Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta!

Sajnos az nem igaz, hogy a nyaki, háti hipotóniához nem társul feszítés. Ez a kóros reflex valószínűleg a tornáztatás miatt alakult ki, mert sokáig hagytuk lógatni a fejét (pl. ülésbe húzáskor). Nálunk (Győrben) a Gézengúz alapítvány nem az igazi és bődületes összegeket kérnek egy gyógytornáért. A kádban úsztatást elkezdtük, mivel más nem foglalkozik Győrben vízi terápiával. A Dévényes gyógytornász adott otthoni gyakorlatokat, azokat csináljuk most is. Szilvitől azért kérdeztem, hogy miket tornáztak, mert ők már túl vannak a nehezén.
 
 


Sziasztok4
Lilla, mennyi idős most a babád? Először mi is neurológusnál jártunk csak, és ő is Katona-féle gyakorlatokat javasolt. 1 hónapos babánál pl. tarkófogással hintáztatás, ülésbehúzás, lepedőben forgatás és mászatás, hogy megtartom a hasa alatt.. Sajnos az ülésbehúzás nem a legjobb gyakorlat. Én ezzel csak rontottam, mert egy idő után mindig balra dőlve ült fel a fiam, én ennek ellenére folytattam. Nem lett volna szabad. Egyébként a gyakorlatok a babák kora szerint változnak. A tarkófogással hintáztatás végig megmarad, mert a hintával az agyat stimuláljuk. Mindenféle hintáztatás csak jót tesz minden gyerekkel. Lehet szó, akár arról is, amikor apuci hajmeresztő módon dobálja a csöppségeket :-)). Fél évesen azonban, amikor már jártunk Dévényezni nagyon sok mindennek kiegészitettem az otthoni tornákat, amiket ott láttam és javasoltak. Legtöbbször ezel nyújtó lazitó gyakorlatok voltak, mivel a fiam feszes volt. pl. hanyattfejvében jobb csukló-bal boka osszefgva és jobbra-balra hintáztatás. És ezt forditott végtagokkal. Azonkivül naponta többször massziroztam a tenyerét és a talpát, mert folyamatosan ökölbe volt szoritva. Nagyon sirt de muszáj volt és egy hét alatt ki is lazult, csak nem volt szabad abbahagyni. Mivel a lábfejével is pipált, a lábszárát és vádliját is massziroztam a Dévényben mutatott technikával addig, amig a lábfej körbeforgatása akadálymentes volt. Hasonfekvésben előszür az egyik majd a másik karját nyújtottam előre, majd keresztbe az arca ekőtt, hogy az oldaliznai ia nyúljanak. Aztán hátra is a karokat. volt , persze forgatás is, amit hanyattfekvésből a láb kereszteszésével inditottam, és egyre kevesebbet segitettem neki a teljes megforduáshoz. Aztán volt lejtőn mászatás is. Bevallom ezek, szinte sosem voltak sikeresek, Addig kapálódzott a gyerek, amik le nem evickélt csúszva a lejtő aljára. De köze nem volt a mászáshoz. Később úgy csináltam, hogy hasonfekvésben a vállávál fogva kibillentettem, mondjuk a jobb oldalra, egészen addig, amig kibillen az egyensúlyából, és el akar fordulni. Ilyenkor az ellenkező lábikóját, illetve térdét felhúzza a gyerek. Na, ebben a pillanataban kell átbillenteni a másik oldalra ugyanigy, hogy a másik térét húzza fel, és mielőőt átfordulna, ismét az ellenkező irányba billenteni. Nem tudom mennyire voltam érthető de ilyenkor a pici hol az egyik, hol a másik lábát húzza fel, azaz mászó mozdulatokat végeez.
Tulajdonképpen az elmúl évről akár könyvet is ihatnék. Megpróbálom a másik fórum linkjét, ott több anyuka tapasztalatairól kérdezhettek. Naponta 6-8 bejegyzés biztosan van, elég aktiv topic. Ott is nyugodtan kérdezhettek, mesélhettek, nagyon kedves és tapasztalt anyukák vannak. Én minden nap ott vagyok. már találkozónk is volt, bár nem sokan jöttek el, és novemberre tervezzük a következőt. Mivel engem nagyon érdekel ez a téma, szeretnék minél több tapasztalatot begyűjteni.
 


Rjuli,
nem tudom, hol keresselekKép

Lehet egy szakmai kérdésem? Az én Sárámnak most vettem észre, hogy hirtelen nagyon csámpás lett a lába. De nagyon. A bal lábát szinte 45 fokban befelé hajlítja. Nem tudom, elvigyem-e ortopédiára, ill. ami jobban foglalkoztat, hogy szerinted lehet ennek vmi köze - így 4 évesen - a születéskori oxigénhiányához és a nyaki, háti hypotóniájához? Vagy csak parázok?
 
 

 
 

Kereshetsz itt is meg a mél címemen is, ami a régi: rjuli@comunique.hu

Szóval emlékeim szerint már korábban is beszéltünk arról, hogy Sára nem szépen fut, meg nem szimmetrikusan használja a végtagjait. Rosszul emlékszem?
A nyaki-háti hipotóniának túl sok köze ehhez nem lehet, de ox-hiányhoz annyiban igen, ha korábban is volt alsó végtagi tünet, csak most esetleg v.mi miatt felerősödött. Első körben ortopédus, neurológus, hogy helyi probléma-e, esetleg v.mi húzódás, zúzódás, gyulladás, vagy tényleg idegrendszeri tünet-e. Utána lehet gyógytornában gondolkodni. Orvoshoz beutaló, időpont kell!
 
 


Juli!
le a kalappal! Ezt nevezem gyorsaságnak!
Sajnos nem emlékszel rosszul. Voltak, vannak ilyen jellegü problémák a futásával. Bár biztos vannak nála sokkal szétesetteben futó gyerekek is. De hát ö az enyém.
Akkor asszem elviszem a gyerekorvosunkhoz, hátha tud vmi okosat mondani.
Köszi szépen!
Solya
 
 


Lilla!
Én úgy értettem, hogyalapból nem társul. Sajnálom, hogy Győrben nem jók a Gézengúzosok, mert nekünk itt nagyon bejött és mi annyit fizetünk mint a Dévényért egy gyereknek, csak itt két órát vagyunk.

Juli!
Ma megvolt a kontroll és Krisztián NORMOTON!!!!
Gergő pedig már nem testszerte feszes, hanme az éretlen idegrendszeri tünek miatt ha "begurul" akkor nagyon befeszít. Nem tudom, hogy érthető -e? Azt mondták, hogy mivel még kicsi, így ez az éretlenség sokat fejlődhet. Ja és idézem: " mozgásfejlődése kiváló" Na most nagyon hepi vagyokKép


Szia Szilvi!
7 hónapos a lányom, de koraszülött, 5 hónapos lenne. A Katonát nem folytatom, ill. egyes elemeit csak. A forgatást én is úgy csinálom, ahogy írtad, mászatni pedig úgy, hogy egyszer az egyik, majd a másik talpát támasztom meg a kezemmel, csak a kézhasználat van nagyon elmaradva, nem akarja nyújtani, mindig magához húzza, pedig folyamatosan nyújtom neki, de egyenlőre nincs eredmény. A Petőben azt mondták, hogy tegyek egy öszecsavart törölközöt a mellkasa allá, így ki fogja nyújtani a kezét, hát inkább szétszedi a törölközőt, de a kezét nem nyújtja ki. A masszírozást neked a Dévényes gyógytornász javasolta?
 
 


Szia, Lilla! Talán a mászatást még nem is nagyon kellene eröltetni, szerintem. Ezt a talptámasztós gyakorlatot én is csináltam. Sőt úgy is, hogy addig-addig toltam fel az egyik lábát, mig csak-csak előretette a kezét is. A talp és tanyérmasszázst a Dévényes gyógytornász javasolta és mutatta meg hogyan kell csinálni. Kézlazitásra a neurológus azt javasolta, hogy hanyattfekvésben néhányszor keresztezzem a karjait a mellkasa előtt. Ezt is csináltam, illetve hasonfekvésben is. És hátrafelá is nyújtottam óvatosan a karjait. Nektek javasoltak lejtőmászást? Én azt nem tartom tól jó dolognak. Vagy pl. olyan gyakorlatunk is volt, hogy hasolfekvésben meg kell emelni a babát a tenyereddel a törzse alatt, úgy, hogy a kezecskéje leérjen a földre vagy asztalra (úgy nem kell hajolni) és hátrafelé húzni, hogy a tenyerek kinyiljanak. Aztán előretolni úgy, hogy egy kicsit a testsúlya ránehezedjen a karjaira. Elvileg pakolnia kellene a kezecskéit előre. Nem tudom mennyire volt érthető, amit itt összepötyögtem.
 


Szia Szilvi!

Lejtőmászatást nem csinálunk, nem is javasolták. A hasonfekvésben törzse alatt emelést épp a héten mutatta a Dévényes, és ügyesen is csinálja a lányom. Előre magától rugaszkodik és viszi a kezeit is. Ill. most csinálunk egy kitámasztós gyakorlatot is, méghozzá úgy, hogy amikor ülésbe húzásból visszaengedem, akkor elengedem az egyik kezét, és ezzel támaszkodik, miközben földet ér. Ezt nagyon szereti csinálni, és kipróbáltam amit te is csináltál, a hasonfekvésből a vállai emelgetését, ezt is szereti.
Képzeld, pénteken voltunk neurológusnál, és megdícsérte a kislányomat, hogy ilyen rövid idő alatt mennyit fejlődött, egész jól tartja már a fejét, és azt is mondta, hogy milyen okos, értelmes baba! Pedig egy frászban vagyok mindig, amikor orvoshoz kell menni. Ti hogy vagytok? Milyen természetű a kisfiad?
 
 


Szia Lilla!
Hova jártok neurológiára? Mit irt a jelentésre?
Én is mindig tiszta frászban voltam, hogy úristen, mi lesz, ha esetleg a babám mentálisan is sérült lesz. De a gyógytornászunk megnyugatatott, hogy olyan figyelmes baba, nem hinné, hogy ezzel baj lesz. Hát a mozgásában kezdetben nem volt biztos, hogy teljesen egészséges lesz.
Az én kisfiam csecsemőnek nagyon higgadt és nyugodt természetű volt. A neurológusunk azt mondta, az jó. Hát, amióta nagyobbacska lett, már kinyitotta a kis lepénylesőjét, és, bizony le tud vágni egy-két hisztit. De inkább az a megfontolt tipus. A lányom ezzel szemben egy nagyon izgága kis teremtés.
Még valami eszembe jutott: mondta a neurológus, hogyha hasrateszem a gyereket, a két jjamat húzzam végig a hátán a gerinc melletti izmokon fentről lefelé, kétszer. Emlékszem, amikor csináltam, egyből kiemelte a fejecskéjét.
A te babád mennyire feszes? pl. Mironnak a karját alig birtam a feje fölé emelni. A lábait, pedig alig birtam az orrához húzni. Sőt, sokáig nem is tudtam. Igazi élmény volt, mire sajátkezűleg el tudta kapni. 4 hónapos koráig képtelen volt a karjait az arca elé emelni. Tudod, hogy kétségbe voltam esve??? Mostanra egész sziklás hegység gördült le a szivemről.
 


Szilvi!

Eddig a Szab.hegyre jártunk, most viszont a Heim Pálban voltunk egy dokinál. A jelentésre leírta, hogy a látásfigyelme sokat fejlődött, ill. a mozgása is látványosan javult, a lábai már lazák és sokat használja őket, a kezei még elég feszesek, de már a kezébe adott játékokat a szájába veszi, és a kezét is nézegeti. Mindenesetre a neurológus azt mondta, hogy 1,5 évs koráig nem lehet biztosan megmondani, hogy lesz e visszamaradása a gyereknek, de most annyit mondott, hogy ritka az olyan kisgyerek, aki ilyen rövid idő alatt ennyire látványosan fejlődik. Egyébként nem az a nyugis baba típus, úgy 1,5 órán keresztül el lehet vele játszani, persze nem úgy, hogy egyedül hagyom, hanem végig ott vagyok mellette. Ha időben lerakom aludni, és alszik legalább 1 órát, akkor lehet vele ismét foglalkozni, de elég sokszor van az, hogy csak fél órát vagy annyit se alszik, és utána már nagyon nehéz elaltatni és igazából jártszani sem lehet vele. Na ezek a nyugtalan időszakok!
A fejemelésre nálunk ez a módszer nem jó, amit írtál, mert alapból volt a lányomnak egy opistotonusos fejtartása, és ezt nem erőltetem, sokat van hason, ügyeskedik. Mutogatok neki játékokat, és akkor felé fordul, ill. megemelem, és így ő is emeli a fejét. Sajnos a kezei még feszesek, de már sokkal jobb, mint 1 hónapja, persze még sírás van, ha a kezeit nyújtogatom, de muszály! A kisfiad mikor fogott meg magától először játékokat?
Persze a jövő miatt én is folyamatosan aggódom, de nagyon bizakodó vagyok. A gyógytornásznál annyiféle esettel találkozik az ember, valamikor megkönnyebbülök, valamikor meg megrémülök...
 
 


Csókoltatom a neurológusokat!!! Nekem legalább nem mondták meg Gergővel kapcs. 4 hónaposan, hogy mit gondolnak és ezért ma nagyon hálás vagyok nekik. Leírták latinul, de senki nem volt hajlandó lefordítani. Most 8 hónaposan azt mondták rá, hogy nem gondolták, hogy ez lesz belőle. Akkor ők azt gondolták, hogy halmozottan sérült marad. És ma szerintem is tutira mondható, hogy semmi komoly lemaradása nem lesz úgy motorikusan mint mentálisan. Én nem mondom, hogy ne izgulj a jövő miatt, mert tudom, hogy ez nehéz dolog. Én is izgultam, mert azért azt láttam, hogy valami nem stimmel - mentálisan is. Ha nagyon aggódtok akkor van egy teszt amivel felmérhető, hogy hogy áll a gyerek mentálisan és ez később megismételve megmutatja, hogy milyen a fejlődése.


Szia Lilla! Nekük is a felső végtag lazult ki nehezebben. Az én fiam 4 hónaposan kezdte el a saját kezeit felfedezni. Talán 4 és 5 hónap között kezdett a tárgyak után nyúlni. A megfogással nem volt gond, hiszen feszes volt és mindig ökölben volt a keze, tehát a játékokat is nagyon tudta szoritani. Inkább az elengedés volt a problémásabb. Emlékszem azt mondta az első gyógytornászunk ( ugyanis sokáig két gyt.-hoz jártunk) , hogy nehezen épül le a fogóreflexe.
És ez alatt a nyugtalan időszak alatt mi történik? Sir a pici? hányszor alszik még napközben? Vagy nincs igazán kialakult napi ritmusa?
Hát, esetleg erre az opistotonusos fejtartásra a tarkófogásban hintáztatás lehet jó, bár ezzel csak lazit a heyzeten, nem a fej emelésében segit.
Hát a Dévényben sokszor láttam én is elrettentő eseteket és nagyon biztatókat is. Szerintem bizzunk a Dévény módszerében. Ha gyors javulást tapasztaltatok eddig, akkor az továbbra is folytatódni fog egész bizonnyal.
Szia, Kriszti! Mi már találkoztunk az nlc fórumon. A neurológus támához én is fűznék valamit. Nekünk sem mondta, hogy mit is gondol valójában az elején. Leirta, hogy az izmokban a tónus kissé fokozódik. Aztán, amikor a fiam, kb 7 hónapos lehetett, és azt mondta. nagyon jó állapotban van, elmondta, hogy, amikor odakerült, bizony nem vol jó állapotben. Meg, hogy a csecsemőket 6 hetenként szokta visszarendelni de őt 4 hetente hivta vissza, mert nagyon feszes volt. Na, akkor egy kicsit megszédültem. És senki de senki nem akarta anno elhinni, hogy gond van a gyerekkel. Mindenki azt mondta, hogy feleslegesen aggodalmaskodok, És csak a magam megnyugtatása végett hordom őt az Alapitványhoz. Hát tessék. Azóta a neur. már gratulált a fiam fejlődéséhez.
 


Még egy kérdés:
Nem tudod, kb. mekkora területet érintett at oxigénhiány? Bár ez attól is függ, hogy mennyi ideig és, hogy melyik területen.
 


Még egy kérdés:
Nem tudod, kb. mekkora területet érintett at oxigénhiány? Bár ez attól is függ, hogy mennyi ideig és, hogy melyik területen.
 


Érdekel a teszt! Miből gondoltad, hogy valami nem stimmel mentálisan? Mennyi idős most Gergő?
 
 


Szilvi!

Még a Koraszülött o.-on derült ki, hogy oxigénhiánya volt, azt mondták, hogy a szülés körüli időpontban történt vele valami (30. hétre született), persze azt kizárták, hogy szülés után. A záróra is azt írták, hogy méhen belüli hypoxia. 2 hétig nem láttak semmit a fejében, aztán a 2. hét végén ráírták a Kórlapra, hogy kiterjedt PVL ciszták. A doki persze hajtogatta, hogy csak a fehérállományt érinti, a finommozgásokat, és ez a jó a rosszban. Persze azóta tudom, hogy ez nem így van, csak ilyenkor madárnak nézik a tapasztalatlan szülőket. Velünk egyidőben szintén volt egy oxi.hiányos kisgyerek az osztályon... Múlt héten csináltak UH-t a Heim P.-ban, és kérdezte a doki, hogy nem tudtuk, hogy agyvérzése volt? Csak azért nem foglalkozom a leletekkel, mert már megőrültem volna. Amikor az orvos (neur.) először megnézte a gyereket (1 hónapja), mondta, hogy testszerte feszes, fokozott izomtónusa van, sokat tornáztassuk stb. Aztán elolvasta a szab.hegyi zárót, aztán közölte, hogy készüljünk fel mindenre, ha Intézetbe akarjuk adni, akkor minél előbb tegyük, mert majd kötődni fog hozzánk... Majdnem kirohantam a rendelőből. Aztán visszamentünk hozzá múlt héten, csak azért, mert nem akartam egy 4. orvost keresni, és egész más hangnemben beszélt, és már írtam, hogy meg is dícsért minket. Sőt, most már azt is elejtette, hogy látott már olyan gyereket, akinek óriási méretű agysejtpusztulása volt, és semmi baja nem lett, de van az ellenkezője, hogy szinte észrevétlen a károsodás, mégis sérült lesz a gyerek...
 
 


Nem tudok napirendre térni a felett, hogy az orvosk mit meg nem engednek maguknak.

Gergő súlyosan nagyotthalló is volt és ezért teljesen beszűkült az érdeklődése, a látása is ( ez érdekes, de azóta ez elmúlt )Ha valamit oldalról vittél a szeme elé nem vette észre, nagyon nehéz volt a figyelmét felkelteni. Sokszor volt, hogy álltam a két baba előtt és Krisztián hangosan kacagott Gergő pedig észre sem vett. Ha az arcához hajoltam akkor igen, de mondjuk 1 méterről már nem volt reakció. A hallását nem lehetett hallókészülékkel javítani, mert az volt az oka, hogy besűrűsödött genny volt a középfülében ( vagy így született vagy szüléskor fertőződött ), így hiába szóltunk hozzá arra semmi reakció nem volt. És ehhez jött, hogy mozgásilag nagyon korlátozva volt, mert ha meg akart mondjuk fogni valamit akkor csak csapkodott a kezével és nem tudta azt csinálni amit akart. Szóval ez egy szülőnek nagyon elkeserítő látvány volt. Most 8 hónapos és mindez a múlté, annyi, hogy ez a bizonyos teszt nem lett éppen túl jó, mentálisan 5 hónaposnak felel meg, de fejlődik szépen, be kell hoznia a lemaradását. És valszeg az egészről a füle tehetett, mert 3 hónapja - mióta kiderült és meggyógyították - kezdett el rohamosan fejlődni. És ma felálltKép Kép Kép
Ezt a tesztet több helyen is csinálják, ti hova jártok fejlesztésre?


Kriszta, ez ám a nem semmi! 8 hónaposan felállni még "normál" esetben se rossz részidőKép
 
 


Ma voltunk gyt-nál, aki azt mondta, hogy ez csoda, mert a lába és a csípője még " beton ". A Krisztiánt újra kezelni kell, mert hipoton mindene, nem véletlenül nem csinált semmi újdonságot két hónapja.


Szia Lilla!
Az eszem megáll attól, amit irtál!! Mármint, amit mondott az orvos a gyerek lemondásáról. Iszonyú lehetett, én lehet, hogy bele is bolondultam volna, ha nekem ilyet mondanak. De abban is van tapasztalatom, hogy mennyire tudják madárnak nézni az embert. A szülészeten nekem azt mondták, hogy ne aggódjak, mert minden 3. gyerek oxigénhiánnyal születik. Na, ilyet sem hallottam még, de, akkor én, balga, elhittem. És,hogy semmi olyan baja nincs a gyereknek, amit ne nőhetne ki. Azt azonban már nem mondták, hogy mi az a "semmi olyan dolog".
Mi Dr. Balázs Máriához jártunk a II.Gyermekklinikára a neurológiára. Esetleg, ha mégis szeretnél orvost váltani, őt bátran merem ajánlani, nekünk elég jól bevált. Ő nem mondta ki, hogy egészséges, avagy sérült lesz-e a gyerek. Amikor anyósom rákérdezett, annyit mondott, hogy "az a célunk, hogy egészséges legyen".
Most a te picid 6 vagy 7 hónapos? Miket csinál most? Hogy vagytok?
 


Szia Szilvi!

Köszi, de már nem akarok másik orvoshoz menni, már egyébként sem érdekel, hogy mit mondanak, ill. hogy milyen az UH. Én eddig csak olyan dokikkal találkoztam, akik a legrosszabbra készítik fel a szülőket.
A lányom most 7 és fél hónapos, de én inkább azt a korát számítom, amikor meg kellett volna születnie, így most 5 hónapos lenne.
Nálunk elég érdekesen alakult a mozgásfejl. 4 hónapos korábban több mindent csinált, mint most (akkor Katona szerint tornáztattam) Akkor rendesen kinyomta magát, és szépen tatotta a fejét. Azóta igazából semmi újat nem csinál, sőt már nem nyomja úgy fel magát, a kezeit még mindig nem használja tudatosan, csak csapkod. Hasról hátra átfordul, de nem azért, mert ő akarja, hanem mert átlendül. A fejtartása már alakul, de még nem az igazi. Szóval visszaesett a mozgásfejl.-e, és nagyon lassan halad. Most sokat van hason, és sokat hintáztatom, forgatom, ültetem stb., de már nem napi 6-szor, csak 3-4-szer.
Ja, és a Katonát azért kellett 5 hónaposan abba hagynom, mert elkezdte feszíteni a hátát (C alakban). Amúgy szívesen csináltam volna vele tovább. A Dévény hatása nálunk még nem annyira látszik, annyi, hogy lazulnak a lábai.
Ja, és ezek tetejébe pénteken kiderült, hogy szemüvegesek leszünk, ráadásul még tompalátók is vagyunk. +4, ill.+5-ös dipotriás szemüveget kell hordania, és a bal szemet szemtakaróval leragasztani, hogy ne legyen kancsal. A jobb szem izmai áll. nem működnek rendesen, ezért így kell edzeni.
Egyébként sokat gügyög, sikongat, apukájára állandóan vigyorog. Ez egy kicsit megnyugtat, de a mozgásban való elmaradása aggaszt.
 
 


Sziasztok!

Elolvastam sok hozzászólást, de sajnos még mindig nagyon bizonytalan vagyok abban, hogy mit várhatok a fiam fejlődésétől. Ha valaki esetleg megnyugtató és biztató választ tud adni, legyen szíves írjon mielőbb.
A fiam 2004. január 20-án született 30. hétre 1,470 grammal. A II. női klinikán 1 hónapot inkubátorban, a kistarcsai kórházban pedig 2 hetet töltöttünk hízlaldában. 2,300 grammal vittem haza, most 1 évesen már majdnem 10 kiló. Egyáltalán nem látszik rajta, hogy koraszülött volt, nagyon értelmes, helyes gyerek, a mozgásban azonban egy kicsit el van maradva. Sajnos egyik kórházban egyetlen orvos sem vette észre, hogy a gyereknek feszes izomtónusa van, s a klinikai gyógytornásznak sem szóltak, hozzáteszem, elkerülhető lett volna az az időveszteség, amivel végül ugyanahhoz a gyógytornászhoz jutottunk vissza, csak 4 hónappal később, mint aki kezelhette volna már születésétől fogva. Ezúton is köszönöm Némethné Gregor Judit védőnőnek, az Aranytíz Ifjúsági Centrumban működő Aktív Szülés program csecsemőmasszázs oktatójának, aki felfedezte ezt a problémát és a Dévény alapítványhoz irányított minket. Sajnos a bejelentkezéstől számítva 1 hónapra rá kaptunk csak időpontot és akkor kezdődött az első kezelés. Előtte még azonban a fiammal befeküdtünk egy hétre a Sváb-hegyi klinika fejlődésneurológia osztályára, mert szerettem volna mindent megtudni amit lehetett. Ott a Doktor úr a vizsgálatok befejeztével közölte, hogy a Katona módszerrel 2-3 hónap alatt el kell múlnia a feszességnek. Egyszer mentünk vissza kontrollra, úgy döntöttem, soha többet, olyan hangnemben lettem kiosztva az ottani gyógytornász által. Továbbá nem tartottam normálisnak a naponta 6-szor fél órás tornáztatást egy 4 hónapos gyereknél, amikor a nap nagy részét még átaludja. Ültetést-ami ilyenkor még rendkívül megterhelő a gyenge gerincnek, másztatást-amit ebben a korban még bőven nem kell tudnia, ráadásul én mint nem szakértő, nem vagyok képes helyesen megtanítani ezeket a mozdulatokat egy ennyi idős csecsemőnek. Végül pedig az ember egy idegroncs lesz hónapokon keresztül napi 6-szor tornáztatni egy csecsemőt. Elkezdtük tehát a Dévény-módszert, ahol 8-9 hónapos koráig nagyon halvány változást észleltünk. Attól a ponttól, hogy képes volt megfordulni, nagyon gyorsan fejlődött. Most már ügyesen kúszik, mászik, feláll, tesz egy-két lépést, azonban sajnos ülni nem tud és ez nagyon aggaszt. A gyógytornász azt mondta, hogy mivel a feszesség fokozottabban van jelen a nyaki részen, azon kívül főleg a bal oldalon, inkább a karon és kézen, de a törzsben és lábon is észlelhető szakmai szemmel,nem képes a testét egyensúlyban tartani, ezért eldől mint egy zsák, s még a karjait is elég mereven használja. A mostani neurológusunk azt mondja, szerinte rendbe fog jönni, de szeretném, ha valaki, aki esetleg volt már hasonló helyzetben és a gyermeke néhány éves, megosztaná velem, hogy milyen eredményre sikerült jutniuk és vajon teljesen eltüntethető e ez a probléma vagy számíthatunk valamilyen maradványra?

Előre is köszönettel.
 
 


Kedves Yazmin!
Előszőr is ajánlom figyelmedbe az alábbi oldalt, itt csupa hasonló problémájú szülővel beszélgethetsz.


http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=27303&hozzaszoltunk=1&step= 0

Aznkívül. Kisfiad30. hétre született, azaz korrigáltan még nincs egy éve. Az én egyik kisfiam is feszesen született. Őt 5 hetesen elkezdték kezelni és ennek ellenére csak 10 hónaposan tudott egyedül ülni. Most 1 éves és szépen ül, áll, kapaszkodva lépeget. Neki is az egyensúlyával gondok voltak ( és még vannak is, de alakul.
Én azt tanácsolom, hogy nézz be erre az oldalra, nagyon jó kis kötetlen duma folyik, ugyanakkor leáthatdo, hogy hány gyerek meggyógyult ebből az állapotból. A KAtona módszerről írtakkal teljesen egyetértek és sok más anyuka is.


sziasztok!

van egy új dolog, ami nekünk nagyon sokat segített, csak ajánlani tudom!
A neve Kaqun víz, oxigénnel dúsított víz, amiben fürdetni kett a babát. A én kislányom 1 évesen még semmilyen fejlődésben nem indult el: se mozgás, se beszéd, se semmi, csak feküdt a hátán és kapálódzot meg sírt! A BHRG, meg a Dévény sokat jelentett, de az igazi áttörést ez a víz hozta meg.
Az első fürdetés után megfordult, a 4. után felült!!!
Nem csodaszer, de rengeteget segíthet hypoxiás gyerekeknek!!!
Budakeszin van.
Ha érdekel titeket írjatok nyugodtan!

üdv
kr
 


Sziasztok!
Segítséget kérek. Húgom hat napos kisbabája oxigénhiánnyal született, de azt mondták, nem okozott semmilyen elváltozást. Időben hazaengedték, látszólag egészséges kisbaba. Ugyanezt mondta a házi gyerekorvos is. Igaz lehet, hogy semmi gond nincs?
 
 


Kedves Szülők!

Én egy 24 éves, frissen végzett konduktor vagyok, nagy örömmel vállalnám csemetéjük mozgás és kognitív fejlesztését minden nap, a reggel, illetve a délutáni órákban.
A fősikola alatt tapasztalatot szereztem minden korosztályban a központi idegrendszeri sérült gyermekekkről. ( Ataxia, Athetosis, Hemiplegia, Diplegia, Monoparesis, Tetraplegia/paresis...)
Korábban is dolgoztam már két családnál, ahonnan földrajzi okokból kifolyólag maradtam el, lévén, hogy külföldiek.

Érdeklődni a fodorlinda@gmail.com-on, illetve a 20-320-8484-es telefonszámon tudnak.

Tisztelettel:
Fodor Linda

Fodor Linda
konduktor


Most nem csak az egészségem miatt éri meg Kaqun fürdőbe járni! Tegnap vásároltam egy 14 napos fürdőbérletet, így megnyerhetem a szingapúri utat! Olyan klassz lenne, még sosem jártam ott! Egyébként, ha érdekel Titeket, akkor a weboldalukon utána tudtok nézni a dolognak, de ha jól tudom, bármelyik fürdőben lehet venni 14 napos bérletet! Milyen jó lenne, ingyen repülőút és 5 éjszaka egy Spa hotelben!
sotemarika
Budapest III. kerület
 
 


„Utat Szingapúrba?? Mindig lehet nyerni utat, vagy ez csak most egyszeri alkalom? Sokat olvastam már a Kaqun-ról itt is, és a Facebook-on is láttam már a hirdetésüket, de bevallom, időhiány miatt hezitáltam eddig a fürdő kipróbálásáról. Nálam csak egészségmegőrzés lenne a cél, persze ha „égne a ház”, gyorsabb lennék én is..
csabaianna
Pécs
 
 


Miért pont Szingapúrba?????
 
 


Tipikus hozzáállás sajnos, h ha égne a ház. aztán majd ha ég, akkor kapkodsz. gáz.
koniglilla
Budapest III. kerület
 
 


Ahogy említettem, időhiány! Sajnos a munka nagy úr. Két főállásom van, és mellette a családdal is foglalkozni kell, mert ha nincs család, akkor az egészség se ér sokat.
csabaianna
Pécs
 
 


Én teljesen megértem, amit írsz. De persze a saját tapasztalatomból én is tudom, hogy mikor ég a talaj és sürgetővé válik a megoldás, akkor már sokszor késő lehet.. :S Próbálj meg időt szakítani rá, ha tudsz, az első pár időpontot iktasd be az életedbe, ha beépül az életedbe, könnyebben találsz időpontot majd..
Egyébként azért ott lesz a Kaqunnak most egy nagy konferenciája, ha jól tudom, ahol bemutatják a legutóbbi vizsgálatok eredményeit, illetve az új kutatási területekről is fognak beszélni. Szerintem nagyon érdekes lehet egy ilyen rendezvény, számos szaktekintély jelen lesz, szívesen meghallgatnám én is őket! Ráadásul Szingapúrban is van egy Kaqun fürdő, azt is szívesen megnézném, hogy vajon ugyanúgy néz e ki, mint a budapestiek, vagy az is igazodott Szingapúrhoz és tele van neon fényekkel.
sotemarika
Budapest III. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron