Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Két székrekedéses kislány anyukája vagyok és ötleteket, recepteket szeretnék kérni, gyűjteni ide!

Ahogy olvastam feljebb pár topikot, nem csak én küzdök ilyen problémával!

Én most kezdtem el áttérni a rostban gazdag étkezésre!

Jelenleg ezek jutottak eszembe:

- joghurtként activiát adok nekik, rostosat, gyümölcsös-rostosat! Vagy a sima natúrt és abba beleteszek friss őszibarackot a nagyobbiknak darabokban, a kicsinek turmixolva!

- este aszalt szilvát áztatok egy kis pohár vízbe, és reggel azt a vizet megisszák, a nagyobbik meg a szilvát is megeszi

- nasiként műzlit, zabfalatot eszik a nagyobbik csoki és minden más helyett

- a kicsinek sok őszibarackot adok és zabpehellyel dúsítom neki, így rostot is kap, és telíti is jobban

- paradicsomot, paprikát, uborkát adok a nagyobbiknak reggelihez és vacsorához

- rengeteget próbálom őket itatni, már amennyire tudom...nem sokat isznak, de muszáj... :roll:



Az almát és a krumplit szeretném teljesen kizárni az étrendjükből, mert úgy látom, hogy ezek fogják őket leginkább (meg a nagyobbikat a kakaó és a csoki, de arról most leállítottam)


Igazából minden további rostban gazdag egészséges ötletet szívesen fogadok!

És fő célom ezen kívül, hogy recepteket gyűjtsek!

Próbálnék olcsó, gazdaságos, mégis egészséges, rostban gazdag ételeket főzni! Imádjuk a magyar konyhát, az olasz konyhát, de igazából mindegy is, csak nagy problémáim vannak, hogy mit főzzek! Mert a reggelit, tízórait, uzsit csak megoldom, de az ebéd.... majdnem mindenbe van krumpli vagy valami ami miatt nem az igazi a dolog... :roll:

Eddig eszembe jutott a spenót, a sóska ami jó lehet, a borsó főzelék, a finom főzelék (krumpli nélkül)....levesek.....
De a főzelékeken és a leveseken kívül azért másra is van szükség, meg kívánság :lol: és hát ezért szeretnék minél több receptet gyűjteni! Remélem sikerül :D

Várom a válaszokat! :)

KépKép
KépKép
 
 


Szia!

Szerintem beválhatnak azok a receptek amiket a paleolit diétára írtak, mert abban nagyon gabona nincs, nekem az a tapasztalatom, hogy ez is nagyon tud fogni, ha nem teljes kiőrlésű stb. Van a neten nagyon sok, nézd meg kicsit alakítsd át ha kell. Nekem a reggeli szilvalekvár is nagyon bejön!! Ha nagy a vész esetleg extra szűz olívaolajos sali kicsit olajosabban mint ahogy megszoktam. Viszont ha szedek probiotikumot akkor nincsenek szorulásos napok, és az van gyerekeknek is rágótablettában asszem Junior a neve, narancsos ízű.

Andi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: