Új privát üzeneted érkezett!

Myssnia Kép
miért akarsz annyit lefejni??? Julcsi szépen eszik, hizik, én egy grammot sem teszek el ... amit kifejek szopi után (ha esetleg maradna benne annyi, amennyi még feszit vagy csomós Kép), azt kispapi egy falásra eltünteti. Tudom, jó, ha van esetleg lefagyasztva, szóval nem az én példám a mérvadó, de miért kell olyan sok?

Pussz, jó éjt
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Myssnia,
Ne akarj fejni, csak szopiztass annyiszor, ahanyszor Szilard keri! Igy biztos lesz eleg! En se fejek, csak amikor epp mellgyuszim van! Igaz, vannak neha maratoni szopik is, pl. delutan ha en aludni szeretnek, de Miki nem, akkor cicivel probalom ot jobb belatasra teriteni!

A gat csak akkor lesz a "regi", vagy ahhoz hasonlo, ha jol varrtak ossze. Egy jo darabig a varrat helye meg kemenyebb, rugalmatlanabb. Franciaorszagban engem szukebbre varrtak ossze, hat nem is lett a regi! Szerintem most a szuleszno kitett magaert, es megprobalta rekonstrualni az eredeti allapotot! De egyelore egy jo alvas tobbet er...!!!Kép

Anyukamnak lediktaltam az osszes babapocakfajasra hato homeopatias szer nevet, remelem sikerult oket beszereznie.

Sutottem kenyeret, mert nem volt itthon. Igaz nem lett kesz vacsira, de reggelire majd megkostoljuk. Maskor is sutok majd, mert Miki a hordozokendoben a konyhai robotgep hangjara tok gyorsan elaludt.

Most viszont pocakfajas volt egy oran at! Viszont remelem ejfel elott mar nem lesz happening!

Myssnia, en is ugy tapasztaltam, hogy az alvas a legjobb tejszaporito...a baba utan.
Jo ejt!
Zsuzsi+ Miki
zsuzsi74
 
 


Sziasztok,
tul vagyok a 6 hetes kontrollon. Az orvosom megkerdezte, nem vagyok-e depresszios, mert a paciensein ilyenkor szokott kitorni a depi. Kép En mosolyogva mondtam, hogy nem. Azt hiszem, ezen meglepodhetett, mert meg vagy 3X megkerdezte. KépKépKép

Franyo,
azert drukk, hogy anyukadat is jobb belatasra tudjatok birni. Kép

Koszi a tanacsokat az etetes temaban, akkor nem erdekel a gyerekorvos velemenye, nem fog kevesebb kajat kapni Zsombi. Kép
Es koszi KAngi a sirasost is, engem erdekelne tovabbra is, kinel, milyen jelzeseket szokott a gyerkoc adni, talan jol jon meg a jovoben. Kép

Kangi, Zsuzsi,
milyen mellszivot hasznaltok, hogy nem mukodik nektek? Zsuzsi, ha jol olvastam, Te az elso ket gyerkocodet ilyen fejes+cumisuveg modon kajoltattad? Es kezzel fejtel? Huha, teljes elismeresem...Kép

Mi 3 hetesen alltunk eloszor az ablakba a beoltoztetett gyerkoccel 5 percre, aztan masnap 10 percre, aztan negyed orara. Utana meguntam az ablakban acsorgast, es kov. nap levittem ZSombit 15 percre. Utana mar 3/4 orat setaltunk. A dokino szerint min. egy hetig kellett volna az ablakban allva szoktatnom a gyereket, de azota sem ertem, hogy minek? Kép

Mi lehet Timicivel? Tud rola valaki valamit?

Gombóc es a holnap masfel honapos Gombocka Kép
gombóc
 
 

 
 

Gombóc Kép
helyes, szuper, hogy elkerült a depi!!! ... én is bizom benne, hogy nem ér el ...
Mellszivó: nekem itthon nincs! Amit a spriccelésröl irtam, az kézi fejéses tapasztalat! Kép

Timici a Gyermekek/2002.május 1-2003.ápr.30. között született gyermekek-ben szokott lenni, pár napja szegény még egy csúnya mellcsomóval küzdött Kép

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Kangi, Zsuzsi Kép
Reggel 7 órakor volt szopi, a mellem pedig elég trotty volt, nem feszült a tejtõl. Szilárd lenyúzott mindkettõbõl összesen max 20 grammot, majd kiköpte és sírt, hogy éhes, csak csavarodott a mellemen. Majd lefejt tejet adtam neki, kb 50 grammot. Ezután elaludt 1 órára, és 9-kor már megint fent volt és kérte a kaját. Megint kinylódott a cicin, mert nem ömlött a szájába. Utána lefejtem 40 grammot, és azt is bevette. Ekkor még mindig éhes volt. Adtam neki tápszert, 50 grammot bevett abból is. Aztóta nyugi van. Úgy látszik lusta, mert dolgozni kellene a tejért. Ezért fejek, hogy több legyen, mert jó lenne, ha minden szopinál belakhatna.
Vagy rosszul tudom?

Másik:
Eddig a ball mellem volt a jobb, de most érzékeny, és ha oldalfogásban megfogom akkor olyan mintha elzáródás húzódna végig benne. Mit lehet vele tenni? Próbáltam maszírozni, és most már fáj is? ÉS honnan tudom biztosan, hogy elzáródás van-e?

JA!
Ma Szilárd este fél8-tól fél 3-ig aludt. Olyan jó volt. Mikortól lehet hagyni átaludni az éjszakát?

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Zsuzsi
A gátsebbel kapcsolatban azt érzem, amit írtál, még kemények a varratoknál. Remélem tökéletes lesz majd.

Tényleg, ezt még nem kérdeztem, meddig érdemes fejni?
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia!
Biztos jól volt az a cici a szájában? Nekem gyanús, hogy valami nem teljesen OK a mellretétel körül, azért van ez a cirkusz.
Tuti feltöltöm a hócipõtöket Kép, de azt kell ismét írnom, a tejcsi 2/3 részben (és ez a tápláló, zsíros része) szopi közben termelõdik. Vagyis az on-line cicizõ baba fõleg a vizes elsõ tejbõl jut kevesebbhez, és ez nagyon jól van így, hiszen az átmeneti készlethiány szokott okot adni a cicinlógásra.

A mérleget amúgy szerintem a kismamák krónikus alacsony vérnyomására találták ki, kávé helyett. Nekem többször sikerült anno azt mérni, hogy a gyerkõc 10 dekát fogyott KépKép szopi közben. (Pedig nem pelusoztam át mérés elõtt)

Borcsa + Luca (aki jórészt szintén egész nap cicizne, pedig 10 nap múlva 10 hónapos lesz!!)

Ui: Nyugisan tiltsatok ki a topikból, ha már nagyon uncsi vagyok. Boszi

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Myssnia Kép
aha! Igy már világos.
Elzáródás: állj be a meleg zuhany alá, és jó sokáig zuhizd a melled. Utána masszáld át, hátha csökken vagy el is múlik a fájdalom, és a pangó tej is kifolyik. Drukk!!!
Éjszaka: hagyd aludni, majd ö tudja, mikor kell kelnie. Elég rémisztö, mikor egy ilyen csepp 6 órát alszoik, de megesik (nekem a hét elrjén volt ez). Utána majd behozza, még lehet, hogy erösebben, kitartóban is szopizi utána.

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


borcsaKép
Dehogy tiltunk, tök jó, hogy jössz!
Ma reggel a melegvizes borogatással próbálkoztam, meg maszival is, de nem mertem neki esni, hátha nem is az. Azt viszont tudom, hogy szopi közben jön a tej, csak itt is elbizonytalanodtam, hogy tán Szilárd gyerek nem elég kitartó, és feladja. Mivel fejés közben láttam, hogy szépen beindul a tej, azért bátorítottam magam, hogy biztos ami biztos így legalább megmenekítem, és odaadom neki így.
Mellretétel: fekve szoktunk szopizni, és törökülésben. Szerintem jól teszem mellre, mert sikerült mindenkéle fájdalmas bimbóberepedést elkerülni. Az elsõ napokban volt egy kicsit érzékeny, de most már nem. Persze, ehhez az kell, hogy szopi elõtt melleg vízzel fûtöm a cicit Kép
És ha már ennél a témánál vagyunk, akkor szerinted meddig érdemes fejni szopi után? Nem egy alkalomra gondolok, hanem hosszútávon. Hetek? Elsõ napok? Mert itt is homályos vagyok.

Elõre is köszi:
myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szepjo"reggelt"!

Myssnia
Szerintem azert lusta kiszopizni,mert mar sejti,hogy ha nyafog, akkor megkapja ugyanazta a minoseget, csak sokkal kevesebb meloval! Kép Latod,hogy meg boven ki tudsz fejni utana, azt jelenti,hogy a tejjel nincs gaz. Szerintem ha par napig raszannad magad, hogy csak szopiztatsd (akar 2 cicibol is, hogy tuti eleg legyen!), talan kicsit megemberelne magat! Kép

Gatseb
En mar par napja nem is verzem (pedig azt hittem sosem lesz vege Kép ) es nem is erzem a sebem. Hat hazaselet meg nem volt, de majd meglatjuk, mennyire erzekenykedik!?

Gomboc
Szuperjo,hogy mar megvolt a 6 hetes vizsg.! En is ugy varom mar. Furdeni akarooookkkkk! Kép A depresszio pedig szerintem sokkal kevesbe jon elo, ha az embernek van kivek kibeszelnie a gondjat-bajat (lasd babanet!)

Nalunk a tegnapi es a mai nap eddig teljes csod. Jazmin sir - felveszem+szopiztatom = elalszik. Leteszem - 10 perc mulva kezdodik elolrol. Kép Szerencsere ejszaka csak 1x kelt fol. De fel6tol 11ig folyamatosan ez ment. Ilyen meg nem volt...

Puszka
Norka+Jazmin aki vegre 1 oraja durmol
norkini
 
 


NorkaKép
Azt hiszem, igazad van, az lesz, amit írtál. Még ha 1 órás alvások lesznek akkor is.
Nekem is alig van már vérzés, és én szeretnék már egy jót ázni. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia
Nalunk is volt ilyen , hogy Jazmin ugy gondolta, tul problemas a szopi (pedig o nem kapott cumibol soha), de megszivta Kép (Na meg em is....2 orankent ettunk)
Lanyok
Itt tavaszodik!!!! Kép

Norka
norkini
 
 


Myssnia!
Fejés: attól függ, mik a terveid. Én bevallom, a tejadó mama státuszhoz intenzíven lusta vagyok, mélyhûtõnk sincs, úgyhogy szigorúan csak a minimumot fejtem: hosszabb alvás miatti túltelítõdés megszüntetése, szopi után is megmaradt csomó szétmaszírozása/kifejése.
Tartalékok képzéséhez tán a reggeli másodiknak maradt cici kifejése a jó, mert az nagyon tud feszülni. (a tej -18 fokon fél évig tárolható)
Ha elkezdesz most fejni, mondjuk folytathatod az elsõ fejlõdésugrásig, amikor hirtelen nõ a babó tejcsiigénye, és egyszercsak megeszi azt is, amit eddig kifejtél.

(Erre amúgy jó készülni: kb 2 és 6 hetesen, majd 3 ill. 6 hónaposan a babókra rátör a farkasétvágy, éjjel-nappal csak cicin lógnának, hisztiznek kaja végén, hogy MÉÉÉÉG!!! Ilyenkor nem kell pánikolni, az étvágy nõtt, nem a tej fogyott, pár extraszopi beiktatásával pár nap slatt rendezõdik.)

Billentyûmenéses Borcsa
(Kár volt bátorítaniKép)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Norka!
Ma nálunk is ez megy... mindent próbáltam már, eszünk, járkálunk a lakásban, apán lógunk, mindig ugyanaz a vége: elalszik, tíz perc múlva fent van, és megy a nyüszi... Egyébként, szopival kapcsolatban nekem is van egy kérdésem: eddig minden simán ment, gyönyörûen bekapta elsõ próbálkozásra a cicit, és szopizott, ameddig akart, minden etetésnél mindkét cicibõl. Most pár napja kezdõdött, hogy csak hosszú kínlódás után találja meg a "helyes fogást", elõször mindig csak a bimbót kapja be, azt rágcsálja, persze úgy nem jön semmi, akkor kiköpi, ordít, és hiába ügyeskedem be neki úgy, ahogy jó lenne, akkor már annyira felidegesítette magát a dolgon, hogy észre sem veszi, hogy ott lóg a cici a szájában. Kép Mi a fenétõl lehet ez a változás? Még cumit se adtam neki soha, meg cumisüveget is csak életében egyszer kapott. Apája szerint más a baj, fáj a hasa, vagy álmos, vagy valami ilyesmi, és igazán nem éhes már, csak cumizna. De hát elõbb-utóbb illene éhesnek is lennie, nem? Kép

Franyó, a tanácstalan
franyo
 
 


Franyó Kép
nem lehet, hogy nagyon tele van a cici, és nem igazán tudja bekapni? Amúgy nálunk is elöfordul ez néha, mikor nem annyira éhes. De aztán rájön, hogy ja mégis KépKépKép
... a védönö ma megkérdezte töle, hogy "Háttemeg hová hizol???" Pedig nyilvánvaló, hogy a pofazacskójára Kép
.. Képek a
[url=http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi" TARGET="_top]http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi[/url]
oldalon.

Pussz
Kangi+pufipofi Julcsi
kangi
 
 


Franyo
Nalunk is volt ilyen! Es nem tudom mitol....nekem biztosan nem azert,mert tul tele volt, mert az nem szokta zavarni! Kép Szerintem olyankor ne hagyd nyammogni, hanem vedd ki rogton! Hatha meg lesz turelme keresgelni.

Kangi
Meglestem a kepeket. Julcsi ugyesen tartja a fejecskejet! Kép Jok a cicibetetek a radiatoron!!!! Kép

Irtam ,hogy tavaszodik....azota mar havazik!! BRRRRRRR

Norka es ebredo Jazmin
norkini
 
 


Myssnia,
mi ugyanigy jutottunk el a fejes+cumisuveg modozatig. Kép
ZSombi hamar rajott, hogy a cumisuvegbol konnyebben jon a tejcsi, igy elvezkedni hajlando cicin (igazi pasi! Kép), de rendesen kajolni nem. Egyre nyugosebben varja a cumisuveget. Mondjuk nalunk az elso naptol kezdve az volt, hogy hamarabb elfaradt, mint hogy jollakott volna, igy elaludt a cicin. En azt hittem, teliette magat, de nem, par perc mulva orditott az ehsegtol. Akkor ujra cici, detto ugyanez. A vegen a korhazbol se kartak mar hazaengedni minket a sulyesese miatt, mert annyira kevesett kajalt cicibol. Inkabb fogyott es aludt, mint evett volna. Akkor kezdtem el fejni, attol nagyon beindult a tej, es Zsombi legalabb cumisuvegbol megitta tejet. A korhaziak mar tapszerezni kezdtek, ugy is engedtek haza minket a korhazbol, hogy 3 orankent adjak neki tapit, de en inkabb fejtem es igy cumisuvegbol azt kapott, nem tapit.
Szoval talan nalatok az lehet a megoldas, ha van hozza turelmed, hogy csak mellreteszed, es mindig, amikor csak keri. Nem adsz neki semmilyen potlast. Persze, sok turelem kell hozza.
NAlunk vegulis ez a modszer sem jott be, de nalatok meg sikerulhet! Kép
Bocsi, most megyek, mert ebren van a tokmag!
Gombóc
Gombóc
 


KépKépKép
Anna délutánra megjavult... két és fél órát aludt, és amikor felébredt, cici egybõl be, majd alig 10 perc szopizás után úgy bealudt, hogy fel se bírtam ébreszteni a másik cicire. Kép Egyébként nem volt teli a cici nálunk sem... szóval valószínûleg tényleg valami más baja lehetett.
Kangi,
tényleg gyönyörû a kislányod!!! Annácska is szépen gyarapszik, bár õt egyáltalán nem mérjük (érdekes, hogy a mi védõnõnk meg gyerekorvosunk mintha kimondottan elleneznék a méregetést, lebeszéltek a mérlegkölcsönzésrõl, azt mondták, csak idegesíteném magam, ráérek majd egyhónaposan az egészségesrendelésre bevinni, és ott lemérni). Szóval, fogalmam sincs, hány kiló, de az biztos, hogy hízott, mert érezhetõen nehezebb, és hát az õ pofija se semmi! Kép Ez az utolsó képeken jól látható, ezen a címen:
[url=http://community.webshots.com/user/franyo" TARGET="_top]http://community.webshots.com/user/franyo[/url]

Pusz
Franyo
franyo
 
 


Franyo Kép
édes a Ti pofácskásotok is! Kép

Norka Kép
a száradozó bugyogóimra szavad sincs? KépKépKép Kispapa nem retusált, a fenébe ...

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


KangiKép
Nagyon édes Julcsi, hihetetlen aranyos pofija van. Nekem nagyon apás a pofikó. KépÉs a bugyik is rendben. Kép

FranyóKép
Anna is gyönyörûséges!!!Kép

Nekünk most kész katasztrófa volt a szopi. Kiköpte mindig. Tisztára elkeserített, mert már lenne tejem is, amitõl még jól is lakna talán. Aztán feladtam, és õ is elcsendesedett. Addig fejtem tejcsit, amit aztán csak követelt. Holnaptól szigorubb leszek, és szopi lesz csak. Most már elégedetten elaludt, nagyon édi, én meg megyek eszem valamit.Kép

Pusz:
myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!


Bocs, hogy úgy néz ki, hogy eltûntem, pedig nem ám.
Csak a két gyerkõc mellett csak olvasni tudlak benneteket, írni nem nagyon megy.(az írás egy kézzel igen lassan menne)

Mi jól vagyunk. Dorina 5030g, 54 cm, ma 8 hetes, és csak szopizik. Én csak reggel szoktam a nagyon feszülõ mellemet lefejni, kb. 140 ml, és ezt lefagyasztani a késõbbi fõzelékekhez. Ezt a Milusan teával értem el.

Minden "friss" babócához gratulálok. Írni sajnos nem tudtam, de amikor finisben voltatok, mindig figyeltem, mikor szültetekKép

Egyenlõre ennyi. Remélem, mostmár gyakrabban tudok írni is, de mindig olvaslak benneteket.

Heni és Dorina (ma 8 hetes)
heni1979
 
 


Myssnia Kép
tyüüü, ezzel nagyon boldogá tetted kispapit! Kép Köszi ...

Heni Kép
hello! Gyere gyakrabban!

Pussz
Kangi+éjjel szopizott Julcsi
kangi
 
 


Egy, csak egy legény van talpon e vidéken??? Kép
Napsütéses szép napot mindnyájótoknak!

Kangi
kangi
 
 


Myssnia,
Nehogy azt hidd am, hogy azert kopi ki, mert valami kifogasa van ellene. Miki is kikopi, de azert, mert faj a pocakja, es azzal van elfoglalva. Olyan is van, hogy valamiert nem kenyelmes helyzetben van, akkor is tekereg. Neha pl. nem akar fekve szopizni, rateszem a szopiparnara, es szepen eszik.
Azt hiszem en Daninal estem hasonlo csapdaba. Egyszeruen csak orditott, nem akarta bekapni a cicimet, erre elkezdtem fejni. Es onnan mar nincs visszaut, legalabbis a legtobb esetben. Ahogy Gomboc is irta! Ez egy ordogi kor, most meg a sarkadra allhatsz! Ha fejned kell, sehova sem tudsz kimozdulni otthonrol, es a cumisuvegezeshez egy csomo minden kell! Uzenem Szilardnak, hogy most mar ne legyen olyan lusta, es szopizzon!!!

Megerkezett anyukam!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Hát tegnap estére szépen kialakult a bal mellemben, amit sosem hittem volna. Szépen begyulladt. Azokon a helyeken, ahol fáj, kívûlrõl is piros. Utánanéztem, és ez a mellgyuszi. Bár lázam nincs, szerencsére, de aggaszt a dolog. Zsuzsi, lehet, hogy Szilárd ezért sem volt oda a szopiért. Ennek ellenére amikor csak nyikkant 1-et Törpe, nyomom oda szopizni. Hátha segít. Az a furcsa, hogy tudomásom szerint elzárodott csatornából lesz gyulladás, de nekem mikor kézzel fejtem és eléggé megnyomorgattam, azóta van. Szóval most fáj és feszül. Kép

myssnia + szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Pocok
Köszi a biztatást, már alig várom, hogy Törpi felébredjen, és rácuppanjon. Annyira biztos voltam benne, hogy nekem nem lesz gond a szopival, és lám.
Kérnék szépen e-mailben jelszót, hogy megnézhessem a gyerkõcõket. Köszi!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia
Nekem is volt mellgyuszim, kb. 2 hete. En be is lazasodtam (kb. 2 napig), de folyton fejtem + Jazminoztam es elmult!CSak nyugi! Kép
Lanyok olyan pocsek ido van,hogy el sem hiszem. Mar 2 napja nem voltunk kint setalni. Kezd bezartsag erzetem lenni... Kép Pedig nem vagyok az a depis tipus! Kép
CSinaltam fini salit ebedre, de Apa meg maszekol.En meg jol ehenhalok!!!!

Puszi
Norka es Jazmin aki ma feltunoen csondes
norkini
 
 


NorkaKép
Remélem nálem is gyorsan elmúlik.
Itt ragyogó idõ van, sétáljatok erre Kép (Jászberény).
Én meg alig várom, hogy felébredjen törpi, hami, és irány sétálni ki. Kép

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Itt Zsurló párja. Ma éjjel 1.06-kor megszuletett Anna. 4,32 kg.
Minden rendben, mindenki jól van.
Névtelen
 


Zsurlo & Parja
Nagyon gratulalok a nagylanyhoz!!!! Kép Kép
norkini
 
 


ZsurlóKép
Hatalmas gratula! Szép súllyal született.
Éljen!!!
Sok boldogságot és sok tejet Annának!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Zsurló és Párja!
Nagy-nagy gratula Annához, sok tejcit nektek. Kép

Magdi
25+6
gallainémagdi
 
 


Zsurló Családnak nagy-nagy gratula Annához! Kép Jó egészséget és sok tejcsit kivánunk!

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Zsurlo and co.! Sok boldogsagot a kis Annahoz! Jo nagy baba, nem mondom!

Myssnia, te is atesel akkor a tuzkeresztsegen! Es remeljuk tobb mellgyuszid nem is lesz szoptato anya palyafutasod soran!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Myssnia Kép
drukkolok, hogy holnapra már jobban légy!!!

Amúgy ma igen nyugis, alvós naounk volt. Most este kissé nyehegösebb, anyásabb, de ezt a kis idöt már kihúzzuk fürdésig Kép

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!


Már megint hogy szalad az idõ, egyszerûen nincs idõm semmire.
Ti is így vagytok vele, mikor éjfél és egy óra között bezuhanok az ágyba, akkor jövök rá, hogy mennyi mindent nem csináltam meg, Már megint 2 napja hanyagollak benneteket,
Ma is vendégjárás volt nálunk, mindenki a kis Dorkára volt kíváncsi, aki nagy ívben végigaludta a hadjáratot.

Hát a mellgyuszi az tényleg rossz, nekem is 2* lett volna már, csak szerencsére idõben észre lett véve, akkor nekiálltunk a kispapival maszírozni és fejni ezerrel, pont tegnap volt a 2. alkalom,

Most ott tartunk, hogy a babó üvegbõl issza a tejcsit, minden alkalomra le van fejve, most is a konyhába sorakozik egy 80ml, és egy 140ml cumisüveg adag, ez éjfélre, és hajnal 4 ig elég, így ma éjfél körül még fejni kell, de a 4 órási kimaradhat, majd reggel 8 órás jön, akkor megint elõre kell fejni, igaz mindig marad egy kis for, mert kb 110ml eszik, és a 2 cicibõl kg 160ml jön össze,

Képzeljétek visszavittük a légzésfigyelõt tegnap a mini manóba, és kaptunk helyette ugyanolyat, magyarán kicserélték egy vadi újra,
De teljesen el vagyok keseredve, mert ez is beriasztott éjszaka, 3,08 perckor.
Nem is tudom mit kellene csinálni, most tényleg gond van a kis Dorkával?

Van valami tippetek?

Valaki nyugtasson már meg, mert lelkiismeret furdalásom van, ugye nem rontok el semmit, hogy nem szoptatok, hanem cumisüvegbõl eszik.(ha 2 napig nincs szopi, akkor kb. 2 alkalommal oda tudom adni a cicit, és nem fáj, de muszáj pihentetni.)

Sziasztok
Manó2 + Dorottya
manó2
 


Manó 2!

Milyen légzésfigyelõ? Ugyanis a Medicor Apnoe Alarm nevû szõrnyûsége egyfolytában tévesen riaszt, rózsaszín a doboza és egy baba van rajta. Ha ez van, akkor a készülék a rossz, cseréltessétek ki más fajtára. Nekünk baby controll van, ugyanannyiba kerül, még egyszer sem vakriasztott. Állítólag jó az Angel Care is, bár arról nincs személyes tapasztalatom.

Manó és Emma (5 hónapos)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!
Jól csinálod, nagyon ügyi vagy, hogy tudod tejcsivel etetni Dorkát így is!
Merre laksz? Nincs lehetõséged egy szoptatási tanácsadónak megmutatni, hogy szopizik a kicsilány? Nekem, igy a neten keresztül úgy tûnik, hogy van valami gond a mellretétellel, és ha azt ki lehetne küszöbölni, hamarosan menne a fájdalommentes szopi is. De minél tovább cumiztok, annál nehezebb a visszaút, mivel kicsit más technika kell a kétféle evészethez.
Légzésfigyelõhöz nem tudok hozzászólni, nekünk sose volt.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Manó!

Most olvasom, hogy valami Maxi Phone neveûtök van. Azt nem ismerem, de mivel van olyan légzésfigyelõ ami semmit sem ér, szerintem érdemes lenne visszamennetek a boltba és egy másik típussal próbát tenni. Annyit tudok még, hogy a medicor-os, ami oylan rossz, az lepedõ alá tehetõ, a Baby sense, a baby controll, meg az angel care, amirõl eddig jót hallottam az pedig szivacs alá. Én egyébként a baby controllt mindenkinek merem ajánlani, dupla érzékelõs (2 A3-as lap nagyságú), elemmel mûködik és 5 hónap alatt egy szál vakriasztás se volt, mindez 28000 Ft volt tavaly szeptemberben, ellentétben a baby sense 50000 Ft-os árával.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


itt a zsurlo parja. koszonjuk a sok gratulat, minden nagyon jo, szep pufok arcu gyerek, nagyon csendes es jo. ezt mondom, en a ferfi......
a peterfyben nagyon rendesek voltak, rogton nekifogtak es megcsinaltak a csaszart, legalabbis en meg voltam elegedve. Kép.
majd meg beszamolok/beszamolunk a fejlemenyekrol.
Névtelen
 


Jo reggelt!

Kangi
Tegnap nalunk is szupernyugis nap volt! Ugy tunik a csajok elegge 1 hullamhosszon vannak! Kép

Mano
Van1 legzesfigyelos topic, probalj meg ott erdeklodni a marka irant! (NEm tudom,h. az Anyasagon v. a Gyermekeken belul van-e, mert regebben olvasgattam) . De tenyleg sok figyelo van, amelyik gyakran riaszt tevesen, ezen ne edd magad, foleg ha a korhazban SEMMIT nem talaltak!
Iden 48ert lattam Baby Controllt....kicsit megdragult felev alatt! Kép

Myssnia
Veletek mi ujsag? Megyunk setalni feletek! Kép Kép

Zsuzsi
Nalatok minden szopi utan van szeklete Mikinek? Regebben Jazminnak mindig volt, de par napja csak napi 2-3 van. Nem tudom,hogy ez normalis-e? Mondta a doki neni, hogy1ido utan ritkabban lesz, de ugy emlexem par honapos kort emlegetett...

Lanyok
Fel tudna valaki homalyositani, hogy mennyibe kerul a Gripe water?

Sok pussz, kellemes vasarnapot mindenkinek
Norka es a ma 5 hetes Jazmin Kép
norkini
 
 


Halihóci Kép

Mano_2 Kép
mi hálistennek kölcsibe kaptunk egy Baby Sense-et, igy nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy a védönénim szerint (akit én nagyra becsülök, mert szerintem irtó jól tájékozott és modern - fiatal is -, csak jól kell tudni kérdezni, mert néha kapkod) ilyen kicsi korban a kórházban meglelik már a problémát, ha van, és azonnal szólnak a szülöknek. És, hogy az igazi veszélyeztetett kor az pont 5-6 hónapos korban kezdödik, amikor már általában senki nem gondolna rá. Én elhiszem neki.

Norka Kép
mink ám ma is nyeherészünk folyton! Anya meg punkot száritott magának siettében KépKépKép
Gripe Water árról nincs info.

Zsurló Papa Kép
tökjó, hogy kapcsiból császároztak, bár néhány óra vajúdás nem árt, de az én 11 órám azért elég sok volt csaszi elött) ... Szóval további gratulák és gyors felépülést kivánunk! Ja, és kitartást a viszketös napokra! (he-he, én már túl vagyok rajtuk!!!) KépKépKép

Ja, csajszik, mi újság a hajatokkal, körmötökkel, börötökkel? Nekem szuper mind a három!
Egy örült vagyok, tegnap megettem vacsira 10 deka köményes sajtot (kb 20-25 szem egész kömény lehetett benne), most meg csodálkozom, hogy üvöltözik szegény kis szélhajtott, pedig tudtam, hogy a tea se jó neki KépKépKép de úúúúgy reméltem, hogy már nem bánthatja ... Most aztán gyömöszkélhetem, ami hagyján, de olyan nagyon tud szenvedni Kép Na, majdcsak túlleszünk rajta Kép

Mi is kellemes, üvöltözésmentes vasárnapot kivánunk!

Pussz
Kangi+ kiköményitett Julcsi
kangi
 
 


Norka!

Én 3 hónapja 1000-1500-ért(már nem emlékszem pontosan) vettem a Gripe Watert a DM-ben.

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Kangi
Biztato! Reggel Apa komonyes-sos kiflit hozott.... Kép Jazmin viszon alszik bebeee... Kép Kép Persze, mert a komony meg a pocimban van es nem az oveben!

Betti
Koszi az infot!

Norka
norkini
 
 


Norka!

Hol volt annyi a baby controll???? Na ne már, ez elég nagy szemétség lenne. Én tavaly a SOTE aulájában lévõ boltban verttem, de akkor a Brendonban is 30000 volt. Máshol meg nem lehetett kapni.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Norka, mi a patikában 1300 pénzért vettük a Gripe Watert, de még várnom kell az adagolással, mert csak egy hónapos kortól adható. Addig marad az üvöltés, mert az Espumisan csepp semmit nem használ, akárcsak TiminélKép Az ánizsos édesköményes teától meg úgy tûnik, még csak rosszabb lett a helyzet, szóval megy a nyafi ezerrel.

Zsurló, nagy gratula a méretes lánykáhozKépKépKép

Lányok, én teljesen ki vagyok purcanva. A férjem nyakig influs 39 fokos lázzal, a lányom féltékeny a kicsire, Zsebi meg egész nap és éjjel üvöltKép. Olyan vagyok, mint a mosogatórongy, ráadásul anyukám hazamegy ma, mert apám nem bírja ki nélküle, szóval segítségem se maradKép Remélem, legalább a vírust nem kajáljuk be apától, mert akkor kardomba dõlök. Hát azt hiszem, a 6 hét gyermekágyas idõszakot nem ilyennek képzelik az orvosokKép
Bocsi a sok panaszért, de most nagyon magam alatt vagyok.

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Csupa ismerõs arcot látok itt a topikban!!!!! Kép Kép Kép
Csatlakozhatunk? Bár elég kevés idõm van írni, mert a nagyfiú is megköveteli a magáét (meseolvasás, társasozás), és persze a pici is! Kép

De azért néha jönnék!

Myssnia!
Én már túl vagyok a mellgyulladáson, képtelen voltam fejni, csak Hunor tudott igazán segíteni rajtam (meg persze az antibiotikum).
Jobbulást!

Puszi: Judó és Hunor
judó
 
 


Kangi
El is felejtettem. Karmaim, hajkoronam stb. teljesen ok, csak ugy nezek ki, mint1 tini...Csupa patti az allam! :0/

Mano
Apa a Brendonban nezte febr. kornyeken. Akkor lehet,hogy csak 38? Nekem az is soknak tunt, igy nem vettunk.

Momo
KITARTAS!!! Nem irigyellek. Kép Tuti faraszto lehet, de lassan jon a tavasz, es egybol jobb kedvetek lesz! Kép Kép
Koszi az arat! Es Timinel hasznalt?
Espumisan nekunk sem hasznal.Kaptunk gyogyszertari fajdalom csillapito trutyit, ami nagyon jo, de nem szelhajto! Es tegnap is ,ma is Jazmin mindig arra ebred, hogy nyomkod ezerrel es legtobbszor nem jon semmi.

Szia Judo! Kép
Udv. a csapatban!

Norka es Jazmin (tudjatok, aki 5 hetes Kép )
norkini
 
 


Sziasztok!
Zsurló,
gratula Annához! Kép
Myssnia,
remélem, már jobban vagy!
Mi ma hasfájunk... Kép Szegénykémnek tegnap este óta hasgörcsei vannak, fél órákat alszik, mindig felriad, ahogy fáj neki... Holnap rákérdezek a védõnõnél ezekre a cuccokra, amikrõl írtatok. Olyan rossz nézni, ahogy szenved. Kép
Na megyek is, megint pityereg.
Pusz
Franyo
franyo
 
 


Sziasztok!

Mára enyhült a mellgyuszi, Szilárd is sokat segített. Kép Ennek örülök, bár még nem az igazi, de simán tudok szoptatni annélkül, hogy fájna. Persze volt melegvíz, egy pici jég is.

NorkaKép
Mi a gyógyszertárba 1270-ért vettünk, a DM-ben ennél pár száz forinttal több.
Ma tervezem a sétát, mert tegnap nem jött össze, mert Törpi 4-ig aludt. De most nem süt a nap, csak reggel.

Kangi
Nekem sem volt még eddig gond a hajjal, bõrrel, stb... Még hullani sem hullik a hajam. PEdig aszonták a könyvek, hogy fog.Kép

Momo
Te szegény! Mindenekelõtt az influ elkerülése nagyon jó lenne. Én is szeretném, de pofátlanul jönnek a látogatók, van aki megkérdezés nélkül. Ilyenkor a pokolba kívánom. Épp szoptatnék, vagy aludnák, mert alszik. Amitõl falnak megyek: Törpi alszik, erre a vendég: -Ébredj már fel, na gyerünk! BRRRR!

Judó
Jó, hogy idetaláltál. KépSzerencsére mára már jobb a gyuszihelyzet!

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: