Új privát üzeneted érkezett!

Hello Lányok!
Valószínüleg már senki sem fog olvasni a tali elött, de sajna nem tudtam elöbb jönni, mert borzasztó éjszakánk volt, tegnap Kikkó is elkapta a vírust, taknya-nyála egybefolyik. Úgyhogy ö nem lesz jelen, szegénykét számüzöm, nehogy vmelyik baba elkapja a bajt. Hála istennek annyira rosszul nincs, pici höemi + nátha + köhögés. Szívesen elmegy a mamival.
Sajnálom, hogy ennyien nem tudtok jönni, dehát ezek a vírusok tarolnak.
Fotókat készítünk.
Puszi, Evey
Evey
 


Sziasztok Lányok!

Elöször is Evey még1x nagyon köszi, hogy nálad lehettünk!
Nagyon jól éreztük magunkat, a lányok totál kifáradtak..KépKép
Jancsi is nyügösködött hazafelé, de itthon fürdés és szopi után édesdeden elaludtKép

Holnapra is tervezünk vmi nem itthoni programot, mert még jó idöt mondanak, és ki akarjuk hasznáni!

Emese, Gergö hogy van? Fáj még a füle?

Adri, veletek mi újság?

Dia, rég nem írtál! Borival merre jártatok?,( már nem emlékszem, hogy miért nem tudtál eljönni)

NA, megyek én is fürdeni, puszi mindenkinek, jó éjt!
Verus
verus (verus)
 


Sziasztok, emlékszem vagytok egy páran, akik hordozókendőt használnak. Tapasztalatot gyűjtök, milyet vegyek, ha elég magas és nagydarab vagyok, a lányom még csak 2 hónapos,de jön a tél és vastag overálban lesz. Melyik fajta kendőt vegyem meg? Ma valamelyik baba-mama újságban is láttam egyet, ez megegyezik valamelyik itt hirdetettel?
Vivien
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Evey! Köszi mégegyszer a lehetoséget, nagyon jó volt nálatok! Remélem, Kikkó gyógyulgat és megbékélt! Sok gyógy-puszi neki.

Nagyon klasszul éreztük magunkat Gergovel ma! Csupa gyönyöru gyerek, aprók és nagyobbak, csupa kedves család! Örülök, hogy személyesen is megismertelek benneteket!

Ja, mikor is találkozunk legközelebb? Kép

Jó éjt!
Iboly
Iboly (iboly)
 


Szoiasztok,
ezek szerint csak Verus nem fáradt ma ki annyira, hogy volt enegriája ide írni Kép.

Evey, nagyon szépen köszönjük mégegyszer a venbdéglátást! Nagyon jól éreztük magunkat (biztos vagyok benne, hogy ezt mindenki nevében írom). Lehetne ismétlés még a vénasszonyok nyara idején? Nem muszáj ám nálatok, bárhol. Jó lenne megint talizni Kép. Ábel egész úton visszafelé azt mondoggatta, hogy neki is vegyek törött ablakú buszt Kép. Vagy vegyek egy buszt, majd ő is kitöri az ablakát Kép.

Emese,
most olvastam a könyvrőlk a kérésedet, az Ápád hídnál van a könyvesbolt, a Váci úton, a buszvégállomáshoz kell felmenni és menni a Váci ú-on, a könyvesbol gyakorlatilag ott van, ahol a felüljáró "leér" a földre. A második sarok. De meglátogathattok minket is, és elmehetünk együtt. (Bár ez nem biztos, hogy jó ötlet, a múltkor is otthagytam 3500 fointot...)

Lányok, mindenki, aki ma fotót készített:
megkérhetnálek benneteket, hogy a ma készült fotókat (igen, az ÖSSZESET ha ez nem nagy teher) elkülditek nekem emilben? Nem tudok képeket nézni a babaneten Kép, mert freestarttal netezek és rögtön megszakad a vonal, amikor az albumos topikokat tölti Kép. Nenm tudom, miért. Az emileket viszont érdekes, simán le tudja tölteni...

Ja, címem: dersu@matavnet.hu Csak a tárgyhoz írjátok hogy fotók, babanet, vagy a nevetket, hogy tudjam, ki küldött ilyen nagy méretű cuccost, nehogy azt higgyem, vírusos csomag...

Lehet, hogy nagy kérés... Bocsi.

Pele, Áron mikor aludt el? Bocsi hogy pont mesélés közben hívtam Ákost, de este jutott eszembe, és tök megijedtem, hogy reggel nem adtam szemcseppet Emesének, és most mi lesz...

Legyetek jók, a betegeknek jobbulást
Zsóka

Zolitól kaptam emilt... Annyira hiányzik... Azt írja, fáj ahogy ránk gondol.
Olyan szomorú vagyok Kép Kép
na de majd csak elmúlik ez a két hónap...
Zsóka (zsóka)
 


Mire elküldtem, Iboly megelőzött Kép.

Snoopy, Te mikor alszol? (Elnézve az utsó hozzászólásod időpontját...)
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Örülök, hogy jól sikerült a mai napotok! Intéztem ám erösen a jó idöt, remélem, meg vagytok vele elégedve. Végül hányan voltatok? Mi volt? Mesljetek már!!! Meg várom a fényképeket is!

Evey! Kikó hogy vészelte át a mai napot? Nem fájt nagyon a szíve, hogy nem lehetett ott? És a pici fiad hogy bírta a strapát? Ja, és persze Te? Biztos jól sikerül a buli, ahogy írták a többiek Te meg SMS-ben, de jó lenne, ha bövebben is mesélnétek, mert nagyon irigykedem ám4 Gondoltam Rátok ma sokat!

Verus! Kösz, Gergö jobban van, már kezd visszatérni saját formájába, nem tudom, jó-e ez nekem! Kép

Pele! Valószínü, hogy igazad van az oviundor-ügyben. Egyszer a kineziológus ismerösöm is mondta, hogy a betegségek nagy része teljesen leleki eredetü, pl. lehet, hogy azért fáj a füle, mert "nem akar meghallani valamit", és így hárít. Gondolom, sok volt szegénykémnek, hogy elkezdett bent aludni az oviban. Most megpróbálom oldani a feszültségeket, remélem, sikerrel.

Zsóka! Köszi a könyvesboltot, majd megbeszéljük!
Jó, hogy kaptál hírt Zoliról, örülök, hogy jól van! Te meg próbálj nem szomorkodni! Persze, könnyü így, kívülröl beledumálni! Kép

És tényleg lesz következö tali? Már most szervezitek? Ki ne hagyjatok!
Geri! Mi van a müvházas ismerösöddel, hátha már nem lesz sokáig ennyire jó idö???

Nálunk a ma esti friss hír, hogy Lili leesett a fotelról, beverte a fejét, hatalmas dudor nött rajta. Ez még nem is aggasztana, de olyan álomkór tört rá, hogy szinte a kádban állva elaludt. Elökaptam az összes okos könyvet, ahol azt írták, hogy ez agyrázkódás jele. Erre azonnal felhívtam a védönöt, ö azt mondta, hogy figyeljem holnap estig, ha hányni kezd, azonnal orvos! A könyv meg azt is írta, hogy ha a gyerek nehezen ébreszthetö, akkor agyrázkódott. Most mit csináljak? Ébresszem az éjszaka közepén 3 óránként, vagy várjak reggelig? Ha meg nem akar felébredni éjjel, az azt jelenti, hogy baj van, vagy azt, hogy álmos? Eü-sek, SEGÍTSETEK!!!!

Köszi, még visszanézek, hátha ír valaki valami okosat! Addig is puszi:
Emese
Emese (emese)
 


Verus!
Nálam a lap tetején kopog egy muki, ha felhangosítom, beszél is meg ketyeg is!
Nálad nem?
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!
Biztosan jól sikerült a találkozó. A legközelebbire remélem már mi is eljutunk.
Evey, köszönöm az sms-t, igyekszünk gyógyulni. Sajnos éjjel Markó is lebetegedett, és arra ébredtem, hogy alig kap levegőt, hörög. Gyorsan bekentem eukaliptusz olajjal, és hamarosan megkönnyebbült. Ma is köhögött, de már nem fullad. Délután elaludt, és egyszer csak felébredt, hogy pisilnie kell. Én nem láttam rajta semmi különöset, így mondtam, hogy jó, menjen, pisiljen. Erre elindult az előszoba felé, megállt a sarokban, letolta, és odapisilt. Kép) Szóltam hozzá, de nem is reagált. Visszament a fotelhoz, leült, és aludt tovább. Még jó, hogy ott kő van, így feltöröltem a kis alvajáró után. Kép) Benke meg a macskát zaklatta az udvaron délelőtt. Simogatta, de utána úgy döntött, indul labdázni. Persze a labda a macskán túl volt, és legrövidebb út az egyenes ugye... Szegény macsek elég jól tűri őket. Kép)
Snoopy, hívj fel a hét elején.
Látom, már Iboly és Zsóka is a következő találkozót emlegeti. Talán mi, betegeskedők is eljutunk a legközelebbire.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok Lányok!

Én tegnap este még elmentem bulizni, így nem volt időm feljönni. Az éjjel szörnyű volt, Lili alig aludt és nyüszögött szegénykém, folyton cicit kért. Persze megint közöttünk landolt, így nem aludtam sokat. Csak kijön már a fog, érzem a recét. És akkor újra aludhatok kénylmesen.

EVEY! Nagyon-nagyon jól éreztük magunkat (Lili is mondta nekem). Köszi a lehetőséget. Örülök, hogy rátok találtam és remélem a köv. 60-70 évben is találkozunk havonta 1x.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Evey! Csatlakozom a hálálkodókhoz! Nagyon-nagyon köszi a lehetőséget, a szép napot, a vendéglátást! Mi is szuperul éreztük magunkat!
Remélem Kikkó jobban van, és legközelebb ő is velünk lehet!
Ez persze minden gyengélkedőre vonatkozik!!!!

Emese! Nagyon sajnálom, hogy nem tudtatok eljönni! De főleg az okot sajnálom! Szegény Gergő! Nameg Lili! Nagyon ijesztő lehet a dolog. Remélem azóta már kiderült, hogy semmi baja sincs! Mi volt éjszaka? Gyógypuszi megy, kapd el... KépKépKép

Jaj, és köszi a szép időt mindenkinek aki intézkedett ezügybenKépKépKép Még jó, hogy mindenki a szombatra szavazott...

Sziasztok
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

Nekem megint csak az irigykedés jut...

Ma itt volt a dokinéni, mert Csongi nem javult, sot még hasmenése is lett, és láza. Úgy néz ki csak elkapta a "vírusunkat". Reménykedtem, hogy csak a foga miatt van megint. Kiírt gyógyszert, teljesen elképedtem a gyógyszertárba. 1800 Ft-ot fizettem! Ez szörnyu! Ha végigmegy a családon a vírus, kész vagyon! Azt mondta 3 nap és el is felejthetem...

Emese, rátok is jár a rúd! Milyen volt az éjszaka? Felébresztetted? Remélem jobban vagytok!

Ancsa nálatok mi újság?

Geri, azt szerettem volna írni, hogy mióta fozelékezünk, Csongi nem igazán eszi a gyümit! Lehet, hogy Lilinek is jobban fog ízleni pl. a sárgarépa. Próbáld ki!

A taliról én is kérnék fényképeket, jó?

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Evey!
Csatlakozva az előttem szólókhoz: még egyszer köszönjük a gyönyörű napot! Igazán szívedet-lelkedet kitetted értünk! Remélem, Kikkó jobban van, és legközelebb már ő is talizik velünkKép Sok gyógypuszi neki!!!!

A gyerekek 1/2 9-kor már aludtak (ilyen nem fordult még elő!), egészen reggel 8-ig! Aztán ma meg semmit sem tudtunk csinálni, lévén, hogy esett (de jó, hogy tegnap volt a tali!), de legalább felmostam (Iboly, Zsóka: mire nem jó a rossz idő!) és kimostamKép
Most meg, ha minden igaz, moziba készülünk ünneplés gyanánt.

Verus!
Azóta is az jár a fejemben, hogy milyen jót beszélgettünk a nagycsalád örömeiről! Biztos lesznek még kérdéseim is hozzád, mint gyakorló nagycsaládoshozKép Ami a pszit illeti, nem felejtettem el (Kati, ezt neked is írom), csak hazaérve vettem észre, hogy a párom, amikor kicserélte angol nyelvűre a magyar nyelvű programokat, kitörölte a telszámokat a gépből, így most előbb még utána kell kérdeznem.Kép

Vivien!
A kendő mérete a testmagasságodtól függ. Én a Nandut ajánlom, amit Lieselék gyártanak, esetleg írj neki egy emailt.

Emese!
Úgy sajnálom, hogy nem voltatok! Remélem, gyógyulgattok!
Én is nagyon fülfájós voltam gyerekkoromban, akkorról még nem emlékszem, hogy mit nem akartam meghallani, de a szervezetem azóta is bedobja néha ezt a trükköt nemszeretem beszélgetések előtt. Csak már nem dőlök be nekiKép
Szerintem vszínű, hogy agyrázkódása lett Lilinek, ha aluszékony lett. Az azért jel, hogyha mindig föl szokott kelni éjjel, és most nem. Szerintem nem árthat, ha beviszed kórházba, hogy nézzék meg. Mi is voltunk így Áronnal, ő hányt is, de szerencsére csak enyhe agyrázkódást állapítottak meg, így otthon kipihente. Mindenesetre drukkolok.

Liesel!
Jobbulást nektek is!

Geri!
Csodálom az energiád! Milyen volt a buli?

Kati!
Ne haragudj, mégegyszer, hogy a múltkor kihagytalak! Azóta lelkifurdalásom van! Verusnak írtam föntebb, hogy még várni kell a telcsiszámra, de majd küldöm!
Te meg leírhatnád a sajtos sütid receptjét, mert én annyira imádom az ilyet, de sose sikerül ilyen finom omlósraKép
Mikor hazaértünk, Áron kifejtette Ákosnak, hogy a babát Alexnek nevezzük el, mert neki nagyon megtetszett ez a névKépKép

Évi!
Jobbulást nektek is, jól kifogtátok!

Fényképezők, írjátok majd meg, hogy hová teszitek föl a képeket!

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Emese!
Aluszékony gyereknek kórházban a helye amíg ki nem derül, hogy semmi baj!
Komolyan!
Nem azért írom, hogy megijedj, hanem legközelebb ne a védőnőt, hanem az orvost, vagy mentőt hívd!
A védőnő jobbára egészséges gyerekeket lát, szerencsére a sajátjai megúszták a fejreeséseket, így nem is lehet teljesen profi benne, hogy mi minden baj lehet.
Tudom, hogy a kórház stressz, de nem összemérhető azzal, hogyha reggel arra ébredsz, hogy piszok nagy baj van.
Egyik orvoskolléga vitte be egyszer a gyermekét a gyerek-baleseti osztályra, csak megmutatni, de az ottani doktor azt mondta, hogy ő a saját gyerekét sem vinné haza addig, amíg nem bizonyos abban, hogy eltelt a kritikus időszak. Már csak azért sem, mert egy szülő sem tudja azzal tölteni az éjszakát, pláne ha van esetleg másik gyerek is akit aznap és másnap is el kell látni, hogy a balesetes kicsi légzését, bőrszínét, stb vizsgálja. A kórházi személyzet viszont arra van, és profi is benne.

Evey!
Köszönjük a vendéglátást és a sok finomat. A szervezés profi volt.
Az idő is.
Bezzeg ma.
De lefutottam a minimaratont. Azért is. Persze most fáj a torkom és folyik az orrom. Persze lehet, hogy csak a net-vírusKép

Évi!
Milyen bajságok állapítottak meg Csonginál? Vírus, baci, gomba, Ufo?
Ha vírus, akkor mi a szöszt írhattak fel neki? Antibiotikum nem hat. Azok szoktak ilyen drágák lenni. Tényleg kész anyagi csőd.

Csajok!
Megkaptátok a képeket? Küldtem sűsű tömegben, de nem reagáltatok. Elkeverte a rendszer?

Snoopy
snoopy
 


Snoopy!

Én nem kaptam semmit!KépKépKép

Párom meg elaludt, úgyhogy mozi holnapra halasztvaKép

Pele
Pele
 


Sziasztok!
Na, mit szóltok? Tegnapra intéztem a jó idöt, és tessék! Kép Azért ma se kellett volna esnie, jobban ki tudtunk volna mozdulni.

Köszönöm minden aggódónak az aggódást meg a gyógypuszikat, elkaptam, Kati!
Szerencsére minden rendben! Már akkor megnyugodtam, amikor a "szokásos" éjjel 1/2 1-es felsírás megvolt, reggel meg teljesen idöben ébredt, és napközben sem volt semmi baj. Úgyhogy nem vittem sehová, csak figyeltem, de szerencsére nem volt mit. Védönö is nagyon rendes volt, felhívott ma, hogy mi a helyzet, ö is megnyugataott, hogy nincs semmi baj. Azért még egyszer köszi mindenkinek! Kép

Pele! Már biztos ott ülsz a moziban, jó mulatást, érezd nagyon jól magad! Kép

Kati! Na, akkor, hogy így nem találkozunk, fogalmazhatom az emilt. Tudnék egy nagy rengeteget írni, csak eröt kell gyüjtenem, hogy egyszerre bepötyögjek mindent. Igyekszem!!! Pedig vártam ám, hogy találkozhassunk Veletek (isKép)!

Évi! Csonginak jobbulást, én is küldöm a gyógymosolyokat: KépKépKép Ne ültesd olyan gyakran a gép elé, mert látod, hogy tejed a vírus!

Geri! A havi 1-2-szeri taliban én is benne lennék, a 60-70 év is megfelel! (Az lesz az Unkokáink is látni fogják....)
TÖBBIEK, mit szóltok az ötlethez? Kép

Evey! Mi van Kikkóval? Írj már valamit! Remélem, nem azért tüntél el, mert ennyire megviselt a buli! KépKép

Mindenkinek sok puszi:
Emese
Emese (emese)
 


Adri! Ne haragudj, napok óta akarom írni, de valahogy mindig kimaradt:
Megérkeztek a képeid, nagyon köszi! Végre nem piros x-eket láttam! Nagyon helyesek vagytok, Leevi pedig komoly nagyfiú már! Sok boldogságot mindkettötöknek!
Emese
Emese (emese)
 


Snoopy!
Mire elküldtem a szövegemet, már itt is volt a válaszod! Most akkor csináltam valami bajt szerinted? Remélem, nem!
Képet én se kaptam Töled!

Pele! Sajnálom a mozit, most hallgathatod a horkolást... Kép

Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok Lányok!

Lilcsi alszik én meg NEM VAGYOK ÁLMOS!!!! Na ilyen is régen volt. Ugyanis az én kis mucikám éjjel csak 1/2 4-kor kelt először, aztán alvás 7-ig és utána 10-ig. velem együtt. Nagy szunya volt. Este már 10-kor aludtam, így kipihentem magam. És már kint van a bal alsó fog csücske!!!! Innentől már nem sok idő... Vettem ma Dentinox gél, bár úgy tűnik hálistennek nem viseli meg nagyon Lilit a fogzás. Még nyál sincs plusszban. Semmi. Egyedül az, hogy sokat cicizik napközben. De bánja a fene!!!

Emese! Én is hiányoltalak a talin, de remélem a következőn ott lesztek nagy létszámban.

Tényleg mázlink volt az idővel, jó barna lett a vállam. Vasárnap napozni is akartam, de csak felhőzés lett belőle. Majd talán holnap. Lilit is kirakom a napra magammal, hadd egyen egy kis D-vitamint KépKépKép

Pele! Ez a bulizás abból állt, hogy elmentünk a Coctail bárba és ittunk 3 coctailt (Kép) Nem alkoholmenteset, de azokban aztán nem sok alkohol van. Szóval inkább dumcsiztunk. Éjjel meg jól szídtam magam, mert Lili nem aludt, hanem dobálta magát (biztos, hogy a foga miatt) csak egész éjjel a cicimen lógott. De lehet, hogy ő úgy is tud aludni, hogy közben dobálja magát.

Évi! Szegény kicsi Csongi!!! Egyem a szívét. Remélem tényleg elmúlik 3 nap alatt és hamar elfelejted te is. Ma csináltam először főzeléket Lilinek krumpli anyatejjel, jó volt nézni, ahogy az első falat után zárta össze a száját. Sehogy sem tudtam többet belerakni. Majd holnap. gyümölcs is így van, 2-3 falat összesen.

Két kérdésem lenne hozzátok. Szerintetek Mikroban melegített gyerekkajának lesz-e baja? Másik: a krumplit héjjában főzzem-e vagy sem? Egy jó barátunk azt mondta, hogy csak úgy marad meg benne a vitamin. Szerintetek? Egyébként Zepter edényben "főztem" Lili krumpliját víz nélük párolódott. Tök jó.

Szia Viráganya!!!!!!!!! Írhatnál nekünk ám!!!

Evey! Én is remélem, hogy jobban van már Kikkó!! Szeretném majd megismerni.

Verus! Jól érezuték magukat a srácok együtt szombaton?

Snoopy! Én nem kaptam képeket!!! Egyáltalán semmilyet.

A napokban beviszem a taliról a képeket és akkor elküldöm mindenkinek!!!

Puszi, betegecskéknek gyógypuszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziaszztok!

Geri, szerintem nyugodtan mikrózz. Ugyan idõrõl idõre felröppen, hogy vajon milyen folyamatokat indít még el a mikrohullám, felgyorsítja-e a kémiai reakciókat, de szerintem még semmi meggyõzõ nem született ezen a téren. Ha igaz lesz, én leszek MO.n az egyik elsõ, akin ki kéne jöjjön a káros hatása! (több, mint 10 éve mikroban melegített ételeket eszem)
A krumplinál és egyé b zöldségeknél: gyorsan fõzni és esetleges fõzõvizet felhasználni. Szerintem a héjas krumpli ennek totál nem felel meg, azaz ott bõven van ideje a vitaminnak kijutni belõle, és még a fõzõvizet sem használjuk fel. De ez csak az én -nem szakértõ -véleményem.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, Csongi már jobban van, pedig még csak második nap telt elKép
Snoppy, NUROFEN-t írt fel a dokinéni, az ugye nem antibiotikum. De mivel még nem volt semmi gyógyszeres bajunk, így orrcsepp sem volt itthon, meg C-vitamint is kiírt, meg a hasmenésre Smecta-t, bár azt nem adtam neki, mert a sárgarépa megtette hatását. Én nem tudom miért volt ilyen sok, lehet azért mert vasárnap volt, és ügyeletes gyógyszertár. Ez van.
Én sem kaptam fényképet!

Most lehet, hogy lesz egy hülye kérdésem, de az anyukám azt mondta, hogy az amit én adok a gyereknek az nem fozelék! Én pl úgy csinálom, hogy krumplit fozök, és vagy répával vagy egyébbel összekeverem. Fejek bele egy kis anyatejet, vagy a fozolével hígítom egy kicsit. De nem szereti, ha nagyon folyékony, inkább elszopogatja. Szerintetek jól csinálom?

Most ennyi, mert Csongi átakarja írni amit írtamKép

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Lányok!

Evey! Mi is köszönjük a vendéglátást, a férjem is egész úton azt hajtogatta, hogy milyen jól érezte magát és Panka is. Nagyon szupi a házatok! Az elemzés folyamatban. Kikkó hogy van?

Iboly, Zsóka, örülök, hogy végre taliztunk mégha nrm is beszéltünk sokatKép

Anikó! Örülök, hogy már kinn van Lili foga félig, i gyógyszertári ecsetelőt vettünk kicsit olcsóbb volt.

Emese, örülök, hogy nem lett nagyob baj, és gyógyuljatok. Jázminmamam, Ancsa merre vagytok?

Tényleg talizhatnánk még az idén, hs mindenki meggyógyult, olyan jó veletek beszélgetni.

A képek a héten fennt lesznek. Beszámolót is írok a távolmaradoknak még a héten, de most mennem kell.

Jó éjt, üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Geri, persze, hogy jól érezték magukatKépKép Ilyet kérdezni!!!
Lili fogacskájáhoh gratulaKépKép

Évi, szerintem tök jól csinálod! Én az összes gyerköcnek így kezdtem! Hiszen mégsem kezdheted rántással, meg pirospaprikával.. a megfött zöldségeket én is krumplival "sürítettem", és persze tettem bele anytejcsit is!
Többiek?
Csonginak sok gyógypuszit küldökKép Ha nagyon megy a hasa, -szerintem- csak répát, almát, krumplit adj neki. Bár én ilyenkor inkább csak szoptattam.

Ma volt elöször Hanna és Tomi úszni, nagyon ügyik voltak..Hannust rögtön áttették a haladókhozKép
Jancsi a tali óta csak mászik, már nem kúszikKép A mi fogunknak még nincs kint semmije..csak duzzadt és fehér..

Adri, mi van veletek?

És Dia,Te merre jársz?

Emese, gyerekek jól vannak? Ugye nem lett semmi baja Lilinek? (Nálam nincs kopogós muki..ez baj?)

Evey, Kikkó is jobban van már? Olyan rossz lehetett neki, hogy pont a bulira betegedett meg..
És Adrián, hogy viselte a szurit?

Remélem a régóta nem írók csak lustiznak, és nem betegeskednek!! (Kriszta, Kingandi, PM,..)

Verus
verus (verus)
 


Most látom, hogy Pankamama elöttem írt..

Juca, férjedröl mi hír van? Jobban van már? Vili?
Jaj, láttam a fényképeiteket, nagyon aranyos kisfiú!Kép

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!


Sikerült végre géphez jutnom, kezdünk kilábalni a betegeskedésbõl. Kép Ugyanis történt, hogy szombat éjjel Timikém háromszor hányt és utána végig vasárnap, ha valamit evett, vagy ivott már ki is jött belõle. Mára már jobban van, rosszalkodni is volt ereje. Kép Már csak azt nem tudom, hogy gyomorrontás volt-e vagy a VIRUS.

Tali miatt nagyon irigykedem, most még jobban sajnálom, hogy megint lemaradtunk róla. Remélem a következõnél már tényleg nem jön közbe semmi.

Évi!
Fõzeléket én is mindig így csinálom, mégha nem is igazi fõzelék így. Kép Dehát ahogy Verus is írta, azért nekik még durva lenne ha rántással csinálnánk. Klassz, hogy Csongi már második napon jobban van. Lehet, hogy holnapra már nem is lesz semmmi baja.

Snoopy, Adri!
Én nem kaptam képeket! Kép

Hú, mennem kell mert kisfiam felébredt, pedig még annyi mindent akartam írni. Na majd holnap.
Minden betegeskedõnek mielõbbi jobbulást. KépKépKép

Sziasztok

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Sziasztok!

Most egy kicsit tényleg kikapcsoltam, de képzeljétek, tegnap délben -váratlanul- hazaengedték a férjemet. Kép Igaz, hogy ma reggel vissza kellett mennünk röntgenre, (ami miatt fél 8-tól 11-ig ott ültünk a folyosón és a zárójelentést már nem akartuk ebéd nélkül megvárni, tehát inkább 2-re visszamentünk érte...)de a lényeg, hogy újra itthon. Még a színe is más!Kép Persze varratszedés csütörtökön (újabb fél nap megy el majd vele) és kontrollra is biztosan kell még menni. Azt mondták legalább egy hónap pihenés.

Jó lenne már látni fényképeket a taliról! És ha a képen szereplõk nevét is aláírnátok... Bár néhány emberkét már beazonosítottam a nyári tali fényképeirõl. Kép

Verus: köszi az érdeklõdést! Vili ma a szobában járkálással úgy lefárasztotta magát, hogy teljesen leizzadt. Megint jön két foga (a felsõ kettõ rágó) ezekkel lesz 10 db.
Tényleg: mikor jön el az az idõ, amikor két alvás már sok, egy pedig kevés napközben? (Mintha mi már ott tartanánk...)

Évi! Ez az elsõ kezdetleges fõzelék. Attól, hogy nem hasonlít a felnõttekére még lehet nagyon finom!

Anikó! Én Vilinek nagyon régóta mikrózom az ételeit. Sõt, a fagyasztóból is úgy melegítem, ha nagyon sürgõs a tálalás. Szerintem Ildinek igaza van, semmi baj nincs belõle!

A betegenek és lábadozóknak jobbulást:
üdv:

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok csajok!

Emese!
Hálistennek úgy tűnik, hogy Lili egynapos agyrázkódással megúszta. Így utólag már persze feleslegesnek tűnik az aggódás. De azért, amit írtam igaz. Ha legközelebb ilyesmi történik, légyszi mindenki biztonsága érdekében mutasd meg a kicsit doktornak, aki ilyesmivel foglalkozik. Remélem, hogy nem lesz ilyesmi soha többé és nagyon örülök, hogy Lili jól van.

Ezek szerint egyedül Verus kapott képeket. Tovább próbálkozom, de lehet, hogy csak holnap.
Rohanok, sziasztok!

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok,
Snoopy, nem kaptam én sem képet Kép. (Biztonság kedvéért a cím még egyzser: dersu@matavnet.hu ez mindenkinek szól, lehet nekem képeket küldeni - nemcsak a taliról, hanem babákról, mamákról is Kép!) Nagyon jó, amit írtál az agyrázkódás/gyanúról! Remélem nem lesz sose rá szökség, hogy így tegyek, de ezt fogom tenni.

Emese, nagyon örülük, hogy nincs semmi baja Lilinek! Kép Sokat gondoltam ám rátok! Kár, hogy nem tudtatok a talira eljönni, de majd legközelebb.

Évi, csak hogy csatlakozzam a többiekhez: a gyerekeim első főzelékje pont ilyen volt. Krumplival meg anyatejjel sűrítve (Emesének plusz banánnal is, mert édesszájú a lelkem Kép)

Pankamama, szintúgy Kép Majd legközelebb dumálunk is Kép.

Ez a havonkénti talákozó nem is rossz ötlet Kép.

Ma voltam a gyerekekkel a szemklinikán. Ábellel csak sima kontroll, Emseének meg ugye a kancsalsága miatt. Ábelnél minden oké, Emesénél 0,5 dioptriáttalált a doki, de nem adott rá semmit szerencsére (már úgy értem, szemüveget Kép). És egyre ritkábban látom, hogy kancsalít, akkor is csak nagyon enyhén. Szóval asszem kinövi Kép. Ha minden oké, és nem romlik a dolog, akkor egy év múlva kell visszavinni kontrollra. Kép

Pele, válasz ment.
üdvmindenkinek
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Most csak letöltöttem elmenteni a topicot, hogy holnap ha idõm lesz elolvassam!
Muszáj viszont megszólalnom, mert pont Snoopy van itt elõttem!

Snoopy! Bocsi, bocsi, hogy nem reagáltam, megkaptam a képeket, nagyon köszönöm! Szépek vagytokKépKépKép Tehát nem csak Verus kapott!

Jójcakát!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Hopp! Közénk ugrott Zsóka! KépKépKép
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok Lányok!

Olvasni nincs sajna idöm, meg eröm. Úgyhogy egyenlöre csak annyit, hogy köszi, hogy eljöttetek és nagyon jól éreztem magamat, remélem ti is. Az idö tényleg szupi volt.
Kikkó már jobban van, de még nem jár oviba. El sem árultam neki, hogy volt itthon valami, ne fájjon a kicsi szíve.
Adrián ma megkapta a dupla szurit, öt perc sírás, vígasz szopi, aztán délután aludt is. Este volt egy kis nyüszi, mert a borogatás ellenére sajnos fájós volt a lába, de most alszik nyugodtan.
Holnap visszajövök és addig elolvasom a szombattól írtakat. Akkor válaszolok is.
Azt azért látom, hogy Snoopy írja, hogy Verus kapott csak képeket. Én is kaptam! Még írtam is róla!
Puszi nektek barátnöim! (Azt mondtam a férjemnek, hogy ti vagytok a legjobb barátnöim, akikkel mindent megbeszélünk és segítünk egymásnak ahol tudunk!)
Jó éjt!
Evey
Evey
 


Juca, örülök, hogy már otthon lehet a férjedKép Akkor most együtt lesztek egy jó hónapig, vagy vmi szanatórium félébe kell mennie?
Gondolom Vili a nagy páratartalom miatt is leizzadt..(ui. nálunk 80%-os!!! volt a páratart. szörnyü!)

Verus
verus (verus)
 


Hát ezt nem hiszem el, hogy ne lett volna hozzászólás ma???!!!! Vmi galiba lehet a rendszerben...

Pele, üzenetet megkaptam, holnap de. ráérünk - ill. du. is, reggel hívlak (későn értünk haza, nem akartalak zargatni)
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Nálunk nagyon jó idő volt ma. El is mentünk egy kisebb kirándulásra az erőbe. Rengeteg gombát találtunk, meg vadszőlőt. A gombát mások is keresték, mert helyenként fel volt túrva a talaj. Szerencsére velük, azaz a vaddisznókkal nem futottunk össze.Kép)) Benke is elég jól bírta. Mostanában nehéz volt vele kirándulni, mert le akar menni, hogy mindent fogdosson, meg totyogni. De abban a tempóban az nem kirándulás, mert nem jutnánk el a szomszéd házig sem. Így most időnként letettük, különben meg kendőben csücsülve nézelődött.
Vivien, mi készítünk hordozókendőket. E,ailben szívesen leírom, hogy mi a különbség a különböző márkanevű kendők között. A mienk a Nandu.A honlapunkon is találsz infót. www.bababolt.com
Főzelék: én mindhárom lurkónak úgy csináltam, hogy krumplit és valamilyen más zöldséget, répát, tököt stb. főztem, és leturmixoltam. Lehet bele tenni babának való fűszereket is. Nekem ízlik a főzelék, amit Benke is kap. Kép) Én anyatejet nem is tettem bele, mert nem fejtem, meg azt úgyis előtte is, utána is szívogatták. Anyukám viszont talált mindig kifogásolni valót. Még az első gyereknél fel tudott vele húzni, de most már nagyon profi módon észreveszem, és nem reagálok. Kép)
Juca, örülök, hogy a férjed túl van a műtéten.
Snoopy, ha náthás a baba, akkor beadható az oltás, vagy érdemes elhalasztani. A dokink azt mondta, hogy csak akkor nem adja be, ha piros a torka, de nekem nem logikus, hogy egy meggyengült immunrendszer esetén oltanak. Én inkább várnék vele.
Pele, összejött a mozi? Előbb utóbb mi is elmegyünk. Szerintem évek óta nem voltunk moziban. Kép)
Minden jót kívánok mindenkinek! Használjátok ki ezt a szép időt. Kép)
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Írtam tegnap mindenkinek, ne haragudjatok, hogy annyit variáltam ezekkel a címekkel, de igyekeztem metalálni a megoldást, mert mindenképpen szeretnék tõletek képeket kapni!

A következõ 60-70 évben remélem mi is eljutunk egy talákozóra Kép. Most hozta a postás az IKEA katalógust, a férjem meg mondta, hogy ha megyünk majd a találkozóra akkor oda is benézünk. Úgyhogy a következõ talákozó más sínen van, legalábbis szállításügyileg. Ahogy olvasom a beszámolókat, biztos nagyon szuper lehetett, gondoltam rátok sokat szombaton.

PM! Aranyos vagy hogy hiányoltál Kép! Ha jól emlékszem te voltál Pankával fülészeten ahol kitakarították a fülecskéjét. Nem tudod véletlenül, hogy ezt otthon hogy lehet. Szerintem sok van benne, pálcikával meg ugye nem lehet. Hallottam valami paraffinolajos csepegtetésrõl, de ezt nagyon félve írom le, mert nem biztos hogy jól emlékszem. Tudtok errõl valamit?

Evey! Nagyon sajnálom tényleg, hogy nem mehettünk el hozzátok, úgy szerettelek volna megismeri téged és persze a többieket is. Jól van Kikkó? Sok gyógyító puszit küldök neki! Köszi a süti receptet! Ha van még valami finomság leírásod akkor küldd el nekem emilben is akár!

A puszik mennek a többi betegeskedõ babáknak és anyukáknak és persze Juca férjének is jobbulást kívánok!

Emese! Lili púpja hogy van? Ugye nem lett nagyobb baj? Én is mindig úgy félek mikor eldõl Jázmin ülõ helyzetbõl és koppan a kobakja a hajópadlón, bár most már megtanult úgy eldõlni, hogy ne verje be.

Köszönöm a beszámolókat Zsókának, Pelének, Diának, Emesének a baba elsõ szavairól! Én már alig várom, hogy mit mond majd elõször!

KÜLDJETEK NEKEM IS KÉPEKET A TALIRÓL EMILBEN!!!!!
jazminmama@freemail.hu

Sziasztok!
Szép, betegségtõl mentes napokat kívánok nektek!

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Liesel!

Engem is érdekelne a kendőtök! A honlapot még ma elolvasom, a Viviennek írt levelet elküldenéd nekem is?

Köszi:
Kriszta
Kriszta (nyúl)
 


Sziasztok!

Na, eljutottunk végül moziba tegnap, de nem volt egy nagy durranás a film (Majmok bolygója). Legalábbis nekünk nem nagyon tetszett. Majd legközelebb jobbat választunkKép

Elmesélem nektek, hogy Áron ma olyan aranyos testvérke voltKép De. elmentünk Hannussal a Tescoba, és vettem mindkettejüknek 1-1 kis dobozos babagyümilevet. Hanna megitta az övét a bolt előtt, Áronét meg elvittük neki az oviba, hogy hazafelé megigya. Mondtam Áronnak, hogy a Hannus is kapott egyet, amit már megivott, ő mégis ELFELEZTE magától a testvérkéjével az adagját! Pedig nagy kincs az ilyen üdítő, mert nagyon ritkán veszek nekik gyümilevet. Ugye milyen megható?Kép Úgy megöleltem a kisfiamat!

Én nem kaptam senkitől képet!!!! Sírok!!!!KépKép
dormouse@freemail.hu Küldjetek!!!

Emese!
Örülök, hogy gyógyultok! Gergő fülecskéje hogy van?

Geri!
Én is mikrózom a gyerekkaját, meg persze a mienkét is. Csak nem lesz bajunk...
Krumplifőzés: elvileg úgyis a főzővízzel higítod, abban meg benne van a vitamin. Ha meg Zepterben csinálod, akkor nincs hová kimenjen, még ha fel is van darabolva, úgyhogy szerintem nem kell héjában főzni. Különben is, krumplival még csak-csak, de a többi zöldséget amúgy is hámozni, darabolni kell.

Évi!
Örülök, hogy Csongi javul! Szerintem is pontosan úgy csinálod a "bébifőzeléket", ahogy kell, nekik még csak ez való (mellesleg: nekem is ízlett). Hannus is ilyeneket evett először.

Ancsa!
Jobbulást nektek, ez szörnyű, ez a hányás.

Evey!
Örülök, hogy Kikkó jobban van! És nagyon kedves volt, amit rólunk, topikos barátnőidről írtál!Kép

Juca!
Örülök, hogy jobban van a párod! Nahát, Vilinek mennyi foga van!
Szerintem változó, hogy mikor állnak át az 1 alvásra. Hanna már régen 1x alszik csak (na jó, havonta 1x elalszik de. is), de úgy emlékszem, Áron olyan 1,5 körül lehetett.

Liesel!
Én meg a kirándulásért irigyellek. Még olvasni is jó volt! Na majd Váckisújfalun, ott mellettünk is ott lesz az erdő!

Jázminmama!
Áronnak is ki szokták pucolni a fülét, de szerintem házilag ne nagyon kísérletezz vele, mert csak még beljebb tolod. Patikában lehet kapni valóban paraffinolajat, abból kell szemcseppentővel kb hetente 1x 1-1 cseppet cseppenteni a hallójáratba, és az feloldja. Van, aki szerint kellemetlen a cseppentés, de Áron pl. kifejezetten szereti.

Zsóka!
Akkor várom a telefont! Vagy 8-kor, vagy 9 után hívj!

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Emese! Remélem, most már jól van a csemetéd! Azért ez jellemzõ ránk, többgyermekesekre, hogy szinte minden héten be tudunk számolni valami betegségrõl, balesetrõl, izgalomról.

Anikó! Gratulálok Lili fogacskájához, meg a te kipihentségedhez! Nyugodtan melegítheted Lili hamiját mikróban, csak utána alaposan keverd össze, nehogy túl forró legyen néhány falat, a többi pedig hideg, mert a mikró nem egyenletesen melegít.

Évi! Örülök, hogy Csongi javulgat! A felnõtt értelemben vett fõzelék persze rántással, habarással készül, de a babáké nem. Ne aggódj, jól csinálod. Még az se baj, ha nem teszel bele krumplit sem, csak az adott zöldséget turmixolod össze.

Pankamama! Nekem is feltûnt, hogy jó, ha három szót beszéltünk. De majd legközelebb bepótoljuk. Férjed elõtt nem akartam kérdezni, de minden rendben van a nagyival? Mármint a kis "alultáplált" unokával kapcsolatban. Kép

Ancsa! Látom, nektek is "jól" telt a hétvége. Kép Jobbulást Timinek!

Snoopy! Én is kaptam képeket, még válaszoltam is. Nem kaptad meg?
Agyrázkódásról: itt az oviban a napokban fellöktek egy kislányt, elesett, beverte a fejét. Elvesztette az eszméletét, majd amikor magához tért, hányni kezdett. Ez már egy kicsit súlyosabb formája az agyrázkódásnak. Azóta nem tudom, mi van vele.

Evey! De jó, hogy rólad is hallani megint! Örülök, hogy Kikkó jobban van és gratulálok a kis hõs Adriánnak a szurik elviseléséhez!
Íme a süti recept, amit ígértem:
50 dkg liszt
20 dkg porcukor
20 dkg margarin
3 db tojás
1 csomag sütõpor

Az összegyúrt tészta felébe kakaóport keverünk (a mennyiséget sacc-per-kábé szoktam meghatározni Kép ). A tésztákat vékonyra kinyújtjuk, egyforma nagyságú karikákat szaggatunk belõlük, majd egy fehér karikát lekvárral összeragasztunk egy barna karikával. Sütõben megsütjük. Picit megnõnek.

Juca! Örömmel olvastam, hogy a férjeddel minden rendben. Nem hiába szorítottunk neki ennyien.

Pele! Ne bánkódj a mozi miatt, majd összejön. Nekem összejött vasárnap, én meg azért bánkódom. Nem sok ilyen vacak filmért fizettem ennyi pénzt. Brigitt Jones naplója. Ne sírjon, aki kihagyta!

Puszi mindenkinek
Iboly
Iboly (iboly)
 


Pele, nagyszerû kisfiad van, büszke lehetsz rá!

Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, Csongi egyre jobban van, már csak az orrát kell szívni. Ez viszont mindkettonket eléggé megvisel. Semmitol nem fél, de ha már meglátja a porszívót, látom a rémületet a szemén. Arról nem is beszélve, ha bekapcsolom. Közelharcot kell vívnom egy orrcseppentésért is, hát még akkor a szívásKép Pele, szerinted traumaként éli ezt meg, vagy ahogy kész vagyunk azért elfelejti? Úgy sajnálom, de muszáj, mert még mindig szürcsög!

Egyébként tegnap majdnem felült, csak néztünk. Írtam már, hogy hátrafelé nagyon kufircol, és lóbálja a fenekét. Ezt odáig tökéletesítette, hogy felemeli az egyik kezét, és oldalra löki a fenekét. Na így sikerült majdnem ülnie, de még eldolt. Gondolom már nem sok lehet hátra... És sajnos rátalált a virágokra is. Filózhatok rajta, hogy hová pakoljam!

3 éjjel megint állandóan felébredt. Azon gondolkodtam, hogy honnan lehet tudni, hogy valami baja van, azért ébred fel, vagy már elértük az alvászavart? Pár nap alszik, máskor meg ha egyszer felébred, akkor tuti óránként-kétóránként kiabál. Ötlet?

Jázminmama, megkaptam az emileket. Nem jeleztél vissza, hogy megkaptad-e a képeimet. A freemailre küldtem. Én is reménykedem, hogy az elkövetkezo 60 évben csak megismerlek benneteket személyesen is!Kép

Pele, nagyon ügyi kisfiad vanKép

Iboly, és mindenki. Én nem turmixolom a kajákat. Ez nem baj ugye! Észrevettem, hogy Csongi jobban szereti, amin elcsámcsoghat, és nem folyik ki a szájából. Így én villával töröm, csak amit nagyon muszáj azt paszírozom pl. borsó.
Köszönöm a válaszokat mindenkinek fozelék ügyben, nagyon aranyosak vagytok, megnyugtattatok.KépBár cseppet sem voltam ideges, csak adok a véleményetekreKép
Geri, én is mikrózok.
Ja, még egy. Tudjátok, nem vagyok egy konyhatündér. Ha mikróba akarok párolni, akkor adjak hozzá vizet? És milyen hofokon? Valamelyik nap a borsóm majdnem megsültKép Segítsetek!

Emese, mi újság Lilivel?

Zsóka, örülök, hogy szemügyben minden rendben!

Juca, jobbulást a férjednek. Biztos jó lesz egy kis otthonlét!

Snoopy, várom a fényképeket: nagyat@broadband.hu

Sziasztok

Évi
Évi (Évi)
 


Hello Lányok!
Nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat! (Még csak most olvastam el, amit írtatok).
A tzatziki recept:
Kb. 3 személyre:
1/2 liter tejföl
1 ek olivaolaj
1 tk ecet, vagy citromlé (utóbbi jobb)
csipet cukor
jó sok zúzott fokhagyma (ízlés szerint)
csipet bazsalikom
csipet kapor
1-2 kígyóubi, amit felvágsz, majd húsz percre besózod, levet ereszt, majd leszűröd, bele a tejfölbe.
Legalább egy napot kell pihenni az ízek összeérése miatt.
Adrián 5600 gr. Kicsit meg vagyok ijedve, mert azt hiszem nem fejlödik rendesen, mindössze 36 dkg-ot hízott egy hónap alatt! Mit tegyek szerintetek? Kezdjem el elöbb a hozzátáplálást? Csak egy ciciböl eszik. Ma megpróbáltam mindkettöböl adni, de összehányt mindent. Egyértelműen sok volt neki. Akkor mit tegyek? Nem elég tápláló úgy látszik a tejem.
Segítsetek!
folyt
Evey
 


folyt.
Iboly!
A kertészeti cég: Sieberz Kft, Gödöllö
06-28/410-800, 06-28/419-016. www.sieberz.hu
E-mail: sieberz@elender.hu. Kérjél katalógust!
Köszi a receptet!
Zsóka!
Tetszett a buszos szöveg! Ennyire tetszett neki?
Évi!
Fözeléket én is így csináltam volt, ahogy te!
Geri!
Szerintem finomabb a krumpli héjában és valahol olvastam is, hogy egészségesebb is. A Zepterben pláne. Szerintem hagyd rajta, aztán lehámozod utánna.
Már megint rohanásban vagyok! A fotókat remélem hamarosan letöltöm és felteszem, illetve aki e-mail-ben kéri, annak elküldöm!
Betegeknek gyógypuszi, többieknek sima puszi!
Evey
Evey
 


Sziasztok!

Nem tudom, melyiktek is az, aki a 13-as villamost közelrõl ismeri, de mintha valamelyiktek emlegette volna. HÁt tegnap volt alkalmam kipróbálni az új 3-as hannoveri villamost (nyílvános kipróbálási lehetõség volt az Örsön). Szerintem felszállni rémes! Megkérdeztem a sürgõ-forgó BKV-sokat, mégis, szerintük hogyan lehet babakocsival felszállni a vill-ra. Sajna nem volt ott éppen kocsival senki, én meg sokáig nem tudtam maradni. A BKV-sok elõadták a verziójukat, nem gyõztek meg. A lépcsõk marha magasak, ráadásul ha nem igyekszel, nem lépsz föl idõben, automatikusan csukódni kezd (ezt volt alkalmam tapasztalni, piszok hamar). Minden ajtónál, a babakocsival jelzettnél is korlát van! Csak utobbinál kb. 10 cm-vel tágasabb a hely. Kocsi mellett szállni fel lehetetlen. A kisgyerekeknek sincs esélyük szerintem egyedül felszállni.
Na, csak azért ide írtam, mert tudom, hogy közületek valaki érintett. Ha lesz tapasztalatod, meséld el nekem légyszi!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Ma voltam UH-on, és szerwncsére kiderült, hogy hála istennek csak egy baba van, és 9 hetes terhes vagyok. Petra baba 13,5 hónapos lesz,a mikor tesója születik. Különben nagyon tündéri volt a kiscsaj, mindenkit elbűvölt a klinikán.
Egyébként egyre jobban kell rá figyelni, mert napról napra gyorsabban kúszik. Sokszor hófehér bodyban (persze csak reggel, mert már dél körül is felismerhetetlen)!!! Akárhová megyek, mindig startol utánam, majd ha utolért, akkor elkezdi püfölni a lábam, illetve harapdálni a lábujjamat. Úgy félek attól,hogy egyszer rálépek!

Ildi!
Nekem még hannoveri villamos em kell ahhoz, hogy gondom legyen a közlekedéssel. Állandóan azon töröm a fejem, hogy hogyan lehetne minél egyszerűbben, megközelíteni az uticélomat. Pl ma rájöttem, hogy rengeteg lépcső vezet a klinikára!!!

Evey!
Szerintem ha jókedvű a baba, és nem bömböl az éhségtől, akkor bízd rá, hogy mennyit eszik. Nem minden babának 8 kilósnak lenni.

Snnopy!
Én is szeretnék képet!

Anikó!
én is mikrózom a kaját.

Most már megyek, és megpróbálom bevadászni a gyereket

Madárka
madárka (mad&aacut
 


MAdárka!

Ügyi a kis PetraKépKép Csak gyözd utolérni...Kép
És utólag kívánok Neki boldog névnapotKépKép

Puszi: Verus
verus (verus)
 


Sziasztok,
Iboly,
akartam kérdezni, szoktátok venni a Földgömb újságot? A honalpot megnéztem, hááááát... Asszem, a párom filmjei nemigen váégnak ide, de majd meglátjuk... Jó lenne látni egy-két benevezett filmet.

Evey, de jó, hogy leírtad a tzatziki receptet! Olyan fincsi volt! Csak úrihülgyhöz méltó viselkedésem tartott vissza attól, hogy még többet egyek belőle (így is négyszer szedtem...)
A busz nagyon tetszett neki, akárhová megyünk, rögtön rástartol a járművekre (autó, busz, repülő, akármi). Még a játszótéren is kiszúr egy-egy kis matchboxot, dömpert, leül mellé és órák hosszat tologatja. Ahekyett, hogy csúszdázna, vagíy homokozna.

mindenkinek üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok Lányok!

Nekem az egy szem krumpli megfőzése a babának mikroba ment a legsimábban. Lábosban a gáztüzhelyen akár milyen kicsi tüzre raktam rendszerint odaégett.
Volt egy kicsi fél literes jénai edényem fedővel. Összevágtam a krumplit egyforma darabokra, annyi vizet öntöttem rá, hogy éppen ellepje. A főzővizzel együtt törtem össze.

Borsót nem lehet főzni mikróban!
Nem puhul meg akár mennyit főződ is.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Jelentkezem, bár most fáradt cagyok és le fogok feküdni, de előtte elolvastalak titeket.

Mindenkinek nagyon köszönöm a mikrós válaszokat, azóta olvastam egy HIPP kaja papírján, hogy mikróban vagy edényben melegítendő. De ti aztán tényleg megnyugtattatok.

A Zepter edényben megsült a krumpli. Van vkinek ilyen edénye? Tudtok tanácsot adni a használatára?

Madárka! Gratula a 9 hetes kis magzathoz. Májusi baba lesz? Vagy április végi? Pele, te mikor mész ultrahangra? Vagy már voltál és én lemaradtam? Madárka nagyon ügyes a kicsi lányod, én nem félek tőle, hogy Lili utánam mászik. KépKépKép

Évi! örülök, hogy jobban vagytok. Ami az alvést illeti, nem rakod magatok mellé Csongit? Te sem lennél annyira fáradt. Fogacska?

Lili nem nagyon eszi a főzit, zárja össze a száját és fordul a cicim felé. Ugyanez a gyümivel. Nem eröltetem, max. 2 falat. A cicitől is van bőven pofazacskója és hurkái, nem félek, hogy egyszer csak elfogyKépKépKép

Pankamama! Még nem tudom, hogy megyek-e pénteken, de a jövő héten biztos. És akkor cserélhetünk, jó?

Most ennyire telett, ne haragudjatok.

Puszi mindenkinek:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Jó hír, hogy azóta sem történt semmi agyrázkódás ügyben nálunk, úgy tünik, megúsztuk a dolgot. Azt nem iagazán tudom, hogy lehet az ilyen helyzeteket elkerülni, mert az én lányom elözö életében zerge lehetett. Mindenhová felmászik, elöbb tudott lépcsözni, mint járni (pedig a mi lépcsönk kész életveszély), folyton a frász kerülget, honnan esik le.
Gergö füle is rendben van, tutira veszem, hogy lelki alapon volt a dolog, remélem, nem jön elö újra! Nagyon igyekeztem bevetni minden lélekgyógyító praktikát!

Juca! Örülök, hogy jól van a férjed!
Az alvásról: nekem minden gyerekem 1,5 éves kora körül kezdett 1x aludni. Lili most 19 hónapos, de bizony ha korán kel reggel, akkor délelött elalszik még most is.

Nem tudom, nálatok hogy volt/van de nekem az elsövel nem volt gond, ha aludt mondjuk de. 10-11-ig, aztán meg du. 4-5-ig. A második gyerekneél már jobban felborult a dolog, mert ha délelött elaludt, a nagyobb néha felébresztette, késöbb meg azért nem tettem le de., mert akkor a du-i alvás pont arra az idöre esett volna, amikor az oviba kellett menni a nagyobbért. Harmadszorra ugyanez a helyzet. Így aztán, ha de. alszik, akkor is csak rövid ideig hagyom audni (1/2-3/4 órát), hogy ebéd után le tudjam rakni, hogy 1/2 4-re kész legyünk uzsonnával, mindennel, indulhassunk az oviba. Nagyon gonosz anya vagyok, hogy nem hagyom de. 2-3 órát aludni? Ti hogy oldottátok meg ezt a dolgot? (Remélem, nam voltam nagyon bonyolult!)

Geri! Én is mikrózom a kaját. Tényleg vigyázz, mert a széle forró, a közepe meg majdnam hideg marad!

Évi! Az orrszívót mi is használjuk, utálják is rendesen. Dani és Gergö már fújják, de Lili még nem. Muszáj szívni, mert nekik folyton begyulladt a fülük a nátha után, oda húzódott a maradék, ami nem jött ki. Úgyhogy szívogasd szorgalmasan, sokkal nagyobb lelki trauma egy fül- vagy arcüreggyulladás, mint az orrszívás.

Evey! Arra is gondolj, hogy Adrián mostmár sokat mozog, rengeteg eneriát haszál, ilyenkor nem hízik túl sokat. Ha sok neki a tej, kihányja, akkor a tápszert is kihányná, nem? Tömni úgysem tudod! Azért kérdezd meg a dokinénit! Meg Ibolyt, persze! Kép

Ildi! Köszi a villamos-infót. Nálunk az 50-es is új lesz, majd írok a tapasztalatokról. Bár lehet, hogy addigra inkább gyalog megyünk, ha tényleg ilyen bonyolult!

Madárka! Gratula a babához! Nem semmi, ilyen kicsi korkülönbség!! Kép

Zsóka! Tanúsíthatom a fiad autómániáját. Nem lehet egy szavad sem, nagyon szépen, nyugodtan eljátszik egy autóval. Többel meg pláne... Kép

Jázminmama! Megjött az új cím, köszi, felírtam.

Snoopy! Még egyszer köszi a tanácsaidat fejreesés-ügyben, remélem, többet nem lesz rá szükség. Mikor jönnek a képeid???

Kati, hol vagy? Adri? Marival mi lehet? És Gabi?

Sziasztok holnapig, addig is puszi mindenkinek:
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!
Andi vagyok Anikó te tudod ki!A kislányom Dórikamár 3,5hónapos és nagyon kiegyensúlyozott kisbaba.Nagyon sokat nevet és szereti ha foglalkoznak vele. Még mindig szoptatom, de már nagyon szereti a narancslét almával.Sokat szoktunk együtt sétálni, mert a levegőt szereti a legjobban.Nem tudom télen mit csinálok,mert én fázos vagyok és vinnem kell majd sétálni.
Tudjátok a gyerekért mindent megteszek.
Ha télen szeretnétek babanetes talcsit tudok fedett, meleg helyet ahol lehet pelenkázni is és etetni is.Írjatok az e-mailomra ha érdekel:Bogdanyine@pro.hu címre.Megpróbálok majd még írni ide!Anikó jön már a Lilike fogacskái?Dóri annyira nyálzik és úgy bevan dúzzadva a foginye, hogy most kezdet el nyűgösködni esténként, de az éjszakát azért végig alussza.Este 10-től reggel 5-ig.
Már hasról hátra megfordúl.
Sziasztok Andi(Barika) ez a becenevem.
Névtelen
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: