Új privát üzeneted érkezett!

Most csatlakozom ehhez a fórumhoz, megkérlek segítsetek, kezdő anyuka vagyok.
Kisfiam 3 hetes, 4220 gramos, sajnos anyatejem csak a megnyugtatásra elegendő, de ami van, minden etetés előtt odaadom. Eszerint tápszerrel kell pótoljuk, ezt ötször és 120ml-t kellene adni ötóránként, amit ő sajnos nem bír ki, így nappal négyóránként adom és éjszaka, amikor megébred, akkor kapja az ötödik adagot. De sajnos ez a mennyiség nem elég, többször megszoptatom de van, hogy több tápszert kell még adnom, fél-, háromnegyed adagot (soron kívül), de kora szerint, 3 hetesen ez a pótlás igen sok, de fiam korához képest is egy kicsit nagyocska.

Az lenne a kérdés, hogy:
-tápszert adhaom-e igény szerint, tehát nem feltétlenül ragaszkodva az idő betartásához, olykor fel kell ébresszem, hogy megetethessem és nehéz ismét elaludni, valamint
-az anyatej és tápszer okozhat-e görcsöt, hasfájást, ugyanis éjszaka előfordul, hogy felnyög és nem tud elaludni az időnként jelentkező hasfájástól, ilyenkor teát adok, megnyugtatom a mellemen, így lassan elalszik de a székelés gyötri
-okozhat-e betegségeket a későbbiekben a tápszer a baba igénye-szerinti táplálása (persze a napi adag betartásával, esetleg olykor túllépésével)

Köszönettel Melinda
melanez
Udvarhely
 
 


szia
első kisfiamnál nekem se volt tejem ,vagyis nem volt elég.neki se volt elég az előirt tápszer és én annyit adtam amennyit kért.igy volt,hogy 1,5hónaposan 220ml-t is megevett.ráállt hamar a 4óránkénti evésre és az éjszakát 2,5hósan átaludta.igy "csak" napi 4x evett 200ml felett.

ébreszteni ne ébrezd.ha éhes ugyis felkel.

görcsöket,hasfájást az okozhat,hogy kap anyatejet is és tápszert is.meg kell szoknia a pocijának.nálunk is volt de hamar megszokta és el is múlt.

az én tápszeres babám 3éves lesz és semmi baja:)


remélem kicsit tudtam segiteni:) ha van kérdésed szivesen válaszolok
Vendég
 


sziasztok én 22 éves anyuka vagyok és elsö ikerbabáim születtek julius 29.-én. azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy mien menyiségben adhatok nekik tápszert és hányszor egy nap? Sajnos tejem nincs sok igy muszáj vagyok pótolni de mivel még nem volt gyerekem és nincs ki nagyon segitsen az ijen kérdésekben ezért kérem ha valaki tudja irjon visza köszönöm
 
 

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: