, attól függ, milyet sikerül venni, emellett kap gyors szénhidrátot, pl. 10 dkg almát (7g), 10 dkg narancsot (8g). De kapott már joghurtot is gyümivel. Ennek összesen 25 g-nak kell lennie.
- ebédre levest és rakott dolgokat vagy husit vmilyen körettel, savanyúsággal. Ha a köret húzós, akkor a levesbe kevesebb a tészta vagy csak zöldséget teszek bele. Ez nálunk 35 g.
- uzsira gyümi (gyors)+ korpovit keksz vagy puffasztott rizs, búza, összesen 15 g.
- vacsira főtt kaját szoktunk enni, javarészt ugyanazt, mint ebédre, csak a köretet változtatom. Ez 30 g.
- utóvacsira 1 szelet kenyeret (lassú). Ez 15 g kell, hogy legyen, de sokszor nem sikerül ennyit ennie, mert ilyenkor már aludni szokott és nem mindig sikerül felkelteni. Ekkor annak is örülök, ha pár falatot eszik.
Ti ezt hogy oldjátok meg? Sajna az én gyerkőcöm nagyon ritkán alszik nap közben. Nem tudom rávenni. Régen sem aludt, bár akkor 10-kor kelt, most meg ugye 7-kor muszáj...

A gyerkőcöm még nem fogja fel, hogy cukros. Ha nem lenne az inzulin, a korai kelés és a késői evés, tök jól mennének a dolgok. Bár amíg kevéske volt az adagja, mindig éhes volt és nem értette, miért nem ehet bármikor. Mostanában ritkán fordul elő, hogy két kaja között éhes. Ilyenkor kap egy kocka sajtot vagy egy kis ubit és kibírja a következő kajáig.
Szerencsére nem édesszájú, így nem követeli a csokit, stb. Jégkrémből találtunk neki valót, néha vacsi után belefér egy fél adag. Ezzel teljesen megelégszik.
Igyekszem minden programot úgy szervezni, ahogy régebben is volt. Járunk újra zenebölcsibe, csavarogni, játszóterezni. Eleinte csak 1-1 órát mertem levinni, de hosszabb játszóterezés előtt és után is mértem és nem volt gond a napi 3 órás játéknál sem.

Ovi ügyben továbbra is keresgélek. Nem adom fel.

Minden jót!

Katica
 


Sziasztok!

Boszibaba
Remélem, Gabika jobban van már, és nem lázasodott be újra. Gyors gyógyulást kívánok neki!
Megnéztem a blogodat. Sok jó receptet összezsedtél. :D Én is szeretek sütni. És a gyerekek is, ami néha kicsit nehezíti a dolgom. :D Én bármilyen "normális" receptet megsütök, csak kicsit kevesebb fruktózt rakok bele, mint amennyi cukrot ír. Eddig minden sikerült, és nem lehet érezni a különbséget. Én édesítőszert nem szoktam használni, mert nem szeretem az ízét.

Katica
Ez nagyon érdekes, amit a mérésről írtál. Ezen most én is elgondolkodtam, hogy muszáj-e ennyit szúrni szegényt. Egyébként nekem soha nem mondta a doki, hogy tilos ennyit mérni. Volt, hogy mondta, hogy nyugodtan mérjek kevesebbet, és akkor én sem mértem olyan gyakran, de aztán mégis akarta látni az akkori értékeket, és így maradt a dolog. De ha megyek hozzá, rá fogok kérdezni.
Én úgy látom - de persze nem vagyok orvos -, hogy így jobban látni, hol van gond, és hol kell módosítani az inzulint. Gondolom, ha Dórának is stabilan tök jók lenének a cukrai, nem kellene annyit mérni.

Azt, hogy mit csinálok magas cukornál, attól füg, mikor mérem. Pl. de soha nem adok neki plussz inzulint, mert akkor tényleg lemegy, esetleg kevesebb tízórait, vagy később adom neki a kaját, olyan 11 körül. Du, ha 15-16 felett van, akkor adok neki plussz, és nem adok uzsonnát, ha 10-15 között, akkor nem adok neki plussz, de uzsonnát sem. Éjszaka meg általában adok neki inzulint, mert akkor ritkán megy le neki magától. De gondolom, ez mindenkinél más lehet, amit ki kell tapasztalni.

Nálunk az étrend a következő:
- reggeli: 15 g kenyér/zsömle/kifli és 1 dl tej, vagy 20 g kenyér/zsömle/kifli
- tízórai: ez ugye az oviban van, amikor is gyümölcsöt esznek 15-20 g-ot
- az oviban kap még 11 körül 10 g kekszet is
- ebéd: rizs zöldséggel (kukorica vagy borsó), krumpli különböző módokon elkészítve, tészta, lepényfélék, összesen 35 g
- uzsonna általában szintén gyümi, esetleg keksz 10-15 g
- vacsora: mint a reggeli csak 35 g + uborka, paprika, stb
- pótvacsi: gyümi, ritkábban keksz attól függ, mennyi a cukra, a ch 0 és 10 g között változó

Viki mikor kapja a pótvacsit? Mert Dóra sem alszik du, ezért fürdés után 1/2 8-kor eszik, utána alvás. Nem tudjátok ti is elalvás előtt adni neki, hogy ne kelljen szegényt felébreszteni?

Tök jó, hogy sikerült visszaállnotok a korábbi megszokott dolgokhoz. Azt hiszem, így tudja az ember a legjobban feldolgozni ezt. A cukormérés, az inzulin az életünk része, nem csinálunk belőle ügyet, és nem kezeljük betegségként. Ezt már az elején megfogadtuk, és nem azt mondjuk, hogy beteg, azért kell az inzulin, hanem azért, hogy egészséges maradjon.

Megyek, mert már megint jó késő van.

Pviki
 
 


Sziasztok!


A tegnapi hőemelkedős nap után,ma reggel nem volt semmi,csak ebéd után,délután meg lázas lett megint: 39,2! :roll:
Levittük a dokihoz most este: dobhártya hurutja van! :( Kapott rá antibiotikumot szirupban,amit alig lehet neki beadni! :roll:
Jövő héten még vissza kell menni a mi dokinkhoz,mert most nem ő rendelt.
Remélem rendbe jövünk hamar,mert már eleget betegeskedtünk!
Szombaton lenne a buli is,hát nem tudom még.... :roll:

Katica hát nekem elég érdekes a dokitok,abból,amit leírsz! :roll: Elégedett is vagy vele?
Hát én nem lennék az tuti,ha titokban kellene mérnem,mert szerinte felesleges,én ilyet még nem hallottam. Idős cukrosok is mindig mérnek,nemhogy mi! :shock:
A másik meg,hogy a magas cukor nem megy csak úgy magától le. Lehet másfajta,más mennyiségű inzulin kell neki,front is okozhatja,mozgás is,citromlé,fahéj.

Nálunk így alakul egy nap:

Reggel 7kor inzulin( 8 egység): 7:30kor reggeli: 30gr(2dl tej+2/3zsemle-- semmit nem eszik meg hozzá,mióta cukros)
Tízórai 10kor: 10gr(1 diabetikus nápolyi vagy joghurt)
Ebéd 12kor: 40gr(leves,túrógombóc--- ami jól esik neki)
Uzsi 16kor: 10gr ( alma és keksz)
19kor inzulin(3,5egység)
19:30kor vacsi: 30gr( ugyanaz mint a reggeli)
21kor pótvacsi: 10gr(keksz,ropi,ilyenek)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Pviki
Talán azért kezeli ilyen lazán a helyzetet a dokink, mert még a remisszió időszakát éljük. Kiszámíthatatlan, mennyi a saját inzulin termelése, emellett csak napi két adagot kap, talán ezért is elég a szúrópróba-szerű mérés. Tudom, sok a talán...
Nálatok hogyan kezdődött? Hány alkalommal és mennyi inzulint adtatok az elején a Dórának?

Nálunk a kajálás a köv. képpen alakul:
reggeli 7.00-kor az inzulin után, tízórai 10.00-kor, ebéd 12.15-kor, uzsonna 15.30-kor, vacsora 19.00-kor az inzulin után, utóvacsi 21.30-kor. Mivel nem akar aludni a Viki nap közben, este alig várja a fürdést, utána rögtön el is alszik, így nem igazán tudom hamarabbi időpontra tenni az utóvacsit. A lefekvéskori mérés így szinte mindig meg is egyezik a vacsi utáni méréssel. (Régebben - még az elején - kihagytuk a pótvacsit, de ez is baj volt. Bár ezt csak azért tettük, mert mindössze 100 g volt a napi adag, ami irtó kevés volt nekünk és pótvacsira már nem maradt semmi).
A reggeli pedig még ennél is kötöttebb. De szerencsére 2 napja visszaalszik utána és csak 1/2 9-kor kel fel.

Boszibaba
Jobbulást Gabikának! Remélem, a cukrai nem vészesek!

Holnap elmegyünk egy másik dokihoz is. Nem árt, ha több szem látja a gyereket...
A mi dokink szerint a magas cukor nem vészes, csak alacsony ne legyen, illetve hosszú távon ne ingadozzon. Egyszer volt 20-as érték, rögtön bevittük a kórházba. (Vszínűleg betegség okozta, meg volt fázva és csúnyán köhögött). A dokink nem volt elérhető, de a biztonság kedvéért 3 napig megfigyelésen maradtunk. Utólag megemlítve a dokink szerint ez is felesleges volt, bár az ügyeletes doki másképp látta. Nem tudom, nekem biztonságérzetet adott. De biztos nagy tapasztalattal rendelkezik már ilyen téren. Azt mondta, hogy friss diabosoknál ez természetes.

Nem is tudtam, hogy a citromlé és a fahéj ilyen hatással lehetnek a cukrosokra. Bár nem jellemző az étkezéseinkben. Citromot csak teába teszek reggel, fahéjat még nem adtam a Vikinek, amióta kiderült a "betegsége".

Látom, mindkettőtöknél fogy a reggelihez a tej. Nálunk sajna nem issza meg a Viki. :( Zsemlét, kiflit (hagyományosat) még nem adtam neki, bár ma kapott fehér kenyeret, mert csak az volt anyumnál. De szerencsére így is 8 alatt maradt a kajcsi utáni cukra. Mindig teljes kiőrlésű ilyen-olyan kenyereket vásárolok.

Katica
 


Sziasztok! :wink:

Szerencsére már jobban vagyunk tegnap óta! :wink: Orra se folyik már,csak néha kell kiszívni neki,láz és ilyesmi sincs,és jó étvággyal evett délben! :P

Katica mi volt a másik dokinál?
Hát én is megmutattam volna,ha ilyeneket mondana a dokim.
Nekem mindig azt mondja,inkább legyen a cukra 3-as,mintsem 10 feletti. A magas cukrok nagyon súlyos szövődményeket okozhat sajnos! :roll:

Nálunk a kisfiam nagyon jó alvó,sosem panaszkodtam ilyen téren szerencsére!
Ő délelőtt és délután is 2-2 órát alszik! :P
Fahéjat teheted tej vagy ilyesmibe esetleg!
Nekem se itta meg a kisfiam a tejet,míg nem kerültünk kórházba. Azóta a nagy kedvence lett,de abból se lehet napi 5dl nél többet inni!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jobban van a Gabika!! Milyen jó alvókája van.

Ti mennyit sétáltok/játszótereztek egy nap??

A doki nagyon rendes volt, bár előre közölte, hogy túl sok beteg tartozik hozzá, így nem szívesen vállal már újakat. Sajna azt az inzulint, amit mi használunk, nem ismerte, állítólag nem olyan régen került piacra és ő meg van elégedve az eddig használtakkal, így már nem is fogadta az ügynököt, aki az újat szerette volna bevezetni.

A dokira visszatérve adott pár tippet. Pl. úgy fogjuk tudni elkerülni a reggeli után magas cukrot, hogy leveszünk a reggeli adagból és a tízórait hamarabb adjuk, illetve kétszer tízóraiztatunk. (Ez nagyon új volt, amikor megkérdezte, hogy hány tízórai van, majdnem visszakérdeztem, hogy egy héten?:))
Ez a következőképpen alakul. A reggeli 30 g helyett 25 lett, a tízórait fél 10 előtt kapja. Egyik része kenyér vagy keksz, a másik része, amit 10.15 körül kap, csak gyümi. Így adjuk már két napja és jobbak lettek a cukrok. Reggeli előtt 5,7, utána 7,1, tízórai előtt 3,9, utána 4,9. Ez volt tegnap. Ma reggeli előtt 6,2, utána pedig szerencsére csak 5,2 volt. Ebéd előtt pedig 4,1.

A mi - régi - dokink szerint inkább legyen magas a cukor, minthogy nagyon leessen. Állítása szerint a szövődményeket az ingadozások okozzák. Ezt szeretném elkerülni. Nálunk ez az időszak volt a vészes. Most többet mérek, de nem érdekel, lényeg, hogy jó eredményeink legyenek.

Kajcsit én is írok. Ma pl. a leves mellé majorannás májat készítettem. Vajon megpirítottam a csirkemájat, megszórtam majorannával, végül öntöttem rá egy kis tejfölt és a végén sóztam. Nálunk rizzsel nagyon bejött!

A tejjel kapcsolatban nekünk azt mondták, hogy kb. 1 hónapig ne adjunk neki, nehogy allergiát okozzon.

Tényleg, nálatok végeztek egyéb allergia vizsgálatot, amikor kiderült a cukorbetegség? A csütörtöki doki azt mondta, hogy szokott (pajzsmirigy, lisztérzékenység). Tudtommal nálunk nem voltak ilyen vizsgálatok, de majd ha visszamegyünk a dokinkhoz, rákérdezek.

Pviki
Mi volt csütörtökön a doki néninél??
Jól vagytok??

K.
 


Sziasztok! :wink:

Kisfiam meggyógyult,így keresztfiam szülinapi bulijára el tudtunk menni szombaton.
4 napja 3,6-7 közt van a cukra! :lol: Nagyon boldog vagyok!

Katica ezek szuper hírek,amiket írsz! Akkor váltasz dokit? Nagyon jónak tűnik ez a másik. :wink:
S az inkább magas cukor hozzáállás a dokitok szerint a leető legrosszabb! :?

Nálunk végeztek minden ilyen vizsgálatot,amit írtál. Mondta is a doki már,hogy ezt mindig megnézik! :wink:

Kérdezz rá,és szerintem,ha ilyen a dokid válts!!!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Örülök, hogy meggyógyult Gabika. Biztos ezért is lettek sokkal jobban a cukrai.
Nagyon jó alvókája van a fiadnak. Este mikor alszik el? Nagyon szerencsés vagy. :D Dóra 2 és fél éves kora óta nem alszik du, és Gergő is csak du alszik egy, másfél órát, de többet nem is hagyom, mert akkor este nincsen alvás.

Azt néztem, hogy mind a kettőtőknél milyen későn van a vacsora és a pótvacsi. Mi 5-kor adunk neki inzulint, és 1/2 6-kor van vacsi. Ez most a jó időben van, hogy kicsit elcsúszik, bár ez nem nagyon szerencsés. Aztán 7-kor fürdés, és mi 1/2 8-kor pótvacsizunk.
Katica, ha problémát okoz nektek a késői pótvacsi, nem tudod megbeszélni a dokival, hogy hozzátok előre? Mi eleve így beszéltük meg a mienkkel már a kórházban.

Még sok mindent szerettem volna írni, de Dóra ennyi időt hagyott nekem. Egyébként most mind a ketten náthásak. Dóránál küzdünk a magas cukrokkal, pedig emelt is a doktornő az adagján. Remélem, ha már túl leszünk a náthán, jobbak lesznek az értékei.

Még a magas-alacsony vitához annyit, hogy nekem is azt mondta függetlenül egymástól több doktor is, hogy nem annyira a tartósan magas érték roncsol, hanem a nagy ingazodások. Persze nekünk az is van bővel. Én személy a 4 alatti értékeket sem tartom jónak, és a 3 körülit pedig már kifejezetten rossznak. És hát az alacsony jóval veszélyesebb, amit persze utána meg magas értékek követnek. És olyan nehéz egyensúlyban tartani. :shock:

Most már tényleg megyek, majd még jövök.

Pviki
 
 


Sziasztok! :wink:

Pviki
jobbulást a gyerkőcöknek,sajnos ez a tavasz magával hozza a bacikat! :roll:

Nálunk nem gond a 19 utáni vacsi,mert a betegség előtt is 20:30kor evett utoljára mindig. Ő mindig 20-20:30 körül fürdött,mint most is,és utána kajcsi!
16 után van az uzsonna,előbb azt se tudna enni,mert 14-16ig pihenget/alszik! :P
21 után alszik el reggelig,míg nem keltem! :P
Nekünk a doki azt mondta,hogy a legtökéletesebb cukor 3,6-7 közt van,10-ig elfogadható,és 3 alatt alacsony.
Nekünk előfordul 3 alatti érték,de utána nem lesz magas szerencsére,így én már ennek is örülök nagyon! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Nagyon örülök, hogy meggyógyult a kisfiad és el tudtatok menni bulizni!!! A cukrai nagyon szépek!!

A dokinak még nem adtunk választ, először be akarom vasalni a régin az említett vizsgálatokat (jövő héten megyünk). Gondolhatjátok, mennyire meglepődtem, amikor azt mondta, hogy náluk ezekre a vizsgálatokra az első napokban sor kerül.

Pviki
Nálunk sajna kötött az inzulin, ehhez a vacsi idő. Reggel 7-kor kapja az elsőt, ez 12 órán keresztül hat. Ha ezt korábban adnánk, akkor adhatnánk korábban az estit is, de sajna még így is nehéz 7 körül kelteni a hétalvó kislányomat, főleg rábírni a reggelizésre...

Sajnálom, hogy betegek a gyerkőcök! Jobbulást!!! Mennyire emelte a doki néni a Dóra adagját?

Sajna nálunk is van egy kis nátha és ez a cukrokon is meglátszik. A reggeli adagot mától 4-ről 5-re emeltük, hogy ne legyenek ennyire rosszak az értékek. Továbbra is gond a reggeli utáni, ami vasárnap 14 volt, hétfőn 12,3, ma pedig 12. :( Napközben nem ennyire rosszak, bár a kaja előttiek lehetnének alacsonyabbak, mert így muszáj voltam lecsípkedni az adagokból.

Ovi ügyben nincs előrelépés. Tegnap voltunk nyílt napon, ott a vezetőnő bele is menne, de a kajáról nekünk kellene gondoskodni. Jobban mondva nem főzhetek, hanem rendelnünk kellene. Ma voltam az Önkormányzatnál is, de a nő elég passzív volt. Javasolta, hogy érdeklődjek a kórházban ilyen ügyben. Sikerült is megbeszélni a főzést, viszont a kiszállítást nem, a PM-i Hivatalban pedig közölték, hogy nem tudnak minden napra kocsit biztosítani az ételnek. A Junior nem szállít cukorbetegeknek - felhívtam, nincs rá engedélyük. :(
Voltam egy másik oviban is, ahol közölte az óvónő, hogy irtózik a vértől és ugyanezen a véleményen van a váltótársa is. Ezek után pofátlanul megkérdeztem, hogy mit tesznek, ha baleset ér egy gyereket és ömlik a lábából a vér. Közölte, hogy gyorsan leápolják és túl vannak az egészen. Könyörgöm! Az ilyen miért nem megy el inkább takarítani???
Kiakasztó!!!

Mennem kell, mérnem kell.
Vigyázzatok magatokra!!

K.
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!


Hogy vagytok? Mit terveztek a hosszú hétvégére?


Boszibaba
Érdekes amit írtál. Én eddig azt hittem, az orvosok nem szeretik az ilyen alacsony cukrokat. De ezek szerint minden dokinak már az ingerküszöbe. A mienk pl már a 4 alatti értékeket is hipoglikémiának tartja.

Katica
Értem akkor, miért kell ilyen későn enni. Nálunk már a kórházban is 1/2 6-kor volt a vacsi. Ezek szerint Viki hosszú hatású inzulint kap. Nálunk úgy van, hogy reggel, délben és du rövidet kap, és du kap még hosszút is.
Elkeserítő, amit az oviról írsz. Ez annyira diszkriminatív hozzáállás. Boszibaba írta korábban, hogy van egy ovi, ahova fogadnak cukorbeteg gyerekeket. Csak nem tudom, hol van.
Ti melyik kerületben laktok egyébként? Mert nálunk a 11-ben az a cég, amelyik az ételt szállítja minden ovódába és iskolába, tud szállítani mindenféle diétás ennivalót. Van tojás-, tej-, lisztérzékeny és cukorbeteg ebéd. Arra nem gondoltál, hogy vmilyen kajaszállító céget nézzél meg. Emlékeim szerint pl. a Gastroyalnál voltak olyan ételek, ahol fel volt tüntetve a ch mennyisége.
Biztos vagy benne, hogy nem nézték a lisztérzékenyésget. Szerintem ezt kell nézniük, sőt évente meg is kell ismételni, mert sajnos hajlamosak a lisztérzékenységre. Nézd meg a zárójelentést. A következőt kell keresni: szöveti transzglutamináz elleni IgG.


Az orvosnál múltkor nem volt semmi különös. A déli és az esti adagot megemelte féllel. De végre kicsit jobban lettek a cukrai. Meglett a vérvétel eredményei is. Nem lett rossz: HmgA1c 7,1, Fruktózamin: 294. Azt mondta, látszik, hogy vannak magasabb értékek, de elfogadhatóak az eredmények. Rákérdeztem a mérésre is. Azt mondta, hogy lehet nyugodtan ritkábban mérni, elég a napi négy. Ugyanazt a metódust mondta el, amit Katicáéknak is az orvosa. De azt az igazság, hogy 1. nagyobb a biztonságérzetem, ha megmérem, 2. jobban tudom korrigálni a rosszabb értékeket. Úgyhogy azt hiszem, egyelőre nem fogom drasztikusan csökkenteni a mérések számát.

Jó hétvégét nektek. Mi lemegyünk holnap megint a Balatonra. Remélem, szép időnk lesz. A gyerekek biztos élvezni fogják. Ma du pedig ballagásra megyünk, úgyhogy mozgalmas hétvégénk lesz.

Sziasztok Pviki
 
 


Sziasztok!

Sajna nálunk még mindig előfordul 1-2 magas érték. Tegnap pl. az uzsonnánál, így ki is kellett hagynunk azt a 15 g-ot. :(
Ma még nem volt olyan vészes, 9,5 volt a legmagasabb (reggeli után), de szerencsére ez is lecsökkent, így mehetett a tízóraizás.

Holnap kimegyünk a Városligetbe, ez már szinte hagyomány nálunk. Szombaton egy gyerkőcös kolléganőmmel találkozunk, vasárnap pedig Anyák Napja. :D

A Viki nálunk kevert inzulint kap, ezért is gáz a délelőtti vagy a reggeli utáni mérés, mert a gyors után belép a lassú és itt szokott felmenni a cukra. Mivel még eléggé az elején járunk, ezért is nehéz eltalálni azt az időpontot, amikor elkezd csökkenni a cukor, de még nem annyira alacsony, hogy veszélyes legyen. Elvileg ilyenkor kellene tízóraiztatni.

Sajna ma a Főpolgármesteri Hivatalból sem kaptunk oviügyileg segítséget. Azt mondták, nem egészségügyi intézmény(!) az óvoda és próbálkozzunk az összes kerületi oviban. Nagy segítség, mondhatom! Legszívesebben beolvasnék az ott dolgozóknak! Miért veszik fel az adózók pénzét, ha nem képesek segíteni? Tényleg elkeserítő!!!

Azt megköszönném, ha tudnátok olyan ovit ajánlani, ahol tudomásotok szerint van(nak) cukorbeteg gyerekek. Talán így lenne esélyünk. Jó lenne Buda is, én az I. kerületben a Fő utcában (közel a Batyihoz) dolgoztam. Oda is mennék vissza és ha nem lenne messze a melóhelytől, akkor akár oda is tudnám járatni
Amúgy a XVIII. kerületben próbálkoztunk, mert még oda vagyunk bejelentve és anyum is ott lakik, tudna a gyerekért menni, ha felvették volna..
Jelenleg a XX. kerületben lakunk. Hétfőn megyünk be a helyi oviba, itt nem volt nyílt nap. Ha menne a dolog, rögtön át is jelentkeznénk.

Kajaszállítót kerestem, de semmi sem jött ki a neten. A Gastroyal kínálatát néztem, de ott olyan ebéd CH mennyiségek voltak, hogy csak ámultam. Szerintem inkább a fogyókúrázóknak való. 55-60 g-ot max. a felnőttek ehetnek meg. Bár van kis mennyiség is, nem tudom, hogy foglalkoznának-e azzal, hogy néha egész, néha fél adagot küldenek. Ja, azt még megjegyzem, hogy amelyik ovi a kaján problémázott "csak", már meggondolta magát (beszélt a helyi ÖK-tal) és úgy érzi, túl "problémás" a gyerekem a másik 24 mellett képtelenség rá figyelni.

Itt van előttem a zárójelentés, de csak a vesefunkció, májfunkció, vérzsír, immunelfo és a pajzsmirigyfunkció van feltüntetve. Bár ezek a számok sem mondanak semmit. Azért jövő héten rákérdezek!

Mérésügyileg megértelek, most én is mérek kaják előtt és után, mert idegesít az ingadozás. A nátha még mindig tart.

Nektek is jó hétvégét! A Balcsin biztos szuper lesz, napos időt mondanak!!!

Mi is megyünk lassan sétálni egyet.

K.
 


Sziasztok! :wink:

Mi is holnap a Városligetbe megyünk Katica majd délután! Ez lesz Gabika első majálisa,eddig még nem vittük,mert kicsi volt nagyon hozzá. Remélem nem lesz eső!

Képzeljétek lesz Bp-en CUKORBETEG GYEREKNAP! :lol: Május 31-én a Pólusban!
Nagyon megörültem neki,jó lenne eljutni oda is majd!

Jól vagyunk,cukrok is jók! :P

Ovit én a 3. kerületben néztem csak,mivel ott lakunk,és itt van több is,aki nem zárkózott el,és van olyan is,ahol már gondoztak cukorbeteget.

Mi is kevert inzulint kapunk reggel és este a Humulin M3-at!

Szép estét nektek! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia Boszibaba!

Mi minden évben kivittük a kislányunkat a majálisra. Nagyon élvezte.
Csatolok egy képet, pont 2 éve készült indulás előtt.
Kép Vikike

Amúgy a mai nap is nagyon jól telt. Ma ült először pónilovon. Nagyon tetszett neki. Elhatároztuk, hogy keresünk egy olyan lovardát, ahol pónik is vannak és néha meglátogatjuk őket.

A neten találtam egy lányt, aki ajánlott egy ovit a kerületben. Hétfőn meg is érdeklődöm, remélem, sikerül bejutni.

Mi az Insuman Comb25-öt használjuk. Sajna a mai cukrok sem voltak jók. :( Reggel mindig 6-7 között van, ez régen 4-5 volt. Reggeli után nagyon felemelkedik. Ma a vacsi előtti is 10,2 volt. :( :(

A cukorbeteg gyereknapról én is olvastam, már nagyon várom!! :)

Pviki
Remélem, nektek is szép időtök van a Balcsin és minden rendben van a gyerekekkel!

További kellemes hétvégét!

K.
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek Boldog Anyák Napját szeretnék kívánni!

Jól vagyunk,cukrok szuperek!
1-én kimentünk a Városligetbe! Gabika nagyon élvezte a dolgot! Jó sokan voltak,jó,hogy babakocsival mentünk,így haladni is tudtunk igazán!Kapott nagy kukaclufit,ami hazafele kidurrant,meg egy nagy játékcsomagot!

Anyák napja? Én ma kaptam Gabikától egy kis cserepes vörös rózsát! Olyan cuki volt,mikor odaadta! Apjuktól meg még egy hatalmas cserepes virágot kaptam.

Anyukáméknak csomagot küldtem a héten,meg is kapták,volt nagy öröm!
Készítettem neki és anyósnak is egy személyes ajándékot. Ma mind a ketten sírva hívtak,hogy milyen aranyos vagyok,ez milyen megható és szép volt!

Szerdán megyünk anyóshoz köszönte,ma nincsenek otthon.

Elvileg szombaton utazunk haza,ha nem jön semmi közbe,és 2 hétig maradok is lent!

Katica ti kocsival mentetek ki? Mi BKV-al,ezért sem vittük eddig,mert nem akartuk tömegbe vinni,cipekedni,most is végig álltunk,senki nem állt fel,pedig babakocsival voltunk. :roll:

Pónilovak is voltak,mi nem láttunk,még körhintát se láttam! :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

NEKTEK IS BOLDOG ANYÁK NAPJÁT!!!

Boszibaba
Ügyi vagy, hogy saját készítésű ajikat küldtél a szülőknek!!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat a Városligetben és hogy a cukrok is szépek voltak!!
A pónik az Állatkerttel szemben voltak, a körhinta, stb. pedig a Petőfi Csarnoknál és a jégpálya területén.

Mi is BKV-val voltunk idén, mert gond van a kocsinkkal. Anyósomtól indultunk a Ligetbe szintén babakocsival. Így kicsit megtörtük a hosszú utazást és legalább az ebédre sem volt gondunk. (Régebben is mindig vittünk babakocsit, akárhová mentünk kocsival). A kislányom javarészt rohangált vagy a férjem nyakából nézelődött. Hazafelé viszont rögtön elaludt és végig aludta a 3/4 órás villamos utat. Szerencsére 3-4 megálló után volt hely, így aludhatott tovább az ölemben. De ha babakocsival mentem anno bárhová is, sosem adták át a helyet, úgy voltak vele, hogy jó helyen van a gyerek a kocsiban. Így hamar el is hagytam a babakocsit.

Nálunk nap közben egész jók voltak a cukrok. De sajna reggel és este egyre magasabb. Ma pl. kaja és inzulin előtt 7,4 és 8,1. :( Inzulinból reggelente 4 egység helyett napok óta 5-öt kap a kislányom. 1 egységnyit szabadon emelhetünk/csökkenthetünk, ha szükségesnek látjuk. Szerdán megyünk kontrollra is. Lehet, hogy az estit is emelni kellene.

Ma anyumnál voltunk és biciklizett is egy nagyot a kislányom. Nagyon élvezte, már nagyon ügyes!
 


Szia Katica!

Ezek nem olyan rossz értékek,amiket írsz! 3,6-7 közt a legjobb,és 10-ig elfogadható,az felett magasnak számít! :roll:
Nekünk reggel már 8 egységet kap,este meg 3,5-et.
Azt majd tudni fogom szerinted,ha már nem lesz inzulintermelése???

A saját készítésű ajándék egy videó volt,de nagy sikere volt! :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 



Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Most az M1-en megy a Szólás szabadsága,amiben a cukorbetegségről is szó lesz! Új gyógyszertalálmány!:)Én nézem!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Mi tegnap szerencsésen hazaértünk a Balatonról. Szombatot leszámítva szép időnk, úgyhogy megint sokat lehettünk a kertben, a szabadban. Most lent voltak a bátyámék is, így a gyerekek nem csak engem nyúztak, hanem a sógornőmet és az unokaöcsémet is.

Boszibaba
Nagyon ötletesek a videok, szépen összeválogattátok és megcsináltátok az anyák napi meglepetést. Nem csodálom, hogy nagy sikere volt.
Mi volt a tegnapi műsorban? Vmi újat megtudtál?


Katica
Nagyon helyes a kislányod.
A 7,4 és 8,1 szerintem egyáltalán nem rossz érték. Nálam a rossz érték 10 fölött kezdődik, a nagyon rossz pedig 15 fölött. Pl ma este 17,5. :( :( :shock:
Mi volt ma ovi ügyben? Teljesen alkotmányellenes, ahogy ebben a kérdésben veletek viselkednek, és mindenféle módon sérti az emberi jogokat. Remélem, sikerül előbb utóbb jó helyet találni.
KÉpzeld, én is a Fő utca közelében dolgoztam, a Corvin téren, a Magyar Művelődési Intézet épületében. Te melyik részén dolgoztál? Mit csináltál?


Hol lehet többet megtudni a cukorbeteg gyereknapról? Nincs kedvetek találkozni ott? Jó lenne személyesen is megismerni titeket.

Pviki
 
 


Sziasztok!

Tegnap óta egész jók az értékek! Már a reggeli előtti is 6 volt! Úgy örülök!!!

Az oviban nagyon rendesek voltak, bár a kaját még meg kell oldani. Mivel anyum csak 4 órában dolgozik, tudja vállalni az ebédeltetést, ma még visszamegyek megbeszélni az óvónénikkel ezt a verziót is. Bár mindenkinek kényelmesebb lenne, ha rendeléssel lehetne megoldani. Ez irányban még kutakodom.

Boszibaba
Nagyon szép összeállítást készítettél, nagyon megható volt!

Engem is érdekelnek a műsorban elhangzottak. Tegnap este az m2 műsorán is szó volt a cukisokról, bár este 1/4 12-kor kezdődött. Szóltam anyuméknak, hogy vegyék fel, remélem sikerült. Ha igen, majd beszámolok a tartalmáról.
Amúgy jól vagytok?
Nálunk is van még saját inzulin termelés. A javuló értékekből gondolom, illetve abból, hogy nem egész 2 hónapja kezdődött az egész. Végeztek egy vérvizsgálatot még anno márciusban, aminek még nem tudjuk az eredményét, de az arra irányult, hogy megállapítsák, hány százalékos a jelenlegi termelése. Bár az már több, mint egy hónapja volt. Állítólag drága a vizsgálat, így összegyűjtik a leleteket és amikor megvan a bizonyos mennyiség, utána kezdik kiértékelni.

Pviki
Remélem, csak egyszeri volt ez a kiugró érték! Azóta mi újság a kislányod cukrával? Ugye, szeptembertől teljes időre marad a kislányod az oviban. Ti honnan rendelitek a kaját neki?

Én a Fő u. 44-50-ben dolgoztam a Környezetvédelmi Minisztériumban a Humánpolitikai Osztályon. Én intéztem a felvételeket, vagyonnyilatkoztatást, áthelyezést, jubileumi jutalmakat és még sorolhatnám, de nagyon szerettem.

Te mivel foglalkoztál? Mikor mész vissza dolgozni?

Nagyon jó ötletnek tartom, hogy összefussunk a gyereknapon! Azt olvastam, hogy regisztrálni kell a 06-30-326-68-28-as számon, itt megtalálod: www.fiatalcukorbeteg.lap.hu
Addig még úgyis egyeztetünk!

K.
 


Sziasztok!



Bocsi,hogy nem írtam nagyon,de rossz dolgok történtek



Tegnap ebéd előtti idő is úgy telt,mint máskor.Délben kisfiam keltettem,cukormérés: 2,6Kicsit alacsonyabb lett neki. Gyorsan hozom a finom ebédet - mondtam neki!Nem telt el 1 perc és kisfiam elkezdett remegni,egyre jobban!Olyan szinten kapaszkodott belém,hogy a nyakamat véresre karmolta ki.Semmit nem akart elfogadni,csak sírt,és karmolt,és remegett!Gyors felhívtam a dokit,mert az őrület határán voltam,azt tanácsolta,hogy adjak neki gyorsan szőlőcukrot,gyümölcslét,amit elfogad,lényeg,hogy cukros legyen!Hát egyiket se akarta,de az édes keksz már bejött neki,és jobban lett utána!Úgy látszik most ez az érték nagyon kihatott rá,mert ilyen még sosem volt,pedig mértünk már ennyit párszor!Senkinek nem kívánom ezt,nagyon nehéz helyzet! Egyszerűen járkáltam fel-alá a lakásban a gyerekkel a nyakamban és nem tudtam mit tegyek!Sajnos ezekre nem lehet felkészülni,mint ahogy arra sem,hogy bármikor előfordulhat,hogy bekómál sajnos!

Rossz híreket kaptam nemrégen sajnos:

Mama életveszélyben,megint az mint múltkor!Most vizsgálja az ügyeletes orvos,aztán viszi a mentő a kórházba.Se kép,se hang megint!Előtte 1 órával még jól volt,nagyon hirtelen történt minden.Anyu nagyon kivan eléggé szegénykém! Miért ez a sok rossz???

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia Boszibaba!

Ahogy olvastam a leveledet, többször kirázott a hideg. Nagyon sajnálom, hogy ezt is megtapasztaltátok!!! Szerintem, ha ennyire alacsonyat mérsz - sőt még a 3 körüli értéknél is megkockáztatnám -, mérés után azonnal adj neki valami édeset és csak utána a kaját. Nálunk is voltak ilyen alacsony értékek az elején és a bevált kórházi tapasztalatok alapján itthon is folytattam ezt a módszert. Bár már ritkán megyünk 4 alá, de én 3,5-ig tuti így csinálnám. (A kórházban ilyenkor 1 dl almalé vagy narancslé volt, de a dokink a későbbiekben inkább a Túró Rudit (felet, bár én csak 1/3 részét adom) javasolta. Nálunk működött). Sajna bármikor előfordulhat ez is, úgy, mint a hirtelen jött magas érték.

Azóta mi újság? Kíváncsi vagyok, hogy alakul majd az éjjeletek. Remélem, jól vagytok!! Amúgy milyen értékeket mértél mostanában? Írtad, hogy a dokid szerint jobbak az alacsony értékek, mint a magasak. Nála mennyi az elfogadott? A dokink még a 3,2-es értéket is alacsonynak jelölte a könyvünkben.

A mamádról mit tudsz? Bízom benne, hogy minden jóra fordul!!!!!!

Fel a fejjel, a sok rossz után jónak KELL következnie!!! KITARTÁS!!!

Rólunk csak dióhéjban. Voltunk kontrollon, a doki 2-3 kivétellel meg volt elégedve az értékekkel. A magasakat betudtuk a megfázásnak és a köhögésnek. Mindhármunktól vettek vért az esetleges hajlam vizsgálatára. A lisztérzékenységi vizsgálat és az inzulintermelésről szóló vizsgálat eredménye még mindig nincs kész, de legalább tudom, hogy nem lett elfelejtve. :)

Pviki
Remélem, jól vagytok!

Mindenkinek a legjobbakat!!!

K.
 


Sziasztok!

Mamámnak odafele a mentőben sokszor epilepsziás rohama volt.
Éjjel aludt is,de megint voltak rohamai.
Nincs magánál/tudatánál. Néz,de nem tud kommunikálni,beszélni,enni! :cry: Az orvosok nem tudják sajnos megmondani,hogy javul-e a helyzet!

Katica
örülök,hogy + tapasztalatod van az ovival kapcsolatban! :wink: Nálunk a 3 alatti cukor számít nagyon alacsonynak!
Általábban 3,5-8 közt vannak a cukrai,néha egy 10-es is előfordul,de ezek nagyon jó értékek,ha azt nézem,hogy 3 hete 9-16 közt volt neki egész nap! :roll:
Én is próbálok ilyenkor mindig adni neki vmit,mindig van itthon édesség ami cukros,meg gyümilé! :P
Most már jól van szerencsére,de ezekre sajnos nem lehet felkészülni,mint ahogy arra sem,hogy nála kóma is bármikor előfordulhat! A páromnak volt egy cukros kolleganője,aki már 3x kómált be,de szerencsére mindig otthon!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Most beszéltem anyuval,ott van a mamánál!

Össze-vissza beszél,nincs tisztában a dolgokkal!

Ennek ellenére holnap kiadja a kórház,mert tovább nem kötelességük ott tartani,mondván a rohamot megszűntették és kész!

Magyar Egészségügy,jellemző!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


D-JUNIOR GYERMEKNAP A POLUS CENTERBEN!
2009. május 31. 14:00
Polus Center (1152 Budapest, Szentmihályi út 131)
A RENDEZVÉNY MINDEN PROGRAMJA INGYENES, DE A RÉSZVÉTEL FELTÉTELE EGY ELŐZETES REGISZTRÁCIÓ:
06-30-326-6828
richard.keller@kh.hu

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok

Boszibaba
Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Hogy van most a mamád? Konkrétan mi a baja, mert azt nem írtad. Ez nagyon elkeserítő, hogy nem akarnak vele foglalkozni. Kitartás, muszáj, hogy jó dolgok is törénjenek.
Gabi hogy van? Volt azóta ilyen alacsony a cukra? Azt hiszem, minden cukros szülőnek ez a rémálma, hogy ilyen módon rosszul legyen a gyereke. Biztos a mérés után még tovább esett a cukra, azért lett ennyire rosszul. A z az igazság, hogy én már 4-4,5-ös cukroknál is rögtön gyümölcslével indítok, nehogy még tovább essen a cukra, amíg felszívódik a kaja. Nekünk egyébként mondta a doktornő, hogy lehet ilyen eset, és ha már nagyon nincsen jól, kell adni az inekciót.
A Balatonon volt, hogy Dórának hirtelen nagyon leesett a cukra. Szőlőcukor, gyümölcslé, kaja ellenére legalább 15 perc volt, mire jobban kezdte érezni magát. :shock: :(

Katica
Alakul azóta az ovi? Ebéd ügyben tudtál előre jutni?
Nem kell neki külön rendelni, mert az a cég, aki mindenkinek szállít a kerületben, hoz diabetikus kaját is. Egyébként a SOdexo a szállító. Szerintem keresd meg őket, hátha hozzátok is szállítanának. Ha kell vmilyen elérhetőség, szerintem tudok adni. Dóra szeptembertől fog ott ebédelni. De egyelőre nem fog egész nap bent maradni, mert csak januártól megyek vissza dolgozni, és akkor is valószínűleg csak 4 órában.
Jó hír, hogy a dokitól meg volt elégedve! :D A mi orvosunk az mondja, hogy bármilyen jó az anyagcseréje, mivel kicsi, magas értékek mindig lesznek. :? Ez van...

Nálunk most egész jók Dóra ukrai.Sőt a magas tartományokból most az alacsonyabbak felé tendálunk. Remélem, lehet majd egy kicsit csökkenteni az inzulint.

Valamelyikötök látta már ennek a gyereknapnak a programját? Nekem nem igazán sikerült elérnem. Anélkül pedig nem szívesen regisztrálnám magam.

Minden jót. Vigyázzatok magatokra! Pviki
 
 


Sziasztok! :wink:

Mamám még mindig nincs tudatánál sajnos.
Még mindig nem tudja hol van.
A mamámnak agyérelzáródása és agylágyulása van!
Enni - inni tud már egyedül.
Végül csak hétfőn jön ki a kórházból,még más vizsgálatokat is csinálnak!
Remélem azért javul a helyzet,és tudok még vele rendesen beszélgetni majd!
Anyu is nagyon izgul és ki is van teljesen,hogy mi lesz,mert így 1 percre se lehet hagyni,mert addig azért elvolt!

Holnaptól 2 hétig a Balcsin leszünk,majd jelentkezem,ahogy tudok!

Ma egyedül volt itthon a 2 pasim,és jól bírták!
Egerben voltam továbbképzésen anyósékkal a webáruházunkkal kapcsolatban. Reggel 8-kor mentünk,és csak este értünk haza!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Hogy van a mamád? Kijár valaki gondozni a kórházból? Egyáltalán lehet ilyet igényelni vagy csak magánban működik?

Hogy van a gyerkőc?

Nálunk ma volt 3,7-es cukor ebéd előtt fél órával! Előrébb is hoztam a kaját. Csak azt nem tudom, hogy mi lesz, ha az oviban fordul ez elő. Még sosem volt rosszul, legalábbis nem mondta és nem is látszott rajta. Kicsit nyugtalan volt, azért is mértem neki hamarabb.

A gyereknapi programokról nekem sincs infóm, de majd felhívom a teliszámot, ott biztos tudnak segíteni.
Ja, a múltkori műsort - amiről írtam - felvette a tesóm, de még nem volt időm megnézni. :(

Pviki
Remélem, sikerülni fog valamelyik ovi. Már 6 intézménybe jelentkeztünk, bár a mai talán a legbíztatóbb. Azt ígérte a vezető, hogy rögtön felveszi a gyereket, mert meg akar mindent tanulni , ugyanis tudja, hogy egyre több lesz az ilyen problémával küzdő gyerkőc.
Találtam olyan ovit is, ahol engedik a kajabevitelt. Mivel nem mindegyik kerületbeli ovi, így várnunk kell, hogy kiderüljön, hogy hol van hely. Még a kerületinél is csak akkor biztos, ha kiírják a nevét vagy megkapjuk az értesítőt.

Örülök, hogy jó értékeitek vannak!

Jó hétvégét!!!
Minden jót!

K.
 


Szia Boszibaba!

Látom, épphogy megelőztél a levélírással. :D
Jó pihenést a Balcsin!!!

K.
 


Sziasztok!



Szombaton délután megérkeztünk anyuékhoz.

Párom tegnap ment haza,hát igen valakinek dolgozni kell sajnos.

Szombaton gyors vacsi után anyuval elmentünk a mamámat meglátogatni a kórházba.

Hát hadd ne mondjam,hogy néz ki!Nagyon rossz ránézni. Nincs 2 hónapja,hogy itthon voltam,hihetetlen,hogy ennyi idő alatt ennyit romlott az állapota sajnos.

Először felismert,de anyut nem,mondta neki,hogy MAGA KICSODA???

Aztán már engem se ismert fel,és össze-vissza beszélt minden hülyeséget,rossz volt nézni. Hallani is alig hall,pedig van készüléke,de lehet nagyban károsodott a hallása!

Aztán mielőtt eljöttünk volna akkor meg teljesen tiszta volt a tudata,rendesen beszélt.



Sírás nélkül nem lehetett kíbirni,pedig tartottam magam!



Anyuék tegnap is voltak nála jól volt,de nappal rengeteget alszik,biztos telenyomják nyugtatókkal.

De sajnos ma éjjel megint tombolt!Anyut kereste,hogy hova tették,hiszen ott volt mellette!

Most úgy néz ki,hogy holnap hozza a mentő haza. Leletei jók,és nem tudnak mit csinálni már vele!



Hát nem tudom,hogy mi lesz,de,ha ilyen rossz állapotban marad,akkor vmi speciális hely kellene neki,ezt beszéltünk anyuval,de bárcsak lenne jobban,és tudnánk vele úgy beszélni,mint régen!



Gabika tegnap megint nagyon rosszul volt! Ebéd előtt 2 volt a cukra. Apja pont kezdte volna etetni,mikor a kezébe ugrott és elkezdett remegni.Mindenfélét adtunk neki,ami cukros: üdítő,csoki,keksz,kockacukor(bár ez a legrosszabb,amit adni lehet egy cukrosnak,de a szőlőcukor nem kellett neki).

30-40 perc múlva felment 3asra a cukra,és akkor kezdett jobban lenni.

Most már apjuk is látta,hogy milyen rosszul volt.

Ma már 1 egységgel kevesebb inzulint kapott,mert 1 héten belül ez volt a második rosszulléte.

Ettől független ma is mértem 3 alatti értéket,tízórai és ebéd előtt,tehát majd a reggeli és a tízórai adagot emelni fogom neki!



Amúgy jól vagyunk,7:30kor már kint vagyunk és homokozunk.

Nagyon jó,mert én is kiülök,és látom,hogy játszik,közben pedig tudok olvasni,vagy ilyesmi.

Kutyákat,macskákat kergeti,szombat óta az összes nadrágját összepiszkolta!Most kint szárad mind!

Hát igen gyerek: csúszik-mászik a földön,de nagyon élvezi!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Katica van a mamám mellett egy gondozó,havi 70.000 Ft,napi 4 órára!
Kórházból hogy vki kijönne? Áhhh nem ilyen világban élünk ma már! :roll:
Vki felhívta már a gyereknapos számot? Én próbáltam,de nem vették még fel,de próbálkozom,mert nagyon szeretnénk elmenni! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Még nem hívtam a teliszámot a programmal kapcsolatban, de mindenképp szeretnénk elmenni. Jó lenne talizni is!!!!

Boszibaba
Sajnálom a Mamádat! Remélem, majd otthon javulni fog az állapota!

Gabikával kapcsolatban: ugye, mindkétszer ebéd előtt esett le a cukra? Nálunk az volt a gond, hogy reggeli után felment és tízóraira 3 körülire esett le, de ebéd előtt is előfordult a 3,5 körüli érték. Csökkentettem a reggeli adagját és kétszer adok tízórait, így jobbak lettek az eredmények. (Ezt a másik doki javasolta). Nem tudom, hogy mikor van nálatok alvás, de lehet, hogy ki kellene próbálnotok a két tízóraizást (én nem emeltem az adagot, csak kettéosztottam a lassú és a gyors szénhidrátokat). Valahogy ki kellene küszöbölni, hogy 4 alá essen az értéke.
Talán az is ok lehet, hogy többet mozog, mint otthon és ilyenkor kevesebb inzulint igényel a szervezete/vagy ahogy írtad, több szénhidráttal lenne érdemes próbálkozni.

Vigyázzatok magatokra!!
K.
 


A www.diabetesz-junior.hu oldalon találtam pár dolgot a gyermeknapi programmal kapcsolatban (korcsolyázás, tombola, játszóház).
Próbálom a telit is.
 


Sziasztok!

Boszibaba
Nagyon sajnálom, ami a mamáddal történik. Nagyon nehéz helyzet lehet, olyan szörnyű dolog a betegség, annyi bánatot tud okozni. Ahogy írod, már tényleg nem lehet felügyelet nélkül hagyni, állandó gondoskodás szükséges nekik. Sok erőt és kitartást kívánok nektek. Remélem, sikerül megtalálni a megfelelő megoldást.
Szegény Gabi, hogy megint ennyire rosszul lett. :cry: Valószínűleg a sok mozgás is viszi le rendesen a cukrát, illetve a melegnek is van ilyen hatása. Lehet, hogy még jobban tudod csökkenteni az inzulint, ha továbbra is alacsonyakat mérsz.

Katica
Dóra viszonylag haram megérzi, ha kezd leesni a cukra (pl. már 4 körüli értéknél is mondja, hogy nem érzi jól magát), és rögtön szól is. Megbeszéltem vele, hogy ha érzi, hogy vmi baj van, rögtön szóljon az ovónéniknek, és ők megmérik. Ez teljesen jól működik is. Van téves risztás is, de mondtam az ovónőnknek, hogy mindig mérjék meg, ha mondja, akkor is, ha reálisan nincs esély, rá hogy alacsony legyen. Biztos, a kislányod is megtanulja könnyen, és tudja jelezni az oviban. Kíváncsi vagyok, végül hova sikerül mennetek. Kaja ügyben jutottál előrébb?

Pviki
 
 


Még az alacsony de cukorhoz jutott eszembe: Dórának pl 11 után tud nagyon hirtelen leesni a cukra, pedig akkor már nem kellene annyira hatnia a rövidenk, és ugye ő ilyenkor hosszút nem is kap. Ezért az oviban 11 körül kap még plussz 10 g ch-ot kekszben.
Meg ha többet mozog, eleve lehett több ch-tal számolni, ez a jóvilág nekik, mert ehetnek ők is büntetlenül.
 
 


Sziasztok! :wink:

Ma már 6-7es értékeink vannak! :P Gabika rengeteget van kint,rohangál,kutya-macska! Hát igen családi ház előnye ez!

Mamámat is meghozta a mentő. Mindenkit felismert,jobban van,lassabban beszél és aluszékony nagyon. A kórházban teli nyomták bivalyerős nyugtatókkal.
:roll:

Úgy küldték haza a mentővel,hogy a kardigán alatt semmi nem volt rajta,csak pelenka! :shock: Ja és teli van ütés-karmolás nyomokkal és hólyagokkal! :shock: Úgy látszik szépen bántak vele!
Enni se kaphatott nagyon,mert úgy evett,mint a sáska,és annyit,mint előtte még soha! Inni se nagyon kapott,abból is sokat ivott nagyon. Anyu meg aki ment hozzá az itatta meg nagyon,és abból amit mi vittünk. :roll:

Én elértem a gyereknaposokat,nagyon kedves pasival beszéltem. Ő 20 éve diabos,nagyon kedves volt. Viszont nem vasárnap,hanem szombaton lesz,ami nekünk nem vmi jó,mert a párom 2hetente dolgozik szombaton,és akkor pont dolgozós lesz. :( Már fél szólni előre,hogy kellene szabadnap. Pedig nagyon el szeretnénk menni,nem tudom mi lesz?! :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk is teljesen jók az értékek!!! :D

Tegnap telefonáltak az egyik oviból - ahová 4 órára felvették volna, de mérni nem akartak -, hogy felvennék a gyereket, de a másik ovi gyorsabb volt és már rögzítette is az adatokat. Persze, hogy amellett döntöttem, ahol teljes napra beveszik és még az inzulin beadásától sem riadnak vissza, hanem veszik a fáradtságot és megtanulják. Persze ez még nem érint minket, de sajna sosem lehet tudni, mit hoz a jövő. Viszont a kaja még mindig nem megoldott. Max. hazaviszi anyum megebédeltetni a Vikit és visszaviszi az oviba. A Sodexo a honlap alapján Budára szállít csak ebédet. Viszont van még pár ovi a tarsolyunkban, hátha sikerül oda is a felvétel, ahol a bevitt kaja sem okoz gondot. Ha csak ez marad, akkor tovább lépek kaja ügyben. Pviki! Azért nagyon köszönöm az ötletet!!!

Nekem még sosem mondta a gyerkőc, hogy rosszul lenne. Néha álmosabb a kelleténél, ma pl. 10-ig aludt. Ez az első alkalom a betegsége óta, hogy ennyi ideig tudott aludni. Sokat kérdezgetem, de mindig azt mondja, hogy rendben van minden. Lehet, hogy még nem érzi? Pedig múlt héten egyik nap többször is volt alacsony az értéke: 3,5-ös (tízórai előtt), 3,6-os (ebéd előtt) és 3,8-as (uzsi előtt).

K.
 


Sziasztok!

Katica örülök az ovinak nálatok,remélem nekünk is jól lezajlik majd minden! :wink: Jó lenne már dolgozni,csak engem nem vesznek vissza sajnos,így elég nehéz lesz megint keresgélni! :roll:
Ti meddig lesztek otthon a gyerekkel,mert ugye a GYES 10 éves korág jár?!

Jöttök a Gyereknapra?

Mi nagyon szeretnénk,remélem össze is jön! :wink:


Itt esős idő van még mindig,ma se nagyon hiszem,hogy ki tudunk menni.
Gabika jól van.

Hát a mamával nem könnyű sajnos.
Éjjel is anyu semmit nem aludt,mert óránként keltette pisi miatt,vagy pedig le akart mászni az ágyról,mert ő kimegy wc-re.
Hiába mondtuk,hogy nincs lába nem tud kimenni,de ő kitud ne nézzük már hülyének! Szomszéd bácsival rakták vissza az ágyba,majdnem leesett már! :roll:

Szinte egész nap alszik. Elfelejt mindent ugye. Délután azt hiszi reggel van,amit előtte mondott már nem tudja!
Így elég nehéz,és fárasztó is 1 embernek,mert anyunak nincs itt senki más segítsége.

Anyu már nem bírja cérnával azt mondta elege van... :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Nincs szerencsétek most sem az időjárással. :? Talán jövő héten már jobb idő lesz. Örülök, hogy Gabikának már jók az értékei. :D
Elég nehéz lehet nektek a mamáddal, nem irigylem az anyukádat. :( Biztattak titeket vmival a kórházban, hogy jobb lesz?

Katica
Ez nagyon jó, hogy végül sikerült ovit találni. :D Te mikortól fogsz visszmenni dolgozni? És hány órában? Én - a jelenlegi állás szerint - januártól (akkor jár le a szabadságom) és először csak négy órában szeretnék dolgozni. Aztán majd meglátjuk.
Nálunk Dóra rögtön a legelejétől jelezte, ha nincsen jól. Már 4 körüli értékeket is megérez, ezért sem hiszem, hogy egy cukrosnál a 3,6-os érték olyan jó lenne. Szerintem próbáld megtanítani rá, hogy ismerje fel, ha kezd alacsony lenni a cukra, mert így jobban elkerülhetők a hipok, mint ha csak a külső jelekre alapoz az ember. És az oviban is ez fontos lesz, mert ott nem fognak tudni annyira figyelni rá természetes módon. Dróának, amíg kisebb volt, az is jele volt az alacsonyabb cukornak, hogy elfeküdt, és elkezdte szopni az ujját.

A gyereknap érdekelne, de egylőre sehol nem találtam értelmezhető programot. És a Pólus nekünk nagyon messze van ahhoz, hogy csak úgy kimenjünk.

Képzeljétek, ma volt az oviban anyák napja. Már nagyon vártam, és fel voltam készülve, hogy én biztos sírni fogok a meghatottságtól, de aztán mégsem. Nagyon aranyosak voltak, sok verset, mondókát mondtak, játékot játszottak, gyakorlatilag mindent megmutattak, amit az év során tanultak. Egy nagyon szép terítőt csináltak, aminek minden gyereknek a saját kézlenyomata volt.
 
 


Pviki semmi jóval nem bíztatták anyut. Javulni nem fog,de sokkal rosszabb lehet sajnos! :(
Hétvégére elvileg már jobb idő lesz! :wink:
De jó neked,hogy vissza tudsz menni a munkahelyedre. Nekem elég nehéz lesz majd keresgélni,hogy mindenkinek jó legyen,mert a páromnak olyan munkahelye van,hogy nem nagyon érdekli őket semmi,tehát nekem kell mindenhova majd menni! :roll:

Pólus nekünk sincs közel,mert Békáson lakunk,de nagyon jó lenne elmenni!

Nekünk mikor Gabika elpihen,fáradékony,akkor mindig magas a cukra általábban!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Nekem augusztus 3-án lesz 3 éves a kislányom, onnantól szabin leszek, ami nem kevés: 68 nap gyűlt össze, így csak novemberben fogok visszamenni ténylegesen melózni. Úgy gondoltam, hogy 7 órában megyek vissza, hogy időben haza is érjünk az oviból és legyen időm itthon főzni, stb. Még nem beszéltem meg a főnökömmel, de gondolom, hogy megengedi. Egyik kolléganőm év elején kezdett 6 órában, majd 7-re váltott. A GYES pedig mellette lesz kiegészítőként. Muszáj kicsit visszamenni, legalább kiszakadok kicsit a mostani helyzetből és a gyerkőcömnek is jót fog tenni a gyerektársaság. Múltkor láttam, hogy anyák napja volt az oviban és akkor elhatároztam, hogy az én gyerekem sem fog kimaradni ebből - sőt semmi másból sem.
Hiába járunk ide-oda, az nem elég neki.

Ma is voltunk egy oviban és képzeljétek, annyira kiverte a balhét a kislányom, amikor haza kellett jönni, hogy még én is kiakadtam rajta. Volt ott hiszti, toporzékolás és hatalmas könnycseppek. Tehetetlen voltam, megfogtam és kihoztam a teremből. Utána próbáltam megbeszélni vele, de nem akart róla beszélni. Gondolom, utólag szégyellte a viselkedését.
Ez az ovi a férjem munkahelye mellett van. Nem lenne gond a felvétel, itt is nagyon kedves volt a fogadtatás. Kaja ügyben még vissza kell szólni, de úgy néz ki, megoldható az is. Egyelőre nem mondom le a másikat sem, mert sosem lehet tudni, hogy fog alakulni a helyzet. Majd akkor jelzek csak, ha a papír a kezemben van, hogy tutira felvételt nyert a gyerekem.

Holnaptól jobb időt mondanak!!! Jön a szárazabb idő és egy kis melegedés is!!

Mi mindenképp elmegyünk a Pólusba, bár nekünk is át kell érte utaznunk a fél várost, de legalább "sorstársak" között leszünk és a programokra is kíváncsi vagyok. Anyósom a szomszédos kerületben lakik, majd összekötjük egy látogatással. Ha nagyon nem tetszik, irány a Városliget!

Sajna a kislányom eddig még egyszer sem jelezte, hogy alacsony a cukra. Remélem, mire eléri az ovis kort, megtanuljuk ezt is. Talán egy kicsit rosszcsontkodik akkor, de ez sem jellemző mindig. Viszont ha izzad a keze, mindig mérni szoktam.

10-én volt 2 hónapja, hogy elkezdődött az egész. Néha még reménykedem, hátha van valami kiút, de mindig falba ütközünk. Voltunk talpmasszázson, kamu volt az egész. Állapotfelméréssel kezdtek, megállapították a "jó hírt": működik a hasnyálmirigy, aztán jött a sok süket duma. Nem is mentünk többet. Még gyógynövényekkel szeretnénk próbálkozni, bár legbelül tudom, hogy az esély a gyógyulásra nulla. Talán arra elég, hogy a még működő részeket életben tartsuk vele. Bár amit találtunk, Mo-on nem is kapható.

Boszibaba
Kitartás a családodnak! Tudom, nehéz ez az időszak.
Az ovi biztos nektek is sikerülni fog! A melón pedig ráérsz később is rágódni! Mire Gabika 3 éves lesz, talán jobb helyzet lesz -, de nem akarok politizálni. Egyébként milyen területen dolgoztál?

Pviki
Biztos nagyon édesek voltak a gyerekek! Milyen fantasztikus érzés lehet, amikor saját kézzel készített ajándékkal lepnek meg!

Vigyázzatok magatokra!
K.
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Hogy bírjátok a meleget? Mit csináltok mostanában? Boszibaba, most igazán jó időtök van a Balatonnál. Lehet már fürdeni? Tegnap mi is voltunk a Lágymányosi öbölben, de ott is olyan meleg volt. Csak 5 óra utánkezdett kellemesebb lenni az idő. A gyerekek persze nagyon élvezték, dobálták a kavicsokat vadul. :D

Boszibaba
Hogy van a mamád? Javult a helyzet?
Milyen területen szeretnél majd elhelyezkedni? Mikor akarsz elkezdeni keresni munkát? A kismamáknak amúgy is nagyon nehéz, de most biztos még nehezebb lesz munkát találni. :?

Katica
Ovival mi a helyzet? Én egyébként nagyon sokat gondolkodtam, hogy menjen-e Dóri oviba, főleg, miután kiderült, hogy cukros. Aztán mindenki azt tanácsolta, hogy próbáljuk meg, és nem is bántam meg, mert tetszik neki, jól érzi magát, vannak barátai, ami nagyon fontos neki. Úgyhogy biztos Viki is jól fogja érezni magát. Novemberig meg lesz idő, hogy belerázódjatok az új életbe.

Mi valószínűleg jövő héten mégsem megyünk a gyereknapra, mert most úgy néz ki, lemegyünk a Balatonra - főleg, ha ilyen jó idő marad. Sajnálom, hogy nem tudunk találkozni, de ha van kedvetek, máskor összehozhatunk egy talit.

Pviki
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk,cukrok jók.
Nagyon meleg van,Gabika csak egy pólóban rohangál,pelenka,semmi ilyen nincs rajta. :wink:

Sajnos a mamám újra kórházba került! :(
Ma délelőtt egyik percről a másikra elkezdett remegni,de mindene,ilyet még nem láttam,és fázott is. Már nem tudtunk mit ráadni! :roll:
Aztán már kezdett elég érdekes dolgokat beszélni,kezdett az agya elborulni!
Nem fájlalt semmit.
Rá nemsokára elkezdett hányni egyfolytában.
Gyors szóltam anyunak,ő meg a mentőknek,mert orvos ugye itt nincs ám mindig! :twisted:
Jöttek is elég hamar a mentősők,ők vitték le a dokihoz,mert ő nem ért rá kijönni. :shock: Le is cseszték,mert mi az,hogy 11-12 közt nincs orvos! Igazuk van!
A mamámmal meg azért nem lehet ide-oda ugrálni! :roll:
A doki beutalta a Siófoki kórházba,hányni akkor is hányt sokat,de mást nem tudunk! :roll:
Anyut szerencsére elengedték a munkahelyéről,így már elmentek a mama után!

Én az OTTO-nál dolgoztam,biztos ismeritek,ilyesmi helyén szeretnénk dolgozni,ott a beszerzés irányításon dolgoztam.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk is tök jók a cukrok! Nagy ritkán felmegy 9,1-9,5-re, de csak reggeli után fordult elő kétszer. A többi nagyon szép!
Kontrollra csak 10-én fogunk menni. Remélem, addigra meglesz az összes vérvétel eredménye!

Képzeljétek, csütörtökön beugrottam a melóhelyre és tök pozitívan állt az új főnököm a dolgokhoz. Mondtam, hogy az ovitól függ, hogy 6 vagy 7 órában szeretnék visszamenni úgy, hogy uzsira odaérjek az ovihoz. Semmi kifogása nem volt. Remélem, így is marad! Bár megkérdezte, hogy miért nem vállalok be több cukis gyereket otthon. De megbeszéltük a hátrányait. Azt hiszem, szinte csak az lenne. (hajnali főzés, semmi szabadidő, ha valaki nem akarja ezt-azt a játékot, akkor mi a jó megoldás, kinek legyen igaza, a szülőknek biztos nem tetszene pár dolog, nincs hozzá végzettségem, tapasztalatom sem más gyerkőcökkel és nem utolsó sorban talán vállalkozónak is kellene lennem, mert ugye, amúgy fekete munka lenne...)

Boszibaba
Sajnálom a mamádat! Tudsz azóta valamit róla? Gondolom, ismét tetőtől-talpig kivizsgálják.

Pviki
Úgy vettem észre, hogy a kislányom egyre jobban igényli a gyerekek társaságát. (Nyílt napokon mindig hisztizett, amikor haza kellett jönni). Ezért is tartom fontosnak az ovit. A 4 óra talán kevés lenne neki, nekem pedig sok itthon egyedül. Kihasználatlannak tartanám az órákat, ezért is - és az anyagiak miatt is - szeretnék újra dolgozni. Megpróbáljuk uzsonnáig, aztán majd kiderül, hogyan tovább. Elvégre úgyis ovis lenne ősztől, tehát ki kellene bírnia a 8 órát. A cukra miatt nem szeretném itthon tartani. Persze, úgy más, ha van egy kistesó, akkor biztos én is hazahoznám ebédre.

A szobatisztasággal még küzdünk. Sajnálom, hogy nem késztettem rá a Vikit hamarabb.

Találkozni mindenképp jó lenne! Van ötletetek, hogy hol és mikor???

K.
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: