Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kislányom 9 hónapos.2hetes korában derült ki,hogy
allargiás az állati fehérjére/tej hús,hal,tojás/
és a szójára.
Ha érdekelnek eddigi keserves tapasztalataink,megtalálsz itt,vagy a magyary3@matavnet.hu cimen.
Ha vannak e témában tapasztalataid,kérlek akkor is jelentkezz,miden tanácsot szivesen fogadok.
Válasz reményében üdvözlök mindenkit:
Annamari
Annamari
 


Szia Annamari!

Engem érdekelnének a tapasztalataid, mert az én fiam is allergiás, ill. nem tudom, hogy az-e, mert most rendben van. A lényeg az, hogy az arcán a bore kb. 8 hónapos korától katasztrofális volt. Megpróbáltuk mindenfélével kenegetni, voltunk borgyógyászaton, allergiavizsgálaton, stb. A borgyógyász hatástalan krémet adott, az allergiaközpontban a doki meg be akarta fektetni egy hétre, de ugy gondoltam, hogy az jobban megviselné, mint maga a betegség (pláne, hogy nem lehettem volna vele éjszakára).Egy másik allergológus pedig olyan gyógyszert írt fel, ami nem adható 2 év alatt, igy nem is adtam be. Végül elmentünk homeopátiára (korábban már én is jártam ott és meggyógyítottak, nem is értem miért nem oda vittem elöször?!)kb. 2 hét alatt rendbe jött az arca, bár a tejtermékek még mindig bepirositják, ezért csak korlátozva adom, sot tejet egyáltalán nem.

És a ti történetek?

Csilla
Csilla
 


Szia Csilla!
A mi történetünk még a kórházban elkezdődött.Mikor a babám először kapott tápszert pótlásként,rögtön kihányta,pedig az allergiát megelőzendő hypoallergén tápszert kapott.
2-3 hetes korában jelentkeztek a kiütések,de rengeteg.Az egész arca,feje,háta csupa pötty volt.
Ehhez járult mág az állandó nátha és orrdugulás.
8 hetes korában volt először középfülgyulladása,az állandó náthától.E
zt még több is követte,a torokgyulladásokról nem is beszélve.
Nekem egy igen szigorú teljesen fehérje mentes diétát irtak elő,amit azóta is betartok.A diéta szükséges volt,mert ha én bármilyen fehérjét ettem,a baba az nyatejen keresztül megkapta és jöttek a kiütések,a nátha,még a szójától is.
6 hönapos korában allergia vizsgálatra vittük,de sokkal jobb lett volna már előbb.
Kideritették,hogy valöszinüleg tényleg allargiás ,és rossz tápszert kapott,igy hiába diétáztam,a tápszer tovább rontotta a helyzetet.
Mi is voltunk homeopathánál,de sajnos nem segitett.Most ott tartunk,hogy a baba vegetáriánus,2 hónapig hőemelkedése volt,és egy grammot nem hizott.
Most egy nagyon dicsért gasztroenterologushoz visszük el.
Ha érdekel megadom a nevét .
Nagyon figzelj oda a tünetekre és vizsgáltasd ki a babócádat,mert a táplálék allargiás gyerekek hajlamosak az asztmára,nem ehetnek 1 éves korukig
lisztes ételeket nehogy liszt-éerzékenyek legyenek,hajlamosak az ekcémára...stb.
Volt olyan orvos,aki azt mondta kinövi a baba,volt aki nem biztatott.
Ha magatokra ismertetek és érdekel,szivesen megirom neked azoknak a "babaeledeleknek " a nevét,ami fehérjementes és ehető.Hát ennyi a történetünk,nem dióhéjban.
Szeretettel üdvözöllek,ha bármiben segithetek,csak szólj!

Bocs az esetleges hibákért,már késő van.
Annamari
Annamari
 

 
 

Szia Csilla!
A mi történetünk még a kórházban elkezdődött.Mikor a babám először kapott tápszert pótlásként,rögtön kihányta,pedig az allergiát megelőzendő hypoallergén tápszert kapott.
2-3 hetes korában jelentkeztek a kiütések,de rengeteg.Az egész arca,feje,háta csupa pötty volt.
Ehhez járult mág az állandó nátha és orrdugulás.
8 hetes korában volt először középfülgyulladása,az állandó náthától.E
zt még több is követte,a torokgyulladásokról nem is beszélve.
Nekem egy igen szigorú teljesen fehérje mentes diétát irtak elő,amit azóta is betartok.A diéta szükséges volt,mert ha én bármilyen fehérjét ettem,a baba az nyatejen keresztül megkapta és jöttek a kiütések,a nátha,még a szójától is.
6 hönapos korában allergia vizsgálatra vittük,de sokkal jobb lett volna már előbb.
Kideritették,hogy valöszinüleg tényleg allargiás ,és rossz tápszert kapott,igy hiába diétáztam,a tápszer tovább rontotta a helyzetet.
Mi is voltunk homeopathánál,de sajnos nem segitett.Most ott tartunk,hogy a baba vegetáriánus,2 hónapig hőemelkedése volt,és egy grammot nem hizott.
Most egy nagyon dicsért gasztroenterologushoz visszük el.
Ha érdekel megadom a nevét .
Nagyon figzelj oda a tünetekre és vizsgáltasd ki a babócádat,mert a táplálék allargiás gyerekek hajlamosak az asztmára,nem ehetnek 1 éves korukig
lisztes ételeket nehogy liszt-éerzékenyek legyenek,hajlamosak az ekcémára...stb.
Volt olyan orvos,aki azt mondta kinövi a baba,volt aki nem biztatott.
Ha magatokra ismertetek és érdekel,szivesen megirom neked azoknak a "babaeledeleknek " a nevét,ami fehérjementes és ehető.Hát ennyi a történetünk,nem dióhéjban.
Szeretettel üdvözöllek,ha bármiben segithetek,csak szólj!

Bocs az esetleges hibákért,már késő van.
Annamari
Annamari
 


Bocs,hogy kétszer küldtem el,tényleg késő van.
Az allergia egyébként bármijen életkorban jelentkezhet!
Annamari
Annamari
 


Szia Annamari!

Hozzátok képest Petike allergiája semmi, sőt nekünk bevállt a homeopátia! Megkérdezhetem, hogy kinél voltatok, mert nálunk is úgy volt, hogy az elso szer nem volt jó, de a mostanitól tényleg rendbe jött. Petike egyébként elmúlt már 1 éves. Az allergia vizsgálaton (amit a karján csináltak) a tojásfehérje, a mogyoró és a grépfuit jelzett. A vérvizsgálat eredményéért nem mentem vissza, mert nem akartam, hogy befektessék a fiam. Utána meg rögtön mentünk a homeopatához. Most is érzékeny egy kicsit a tejtermékekre, de nem mindegyikre, ugyhogy remélem nem lesz gond. Ettől függetlenül örülnék, ha elküldenéd azokat az ételeket, amit említettél. Ja! Arra is gondoltam korábban, hogy a tartósítószeres ételeket nem bírja, ezért igyekszem nem adni neki ilyet, bár azt hiszem már mindent teletömnek vele.

Csilla
Csilla
 


Syia Csilla!
örülök,hogy a kisfiad jobban van!
Sajnos nem emlékszem már a homeopatha nevére,a XII.keröletben rendel.
A vérvizsgálat eredménye miatt ne aggódj,náluk sem mutatoot ki semmit,csak a székletvizsgálat.
Most 2 étel neve jut eszembe,mi ezt használjuk.

1. Sinlac "tejpép" a Nestle-tol

Nincs benne állati fehérje,ez egy rizy és szentjánoskenyér alapu por.Nagyon sokoldalű,vizzel kell higitani,gyümölcs,zöldség egyaránt teheto bele.Nagyon finom.
1 doboz 25oo.-,de ha allargiás a baba a gyermekorvosotok is felirhatja, 9o százalékos támogetásra,igy 5 doboz kb 8oo.- -Ez nekünk 2 havi adag.

2. Biscotti

Ez egy gluténmentes keksz féle,ezt még nem próbáltuk,csak ajánlották a babapiskóta helyett.

Ezenkivül fozelékket és gyümölcsüket eszünk.
Jövo héten megyünk egy másik gasztroenterologushoz,akkor tübbet fogok tudni.

A Sinlac-ból még sütit is lehet sütni,de annak meg kell keresnem a receptjét.

Tápszerrol nem irok,gondolom azt már nem eszik a kisfiad.
Sok türelmet kivánok!Irjál magatokról,ha van kedved!
Szeretettel üdvözöl:
Annamari
Annamari
 


Szia Annamari!

Irtam Neked mail-t! Megkaptad?

Csilla
Csilla
 


Annamari!

A Biscotti a Milupa babapiskotája.
Nem gluténmentes.
Azért egészségesebb a hagyományos babapiskotánál, mert több fajta gabonából van.

Kata (bigacsiga)
bigacsiga
 


Sziasztok!

Itt a megyében (Hajdú-Bihar) van most egy felmérés, miszerint kialakul-e és ha igen milyen allergia egy éves korra azoknál a babáknál, akik valamilyen okból kaptak tápszert.

Mivel Vili tegnap volt egy éves, ma kellett mennünk. (Születése után igencsak pótolni kellett a tejet és nagyon örülök, hogy öt hónapos korára elhagyhattuk a pótlást. A szopit pedig két hete hagyta abba. Kép) Szóval elmentünk.
Volt egy négy oldalas kérdöív, mikortól evett ezt-azt és alá kellett írnom, hogy engedélyezem a vérvételt. Azután nekigyürközött a vérvételnek a dokinö, a két asszisztens és engem is odahívtak, hogy lásson a gyerek. Elég sokáig kereste a vénát a dokinö, (januárban, vélt vérszegénység miatt négyszer próbáltak meg töle vért venni, sikertelenül Kép ) de ügyes volt és elsöre megtalálta. Vili meg se nyikkant!! Három kis üvegcsével vettek töle vért, de a legnagyobb baja az volt, hogy az asszisztens szorította a karját! Késöbb el is mentek onnan, csak a dokinö és én maradtunk, de se sírás, se kapálózás nem volt. Majd' elbögtem magamat, hogy mennyire türi. (A januári vérvételnél sem sírt, bár az utolsó próbálkozásnál már görbült a szája, de mellette egy kisgyerek elkezdett sírni és az rögtön érdekesebb lett, minthogy ö sírjon.)
Pisilni viszont fél órás ücsörgés után sem sikerült, úgyhogy ez kimaradt.

Eredmény két-három hét múlva várható, kíváncsi leszek, mert az apja poratka-allergiás, a nagymamák pedig parlagfüvesek.

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!

Megint én. Megérkezett az eredmény: semmi olyan allergia, amit vizsgáltak: tej, liszt, stb. Ennek nagyon örülök, azért is, mert mint fentebb írtam, mi pótoltunk tápszerrel. Igaz, Vili egy éves koráig szopizott is.

Valahol (kerestem, de nem találtam) már megír(tuk)ták, hogy a hajlam talán a tápszereseknél nagyobb. Örülök, hogy nálunk ez most nem jött be, ugyanis én inkább a sok vegyi anyagnak (élelmiszerekben, levegõben, városokban különösen) tulajdonítanám az allergiát. Ezt azonban még nem bizonyítottam be. Kép
Szóval mértékkel lassan tényleg mindent lehet enni, inni.

Üdv:
Juca
Juca (juca)
 


Szia Juca!

Engem érdekelne ez a teszt, mert (bár még most nem) mire a kisfiam 1 éves lesz Debrecenben fogunk lakni. Úgy néz ki, hogy tejallergiája van, sajna tápszeren van nagyon kis korától (nekem 0 tej+ nem volt hajlandó szopni)és csak az allergiásoknak való terápiás tápszert tudjuk neki adni (Milupa Aptamil HA T) Már a HA tápszertõl is kiütéses lesz, most 5 hónapos, bár kezdetben nem volt tõle semmi baja. Idegen nõi tejtõl lett kiütéses azért álltunk le az anyatej pótlásról. Azonkívül asszem még a narancstól is piros lesz az arca.

Bocs hogy így névtelenül, csak nem vagyok még bejelentkezve.

Üdv
Kati
Névtelen
 


Szia Kati!

Ha gondolod, részletesebben kérdezhetsz: sjuca@freemail.hu .

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok, igaz nagyon rég nem volt ezen az oldalon mozgás, de azért én reménykedek hátha visszanéztek ide még és adtok nekem tanácsokat? Most 15 hetes terhes vagyok, a baba papája lisztérzékeny én pedig asztmás vagyok. Ez így együtt 70% esély arra, hogy lesz a babának valami érzékenysége, allergiája, az orvosok szerint legalábbis. Elsõsorban most a kórházi tartózkodás miatt izgulok, hogy nehogy adjanak neki tápszert. Utánna pedig az én étkezésem az amire még jobban kell figyelnem a szoptatás miatt. Ha esetleg tudnátok segíteni, tanácsot adni, nagyon megköszönném! (Mire figyeljek, vigyázzak. A narancsot még nem is hallottam, hogy az is allergizáló lehet...szóval várok mindenféle infót)
Elõre is köszönöm!
Ilke

KépKép
KépKép
 
 


Ilke!

Manapság szinte mindenre azt mondják, hogy allergizálhat. Meg hogy fájhat tõle a baba hasa és azért ne egye a szoptatós mama. Van egy topik, amit pont ilyenrõl nyitott valaki, mit ehetek, hogy a babámnak ne fájjon a hasa címmel ([url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/1863.html?" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/1863.html?[/url]), ott elhagzanak tippek is erre.
Én nem vagyok benne biztos, hogy ezt ennyire kell komolyan venni. Úgy értem, hogy attól, hogy te eszel valamit majd, az szükségszerûen növelje az allergiás hajlamot.
Az valóban nagyon fontos lenne, hogy sikerüljön szoptatnod, ez ügyben ajánlom a La Leche Ligát (www.lll.hu), itt a babaneten meg a Szoptatás topikot, sokat lehet belõle tanulni. A lisztérzékenység anyatej mellett dologról én még nem hallottam, tejérzékenyrõl már igen, amiatt szokták a szoptatós mamákat tejszegény diétára fogni (napi fél liter tej állítólag még teljesen lebomlik és nem jut át ... molekula az anyatejbe, de efölött állítólag nem teljes a lebomlás, és átjuthatnak a tejérzékenységet okozó akármik (bocs, a kémia nem erõsségem, és most nincs kedvem mindent megkeresni)). És ha minden oké, akkor minél tovább csak anyatejesen táplálni a babát, akár a féléves koron túl is, a veszélyeztetett anyagokat (tej, liszt stb) pedig csak egy éves kor után tenni próbára.
És persze garancia semmire sincs, asztmáról biztos tudod, hogy az bõven késõbb is kijöhet (az én fiam 4 évesen kruppozott, addig nem, azóta nem, 8 évesen meg produkált egy asztmás rohamot, ez most õsszel volt, azóta még az se ismétlõdött, de ki tudja)

Ildi

Ildi
 
 


Szia Ilike!
Ha normál úton szülsz, nem császárral elvileg veled lehet a baba. Olyan helyen szülj, ahol 24 órás Rooming van!A szülés elõtt annó elmentem megnézni a kórházat, kerestem ott egy szülésznõt és kifaggattam, pl. arról kap e a gyerek pótlást.
Ha veled van, tuti beindul a tejed 1-3 napon belül. Addig nem kell neki semmi. Nálam csak az elsõ gyerek akart szopizni a szülõszobán, a fiúk nem nagyon, szerintem fáradtak voltak. Hajnalban szültem, és csaka következõ nap délben evett elõször a kisebbik fiam, addig nem akart. Volt tartaléka(4 kg). Igényszerint szoptas, és olyan helyzetben ami neked jó.
Nálam a középsõ tejfehérje allergiás, 3 hónaposan jött elõ. A másik kettõ nem allergiás. Abszolut nem ittam tejet, a terhesség alat rá sem bírtam nézni, azóta sem nagyon. A calciumot sokféle formában bejuttathatod a szervezetedbe, nem csak tejjel. Mielõtt a kórházból hazaengednek, csinálnak egy anyagcsere szûrést a babánál, szerintem érdemes ez elõtt a kórházi gyerekorvossal beszélni, hátha a lisztérzékenység szûrésére is van mód.
Sok sikert, és mindig arra gonodlj, neked teljesen egészséges babád lesz, és a jó dolgokat örökölte, nem a hibákat.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama, nagyon köszi, hogy írtál. Jó volt olvasni a soraidat, álltalában én is úgy állok hozzá, hogy biztosan nem lesz semmi baja, de azért néha elfog az aggódás. Sokat mesélt a párom mamája arról, hogy min kellett végigmennie kicsi korában a páromnak és nagyon nem szeretném ha a babánk is megtapasztalná ezt, arról nem is beszélve, hogy utánna milyen nehéz volt neki, hogy egy csomó mindent nem ehetett. Egyetlen amibe mindíg kapaszkodok, a szoptatás. Remélem minnél hosszabb ideig biztosítani tudom majd neki. Állítólag ha 2 évig nem jelentkezik nála semmi, akkor jó esély van rá, hogy késõbb sem fog. A te babádnál hogyan derült ki, hogy tejfehérje allergiás?
Pusz
Ilke

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Ilke, szija! Ha még tényleg kórház-választás elõtt állsz, akkor én a MÁV-ot azért javasolom, mert ott nem adnak semmit a babának, míg nincs Veled a szülés utáni pár órában (esetleg éjjelen), de én ráadásul rá is kérdeztem. Azt mondták, hogy ha az anya „megengedi”, csak akkor adnak forralt hûtött vizet, esetleg hõkezelt, szûrt anyatejet a babának, míg nincs Veled. Ott egyébként 24 órás rooming-in van. Velem olyan fordult elõ, hogy az esti fürdetés után, amikor is „beszedik” a babákat fürdetni, a kisfiamat elsõként hozták vissza hozzám, hogy gyorsan adjak neki enni, mert õ a „hangadó” a bandában. Ebbõl is látszik, hogy nem nyomtak a szájába cumisüveget, hanem inkább vették a fáradságot, és gyorsan odahozták nekem. Velem voltak gondok a szülés után, ezért egy éjjelen ott maradt a csecsemõsöknél, hogy én kipihenhessem magam, és akkor kértem õket, hogy csak vizet adjanak neki, ha nagyon muszáj. Aztán a reggeli váltás nõvérke, mikor behozta a babát, mert éhes volt, azt újságolta, hogy az éjjelesek egyszer adtak csak neki pár korty vizet, mert éjjel egyszer volt fent és picit sírt. Ebbõl is látszik talán, hogy tényleg nem hazudoznak össze-vissza, legalábbis én elhittem nekik. Ebbõl a szempontból a MÁV szerintem tényleg jó, és a csecsemõs nõvérek tényleg nagyon kedvesek és segítõkészek. Jönnek, ha kell, megmutatnak bármit (szoptatás, pelenkázás), ha kell, többször is.

Zsomimama, szija! Engem is érdekelne, hogy hogyan derült ki a babád tejallergiája 3 hónaposan! Légyszi, oszd meg velünkJ

Köszi,
Beja
Beja
 


Beja, sajnos én már nemigen tudok kórházat választani. Évek óta ugyanaz a dokim és vele egészen meg vagyok elégedve. Csak a kórház (nõvérek, szülés...)miatt izgulok. A dokim a Nyírõbe dolgozik ,így a kórház az fix. Itt próbálok majd minnél többet kiharcolni magunknak, remélem sikerül és kedves, megértõ nõvérekkel leszek körülvéve.
Ilke

KépKép
KépKép
 
 


Atopiás dermatitis.
Ez volt az allergiavizsgálat eredménye. Sajnos a bõre gyakran száraz lett, a pofiján, és kipirosodott. aztán a könyökénél, majd a hajltokban is.De az arca az olyan volt, mintha a hideg csípte volna ki, csak száraz is volt. krémezésre nem múlt el. Ekkor küldött el minket a gyerekorvos allergiavizsgálatra. Ott derült ki.11 hónapig szopizott, félévig csak anyatejet kapott.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok! Új vagyok köztetek és ráadásul az okostojás-fajtából!Kép A kétéves lányom is allergiás, ami nálunk is ekcémával jár együtt, mint Zsomimamáéknál. Sajna kórházi tapasztalataim is vannak, ezért írnék le néhány sort: tiszta anytejes táplálás lehetõleg min. 6 hónapig!(vagy hipoallergén tápszerrel kiegészítve). Erõsen allergén anyagnak számítanak a fehérjék(tej,hal,máj és tojás fõleg!)és a PENÉSZ(ez csak elõször hangzik furcsán, de soha ne vágj kenyeret azon a deszkán, amin elõtte téliszalámit vagy brie sajtot vágtál). A déligyümölcsök, a paradicsom, a kakaó, a csoki is sokat ronthat. Amikor lányommal egy allergiás roham miatt kórházba kerültünk, akkor napokig margarinos kenyeret ehetett csak, üres teával. Utána ráálltunk egy ún. mediátor-mentes diétára, amit 1-2 hónapig kellett tartani, aztán lassan visszaszoktatni a lányt a többi kajához is. Ha vkit érdekel ez a diéta pontosan, írja meg a címét, elküldöm, néhány sor az egész.
Ilke, te meg ne izgulj, úgyis egészséges lesz a Picurid! Csak egy kicsivel kell jobban figyelni, hogy elkerüld a bajt.
ld
 


Csilla!
Meg tudnád adni annak a homeopátiás dokinak az elérhetõségét?
Köszi!
Menta
 
 


ld,
Mesélnél kicsit magatokról? Ki allergiás még a családban és mire? Hogyan vettétek észre...Érdekelne az a mediátor-mentes diéta is, errõl még nem hallottam. Gyakorlatilag minden érdekel ezzel a témával kapcsolatban. Kép
Köszi
Ilke

KépKép
KépKép
 
 


Id,
El tudnad nekem is kuldeni a dietat? Nagyon megkoszonnem.
gma@capgroup.com

Koszi,
Cipomama
Cipomama
 


Sziasztok!

A diétát vmelyik nap leírom Nektek, csak ne felejtsem el magammal hozni a melóba!
A családban nem túl sok allergia fordul elõ egyenes ágon, mert nagyszülõknél semmi, nálam penicillin, lidocain, coderit, kaja semmi, férjemnél penicillin és szárnyasok mája. (Érdekes, hogy sertés-, marhamáj nem és más "alkatrészek" sem.)
Krisztikémmel 27-én megyünk allergiavizsgálatra, ami remélem, már megbízható eredményt ad, eddig egy halom gyógyszer az, amirõl kiderült, hogy nem bírja. De hogy miért is kerültünk akkor kórházba, a mai napig nem derült ki biztosan.
Oldalágon: bátyám és a felesége sem allergiásak semmire, a két fiuk viszont az: atópiásak, asztmásak, Peti a légúti, Gyuszi a bõrtüneteket produkálja erõsebben. Az elöbbi ló- és nyúlszõrre, az utóbbi kutya-, macskaszõrre és tejre+tojásra érzékeny, hát persze, hogy ezek a kedvenc eledelei.
Ha vmi érdekel még, kérdezzetek!

ildi
ld
 


Ildi!

Szerinted elképzelhet, hogy a 6 hetes kislányom a macskánk szõrére érzékeny és azért olyan az arcán a bõre, mintha ekcémás lenne?
Menta
 
 


Szia Menta!
Sajna nem vagyok orvos, nem tudhatom biztosan! Kép
Az a fajta, ami nekünk van (atópiás ekcéma) általában 2-3 hónapos kor között jön ki és örökletes, bár a kisebbik unokaöcsém bõre már születésekor is vörös, repedezett és kisebesedõ volt, szóval ez sem mérvadó.
Talán próbáld meg a cicát kölcsönadni vkinek néhány hétre, hogy ne férhessen a Picike közelébe se õ, se az elhullatott szõre. Ha javul a helyzet, ajándékozd el a macsekot! De kérdezz meg bõrgyógyászt errõl.
Én különben csak gyógyszertári fürdetõkrémmel mosdatom a Lányt, és a testápolót is ott veszem Neki. A gyerekorvost kérd meg, õ fölírja, filléres dolgok. A Nagy Márkák mind rontottak a bõrén, kiszárították (pl. a kórházban babacsomagban kapott babafürdetõ minták is).
Remélem megleled a baj okát és egyáltalán nem biztos, hogy ekcémás a Kislányka!!! Kép
ld
 


Na, megint itt vagyok, most a diétával:

legfontosabb mediátor-felszabadító élelmiszerek
(a la Heim Pál Kórház)

Tehát eszerint kerülendõk a:
-dió, mák, mogyoró, olajos magvak
-kakaó, csokoládé
-paprika (fûszerpaprika is)
-hal, kagyló, csiga, kaviár
-füstölt húsok
-belsõségek (májkrém is)
-tojás (töményen: fõzve, sütve, panír,stb.)
-sajt
-déligyümölcs (narancs, banán,stb.)
-alkohol
-kávé
-savanyú káposzta

egyéb hatásmechanizmus miatt kerülendõ élelmiszerek:
-nyers zöldség és nyers gyümölcs
-paraj és paradicsom fõzve sem ajánlott

Szóval, ha ezt elõírják, akkor jó kis feladat, hogy a gyümölcs-zöldségimádó gyereknek mit adjak enni! A kórház nem strapálta magát túlzottan, vajaskenyér és zöldségleves volt az állandó menü. A nõvérke figyelmeztetett, hogy gyümölcsjoghurtot se adjak a Kölöknek, mert abban valószínûleg nyers a gyümi, de szerintem az rengeteg hõkezelésen megy át, tehát nem "ártalmas".

Jó olvasgatást! Kép
ld
ld
 


ld!
De akkor mit lehet enni? Kép

A macskával az a baj, hogy mivel elég régóta él itt, még ha elvinném, akkor is nagyon sokáig kéne porszívóznom, mire el tünne a nyoma is.
Két napig kentem Helen bõrét a doktornéni által felírt szteroidos kenõccsel és tegnap este óta egy aloe verás krémmel. Úgy tûnik hatásos lesz, bár nem akarom elkiabálni. Õszintén szólva jobb lenne, ha egy másik topicban beszélgethetnénk Kép
Köszi a listát!
Menta
 
 


Menta! Emilcímedre mentalevél. (bocs, ezt nem tudtam kihagyni!)
ld
ld
 


ld!

Megkaptam, bocs, hogy itt válaszolok! Félreértettél! Én csak azt szeretném, ha nem lenne az ekcéma a közös témánk, vagyis nem kellene itt "kóbászónom" ebben a topicban. Magyarul: bárcsak ne lenne semmi baja Helennek! Bocs ha félreérthetõ voltam.
2 napig kentem az arcát szteroidos kenõccsel, attól el kezdett javulni. Akkor 2 napig kentem aloe verás kenõccsel, akkor kicsit visszaromlott. Utána egy napig kentem a szteroidos kenõccsel. Majd azóta ismét az aloe verát használom. Nem szeretnék visszatérni a szteroidra. Még mindig jönnek újabb és újabb kiütések, de már nem egybefüggõek, annyira. Nagyon bizakodom! Kösznöm a segítséget És az együttérzést is!
Menta
 
 


Mentának üzenem, hogy az én kisfiamnak is bõrproblémái voltak, száraz, pikkelyes volt a bõre.2 hónapos korától rendszeres látogatók voltunk a bõrgyógyászaton, az orvos kipróbáltatott velünk mindenféle kenõcsöt, mire egy mosószerreklám segítségével rájöttem, hogy kisfiamnak mosószerallergiája van.Azóta hipoallergén Lovella mosóporral mosom a ruháit és az ágynemûjét, fürdetõkenõcsöt használunk és a gyógyszertárban kevert elég zsíros testápolót.Amikor azt hittem, hogy most már vége ennek a problémának és más mosószerrel (pl. tix, bonux) mostam,kisfiam arcán, hátán, könyökén, térdhajlatban megint elõjöttek a vörös, száraz, viszketõ foltok.Szerintem érdemes lenne nektek is kipróbálni ezt a mosóport, kicsit drágább és a foltokat sem szedi ki igazán, de sok kinlódást megelõzhet.
Anikó
 


Sziasztok!
Mindenkinek javaslom, akinek ekcémás, vagy ekcémagyanús a gyermeke a GYEREKEK témában a Gyerekkori ekcémáról topik olvasását. Nekem nagyon sokat segítettek Emesemama megélt tapasztalatai, mivel eddig a családunkban nem fordult elõ ugyanis élelmiszer allergia. A kisebbik lányomnak viszont kb. 3 hónapos kora óta a vállán egy száraz, viszketõ folt volt, pedig 6 hónapig csak szoptattam. Homeopatához akkor mentünk, amikor már nedvedzett a seb. A bogyóktól egészen szép lett, csak lassan, éjszaka meg menetrendszerüen sírt. Hogy aludjunk végre, bekentem a háziorvos által írt szteroidos Elocom kenõccsel, összesen 1 év alatt alkalommal. Így van most hat helyen foltja, mivel ugyan egybõl letörölte a foltot, harmadnapra újból elõjött, sõt még egyel több helyen! Hát ennyire hat!
Most viszont már sokkal többet tudok az ekcémáról: a fürdetésrõl, az allergén élelmiszerekrõl, a stresszrõl, hála ennek a társalgónak és Emesemama leírásának.
Köszönöm.
Szeretettel: Barackka
 


A legfontosabbat elfelejtettem (késõ van): az Elocom kenõcsöt kidobtam!
Barackka
 


Sziasztok, a lányomon egy két foltot vettem észre. száraz, olyan mintha kicsit ráncos lenne a bõre azon a helyen.
nem tudom mi ez.
Doki azt mondta olyan ekcéma féle.

Néha többen vannaka foltok, néha kevesebben. Most mintha mûlóban lenne, használok egy krémet de nem tudom tulajdonképpen mi is ez a folt.
Nálatok is ilyenek?
Ja és nem nedvedzik, meg nem úgy tûnik mintha fájna a kicsinek, de ha be akarom kenni akkor sír.

Tudtok segíteni?

Maya
Maya
 


Baraccka!!Emese!!!

Istenem, ha te az vagy akire gondolok...Jelentkezz gyorsan gyorsan, mert be akarlak azonositani. Csepelen laktál az apukáddal, Eltére jártál, Szonja stimmel, bár a többi baba furcsa...Jelentkezz, hogy egyeztessünk!!!!!
Szia:ZA
ZA
 


Ma voltunk bõrgyógyásznál a 3 hónapos lanyom miatt, ott kaptunk egy füzetet, melybõl idéznék /kicsit hosszú, így ékezet nélkül fogom, mert úgy gyorsabban gépelekKép/

"Uzenet az ekcemas gyermekek szuleinek

...Mi az ekcema?
Az ekcema a borgyulladas egyik formaja, amely szaraz, hamlo, voros borrel, esetleg nedvezessel es eros viszketessel jar. A betegsegnek sok fajtaja letezik, de csecsemo- es gyermekkorban az atópiás (veleszuletett, belso eredetu) ekcema a leggyakoribb ( a lakossag 5-15%-a szenved az ekcema enyhebb-sulyosabb formajaban). ..Az atopias ekcemas gyermekek hajlamosak asztmara, szenanathara is. Az atopias ekcema szinonimai: atópiás dermatitis, gyermekkori alkati ekcema.

Allergia okozza-e az atopias dermatitist?
A gyermekkori ekcema kivaltoja nem egy specifikus allergia. Az ekcemas gyermekek bore fokozottan erzekeny, szamos kornyezeti allergenre (fûpolle, haziporatka, macska- es kutyaszor) reagal. Az ekcemas betegek immunrendszerenek mukodesszabalyozasa nem megfelelo.

Hasznos-e es fontos-e az allergias bõrproba?
Az ekcemas gyermek bõrprobai -karcolasos, ill. rateveses- gyakran pozitiv anelkul, hogy valodi tulerzekenyseg allna fenn. A verbol vegzett vizsgalatok is keves segitseget nyujtanak a kezelesben.

Miert ekcemas a gyermekem?
Az atopias ekcema oroklott hajlamos alapulo betegseg. A csaladban rendszerint van valaki, akinek ekcemaja, esetleg szenanathaja, asztmaja van. Elofordul az is, hogy senki mas nem szenved a hozzatartozok kozul ilyen betegsegben....

Kinovi-e a gyermekem az ekcemat?
Az esetek tobbsegeben az ekcema a kor elorehaladtaval fokozatosan javul.... Csecsemokorban jelentkezo betegseg eseten harom eves kor korul, ot eves kor tajan, majd tizeneves korban ujabb merfoldko kovetkezik be a betegseg alakulasaban. Nehany gyermeknel a betegseg felnottkorban is megmarad.

Hogyan kezelik az ekcemat?
Olyan kezeles, amely az atopias ekcemat egy csapasra, vegleg meggyogyitana, nem letezik, de a betegseg karbantarthato, a tunetek minimalisra szorithatoak vissza, illetve a beteg hosszabb-rovidebb ideig tunetmentesen tarthato....
A legtobb gyermeknel a kulonfele kulso es belso gyogyszerek, valamint az egyeni kiegeszito modszerek segitenek...
Ahhoz, hogy a kezeles sikeres legyen, tartsuk szem elott a kovetkezo megfontolasokat:
- az orvos utasitasait be kell tartani /mennyi kenocsot, ill. gyogyszert mennyi ideig kell hasznalni/
- ha a kezeles nem javit a bortuneteken, akkor ne nagyobb myennyiseget alkalmazzunk es gyakrabban, hanem forduljunk ismet orvoshoz
-mas ekcamas betegnek felirt kenocsot soha ne hasznaljunk, meg akkor sem, ha az masnal hatekony volt!

Vezerfonal a kezelesre
Tisztalkodas, furdes
A bortisztitas, furdes ekcema eseten is fontos, mert levalasztja a pikkelyeket, pörköket. A kiszaradas veszelye miatt nem tul forro /30 C/ vizes es viszonylag gyors furdest /max 10 perc/ javasolunk. ..A tisztalkodashoz szappanpotlokeszitmenyek szuksegesek.... Furdes utan ovatosan kell leitatni a bort, hogy a felszinen megmaradjon a vedo-gyogyito, lagyito reteg. Tisztalkodas utan a meg kisse nedves borre kell kenni az apolo-, hidratalokenocsot es a szteroidkenocsoket is.

Hidratalo, puhito kremek, kenocsok
Csaknem minden ekcemas bore vizhianyos, szaraz, merev es hamlik. Nagyon kell tehat figyelni a bor hidratalasara es puhan tartasara akkor is, ha az eppen tunetmentes. Ezaltal is enyhitheto a viszketes. A testapolol, puhito kremek kozul az orvos altal felirt keszitmenyeket javasoljuk... Nappalra a nem zsirosat, ejszakara a zsirosabbat javasoljuk.

Kortikoszteroid-tartalmu kenocsok
A kortikoszteroidok a mellekvesekereg-hormon szarmazekai, amelyeket a borgyogyaszati helyi kezelesekben gyulladascsokkento hatasukert hasznaljuk... A helyi keszitmenyek sokasaga all rendelkezesunkre, amelyek kulonfele tomenysegben tartalmazzak a szteroidokat. ...
A szteroidkenocsoknek mellekhatasai is lehetnek /pl a bor elvekonyodasa, sorvadasa, ertagulatok kepzodese/, de a korszeru, megfelelo keszitmenyekeloiras szerinti alkalmazasaval a mellekhatasok elkerulhetok.
Nehany hasznos tanacs az ekcema helyi szteroidkezelesevel kapcsolatban:
- szem es szaj korul lehetoleg tomeny szteroidkremet ne hasznaljunk
- arcra csak ovatosan, az orvos utasitasat kovetve kenjuk
-.. naponta csak egyszer alkalmazzuk
-ha egy heten belul nincs javulas, a kezeloorvoshoz kell fordulni
-ha romlik az ekcema, akkor fertozodott az alapfolyamat vagy a kenocs nem megfelelo az aktualis tunetekre

Gyogyszeres kezeles
Minden fokozatu ekcema az enyhetol a sulyosig - viszket. .. A viszketessel szembeni harcot nem lehet es nem is szabad feladni. Az ekcema kezeleseben a viszketes csillapitasara un. antihisztamin hatasu gyogyszereket hasznalunk. A hagyomanyos, regebbi antihisztaminok almosito hatassal rendelkeznek, ezeket este alkalmazzuk. A modern keszitmenyek nem almositanak, ezert reggel is adhatok. Az antihisztaminok tartosan is szedhetok, hasznalatuk idejet es az adagot az orvos allapitja meg.
Gennyes felulfertozodes, vagy a szervezetben levo gennyes goc gyanuja eseten az orvos antibiotikumot irhat elo, amit az altala megadott ideig es mennyisegben kell szedni.

Egyeb kezelesek
- gezpolya, ramofixhalo hasznalataval a kenocsoket a beteg borfeluleten tudjuk tartani es egyben ovjuk a ruhazatot es az agynemut
- ligetszepe magolaj kapszula vagy csepp formajaban /hatasa csak tobb honapi szedes utan mutatkozik/

Dieta
At atopias gyermeknek nem kell szuksegszeruen szigoru dietat tartania, a kov. tanacsok azonban megfontolandoak:
- ha a szulo osszefuggest lat az ekcema fellangolasa es valamilyen etel fogyasztasa kozott, un. kizarasos dietat kell alkalmazni a gyanus elelmiszerek elkerulesevel
- fiatal csecsemo csak anyatejet kapjon
- az ekcemas csecsemok es kisdedek - mivel gyomor-bel rendszeruk eretlen - tulerzekenyek lehetnek ojasra, tehentejre, halra /az erzekenyseg valtozo, korral eltunhet/.
-bizonyos elelmiszerek /kakao, csokolade, olajos magvak, deli gyumolcsok, fustolthus-keszitmenyek, kulonbozo sajtok/ nagy mennyisegben tartalmaznak un. mediator anyagokat. Ezek a mediatorok fokozhatjak a viszketest, es ellene dolgoznak az antihisztamin gyogyszereknek. Ezert a felsorolt elelmiszereket nagyobb mennyisegben nem ajanlatos fogyasztani
- a dietat tulzasba vinni nem szabad, kulonosen kicsiknel, mert taplalkozasi elegtelenseg alakulhat ki

Fertozesek
Az ekcemas gyermek bore fokozottan fogekony a fertozesekre, mert szaraz, viszket es a borfertozesekkel szemben sajatosan csokkent vedekezokepesseggel rendelkezik. A gyakori gennyes felulfertozodes miatt altalaban belso kezelest adunk, de enyhebb esetben hasznalhatunk antibiotikumot, ill. fertotlenito kenocsot.
Az ekcemas gyermeket herpeszes csaladtagtol vedeni kell,mert az o szamara a herpeszes felulfertozodes sulyos betegseget jelenthet. A herpeszviruson kivul az ekcemas egyenek a kozonseges es az un. futoszemolcsokre is fogekonyabbak, amelyek neha nagyon nagy szamban jelentkeznek, es rendkivul makacsnak bizonyulnak.

Uszhat-e az ekcemas gyermek
A klorozott viz /uszoda/ irritalhatja z ekcemas bort, ezert uszas elott kozombos zsirozokremet, uszas utan olajos tusfurdot kell hasznalni. Az 5 even aluli, sulyosan ekcemas gyermekek szamara nem tanacsos az uszoda, de kesobb fontos az uszas es mas sport is. A termeszetes vizben, tengerben uszas kimondottan javasolt az ekcemas gyermekeknek

Napozas
Az ekcemasok tobbsegenek jot tesz a napozas. Tulzasba vinni nem szabad es a fokozatossag elvet be kell tartani. Napvedo krem hasznalata minden esetben javasolt. Az izzadas karos, mert a veritek irritalja az ekcemas bort.

Oltasok
Minden oltast megkaphat az ekcemas gyermek. Ritkan az oltas utan nehany nappal a borallapot atmenetileg romlik.

Lelki tenyezok
A borbetegsegeknek ezt a csoportjat az idegrendszer es a lelki tenyezok nagymertekben befolyasoljak. Orom, banat, de foleg a stressz nagyfoku romlast hozhat, Nyugtato gyogyszer vagy pszichologus onmagaban nem tudja meggyogyitani az ekvemat, de a borgyogyasz es a pszichologus kozosen sokat tud tenni az ekcemas betegekert.

Miert van egyre tobb ekcemas gyermek?
..Ennek osszettt oka van: az oroklott tenyezokon kivul karos kornyezeti hatasok, eletmodbeli es taplalkozasbeli valtozasok, stresszhatasok is hozzajarulnak a betegseg kialakulasahoz.

Mi art az ekcemas betegnek?
-gyapju, moher, angora es a szintetikus fonalakbol keszult ruhazat
- biologiai detergensek es oblitoszerek
- nagyon hideg, ill. meleg kulso homerseklet
- tulfaradas, gyakori stresszhelyzet
- irritalo etelek /citrusfelek, paradicsom es mas ledus gyumolcsok../
- a cigarettafust minden eletkorban artalmas
- macska, kutya, tengerimalac, horcsog stb. szore...
- a haziporatka /plussallatkakat rendszeresen ki kell mosni!/

Gyakorlati tanacsok ekcemasoknak
- a ruhanemu es az agynemuhuzat pamutbol keszuljon
- a parna ne legyen tollal toltve
- a lakast gyakran szelloztessuk
- a körmöket rovidre kell vagni, a nagy meleget es az izzadat kerulni kell
- hobbiallat es haziallat ne legyen az ekcemas gyermek kozeleben
- terelje el a gyermeke figyelmet a viszketesrol
- iskolaban, mas kozossegben ajanlatos sajat mosakodokrem es kozombos hidratalo-puhito kremet hasznalni
- ha az iskola es a tarsak megismerik az ekcemat, szivesen segitenek az ekcemas betegeknek


Huhh, mar csak azt remelem, hogy nem szall elKép
Az elofordulo gepelesi hibakert meg elnezest, keso van mar.
 
 


A fuzetket Prof. dr. Török Éva jegyzi, pestieknek esetleg info lehet, hogy a Heim Pál Gyermekkorhaz borgyogyaszati osztalyan dolgozik.
Szerintem sok jo dologrol ir, remelem, mas is talal benne hasznos dolgot.

A gyakorlati dolgok /nem a fenti doktornonel/: kaptunk az eddigi gyogyszertari furdetokrem melle gyogykenocsot, amivel a gyulladt reszeket /pl toka, terd- es konyokhajlat/ kell kenni, aztan sima kenocsot, olyan testapolo-funkciojut, amivel tunetmentesseg eseten is allandoan kell kenni.
Amikor meghallotta, hogy a gyermekorvos Elocomot, meg Ftorocortot irt fel, a szivehez kapott.
Szerinte az ekcemas babak elevenebbek, elenkebbek az atlagnal, a kornyezetre nagyon nyitottak, es lelkileg is nagyobb torodest igenyelnek. Nem allando foglalkozats, csak egy-egy plusz olelgetest, puszit.
Nalunk stimmelKép
 
 


Sziasztok!

6 honapos kisfiam szuletese ota sokat tusszog es par honapja dorgoli a szemet. Szerintetek letezik, hogy ilyen pici baba pollen-allergias? Gegesz latta, szerinte a nyalkahartyak rendben vannak, szemeszetre jovo heten megyunk.

Koszi a valaszokat elore is!
Annamari
 
 


A tüsszögés kisbabáknál teljesen normális jelenség, így tisztítják a légutakat. A szemdöröglésnél kérdés, hogy piros is a szeme vagy sem.
Szerintem nem reális. Elõször találkozni kell a pollennel, és csak utána alakul ki az allergia. Az én most töményen allergiás 9 éves fiamnál 4 éves korig abszolúte semmi nem volt, most meg 3 éve folyamatosan durvul a dolog.
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Bocs ha hülyeséget kérdezek, de vérre véres hurka sült vér lehet valaki allergiás? Hol tudnék errõl többet olvasni?
Vera
Névtelen
 


Kedves Annamari!

Talán itt talál némi útbaigazítást:

http://home.tvnet.hu/~a3807/allerg.htm

ü.: vkv
 


Sziasztok,
Tudom, nem nagyon szeretik, ha bárki bármit reklámoz, én csak segíteni szeretnék az asztmásoknak, krupposoknak. Egy ismerősöm pont olyan levegőtisztítókkal foglakozik, amelyek segítenek a levegő és a lakás atkamentesítésében, tisztán tartásában. Ha valakit érdekel, itt a telcsiszáma: 06-20-584-1677, nyugodtan lehet hívni.
Andi
Vendég
 


Cikkek az allergia megelőzéséről és homeopátiás kezeléséről

Tartalom: http://home.tvnet.hu/~a3807/alltart.htm
Az allergiás hajlam örökölhető - http://home.tvnet.hu/~a3807/allerg.htm
Allergiamegelőző program - http://home.tvnet.hu/~a3807/allprev.htm
Légzőszervi allergiás betegségek - http://home.tvnet.hu/~a3807/legzo.htm
Bőrön jelentkező allergiás tünetek - http://home.tvnet.hu/~a3807/allbor.htm
Tanácsok pollenérzékeny betegeknek - http://home.tvnet.hu/~a3807/pollen.htm
Tanácsok állatszőrre allergiás embereknek - http://home.tvnet.hu/~a3807/szorall.htm
Tanácsok háziporatkára allergásoknak - http://home.tvnet.hu/~a3807/atka.htm
Tanácsok penészgombára allergiás betegeknek - http://home.tvnet.hu/~a3807/penesz.htm

Ü. vkv
 


Sziasztok, olvassa még valaki ezt a topikot?
9 éves fiam másfél éves korában kapta az első kruppos rohamot, ami később szépen átment asztmába. Utoljára 2 és fél éve voltak asztmatikus panaszai, azóta az allergiás rhinitis az első számú közellenség, na meg az ovis kora óta meglévő ekcéma. A bőrét mi gyógyszertárban kapható ún. bőrpuhító kenőccsel kenegetjük, ha nagyon durva a helyzet,minden meggyőződésem ellenére marad az Elocom, nálunk az 1-2 bekenés után hat, utána elhagyom.
A nagyobb gondot a rhinitis okozza: mivel poratka-allergiás, gyakorlatilag egész évben szenved tőle, nem kap levegőt, horkol, és az állandóan duzzadt nyálkahártyák, ill. a váladék miatt a fülével is akad probléma, félévenként járunk audiológiára, egyszer már műtötték is a fülét(tubust helyeztek be a dobhártyába, hogy a belső fülből kifolyjon a folyadék). Meg sem tudom számolni, hány helyen jártunk már, kapott Zaditent, Claritint is, de ezeket nem merem hosszú távon adni (egyébként tünetmentessé ezek sem tették). Az egyetlen kezelést, ami használt, a svábhegyi klinikán kapta, ez egy 3 injekcióból álló kúra volt, az orvosnak zsebbe(értsd, számlát nem kaptunk) kellett fizetni összesen 15 000 Ft-ot, és nem tudom, mit adott be a fiamnak!!! (Már az allergiavizsgálatot is úgy végezték, hogy amikor megkérdeztem az épp zajló vizsgálat közben, hogy most éppen milyen allergénre vizsgálják a gyereket,minden nővérkétől ugyanazt a választ kaptam : Én ezt nem mondhatom meg, kérdezze meg a főorvos úrtól...)Az injekcióról a főorvos csak annyit árult el, hogy erősíti az immunrendszert, de még csak nem is előttem szívta fel a szert, hanem már "csőre töltött" fecskendővel lépett be a szobába. Akkor nagyon durva volt a helyzet, megengedtem, hogy beadja, de nem mentünk vissza a későbbiek folyamán. Most isszuk a Pollengrape teát, esszük a Pollengrape kapszulát. Valamennyit talán segít, de nem az igazi. Van valakinek valami tuti tippje?
Tünde

Tünde
 


Tünde!

Én megmondom őszintén, allergia témában nem hiszek a klasszikus orvoslásban, legalábbis pl pollenallergia témában. Bálintom 4 évesen kruppozott először, 8 körül volt asztmatikus hörghurutja, kb 6 évesen hozták ki először, hogy pollen allergiás, akkor még főleg csak a parlagfűre, 9 évesen ismátelve már egy csomó más fűre. Pulmonológián annyi volt, hogy ha szerencsém van kinövi, ezenkivül tünetileg tudnak lépni, egyre durvább szerekkel. Na ebből elegem lett, ezért bár nem vagyok természetgyógyász stb hivő, de e téren azt mondtam, lássuk mit tudnak a többiek. Mi most az flp pollentablettájával próbálkozunk, tavaly volt az első ilyen szezonunk, lényegesen jobb volt mint előtte, de tavaly relative a szárazság miatt nemvolt annyi parlagfű. Majd meglátjuk, idén mi lesz, reménykedem.
Ildi

Ildi
 
 


Szia Ildi, már csodálkoznék, ha nem válaszolnál valamelyik levelemreKép! Úgy látszik, elég sok közös problémája van a gyerekeinknek.
Balázs parlagfűre eddig még nem volt allergiás, az az én nyavalyám (mindenesetre a hajlamot volt kitől örökölnie). Ez az flp gyógyszertárban is kapható? Kedvenc gyógyszertárunkban homeopátiás szereket is tartanak, ott szerezzük be a Pollengrape-t, amit írtam (ez Dr Chen készítmény), valamint Echinaciát, macskakarmot is próbáltunk már.Ezek egyike sem használt úgy, ahogy szerettem volna. Egyéb csodaszert (háziporatkára) nem tudsz?
A pulmonológiával kapcsolatban csak egyetérteni tudok!
Tünde

Tünde
 


Szia Tünde, tudtommal az flp termékei csak forgalmazóktól szerezhetők be, de szokott itt a babaneten is lenni olyan, aki ezzel foglalkozik, ezek az aloe verások tudod. Valahol van egy ilyen topik is itt, bár rég nem irt bele senki, de biztos feléleszthető, meg az flpnek is van webcime, majd ha nem felejtem el, megkeresem.
Ildi

Ildi
 
 


Na, akkor a babanetes aloe verás topik:
Életmód: Aloe Vera-s immunerősítő

Az flp honlapja (kár, hogy nekem ezért nem fizetnekKép) www.foreverliving.com -on van, de ezt most én is a googlén szedtem, ott egyébként a magyar oldalak között keresve egy rakás ezzel foglalkozó fórum, meg terjesztők weboldalai lelhetők fel. (bocs, de most gőzöm sincs melyik használható, bogarászni kell. Az a baj, hogy Ancsi lányom ott alszik, ahol a cuccaim is vannak, viszont gép elé is csak akkor jutok, mikor alszik, és naná, hogy mikor ébren volt elfelejtettem megkeresni)

Ah, benéztem az itteni topikba, már tudom melyik linket mondták nekem anno: http://www.flpseeu.com/
Ildi

Ildi
 
 


KöszönömKép!
Tünde

Tünde
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: