Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is beléptünk a szemüvegesek táborába. én ősszel, Zsófi lányom (5 és fél éves) ma kapta meg. Egész aranyos benne, csak most attól fél, hogy csúfolni fogják az oviban. Hát, tényleg van 1-2 gyerek, akiből kinézem.
Másnál is volt ilyen gond? Kb. mennyi idő, míg megszokják a szemüveget?

RJuli
 
 


szia claire örülök hogy bekikkintottál fontos hogy jol vagytok mi is áprilisben kell mennünk ellenörzésre a manoval
reméljük ügyesebb leszzz mind edddig de amugy kicsit félek mindig olyan stresssze leszzz ottan mivel a legelsö alkalom emlékezetes számára:-(-------


rjuli ti milyen szemcsit kaptatok + -?a szemüvget megszokni szerintem változo de ha jo neki és jobban lát vele mind adddig akkor biztosan hamar megszokjamivel már picit nagyobbbak vagytok gondolom nincs is ilyesmi hogy ledobja meg hasonlok ....puszi mindenkinek ha van idötök jelentkezzetek jo hétvéget mindenkinek:-)
lia
 
 


Sziasztok!

Persze, olyan gond nincs, hogy ledobná, csak max. a tesója tudja kinyírni a szemüvegetKép
Viszont lelki szempontból egy kisebb gyerek nem csinál ebből ügyet.
Cifra egy lencse van benne. A dioptria mínusz 1 ill. 1,25, a cilinder dioptria viszont plusz 0,75 ill. 0,5
Ma reggel az ovi kapujáig volt rajta, aztán megállt, hogy levegye. Remélem, hamar rá tudom beszélni, hogy hordja bent is.
 
 

 
 

haho sziasztok mindenkinek!!!! mi ujság van erre egyre ritkában jár mindenki mostanában rjuli hogy vagytok a szemcsi hordásssal ?üdv mindenkinek
lia
 
 


Szia Lia!

Szerencsénk volt, annyira sokan dícsérték a lányomat az oviban, a legjobb barátnője rögtön kitalálta, hogy ő is szemüveges szeretne lenniKép, úgyhogy hozzászokás kipipálva 1 hét alatt.
Egy kisfiú "szólt be", de előzőleg megbeszéltük, hogy, ha lesz is olyan, aki csúfolódik, az csak ez a gyerek lehet. Szóval bejött, de mivel már számított rá, nem volt meglepetés.
 
 


haho
lia
 
 


mi ujság van ?mi ma voltunk a manommmal elllenörzésen de nem nagy sikerrrel :-(mivel rossz emléke van a szemészettöl mikor pupilla tágitást végeztek a szemcsepnél le kellett fogni egy az egyben mert nem hagyta igy ma is mikor be mentünk nagy sirás rivásba kezdett nem csinált végig semmit én meg azt reméltem most jobbb lessz mivel már 3 éves és jobban lehet vele komunikálni de sajan...nem adjatok valami tanácsot hogy lehet megnyugtatni a szemésznél a manom nincs már ötletem ..---puszi mindenkinek
lia
 
 


Lia!

A mi rendelőnkben úgy szokták, hogy felírják a pupillatágítót receptre, és otthon kell cseppenteni 4xfélóránként, majd az utolsó után elindulni. Így mire odaérünk, már kitágultak a pupillák, várni sem kell, mert időpontot adnak, és én intézem a cseppentést. Nem magán, hanem sztk-ba járunk a XIII. kerületben.
 
 


halyho!!tud valaki tanácsot adni gond-e az ha a gyerek szemüvegén karcok vannak mennyire zavaro az ?ugyanis az történt a kismanomat lelökték a csuzdárol és jol megkarcolodott szemcsije is :-(mondanom se kell az orrát meg száját is jol oda verte szegénykém....
lia
 
 


Szegény. Gondolom, ez függ a karcok mélységétől, vastagságától, elhelyezkedésétől. Állítólag a pluszosokat jobban zavarja, ha van valami a lencsén. Mutasd meg talán egy optikusnak, holnap már nyitva vannak.
 
 


hallo hallo mindenkinek !!!!zuzmo még volna egy kérdésem hozzád a lencsét miröl irtál a fentiekben székesfehérvéron vagy környékén nem -e tudod hol tudom- rendelni?köszike elöre is.....
lia
 
 


clair!voltatok már vizsgálaton?mit mondtak?hogy viselte a kicsid?ti milyen szemcsit is hordtok?


(ha tud valaki nekem egy kis infot adni a cilinderröl zuzmo talán tudna irni rola kérlek ha jársz erre kicsit részletezd egyáltalán mi is az )várom hogy irjatok puszi mindenkinek
 
 


Sziasztok lányok!
Nálunk még új ez a szemüveg téma, és az igazat megvallva engem kissé megijesztett. A kisfiam most 2 éves és +2,5 dioptriát állapítottak meg mindkét szeménél. Nem sok ez? Ha nem látott rendesen akkor miért olyan ügyes pl. a legózásban, rajzolásban, stb? Hogyan fogom hozzá szoktatni?

Zuzmó kitartás a lombikhoz! (Az én cseppen is orvosi segítséggel fogant.) A doki műanyag lencsét írt fel - Hilux 1,5- de azt mondják ez legalább fél centi vastag. Igaz ez?
Nincs valami vékonyabb? Letörik a kicsim pisze orra ekkora súly alatt.

A cilinder másnéven szemtengely ferdülés. Kancsalság.
 


Sziasztok:)
Bocika:)
Azért nem vettél észre semmit abból, hogy rossz lenne a kisfiad szeme, mert ebben a korban az agy hihetetlenül alkalmazkodó képes, és korrigálja a hibákat, de ez csak egy ideig működik, utána elkezd romlani az állapot. Jó, hogy időben észrevették a hibát :) Az én ikreim két és fél évesek és Geri egy éves volt mikor véletlenül kiderült, hogy a bal szemével mindössze 10 cm-ert lát --7D-s a szeme. Mi könnyitett-lapitott lencsét hordunk aminek elég borsós volt az ára, de megérte, mert ez kényelmes, könnyű és esztétikus is :)

Doris
 
 


Doris!

Kicsit megnyugtat amit mondasz, mert napokig azon törtem a fejem, hogy milyen rossz anya vagyok, hogy ilyet nem veszek észre, stb.. :(
Ha minden igaz nemsokára kész lesz a szemüveg. Az optikusnő nagyon kedves volt, azt mondta, hogy nem lesz vastag az üveg és mert jó keretet válsztottunk szépen be bírják csiszolni. Kíváncsi leszek.
 


Sziasztok!

Látom, nem túl aktív mostanában a topik, de remélem, azért beleolvas időnként valamelyikőtök és tudtok nekem hamar bíztató dolgokat írni. Ugyanis elég el vagyunk keseredve, mert a legkisebb gyerkőcünkről, a 2 éves Olivérről tegnap derült ki, hogy rövidlátó:( Ráadásul nem is kicsit, a doki néni kb. 5 dioptrásnak mérte a szemét :(
Pár hónapja tűnt fel nekem, hogy a könyveket elég közelről nézi, a tévéhez is közelmegy, meg a földön fekve maga előtt tologatja a kisautóit.
1 évesen elvittük már szemészhez, mert én is és a férjem is rövidlátók vagyunk (nekem 3-as, férjemnek veleszületett rendellenesség miatt már 11-es a diptriája)
Szóval az elmúlt évben alakult ki valszeg a rövidlátása és aggódunk, mennyire romolhat tovább, ha már ilyen "sok" dioptriánál tart most :-((
Nem járt már itt véletlenül valaki hasonló történettel? Annyira jól jönne valami bíztató sztori, hogy nem biztos a további gyors látásromlás a kicsinél, vagy esetleg létezik valami megelőző "módszer", hogy ne legyen jobban rövidlátó. Amúgy nem kancsal és más egyéb szemproblémát sem találtak nála.

Minden választ előre is nagyon köszönök!

Csaó,
Viki
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre, gondoltam benézek. Velem annyi történt, hogy időközben spontán összehoztuk a babót, most vagyok a 22. hétben. Nagy meglepi volt, másfél év lombikozás után, mikor épp azt mondtuk, hogy jó, akkor fél év szünet a következő hónapban bekopogott.

Rólam ennyit!
Kedves Bocika04!
Sajnos ki kell, hogy javítsalak, ugyanis a cylinder nem egyenlő a kancsalsággal, sőt, semmi köze hozzá, csak az orvosok lusták elmagyarázni a lényegét.
A cylinder dioptria veleszületett dolog, és a legelső fénytörő közeghez a szaruhártyához kapcsolódik, a szaruhártya mint egy óralap helyezkedik el az ínhártyán(szemfehérje). Normál esetben ez szabályos kör formájú, de sokaknak ovális (nekem is)és ez befolyásolja a fénytörést, tehát a beérkező fényt ami végighalad a szem többi fénytörő közegén már eleve torzítva engedi tovább. Ezt a jelenséget hívják asztigmiának és cylinderes lencsével kell korrigálni. Ez nem betegség, csak egy fénytörési hiba. Ha alcsony akkor nem is feltétlenül igényli a szem a korrekciót, viszont ha egyszer valaki már cylinderes lencsét kezdett hordani, akkor később is célszerű annál maradni. Ez nem múlik el, tehát nem szabad hinni annak, aki azt mondja, hopp, már nem kell cylinder.
Bocs, hogy ilyen bő lére eresztettem, de mindíg bosszant, hogy az orvosok egyszerű lustaságból félretájékoztatnak. Ha már itt tartunk, a kancsalság oka a nem megfelelően feszes szemmozgató izmokban keresendő, ezek tartják a szemgolyót és fordítják az agy által meghatározott irányba. Ha ez egyik túl feszes vagy túl laza, a szem állandóan egy irányba néz és a kétszemes együttlátás ezért nem jön létre. Többnyire takarással szokták korrgálni kicsiknél, erőltetve a "gyengébb"szemet. A szemtengelyfedülést pedig prizmás lencsével, ami megint csak speciális csiszolást igényel, de ez nem cylinderes lencse, persze lehet az is plusz prizmás.

HÁt ennnyit a cylinderről, kancsalságról.
Lia!
A lencsét amit fentebb részleteztem meg tudod venni valószínűleg bármelyik optikában, ami biztos, hogy a régi Fotex boltban Fehérváron, ami mostmár Vision Express (összeolvadtunk, de nagyjából ugyanaz maradt minden) meg tudják neked rendelni. Lehet, hogy drágább lencsét ajánlanak majd, de 17. 990.- ért már kapsz egy szép vékonyított, antireflexes lencsét/pár.Ha nem túl bonyolult a dioptria, meg lehet belőle csinálni. Előfordulhat, hogy hosszabb a megrendelési ideje, mert most nagyon kapós a lencse. Sajnos a karcokkal az a baj, hogy nem nagyon éri meg felpolíroztatni, mert többe kerül a leves, minrt a hús. Ha a lencse szélén van, talán nem gond, de ha a látótérbe lóg, célszerű kicseréltetni mert csak ront a dolgon.
 
 


Ccviki!

Bár nem írtad, hogy + vagy - a dioptriátok, de fletételezem, hogy minusz, ha rövidlátásról van szó.

Sajnos, jelenlegi tudásom szerint nem tudok neked sok jót mondani. A plusszosok, tudom, hogy idővel kinövik, mert általában ők csak fakultatív hypermetrópok.- ez azt jelenti, hogy +-os, de az agy kikorrigálja. A - osoknál nem tudok róla, hogy szintén kinőnék, és igazából befolyásolni sem tudod a romlást. Mivel mindketten rövidlátók vagytok valszeg örökölte is a dolgot. De megpróbálok utánna nézni ha megtudok valamit írok.

üdv
 
 


Ccviki! :shock:

Most beszéltem egy szemvizsgáló kollégámmal, sajnos ő is azt mondta, nem valószínű, hogy ki fogja nőni romlani fog, a - os dioptria általában 26- 30 éves korig. Mivel a szemgolyó a gyerrekkel együtt nő, valószínűleg a romlás a növésel egyenes arányban lesz. Műtétet extrém magas dioptria esetén szoktak csinálni, de fájdalmas, körülményes és nem lehet hamarabb elvégezni minthogy a növekedés befejeződjön. :( Szóval arra kell felkészülnötök, hogy szemüveges lesz jó darabig a gyerkőc. 12 éves kora körül már lehet, majd kontaktlencsével próbálkozni, sőt ajánlom is mert addigra esztétikailag is sokat foh javítani az önbecsülésén. Addig viszont szemcsi, mindenképp vékonyított lencsével a lehető legkisebb keretbe. :shock: Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok, ha tudok. Mivel ide ritkábban nézek be, próbáld meg inkább a szülészetek, kórházakon belül a Budai Meddőségi Centrum- babás topikot, ott mindennap megfordulok. Elég csak egy üzenet, hogy kérdésed lenne és már jövök is. Bízom benn, hogy azért nem keserítettelek el nagyon. Gondolj arra, hogy azért lát a gyermeked és lehet rajta segíteni. Ha rajtad is érzi az elkeseredést ő is rosszul fogja fogadni az új helyzetet.
Ha meg mégis +-osok vagytok akkor stornó az egész. :wink:
Bocika! :)
Azt elfelejtettem neked írni, hogy a dokik mindíg Hilux1.5-öt írnak fel. De ha nem akarod igénybe venni a tb támogatást, ami 450 Ft kb. lencsénként, akkor kérhetsz bármit. De ha maradsz a felírt lencsénél, akkor is kérheted, hogy optimált átmérőből rendeljék meg és akkor vékony lesz, feltéve, hogy erről tájékoztatnak téged, sokan ezt is lusták elmondani. A +2.50 még nem a világ vége, műanyagból meg pláne. Lehet, hogy közben aktualitását veszítette a dolog nálatok, de ugyanezek a lehetőségek megvannak most is , ha megint kell.
Üdv mindenkinek
 
 


Sziasztok!

Pár napja olvasgatlak Titeket,és azt hiszem,h a mi problémánk kicsi a Tiétekhez képest,nekem mégis elég nagy.

16 hónapos a kislányom,és a bal szeme beszalad időnként, a szemészeti vizsgálat szerint +1-s a szeme, de szemüveget nem kapott.Takarni kell a szemeit, 2napig a jobbat,1napig a balt, 3hónap múlva kontroll. Ma kezdtük,és eddig-koppkoppkopp-meglepően jól tolerálja a tapaszt, egyet tépett le, az a babáján van azóta, a második viszont a szemén.
Szerintetek ennyi idő alatt kinőheti? Nem kellene szemüveg?

Kép
 
 


Kedes Sheriff!

A kislányod tipikus esete a kancsalságnak, szerintem a három hónap elegendő lesz , de ezt úgyis a szemorvos fogja eldönteni.
A takarás arra lesz jó, hogy a szemizmok erősödjenek és majdan alkalmasak legyenek a binokuláris, azaz kétszemes együttlátásra.
Addig örülj amíg nem kell szemüveg. :shock: Ha jól viseli a gyerek a takarást, akkor szerintem nincs okod az aggodalomra. Légy türelemmel, ez a probléma jól kezelhető és nem mindíg jár együtt fénytörési hibával, ha mégis indokolt akkor kap szemüveget. Sok felnőtt rohangál rossz szemmel a világban szemüveg nélkül, még vezetnek is. A +1.00 még nem indokol szü. hordást.

Üdv
 
 


Zuzmó Nagyon kedves vagy,köszönöm a gyors választ,és a bíztatást! :lol: És gratulálok a babához!

Kép
 
 


Sziasztok!

Zuzmo,
Nagyon köszönöm a gyors és kimerítő választ. Hát, nem mondom, hogy nem vártam jobbat, mert valahol mindig reménykedik az ember, hátha talál megoldást a "gyógyulásra". Na, de még mindig nem adom ám fel, mert én is olvasgatok a neten (hát időm elég kevés 3 gyerkőc mellett) és valami UH-os korrekciós eljárásra bukkantam, amiben nem tudtam még elmerülni. De valami újabb fejlesztés, és én baromira bízok az orvostudomány fejlődésében.
Persze, a kisfiúnk nem érez semmit valszeg a mi elkeseredettségünkből, mert előtte nem kesergünk, a megszokott szeretettel fordulunk hozzá, ill. szigorral, ha kell:)
Meg kicsit hozzá is vagyunk szokva a nehézségekhez, mivel mindhárom gyerkőcünk (ezek szerint) súlyosabb-enyhébb problémákkal született. (Az elsőszülőtte volt a legkomolyabb, a két kisebbé gyakorlatilag "nem ártalmas" az egészségre. Így fogjuk fel, hogy vannak ennél sokkal keményebb sorscsapások is...

Na, befejezem a regélést, nincs nekem erre időm
:lol:
Amúgy ennyire kikupálódtál a témában vagy szakember vagy ? :)

Mégegyszer köszi a választ és jelentkezem majd nálad, az biztos!

Üdv,
Viki
 
 


Zuzmo,
Ó, elfelejtettem, de szeretnék nagyon boldog és problémamentes babavárást kívánni Nektek!

Viki
 
 


Kedves Viki!

Köszi a jókívánságokat, remélem továbbra is minden rendben lesz.
Ami az okoskodásomat illeti, hát... ha nem is felel meg teljesen az igazságnak, de úgymond szakember vagyok, 4 éve vagyok a Vision Expressnél (mostmár M.O. másik legnagyobb optikai hálózata 26 bolttal, egyébként a Fotex csoporrt tagja). Most jöttel el betegácsiba, boltvezető voltam a budaörsi üzletben. Nálunk szakmai képzés folymatos volt, bár nincs róla papírom, de intenzíven mindennap ebben éltem és ennyi idő alatt ragadt rám egy s más és mivel a boltban szemvizsgálat is van illetve lencsegyártó labor, ezért elég komplexen láttam át mindent és szinte mindenben otthon is kellet, hogy legyek ahhoz, hogy a boltot vezetni tudjam úgy , ahogy kell. Hát innen a " hozzáértés", de nem vagyok sem szemvizsgáló sem optikus, asszem az ilyeneket mint én hívják szakbarbárnak :D De amiben tudok segítek, amiben meg nem azt meg tudom kérdezni :lol:
Úgyhogy ha valami kérdés van, állok elébe...


Üdv

Kép
 
 


Sz[i]asztok! Eszter ül az ölemben, így kicsit nehéz gépelni.
Én is eltűntem egy kicsit. Először reagálok
Zuzmó! Ez szuper, gratulálok. Nem te vagy az egyetlen, akinek ilyenkor jön össze spontán, de gondolom hatalmas kövek gurultak le a szívedről! Amúgy te is szólj, ha mi tudunk vmiben segíteni neked, mint "tapasztalt anyukák". :-)
Doris! voltunk a Tömő utcában a Sényi dr nőnél. Azon kívül, hogy halálra várakoztuk magunkat, tök jó tapasztalataim voltak, ezúton is köszi a tippet. Megpróbálták bemérni computerrel is, meg a dokinő is megnézte. Tulképpen nem állapított meg nagyon mást, mint a másik dokinénink, és fel is dícsérte azt. Viszont tök jól elmagyarázta, hogy mit miért. A végeredmény: Ádám kapott szemüveget, gyengébbet, mint amit a másik írt, mert így könnyebben elfogadja. Ez a dokinő azt mondta, hogy van rá esély, hogy kinője (most + 3,5 + 5öst kapott), főként, ha elég magas lesz. Azt mondta, hogy olyan 11-12 éves korában majd meglátjuk, akorra a gyerek is jobban meg tudja mondani, mi a jó neki, meg a naggyát ki is növi. Persze nem vagyok lelkes, hogy most szemüvegezhetünk, de azzall fenyeget a dolog, hogy ha nem kap szemcsit, akkor a jobbik szem vezér szemmé válik, és a másikat vagy kikapcsolja, vagy nem tudja párhuzamosan tartani, stb. Csináltattunk neki egy gumi szerű műanyag keretet, majd lefényképezem. Elég vicces, de talán bírja a srapát. És itt is azt mondták, hogy jó, hogy hozutk a gyereket, mert suliban derült volna kb ki, akkor meg már nehezebb az egész. Hát ez van velünk. Néha le akarja venni, de amúgy amint megkapta felvette, nem zavarta semmiben. Remélem ez így is marad. Bocs, most mennem kell, bébikre, gyerekekre vigyázzatok! :lol: :lol: :lol: Claire
 
 


Sziasztok!

Zuzmo,
Kedden megvolt a nagy vizsgálat, viszonylag jól tűrte Oli, de a végére, a szemüvegkeret próbára már nem volt hajlandó:-) Így szerda de. vissza kellett mennem vele keretet választani. Hát nem volt egyszerű, mert még most alakul az orrnyerge és a legkisebb keretek is elég alálltak az orrán. És 2-3 másodperc alatt nehéz volt megfigyelni, melyik áll neki legjobban, mert aztán repült a keret lefelé:-) Végül kiválasztottam a legkevésbé elállót:-)
De a lényeg, hogy a doktornő egyik szemém -7 / -5-öt mért, a másikra meg -6 / -4-et, szóval még cilinder is lesz a lencsén. Viszont csak -4 -es és -3-as dioptriát írt fel, mivel szerinte neki még úgysem kell teljesen élesen messze látnia, de ez is sokat segít majd a látásán. Hát ennyi, majd jövő héten elkészül és kezdődnek a küzdelmek, hogy hordja is...

Ja, azt elfelejtettem múltkor említeni, hogy nekem is minden lombikos ismerősömnél a 2. baba spontán, váratlanul "jött" :-)

Viki
Viki
 
 


Sziasztok!

Zuzmo,
Megvan a szemcsi, egész türelmes volt a próbán és az eredmény itthon:


Kép


Bejött, hogy ez a Süsü-néző varázsszemüveg és ebben jobban látja aktuális kedvencét a tévében :-D

Viki
 
 


Szia Viki!

NAgyon aranyos a gyerkőc a szemüvegben, hidd el hamarosan megtapasztalja, hogy mennyivel jobb így neki.

Kitartást kívánok hozzá! Kép
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok itt, de remélem segítetek nekem!

A kisfiam október 1-jén volt két éves, tegnap derült ki, hogy szemüveg kell Neki! A jobb szemére +2,75, a balra +7 dioptria és e mellett még takarni is kell 5 napig a jobb szemét 2 napig a balt!

Nagyon kiborultam tegnap, hisz a bölcsit is most kezdtük, még nem is szokott be teljesen, az is megviseli szegénykémet, most meg még ez a szemüveg dolog. El nem tudom képzelni, hogy hogy fogom tudni rávenni a szemüveg és a tapasz használatára! Mindenféle ötletet, tanácsot szívesen fogadok!
Kiváncsi lennék arra is, hogy milyen esetben műtenek kancsalságot?
És ami még nagyon érdekel, hogy ha tapasztom majd a szemét és emellett sír a bölcsibe, akkor mi lesz a tapasszal? Ki kell cserélni? Bocsi ha butákat kérdezek!
Aztán még az a gondom, hogy a kisfiamnak nagyon érzékeny a bőre és hiába kaptunk hypoallargén tapaszt 5 perc használat után teljesen kivürösödött a bőre tőle. Mit lehet ez ellen tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

üdv Mindenkinek
Györesz

Kép
Kép
 


Remélem előbb utóbb ír nekem valaki!!!

Még azt is szeretném kérdezni, hogy mire kell odafigyelni a keret kiválasztásakor????? Segítsetek, mert semmiféle tapasztalatom és segítségem sincs e téren!!!!!

Köszi!
Györesz

Kép
Kép
 


Szia Györesz! nem tudom, h tudok-e segíteni, az én kislányom 17 hónapos múlt, és 1hónapja van tapaszunk, az első héten 15db-t használtunk el,mindig egy a babájára került, azóta bár ejt néhány könnycseppet a feltevésnél, de nem vészes, és nem akarja leszedni, de az is lehet,h csak szerencsém van! Mint minden baba, olykor Ő is sír, de sztem belül felissza a tapasz, legalábbis én úgy vettem észre. Nálunk még a levétel gond néha, mivel jól odaragad(ja, Elastopad lite tapaszunk van), és nem kellemes leszedni, olyankor is sír egy picit, na ekkor látom,h nedves belül a tapasz középső része. Ne add fel, próbáld nagy-nagy türelemmel felrakni, mindennap! Sztem nem kell kicserélni.
Szemüveg és keret-ügyben nem tudok hozzászólni, szerencsére az nem kell.
Sok-sok türelmet!
S

Kép
 
 


mármint sírás után kicserélni :)

Kép
 
 


Kedves Györesz!

Az Elastopad tapaszról én is csak jókat olvastam, bár személyes tapasztalatom nincs. Próbáld meg játékosan megoldani a dolgot és jutalamazással motiválni a kisfiadat. Persze itt nem arra gondolok, hogy minden félórás tapaszviselésért kapjon 1 tábla csokit :) , de biztosan tudod mi az ami a kedvére való. Az is fontos, szerintem, hogy megbeszéld vele, hogy mindez nem azért történik mert rosszat akarsz neki, hanem épp ellenkezőleg, azt szeretnéd, ha a lehető leghamarabb túl lennétek a dolgon. Ha leülsz vele játszani, közben is megoldhatod, modjuk, hogy a macijának is leragasztjátok az egyik szemét. Vagy rajzoljatok egy nagy kartonra egy almafát mondjuk, és az elhasznált tapaszokat felragaszthatja rá gyümölcsnek. Kilátásba helyezhetsz egy jó mesekazettát ha már mondjuk 15 gyümölcs van a fán.....stb. Nagyon sok módja van, hogy motiváld, a lényeg az, hogy Ő is belemenjen és ne akarata ellenére történjen. :)

Ami a keretválasztást illeti, a lehető legkisebb keretet válasszátok, műanyag lencsével ami szintén a lehető legkisebb átmérőből készüljön. Lehet kérni, hogy optimált átmérővel, tehát a keret paraméterreihez igazodva készítsék el a lencséket. Egyébként biztos, hogy ez a dioptria a szükséges? Szerintem túl nagy a különbség a két szeme között. Több mint öt dioptria, nem biztos, hogy az agy tud ezzel mit kezdeni. Vagy a prizma dioptria a +7.00-es? Akkor viszont nem lesz egyszerű elkészíttetni a szemüveget.

Mindenesetre remélem sikerrel jártok mindkét téren. Sok szerencsét hozzá!

Kép
Kép
 
 


Ja, ami a kancsalságot illeti, szerintem ne gondolkozz műtéten, sokkal humánusabb módszer a takarás. Hidd el nagyon fájdalmas és körülményes egy szemműtét, de valószínűleg ilyen pici gyereknél nem is vállalnák. Alpvetően a szemgolyót tartó izmokat kell edzeni, mert valamelyik túl laza vagy túl szoros, ez a takarással és a szü- vel orvosolható. Te lennél az első aki megbánná, látva gyerek szenvedését ha megműttetnéd.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Seriff, Zuzmo!
Köszönöm a valaszaitokat!

Mi Ortopad tapaszt kaptunk és majd valamikor a jövőhéten lesz kész a szemüveg és akkor kezdjük használni!

Zuzmo!
Nagyon jó ötleteket írtál tapaszolás ügyben, köszönöm!!!
A műtétet épp azért kérdeztem, mert több helyen is olvastam róla és reméltem , hogy erre nem kell majd sort keríteni!
Igen sajnos ilyen nagy a különbség a két szeme között és az az érdekes, hogy a kancsalság még egyáltalán nem szembetűnő, tehát nem állandóan kancsalít, csak úgy kiszalad a bal szeme! Eengem is megijesztett ez a nagy dioptriaszám, de beszéltem két gyerekszemészettel és azt mondták, hogy ha pupillatágítás után műszerrel bemérték + még más vizsgálatokat is végeztek, akkor nem valószínű, hogy tévedett a doktornő! Én különben megbízok benne, nagyon alapos volt és még az optikus is azt mondta, hogy nagyon jó doktornő pedig a Logodi utcai optikába voltunk, a szemészet pedig csepelen van!
Nagyon szupi keretet választottunk és a lencse is vékonyított műanyag, hát mit ne mondjak elég húzós az ára, de ez van!

Györesz

Kép
Kép
 


Zuzmo!
Mégegyszer elolvstam amit írtál! Mi az a prizma dioptria? Amúgy az optikus is azt mondta, hogy ez egy komoly csiszolást igényel és hogy jó kis tornát kap a szem!

Kép
Kép
 


Mi van akkor ha a lencse erőssége miatt tényleg nem tudja elviselni a szemüveget a gyerek? A dokinéni azt mondta, hogy akkor ír fel atropinos cseppet, mert azzal könnyebben hozzászokhat a szemüveghez, erről egyébként olvastam is itt! De mi van akkor ha kiderül egy-két hónap múlva, hogy mégis kisebb dioptriájú szemüveg kell, akkor újból fizethetek egy halom pénzt?
A kisfiamra a vizsgálatkor tettek fel próbaszemüveget (nem tudom hogy hívják) és abba helyeztek lencséket és tényleg csak azzal látta a mutatott képeket. Ilyenkor ugyanolyan erősségű lencsét írnak fel amit akkor ott kipróbáltak???

Írjatok!!!!!!!

Györesz

Kép
Kép
 


Annyira örülnék, ha írna nekem valaki akinek szintés szemüveges a kisgyereke! A héten lesz kész a kisfiam szemüvege és biztos majd egy halom kérdés fog felmerülni a hordásával kapcsolatosan!!!!

Kép
Kép
 


Szia Gyoresz,
lehet hogy visszaolvastal minket korabban, nalunk majdnem ugyanez a helyzet, csak mi mar elorebb vagyunk:). Olvass vissza ha van idod, aztan kerdezz batran. Leirom azert a mi tapasztalatunkat, remelem segit. A fiamnak harom honapos koraban kezdett befele fordulni a szeme, ugyhogy el is mentunk szemeszhez (mellesleg a gyerekorvos szerint teljesen normalis volt a szemmel lathato kancsalsag, es egy masik doki kuldott el).
Termeszetesen tenyleg problema volt a szemevel, eloszor tapasszal kezdtunk, felvaltva mindket szemet, ez igy ment egy eves koraig. Nem igazan volt gondunk a tapasszal, mert meg kicsi volt ahhoz, hogy le tudja venni, nem nagyon szerette persze, igy altalaban en akkor tettem ra mikor kimentunk, akkor jobban viselte.
Sajnos semmi javulas nem volt, kovetkezo lepes a szemuveg, +4 mindket szem, hat nem hordta egesz nap sajnos, de amennyit csak ra tudtam venni rajta volt, ha ketpercenkent tettem visza akkor is, a csepek se segitettek, de mellette folyamatosan tapaszoztunk is. aztan volt meg egy bifocalis szemuvege is (azt hiszem igy hivjak) +7 alul + 4 a tobbi resz, de az se segitett....na ilyen esetben, ha ennyi ido utan semmi javulas jon a mutet, a fiamnak 2 evesen volt a mutetje (nem egyaltalan nem korai, az elso doki egy eves korara javasolta, ha nincs valtozas, csak kozben korhazat csereltunk). A gond az, ha tul sokaig varsz maradando latasvesztese lehet a gyereknek a gyengebb szemere. DE nem mindegy mi okozza a kancsalsagot, a ti esetekben a ket szem nem egyforma erossegu es ezert kapcsolja ki az agy az egyik szemet, ami nagyon jol korrigalhato szemuveggel ill. tapasszal, nalunk a szemizom alapjaban veve nem volt egyensulyban, es ezt nem tudtuk korrigalni mutet nelkul, pedig hidd el probaltuk, es a dokik is mindent megprobaltak, hogy elkeruljuk. A lenyeg az, hogy a mutet jol sikerult, mindket szemet mutottek, tovabbra is kell szemuveg, nyaron a fiam elkezdte a homlokara tolni a szemuveget, egy hunyorogni ha hordta egyre tobbet, a doki ragaszkodott egy darabig a +4 hez, de aztan mivel nem hordta a szemuveget rendesen valtottunk +3-ra (hat igen, ha nem lat a szemuveggel egy ido utan eleg nyilvanvalo), azota nincs gond a szemuveggel, es a szeme is nagyon szepen javul, egyre egyenesebben all es mar tapaszt se kell hasznalnunk.
A szemuvegrol annyit, hogy probalj minel rugalmasabbat venni, mert a hagyomanyosat pillanatok alatt tonkre teszi egy keteves gyerek, foleg mikor hisztizik..., a masik pedig, hogy elegge balesetveszelyes tud lenni. A harmadik szemuveg utan mar tudom melyik jo, de nehez ilyet talalni. Ha a szemuveg tul eros veletlenul akkor eleg "csak" a lencset kicserelned, ami fel ev alatt igyis ugyis eleg karcos lesz (persze karcmentes muanyag, de amikor folyamatosan repul a butorok moge es a kiskocsi ala akkor azert karcolodik).
Irj milyen a szemuveg!
Szia
 


Szia Enyikonc!

Annyira megörültem mikor láttam, hogy végre írt valaki! Nagyon köszönöm, hogy megírtad nekem a történeteket, tapasztalatodat!
Sajnos még mindig várakozó álláspontban vagyunk mivel még mindig nincs kész a szemüveg, pedig múlt hét pénteken azt ígérték, hogy a hét elején meglesz! Abba bízok, hogy ma végre megkapjuk! A Logodi utcai potikába csináltatjuk ami kimondottan gyermekszemüvegeket árul! Azt hiszem, hogy sikerült egy nagyon jó keretet választanunk (persze a legdrágábbat), nagyon jól rásimult a kisfiam arcára és a többi felpróbáltal ellentétbe ezt kb. 10 percig meg is türte magán! Nagyon jó hajlékony is, úgyhogy remélem bírja majd a strapát, mert a kicsi fiam imád dobálózni!

Akkor ezek szerint a műtét attól függ hogy milyen mértékű a javulás és hogy mennyi idő múlva következik be? Nagyon bízok a benne, hogy nem lesz szükség műtétre és hajlandó lesz Norbi használni a szemüveget! Szegénykém mostanába nagyon dörzsöli a bal szemét és amikor kérdezem, hogy fáj? akkor mindig azt mondja: "nem baj anya leragasztja majd, lesz szemüvegem és nem fog fájni". Nagyon okos kisfiú és sokat mesélek neki a szemüvegről, tapaszról, de majd gyakorlatban fog elválni, hogy hogy viseli! Kicsit amiatt is izgulok, hogy Norbi bölcsis és bár még kicsit a csúfolódáshoz, de akkor is nevethetnek rajta vagy piszkálhatják a szemüvegét és nem tudom, hogy fogja ezt viselni!
Szerinted, hogy kezdjem majd szoktatni hozzá? Arra gondoltam, hogy előszőr ccsak itthon délutánonként adom rá, aztán ha már stabilan elviseli akkor adom rá a bölcsibe is. Vagy szerintem nem így kéne?

Légyszi nézz be gyakran ha tudsz, mert amint meglesz a szemüveg biztos egyre több kérdésem lesz!!!
Előre is köszi!!!

Szia

Kép
Kép
 


Szia!
Szerencsere a fiad beszel, es az sokat segit gondolom, egyreszt mert meg tudja mondani mit lat es mit nem, masreszt pedig el tudod neki magyarazni miert kell, hogy hordja majd a szemuveget, vigyazni ra stb. Az en fiam nem beszel, ez megneheziti a helyzetet, de azert igy se lehetetlen a dolog.
A mutet miatt meg tenyleg ne aggodj, mert jo par dolgot lehet tenni, es tenyleg sok esetben nem kell a mutet (de ha esetleg ugy alakul, hogy kell, az se olyan nagy dolog, par ora az egesz es mar otthon is vagytok). A lenyeg az, hogy hasznalja a gyenge szemet (ezert kell a tapasz), annyi idot tedd ra amennyit a doki mondja, nekunk par ora volt naponta, es a doki azt mondta tobbet ne is hagyjam rajta, mert az se jo. Persze a szemuveg majd folyamatosan kell. Sose lehet tudni mi lesz majd a reakcioja, mindenkeppen otthon kezd el, olyankor tedd ra amikor a kedvenc dolgat csinalja. Nalunk nagyon jo bejott a TV, mert azt azonnal ki tudom kapcsolni ha leveszi, es vissza ha felrakja. Igaz elegge TV ellenes vagyok, de minden a jo ugy erdekeben. Az elejen mindenkeppen sok turelem kell majd hozza.
Sajnos a szemuvegek nagyon dragak, gyerekszemuvegben nem is lattam olcsot, a bolcsibe kerdezd meg van e masik gyerek szemuvegben es tudnak e majd neked a szemuvegben segiteni (azaz hajlandoak e raadni es figyelni ra, de ha a fiad ellene van inkabb ne eroltesd az elejen a bolcsibe amig meg nem szokja.....elvesziti, szettori ha nem figyelnek ra). Nem hinnem, hogy ebben a korban csufolnak miatta, amiatt ne aggodj, a dadus meg ha folyamatosan dicseri-persze te is, hogy milyen jol all neki, milyen okos, nagyfiu benne akkor biztos megszereti majd.
szia
 


Szia Enikő!
A dokinéni egész napra mondta a tapaszt is és a szemüveget is! Azért kell egész napra a tapasz mert nagyon nagy a különbség a két szeme között! 5 napig kell takarni a jobb szemét és 2 napig a balt.
Mindenképp akkor adom rá a bölcsibe majd, ha látom, hogy nem utálja annyira! Szerencsére nagyon aranyos dadusunk van, biztos mindenben segíteni fog!
Képzeld még mindig nincs meg a szemüveg! Ma megint felhívtam őket és a nő utánnaérdeklődött, hogy egyáltalán hol tart a szemüvgünk és keddre lesz meg! Mindenképp írok majd!
A tv nézés jó ötlet, mert Norbi imádja a kisvakondot nézni! Igazából attól félek, hogy külön-külön (tapasz, szemüveg) még csak-csak elviselni, de együtt a kettőt nem tudom hogy fogja!
Ti milyen tapszt használtatok? Nem pirosodott ki a bőre? A dokinéni Ortopad tapaszt írt fel és eezt rá is próbálta a rendelőbe és kb. 2 percet volt a szemén és már attól is nagyon kipirosodott, Norbinak nagyon érzékeny a bőre! Mostmár tényleg annyira izgulok az egész miatt!
Amikor előszőr kell mennünk kontrolra akkor újra be fogják mérni Norbi szemét? Vagy csak megbizonyosodnak róla, hogy hogy viseli a szemüveget?

Köszi hogy írsz nekem!!!

Kép
Kép
 


Szia!
Nekunk csak 3-4 orat kellett max az elejen tapaszozni, ami konnyebb volt, mert igaz nem szedte le, de nyugos volt nagyon a fiam neha miatta. Nalunk a ket szem mindig is egyforma erossegu volt, azert nem is volt szabad tobbet tapaszozni, nehogy meg a vegen elrontsuk azt a szemet ami kevesbe fordult be...De gondolom nektek a nagy kulonbseg miatt kell igy, ez minden esetben valtozik, nekunk is valtozott altalaban minden kontrol utan, volt hogy csak az egyiket kellett volt, hogy mindkettot, aztan egyiket se, es az idok is valtoztak. Mindenkeppen segitett nekunk a tapasz legalabb annyit, hogy ne romoljon az allapota a mutetig.
En nem tudtam tapaszozni a fiam szemet a szemuveggel, ez az egy egyszeruen nem ment, barmit is probaltam, de volt itt a forumon olyan akinek nem volt gondja ezzel.
Nem igazan pirosodott ki a bore a tapasztol, pedig eccemas is az arca, szoval nagyon erzekeny, persze piros volt amikor levette (maganak szerette lehuzni), de egy oran belul elmult. En nem MO-n vagyok, mas tapaszt hasznalok. Otthon szokszor lattam, hogy a szemuveget tapasztjak, lehet majd neketek is lehet ugy, nekem azt mondta a doki az nem jo, mert az nem tapaszt teljesen es ki tud nezni korulotte....hat nem tudom, szerintem az a szemuvegtol is fugg. En probaltam, de azt se hagyta, meg szerencse hogy mar nem kell a tapasz:).
Nalunk is segitenek az oviba, es szerencsere az ovono fianak is van szemuvege, igy megerti a dolgokat es segitokesz.
Nekunk csak evente egyszer merik be a szemet, egyebkent harom havonta megyunk kontrolla, akkor a tavolsagot merik csak, de nalatok a nagy kulonbseg miatt lehet nezik gyakrabban...na es attol is fugg a fiad mennyire egyuttmukodo, es lat e a szemuveggel vagy sem.

Nincs mit, azert irok is ilyen gyorsan, mert nekem se volt senki korulottem hasonlo helyzetben, es jo volt, hogy itt az interneten talaltam legalabb par embert, es lattam, hogy nem lehetetlen a dolog.
szia
 


Szia!

Hát igen nekünk sincs senki ismerősünk aki hasonló cipőben járt volna és mi sem voltunk soha szemüvegesek úgyhogy minden annyira új!
Komolyan azóta árgus szemekkel nézem a kisgyerekeseket, hogy mikor pillantok meg egy ilyen pici gyereket szemüvgbe, mert már az is erőt adna, ha látnák másokat is így, de eddig még egyet sem láttam!

A doiknéni nekünk is szigorúan a szem tapaszolását mondta, mert a szemüveg tapaszolása az nem takar teljesen!

Az mit jelent, hogy a távolságot mérik a kontrolokon?

Hol éltek?

Holnap megyünk a szemüvegért, előbb hívtak, hogy kész van!!!! Nagyon kiváncsi vagyok!!!!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
 


Szia!
A ket szem tavolsagat, vagyis azt, hogy mennyire kancsal (na jo ezt vegulis nem a ket szem tavolsagaval merik, hanem, hogy mennyire ter el egy egy szem a kozepponttol ahogy normalisan lennie kellene, de nem tudom a szakszavakat :roll: ), ezen kivul azt, hogy mennyire all ugy a szeme - folyamatosan, vagy idonkent-, szemuvegbe egyenesen all e, ilyeneket neznek. A lenyeg, hogy ez nem csak esztetikai problema, ahogy a szem gyengul, ugy fordul befele (barmely mas iranyba). En mindenesetre nagyon meg vagyok elegedve eddig minden dokival (vagyis minden szemesszel), es a fiam is lenyegeben egesz nap hordja a szemuveget, ami hihetetlen, mert nagyon sokat szenvedtunk vele, de megerte a faradozast. En mar jo par kicsi gyereket lattam szemuvegbe, parat tapasszal is, es olyat is aki siman kancsal volt mint az en fiam regen....hat igen akkor veszem eszre milyen szornyen nezhetett ki masok szemeben, nekem nem tunt olyan veszesnek, mert hozzaszoktam, de amugy nincs nekem se meg szemuveges se a csaladban. New Yorkban elunk, a fiam itt is szuletett, ugyhogy nem tudom otthon hogy mennek a korhazi dolgok.
Kivancsi vagyok a szemuvegre, es persze hogy viseli majd! Tegyel fel kepet vagy kuldj ha tudsz.
szia
 


Szia!

Aha motmár értem!
Norbi nem volt sosem igazán kancsal csak néha-néha szalad kifelé a bal szeme, de olvastam is róla, hogy 6 dioptia fölött nehezebb észrevenni, mert akkor már az agy kikapcsolja a rossz szemet és nem próbálja folyton összehúzni, ezért sok szülő nem is veszi észre és tompalátó lesz a gyereke!

Mindenképp írok majd a szemüvegről meg majd teszek is fel képet bár azt nem tudok rögtön, mert Apa NÉmetországban van és nála a fényképezőgép!

A báttyámék is Amerikában élnek, csak Ők Floridába! Ti hogy kerültetek ki? Van zöldkártyátok?

szia

Kép
Kép
 


Szia!

Megvan a szemüveg!

Nagyon jól indult a szemüveges új életünk, de az történt amitől féltem!
Az optikus nő feladta Norbira a szemüveget és azt mondta, hogy nem is kell szoktatni, mert ha így tűri akkor hagyni kell, úgy kell csinálni mintha mi sem történt volna! Amíg én lerendeztem az anyagiakat addig Norbi szépen játszott, aztán elindultunk haza felé! Ja a nénitől kapott egy játékcicát, amiért ilyen ügyes volt, azóta hurcolta magával még fürdeni is el kellett vinni, most meg azzal alszik és úgy nevezi: "kis cicamicám".
Na szóval több mint egy órán keresztül úgy volt a szemüveg a szemén, hogy még csak hozzá sem nyúlt, mondanom sem kell határtalanúl boldog voltam! Aztán a héven le akarta venni a sapkáját és amikor visszaadtam rá elmozdulhatott a szemüveg és akkor elkezdett nyavajogni, hogy zavarja az orránál, megigazítottam neki, de akkor már sehogy sem volt jó. Még haza jutottunk vele, de aztán jött a hiszti és tépte le magáról. Levettem, gondoltam elsőre elég volt. Aztán kértem, hogy próbáljuk ki a tapaszt, de tiltakozott, kértem, hogy csak annyira, hogy megnézzük a tükörbe a szemüveggel együtt, aztán majd Ő leveheti, de nagyon sírt, hogy nem akarja, végül mégis rátapaszthattam, de rögtön le is vette! Kicsit késöbb nem hagyott nyugodni, meg akartam nézni, hogy hogy fekszik az orrán és kértem, hogy hagy próbáljam rá, megint nagyon sírt és tiltakozott, na akkor én is elsírtam magamat! Késöbb meg tudtam beszélni vele, hogy rápróbálom és a cicamicával együtt megnézünk valamit aztán egyből levesszük, na ezt hagyta! Mondtam neki, hogy a cicát azért adta a néni, hogy lássa hogyan hordja a szemüveget és ha nem hordja, akkor vissza kell vinni a néninek a cicát! Megbeszéltük, hogy holnap bölcsi után megint felveszi! Azt is megbeszéltem vele, amit tanácsoltál, hogy tv-t csak szemüvegben nézhet és ehhez nagyon szigorúan fogom is magam tartani!

Annyira tanácstalan voltam! Ha sír és tiltakozik nagyon akkor is erőltessem rá? vagy olyankor mit csináljak?????
Az otikus nő azt mondta, hogy ha tapasz nélkül van rajta a szemüveg akkor is valamilyen szinten használ, de nem annyira mintha tapaszolom. Szerinted?
Mostmár látom hogy milyen csaták várnak még ránk!

Kérlek írjál le minden ötletet, praktikát amivel rá tudom venni a tapaszolásra, szemüveghordásra!
Köszi!!!

Kép
Kép
 


Szia!
Nalunk is ugyanez volt, eloszor jol viselte, aztan mikor rajott van a szemenel valami elkezdett harcolni, de utanna is voltak jobb es rosszabb idoszakok. Sajnos valoszinu nem ugy lesz, hogy o majd csak ugy hordja egesz nap, es teljesen felesleges eroltetni ha tepi le magarol (probaltam en eroszakkal is szep szoval is nem ment), csak ugy jott be nalunk, hogy valamit "kapott" cserebe, a legegyszerubb a TV, de ahhoz is hatalmas turelem kellett, vele egyutt ultem a TV elott es ketpercenkent ki-be, persze nem orokke, ha folyamatosan leveszi (tizszer egymas utan kb.), akkor vege nincs tobb. A jatszoteren jobban mukodott a dolog, ott hordta a legjobban, de ott meg elesett egy parszor, a szemuveg is megkarcolodott es az arca is....(termeszetesen ott is ugyanez a modszer, ha nem hordja hazamegyunk). Szerintem szepen aprankent kezd el szoktatni, ne csak ra rakd hirtelen, hanem talalj ki valamit ami lefoglalja egy idore (olvasas, gyurma, akarmi amit szeret), es jatsz vele egyutt, ha leveszi a szemuveget vege a jateknak. Mivel nalunk nem sikerult a tapasz a szemuveggel egyutt ratenni, igy ha levette a szemuveget jott a tapasz (es hat ugyis levette elobb utobb, volt ido boven a tapaszhoz is), csak az eleg baj, ha magatol le tudja venni a tapaszt. Figyelj a tapsznal, hogy ne legyen olajos, vagy nedves a bore mikor rarakod es a szele mindenhol rendesen ra legyen simulva....ha meg igy is leveszi, akkor nincs otletem.
En mindig arra gondoltam, ha fel orat is van rajta egy nap, az is tobb a semminel, nem szabad feladni, nekunk ket evig tartott, hogy megszokja, es igy utolag gyorsan elszallt az ido.
A szemuveg orranal lehet igazitani altalaban, siman kezzel lehet picit hajlitani, lehet tul szoros, vagy rosz szogben van rajta, de ha meg tokeletesen is all rajta hozza kell szoknia, es a szemenek is a lencsekhez, hogy maskepp lat.

En suliba jartam ide, megyunk haza ahogy megkapjuk a papirokat a fiamnak es a ferjemnek. A ferjed mennyi idore van Nemetorszagban? Ott dolgozik? Nem rossz, hogy nincs otthon veletek (persze lehet, csak par napot van ott, akkor hulye kerdes)?
szia
 


Szia!

Bocsi, hogy ezt írom, de kicsit megnyugtat, hogy nálatok is ennyire nehezen ment így legalább megértessz majd ha állandóan kérdésekkel halmozlak!
Reggel szokás szerint kérte, hogy kapcsoljuk be a kisvakodot, mondtam Neki, hogy csak szemüveggel, beleegyezett, de mikor elővettem akkor más sírdogált, de azért hagyta feladni, viszont amikor ráadtam mégjobban elkezdett sírni és megint mondta, hogy nyomja az orrát és tényleg ott is maradt egyből a nyoma! Arra gondoltam, hogy ma felhívom az optikus nőt, hogy elmennénk megint, hogy nézze meg, Ő jobban ért hozzá és ha kell állítson rajta!

Az biztos, hogy tévézni nem engedem szemüveg nélkül és én is olyanokra gondoltam, hogy kap valami apróságot amit csak akkor adok neki oda, ha hajlandó felvenni a szemüveget és úgy játszani vele! Egyenlőre nincs jobb ötletem!

Apával a kapcsolatunk nem szokványos! Norbi véletlen gyerkőc volt egy még nem stabil kapcsolatban és az Ő születése miatt költöztünk össze, de Apa még nem érett meg rá így Norbi pici korába hazköltöztem anyukámékhoz! Továbbra is tartottuk a kapcsolatot és szép lassan újra összemelegedtünk és Norbival is egyre jobban foglalkozott. MOst ott tartunk, hogy minden szép és jó csak épp nincs lakásunk és amíg nem lesz addig külön élünk, mert anyósékhoz vissza nem akarok költözni!!! Már megszoktam, így minden hétvégén együtt vagyunk! Persze nagyon reménykedünk benne, hogy hamarosan lesz lakásunk és minden még jobb lesz!!!!

Hogyhogy vissza akartok jönni? Nem jó ott? Én tök szívesen kimennék, de tuti, hogy családostúl nem kapnánk meg a vízumot!

Szia

Kép
Kép
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: