Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nálunk sajnos múlt héten derült ki a kisebbik lányomról hogy szemüvegre van szüksége (+4-es és +3,5-es dioptriájú), azóta meg is van a szemüvege, de ezzel kapcsolatban nekem, mint olyan szülõnek akinek sohasem volt szemüvege nagyon sok kérdésem és kételyem merült fel. Ha megoszthatnám a problémáimat hasonló cipõben járó szülõkkel az nagyon jó lenne.
Úgyhogy írjatok bátran, szívesen olvasnám a tapasztalataitokat e téren (pl. csúfolás, szemüveggel kapcsolatban történt balesetek,stb.)

Sziasztok:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Hát úgy látom senki másnak sincsenek problémái a gyereke szemüvegességével, de gondoltam hátha... Tévedtem!Kép

Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Julcsi vagyok!
Nekünk 3 éves a kislányunk. 2 éves kora óta szemüveges, kancsal. Igaz, hogy õ még kicsi, bölcsis így õt még nem érik atrocitások a szemüvegével kapcsolatban. Balesetrõl szerencsére nem számolhatok be. Mióta meg van a szemüvege 1x sem esett le vagy esett el vele. Egyébként is a kicsiknek mûanyagüveget adnak és hajlított a szára, amin gumi rátét van, így elég kicsi az esélye a baleseteknek. Szerencsére, ahogy megkapta meg is szerette nem volt gond a viselésével. Érdemes egy drágább, de szebb keretet megvenni, így a szülõ is és a gyermek is jobban elviseli. A kislányokat motíválja a hordásban, dícsérni kell, hogy olyan, mint egy ékszer vagy egy szép csatt. A mi kislányunk nagyon szereti ezeket a csecsebecséket, így nem volt gond. A babaneten sûrûn elõfordul, hogy nem kapunk választ vagy, ha kapunk egy idõ után elhal a beszélgetés. De ne add föl, nézd meg mindennap a levelezést. Mi szerepelünk az Errõl-arról (Mozgásszervi betegségben szenvedõ...) és a Gyermekek rovatban (Betegségek, gondok: Születési rendellenesség)
Üdvözlettel: Julcsi és családja
Julcsi
 

 
 

(A fenébe! Amit az elõbb írtam elszállt!!!Kép

Szia Julcsi!

Az én kisebbik lányom is 3 éves mint a tied, és õ is Julcsi mint Te.
Szóval a kerettel én is ugyanígy voltam, sikerült a legdrágábbat megvennünk, de nagyon aranyos, és jól áll a lánynak, és egyenlõre még úgy tûnik hogy tetszik is neki. Viszont a szemész üveg-lencsét írt neki, pedig direkt rákérdeztem hogy jó lesz-e az neki, nem balesetveszélyes-e, persze lehurrogott, ronda stílusban, de az optikus rábeszélt hogy van karcmentes mûanyag is, abból legyen inkább a lencse. Remélem beválik!
Esés. Hát az én lányom nagyon szeles, két fiúval felér, úgyhogy esett már a szemüvegesség elõtt is, na meg azóta is.
A Babanetet már 10 hónapja látogatom, de eddig a topicok amiket indítottam mindig beindultak, seholsem volt ilyen pangás, ezért is törtem le annyira.
Titeket megnéztelek, nagyon aranyos, szép kislányod van. Remélem hogy sikerül majd teljesen meggyógyulnia!

Sziasztok (remélem ez nem száll el): Norcsi és a "kis" családja.
norcsi
Lenti
 
 


Kedves Norcsi, Julcsi és MIndenki!
Sajnos én enyhén szólva gyenge Babanetes lettem, mióta dolgozom és egész nap a csodamasina előtt ülök, nem nagyon van már energiám még itthon is bekapcsolni. Szóval sajnos én nem leszek egy jó partner.
Viszont mi is szemüvegesek vagyunk a kislányommal, Kittivel. Ő is bölcsis és első naptól szereti a szemüvegét, amin én csodálkoztam a legjobban. (Mivel én 5 éves korom óta utálom!) Csodálkozom egy szemészen aki lebeszél a müanyag lencséről, a miénk még fel is írta receptre, nem tudom így olcsób-e, de azt hiszem. Viszont lényegesen könnyebb, mint az üveg és szerintem ez nagyon fontos. A hajlított szárt mi 2 hét után kicseréltettük rendesre, mert nagyon közel ért így a szemüveg csemetém arcához, mivel az orrnyerge egyenlő a nullával a kis édesnek. Persze kényelmetlen is volt. Szerencsére abszolute nyugis gyerek, és nem ejti le. Nagyon remélem, hogy mindannyiunk gyermeke kinövi a szemüveget mielőbb!!!!!(Az enyém nagyon jól lát szerintem szemüveg nélkül is, csak a kancsalság megelőzése érdekében írták fel neki.)
Üdv.
Andi
 
 


Szia Andi!

Ugye ti voltatok a pokemon-tortás Andiék?Kép

De jó hogy írtál, és ha csak ritkábban tudsz jönni, akkor gyere akkor, én mindenképpen örülök neked. Hát nálunk a rugós szárat nem nagyon hiszem hogy ki fogjuk cseréltetni, mivel az én gyerekem minden, csak nem nyugis. Amikor a pupillatágítás miatt vettem egy napszemüveget neki hogy egyáltalán lásson a kinti verõfényben, hát egy óra múlva a napszemüveg már darabokban volt, kellett egy másik. Ekkor kissé megijedtem hogy mi lesz ha így járunk majd a méregdrága szemüveggel is ha kelleni fog neki, de eddig (kopp-kopp-kopp) minden rendben. Nektek is le-lecsúszik a gyerek orráról a szemüveg? Szóval kicsit úgy hogy kilát felette? Mert a szemész mondta hogy mindig a szemüvegen keresztül nézelõdjön, így én nagyon résen vagyok, és ha már kicsit kezd lecsúszni akkor feltolom. Most már a lányom hogy szemüveges újabb "bosszút" eszelt ki ellenem, ha valami miatt mérges rám akkor összefogdossa a szemüveg lencséjét. Nagggyon rafinált! Ti ha használtok akkor hol vettetek olyan nedves (olyasmi lehet mint a popsitörlõ) szemüvegtörlõ kendõt? Mert utazáshoz szerintem praktikus lenne, mivel a lencsénél az optikus elmondta hogy tilos papírzsepivel vagy szarvasbõrrel, meg egyáltalán szárazon törölgetni, mindig egy enyhén szappanos, vagy hasonló folyadékkal kell áttörölni. Na ez utazás, séta során enyhénszólva lehetetlen, pedig akkor is jó koszos tud lenni az a szemüveg.

Sziasztok, szép napot, és örülnék ha erre járnátok még mostanában!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Megtaláltam az üzeneted Norcsi.Köszi.
Mi általában pelenkával törölgetjük a szemüvegét, az nem karcolja a lencsét, bár az üveget nem tudom. Általában vizesen, de már a Clint is próbáltuk, bár az egy kicsit zsíros. Nem kell ebbõl nagy ügyet csinálni, mert ha meg is karcolódik, a Vison Expressnél vagy hasonló optikai üzletben, 1-2 óra alatt felcsiszolják, amire szükség is lesz egy párszor.
Nekünk nem válna be a sima szemüvegszár, mert a Kittirõl biztos leesne. A rugósszárral meg az a gond, hogy elõbb-utóbb, mivel a gyerek is leveszi a szemüvegét, meghajlik a szemüveg szára. De ezzel a szárral nem csúszik le az orráról a szemüveg. Az, hogy a lencse felett kinéz az természetes az elsõ idõkben, de ha következetesen rászólunk abbahagyja egy idõ után.
Andi az, hogy jól lát szemüveg nélkül az nem biztos. Van a publikációk között , itt a babaneten a gyengénlátásról egy publikáció. Olvad el! Nagyon hasznos és érdekes dolgokat írnak benne a kancsalságról és a gyengénlátásról is.
Üdvözlettel:Julcsi
Julcsi
 


Sziasztok!
Julcsi jó hogy itt vagy!Kép

Szóval azt elfelejtettem írni, hogy nálatok is van-e, vagy volt-e kezdetekben olyan, hogy amikor a szemüveg nincs a gyereken akkor bekancsalít. Sokkal erõsebben és sokkal gyakrabban mint elõtte. Én azzal magyarázom hogy gondolom hogy a szeme már kezd hozzászokni a szemüveghez, vagyis ahhoz hogy nem kell erõlködnie, úgyis jól lát a szemüveg miatt. És ha valami miatt a szemüveg hiányzik, akkor erõteljes kancsalsággal, ezzel együtt erõlködéssel próbálja meg a jól-látást. Na ez jó bonyolult lett!Kép De azért érthetõ?
Szóval lehet csiszoltatni a lencsét? A mienk karcmentes mûanyag, és mi is a Vision Expressnél csináltattuk és biztosítás is van rá. Gondolom hogy a biztosítás a karcolódásra nem vonatkozik, vagy tévedek?

Egyébként hogy s mint vagytok mostanában?

Sziasztok, és jó gyereknapozást holnap: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!
Igen a Kitti is jobban kancsalít már szemüveg nélkül, de nálunk sajnos romlás is tapasztalható, de ha a szemüveg visszakerül nem kancsalít. Nekünk takarás is van folyamatosan, hol az egyik, hol a másik lencsén. Igen karcolódásra is szól a garancia. Sajnos hiába karcolódás mentes a lencse, azért megkarcolódik. Nekünk sajnos mûteni is kell a szemét. Szeptemberben vagy jövõ év elején. A lába egyenlõre változatlan, de viszonylag jó.
Bocs, hogy most válaszolok, de tegnap elég fáradt voltam és hamar kiléptünk.
Most a gyereknap után vagyunk, a Városligetben voltunk. ÓÓÓltári meleg volt, de a gyerekek élvezték, bár én keveseltem a gyermekprogramot. A CBA sátorban viszonylag olcsó árak voltak, dehát az ember ilyenkor mit vár. Volt egy kis balesetünk a felfújható csúszdánál, lebucskázott a Kitti (de a szemüveg maradtKép)
Remélem ti is jól töltöttétek a gyermeknapot!
Ui: Mekkora a nagyobbik gyermek? Nálunk 9 éves.
Üdv: Julcsi (Ma leszünk még egy darabig a neten)
Julcsi
 


Szia Julcsi!

Na akkor azért csaknem egyformán vagyunk ezzel a kancsalítás-dologgal. Szerencsére nekünk takarás nem kell!
Annak nagyon örülök hogy a garancia a karcolódásra is szól, mert tuti hogy anélkül nem fogjuk kihúzni az egy évet.
Szegény kislányod, miért lesz szükség már ilyen kiskorban a mûtétre? És ettõl milyen javulás várható?
A kis lábánál mit jelent az hogy viszonylag jó? És mikor derült ki nála hogy ez a betegsége van? Csak születés után, vagy már méhen belül is észlelhetõ volt/lett volna valamilyen jele? Én drukkolok azért hogy sikerüljön majd teljesen helyrehozni a lábát valamilyen úton-módon.
Mi búcsúban voltunk Nógrádban rokonoknál, és nagyon jól érezték magukat, egyébként az Annus lányom 6 éves lesz júliusban, a Julcsi 3 múlt februárban (õ a szemüveges), és van még egy kis jövõ héten 7. hónapját betöltõ Bánk babánk is. Szerencse hogy a szemüvegnek meg persze Kittinek sem lett semmi baja! Akkor ezek szerint ügyesen mozog, ha a felfújható csúszdára felment!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy ilyen késõn, de a férjem (Ricsi) beszélgetett a barátaival MSNMessengeren, és így nem tudtam felmenni a babanetre.
Azt, hogy a szemét miért kell megmûteni, azt az orvostól kellene megkérdezni, de nekünk azt mondta, hogy a szemüveggel nem lehet helyrehozni a szemét. Igazából még nem beszélgettünk a mûtét lefolyásáról és az utána várható lehetõségekrõl.
A lába betegsége csak születéskor derült ki. Ezt részletesen leírtam a Gyermekek-Betegségek,gondok-Születési rendellenesség topicban. Az, hogy viszonylag jó az azt jelenti, hogy szépen tartja a lábfejét (nem befeléfordulóan) és biztosan áll a lábán (nem inog). Igen a mászással nincs gond. Szerencsére nem túlzottan korlátozott a mozgása. Ami rosszul megy, az a futás (inkább gyors gyaloglás), guggolás, stabil állás, hosszútávú gyaloglás.
Jó lehetett a búcsú. Ezeket a vidéki búcsúkat mi is nagyon szeretjük, de ritkán jutunk el ilyenre. Itt még az emberek is másképp viselkednek, mint Pesten.
A Kittit a nõvére kísérte fel a csúszdára, de nem fogta végig a kezét, az volt a baj, így áttudott bucskázni a fején.Szerencsére ez egy felfújható csúszda, de a vége az egyenes rész volt túl rövid, de az ijedtségen kívül nem volt más baja. Mindenesetre, ilyenre egyenlõre többet nem mehet fel.Megpróbálok küldeni róluk egy frissebb képet, bár nem túl jól sikerült a scannelése.image{}
Julcsi
 


Kép
Julcsi
 


Na csak összejött. A két lányzó a mienk. A fiú az unokatestvérük. Üdv:Julcsi
Julcsi
 


Sziasztok!
Igen, mi vagyunk a Pikachus tortások! Hű,de ennék egy kis tortát!
Nagyon aranyosak a gyerekek a képen, az enyém is Kitti, de most nagyon rövid lett a haja. Van egy képünk a yahoon, amit állítólag meg lehet nézni bárkinek, én ide feltenni nem tudom, idő és szaktudás = nulla. [url=http://photos.yahoo.com/mandroka68" TARGET="_top]http://photos.yahoo.com/mandroka68[/url] Itt még nem volt szemüveges.
Tudom, hogy kb. arról van szó, hogy őkelme 15 dioptriát is tud erőltetni a szemén, ezért lát "jól" de tényleg a legkisebb akármit is (hangya, repülőgép az égen, stb.)meglát szemüveg nélkül is. A dokink szerint már kezd kancsalítani szemüveg nélkül, ezt eddig senki más nem fedezte fel. Nálunk, egy elég nagyfokú könnyezéssel járt együtt ez a szemeröltetés. Ennek ellenére én nagyon bízom a doktornőben és mindent elhiszek neki amit mond. (Én az apukájához jártam jópár évig!) Nekem is megoperálták a szemem, de én úgy tudtam eddig, hogy csak tizenéves korban érdemes csinálni, amikor már a növekedés nem számottevő. Mindenesetre nekem nagyon jól sikerült és ne féljetek a műtéttől! Komolyan egyáltalán nem vagyok kancsal, pedig kiskoromban szörnyen néztem ki a fejemből!
Kicsit össze-vissza írtam, bocsánat de már félig alszom.
Sziasztok! Lehet, hogy csak pénteken tudok jönni.
Andi
 
 


Halihó!

Sziasztok!
Andi én meg tudtalak Titeket nézni, nagyon aranyosak vagytok. És Julcsi a Te gyerkõceid is nagyon szépek!

Andi, most akkor hordjátok a szemüveget, vagy nem? Hát nálunk is elõfordul a kancsalítás szemüveg nélkül mint ezt írtam is korábban. Nem véletlenül valamelyik Pálfia-lányhoz jártok?
A mûtét nálad kifejezetten a kancsalság megszüntetésére korlátozódott, vagy dioptriaszám-csökkentés miatt is volt?

Julcsi. Az a lényeg hogy valóban szerencsésen sikerült akkor az az esés!És hova jártok gyerekszemészhez, és hol fog sok kerülni a mûtétre? Szegényke, remélhetõleg valóban szükséges a mûtét, és utána nagyfokú változással is fog járni!
Tényleg jó volt a búcsú, csak ez a trakta-parti nem annyira hiányzik a kilóinknak. De a gyerekek jólevegõn voltak és nagyon élvezték. És a szemüveges Julcsit mindenki csak dícsérte, azért gondolom ez is növeli az önbizalmát!

Megyek, remélem azért Ti is jöttök majd hamarosan!

Cuppp:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok Mindenki!
Andi igazából nem tudom még, hogy mi az elképzelése a dr.nõnek, augusztus végén megyünk legközelebb hozzá. Én nem bánom, hogy ilyen hamar mûti, minnél hamarabb legyen jó a szeme. Mi a Péterfybe járunk dr. Szerbák Gabriellához. Csak azt nehezményezem, hogy mindíg olyan kevés idõ jut ránk, kb. 10 perc se. Úgyérzi az ember, hogy kidobják. Ezért nem nagyon tudom, hogy mi az elképzelése, de legközelebb nem ússza meg 10 perccel, ha megakarja mûteni a lányom.
Azt,hogy helyileg hol mûtik azt még nem tudom, de szerintem a Péterfyben erre nincs lehetõség.
Én általában este 6-tól este 10-ig 11-ig vagyok fenn a neten, de ezt nem végig a babaneten töltöm. Ezt csak tájékoztató jelleggel írtam, hogy tudjátok mikor vagyok babanet közelben.
Egy kicsit írhatnátok magatokról is, persze csak, ha nem vagyok indiszkrét.
Én kezdem is: 28 éves vagyok a férjem (Ricsi) 29. Októberben lesz a 10 éves házassági évfordulónk. Van két lányunk, mint már írtam Noémi 9 éves, Kitti 3 éves.
Foglalkozásom (jelenleg) A Mercure Hotel Koronában vagyok szobalány. A férjem vagyonõr, mozikat õriznek.
Érdeklõdési körünk (a babaneten kívül) Sci-fi, zene.
Egyenlõre ennyi.
Sziasztok: Julcsi
Julcsi
 


Szia Andi!
Megnéztelek titeket.Nagyon helyes kis család vagytok. Vidéken éltek? A házból gondolom.
Ja a képek, ha nem tudod, hogy mit kell beütni itt a kép feltevéséhez, akkor leírom.
Beütöd a Szólj hozzá ablakba azt, hogy image {} (szünet nélkül, csak most a gép nem engedte, hogy így írjam) utána nem írsz semmit (de figyelj a zárojel pont ilyen legyen kapcsos) Akkor kidob egy oldalt amin lesz egy ablak, ami mellé a tallózás szöveg lesz írva. Oda kattintasz és a saját számítógépeteken belül megkeresed a képet amit felszeretnél tenni és rákattintasz 2x. Akkor õ ezt felteszi. Bocs, ha esetleg ezt tudtad, nem okoskodni akartam.
Julcsi
Julcsi
 


Szia Julcsi!

Én már a Babaneten annyi helyen írtam magunkról, soksok topicban írtam a terhességeimrõl, a szüléseimrõl, a gyerekekrõl, ezért inkább magánban írnék csak, ugyanis történtek itt már sajnos visszaélések. Szóval ha lesz egy kis idõm, akkor írok majd emilben (én a saját címemet, meg az egész profilomat kitöröltem már az elõbbi okokból), jó?
Na elhajlott a két és fél hetes szemüvegünk szára, úgyhogy mentünk a Vision Expressbe, ahol 20 perces várakozás után, ingyen megcsinálták, igaz volt biztosításunk. Azt hiszem, hogy ez sajnos többször elõ fog fordulni, de azért örültem neki, hogy így esett. Vettem ugyanott nedves szemüvegtörlõ kendõt utazáshoz stb., hát van ára, 10 db. 390.- Ft.
Szemüveg még egybenKép, igaz hogy a kis tulajdonosa már alszik.

Sziasztok, most már kissé elfárasztott a mai napi zsongás, de holnap majd jövök!

Szép napot holnap is mindenkinek!Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!
Lehet, hogy hülyének fogsz nézni, de én eddig azt hittem, hogy egy apukával beszélek. Bocsi. Így is jó félre ne értsd. Jobb is, így legalább nem néz olyan gyanakodva a férjem írás közbenKép
Igazad van, hülye voltam, hogy én is írtam bármit is magamról, dehát az ember magából indul ki. Én a netes bûnözökhöz még nem vagyok hozzászokva. Szomorú, hogy már egy babás oldalon is ettõl kell félni. Az email címem ovelax@chello.hu.
Puszi Julcsi
Julcsi
 


Julcsi!

Apukávaaaaal?KépKépKép

Írok majd, csak mostanában kissé sokminden van még a restanciáim között!

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Az én kisfiam 7 hónapos kora óta az elsõ perctõl fogva hordja a szemüveget. 3,5 dioptriával, és takarással kezdtük, felváltva. Most 3 évesek az ikrek és csak Andriskának kell a szemüveg a kancsalság miatt.
Mi a Pálfia doktorhoz járunk tavaly szeptember óta, és õ egy egészen furcsa (nekem furcsa) takarással gyógyitja a kancsalságot.
Az egyik lencse 3,5 dipoptria a másik 6 dioptria, és két szemüvegünk van amit felváltva kell hordania.
Én nagyon furcsállottam ezt és több helyen is utána érdeklõdtem, mert nagyon féltem hogy ártok a szemének ezzel a 6 dioptriával. Azóta több szemész is megnyugtatott, hogy ez a megoldás az õ esetében.
A balesetekrõl annyit, hogy mikor ezt a váltott 6 dioptriás szemüveget megkapta, másnap elesett és eltörte a kezét.

Most egy combcsont törés után lábadozunk! Nagyon elvagyok keseredve, mert nem tudom még mi jöhet?

A kisfiamék szeptembertõl mennek az oviba és nagyon félek hogy milyen negativ hatások érik majd õket.
Attila szájpadhasadékkal született és õt is féltem a csúfolásoktól.

Sajnos a szemüveg nyáron mikor sokat homokoznak nagyon karcolódik, nem tudom hogy a müanyag szemüveglencsét is feltudják polirozni?

Az én fiam szeme is ha fáradt vagy este van sokkal jobban kancsalít mint bármikor elötte.
Ezért kezdtem aggódni és kételkedni hogy egyáltalán jó-e a szemüveg neki.
Én ezekrõl már írtam a Gyermekek Mikor vigyük szemorvoshoz topicban is.

Mirmur
 
 


Szia Mirmur!

Akkor Ti is sorstársak vagytok szemüveg ügybõl kifolyólag. Az én Julcsim is szeptembertõl lesz ovis, de remélem hogy mivel így ismerik majd meg a többiek, ezért a szemüveg miatt nem fogják csúfolni. Most a napokban nagyon mérges voltam a nagylányom egyik ovistársára, mert mikor mentünk Anna évzárójára, akkor a Julcsi is jött, és a kisfiú meg el kezdte csúfolni. Nem tudom mi ilyenkor a jó megoldás, de nagyon leszidtam, és mondtam neki, hogy tudjam csak meg hogy ilyeneket csinál akkor anyukájával is felveszem a kapcsolatot. Nagyon mérges voltam arra a gyerekre!
Szegény kisfiad, ez a csonttörés nagyon rémísztõ lehetett. Pálfia dr. bevált nálatok egyébként? Csak mert nálunk a lánya volt az aki enyhénszólva minõsíthetetlen hangnemben beszélt velem a gyerek meg a még bent várakozó legalább 6 ember elõtt. Úgyhogy én hozzá többet nem megyek!
Ez a takarás tényleg elég vadul hangzik. Nekem már a mi 3,5 illetve 4 dioptriás szemüvegünk is nagyon erõsnek tûnik.
Julcsi fent azt írta hogy a mûanyag lencsét polírozzák. Remélem mert nekünk az van ugye karcmentesített felülettel! Nektek is mûanyag a lencsétek?

Sziasztok, szép idõt mindenkinek: Norcsiék.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Elgondolkodtatott amit írtatok a csúfolásról. Fel sem merült bennem, hogy ez elõ fog fordulni. Szerintem mást nem igen tehetünk, minthogy bíztatjuk õket. Esetleg ezekkel: azért csúfolnak mert irigyek, hogy nekik nincs ilyen szép szemüvegük. Te sokkal szebb vagy szemüvegben, mint anélkül.stb.
Nekünk a takarás, öntapadós szemüvegtapasszal történik, amihez adnak a dobozba nagyon aranyos és igényes matricákat. Mi azzal szoktuk dekorálni a tapaszt és a gyerekeknek is nagyon tetszik. Nem csak annak aki hordja.
Én reménykedem, hogy mûtét után nem lesz szükség szemüvegre, de az túl szép lenne.
Mirmur! Ne keseredj el a gipsz (törés) miatt. Mi tapasztalatból tudjuk, hogy a szülõt ez sokkal jobban megviseli, mint a gyereket. Õk hamar túlteszik ezen magukat.
Tudom, milyen érzés azon keseregni, hogy egyre újjabb és újjabb betegség jön elõ. Ráadásul neked mind a két gyeremeked beteg. Sajnos a szájpad hasadékot is évekig kell kezelni és nem biztos a kimenetele. De amikor a nagylányommal feküdtünk bennt a kórházban madulamûtét után, volt ott egy 13 éves nagyfiú. Az utolsó mûtétet csinálták a száján, akkor még nem volt megmûtve, de már akkor is nagyon szép volt a szája szinte nem is látszott. De gondolom ez attól is függ milyen mértékû volt a hasadéka.
Igen polírozzák a mûanyaglencsét 1-2 óra alatt kész van.
Julcsi
 


Sziasztok!

Igen, én is úgy gondolom hogy az önbizalmát növelendõ dícsérni kell. És dícsérjük is, szerencsére ebben a nagyobbik lányom is partner (mert eleinte megmondta kerek perec, hogy neki sem a szemüveg, sem a szemüveges Julcsi nem tetszik, de most már azért belátja hogy segítenie kell neki is elfogadtatnia a húgával ezt a dolgot). Hát remélem hogy ez használni is fog. A gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni, és nincs mindig ott egy ovónõ vagy éppen az anyuka aki helyrerakja a csúfolódót. És ha egy gyerek amúgyis visszahúzódó, akkor annak az önbizalmát bizony nem fogja növelni hogy még amiatt is kilóg a sorból hogy más mint a többi, szemüvege van.
Mirmur. Ez a szájpad hasadék kívülrõl is látható? Egyéb dolgokban is zavarj a kisfiadat az esztétikumon kívül?
(Bocs ha butaságokat kérdezek, de tényleg nem találkoztam még ilyesmivel.)
Szóval fel a fejjel anyukák meg gyerkõcök, Julcsi de jó lenne ha a mûtét tényleg szükségtelenné tenné a szemüveg használatát!

Sziasztok, és írjatok továbbra is!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Tegnap történt egy kis baleset a Kittivel. Elesett a füvön és pont az arcára bukott. Elgörbült a szemüveg szára, de a férjem kézzel még vissza tudta hajlítani, de lehet, hogy a mûtét elõtt kelleni fog még egy szemüveg, mert ez már elég ramaty. Nagyon vékony a szára és ahol behajlik a szár általában ott görbül meg, de már így is szép kort ért meg, majdnem 1 éves Kép. Úgy látszik a gyerekeknél ennyi egy szemüveg kihordási ideje.
Üdv: Julcsi
Julcsi
 


Julcsi, akkor jó ha Kittinek nem lett baja. A szemüveg meg még benne van a biztosított idõben, még ha addig lesz vele valami akkor talán érdemes megcsináltatni. Igen, ez a szár-görbülés nálunk is gyakori lesz, mivel már megint egy kicsit eláll az egyik szára, bár ezen nincs is sok csodálkoznivaló, mikor a levétel az nem éppen a legfinomabb módon szokott zajlani, fõleg mikor Bánk kapja le Julcsi fejérõl.

Sziasztok:Norcsi(ék)
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mi most ismerkedünk a szemüveggel. Emma ma 9 hónapos. :o)Szerintetek milyen módszerrel lehet rávenni egy ekkora gyerekpalántát arra, hogy 3 másodpercenként ne vegye le a szemüvegét? Mi nagyon sokat kinlódunk!
Elõre is köszi az ötleteket!
Emmama
 
 


Emmama!

Szegényke, miért szükséges a szemüveg? És elõreláthatólag hosszabb ideig kell majd hordania? Ismerõsöm kislánya is ilyesmi korú volt mikor szemüveget kapott, aztán variálták, mert volt hogy szemüveg nem csak a takaró-ragtapasz volt a szemén. Hát õk is vért izzadtak vele, míg megszokta a gyerkõc. Sajnos nekem praktikus tippem nincs, de szurkolok hogy minél elõbb megszokja a kislányod.

Más. Nálatok nem szokott a gyerkõc szemüvege lecsúszni kicsit az orrnyergérõl? Nálunk ez elõfordul, most már õ maga is megtanulta úgy feltolni hogy nem az üveg-résznél fogja meg ezáltal óriási foltokat ejtve azon. De szerintem elég gyakran csúszkál le az a fránya szemüveg, és mivel az volt az instrukció hogy szemüveg fölött ne igen nézzen ki a gyerek, hát ezt elég nehéz így betartani. Szerintetek lehet hogy a szemüvegnek hosszabb a szára mint kellene? És ha így van, akkor ezt valamilyen úton-módon meg lehet esetleg rövidíttetni?

Jó éjszakát, sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Szerintem a pici babánál (bár lehet, hogy erre gondoltatok már, akkor bocs) - gondolom rugós szára van a szemüvegnek - gézzel fel kéne kötni a fejecskéjére, persze nem úgy, hogy szorítsa csak annyira, hogy ne tudja levenni. Más okos ötletem nem igen van Kép. Talán csak a figyelem elvonás, venni kell neki egy pár érdekes dolgot, amit még sosem látott vagy esetleg otthon keresni ilyet és, ha a szemüvege után kapkod a kezébe adni egyet.

Norcsi!
Rugós szára van a szemüvegeteknek, mert ha igen akkor esetleg meg lehet próbálni egy kicsit hajlítani rajta, de csak óvatosan, ha nem akkor szerintem csak optikussal szabad megcsináltatni. De szerintem nagyon nem érdemes, mert olyan gyorsan nõnek, hogy egyébként is hamar belenõne.

Üdv: Julcsi
Julcsi
 


Sziasztok!

Julcsi, igen, rugós szárú. Hát én mindenképpen optikusra bíznám mert nem venném a szívemre ha pont én rontanám el. De azért az megnyugtatóbb lenne ha rendesen ülne a kis fején, és nem kellene állandóan rászólni, hogy légyszi told már fel a szemüvegedet.

Jó hétvégét, sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Köszi az ötleteket! Már eddig is úgy próbálkoztunk, hogy õnagysága elõtt Apa-Anya térden kúszva, egyik a kezét foglalja le, másik bohóckodik neki.Kép)Ez nagyon mókás, de nincs rá mindig idõ! A szemüveg felkötését is próbáltuk: még jó, hogy a kis füle a helyén maradt!:o))))

Emma egyébként jobb szemén szürkehályoggal született. Már két mûtéten vagyunk túl, remélhetõleg több nem lesz. A szemüveget a kancsalítás elkerülésére kell hordania, mint a nagyobbaknak.

Mégegyszer köszi a tippeket!
Emmama
Emmama
 


Emmama!

Akkor nagyon ügyesek vagytok, hogy többnyire sikerül ráadni azt a fránya szemüveget. Drukkolok hogy a szürkehályoggal is sikerüljön már elbánnotok!

És a szemüvegre meddig lesz szükség elõreláthatólag? Nem mondták?

Engem azért nem nyugtattak meg a szemüveg viselésének idõtartamát illetõleg, mivel az elsõ doki közölte hogy lehet hogy egész életében szemüveges lesz. A második már azt mondta, hogy valószínû hogy tizenéves (hol van az még!Kép)korára kinõheti, de ez korántsem 100%. Szóval én ettõl kámpicsorodtam el elõször, hiszem még csak 3 éves, és azért a szemüvegesség egy külön életforma.
Na mindegy, egyenlõre még nem volt nagyobb gond a szemüveg szárának elhajlásán kívül. Dehát ez mindenkivel megeshet ugye.

Jó hétvégét mindenkinek, és sok Kép-t!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Én még eddig nem írtam ide, a másik topicot "mikor vigyük szemorvoshoz" én indítottam anno.

Az én kisfiam 1 éves kora óta (kicsit több mint egy éve) hord szemüveget, elsõ perctõl fogva nem veszi le. Most áprilisban dokit váltottunk, Pálfiát otthagytuk, és szerintem jó döntés volt. Nem mintha õ nme lenne jó, sõt kiváló doki, de nem nagyon haladt a korral.
A kisfiamnak +6-os szemüvege van, a doktornõ (új) szerint 14 éves korára kinövi. A csúfoláshoz nem tudok szólni, nem jár közösségbe, de eddig még soha sehol nem volt probléma a szemüvegbõl.

Eleinte mi is rugós szárral kezdtünk, de nem jött be, hamar lerongyolódott. (Meg mi is az állandó új keret vásárlástól...) Van egy nagyon jó dolog, lehet, hogy ismeritek: felnõttek is használják, egy kis mûanyag szár, amit fül mögé kell tenni, rá kell húzni a szemüveg szárára az tartja a szemüveget a fején, nem a rugós szár. Egyáltalán nem nyomja és tényleg tart. Felnõttek sportoláshoz szokták használni. Kb. 800 Ft-ba kerül.
Nekünk most tök sima szára van a szemüvegnek, nem esik le, már egyedül is fel-le tudja venni. NAgyon szépen bánik vele.

Ne haragudjatok, hogy elõre ilyen sokat írtam, de hátha valakinek segítségére lehettem.

Rita
ritasol
 


Szia Rita!

Köszi hogy leírtad a tapasztalataidat. Melyik Pálfiát hagytátok ott, az apukát?
Mi a lányánál voltunk, csak sajnos a stílusa volt roppant megalázó ezért már azóta voltunk egy másik szemésznél is, hozzá többet nem megyek. Hova mentetek új szemészhez?

Nagyon ügyes a kisfiad hogy így meszokta pedig milyen kicsi volt mikor kezdtétek a szemüvegességet!

Ez a fül mögé rakandó, szemüveg szárára húzandó dolog tényleg nagyon klassz ötlet! Most azért még megvárjuk majd amíg kinyiffan ez a szemüveg-szár (azért remélem még bírja egy darabig), és a késõbbiekben akkor lehet hogy mi is kipróbáljuk azt. Bár egyenlõre a rugós szár nekünk bevált, bár lehet hogy ha valamivel rövidebb lenne a szár, akkor szerencsésebb lenne a dolog, mert jobban a szemén maradna a szemüveg. Szóval most hétvégén a sport-szigeten voltunk. A Julcsika is mászott, ugrált, bukfencezett, és a szemüveg a helyén maradt. Egyedül a falmászáshoz kellett levenni, de szerintem ott sem okozott volna gondot. Ez azért biztató, hogy ilyen jól bírta a kiképzést a szemüveg élõben is!Kép

És az is nagyon klassz hogy azt mondták hogy 14 éves korára kinövi. Nekem azt mondták csak, hogy lehet hogy tizenéves korára kinövi, de az is lehet hogy örök életére szemüveges marad. Hát nem tudom. Mint azt sem hogy most végülis mikor érdemes kontrollra vinni, mert a Pálfia még fél évet mondott, viszont akinél másodjára voltunk, õ azt hogy elsõ alkalommal 3-4 hónap múlva. Nektek hogy volt ez?

Sziasztok, és remélem hogy elõbb utóbb mindegyikünk gyerekének már csak az emlékeiben meg képeken lesz meg a szemüveg!

Szép napot mindenkinek!

Norcsi(ék)
norcsi
Lenti
 
 


/image{Kitti}
Julcsi
 


Kép
Julcsi
 


Sziasztok.Az Én anyukám a Julcsi.Még szemüveges vagyok de nem sokáig!!!!!A kép picit nagyra sikeredett de szerintem jó lett.Sziasztok:Kitti
Julcsi
 


Szia Julcsi!

Nagyon aranyos Kitti a szemüvegében! Tényleg olyan mint a mienk, legalábbis a képen. Csak nekünk matrica nem kell.
De jó lenne ha már nemsokára elrakhatnátok végleg a szemüveget!

Sziasztok:Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


sziasztok!

Norcsi! Mi a papát hagytuk ott, ill. csak részben, mert a férjem gondolom hozzá szeretne majd megint menni, mert már 3 éves kora óta õ kezeli. Mi Gergõvel átpártoltunk Sényi Katalin doktornõhöz. Tényleg szuper orvos és ember. Neki is sok (azt hiszem 4) gyereke van, kiválóan bánt Gergõvel is. Abszolut a maximumot hozta ki belõle.

A kontroll kérdéshez nem tudok hozzászólni, mi általában 1/2 évente megyünk. Novemberben esedékes a következõ.

Ha van kérdésed, szólj.

Sziasztok, Rita
 
 


Rita!

De jó! Pont õt, mármint Sényi Katalint ajánlották nekem is miután a kálváriánkat végigjártam. Hogy megy nála a bejelentkezés? Kell idõpontot kérni elõre, vagy hogy? Légyszi írd meg, mert akkor szerintem a kontrollra már hozzá megyünk.KépKépKép

Szemüveg-viseléssel kapcsolatban nekem szerencsére nagyon könnyû dolgom van, mert mostanában is a lányom maga kéri hogy rakjuk fel rá a szemüveget.

Sziasztok és szép napot mindenkinek!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Ez a dr.néni minket is érdekel, mert szeretnénk egy másik szakvéleményt is kérni.
Julcsi
Julcsi
 


De jó!

Topictali a dokinõnél!Kép
Rita akkor írj légyszi!

Köszi:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Szóval:

Dr. Sényi Katalin azt hiszem a Klinikán dolgozik, de mi a magánrendelésére mentünk el, az itt van nálunk a Pók u-i lakótelepen. (III., Római tér 1. Padamed Kft.)
Kb. 3 hét mire idõponthoz jutsz, de megéri.
Telefon: 242-31-28 ez egy optikai szalon, aki felveszi annál kell bejelentkezni.
Ha jól emlékszem, 3.000Ft a vizitdíj
Remélem sikerrel jártok.

Sziasztok: Rita
 
 


Rita, köszi.

Én azt az elérhetõségét kaptam meg, hogy a Tömõ utcai I. Szemészeti Klinikán dolgozik. Akkor ez is stimmel. Mondjuk nekünk a Klinikák sokkal közelebb lenne, úgyhogy akkor valószínûleg majd itt próbálom meg felhívni amikor már közeledünk a kontroll idõponthoz, itt most a 3-4 hónapot veszem alapul amit a kettes számú szemész mondott. Egyébként a magánrendelésen ha idõpontot kapsz az azt jelenti hogy nem kell várni, hanem csak odamész akkorra és már Te jössz? Mert így talán még meg is érné így.

Szép napot továbbra is!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Topictali jó ötlet!!! Mi is a Sényi doktornõhöz járunk!Kép)

Errõl csak 2 mondatot: A Mária utcai klinikán elküldtek minket, hogy majd egy éves kora körül menjünk vissza a kislánnyal. Addig pont sikerült volna elérni, hogy a fél szemét soha ne tudja használni!! Kis ajándék a lemaradó egészségügytõl!

A Tömõ utcában viszont rögtön kézbe vettek minket. Igaz, elég macera kivárni a sort, de megéri. Külön nem kell bejelentkezni a doktornõhöz, minden délelõtt 8, vagy 9-tõl délig rendel. Kedd mûtétes nap, csütörtökön pedig fõleg csecsemõket fogadnak. Hideg-meleg élelem szükségeltetik.

Rita, nagyon jól hangzik ez a szárra szerelhetõ izé!
Norcsi, a rugós szárú szemüvegen be lehet állítani a távolságot, ügyes Apuka, vagy jólelkûbb optikus perc alatt megcsinálja.

Jójsza!
Emmama
 
 


Sziasztok!
Emmama!
De jó! Akkor ez a doktornõ úgy látszik hogy tényleg az igazi, mert eddig mindenki csak a legjobbakat mondta róla. Ezek szerint tehát a hétfõ, szerda és a péntek délelõtt lenne a legjobb idõpont, igaz? Nekünk olyan 3 hónap múlva lesz aktuális az elsõ kontroll, akkor szeretném majd felkeresni.
Az is klassz amit mondtál,hogy a rugós szárú szemüveg állítható. Köszi.

Szép napot, sajnos most mennem kell, reggeli rohanás...

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Mi nekünk is a Tömõ utca lenne közel, mert itt lakunk a Szigonyban. Egy ugrás az egész. Mi már most elmegyünk, mert szeptemberre mondta a másik dr.néni a mûtétet.
Köszönjük az infót.
Julcsi
Julcsi
 


Sziasztok!

Az én kislányom is kancsalít. Õ októberben lesz 2 éves és július elejétõl kellenne a szemüveg egyenlõre úgy néz ki, hogy nem dioptriás és a kancsalság megelõzésére kell.
A Tömõ utcába mennyit kell fizetni? Lehet-e menni beutalóval vagy nélküle is? Mi a helyzet ott? ha már voltatok milyen?
A szemüveggel kapcsolatban: Adnak rá tb kedvezményt?
Több kérdés késõbb
Elõre is kösz a választ:
Zita
 
 


Bocs az elõbb lemaradt:
Tömegközlekedés szempontjából nekem ez jobb (Tömõ utca) és idõben is elõbb lenne (3 hetes várakozási idõ)
A XI.ker-bõl mennénk Kép (ortopédián is a Heim Pálban voltunk, mert az orvosunk röngeneztetni akarta a lábát, csípõjét, de itt nincs külön gyerek csak a felnõtt, és inkább fizetünk volna érte ott azt mondták minden rendben)
Bocs a hosszúságért
 
 


Láttom még is kimaradt: milyent érdemes venni (szemüveget)? Neki Vadász doktornõ takargatosat akar. Egy csepp antropin után megállapította, hogy jobb szeme jó. bal nem vizsgálható, mert nem hagyta, miután 10-15 percet kínozta a jobb szemét. Nálunk a családban a bal szem a rossz, persze, hogy nem azt nézte meg elõször. Kép
Szóval érdekelne másik doktor véleménye is, illetve nem tudja-e valaki milyen Vadász doktornõ szakmailag?
Most éppen bemegyünk a rendelõbe már sír, így nehéz vizsgálni.
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron