Új privát üzeneted érkezett!

Szia Évi!

Köszi.

Már hiányoltunk!

Miért csináltattatok útlevelet Flónak? Hová utaztok?

Nekünk még nincs fogunk, így nem tudunk olyan jó sztorikat, mint az Anikó.
Biztos majd nekünk is be kell vetnünk egy-két trükköt, mert én még olyan gyereket nem ismerek, aki magától minden étkezés után megmossa a fogát.
Jók legyetek!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Elmaradt a védőoltás, nem rendelt a doki néni. Persze a gyerekek örültek.Kép
Ildi! Mikor mi beadattuk az agyhártyagyull. ellenit, előtte votl elég sok megbetegedés, én ezért ragaszkodtam hozzá. Rengeteg baba kapott akkor. A doki néni felvilágosított, mi döntöttünk. Nekem könyebb, mert családilag nagyon egészségesek vagyunk,így abszolút nem izgultam sosem a mellékhatások miatt. Általában fel van tüntetve a tájékoztatón, mikor nem érdemes beadatni, az ilyen eseteknek érdemes utánajárni.Egyébként én is a homeopátiás szereket részesítem előnyben, de felénk, abszolút gyerekcipőben jár ez a módszer, sajna.De amennyire lehet, a gyógyszereket sokszor természetesebb módszerekkel helyettesítjük.
A fogad hogy van? Dokinál voltál?

Évi! Én is csak Anikó módszerét tudom javasolni a fogmosáshoz. Úgy le kell kötni Flóra figyelmét, hogy észre se vegye, hogy matatnak a szájában. Kép A vicces fogkefék is be szoktak jönni, vagy ha te is sokat mosod előtte a fogad.

Zsó! A fiamnak patikakészítményt írtak fel babakorában a hasfájásra. Valamennyit használt, és nagyon olcsó volt. Azt monják a köménytea is jó, nálunk bevált.

Ildi! Az álommanó a nagynénim arasznyi, manóalakú, szakállas babája volt. Igazi manószerkója volt, bájos pofija és a kezében egy pici fehér textilzsák. Abban volt az álompor! Mikor a nagyiméknál aludtam,a nagynénim mellett, hozta az álommanót, aki álomport szórt a szemembe, amitől elálmosodtam. Én minden szót elhittem, és rendre elaludtam a rövid szertartás után. Kép A manó nincs már meg, csak a története, és a gyerkőimnek el kell őt képzelniük, hogy hasson az álompor. Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Volt egy kis időm.



Egy borús, esős októberi napon kezdődött..
Hajnalban arra ébredtem, hogy menstruációszerű fájdalmaim vannak (pont aznapra voltam kiírva: 2004. 10. 16.), egyre erősödtek, de rendszertelenül jöttek.

Én teljesen fel voltam készülve, mind testileg, mind lelkileg (legalábbis akkor még azt hittem) így nem rohantam a kórházba, szépen vajúdgattam otthon, első gyereknél, mint tudjuk ez hosszadalmas folyamat.

2 óra magasságában szóltam apának (szombati nap volt, így szerencsére itthon volt), hogy ideje elindulni, mert én már nem bírom ezt a bizonytalanságot. Így a 40. héten már türelmetlen az ember. Gondoltam majd haza küldenek, ha csak jósló fájásokról van szó.

Előző héten naponta jártam CTG-re, mert mindig a kis fiacskám akkor aluszkált, amikor a szívhangját akarták meghallgatni.

Akkor már kétujjnyira ki voltam tágulva (az orvos is kézzel tágítgatott) és a nyákdugóm sem volt már meg. Gondoltam lesz, ami lesz, menjünk.

3 körül értünk be a kórházba, a szülőszobán nagy csend uralkodott. Az ügyeletes orvos megvizsgált, jól leszúrt, hogy miért csak most jöttünk, már 4 ujjnyira kitágultam addigra.
Szólt a páromnak, hogy hozza fel a cuccaimat a kocsiból, mert itt ma gyerek lesz.
A szülésznő egy nagyon kedves, fiatal nő volt, így nem bántam meg, hogy nem választottam sajátot magamnak, így is havonta jártam a dokim magánrendelőjébe vizsgálatokra.

Beköltöztünk az egyik szülőszobába és felraktak CTG-re. Időközben burkot is repesztettek, így megérkeztek a kellemesnek nem mondható fájásaim. Az a fránya gép nem jelezte erősnek, pedig én már 7-8-ast adtam volna egy 10-es skálán.
A fogadott orvosom is megérkezett közben, de addigra már elviselhetetlennek éreztem a fájdalmaimat. Szóltam neki, hogy adjon fájdalomcsillapítót, mert én ezt nem bírom és még csak 5 óra van.
Szerencsére nem kellett külön altatóorvos, mert ő aneztologus is egyben. Szólt a nővérnek, hogy kössenek be infúziót, mert az eda-hoz le kell csöpögnie egy teljes üvegnek.
Akkor jött csak igazán a poklok-pokla, az infúzió felerősítette a fájásokat. Már egy labda is előkerült, de az sem segített rajtam,én annyira ordítottam és olyan hangokat adtam ki, hogy én is meglepődtem.
(Az orvos meg a szülésznő csak összenéztek, ezek már jó hangok mondták-ők már tudták, hogy ezek a tolófájások hangjai)
(Eda-t persze nem kaptam, mert meghosszabbította volna a tolófájásokat állítólag)

Hogy keveredtem fel az ágyra azt nem tudom, de egyszer csak nyomnom kellett, hát nyomtam..
Nyomtam vagy 10-et, Dávid még sehol , azt hittem ott halok meg.
Szerintem akkor is nyomtam mikor nem kellett volna, így minden energiám elszállt. Én akkor már minden ordítottam, végül a következő fájásnál az orvos rányomott a hasamra így kijött a kis buksija, az orvos odarakta a kezemet, akkor még csak a feje volt kint, de én akkor már a boldogságtól sírtam. A test megszületése már elviselhetőbb volt, mert a tudat, hogy mindjárt magamhoz ölelhetem ez mindent elfeledtetett.
A lepényt meg se éreztem szinte, hát Dávidka után semmi nem volt az véres kis mocsing.

Rögtön a hasamra tették úgy véresen, nyálkásan, én voltam a világ a legboldogabb embere.
A párom elvágta a köldökzsinórt, így ez a kötelék megszűnt közöttünk létezni, de ezzel el is kezdődött egy még szorosabb, még érzelmesebb, még vastagabb kötél, ami soha nem fog elszakadni.

Én szét repedtem és vágni is kellett, (pedig annyira figyelnek a gátvédelemre abba a kórházban-nekem ez se jött össze), amíg varrtak, elvitték megfürdetni a fiamat, de egy örökkévalóságnak tűnt, mire visszahozták. A varrás fájdalmait nem ecsetelem, az se volt egy leányálom.

Így is túl hosszú lettem.

Sziasztok
ilgya1
 
 

 
 

Lányok!

Közzéteszem a fonott kali receptet, ami olyan, mint az albumomban láttátok (ill. az dupla adag!).


0,5 kg finomliszt ( ebből 5-10 dkg-t teljes kiörlésűvel szoktam helyettesíteni, ilyenkor egy picit több folyadékot felvesz a tészta)
2,5 dkg élesztő
10 dkg porcukor
1 cs vaníliáscukor (elhagyható)
1 ek olaj
1 cs. só
1 tojássárga
1 kis doboz tejföl (elhagyható)
2-3 dl tej (amennyit felvesz, hogy lágy, ruganyos legyen a tészta)
Ez a normál adag.

A száraz hozzávalókat egy nagy tálban összekeverjük. Az élesztőt kevés, kicsit cukrozott, langyos tejben felfuttatjuk. Ha kész, a maradék hozzávalóval a lisztes tálba öntjük és az egészet összedolgozzuk, bedagasztjuk, majd pihentetjük, míg megkel.

Én szoktam tölteni mazsolával (előtte áztatni kell), és/vagy cukrozott kakaóporral vagy a gyerekeim ajándékba kapott csokifiguráival (mikulás, nyúl, tojás ,minden ami kakaós tejfigura, de a rendes csoki is jó).

Ha megkelt a tészta,lisztezett deszkán kinyújtom, a tetejét megszórom jó sok összedarabolt csokival, mazsival és felhengergetem. Sütőpapíros, vagy olajozott, lisztezett tepsibe teszem és még 10-15 percet pihentetem (nem szabad, hogy nagyon megnőjön). Sütés előtt egy felvert tojással megkenem a tetejét és 180-200 fokos sütőben készre sütöm (kb. 20 perc, de az én sütőm kicsit béna, így ezt nem tudom pontosan megmondani).

Fonni is lehet, a dupla adagot érdemesebb. Ilyenkor a megkelt, téglalapra nyújtott tésztát három egyforma csíkra vágom, a csíkokat egyenként töltöm, felhengergetem, a széleit bevizezem, hogy jól leragadjon, nehogy kifollyon a csoki. A három hengert egymás mellé rakom, a tetejüket összeragasztom, majd a hengereket egymásbafonom, ha kész, az alját megint vizezéssel ragasztom. Utána ugyanúgy tepsi, pihi, tojás és sütés.

Nálunk nagyon bevált, finom és nem tart egy hétig, mert már most alig van a tegnapiból. Kép

A tésztából (feleannyi cukorral) aranygaluskát és buktát is lehet készíteni, vagy mindenfélével megtölteni. Ki mit hoz ki belőle? Kép
zichy
 
 


Ildi!

Ez nagyon jó volt!!! Annak külön örülök, hogy Dávid is októberi! Kép
zichy
 
 


Judit!

Szerintem csak játszik és nől a fiad! Kép Az enyéim a mai napig rendszeresen keresztben ébrednek fel!Kép

Az időmet sokszor lopom egyik helyről a másikra, néha valami rovására. A kali akkor működik, ha a férjem vállalja a dagasztást, vagy nem kell mást főznöm aznap, esetleg egy program sztornó (ld. tegnap későn jött a férjem és a "magányomat" a kalisütésbe temettem). Kép

Zita
zichy
 
 


Sziasztok!

Nálunk még nem esik!
ilgya1
 
 


Nálunk is vihar volt, úgy mentem az oviba, hogy a haragos fellegek a fejem fölött, az égzengés a fülemben és amint hazaértünk, lezúdult az égi dézsa. Kép
Azóta szürkéskék minden, mint ez a fej Kép .
zichy
 
 


Sziasztok!


Anikó:
Fogmanók jó ötletKép Ki is próbálom mindjárt, megyünk fürdeni.
Próbáltam azt is, hogy nem fekszem mellé, de akkor félóránként kiabált. Ha mellette aludtam, akkor legalább az egész család aludt nyugodtan.

Ildikó:
Németországba megyünk nyaralni. 14 év alatt kell útlevelet csináltatni. Mi már mehetünk új személyivel.
Annak idején én egy német mesét olvastam, amiben volt egy álommanó, fehér zsákkal a kezében amiben álompor volt. Szerintem ugyan az, mint amit Zichy ismer.

Zichy:
Kalács Ki fogom próbálni

Judit:
ViharKép Itt tök jó idő volt délután.

Most mennem kell, mert Flóra kiabál a kádban

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Ildi!
Tudom, hogy nem vagyok egy informatikai zseni, de nem tudom mellékelni a letöltött képeket... Kép
Azt hiszem, mára feladom. Jó éjszakát mindenkinek! Zita
zichy
 
 


Sziasztok!

Csak fogdokihoz ne küldjetek!!!

Zita!
szupi a recept, köszi!
Ha hétvégén ilyen "szép" idő marad, és persze ha elmúlik a fogam, és persze ha Dávid el lesz egyedül vagy valaki vigyáz rá akkor megfogom csinálni.

Messze van az ovi? Még szerencse,hogy nem áztatok el!

Judit!
A gátvédelemről csak annyit, hogy szerintem fel lettek gyorsítva nálam az események,ha minden megy a maga idejében akkor hozzászokott volna a szervezetem a "nagyobb" fájdalomhoz,így hirtelen kellett vele megbirkoznia. És a gátam is jobban kitágul,ha több ideje van (meg persze a doktor úrnak is) Vagy nem tudom....
A kisfiam fejére lett egy hematóma is (pukli), amelyik teljesen csak 3 hónaposan szívodott fel neki,állítólag a nehéz szüléseknél előfordul, hát ki vagyok vele segítve köszönöm, mit jelent hogy nehéz szülés?! Sőt a szemem is bevérzett az erőlködéstől,mind a kettő.
Szóval megszenvedtem rendesen, nem is ment át így annyira, mint ahogy én azt átéltem. Így utólag persze azt mondom megérte, sőt még szeretnék legalább kettőt, de majd jobban felkészülök, mostmár nagyából tudom mi várható.
Na jó nem untatlak mostmár ezzel titeket...

Szenvedtetek ti is eleget!
Ez a nők dolga!

Ilyen kis mozgékony a Bencike? Nem semmi!
Mi cumizunk, így kiváltottam vele a takaróevést,
az miért baj,ha markolássza?
Csak honaljig takard be és rakd rá a kezét a takaróra, így nem tudja magára rántani.

Segítség megtámadtak a fognyüvőmanók!!!!
ilgya1
 
 


Évi!

Tudtok németül?

Bevált az Anikó féle módszer?
ilgya1
 
 


Szia Zita!

Biztos a tallózásnál rontottál el valamit, csak az a lényeg,hogy jó helyre tallóz.És ott csak a képre kell kattintani.XP-d van?

Szerintem megoldod, a gépbe van a hiba.

Kárpótlásul ezt neked küldöm:Kép

Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kivánok és szép álmokat!
ilgya1
 
 


Ildi

Én csak egy kicsit beszélek, a férjem meg jól beszél németül. Németből nyelvizsgázott mikor fősulis vol.
Az én nagyszüleim kint élnek 14 éve. Szégyen ide szégyen oda, de a 75 éves nagyim jobban beszél németül mint énKép

Félig bevált alul megtudtam mosni, de fölül nem engedi. Becsukja a száját.Mondam én neki már mindentKép Majd azért még próbálkozunk.

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Évi!

Szegény Fló! Majd megtanulja szegénykém azt a fránya fogmosást.Már az is valami, hogy alul megengedte.Majd holnap próbáld fölül kezdeni.

Gondolom ő már mindent eszik?

De ügyik vagytok, hogy beszéltek németül!
Én is sokáig tanultam a suliba, de sajnos sokat felejtettem. Most gondolkodom, hogy el kéne kezdeni valamit a GYED alatt,de majd ha nagyobb lesz a Dávid.

Jó éjt!
ilgya1
 
 


Szia Judit!

Annyira aranyos vagy, köszi!
Az az igazság,hogy nagyon érzékeny vagyok a huzatra és sokszor, ha nem dugom be a fülem ráhúzodik a fogamra.A doki nem tudna velem mit kezdeni,mert az egész sor be van gyulladva.

A gyermekágy nekem nem volt elég, ahhoz hogy rendbejöjjek. Fizikailag még hagyján, de ott is kellett majdnem 3 hónap,hogy azt mondjam, hogy minden olyan,mint előtte.Vagyis olyan szerintem már nem lesz, de hasonló...

Lelkileg jobban megviselt.Nekünk ez óriási változás volt a férjemmel, 9 évig csak mi voltunk egymásnak ketten.
Ez is szép téma lehetne boncolgatni...

Ti meddig akartok várni a kistesóval? Tudom hogy egy párszor már felmerült ez a kérdés, de most megint aktuálissá vált.

Na jó éjszakát mostmár mennem kell!
Szép álmokat nektek!Ildikó
ilgya1
 
 


Én szeretem ám olvasni a hosszú irományokat.Majd jövök!Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok de ezer dolgom van Renit leadtam az edzésen mert holnap verseny és ma délelőtt is kellett menni. Ilyenkor mindig azt mondja jobb lenne a suliban de máskor meg fordítva. Szóval még egy ruha flitterezés hátra van meg dió tortát is a karok még ma sütni. Az a férjecském kedvence a baj csak az hogy elnéztem és nincs itthon elég tojás tehát még tojásért is lekell szaladnom. Már látom ez a nap nem az igazi. de legalább jó idő van Bianka kint alszik az erkélyen legalább könnyebb lesz lemennem tojásért mert csak kitolom és nem kel felmacerálni. Vasárnap megyünk kirándulni, remélem nem fog esni ahogy ezek a béna időjósok mondják.

Judit én Zsákban altatom a gyereket éjjel télen vastagba nyáron meg csak egy kis pamut zsákba. És így nem tudja magára húzni és nem tudja lerúgni sem nem kell éjjel azt lesni vajon fázik-e
Szép napot.
Vendég
 


Sziasztok!

Judit!
Küldhetnél még egy kis naptündért!

Anikó!
Milyen versenye lesz a Reninek?
Hmmmm...diótorta!!!Finom....

Dávid is kint alszik a teraszon,de elég borús az idő.
Hová mentek kirándulni?

Pusz
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok tegnap, alig győztem elolvasni, de nagyon jó, hogy ilyen élet van itt.
Nálunk szerencsére az esti vihar után ma ismét süt a nap.
Volna egy kérdésem:
Szerintetek a kisbabák (2 hó) a kezükkel azért "csapkodnak, hadonásznak",mert azzal azt akarják közölni, hogy vegyük fel őket???
Én úgy tudom, hogy örömükben vagy estleg mérgükben teszik ezt. Ezt az új magyarázatot tegnap az anyósomtól hallottam, de szerintem csak ezzel akar rávenni, hogy felvehesse a babát.
Nektek mi a véleményetek erről??

Ilgya!

Hogy van a fogad, javult már valamit??
Én is szertnék még tanulni valamit amíg itthon vagyuk,meg talán nem kéne kihagyni azt a lehetőséget, hogy ilyenkor ingyenes a másoddiploma. Sajnos én az idegen nyelvvel vagyok "rosszba" tehát először nyelvizsga kéne,mert anélkül nincs diploma. Az első diplomámnál még szerencsém volt: elfogadták a suliban letett záróvizsgát.

Úgyhogy jó neked Évi, hogy tudsz németül és még nyaranta gyakorolhatod is. Én néha azt érzem, hogy képtelen vagyok egy idegen nyelvet megtanulni, de azért még nem adtam fel:-)))

Judit!
Olvastam, hogy neked kicsit "döcögősen "indult a családi élet. Remélem azóta tényleg boldogok vagytok így hármasban. Mi a párommal már lassan 5 és fél éve ismerjük egymást. Tavaly májusban volt az esküvőnk, és szerintünk a nászúton (Párizsban voltunk) sikerült a mi kis Barnabásunk.
Félre ne érts nem dicsekedni akarok csak megosztani azt az érzést, hogy én olyan boldog vagyok mióta ismerem a párom. Remélem így is marad sokáig, persze ez csak rajtunk múlik, de szerintem mi nagyon sokat teszünk azért hogy így legyen.
Bocsánat, hogy egy kicsit érzelmesre vettem a stílust.
Remélem mindenkinél szépen süt a nap és tudtok nagyokat sétálni a picurkákkal.
Üdv nektek
Zsó
gezso
 
 


Szép jó napot mindenkinek!

Judit! A naptündéred nálunk landolt, és csuda kánikulát csinált! Kép Legalább annyira fel vagyok dobva ettől a gyönyörű tavasztól, mint Ildi tigrise! Kép

Ildi! Kijelölni nem tudom, az összes figurát le akarja nekem mellékelni a rendszer. De ha lesz egy kis időm, próbálkozom.
Az ovi nincs közel, olyan 2-3 km, vagyis sétálunk eleget! De tegnap annyira rohantunk, hogy 50 perc alatt oda- vissza megjártam babakocsistul, gyerekestül. Kép

Anikó! Mire jár a lányod? Merre kirándultok? A diótorta nagyon fincsi, küldhetnél felénk is! Kép

Zsófi! Szerintem ezek a mozdulatok a legújabb fejlődés jelei. Mikor a kisfiam először elkezdett rugizni, leesett az állam, úgy meglepett. Neki is tetszett, hogy mit tud, mert hatalmasra nyitottta a szemeit és egy jól sikerült rúgás után még nevetett is! Könnyes szemmel néztem őt, valami csoda volt, soha nem felejtem el! Kép

Évi! Minden nap egy pici fogkefézés, és megszokja Fóra. Volt, hogy a lányomnak nem is tudtam megmosni a fogacskáit, mert nem adta oda a kefét, és magának próbálkozott. Most már elég jól megy a dolog. A lényeg, hogy szívesen csinálja.

A szülés utáni helyreállás nekem is nagyon hosszú volt elsőnek. Egy hónap múlva is fájt a gátsebem, két helyen vágtak, fullra, ráadásul jól bekékült utána. A fiamnak nagy is volt a feje, és nem is igazodtak szüléskor a koponycsontjai,minden deformálódás nélkül megúszta,és hónapokkal hamarabb benőtt a kutacsa is. Szoktunk is vele viccelni, hogy ő aztán szó szerint keményfejű. Én is úgy vélem, ha nem kaptam volna a fájáserősítőt, és nem gyorsítják fel, jobb lett volna. Másodszorra minden természetes úton haladt (kivéve az ágyban szülést) és abszolút nem voltak fájdalmaim. Pszichikailag nemhogy nem viselt meg, óriási élményt adott, ami a babára és a családomra is kihatott. Sokszor meglepődtem, hogy milyen nagyüzemben mennek a dolgok a szülészeten. Tény, hogy óriási felelősség van az ott dolgozókon,és sajna kevés helyen biztosítják a születés élményét, meghittségét, pedig ez jó volna. Főleg, ha még a kismama is szeretné! Végülis mindenki egyszer születik, és ha egy nő 15 gyereket szül, abból mind a 15 más, nem kéne kaptafára húzni.

Most megyek egy kicsit házimunkázni... Zita
zichy
 
 


Helló Zsó!

Köszi kérdésedet, már szépen javulgat a fogam, a fogtündérek megtették hatásukat.

Úgy látom nálatok is munkálkodik anyós pajtás...

Én mostmár végképp olyan butának érzem magam köztetek, se diplomám,se nyelvizsgám nincsen.

Párizs?! Ó jaj, de irigyellek!!!!

Mit csinál kéz hadonászás közben? Sír vagy csak gagyarászik? Szerintem Barnus még nem tudatosan hadonászik,hát azért,hogy felvegyék azért biztos nem. Legalábbis szerintem.
Tud már fogni?

Itt is már kisütött Judit tündérkéinek hála, úgyhogy délután nagy sétára megyünk...

Addig is mindenkinek további szép napot!

Ha már így belejöttem:

Kép
ilgya1
 
 


Valami kimaradt!

HA van valami tippetek, hogyan lehetne az otthoni tanulást megoldani, vagy mit érdemes a gyes/gyed alatt bevállalni, szívesen veszem!
Én a lányom születése után kezdtem a fősulit, de messze volt és sokat bevállaltam, és most áll a dolog. Németből nekem is van nyelvvizsgám, jó lenne fejleszteni (pláne, hogy évek óta nem beszéltem), de a magánórák nagyon húzósak (mármint pénzben)... Szerintetek mit lenne érdemes tanulni?
zichy
 
 


Ildi!

Nagyon jók ezek a táncoló vidámságok! Kép
zichy
 
 


Szia Zita!

Du. írok. Pusz!!!!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildi, tényleg nehogy rossz érzésed legyen amiért nincs diplomád, mert attól senki nem lesz jobb, vagy értékesebb. Munkahelyeken meg két lehetőség van: baj ha nincs diplomád, ha meg van akkor túlképzet vagy. Na hát most legyen okos az ember ...:-))
Megyünk sétálni
Puszi Nektek Zsó
gezso
 
 


Sziasztok csajok!
Renimém sportgimnasztikázik versenyszerűen. Mivel elég költséges mint minden sport a ruháit én varrom, flitterezem. Fotózok majd a versenyen és ha érdekel titeket teszek fel párat.

Zsófi : Szerintem ebben a korban ez még nem annak a jel, öröm vagy méreg igen. Az tény ha felveszed megnyugszik de én nem vagyok benne biztos, hogy érdemes mindig felvenni máshogy is meg lehet őket nyugtatni. Az én lányomnál az örülős csapkodás olyan mint ha el akarna szállni én akkor megszoktam zabálni olyankor szerintem azt jelzi ,, foglalkozz még velem” A mérges az egész más az akkor van ha nem úgy folyik a tej min ahogy őnagysága szeretné. Na akkor baromi pipa tud lenni.

Zita ha jó idő lesz a Normafához megyünk kinéztünk egy hat kióméteres túrát. Persze babakocsival megyünk amaddig lehet. Ha esetleg olyan utat találunk ami nem járható kocsival vissza fordulunk. A túra úgy is meglesz, közbe valahol megállunk enni persze itthonit na meg szopizni. Remélem jó lesz. Babával ez lesz az első ilyen túránk. De mindig csinálunk valami programot a hidegbe múzeumba jártunk vagy csak rövid sétákra a Margit szigeten. Szerintem az én lányom volt a legfiatalabb látogató a nemzetibe két hónaposan. De a nagyobbakkal muszáj menni. Ezen én is gondolkoztam, hogy most kéne tanulni de olyan sok időt elvesz a gyerkőctől és nagyon hamar felnőnek.

Ildi nehogy lehúzd már magad. Nekem sincs semmim de van egy nagyadag szívem és jókedvem az élethez. Egy szakmunkási s lehet sikeres és boldog. Én ha számot vetek magam körül mindig arra lyukadok ki azok után ami történt velem szépen helyre állítottam az életem és ezért büszke is vagyok magamra. Néz tükörbe és gondolkozz mennyi mindent tudsz te is amit ők és van olyan amit ők nem tudnak és te tudsz. Ugye érthető amit mondok nem akarok senkit minősíteni. Mindenki úgy egyéniség ahogy van.

Judit én a pizsire adom a háló zsákot takaró helyett igaz a pizsije is zsák formájú hogy kényelemesen tudjon aludni ne csavarodjon a lábszára meg ne jöjjön ki a dereka. Majd ha visszatesszük a dvd olvasót ami most szervizbe van teszek fel képeket erről is.

Puszi
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Mi már vissza is értünk.Ez a séta mennyei volt.
Erre felé is kánikula van.Nagyon élveztük, biztos jól fogunk aludni az éjjel.

Köszi,hogy vigasztalni próbáltok a diplomát illetően,( mindenki olyan édi)de azt hiszem ez a busz már elment...
Az érettségi után próbálkoztam én, de sajnos egy kis kudarc után rögtön feladtam...
Mert akkor ha akaratosabb vagyok, most nem kéne bánkodnom.

Tudom, tanulni sohasem késő,de már annyira kiestem belőle ( annak van egy hangulata, az szinte egy életérzés) és ha már csinál az ember valamit, azt szívvel-lélekkel kell csinálni-legalábbis én úgy gondolom.
A kettőt nem tudnám összeegyeztetni, olyan szinten, hogy mind a két helyen maximálisan helytállni nem lehet.
Még egy nyelvet,úgy tanulnék kikapcsolódásképpen, de ott nincsenek vizsgaidőszakok, meg ZH-ák, meg hasonlók.

Van egy szép családom, van munkám és anyának lenni a legcsodálatosabb érzés a világon!

Nem akarok idegroncs lenni,éjjeleken át tanulni, még akkor sem ha megoldott lenne a felügyelet.(anyósom nekem is szívesen elvállalná a babót- de őt én akarom nevelni, ő csak szeresse, ő már kettőt felnevelt)
Bocs,ha kicsit túl filóztam.

Ha unnátok a micimackós képeket:Kép

Írjatok!!!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Én a tanulással úgy vagyok, hogy most értem meg rá, már nem a diplomáért, hanem a tudásért tenném, teszem. Nekem harmadikra sikerült, fél évig csináltam a két kicsi mellett,két szakot, szinte minden hétvégén, 90 km-re a lakóhelyemtől. Nagyon szerettem, de aztán szakot váltottam, halasztottam, és, most, hogy folytathatnám, csak távolabbi képzési helyen tehetem. Ezt gyakorlatilag lehetetlen kivitelezni. Így itthon olvasok amennyit csak tudok, de ez igazából kevés. Magyar, töri és pedagógia voltak a szakjaim, tanárképzőn. Egyébként pont diploma híján én nem tudnék olyan helyen elhelyezkedni, ahol szívesen, nyugdíjig dolgoznék. Viszont az a jó bennem, hogy egyébként sokminden érdekel, így azt sem bánnám, ha lenne egy olyan munkám amihez azért értek, meg lehet belőle élni, akkor az érdeklődési köröm hobbi maradna. De most nincs ilyen lehetőségem. Ettől eltekintve (bár lehet, hogy ezért is) nagyon élvezem az itthon töltött éveket a gyerkőkkel. Kép Én is úgy gondolom, ha mérlegre tenném, nyílván a gyerekek és a család nyerne, végülis én már egyszer mellettük döntöttem, és tuti, hogy nem bántam meg. Ha meg lesz még lehetőségem tanulni, az hab a tortán! Kép
zichy
 
 


Anikó!
Nagyon ügyes lányod van! Naná, hogy tegyél fel képeket! Jó nektek, hogy mentek kirándulni! Ha jó idő lesz, mi veteményezünk. Nagyon szeretem, de nem kis meló lesz!

Judit! Én is szívesen megnézném/ hallgatnám Bencit ahogy macizik!
Míg nem volt gyerekem, nem tudtam igazán mit kezdeni a csecsemőkkel... Aztán ahogy elérték a totyis kort, állandóan velük lettem volna. A kisfiam születése után viszont nagyon megszerettem a kisbabákat, nem "félek" tőlük, és rájöttem, hogy csak kis ideig lehet élvezni a csecsemőkor gyönyörűségeit. Kép Ti hogy voltatok vele?
Judit! Amikor születik a baba, a koponycsontok elmozdulnak, picit, mint a lemezek. Ezért van, hogy sok babának kicsit deformálódott a feje.És ezért "lágy" a fejük, ami csak egy éves koruk körül nő be. Javítsatok ki, ha nem jól tudom!

Sziasztok! Z.
zichy
 
 


Sziasztok mindenkinek!

Zita!
Én mindig felnéztem azokra az emberekre, akik ilyen bevállalósak,mint te..

Mikor még nem volt meg a Dávid én is azt gondoltam, majd Gyed/Gyes alatt szépen majd szerzek egy diplomát, megtanulok egy-két nyelvet,sőt vettem egy varrógépet is...
Utána jött csak a nagy pofára esés;
Úgy képzeljétek el,hogy az elején még zuhanyozni se tudtam elmenni.

Kérdezted,hogy mit érdemes tanulni-ha engem kérdezel szerintem nyelvet mindenképp.Ahány nyelvet tudsz annyi ember vagy...
A sulit nem szeretnéd folytatni?

Mit fogtok vetni hétvégén? A gyerkőcöket is be szoktad vonni?
Ez aztán az egészséges életmód....
ilgya1
 
 


Szia Judit!

Látod-látod, Bencike megfogja szokni a babakocsit csak légy türelemmel.Az a kis ordítás meg kell, hadd szokják a szomszédok....

Jó éjszakát nektek és köszi a naptündérkéket!Kép
ilgya1
 
 


Mindenkinek külön akartam írni, azt hittem már alszotok!

Judit!
Remélem holnapra is maradt azokból a tündi-bündikből!
ilgya1
 
 


Szóval folytatom...

Szia Zsó!

Neked is külön kösz a biztatásokért.
Barnuskának tetszett a séta? Ő már miket csinál?

Jó éjt!
ilgya1
 
 


Szia Csanikó!

Én is csak gratulálni tudok, hogy milyen ügyes a lányod és várom a fotókat szeretettel.
Te hol tanultál meg varrni?

A válásra gondolsz,amikor azt mondod, hogy azok után ami történt veled?
Renike hogy viseli az új helyzetet?Könnyen vette az akadályokat?Nem féltékeny Biankára?

Ti is aludjatok jól!
ilgya1
 
 


Bocsika , hogy ezen a témán lovagolok..

Találtam egy oldalt a védőoltásokról, akit érdekel:

http//:www.web.axelero.hu/nyitottk/
ilgya1
 
 


ilgya1
 
 


Nem tudom mit rontottam el.
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Én óvónő vagy csecsemőgondozó szerettem volna lenni de lebeszéltek róla hogy nincs jövője mert ma már senki nem adja bölcsibe a gyerekét majd anyám tanácsára női ruhakészítőnek tanultam. Imádok is varrni de csak az egyedi darabokat amit én tervezek és készítek el. Legjobban a lányomnak szerettem varrni mert mindig olyan édesen próbálgatta a ruhácskákat. Komolyan élvezte a dolgot mint egy kis manöken. És mindig hálás is érte hogy olyan tuti dolgokat kap tőlem. Kisebb megszakítással de én is Gyes alatt végeztem el a közgáz sulit. Az után mentem bankba dolgozni. Amit szeretek is csinálni. Azóta nem sok időm jut varrásra de még megvannak a gépeim egy fellépő dresszen rengeteget tudok spórolni. Venni 8-10 ezer körül lehet plusz flitter és meg azért kettőt csinálok flitterrel együtt és még maradi is belőle anyag erre arra. Most is négy szerrel indul négy dressz kell neki. Viszont ha Bianka is tornázni fog (bár a párom nem szeretné ő inkább kézilabdára vagy kajakra vinné) nem kell majd varrni.

Igen Ildi a válásra gondolok semmim nem maradt utána egy fillér nélkül jöttem haza majd három évig pereskedtem a saját lakásomért. Hat éve élünk együtt a mostani férjemmel tavaly októberbe házasodtunk össze már nagy pocival. Reni apának szólítja már régen. Az igazi nem jön hozzá, van neki másik három az új kapcsolatában (mind fiú). Jól meg vannak amúgy de Renivel könnyű kijönni jó gyerek azt leszámítva mostanában nem tanul valami fényesen. Testvér születését nagyon várta és azt gondolom zökkenőmentesen vette az akadályt. Volt benne némi féltékenység de olyan ügyes hogy szavakba tudta önteni és megbeszéltük a dolgot. Szereti őt és én próbálok nagyon sok figyelmet szentelni neki. Kicsit többet babusgatom és persze rengeteget beszélgetünk. Jó barátnők vagyunk.

Zita Nekem aztán mondhatod nem értek a veteményezéshez. Mit lehet ilyenkor vetni . Én úgy tudtam márciusba kell veteményezni. Minden kornak van gyönyörűsége és semmit sem szabad kihagyni minden percét ki kell élvezni mert nagyon hamar felnőnek. Én nézem Renit és nem rég még akkora volt mint Bia és ugyan így gőgicsélt, rugdalózott. És ma már milyen önálló.

Íme egy kicsi a tortából amit kértetek nagyon finom lett!

Kép

Puszi Jó éjszakát!
Vendég
 


Ildi ezt az oldalt nekem nem sikerült megnyitni nem írtad el véletlenül??????
Vendég
 


Jó reggelt!

Anikó! Nagyon ügyes vagy! Jó dolog a varrás, tényleg rengeteget lehet rajta spórolni. Nekem anyukám kezdett kiskorunkban varrni tanulni, és odáig fejlődött, hogy a menyasszonyi ruhám az ő keze munkáját dícsérte! Most is meglepi a gyerekekt saját gyártású ruháival, amik sokkal csinosabbak,a legtöbb üzletinél, a gyerkők meg büszkén hordják, amit a Mami varrt nekik.
Nem semmi, hogy így végigcsináltad a válást! Örülök, hogy sikerült új életet kezdenetek! Nagyszerű családod van! Kép

Ildi! A fiamnak tényleg kemény volt a feje születéskor ,annak ellenére, hogy elakadt, nem deformálódott el, gyönyörű formája volt, mint általában a császáros babáknak (legalább ezt mondták). És valahogy 9 hónapos kora körül benőtt a kutacsa.

Ildi! Csak óvatosan a locsolókannákkal!Kép Tegnap délután annyi eső lezúdult nálunk, hogy romokban a hétvégi tervünk. Anikónak igaza van, március az optimális vetési idő, de sokára olvadt el a hó, és a mi "kis" konyhakertünk akkora, hogy csak szántani lehet (az ásásba kár belefogni), ahhoz meg várni kellett, hogy jól felszáradjon a föld. No, most be lett szántva, de a rengeteg víztől sártengerré vált... Vetni nagyon kéne (mindent, ami zöldség Kép ), ráadásul csak hétvégén tudunk menni. Kép Kérek egy csapat naptündért és széltündért, hogy legalább délutánra ccsinálhassunk valamit!!! Kép

Jó hétvégét nektek! Zita
zichy
 
 


ilgya1
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek,ma már 6 hónaposak vagyunk.KépKépKép
Kép
ilgya1
 
 


Szia Judit!

Elöször is kösziKép

Azért írtam valamelyik hsz.-ban hogy jó a Benci rugijaKép
(Akkor még az én profilomban is olyan kép volt, amiben Dávid ugyanabban a ruciban pompázik)
Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ma egész nap nem voltam gép közleben, és jó volt olvasgatni amit írtatok.
A Tanuláshoz még annyit fűznék hozzá, hogy én is azért vacilálok a továbbtanuláson, mert nem akarom a gyermekemt sokszor a nagyikra bízni, és én szeretném a mindennapos kis apró rezüléseit megélni. Annyira vártam, hogy anya legyek és "nevelgessek, terelgessek" egy kis embert és megéljem azokat a csodákat amikkel ők nap mint nap elkápráztatnak minket, és tanulás melette lehet, hogy erre nem jutna időm.

Ildi!

Barnus (szerencsére) imád sétálni, mert hát akkorákat szokot aludni közben. Ma is elementünk vásárolni toltuk a babakocsiban és szundizott. Mostanában, hogy ilyen szép idő van olyan jó szine lett. Mindenki megdicsérte milyen szép barna, hát elvégre Barnus a neve:-)))
Hogy miket tud már??: olyan édesen tud gügyögni. Ha olyan kedvében van elkezdi és csak mondja müüü, müüü meg tudnám falni:-)) Tegnap láttam először, hogy a feje fölött tartja az öklöcskéjét és nézi, úgyhogy talán lassan felfedezi a kiskezét is. Szerintem napról napra édesebbek úgye?
Gartulálok a kis 6 hónapos babádnak. Aranyos nagyon.

Anikó!

Kislánykoromban én is varrónőnek készültem, aztán kissé másfelé sodrótam, de a varrásszeretetem nem múlt el. Gyerekkoromban én is a nagymamáimtól lestem el néháány fogást, aztán kb 2 éve elmetem egy 2 hétvégés Burda suliba ahol elég sok mindent tanultam. Szabni nem tudok, de már egész jól átalakítom a Burda szabásmintákat. Azóta már varrtam egy csomó nacit, szoknyákat, kiskabátot, szóval "fejlődök". Te biztos nagyon üges lehetsz,mert a lányodnak a fellépő dresszeket megvarrni nem kis munka lehet. Speckó anyag csúszik mászik, gondolom elasztikus is stb.
Barnusnak az egész ágyneműgarnitúrát én varrtam, de mióta megszületett, csak függönyöket varrtam, meg nadrágot hajtottam fel. De majd remélem lesz időm varrni neki is néha néha:-)))

Remélem holnap is ilyen szép idő lesz mint ma.
Jó éjszakát mndenkinek.
Zsófi
gezso
 
 


Sziasztok, egy kicsit jöttemKép

Csanikó!
Én is csak gratulálni tudok, hogy mindezt végig csináltad.Jó hallani,hogy Renike milyen jól vette az akadályokatKép,sok gyerek megsinyli a szülei válását.

Én is nagyon szeretnék megtanulni varrni,de csak annyira,hogy be tudjak szegni egy függönyt, vagy hogy fel tudjak varrni egy nadrágot.Kép
Ruhákat nem tudnék varrni, ahhoz túl béna vagyokKép
ilgya1
 
 


Szia Zita?

Sikerült veteményezni végül is?Messzire kell utaznotok kertészkedni?
Én azt hittem, hogy otthon csináljátokKép

Szia Judit!

Előre sajnálom szegény Bencit! Oltás Kép
A két hónapos oltást,hogy viselte? Borogattad neki a kis lábát? Láz?

Szia Zsó!

Neked is köszi!Kép

Aranyos lehet a Barnuskád.Éjszaka még mindig olyan ügyes?

Mostmár későre jár,szép álmokat nektek!Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Judit!
Ezt csak a te kedvedért:Kép
ilgya1
 
 


Jó reggelt!

Judit! Köszi a tündért! Eljött! Kép

NAgyon szép idő volt tegnap, és már szép zöld, meg virágos, úgy tűnt, egy nap alatt kitavaszodott.Remélem, mindannyian jó sokat levegőztetek! Kép
Judit, ne aggódj a babakocsi miatt! Én úgy sajnáltam, mikor a babáim kinőtték a kengurut és csak a kocsi maradt. Igaz nehezen szokták meg, de a fiam legalább nem is használta sokáig és gyorsan megszabadulhattunk a járdánytól. A kenguruban és a kéz a kézben sétában pont az a legjobb, hogy a kezünkben van az az édes, puha baba. Kép
Ildi! Gratulálok a félévhez! Kép Nálatok akkor már nagy helyváltoztató mozgások is vannak! A hozzátáplálást elkezdtétek? Hogy fogadta Dávid?
Tetszik a két fiúcska egyenrugija! Kép

Sziasztok! Zita
zichy
 
 


Jöttem megint... Csak közben napi program megbeszélés zajlott, meg a fiam cikázik itt közöttünk hajnaltól, így nem egyszerű levelet írni. Kép

Zsófi! Jó a Barnusnak, hogy olyan szép színe van! Donát is gyorsan barnul, de én a lányommal csak visszaverem a napfényt. Mi a végig szabadban töltött nyár után is hófehéren virítunk. Kép Ezért is irigylem a barnákat!

Anikó! Majd mesélj a versenyről és a kirándulásról! Remélem, vittetek fényképezőt! Kép

Ildi! Sikerült kertészkedni, bár csak a munka töredékét végeztem, de répa, hagyma, főzőtök, petrezselyem, némi virág és fűszernövény el lett ültetve. Azt tervezem, ma is kimegyek, jövő hétre úgyis esőt mondanak. Legalább jól megázna amit most vetettem. Csak a szomszéd faluig kell mennünk.Kb 9 km. Igazából az is otthon van, de ez hosszú sztori...

Most megyek, kezdek éhes lenni, meg ránézek a fiúkra mit bütykölnek.

Sziasztok! Zita
zichy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: