Új privát üzeneted érkezett!

Nem lehet, hogy a tejfeherje ill. tejcukor intolarencia all a dolog mogott? Lusta vagyok megnezni most, de lehet, hogy a tapszerben csak az egyik van "jellemzoen" jelen, mig a tejben mindketto? De lehet, hogy hulyesegKép

-Afonya
 
 


Rjuli
Nekem kb 2 hónap múlva jött meg az eredmény, de épp elromlott az egyik gép. Egyébként azt hiszem két hét, de ha rögtön visszaviszed a vérvételről a papírt akkor még előbb, de nekem csak utólag mondták, hogy visszavihettem volna én is és akkor nem ülnek rajta a laborosok.
Melyik nap mész vérvételre? Mi is megyünk majd, mert allergiánk ugyan nincs, de D vitami hiánya van és most ezt ellenőrzik.

Kép

KépKép
 


Afonya,
tejcukrot már néztek, a tejfehérje a gyanús.
Ha a tápszerben csak egyik van jelen, akkor miért okoz tüneteket szemben a tejjel? Persze a válasz nyilván az, hogy manapság a tejben semmi az ég világon nincs, a tápszerben pedig benne vannak a szükséges dolgok. Csak az bonyolítja a dolgot, hogy a HA-s és a tejmentes tápra is rosszul reagál. (nesze neked fél évig kizárólagos szopi meg egyéb fokozatossági előírások) Olvastam a másik topikban a hsz-odat, de akkor oda most már nem írok. Csak azért hittem, hogy a Similac is spec., mert ketten is mondtátok, hogy azt kapta a gyerek, mikor kiütötte a tejtermék.

Nyanya,
azt mondta a dr.nő, hogy, ha a "mezei" tápszer hozza a tüneteket, akkor pár nap múlva vihetem, csak az kell, hogy legyen rendesen a szervezetében.
Úgyhogy jövő hét második felére gondolok. Reggel 8 és 10 között kell menni éhgyomorra. Remélem, sokan nyaralnak, mert őrületes tömeg bír összegyűlni. Még addig jelentkezem.
 
 

 
 

Rjuli
OK, lehet, hogy én is akkor viszem és akkor talán látlak Kép
Én szerencsére csak egyszer voltam és alig voltak. Na nekünk sem örültek, mert 3negyed10re estünk be.

Kép

KépKép
 


Juli,
nem olvastalak el figyelmesen es ugy ertelmeztem, hogy igy majd egyertelmuen lehet szurni, melyik allergia van nalatok, mig a tejnel nem derulne ki.

Nalunk allergiatol fuggetlen volt a tapszerkezdes, azert kellett, mert elvalasztotta magat a leanyzo /csak veletlen egybeeses, hogy mindketto a 10. honapban jott el, a joghurt-kostolas is/ es kellett estere, bealvashoz valamit talalni, de csak ezt fogadta el a sok tapszerfajta kozul.

-Afonya

ui: es ha mar osszefutottunk, itt megirom, hogy en spec. sajnalnam, ha nehany eldurvult topicos "vita" miatt eltunnel a babanetrol. Bar nem szoltam bele /eleg nehez volt megallniKép/, de sokszor egyezett a velemenyem a Tieddel, tobb temaban is.
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, ha beleszólok, de ha a bolti tej nem üti ki, csak a tápszer, akkor nem tejallergiás. Olyan nincs, hogy a tejallergiást nem üti ki a bolti tej. Egyébként a tejben mind a tejfehérje, mind a tejcukor megtalálható. A tejcukrot kilégzéses, ún. hidrogenteszttel mérik. A vérből nézett ételallergia kb. 2-3 hét, mert kellőszámú vizsgálati anyagnak kell összegyűlnie, ez kb. 150 db. A tejcukrosokat viszont nem biztos hogy allergizálja a joghurt, sajt, vagyis a savanyított tejtermékek, ellentétben a tejfehérje allergiásokkal. Ez a tejcukorallergia mértékétől függ.
Ha hipoallergén tápszer üti ki, gondolni kell esetleges szójaallergiára.
Miért vagyok ilyen okos?
Kisfiam túl van szója-, tej-, tojás- és glutenallergián. A tejtől viszont újra pirosodik a feneke.
Nekem tejcukorérzékenységem van.

Remélem segítettem valamit.

Kriszta

 


Kriszta,
a tejet tudom, a tapszert nem tudtam, hogy mindketto van-e benne.
Juli ezt irta:"Amúgy a bolti tehéntejet alkalmatlannak találta a tejallergia kimutatására" es en ebben csak ugy talaltam logikat, hogy:
-mivel a tej mindket "allergent" tartalmazza, ezert nem derul ki, melyikre allergias a baba kozuluk
-viszont esetleg az adott tapszer csak egyiket, tehat ebbol kikovetkeztetheto lenne, melyikre allergias.
Mert azt en is alapnak vettem, hogy olyan nincs, hogy a tej nem uti ki, a tapszer meg igen /persze a szojat kihagyva/.

Huhh, nem lehet/ett/ konnyu nektekKép

-Afonya
 
 


Rjuli
Off: Én is veled értettem egyet az eldurvult topikban, csak a téma kényessége miatt nem mertem (nem akartam) beleszólni

Kép

KépKép
 


Rjuli!
Elolvastam a Similac dobozára írtakat, nem tesz említést, hogy spec. lenne. Viszont nem is HA, de csecsmőkorban is adható, tehát -gondolom- kevésbé tartalmazza az allergiát okozó anyagokat (vagy módosítva), mint a többi tápszer.
Azt hiszem, nem tudom megfogalmazni rendesenKép
Tehát: a Similac csecsemőkorban is adható már, tehát abban a korban is, amikor a baba még sok anyaggal csak mértékben találkozhat. Talán emiatt fogadhatta be Áfonya lánya, és az enyém is a tejérzékenységük mellett minden gond nélkül, és ezért írták fel ezt a dokijaink. Ennek a tápszernek a mennyiségét kell csak változtatni az életkor haladtával.
Szója vonal: írtad a másikon, hogy a Sinlac is meghajtotta a gyermekedet. Úgy emlékszem, hogy abban nincsen szója, de lehet, hogy ebben tévedek...
Mi is futottunk néhány kört, de mára "kinőtte" a lány a tejtermékekkel kapcsolatos intoleranciáját (két és fél éves). Igaz, nem kapott tejterméket, csak mostanában kezdtük el megint.
Ez talán reményt adhatKép

Csi
 
 


Csak a pontosság kedvéért, a tejcukorérzékenység nem allergia, henem a tejcukor lebontó enzim hiányos vagy hiányzó működése. Ettől persez a tünetei hasonlóak.
A Sinlac nem szójás, hanem szentjánoskenyérmag alapú.
Amit a dokinéni a bolti tejról mondott, az azért furcsa, mert pl. a Svábhegyi gyerekkórházban azzal végzik a szabályos tejterhelést. A tejalapú tápszerekben van tejfehérje és tejcukor is. A hipoallergén tápokban a tejfehérjét kisebb molekulákra (vagy mikre?) bontják le, így kevésbé allergizál. Valahogy így magyarázta nekem anno a gyerekorvosom. Ugyanakkor volt szakorvos, aki a tejallergiára gyanús gyerekemnek HA tápot írt fel, míg ettől a gasztroenterológus a fejéhez kapott, hogy tejmenteset kell kapjon. Szóval nagy kavarodás van itt!

Zsuzsa
 
 


Hú, de sok hszKép
Köszi az infókat is és a "támogatást" isKép
A tápokról én is pont ezeket tudtam, mint, amiket Gyuzsu írt. A tehéntejre nem tudom, miért mondták azt, amit, de tény, hogy most, hogy megint nem azt kapja Dóri, hanem a tápot, máris hajtja( nem kiütéses). Úgyhogy valami biztos van benne, ami a tejben olyan kevés, hogy nem okoz tünetet. (Viszont örök rejtély marad, hogy miért nem bírta az anyatejet sem. Vagy talán ebből a tesztből ez is kiderül.)
Mohácska,Kép
köszi
Asszem pár hét múlva én is ki leszek képezve, egy ideje már úgyis csak ismételgetem magamKép
 
 


Sziasztok!
RJuli!
A szomszédnénim unokájának egy barátjának született gyereke, és meghalt. KIderült ALLERGIÁS VOLT AZ ANYATEJRE. Mivel nem vették észre, nem tudták, annyira, hogy előbb kómába esett...
Nálatok valószínű az lehetett, hogy te ettél olyan dolgot, ami az anyatejen keresztül allergizálta. Ilyen lehet pl. a tejcukor is. Az pedig nagyon sok ételben adalékként benne van.

A tejcukor és a tejfehérje két külön vizsgálat. A tejcukrot csak hidrogénteszttel nézik (kilégzéses vizsgálat tejcukor itatás után, fél óránként, a szájon át kifújt levegő hidrogéntartalmát nézik), a tejfehérjét meg vérből és bőrteszten, így egyidőben nézhető mindkettő.
Egyébként a BudaiGyK-ban is bolti tejjel terhelnek.

Kriszta

 


Csak a pontosság kedvéért: anno Iboly ezt írta, mikor felmerült az "anyatej-allergia":

"sajnos van olyan betegség, amikor a kisbaba nem kaphatja meg a mamája tejét. De nem azért, mert allergiás rá, ilyesmi, hogy anyatejallergia nem létezik, hanem azért, mert hiányzik egy emzim (szörnyű neve van: galactose-1-phosphate uridyltrnsferase) a szervezetéből és így képtelen feldolgozni a tejben lévő galaktózt. A betegség neve galactosémia. Ezek a babák nem ihatnak semmiféle tejet, speciális tápszert kapnak.

Létezik még a phenylketonuria (PKU) nevû betegség is, szintén egy enzimhiány, a baba nem tudja feldolgozni a phenylalanin nevű aminosavat. Valamennyi phenylalaninra azért szüksége van, így táplálékának egy részét az anyatej, másik részét pedig a phenyalanin-mentes tápszer teszi ki. Az arány megállapítása gondos számolást igényel, testsúly, életkor és egyebek alapján."
 
 


Nyanya,
remélem időben szólok, mert úgy alakult, hogy holnap reggel megyünk a laborba, du. u.is hazajön Zsófi a balatonról, így a többi nap macerásabb lenne.
Írtam volna mélt, de neked sincs a profilodban, remélem azért még olvasod ezt. Sztem 8 körül ott leszünk, mert éhgyomorra nem akarom sokáig szívatni szegény Dórit.
 
 


Rjuli
Nekünk nem jó a holnap. Én valószínü a jövő hétre halasztom

Kép

KépKép
 


Jövő hétig semmiképp nem terhelném kis Dórit, úgyhogy ezek szerint az egészségügyi találka nem jön össze. Attól függetlenül játszón találkozhatunk, mi úgyis járunk kocsival mindenfelé, nyitottak vagyunk egy jóképű angyalföldi játszótérre jövő hét b.melyik napján.
 
 


OK, majd megbeszélünk v.mit. Szoktunk néha a pataknál lévő fajátszótérre is menni.

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

A lányomon pöttyök jelentek meg. Lehet, hogy allergiás a tejre? A héten adtam Neki tejet. Most mitévő legyek?
Mi lesz, ha allergiás lesz rá? Mit adjak Neki helyette? A tápszer elég drága.
Segítsetek!
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo,
mennyi idős a kislányod?

Virág
 


Szia Indigo!
Mennyi idős a lányod?
Először is, vidd el dokihoz. Ő felírhat tápszert is neki, de létezik rizstej, szójatej, mandulatej, zabtej. Ezeket mind ki lehet próbálni. Bioboltokban, nagyobb üzletekben lehet kapni.

Kriszta

 


Sziasztok!

19 hónapos a lányom. És az érdekessége ezeknek a pöttyöknek, hogy nem tejkiütés, hanem kevés piros foltocska, de csak a mellkasán. Sokan kérdezték nem-e melegkiütés. Nem hiszem, hiszen aznap nem volt meleg. Szóval ez kizárva és nagyon furcsa, hogy kb. 1 hónapja próbáltam Neki tejet adni akkor is ilyen kiütésekkel találtuk szembe magunkat. Akkor kihagytunk egy hónapot és most újra próbálkoztunk. És megint hasonló tapasztalataink lettek. Az is furcsa, hogy kb. az 5. napon jelennek meg a foltok és kb. akkor, amikor kicsit nagyobb mennyiséget kapott a tejből.
Az is nagyon érdekes, hogy a túróruditól, vajtól, tejföltől, tejcsoki stb. Semmi baja, csak a friss tejtől. Az is igaz, hogy ezekből nem kap nagy mennyiséget.
Mi lehet ennek az oka?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Szia Indigó!
A tejben nagyobb mennyiségben vannak allergizáló anyagok, mint pl. egy-két kocka csokiban. A túró is kevésbé allergizáló.
Amúgy azt olvastam és hallottam, hogy a tej nem emberi fogyasztásra készül: a borjak táplálására van, és olyan összetevői vannak, amit az emberi gyomor nem tud emészteni.
Egyedül a kecsketej tartalmaz olyan összetevőket, amik hasonlóak az emberi fehérjékhez, így fel tudja a gyomrunk dolgozni.
Próbáld meg a kecsketejet. De nem 100 %, hogy bírni fogja. Én már évek óta nem iszom tejet, csak nagyon ritkán főzök vele, de inkább elkerülöm azt is.
Főleg most, hogy a fiamnak azt mondta a természetgyógyász, hogy tejallergiája van, és SOHA ne igyon tehéntejet. Már azt hittem túl vagyunk rajta... De ezek szerint mégsem. Ő sem ihat, ehet tejest. Mondjuk eddig sem nagyon. Fél évig volt szabadlistán, de akkor is észrevettem, hogy újra könnyebben betegszik. Előtte pedig 5 éves koráig fogyasztott tejterméket. Most 10 éves. Mégsincs kalciumhiánya. Azt is mondják, hogy nem épül be a tejben található kalcium a csontokba, hanem a csontok mellé és meszesedést okoz. Most olvasom...
Ennyi.
Ne izgulj, van helyette más... csak drágább.

Kriszta

Kriszta

 


Indigo,
egyetértek Mohácskával. Kép

Miután a kicsi lány már 19 hónapos, semmiféle tápszerre nincs szüksége.

Kalcium: úgy 2 hete egy honlapon (ne kérdezzétek, melyiken Kép) azt olvastam, hogy a tej emésztéséhez nagyon sok Ca-ra van szükség. Jóval többre, mint amennyit tartalmaz. Így a tejfogyasztás jelentős Ca-mennyiséget von el a szervezettől, ezért kifejezetten káros. A legkülönbözőbb országokban vizsgálták meg a felnőtt lakosságot, és azt találták, hogy a rendszeresen tejet fogyasztók között messze sokkal több a csontritkulásos, mint a tejet nem fogyasztók között.

Túrórudi, vaj, tejföl: ezek savanyított tejtermékek (kivéve a vajat), így nem található meg bennük a tejcukor. Ha a lányod laktózérzékeny, akkor ezeket nyugodtan fogyaszthatja, nem fogja kiütni. Emellett az is előfordul, hogy valaki tejfehérje érzékeny, de azokra az ételekre, amikben főzve vagy sütve van a tej, mégsem érzékeny.

Most, hogy már tudom a fentieket, egyáltalán nem okozna gondot - nekem Kép -, hogy ne adjak tejet a gyerekeimnek, de ebből óriási lázadás lenne. Kép

Virág
 


Na, megnézetném én a Ca szintemetKép. Azért ennyire ne utáljuk már meg szegény tejet! Nem baj, ha valaki nem issza, de ha birja valaki, akkor nem kell ennyire bűnösnek kikiáltani. Szerintem (aki 33 éve mindig sok tejet iszom, kezdve azzal, hogy anyámék apám plusz 4 éves nővérem napi 8 litert ittak, mikor én pocakban voltam)KépKépKép

Ildi

Ildi
 
 


Köszi a válaszokat lányok. Nagyon sokat segítettetek.
Mostmár legalább értem, miért nem lett kiütéses a túróruditól és miért bírja az ételbe főzött tejet.
Nagyon hálás vagyok a válaszaitokért.
Mostmár kezdek megnyugodni, hogy azért nincs itt a vég.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Szívesen. Kép
 


Sziasztok!

Indigo!
Ezért vagyunk, hogy megoszthassuk egymással tapasztalatainkat, segítsünk egymásnak vele.

Pildi!
Ha összehasonlíthatnánk a 33 évvel ezelőtt készült, ill a boltban árult tejet a maival....
Szerintem nem lennél ennyire optimista tejügyben. Sztem, és ezt mástól is hallottam már, de más nevében nem nyilatkozhatok, a bolti tej nem sok tehenet látott. Elég, ha csak a piacon, maszeknál vett tejet hasonlítod ízleléssel össze akármelyik bolti zacskós vagy dobozos tejjel. Mert hajtott azért a kíváncsiság, milyen lehet a maszeké, de nem reszkíroztam többet. Az egészségem, egészségünk többet ér, mint az ízek.
De nem akarok senkivel vitázni ezen. Nem éri meg.

Mindenkinek jó egészséget kívánok.

Kriszta

 


Sziasztok!
Az én kicsi lányom 18 hónapos, Madarász utcába voltunk és negatív lett a tej és a tojás allergaia teszt is. Ennek ellenére a doktornő ( Kiss Melinda) azt mondta, hogy ne adjak neki se tejet, se tojást. Azóta semmi baja.Nagyon csúnyán
csalánkiütéses és ekcémás volt. Nagyon jó evő, 13,4 kg, sok gondot okoz a főzés. Ötleteket szívesen elfogadok. Mónika (az e-mail címre írjatok vissza Veráéra) KösziKép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bálint 11 hónapos. A héten adtam neki túrót natur joghurttal összekeverve. A fenekén piros pöttyök lettek, most ez lehet a túrótól vagy csak a pelustól??? (bár pelustól eddig nem volt, de most fogak is nőnek, és a joghurt sem okozott eddig semmi problémát)

Köszönöm,
Edina

 


Szia Edina!

Hígabb a széklete Bálintnak?Mert ha a foga is jön és hígabb a széklet akkor a piros pöttyök inkább ezektől vannak mint a túrótól.Ha a pöttyök nem múlnak el gyorsan, hanem egy jó hétig megmaradnak akkor szerintem nem a túró a hibás.De ez az én véleményem.Ha a joghurt nem okozott gondot akkor a túró sem szokott elvileg.De minden gyerek más.Bocs ha nem voltam nagy segítség de nekem ez jutott eszembe.
Üdv:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
 
 


Szia Zsuzsa,
A pöttyök elmúltak, nem tudom, hog a fog-e, mert most nem volt hígabb a széklete mint máskor, mindenesetre megint megpróbálom a túrót mert mostanában alig eszik valamit, ezt meg szerette, majd meglátjuk.
Köszönöm,
Edina

 


Sziasztok!
Az én babám január 10-én született és nagyon jól szopik, hetente 30 dkg-ot hízik, viszont már több mint egy hete teljesen zöld a széklete. Én úgy tudom, akkor zöld a széklete, ha éhezik. Én nem gondolom, hogy 140-180 gr-nyi szopizások után éhezne... Nincs valami ötletetek, hogy mi miatt lehet?
Köszi: Márti
 
 


Kedves Márti!
A mennyiség a probléma, ugyanis, ha túl sok a felvett tejcsi, akkor a mennyiségnek ürülnie is kell és mivel 3-4 óránként eteted, ezért elég gyorsan távoznia kell a szervezetéből. Tehát én arra gondolok, hogy túl gyors a kicsi emésztése ezáltal és az epefestéket látod a székletben. Ez krémes állagnál is előfordul. Megnyugtatásként mondom, hogy a kislányomnak a tápszer bevezetése óta folyamatosan zöld a széklet és a gasztroenterologus szerint nincs semmi probléma amíg gyarapodik emellett a gyerek. Tehát ha hosszú távon fennmarad akkor se ijedj meg. Ha megengeded, hogy javasoljak valamit, akkor az az lenne, hogy pihentesd egy kicsit a gyerkőc pocakját a nagy mennyiség miatt néha egy kis forralt és lehűtött vízzel. Az én lányom is ilyen nagy evő volt és folyamatosan dolgozott a kis szervezete a rengeteg táplálék feldolgozásán és nem volt ideje pihenni a vesének és a gyomornak. Először ha sirdogál egy kis vizet adj neki és ha még mindig jelez, akkor nyilván éhes és nem csak szomjas. Tudom, hogy mindenki azt súlykolja beléd, hogy csak tejcsit adj a gyereknek és semmi mást, de hidd el minden véglet kissé gyanus, sajnos hónapok után jöttem csak rá erre. Igenis szüksége van a gyereknek energia nélküli szomjoltásra, főleg ha havi 1200 grammot hízik. Az én lányom is ennyit hízott 3 hónapon keresztül, csak akkor a védőnőnek nem hittem el, hogy néha a víz is megteszi a dolgát és felesleg a gyereknek ennyi kalóriát felvenni, hisz óriási ez a gyarapodás.
A fentieket jószándákkal és tapsztalatból írtam le, ezért kérlek így olvasd, mert nem okoskodni akartam a fentiekben csak elmondani az én tapasztalatomat. A kislányomnak a mennyiség miatt jelentősebb volt a hasfájása is az első 3 hónapban, mert rengeteg laktózt is kapott a nagy mennyiségű anyatejjel, amit le is kellett bontania a folyamatosan dolgozó emésztőrendszerének. Napi 5-6 rendkívül híg széklete volt, mert a gyorsított emésztés ugye ezt is eredményezte.

Remélem valamit tudtam segíteni.

Üdv:

Molnarpa
 


Sziasztok!

Kislányom 7 hónapos, tejfehérjeérzékeny. Végig ettük a tápszerek repertoárját és most a Nutrilon soya plus-nál tarunk. Állítólag ebböl már fözni is lehet, ezzel pótolva a tejet.
Ki fözött már ezzel, mit és hogyan?
Segítsetek!

Köszönöm!

Zenutus
 
 


sziasztok van még ebben a topikban valaki ?? tapasztaltaot cserélnék tejallergia ügyben 1 gyerköcökm tej-szója allergiás egy pedig tej allergiás (tejfehérje)
köszi roz

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Roz!

Mekkorák a gyerekek?
 
 


Sziasztok!

Él még ez a topik?
Jó lenne, mert csatlakoznék!!
Jó pár kérdésem lenne, vagy inkább tapasztalatcsere.

Kérlek Titeket, ha valaki olvassa, írjon is.

Erika

Kép
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
 


Tej és tojás allergiában tud valaki segíteni? Tapasztalatok és élelmiszerlelő helyek érdekelnének.

Kép

KépKép
 


Szia!

Fentebb van egy tej, szója allergiás topik, illetve Rokicának van egy blogja ezzel kapcsolatban (az ő gyerekei is tejallergiások).

Andi
 
 


Köszi azt a topikot is néztem, de ott sincs friss beszélgetés. A blogot is olvastam és pár hasznos dologgal gazdagodtam, de jó lenne beszélni is valakivek, aki hasonló cipőben jár. Pl Mit és hol szokott vásárolni? Mi izlik a gyereknek? Fiamnak pl a szójatej, tofu kilőve, nem szereti. Szezammag se ízlett neki, pedig lányom, akinek nem kéne nagykanállal zabálja. húst nem eszik, szóval fogalmam sincs honnan lesz fehérje.

Kép

KépKép
 


Szia!

Nekem nem igazán van saját tapasztalatom az ügyben... :(

Kókusztejet próbáltad már?

Andi
 
 


Szia!
Na egnap meg megitta a szójakakaót, de azért a szóját nem akarom túlzásba vinni. Kókusztejet még nem próbáltuk, még amúgy mást se, de a lehetőségeket már tudom, csak gondltam valaki megossza a tapasztalatokat is.
Na akkor nekilátunk a kísérletezésnek.

Kép

KépKép
 


Itt nézted már?
www.elelmiszerallergia.hu

vásárolni is tudsz, szakértők is segítenek, infók is vannak

K
 


Sziasztok! :)

Akkor próbáljak a blogra valamiféle fórumot telepíteni? :)

Nyanya:
Szójával én is csínján bánnék. Nemrég ajánlotta valaki a figyelmembe a http://www.mediline.hu/ weblapot, hogy itt lehet pl kukoricatejet kapni, por alakban. Ezt még mi se próbáltuk, de nagyon izgat, mert valahol azt olvastam, ez hasonlít a legjobban a tehéntejre, és nem édeskés, úgyhogy sósat is lehet vele főzni.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni :(

Pénteken a gasztroenterológián azt mondták nekünk,tejallergiás az 1 hónapos kis lányom .

Tünetek:
Születése óta bukik,hány, anyatejet nem fogadta el,így tápszeres baba lett,sajnos. Csak HA tápszert kapott végig.
Erős hasfájás,főként este-éjjel. Arcán piros kis pöttyök voltak,széklete,híg / de nem vizes/ spenót zöld színű, bűzös.

Pénteken így kaptunk Pregomin nevű gyógytápszert,de ugy látom nem enyhülnek a tünetei, sőt,többet hány a kicsi és most már evés után is fáj a hasa,nemcsak éjjel. :(

Felmerült bennem a gyanu,hogy lehetséges nem tejallergiája van,hanem tejcukor érzékeny lenne, és talán azért nem javul????
Állítólag sokszor összetévesztik a két betegséget a hasonló tünetek miatt.

Tapasztalatok,vélemények????? Előre is köszönöm.
Már nagyon elvagyok keseredve,születése óta szenvedünk a tünetekkel.
Természetesen hasi UH-ra elvittem,ott semmi szervi elváltozást nem találtak nála.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Sziasztok! Az én Babómnak tejcukor érzékenysége volt, 6 hetes korában jelentkeztek a tünetek, akkor a doktornéni a lacase comofrt cseppet ajánlotta. Pár hónapig kellett szednie. Ma már semmi baja nincs.
klipmli
Budapest XX. kerület
 
 


Lactase comfort cseppet szedett a kislányom, nagyon fájt a pocija, nem lehetett megnyugtatni, előtte sok mindent próbáltam de semmi nem segített. Ez volt az egyetlen.
mkramh
Zalaegerszeg
 
 


Sziasztok! Remélem ez is segít:http://protexin.hu/immunrendszer/a-tejcukor-erzekenyseg-es-a-probiotikumok
A probiotikumok sokrétű hatással vannak a gazdaszervezet anyagcseréjére. Javítják a tápanyagok hasznosulását és felszívódását. Olyan emésztő enzimeket termelnek, melyek jól kiegészítik az emlősök, így az ember enzimkészletét. Ilyen enzim bontja a tejcukrot is.
Van babáknak is!
baba585
Budapest I. kerület
 
 


Kedves Anyukák!
Segítségetekre lenne szükségem!
Szakdolgozatomat a csecsemő és kisgyermekkori ételallergiáról írom. Látom itt többen is érintettek vagytok, ha lenne néhány percetek, kérdőívem kitöltésére az nagyon nagy segítség lenne nekem ! :) 0-6 éves gyermekek anyukáit kérném a kitöltésre. 
Itt találjátok a kérdőívem:

https://docs.google.com/forms/d/14yi8V0 ... I/viewform

Nagyon Szépen Köszönöm :)
Üdv: Barbi
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: