Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Remélem lesz valaki aki hasonló problémákkal küzd mint mi és tud esetleg segíteni nekünk.
Röviden:a kisfiamat sajnos csak 2 hónapig tudtam szoptatni és azóta nagyon küzdünk a kakilással.Már 5 féle tápszert kipróbáltunk -már 6 hónapos is elmúlt- eszünk mindenféle főzeléket,gyümölcsöt,ivólét,joghurtot és semmi sem segít.Kb.havonta egyszer tud magától kakilni,amúgy mindig nyomnom kell a kis lábát,hogy sikerüljön.Amiért ilyen kemény a széklete-ezért a szél sem tud könnyen távozni,éjszaka még mindig felébred,pedig nem éhes,de fáj a pocija.
Ha valaki már túlélt egy ilyen dolgot és tudna valami megoldást,nagyon megköszönném a segítségét.
 
 


Szia Kismuki!
A gyerekorvosod mit mond?
Nálunk a nagyobbik lányommal voltak gondok, mikor kezdtük a szilárd táplálékot, és a mi itteni orvosunk azt ajánlotta, hogy pár szem aszalt szilvát áztassak be vízbe és másnap reggel igya meg a levét a baba. Esetleg össze is turmixolhatod neki, ha hajlandó megenni a szilvát is, akkor biztos, hogy tutibb a hatás. Nekünk eléggé bejött, igaz nem volt annyira komoly a dolog , mint nálatok. Csak egyszer fordult elő, hogy 4 napig nem tudott kakilni, azt minibeöntéssel orvosoltuk.
Voltak más gyakorló anyukatársaim, akik a reggeli egy kivit javasolták, erre esküdtek. Persze nem tudom, hogy 6 hónaposan ehet-e kivit a kisfiad, nem tudom allergizálhat-e ilyen idősen.
A magyarországi gyerekorvosunk viszont laktulóz szirupot javasolt, mivel szerinte ahhoz egyáltalán nem szokik hozzá a szervezet, az egy bélben fel nem szívódó cukor oldata, ami meghajt, nálunk a kisebbik lányommal használtuk, igaz ő már nagyobb volt akkor, 2,5 éves, és neki is voltak székrekedéses problémái( orvos szerint életkori dolog).
Szerintem mindenféleképpen hallgasd meg az orvosotokat, de a szilvát kipróbálhatod addig is, annak biztos, hogy nincs káros mellékhatása Kép.
Remélem nálatok is beválik.
Üdv,
Hétpettyes


Sziasztok!

A kisfiamnak is volt egy 9 napig tartó székrekedése 5 hónapos korában, akkor mindenféle tanácsot kaptunk, nekünk a cukros kamillatea + glicerin kúp használt, a gyermekorvos javaslata - ez sürgős esetben. Utána párszor használtuk a Laevolac-ot, ez az a laktulóz szirup amit Hétpettyes is említ, az is jó. Sokan esküsznek a barack ivólére is. Az aszalt szilvát én csak magamon próbáltam és tényleg működik.
A szelekkel is küzdöttünk, nekünk a tornáztatás nagyon bevált, ellentétes térd-könyök összeérintése, zárt, felhúzott combbal körzés utána pedig combok szétnyitása, ezeket nagyon sokszor ismételni, persze csak ha nem ellenkezikKép

Hintaló
 

 
 

Sziasztok!

Kismuki! Az én kisfiam is 3-4 naponta kaksizott, majd az anyatejes időszak végén 5-6, sőt egyszer 7 nap is előfordult. Mondjuk neki nem volt kemény a végtermék, csak ritkán jött. És sokat és büdiket pukizott. Nekünk akkor gyorssegélynek a cukros kamillatea vált be, én akkorra már félretettem olyan elveket, hogy nem kap cukrot a gyerek. A doktor narancslét ajánlott, másoktól azt a tanácsot kaptam, hogy szőlő levét préseljem ki, mert beválik.

De én összességében most azt akarom mondani, hogy szerintem ne mindenféle főzit adj a kicsinek, hanem olyasmiket, amik székletlazítóak. Nálunk az vált be, hogy a hozzátápit szinte csak olyanokkal kezdtük, és mostanra napi 1-2 kaki van. Szóval a sütőtök pl. lazító, az őszibarack is, és tudom, hogy vannak, akik körtét és a szilvát később ajánlják, de én adtam neki. A kecskemétinek van szilva bébikajája, no az tuti. Meg az őszibarack bébiital is segíthet. Kifejezetten székletfogó (nálunk) a krumpli, a sárgarépa, az alma, a banán, a rizs. Ezeket vagy egyáltalán nem, vagy csak akkor kapott, ha kevertük lazító hatású kajákkal. Mostanra (7 hónapos múlt) nem kell ezt ennyire szigorúan venni, nincs már gond a kasival. Remélem, ti is rendeződtök!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Húúúú,lányok!
Nagyon köszönök minden tanácsot nem gondoltam hogy ilyen gyorsan ennyien segíteni tudtok.
A szilvalé és a szilvadesszert(kecskeméti) nekünk is jó,dehát azt nem adhatok neki minden nap.Bár lehet ebéd után mindig kaphatna 4-5 kanállal...úgyis imádja.
Erről a székletlazító szirupról is hallottam,csak nem tudtam hogy működik pontosan.de akkor azt simán tudok venni a gyógyszertárban,ugye?
A gyerekorvosunk azt mondta ez öröklődő dolog,és igyon sok rostos lét,de mindig csak barack,sütőtöklét és kamillateát adok neki direkt,hogy ne legyen gond.
Az a baj hogy a drágám már utálja a tápszert és csak kanállal akar enni,ezért tápit már csak éjszaka kap és reggel.
Milyen főzelék vált nálatok be ami nem kif. székletfogó? Mostmár szinte úgyis mindent ehet.
Amúgy tegnap este egyedül kakilt,de azt hittem szétdurran a kis feje olyan piros volt mire kiküzdötte,viszont elég hamar ment.
Szóval mégegyszer köszi a segítségeteket.
Kismuki
 
 


Kismuki!

Főziből én csak a sütőtökben vagyok biztos, hogy lazít. Körtét nem tudom, hogy próbáltad-e, sokféle bébikajából van körtés, és majdnem a szilvával egyenértékű a hatása, meg szerintem a baracké is. Az én kisfiamnak a körte az egyik kedvence. És azt ajánlom, kérdezd meg a hozzátáplálás topikban is esetleg, hogy milyen kaják a tutira lazítóak, nagyon tájékozottak és kedvesek a lányok.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Köszönöm szépen,majd írok ha sikerül valami változásnak beállnia nálunk.
 
 


Sziasztok!

Nálunk a székrekedés is gyakori volt, meg a bogyós széklet is.

Próbáltunk mindenféle dolgot, a végén Laevolacot is de ahhoz is hozzászokhat a pici szervezet és nem egy végleges módszer, ami viszont segített:

rostos üdítőital

mégpedig az a fajta ami olyan jó tömény és selymes. tehát inkább a barack félék.

kaptunk ajándékba "pago" névre hallgató kajszilét, külfölről hozták, de nem mint hashajtót, hanem mint nagyon finom rostos lét, lett is eredménye. teljesen normális állagú széklet. Azóta próbálok venni itthon is hasonló italokat, 40-50%-osakat, és nekünk bevált.

(Sőt nálam is bevált Kép )
 


Sziasztok!

Csak most vettem észre ezt a topicot.Kép
Dórim tegnapKép volt 2 éves, de sajnos mi is ilyen gondokkal kűzdünk, szinte születésétől fogva.
Mi a Duphalac szirupot kapjuk, de én is hallottam, hogy hozzászokhat a gyerek tehát sokáig nem jó.
Dórinál sajnos sokszor a székletlazító mellett is szükség volt a glucerines kúpra. Volt, hogy egész nap megvolt az ingere, szinte félóránként kezdte el nyomni, de sajnos semmi nem jött ki. Aztán amikor (magam sem tudom mitől) néha mégis meghajtotta valami, hát ne tudjátok meg mennyi anyag jött ki szegény gyerekből.
Sajnos ami lazítana, semmit nem hajlandó megenni, meginni. A paradicsomlé állítólag csodákra képes, de nekem Dóri azt mondta, hogy "megihatja anya"Kép.
Ajánlotta az orvos, hogy éhgyomorra adjak neki 1 dl-nyi kefírt. Szereti a kefírt, de éhgyomorra nem volt hajlandó meginni. A szilvalé, meggylé szintén nem ízlik neki.Kép
Tudom mindenkinél más válik be, de nálunk kb. 2 hete egy új dolog vált be. Mégpedig a szilvalekvár. A Pacific szilvalekvár. Minden nap adok neki egy teáskanálnyit és mondhatom megvan az eredménye. Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!
Látom nem vagyok egyedül a problémámmal.
Most mi is azt hallottuk hogy az itthoni Kubu rostos ital is segíthet,holnap megyek is bevásárolni,kipróbáljuk,aztán ha nem jön be akkor jön a szirup.
A paradicsomlé nekünk is bejött egyszer csak attól teljesen kipirosodott a kicsikém arca tehát az most egy darabig felejtő.
Különben tényleg a szilva a legjobb kúra,nem csak a lekvár de az aszaltszilva is,csak kár hogy azt még ilyen picinek nem adhatok.
 
 


Sziasztok! Nem akarom elkiabálni de muszáj leírnom,hogy mi történt.
Tegnap vettem egy multivitaminos Kubut,ami tök ugyanolyan mint az osztrák Pago,és Márk aznap és ma is hangtalanul bekakilt...úgy ahogy minden rendes kisbaba szokott.Pedig nem ivott többet az ebédhez mint fél deci,de úgy tűnik,hogy ez nekünk nagyon bejött.
Remélem így is marad és végleg megszűnnek a problémáink.
Mégegyszer köszi mindenkinek a jó tanácsokat.
 
 


Kismuki!
Kép Kép Kép Kép Kép
Örülök, hogy kezd "megoldódni" a probléma.
Hétpettyes


Biztosan van papaya nevu gyumolcs a nagyobb kozertekben, piacokon. Ez a legjobb az emesztes termeszetes elosegitesere. En is adok a kicsinek belole. Az ize eleinte nem olyan fantasztikus, mint a mar megszokott gyumolcsoke, de ahogy hozzaszokik megeszi minden gond nelkul. Puha es edes, igy ragni nem igen kell, de ha villaval osszenyomod neki hat honaposan mar meg tudja enni. Nalunk mindig siker kakilas ugyben, szinte azonnal tele a pelus, ha eszik a kicsi, de a csalad tobbi tagjanal is ugyanugy segit.
 
 


Sziasztok!
Elolvastam a sok tanácsot, de én még egyiket sem nagyon zudom kipróbálni, mert még csak 3 hetes a kisfiam.
Anyatejet eszik sokszor kakil napközben, de reggelre nincs semmi a pelusban már 5 napja, viszont hallani hajnalban ahogy küszködik álmában.
Ezért reggel szoktunk neki segiteni lázmérővel, de nem tudom hogy ez hosszútávon nem okoz-e gondot.
Ha valaki tud erről vmit, azt nagyon megköszönném.

Barbara
 
 


Santha!

Én úgy tudom, hogy hozzá lehet szokni, szóval csak végső esetben ajánlják a lázmérőt. Az anyatejes babáknál nem baj, ha néhány napig nincs kaki! Ha pedig nappal van (ha ezt jól értem, nappal többször is kakil), akkor végképp teljesen rendben van! Nem is értem, mi a baj? Nincs szükség a lázmérőre!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


szisztok,

nekem is 3 hetes a picikém, és nagyon nehezen kakil.
Ma reggel már nem bírtam tovább, merthogy éjszaka csak 2 órát alust, és lázmérőt használtam.
Aztán dőlt belőle.
Csak sajnos azóta semmi.
Állítólag van valami Hipp-es tea, ami kimondottan ilyen korú gyerekek kakilási problémájára megfelel.
Ezt most mondta az ügyeletes doktornő /mert felhívtam végső elkeseredésemben/
Santha, így ajánlom nektek is ezt.
A kamillás teára azt mondták, hogy ritán, mert a kamilla a bélben lévő jó baktériumokat is letakarítja, nem csak a rosszakat.
A teában lévő cukor meg hajt, annak a mennyiségével is vigyázni kell.
Ja, és az infacolt lehet mindig adni neki. Annak nincs mellékhatása.
Ha nekünk beváltak a dolgok, jelentkezem.

Sziasztok

Ajcsi
 
 


Sziasztok!
Köszi a gyors válaszokat.

Szirom, akkor sem gáz, ha hallani ahogy álmában nyöszörög és erőlködik?

Ajcsi,szoritok!

Barbara
 
 


Santha!

Én erre nem merek mit mondani, de hívd fel a doktorotokat! De szerintem ha naponta többször rendes állagút kaksizik, akkor olyan nagy gond nem lehet. De tényleg kérdezz rá az orvosnál.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szirom!

Már megkárdeztem, azt mondta, hogy nem okoz gondot, bár én is hallottam hogy hozzá tud szokni, úgyhogy nem tudom...
Az a baj, hogy minden orvos mást mond.Jellemző!
Azért köszi a megnyugtatést, lehet hogy csak hagyni kellene, hátha nappal kijön az éjjeli.

Ajcsi!
Kipróbáltátok a Hipp-es teát?

Barbara
 
 


Santha,
Szerintem a lázmérőt felejtsd el, valamennyit én is használtam, de akárhogy is nézzük az kemény és biztos nem tesz jót.Olyanról is hallottam, hogy elrepedt, mert már meggyengült az anyag, aztán volt nagy ilyedelem, sebészetre rohangálás (annál az esetnél aztán nem lett semmi baj)Egy szó mint száz, szerintem vegyél a patikában szélcsövet, az puha gumi és direkt erre való, azzal kárt biztos nem tudsz okozni. A hozzászokásról én is hallottam, bár erről az orvosok véleménye különbözik, nálunk nem történt hozzászokás.Én azért használtam, mert rettentően hasfájós volt és csak így tudott megkönnyebbülni...teltek el hetek, hogy csak és kizárólag ezzel sikerült neki.Aztán majdnem egyik napról a másikra megszűnt a probléma.....naponta többször magától...úgyhogy most szélcső a fiókban elrakva.
Bár ahogy írod Ő kakil, szóval nem feltétlenül kell használni egyáltalán....viszont ha érzed, hogy szenved akkor szerintem lehet.(persze csak ha kicsit kűszködik akkor szerintem nem kell, az én kisfiam szabályosan szenvedett, rángatta a görcs és üvöltött...ilyenkor nem gondltam a hozzászokásra, nem érdekelt !)
Sode
 
 


sziasztok,

nem próbáltuk a HIP-es teát, mert a patikusok ellenjavallták.
Jó mi, az ügyeletes doki azt mondja jó, a patikusok, hogy nem ajánlott csak fél éves kortól.
Aztán most csak az Infacolt használjuk.
Bár bevallom, tegnap én is használtam a hőmérőt, és szegénykéből sugárban jött ki a dolog...
DE én is próbálok óvatos lenni, és nem sűrűn használni.
Erről a szélcsőről még nem hallottam.
Tudtok valami bővebbet mondani róla?

Egyébként tegnap éjszaka sem aludtunk szinte semmit.
Mindig éjszaka jön elő.. mint a fogfájás.

Na megyek, mert kezd sírdolgálni, ugyanis annyira fáradt már, hogy képtelen elaludni.

Sziasztok

Ajcsi
 
 


Sziasztok!
Sode, köszi. Kezdem elhinni, hogy igazatok van, és csak én nagyitom fel a dolgokat.
Lehet, hogy holnap nem parázom agyon magam és nem csinalok semmit.
De azért egy kis kamillatea kizárólag éjjel, és csak pár korty, csak nem árthat.Szerinted?

Ajcsi, ezen nem csodálkozom,mindig mindrn orvos, védőnő, patikus mást mond.
Sok szerencsét éjszakára, remélem ma jobb lesz.
Egyébként amikor én adtam teát a Kristófnak, elindult tőle a kaksi.De a teáról is mindenki mást mond.
Én úgy gondolom hogy ilyen kevés nem árt.
Azt mondta a dokinőnk hogy szopi előtt kb 10 perccel kináljuk meg egy pár korttyal.

Ha valami beválik, irok.

Nyugodt, békés éjszakát kivánok.

Barbara
 
 


Sziasztok,
Ajcsi, a szélcsőről van egy kis infó a Rovataink/Rendelő/Az emésztőrendszer működésének zavarai/Hasfájás/A szélcső használata
alatt.
Santha, ártani biztos nem árt....de próbálj meg tényleg lazítani. Ez olyan szerintem, hogy ha bizonytalan vagy abban, hogy használd-e a lázmérőt, szélcsövet stb. akkor nem kell használni. Mert ha olyan a helyzet, hogy kell akkor hidd el, hogy nem mérlegelgetnél, akkor biztosan tudnád ösztönből, reflexből, hogy mit tegyél. Szóval nyugi....gyerkőcnek még meg kell szoknia ezt a fárasztó életvitelt...evés, emésztés, kakilás...borzasztó, a nyugis méhen belüli élethez képest.
Sode
 
 


Sziasztok!

Sode!

Szerinted nem lehet, hogy túleszi magát a baba?
Ma reggel 150 gr-mot, 3 órával később meg 130-at szopizott.És még csak ma 1 hónapos.
Lehet hogy ennyivel nem bir a kis emésztőrendszere?
3 hét alatt, miota hazajöttünk, több mint 1 kilót gyarapodtunk.

Bocs, hogy mindig zargatlak, csak próbálom kitalálni mi lehet a gond.

Köszi: Barbara
 
 


Sziasztok,

Santha: képzeld, tegnap aludtunk előszőr békésen.
Így én is tudtam úgy kb. 7 órát aludni, ami az elmúlt hetek 3 óráihoz képest nagyon jó.
Babuci is aludt, egyszer volt csak fenn 2 órán keresztül, de akkor is csak azért, mert már nem volt álmos.
Bélgörcsök elmúlta, de nem akarom elkiabálni. a sem volt semmi baja.
Amire én esküszöm, az az Infacol. Van tejtesvérünk, és ők is azt szoktak használni, és ott sincs már ilyen gond.
Minden etetés előtt egy pár csepp a szájába.
Így rendesen kakil, tegnap este és ma is már többször.
A kamilla teával azért vigyázzatok, nekünk borzasztó módon meghajtotta a picit. MOndjuk lehet, hogy az volt a baj, hogy sokat ivott /mert ízlett neki/

MI is 2 hét alatt híztunk 80 dkg-ot, de ez elég sok.
Azért van mert pincuri is imád zabálni, de a doki azt mondta, hogy inkább adjunk neki kevesebbet, mert a sok kaja is elősegíti a bélgörcsöket.
Remélem ezekkel az információkkal segítettem valamit.

Sode, köszi azért az infot. MIndenképpen beszerzem azért a szerkenytyűt.
Nem árt az óvatosság.


Ajcsi
 
 


Szia Ajcsi!

Gratulálok, és kivánom Nektek, hogy ez maradjon is igy.
Mi az Infacollal kezdtunk 3 hete, aztán kiegészitettük a homeos bogyókkal, és kapta egészen tegnapig.
Igazából a pocija szerintem már nemfáj egy ideje, most inkább a kaki miatt szenved.
Nálunk is jött az anyag a kamillától, de azóta mégis mintha rosszabb lenne a helyzet.
Ma is szinte egész nap nyüglődött szegénykém.
Mindent elolvastam viszont a rendelő rovatban, amit a Sode javasolt, és ott szinte az összes szakember egyetért abban, hogy nem lehet túletetni egy anyatejes babát.
Ha logikusan belegondolunk, régen és manapság is a természeti népeknél, nincs mérleg, tehát nem hiszem hogy ők bármi módon szabályoznák a babucik adagját.
Én ma megpróbáltam, de üvöltött a Kristi utána sokáig, aztán úgy ébredt, hgy szopizta a kis öklét.
Olyan lelkiismret furdalásom lett!
Többet nem teszem.

Mindenesetre Te tedd, ami Nektek beválik, ki tudja?
Senki sem egyforma.
Majd irok, ha van vmi változás.

Hasonlóan kellemes, pihentető éjszakát kivánok!

Barbara
 
 


Ajcsi, örülök és remélem így marad. Egyébként mindenkinél más válik be és ki kell tapasztalni, hogy mi az. Nekünk például az infacol nem használt, sőt...
Santha, Igen az lehet, hogy túleszi magát. Az én kisfiam 2 hetesen evett napi 1 litert!!!! (más okból kifolyólag kórházba kerültünk és ott le kellett mérni minden egyes etetést ( 1 hétig voltunk bent...ja és csak szopik) Szóval ott is mondták nekem, hogy azért is szenvedhet mert túleszi magát. Azt tanácsolták, hogy tartsam be a 3 órát (mert Ő akkor még azért jó másfél-két óránként enni akart)Viszont nem tudtam úgy abban a formában betartani ahogy mondták...megjegyzem ugyanott másik doki és nővér meg azt mondta, hogy nem baj hát ha enni akar az a gyerek, hát egyen, örüljek neki, hogy eszik, sokkal rosszabb az amikor egy kisbaba nem akar enni.
Szóval én azt tettem, hogy egy nagyon picit azért megpróbáltam az időt kitolni, felvettem és eltereltem a figyelmét. Az is igaz, hogy néha nem is igazán éhes valószínűleg, csak úgy talál megnyugvást.....viszont ezt sem akartam tőle megvonni.
Az ököl szopás nálunk is 1 hónapos korában kezdődött. (cumizni nem cumizik, próbálták neki a kórházban ugyan, de öklendezik tőle)...szóval kb 1 hónapos korában megtalálta az öklét és azóta egy picit ritkábban eszik....vagyis inkább úgy fogalamzok, hogy azóta akkor eszik amikor tényleg éhes. Először nekem is lelkiismeretfurdalásom volt, de nem tudtam vele mit tenni, attól kezdve rájárt az öklére...néha csak azt hallottuk az éjszaka közepén, hogy iszonyatosan cupákol. Már úgy is alszik el...azzal nyugtatja el magát...én már nem érzem olyan rossz dolognak.
Sode
 
 


Sziasztok,

viszonylag jól vagyunk, habár reggel volt egy kis erőlködés.
Sajnos nálunk van tejtestvér is és még így sem elég az anyatej, néha ki kell egészíteni tápszerrel.
Szóval bonyolult. És tegnap kellett neki adni egy kis tápszert. Gondolom attól lett reggel rosszul.
Ráadásul kipróbáltuk tegnap a fagyasztott anyatejet, aminek a vége hányás lett. Szegénykét úgy sajnáltam. Csak élni akarja a kis életét, mi meg itt kísérletezgetünk vele.
Ja, és ráadásul tegnap este kétszer elfelejtettük neki beadni az infacolt, arra is fogtuk a nyöszörgést
Zsombi babánk nekünk is sokat eszik egyébként, de szerintem is jó dolog elterelgetni a figyelmét, ha már 1,5 két óránként kéri a kaját. Úgy legalább többet alszuik utánna.
Legalábbis nálunk.
Remélem azért jobban vagytok már Santha. Mennyi idős is a babátok?
MI most szerdán voltunk 3 hetesek.
És íme egy kép a mi Zsombinkról.

nyugadalmas Jó éjszakát nektek.

AjcsiKépKép
 
 


Sziasztok,
Nekunk egy fel eve kezdodott (most 16 honapos fiu), hogy a baba nagyon erolkodik a kakival, teljesen voros, es iszonyatosan erolkodik, neha meg egy kicsit sir is. En nem ertem miert, mindan nap, neha meg ketszer is kakil, meg csak nem is kemenyet, teljesen normalisat. Minden reggel vagy egy joghurttal, vagy valamilyen gyumolccsel kezdunk (kivi, almapure, barack), ugyhogy gondolom ezert is van azonnal valami, de akkor miert ez a nagy erolkodes, ez normalis?

Szia Santha,
szerintem egy harom hetes babanal ha nappal van parszor kaki, az boven eleg, foleg, ha anyatejes.(Meg ha nincs is par napig, ahogy mas is irta, mert az anyatejbol majdnem minden felszivodik.)
Nem akarlak elkeseriteni, de ez az esti siras, nyoszorges "normalis". Nekunk nem volt gond a kakival, viszont 1 honapos koratol egyre jobban hasfajos lett (vagy ki tudja mi, csak ha mar semmi mas otlete nincs az embernek akkor csak a hasa fajhatKép), ami fokozodott negyhonapos koraig (ejszakai, majd nappali hosszu sirasok, legfokeppen az ejszakai alvas elott, es hajnalban). Viszont az en babam nagyon keveset es lassan evett, ez idegolo tud lenni.
Attol ne felj, hogy a baba tuleszi magat, az lehetelen, csak jo az etvagya szerencsere. Amit felszedett az is teljesen jo, annyi kell az elso honapra. Megertem persze, hogy aggodsz es szeretnel rajta segiteni, de szerintem egy gyunyoruszep, teljesen egeszseges babad van, hidd el rendben van az a baba (legalabbis ezekben en semmi problemat nem latok).
Az en fiam egyszer egy honapos koraban, hajnal otig semmit nem aludt, csak sirdogalt es nyoszorgott, en mar mindenre gondoltam mi baja lehet, bementunk az ugyeletre, ahol megallapitottak, hogy eldugult az orra, ezert nem tud elaludni...nahat erre aztan nem gondoltam! Aztan vettunk parasitot meg mindent, de semmi nem hasznalt igazan, de legalabb tudtam mi a baj. Ezt csak azert irom, hogy feleslegesen ne kurald olyannal amivel nincs gond.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!

Remélem lesz valaki,aki tud segíten!

A kislányunk napok mulva 8 hónapos.5 hónapos koráig szopizott,igaz nem volt elég a tejcsi,ezért végig kellett pótlás.HAtápszert eszik.Az előírt adagnál mindig is lényegesen kevesebbet evett.A súlya tetljesen normálisan fejlődik,úgyhogy nagyon jól hasznosít.Hamar,3 hónaposan kezdett kötötté válni a széklete.Pontosabban,ha egy nap nem kakilt,akkor másnap sem reménykedhettem.Hiába vártunk bármennyit...Ezért már négy hónaposan elkezdtünk gyümizni.Lassan szokott hozzá,keveseket kért.Főzelékeket mai napig egyszerűen nem fogad el.

A kaki még mindig problémás.Én már szinte folyton sírok,mert szerintem ez így nem lesz jó!!
A tápszer mellett bifiduszos tápszert is kap.Csak székletlazító hozzátápit adok neki.Narancslé,paradicsomlé és szósz,őszibarack,sárgabarack,szilva-pép,lé,szósz,lekvár.A laevolac-ot egyszer próbáltam.Eredmény semmi.Az orvos tanácsára napiösszesen 3-4 teáskanál étolajat csempészek az ételébe.Már próbáltuk a gripe watert,igaz hasfájkást nem tapasztalunk nála,de állítólag kakigondoknál is segíthet.Nekünk sajnos ez sem jött be.Illetve minden csak egy-kétszer az elején használ.Tornáztatom,igaz magától is rengeteget mozog.

Naponta 1-2 dl-t iszik.Ennek a 80-90% rostos gyümölcslé.

Az orvosunk szerint nyugodjak meg,és örüljek,hogy ennyi bajom van vele.Lusták a belei.
Na igen,én örülök,hogy nincs nagyobb baja,de nekem ez is rettenetes.Minden napom a kakivárással telik,és majdnem minden estém a szélcsővel végződik.Teljesen oda vagyok...

Abban bíztam,hogy majd a "rendes" ételek mennyiségének gyarapodásával javul a helyzet.Már napi 150-200ml gyümölcspépet eszik,plusz iszik.Javulás nuku.

Folyton próbálkozom várni.1,2,3,4 nap.Semmi.Ennyi várakozás után szélcsővel is lassú eredmény.

Nincs köztetek valaki,aki átment már hasonlón?
Már teljesen tanácstalan vagyok...
 
 


Szia Cics!

Az én lányomnál is sok probléma volt a kakilással (most 2 éves múlt). Mi is próbálkoztunk mindenfélével 1 éven keresztül, de egy véletlen oldotta meg a dolgot. Beteg lett, és antibiotikumot kellett kapnia. A gyógyszerész azt ajánlotta, hogy az antibiotikum kúra alatt, és után pár napig, adjunk neki Protexin Restore-t (gyerekeknek valót), hogy antibiotikum miatt kipusztuló bélbacikat helyreállítsuk. És láss csodát, azóta, hogy megkapta a protexint kb. másfél hónapja, azóta (kopp-kopp!!!) teljesen rendeben van a széklete. Meglehetősen drága a cucc, mert több, mint 3000 forint, de nagyon megérte! Ez a szer egyébként nem tartalmaz semmi mást, csak olyan bélben szaporodó jó bacikat, amik szükségesek az emésztéshez. Por alakban van, gyümölcslébe vagy teába lehet önteni. Szinte semmi íze nincs.

Kispici
 
 


Hali mindenkinek!

A probléma nálunk is a hasfájás, ill. a székrekedés. Márk most 4 hónapos. 2 hónapos koráig minden rendben ment, majd azt követően jelenkezett a hasfájás és a székrekedés. Ha 4-5 napig nincs széklete akkor glicerines kúpot használunk, de ezt a megoldást nem szeretnénk sokáig alkalmazni. A gázok nehezen és csak sok mozgás útján távoznak, de még így is sokat felkeltik hajnalban.Sokféle bébiitalt, gyümölcslét kipróbáltunk már, ami a széklet megindulását segithetné, de egyikkel sem jártunk sikerrel.A fenti hozzászólásokban olvastam a Gripe Watert,Protexin Restore készítményekről, ill. a szélcsőről. Szeretném megkérdezni, hogy ezeket hány hónapos kortól lehet használni, ill. tud-e valaki mást ajánlani a problémánkra?????
Köszi előre is!!!
Gabi77!
 
 


Szia Gabi77!

Az én kislányom 5 hetes, de az első perctől fogva székrekedése volt, keményet kakilt. Nekünk megoldást az hozott, hogy minden nap megiszik 2-3 dl mecsek babateát (cukorral ízesítve, egyébként kiköpte). Ezt úgy adjuk neki, hogy minden étkezést ezzel kezdünk, aztán folytatjuk a tápszerrel. Éjjel pedig több teát kap és kevesebb tápszert. Nekünk nagyon bejött ez a módszer, azóta minden nap min. egy, de van hogy több folyósabb kaki van.
Remélem tudtam segíteni!

üdv. Marq.

marq
Kép
Kép
 


Sziasztok,

Gabi a Protexin Restore-t, sajnos kénytelen vagyok visszavonni, valószínűleg csak a körülmények összejátszása okozta, hogy akkoriban nem volt gond a kakival, mert kb. két héttel azután, hogy ezt írtam, újrakezdődött a székrekedéses korszak, és megint megpróbáltam adni a Protexint, de hatástalannak bizonyult. (Mellesleg most látom, pont itt van a reklámja bal oldalt.)
Szopik még a babád? Vagy tápis? Bizonyos tápszerek okozhatnak székrekedést, esetleg érdemes kipróbálni másik féléket. Ha szopik, akkor pedig előfordulhat, hogy te eszel-iszol valami olyat, ami ilyen hatású nála.

Kispici
 
 


Gabi77!

Szopizik a babád, vagy tápszert kap? Vagy vegyesen a kettőt? Ha tápszer van a dolgok hátterében, akkor az orvosotokkal kellene egyeztetni, és váltani, neki elég nagy tapasztalatának kell lennie abban, hogy melyik az a tápszer, aminél a legkevésbé szokott székrekedés előfordulni. A gyümölcslevek, bébiitalok túl korán adása ronthat is a dolgon.

A kérdéseidre konkrétan válaszolva:
A Gripe Watert egy hónapos kortól lehet használni, ha jól tudom. És alapvetően a kólikás panaszokra ajánlják. Erről a szerről részletesebben olvashatsz a http://vitalitas.hu/olvasosarok/online/oh/2000/31/603.htm oldalon.

A Protexin Restore elvileg újszülötteknek is adható, de a leírás szerint ez inkább kúraszerűen (például antibiotikum szedésekor, étrendváltozásnál, stb.) használandó. De erről kérdezd meg az orvosotokat is. Illetve olvasd el ezt: http://www.vitaminkosar.hu/termek/protexinrestore/

A szélcsőről nem tudok nyilatkozni neked.

Amit nem kérdeztél, de mint egy lehetőség létezik: Laevolac szirup. Ez ugyanazon az elven működik mint a jó cukros tea (a hatóanyaga egy szintetikus diszacharid), azzal az előnnyel, hogy nem kell hozzá a gyerekbe diktálni 2-3 deci folyadékot plusszban. Részletes leírást találsz a http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=gy_inf&param=0100000024120 oldalon.

Remélem, sikerült valami hasznos infót is leírnom.

Üdv:

Zita
 
 


Sziasztok!
Használta már valaki a Normaflora nevű új készítményt? Ha igen milyen tapasztalattal?
Köszönöm: Erika
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok infót, segitséget!A fentiekben nem irtam, hogy a baba még szopik.A Gripe Watert ill. a Laevolac szirupot be fogjuk szerezni, igaz most már voltak székletei, de azért nem árt az óvatosság.
Ja és én az apuka vagyok!
Hali!
 
 


Sziasztok
A segitségeteket szeretném kérni, a kislányom 4 hónapos,kb 3 hete problémáink vannak a kakilással,valószinü azért mert a szopizás mellett adtam neki reszelt almát ami teljesen felborította a napi többszöri kakilási ritmusat.Most ott tartunk, hogy 4-5 naponta kakil,de az állaga krémes, tehát egyáltalán nem kemény.Az orvosom a kupot javasolja,amit 24 óránként kellene használnom,szerinte nem tudhozzászokni. Ezt mindenképpen szeretném elkerülni.Tud nekem valaki segíteni, hogy mit tegyek?Mandarin és narancs lével már próbálkoztam.Egyébként nagyon jó kedvű és átalussza az éjszakát,valamint pukija is van a mi kicsinknek.
 


Szia Fincsike,

én úgy tudom, hogy a kúphoz is hozzá lehet szokni.
Szoptatott babáknál ennyi idős korukra simán elő szokott fordulni, a 4-5 naponta kakilás, (alma nélkül is) és ez teljesen normális, nem szabad belavatkozni. Pláne nem szabad erőltetni a naponta kakilást! Ugyanis az anyatejet annyira jól hasznosítja a baba, hogy alig marad salakanyag. Nálatok persze lehet, hogy tényleg az alma okozta a dolgot, mert az valóban fogja a székletet.
Én a helyedben félretenném azt az almát még egy kicsit. Amúgy is ráér még az almázásra, 6 hónapos kor előtt nincs szüksége az anyatejen (vagy tápszeren, ha kevés a tej) kívül semmi másra. Ha meg eljön a 6 hónapos kora, akkor válassz az alma helyett valami más kezdő hamit, olyat, ami nem fog.
Szóval, szvsz. ha nem adsz neki almát, viszont akkor is marad a ritka kakilás, akkor se kell szerintem csinálni semmit, legfeljebb abban az esetben, ha szenved tőle. De a mivel azt írod, krémes állagú a kaki, úgy gondolom nem zavarja a dolog.

Yoan
 
 


Helló Fincsike!

Nekünk is hasonló volt a problémánk 4 hónapos korában.Két-három hét eltelte után megszüntek a panaszok, igaz az anyatejen kivül csak bébiételt-italt adtunk neki abban is a Kecskeméti barack, szilvát!Szerintem ez átmeneti időszak a pici emésztésében.
Hali!
 
 


Sziasztok.
Niko most 13 honapos, es egy korhazi lazmerözes ota nem hajlando kakilni spontan, csak akkor ha mar nem tudja visszatartani, mert addig amig lehet egyszerüen összeszoritja a feneket, es ott nem jön ki semmi. Ez igy megy kb 4 honapja.......
Most hogy mar szilard taplalekot is kap, meg rosszabb lett a helyzet, mert most aztan meg szekrekedes is tarsult a dolog melle.
En kint elek nemetorszagban, itt se vedönönö, se egy normalis hazi gyerekorvos, csak hebe hoba valami doki, de az sem tökeletes.
Mi a csudat csinaljak hoyg a szekelete ujra puha legyen,mert azzal meg valahogyan elvagyunk, de amiota meg az is kemeny, meg aniyra sincs szeklete, mint azelött...Mer több a siras....

Valaszokat s o s sürgösseggel!!
Ui:Amit mar keerestem, az rosotos ivpo le lenne, de itt kint meg nem talatam olyan gyerekeknek keszült ivolet nem lattam amiben ne lett volna alma, vagy sargarepa.
 
 


"...itt kint meg nem talatam olyan gyerekeknek keszült ivolet nem lattam amiben ne lett volna alma, vagy sargarepa..."

Hát akkor csinálj neki!
Vegyél sárgabarack meg szilvakompótot és turmixold össze, és abból adjál neki ivóléként vízzel felhigítva... vegyél tamarinlekvárt és azt kenjél a piritósra, vagy akármire amit adsz neki. Igaz van bennük cukor, több is mint kéne, de a cukor maga is hajt.

(Nem tudom egyébként, hogy miféle barbár módon lázmérőzték meg azt a gyereket a kórházban... egy éven aluli gyerek még nem nagyon foglakozik a genitáliáival olyan módon, hogy esetleg komlexusai lennének tőle...)
 


4 éves fiam heti egy alkalommal "tud" kakilni,válogatós,talán korához képest keveset is eszik.Csokit, kakaót, egyéb édességet nem, vagy alkalomszerűen eszik csak.Igyekszem gyümölccsel,levesekkel,főzelékkel etetni(ha megeszi).Talán már a legnagyobb problémánk, hogy fél,mert ez neki nagyon fáj(mondja Õ).Mit lehet tenni?
Tudom ne aggódjak,de könnyű ezt mondani.
orvos vagy természet gyógyász? Talán pszichológus kell nekünk??
 
 


Bocsi!
Ezt elfelejtettem:SZIASZTOK!
 
 


Magdi! Biztosan nem árt neki, ha látja gasztroenteorológus és/vagy pszichológus is Kép Nálunk is voltak hasonló problémák, a doki javaslatára kezdtük és végül is nagyon bevált a Laevolac szirup + paraffin olaj napi 3 evőkanállal mindkettő, az egyik lágyítja a székletet, a másik síkosít, mindkettő recept néálkül kapható és (szinte) mellékhatás mentes! Ezeket szerintem alkalmazhatod házilag is, de ha egy-két hét után nincs semmi eredmény, mindenképp nézesd is meg. Nálunk az elején szükség volt beöntésre is, de szerencsére nagyon együttműködő volt a kisfiam (akkor 3,5 éves), szó nélkül tűrte egy héten át napi 2szer, aztán heti kétszer, aztán már csak ha kellett - a kontrollra már vissza sem kellett mennünk, mert tökéletesen megoldódott és már néhány hónapja tökéletesen működik Kép Ami még fontos a kajáláshoz: sok rost (nyers gyümölcs, zöldség, gabonapelyhek) és mellé sok folyadék. SEgíthet a sok gyümölcslé, a cukrozott kamillatea, illetve az is, ha a popsiját bekened vazelinnel vagy vmi síkosító olajjal. És ne aggódj, nekem a doki azt mondta, hogy az ilyen korú gyerekek kb 10-20%-a ilyen székrekedős, általában "kinövik", de ezekkel rá lehet segíteni ill. ha gyanítható, hogy pszichés oka van, azzal sem árt foglalkozni.
 
 


Köszi Márti!Jó hallani,hogy vannak sikerek!Tudom,erre a korosztályra ez jellemző, de mégis hány napig lehet várni hogy önállóan megtegye? Családunk minden tagja próbálkozik,hogyan tudnánk
rossz élményeit feledtetni,de gyorsan telnek a napok s eltelik egy hét.Próbáltuk már a Laevolak szirupot, az Isabgol-rostos hashajtót,fügelekvár,szilva-sárgabarack lekvár,de hamarosan a "hidegrázta"mindegyiktől. Müzli szelet, nyers karalábé-krumpli,amit a testvérei nyersen megettek vele is megkóstoltattuk, több-kevesebb sikerrel. Jelenleg Aloe gélt iszik, ezt nagyon szereti,de széklete sajnos még mindig hosszas sírdogálás után ,hetente 1x van.
 
 


Sziasztok!
Tudtok nekem segíteni?Lehet,hogy nincs semmi baj.... :D
Kisfiam 3 hónapos és egy hete már,hogy nem kakil minden nap,csak két esetleg három naponta. Nem nyög, nem erőlködik,csak idegesít egy kicsit, miért nem kakil. Leginkább Anyós hatására,mert bár tudom, nem kötelező minden nap,már bogarat ültetett a fülembe...
Adtam már,Neki reszelt almát,őszibarackot,narancsot,de szerintem nem ezek "fogták meg" a hasát!!

Mit szóltok?

Lívia


:( :( Sziasztok Zorka lányomnak aki 2,5 hónapos székrekedése van, lázmérővel jön csak ki, van egy dugó az elején, előtte mig csak tej volt nem volt gond, akkor mindenét össze csinálta. de nagyon sokat eszik, és tápot kap. A doktornő azt javasolta adjunk neki főt répát, de nem javul. adtam neki öszilét most sem jobb, mit tegyek, napi háromszor is meg kell ismételni, és nem kevés ami kijőn. Segítsetek mit javasoltok egy 2,5 hónapos babánál mit tegyek.Tornásztatásra, erőlködésre csak a szelek jönnek ki. Infacolt szedünk minden evés elött. :idea: :idea: :?: :?:

S.O.S.

Üdvözöl titeket a kicsi Zorka.
 
 


Sziasztok!

Nekünk is voltak székrekedéses problémáink, Bori azért tartotta vissza, mert fájt neki, csak hát a visszatartástól meg még jobban fájt. Volt nálunk is kúp meg Laevolac (már nem is emlékszem, hogyan kell írni a nevét Smile ), de a valódi megoldást két dolog hozta meg: az első, hogy sokkal több folyadékot adtunk neki, gyakorlatilag folyamatosan kínálgattuk, s mindig volt előlhagyva víz. Egy idő után szokássá váltak bizonyos ivós helyzetek (pl. amikor mentem érte az oviba, reggel ébredés után rögtön, evés után mindig). Pár kortyonként aztán meglett a megfelelő folyadékbevitel. A másik pedig egy shake. Egyik ismerősöm ajánlotta eredetileg nekem ezt a táplálékkiegészítőt, amely fehérje alapú, ráadásul növényi eredetű, így az emberi szervezet még könnyebben bontja le. Borinál és nálam is bevált! Azóta Borka hízott 1 kilót (4,4 évesen 13 kg), az én testem meg átalakult. És nincs székrekedés sem. S nem mellékes, hogy nagyon finom! Én az eredeti formában tejjel turmixolva iszom, Bori joghurtba vagy pépesített gyümölcsbe keverve kapja. 4 féle íz van (vanília, eper, csoki és krémes keksz), mi az utóbbit fogyasztjuk jelenleg, de jó alternatíva a csokis ízű is, kakaóként tálalva.

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Sziasztok!
Az Én kislányomnál is voltak ilyen gondok.Hiába ettünk gyümölcsöt meg főzelékeket. Volt hogy 2-3 napig sem volt széklete. Vagy csak segítséggel.Tudjátok lázmérős módszer. Aztán valaki ajánlotta a moksa elixírt és csodák csodájára az segített. Most már napi 2 kaka is van. Ha valakit érdekel a termék az szóljon mert tudok szerezni neki. Kérlek erre az email címre írjatok. s.sziszke@gmail.com


Sziszi

Sziszi

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: