Új privát üzeneted érkezett!

Ildikó!

Ebből a kiadványból elvileg kellene lenni a gyerekrendelőben a védőnőknél. Aztán lehetett kapni a Herbaházban, a Százados utcában (az 1-es villamos Hős utcai megállójánál), nem tudom, van-e még, az ideit én ott vettem. Ha sehogy nem tudsz hozzájutni, írd meg a címedet az e-mail címemre, lefénymásolom, és elküldöm postán. Itt a Herbaházban egyébként a rizstejet is elég jó áron lehet kapni, a Corában sajnos jóval drágább Kép, pedig ott kényelmesebb lenne beszerezni. De most jut eszembe, láttam Kaiserben, meg újabban DM-ben is.
Sajnos lehet ilyen hasmenés kis mennyiség után is, a legutóbbi két próbánál ugyanígy volt a lányomnál, sikerült minimális adagot belediktálni (nem hajlandó megenni a sajtot, tejfölt, stb, a próbánál, mert annyira szokatlan neki az íz, azt mondja, nem szereti), aztán pár óra múlva már jött is a 3-4 hasmenés.
Az Eminens termékekről én sem hallottam.
A vérvizsgálatról én is úgy tudom, mint Krisztike, hogy csak 90valahány százalékos a megbízhatósága, így tényleg lehet, hogy érdemes egy ideig szüneteltetni a szóját, és megnézni, mi történik. Azt hiszem, a Sinlac szójamentes is.

Ez az állandó hasmenés dolog tényleg rémes, mi is küszködünk vele a diéta ellenére is. Lányomnak 2 éves koráig naponta 5-6x volt széklete, aztán ez folyamatosan csökkeni kezdett, ma már a napi 2-nél tartunk, ami csak kicsit híg, de nem múlik el úgy hét, hogy ne lenne egyszer hasmenése. Ezért is megyünk majd az allergiavizsgálatra, hogy az eddigieken túl nem lehet-e még valami. Csinálnak egyébként valami felszívódás vizsgálatot is székletből, de úgy emlékszem, hogy erre nálunk valamiért már nem került sor. Ha aggódsz emiatt, ezt talán érdemes elvégeztetni, ez tutira fájdalommentes.
Na, ez jó hosszúra sikeredett, be is fejezem, mindenkinek jó hosszú hétvégét,
sziasztok,

Lídia
 
 


Sziasztok!

Sadrien!
Zabkása vízzel almalével! Ez jól hangzik, kipróbálom jövő héten!
Már a szójára is közellenségként nézek! Kérek a dokinénitől szójamentes tápszert. Végül is próba szelence!
Eszméletlenül figyelek mindenre amit enni adok a manónak, de az elmúlt napokban is csak úgy spriccel belőle a kaki. (Most jöttünk a fürdőkádból. Már nem is próbálkozom popsitörlővel...)
Ma elvittem az ügyeletre, hogy nézzék meg nem szedett-e be valamilyen vírust? Hátha az is rádob az amúgy is híg kakira.
Az orvos pirosnak látta a manduláját.
Erre kaptunk rögtön antubiotikumot. Hiába tiltakoztam az ügyeleten az amúgy morci, barátságtalan ügyeletes orvosnak, hogy biztosan kell-e ez az amúgy is állandó hasmenésére? Meg se hallgatott.
Alig várom, hogy hétfő legyen és vissza tudjam vinni a saját orvosomhoz.

Krisztike!
Mi az állandó sprézés és antiallergének szedése miatt vagyunk közgyógyon. Így kaptunk otthonra inhaláló készüléket is, hogy ne kelljen állandóan befeküdni a kórházba befulladásokkor. Eddig 3-4-szer feküdtünk benn infúziós kezelésen amikor nagyon durván befullad, és isten tudja hányszor jártunk már bent napi háromszori rendszerességgel inhalálni.
Így ezt már itthon is meg tudjuk oldani. (Persze állandó orvosi ellenőrzés mellett.)
Megpróbálok akkor rizstejet beszerezni!
Igen, már én is szkeptikus vagyok a szójával kapcsolatban.
Ja és aminek szeretnék még utána járni az egy esetleges tartósítószer-allergia.
Hmm...hmm...

Lídia!
Megpróbálom a kiadványt beszerezni. Bár jó messze lakunk a fővárostól, de asszem lesz segítségem. Ha mégsem menne, akkor mindenképpen szeretném kérni a segítséged!
Lányocskád az állandó hasmenések ellenére is jól fejlődött?

Köszi lányok!
Megyek katasztrófát-hárítani a gyerekszobába. Kép

Ildikó
Ildikó
 


Ildikó!
Nem sok jóval kecsegtetlek tartósítószer allergia ügyben. Az én fiam vmire allergiás, ilyenkor csupa kiütés lesz a hasa meg a combja. Egyszer odáig fajult, hogy az egész teste kiütéses volt ( és hogy ne legyen egyszerű, nem csalánkiütés, hanem úgy néz ki, mint a skarlát ). A tapasztalat azt hozta, hogyáltalában gyorsan romló ( tejtermék, stb ) dolgok után ( ugyebár azokban van jó sok tartósítószer )jön elő. Elmentünk a Svábhegy Gyerekgyógyintézetbe, ahol nem voltam hajlandó otthagyni 1 hétre egyedül ( háklis anyuka )csináltak pár vizsgálatot ( tök alap dolgokat csak ) és közölték, hogy vetessem ki az orrmanduláját ( egész évben makk egészséges ( kruppot leszámítva, de az is csak átlag egyszer van évente ), majd utána tovább vizsgálják. Pedig ez az egyik hely a nem túl sok közül, ahol meg tudják csinálni a tartósítószer allergia vizsgálatot. Úgyhogy mi azóta is időnként pöttyösödünk, már az oviban is tudják, hogy ilyenkor nem kell megijedve elkülöníteni, nem fertőző gyerekbetegség, csak allergia. Egyébként olyan megtévesztőek a pöttyök, hogy első alkalommal a dokink ( aki egyébként nagyon alapos és körültekintő ) antibiotikumot adott neki, mondván ez tuti sztreptokokkusz fertőzés.

A kruppra mi rögtön az első alkalommal kaptunk inhalálót ( az nagyon súlyos volt ) és azóta nem is került kórházba.

Sok szerencsét és mielőbbi javulást nektek. Egyébként ami még jól fog, az a tej és szójamentes tápszerrel elkészített "tejberizs" banánnal. Próbáld ki.

Krisztike
Krisztike
 

 
 

Sziasztok!

Ildikó
Hasmenésre tudok egy jó dolgot, az én lányomnak is sokáig hasmenése volt, valószínű a tejtermékektől, /még várjuk a véreredményt/, de amióta kap egy Acidophilus nevezetű kapszulát, teljesen elmúlt a hasmenése. Még akkor sincs, ha kap egy kis joghurtot. Ez recept nélkül kapható,segíti az egészséges bélfóra helyreállítását, ill. megőrzését. Tartalma lactobacillus acidophilus baktérium.
Itt olvashatsz róla bővebbet:
http://www.hazipatika.hu/store/product?pid=1247

Ildikó
 
 


Szia Ildikó!

Köszönöm az ötletet! Tegnap a dokinénink is említett egy gyógyszeres kúrát amivel helyre rántanánk az emésztőrendszerét a lányocskámnak. Pontosan nem tudom mire gondolt (pedig mondta a gyógyszer nevét), mert utána mégis abban egyeztünk meg, hogy ad beutalót gyerek-gasztroenterológiára vizsgálatra.
Várom az időpontot.

Krisztike, ha esetleg még erre jársz megírnád, hogy mire készüljek a gasztro. klinikán!
Mármint milyen vizsgálatokra? Ti ezt már végigcsináltátok, ugye?

Üdv. Ildikó
Ildikó
 


Sziasztok!

Ildikó, hasonló ehhez az acidophylushoz a Protexin Childrens' Formula, ez egy por, amit bármilyen folyadékban fel kell oldani, és meginni, gyógyszertárban kapható. Sajnos nagyon drága! De különösen antibiotikum szedős időszakokban nagyon hasznos. A kapszula a gyerekeimnek nem vált be, mert nem tudják lenyelni, a gyógyszerész viszont azt mondta, hogy nem jó, ha a kapszulából kivéve, csak a port fogyasztjuk, mert nem mindegy, hol szívódik fel. Pedig ez nem annyira drága, bár nem olcsó. Így a kapszulákat szükség esetén én eszem Kép.

Hát ez a jól fejlődés egy relatív dolog, a lányom mindig is soványka volt, egy évesen még nem érte el a 8,5 kilót, időnként fogyott is, de az 5 percentilben mindig benne volt. Két éves kora után javult a helyzet, amikor ritkult a hasmenés, most majdnem négy évesen már 14-15 kg. Magas, törékeny, sovány, de nem beteges kinézetű Kép.

Lídia
 
 


Ildikó!
Nekünk a java az beszélgetés volt, vérvétel lehet még, esetleg kérhetnek majd székletvizsgálatot, megvizsgálják, pocinyomkodás, de semmi fájdalmas. Utána minket átküldtek dietetikushoz, aki egy csomó tanácsot adott kajálás ügyben. De nekünk mikor a gsztro-ra mentünk, eléggé egyértelmű volt, hogy mi okozza a panaszokat ( tej+szója), sajnos most 3 évesen nem vizsgálták ki rendesen, amit írtam is, igaz ezt nem a gasztro-n csinálták, hanem a Svábhegyen.
Hova mentek vizsgálatra?

Krisztike
Krisztike
 


Sziaszok!
Lídia!
Az én lányom is ette ezt a Protexin Ch. F.-t, de tényleg nagyon drága, így most az ezt az acidophilust kapja. Én a gyümölcsös gabonapehelybe szoktam belekeverni a tartalmát, nekünk ezt tanácsolta a doktornő. Valószínű, így is használ, mert tényleg elmúlt a hasmenése.Kép
Mellesleg az én lányom is egy vékony alkat, 8.10 kg volt egy évesen, most 16 hónaposan 8.70.

Ildikó
 
 


Nem akarok senkit idegesíteni, de ezek a súlyok nagyon kevesek. Nálatok a lisztérzékenység nem jött szóba? Mert az tök ugyanilyen tüneteket produkál és a súlynövekedést is lelassítja.
Krisztike
Krisztike
 


Krisztike!

Nálunk inkább a tejallergiára gyanakodik a doki, de várjuk még az élelmiszer alleriavizsgálat/vér/ eredményét, abból kiderül a lisztérzékenység is nem? Vagy ahhoz más vizsgálatok kellenek?
Mellesleg a férjem és én is sovány testalkatúak vagyunk, én 7,5 kiló voltam egy éves koromban...

Ildikó
 
 


Sziasztok!

Nálunk volt lisztérzékenység-vizsgálat, mert elég jellemző tüneteket mutatott a lányom (lassú gyarapodás, állandó hasmenés, vérszegénység, puffadt has), de szerencsére negatív lett. Ezt is vérből csinálják, de nincs benne a standard allergiatesztben, külön írják ki. Ildikó, lehet, hogy érdemes rákérdezni! Hova jártok gasztroenterológiára?

Lídia
 
 


Sziasztok!

Lídia!

Mi vidékiek vagyunk, Bács-Kiskun megyében lakunk, így Kiskunhalasra jártunk. Ebben a kórházban nincs is kifejezetten gasztroenterológiai szakrendelés, a gyerekosztályon voltunk, ott vettek vért, és azt továbbították v.hova.
Mellesleg tegnap meglett az eredmény, és semmiféle allergiát nem tudtak kimutatni. A tejfehérje kicsit magas, de még a normális határon belül van. Viszont a pöttyei a szája környékén időnként még megjelennek ha tejterméket eszik/ tehéntejet még nem kapott/. Viszont a tejcukor érzékenységet nem vizsgálták nála.
Hát, most itt tartunk.

Ildikó
 
 


Sziasztok!

Itt megrendelhető a korábban emlegett kis füzet a tejmentes termékekről: http://www.taplalekallergia.hu/

Ildikó!
Ez elég gyakran előfordul, hogy a vérvételből nem derül ki semmi. Kérdés, hogy érdemes-e továbbmenni, vagy inkább a klinikai tünetek alapján tartózkodni a tejtermékektől. Én úgy tudom, hogy két éves kor alatt ezt ajánlják. Miért nem csináltak tejcukorérzékenység vizsgálatot? Nem tudják helyben elvégezni?

Lídia
 
 


Lídia!
Gondolom hogy nem tudják helyben elvégezni,igazából nem is volt róla szó. Azt viszont nem tudtam, hogy ha a vérből nem tudják kimutatni, attól még lehet tejallegiás?
Azt hiszem a laktózérzékenységnek a hasmenés, haspuffadás a tünete nem? Nálunk ez nincs, csak a kiütések, és már kezdtem felfedezni néhány ekcémának tünő foltot is...

Ildikó
 
 


Sziasztok!
Beleolvastam a topikba, mert a barátnőm érintett.

Én most döbbentem rá, hogy a férjem valószínűleg laktózérzékeny!
Gyakran puffadt és hasmenéses étkezések után. De tejet nem iszik. Magában nem.
Reggel tesz a kávéjába, megkeni Rama-val a zsemléjét.... Ennyi ugyebár már elég is a tünetek produkálásához. Ugye, lányok?
Viszont: a sajttól, Túró Ruditól kutya baja. Hogy lehet ez? Vagy nem is laktózérzékeny?

Azért gondolom, hogy csak laktózérzékeny és nem tejfehérje-allergiás, mert kiütései nincsenek.
Milyen vizsgálatra és hová kell jelentkeznie, hogy kiderítsék: valóban ez a baja?
Kialakulhat ez az érzékenység felnőttkorban is, vagy ezt már gyerekkora óta hurcolja magával?

Köszi, ha hozzászóltok!
Márti
T-Márti
 


Kedves Márti!
Ezt egy egyszerű vérvizsgálattal állapítják meg.
Bármely életkorban jelentkezhet az intolarencia. Bár felnőtteknél inkább a tejcukorérzékenység a gyakoribb. (csak mostanság okosodtam ki ebből én is) Kép Kép

Ildikó!
Én is Bács megyei vagyok.
Minket Szegedre irányítottak gyerek-gasztroenterológiára.

Tuccy, köszi a navigálást!Kép

Lídia, de jó ez a füzetecske! Neked is köszi!

Ildikó
Ildikó
 


Sziasztok!

A laktózérzékenység és a tejfehérje-allergia klinikai tünetei nagyon hasonlóak lehetnek, így az alapján, hogy van-e hasmenés, puffadás, kiütés, sajnos nem lehet elkülöníteni Kép, csak vizsgálattal.

Márti, általában a sajt-, joghurtféleségeket jobban bírják a tejcukorérzékenyek, lehet, hogy a párod tényleg az. Allergológiára vagy gasztroenterológiára kérjen beutalót a háziorvostól.

Itt elég sok minden olvasható az allergiákról:

http://taplalekallergia.lap.hu/

Ildikó (nem regisztrált - nem regisztrálsz?), ezek szerint sikerült megszerezni a füzetet?

Lídia
 
 


SZia Márti!
Off
hOgy álltok a felújítással?
On
A puffadás ésa hasmenés, főleg tejmentes étkezés után, lehet krónikus vastagbélgyulladás, vayg egyéb hasonló betegség is. Érdemes felkeresni egy gastroenterológust!
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa,
itt érlek utol, de nem is baj, mert tápszer-ügyben kereslek. Írtad, hogy Gergőd még mindig tápszerezik (jaj, most elbizonytalanodtam, ő az idősebb, vagy Attila??), nos ha érdekel 2 nagy, majdnem teljes doboz Milumil, a hat zacsiból még öt megvan, akkor írj!
Különben is írj! Kép
Kíváncsi
 


Kíváncsi Kép
Attila az idősebb, de mindkettő tápszerezik még. Gergő Sinlacot kap, mert tavaly feltételezték a tejallergiát nála, idén negatív lett a leleteKép, de azt mondta az orvos, hogy ne menjünk neki tejalapú tápikkal, ezért marad a Sinlac, meg ezt szereti is. Az Attila viszont még sosem ivott Milumilt, ő a Beba 2-ért van oda, ill. néha hajlandó meginni a NAN 2 bifiduszost is.
NAgyon aranyos vayg hogy felajánlod, de nem merem elfogadni, mert nenm biztos hogy az én határozott és válogatós ízlésű Attilám meginná.
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa!OFF: Kééééééééééééészen vagyunk!KépKépKép Már csak 3 új ikeás szekrényt kell összeszerelnünk, de ezt a részét már nagyon szeretem!Kép

On
Igen, pont a hétvégén merült fel bennünk, hogy talán az epéjével nem stimmt valami. Ugyanis, azt mondta a barátnőm, hogy az nem feltétlenül jár hányással és határozott görcsökkel. Talán tényleg ez lehet a baj....
Ajaj, egyre több minden felmerül...Kép
Márti
T-Márti
 


Sziasztok!

Beleolvastam a topikba, mert részben érintettek vagyunk. Tulajdonképpen azért írok, mert sorstársakat keresek, remélem tud valaki segíteni tapasztalatokkal, ötletekkel. Kislányom 17 hónapos és most derült ki vértesz alapján, hogy tej-, tojás-, rozs-, hal-, rák-, sárgarépa, nyirfa-, mogyoró, parlagfű-, nyárfa allergiás (kimagasló érték), ezenkivül halra és olajos magvakra is (alacsony érték). Ez így elég borzasztó, sőt mivel azt javasolták, hogy mézet és szóját se fogyasszon, kissé borulátó vagyok. Az a szomorú., hogy szegény majdhogynem a kezdettektől diétán van (sosem fogyasztotta a répa kivételével a fent említett dolgokat) a férjem fű-, fa-, virágpollen allergiája miatt, pont most szerettem volna változatossabbá tenni az étrendjét, hogy 1,5 éves lesz.
Szóval, kétségbe vagyok esve. Ha van ötletetek, merthogy más allergiás topikot nem találtam, szívesen meghallgatom.
Köszönöm:
Mazsimama
mazsimama
 


Szia Mazsimama!
Szegény kislány! Elég sokféle dologra allergiás. Milyen tünetei voltak / vannak?
Saját tapasztalataimról csak annyit írhatok, hogy mi nagyon könnyen megszoktuk a diétát, viszont, igaz, hogy jóval kevesebb dologra kellett vigyázni. Ezért nehezen tudnék tanácsot adni, mert kislányom szerencsére a tojásra nem allergiás, így csak a tejre kell vigyázni. Abból a szempontból egyszerű, hogy a késztermékekre kell figyelni, amelyek jelentős részében van tejszármazék, ezeket egyszerűen kihagyjuk, az otthon főzött ételekben meg a legtöbbször a tej helyettesíthető vízzel. Hogy ez tojás kihagyással kombinálva hogy működne, nem tudom, de úgy tűnik, jócskán megbonyolítja. Bár van tojáspótlópor, de én azt nem ismerem. Ezen kívűl allergiás a citrusfélékre és a kakaóra, de ezeket viszonylag könnyű elkerülni, főleg a készételekben, édességfélékben vannak, amiket általában úgysem fogyaszthat a tej miatt. A halat, sárgarépát, rozst, gondolom hasonló módon könnyebb kihagyni.
Ne keseredj el, mert tényleg nagyon hamar lehet alkalmazkodni a diétához, mégha sok mindent nem is ehet a kislány, abszolut változatosan étkezhet, hiszen kisebb módosításokkal szinte mindenfajta ételt el lehet készíteni. Ő meg, ha ebbe nő bele, nem igazán fogja hiányolja azokat a dolgokat, amiket nem ehet.

Lídia
 
 


Mazsimama!

Ma láttam egy könyvet a Libriben, ismered?

SÜTÉS TEJ ÉS TOJÁS NÉLKÜL
AZ ALMÁS SÜTEMÉNYTŐL A MÉZES CSEMEGÉIG
SAAGER, ILKA - CARLSSON, SONJA
A Holló és társa kft. adja ki, 950 Ft.

Illetve egy másikat, ami csak tejmentes:

Németh Márta: Tejmentes ételek, azaz teljes tejetlenség (La Ventana kiadó), 3000 Ft, ez kissé borsosabb ár!

Lídia
 
 


Szia Lídia!

Tulajdonképpen 3 hónapos korában jelent meg az arcán ekcémás jelegű folt, mindkét oldalon kb 10 Ft-os nagyságú az anyatejen keresztül átjutó tejre, tojásra gyanakodtak. Diétáztam-de azért néha előjött. Hasmenés meg ilyenek nem voltak, csak bőrtünet. Az ételek bevezetésénél, például a répától iszonyú haspuffadása volt, (persze most meg imádja levesben?erre kiderül, hogy nagyon allergiás rá ) egyévesen a levesben lévő zellertől fél perc alatt csalánkiütése lett, teljesen bedagadt az egész arca. A paradicsomra elvileg nem mutatott ki semmit a teszt, attól viszont az egész feneke kisebesedik?gondolom a savassága miatt?! Mellesleg jól fejlett kislány, 11 kg, 83 cm, szépen beszél. Még szopik esténként.
A tej elkerülése nem lenne túl nagy gond,pl a zabtejből készült besamel-,sóska-, spenót mártást imádja, de a tojáspótlóporban tejszármazék van /FEMINI/, vagy szójából készült /VajaHit/.
Most úgy tünik a kakaó is gyanuba kerül,csúnya lett az arca megint, kb fél év után most először,evett 2 db szaloncukrot, amiben elvileg nem volt semmi "káros" (Étcsokis, zselés, E-számok sem takartak semmi gyanusat). Nálatok milyen tünetet okoz a kakaó? A banán például nagy sláger, narancsot próbáltuk 3hete, de annyira nem ragadta magával az íz... :-) Tulajdonképpen az a rossz (számomra, persze) hogy majdnem minden héten ugyanazt eszi (rizs, borsó, krumpli, főtt vagy sült csirke,(más húst nem eszik meg) tök vagy krumplifőzelék, tészta mártással, zöldségleves, alma, banán, zsömle sonka) Tejberizs (zabtejes vagy Sinlacos), gombóc, sütőtök, brokkoli, kelbimbó, káposzta szóba se jöhet nála, nem eszi meg. Így viszont már, a szezonális kínálatot+adottságokat figyelembe véve nehéz dió az étkezés.
A könyveket egyébként nem ismerem, rohanok holnap a lányzóval megnézni.

Mazsimama
Mazsimama
 


Sziasztok!
Én megvettem ezt a könyvet, de rohantam, és nem nagyon néztem meg előtte.
Nekem az a bajom vele, hogy semmihez nincs "normális" hozzávaló, hanem pl. liszt helyett tönkölybúzaliszt, meg ilyenek. Ha Ti használtok ilyeneket, akkor biztos jó. Azért majd én is kipróbálok egy-két dolgot belőle.
Ha érdekel valami, be is tudom gépelni.
Ildianyu
 


Sziasztok!

Ildianyu! Nyugodtan használj tönkölybúzaliszt helyett sima lisztet, ugyanolyan jó lesz bele. Én se néztem meg nagyon, mert siettem, de legközelebb belekukkantok. Neked melyik van meg a kettő közül?

Mazsimama! Na ez jó, hogy a FEMINI-ben tejszármazék van, most duplán örülök, hogy az én lányom nem tojásallergiás is. Akkor ez nektek kiesik. Nálunk mindegyik allergénre ekcéma és hasmenés jelentkezik. Ne keverd egyből gyanúba a kakaót, érdemes kipróbálni csak magában, hogy akkor okoz-e valamit. A zselés szaloncukorban, gumicukrokban gyakran zselatin van (azt nem tudhatod, hogy disznó vagy marha), és ha marhából van, akkor az tejallergiásoknál okozhat keresztallergiát. Mi legalábbis le vagyunk tiltva a marhahúsról és egyéb marhaszármazékokról is. Lehet, hogy nálatok is ez kavart be.
Sütőtököt, brokkolit próbáltad krémlevesnek? A gyerekeim egyéb formában még csak ránézni sem hajlandók, így viszont úgy eszik, mint kacsa a nokedlit! (Lehet, hogy kelbimbóból is meg kéne próbálnom? Kép) Lányom nagyon szereti a rizstejjel készült tejbegrízt, amit vagy búzadarából, vagy zabkorpából készítek. Aztán mirelit leveles tésztából (ebből is kapható tejmentes, tojás meg eleve nincs benne) szoktam különböző kis "csomagocskákat" készíteni, édesen is, lekvárral töltve, sósan is, pl. csirkehússal, vagy valamilyen zöldségkeverékkel töltve, ezt is szereti. A rizses hús is nagy kedvenc. Kedveli az aszalt gyümölcsöket , pl. uzsonnára szokott ilyeneket enni (mazsola, ananász, sárgabarack, meggy, aszaltszilva), apróra vágva szerintem már a te lányod is kipróbálhatja. Édességnek a gesztenyekrémet nagyon szereti. Ehhez rizstejjel megfőzök egy vaníliás pudingot, kikeverem a gesztenyepürével, kihűtöm, és gyümölcsbefőttel (leggyakrabban cseresznye) tálalom. Mi ezt szoktuk piskótával, tortakrémként is használni, de ez nálatok a tojás miatt sajnos nem jöhet szóba.
A mézről és szójáról egyébként miért tiltottak le? Megelőzésképpen?

Lídia
 
 


Sziasztok!

Nekem a Sütés tej és tojás nélkül van meg.
Szóval akkor tökmindegy, milyen liszt? Mert mindegyikhez valami különleges van.

A tojásporral én is nagyon megjártam. Itthon vettem észre, hogy tejporból van. Kép

Rizstejet hol vesztek? Hiperek vagy biobolt? És kb. mennyibe kerül?

Ildianyu
 


Ildianyu!
Szerintem teljesen mindegy, melyik lisztet használod (attól eltekintve, hogy a tönkönybúzalisztet egészségesebbenek tartják). Én mindig azt használom, ami épp van itthon, mindegy, mit ír a recept.
A rizstejet lehet bioboltokban is kapni, meg hipermarketekben is, de láttam már DM-ben és Kaiserben is. Az ára márkától függően 500-600 és 900 Ft/liter között változik, én a drágábbat még sosem vettem. Nálunk átlagos esetben egy liter kb. egy hétig tart ki. Porból készíthető zabtejet eddig csak bioboltban láttam, az olcsóbb, de sajnos a lányom nem issza meg Kép.

Lídia
 
 


Lídia!

Köszi szépen. Jó, hogy írtad a zabtejet is, eszembe nem jutott volna, hogy az por alakban van!

Ildianyu
 


Sziasztok!

Bementem ma egy bioboltba, rizstej volt, de csak por alakban, mondta a nő, hogy most nagyon viszik. Viszont rá volt írva, hogy csak 3 éven felüli gyerekeknek. Végül nem vettem meg, mert nem tudom, miért van ráírva. A nő sem tudta. Szerintetek?

Ildianyu
 


Még nem láttam ilyen poralakú rizstejet, nem emlékszel, milyen márka? Fogalmam sincs, hogy miért nem ihatja kisgyerek, fura.
Szia,

Lídia
 
 


Nem emlékszem, de azt mondta, ma lesz folyékony is. Hát remélem.

Ildianyu
 


Sziasztok!

Most akadtam erre a topikra es kivancsi lennek, hogy meg jatok-e errefele? :-))
Az en 1,5 eves nagyfiam tejfeherje allergias es az allergiavizsgalat soran kiderult, hogy tojasallergiaja is van!!! Rengeteget bajlodok a valtozatos etetesevel, ezert szivesen csereberelnek Veletek recepteket es otleteket.

Itt az utolso hozzaszolasokban az ekcemas borrol beszeltetek. Nalunk is ez volt a panasz es a tojas okozta!!! Amiota nem kap a legeny tojast, azota meg telen sincs gond a borevel!

Udv
Andrea
Amoko
 


Andrea!
Én is sokat szenvedtem, hogy mit főzzek, de most már megszoktam. Kép Csak így én sem nagyon eszek tojást és tejterméket. Kép
Én sokszor főzök durumtésztát, azt nagyon szereti a lányom. Szoktam paradicsomost húsos szósszal, krumplis tészta, grízes tészta, mákos tészta stb.
Sokszor szoktam olyat főzni, hogy rizs, darált hús és valamilyen párolt zöldség összekeverve, pl. karalábé, borsó, zöldbab, kelkáposzta, vagy bármi más.
Szoktam sült húst csinálni, különbözőképpen, mustárosan, mézesen, vagy mikor hogy.
A főzelékeket úgy szoktam, hogy liszttel besűrítem, kiveszem neki az ő adagját, és aztán behabarom magamnak.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Kép

Ildianyu
 


Szia Ildianyu!
Koszi a valaszt es az otleteket! Tenyleg megszokja az ember egy ido utan es a gyerkoc sem "szenved" az altalam neha egyhangunak minositett menutol, mert hat o ezt eszi amiota szilard taplalekot kap... Kivetel a tojas, ami csak novemberben derult ki, igy azota nincs :-(. Pedig a rantott hus volt az egyik nagy kedvenc. Persze biztos lenne valami trukk arra is, csak meg nem jottem ra. Te kiserleteztel a panir helyettesitesevel?
A masik nagy szenvedelyunk a palacsinta, amit legalabb 2 hetente egyszer csinalunk. A tej kihagyasa nem gond, de a tojast nem tudom teljesen kihagyni. Altalaban 1 sargajat azert kenytelen vagyok beletenni, mert kulonben suthetetlen... Van erre valami megoldas?

A teszta nalunk is nagy sztar, bar az utobbi idoben a nagylegeny nem dijjazza, ha a teszta szaftos feltettel van keverve. Igy a milanoi jellegu etelek kiesnek. En a tejtermekek hianyat tobb hussal probalom kompenzalni, ezert nalunk mindig kerul a tanyerra (a pocakba nem mindig, de hat ez van...).
Nalunk a fozelek nem megy, csak a "csupasz" zoldseg (siman fott, vagy grillezett/sult zoldseg).

Gond meg a sutemeny-sutes. Mindenbe kell legalabb az egyik tiltott dolog!! :-(( Nem konnyu.
Ha jo receptet talalok, szivesen atadom, ha erdekel.

Andrea
 
 


Amoko!
A panírt úgy szoktam, hogy tojás helyett liszt és víz keverékébe forgatom, amit éppen panírozok. Csak így kicsit keményebb lesz a bundája. De hallottam már olyat is, hogy reszelt krumpli tojás helyett. Ezt még nem próbáltam.
Palacsintára sajnos nem tudok megoldást. Én egyszer próbáltam, de nem jött be.
Vettem már tojásport is, de abban meg tejpor van. Kép
Van pár tojás nélküli sütis receptem. Elküldjem?
Nálunk az a baj, hogy Lili nem nagyon eszik húst sem. Kép

Ildianyu
 


Ezen a két oldalon sok hasznos dolgot találtok.
http://taplalekallergia.lap.hu/
http://tej.lap.hu/

Amoko
Megtennéd, hogy leírod nekem részletesen, hogy miből állt az allergiavizsgálat és hogy viselte a gyerek?
Nekünk már meg van a beutalónk és 3 hét múlva megyünk, akkor lesz a fiam 15 hónapos. Születése óta ekcémás.
Kriszta
Nyanya
 


Amoko!

Most vettem bioboltban egy kukoricás panírpor nevű készítményt, még nem próbáltam. Összetevői: kukoricaliszt, kukoricapehely, kukoricadara, tengeri só, fűszerek. Vízzel kell összekeverni, és a lisztbe forgatott húst/egyebet belemártani. Egy Concordia-Bell nevű kft gyártja. Eddig még nem találkoztam ezzel a termékkel, de remélem, használható lesz.

Lídia
 
 


Kriszta!

Tudom, nem engem kérdeztél, de azért leírom, nálunk hogy volt.
Egyszerű vérvétel volt, igaz, jó sok vért levettek, és kb. 6 hét múlva van eredmény. Úgy tudom, ilyen kicsiknél még csak a vérvételes allergiavizsgálatot csinálják, nekem a lányom októberben volt 2 éves, és most minden eredménye negatív, így nyáron kell befeküdni a kórházba terheléses vizsgálatra.

Ildianyu
 


Ildianyu
köszönöm, hogy leírtad. Én is úgy hallottam, hogy egyszerű vérvétel, de a gyerekorvosunk azt mondta, hogy nem csak vérvétel. Kérdezhetnétek, hogy miért nem kérdeztem meg tőle. Ennek oka volt. Eleve nem javasolta a vizsgálatot, bár határozottan kijelentette, hogy tuti allergiás a gyerek. no comment....
Eddig székletvizsgálat volt és két hét múlva megyünk a bőrgyógyászhoz.

Van v.ki aki kb. 15 hónapos gyereket vitt allergia vizsgálatra?
Nyanya
 


Kriszta!

Lili 14-15 hónapos volt, amikor vittem először. Nem tudom, mire gondolhatott az orvosotok, van olyan, amikor egy csomó mindennel megszúrkálják a gyerek kezét, hogy melyik pirosodik be, de az már később van, 4-5 éves korban. A terheléses vizsgálat meg 2 éves kor után, de az is csak akkor, ha a vérvétel negatív.
Amikor először voltunk, levették a vért, akkor még nem volt eredmény, de kapásból tej-, tojás- és szójamentes diétát írtak elő. Lilinek is nagyon ekcémás a bőre. Aztán meglett az eredmény, ott csak a tojásallergia volt pozitív, de azt mondták, ilyen kicsi korban a pozitív a biztos, a negatív nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem is allergiás. Egy ideig így ment a diéta, aztán beiktattuk a szóját.
Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk a szigorú diéta alatt (mindent figyelni kell, felvágottakat is stb.) sem múlt el az ekcéma. Kép
Nyáron volt egy tünetmentes hónap, de ugyanúgy előjött megint.

Ildianyu
 


Ildianyu
Fiam is pont 15 hónapos lesz. Most néztem a naptárat, már 1 hét múlva megyünk.
Minket gastroentológiára utaltak be ételallergia vizsgálatra. A gyerekorvos pont ezért nem ajánlotta a vizsgálatot, mert a negatív nem biztos, hogy negatív. Minket csak a tejtől tiltottak el. Nem tudom miért pont csak a tejtől? Talán ez egyszerűbb volt, mert 80%-ban ez okozza az ekcémát. Nektek az orvos ajánlotta a vizsgálatot vagy Te kérted? Mennyire súlyos Lili ekcémája?
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Ildianyu, megkoszonnem a recepteket, mert en nemigen talalok.

Allergiavizsgalat: Adam is 14 honapos volt, vervetel, vizelet es szekletvizsgalatbol allt a dolog. Ezek kozul a vizeletet nem mondta senki elore, igy nem tudtunk mintat vinni es helyben sem sikerult a zacskoba produkalni... Par nap mulva sikerult csak annyit gyujtenem, hogy erdemes volt bevinni. Szerintem ezt erdemes otthonrol vinni. Patikaban lehet kapni vizelet gyujto zacskot(vegyetek vagy 5-ot, mert nem konnyu, plane gondolom lanyoknal!)en ezt egy kifozott bebieteles uvegbe belegyurtem es ugy vittuk.
Szeklethez elore kaptunk egy kis tartot a gastroenterologian (eloszor oda kellett menni).
Tenyleg sok vert vettek, de kedvesek voltak a laborosok, ami enyhitette a fajdalmat...
Ami engem nagyon felhaboritott, az az, hogy nem eleg, hogy az eredmeny sokara keszul el, de meg ulnek is rajta egy csomo idot mire elkeszul az irott zarojelentes!

Nalunk az ekcemat valoszinuleg a tojast okozhatta, mert azota hogy nem kap a legeny tojas, gyonyoru a bore! Meg testapolo sem kell mindig!!

Lidia, majd ird meg legyszi, hogy bevalt-e a panirpor!

Ildianyu, a krumplis panir ki fogom probalni, olyan jopofan hangzik :-)

Udv,
Andrea
 
 


Amoko
Köszönöm, hogy leírtad. A székletvizsgálaton már túl vagyunk és jövő héten megyünk az allergiára.
Jajj nagyon féle a vérvételtől. Mostanában akkor is üvölt, ha a súlyát mérik.
Mit jelent a sokára? 1-2 hét vagy 12 hónap?
Kriszta
Nyanya
 


Szia Kriszta!

Ha jol emlekszem 4 hetet mondott a dokino es aztan kb. plusz 1 honap volt, mire az irasos anyagot elkeszitettek...
A vervetel rossz, de csak annyit tehetsz, hogy Te magad megprobalsz iszonyu nyugodt maradni. Nalunk csak a kezfejbol sikerult venni, mert nem talaltak venat. Adam sirt egy kicsit mikor beleszurtak, meg amikor a tut kihuztak, de kozben beszeltek hozza, meg en is oleltem es probaltam a falon levo kepekrol beszelni es elterelni a figyelmet.
Valamikor - gondolom - majd nekunk is vissza kell mennunk egy ellenorzesre... Nem hianyzik!

Fel a fejjel!

Andrea
 
 


Amoko
Köszi a nyugtatást, majd beszámolok, hogy mi volt.
Kriszta
Nyanya
 


Amoko!
Írj egy emilcímet és küldöm. Kép

Kriszta!
Próbálj meg nem nagyon ideges lenni, mert akkor megérzi a prücsök. Kép Tudom, hogy nehéz, de ha ügyesek, azt a sok vért is gyorsan le tudják venni.
Minket a doki küldött el, mert 1 évesen kezdett el nem HA tápszert inni, és akkor súlyosbodott az ekcéma. De már előtte is volt. Nagyon csúnya volt, főleg a fején, a fülén, és a hajlataiban.
Aztán nyáron volt egy hónap, amikor nem volt, ősszel megint előjött, most a kézfején és a fülén. Egy-két kisebb folt a lábán is van, de azok nem pirosak, csak szárazak. Kép

Ildianyu
 


Ildianyu
Köszi, megpróbálom. Kifele úgysem mutatnám az idegességemet. Ma voltam a széklet eredményér, az negatív lett. Azt se tudom, hogy minek örüljek jobban majd az allergia vizsgálatnál, a pozitív vagy negatív eredménynek. A pozitív legalább ad egy támpontot, de a negítívnál maradok a nagy sötét tudatlanságban.
Szerintetek megnézik a vércsoportját, ha kérem? Volt már valaki aki kérte? Ha már ennyi vért levesznek, legalább jó lenne tudni, mert az biztos, hogy csak emiatt nem szúratom meg.

Kriszta
Nyanya
 


Kedves Mindenki!
Az én két gyermekem is tej és tojásallergiás volt ill. még a kisebb az is. Nekünk szerencsénk volt, 2 év kemény diétával talán túl vagyunk a nehezén.
Valaki kérdezte a palacsinta készítését. Én mindenhez durumlisztet használtam. Durumliszt, kukoricaliszt (ettől lesz sárga), kevés cukor, só, szódaviz, kevés olaj (ne ragadjon) reszelt alma. Sűrűbbre kell készíteni mint a rendes palacsintát. Egyetlen hátránya hogy melegen marad csak puha, egyébként kicsit kemény. Én ebbe a tész bele zöldségeket, és olajban sütöttem ki, akkor finom ropogós lesz lehetett kechuppal enni (éljen az egészséges táplkozás)
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron