Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!

Mivel nagyon sok a bizonytalanság a H1N1 oltás körül, arra gondoltam, érdemes lenne külön topikban beszélni róla.

Azt hiszem, ma talán ez az egyik legtöbbet tárgyalt kérdés, főként a gyermeket nevelők körében, hiszen mindenki igyekszik a lehető legtöbb információt beszerezni a döntés előtt.

Minden információ fontos lehet, főleg azoké, akik kérték az oltást és szívesen megosztanák tapasztalataikat a többiekkel.

Előre is köszönöm, ha időt szántok erre a kérdésre és leírjátok véleményeteket!

Nekem egy négyéves ovis kisfiam van, de mi egyelőre úgy döntöttünk, hogy nem kérjük az oltást.

Megkérdeztem elsőként a gyerekorvosunkat, aki azt mondta, hogy szerinte nem kell az oltás, mivel ez a vírus semmivel sem komolyabb, mint bármelyik másik influenza. Hozzátette azt is, ami szerintem sokunk fejénóben megfordult, hogy az egész dolog lényege valószínűleg a lobbizás.

Mindenkinek szép napot és jó egészséget!

Kinga
kgk
 
 


Szia!

Nálunk a 9 éves gyerek már megkapta az oltást, mi még betegek vagyunk, csak akkor kaphatjuk meg, ha felgyógyultunk teljesen. De oltatjuk magunkat is. Több okból is, amiből csak az egyik az, hogy anyámnak a kemoterápiák miatt nulla az immunrendszere, őt oltani emiatt nem is lehet, de számára végzetes lehet, ha valamelyikünk megfertőzi.

A gyerek pénteken kapta meg az oltást, se hőemelkedés, se láz, se bőrpír. Csak a karja volt érzékeny két napig. Az osztályában már többen is megkapták, egyik gyereknél sem volt semmilyen mellékhatás.

Ami fontos infó lehet: elvileg az oltás 14 év alattiaknak ingyen és bérmentve jár, gyakorlatilag viszont az a szitu, hogyha nem az oviban-iskolában oltják, és nem veszélyeztetett fokozottan - nincs asztmája, nem cukorbeteg, stb. -, a háziorvos csak receptre tudja felírni az oltóanyagot, amiért a patikában fizetni kell.

A lobbizás dologban azért nem hiszek, mert a gyártótól az állam rendelte meg az oltóanyagot, ők le is gyártották és ezután kapták meg a pénzt. Nem az eladások után fizetnek nekik. Ergo a gyártónak kurva mindegy, hogy elfogy-e az oltóanyag, vagy sem.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Bár tegnap óta még nem járt itt senki, úgy látom, belinkelek egy cikket. Ennyire alapos, tudományos tényekkel alátámasztott összefoglalót még nem olvastam róla.

http://criticalbiomass.freeblog.hu/arch ... -para_-_8/

Akit érdekel a téma, érdemes elolvasnia, ha valami szakkifejezést nem ért, szerintem nyugodtan kérdezzen a szerzőtől, bár véleményem szerint világosan elmagyaráz mindent.
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Kedves Dia!

Köszönöm, hogy csatlakoztál ehhez a topikhoz és köszönöm a linket is, tényleg nagyon átfogó a tanulmány!

Nagyon sajnálom édesanyádat, sok erőt kívánok!
Teljesen érthető, hogy oltatjátok magatokat!

Örülök, hogy a gyerkőcnél nem léptek fel mellékhatások, ez fontos info mindenkinek, aki gondolkodik az oltáson!

Nálunk most annyival bonyolódott a helyzet, hogy tegnap kiderült, hogy terhes vagyok, ezért nem kockáztathatunk.

A férjem beadatja magának, ha a kisfiam kimegy a náthából, lehet, hogy ő is megkapja, nekem azonban megtiltotta a nőgyógyász, hogy beoltassam magam, tekintettel az első trimeszter kockázataira. Az mondta, hogy Elevitet szedjek, semmi mást, viszont valószínűleg felvesz táppénzre, amíg le nem cseng az influenzajárvány.

Remélem, hogy ezzel megteszünk mindent, hogy ne kapjam el a vírust és megússzam a lázat.

Jobbulást kívánok az egész családnak és kérlek, majd jelentkezz, hogy rendben megkaptátok-e az oltást!

Szép napot kívánok!

Szia!

Kinga
kgk
 
 


Kinga!

Gratula a babához!

Hogy megnyugtassalak, azóta az osztályának már a fele megkapta, senkinél nincs semmi gond. (Ha lesz, esküszöm, szólok, de kétlem, fel van ez fújva rendesen...)

Ha gondolod, megpróbálok utánanézni a kisgyerekeknek szánt vakcinának is - hátha találok róla valami anyagot. De valószínűleg ugyanaz, mint az eddigi, csak a hatóanyag mennyisége kevesebb benne.

A várandósok oltásával kapcsolatban Czeizel mondott érdekeset, főleg az első trimeszterrel kapcsolatban: ekkor még az embrió ugye őssejtes állapotban van, azaz differenciálatlanok a sejtjei, és ha a babát ekkortájt éri valami számára káros hatás - de egyébként genetikailag életképes lenne -, akkor az őssejtek ezt még tudják kompenzálni. Hozzáteszem, ha terhes lennék, nem tudom én sem, hogy be merném-e oltatni magam az első hetekben...
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Mi oltattunk, mind a 4ünket.
Ahogy azt kell, én is elolvastam szinte mindent, amit el lehetett a témában, de a legtöbbet a gyerekorvos véleménye nyomott a latba.
Nyár elején azt mondta, nem látja szükségesnek, de októberben már változott a véleménye, hisz 3 hónap alatt sokkal többet megtudtak maguk az orvosok is a vírusról is és az oltóanyagról is. Így, látva mi van a környező országokban, felhívtam okt. végén, hogy szeretném a lányokat beoltatni, amit ő is helyeselt. Ők és én már megkaptuk, férjem is beadatja nemsoká.
Mellékhatás eddig semmi, de ha lenne is, a sima influenza oltásnak is lehetnek mellékhatásai.
Remélem jól döntöttünk...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, igen, a 16 hónaposom is és a 4 évesem is fél adagot kapott a H1N1-ből, a sima infl. oltásból pedig a kicsi felet, a nagy egészet.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Mellékhatásokról, szövődményekről egy adalék: az oltás komoly szövődményének esélye: 1: 1 000 000-hoz, a betegségé 1: 40 000-hez. Nem mindegy.

A nanorobotokban meg nem hiszek, a chip tömeggyártása is kurva drága.:)
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok
Az én gondolataim is hetek óta ekörül forognak, hogy oltsunk vagy sem.
Elolvastam millió cikket, megkérdeztem egy csomó embert, aztán döntöttem.

Van egy 9 éves lányom, és egy 8 hós kisfiam, akit csak úgy tudunk megvédeni, ha oltatunk.
Lányom és a férjem kedden megkapta az oltást, semmi mellékhatás nem volt, bár a kislánynak fájt 2 napig a karja az oltás helyén, de ez lehet a szúrástól is.
Férjem meg sem érezte.
Én hétfőn kapom az oltást.
Férjemnek egyszerre adták be a szezonális és a H1N1 ellenit is, a gyerek először az újinfluenza ellen kapta meg, és egy hét múlva oltja a doktornő a szezonális ellen.

Itt egy nagyon jó cikk, érdemes elolvasni: http://www.origo.hu/tudomany/20091109-h1n1-ujinfluenza-kismamak-szulo-nok-csecsemok-kisgyerekek-oltasa.html

A kicsi még nem kaphat oltást, ezért nem fogom őt sehová vinni és nem fogom oltatlan emberek közé engedni. Muszáj őt megvédeni a betegségtől.

Üdv. Andi


Kép

Kép
 
 


Sziasztok ! Én még nem oltottam be a 8 éves lányomat , de többen is tanácstalanok a suliban , nem tudják mit válhat ki az oltás . Nem tudom oltsam vagy ne oltsam . üdv . feri
 
 


Feri, mindenki tanácstalan, nehéz a döntés.

Nekem a lányom szintén 8 múlt, már 16 napja megkapta a H1N1 ellen, 8 napja pedig a sima influ ellen az oltást.
Semmi baja nem volt egyik után sem, egy kis karfájdalomtól eltekintve. Sem levertség, sem nátha, semmi....
Én is 10 napja megkaptam, mindkettőt egyszerre,nekem sem volt az égvilágon semmi. Sőt a férjemnek, anyósomnak, sógornőmnek sem volt baja.
A mi gyerekorvosunk szerint nem veszélyesebb az oltás, mint bármelyik másik, amit kötelezően megkapnak.

Azt mérlegeld, mitől féltek jobban, egy betegségtől vagy az oltástól. Ebben senki nem tud segíteni, nektek kell dönteni.

Üdv. Andi


Kép

Kép
 
 


Nálunk is Bori most már három hete megkapta, az oltástól kutya baja nem lett. Volt egy fertőzéshullám az osztályban, torokgyulladás, na, az kiütötte őt is, meg egy csomó más gyereket, oltottat és nem oltottat egyaránt, de hát annak nincs is sok köze az influenzához.

Szóval, én nem bántam meg, hogy oltattunk, hogy őszinte legyek, nyugodtabb vagyok azóta. Sajnos, engem és az embert viszont még nem lehetett oltani, az elmúlt három hétben folyamatosan betegek voltunk. Most végre kigyógyultam - koppkoppkopp - kell egy hét az immunrendszerünknek, aztán böketünk mi is. Talán még időben.
dia
Budapest
 
 
 


Olyan ideges vagyok, mint az állat... Ezt hallottátok már?

http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... id=0912012

Annyira... nem is tudom, hogy mit írjak...
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így eltűntem, most van egy kis időm írni.

Dia!

Remélem, meggyógyultatok a három hetes betegségből!

Én is teljesen kész vagyok a hírtől, rettenetesen be vagyok tojva.
Most járok a 8. hétben, szóval még legalább egy hónapig nem kaphatnék oltást.

Időközben megkapta a szurit a férjem és a kisfiam is, hála Istennek nem lett bajuk. Tudjátok, hogy sokat vívódtunk a dolgon, de végül ezt tartottuk biztonságosnak. Emellett két hete itthon vagyok táppénzen és úgy tervezem -illetve sikerült megbeszélnem a munkahelyemen-, hogy decemberben egyáltalán nem dolgozom, januárban pedig meglátjuk, mi lesz.

Nem használok tömegközlekedést, kerülöm a zsúfolt helyeket és remélem, hogy ezek az óvintézkedések elegendőek lesznek, hogy ne kapjak el semmit.

Láttam a cikkben, hogy már azt is tudják, hogy a kismama környezetében mindenki be volt oltva és hogy az orvosok még nem tapasztaltak ilyet. Legyengülhet annyira egy várandós immunrendszere, hogy egyáltalán nem tud védekezni a vírus ellen? Ez annyira hihetetlen lenne számomra!

Nem tudom, hogy ha letelik a három hónap, be merjem-e oltatni magam, nagyon félek, hogy baja lesz a babának.
Persze mondja mindenki, hogy biztonságos stb., de honnan tudják, hogy tényleg nem okoz-e kárt? Sehonnan, hiszen még tök friss az oltóanyag.

Akkor lenne ez igazolható, ha megszületne a gyerek és kiderülne, hogy nem lett semmi baja az oltástól. De az is lehet, hogy csak évekkel később vennénk észre valami rendelleneset, amiről kiderülne, hogy az oltástól van. Nem tudom, mit kéne tennem.

Ha esetleg tudtok olyan kismamáról, aki megkapta az oltást, légyszi informáljatok, hogy van az illető!

Előre is köszi és mindenkinek jó egészséget kívánok!

Kinga
kgk
 
 


Kinga, akkor idézek neked egy kismamát egy másik topikból, konkrétan az Uzsoki: szülés 2010-ben topikból.

ahsoka írta:celluxmag: én már korábban is írtam, hogy bizony beoltattam magam még éppen a járvány kitörése előtt, november 4.-én mindkét oltással, nálam is csak egészen enyhe karfájás volt, de csak ha nyomódott a karom. Nem lettem beteg, megkapta a párom, anyum, apum, tesóm is, senkinek nem lett tőle semmi baja. Mellette is szedem a sok vitamint, próbálok minnél több gyümölcsöt, főleg alamát narancsot és mandarint enni, reggelente aloe vera levet iszom. Előtte októberben viszont kétszer egymás után voltam megfázva, lehet, hogy a stressz is közrejátszott benne. Nem mondom, hogy mindenki tünetmentesen megússza az oltást, de ha beadatjátok, már jóval nagyobb a valószínűsége annak, hogy 1. nem is kapjátok el, 2. ha valaki be is kapja, nem lesz annyira súlyos lefolyású, mint nélküle.
Egyébként most kaptam kölcsön két-három éves kismama újságokat és bizony azokban is van szó az influenza oltásról, bár akkor még csak a hagyományos volt, de ott is azt írják, hogy mérlegelni kell a két oldalt és az alapján dönteni.

Ez pl. a 2008 januári kismama magazinból van:
"Oltás
A terhesség idején inkább a kismamát veszélyezteti az influenza, ha ugyanis szövődményes formája alakul ki tüdőgyulladással, az már komoly veszélyt jelenthet. Ezért fontos tudni, hogy a betegség védőoltással megelőzhető, a vakcina a terhességre nézve ártalmatlan. Azoknak a kismamáknak az oltása különösen ajánlott, akiknek az influenzaszezonra, vagyis december é március vége közötti időszakra fog esni terhességük második vagy harmadik harmada, esetleg valamilyen krónikus szív- vagy tüdőbetegségben (pl.asztma) szenvednek. Az oltást egy év elteltével újra be kell adatni.
Janiárban sem késő oltatni. A legideálisabb az október és a november lett volna de még februárban sem feltétlenül késő. A védettség kialakulásához felnőttek esetében két hét szükséges. Ha már tombol a járvány, ez hosszú idő, de az oltást még akkor sem késő kérni, ha már összefutottunk egy-két influenzás beteggel."

Érdekes, hogy 2008-ban még nem volt veszélyes a kismamákra az oltás, most meg egyszerre az lett.

Persze nem akarok senkit rábeszélni, mert ezt mindenkinek egyénileg kell eldönteni...


Azért a Kismamás részlet benne szerintem nem semmi, és valóban, a szezonális kifejezetten ajánlott, a H1N1 oltás ugyanaz, csak a törzs más benne, vagyis, ha attól nem lehet baja a babának, akkor ettől sem.

Félre ne érts, nem akarlak rábeszélni, csak logikusan végiggondolva ez is megerősítette bennem, hogy az oltástól nem kell félni annyira, mint a betegségtől.

Még egy: a hivatalos álláspont szerint akár az első trimeszterben is lehet oltatni, mert akkor is védi már a gyereket a méhlepény, plusz akkor még annyira őssejtes állapotban van, hogy azok helyre rakják az esetleges mellékhatás-ártalmakat. Utóbbit állítja Czeizel is.

Ja, a fent idézett kismama megkapta az oltást.
dia
Budapest
 
 
 


Jaj, és nem válaszoltam a személyes dolgokra. Szerencsére ez a háromhetes nyavalya csak engem meg az embert sújtott, sima nátha volt, nulla lázzal, de állandóan visszaestünk.

És ígértem a másik topikban is egy kismamának, de akkor neked is: kolléganőm jövő héten lép a második trimeszterbe, és oltatni fogja magát, majd megkérdezem, mit tapasztalt.
dia
Budapest
 
 
 


19 hetes terhes vagyok, és hétfőn beoltattam magam. Egyelőre élek, virulok, és érzem, hogy a gyerkőc is él, és virul. A szintén 19 hetes nővéremmel oltottunk, ő azóta UH-n is látta a magzatot. A 14 hetes unokatesóm is beadatta magának.

Hogy miért döntöttem így? Hát, nem volt könnyű. 2 héttel ezelőttig azon az állásponton voltam, hogy én ugyan be nem adatom magamnak, csak aztán beszéltem a nőgyógyászommal, aki elmondta, hogy napokat töltött azzal, hogy utánaolvasson minden lehetséges magyar és külföldi forrásból, és arra a döntésre jutott, hogy minden kismamájának javasolnia kell az oltást, mert a betegségtől csúnya szövődmények léphetnek fel.
Ezek után 2 hetet töltöttem azzal, hogy dilemmáztam, bőgtem, rémhíreket olvastam és az összes létező orvos, vegyész, gyógyszerész ismerőst felhívtam, és a válasz egyöntetű volt: mindenképpen oltani kell. (Konkrétan: a nőgyógyászom, egy tüdőgyógyász barátnőm, egy újszülött osztályon dolgozó orvos, egy vegyészmérnök - no és persze az oltó orvosnál is rákérdeztem mégegyszer).
A higannyal való ijesztegetés állítólag dilettáns szöveg, a higany-szulfid 2 nap alatt kiürül a szervezetből, amúgy meg ugyanazzal a technológiával készült ez az oltás, mint a szezonális, amivel a nődokim szerint valóban oltottak már be terhes nőket. Ezen kívül minden hiteles forrás is ezt ajánlja, és sajnos a mellékelt ábra is azt mutatja, hogy kismamákra különösen veszélyes lehet a h1n1. Megnéztem, hogy kik azok, akik az oltás ellen kampányolnak: nagyjából Szendi Gáborral, Lenkei doktorral és a sarki fűszeressel be is zárul a kör. Szendi Gábor pszichológus, nem hiszem, hogy nagyon értene az immunológiához vagy a nőgyógyászathoz, amúgy meg évek óta haragban van a gyógyszeriparral. Lehet, hogy rosszindulatú vagyok, de szerintem Lenkei doktornak élete nagy üzlete, hogy a havi 10 ezer forintos immunerősítő vitaminjait most nyilván kapkodják az emberek. Persze az is lehet, hogy csak utólag gyártok ideológiát a döntésemhez, de az tény, hogy megnyugodtam, legalább a döntés súlya lekerült a vállamról...

Janka
 
 


Dia! Teljesen egyetértek veled abban, amit a lobbiról mondtál. Az Omninvestnek mindegy, hogy az állam által már felvásárolt oltóanyagokat felhasználják-e vagy sem. Az államnak meg - úgy tudom - egyenesen fizetnie kell a háziorvosnak minden egyes beadott injekció után, úgyhogy anyagi érdeke nem igazán fűződik hozzá.
És nagyon felelősségteljes lépés, hogy anyukád miatt beoltatjátok magatokat! Tulajdonképpen nem ez lenne a normális gondolkodásmód? Főleg azokat a szülőket nem értem, akik saját maguknak nem adják be az oltást, mert azzal a világméretű összeesküvők akarják megtizedelni a világ népességét. Ha a már megszületett gyermekemet bármi csekélyke veszély fenyegeti, nem az a legtermészetesebb, hogy az ő védelmében bármi szart magamba nyomok? Meg az eü-i dolgozókat sem értem, akik nem oltatják be magukat. Nem felelőtlenség, hogy újszülött osztályokon potenciális vírushordozók dolgoznak egy járványos időszakban? Oké, én most a szülészetre vagyok rákattanva, de nem tartom jó ötletnek azt sem, hogy onkológián fertőzzék meg az ápolók a betegeket!
Csak dühöngök egy kicsit. Ha nem menne ez a népbutítás az oltás körül, akkor már a társadalom zöme beoltotta volna magát, nem halt volna meg 16 ember, nem lenne halott kismama halott magzattal, és persze nekem sem kéne rettegnem a 4-6-os villamoson. Az oltással egymást védhetjük meg, és azokat, akik valóban a legveszélyeztetettebbek (csecsemők, rákos betegek). Persze haragszom a világra, hogy nem véd meg engem, ezért nekem kell magamat megvédenem, és nekem kellett beadatnom a 19 hetes magzatomnak az oltást! Nem örömmel, és nem félelem nélkül tettem. Azt már azért lehet sejteni, hogy az egészséges felnőtt népességnek kutya baja nem lesz az oltástól, de még egyetlen h1n1 ellen beoltott magzat sem lépett iskoláskorba!

Janka
 
 


MOndjuk engem az is érdekelne, hogy mitől lett ez a nagy oltás para? Mi vitte rá a sok nőgyógyászt, hogy LEBESZÉLJE az általa gondozott terhes anyákat az oltásról???

Vajon miért nem oltatta be magát az a szerencsétlen fiatalasszony aki belehalt és a babáját is elvesztette, holott álllitólag a családja beoltatta magát? Miért, ha nem másért, mert a tulajdon nőgyógyásza lebeszélhette róla, holott eleitől fogva minden tudósításban benne van, hogy a terhes nők a legveszélyeztetebbek?

A terhesség egy olyan speciális állapot, amikor a női szervezet immunrendszere legyengül a magzat érdekében, hiszen ha ezt nem tenné, akkor kilökné magából az idegen géneket is tartalmazó magzatot. Teljes biztonsűggal állítom, hogy a második trimesztertől az oltás abszolut biztonságos, és a szülés után a magazat (illetve akkor már ujszülött), is védve lesz ez ellen a konkrét vírus ellen.

Az elölt vírus nem megy át a magzatba, mert a méhlepény kiszűri, viszont az antitestek, amiket az anya szervezete a vírus ellen termel igen. Tehát nem okozhat semmiféle károsodást.

Jóval nagyobb károsodást okozhat maga az influenza, hiszen a nagyon magas láz (ami ennek a vírusnak jellemzője) , akár meg is ölheti a magzatot, de még ha nem is, annak lehetnek végleges következményei. Nem bezsélve a szövődményekről...

Én mindenkinek azt mondom: oltassa magát. Ezt a h1n1-t régeségen úgy nevezték: spanyolnátha. Olvassatok utána milyen volt... Én nem félek az influenzától, nem is szoktam elkapni, de ettől bizony félek, mert én emlékszem két másik nagy világjárványra is amit már étéltem: az 1958-az polio, és az 1968-as ázsiai influenza.

Semmiféle vitaminbomba meg immunerősítő csodaszer, homeós készítmény nem használ a vírus ellen. Aki ezzel áltatja magát, ne tegye. Hogy nem mindenkinél halálos és nem mindenkinél okoz súlyos tüneteket? Orosz rulett. Én sok kisgyereket ismerek aki már étesett rajta, és higyjétek el, egyáltalán nem mulatságos napokon kerezstül 40+ fokos lázban fetrengeni látni a gyereket, és állanóan azon tipródni, hogy mikor rohanjunk vele az ügyeletre, melyik az a pont... oltassatok.

Nálunk az egész család beoltatta magát. Jól vagyunk. Nálam és a lányomnál pár óráig tartó szédülés volt, unokámnél semmi, a férjemnek picit fájt az oltás helye másnap.

Oltásnál a kart tessék lazán tartani, és elengedni, semmi esetre se feszítsétek be, akkor valószinüleg az a kis karfájdalom is elmarad.

Üdv: eszterlánc


Janka,

megkérdezhetem ki a nőgyógyászod?
 
 


Sziasztok!

Én májusra várom a kisbabámat...
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, nem is írnék mást:

Én ma oltattam...

Remélem jól döntöttem....

És ha esetleg még valaki bizonytalan lenne itt megnézhet néhány videót ezzel kapcsolatban:

http://videoklinika.hu/video/tevhit_hog ... seget_okoz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Kedves Janka, NEM KELL FÉLNED, semmi baja nem lesz a majd megszülető kisbabádnak az oltástól. Tudom, hogy egyelőre bizonytalan vagy, hisz ez velejár a terhességel - az aggodalom, a rémképek - és ezt hazsnálják ki azok a TUDATLAN nőgyógyászok is, akik a vállukat vonogatják, hogy "én nem javaslom, mert terheseken még nem tesztelték" és hasonló.

ENNYIT AZÉRT MINDEN NŐGYÓGYÁSZNAK TUDNIA KELL, hogy mi az ami ártalmas egy magzatra, EMIATT FIZETÜNK NEKIK, és nem bábákat bízunk meg a szüléssel!!!!

Az a nőgyógyász, aki iylen - vagy hasonló - válazsokat ad, nem jó orvos. Legszivesebben azt mondanám, hoyg minden ilyet hagyjatok ott most azonnal még a szülés előtt, mert ezek azok, akik azonnal indokolatlanul adják az oxytocint, és elégedetten nézik, amikor az INDOKOLATLANUL NAGY görcsök miatt a szülő nő már könyörög azért, hogy csináljon valamit, és akkor jön a császár... - nopersze ez csak az én véleményem.

Egy rendes nőgyógyász azt kell hogy mondja, hogy kismama, ön a legveszélyeztetettebb, 10szer veszélyesebb önre ez a vírus mint a hozzátartozóira, adassa csak be nyigodtan az oltást, (hacsaknem erősen tojásallergiás, vagy éppen beteg).

Ne haragudjatok, hogy ennyire indulatos vagyok, de én eddigi 61 évem alatt még ekkora baromságokat nem éltem át mint most. Hogy jön a járvány, és akkor ORVOSOK ÉS NŐGYÓGYÁSZOK, képesek LEBESZÉLNI embereket az oltásról, megáll az eszem komolyan... :-(((((((((((((

Üdv: eszterlánc


Kismamákon sem tesztelték dologhoz: vannak adatok kismamák és az oltás tekintetében, ugyanis mióta a szezonálissal oltanak, sokszor előfordult, hogy úgy oltottak be egy nőt, hogy az nem tudott még a terhességéről. Illetve az USA hadseregében szolgáló nőknek is kötelező, akár terhesek, akár nem. No, ezeket a kismamákat követték végig a gyerek kétéves koráig, Falus és az ÁNTSZ szerint a jelentésekben nincs szó semmiféle károsodásról, mellékhatásról a gyereknél.

Ez az oltás pedig pont ugyanarra épül, mint a szezonális...

Eszterlánc, picit pontosítanék, ha szabad: ez a vírus nem a spanyolnátha. A spanyolnátha is H1N1-es törzs volt, de nem pont ez. Sajnos, ez a dög ilyen szempontból egy tök új kórokozó, ami ellen senki sem védett, még az idősek sem.

Erről itt olvashattok bővebben, zseniális cikk, fentebb is már linkeltem:

http://criticalbiomass.freeblog.hu/arch ... -para_-_8/

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves dia, ne haragudj, de erről a témáról NEM TUDOK indulatmentesen írni.

A spanyolnátha, lehet, hogy nem éppen ez a víruskombináció volt, de ez a törzs, ami először a tüdőt támadja meg. És amikor kitört, akkor még olyan kis szelíd náthaláz szerű izé volt, senki nem törődött vele, mert

-éppen folyt az első világháború, és a katonák kezdték el terjeszteni.

Az USÁ-ban kiképzett katonák egyik táborában az ellátmány miatt volt disznófarm és csirkefarm is. Itt kezdódött a vírus, a katonák belélegezték, majd kiküldték őket az európai frontokra.
- az európai frontokon se figyeltek fel rá, mert amúgy is pusztított a kolera meg tífusz, a beteg katonákat hazaküldték, és azok tovább terjesztették a járványt

- a vh. miatti cenzúra miatt egyik ujság sem közölt "rémhíreket". A spanyoloknál nem volt cenzúra, ők írtak elóször valamiféle furcsa náthaláz járványról, emiatt is kapta a spanyolnátha nevet (holott szegény spanyoloknak az égvilágon semmi közük nem volt hozzá).

- mire a vírus hozzánk ért, addigra jócskán megerősödött (ha úgy tetszik kissé mutálódott), mert RENGETEG volt a halálos áldozat. PONT AZT csinálta mint ez a vírus, nevezetesen a LEGEGÉSZSÉGESEBBNEK kinéző korosztályban aratott, nem az idősek és betegek közt, hanem a 20-40 év közöttiek, a terhes nők, és a fiatal gyerekek közt. A vírus megtámadta a tüdőt, az egsézséges szervezet pedig túlzott immunválaszt adott: nem csak a tüdőt megtámadó vírust, hanem az azt körülvevő tüdősejteket is elpusztította, és a beteg volt úgy, hogy percek alatt megfulladt, mert a tüdeje megtelt vérrel.

- szóval éppen az a veszélyes benne - többek közt -, hogy a jó immunrendszerű emberekből TÚLZOTT immunreakciót kiválthat.

Namármost ha mindezt összeadom, és látom, hogy LÁTSZÓLAG épeszű emberek amiatt nem adatják be maguknak, mert 1. én sok vitamint eszem, ugyse kapom el 1. nekem erős az immunrendszerem úgysem kapm el 3. nem adatom be mert terhes vagyok, lehet három lába lesz ettől ha megszületik, mert a doktor úr azt mondta ő nem merné beadni, csak AZ ÉN FELELŐSSÉGEMRE (na ettől forr fel az agyvizem) 4. ez a kormány eddig mindig hazudott, biztosan desztillált vizet adnak be 5 . a cég offsór (???9 rajatm ne gazdagodjanak 7. chipet ültetnek a bőröm alá... stb.

Üdv: eszterlánc


Eszterlánc, abszolút megértem az indulataidat és nagyon sok mindenben igazat adok neked.

A röfivírus tényleg sok mindenben hasonlít a spanyolnáthára, de sajnos, nem ugyanaz - ezért van az, hogy az idősebbek is megkaphatják, hiába éltek már a spanyolnátha idején.

Ugyanakkor megértem azt is, hogy nagyon sokan nem tudják, mit tegyenek. Nekem mákom van, a munkám miatt rengeteg információt kellett átrágnom, rengeteg -számomra legalábbis- hiteles szakemberrel beszélni, így tudtam dönteni az oltás mellett. De az, akinek nincs ekkora rálátása, egymásnak ellentmondó információkat hall, olvas, nyilván sokkal nehezebb helyzetben van. Főleg, ha még egy baba is fejlődik a szervezetében.

Az orvosok felelőssége hatalmas, és épp emiatt fosnak is. Felelősséget sosem szerettek vállalni. De bárhogy is vélekedjenek az egyes orvosok, a egészségügy - alles zusammen - hivatalos álláspontja az, hogy oltatni kell(ene). Csak sajnos, ebbe a dologba is belefolyatták itthon a politikát - mintha a vírust érdekelné bárki pártállása, no meg a WHO is magasról leszarja az itthoni politikai viharokat -, meg az anyagi érdekeket - amiről megint csak rengeteg félinformáció kering - és csak még nagyobb lett a káosz.

A magyar ember pedig már eleve bizalmatlan - most meg már, ahogy az Index írta, az anyjának sem hisz.

A médiában folyó tájékoztatás is röhejes, a botrányszagú dolgokra rászálltak, felfújták, mert a példányszám és a kattintásszám az úr, ebből van pénzük, az meg, hogy közben milyen idiótaságokat juttattak el az emberekhez, számukra másodlagos. És közben azok az írások, amelyek valóban logikus, objektív tájékoztatást adnak, valahogy a háttérbe szorulnak.

A chipes dologra meg csak annyit, hogy ha valóban így lenne, az oltás 19 ezerbe kerülne, nem 1900 forintba. Ha meg igazán chipet akarnék ültetni az emberekbe, én a BCG oltásba tenném, azt mindenki megkapja egynapos korában.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Nos olyan ember már nem sok él az országban, aki az 1918-as spanyolnátha járványt átélte, de akik 1958 előtt születtek, azok valamelyest védve vannak, ugyanis bennük feltehetően van némi ellenanyag. És ha az ember megnézi a megbetegedettek korfáját, akkor azt is látni, hogy legkevésbé őket ápolják kórházban - akik közülük kerülnek ki, szinte kivétel nélkül más krónikus betegségben is szenvednek.

1958-ban jött a honkongi influenza világjárvány, ami h2n2 volt, és kiirtotta a h1n1-et. Így az azután születettek egyszerűen még nem találkoztak ezzel a vírussal. 1976-ban volt egy (korlátozott, tehát nem világjárvánnyá terebélyesedő) h1n1 inf. járvány valahol az USÁ-ban, így maga a vírus rendelkezésre állt valahol. Gondolom ebből adtak aztán a védőoltást kifejlesztő cégeknek, gondolom az Omnivestnek is.

Chipekről ne is essék szó, egy hoaxot vettek komolyan az arra érzékeny műveletlen emberek, amit aztán továbbítgattak.

Hogy az orvosok még mondjuk nyáron bizonytalanok voltak, azt megértem, nem állt rendelkezésre túl sok ismeret - bár azért utánanézhettek volna, nem kerül az olyan sokba, pár kattintás az orvosi oldalakon. De nagyjából szeptember óta már teljes bizonyossággal tudniuk kéne, hogy az oltás megfelelő, és a mellékhatások elhanyagolhatóak. Azt is illene tudniuk, hogy ez nem merőben új oltás, csak a szokásos évente beadandó influenza elleni oltás - amiben a törzset kicserélték h1n1-re, maga az összes adalékanyag megmaradt ugyanannak.

Egy nőgyógyásznak meg azt is illene tudnia, hogy mi a károsabb: egy oltás által kiváltott kis karfájdalom és esetleg hőemelkedés, vagy pedig a hirtelen fellépő magas láz a terhes nőknél. Azt is illene tudnia, hogy a várandós asszonyok immunrendszere mennyire sérülékeny.

Most a háziorvosokról és a gyerekorvosokról, gyógyszerészekről és védőnők, orvosi asszisztensek hadáról nem is beszélek, akik mindenféle mormogások és "bizalmas" értesülések alapján nyíltan vagy csupán az elbizonytalanítással beszélték le emberek ezreit, tízezreit az oltás beadásáról.

Van a szomszédomban egy állapotos asszonyka. Őt ezelőtt 3 héttel még lebeszélte a nőgyógyásza az oltásról. Tegnap megtudtam, hogy a mostani hírek alapján mégiscsak beoltatta magát hálistennek. De miért kell megvárni, míg minden krízisközpont lélegeztetőkkel megtelik? Akkor már mindenki komolyan fogja venni a járványt?

Talán. Már kétmillióan beoltatták magukat. Ha még ugyanennyi megteszi, akkor ellaposodik a járvány, ha meg mind a 6 millió, akinek rendelkezésére áll az oltóanyag beoltatta volna magát, akkor ki se tört volna.

(Félre ne érts, én veled nem vitatkozom, csak beszélgetek...)

Üdv: eszterlánc


Eszterlánc, nem vettem vitának, vagy támadásnak, nem is úgy írtad, tudom, hogy csak beszélgetünk róla - ami jó.

Na, igen, ha mondjuk tájékozódnának az orvosok, az nem ártana.

Az oltáshoz a vírust a mostani mintákból nyerték, nem a 76-osból. És egyébként tényleg vicc, hogy a szezonálissal gond nélkül oltanak, ezzel meg nem mernek.

Ma este oltanak. Kicsit izgulok, mert rettegek a tűktől.:)
dia
Budapest
 
 
 


Ne nézz oda, és tartsd nagyon lazán a karodat. Én pl nem is éreztem amikor belém döfték.
Ja és neked is megírom, hogy ne ess pánikba, ha utána nagyon szédülnél, nálunk órákig tartott ez az állapot, de mindenki azt mondta, hogy nem az oltástól van, pedig igen. Le kell feküdni, inni egy kis cukros löttyöt, mire felébredsz elmúlik.
Persze ez nem törvényszerű, én is csak két embertől hallottam, hogy rájuk ilyen hatással volt, általában inkább semmi se szokott történni.

Üdv: eszterlánc


Jaj, nem félek a mellékhatásoktól, kaptam én már annyi oltást...

Viszont végre állástfoglalt a Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium!

http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... id=0912032
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Mi is oltatunk! Ma megkaptuk apával, holnap a fiúk! Sokat hezitáltam, de így jobbnak láttam. A picin gondolkodtam még sokat, de ő is megkapja. Szoptatással nem tudom megvédeni, így neki is jár az esély hogy megússza a betegséget ha már mi magunkat beoltatjuk, szerintem. Így holnap sor kerül rá...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Jajj még, én is szédültem. ettem egy kis csokit és pár óra múlva elmúlt. Gondoltam hogy az oltástól, de hülyének néztek :lol: mindig mindent túlparázok :oops: :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Kedves Bladri! Ne haragudj, a nőgyógyászom nevét inkább nem írom le. Amit mondott, nekem mondta, én meg idéztem tőle, nyilván pontatlanul, szóval nem szeretném, ha bárki a szájára venné (nem Rád gondolok, csak ez egy nyilvános fórum). Viszont tegnap azon puffogott, hogy a kórházban, ahol dolgozik, több szülész-nőgyógyász is van, aki nem hajlandó saját magát beoltani. Örülök, hogy nem most kell szülnöm, áprilisig még sok víz lefolyik a Dunán. Egyelőre - úgy tudom - 2 csecsemő van h1n1 miatt lélegeztetőgépen, de rettenetes belegondolni, hogy felelőtlen orvosok miatt még több fog odakerülni!

Janka
 
 


Voltam orvosnál. És nem oltott be. Azt mondta, ha múlt héten még beteg voltam, akkor még lábadozónak minősülök (pedig egy hetet rápihentem). És hogy majd jövő hét elején. Azért az oltóanyagot megvettem, bent pihen a hűtőben.
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok! Hosszú hezitálás után ma döntöttünk: oltatunk. Remélem az ellenanyag átmegy az anyatejel és a 4 hónapos csöppöm is védett lesz valamennyire. Holnap kapjuk

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Tike! Átmegy. És védi majd őt is.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


ma 11kor megkaptuk. Én még ott a rendelőben megszédültem és szédelgek még most is, meg egy picit fáj a fejem. Párom azt mmondja jól van. Remélem ennyi lesz a legnagyobb bajunk! Ja és orvost nem isláttunk! Kiküldte az asszisztenssel, se vizsgálat, se kikérdezés, se semmi.
Persze apa azt mondja azért szédülök, mert már halálra idegeskedtem magam...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Tike, az oltástól is szédülhetsz, fejfájásod is lehet, de ez el fog múlni. Ám az biztos, hogy a para is okoz ilyen tüneteket, szóval, nyugi.

Tegnap a rákos anyám is megkapta, KUTYA BAJA - pedig neki aztán a több hónapos kemótól tényleg nincs toppon a szervezete! Apámnak csak magas a vérnyomása, neki ma fájt egy kicsit a feje.

Nyugi, semmi, de semmi bajotok nem lesz az oltástól.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Köszi Dia! Már jól vagyok, most már csak a torkom fáj :/ Egyébként ma este telefonált a gyógyszerész nagynéném, aki kezdetben azt mondta felesleges oltatni, hogy most aztán mindenképp! Örült, hogy már túl vagyunk rajta és holnap a család többi része is megkapja, nagyszülőtől dédszülőig. Tesómékkal nem tudom mi a helyzet, mert messze laknak, sógornőmék egyenlőre nem oltatnak, pedig ott egy 8 hónapos csöppség.

Most már csak egy dolog miatt aggódom, hogy időben vagyunk-e

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Tike! Időben, nyugi. Két hét alatt alakul ki ugyan a teljes védettség, de szakemberektől olyat hallottam, hogy ha azon belül kapnád el, akkor is már sokkal kevésbé súlyos a lefolyása.

Szóval no para, minden rendben lesz.:)
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok!
én tanácsot kérnék tőletek!
Egyáltalán nem tudom,mi tévő legyek!
4 hós a kisfiam,az ő orvosa azt mondja oltsam be magam,az enyém meg ellene van.A férjem hétfőn megy.
De én teljesen döntésképtelen vagyok.
Szoptatom a kicsit és nem tudom,hogy ez jó neki vagy nem.....
 


Sziasztok!
Akkor csatlakoznék én is az előttem szólóhoz. Nálunk 5 hónapos a kicsi, szoptatom, fogalmam sincs mit csináljak, a gyerekorvosunk azt mondta még október tájékán, hogy ne, akkor most??? Mellette ott a 2,5 évesem is. Ugyan nem jár bölcsibe, és nagyon nem mászkálunk tömegbe, de hát bármi lehet.

Családient.hu vonalzók


Kép
 
 


Sziasztok!

Szoptatás mellett nyugodtan be lehet adni az anyának. Ez még a Gyermekorvosok Társasága is támogatta - már hónapokkal ezelőtt -, az oltóanyag biztonságos - a WHO szerint, amelyikre ugyebár pl. szoptatás ügyben hallgatunk -, és az anyatejbe az anya által kiválasztott immunanyagok átjutnak. Ezek pedig védik a babát.

Barátnőm négyhónapos kicsivel oltatott - már hetekkel ezelőtt. Sem nála, sem a babánál nincs semmi gond. Az égvilágon semmi.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Én 5 hete szültem. Két hetes volt a kisfiam, amikor beoltattam magam. A 26 hónapos kislányom most pénteken kapta meg az oltást. Nálunk semmi mellékhatás nem volt.
Nagyon bízom benne, hogy a kisbabám így védve lesz.
 
 


Kedves Baba0727 és Orsica! Egyre több a horror történet a betegség szövődményeiről, csecsemőknél is, nem is értem a háziorvost, miért nem akar beoltani! Abból baj még nem volt, hogy valaki beoltatta magát, abból viszont már sajnos igen, hogy valaki nem!
Én 19 hetes terhesen oltottam be magam, ha annyira állítja mindenki, hogy ez nem árt a magzatnak, akkor biztos vagyok benne, hogy szoptatás mellett aztán végképp nem lehet tőle semmi baj! Unokatesóm babája 6 hónapos, csak szopizik, és unokatesóm is oltatott. Az egyik legjobb barátnőm a 2 hónapos csecsemő mellett oltatta be magát. 2 kollégám is van, akiknek a szoptatós felesége már hetekkel ezelőtt beoltatta magát. Tulajdonképpen nem is értem, mi itt a dilemma? Ez az egyetlen módja, hogy megvédjétek a piciket az esetleges bajtól. Nálunk a családban a 2 évestől a 70 évesig mindenki beoltatta magát a 3 terhest is beleértve, no meg a szoptatós anyukát. Még élünk ... :-)

Janka
 
 


Gyorsan linkelek Nektek az LLL oldaláról egyet szoptatás és H1N1 ügyben. Az utolsó rész szól az oltásról:

http://www.lll.hu/influenza_es_szoptatas

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok, nekem 2 hónapos és 19 napos a kicsim és nem tudom mi legyen, mert a gyerekorvosunk nem javasolta. Azt mondta, több csecsemőt is hozták már be hozzá mert 40 (vagy magasabb) fokos láza lett miután beoltották az anyukát és ugye átment a tejen keresztül ... alig tudták levinni nekik ... nagyon megsinylették a csecsemők. De akkor most mi tehet az ember (???) a fenti tapasztalatok viszont jók. Többi szoptatós anyuka nem tapasztaltatok lázat?

Linda
 
 


Tegnap mondták be a tévében (M1, Este c műsor) , hogy a h1n1 különösen veszélyes a terhesség második felében lévő nőkre.

Üdv: eszterlánc


Dia! köszi. a barátnőm viszont vhol olvasta, hogy nem lesz védett a kisbaba, hiába szoptatom... de én is bízom benne, hogy megvédem az oltásommal. bár azt nem értem, hogy ha a fájdalomcsillapító, gyógyszer, dohányzás átmegy a tejjel, akkor miért nem megy át egyesek szerint a védőoltás és annak hatása?!?
 
 


Eszterlánc, bakker, ezt a Czeizel és a Falus már hónapok óta nyomja az emberek arcába. Csak mintha nem akarnák észrevenni, felfogni, megérteni.

Itt a Babaneten is leírtuk már...

Félre ne érts, nem rád vagyok mérges, csak a helyzet idegesít rettenetesen.

Plútó!

Szerintem az LLL szoptatásban nem ismer tréfát, úgyhogy ha ők azt mondják, nem gáz, abban biztos lehetsz, hogy nem az. Ha csak pici esélye is lenne, hogy baj lesz a babával miatta, tuti, hogy már leírták volna...

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


A dilemma nálam az, hogy az egyik barátnőm SOTE-n belül dolgozik, igaz adminisztratív oldalon, de közel a klinikákhoz ( ő mondjuk mindenkit megkérdezett a rektoroktól kezdve az ápolónőkig mindenkit) és ő mesélte, hogy egy 1 éves baba került súlyos állapotban a kórházba, mert az anyja beoltatta magát, és persze még szoptat. Na itt van az én dilemmám, akkor most mi van? Amíg nincs tudomásunk ellenpéldáról, persze, hogy nem kellene gondolkozni, de nekem van.

Családient.hu vonalzók


Kép
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron