Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Anyukák!

Kérem, akinek van már hasonló tapasztalata, az írjon.
Kislányom most 4 és fél hónapos, és ferdén (jobbra döntve) tartja a fejét.
Nem vagyok megijedve, de jó lenne tudni olyanokról, akiknek volt ilyen problémájuk, és meggyógyultak. Hogyan sikerült?

Üdvözlettel: Farkas Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Bogi!
Ugye veled leveleztünk a cukros topikon?
A kérdésedre visszatérve: mit mond az orvos? Ferfde fejtartás lehet abból eredően, hogy előnytelen helyzetben volt a méhen belül, ebben az esetben annyi dolgod van, hogy igyekszel minél többször balra érdekes dolgokat elhelyezni és "kiegyenesíted" a fejét.
A másik a rendellenes izomtónus. Mint olvashattad nekünk ilyen van és szintén jobbra tarják a gyerekek a fejüket. Náluk ezt a " jobboldali asszimetrikus tónusos nyaki reflex" okozza. Ez szó szerinti idézet a diagnózisunkból. Szerintem érdemes egy szakembernek megmutatni. Ilyennel vagy csecsemőneurológus foglalkozik, vagy a Dévény módszer-t alkalmazó gyógytornászok, ill. a dévénynek van központja a Moszkva téren. Egy vizsgálat, sokat nem veszíthetsz vele.
Egyébként minden rendben? Cukrod?

Üdv:
Kriszta


Szia Kriszta!

Igen mi leveleztünk.
Az a helyzet, hogy Lilinél csak nemrég vettük észre, szerintem nem olyan túl régóta tartja így a fejét.
Nekem nem is tűnt fel túlságosan.
Innen Győrből nem nagyon tudom felvinni a Moszkva térre, de itt is van szakember. Már telefonáltam a kórházba időpontot kérni, még nem jártam sikerrel. Állítólag itt 1-2 hónap a várakozási idő.
A gyerekorvosom azt mondta, hogy minél többet tegyem hasra, és azzal segítek neki, hogy erősödjön a másik oldalon is az izom.
Amúgy most nézem a pocakban készült 4D-s képeket, ott is kicsit jobbra döntve tartja a fejét Kép

A cukrom remélhetőleg jól van, nem tudom, mert azóta nem mértem. Bár kéne diétáznom, mert a 16 kiló mínuszból már szedtem vissza 4-5 kilót, és nem akarom az összeset visszaszedni.

És Ti hogy vagytok?
Te tornáztatod őket?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 

 
 

Szió!
Mi több tornára is járjunk, mert Gergő problémája összetettebb és szeretném, hogy minél előbb rendbejöjjön. Nincs Győrben Dévényes gyógytornász? Van egy topik az nlc-n, nézz be oda, de addig is megkérdezem, hogy nem tud -e valaki arrafelé embert. Mert ha neadjisten valami olyan jellegű probléma, akkor az 1-2 hónap nagyon sok. Nekünk a ferde fejtartás nagyon sokat javult a torna hatására.
Nálunk - nem tudom mennyire olvastad Gyuri topikját, ott írtam, hoyg Gergő nagyotthalló - kiderült, hogy "csak" egy régóta fennálló középfülgyuszi okozta a nagyotthallást és mára - hála egy nagyon gondos doktornéninek - már ez a probléma a múlté. Arról a dokiról aki a nagyotthallás miatt kezelte - és ezt nem vette észre - inkább nem mondok semmit.
Na körülnézek Nektek és majd jövök.
Üdv: Kriszta


Szia!

Van itt a Gézengúz alapítvány, és ott van gyógytornász. Őt ma hívom fel, és megyek hozzá. Beszéltem a neurológussal, csak augusztusban tudna fogadni. Megkérdeztem, hogy addig vihetem-e gyógytornára, azt mondta, hogy feltétlenül, és majd akkor utána megnézi. Ő megbízik a Gézengúzosokban, még mondta is, hogy Lengyel Mónikát keressem.
Ő csecsemőkkel is foglalkozik.
Örülök, hogy Gergő nagyothallása rendbe jött.
Remélem mi is eredményesek leszünk Lilivel.

Pusza: Bogi

KépKép

KépKép
 


Kíváncsi vagyok mit fognak mondani. Azért lehet, hogy egy dévényes is megnézhetné. Bár ha az ottani neurológus inkább "Gézengúz párti" akkor talán jobb a békesség. Sajna a különböző módszerek hívei iszonyúan utálják egymást. Csak súgva mondom, mi járunk mindkét helyreKép Feltétlenül írd meg, hogy mit mondtak.
Kriszta


Bogi, az én fiam is ferdén tartotta a fejét. A Dévény módszer tkp. néhány alkalom hatására elmulasztotta ezt a problémát. Orvos nem is vizsgálta meg a gyereket ilyen szempontból, csak a gyógytornász, masszírozta is rendszeresen utána, és elsőként ez a gond múlt el. Érdemes náluk próbálkozni. Voltam a Petőben is, ahol más tipusú gyógytornával kezelik a babákat, de az nem tetszett, úgy éreztem, hogy nem válna be, és túl macerás is. A Dévény módszer drasztikus egy kicsit, vagyis az első két-három alkalommal nem nagyon tetszik a babának, de megéri! És az én fiam tényleg csak az első néhány alkalommal nyilvánította ki nemtetszését. Aztán végül egész megszerette a gyógytornászt is.
Az, hogy a másik oldalra helyezzünk érdekes tárgyakat, meg hogy sokat rakjuk hasra, engem a Petőben ajánlott módszer elemeire emlékeztet, de őszintén szólva nekünk nem vált be. Hason lenni utált, mert nem bírta emelni a fejét a ferdenyak miatt, a másik irányba nézni meg meg se próbált, bármit raktam oda. Különben is leginkább karban szeretett lenni.
Egyébként nekünk a Petőben megsúgta a nő, hogy szerinte is jó mindkét módszer, a Dévény legalább annyira, mint az övéké.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Viszont sokat nem várnék a helyedben. Ha valami intézményben kopogtatsz, és túl hosszú várakozási időt adnak meg, az nem jó, mert ebben a korban még elég intenzíven változnak a babák, és mikor a gyógytornászt megkérdeztem, hogy mi lett volna, ha nem kezeltetjük, azt felelte, hogy esetleg az arca kicsit aszimmetrikussá vált volna. Szóval jobb, ha időben keresel valakit, inkább maszek alapon, mintsem hónapokat várjatok az állami intézmény segítségére. A helyi gyógytornászok egymás közt biztos el tudnak irányítani, hogy kihez fordulj, aki részt vett a Dévényes képzésben.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adri!

kösz a jó tanácsokat, de mondom, Győrben sejtésem sincs, hogy van-e dévényes gyógytornász. És azt sem tudom, hogy deríthetném ki.
Egyébként Lili szeret hason, nagyon emelgeti a fejét, és mindkét irányba nézeget, teljesen kifordítja a fejét balra is, és nézeget balra is ha a hátán van.
Győrben sajnos csak 1!!! orvos van, aki csecsemőkkel is foglalkozik, így kénytelen vagyok megvárni amíg fogad.
Majd délután beszélek a Gézengúz alapítványos nőcivel, és szerintem még a héten kapunk időpontot tőle.

Figyu, Ti jártok Dévényeshez. Nem tudjátok megkérdezni, hogy nem ismernek-e Győrben valakit?
Hálás lennék.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Bogi,
nezz ide be esetleg:

http://www.deveny.hu/index_1022.php?forum2_topic_id=7&forum2_page_max=150&forum2 _page_order=1&Mzoom=forum21022_10

Van telefonszam, mailcim is, hatha el tudsz indulni valamerre.
 
 


Bogi!
Én már megkérdeztem az nlc-s fórumon, remélem mihamarabb jön válasz. A Gézengúzban sem valószínű, hogy azonnal kapsz időpontot, legalábbis itt Pesten nekünk elég sokat kellett várni.
Próbáld meg felhívni a budapest központot: 06-1-3555-392. Itt meg fogják mondani, hogy Győrben hova fordulj.
Drukkolok, hogy ne legyen semmi különös, a dévény módszer apró problémákat tényleg nagyon rövid idő alatt meg tud oldani. Azt tudnod, kell viszont, hogy a Gézengúzban lebeszélnek majd a dévényről és fordítva. Ahogy írtam mi mindkét helyre járunk és nekem is az a véleményem, hogy tartási problémára jobb a dévény.
Sok sikert:
Kriszta
Off
Most volt az RTL Klub Delelőben a Gyuri


Igen? És nem néztem meg. A fene.
Miről beszélt?

Amúgy még nem tudtam a Gézengúzzal beszélni, mert a Lengyel Mónika éppen vizsgázott az egyetemen itt Győrben Kép
De ott is ő az egyetlen aki ilyesmivel foglalkozik, tehát vele kell beszélnem. Hát remélem, hogy még a héten meg tudja nézni.

Áfonya!
Szia!
Mindjárt átnézek a győri topicba is! Ha még megvan.
Köszi a linket, megnézem!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Na a Gyuri vajon miről? A terhességi cukorbetegségről.


Bogi!
Bocs, hogy belekotyogok, de nekem a Lengyel Móni személyes jó barátnőm. Most hétvégén találkozni is fogunk (bár én Pesten lakom, de jönnek hozzánk látogatóba), ha nem tudod addig elérni, esetleg tudok neki szólni az érdekedben Kép. Én szakmailag nem tudom megítélni, és érintett sem vagyok, de természetesen nagyon bízom a barátnőmben - abszolút elfogulatlanul Kép. Ígérni persze semmit nem tudok a nevében, de ha kell egy kis "babanetes" hátszél, csak szólj.
Remélem minden rendben lesz:
Anna

U.i.: Az én kislányom is Lili és 2004. január 27-én született Kép.
 


Sziasztok!

Anna! De aranyos vagy! Persze hogy kell az a hátszél Kép
Sikerült beszélnem vele, jövő szerdán délben tud fogadni, de azért légyszi szólj pár szót az érdekünkben. Ilyen helyzetben minden segítség jól jöhet. Még egyszer köszönöm, nagyon aranyos vagy.

Úgy látszik, nem csak Te bízol a barátődben, hanem a helyi gyermekneurolóus is. Simán mondta, hogy diagnózis nélkül menjek el a Lengyel Mónikához, és kezeltessem Lilit, és majd utána menjünk hozzá vizsgálatra.
Egy kis torna egyébként sem árthat.

Akkor a Te Lilid 2 héttel idősebb csak. Miket csinál? Az enyém még nem fordult hasra, már majdnem, de még egy pici kell. Te még tudsz szoptatni? Én sajna csak 3 hónapig tudtam Lilit, aztán jól leszúrt a doktornő, hogy ne erőltessem annyira a tejet, ha nincs. Már 2 hete nem hízott akkor. (Bár most túloztam, nem szúrt le, csak simán kérte, hogy tápszert adjak neki Kép )

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Kriszti!
Valóban miről másról? Kép

Áfonya linkjét megnéztem, és tettem is fel egy kérdést. Csak az a gond, hogy az előtte kérdezőnek is egy hónap múlva válaszoltak Kép
Ez a Dévényes link volt.

Csajok!

Lili kint sikítozik és nagyon örül valaminek a járókában. Annyira szeretem hallgatni ezeket a kacajokat.

Bogi

KépKép

KépKép
 


Én nem erre gondoltam, hanem a erre:
http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=27303&hozzaszoltunk=1&step= 0

Itt ha tudnak, akkor valaki biztosan válaszol.
Mennyi idős most Lili? És miket csinál azonkívül, hogy majdnem megfordul. iLyenekre gondolok, hogy játékot megfog, nyúl, stb.

Kriszta


Persze!
Minden ilyesmit. Már célirányosan nyúl mindenért, és egyből tuszkolja a szájába. Minden olyan egyéb dolgot csinál, amit kell egy 4 és fél hónaposnak, a hasra fordulást kivéve, bár a védőnő szerint még van ideje.
Pl. a fejét is emeli, ha fél ülő helyzetben van, magától, és tartja is. Kinyomja magát, ha az ölembe állítom, figyel, ha a nevén szólítom (ezt. pl. csak pár napja csinálja, előtte oda sem bagózott.) Játszik egyedül, érdeklődő, sokat dumál, a tükröt nagyon szereti, ha másfelé fordítom, és mondom neki, hogy Ki van a tükörben, egyből odanéz a tükörbe.
Szóval mindent csinál ügyesen amit kell.

Megnézem ezt a Linket is.

És amúgy Ti hogy vagytok? Te is írj valamit magatokról!

Puszi

KépKép

KépKép
 


Nem véletlen kérdeztem ezeket. A papírformát ismerem, de igyekszem igazi babákkal összehasonlítani. Gergő még nem nagyon tud fogni, de ez a betegségéből adódik sajna. Majd belejön. A nevére értelemszerűen nem figyel, hiszen még csak most kezdett el hallani. A lábbal kinyomás már néha megy és péntek óta meg tud fordulniKép Dumálni ő is szokott. Azért Gergőt emelem ki, mert Krisztián szinte mindent csinál amit ennyi idősen kell, pörög forog hasról hátra és vissza, nyúl, fog, tömködi a szájába a dolgokat, figyel a hangokra, odafordul, stb.
Ha Lili megfog valami az mennyi ideig marad a kezében? Úgy értem, hogy tud olyat, hogy megfogja és direkt sokáig fogja és rágcsálja?

Sok sikert a dévény kereséshez, szerintem hívd fel őket, az a legegyszerűbb.


Bogi!
Akkor hétvégén mindenképpen beszélek Rólatok a Mónival Kép. Örülök, hogy Te is jókat hallottál róla.

Az én Lilim kb. egy hónapja fordult először a hasáról a hátára, de nem sűrűn gyakorolja, jó ha 10-szer megcsinálta azóta a kis "lustaság". Egyébként utál hason lenni, így a hátról hasra fordulást nem is nagyon erőlteti. Ha én teszem hasra, akkor jobb napjain azonnal visszafordul, rosszabb napjain pedig nyafog, hogy fordítsam meg.
Fogni ő is fog már mindent, sőt kitartóan játszik a dolgaival és persze tömi őket a szájába. A nagy testvéreit imádja, hangosan kacag rájuk. Na, jó, néha azért a szüleire is Kép.
Szerencsére ő még csak szopik, pedig voltak szopi gondjaink. De a Szoptatás topikban is sok segítséget kaptam, meg a doki nénink is abszolút szoptatás párti. Háromhónapos korában az ő gyarapodása is jelentősen megtorpant - olyan hét is volt, amikor semmit sem hízott, de 5dkg-nál többet abban az időben soha -, de most megint hozza a heti 15 dkg-ot.
Majd tájékoztass, hogy mit mond a Móni, de addig még írok, ha én beszéltem vele.
Üdv!
Anna
 


Sziasztok!

Bogi, anyukám beszámolójából tudom, hogy annakidején, amikor én voltam ilyen kicsi, állandóan egyik oldalra voltam hajlandó csak fordítani a fejemet. Akkor még nem volt (vagy nem tudtunk róla) Dévény módszer, és hasonlók, csak a gyerekorvos tanácsára otthon tornáztattak. Minden nap úgy tett le anyu, hogy egy picit hosszabb ideig legyen a fejem a nemszeretem oldalon, meg arra az oldalra tett érdekes játékokat, és minden este fürdetés elott, után pár percet forgatta, tornáztatta a fejemet jobbra-balra. Lényeg a lényeg: teljesen kiegyenesedtem. Kép
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy te is csak otthon próbálkozz, sokkal jobb, ha szakember látja!
Csak azért írtam, mert gyógyultakra voltál kíváncsi. Kép

Yoan
 
 


Yoan (Az Egyenes Kép )!

Köszönöm, hogy megírtad! Nagyon aranyos tőled, és valószínű, hogy követem anyukád példáját. Bár Lili mindkét oldalra fordítja a fejét, hanem amikor középső állásban van, tehát előre néz, akkor a jobb válla felé dönti. De ez a játék a bal oldalra módszer elég jól bevált eddig.
Én is próbálom forgatni a fejét, de tényleg elég kötött az izom a jobb oldalon, és nem akarok nagyobb kárt tenni azzal, hogy erőltetem, lehet, hogy rosszul csinálom, ezt inkább tényleg szakemberre bízom.
Inkább megpróbálom elérni, hogy magától nézzen többet a másik oldalra.

Anna!
Lili tegnap majdnem hasra fordult, már nagyon-nagyon pici lendület hiányzik, és kész.
Lili szeret hason, sokat is volt hason 3 hónapos koráig, mert csak úgy szeretett aludni.

Kriszti!
Igen, Lili játszik dolgokkal, amiket a kezébe vesz, tömi őket szájába. Egy könnyebb csörgőt tovább is szokott fogni, és rázza mint az őrült. De eddig max. 5-6 perc lehetett a legtöbb, amíg fogott egy csörgőt. A napocskáját azt sokáig szorongatja, van, hogy órákig, persze úgy, hogy leejti, megint megfogja.
Gergővel mióta jártok tornára?
Krisztiánt is viszed, vagy csak Gergőt?
Most hány hónaposak?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Bogi!

Kár,hogy itt is összefutottunk, mármint azért,mert problémád van. Gézengúz és Dévény ügyben is van több hónapos tapasztalatunk,ha megengeded,akkor inkább az e-mail címedre írok,ha működik,amelyik meg van adva.

Üdv:

Buksi
 


Szia Buksi!

Igen, működik, és jól jönne a segítség. Előre is köszi.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Bogi!
Beszéltem hétvégén a Lengyel Mónival, vár Benneteket szeretettel szerdán Kép.
Kérdeztem, hogy mire számíthattok, azt mondta, hogy a ferde fejtartás legtöbbször csak a méhen belüli rossz tartás következménye, ami tornával tökéletesen helyrehozható. De persze biztosat látatlanban nem tudott mondani.
Majd írd meg, hogy mi volt, jó?
Üdv!
Anna
 


Szia Anna!

Nagyon köszönöm, hogy beszéltél vele. Már várom a találkozást Mónival.
Egyébként képzeljétek Lili ma hasra fordult, és vissza is. Szóval mindent egy napra akart besüríteni Kép
Sőt, az itthoni foglalkozás eredményeképp már nagyon sokszor tök egyenesben tartja a fejét.
Mostmár 100% biztos vagyok, benne, hogy nem lesz gond, és már nem is izgulok.

Most megyek aludni!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Bogi!
Gratulálok Lilinek Kép és várom a holnapi beszámolót a találkozásról.
Puszi Nektek:
Anna + Lili
 


Szia Anna!

Mindenképpen írok, de csak este, mert akkor érünk haza. Remélem minden rendben lesz.

Puszi: Bogi+Lili (ma 21 hetes)

KépKép

KépKép
 


Bogi,
Akkor pontosan két hét van közöttünk, mert mi meg 23 hetesek vagyunk ma. Mi is kedden születtünk Kép.
Anna
 


De jó Kép
Lili 10-én lesz 5 hónapos, és 11-én lesz a névnapjuk.
Olvastam, hogy vannak állataid. Nem féltél, hogy a picivel valami lesz?
Én annyira nem akarok semmilyen állatot tartani. Mondjuk a macskákat nem nagyon szeretem, kutyát meg több okból nem szeretnék.
Volt régebben hörcsögünk, kettő is, de már nincs, mióta elpusztultak. Pedig nem féltem a gyereket, csak amennyire egészséges, de az állatokkal valahogy másképp vagyok.

Bogi

KépKép

KépKép
 


Bogi,
Én gyerekkorom óta nagyon szeretem az állatokat. Mondjuk amióta gyerekem van (már 10 éve) azért én is visszafogottabban viszonyulok hozzájuk. A hatalmas állatszeretetemet pedig átvette a nagylányom Kép. Ő legszívesebben az összes kóbor állatot befogadná, de erre persze sajnos nincs mód.
De nekem csak azóta vannak állataim, amióta kertes házban lakunk és lakásba nem jönnek be. Ez alól csak a tengerimalac a kivétel, aki persze bent lakik, de ketrecben. Szóval emiatt nem féltettem a gyerekeimet. Pedig mind a három születésekor volt állatunk.
Egyébként én azt hallottam, hogy mind az ellenálló képességnek, mind lelkileg nagyon jót tesznek a gyerekeknek az állatok. Persze Lili közelébe még nem engedem a kutyákat, de ha nagyobb lesz, nyugodtan gyömöszölheti őket. A nagy gyerekeimnek se lett soha semmi baja tőle. Persze mindkét kutyánk nagyon szelíd, nálunk a macska a legvadabb Kép.
Várom a holnapi híreket!
Jó éjszakát:
Anna
 


Szia Anna!

Na megvolt a nagy találkozás. Nagyon kellemes, és jó élmény volt az egész.
Lili végig nevette, sőt röhögte az egészet. Az tetszett neki a legjobban, mikor Móni fejjel lefelé lógatta. Én is kipróbáltam itthon, de annyira hülye vagyok, mert nem régen előtte ivott teát, és kicsit visszabukott belőle. De amúgy itthon is tetszett neki Kép
Nincs vele nagy gond, csak baba-mama tornára kell járnom vele, egyéni foglalkozást nem igényel.
Gyengék az izmai a vállában, és a háta felső részén, amit könnyű helyrehozni. Most kicsit nyugodtabb vagyok. Szerencsére semmelyik izma nem kötött, úgyhogy mindent könnyen megcsinált vele Móni. Említette ám, hogy hétvégén csodálkozott azon, hogy Te honnan tudod a programját Kép

Na megyek, puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Bogi!
Örülök, hogy nincs nagy baj és jó tornázást Nektek Kép!
És boldog névnapot is, ha addig már nem "beszélnénk" Kép!

Anna
 


Szia Bogi!
Írtam a 2004. első babáiba Kép.
Anna
 


Sziasztok!
Nem tudom mennyire tartozik ide, de engem 2 éves koromban megműtöttek Pécsen, mert ferdén tartottam a fejemet. Nem igazán tudom már mi okozta, de ez teljesen megoldotta a gondot, egy kis heg van a nyakamon és ennyi. Azt tudom hogy azért kellett a műtét, mert késő volt már a tornához. Nagyon sok kitartást és egészséget kívánok nektek.

puszi Csilla
Harangozó
 


Bogi,
hogy alltok, elmult mar Lili ferde fejtartasa?

-Afonya
 
 


Sziasztok,
Van valaki akinek ferde fejtartassal van gondja. Nekem ezzel a problemaval szuletett a fiam, terapiat is kapott, en is mindig figyelek amikor alszik a fejtartasara, es tudja is mostmar mindenfele forditani a fejet minden gond nelkul, ettol fuggetlenul altalanossagban ferden tartja mindig a fejet. Valakinel van/volt hasonlo gond?
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Enikő,
a szemüveges topicban is válaszoltam neked...
nem tudom nálatok hogy van a beutalókkal meg gyerekorvosokkal, de ha a gyereknek a mozgsával, fejtartásával valami nincsen rendben, én mindenkinek azt tudom csak tanácsolni, hogy először nézesse meg egy gyerek.neurológussal. Nem mintha olyan nagy baj lenne, de a neurológián nagyon klssz gyakorlatokat tudnak ajánlani (legalábbis itt M.o.-on) amik az enyhébb dolgokra házilag is segítséget nyujtanak.
A kisunokámnak pl állandóan ökölbe volt szorítva a keze, és öltöztetésnél nagyon merevek voltak a karjai, őt is a neurológiára küldte a háziorvosnőnk, ahol megállapították, hogy kicsit túl feszesek a karjai, és mutattak egy csomó gyakorlatot, amit naponta négyszer kellett vele megcsinálni, 6 hét alatt tökéleetsen helyrejött.
Ferde nyaktartásnál kis izomgyengeség, vagy a másik oldali izomfeszesség lehet, nem egy nagy ügy, de okosabb kikezelni.
 


Szia Alice,
igen latta neurologus, nem csak emiatt, amikor megkerdeztem tole o mit gondol a fejtartasrol, teljesen lehurrogott, hogy mit foglalkozok en ezzel, mert az a legkisebb gondja a gyereknek...hat koszonom szepen. A legjobb az egeszben, hogy ketszer latta a gyereket, es egyaltalan semmi problemat nem talalt nala, azonkivul, hogy kicsi a feje, na jo azzal meg en mit csinaljak, nem tudom megnoveszteni, de a nyakan tudok javitani. (ot honapos kora korul volt ez). Aztan vissza se mentem tobbet, minek, azert hogy megmerje a fejet es megallapitsa kisebb az atlagnal, ezt en is latom, es amugy is, nem ertem ez miert volt neki nagy ugy, ha egyebkent folyamatosan no a gyerek feje, es nincs visszmaradva ertelmileg (a fej nagysaga a 0% alatt van, de koveti a gorbet).
En elkezdtem passzivan forditani a fejet harom honaposan, amitol nagyon szepen kezdett javulni. Itt van egy program, ugyhogy ha barmi ilyesmi baja van kap gyogytornaszt. Kapott is, valaki hazhoz jott haromszor egy heten. Sajnos kifogtam a egy szadista allatot, tudom az aktiv modszer nem kellemes es fajdalmas egy kicsit, de nem baj ha hasznal, egy honap alatt az emberunk elerte, hogy sikitozva riadjon fel a gyerek almabol, es ne hagyja nekem tobbet, hogy alvaskor forditsam a fejet (ami elotte nagyon jol ment), ugyhogy valtottunk gyogytornaszt. Erre megkaptam a masik vegletet, nem is ertem mit probalt csinalni ill. nem csinalni, de semmit nem csinalt, csak rohangalt a baba utan. Hat ennyit a gyogytornaszokrol, nekem nem jott be. Alvaskor a jo helyzet javitott a legtobbet, es persze amikor vegre elkezdett maszni es jarni.
Amit nem ertek, hogy az izomfeszesseg helyrejott, es megis elonyben reszesiti ferden tartani a fejet (tv nezeskor, ha konyvet nezeget stb.)Persze ez mar nem olyan nagy ugy, csak nem tetszik.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Alice!

Milyen gyakorlatokat javasoltak a kisunokádnak a kézfeszességre, ill. öklözésre? Mi is ezzel küzdünk, próbálunk mindenfélét, de nem nagyon akar javulni.
 
 


Hát azt így írásban bajosan tudom elmondani, mert ott a neurológián megmutatták a lányomnak, és kapott egy rajzos fénymásolatot is...

mindenesetre semmi ördöngősség nem volt benne, ilyenek, hogy a két kis karját széttárni és rázogatni, aztán elöl keresztbetartva húzni, hol az egyik karja legyen felül, hol a másik, aztán a levegőben a pelenkázó fölé tartva "talicskáztatni" úgy, hogy a kis kezei lelógatva éppen a pelenkázóig érjenek, ülésbe húzni, butha tartásban lengetni, törülközőben ide-oda görgetni... de biztosan kihagytam már egy két dolgot, és a sorrend is fontos. Naponta 4szer kellett csinálni kb. 15-20 percig, még az is megvolt írva, hogy melyik gyakorlatot hányszor, és mondom, 6 hét alatt elmúlt.
Az első pár alkalomtól eltekintve nagyon élvezte a kölök. És hogy ettől is-e vagy nem, azt persze így utólag nem tudom, de később a mozgásfejlődése nagyon gyors volt, 6 hónapos korában már felállt, most 7 és fél hónapos és már körbejár a járókában...

MIndenképpen meg kell mutatni a neurológusnak, és ha a házi gyakorlatok nem segítenek, akkor jöhet a Dévény stb. Sajnos a feszesség állitólag nem javul, csak súlyosbodik, viszont könnyű kikezelni. Gyerekorvostól kell kérni a beutalót a neurológiára, kb egy hónap a várakozási idő.
(Fizetős vizsgálat persze hamarabb van..)
 


Hát Enikő, sajnálom, hogy így jártatok.
Sajnos azt hiszem a "szadista" gyógytornász lehetett a sikeresebb, mert ha feszes volt az izom és esetleg le is volt tapadva, azt bizony csak fájdalmasan lehet fellazítani. A Dévény tornán is nagyon sírnak a kicsik, mert ott is ezzel kezdik...
 


Nalunk mielott a gyogytornaszok jottek volt itt valaki elbiralni, hogy kell e a kezeles, aki itt volt elbiralni az nagyon jo volt, nala is sirt, tehat tudtam en is, hogy kellemetlen a babanak, de valahogy egesz maskepp csinalta amit csinalt, es mutatott is nagy csomo mindent mit lehet csinalni. Ehhez kepest aki itt volt utanna csak egyfele dolgot csinalt, es a fel orabol ket percet toltott le, mert olyan jo volt a modszere, a gyerek annyira nem turte (nem en, soha nem szoltam bele mit csinal). A baba olyan fel eves lehetett akkor amikor elkezdte, es ha olyan mertekben ellenall, ahogy o tette, akkor amugy se er semmit se a terapia. (Az egeszet ahhoz tudom hasonlitani, hogy minden fogorvos tudja mit kell csinalnia, csak van akihez nem mesz vissza tobbet, mas meg meg tudja oldani kellemetlen elmenyek nelkul). A legjobb egyebkent az egeszben, hogy nem emiatt valtottam le, mert ahhoz nalam ez meg nem lett volna eleg, hanem mert parszor elofordult, hogy elbobiskolt a terapia alatt, mikozben a gyerekem az oleben volt...ez mar tenyleg nagyon eleg voltKép Utolag kiderult aztan, hogy mindenki reklamalt miatta. Van ilyen, szerintem mindenki talalkozott mar rossz orvossal, ezt az egeszet csak azert irtam le, hogy lasd tenyleg a gyogytornasszal volt a gond. (Az egesz egyebkent egy allami program itt, ugyhogy eloszor orultem a lehetosegnek, aztan ugy voltam vele, hogy azt kapod amire befizettel).
Az egesznek az a tanulsaga, hogy a legjobb, ha a szulo maga csinalja a gyakorlatokat, legalabbis a fejtartasra es a kez problemara is, mert sokkal tobbet er napi par rovid gyakorlat, ahogy nektek is mondtak, mint az a megoldas amit mi probaltunk (nalunk az is feladata lett volna az uriembernek, hogy magyarazza el mit csinal, miert es tanitsa meg nekem, amit soha soha nem tett). En aztan az interneten talaltam egy kituno oldalt a gyakorlatokhoz, rajzok is voltak, leirassal (ez egy angol nyelvu oldalt volt, sajnos mar nincs meg a cime, de keresoprogrammal meg lehet talalni). Szerintem a kezre is lehet talalni gyakorlatokat, de ha elmentek dokihoz o is segit majd (ha nem akkor magadnak kell utanna jarni, mert van olyan doki aki figyel az ilyesmire, masok nem tulajdonitanak neki jelentoseget). Babamasszast azert en megprobalnek a helyedbe, (persze lehet ezt mar csinalod), rengeteg konyv van ra, es artani nem artassz vele, a kezenek minden ami nyujta es lazitja az izmokat jot tesz. Ha komolyabb a feszesseg eleinte utalni fogja, ahogy Alice is irta, de ha turelmes vagy vele, es jatekosan csinalod, akkor majd hagyja kesobb, de ne eroltesd tulzottan, csak ameddig hagyja.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok,

Mi már 2 hónapos kora óta fejlesztjük a gyereket, tornáztatom, ill. járunk heti 2-szer Dévény-terápiára, de a kézfeszesség nagyon lassan javul, ezért kérdeztem, hogy miket mutattak Alice unokájának, mert lehet, hogy van, amit még nem próbáltam vele.
 
 


Hello,
akkor pedig idoben elkezdtetek, egy kis izomfeszesseg mar reg megjavult volna. Amit irsz az alapjan szerintem megtettetek mar amit tudtatok.(Nekunk par honapot mondtak, de mi kesobb kezdtuk) Neurologus mit mondott? Gondolom mar latta.
Azert ne aggodj gyerekek csodakra kepesek, biztos rendbe jon majd idovel. Az en fiam 8 honaposan kezdett el megfordulni es aztan ulni, ket honap mulva pedig jartKépmar nagyon aggodtunk elotte, miert nem mozog.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Hello,

Én is abban bízom, hogy csak el kell kezdenie mozogni, aztán utána rendben lesz minden. Mióta kevesebb gyógyszert adok neki, azóta sokkal többet mozog, már majdnem megfordul, türelmesebb. Bízom benne, hogy teljesen el tudom hagyni a gyógyszereket. Persze rendszeresen járunk neurológushoz.
 
 


Sziasztok!
Látom már rég nem írt senki. Sajnálom, hogy csak most láttam meg a topikot sok idegeskedéstől megmentettem volna magam. Nálunk a fej forgatás nem ment a bal oldalra, na meg kötött egy kicsit az izomzat monda a szuper gyerek orvosunk de rögtön jelezet (3 hónapos volt a kisfiam)mennyünk szakemberhez. Minket a Gézenguzhoz küldött Budakalászra vizsgálatra és első osztályú minden . Sajnos teljes baloldali kötöttség vívó tartás, fejbiccentő izom gyengeség, befelé forduló ball lábfej szóval csodás, gondoltam én és nagyon meg is ilyedtem. Egyedi gyógytornára és vizi teápiára járunk 3 hete és már alszunk a ball oldalunkon majdnem szimetrikus a fejforma és már ball kézzel is megfogjuk ami érdekel. Tényleg a "szadi" torna segít bár kicsit sírdogál a Levente de el kell viselni és itthon is csináljuk a gyakorlatokat naponta többször kb. 20 perc. A Dévény terápiát nem ismerem de akinek gondja van a Gézenguzosokat merem ajánlani. Remélem mindenki javul és a gyerköcök telejsn helyre jönnek. Én csak kitartást és sok sok türelmet kívánok mindanyiunknak.
Sziasztok Cila
 
 


Kedves Anyukák,
Erre az elfekvésből eredő problémára kínál megoldást ez a Lovenest párna, de csak újszülöttkortól - 4 hónapos korig használható.
Gyertek olvassátok el a lenti linken lévő infokat erről a párnáról, ha kérdésetek van jelezzétek, szívesen válaszolok rájuk.
http://www.hfimpex.com/site/pagebabbymoov/lovenest.htm
Kép Lovenest fejpárna

Ha kedvetek van fedezzétek fel a többi termékeinket is.
Találkozunk a weben.....
http://www.hfimpex.com

Judit
 
 


Sziasztok!

Én is hasonló esteben kérem a véleményeteket, vagy segítségeteket!
Az én 4 hónapos Lili lányom is ferdén tartja a fejét, szintén jobbra. Egy ideig a védőnő tanácsára masszíroztam a nyakát, mintha jobb lett volna, de most egyre rosszabb...és valószínűleg fájhat is neki, mert nagyon nyűgös mostanában.Próbáltuk már fordítani is a fejét, sőt a játékokat is a másik oldalra raktuk, de nem vált be...:(
Nem mondom, hogy nem vagyok kétségbe esve, mert már egy hónappal ezelőtt is észrevettük, elvittük gyerekorvos javaslatára ortopéd szakorvoshoz, de nem igazán csináltak vele semmit. Azt a választ kaptam, hogy majd kinövi a gyerek, vagy egy évesen!!! megműtik, ha mégsem. Eddig nem szeretnék eljutni!
Gyógytornászt pedig legalábbis Egerben, csak ortopéd javaslatra lehet igénybe venni.
Ha tudtok pontos címet, vagy telefonszámot, ahol tudnak segíteni, írjatok!
Bárhová elviszem a kicsit, akár Budapestre is, az egriekben már nem bízok, volt elég rossz tapasztalatom enélkül is!
Köszönöm és szép napot mindenkinek!
Anett

Anett
 


Szia Anett!

Én első körben egy alapos neurológiai kivizsgálást javasolnék.
www.svabhegy.hu
HA MÉG NEM ZÁRTÁK BE!!!!
Esetleg történt vmi a terhesség vagy a szülés alatt? Komplikációra gondolok. Például, túl gyorsan, vagy lassan jött a baba, fertőzés terhesség alatt, koraszülés, oxigén hiány, (bekakilt a magzatvízbe) stb.

Ez a műtét dolog meglehetősen cinikus hozzáállás :? A problémát mielőbb orvosolni kell, gyógytornával, mielőtt állandósul és egyéb problémákat is okoz.

Lilka
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: